PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş Hocamızın Basın Toplantıları

Sayfa : [1] 2 3

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:22
Şenol Güneş'in basın toplantısı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/7619-3E0Q2Z3C.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Tatil döneminden çıkıp yeni bir sezona başladıklarını belirten Güneş, ''2010-2011 futbol sezonunda ilkeli, dürüst, fair-play ruhu içinde keyif veren ve alan bir takım olmak istedik, öyle de oldu. Futbola odaklandık. Oyuncuları eğittik ve öyle yarıştırdık. Kendimize ve başkalarına saygı göstererek sorumluluk aldık. Futbolu bir oyun olarak gördük, oynamaya çalıştık. Pozitif düşündük, emek verdik. Hedefimiz ve hevesimiz vardı. Avrupa'da olmak, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için çalışacağımızı söylemiştik. Bunun için yoğun çaba harcadık. Söylediklerimiz, yaptıklarımız tutarlıydı. Taraftar destek verdi. İmkanlarımızı zorlayarak en iyi verimi almaya çalıştık. Birlikte düşündük, savaştık, gücümüzü sonuna kadar kullandık. Aklımızla, cesaretimizle yarıştık. Fair-play ruhu bizim için önemliydi'' ifadelerini kullandı.

Geçen yılla ilgili söylediklerinin bu yıl için de geçerli olduğunu anlatan Güneş, ''Bu sezona da aynı duygu, düşüncelerle başlıyoruz. İyisi, kötüsüyle geçmiş geride kaldı. Bunun için fiziksel, ruhsal ve sosyal hazırlık yapmak durumundayız. 2011-2012 sezonunun tüm takımlara tüm futbol kesimlerine, birimlerine sağlık, mutluluk, başarı getirmesini, güzel futbol oynanmasını diliyorum. Bunun içinde medya, taraftar, yönetici, hakemler hepsinin olduğunu biliyoruz. Zevkli güzel maçlar olur, kavgadan çok futbol daha çok konuşulur diye temenni ediyorum. Herkesin buna katkı yapmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Güneş, bu sezon takımdan giden ve takıma katılan oyuncuların olduğunu ve takımda çok fazla sirkülasyon yaşandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Birçoğu bizim istemediğimiz şekilde oldu ama maalesef oldu. Dünya kulübü olma isteğimiz doğrultusunda markalaşma ve büyüme anlayışı içerisinde bir planlama düşüncemiz vardı. Süreklilik ve istikrarın önemli olduğu dönemde maalesef bu yıl planlamada değişiklikler yapıp yeniden başlamak durumundayız. Çünkü oldukça büyük değişikler var. Ama biz bütün bu değişikliklerde uyum ve gelişmeyi hazırlarken özellikle sporcularımıza kulüp, spor, ülke ve daha önemlisi insan sevgisini aşılamak istiyoruz. Bu anlayışı yerleştirebilirsek o kulübe ait olma anlayışının hem oyuncuya hem kulübe yarar getireceğini düşünüyorum.''

Birçok konuda şahsı da dahil, yönetim, oyuncular olarak iş yaparken yanlışların olduğunu söyleyen Güneş, ''Burada kimin değil neyin hatalı olduğunu ortaya koyarak çözüm arama düşüncem var. Ama bu konuda çok mesafe alamadık. Bu yaptı, niye yaptı, onu değiştirelim diye değil, o hareketi, yanlışı, davranışı çözmek için adım atmak lazım düşüncesinde olunmalı. Takım içinde bunu yaptığımı düşünüyorum ama bütününde bunu yapamadığımı, gücümün yetmediğini düşünüyorum. Birbirimize güvenerek yola çıktık ve bugünlere geldik ama şüphe ile yaşamak bizi rahatsız eder'' dedi.

Güneş, bu sezon yeniden yapılanma yapmalarının üzüntü verici olduğunu kaydederek, ''Ama bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Bu sezon eleme maçlarını geçip Şampiyonlar Ligi'ne kalarak Avrupa'da ses getirmek istiyoruz. Lig sonunda ise tekrar Avrupa'da olmak, Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı istiyoruz. Kupayı kazanmak ve yarışın içinde de olmak istiyoruz' diye konuştu.

Transferler yapıldığını, takımın eksi ve artı taraflarının olduğunu belirten Güneş, ''Değişim, gelişim için bir adımdır ama doğru giden bir şeyi bozmak ne kadar doğru o tartışılabilir. Transfer yapmak, gündem yaratmak önemlidir ama iş yapmak, başarılı olmak çok daha önemlidir. Bazen sessiz giderek, bazı sıkıntılara göğüs gererek başarıya gidebiliriz. Hem transferi iyi yapıp hem gündem yapıp başarılı olmak arzumdur. Ama elimizdeki Türk oyuncuları kaybetmeseydik bugün çok daha rahat sizinle konuşabilirdim ama olmadı. Kadroda arayışlar olacaktır. Sistem ve oyuncular denenecektir. Bu da bir süreç işi, erken de olabilir. Kısa sürede çalışmalara baktığımızda oyuncuların elektrik uyumları gayet iyi. Hollanda'da hazırlık dönemi geçireceğiz. Hazırlık maçlarında dalgalanma olabilir'' dedi.

Federasyon Başkanı Özgener'in çok başarılı, düzgün olmasına karşın görevinden ayrıldığını dile getiren Güneş, ''Kendisine başarılar diliyorum yeni hayatında. Yeni yönetime de şimdiden başarılar diliyorum. Kimin geldiğinden kimin gittiğinden çok, nelerin yapıldığı önemli. Geçen yıl altyapıda iki sene oynayan 23 yaşın altında oyuncuyu kadroda bulundurma zorunluluğu bu yıl da uygulanacaksa fiyaskodur. Ülke futboluna yararı olmayan bir anlayıştır. Neden değiştirilmez? Olumlu yanı varsa biz de öğrenmek isteriz'' diye konuştu.

Takımdan 8 oyuncunun ayrıldığını, bu sayının 10-11'i bulabileceğini vurgulan Güneş, şöyle dedi:

''Bunlar tabi üzüntü verici. Birlikte çalıştığımız, uzun süre uyum dönemini aştığına inandığımız bir grubun aramızdan ayrılması şık, doğru değil, üzüntü verici. Tekrar onu yerine koymamız gerekiyor. Bunun iyisi de olabilir. Bir oyuncunun gitme nedeni ekonomik, gitme isteği, yönetimin gönderme isteğidir. Ben hiçbir Türk oyuncunun gitmesini istemem, oynamayan da dahil, bunu yönetime de söyledim. Yabancı oyuncuda takdiri yönetime bırakırım ekonomik olabilir, şartlar itibariyle olabilir. Jaja bunlardan biri. Davranışlarında olumsuzluk olduğu için bırakabilirdi ama iyi oyuncuydu. Trabzonspor tarihinde yetenekleri itibariyle gelebilecek en iyi oyunculardan biriydi. Biz daha iyi olması için uğraştık ama davranış olarak takıma sıkıntı verebilecek bir oyuncuydu. Ekonomik kaybı olmadan gönderilmiştir. Ama diğerleri için üzüldüğümü söyleyebilirim. Ama yapacak da bir şey yok.

Geçen yıla bakarak oynayanların kalıp, oynamayan oyuncuların forma için zorlaması, yeni transferler yapılması gerekirken bu sene çok sayıda giden oyuncu oldu. Ama değişimlere de ayak uyduracağız. Geçen yıl daha az kayıpla ana kadrodan kayıpla başlamıştık ve bu avantajdı. Futbolumuz, her geçen gün iyiye gitmişti. Bu yıl daha iddialı bir takım bekliyordum, özellikle Avrupa'da. Ama şu anda sıfır mı, eksi mi, artı mı onu ben de bilmiyorum. Ama gelen oyuncuların iyi olduğunu düşünüyorum. Yeni bir heyecan olacağı için olumlu tarafı olabilir.''

Alınan oyuncuları kendisinin söyleyerek başkan ve yönetimin aldığını kaydeden Güneş, şunları söyledi:

''Bazılarında görüş farklılıklarımız var. Ama alınmasına karşı değilim. Ben oyuncuyu değerlendiririm. Orta sahaya oyuncu ihtiyacınız var, dediğiniz değil de başkası alınıyor, ama iyi oyuncuysa ona bir şey diyemem. İçlerinde olumsuz olanlar varsa onu değerlendireceğiz. Ama şu anda transfer sisteminin işleyişinin doğru olmadığını söyleyebilirim. Çünkü ben yönetime bunu söylerken alınan oyuncunun takım içinde dengelerin ekonomik, sosyal, psikolojik yönden uyumlu olmasını gerektiğini işlemeye çalışıyorum. Bana sorsan Selçuk, Egemen, Umut, Ceyhun gitmese derim. Ama yönetim tarafı da var. Bu tarafına bakarak sahiplenme durumundayım. Alınanların hepsi iyi oyuncular, verimli olacaklarını düşünüyorum. Ama defansın sol tarafında oyuncu eksikliğimiz var.''

Gabric'in durumunun gelecek hafta belli olacağını kaydeden Güneş, Cale'nin ise takımdan gitme düşüncesinin olduğunu belirtti.

Colman'ın hiçbir sorunun olmadığını anlatan Güneş, ''Burada oynamaktan gururlu olduğunu söyledi. İyileştirme talebi vardı. Geçen yıl onunla konuştuktan sonra toparladı. Yönetim kendisiyle görüşecek. Sözleşmesinin bitmesine 2 yıl var. 2 yıl daha yönetimin uzatma düşüncesi var. Ekonomik olarak sıkıntı yok'' dedi.

Takımdan fazla sayıda oyuncu gitmesinin doğru olmadığını ifade eden Güneş, ''Doğru değil ama şartlar bunu getirdi. Gitmemesi için uğraşırsınız, hatayı şunda bunda aramayacaksın. Hatayı bende arayacaksın. Gittiğine göre ben sorumluyum. Yapmamız gereken yaşamaya, hayata devam etmek. Türk oyuncular konusunda büyük kaybımız var. Direkt oynayanlar gitti, yerine yabancı oyuncu takviyesi yapıldı. Şu anda sol tarafta Egemen tarzında bir oyuncu yok. Stoperde Mustafa, Tayfun oynar Türk olarak orada. En iyisi bizdeydi, o da gittiğine göre alacağımız onun altında olacak'' diye konuştu.

Güneş, rakipler konusunda ise, ''Kendini eksik görenler geliştiriyor. Ama tam görenler yıkıyor. Görünen o ki Fenerbahçe az transfer yaptı ama iyi oyuncular aldı. Galatasaray, Beşiktaş da öyle. Gaziantepspor, Bursaspor, Eskişehirspor, Kayserispor, Trabzonspor'un da yer alacağı bir yarışın olacağını düşünüyorum. Çekişmeli bir lig olacak'' dedi.

Şenol Güneş, Temmuz ayında yapılacak Avrupa Olimpik Gençlik Oyunları'nın önemli bir organizasyon olacağını kaydederek, ''Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Sürece kısa olsa da etkisi büyük olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:30
Şuan yayında

Oruç
27.06.2011, 12:31
http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=trt3

Bayraktaroğlu
27.06.2011, 12:32
http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/canli.aspx?kanal=TV3

exelans_25
27.06.2011, 12:33
şenol hoca dertli duruyor büyük sirkülasyon oldu istemediğimiz şekilde falan

Emirhan Ömeroğlu
27.06.2011, 12:35
Neler söylüyor bilgilendiriseniz sevinirim. Dinleyemiyor ve izleyemiyorum.

Oruç
27.06.2011, 12:35
"Basına benim ağzımdan hiç bir beyanım olmadı son basın toplantısından bu yana."

Birtan Karaman
27.06.2011, 12:36
Konuşmak kolay, dinlemek ve anlamak zor. :)

Birtan Karaman
27.06.2011, 12:37
Planlı programlı çalıştık, ama bugün yeniden plan yapmak bizi üzdü.

Oruç
27.06.2011, 12:38
"Bugün yeniden plan yapmak üzücü."

"Umarım Şampiyonlar Liginde oluruz. Avrupa'da ses getiren takım olmak istiyoruz..."

Emirhan Makul
27.06.2011, 12:38
"Değişim gelişim için bir adımdır"

Birtan Karaman
27.06.2011, 12:39
CL'ye şampiyon olarak gitmek daha farklı olurdu, Elemeyi geçerek ses getirmek istiyoruz. Ligde yine Avrupa'da katılmak istiyoruz. Zor olacak ama yarışın içinde olmak istiyoruz yine. Transferler yapıldı ama eksiklerimiz var hala. Değişim gelişim için bir adımdır.

Bayraktaroğlu
eksik ve sorunlarımız var ama doğrularımızın da var.

bordo08
Hocada yeniden yapılanmadan pek memnun değil..

exelans_25
hoca çok negatif ya.elimizdeki oyuncuları kaybetmeseydik lafını hiç düşürmüyor ağzından

Burçak
Sayenizde basın aciklasini takip ediyoruz. İzleyebilecek bı yer bulamadım bende. Paylaşırsanız memnun oluruz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:40
Murat ve Tayfun'un sakatlıkları varmış İstanbul'a gitmişler

Oruç
"Burak ve Engin geç geldi. Onun dışında sıkıntımız yok. Tayfun'un menisküs şüphesi var."

Bayraktaroğlu
elimizdeki Türk oyuncuları kaybetmeseydik daha net konuşabilirdim

Birtan Karaman
Elimizde ki yerli oyuncuları kaybetmeseydik daha rahat konuşurduk.

Oyuncuların uyumları şuan iyi. Hazırlık maçlarında dalgalanma olabilir. Tayfun, Murat tekrar kontrol için İstanbula gitti.

Kerimcan Yıldırım
Hoca genelde keyifsiz görünüyor. Sanki angarya yüklenmiş gibi. Umarım motivasyonunu yitirmemiştir fazlaca.

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:41
Altyapıdan futbolcu bulundurma zorunluluğunu anlamsız buluyor hoca

Oruç
27.06.2011, 12:42
"Alt yapıdan, 23 yaş altında oyuncu bulundurma bir fiyaskodur."

"Kaptanlık için görüşme yapmadan açıklama yapmayı doğru bulmuyorum."

Yiğit SARI
Şuan sorular soruluyor hocaya. Hoca transferden hiç bahsetmedi umarım soru sorarlar

Bayraktaroğlu
oyuncular sizin tercihiniz mi?

Oruç
27.06.2011, 12:43
"Birlikte çalıştığınız oyuncuların aranızdan ayrılması şık değil, üzüntü verici."

"Hiç bir yerli oyuncunun gitmesini istemem, yabancı oyuncularda takdiri yönetime bırakırım."

"Jaja davranış olarak takıma zarar verecek bir oyuncuydu. Diğerleri için üzüldüm."

F.Erdem
27.06.2011, 12:44
"jaja trabzonspora gelen en yetenekli oyuncuydu"

exelans_25
demekki jaja yönetimin insiyatifiyle gitti yazık.

Bayraktaroğlu
hiç bir yerli oyuncunun gitmesini istemem.

Yiğit SARI
Jaja'nın gitmesine üzülmemiş hoca :D

Birtan Karaman
27.06.2011, 12:45
Kaptanlık konusu belirsiz.

7 oyuncu gitti, belki 10 veya 11 olabilir. Bunlar üzüyor.

Oruç
"Gelen oyuncuların iyi olduğunu düşünüyorum."

Bayraktaroğlu
cale ve gabric te gidebilir.

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:46
Değişime ayak uydurmak zorundayız.

Jaja'da hoca ile yönetim arasında uyumsuzluk varmış

bordo08
Şenol hocada tam anlamıyla kafasındaki sistemi oturtmuş değil görünen o..

Deneme yanılma yapacağız anlaşılan...

Emirhan Makul
"Eski oyuncuların yeni oyunculara yardım etmesini bekliyoruz ancak eskilerininde kalacağı belli değil halen daha görüşüyoruz uğraşıyoruz."

Yazık ya burakdan bahsediyor ya uzatmıyorsa tez elden gitse bari.

Oruç
"Alınan oyuncuları ben söylüyorum, yönetim alıyor. Bazılarında görüş farklılığıı vardır. Alınmıştır, ben değerlendiririm."

"Hepsi benim değil ama alınanlara karşı değilim. Şimdiki transfer uygulamalarına karşıyım."

exelans_25
27.06.2011, 12:47
yönetimle bazı transferlerde fikir ayrılığı var

Bayraktaroğlu
alınan oyuncuların hepsini ben istedim bazı oyuncularda yönetimle görüş farkımız oluyor.

F.Erdem
"transfer sistemi uygulaması doğru değil"

Yiğit SARI
27.06.2011, 12:48
Sol bek eksikliğimiz var.

Bayraktaroğlu
27.06.2011, 12:48
geçen sene sol tarafa transfer anlayışımızda eksiklik olmuştur.

Birtan Karaman
27.06.2011, 12:49
Alınan oyuncular iyi oyuncular.

Sol bek eksikliği var diyor hoca. Geçen senede buna vurgu yapmış.

Ahmet Başkaya
27.06.2011, 12:49
Hoca epey şikayetçi ve transfer politikasından memnun değil .

Hocanın hali hiç iyi değil ve yöntimle epey zıtlar belli .

Bayraktaroğlu
27.06.2011, 12:50
umut gitti mi gitmedi mi bilmiyorum

Adem Erdoğan
Şenol hoca kendi üslubuyla isyan ediyor.

Yiğit SARI
Hoca giden oyuncular konusunda gerçekten rahatsız belli

arifberkay
Bu yönetimle arası iyi olan bir Allahınm kulu var mı acaba merak ediyorum

exelans_25
hoca çok ama çok mutsuz görünüyor motivasyonu iyi değil.kaçan şampiyonluk çok etkilemiş görünüyor.

Ahmet Başkaya
Şenol hoca kendi üslubuyla isyan ediyor.

Evet bu basın toplantısının açıklaması budur .

Bekir
27.06.2011, 12:51
Şenol Hoca tamamıyla bıkmış bir görüntü çiziyor..

Birtan Karaman
Gelen oyunculara güveniyoruz. Geçen sene başka santrafor istedik ama Pawel geldi dedi resmen....

Emirhan Ömeroğlu
Bütün hevesim ve keyfim kaçtı. izleyemiyorum paylaşımlarınız için teşekkür ederim. takipteyim.

A.Gökhan AKIN
Yahu tamam memnun olmadığın noktalar var şenol hocam hatta bayağı bir sıkıntı var belli de nedir anlamıyorum ki tepkini koyamıyor musun restini çekemiyor musun yönetime nasıl bir anlayıştır bu?

arifberkay
27.06.2011, 12:52
Hani pawel i şenol hoca istemişti

Hazar_
Zaten TRT yayını kesti peh

Oruç
TRT Spor'u yayını kestiği için tebrik ediyorum.

erkankoc
yada hani adriani hoca istemisti..

Aker
Gelen oyunculara güveniyoruz. Geçen sene başka santrafor istedik ama Pawel geldi dedi resmen....

Aynen, burada bunları hoca istedi diyenler vardı. Adam kendi ağızıyla yalanladı:confused:

Gurpas
27.06.2011, 12:53
Şenol Güneş'in ne demek istiyor ya ben anlamadım biri bana açıklayabilirmi

Şenol Altunsoy
Alçaksın trt alçak

Muhammed
Şenol Hoca sezon bittiğinde yaptığı ilk basın toplantısında bile daha pozitifti. Neden böyle anlamadım.

exelans_25
hocanın bu hali moralimi bozdu.gidenler gitti kalan sağlar bizimdir

bordo08
Gidişattan memnun değil hoca...

Bu ruh hali hiç iyi değil; yönetim şenol hocayı baya yıpratmış..

Hiçmi sormazlar hocam ne istersin kafalarına göre takılıyorlar...

Ahmet Başkaya
Yahu tamam memnun olmadığın noktalar var şenol hocam hatta bayağı bir sıkıntı var belli de nedir anlamıyorum ki tepkini koyamıyor musun restini çekemiyor musun yönetime nasıl bir anlayıştır bu?

Şenol Hoca görev dağılımına saygılı olduğunu söyledi toplantı başında , bu konuda da böyledir bu sanırım . Yönetimin görevi almak benimki oynatmak diye bakıyor sanırım beğenmese de.

Celil Köse
Hoca çok keyifsiz...

Burak Sahin
yönetimle bazı transferlerde fikir ayrılığı var

heinze de senol hoca istiyor yönetim genc adam istiyır budur kesin....

Gurpas
27.06.2011, 12:54
TRT de yayını kesti çünkü o kadar boş konuştuki hoca

Yiğit SARI
Neden kesildi yayın bitmemişti sanki ?

DNA-TS
ben şunu anladım sadri başkan gene kafasına göre takılıyor.

Şenol Altunsoy
Şenol Güneş'in ne demek istiyor ya ben anlamadım biri bana açıklayabilirmi

Şenol Hocanın artık sıtkı sıyrılmış gözlerimi kaparım vazifemi yaparım diyor hepsi bu.

Hazar_
Hani aldığımız oyuncuları Şenol Güneş istiyordu ? Bu saatten sonra Heinze'yi alsan ne olur almasan ne olur.

A.Gökhan AKIN
Açık açık söylemek istediği fakat söyleyemeği çok şey var belliki hocanın canından bezdirmişler belli.. yani bunları yaşatmak için mi getirdiler şenol hocayı takımın başına.. Söylediklerine bakarsak oun söylediği ve yapılan hiçbirşey yok ama şenol hocanında çıkıp bunları sadece basın toplantılarıyla gündeme getirmesi yanlış çek restini hocam tutan mı var yahu?

aaahmet61
adam haklı iskelet dağılmış.gelen oyuncuların ne yapacağı belli değil.Allah yardımcısı olsun.

Emirhan Makul
"Umutun ben gittiğini bilmiyorum gerçi ben çoğu şeyi bilmiyorum"

Şuanda bir tek sövmüyor o kadar hoca.

Ahmet Başkaya
27.06.2011, 12:55
Umut gitti sanırım BEN ÇOK BİR ŞEY BİLMEDİĞİM İÇİN HALA pek haberim yok .

Bu açık açık yönetim beni iplemiyor demektir .

Bekir
Demek ki neymiş?

Şenol hoca hala eskisi gibi pısırık,hala eskisi gibi arka planda,hala eskisi gibi Trabzonspor ve kendinin haklarını savunmakta yetersiz..

Bari Yönetim gitsin de Başkan da Teknik Direktör de Şenol Güneş olsun yoksa Şenol Güneş hiçbir zaman yetkilerini kullanamıyacak..

ozzy!
Ah Sadri Şener ah! Futboldan hiç anlamıyorsan hiç!

Murat GENEL
Umut gidince aramadı beni gitmek için aradı dedi çaktı birilerine selamı

Bayraktaroğlu
trt ........

ccd6167
Resmn hoca sezona baslarken ilk 5 iyidir havasi sezdim acikcasi..

Hoca y

Aker
Şenol Hoca sezon bittiğinde yaptığı ilk basın toplantısında bile daha pozitifti. Neden böyle anlamadım.

Teknik direktör ben olayım, bu yönetim yüzünden delirip gitmezsem neyim:D

SEDAT
- Sadri Başkan oraya zembillemi indi acaba !!

mehmets61
27.06.2011, 12:56
trt senin ben yine yaptın yapacagını...

Yiğit SARI
Transfer politikamızdan memnun değil hoca öyle geldi bana

Bayraktaroğlu
arkadaşlar trt yayını kesti izleyenler haberdar etsin bizi

cebcare
27.06.2011, 12:57
birlikte karar vermeliyiz diyor belliki yönetim şenol hocayı takmıyor

A.Gökhan AKIN
Şenol Hoca görev dağılımına saygılı olduğunu söyledi toplantı başında , bu konuda da böyledir bu sanırım . Yönetimin görevi almak benimki oynatmak diye bakıyor sanırım beğenmese de.

Ahmet; o dediğin anlayışı yeni yetme hocalar takınır ya da takınmalı. Şenol hoca da böyle bir anlayış içinde olacaksa kapatalım dükkanı nasılsa alışkınlar kapatmaya..

Gurpas
Hayır giden futbolcular Zidane ile Ronaldo değil, Selçuk ve Egemen ve gelenler daha faydalı olabilecek isimler Şenol hoca ne demek istiyor neden bu kadar keyifsiz Selçuğu gitmemesi için tesisleremi zincirleseydik.

Yiğit SARI
Takip edenler yazabilir mi buraya ?

Emirhan Makul
27.06.2011, 12:58
"Defans konusunda işler zor Türk bulamazsak yabancı alacaz yada olanları adapte edeceğiz o bölgede mustafa ve tayfun oynayacak"

Murat GENEL
en az 5 oyuncu oynayacak takımda Türk olarak bu da 7-8 hazır adamın hazır olması demek bu konuda eksikliğimiz var..

poetricus
Yahu tamam, memnun olmadığın noktalar var Şenol Hoca'm, hatta bayağı bir sıkıntı var, belli de nedir anlamıyorum ki tepkini koyamıyor musun, restini çekemiyor musun yönetime, nasıl bir anlayıştır bu?
Ben de tam bunu yazacaktım.

Salih Yazıcı
yaktılar şenol hocamı

exelans_25
resmen hoca moralimi alt üst etti.giden oyunculara çok takmış durumda.yandık bittik havasında.içinde fırtınalar kopuyor

bordo08
Hiç istemesende ilerleyen dönemlerde hoca en ufak bir ikilikte bırakacak durumda...

Yönetimde şenol hocanın taraftar üzerindeki kredisini kullanıyor...

Bu durumu birilerinin yönetime hatırlatmasında fayda var..

onur-ts
şenol hoca "şampiyonluk" lafını ağzına bile almıyor.sorgulanmalı! ayrıca transfer işlerinde yönetim hocayı bir şeylere mecbur bırakmamalı

Bekir
Hayır giden futbolcular Zidane ile Ronaldo değil, Selçuk ve Egemen ve gelenler daha faydalı olabilecek isimler Şenol hoca ne demek istiyor neden bu kadar keyifsiz Selçuğu gitmemesi için tesisleremi zincirleseydik.
Neyini anlamıyorsun,gayet açık ve net Şenol Hoca kendisinin takılmamasından şikayetçi..

Yönetim takımda Bir Teknik Direktör yok gibi hareket ediyor,Şenol Hoca da buna içerliyor ama bir şey yapamıyor..

Yiğit SARI
"Defans konusunda işler zor Türk bulamazsak yabancı alacaz yada olanları adapte edeceğiz o bölgede mustafa ve tayfun oynayacak"

Eyvah eyvah Tayfın dedi hoca. İnş transfer olur

İskender YILMAZ
27.06.2011, 12:59
Bu kadar olumsuz bi tablo olduğunu ne düşünüyor ne görüyordum. Şenol Hoca'yı anlamakta zorlanıyorum ..

SEDAT
- Tayfun'mu dedi Hoca , Allahım sana geliyorum :)

Muhammed
Yapma hocam be. Normal şartlar altında averajla şampiyonluğu kaybetmiş ve en kilit oyuncuları gitmek isteyen Trabzonspor bir sonraki sene 6. yada 7. olur en fazla. Bu sefer buna izin verilmemesi büyük paralar harcanmış sadece 15 milyon euro bonservise verilmiş. 4'ü ilk 11'de oynamak üzere 7 tane transfer var. İlk 11'e yapılan transferlerin tamamı da geçmişlerine bakınca isabet transferler gibi görünüyor. Peki bu tatsızlık ne?

Salih Kara
27.06.2011, 13:00
Bu sezon için pek bir şampiyonluk hedefimiz yok anlaşılan

Yiğit SARI
Yapma hocam be. Normal şartlar altında averajla şampiyonluğu kaybetmiş ve en kilit oyuncuları gitmek isteyen Trabzonspor bir sonraki sene 6. yada 7. olur en fazla. Bu sefer buna izin verilmemesi büyük paralar harcanmış sadece 15 milyon euro bonservise verilmiş. 4'ü ilk 11'de oynamak üzere 7 tane transfer var. İlk 11'e yapılan transferlerin tamamı da geçmişlerine bakınca isabet transferler gibi görünüyor. Peki bu tatsızlık ne?

Dediği bazı şeylerin umursanmamasından şikayetçi sanırsam

Oruç
Şu haber61 radyo şarkı türkü çalacağına basın toplantısını canlı vermeyi akıl etmiyor. Ayrıca tebrik ediyorum Trabzonspor'la bu kadar ilgili oldukları için.

SEDAT
27.06.2011, 13:01
- Şenol Hoca istifa etse Hakem hataları , Yönetimin yanlışları , siyasi pislikler unutulur hemen Şenol Hoca Hain ilan edilir , Hoca niye istifa etsinki başarısızmı , Yönetim memnun değilse kessin ilişkisini :)

Gurpas
Neyini anlamıyorsun,gayet açık ve net Şenol Hoca kendisinin takılmamasından şikayetçi..

Yönetim takımda Bir Teknik Direktör yok gibi hareket ediyor,Şenol Hoca da buna içerliyor ama bir şey yapamıyor..

Tamam kardeşim onuu anladık ama Şenol Hoca nın kulüpte kimsenin takmadığına inanmıyorum bence Hoca çok duygusal hala daha aşamadığı mevzular var giden oyuncuların kabahati yönetimmi sence

Muhammed
Üzüldüğün adama bak hocam yahu. Daha Devre arasında Galatasaray'ın tüm muhtemel başkan adayları ile anlaşmış olan oyuncu nereye gidiyorsa gitsin.

arifberkay
Durum bayağı karışıkmış vay halimize Sadri şener ve tayfası yine kafasına göre takılmışlar anlaşılan

Murat Erdem
Şenol hocam, böyle davranmakla Trabzonspor'a kötülük ediyorsun...bu camiada sen daha güçlü birisi yok...vur yumruğunu masaya...bu kulübün makus talihini değiştirmek iki dudağının arasında...ama böyle mızmızlanarak değil...mızmızlanırsan o zaman adama "ne duruyorsun orada" derler...vur yumruğunu masaya...lütfen hocam...bir kere kaldır şu kafanı...kurtar bizi bu ahbab-çavuş düzeninden...

hüseyin1975
Açık açık söylemek istediği fakat söyleyemeği çok şey var belliki hocanın canından bezdirmişler belli.. yani bunları yaşatmak için mi getirdiler şenol hocayı takımın başına.. Söylediklerine bakarsak oun söylediği ve yapılan hiçbirşey yok ama şenol hocanında çıkıp bunları sadece basın toplantılarıyla gündeme getirmesi yanlış çek restini hocam tutan mı var yahu?

Suc kendisinde!
Konussun ALLAH ASKINA artik!
Hep böyle filozof sözler, hep Beyefendi bir durus.

Olmuyor Hocam olmuyor.
Icindeki HIRCIN Karadenizliyi göster bize.
Gerekirse yak gemileri bas istifani!

Yoksa sen daha cok gider ve yine gelirsin ve her seferinde ezilen sen olursun.

Trabzonspora olan Sevgine saygim sonsuz, lakin cok sevmek bazen zarar verebiliyor.

exelans_25
hocam tamam gitti selçuk egemen falan ama yandık bittik havası doğru değil.şu an sanki futbol şunesini kapatmışız gibi konuşuyor hoca

A.Gökhan AKIN
27.06.2011, 13:02

Tatsızlık belli değil mi? Şenol hoca alınan oyuncuların kalitesine birşey söylemiyor ki zaten.. Tek söylediği kısacısı açık ve net olan şu amiyane tabirle ve çok özür dileyerek yazıyorum"BEN BU KULÜPTE ..ŞEK BAŞI MIYIM?"

Gurpas
Dediği bazı şeylerin umursanmamasından şikayetçi sanırsam

Şenol Hocam da çok alıngan be

ccd6167
Baskn espri yaP hadi...

Hoca cok skntili byler..yani halil sanli midr nedir onn dedigi kadar sknti var.

Su yonetim portoya twenteye ingiltereye gitsnlerde kulup nasil yonetilir gorsunler

ozzy!
Şenol Hoca'nında haksız yönleri var oyuncu çıkarıp bulamıyor. Bana verin en iyisini yaparım mantığında.Rest çekmesi gerekir.

Murat GENEL
Rakipler eksik gördüğü yerleri güçlendiriyor tam olanlar yıkıyor ( gülüyor )

evranosbey61
27.06.2011, 13:03
yeni sezonun şenol güneşle bitmeyeceği anlaşıldı.

Anıl Caner
Transferlerin hiçbirinin Şenol Güneş'in isteğiyle yapıldığına inanmayanlar afaroz ediliyordu. İyi oldu bu konuşma.

Anlaşıldı. Gene ölü bir takımın başına gelip, ölü takımdan çıkarılabilecek en iyi sonuçları çıkarıp rekor puanla 2. olup ertesi sezonun ortasını göremeden bıktırılan, istifa etmek zorunda bırakılan bir Şenol Güneş dönemine daha gelmişiz.

Ben çok başarısız yönetimler gördüm. Ama bu kadar basiretsizini hiç görmedim. Bir iki istisna hariç tam anlamıyla rezalet bir yönetim kurulumuz var. Başkan zaten tez konusu.

Hala daha selçuk gitti daha iyisi alındı umut gitti daha iyileri geldi falan filan diye kendinizi avutmayın. Yalanı yaşıyorsunuz.

Murat GENEL
bitti toplantı

Oruç
Daha önce de söylemiştim. Ülkemizde 'yönetici' yok. İnşaatlardan adamlar toplanıyor bir kulübün başına geçiyor. Yok böyle bir şey.

OLCAY ÇAKIR
Önce sıcağı sıcağına TRT ye bir tepki maili atalaım arkadaşlar...

Ayıp yahu!

exelans_25
Rakipler eksik gördüğü yerleri güçlendiriyor tam olanlar yıkıyor ( gülüyor )
acı bir gülüş.vay be egemenle selçuk ne kadar yıkmış hocayı.

Erkin Ekşi
27.06.2011, 13:04
''Yerli oyuncular kalabilir oynayip oynamamalari onemli degil. Yabancilari yonetim isterse yollayabilir ben karismam.''

Buyuk Turk dusunuru.

Bekir
27.06.2011, 13:04
Şenol Hoca transferler iyi ya da kötü demiyor..

''Yönetim beni şeyine bile takmadan kafasına göre transfer yapıyor ve bu transferleri yaparken beni kullanıyor'' diyor..

Neden konuşmaya başlarken ''benim ağzımdan basına demeç verilmedi'' dedi??
Yönetim transfer yaparken hep Şenol Hoca'nın bu futbolcular konusunda basında açıklamaları yer aldı,Şenol Hoca istiyor gibi gösteriildi ve Şenol Hoca bunu yalanladı..

Geçen senenin sonlarına gelelim Sadri Şener ne demişti ''Ben Miller ile anlaştım,Şenol Hoca Pawel'i istedi,Pawel'i aldık''

Bugüne gelelim Şenol Hoca ''Ben Santrafor istedim Pawel'i getirdiler''

Anlamak istemeynler bu koyu yerlere baksın,Şenol Hoca kendisini kullanarak,kendisine sorulmadan yapılan şeylerden şikayetçi,üstelik getirilirken tam yetkili dediler..

Emirhan Makul
27.06.2011, 13:05
yeni sezonun şenol güneşle bitmeyeceği anlaşıldı.

Bu artık kesin ya , son bir ilk yarı izleyeceğiz Şenol hoca ile sonrasında olmayacak büyük ihtimalle bir sövmediği kaldı yönetime. Hiç birşey göründüğü gibi değil demek ki yazık oldu bu kadar güzel bir takıma futbolcusu ile hocası ile dağıldı belkide bir kaç sene sonra yönetimide dağılır.

DNA-TS
tayfun menüsküs dedi oraya bir adam icin sinyal verdi yönetime medya önünde,sol taraf icinde istiyorum gibisinden birşeyler söyledi.
alınan oyunculardan bir kaçtanesi benim ilk istediğim oyujncular değildi ama onlarda iyi oyuncular dedi, bunedir hocam? ben sadece oynatırım alım satım işine yönetim bakar dedi hocam rapor vermiyormusun bunu isterim şunu isterim su gitsin su kalsın sadece alınanlarımı oynatıyorsun? hoca bazı şeyleri acık acık söyleyemiyor ama ima ederek anlatıyor.sadri başkan isyan bu haykırış.

Bayraktaroğlu
Önce sıcağı sıcağına TRT ye bir tepki maili atalaım arkadaşlar...

Ayıp yahu!

haklısın abi bu ne saygısızlık

Oğuzhan
Colman'da herhangi bir sıkıntı olmaması beni sevindirdi. Selçuk falan umurumda değil.

aaahmet61
27.06.2011, 13:06
yerli oyuncu türkiyede bulmak çok zor.bulsan bile fahiş fiyat.fedarasyonunda yabancı sınırlaması var.bu kadar yerliyi maalesef kadromuzda tutamadık.

Eren Karaahmetoğlu
Bu basın toplantısından sonra çok iyi anlaşılıyor ki bu takımın başkanı da teknik direktörü de Şenol Güneş olmalı.

Yeni sezon için gram bir hevesim kalmadı.

Bu yönetimle de bir şey beklemenin anlamı yok.

arifberkay
Cale ile ilgili menajeri geldi konuştu bizimle bizim ekonomik olarak bir talebizim oldu sanırım getiremediler şuanda izin verilmiş sanırım Cale'ye yönetim tarafından yanlış tabi. Ama bizim oyuncumuzdur sıradan bir oyuncu değil gelirse çalışmalara devam ederiz. Bana göre iyi maçları da vardı.

Bayraktaroğlu
tayfunla oynayacaksan biz kepenkleri kapatıp gidelim.

Erdal
27.06.2011, 13:07
Valla bu ropörtajdan şu sonuç çıkar: Yönetim kendine gel....

Kendi adıma hiç böyle beklemiyordum....

bordo08
Şenol hocanın yetkisi nedir diye soranlara;

Hocamız takımı şampiyon yapmakla yetkilidir diyen sayın başkanımız...

Neden bu sözünün gereğini yerine getirmiyorsun...

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

Söylemlerle eylemler bu kadarmı zıt olur anlamıyorum arkadaş..

İskender YILMAZ
Selçuk ve Egemen için evladını kaybetmiş görüntüde resmen Şenol Hoca .. Bu kadar karanlık olmamalı geleceğimiz .. Gereken saygıyı, önceliği, otoriteyi göremediği yönünde şikayetçi ama bu konuda şikayet edeceğine yumruğunu masaya vurmalı .. Sezona konsantre olmalıyız tüm camia, daha başarılı bir sezon hayal değil kesinlikle ..

evranosbey61
selçuk inan ve egemenin bile çıkıp biz trabzonda kalmak isterdik ancak yönetim kaynaklı ayrıldık demezken şenol güneşin ısrarla takımda tutulmaları gerektiği konusuna takılmasını anlayamıyorum.

Oruç
27.06.2011, 13:08
24 Eylül 2005'te 7. haftada Manisa karşısında alınan yenilgi sonrası Şenol Güneş istifa etmişti.

Bakalım böyle bir senaryo yine gerçekleşecek mi ? Yahu adamı 'tam yetkiyle' takımın başına getir sonra menajerlerin servisiyle oyuncu al. Takım başarısız oldu mu Hoca'nın biletini kes. Ne güzel yöneticilik be.

Emirhan Ömeroğlu
Şenol Hocam sana inanıyor güveniyorum madem memnun değilsin söyle Bu taraftar senin arkanda zaten.

exelans_25

hiç kimse bu kadar beklemiyordu ama şenol hocada da suç var günlerce şenol hoca adrianı kesinlikle istiyor diye haberler çıktı çıkıp ben istemiyorum diyebilmeliydi.

Ahmet Başkaya
Şenol Hoca'yı böyle kızdıran yönetimse ne yaparlarsa yapsınlar . İstifalarını istiyorum .

Bu arada yönetime laf atanlar , bir de kendilerine baksınlar . Ne dedi Şenol Hoca , ben Umut'un gitmesini istemiyorum , ama bazıları çok istiyor yarın bir gün Umut kötü oynayınca başımıza kakacaklar Umut'u kötüleyecekler , ama bilmiyorlar ki onu kötüleyince beni de kötülemiş oluyorlar .

Herkes kendine ders çıkarsın , burda yönetime laf atıyorsak kendimize de bakmalıyız . Biz ne kadar önemsiyoruz Şenol Hoca'yı ?

Adem Erdoğan
Bence gidecek birileri varsa o da yönetim olur. Zaten orada zor bela duruyor gibi bir halleri var.

Ağanın havuzuna işemedikleri kaldı sadece.

Salih Kara
27.06.2011, 13:09
Şenol hoca böyle bir konuşma yapacağına istifa etseydi daha sonra konuşsaydi gözümde daha çok büyüyecekti.Şimdi bu konuşmanın kime ne faydası var anlamıyorum.Anladığım tek şey Trabzonun hiçbir zaman değişmeyeceği

arifberkay
Tayfunla Mustafa ya kaldıysak bu iş şimdiden yatar...

sessizkral_1
İlginç bi toplantı.Egemen selçuk ve cale konusunda Şenol hocama katılmıyorum.Fazla karamsar buldum bazı yönlerden.Transferler konusunda ise sanırım Polonyalıları istemiyordu

Mustafa Ayazoğlu
27.06.2011, 13:10
Hugo Broos ile bitmişti Sadri Şener. Şenol Güneş kurtarıcı oldu.

Sadri Şener , Şenol Güneş'i kullandı. Halen sormadan transfer yapıyor. Hoca istedi diye Şenol Güneş ağzından konuşuyor.

Şenol Güneş çıkıp hayır ben istemedim diyemiyor. Trabzonspor'a zarar gelir diye.

Asıl Şenol Güneş'in susması zarar veriyor. Net olarak söylemeli.

Bayraktaroğlu
"Çok büyük kaybımız var"
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş yeni sezon öncesi basının karşısına geçi. Başarılı teknik adam geçen sezon nefes kesen yarıştan, gelecek sezona ait beklentilerine, giden oyunculardan yapılan transferlere kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş yapılan transferlerin hepsini kendisinin istediğini belirtti, giden yerli oyuncular içinse "Çok büyük kaybımız var" dedi.

Sözlerine geçen sezon değerlendirip başlayan Güneş, fair-play içinde mücadele ettiklerini ve keyif verdiklerini söyledi.

Yeni sezon için "Geçen sezon neyi düşünüyor neyi istiyorsak bu sezonda aynı isteklere sahibiz" diyen Güneş deneyimli teknik adam tüm takımlara başarılar diledi.

"KULÜP SEVGİSİNİ AŞILAYACAĞIZ"
Takım içinde büyük değişiklikler olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, "Bunu aslında istemiyorduk. Yeni sezonda oyunculara kulüp sevgisini aşılayacağız ki takımlarına sahip çıksınlar"dedi.

"AVRUPA'DA SES GETİRMEK İSTİYORUZ"
Hedeflerini tüm kulvarda başarı olarak sıralayan Güneş, "Geçen seneden daha zor olmasına rağmen ön elemelerde ses getirmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak istiyoruz. Kupayı kazanmak istiyoruz. Ligde zaten hedefimiz" şeklinde hedeflerini ortaya koydu.

Şenol Güneş kaybettikleri Türk oyuncuların büyük kayıp olduğunu itiraf edip, sistemde arayış içinde olduklarını ve sürekli oyuncu deneyeceklerinin altını çizdi.

Bu sene daha büyük beklentilerini olduğuna değinen Trabzon'un teknik patronu, "Özellikle Avrupa'da iddialı olacağımızı düşünüyordum. Ancak şimdi bakıyoruz takımın yarısı değişmiş. Şimdi artı da mı eksi de miyiz? bilmiyorum?" dedi. Şenol Güneş gelen oyuncuların hepsini kendisinin istediği ve kaliteli oyuncular olduğunu vurguladı.

Deneyimli teknik adam hiç bir yerli oyuncuyu kaybetmek istediğini ancak Jaja'nın gidişini yönetime bıraktığını kaydetti. Güneş, Brezilyalı oyuncunun Trabzon tarihinde gelen iyi yabancılardan biri olduğunu ancak disiplinsiz davranış sahip olduğunu söyledi.

Başarılı teknik adam bir soru üzerine bugün yapacakları toplantıda takım kaptanını belirleyeceklerini belirtti.

Şenol Güneş, Toolouse'a transfer olan Umut Bulut için "Kendisi beni gitmek için aradı. Gitmemesi gerektiğini söyledim. Çünkü direk oynattığım bir oyuncu ancak gittikten sonra hiç aramadı" diye eski oyuncusuna sitem etti.

A.Gökhan AKIN

Açıkçası bende beklemiyordum ama bu yönetim nasıl yapıyorsa iyi kullanıyor Şenol hoca'nın Trabzonsporla olan duygusal bağını... "izin verme hocam artık yeter cidden yeter" diye çıkıp bağırsın birisi şu toplantının ortasında

Yani tek güvendiğimiz adam Şenol hoca şu Takımda ama gel görki o da kendini olmayan bir baskının altında ezdirip duruyor yönetime karşı

Yeminle söylüyorum. İstifa etseydi, şu toplantıda konuştuklarına üzüldüğüm kadar üzülmezdim ve halen daha da öyle düşünüyorum..

DURAS
hakikaten ya, şenol hoca başkan olsun, bıraksın td lüğü. olmuyor işte, çok seviyor Trabzonu, bu da zarar veriyor.

DNA-TS
27.06.2011, 13:11
burada bazı şeyleri eleştirirken ucuzca eleştirdiğimiz ortaya atıldı.bizim dediğimiz şeylerin aynısını hocada dedi toplantıda.sadri başkan kafasına göre takılıyor.

SEDAT
- Erdal abi sen ne çıkarttın bu durumdan , Hoca herşeyden habersiz gibi , bu nasıl iş ya...

federer61
Bu açıklamalardan baya bi karamsarlığa kapıldım doğrusu. "Şenol Güneş ısrarla istediği futbolcu ..." diye bi kavram olmadığını çıkardım ki bu hiç de hoşuma gitmedi.

Trt nin ayıbı da çok büyük yalnız,sindirilir gibi değil !!!

exelans_25
hocam vur şu yumruğunu masaya sen istersen ne sadri şener kalabilir orda ne de başka biri bu taraftar sadece seni seviyor hocam.gücünün farkında olman dileğiyle...

Erdal
27.06.2011, 13:12
Ben en çok Pawel e şaşırdım....Daha da kimseye inanmamak lazım...

Oğuzhan
Şenol Hoca'yı böyle kızdıran yönetimse ne yaparlarsa yapsınlar . İstifalarını istiyorum .

Bu arada yönetime laf atanlar , bir de kendilerine baksınlar . Ne dedi Şenol Hoca , ben Umut'un gitmesini istemiyorum , ama bazıları çok istiyor yarın bir gün Umut kötü oynayınca başımıza kakacaklar Umut'u kötüleyecekler , ama bilmiyorlar ki onu kötüleyince beni de kötülemiş oluyorlar .

Herkes kendine ders çıkarsın , burda yönetime laf atıyorsak kendimize de bakmalıyız . Biz ne kadar önemsiyoruz Şenol Hoca'yı ?

Aynen dediğin gibi hocam.

Şenol Hoca'ya saygım var diyorlar, banko ilk 11 oynattığı kaptanlık verdiği adama saygı duymuyorlar. Siz ondan daha iyi biliyorsunuz demek ki bu işi. Bu adamın babasının oğlu mu Umut neden her maç ilk 11 oynuyor ve bu takımda kaptan oluyor. Hemde her gelen hoca senelerdir bu adamı kesemiyor bu takımdan. Trabzonlu futboldan anlar tutturmuş gidiyor bazıları. Anlamıyor çoğu arkadaş ya, ben maç izlerken daha 15. dakikada Umut'a küfür ediyor, onu sahaya koyana sövüyorsa hemde hiç anlamıyor.

Ahmet Başkaya
hiç kimse bu kadar beklemiyordu ama şenol hocada da suç var günlerce şenol hoca adrianı kesinlikle istiyor diye haberler çıktı çıkıp ben istemiyorum diyebilmeliydi.

Ne diyecek Ben Adrian'ı çok istemiyorum diyecek sonra yarın Adrian'dan iyi olmasını kendi için oynamasını mı bekleyecek ?

Hazar_
ya arkadaş Şenol Güneş'i eleştireceksek bence o da tam zamanı.Yeter artık hocam bi kerede sesini yükselt.Biz burda Şenol Güneş başkan olsun diyoruz ama bu tavırla sakın olma.İstanbulcular kafana kafana vurur tozeder seni.

Mustafa Ayazoğlu
Şenol Güneş yola çıkamadan olacakları net açıklamadı ama şampiyon olamaz bu kadro demeye getirdi.

Bırakma ihtimali yüksek.

Cengiz
Şenol Hoca gidenlerin bu kadar "ağlamaklı gözlerle" bakmamalıydı. seneye en kötü 6. oluruz ama önemli olan dik durmak

Eren Karaahmetoğlu

Erdal abi Şenol Hoca'yı çok seviyorum. İmkan varsa da sonsuza kadar takımın başında kalmasını istiyorum.

Bu yönetim hakkında zerre kadar olumlu bir düşüncem kalmadığını da Basketbol başlığında söylemiştim.

Ama yine de Şenol Hoca'nın bu toplantısını doğru bulmuyorum. Şuan benim bütün hevesim kaçtı. Bence taraftarımızın büyük çoğunluğunun da böyle oldu. Şenol Hoca madem memnun değil, neden sert bir tavır takınmıyor? Neden hala inceden inceden giydiriyor yönetime? Neden Trabzonspor için kaderime razıyım moduna bürünüyor?

Anlayamıyorum. Of.

Çağatay_

Burası önemli.. Hoca Umut benim sahada istediğim bir adam, ben bunu kullanmak istiyorum diyor.

Taraftarların bu tepkilerinden haberdar demek ki.. Cahil veya geri kalmış birisi değil, aksine çok bilgili ve kendini geliştirmiş birisi.. Sosyal medyayı sürekli takip ettiğini düşünüyorum.Dolayısıyla Umut konusuna hakimdir kendisi..

Ben yurt internetim yavaş olduğundan konuşmayı dinleyemedim ama şuan umutsuzluğa kapıldım.. Sezon başladığında sıkıntılar azalacaktır alınan adamlar iyi.. Ama transferlerin kafalarına göre yapılması Şenol Hocamızı üzmüş anlatılanlara göre..

Şenol Güneş ile olmazsa uzun süre şampiyonluk göremeyeceğimizi düşünüyorum.

Ayrıca Şenol Hocamız Egemen ve Selçuk'a bu kadar takılmamalı .. Bu iki oyuncu ne olursa olsun savaş devam ederken bizi bırakıp rakiplerimizle anlaştı.. Üstelik Fener'in kapısına giden bir Selçuk örneği var.Kendilerine ne bir nefretim ne de bir sevgim var.Yönetimimizin bu konuda hatası varsa bile, yaptıkları arkalarından üzülmemi engelliyor.

Erdal
27.06.2011, 13:13
- Erdal abi sen ne çıkarttın bu durumdan , Hoca herşeyden habersiz gibi , bu nasıl iş ya...

O kadar da değil...Ben yine iyimser davranarak bir ayar verme operasyonu olduğunu düşünüyorum.

Hoca konuşmuyor diyen arkadaşlar? Hoca ne desin daha????

Sacit
27.06.2011, 13:14
her transfer döneminde aynı olaylar..

bu kulüpte ne zaman planlı ve doğru işler yapılacak..

Arif Timurcioğlu
Ben en çok Pawel e şaşırdım....Daha da kimseye inanmamak lazım... Pavel için ne dedi?

Mesut
Bir haber sitesinde şenol güneş dertlimi dertli şeklinde haber yapılmıştı ve forumda bir çok kişi o haber sitesine sallamıştı baya

Bekir
Benim anlamadığım Sadri Şener Canlı yayınlarda ''Ben Miller ile anlaştım,Şenol Hoca Pawel'i istedi,Pawel'i aldık'' çığırtkanlığı yaparak yanlış Forvet transferi ile kaçan Şampiyonluğu Şenol Hocaya yıkmaya çalışırken Bay Filozof neden çıkıp tek açıklama yapmadı??

Barış Burak
ulan şaka gibi,hoca hepimizin iştahını kaçırdı.

ula yönetim hiç bi danışmadın? diye sorasım geliyor:S

Hazar_
Herşeyi anladım Ceyhun niye gitti ? Bari onu tutsaydınız.Ceyhun'u bile tutamadınız diyemiyor mu Şenol Güneş.Allah aşkına bu nası güç ?

sifuni
7 hafta sonra Hocaa istifa etmesin gerekirse yönetim gitsin ama hoca kalsin artik.

Birtan Karaman
27.06.2011, 13:15
Üstü kapalı olarak, başka oyuncu istedik Pawel geldi dedi

Abdülkadir Kılıç
Boşuna karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Kendi dedi. Geçen sene de Jaja'yı istememiş. Ama oynattı, verimini aldı. Şenol Güneş tüm bu olumsuzluklara rağmen takımımızı şampiyonluğa oynatır.

F.Erdem
Şenol hoca egemen veya selçuğa değil,onları parlatmak için verdiği emeğe ve buna rağmen kullanamamaktan yakınıyor.Yoksa selçuk ve egemenin kişi olarak umurunda olduğunu düşünmüyorum.

SEDAT
- Hoca istifa etsin anlayışı eskiden olsa ederdi ama Şenol Hoca nasıl savaşılcağını öğrendi artık ama malesef Şehir bile Hoca'nın arkasında değil ki , orda Yanlız bir Savaşçı Şenol Güneş !

Furkan
Anlaşılan hoca Ceyhun'un gitmesinide istemedi..

61viya
Düşünülmesi gereken şey, şampiyonluğu dandik bi uygulama yüzünden kaybedişimizin ardından yapılan toplantıda bile daha umutlu olan bi hoca, bunca zaman sonra daha rahat olması gerekirken nasıl bi stresin içindedir ki, bu şekil bi konuşma ile merhaba diyor bize?

Acı bi tebessümle her şeye rağmen "Sorumluluk bendedir" dedirtenler utansın sana! Ayıptır!

Ciddi iletişim eksikleri sözkonusu!

82 puan alan takımdan ayrılanlarla yeni bi takım kurulsa iyi bi rakip olurdu doğrusu!

Nuri Albayrak döneminde, bu kulübün bi dükkanmışçasına idare edildiği hissine kapılmıştım bi...

İşine geldiği zaman topu ona buna atmayı bilen sayın başkanımız, aylardır oyaladığı, oynadığı bi camia varen ortada, tüm bunların sebebini kendisine sorması gerektiğini fark etmiyor mu hala?

Daha sonra çıkar ortaya "Şenol Güneş gene kovuldu!" naraları atmaya hazır binlerce tetikte bekleyenler!

Kimse sorgulamaz sebebini o gidişlerin! Kimse anlayamaz her şeye rağmen geri dönüşlerin sebebini!

Şenol Hocam bunca umutsuzluğa rağmen biliyorum en iyisi yapacağını! Gene de gelmezse bi başaı, inan bana , sorgulayacağım en son adam sen olacaksın.. Ya da sorgulamayacağım tek "adam" !

Oruç
Parası olanın söz sahibi olduğu bir durum sözkonusu. Yönetim "para bende, istediğimi alırım, oynatırsın..." havasında.

Ogün YAZICI
hoca ben santrafor istedim jajayı aldılar dedi pawel ile ilgili bir cümle söyledimi ki?

Murat Erdem
27.06.2011, 13:16
"kriz"siz yaşayamayız...ohh be ilaç gibi geldi....

Hazar_
O kadar da değil...Ben yine iyimser davranarak bir ayar verme operasyonu olduğunu düşünüyorum.

Bunları iş işten geçmedikten önce desin Erdal abi.Mesela Filho'yu istemiyor muydu ? O zaman ben istemiyordum deyip alınmasını engelleyebilsin.Adam alındıktan sonra benim haberim yok deyip senin tabirinle yönetime mesaj vermek ne kadar geçerli oldu bizim kulüpte.

Salih Kara
yönetimden resmi siteden bildiri yayınlamasini bekliyorum:)

Yiğit SARI
Keyfim kaçtı hafiften :D

A.Gökhan AKIN

Bana göre hoca yine konuşmuyor Erdal hocam!!

Senin verdiğin gözdağını kimse görmüyorsa bu bir konuşma değildir ve görmeyeceklerde yine..

Masaya yumruğu vurmayı bilmiyor mu hoca?..Ya da masaya yumruk vurmak bu mudur?

unique
Yönetim ile Şenol Güneş, medya önünde atışacağına bir araya gelip sorunları çözmeyi denese nasıl olur? Kafaları uyuşmuyorsa da yolları ayırırlar, bu kadar basit.

Emirhan Ömeroğlu
27.06.2011, 13:17
Evet iştah falan kalmadı bende. Bu kadar olumsuz bir hava konuşma beklemiyordum. Bir iki transfer daha ister diye düşünüyordum. Şoktayım. Durum kötü gibi.

Eren Karaahmetoğlu
Hocanın basın önünde yönetime ayar vermesinin ne anlamı var?

Sadece bizim şevkimizi kırdı bu açıklamayla Hoca.

Bizzat yönetime karşı, başkana karşı sert bir şekilde bunları ifade etse, futbol hakkında her şey benim kontrolümde olacak dese, bunu reddebilir mi yönetim?

lucciiffer
Şenol Hoca transferlerde söz sahibi değil arkadaşlar bu arkasından ağladığı selçukla egemeni o mu getirdi acaba?

Hazar_
27.06.2011, 13:18
Allah aşkına Sadri Şener ve tayfası bu basın toplantısını bile takip etmez.Kime ne mesaj veriyorsun.Mesaj verme yeri burası değil bizim yönetim için.

the king
toplantı bitti mi yoksa trt yayını yarıda mı kesti?

bordo08
Sadri şener espirileri şenol hocayı güldürmeye yetmiyor demekki..

Ersun hocanın gitme nedenide anlaşıldı...

Demekki kulüpte istedikleri gibi at koşturamıyorlardı...

Hocamız rest çekse ne diyebilirler acaba etekleri tutuşsa..

Menejerlere sahip çıktığınız yarısı kadar hocaya sahip çık sadri başkan...

Yiğit SARI

Trt yarıda kesti ama çoktan bitti zaten

aaahmet61
27.06.2011, 13:19
yönetimede kızamıyorum.iş ekonomide bitiyor.maalesef eskiden beri trabzonda yıldızlaşan futbolcuları elimizde tutamıyoruz.ya istanbul ya avrupaya kaçarak gidiyorlar.ne zaman iskelet bu sene kuruldu önümüzdeki sene kadroya takviyelerle çok önemli işler yapacağımızı düşündüğüm zaman bakıyorsun kadro dağılıyor.boşuna kafamızı kuma gömmeyelim.hep birlikte şu sorunun cevabını verelim.yıldızlaşan futbolcuları nasıl mutlu bir şekilde(zorla değil) kadroda tutabiliriz.yoksa yapbozlarla bir yere varamayız.

Bayraktaroğlu

toplantı bitti ama trt bitmeden yayını kesmişti.

Bera B.
Abi çok moralim bozuldu be.

Bu kadar karamsar olmaya ne gerek vardı? Şu açıklamalara bakılırsa Pawelden bir şey beklememliyiz artık zaten.

arifberkay
Hocam git bunları yönetici müsvettelerine anlat,dinlemiyorlar mı bas istifayı çek git bakalım onlar orada kaç dakika durabilecekler.Basın aracılığıyla sallamak yanlış hocam çıkar yol değil

Ogün YAZICI
27.06.2011, 13:20
hoca selçuk egemen umut ceyhun konusunda yönetime kızıyor anlaşılan ama bunların tutulamamasındaki sebep para değil selçuk egemen umut hepsi gitmek istedi yönetim ne yapsın sadece ceyhun tutulabilirdi ama şenol hoca yönetime ne kadar baskı yaptı ? anlaşılan şenol hoca biraz duygusal davranıyor bu konularda ve ses çıkartmıyor...

ccd6167
27.06.2011, 13:20
Blkide yonetimi gaza getirmeye calisiyo neden olmasin...olabir yani..

SEDAT
27.06.2011, 13:21
- Konuşulacak çok şey varda , biz yolun sonundaki şeyleri konuşuyoruz , konuşucamda şimdi neyse...

Erdal
Yahu bu konuşmadan ala rest mi çekilir...

A. Günaydın
Arkadaşlar ne bu bölünme, ne bu hemen paniğe kapılma duygusu ?
Anlamıyorum. Siz değil misiniz, pardon 'BİZ' değil miyiz ne olursa olsun TRABZONSPOR diyen ? Ne bu şimdi ? Şenol hoca bu basın açıklamasında hiçbirşeyi ifade etmek istemedi, TFF dışında.. Adam normal düşüncelerini anlattı siz hemen altından başka şeyler çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bunlar bu sene söylendiyse de, geçen sene de vardı aynıları. Bunlar kolay kolay değişmeyen gerçekler. Yönetimle hocanın arası hemen hemen her takımda böyledir. Birazcık da bunları düşünelim. Ne olsa da bişey çıkarsak diye bakmayın şu davaya yeter artık lütfen Renkdaşlar...

Muhammed
Pawel ile ilgili bişey söylenmedi. Hoca santrafor isterken Jaja'nın alınmasından bahsetti.

Hazar_
27.06.2011, 13:22
Blkide yonetimi gaza getirmeye calisiyo neden olmasin...olabir yani..

Bu saatten sonra gaza gelse ne olur.Yahu resmen aldığımız oyuncular için inşallah iyidir dedi.Bu takım şampiyonlar ligi oynayacak.Taraftarı hocasından bu sözleri işitiyor.

Bu basın toplantısının öyle fazla bi özeti yok.Özet şu : oofff

Oruç
Ersun Yanal'a yaptığı gibi Şenol Hoca için de 'mağlubiyeti hocaya sorun' esprisini umarım yapmaz sayın Başkan.

Muhammed

İyi de Erdal abi neyin resti ben anlamadım açıkçası. Açıkçası Şenol Hoca'nın dilinden pek bişey anlamıyorum. İstemediği oyuncular mı alınmış? Egemen ve Selçuk bu kadar arkalarından ağıt yakmaya değer mi?

oflubektas
Şenol hocam, böyle davranmakla Trabzonspor'a kötülük ediyorsun...bu camiada sen daha güçlü birisi yok...vur yumruğunu masaya...bu kulübün makus talihini değiştirmek iki dudağının arasında...ama böyle mızmızlanarak değil...mızmızlanırsan o zaman adama "ne duruyorsun orada" derler...vur yumruğunu masaya...lütfen hocam...bir kere kaldır şu kafanı...kurtar bizi bu ahbab-çavuş düzeninden...

Anadolu'yu istila eden Timur'un ordusundaki fillerden birkaçı Hoca'nın memleketinde kalmış. Tüm ahali fillerin yıktıklarından, yediklerinden, gürültüsünden şikayetçi olmuş. Valiye gitmişler, "ben bilmem" demiş. Timur'un flili bu, öldürmek de öldüremiyorsun. Sonra ahali toplanıp Nasreddin Hoca'nın yanına gitmiş. Hoca bakmış olacak gibi değil, "verin yanıma birkaç kişi, toplanıp Timur'un sarayına gidip, durumu izah edelim." Ahali de kabul edince almışlar azıklarını çıkmışlar yola. Bir ay boyunca nice yolları aşıp, Timur'un sarayına varmışlar. Ta Konya'dan kalkıp Semerkand'a varan bu heyeti duyunca Timur Han da kabul etmiş. Tam kapılar açılıp içeri girecekken kararlı bir şeklide önden yürüyen hoca arkasına bakmış, kimse yok. Yiğit (!) yol arkadaşlarının hepsi ortadan kaybolmuş. Selamını verdikten sonra durumu soran Timur Han'a hoca anlatmış derdini:

"-Hünkarım, demiş. Bizim memleketi işgal ettikten sonra ordunuzdan birkaç filinizi bizde bırakmışsınız, ahalimiz o filleri o kadar sevdi ki, kimse paylaşamıyor. Ben de geçerken uğrayıp arzuhal edeyim dedim, şu fillerden 20-30 tane daha şehrimize bahşeder misiniz? demiş"

Bizim Hoca'nın karşısında Timur Han yok ama durumun farkında ve inceden mesajını veriyor. Ancak arkasında duracak ne yönetici, ne taraftar, ne de şehir var. Hoca'nın bu toplantıyla yaptığı sadece nabız yoklamasıdır. Nasıl olsa kötü sonuç alınınca mikrofonları gören başkan "Hoca'ya sorun" diyecek...

Mustafa Ayazoğlu
27.06.2011, 13:23
Sadri Şener , Şenol Güneş'i takmıyor anlaşılan transferlerde Şenol Güneş'in bizzat istediği oyuncular değil.

Şenol Güneş taraftarın fazla beklenti içerisinde olmaması için böyle bir açıklama yaptı.

Bunun nedeni şu

Şenol Güneş 8 köşe haberini Fanatik gazetesine yaptıran zihniyet !

ccd6167
yönetimede kızamıyorum.iş ekonomide bitiyor.maalesef eskiden beri trabzonda yıldızlaşan futbolcuları elimizde tutamıyoruz.ya istanbul ya avrupaya kaçarak gidiyorlar.ne zaman iskelet bu sene kuruldu önümüzdeki sene kadroya takviyelerle çok önemli işler yapacağımızı düşündüğüm zaman bakıyorsun kadro dağılıyor.boşuna kafamızı kuma gömmeyelim.hep birlikte şu sorunun cevabını verelim.yıldızlaşan futbolcuları nasıl mutlu bir şekilde(zorla değil) kadroda tutabiliriz.yoksa yapbozlarla bir yere varamayız.

Altyapi abi.. Bide istanbula giden kac topcu vr son on senedeki 4-5 blki o kadarda yoktur...

Emirhan Ömeroğlu

Tamamda abi hala aynı şekilde devam edilecekse ne anlamı var ki? Bizim insanlarımız güzel uslupla çekilen rest'i anlamaz. Bizim insanların anlaması için elini masaya vurucaksın abi. Gerisi hikaye. Açık konuşmassan kimse anlamaz bizde.

Hazar_

Bu neyin resti Erdal abi etme gözünü seveyim.35 trilyonu harcadıktan sonra restmi çekilir.Soğuk su içilir.

Ahmet Başkaya
Yahu burda hala yok bu basın toplantısının ne anlamı var git resti baş başayken çek diyenler var .

Adam diyor ki yönetim beni dinlemiyor , siz hala git yönetimle konuş falan diyorsunuz . Rest çeksin istifa etsin . Bugün her şeyi Şenol Hoca'nın üzerine atanlar . Sizce hoca haklı mıydı diyecekler ?

evranosbey61
Yönetim ile Şenol Güneş, medya önünde atışacağına bir araya gelip sorunları çözmeyi denese nasıl olur? Kafaları uyuşmuyorsa da yolları ayırırlar, bu kadar basit.

eğer iki taraftan biri trabzonsporu düşünüyorsa ya yönetim gidecek ya şenol güneş normal şartlarda ne yaptığını bilen bir yönetim böyle konuşan hocayı kapı önüne koyar.yine normal şartlarda böyle düşünen bir hoca o takımda kalmaz .ama trabzonda normallilk standartları garip olduğu için böyle oluyor.şenol günel sanki lig tv yorumcusu gibi takımın transferlerini değerlendiriyor.

Ali Tunahan Güllü
Hiç birşeyden memnun değil hoca orası açık.

İskender YILMAZ
27.06.2011, 13:24
Pawel ile ilgili bişey söylenmedi. Hoca santrafor isterken Jaja'nın alınmasından bahsetti.

Aynen ben de böyle anladım. Daha değişik pozisyonda bir oyuncu istiyorduk ama Jaja geldi, ondan da faydalandık, faydalanmasa mıydık istediğimiz tarzda bir oyuncu olmadı diye ? dedi resmen. Pawel'e nasıl çektiniz bunu, anlayamıyorum ..

Murat Erdem
bu basın toplantısının özeti : sene 2011...ama Trabzonspor 1970'ler de kalmış...basın toplantısına mevzu bahis idari-teknik zihniyetle, bizden ne köy ne de kasaba...

bahadır2561
Şenol hocam alındıktan sonra niye konuşuyorsun yahu onu herkes yapar alınmadan önce dik durabilmek marifet diret istemiyorum de yok alıyormular hemen istifayı bas.görsünler bakalım oyun nasıl oynanıyor

Mustafa Ayazoğlu
Sadri Şener başarı yolunda en büyük engel.

Her giden Sadri Şener'i eleştiriyor. Oyunucusu, teknik direktörü, yöneticisi..

Takoz oldu Trabzonspor'un başına

Gurpas
Şenol Hocam'ın geldiği günden beri ilk defa bu kadar çaresizlik içinde gördüm seni.

hocam bırak giden gitsin bizmi istedik gitmelerini adam olsalardı kalırlardı seni bile dinlemedi bu adamlar bunu sende biliyorsun

gelen futbolcular bu sene için Türkiye'de yapılmış en iyi transferler hocam biraz sakin ol ve Trabzonspor'un hocası olduğunu unutma

bu takımın adı ve renkleri zaten ilk 5 e girer. Senin yapacağın se bu kaliteli kadroyu başarıdan başarıya taşımaktır.

Ama sen şimdiden yenilgiyi kabul etmişsin gibi.

Bayraktaroğlu
tamam Şenl hoca içindeki sıkıntılarını ortaya döktü ama bizim hocamız da en mutlu anında bile gülmüyor hep böyle ciddi konuşuyor bence çok moralimizi bozmamak gerekiyor.yeni takıma bir bakalım belki bizi yanıltacaklar.

KÖKSAL AYDIN
27.06.2011, 13:25
Yönetim alır ŞENOL HOCA OYNATMAYA ÇALIŞIR.

Arada bir kopukluğun olduğu belli.

Sadri şenerin tesislerde futbolcu ya da TD ile samimi görüntülerini hiç görmedim zaten.

Ama Fb bir maça giderken otobüsten önce Aziz iniyor.Yani futbolcularla içiçe.

Şenol hoca da elini masaya vuracak bir tip değil.Baştan beri böyle.

Antrenmanlarda da öyle.

Yani TD- futbolcu-yönetim başka kıtalardaymışlar gibi.

barisb
krizdeki, düşüşteki veya küçük takımlarda gördüğümüz manzaralar bunlar. tamam gerçekçi bakıp aksiyon alınmasını istiyor olabilir ama böyle basın önünde oldu mu ki... bizi geçtim sonuçta bu toplantıyı futbolcular da seyrediyor.. bence yönetimiyle, teknik kadrosuyla ve de taraftarıyla büyük olabilmeyi ve psikoloji yönetebilmeyi öğrenmeliyiz.

Mert67
Lig bittikten sonra başkan Şenol hocayı alıp gelecek sezonun planlamasını yapmak için görüşünü aldı mı çok merak ediyorum.

Hoca'nın açıklamaları tüm heyecanımı bitirdi.

magicyattara
27.06.2011, 13:26
Şenol Hoca ''Ben Santrafor istedim Pawel'i getirdiler''

Böyle bir şey yok hocam..isim vereceksin..bunu alacaksınız diyeceksin.."santrafor istedim Paweli getirdiler" demek yakışmadı hocam..Pawel santrafor değil mi..al sana santrafor der adam..

Şenol hocayı transfer dönemlerinde anlamak güç..eğer listende ki adamlar (böyle bir liste varsa tabii) alınmıyorsa 1 seferlik de olsa duruma el koy hocam..
Bu durum 2005-2006 sezonu başlangıcına çok benziyor..

Trabzonspor takımı böyle transfer yapamaz..planlı programlı,ihtiyaca göre transfer yapar..hele ki takımın başında Şenol Güneş varsa bu tür yönetim yanlışlarından şikayet etme hakkı yoktur..verirsin listeni,gider alırlar..olmazsa bırakırsın..

Sami Kuk
Yazılanlara bakılırsa Şenol Hoca yönetime bayagı kızgın..Şenol hocanın istediği gibi gitmiyor işler..Seneye şampiyonluk umudu bile yok...

Sadri şenere zaten iyice kıl olmaya başladım..Espiri yapsın ancak,gitsin fenerli adayları desteklesin,bi fener sevdası var zati,selcuk egemen olayında hallederiz bunlar kolay falan demesi..

Emirhan Ömeroğlu
Yok yok bugün bitmek bilmez. Ben işe vereyim kendimi. Bizlerede yazık vallahi çok yazık.

Hazar_
Bu takım başarısız olsa bi dert.Başarılı olsa bu lanet transfer politikası devam edecek o ayrı dert.

Muhammed
Tuncay Bekiroğlu her imza töreninde bastırarak Şenol Hoca'nın istediği oyuncu diye bahsediyordu. Hepsi yalanmıydı yani?

Erdal
27.06.2011, 13:27
Ben bir ayar verme konuşması olduğunu düşünüyor ve umuyorum....

SEDAT
- Sadri Şener Faruk Özak isterse değişir , Sadri Şener Siyasetin Trabzonspordaki son Halkasıdır , öyle kolay kolayda değişmez , ha Faruk Özak'a gider yapar orası ayrı tabi :) yaptığım siyaset değil , birçok Trabzonsporlunun işine gelmediği gerçekler...

Oruç
"...Trabzonspor'un Başkanı Sadri Şener, "Ben futboldan anlamam. Oyuncu seçimi ve teknik işleri Şenol Güneş halleder." dedi."

Eskilerden bir cümle.

Hazar_
Bir taraftan bize sesini çıkartan hakkımızı yedirmeyen bir başkan lazım diyoruz.Diğer taraftan Şenol Güneş başkan olsun.Küflü ekmekte bi yere kadar.

worldmaster
Hakikaten kim attı şu "PAWEL'İ HOCA İSTEMEDİ" lafını ortaya?

Hocanın ağzından pawel'le ilgili tek bi kelime çıkmadı yahu! Ben daha değişik bir adam istiyordum Jaja'yı aldılar dedi.

Element uydurmada da üzerimize yok...Allah'tan izledik toplantıyı

Kenan Berber
27.06.2011, 13:28
Can karyağdı : hocam rakipleri nasıl değerlendiriyorsunuz ? onlar da takviyeler yaptılar.
Şenol Güneş : Takımını eksik görenler takviye yapıyorlar tabi . Tam görenler de dağıtıyorlar

eyvah eyvaaah dedi orda biri o ara gulumsedi şenol hoca da . Çok şey anlatıyordu o an da neyse ..

Bir de Egemen'i kasteddi sanırım.Oraya Türk alsak giden en iyisiydi aldığımız ondan kötü olacak alırsak geliştirmeye çalışacağız olmazsa yabancı olacak . Yabancı olunca da sıkıntı oluyor. Ben uğraşıyım bi yerlere getireyim millet sefasını sürsün dedi resmen.
Yönetimde bir tane Şenol Güneş olsa .. !

Nihat Güneş
27.06.2011, 13:28
Belki bilen arkadaşlar vardır, Şenol Hocamızın şu ana kadar izleyip beğendiği kesin alınmalı dediği, kulübe önerdiği bir oyuncu oldu mu ? Bilmediğimden soruyorum...

sifuni
27.06.2011, 13:29
Yönetim herkesin yüzüne baka baka yalan söylemis. Bu kadar piskinlik olmaz ya.

champions
Bu adamlar aylarca senin peşinden koşmadılar mı? Sıradan bir takımla öyle ya da böyle şampiyonluk mücadelesi veren takımın hocası sen değil misin? Bütün kozlar elindeyken neden bunu kullanamıyorsun? Eşek kadar adamlar bir araya gelip orta yolu bulamıyor musunuz? Hocanın görevi kulübün morale ihtiyaç duyduğu şu günlerde basın önünde yönetimden dert yanmak mıdır? Yapamıyorsan bırak git, bu kadar basit.Hayret bişey yani.

Salih Yazıcı
başkan derhal açıklama yapmalı ceyhun ve egemenin kalmasını istemiş ama yönetim istememiş kanısına vardım ve forvet transferinden rahatsız bence hoca sola adam alınmasını istemiş oda yok

Erkin Ekşi
Senol Hoca transferde 0.
Bir insan bu kadarmi alakasiz olur takima kimin gelip gelmeyecegi ile.

Madem istemiyorsun soyleyeceksin istemiyorum diye.
Sonra aglama duvarina ceviriyorsun kulubu bizimde moralimizi bozuyorsun.

Yonetim zaten cebe para indirmeden transfer yapmayacagi icin onalra lafim yok onlar bir zahmet defolup gitsinler ama Senol Hoca bilerek ada bilmeyerek yonetimin oyununa geliyor.

bahadır2561
27.06.2011, 13:30
Böyle bir şey yok hocam..isim vereceksin..bunu alacaksınız diyeceksin.."santrafor istedim Paweli getirdiler" demek yakışmadı hocam..Pawel santrafor değil mi..al sana santrafor der adam..

Şenol hocayı transfer dönemlerinde anlamak güç..eğer listende ki adamlar (böyle bir liste varsa tabii) alınmıyorsa 1 seferlik de olsa duruma el koy hocam..
Bu durum 2005-2006 sezonu başlangıcına çok benziyor..

Trabzonspor takımı böyle transfer yapamaz..planlı programlı,ihtiyaca göre transfer yapar..hele ki takımın başında Şenol Güneş varsa bu tür yönetim yanlışlarından şikayet etme hakkı yoktur..verirsin listeni,gider alırlar..olmazsa bırakırsın..

daha da söze gerek yok. :alkış:

SEDAT
Belki bilen arkadaşlar vardır, Şenol Hocamızın şu ana kadar izleyip beğendiği kesin alınmalı dediği, kulübe önerdiği bir oyuncu oldu mu ? Bilmediğimden soruyorum...

- Öyle bir Şehir efsanesi var nihat'ım , ama doğruluğu kanıtlanmadı hiç :D

Bayraktaroğlu
Tuncay Bekiroğlu her imza töreninde bastırarak Şenol Hoca'nın istediği oyuncu diye bahsediyordu. Hepsi yalanmıydı yani?

bu dönemde alınan oyuncular Şenol hocanın istediği oyuncular.Geçen seneden bahsediyor hoca

İskender YILMAZ
Röportajın TRT'nin verdiği kısmında Şenol Güneş kesinlikle Pawel'le ilgili bir laf etmedi, benim anlama sıkıntım yoksa .. 'Mevki itibariyle santrafor istiyorduk fakat Jaja alındı ama yine de faydalandık kendisinden.' dedi.

Erdal
Pawel ile ilgili bir şey ben de duymadım...Tweter da okudum ondan yorum yaptım. Adi TRT3 kesince Lig TV ye geçene kadar dedi herhalde diye düşündüm:)...Pardon....

Murat Erdem
kafamı duvarlara vurasım geliyor !!!

15 m€ bonservis harcanan transferler için...

takımın teknik direktörü...

"inşallah iyi çıkarlar" !!! diyor...

bu nasıl kulüp yönetmekdir ?

bu nasıl bir kokuşmuş düzendir ?

kendime acıyorum...

worldmaster
27.06.2011, 13:31
Şenol Güneş de hatalı bence. Bunlar benim yönetimden bağımszı düşüncelerim

Madem oyuncu bulma konusunda sıkıntılısın, o zaman ekibine iyi 1-2 adam koy sırf senin istediğin tarzda futbolcu bulsunlar... Çok mu zor!

KÖKSAL AYDIN
Can karyağdı : hocam rakipleri nasıl değerlendiriyorsunuz ? onlar da takviyeler yaptılar.
Şenol Güneş : Takımını eksik görenler takviye yapıyorlar tabi . Tam görenler de dağıtıyorlar

eyvah eyvaaah dedi orda biri o ara gulumsedi şenol hoca da . Çok şey anlatıyordu o an da neyse ..

Bir de Egemen'i kasteddi sanırım.Oraya Türk alsak giden en iyisiydi aldığımız ondan kötü olacak alırsak geliştirmeye çalışacağız olmazsa yabancı olacak . Yabancı olunca da sıkıntı oluyor. Ben uğraşıyım bi yerlere getireyim millet sefasını sürsün dedi resmen.
Yönetimde bir tane Şenol Güneş olsa .. !

Ya Şenol hoca futbolcularıyla neden görüşmedi zamanında. Yani iş Şenol hocada biter.

Gerekenleri söyleyecek iş işten geçmeden.

Bana, mutfağa ne malzeme getirirsen ona göre iş yaparım.

İhtiyacımı en iyi ben bilirim.

Bunu söyleyemiyor zamanında sonra da çıkıp ağlıyor.

Bekir
Pawel'i hoca istemedi lafını ben arka sayfalarda başkasından gördüm,Ben Trt'de izliyordum hocanın açıklamalarının sonunu göremedim..

bordo08
Şu dakika istifa etse zerre kadar kızmam şenol hocaya..

Ama hocamız bu kulübe öylesine bağlıki evladı gibi sahiplenmiş durumda..

Kol kırılır yen içinde kalır diye uslubunu bozmadan mesaj veriyor..

Bu durmu bilenler ne yazkki hocanın sevgisini istismar ediyor..

Biz kafamıza göre takılalım en odunuda gelse nasılsa hoca adam eder anlayışındalar..

Günümüz futbol düzeninde şenol hoca gibi adamlar değil fatih terim gibi mahalle kabadayıları itibar görüyor..

İsyan etmemek elde değil ufff...

poetricus
Bu adamlar aylarca senin peşinden koşmadılar mı? Sıradan bir takımla öyle ya da böyle şampiyonluk mücadelesi veren takımın hocası sen değil misin? Bütün kozlar elindeyken neden bunu kullanamıyorsun? Eşek kadar adamlar bir araya gelip orta yolu bulamıyor musunuz? Hocanın görevi kulübün morale ihtiyaç duyduğu şu günlerde basın önünde yönetimden dert yanmak mıdır? Yapamıyorsan bırak git, bu kadar basit.Hayret bir şey yani!
İnanın bana "İsviçreli Bilim Adamları" bile bu sırrı çözemedi. Hasılı Cem Karaca haklıymış:
Bindik bir alamete; gidiyoruz kıyamete
Hem de oynayıvererekten.

Bayraktaroğlu
27.06.2011, 13:32
bir takımında bu kadar sıgınti olur mu ya? Bismillah lig başlamamış daha kamp döneminde yapılana bak!

Sami Kuk
27.06.2011, 13:33
Şenol Hoca gidici sanki...Eziliyor çok orda,istedikleri yapılmadı hiç..

İskender
27.06.2011, 13:33
Şenol Hoca dediklerinin hepsinde haklı sadece başkana değil taraftarada diyeceklerini söyledi...

Hep bu ben bilirimcilikten kaynaklanıyor...

Neden verirsin elindekileri, neden oyunucnun arkasından ha babam sallarsın, oyuncu bana muhtaç edebiyatı yaparsın...

Hadi Selçuğu anladık, Egemeni, Ceyhunu neden bıraktın...Daha iyilerini nerden bulacaksın...Hoca kızmasında kim kızsın...

Hiç oynamayan adamları bıraktın hocaya hadi yeniden şampiyonluğa oynat deyip bırakıyorsun hocayı kamupyunun karşısına...

Bu vicdansızlıktır...Çok bile dayandı hoca bunları söylemeyip...