PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünden Bugüne Trabzonspor Kitabi Çikiyor

Külünkoğlu
17.02.2006, 16:02
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =black14 align=left>Sportif Yayincilik Genel Yayin Yönetmeni Bülent Gürkan, hazirladiklari ''Dünden Bugüne Trabzonspor'' adli kitap ile büyük eksikligi gidereceklerine söyledi.</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%" background=images/dot_black.gif colSpan=100 height=1></TD></TR></T></TABLE>

Gürkan, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenledigi basin toplantisinda, 38 yillik mazisine büyük basarilar sigdiran Trabzonspor'un tarihini bir kitapta topladiklarini belirterek, ''Ön çalismalari dört yildir süren 'Dünden Bugüne Trabzonspor' adli kitap, yakinda piyasaya çikacak'' dedi.

Uzman bir ekip tarafindan hazirlanan kitapta Trabzonspor'un kurulusundan 2004-2005 sezonu sonuna kadar yaptigi tüm karsilasmalarin bilgilerinin yer aldigini ifade eden Gürkan, ''Bordo-mavili ekibin sezon grafiklerinin, yönetim kurullarinin ve önemli olaylarin anlatildigi kitapta ilginç istatistiklere de yer verildi'' diye konustu.

Gürkan, 30 bin kare fotografin yer aldigi arsivden seçilen bazi fotograflarin pek çogunun ilk kez yayinlanacagini kaydederek, söyle devam etti:

''Hazirladigimiz 'Dünden Bugüne Trabzonspor' adli kitap ile Trabzonspor'un tarihindeki büyük eksikligi giderecegimize inaniyoruz. Trabzonspor ansiklopedisi olarak nitelendirilebilecek bir kitap hazirladik. Tartismali konulari farkli kaynaklardan arastirarak dogruya ulastik. Bu kitabin her Trabzonspor taraftarinin basucu eseri olacagina inaniyoruz.'' Gürkan, 350 sayfa olarak hazirlanan kitabin, kisa bir süre sonra satisa sunulacagini söyledi.

Ayşe Aygün
17.02.2006, 16:05
Trabzonspor taraftariyim diyen herkesin kitapliginda bulunmasini dilerim.

#10 Fietra
17.02.2006, 16:06
Güzel bir kitap olmustur eminim ki alacagim insallah.

Erbay
17.02.2006, 16:07
Kitabi gördügüm ilk yerde alicam daha çikmamis ama olsun.Bende bir kitap var Oygur Yamakti galiba yazari onu çok sevmistim buda güzel olur insallah

CeSS
17.02.2006, 16:07
Kitabin fiyatini ögrenelim.

BMN olarak toplu alim yapabiliriz.

Murat'
17.02.2006, 16:10
herkesin almasi gereken bir kaynak

falcon61
17.02.2006, 16:11
Kitabin fiyatini ögrenelim.

BMN olarak toplu alim yapabiliriz.

Bencede bu sekilde daha anlamlida olur ama sonuçta herkes almali..

Kul
17.02.2006, 16:12
#CeSS

Güzel bir fikir bence de toplu alim yaparsak güzel olur.. Kitap piyasaya çikar çikmaz bir sürü korsan yolla kopyalari çikacaktir.. Eger toplu alim yaparsak hiç deilse kendi açimizdan korsan kitap almamis oluruz... Hayirlisiyla bir çiksa da..smileys/smiley1.gif

onurkaradeniz
17.02.2006, 16:26
arsivimizin en degerli parçasi olcaktir bu kitapsmileys/smiley2.gif

Sevgi
17.02.2006, 16:29
TS Clup larda satilacaktir kitap ordan emin edilirse korsan alinmamis olursmileys/smiley2.gifTbi bu toplu alima karsiyim anlamina gelmiyor smileys/smiley4.gif

Edited by: sevgi

Külünkoğlu
17.02.2006, 16:38
Toplu alim güzel fikir arkadaslar. Bu konudaki düsüncelerimizi sekillendirelim. Nasil yapariz ?

A.Hilal Çakıroğlu
17.02.2006, 16:49
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">2. TS club gününde toplu alinabilir. Sevgicim sen toplu alima karsi olduguna göre 2. organizasyonu da kaçiracaksin anlamina mi geliyor?</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

KuĞu
17.02.2006, 16:50
Toplu alimlar bölge bölge olur sanirim trabzon istanbul ankara vb. birer kisi paralari toplar belirlenne bir gün ayni anda bölgedeki ts club tan alim yapilir ve ogün yapilan alimin toplam miktari resmi açiklamaile yayinlanir bmn olarak ..... sayida alim yapilmistir seklinde. Bölge olarak ayrilma kitaplarin dagitimi kisminda sorun olmamasi açisindan önemli, TS Club bulunmayan yerler kendisine en yakin bölge sorumlusuna ismini yazdirir. Benim aklima bu geliyor.

Sevgi
17.02.2006, 16:51
Hilal cim ben toplu alima karsiyim mi dedim lütfen efendm rica ediyorum beni 2.TS Clup gününe götürmemek için lazflarimi çarpitmayin.Ben gelicem o TS gününe

CeSS
17.02.2006, 16:56
2.TS Club gününde alinabilir. Bölgelerden birer kisi yetkili secilir (Ankara, Istanbul, Izmir ve diger yerler ) paralari bu kisiler toplar , neticede bir kisiye ulastirilir ( Bu kisi Metin oluyor tabiki ) . Metinde kitaplari alip bizlere gönderiyor.

oflubektas
17.02.2006, 17:00
Eskiden toplu alim yapilacak kitaplarin içinde "isteme adresi" denen bir ifade yer alirdi. Simdi bu yöntem biraz degistirilerek kullanilabilir; Önceorganizasyonla ilgilenen bir arkadasimiz kulüpte bu isle ilgilenensorumlu kisiyle temasa geçer, daha sonra kitap almak isteyenler isim ve adreslerini bu arkadasa bildirir, sonra kulüpteki sorumlunun o arkadasa verecegi hesap numarasina paralar yatirildiktan sonra(herhalde kargo ücreti de eklenir) kulüpteki yetkililerkitabi dogrudanalici adreslerine yollar.

U.Sadıkoğlu
17.02.2006, 17:09
heralde bitirecegim iLk kitap olacaksmileys/smiley17.gif

Külünkoğlu
17.02.2006, 17:26
@ Cess Erkan abi siz yeterki bu kitabi okumak isteyin nerde olsa gider alirim, ulastiririm.

@ KuGu bölge bölge olmasi daha iyi tabi Istanbul'da Avrupa yakasi ve Anadolu yakasi olarak ayirmakta fayda var diger illerde tek temsilcide yetebilir.

@ Oflubektas dedigin yöntem en etkili olani ama simdi böyle bir hizmetleri var mi ona bakmamiz lazim.

Arkadaslarim bu konudakitabin piyasaya çikis tarihininyakin oldugunu düsünerek, Istanbul'da Polarve Kitap dagitim islemini düzenleyecegimizkahvaltili programda yapariz diye düsünmüstüm. Az önce bu konudaki en yetkili isim olan Bülent Gürkan beyle Ahmet (Badaloglu)Arkadasimizkonuyu görüstü. Kitabinpiyasa çikmasi 1aydan fazlabir zaman alacakmis.

Cumartesi Pazar bu konuyu toparlamaya çalisacagiz, yeni bilgiler olursa bu basliktan sizin de görüs ve onayiniza sunariz.

Kaya
17.02.2006, 17:28
Eskiden toplu alim yapilacak kitaplarin içinde "isteme adresi" denen bir ifade yer alirdi. Simdi bu yöntem biraz degistirilerek kullanilabilir; Önceorganizasyonla ilgilenen bir arkadasimiz kulüpte bu isle ilgilenensorumlu kisiyle temasa geçer, daha sonra kitap almak isteyenler isim ve adreslerini bu arkadasa bildirir, sonra kulüpteki sorumlunun o arkadasa verecegi hesap numarasina paralar yatirildiktan sonra(herhalde kargo ücreti de eklenir) kulüpteki yetkililerkitabi dogrudanalici adreslerine yollar.

Bence güzel fikir. Su asamada bir isim listesi olusturabiliriz. Sorumlu kiside belirlendikten sonra gerekli islemler yapilir...

TSunami
17.02.2006, 17:41
toplu alim da güzel ancak satis istatistiklerini etkilermi. eger tirajda gözükmeyecekse (baski sayisinda belli olur ama kitapevlerinden alinan satis bilgileri de var) ferdi alim olsun. ama degisen bisey olmayacaksa olur.

KuĞu
17.02.2006, 17:41

Bence güzel fikir. Su asamada bir isim listesi olusturabiliriz. Sorumlu kiside belirlendikten sonra gerekli islemler yapilir...

bu fikir genel için mi?

bana en yakin ts club suan 200m ileride, isim yazdiracagim kargolu para yatiracagim gelmesini beklicemsmileys/smiley5.gifbölgesinde tsclub olmayanlar içinse güzel fikir.

POYRAZ
17.02.2006, 17:52
Bu kitabin icinde daha önce hic kimsenin görmedigi resimler var.

eren_61
17.02.2006, 18:12
kitap okumayi pek sevmem ama tabiki okuyacagim

Emre B.
17.02.2006, 18:33
Ne zaman çikicakmis

hamucera
17.02.2006, 18:45
bunun yanida birde dünden bugüne trabzonspor dved si çikartsalar goller falan çok güzel olur. ama bu da bi asama yakinda çok daha iyileri olacak.

eren_61
17.02.2006, 18:52
Ne zaman çikicakmis

resmi sitede yakinda cikicak diye haber verilmis ama tarih yok

cakal 61
17.02.2006, 19:03
fiyati ne ne zaman cikacak acaba

Adem Erdoğan
17.02.2006, 19:06
Çiksin kardesim kitap çiksin cd çiksin dvd çiksin trabzonspor yönetimlerinin bugüne kadar en büyük eksikligiydi bu.Taraftara hitap edecek herseyi piyasaya sürmeleri lazim.Toplu alima gelince o is nasil olacak bilmiyorum ama ts clup lardan temin edebiliriz sanirim.kOrsan süpheside olmaz o zaman.

Oğuzhan Görkan
17.02.2006, 19:09
sabirsizlikla bekliyorum

cakal 61
17.02.2006, 19:10
Çiksin kardesim kitap çiksin cd çiksin dvd çiksin trabzonspor yönetimlerinin bugüne kadar en büyük eksikligiydi bu.Taraftara hitap edecek herseyi piyasaya sürmeleri lazim.Toplu alima gelince o is nasil olacak bilmiyorum ama ts clup lardan temin edebiliriz sanirim.kOrsan süpheside olmaz o zaman. cok haklisin kardesim gurbetteyiz adam diyoki ne basariniz var sokarsin guzune cd dvd netsesmileys/smiley32.gif

Mustafa Önal
17.02.2006, 19:29
sabirsizlikla bekliyorum.en kisa sürede piyasada olur bizde doya doya okuruz.artik her gün okula bu kitapla giderim.

tsmaniac
17.02.2006, 20:04
helal beee simdiden yazin beni listeyesmileys/smiley32.gif söyle birde vcd dvd falan yapsalar izleyince bizi duygulandiracak türden

salihtopal48
17.02.2006, 21:08
kitap isi çok iyi oldu söyle 20-30 ciltlik falan (abarttimmi)

ama o kitapta olan herseyin + videolar+empiüçler+...(nokta)

bir interaktif dvd de toplanmasi daha mükemmel olurdu

eys_61
17.02.2006, 23:04
birkaç ay eve gidememe gibi bir sikintiyla karsi karsiyayim,benimle ayni durumda olan arkadaslar açisindan toplu alim çok iyi fikir.

BDiler61
17.02.2006, 23:43
çiksin da alalim artiksmileys/smiley32.gif

mini FaNaTiK
18.02.2006, 12:10
Gerçekten önemli bir eksiklik giderildi.Çok güzel bir kitap olacak umuduyla bekliyorum bir an önce çikmasini.Bunun yaninda çocuk yaslarda Trabzonspor sevgisi kazandiracagimiz küçükler içinde güzel bir olay olmus oldu.Mesela ben 10 yasindaki kardesime Barcelona,Liverpool,Inter galibiyetlerini kitap yardimiyla anlatirim artiksmileys/smiley17.gif

LazAnisT
18.02.2006, 12:42
hakan kulaçoglunun yazdigi ihtilal,efsane ve trabzonun ts üzerine yazilan kitaplarda son nokta oldugunu düsünüyorum.ötesi nasil olur bilemem.ama yinede aliriz tabi

61-firtina
18.02.2006, 13:50
Hemen çiksada alsak

Beytullah
18.02.2006, 14:59
bencede toplu alinmasi daha güzel olur..

Esra Yıldırım
18.02.2006, 15:13
Bende sabirsizlikla bekliyorum...

61viya
18.02.2006, 15:18
Bir an önce çikmasi dilegiyle...Bekliyoruz sabirsizlikla...

onurkaradeniz
18.02.2006, 15:50
evet sabirsizlaniyoruz özellikle göremedigimiz sampiyonluk yillarini merak ediyorumsmileys/smiley19.gif

ferro
18.02.2006, 15:51
nerde ve kaç para

TSezgin61
18.02.2006, 20:05
avrupada cikacakmi, avrupalilar nereden alacak

My
19.02.2006, 02:20
Kitap 40 liradan satilacak.

Nytre
19.02.2006, 12:29
kitabin ne zaman çikacagini bilen var mi?...

aslinda simdiye kadar çikan trabzonspor kitaplarinin en kapsamlisi oldugunu zannediyorum...

simdi diyecem ki her trabzonsporluda bulunmasi lazim aradan 4-5 ay gececek bakacaz ki satislar beklenen düzeyde degil....

umarim olmaz dedigim...

bu kitabin nereden baksan bir 200,000bin satmasi lazim...

yaranozlu
19.02.2006, 14:27
fiyat hiç önemli deil. çiktigi ilk gün ts club dan alicam. bu kitap kanimca çok kaliteli. emegi geçenlere zamani gelince tesekkür edicem. hadi artik ama, sabirsizlaniyoruz....

61 POWER
19.02.2006, 15:12
güzel bir olay,hayirli olsun!

trapezus61
19.02.2006, 16:24
Kütüphanemin en nadide parçalarindan biri olacak... Sabirsizlikla bekliyorum.

Recep Çaltepe
19.02.2006, 21:22
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

arkadaslar sizden bir ricam var. biliyorum herkes bu kitabi sabirsizlikla bekliyor ve çogumuz hemen edinecegiz bu kitabi. kitabi alan herkesten belirli bir zamanini bu kitabi ayirmaya ve dikkatle incelemeye davet ediyorum. çevremizde gördügümüz ezik takim taraftarlari takimini sadece destekliyor, tarihini genel kültürünü bilmiyor. biz eger onlara karsi farkimizi ortaya koymak istiyorsak, tarihimizi ve misyonumuzu da bilmeliyiz. öyle kuru kuruya taraftarlik yapmayalim onlar gibi kizaten yapmiyoruz da, bence bizim taraftarin en büyük artisi bu.

bir de kitabin tanitimi yapilirken beni en çok heyecanlandiran sey "Kitapta aralarinda pek çogunun ilk kez yayinlanacagi 30 bin kare fotografin da bulunduguna dikkat çeken Gürkan..." cümlesi oldu.heyecanla bekliyoruz.</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

kutoz
19.02.2006, 21:25
Yasar Miraç'in "1001 Siir" adli siir kitabi,tek kalemde ödedigim en fazla meblaga sahip kitaptir. 40 YTL.idi, bundan 3 yil önce.

Bu kitapin degeri ne olur bilemiyorum ama alinmasi, okunmasi, özümsenmesi gereken eser oldugu bir gerçek. Umarim en kisa sürede ulasabilirim...

Nytre
19.02.2006, 21:36
kitap kac sayfa bi|en var mi

dellalpi
20.02.2006, 22:07
evet bu kitabi iyi incelemeliyiz resimleri bende sabirsizlikla bekliorm..

Berat
21.02.2006, 00:04
Kitapla ilgili edindigim bilgileri paylasayim;

My kullanici isimli arkadasin dedigi gibi 40 YTL civarinda bir fiyata satilacak..Kitap oturup okunacak bir kitap degil..Yani demek istedigim; tarz olarak Hakan Kulaçoglu'nun "Firtina,Ihtilal,Efsane" isimli kitabina benzemiyor.. Bülent Gürkan'in hazirladigi birnevi Trabzonspor Ansiklopedisi.. Içeriginde 1967'den bugüne TS maç istatistikleri (kadro,goller,kart raporu,vs vs) olacak.. ve bahsedildigi gibi daha önce hiçbiryerde yayinlanmamis özel resimler..Bunun disinda makaleler,yorumlar vs yer almayacak bildigim kadariyla..

Arsivime eklemek için sabirsizlaniyorum...

p.s.: Tahmini olarak 1 ay içinde satisa sunulmasi öngörülüyor.. Aslinda kitap 1,5 sene öncesinde hazirmis..D.Kiev maçini geçip Sampiyonlar Ligi'ne kalsaydik o zaman piyasaya sürülecekmis ama o anki atmosfer geregi piyasaya sunumu ertelenmis..Pek tabi ki o tarihten sonraki maçlar ve geçen sezon istatistikleri de kitaba eklenmis vaziyette..

@ Nytre

200.000 rakamina katilabilmeyi çok isterdim ama Trabzonsporlular için "kült" eser olmasi gereken, her Trabzonsporlunun Trabzonspor'u tam anlamiyla özümseyebilmesi ve Trabzonsporun haklarini her ortamda çok iyi savunabilmesi için okumasi gereken, Hakan Kulaçoglu'nun yazdigi ve camianin önde gelen isimlerinin yazilariyla süsledigi"Firtina,Ihtilal,Efsane" kitabinin satis rakamina bakinca bunun bir hayal oldugunu görüyoruz..

Taner Gündoğdu
21.02.2006, 00:36
200.000 rakamina katilabilmeyi çok isterdim ama Trabzonsporlular için "kült" eser olmasi gereken, her Trabzonsporlunun Trabzonspor'u tam anlamiyla özümseyebilmesi ve Trabzonsporun haklarini her ortamda çok iyi savunabilmesi için okumasi gereken, Hakan Kulaçoglu'nun yazdigi ve camianin önde gelen isimlerinin yazilariyla süsledigi"Firtina,Ihtilal,Efsane" kitabinin satis rakamina bakinca bunun bir hayal oldugunu görüyoruz..

berat kardesim, hakan kulaçoglunun kitabi kaç satmis ki? ayrica o kitabin yeteri kadar reklaminin yapilmadigini düsünüyorum... mesala ben ts club da o kitabi göremedim smileys/smiley5.gifalmak isteyip de alamadigim bir kitap...

ayrica simdi çikacak olan kitap için ya acele edilsin,takim iyi iken satisa çiksin yada riske girilip beklenilsin sezon sonu 3.lükle bitirirsek çok iyi bir satis olursmileys/smiley2.gif

ayrica bu kitap klüp tarafindan çikariliyor dimi? yani geliri klübün kasasina girecek...

Onur
22.02.2006, 21:46
heralde bitirecegim iLk kitap olacaksmileys/smiley17.gif

smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Nytre
22.02.2006, 21:48
çikis tarihi ve kitabin tanitimi ne zaman yapilacak basin toplantisi gibi bisey olacakmi...

Faik Yılmaz
23.02.2006, 08:38
arkadaslar fiyati 40 ytl ise 200000 rakamlari filan bayagi ütopik oluyor. ülkemizde 200000 satan çok az kitap var. bi de bu kadar parayi hemen çikarip verecek insanlarimiz maalesef fazla degil...

Nytre
23.02.2006, 15:02
bu tarz kitap|ar 50yi|da bir cikar 0nun icin bi|gi|erin eskimesi uzun süren sey|er bun|ar...

nasi|ki herkesin evinde ansik|0pedi var...

her trabz0nsp0r|unun evindede bu kitap 0|sun an|ayisi i|e söy|edim.

Naim
23.02.2006, 15:12
iyi ya
bundan sonra kime ne hediye edicem diye düsünmeye gerek yok
vericem kitabi vesselam
ama öncelikle trabzonsporlu olmamda büyük emegi olan dayima hediye edecegim bir tane
çiksin piyasaya artik

My
24.02.2006, 04:05
Eger yanlis hatirlamiyorsam (!) Firtina, Ihitlal, Efsane kitabi 2 3 bin civarinda satilmisti. Çok yazik! Berat'in da dedigi gibi Trabzonspor'luyum diyen herkesin bu kitabi muhakkak okumasi gerekirdi.

oflubektas
24.02.2006, 09:43
Eger yanlis hatirlamiyorsam (!) Firtina, Ihitlal, Efsane kitabi 2 3 bin civarinda satilmisti. Çok yazik! Berat'in da dedigi gibi Trabzonspor'luyum diyen herkesin bu kitabi muhakkak okumasi gerekirdi.

Iyi de bu -di'li geçmis zaman kalibi kullanilmasini anlayamadim. Orhan Pamuk veya Ahmet Altan kitabi degil ki satisi önce yüzbinleri bulsun sonra kitabevi ve sahaf raflarindan indirilsin. Reklami iyi yapilmadiysa herkes tanidiklarina tavsiye eder ve kitabin satisi arttirilabilir. Degisik yazarlarin imzasini tasiyan yazilardan olusan bir derleme de olsa, hatta bazi yazilarda Trabzonspor'un ligdeki durumuna göre yorumlar da olsa bu kitap bir kla.......Ögrendiklerimi bir kenara birakirsak Kudret Emiroglu isimli üst düzey bir yakin tarihuzmaninibu kitap sayesindetanimak bile benim için bir onur vesilesi olmustur. Eger kiyillar sonra da bu kitabin okunmasini istiyorsaken büyük görev kitabi çokseven okurlara düsüyor bana kalirsa.Ilk çiktigi zamanlarda Tolstoy'un, Zola'nin, Goethe'nin kitaplari baski rekoru mu kirmisti?

My
24.02.2006, 17:19
Yani hemserim bi olaya da bu kadar zitina bakilir. Ben kitaplar kalkti, bir daha kimse okumayacak, eyvahlar olsun felan demiyorum ki. Böylemesine bir kitabin gerçek degerinin 2 3 bin kisi olmamasi gerekirdi, çok daha fazla kisi bu kitaba sahip çikmaliydi diyorum. Reklaminin kötü yapilmasi hususunda haklisin. Da!Zola'yla Goethe'yle kiyasliyorsun.Iyi o zaman bende söyle diyeyim. Çikmadik candan umut kesilmez. Bi kaç asir içinde her Trabzonlu'nun basucu kitabi olmasi dilegiyle.

halil ibo
24.02.2006, 18:05
Birbirimizle tartisarak kitabin satis rakamini artiramayiz.Kitabin gönüllü tanitimini yapip,her Trabzonspor'lunun bu kitaba sahip olmasi için bugünden tezi yok çalismaya baslayalim.Firtina,ihtilal,efsane kitabi içinde yeni hazirlanan kitap içinde satis rakamlarini artirmak için çalismaliyiz.

hamucera
24.02.2006, 18:15
kitap yaninda bi tane de vcd dvd yapsalar ne olur sanki bakin o zaman 200,000 neymis. birde hediye olarak valla iyi fikir.

çiksada görsek. içinde36000 resim mi öyle bi rakam görmüstüm. ama yanlis olabilir. tam emin degilim simdi. belki 3600 dürde bir sifir fazla atilmistir

Mustafa Önal
24.02.2006, 18:31
bence bu kitabi ilk önce takimdaki bütün futbolculara vermek gerekir.hatta ve hatta trabzonspor bünyesindeki tüm lisansli sporculara dagitilmali.önce onlar bi görsün trabzonsporlu olmak neymis . efsane , ihtilal , karadeniz firtinasi nasil dogmis. gerçek taraftar zaten o kitaba sahib olcak . o eserin devami niteliginde olacak gelecek eserlerde ismini altin harflerle yazdirmak için can atmalari gerektigini yüreklerine yazsinlar önce.

oflubektas
25.02.2006, 09:35
Yani hemserim bi olaya da bu kadar zitina bakilir. Ben kitaplar kalkti, bir daha kimse okumayacak, eyvahlar olsun felan demiyorum ki. Böylemesine bir kitabin gerçek degerinin 2 3 bin kisi olmamasi gerekirdi, çok daha fazla kisi bu kitaba sahip çikmaliydi diyorum. Reklaminin kötü yapilmasi hususunda haklisin. Da!Zola'yla Goethe'yle kiyasliyorsun.Iyi o zaman bende söyle diyeyim. Çikmadik candan umut kesilmez. Bi kaç asir içinde her Trabzonlu'nun basucu kitabi olmasi dilegiyle.

Ne tartisma açmak niyetindeyim ne de zitlik yaratmak... Sözkonusu kitap için "2-3 bin satmisti" ifadesinden hareketle "henüz kaybettigimiz birsey yok" demek istedim. Zola,Tolstoy gibi isimlerin eserleriise klasikler açisindan sadece birer örnek . Hadi olar çikali 100-150 sene geçti, ancak ilk çiktiginda çok baski yapmak söyle dursun, büyük tepki çeken Günter Grass'in "Teneke Trampet" romani da bir kla....... Zannedersem 1960'li yillarda yazilmis, fakat birkaç sene içinde tüm Almanya'da begenilen bir klasik haline gelmisti.

Ayrica yazilarimda haksiz yere filtrelenen kelimeler açisindan da simdilik herhangi bir komplo teorisi üretmiyor:)) , hiç aklimiza gelmeyenifadeleri hatirlattigi için site yöneticilerimize teessüf ediyorum.

My
25.02.2006, 18:10
Hmmm...! Yazina bakinca farkettim simdi satmistiyi da tisi öyle vurgulu degildi be smileys/smiley17.gif smileys/smiley9.gifHaklisin... Satilmisti deyince anlam degisiyor. Aklimdan geçen su ana kadar di ama hem ise hem buraya bakarken alel acele yazinca bazen sanal alemin aziziligine ugrayabiliyorsun. Aslinda genel anlamda ayni düsünüyoruz.

İHSAN
27.02.2006, 17:27
#CeSS

Güzel bir fikir bence de toplu alim yaparsak güzel olur.. Kitap piyasaya çikar çikmaz bir sürü korsan yolla kopyalari çikacaktir.. Eger toplu alim yaparsak hiç deilse kendi açimizdan korsan kitap almamis oluruz... Hayirlisiyla bir çiksa da..smileys/smiley1.gif

dogru .. kesinlikle dogru....Hem kulübe katki yapmis oluruz, hem de Korsan'a bir darbe de biz vurmus oluruz.

***Aslinda site olarak siparis etsek , kitabin fiyati üzerinden 1 er ytl fazla alinir, alinan parayla da, yenipankarlar yaptirabiliriz...****

Nytre
27.02.2006, 19:39
0|abi|ir...ancak biz k0rsan a|mama|iyiz isin özünde!...