PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtlar Vadisi

Sayfa : 1 [2] 3

zafer6161
16.12.2005, 23:25
NIZAMETTIN DE ADAM OLDU YANI

DÜN NEYDI BUGÜN NE OLDUsmileys/smiley36.gif

ancibranoz
16.12.2005, 23:49
en basindan beri çakaldi o adam zaten bakislarindan pislik akiyodurdu bikere. Zafer madem öyle en begendigimiz sahneleri söyleyelim smileys/smiley1.gif

en güzel sahnelerden biri Çakirin ölmeden önce güzel bir müzik esliginde geçmisini hatirlayarak "ahhh simdi bana kaybolan yillarimi geri verseler" diye söylendigi sahneydi. çok etkileyici bir sahne.

Birde aslan bey öldürüldügünde Dogu Beyin mitonun ofisine gidip aç isiklari dediginde isiklar açilinca ortaya çikan sahneydi. Hani Tarihte kurulan 16 büyük Türk devletin bayraklari vardi ya orda. Bende benim ofisi öyle yaptiracam smileys/smiley1.gif

kutoz
17.12.2005, 01:04
Soner Yalçin'in, Andie Garcia ve Sheron Stone (Yazilisinda hata varsa, af olas) ile röportaj konusunda, Hürriyet Gazetesi Genel Müdürü Ertugrul Özkek onlarlar röportaj yapmasi yönünde açiklamis oldugu düsünceler, beni açikca kaygiya sevk etti. Soner Yalçin, her zaman uçlarda geçen bir yazar olmustur. Nasil olur da, düzenin adamini böyle birseye layik görür, ya a kendisi böyle magazinsel bi olayin içinde yer alir...

ancibranoz
17.12.2005, 10:42
hangi düsünceler ve açiklamalar? Yazarsan seviniriz. ha gasteden okudum çok uzun yazamam diyorsan bi özet geçebilirmisin buraya? smileys/smiley1.gif

Bide o Andy Garcia Baba III'de Al pacino'nun yigenini oynayan adam dimi?

CaMoKa
17.12.2005, 11:56
bana o kadar para verseler ben sharon stone dan daha iyi oynardim ama sasak bir yana reklamlarinda bile adamlarin klaslari belli oluyor necati sasmaz odunun önde gideni kaldi yanlarinda gerçi su durumdaki andy garcia ne kadar verimli olur süpheli hollywoodun eskilerine isimiz kladiysa vay halimize PARALAR HAYBEYE GIDIYOR

ancibranoz
17.12.2005, 12:40
kardes etme andy garcia çok usta oyuncu bence.bu tür filmlerdeAl pacino bir , o iki.

Onur
17.12.2005, 14:07
bu hafta spr di , ama haftaya daha da spr olacak galiba...

Andy Garcia tek geçerim...

selokal61
17.12.2005, 14:47
ziyayi hunharca öldürenleri siddetle kiniyorum

TSelif
17.12.2005, 15:13
umarim ELIF ölmemistir!!!

immortal_TS
17.12.2005, 16:16
Elifler ölmezsmileys/smiley36.gif

uquR Ayaz
17.12.2005, 21:40
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">kaç bölüm kaldigini bilen var mi?</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

U.Sadıkoğlu
17.12.2005, 22:23
sanirim son 2 bolum turkiyedeki

zafer6161
17.12.2005, 22:38
2 bölüm kaldi ne yazikkismileys/smiley19.gif

Ali Sırrı
17.12.2005, 23:45
Son iki bölüm kaldi; 22 ve 29 aralik'ta.. Subat'ta da Kurtlar Vadisi Irak filmi gösterime sunuluyor..

Son iki bölümde S.stone ve A.Garcia oynuyor.S.stone iki bölüm için tam 500.000$ vermisler.A.Garcia'yi zaten bilirsiniz.Baba filmide oynamisti :)

İskender66
19.12.2005, 13:18
3 bölüm kaldi diye biliyorum. Çünkü Kanal D ile 12 bölümlük anlasma yapildi. 9 bölüm oynadi.

Sevgi
19.12.2005, 13:48
Polat Nizamettin i asiyormus üstünede Vatan Haini diye yaziyormus.Bilgiyi çok saglam bir yerden aldimsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sheva
19.12.2005, 15:09
Polat Nizamettin i asiyormus üstünede Vatan Haini diye yaziyormus.Bilgiyi çok saglam bir yerden aldimsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

la Sevgi ne adamsin.ben yazacaktim:) hem de dikilitasa asiyorrr...

Sevgi
19.12.2005, 15:17

yoksa olaya birebir sahit mi oldunsmileys/smiley36.gif

sheva
19.12.2005, 15:20

yoksa olaya birebir sahit mi oldunsmileys/smiley36.gif

hee beni aradi Polatcan asmadan öncesmileys/smiley4.gif

ancibranoz
19.12.2005, 17:45
Geçen hafta hain bir saldiriyla kaybettigimizsmileys/smiley1.gifZiya abimizin bir lafi var bir senedir ne demek istedigini anlayamadim. smileys/smiley1.gifBelki siz anlamisssnizdir.

"Dostum olmaz, düsmanim yasamaz"

Ne demek istedi acaba? smileys/smiley5.gif smileys/smiley4.gif

trapezus61
20.12.2005, 00:20
Sabirsizlikla bekliyorum... Ama hiçbir bölüm Polatin gerçekleri açikladigi bölüm kadar güzel olamaz bence

Ayşe Aygün
20.12.2005, 11:17
Ama nizamettinin gazete okuyan adama egilip polat elimde istedigi bende demesi sonrada polatin gazeteye katlamasi beni çagirtmisn demesi aninda nizamettinin yüzü ne hale geldi dimi.

Zaten polatin nizamettin hakkinda pek iyi sey düsünmedigini biliyorum ama bu fikirde iyi yani.

Çakirin tonbalaciyi masaya yatirip bezbol sopasi ile heryerini patlattigi sahane gibi güzel olur eminmki.

Sevgi
20.12.2005, 11:20
Çakirin tonbalaciyi masaya yatirip bezbol sopasi ile heryerini patlattigi sahane gibi güzel olur eminmki.

Ayse sen piskopatmisin o sahnenin neresi güzel aklima geldikce kötü oluyorum.smileys/smiley11.gif

Ayşe Aygün
20.12.2005, 12:04

Ayse sen piskopatmisin o sahnenin neresi güzel aklima geldikce kötü oluyorum.smileys/smiley11.gif

Dizinin en begendigim sahanesi oydu halen daha evde anlatirke tarif ediyom , filimlerde o tip sahaneleri seviyorum. Ama içimde biraz psikopatlik var herhalde sevgi.smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Sevgi
20.12.2005, 12:29
birazda laf mi güzelim tam piskopatsin sensmileys/smiley4.gifsen o sahneyi hatirlayinca hosuna gidiyor ben susun ya ben iyyyy diyorumsmileys/smiley11.gif

İskender66
20.12.2005, 12:29
Bu dizi sayesinde içimizdeki bastirilmis sadistce duygular gün isigina çikiyor smileys/smiley36.gif

Can basten
20.12.2005, 13:04
Kurtlar Vadisi'nde uygulanan sanal reklamlarin kaldirilmasi gerekiyor bence.. Güzelim diziyi "Sihirli Annem"e döndürdüler yaa...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Külünkoğlu
20.12.2005, 16:26
Polat'in hastaneden çiktigi sahneve Tanridan diledim türküsünü izlemek için.

<TABLE><T>
<T>
<TR>
<TD>http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_D (http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_Diledim_Klip_video_S_q_p_2 8_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_Net.wmv.html) iledim_Klip_video_S_q_p_28_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_ Net.wmv.ht ml</TD></TR></T></T></TABLE>

Edited by: Külünkoglu

selcjK
20.12.2005, 19:08
polat nizamettini hemen öldürmeyecek sanirim, reklamlarinda ayin 29 unda olacak bölümde andy garcia bi adamin kafaya biçakimsi bisi saplamaya hazirlaniyor saç sekli nizamettine benziyokesin odur.

PaNZeR_G
20.12.2005, 21:48

<TABLE><T><T>
<T>
<TR>
<TD>http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_D (http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_Diledim_Klip_video_S_q_p_2 8_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_Net.wmv.html) iledim_Klip_video_S_q_p_28_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_ Net.wmv.ht ml</TD></TR></T></T></T></TABLE>

link calismiyor ?

selcjK
20.12.2005, 22:43
bana o kadar para verseler ben sharon stone dan daha iyi oynardim ama sasak bir yana reklamlarinda bile adamlarin klaslari belli oluyor necati sasmaz odunun önde gideni kaldi yanlarinda gerçi su durumdaki andy garcia ne kadar verimli olur süpheli hollywoodun eskilerine isimiz kladiysa vay halimize PARALAR HAYBEYE GIDIYOR

andy garcia hakkinda ne biliyorsun? azuhzhua ya hollywoodun eskilerin isin kalmis . hayattan soguttun beni. kilprik 1.60lik necati sasmazin delisi olmussunuz, hey allahim gülerim aglanacak haline, stfuEdited by: selcjK

BDiler61
20.12.2005, 23:27
andy garcia filmede yakisirdi

Mollasalihoğlu
21.12.2005, 00:22
andy garcia'nin yanindaki necati sasmaz yattara karsisindaki adem dursun gibi smileys/smiley36.gif

Külünkoğlu
21.12.2005, 08:30

<TABLE><T><T><T><T>
<T>
<TR>
<TD>http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_D (http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_Diledim_Klip_video_S_q_p_2 8_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_Net.wmv.html) iledim_Klip_video_S_q_p_28_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_ Net.wmv.ht ml</TD></TR></T></T></T></T></T></TABLE>

link calismiyor ?

rapidshare de mantarladi. aralardaki bosluklari silip adres satirina kopyalarsan oluyor.

İskender66
21.12.2005, 13:26
http://www.kurtlarvadisi.com/Kv_images/96.jpg

Kurtlar Vadisi'nde bu hafta!

Özal öldü mü, öldürüldü mü?

Saddam'a Halepçe katliaminin zehirli gazini kim satti?

11 Eylül suikastçilerinin Türkiye baglantisi ne?

Veee.

Polat Alemdar Los Angeles'ta!

Dünya Baronu Amon (Andy Garcia) ve Lisa'nin (Sharon Stone) karsisina çikacak olan Polat'in kalemi kirilacak mi?

Veee..

?Kurtlar Vadisi ? Irak? filminin tanitimi ilk kez bu hafta Kurtlar Vadisi'nde yayinlanacak?

İskender66
21.12.2005, 13:27
Andy Garcia ve Sharone Stone'nin oynamasi çok iyi oldu. Ikisininde önceki filimlerini çok begeniyorum. Özellikle Sharone Stone'ninsmileys/smiley1.gif

Keleşoğlu
21.12.2005, 16:07
yarin aksam ki bolum guzele benziyo

PaNZeR_G
21.12.2005, 18:22

<TABLE><T><T><T><T><T>
<T>
<TR>
<TD>http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_D (http://rapidshare.de/files/8165670/Kurtlar_Vadisi_Tanr_dan_Diledim_Klip_video_S_q_p_2 8_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_Net.wmv.html) iledim_Klip_video_S_q_p_28_iDoFoRuM_NeT_HaRiKaMp3_ Net.wmv.ht ml</TD></TR></T></T></T></T></T></T></TABLE>

link calismiyor ?

rapidshare de mantarladi. aralardaki bosluklari silip adres satirina kopyalarsan oluyor.

sagol abi...

Onur
21.12.2005, 18:36
Walla adamlar manyak para kirdilar ha....smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

Erbay
22.12.2005, 18:35
Insallah reklam vermekten diziyi unutmazlar.Ben bu aksam çok reklam bekliyorum.Bir o kadar da güzel bir bölüm bekliyorum

Küçükalioğlu
22.12.2005, 18:38
valla usaklar çakir öldü dizinin yarisi gitti laz ziyada öldü dizi bitti size ii seyirler.

Oruç
22.12.2005, 21:18
Az sonra basliyor bakalim ne olacak hepinize iyi seyirler arkadaslar...

sheva
23.12.2005, 01:34

ben demistim smileys/smiley4.gif

Çebi
23.12.2005, 01:37
"Kurtlar Vadisi IRAK" hakkinda bir iki ipucu verebilecek misiniz?smileys/smiley17.gif

Sevgi
23.12.2005, 09:09

ben demistim smileys/smiley4.gif

dikkanizi çekerim önce ben demistimsmileys/smiley4.gif

ancibranoz
23.12.2005, 10:53
vadinin dünkü bölümü en güzellerinden biriydi. Yalniz su polatin laz ziyaya bu kadar ilgisizligine kil oluyorum. Zamaninda azmi korudu seni nankör herif? smileys/smiley7.gif

Ahmet AYDIN-28
23.12.2005, 11:12
Nizamettin'in dayak yerken söylediklerini tam anlayamadim. Arkasindaki kimmis?

Ayşe Aygün
23.12.2005, 11:12
birazda laf mi güzelim tam piskopatsin sensmileys/smiley4.gifsen o sahneyi hatirlayinca hosuna gidiyor ben susun ya ben iyyyy diyorumsmileys/smiley11.gif

Sevgi demistim sana ama dimi nizamettini asmadan önce kanli sahane izliyecgiz diye.Gerçekten bayag kanliydi nizamettin.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Ya birde Polatin sevgilisinin durumuna hiç tepki vermemesini hiç anlamdim.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Onur
23.12.2005, 11:19

Sevgi demistim sana ama dimi nizamettini asmadan önce kanli sahane izliyecgiz diye.Gerçekten bayag kanliydi nizamettin.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Ya birde Polatin sevgilisinin durumuna hiç tepki vermemesini hiç anlamdim.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Ve Los Angeles giderken ne hbr nede baska bir sey vermedi... adam düsünür beni merak ederler die. elif orda ölüyo sen git hoolywood larda sürt o ne ala....

Sevgi
23.12.2005, 12:01
Yapmayin arkadaslar ölen ölür kalan saglar bize yeter,komadaki birine ben Amerika ya gidiyorum bir istegin varmi diye soramazdi herhaldesmileys/smiley4.gifo da biraz laf dinleseydi de otursaydi yerinde o kadar simarikligin sonu bu olsa gereksmileys/smiley4.gif

bahr
23.12.2005, 12:17
Yapmayin arkadaslar ölen ölür kalan saglar bize yeter,komadaki birine ben Amerika ya gidiyorum bir istegin varmi diye soramazdi herhaldesmileys/smiley4.gifo da biraz laf dinleseydi de otursaydi yerinde o kadar simarikligin sonu bu olsa gereksmileys/smiley4.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.giftabi canim elma sekerimi verecekti kiza hahaha......

Bende nedense bu diziyison bölümlere dogru izlemeye basladim smileys/smiley4.gif

İskender66
23.12.2005, 12:39
Ve nihayet gösterim günü geldi: Sharonlu Kurtlar Vadisi yayinlandi... 'Polat'in bu çekimlere iliskin olarak Vatan gazetesine anlattiklari bize 'okunmaya deger' geldi; ilginize sunuyoruz: Çekimde Ingilizce konusmam gerektigi için role konsantre olmustum. Prova dahil 20 kere öptü beni Sharon ama hiçbir sey anlamadim.

* Sharon gerçekten "Lisa" olabildi mi?
Bahadir Özdener: Inanilmazdi. Zaten belki Sharon Stone deyince hemen ne hissettigimizi bilemememizin sebebi bu.

Necati Sasmaz: Evet, evet... Biz o gün Lisa'yla tanistik, Sharon'la degil aslinda... Inanilmaz oynuyordu. Kadin olarak Sharon'in beni heyecanlandirmama nedeni buydu belki de.

Bahadir: Tamamen dünyanin en güçlü kadiniyim gibi davraniyordu. Lisa gibi oturup, kalkiyordu. Ve bunu çok sevdi. Bunu kim sevmez ki... Kadin kendine o gün iyi bir ödül verdi, bu rolü oynayarak...

* Peki, Andy Garcia nasil oynadi? Çünkü siklikla oynadigi bir rol aslinda sizin onun için yazdiginiz rol...
O da inanilmaz oynuyordu Amon'u... En iyisini ben yaparim gibi bir hali vardi ve gerçekten hakliymis...

* Çekim günü geldiginde ya da onun öncesinde neler hissediyordun? Heyecanli miydin çok? Dünyanin en çekici kadinlarindan biriyle karsilasmak, öpüsmek insani korkutuyor muydu?
Necati: Son gün itibariyla senaryoda degisiklikler olmustu, uzun tiradlarim vardi. Onlarinkinin 1.5-2 kati uzunlugunda. Sesli çekim gibi çektik yani, o an kendi sesimle oynayacaktim ama üzerine dizi sesim dublaj yapilacakti. O yüzden onlarin karsisinda kötü oynuyor gibi olmak istemiyordum. Büyük oyuncularla oynuyorum diye ya da Sharon Stone'la karsilasacagini diye heyecanlanmadim ama "Acaba metne ne kadar hakim olabilecegim, ne kadar iyi oynayabilecegim?" diye düsünüyordum. Iyi olmak istiyordum. Bütün derdim ya da endisem buydu.

* Erkek olarak Sharon Stone'la karsilasmak, hatta öpüsmek heyecanlandirmadi mi seni?
Necati: Inan ki olmadi. Ben de hayret ettim. Neden bir heyecan duymadim diye düsündüm. Tuhaf bir duyguydu yasadigim. Heyecanim söyle vardi, kendimle ilgiliydi, oyunculugumla ilgiliydi, metne sahip olmak istiyordum karsilarinda, Ingilizce oynuyoruz çünkü. O anda kadin olarak görmedim Sharon'i... Erkeksi duygularini yoktu o anda.

Bahadir: Kendi aramizda da konustuk. 'Niye heyecanlanmadi Necati Abi?' diye. Yapisina aykiri, o kadar baska seylerle ilgiliydi ki... Diyaloglarini ezberlemekle mesguldü o sirada. Yoksa Sharon'u seviyor...

Necati: Hatta Kurtlar Vadisi, Irak filminde oynayan Spencer (Garrett) bizi sete ziyarete geldi. Bir baktim Sharon'a gitti, Andy'ye gitti bana gelmedi, bozuldum ben de. Sonra aksam partide "Öyle bir konsantre olmustun ki bozmak istemedim" dedi. Polat bakisi yapmisim.

* Amerikali starlarla üstelik Ingilizce oynamak yeni bir oyuncu için çok zor muydu?
Necati: Andy Garcia ile oynayis tarzlarini seyrettim Sharon Stone'un. Oyunlar kurarak oynuyorlardi. Oyunlarina eslik ettim. Ama sözlerle de eslik etmek istiyordum. Adam seni birden bire disa atiyor, anlamamis gibi "Ne dedin?" diyor. Ben de sadece "Sunu dedim" deyip senaryodaki sözlerimi tekrarliyordum. Aslinda ben orada baska bir kelime oyunu ile cevap vermek isterdim. Ne bileyim belki "Anlamadin mi ne dedigimi" derdim. Ingilizce konusuyorum ama ne kadar konusuyorum ki. Karsimdakiler Amerikali. Bunlar yüzünden kendi kendime ket vurdum.

* Peki, ilk ne zaman karsilastiniz? Ilk karsilasma aninda etkilenmedin mi?
Necati: Sabah herkes odasindaydi. Prova asamasina gelince asagiya inildi. Önce hediyeler verildi. Tanistik ve provaya basladik hemen. Öpüsmeli, üçlü sahneye çikmadan önce sadece resmi bir tanistirilma oldu yani.

* Hediye mi spikerürdünüz, Sharon Stone'a ne spikerürdünüz?
Bahadir: Hediyelesmeden sete baslanmazmis orada. Büyük, küçüge hediye verirmis. Çok güzel çini tabaklar hediye ettik. Çok begendiler. Tabagin üzerinde 1800 küsur yaziyordu.

* Sunu ögrenmek istiyorum Sharon Stone'u gördügünüz ilk an ne hissettiniz?
Necati: Merdivenlerden inerken gördük ilk... Ve çok güzeldi. Ilk gördügümde çok çekici gelmedi bana ama gün ilerledikçe devlesti kadin. Cildi mildi parlamaya basladi.

Bahadir: Birinci karede, Sharon Stone'du. Çok güzel falan degildi. Sharon Stone gibiydi. Bunun üzerine hayatini kurmus, biraz sonra hiç tanimadigi insanlara merhaba diyecek ve onlar "Iste Sharon Stone" diyecekler, bunu bilen ve bunu desinler diye gelen bir kadindi. Geldi "Merhaba ben Sharon" dedi, çok kibar, çok samimi, çok etkileyici, çok güzeldi o an.

* Senaryo öpüsme sahnesiyle mi basliyor, kaç prova yapildi o sahne için?
Necati: Benim duragan olmam gereken bir sahneydi, edilgenim, Lisa gelip beni öpecek. Bu bir tanisma öpücügü. "Merhaba" der ve Lisa, Polat'i öper sahnesi bu. Lisa'nin tarzi bu, çilgin bir hayati var, özgür, sinirsiz, güçlü bir kadin. Herseyi yapabilen bir kadin. Çok gizli bir mücadele var aramizda. Bunu aksam seyredeceksiniz zaten, o birsey yapiyor ben bir sey yapiyorum. Sahne iki kerede çekildi ama orada prova sistemi çok etkili. 15, 20 kere o sahnenin provasi yapildi ve bir kerede çektik bitti. Çekim bitince "Türkiye'de herkes size hayran, bu öpücükle 70 milyonun hayâlini gerçeklestirdim ama diziden sonra siz gönüllerde taht kuracaksiniz" dedim.

* Provalarda da sahne tüm gerçekligiyle oynaniyor muydu yoksa daha aldirmaz mi davraniyordunuz?
Necati: Ilk provadan itibaren her defasinda asil çekimmis gibi oynandi. Yani Sharon Stone, beni dudaklarimdan çok rahat 20 kere senaryoda nasil yazilmissa öyle öptü. Asla Türkiye'deki gibi öpermis gibi degil, gerçekten dudaklarimdan defalarca öperek çekildi o sahne.

* Peki gerçekten hiçbir sey hissetmedin mi o sahne çekilirken?
Necati: Sonradan ne hissettin dediklerinde "Aaa hissetmeyi unuttum" dedim. Iste o an bir daha öpüsmek istedim. Hissetme sansini kaçirmistim çünkü. Erkeksi noktayi kaçirdim baska seylerle mesgul olmaktan. O sahnenin iyi oynanmasi gerekiyordu, onunla ilgiliydim. Çekim bir daha olsa hissederim ama...

* Çekim aralarinda sohbet ettiniz mi? Etrafindakilere nasil davraniyordu?
Necati: Sohbet ettik. Bir çekim arasinda odaya çikmadim orada bir yerde sandalyede otururken, gelip yanima diz çöktü "Starbucks'i biliyor musun?" dedi Sharon. Bir konusma olsun aramizda diye yapti bunu. Çünkü beraber sahne çekiyoruz sonra ben odama senaryo çalismak için gidiyorum, o odasina birsey için gidiyor. Makyaj tazeleme, dinlenme... Aramizda yakinlik vardi, engel yoktu ama görünmeyen bir mesafe de vardi, Sharon bunu yikmak istedi, yanima onu kirmak için geldi. Ben de kahve sordugunu düsünmedim, her yerde kahve zaten vardi sette. Ne olabilir, ne diyor acaba diye "Efendim" dedim. "Starbucks kahve" dedi, "Sana bir sey ismarlayacagim, ne içersin?" dedi. Ben de "Cappucino" dedim sonra Andy'nin yanina gidip ona da sordu. Kahveler geldi, çekim arasiydi sohbet basladi.

* Ne sordu sana, neyi merak etti en çok?
Necati: Bana nasil oyuncu oldugumu sordu. Ben de anlattim. 11 Eylül'de uçakla Amerika'ya yerlesmek üzere gidiyordum, 11 Eylül olunca geri döndüm ve bu oyunculuk isi basladi. "Duydun mu Andy, ne ilginç" dedi, Andy de katildi hemen. Küba'dan gelisini anlatti. "Castro olmasaydi da ben de oyuncu ya da ünlü olamazdim" dedi. Babasi profesör doktormus, tasi taragi birakarak sifirdan baslamak üzere Amerika'ya gelmisler ve oyuncu olmus. "Nerden nereye?" dedi kendisi için.

Söylesi: Sanem ALTAN - Vatan gazetesi

Faik Yılmaz
23.12.2005, 13:22
polatin daha önce elifle bir öpüsme sahnesi var tek kelime ile igrençti.sanki tabanca ile çektirdiler.zoraki bir anönce bitsede ayrilsam der gibi idi. hiç mi yabanci film izlemedi yada yasamadi bu adam.insallah sharon stone ile de öyle öpüsmmeistir. yoksa trük erkekleri hakkinda kötü düsünmesini istemem sharon stonenin.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Mollasalihoğlu
23.12.2005, 13:33
o degil de ''vatan hain''ligi yapanlara böyle ceza gerçekten güzel olurdu.

bir hukukçu adayi olarak bunu söylemem hos olmadi ama smileys/smiley36.gif

CaMoKa
23.12.2005, 13:35
bence son bölümde andy garcia nin poarfüm sikma sahnesinin disinda kayda deger bisey yoktu sanal reklamlar ise tam komediydi hollywodd yazisinin yanina uydy reklami yada gmkdelenlerin tepesindeki uydyla tam fiyaskoydu polatin ise hummer lumuzinin camindan sehri izlemesi bir türkün amerikada neler yapacaginin göstergesiydi

Erbay
23.12.2005, 14:43
Geçmis dönemlerle ilgili bazi bilgiler çok güzeldi.Ömer Babanin anlattigi olay süperdi

gokhanlaz61
23.12.2005, 15:05
bence ÇAKIR öldü filmin tadi tuzu kaçti

Berberoğlu
23.12.2005, 17:10
sirf Elif(Özgü Namal) için seyretmeye baslamistim diziyi.smileys/smiley17.gif

onu da komaya soktular.. smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

immortal_TS
23.12.2005, 17:11
Çakirin yerine sharone abla geldismileys/smiley4.gif

TAMTÜRK61
23.12.2005, 17:24
Dün geceki bölümde en cok dikkatimi ceken kripteksin icinden cikan ,Polat'in babasinin yazmis oldugu notlardi.Gerci filmin basinda bu filmde olanlarin gercekle alakasi yoktur,hayal ürünüdür gibi sözler isin klisesi.Tabiki gercek..Öyle yazilmak zornuda tabii. Konularin gündemde olan olaylarla paralel gitmesi ve gelecek hafta hangi konu islenecek,gündemdeki hangi olaya yer verilecek.Iste seyirciyi cezbeden,izlettiren bunlar.Yoksa Sharen Stone'ymis vs. bunlar isin reytingi.Reklamlari elestiriyorsunuz.Kusura bakmayin,bu dizi cok para gerektiren bir dizi.Hemen hemen her bölümde aksiyon var,patlama var.Bunlar parayla olur.Onun icin ekranin kenarinda iki reklam gördünüz diye hemen olumsuz elestiri yapmayin.!..Ayrica dizide Polat, EliF'i,Sharen'i öpmüs bunlara bakmayin! Ürünün disina degil,icine,icerigine bakin! Bize ne veriyor. Ülkemiz üzerinde oynanan ve oynanacak senaryolari anlatiyor. Biraz da diziyi bu acidan bakarak izlemeye ne dersiniz?

zafer6161
23.12.2005, 18:53
adamlar giris kapisina bile çanak yerlestirdiler heralde baska yer bulamadilar ey gidi sen ne diyorsunsmileys/smiley36.gif

ancibranoz
24.12.2005, 23:25
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifmakara yaptilar diziyi? ne öyle heryerde next star?

İslam Sezer
25.12.2005, 00:14
sanal reklamlarin diziyle bi alakasi yok,kanalin yaptigi bir olay.show dayken oyle birsey yoktu.ama hahikaten baydi ve nefret ettirdi bu sanal reklamlar.

İskender66
28.12.2005, 11:17
http://www.kurtlarvadisi.com/97kv.jpg

Faik Yılmaz
28.12.2005, 11:24
e artik bir yerde bitmesi gerekiyordu.

SIDDETIN TARIHÇESINI izledimde kurtlar vadisinin ne kadar gerçek disi sahneler içerdigini gördüm.gerçekçiligi kalmadi dizinin. en iyisi zirvede birakmakti zaten. iyi yapmislar.

selokal61
28.12.2005, 13:26
yani yarin vadi bitiyor ..........smileys/smiley19.gif

3 yildir hiç bir bölüm kaçirmadim eksikligini çok hissetecemsmileys/smiley19.gif

Armağan Dere
28.12.2005, 18:14
aslinda 99'a kadar verceklerdi de yediler 2 bölüm yerinde bitiyor herseyi tadinda birakmak lazim ben filmi duran emminin öldürülmesinden itibaren izledim ve çok zevk aldim o silah sahneleri unutulmazdi neyse eksikligi çok hissedilecek ama hayirlisi olsun..

zafer6161
28.12.2005, 19:57
VALLA DIZI BITTIGI ANDA BEKIDE GÖZYASI DÖKE BILIRIM ÇÜNKÜ INSANDA ETKI YAPIYOR BIRAK BIR BÖLÜMÜ DAKKASINI BILE KAÇIRMADIMsmileys/smiley19.gif

TS61_NL
29.12.2005, 11:40

Bencede.....Genede izlemeye deger bir dizi acikcasi. Bu arada "Kurtlar Vadisi" Irakta sanirim Turk askerlerinin Amerikan askerleri tarafindan kacirilmasini gundeme tasiyor. Bu filmde Polat bu olayin intikamini alircasina,Amerikan askerlerini harciyormussmileys/smiley2.gifBunun aslini bilen var mi acaba? Bu bilgileri KV ile yatip kalkan arkadaslardan edindim, belki yaniliyor olabilirim.......

İskender66
29.12.2005, 12:24

"Kurtlar Vadisi" Irakta sanirim Turk askerlerinin Amerikan askerleri tarafindan kacirilmasini gundeme tasiyor. Bu filmde Polat bu olayin intikamini alircasina,Amerikan askerlerini harciyormussmileys/smiley2.gifBunun aslini bilen var mi acaba? Bu bilgileri KV ile yatip kalkan arkadaslardan edindim, belki yaniliyor olabilirim.......

Evet dediklerin dogru. Filmin konusu Baslarina çuval geçirilen Türk askerlerinin intikamini almak.

Onur
29.12.2005, 12:24
Türkiye de ki gelmis geçmis en çok takip edilen dizisi bitiyor.

Gerçi reklamlar sogutmustu beni zatensmileys/smiley4.gif

selokal61
29.12.2005, 12:53
reklamlarda son bölüm diye yazmiyor

gerçekten dizi bitiyormu?

Onur
29.12.2005, 12:55
http://www.kurtlarvadisi.com/97kv.jpg

TS61_NL
29.12.2005, 16:51

"Kurtlar Vadisi" Irakta sanirim Turk askerlerinin Amerikan askerleri tarafindan kacirilmasini gundeme tasiyor. Bu filmde Polat bu olayin intikamini alircasina,Amerikan askerlerini harciyormussmileys/smiley2.gifBunun aslini bilen var mi acaba? Bu bilgileri KV ile yatip kalkan arkadaslardan edindim, belki yaniliyor olabilirim.......

Evet dediklerin dogru. Filmin konusu Baslarina çuval geçirilen Türk askerlerinin intikamini almak.

Bilgileriniz icin tesekkurlersmileys/smiley2.gif

Erbay
29.12.2005, 17:41
Vaaay be bu dizide bitti.smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif.Eskiden hergün izledigim bir dizi olurdu.Simdi birtek bunu izliyordum.Artik aci hayati izlerim

Bülent Bayraktar
29.12.2005, 17:47
ah bebundan sonra ne yapcaz ya Edited by: lazikopat61

sheva
29.12.2005, 23:34
smileys/smiley19.gifEliiiiiiffff...

zafer6161
29.12.2005, 23:37
la saka maka dizi bitti .smileys/smiley19.gifefsane dizi bitti

zafer6161
29.12.2005, 23:40
dindindindindidin din din dindindiddind dindindin din dindindin dindin din

cendere smileys/smiley36.gifhizli okuyun

zafer6161
30.12.2005, 00:02
serbest kaldilarsmileys/smiley36.gifhaftaya ne olacak acabasmileys/smiley19.gif

Mollasalihoğlu
30.12.2005, 00:10
adalet tecelli etti.Hukukun gözünü seveyim..

kelkitli29
30.12.2005, 00:20
ah bebundan sonra ne yapcaz ya

hic merak etmeyin, yakinda METAL FIRTINA dizisi basliyor. YERYÜZÜ böyle bir dizi görmedi.

Mollasalihoğlu
30.12.2005, 00:22
ula cuma gününe koysunlar yeter yaa

kurtlar vadisi persembe,cuma günü olan bütün sinavlarda sikinti oluyo smileys/smiley36.gif

Can basten
30.12.2005, 00:27
Vallafinal çok güzel oldu... Bazi yerlerde saçmalasa da (illuminati, maskeler, tabutlar vs. vs.smileys/smiley17.gif) hiçbir bölümünü kaçirmadigim bir dizi oldu.. Özleyecegim cidden... Artik maceranin devamini sinemafilminde izleyecegiz...

Bu arada Polat'in su lafi bitirdi beni ya gülmekten: "Biz dört tane yetimiz yapmadigimiz kalmadi, bu ülkenin yetimleri böyleyse..."smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Kaya
30.12.2005, 00:30
Ahhh ahhhhh...

Insan neler düsünüyo...

AtalaY_BuğrA
30.12.2005, 00:33
Kurtlar Vadisi müdavimlerinden biri olarak bitmesine üzüldüm dizinin Kanal D ye gecmesinden beri dizi içime sinmesede artik hayatimiz da bir aliskanlikti persembe aksamlarinin vazgeçilmezi idi. Kac deFa okuldan kactik su diziyi kacirmamak için. Ömürün bitti gibi insanoglu için olan herseyinde bir sonu var ve de bugun baska bir son ile karsimizda idi Sihirli kutu.

Öyle çok dizi takip eden biri degildim sadece bu diziyi takip ettim. Bundan sonrada bu tarz (bana göreTürkiyenin gerceklerinianlatan baskalarina göre saçma sapan bir dizi) bir dizi olursa gene takip ederim.

Türkiye de Sihirli kutu açtigimda o kadar saçma sapan o kadar gereksiz program gördügümde bitmesi gereken bu dizi mi yoksa bu programlar mi diyorum içimden.

Bu dizide ki fark insanlarin bakis acisi ile ilgili idi. Bana göre Güncel meseleler belki gercekler. Baskasina göre Polati taramasi silahlarin patlamamasi, bazilarina göre ise tamamen bir saçmalik.

Acisi ile tatlisi ile bu dizide bitti. Güzel bir kurgu güzel bir hikaye idi bana göre. Darisi daha güzel daha egitici daha bilgi verici programlara....Edited by: AtalaY_BugrA

denizgrsy
30.12.2005, 00:40
mükemmeldi....kapatti sol seridi...bu hizla 3 subatta iraktayizhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

mini FaNaTiK
30.12.2005, 00:41
Bir parçam kopmus gibi hissettim.Bir efsane benim için bitmis oldu adi üstünde efsane..

Onur
30.12.2005, 00:45
Oh be artik reklam izlemek zorunda kalmayacagimsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Mollasalihoğlu
30.12.2005, 00:47
Sonunu düsünen kahraman olamaz beyleeer smileys/smiley36.gif

AtalaY_BuğrA
30.12.2005, 00:48
Iyi bir ayrintiyi söyledin dostum insan son bölümün hatrina yapmaz tam adam konsantre oluyor olaylari anliyor rayina oturtuyor pat reklam. Hele ki son reklam valla mesaj geldi arkadaslar dan ne oldu serbest mi kaldilar anlamadik diye ayip günah yazik diyorum sadece.

AtalaY_BuğrA
30.12.2005, 00:50
Ya metin hazir onlinesin sorum olacak gercekten anayasanin ilgili ceza kanununun25. ve 26. maddelerinde böyle bicümlevar mi avukatin okudugu gibi. Edited by: AtalaY_BugrA

kelkitli29
30.12.2005, 01:04
Artik Metal Firtina dizisini bekleyecegiz. Kurtlar Vadisi Kanal D ye gectiginden beri ilk kez bugün izledim. Sonunda bir Dizi daha bitti. Kuskusuz gelmis gecmis en güzel diziydi.

Mollasalihoğlu
30.12.2005, 01:20
Ya metin hazir onlinesin sorum olacak gercekten anayasanin ilgili ceza kanununun25. ve 26. maddelerinde böyle bicümlevar mi avukatin okudugu gibi.

anayasanin degil ceza kanunun 24 ve 25. maddesine dayandi hakim.

ceza kanunu madde 24 ''ceza sorumlulugunu kaldiranveya azaltan nedenler''basliginin altinda.burada yetkili bi merciden emir almissan ve bu emiri yerine getirme zorunlulugun varsa ceza almayacagin yazar.(devlet'in yarari gibi)

madde 25 te mesru savunma halini içerir.

hakim babacan olmasa çikamazdi olm onlar smileys/smiley36.gif

ancibranoz
30.12.2005, 09:05
Artik Metal Firtina dizisini bekleyecegiz. Kuskusuz gelmis gecmis en güzel diziydi.

smileys/smiley32.gifhaklisin kardes. Gelmis geçmis en güzel dizi buydu. DA metal firtina dizisimi çikacakki? Varmi böyle bir plan?

immortal_TS
30.12.2005, 09:41
Abi son bölüm tek kelimeyle saheserdi müthisti harbiden bugüne kadar izledigim en kaliteli dizilerin en basinda geliyor gerek oyuncu performanslari olsun gerek kurgu senaryo olsun hepsi bir numaraydi.

Ayşe Aygün
30.12.2005, 10:15
Bu son bölüm aslinda bana bu devlet bu ülke için insanlarin neleri göz alabilecegini gösterdi. Hiç düsünmeden.Kimi savas meydaninda kahram oldu , kimi polat gibi görev üstlenerek .Hepsinin amaci vatan idi. Dizide emegi geçen herkese teskkürler.

TS61_NL
30.12.2005, 10:17
Ben dunku bolumden pek tatmin olamadim. Zaten bu diziyi arada bir izliyordum fakat bir cok soru ortada kaldi gibi geldi bana. Bu arada Sharon abla 2 bolum toplaminda asagi yukari 5 dakika kadar bir sure aldii. Bu 5 dakika ona 500.000 dolar kazandirdigina gore, dakika basi 100.000 dolar kazanmsi olduhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley5.gifBunu Hollywoodda bile vermiyorlar adama, ne diyelim, helal olsun........smileys/smiley5.gif

immortal_TS
30.12.2005, 10:25
Belki takip etseydin tatmin olurdunsmileys/smiley2.gif

TS61_NL
30.12.2005, 11:02
Belki takip etseydin tatmin olurdunsmileys/smiley2.gif

Belkide.........smileys/smiley2.gif

ancibranoz
30.12.2005, 11:09
evet bence çok sey kaçirdin kardesim.

Aslinda son bölümde belki çok aksiyon yoktu çok güzel konular vardi dikkat edilmesi gereken.

Mesela Polatin elife "siradan bir adam olamadik" diyebilmesi.

Devletin iki gizli teskiltaindaki derin farkliliklar

Arslan Beyin artik hain diye anilmaya çalisilmasi

faln filan...

İskender66
30.12.2005, 12:19
Mükemmel bir dizi malesef sona erdi. Dünkü son bölüm çok güzeldi. Dizi zirvede bitirdi. Helal olsun bu dizide emege geçenlere...

oflubektas
30.12.2005, 12:22
Ya metin hazir onlinesin sorum olacak gercekten anayasanin ilgili ceza kanununun25. ve 26. maddelerinde böyle bicümlevar mi avukatin okudugu gibi.

ceza kanunu madde 24 ''ceza sorumlulugunu kaldiranveya azaltan nedenler''basliginin altinda.burada yetkili bi merciden emir almissan ve bu emiri yerine getirme zorunlulugun varsa ceza almayacagin yazar.(devlet'in yarari gibi)

Yapma etme topragim. Yetkili merciin emri "alenen hukuka aykirilik" teskil edersecezaî sorumluluk ortadan kalkmaz.Ayrica ispat hukukunun ve hukuk mantiginin geregi olarak hukuka aykiri emrin yazili olmasi öncelik ve önem arzeder.Ayni mantikidare hukuku derslerinde"memurun hukuka aykiri emirden dolayi sorumlulugu" bahsinde de geçerlidir. Sen Sulhi'nin kitabini da mi okumadin yoksa ?smileys/smiley1.gif

BDiler61
30.12.2005, 13:21
Türkiye nin gerçeklerinin anlatildigi Kurtlar vadisi malesef sona erdi.Umarim en az kurtlat vadisi kadar iyi bir dizi daha yaparlar

Oğuzhan Görkan
30.12.2005, 13:38
walla cok guzel bir film sona erdi ama sinema filmini de begendim güzele benziyo kesinlikle gidecegim

Erbay
30.12.2005, 15:13
Çok güzeldi niye bitti yasmileys/smiley19.gif.Mahkeme karari gerçekten karisikti.Ilk basta müebbet dedi sonra birseyler deyip serbest birakti iste orayi pek anlamadim.Ama sinema filmi müthis olacak

Berberoğlu
30.12.2005, 16:02
sonunda bitti dizi..
gerçekten kaliteli bir yapimdi..
Allah biliyor, baslarda sadece Özgü Namal için seyrediyordum. ama sonradan sardi beni de iyice..

TAMTÜRK61
30.12.2005, 16:19
smileys/smiley19.gif Basindan beri kaçirmadan izledigim bir diziydi.Bu ekiple yine böyle diziler bekliyoruz....

Bartuğ13
30.12.2005, 21:23
bitti.ben çakirin ölümünden sonra baslamistim ama hakkaten mükemmeldi

Murat'
31.12.2005, 12:03
bitti ama benim aklimda hala bikaç soru war

1.polat 2015 yilina bi posta gönderdi o postaya ne olacak??????

2.cdyi arabaya koydu ona ne olacak

bi de keske elif ölmeseydi

U.Sadıkoğlu
31.12.2005, 12:49
ark. lar film den onceki haberleri izlediyseniz orada yapimcinin söyLEdigi film 1 sene sonra tekrar devam edicek felan filan ... yada ben yanLis duydum

cIlgInIm
31.12.2005, 13:18
birakin ya kurtulduk ya diziden piyasayi direk etkiliyor ya .. persebe günleri günlük ciromuz yari yari ya düsüyor yasmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

uquR Ayaz
31.12.2005, 16:51
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">la metin o hakim sen olsaydin adamlari serbest birakir miydin cok merak ettim dogrusu? ya da sen de babacan misin?</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Mollasalihoğlu
31.12.2005, 17:21

Yapma etme topragim. Yetkili merciin emri "alenen hukuka aykirilik" teskil edersecezaî sorumluluk ortadan kalkmaz.Ayrica ispat hukukunun ve hukuk mantiginin geregi olarak hukuka aykiri emrin yazili olmasi öncelik ve önem arzeder.Ayni mantikidare hukuku derslerinde"memurun hukuka aykiri emirden dolayi sorumlulugu" bahsinde de geçerlidir. Sen Sulhi'nin kitabini da mi okumadin yoksa ?smileys/smiley1.gif

topragim ben birakmali demedim ki neye göre birakti onu dedim smileys/smiley1.gifçünkü baska hiçbir sekilde salinmasi mümkün degil..

zafer6161
01.01.2006, 00:12
BU AKSAM CNN DE KV YAPIMCISININ BITTIMI SORUSUNA CVBI BITTIMI ACABAsmileys/smiley5.gif

BIRDE SU VAR MADEM FILMIN SONU NIYEKI SON DEGILDE FINAL YAZDILAR

FILIM BITTI DEMIYORLAR SADECE FINAL

BITMEDIDE DEMIYORLAR

fincher
01.01.2006, 04:10
deve tuncay gerçekten delirdimi,yoksa yirtmak için numara mi yapiyordu sizce?

BDiler61
01.01.2006, 04:15
delirmis gibiydi zaten onun gibi temizlik delisi bir adam hapise düserse kesin delirirsmileys/smiley36.gif

İskender66
02.01.2006, 13:45
Yapmcilar TVde canli yayinda Kurtlar Vadisi ismini kesinlikle kullanacaklarini söylediler. Marka oldu dediler. Bir süre sonra yine oynayacak gibime geliyor

Can basten
02.01.2006, 15:20
Ben dizi olarak yeniden baslayacagini pek sanmiyorum... Ama sinema filmi olarak olabilir... Kurtlar Vadisi-Irak'tan sonra,bu James Bond filmlerinde oldugu gibi,dünyanin dahafarkli yerlerinde Polat icraata çikabilir ve böylecebir sinema filmleri serisi olusturulabilir... Zaten Kurtlar Vadisi-IrakG.O.R.A.'nin rekorunu zorlayacak gibi...

ancibranoz
02.01.2006, 16:37
kurtlar vadisi filmini en asagi 5.000.000 kisi izler bence

U.Sadıkoğlu
02.01.2006, 17:23
evet zaten gise rekorunu kirmasi bekleniyomus

Emir BAYRAK
02.01.2006, 17:37
Anlasmaya gore ayni oyuncu kadrosuyla yeni bir dizi cekilecek kanalD'de gosterilecek...

İskender66
03.01.2006, 13:02
Ben dizi olarak yeniden baslayacagini pek sanmiyorum... Ama sinema filmi olarak olabilir... Kurtlar Vadisi-Irak'tan sonra,bu James Bond filmlerinde oldugu gibi,dünyanin dahafarkli yerlerinde Polat icraata çikabilir ve böylecebir sinema filmleri serisi olusturulabilir... Zaten Kurtlar Vadisi-IrakG.O.R.A.'nin rekorunu zorlayacak gibi...

Bende ayni fikirdeyim. Sinemalarda degisik versiyonlarda oynayabilir. Rambo gibi.

Faik Yılmaz
03.01.2006, 13:07
ah ah ben su ANDY GARCIA ya hayran oldum.bir adam rolüne bu kadar oturur....

ancibranoz
04.01.2006, 09:39
birakin ya kurtulduk ya diziden piyasayi direk etkiliyor ya .. persebe günleri günlük ciromuz yari yari ya düsüyor yasmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifdeger be usta?:) persembe aksamlari trafikte müthis bir azalma oluyor istanbulda . ne dizi be smileys/smiley32.gif

ancibranoz
04.01.2006, 09:40
ah ah ben su ANDY GARCIA ya hayran oldum.bir adam rolüne bu kadar oturur....

adam tam baba ya smileys/smiley32.gif1. Al pacino , 2. adny garcia zaten

Oruç
04.01.2006, 10:16
Filmi 7.5 milyon ile 10 milyon arasinda kisi izler tahminimce...

coach
04.01.2006, 11:26
arkadaslar o dizi sadece ve sadece tüncay kantarci ve abidin için izlenir o kadar,bana kalirsa polat felan hikaye,,

Bülent Bayraktar
04.01.2006, 20:50
sabah gazetesin de kurtlarvadisinin son bölümü asmalikonakin son bölümünü reytingde geçememis

zafer6161
04.01.2006, 22:29
asmali konakmi tamamen yalan ben bile asmali konagin 1 dk bile seyretmedim

asmali konak atv de yayinlaniyordu

sabah gazeteside atv nin

gilimalı
04.01.2006, 22:32
bence bu dizinin bir degisik versiyonunu da yapmalari lazim devlet içinde dönen olaylari anlatiyolar bide futbol içinde olan pislikleri anlatan bi dizi yapsalar nasil olur ama

Mollasalihoğlu
04.01.2006, 23:44
süper olur ama FB reytingini gazeteler kaybetmekten korkuyo TV'ler nasi korkmasin.Hep FB'yi anlatacak nerdeyse futboldaki pislikleri anlatan bi dizi.

yapamazlar onu smileys/smiley1.gif

kelkitli29
05.01.2006, 00:11
BU AKSAM CNN DE KV YAPIMCISININ BITTIMI SORUSUNA CVBI BITTIMI ACABAsmileys/smiley5.gif

BIRDE SU VAR MADEM FILMIN SONU NIYEKI SON DEGILDE FINAL YAZDILAR

FILIM BITTI DEMIYORLAR SADECE FINAL

BITMEDIDE DEMIYORLAR

kardes son bölümü gene sinema filmi yapacaklardi galiba.

Hem beni en cok düsündüren nokta ney biliyormusunuz. hani Polat Kriptexin kagitlarini zarflayip üstüne 2015 yilinda Polat Alemdara gidecek yazdi. bekleyelim bakalim 10 sene sonra belki devam eder dizismileys/smiley36.gif

Adem Erdoğan
05.01.2006, 09:51
bence bu dizinin bir degisik versiyonunu da yapmalari lazim devlet içinde dönen olaylari anlatiyolar bide futbol içinde olan pislikleri anlatan bi dizi yapsalar nasil olur ama

Bi arkadasim o konuyla ilgili bi kitap yaziyo su anda.Yakinda piyasaya çikar.

uquR Ayaz
05.01.2006, 21:02
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">simdi kurtlar vadisi izliyor olacaktik ne güzel, gerçi yine var ama tekrar bölümü</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

zafer6161
05.01.2006, 21:40
nostalji oldu simdi yav ulan 1 haftadan beri hayiflaniyorduk persembe geldi diye..........

evet beyler kvadisiz ilk persembe aksami adama nasil koyuyor

immortal_TS
05.01.2006, 21:42
Hiç sorma yaa harbiden bi eksiklik oluyor adamda valla

kelkitli29
06.01.2006, 02:05
Artik Metal Firtina dizisini bekleyecegiz. Kuskusuz gelmis gecmis en güzel diziydi.

smileys/smiley32.gifhaklisin kardes. Gelmis geçmis en güzel dizi buydu. DA metal firtina dizisimi çikacakki? Varmi böyle bir plan?

evet kardes. gecen o kitabi yazanlar konustu. dizisini cekiyorlarmis ve metal firtina 2+3 kitabi cikacakmis.

Armağan Dere
06.01.2006, 14:03
pazartesi show da tekrar basliyor yeniden veriyolar tabi kanald'ye geçince traji düstü showun reyting yapacak akli sira

Bülent Bayraktar
06.01.2006, 20:07
saat 22.00 da basliyo gene kaçimadan izleyecem

İskender66
07.01.2006, 15:23
Ciddi mi? O zaman ne yapiyoruz? Pazartesileri Saat 22:00de Show TVye bakiyoruz. smileys/smiley2.gif

Gerçi ben eski bölümlerini uydudan izliyorum. Çarsamba günleri Kanal Avrupada aksam saat 9da ve Pazar günleri ANS (Azerbaycan) kanalinda aksam saat 8de veriyor. Desenize Haftada 3 kere eski bölümlerini izlemeye devam edecez smileys/smiley17.gif

İskender66
16.01.2006, 13:23
Artik hergün KV var. 7 gündür her aksam bakiyorum. Bugünde saat 20:00de Kanal Dde var. Önce oraya bakariz sonra Show TVye smileys/smiley1.gif

salihtopal48
16.01.2006, 15:31

katiliyan

Ancumah
16.01.2006, 16:19
Çakirli bölümleri çok daha güzelmis. Benim anladigim kadariyla çakirin ölmesi polatin isine gelmis. yoksa polat degil çakir lider olarak kalacakti. Vay çakal polat vay smileys/smiley18.gif

Erbay
16.01.2006, 16:36
Çakirli bölümleri çok daha güzelmis. Benim anladigim kadariyla çakirin ölmesi polatin isine gelmis. yoksa polat degil çakir lider olarak kalacakti. Vay çakal polat vay smileys/smiley18.gif

Çok dogru çakirli bölümler daha güzeldi.Çakir öldügü bölüm polat ölseydi o kadar olay olmazdi.Sonra Polat iyice basrole yerlestirildi.Zaten Polat ilk bölümlerde çok komik ya.Yemek falan yapiyo önlük takmissmileys/smiley11.gif

divranli
16.01.2006, 20:58
allahaskina arkadaslar sizin baska isiniz yokmu bence bu dizinin hiç bir cazibesi yok sacmaliklarla dolu bir hayati anladiyo ona baglanana kadar acin bir kitap okuyun smileys/smiley36.gifarkadaslar olmuyooooo.......!

karadenizliyiz

ancibranoz
16.01.2006, 21:56
Divranli süguttur!!!

mini FaNaTiK
16.01.2006, 22:59
Abi ilk bölümleri çok daha güzelmis Çakirli dizi bir baska oluyor bir de reklam süresi az rahat rahat demle çayi izle oh bee ne güzel istanbulsmileys/smiley2.gif

ancibranoz
17.01.2006, 10:56
Zten diziyi Çakirin arada sirada -da deyisleri hafiften karadenizli sivesi, Laz Ziya ve tabiiki bi mevzu oldugunda çalmaya baslanan o tulum yüzüden izlemeye basladim. smileys/smiley2.gif

Ancumah
17.01.2006, 13:20
hala her aksam oturup eski bölümlerini izliyorum hakkatten bambaska bise bu çakirli bölümler

Erbay
17.01.2006, 14:58
Reytinglerde yine birinci.Eski bölümler olmasina ragmen.Reklamlar da az.1saat ara vermeden dizi sonra çok az reklam var.

Hünkar
17.01.2006, 15:29
Zten diziyi Çakirin arada sirada -da deyisleri hafiften karadenizli sivesi, Laz Ziya ve tabiiki bi mevzu oldugunda çalmaya baslanan o tulum yüzüden izlemeye basladim. smileys/smiley2.gif

tamamen ayni nedenlerden dolayi izliyorum.herbiri ayri ayri renk katiyo diziye

tunganyan
17.01.2006, 15:56
<TABLE =TableGovde cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD =TdGovdeBas>CIA, Kurtlar Vadisi'ni Kullaniyor</TD></TR>
<TR>
<TD =TdGovdeIc>Tür: Istihbarat
sazende tarafindan gönderildi: 25.12.2005 günü, 17:07:57
<HR>
http://www.acikistihbarat.com/Resimler/Haber/cia.jpg

ABD, Kanal D operasyonuyla Kurtlar Vadisi?ne sizdi. Bu harekatin temel amaci, dizinin izlenme rekorlari kirmasi ve özellikle milliyetçi gençler tarafindan ilgiyle takip edilmesi.

Sözde intikam aliyor

Buna göre, dizi filmin kahramani Irak?a gidecek ve Türk askerinin basina çuval geçiren Amerikali generali rol icabi öldürecek. Kürt devleti pesinde kosan pesmergeyi temizleyecek.

Hürriyet pompaliyor

FIlm bittiginde, gururu oksanan Türk milleti, Amerika?ya duydugu nefretten arinmis olarak sinemayi terk edecek. Hürriyet?in, isittigi ?çuval? haberinin altinda iste bu senaryo yatiyor.
<HR>
Amerika?ya gidiyordu

Dizide yildizlasip, sinemaya adim atan Necati Sasmaz (Polat Alemdar), bir gazeteye verdigi röportajda, oyunculuga tesadüfen basladigini anlatirken, ?Tam da Amerika?ya gitmek üzereydim? demisti...

Türk milletine bunu kimse unutturamaz

AmerIkan askerleri 4 Temmuz 2003?te Irak?in kuzeyindeki Süleymaniye kentinde bulunan Türk Özel Harekat Merkezi?ne yaptigi baskinda 11 Türk askerini gözaltina aldi. Esir kiyafeti olan turuncu tuluma sokulan Türk askerlerinin basina çuval geçirildi. Plastik kelepçe vurulmus Türk askerleri bir süre Kerkük?teki gözalti merkezinde sorgulandiktan sonra Bagdat?a götürüldü.

3 Subat?ta gösterilecek

Bol bol, patlama sahneleriyle süslenen filmde ?Türk Rambosu? Polat Alemdar, önüne çikani öldürüyor. Pesmergelerin ve Amerikan askerlerinin ensesinde boza pisiriyor...

Hollywood Vadisi operasyonu

Iran ve Suriye?ye saldirmayi planlayan ABD, Hollywood filmleriyle kendi halkina yönelttigi psikolojik harekati, Türkiye?de uygulamak için dügmeye basti. Harekatin basrol oyuncusu ise Polat Alemdar

Ortadogu?ya operasyon hesaplari yapan ABD, Türkiye?nin destegini almak için harekete geçti. Tezkere krizi ve çuval olayi ardindan Türkiye?de yükselen anti-Amerikanci düsünceyi kirmak isteyen ABD, Hollywood filmleriyle kendi halkina uyguladigi psikolojik harekati, ?Kurtlar Vadisi Irak? sinema filmi üzerinden, Türkiye?de sahneye koymaya basladi. Geçtigimiz yillarda Show Tv?de yayinlanan ve milli duygulara vurgu yaptigi için izlenme rekorlari kiran Kurtlar Vadisi dizisi, önce Dogan Medya Grubu araciligiyla oyunculari tarikatçilikla suçlanarak susturulmaya çalisildi. Basarili olunamayinca, dizinin konu ve oyuncularinin dehset sahneleriyle topluma -özellikle gençlere- kötü örnek oldugu iddia edildi; dizinin yayindan kaldirilmasi için RTÜK?e yine Dogan Medya Grubu araciligiyla baskilar yapildi ama sonuç alinamadi. Tüm baskilara ragmen izlenme rekorlari kiran dizinin susturulamayacagini ve dizinin Türk halki üzerindeki etkisini anlayan ABD devreye girdi; dizi yüksek bir fiyatla Aydin Dogan?a ait Kanal D televizyonuna transfer edildi. Yillardir kendi halki üzerinde Hollywood filmleriyle baski yaratan ve savaslar öncesinde kamuoyu olusturan ABD, Türkiye?de de Kurtlar Vadisi dizisi ve son günlerde gündeme gelen ?Kurtlar Vadisi Irak? filmiyle psikolojik harekat için dügmeye basti. ABD?nin psikolojik harekatinin Türkiye ayagini ise Dogan grubu (özellikle Kanal D ve Hürriyet) olusturdu.

POLAT DEVREDE

Psikilojik harekatin ilk sinyalleri Kanal D?de yayinlanan Kurtlar Vadisi dizisinin bazi bölümlerinde verilirken, en önemli adim subat ayinda vizyona girecek olan ?Kurtlar Vadisi Irak? sinema filminde atildi. Filmde 4 Temmuz 2003?te Süleymaniye?de Türk askerinin basina çuval geçiren ABD?liler, Türk milletinin kendilerine duydugu nefreti ve intikam duygusunu ortadan kaldirmak için Polat Alemdar?i Türk Rambosu rolüne soyundurdu. ABD?nin psikolojik harekat planina göre, Polat Alemdar filmde, Mehmetçige çuval geçiren ABD?li generale rol geregi bir güzel haddini bildirecek, böylece çuval olayini kara bir leke olarak gören Türk halki da sanal olarak ABD?den intikamini almis olmanin huzuruna kavusacak. Türkiye?yi Büyük Ortadogu Projesi?nin piyonu yapmayi hedefleyen ABD, filmde Polat Alemdar?i Türk halkinin intikamini alan milli bir kahraman olarak gösterecek, gerçekte ise Polat Alemdar ABD?nin amaçlarina hizmet etmis olacak.

DIRENÇ KIRILACAK

Bu projeyle birlikte önce Iran, sonra da Suriye?ye saldirma planlari yapan ABD, Türkiye?de yükselen ?Amerika tepkisini? kiracak, operasyonlarda Incirlik, Malatya Erhaç ve Pirinçlik üsslerinin kullanma izninini toplumun tepkisini çekmeden alabilecek. Böylece sanal operasyonla ABD?den alinan intikam ......?nin de önünü açacak ve hiç bir toplumsal tepkiyle karsilasilmadan müttefike bol bol tavizler verilecek.

Intikam almak Polat?a kaldi

Subat ayinda vizyona girecek olan ?Kurtlar Vadisi Irak? filminde rol alan gazeteci Hüsnü Mahli senaryo hakkinda Haftalik dergisine ipuçlari verdi. Iste senaryodan bazi basliklar:

* Polat Alemdar ve Memati, Kuzey Irak?a geçerek 4 Temmuz 2003 tarihinde 11 Türk askerinin basina çuval geçiren ABD?li generalin pesine düser. Amaçlari generalden intikam almaktir.

* Kurtlar Vadisi?nde daha önce hiç rol almayan, Lüblanli Leyla isimli kahraman da filmde ortaya çikar. Leyla, Türk askerinin basina çuval geçiren general tarafindan öldürülen esinin intikamini almak için Polat Alemdar?a yardimci olur.

* Polat, Kuzey Irak?ta, Ebu Garip cezaevinde yasananlari da arastirir. Cezaevinde iskenceye maruz kalanlarla görüsecek olan Polat?in karsisina Israilli ajanlar çikar.

* Filmde Kuzey Irak?taki Kürt yapilanmasini da arastiracak olan Polat, meselesinin köküne inmeye çalisir.

Kaynak: yeniçag
</TD></TR></T></TABLE>

tunganyan
17.01.2006, 16:01
olay bu;yorum bu

ama bence bunlarin kökü gerçewkten kazinmadannefret falanazalmaz.

ama yine RTE'nin kandirdigikesim.bunada inanir ABD'yi bagrina basar.smileys/smiley7.gif

ancibranoz
17.01.2006, 16:46
11 asker olayi ebediyen unutulmaz. Bize ihanet bikere yapilir. Filmde milmde olmaz o intikam.

Sana katiliyorum tunganyan. mahvetti yeryüzünü bu siyonist yalanlari. bundada vardir bir oyun.smileys/smiley7.gif

Bülent Bayraktar
17.01.2006, 17:14
helel beeeee bunlarin hepsi dogru helede SU KISMI;;;;

Ortadogu?ya operasyon hesaplari yapan ABD, Türkiye?nin destegini almak için harekete geçti. Tezkere krizi ve çuval olayi ardindan Türkiye?de yükselen anti-Amerikanci düsünceyi kirmak isteyen ABD, Hollywood filmleriyle kendi halkina uyguladigi psikolojik harekati, ?Kurtlar Vadisi Irak? sinema filmi üzerinden, Türkiye?de sahneye koymaya basladi. Geçtigimiz yillarda Show Tv?de yayinlanan ve milli duygulara vurgu yaptigi için izlenme rekorlari kiran Kurtlar Vadisi dizisi, önce Dogan Medya Grubu araciligiyla oyunculari tarikatçilikla suçlanarak susturulmaya çalisildi. Basarili olunamayinca, dizinin konu ve oyuncularinin dehset sahneleriyle topluma -özellikle gençlere- kötü örnek oldugu iddia edildi; dizinin yayindan kaldirilmasi için RTÜK?e yine Dogan Medya Grubu araciligiyla baskilar yapildi ama sonuç alinamadi. Tüm baskilara ragmen izlenme rekorlari kiran dizinin susturulamayacagini ve dizinin Türk halki üzerindeki etkisini anlayan ABD devreye girdi; dizi yüksek bir fiyatla Aydin Dogan?a ait Kanal D televizyonuna transfer edildi. Yillardir kendi halki üzerinde Hollywood filmleriyle baski yaratan ve savaslar öncesinde kamuoyu olusturan ABD, Türkiye?de de Kurtlar Vadisi dizisi ve son günlerde gündeme gelen ?Kurtlar Vadisi Irak? filmiyle psikolojik harekat için dügmeye basti. ABD?nin psikolojik harekatinin Türkiye ayagini ise Dogan grubu (özellikle Kanal D ve Hürriyet) olusturdu.

kanald nin yaptigi seylerden sonra vadiyi kendine transfer etmesi çok ............ce

eren_61
17.01.2006, 17:25
artik vadi bitti.bundan sonra cinemayi beklicez.bence güzel olcak.aslinda simdiden söylemek dogru degil ama türkiye propagandasi olcak gibi duruyo yani benim hosuma gitti

TS-Karadeniz
17.01.2006, 21:16
kanal d ve hurriyetten nefret ediyorum

ancibranoz
18.01.2006, 13:43
Ben artik izlemiom sikti çünkü ama laz ziyaya laf yok sirf o polati öne çikatmak için herkesi attilar diziden bence artik kabak tadi verdi

Eski mesajlari okumakda zevkli oluyormuus smileys/smiley1.gifHaklisin Camoka kardesim polati önce çikartmak içn herkesi attilar. Dizide gerçeklik payi yüksek olaylar disinda çok sallama-bomba olaylarda var. Kil oluyorum zaten Polata.

ancibranoz
18.01.2006, 13:45
laz ziya dün beni can evimden vurdu! tüylerim diken diken oldu! azim kulaklarimdaydi paso. çok hosuma gitmisti

daha öncede yilmazin bi sahnesi vardi polislere polat yakalanmasin diye ben silah siktim demisti " abi ben trabzonluyum dayanamadim siktim diye" o da çok hosuma gitmisti!

Polatin hastaneden adamlariyla çiktigi zaman yolda çaldiklari bir arabanin plakasida "61" di smileys/smiley4.gifhani su dogan olan.

Can basten
18.01.2006, 13:57
laz ziya dün beni can evimden vurdu! tüylerim diken diken oldu! azim kulaklarimdaydi paso. çok hosuma gitmisti

daha öncede yilmazin bi sahnesi vardi polislere polat yakalanmasin diye ben silah siktim demisti " abi ben trabzonluyum dayanamadim siktim diye" o da çok hosuma gitmisti!

Polatin hastaneden adamlariyla çiktigi zaman yolda çaldiklari bir arabanin plakasida "61" di smileys/smiley4.gifhani su dogan olan.

Laz Ziya da bi keresinde kendisine "Biz seninle Fenerle Galatasaray gibiyiz" diyen armatör rakibi Akrep Bekir'e "Ben Trabzonluyum her zaman sampiyonu belirlerim" demisti... Ne de övünülecek sey ya, neyse...smileys/smiley2.gif

ancibranoz
18.01.2006, 14:04
hadi hadi övünüyorsunda iste alttan aliyorsun smileys/smiley2.gif

Laz Ziyanin sislenme sahnesinde ekrani kiracaktim sinirden.smileys/smiley1.gif

tunganyan
20.01.2006, 01:30
uploads/tunganyan/2006-01-20_013004_polat.jpg

Can basten
20.01.2006, 15:52
Dogan görünümlü Sahin mi bu?smileys/smiley36.gif

Oruç
29.01.2006, 12:33
"10 milyon dolar harcadik, bir 10 milyon daha giderdi"

"Kurtlar Vadisi Irak" filmi cuma günü gösterime giriyor. Yönetmeni Serdar Akar: "Burada altyapi olmadigi için dublör, makyöz, patlayici disaridan geldi. Bu da maliyeti artirdi"

http://www.milliyet.com.tr/2006/01/29/pazar/resim/apaz.jpg ALIN TASÇIYAN

Memleket erkeklerinin kahvehane muhabbetlerini fena halde politize eden televizyon dizisi "Kurtlar Vadisi" 3 Subat'ta beyazperdede. Türk kahraman Polat, Amerikan ordusunun Türk askerlerinin basina çuval geçirmesinin hesabini sormak için "Kurtlar Vadisi Irak"ta aliyor solugu. Diziyi 55'inci bölümden sonra devralip 97'nci bölümde bitiren yönetmen Serdar Akar ile "Türkiye'de gerçeklestirilmis en pahali yapim"in diziden farklarini, aksiyon iddiasini, yabanci oyuncularini konustuk.

"Film bugünkü Irak'la ilgili"

"Kurtlar Vadisi Irak" filminin "Kurtlar Vadisi" dizisinden ne farki var? Genellikle dizilerden çekilen filmlerde amaç popülariteden yararlanmaktir. Ancak diziyi izlemeyenler ne olup bittigini anlamayabilir, karakterleri tanimayabilir. Filmi diziyle nasil iliskilendirdiniz?
Filmle dizi arasindaki bag su: Polat karakteri var ama ismiyle, dizideki anlamiyla yok. Dizide mafyayi çökertmesi için yüzü degistirilerek aralarina sokulan bir karakterdi. Kötülerle mücadele etti. Burada öyle bir durum yok. Bu film Irak'in bugünkü durumuyla ilgili. Polat orada bulunuyor. Oraya gitmesinin sebebi de Amerikali askerlerin Türk askerlerini baslarina çuval geçirerek sorgulamasi. Polat'a bu konuda bir mektup geliyor. Onu taniyan birinden degil ama intikamlarini almasini isteyen birinden.
O da olayi çözmeye gidiyor.

Niyetiniz bu mu? Devam filmleri mi çekeceksiniz?
Bilmiyorum. Onu yapimcimiz Bahadir beye sormali. Ben diziyi de yönettigim ve ekip de ayni oldugu için filmin yönetmeni oldum. Zamanimiz kisitliydi, hizli çekim yapmamiz gerekiyordu.

Neden bu kadar acele ettiniz?
Subata yetismesi gerekiyordu. Dizi bitiyordu. O elektrigi kaybetmeyelim dedim. Dizinin ardindan fazla es olmasin. Izleyicinin final heyecaninin filme faydasi olur diye düsündük.

Polat kimdir?
Herhangi biri. Sivil, devlet hesabina çalismiyor. Tanimamiz gerekmeyen bir kahraman. Süpermen gibi. Nerede olursaniz olun çagirinca gelir ya... Ne is yaptigi belli degil. Süpermen gazeteciydi. Polat, Batman gibi zengin biri. Belli bir parasi var bir yanda. Belki mirasyedi. Istedigi zaman para bulabiliyor yine de. Ihtiyaci oldugu zaman çalisiyor. Tabii Polat'in adi geçen süperkahramanlar gibi özel güçleri yok. Uçamiyor! O bir günümüz kahramani. Bu da bir kahraman filmi. Bir zamanlar John Ford'un filmlerinde John Wayne'in canlandirdigi kahramanlar gibi. Bir köy gelip ondan koruma rica eder. Kötü adamlar basiyordur köyü! Western türündeki kahramanlara yakin duruyor Polat. Irak'a gidince is Polat'tan çikiyor. Filmde, kontrol edilemeyen bir Irak var. Kimsenin tek basina müdahale edemeyecegi olaylar oluyor. Kendi bulundugu çevre içinde mücadele edebiliyor. "Kurtlar Vadisi Irak"i Polat'in kahramani oldugu bir serinin baslangici gibi düsünebiliriz. Polat'a baska mektuplar gelebilir, baska yerlere gitmesi gerekebilir.

"Dizinin kadin fanatikleri var"

Daha çok erkekler izliyor "Kurtlar Vadisi"ni.
Geleneksel toplum açisindan bakinca öyle görünüyor ama sasirtici derecede çok kadin izleyicisi de var. Ben de çekerken kadinlar bunu neden seyretsin diye düsünüyordum. Siyaset ülkemizde hep erkek isi gibi görülür ya... Erkekler evde siyaset konusur, kadinlar baska bir kösede baska bir sey... Ciddi kadin fanatikleri var. Kadinlar toplu olarak izlemiyor, ne de olsa onlarin kahvehane gibi toplanacaklari bir mekan yok ama erkekler toplanip izliyor. Kahvehaneler erkekler için. Kadinlarin da toplanacak yeri olsa onlar da öyle izlerdi. Bir animi aktarayim: Bankada isim var. Kapanis saati yakin. Bekletiyorlar beni. Yan giseden bir kadina birtakim evrak getirdiler, "Bana is getirmeyin, benim 20.00'de çikmam lazim 'Kurtlar Vadisi'ne yetisecegim!" dedi.

Çuval hadisesi dogrudan ABD ile Türkiye arasinda. Bu filmin ABD'ye, bu müdahaleye bakisi nasil?
Film, ABD ve genel olarak Bati'nin müdahalesini günlük degil, tarihsel olarak degerlendiriyor. Ilber Ortayli'nin çok sevdigim bir sözü var. "Balkanlar, Akdeniz, Kuzey Afrika, Güney Avrupa ve Yakindogu'daki olaylari degerlendirirken mutlaka Osmanli dönemindeki düzene bakmali. Degerlendirmeyi imparatorluk zamanindaki siyasi düzene bakarak yapmali" der.

Bugünkü konjonktürde, çuval olayi üzerinden ABD-Türkiye iliskisi yer almiyor mu filmde?
Yer aliyor. Polat ile Amerikali karakterin yaklasik üç-dört dakika süren bir konusmasi var. Çok önemli bir sahne. Türkiye ABD'ye, ABD Türkiye'ye nasil bakiyor, onu anlatiyor. Güzel yazilmis bir sahne. Agir bir firça yiyoruz. Türkiye'nin bu sekilde elestirilmesine ben ne sinemada ne televizyonda tanik oldum.

Çekim senaryosu disinda senaryo yazimina hiç katkiniz olmadi mi?
Oldu tabii. Hikaye kurgusuna sürekli müdahale ettim. Ama yönetmenin isi çerçevesinde. Hikayenin ilk kurulusu senaristlere ait. Yazili olarak katkim yok ama ilk toplantilarda fikir açisindan katkida bulundum.

http://www.milliyet.com.tr/2006/01/29/pazar/resim/apaz1.jpg "Kimligi filmde ortaya çikiyor"

Diziye damgasini vuran Sabetayci, Siyonist, Masonluk vb., ABD-Israil-Türkiye iliskileriyle ilgili takintilar vardi. Onlar filme de tasindi mi?
Konu Irak olunca mecburen onlar da oluyor...

Mecburen derken kast ettiginiz ne? Bir film politik olunca ona belirli bir çerçeve çizilir. Örnegin 50'li, 60'li yillardan politik bir Dogu Avrupa filmi deyince daha izlemeden anti-fasist oldugunu biliriz.
Burada öyle niteleyebilecegimiz bir politika yok. Analiz yapiliyor. Senaristin bakis açisindan su anda bulundugumuz bölgedeki siyaseti yorumlamak...

Her yorumun belirli bir bakis açisi vardir. Hangi bakis açisindan yorumlandi?
Osmanli Imparatorlugu temelli Türk yorumu bu. Polat, kahraman, Amerikali ile konusmasinda firça yedikten sonra "Ben siyasetçi degilim, ben sadece Türküm" diyor.

Nedir sadece Türk, nedir Polat'in kimligi?
Onu filmde görecegiz iste. O filmde çikiyor ortaya.

Ben kisilik sormuyorum, kimlik soruyorum. Polat "beyaz Türk" mü onu merak ediyorum.
Beyaz, kirmizi bilmiyorum ben de...

Her kahramanin kimligini biliriz. Süpermen Kriptonluydu, uzayli. Batman aristokratti.
Filmi çekerken Polat'in neyi temsil ettigini düsünmedim. Önemi yok. Seyredenlerin de anlayacagini sanmam.

Peki siyasi egilimi ne?
Bilmiyorum. Öyle bir durum yok filmde.

http://www.milliyet.com.tr/2006/01/29/pazar/resim/apaz2.jpg "Isin suyunu çikarmadik"

Aksiyon sahneleri yabanci ekibin kontrolünde mi yapildi?
Çok toplanti yaptik, 10 kereden fazladir. Storyboard'larla çalistik. Onlarin üzerinden konustuk. Çekimden önce bütün storyboard'lar hazirdi. Zaten sadece çekimdeki efektlerle bitmiyor. Aksiyon sadece patlama çatlama degil. Bu filmin hemen her sahnesine müdahale yapildi post prodüksiyon sirasinda. Çok islem gördü. Bunlar da çok pahali.

Türkiye'de hiç gerçek anlamda bir aksiyon filmi yapilmadi henüz. Burada var mi?
Var. Ekip de gerçekçi aksiyondan yanaydi. Görüntü ve sanat yönetmenleri, özel efekt sorumlusu Mark Hennings de öyle istedi. Isin suyunu çikarmayalim dedik açikçasi. Birisi yumruk yedikten sonra 10 takla atmasin, vurulduktan sonra uçarak düsmesin.

Film Kuzey Irak'ta mi geçiyor sadece?
Kendimize göre bir Irak kirsali yarattik. Ismi geçen yer Erbil. Onun yakinlarinda adi belli olmayan köyde, kasabada meydana geliyor olaylar. Setin gayet inandirici oldugunu düsünüyorum.

Nedir bu "Kurtlar Vadisi"ndeki Hollywood meraki? Ille de oradan oyuncu gelmesi gerekiyor muydu?
Basindan beri var olan bir sey. Yönetmen olarak benim için olmasa da olur. Ama tabii Amerikalilari Amerikalilarin oynamasi iyi bir sey, inandirici ve dogru. Huyu, suyu, tavri her seyi geçiyor perdeye. Kalani yapimcilarin tercihi.

Pazarlama disinda örnegin Billy Zane'in filmde oynamasi fark yaratti mi?
Bir kere iyi bir oyuncu. Türkiye'de de öyle iyi oyuncular var. Benim için Amerikali olmasi önemli.

Baska biri geçer miydi gönlünüzden?
Nick Nolte olmasi içimden geçerdi. Öyle düsününce isim çok. Hemen herkesle görüsüldü. Kimiyle parada anlasilamadi, kiminin zamani olmadi... Billy Zane oldu.

Zane bir star degil...
Degil canim, degil. Billy'den star olmaz ayrica...

Öte yandan "Cennetin Kralligi"nda Selahaddin Eyyubi'yi canlandiran Suriyeli aktör Hasan Mesud vardi kadronuzda.
Müthis bir oyuncu. Dünya çapinda biri. Sharon Stone'den, Billy Zane'den daha mühim. Iyi bir karakter olan Arap seyhini canlandirdi. Sete bir arkadasiyla geldi.
Tam o gün bir oyuncumuz hastaneye kaldirilmisti. Rolü teklif ettik. Çok iyi oldu.

"Gördügüm en kalabalik set"

Dublörleriniz disaridan geldi ama yerel halktan Arapça, Kürtçe konusan figürana ihtiyaciniz olmustur...
Dublörler zor ve tehlikeli sahnelerde oynayanlar. Onlar yerlileri egitti. Yüzlerce kisi ciddi egitimden geçirildi. Bir sahneden günler önce çalismaya basladilar. Sadece pazar sahnesi için 250 kisi tek tek seçildi. Önce bos dekorda sonra kostümlü olarak dekor içinde provalar yapildi. Girisleri çikislari hesaplandi. Kamyonlarla, at arabalariyla, esyalarla kalabalik bir göç sahnesi vardi ki cast grubu çok feci çalisti! Hiç görmedigimiz oyuncular var yan rollerde. Anadolu'dan amatör ya da profesyonel, kimi sehir ya da devlet tiyatrolarinda kimi kendi topluluk kurmus oyuncular, konservatuvar ögrencileri rol aldi. Istanbul'dan onlarca oyuncu gitti. Küçücük roller için bile oyuncu bulduk. Binlerce surat gördüm ki benim gördüklerim elemeyi geçmis olanlar, öne çikanlar. Setin bir kenarindan yürüyen de vurulan da dayak yiyen de egitimden geçti. Gördügüm en kalabalik setti. Çarsi gibiydi.
O kadar dikkat etmemize ragmen sirf araç organizasyonu yüzünden setin hazirlanmasi geç kaldi zaman zaman. Transfer zor oldu. Gaziantep içinde kaldik; her gün 60 km. yol gittik çekim için. Ekipte bölge kosullari, yeme içme yüzünden çok hastalanan oldu. Yine de çok hizli çektik. 35 günde bitirdik filmi. Billy Zane'in çekimlerini 15 güne sikistirmak zorunda kaldik.n

"Bu politik bir film, aksiyon da var"

Film için ne kadar para harcadiniz?
10 milyon dolar gitti. Bir 10 milyon daha olsa giderdi. Çünkü çok zor bir senaryo, çok kalabalik bir kadro vardi. Dogru dürüst aksiyon isterseniz parayi gözden çikaracaksiniz. Burada karsilayacak altyapi olmadigi için dublörler, makyözler, mermiler, patlayicilar disaridan geldi. Aksiyon sahneleri için çok kamera gerekiyor. Alti kamerayla çektik.

Bu politik bir aksiyon filmi mi yoksa aksiyonun araç oldugu politik bir film mi?
Politik bir film. Aksiyon da var. Belirli bir türde siniflandirmak zor. Aksiyon filmi sayilir. Sonunda genel bir mesaji yok. Söyle yapin, böyle yapin demiyor. Bir umudu var. Ancak mesajini ince biçimde veriyor. Daha dogrusu bir tavri var: Bir inanç ugruna körü körüne hareket etmeye, teröre karsi.

Milliyet.

Armağan Dere
29.01.2006, 13:03
o sahneyi kaçirdim ben arkadasim haber verdi yurtta herkes trabzonlu oldugumu bilir bi de o arkadasim dizi ekibinden tanidigi oldugu için galaya gidiyor lütfü kirdara ah bi ben de gidebilseydim smileys/smiley5.gifbayaa gelir bekleniyor tabii ki de filmden 2-3 milyon kisi gider rahat

ancibranoz
29.01.2006, 13:48
smileys/smiley1.gifçaykarali_61 senin adamin PALAydi herhalde.

Aslan Bey'e hastaydim kardesim adam çok güzel oynuyordu role tam oturuyordu. Ama benim adamin andrei ya. smileys/smiley1.gifyok böyle bir karizma.

Oruç
29.01.2006, 13:55
http://img96.imageshack.us/img96/7716/kviirakforum23net3rf.jpg
http://img56.imageshack.us/img56/1640/kvi1elazigforumcom7yt.jpg
http://img56.imageshack.us/img56/3880/kvi2elazigforumcom4sv.jpg
http://img56.imageshack.us/img56/4141/kvi3elazigforumcom8su.jpg

İslam Sezer
29.01.2006, 14:08
Bence film ABD ye olan nefreti azaltmayacak YENIÇAG gazetesinin iddia ettigi gibi.Tam tersine uyanik ve bilinçli bir sekilde ABD nin ne mal oldugunu gösterecek,yaptigi zulümleri ve menfaatçiligini.Tek dikkat edilmesi gereken nokta gerçek hayatta da devlet ve millet olarak zalimden ntikam almak,Osman linin mirasçilari olarak zayiftan yana olmak tek siyasetimiz olmali.Oysa malesef diplomatlara ilk ögretilen sudur:Devletlerde tek geçerli siyaset çikardir,menfaattir.Bunlara ulasmak için her türlü yol mübahtir.Ee tabi devlet siyaseti böyle olunca millet te adaletten uzaklasiyor dogal olarak.Devletlimiz Irak,Filistin,Iran i degil ABD yi,Ingiltereyi; Çeçenistani degil Rusyayi;Dogu Türkistani degil Çini tutuyor.Bu yüzden de iki yakamiz biraraya gelmiyor bir türlü...

Armağan Dere
29.01.2006, 14:56
smileys/smiley1.gifçaykarali_61 senin adamin PALAydi herhalde. AYNEN HEMSO harcanmasaydi filmin yildizlarindandi.smileys/smiley2.gif

Oruç
01.02.2006, 12:49
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490>
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>Vadi'nin filmine muhtesem gala</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Kurtlar Vadisi Irak filminin Galasi yapildi. Geceye çok sayida ünlü isim katilirken, Bakan Kürsad Tüzmen , filmin yeni bir ihracat alani olusturacagini savundu. Iste galadan notlar.</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10></TD></TR>
<TR>
<TD align=right bgColor=#f9f9f0></TD></TR>
<TR>
<TD id=C&#111;ntent>http://image.haber7.com/haber/24428.jpg

Serdar Akar'in yönettigi, 3 Subat'ta gösterime girecek ''Kurtlar Vadisi-Irak'' filminin galasi, Lütfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi'nda yapildi.

Galaya katilan Devlet Bakani Kürsad Tüzmen, gazetecilere yaptigi açiklamada, filmin çekimlerinin Gaziantep'te yapilmasindan dolayi mutlu oldugunu ifade etti.

http://image.haber7.com//haber/24427.jpg

Ihracat açisindan yeni bir sektör dogdugunu dile getiren Tüzmen, Türk sinemasinin Hollywood yapimlari ölçüsünde is yaptigini kaydetti.

http://image.haber7.com//haber/24426.jpg

Tüzmen, ''Kurtlar Vadisi'' dizisini izledigini, su an yayinda olan tekrarlarini da takip ettigini belirterek, ''Çok önemli bir film oldu. Bu film sayesinde yeni bir ihracat alani olusacak. Belki Türkiye'de ABD'deki gibi Universal stüdyolari çapinda büyük stüdyolar açilacak. Bu da yeni bir döviz kapisi olusturacak'' diye konustu.

Kurtlar Vadisi-Irak'in, Türk sinemasinin uluslararasi platformda basarilarini ortaya koydugu bir film oldugunu dile getiren Tüzmen,
''Sanatçilarimiz ülke sinirlarini asmislar. Son derece güzel bir yapim. Hepsini kutluyorum'' dedi. Tüzmen, bir gazetecinin, ''Bu film, Amerikan karsitligi yaratir mi?'' sorusuna, ''Bu sadece bir film. Bunu böyle düsünmek lazim'' yanitini verdi.

''Teklif gelirse oyuncu olur musunuz?'' seklindeki soruyu da Tüzmen, ''Birakin da biz isimizi yapalim'' diye yanitladi. Sisli Belediye Baskani Mustafa Sarigül de Kurtlar Vadisi-Irak'in iyi bir film oldugunu düsündügünü, fakat dizi olarak Kurtlar Vadisi'nin TV'de oynamasini çocuklarin ruh sagligi açisindan dogru bulmadigini kaydetti.

Filmin basrol oyuncusu, ''Polat Alemdar'' rolünü canlandiran Necati Sasmaz ise güzel bir film yaptiklarini, ancak takdirin seyirciye kaldigini ifade ederek, ''Izlenme açisindan rekor olur mu bilmiyorum'' dedi.
Sasmaz, bundan sonra da oyunculuga devam edecegini sözlerine
ekledi. Filmin gösteriminden sonra yapimci ve oyuncu kadrosu hep birlikte sahneye çikarak gazetecilere poz verdi.

Galaya, Büyüksehir Belediye Baskani Kadir Topbas, Il Milli Egitim Müdürü Ömer Balibey, Yilmaz Erdogan, Mazhar Alanson ve dizinin oyuncusu Özgü Namal'in da aralarinda bulundugu çok sayida davetli katildi.

-EN BÜYÜK BÜTÇE-

Yapimciligini Raci Sasmaz, yönetmenligini Serdar Akar'in yaptigi
filmin senaryosu Raci Sasmaz ve Bahadir Özdener tarafindan kaleme
alindi.

Filmde baslica rolleri; Necati Sasmaz, Billy Zane, Gary Busey,
Ghassan Massoud, Kurtlar Vadisi dizisinde oynayan ''Memati'' Gürkan
Uygun, ''Abdülhey'' Kenan Çoban ve Erhan Ufak ile Bergüzar Korel
üstleniyor.

Türkiye'nin en büyük bütçeli sinema filmi oldugu belirtilen Kurtlar Vadisi-Irak'in çekimlerinin tamami Gaziantep'te gerçeklestirildi.

Filmin çekimleri, sehre bagli 5 farkli merkezde, yaklasik 3 bin figüranla 42 günde tamamlandi. Filmde Türkçe, Ingilizce, Arapça ve Kürtçe olmak üzere 4 ayri dil konusuldu.

Kurtlar Vadisi-Irak, Türkiye ile ayni anda Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Ingiltere, Danimarka, Isviçre, Rusya, Misir, Suriye, Kirgizistan, Kazakistan, Amerika ve Avustralya'da 3 Subat'ta izleyiciyle bulusacak.

</TD></TR></T></TABLE>

CaMoKa
01.02.2006, 12:52
walla biz cümbür cemaat gidecez bayrak falanda alip kesin atiliriz sinemadan

Beytullah
01.02.2006, 13:08
filimden sonra hertaraf kan gölününe dönüyormus smileys/smiley36.gifbütün millette tabanca allah allah diye irak!a hucuma gidiyormusuzsmileys/smiley4.gifama süper bir film olmus gözüküyor bende gidecem hemide ilk günsmileys/smiley36.gifama duydugma göre trabzonda kurtlar vadisene sali kadar yer kalmadigi bence bu filim rekor kirar

İskender66
01.02.2006, 13:10
Pazar günü esimle beraber gidecez bakalim. Yorumlarimizi buraya yazariz. Çok sabirsizim ve heyecanliyim smileys/smiley1.gif

Oruç
01.02.2006, 13:17
Ben de bugün bakayim Cuma'ya bilet bulursak gidecem...

CaMoKa
01.02.2006, 13:56
ya eskiden deli yürek bittiginde bütün üni kantinlerinde ve yurtlarda kavga cikardi,kurtlar vadisi dizisinde millet kahvelere toplanip hep beraber izler sonra asagi mahalleye kavgaye cikardi ayrica bütün liselerde kavgalar cuma günleri olurdu

filiminin doguracagi sonuclari düsünmek bile istemiyorum ama müthiç action olacak

ASLINDA BIR FIKRIM VAR BIRAZ SABREDIN BÜTÜN BMN BIR FENER MAÇI ÖNCESI IZLEYELIM ÖYLE STADA GIDELIM

Can basten
01.02.2006, 14:09

Cuma'ya artik biletle mi gidiliyor?smileys/smiley4.gif

Hekimoğlu
01.02.2006, 14:19

Cuma'ya artik biletle mi gidiliyor?smileys/smiley4.gif smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

worldmaster
01.02.2006, 15:35
cuma filmdeyim insallah

Erbay
01.02.2006, 16:17
Millet gaza gelmezse filmi rahat rahat izlicem cuma günü.Film esnasinda"yürü lan polat"diye bagiran kesin olur.smileys/smiley4.gif

Mayls
01.02.2006, 16:28
Film Almanyada ne zaman cinemaya cikiyo bilen varmi?

coach
01.02.2006, 16:29
Bu diziyi iki kisi için izlerim kardesim;

Deve Tüncay ve Çapsiz Abidin gerisi hikaye..

TS61_NL
01.02.2006, 16:55
Hollandada, yani Amsterdamda 9 subat galasi var bildigim kadariyla. Biz mutlaka gidip izleyecegiz......smileys/smiley2.gif

Küçükalioğlu
01.02.2006, 17:03

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sorma bende aldim sultanahmete bu cumaya bi biletsmileys/smiley36.gifnerden buluyosunuz böle laflari yaw çarpilcaz töbe töbesmileys/smiley36.gif

İskender66
02.02.2006, 13:17

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

smileys/smiley1.gifsmileys/smiley17.gifsmileys/smiley36.gif

İskender66
02.02.2006, 13:21
Kurtlar Vadisi-IRAK filmine pazar günü gidecektik ama o gün Ankaragücü-Trabzonspor maçina gidecegim için vazgeçtim. Az önce yarin aksam yani Cuma aksami için 2 kisilik bilet aldim. Esimle beraber gidecez.

Aslıhan
02.02.2006, 13:57
cumartesi günü saat 18:00 da ordayim

Erbay
03.02.2006, 19:19
Film mükemmel ya.Simdi filmi anlatmam merak etmeyin.Bazilari olurya filmi izler geldigi gibi bu böyle oldu su söyle oldu.Allahtan öyle biri degilim.Ama Memati çok komikti yaaaasmileys/smiley36.gif

Ancumah
03.02.2006, 19:48
evet harbiden çok deli flim yapmis adamlar helal olsun fikir akimi çok mükemmeldi flim in her sahnesi unutulmaz en azindan ben blöyle düsünyorum smileys/smiley1.gif hele mematinin mcdanis la yapti espiriyi hiç smileys/smiley36.gif

eren_61
03.02.2006, 19:54
film harika çok güzel olmus bence herkez gitmeli

zafer6161
03.02.2006, 20:03
ben yarin gidecegim saat 9 a aldim

vallahi öle bi heyecan varki sanki yarin fb ile macimiz varsmileys/smiley17.gif

Jeffer
03.02.2006, 20:07
okul baslasin bizde ark larla bi organizasyon yapcazsmileys/smiley36.gif

hamucera
03.02.2006, 20:13
bu kadar abartilmasin be tamam iyi bir film olabilir ama sonuçta o bile amerikalilar iyidir mesajlari veren bir film.

Oğuzhan Görkan
03.02.2006, 21:46
emin misin?

Emre B.
03.02.2006, 22:52
Cumartesi 14.45'e Oliviumdan biletaldim

immortal_TS
04.02.2006, 10:47
Dün izleme serefine ulastim Kurtlar vadisi-Irak'i valla ne diyim hosuma gitti hele memati yokmu öldürdü beni yaaasmileys/smiley36.gif

immortal_TS
04.02.2006, 10:48
bu kadar abartilmasin be tamam iyi bir film olabilir ama sonuçta o bile amerikalilar iyidir mesajlari veren bir film.

amerikalilar iyidir mesaji mi veriyor dedin benmi yanlis anladim izlemeni tavsiye ederim öyle yorum yaparsan daha saglam olursmileys/smiley2.gif

pacos_bill
04.02.2006, 11:00
Aksiyon olarak güzel ama konu olarak bos bir film olarak kalmis bence. Tipik süslü Hollywood yapimlarina benzemis. Memati karakterinin ise içine etmisler resmen filmde. Memati Güllü olmus, Güllü de Memati sanki. Filmde tek aklimda kalan nokta yemek masasinda Amerikalinin Polat'a söyledikleriydi; hepsinde hakliydi adam, zaten Polat'ta mantikli bir cevap veremedi. Bizi aciz durumlara düsürüp filmlerle tatmin olmaya zorlayan zihniyet sagolsun.

Ancumah
04.02.2006, 12:37

emin olma bilader o flimi izleyipde antiamerikanci olamayacak adam tanimiyorum ben smileys/smiley36.gif tam amerika zitti bi flim

Ancumah
04.02.2006, 12:38
<A ="koyubaslik">Kurtlar Vadisi?nde ilk gün izdihami</A>

http://www.zaman.com.tr/2006/02/04/haberler.jpg Kurtlar Vadisi-Irak filmi dün 460 salonda gösterime girdi. Yönetmenligini Serdar Akar?in yaptigi 10 milyon dolar bütçeli film vizyona girdigi ilk gün seyirciden büyük ilgi gördü.

Birçok ilde sabahin ilk isiklarindan itibaren sinema önlerinde uzun kuyruklar olustu. Bursa?da sinema kapilarinin açilmasiyla yüzlerce kisi kapiya hücum edince ezilme tehlikesi geçirenler oldu. Ilgi karsisinda sasiran Konya Tüze Sinemalari Müdürü Hakan Baykal, ?Özel sektör ve kamu kurumlarindan salon kapatma konusunda bile talep aliyoruz.? derken Royal Trabzon Sinemalari Müdürü Sinan Çürük, ?Cumartesi ve pazar günkü gösterimlerin gece saat 01.00?de olan seanslarinda dahi yer yok.? dedi.

Konya?da Tüze Sinemalari?nda filmin ilk seansi 11.00?de olmasina ragmen sabahin erken saatlerinden itibaren birçok kisi gise önünde bekledi. Sinema Müdürü Hakan Baykal, filmin bilet satislarina 1 hafta önceden basladiklarini ve su anda 3 salonda birden Kurtlar Vadisi-Irak?in gösterimde oldugunu söyledi. Hiçbir filmde bu kadar yogunluk yasamadiklarini ifade eden Baykal, filmin vizyonda kalacagi 12 hafta boyunca kapali gise oynayacagina inandigini kaydetti.

Royal Trabzon Sinemalari Müdürü Sinan Çürük, Kurtlar Vadisi-Irak filmini Türkiye?de en az 5 milyon kisinin izleyecegini savundu. Çürük söyle konustu: ?Bu film, ülkemizde seyredilme rekorunu, 4 milyonu askin seyirci ile elinde bulunduran G.O.R.A?nin rekorunu asacaktir. Filme olan talebi karsilamak amaciyla, günde 3 salonda 28 seans oynatiyoruz. Uzaktan gelen sinemaseverleri geri çevirmemeye çalisiyoruz. Film, sinemamizda 1,5 ay gösterimde kalacak, ilginin sürmesi halinde süre uzatilacaktir.?? Sinema giselerine bilet almaya gelen bazi sinemaseverler ise biletlerin tükendigini ögrenince haftaya yer ayirtiyor.

Bursa?daki Setbasi Prestij Sinemasi önünde kapilarin açilmasina saatler kala 500 kisilik kuyruk olustu. Kapilarin açilmasiyla birlikte içeriye akin eden vatandaslar ezilme tehlikesi yasadi. Salon yetkilileri, biletlerin günler öncesinden satilmasina ragmen büyük bir ilgiyle karsilastiklarini ifade etti. Sirada bekleyenlerin çogunlugunun genç olmasi dikkat çekti. Bu arada, film biletlerinin günler öncesinden satisa çikarilmasiyla biletlerin karaborsaya düsebilecegi belirtildi.

Türkiye?nin en yüksek bütçeli filmi

Yapimciligini Raci Sasmaz?in yaptigi ?Kurtlar Vadisi-Irak?in senaryosu dizinin de senaristleri olan Raci Sasmaz ve Bahadir Özdener tarafindan kaleme alindi. Basrollerini Necati Sasmaz ile Bill Zane?in paylastigi film dün gösterime girdi. Türkiye?nin en yüksek bütçeli (10 milyon dolar) filmi Kurtlar Vadisi-Irak sinema filmi Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Ingiltere, Danimarka, Isviçre, Rusya, Misir, Suriye, Kirgizistan, Kazakistan, Amerika ve Avustralya?da da sinemalarda vizyona girecek.

Ancumah
04.02.2006, 12:39
bu haberde cabasi smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Nytre
04.02.2006, 13:02

amerikalilar iyidir mesaji mi veriyor dedin benmi yanlis anladim izlemeni tavsiye ederim öyle yorum yaparsan daha saglam olursmileys/smiley2.gif

abd yayini olan time'da çikan yaziya göre "abd düsmanligini artiracak" yaziyordu.

İskender66
04.02.2006, 15:44
Dün izledim. Süperdi. Izlemeyen pisman olur. Efektler, patlama sahneleri çok gerçekci olmus. Özelliklede canli bomba sahnesi. Filmin basindaki Türk askerlerinin kafalarina çuval geçirilmesi sahnesinde çok üzüldüm ve sinirlendim. Çocuk ve sivillerin öldürülmesi, caminin bombalanmasi beni aglatan sahnelerdi. Bu film sayesinde ABD ye nefretim iyi artti.

TSunami
04.02.2006, 17:23
ben de dün izledim. sevkinizi kirmayayim ama dizi daha güzeldi.yada dizinin herhangi bir bölümü gibiydi.konu biraz zorlama olmus. içerigi daha dolu olabilirdi. görsel olarak diyecek bisey yok gerçekten güzel sahneler var. ama fragmanlarinda izlediginizden fazlasi yok. asil güzel kismi filmin arka planinda anlatilan amerika-israil-kürt isbirligi, insan caninin ucuzlugu,duyarsizligimizin boyutunu gözler önüne sermesi. hele batida gösterime girersekafalarda belki bir nebze soru isareti uyandirabilir.
isin aci tarafi ise; filmde amerikalilarin yaptigi hersey gerçek, bizimkiler ise yapmak isteyipte yapamadiklarimiz.

hamucera
04.02.2006, 17:37

aslinda haklisin izlemeden yorum yanlis oldu. ama izleyenler filmde amerikalilar da iyidir. ama her toplumda kötü insanlar var. bunun vurgulandigi söyleniyor.

#10 Fietra
04.02.2006, 17:42
Genel yorum dizi daha güzeldi seklinde.

selokal61
04.02.2006, 18:14
neyse pazartesi izleyelim bakalim nasil olmus filmi

coach
04.02.2006, 18:38
Filimde Amerika nasilsa öyle anlatilmis,yani senin,benim tanidigim amerika....

zafer6161
05.02.2006, 00:51
polat elifle 3 sene beraber ask yasadilar sonunda elif öldü ,polat elif için bir damla göz yasi dökmedi

filimde ise polat bir kizlan tanisti (ama bu tanisma ask degil)kizi taniyali 30 dk oldu sonunda kiz öldü polatin göz yaslari sel oldu hatta hüngür hüngür agladismileys/smiley36.gif(tabi bu isin esprigi)

çok harika film oldu bugün izledim izlemeyenler kesin izlesin tavsiye edrim her sey gerçekci(hatta gerçek)

Emre B.
05.02.2006, 00:52
Diziyi izlemedim ama film güzeldi

Oğuzhan Görkan
05.02.2006, 01:05
bugünki sabah gazetesinde yazan habere göre cnn 'de
abd yi vahsi gibi göstermisler demisler bu film amerikaya düsmanligi artiracak denmis ve yapilan ankete göre ankete katilan türklerin %71 i abd'den nefret ettigini belirtmis

Nytre
05.02.2006, 01:12
abd. vahsi degilde biz mi vahsiyiz!

zafer6161
05.02.2006, 01:19
<DIR>

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif</DIR>Edited by: zafer6161

Nytre
05.02.2006, 01:43
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=468>
<T>
<TR>
<TD ="haberManset">''KURTLAR VADISI IRAK' AMERIKAN ALEYHTARLIGINI PERÇINLIYOR'' </A></TD></TR>
<TR>
<TD ="haberBaslikk">NY Times'in 'Kurtlar Vadisi Irak' yorumu </A></TD></TR>
<TR>
<TD><A ="s&#111;nDakikaOzet">http://www.haberturk.com/foto2/nokta.gif ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times'ta yer alan bir haberde, ''Kurtlar Vadisi Irak'' adli filmin, Amerikan aleyhtarligini perçinledigi iddia edildi. </A></TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.haberturk.com/http://www.haberturk.com/htimgs/0.gif
</TD></TR>
<TR>
<TD>
<A ="s&#111;nDakikaMetin">
<CENTER>http://www.haberturk.com/foto2/kurtlar.jpg

</CENTER>

Haberde, bugüne kadar yapilmis en pahali Türk filmi olarak
tanimlanan filmde Amerikan askerlerinin bir dügünü basarak pek çok
masum insani öldürdükleri, sag kalanlari ise Ebu Garib cezaevine
gönderdikleri belirtiliyor.

Gazetenin haberinde, Türklerin en eski NATO müttefiklerinden olan
Amerikalilara karsi hissettikleri olumsuz duygulari körükledigi ileri
sürülen film, ''ABD'yi kötüleyen yeni popüler kültürün son örnegi''
olarak tanimlaniyor.

Haberde filmin, aylarca en çok satilan kitap olan ve ABD ile
Türkiye arasindaki bir savasi konu alan ''Metal Firtina'' adli romanin
akabinde çekildigi de belirtiliyor.

New York Times gazetesinin haberinde, Türklerin yüzde 53'ünün
Amerikalilari ''kaba'', yüzde 70'inin ''sert'', yüzde 68'inin
''hirsli'' ve yüzde 57'sinin de ''ahlaksiz'' olarak tanimladiklari
belirtilen ''2005 Pew Global Attitudes'' anketi sonuçlarina da
gönderme yapiliyor.

Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Ingilizce diyaloglar içeren filmin
biletlerinin Türkiye genelinde çoktan satildigi ifade edilen haberde,
filmin Türkiye disinda aralarinda ABD, Ingiltere, Almanya, Hollanda,
Danimarka, Rusya, Misir, Suriye ve Avustralya'nin da bulundugu birçok
ülkede de gösterilecegi kaydediliyor.

Irak savasindan sonra Müslüman ülkeler arasinda Amerikali
askerlere bakisin degistigi belirtilen haberde, Türklerin Süleymaniye
olayindan dolayi Amerikan askerlerine özel bir garez duyduklari
vurgulaniyor.

Söz konusu olayin Türklerin milli gururuna dokundugu ve
Türk-Amerikan iliskilerini zedeledigi söylenen haberde, Türklerin
geleneksel olarak askerlerini ideallestirdikleri ve ogullarini mecburi
olan askerlik hizmetine memnuniyetle gönderdikleri belirtiliyor.

Filmin galasina katilan konuklardan Istanbul Büyüksehir Belediye
Baskani Kadir Topbas'in gösterimden sonra gazetecilere yaptigi
açiklamada, ''Senaryo çok güzel. Film çok basariliydi. Bir askerin
onuruna zarar verilmemeli'' seklindeki sözlerine de yer verilen
haberde, filmin senaryosunu çok güzel bulan Kadir Topbas ve diger
konuklarin, filmin ABD'de nasil karsilanacagini konusunda endise
hissetmedikleri yorumu yapiliyor.

</A></TD></TR></T></TABLE>

Oğuzhan Görkan
05.02.2006, 02:49
onlarda olmayan sey bunlar anlamaz onlar müslüman bir ülkede özellike türk irkinda askerin askerligin ne anlama geldigini.bizim askerler onlara çay ikram etmis hosça karsilamis müttefik diyerek fakat onlar kafasina çuval geçirmis biz kizmayalim da kim kizsin.abd nin orda katliam yaptigi suçsuz insanlari öldürüp mahkum ettigi yalan mi?abd yi kim seviyorda biz sevecez..smileys/smiley7.gif

ancibranoz
05.02.2006, 15:17
bu filmden alinan parayla çok daha iyi bir film yaparlar herhalde.

Ayrica Pana film'in Kurtlar Vadisini Kurtlar Vadisi yapan OKTAY KAYNARCA ve konsey üyelerini galaya davet etmemesi büyük terbiyesizliktir.

Dizinin baslarinda LAz Ziya ve Çakir karakterleri olmasaydi en azindan ben izlemeyecektim diziyi.

Oruç
06.02.2006, 13:00
Televizyonlarin reyting rekortmeni "Kurtlar Vadisi" dizisinin sinema filmi "Kurtlar Vadisi Irak", ilk iki günde seyirci rekoru kirdi.

Vadi, 730 bin 432 seyirciyle, Türk sinemasinin en çok izlenen filmi "G.O.R.A"nin üç günde ulastigi 716 bin 965 seyirci sayisini iki günde asti.

Cuma günü gösterime giren Serdar Akar?in yönettigi "Kurtlar Vadisi Irak" filmi, ilk iki günde seyircinin yogun ilgisiyle karsilasti. film rekor sayida 480 salonda vizyona girmesine ragmen sinemaseverler, yer bulamadi. Hatta bazi salonlarda izleyicilerin filmi merdivenlerde izledigi gözlendi.

Kuzey Irak?ta Amerikan askerlerinin 11 kisilik özel Türk kuvvetinin basina çuval geçirip gözaltina alindigi olay basta olmak üzere Irak Savasi ve Ortadogu sorununu konu alan "Kurtlar Vadisi Irak", Amerika?nin Irak?i isgaline yönelik agir elestirileriyle dikkatleri çekiyor. Daha ilk iki günde 730 bin 432 seyirci sayisina ulasan "Kurtlar Vadisi Irak" filminin, tüm zamanlarin en çok izlenen yerli filmi unvanini elinde bulunduran "G.O.R.A"nin 4 milyon 1711 seyirci sayisi rekorunu geçmesi bekleniyor.

EN IYI ILK ÜÇ GÜN

Kurtlar Vadisi Irak: 730 bin 432 (Ilk 2 gün)

G.O.R.A: 716 bin 965

maraton.com.tr

Onur
09.02.2006, 22:10
bu filmden alinan parayla çok daha iyi bir film yaparlar herhalde.

Ayrica Pana film'in Kurtlar Vadisini Kurtlar Vadisi yapan OKTAY KAYNARCA ve konsey üyelerini galaya davet etmemesi büyük terbiyesizliktir.

Dizinin baslarinda LAz Ziya ve Çakir karakterleri olmasaydi en azindan ben izlemeyecektim diziyi.

Aynen katiliyorum

Onur
09.02.2006, 23:27
Filme gelince,

ABD karsitliginin kullanilmasi güzel fakat bu filme gidenlerin zaten %90 i ABD karsitiydi. yani ilgi çekici bvaska seyler kullanilabilirdi.

Bir kez daha anladimki yabancilarin yaninda bizimkliler oyuncu filan degil. Yabancilar dehset bizmkiler ise normal halli oynadilar bu filmde. Ama onlari yakalamak için son hizla ilerliyoruz.

Anlamadigim noktalardan biride bu filmde emegi geçenlerin %25 veya %30 u Amerikali. Eger bu film ABD karsiti ise bu insanlarin ne isi var. Sirf para için oldugunu düsünmüyorum. Bazi msjlar veriliyor olabilir. (Psikolojik olarak.) Amerikali da olsa sirf para için kendi ülkesini satmaz herhalde...

Kaya
10.02.2006, 00:16
Sinema filmine gittim ve çok begendim. Ellerine saglik. Ellerinden geldigince gayet güzel bir sekilde kötüyü kötü, iyiyi iyi göstermisler.

Bu filmin rekor kirmasi da basarisinin bir göstergesidir. Çok fazla olumsuz elestiri haketmiyor...Edited by: Kaya

Firtina28
10.02.2006, 03:33
Filme gelince,

ABD karsitliginin kullanilmasi güzel fakat bu filme gidenlerin zaten %90 i ABD karsitiydi. yani ilgi çekici bvaska seyler kullanilabilirdi.

Bir kez daha anladimki yabancilarin yaninda bizimkliler oyuncu filan degil. Yabancilar dehset bizmkiler ise normal halli oynadilar bu filmde. Ama onlari yakalamak için son hizla ilerliyoruz.

Anlamadigim noktalardan biride bu filmde emegi geçenlerin %25 veya %30 u Amerikali. Eger bu film ABD karsiti ise bu insanlarin ne isi var. Sirf para için oldugunu düsünmüyorum. Bazi msjlar veriliyor olabilir. (Psikolojik olarak.) Amerikali da olsa sirf para için kendi ülkesini satmaz herhalde...

Filmi izlemedim ama duyduklarima gore filmABD karsiti bi film. Film ABD karsiti ise bu filmde amerikalilarin ne isi var demissin. Sundan emin olki ABD hukumetinin yaptigi seyleri Amerikalilarin cogu tasvip etmiyolar. Arabalarinin arkasina "Bush Defol Git" yazisiyazan cok amerikali gordum.Bence bu filmde rol yapan Amerikalilarda bunun bir ornegi.

Ayşe Aygün
10.02.2006, 10:16
Filimi izledim. Daha farkli daha aksiyonlu bir sey bekliyordum.Filimde ABD karsitliginin kullanilmasi güzel.Ama yinede en güzel rolu filimdeki ABD yaptti gerçeketen. Ama islenen dini tema vardiki o hepisnden fazla hosuma gitti. Ayetlerle açiklama vermeleri, müslümanlarin örnek olmalari gerektigi, sabretmeleri gerektigi.Sadece allah yolunda ölüncegini anlatmalari gerçekten güzeldi.Birde o esi öldürülen bayan bence hiç role alinmiyacakti zaten fazla bir seyde yapamadi. Polatla o kiz asik degillerdi ama polatin kollarinda filmin bitmesi biraz saçma idi. sanki ask filmi gibi.

TAMTÜRK61
10.02.2006, 16:52
Kurlar Vadisi Irak

Türü:Aksiyon ,Yapim:TÜRKIYE, 2006 Yönetmen:Serdar AKAR,

Oyuncular: Necati SASMAZ, Billy Zane,Bergüzar Korel,Ghassan Massoud, Gary Busey..

Gösterime giris tarihi: 9 Subat

Yorumum :Amerikayi psikolojik olarak tedirgin ettik.Onlar yillarca Rambo filmleriyle insanlarla alay ederlerdi.Bu tip filmlerin devami gelsin.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Mayls
13.02.2006, 11:40
abi film almanyada 18 yasindan kücüklere yasak. sonrada korsana hayir diyorlar. filmi bana izlettirseler bi korsan cd azalacak

Ancumah
13.02.2006, 11:45
18 yas isini ilk defa senden duydum genelde öle bise yok gir izle kardes

İskender66
13.02.2006, 13:06
Filmin tamami burda bilet bulamayanlara duyurulur :lol:

Part1 (http://rapidshare.de/files/12785576/Kurtlar_vadisi_irak.part01.rar.html)
Part2 (http://rapidshare.de/files/12785958/Kurtlar_vadisi_irak.part02.rar.html)
Part3 (http://rapidshare.de/files/12786284/Kurtlar_vadisi_irak.part03.rar.html)
Part4 (http://rapidshare.de/files/12786585/Kurtlar_vadisi_irak.part04.rar.html)
Part5 (http://rapidshare.de/files/12786818/Kurtlar_vadisi_irak.part05.rar.html)
Part6 (http://rapidshare.de/files/12786884/Kurtlar_vadisi_irak.part06.rar.html)
Part7 (http://rapidshare.de/files/12786922/Kurtlar_vadisi_irak.part07.rar.html)
Part8 (http://rapidshare.de/files/12787131/Kurtlar_vadisi_irak.part08.rar.html)
Part9 (http://rapidshare.de/files/12787172/Kurtlar_vadisi_irak.part09.rar.html)

hayirli seyirler

Kaya
13.02.2006, 15:36
Sinema çekimi mi... :)

sheva
13.02.2006, 15:51
isko sikayet edersem seni nolacak simdi smileys/smiley4.gif

hakikiofkopat
13.02.2006, 16:08
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif hakkaten ya. helal olsun. sinemada iyi kayit yapmissin smileys/smiley4.gif

İskender66
14.02.2006, 13:34
isko sikayet edersem seni nolacak simdi smileys/smiley4.gif

Aman gardas gurban oluyum yapma eyleme. Evliyim ve çocugum var. smileys/smiley17.gif

zafer6161
14.02.2006, 22:11
bendede var kopyasi smileys/smiley2.gif

Oğuzhan Görkan
14.02.2006, 22:22
korsancilar sizismileys/smiley36.gif

zafer6161
14.02.2006, 22:27
ama biz dagitim yapmiyoruzki sadece fakir ve sinemaya gidecek durumu olmayanlara ve varoslara kopyasini verip minimum paraya (sadece 90 yeni kurusa)veriyoruzsmileys/smiley36.gif

antagonist
15.02.2006, 13:50
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Film her ne kadar imkansiz seyleri anlatsa da güzeldi bence.Cem Karaca'nin bir siirinde dedigi gibi:"Yalan da olsa hosuma gidiyor,söyle..."

Yalniz Polat Sam'in masada söylediklerine adam gibi yanit veremedi.Adam bence de dogrulari söyledi...

Filmdeki komik sahnelerden biri de Polat'in apple-pie istedigi yerde Memati'nin "Abi bana da künefe" demesiydi...</TD></TR>

Murat'
15.02.2006, 14:06
film güseldi walla ilerde daha ii leri de yapilacaktir bence

UğuR
15.02.2006, 14:06
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Film her ne kadar imkansiz seyleri anlatsa da güzeldi bence.Cem Karaca'nin bir siirinde dedigi gibi:"Yalan da olsa hosuma gidiyor,söyle..."

Yalniz Polat Sam'in masada söylediklerine adam gibi yanit veremedi.Adam bence de dogrulari söyledi...

Filmdeki komik sahnelerden biri de Polat'in apple-pie istedigi yerde Memati'nin "Abi bana da künefe" demesiydi...</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Polatin cevap verememesi gayet normal çünkü hepsi dogruydu Polat da yutkunmakla kaldi. Film bekledigim gibi çikmasada güzeldi.

hamucera
15.02.2006, 14:25
bana kalsa biraz da milletin egolarini tatmin etmesi için yapilan bir filmdi. yani askerlerin kafasina gerçekten olmasa da çuval geçiriyoruz film bile olsa bu sadece ego tatmin etme. ama emekleri fena olmamis.

Aslıhan
16.02.2006, 11:10
kimsenin kafasina çuval falan geçiremedik ama amerikalilarin kafasina çok güzel çorap ördük smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

bu laflar çok hosuma gitti bunlari dizinin ve filmin senaristi Bahadir Özdener söyledi

filme gelince ben çok begendim tamamen gerçeklerden bahsedilmis ve etkileyici bir çok sahnesi var. Bir türk filmi için bence mükemmel

TAMTÜRK61
16.02.2006, 11:52
Kurtlar Vadisi Irak'tan haberler:

Vadiden bir rekor daha: 2 milyon 654 bin 471

Gösterime girdigi daha ilk iki günde 730 bin 432 seyirci saysina ulasarak tüm zamanlarin en cok izlene yerli filmi G.O.R.A 'nin kirilmaz denilen 716,695 seyircilik hafta rekorunu gecen "Kurtlar Vadisi Irak", ilk 10 günde 2,654,471 izleyici sayisina ulasti.....smileys/smiley32.gif

Nytre
16.02.2006, 12:05
4mi|y0n asi|acak mi acaba...

0dtü'de bir tartisma düzen|eniy0r..

k0nu "kurt|ar vadisi" ögrenci|er tartisiy0r

Onur
17.02.2006, 10:11
Walla zor... Rekoru kiramasa da 2. olur...

garizma
17.02.2006, 11:32
11 kisiyiz...</font>
???</font>
100 amerikan 60 yerel askerinin yarisini vuracak gücümüz var</font>
???</font>
onlarin amaci arama yapmak degil komutanim çay verdigimiz adamlar bize silah dogrultuyolar...</font>
???</font>
onlarin eylemi bize yonelik degil Türk milletine yönelik.</font>
???</font>
ölmek için 10 askerimle birlikte emir ve goruslerinize hazirim komutanim</font>
???</font>
komutanim ölmek için emirlerinizi bekliyorum dedim arz ederim </font>

binbasi müttefiklerimizi disarda bekletin güvenli degil</font>
siz sadece binayi aramak için izin isrediniz disari cikmayacaz gerekirse bizi öldürün</font>
bir hata yaparsiniz sizi öldürürüz simdi sorgulama için krargaha götürüleceksiniz
yani sorusturma için hangi konuda</font>
ögreneceksiniz bu yuzden buna sorgulama deniyo ama hazir burda iken neden c4 lerin yerini soylemiyosunuz</font>
biz askeriz tutuklu yada esir digiliz</font>
adamlariniz uniformali degiller bu durumda da sizin asker mi yoksa törerist mi oldugunuza karar vermek bizim için zor olacak sizi sorgulamadan bunu bilemeyiz</font>
senin de üniforman yok rütben yok hicbir yetkin yok sen bir asker bile degilsin
ama askerim tutuklayin</font>
biz askerlerin serfiyle oynamayin</font>
binbasi bu adamlar asker cok gururludurlar yuzleri gorunmesin</font>
peki efendim</font>

[size=18]sakal ne kadar sert olursa olsun firca butun sertlikleri alir
once bir guzel yumusatacaksin yumusatacaksin yumusatacaksin</font></font>

Saatlerce yol gidecekler orda havasizliktan ölürler
haklisin arabayi durdur
arabayi durdur
sen ne halt ettigini zannediyosun
NEFES ALMALARINI SAGLIYORUM
artik havasizliktan ölmeyecekler

amacin ne oteli havaya ucurmak istiyosan ucur
benden alacagin birsey yok</font>

senden almak istedigim birsey yok
ama senin bana verebilecegin birsey var
bu cuvali kafana gecirecem aynini adamlarina da yapacam
hep birlikte basiniz da cuvallarla otelden cikacaksiniz
ve gazeteciler resminizi cekecekler
bu kadarini bana verebilirsin degil mi
bende bunu karsiliginda grend hilton u verecem
ve cekip gidecem</font>

bu cuvallar senin askerlerinin basina gecirdigim cuvallar mi</font>

basin hala govdenin ustundeyken gecir su cuvali kafana
yoksa sana tam uyacak bir kefen bezim var</font>

tamam bak turk
tam 15 yildir bu bolgedeyim ve turkleri cok iyi tanirim
övünmeyi seversiniz
sizin kendi kurallariniz kendi kirmizi cizgileriniz vardir
degismez irak polikalariniz vardir
ve hep biz istemezsek burda kimse birsey yapamaz dersiniz
sana birsey soylim mi
kirmizi çizgilerinizi coktan sildik
irak politikanizin içine ettik
sizi anlamiyorum yani buna alinmadinizda basiniza gecirilen iki cuvala mi alindiniz
niye alindiginizi söylim
birlesik devletler son 50 yildir size para ödüyor
donunuzun lastigini bile biz gonderiyoruz
neden birsey uretemiyorsunuz
para diyorsunuz yolluyoruz
daha fazla istemek için mi birbirinizi dolandiriyorsunuz
silah istiyoruz dediniz gonderdik
savasmayi kabul ettiniz
ama askerlerinizi gondermeden pazarliga kalktiniz
ve sonra yine para istediniz
nasil unutursunuz koministler den kurtarmamiz için yalvardiginizi
niye alindiginizi soylim
cunku artik size ihtiyacimiz yok</font>

ben siyasi parti lideri degilim diplomat yada asker de degilim
aynen senin de dedign gibi ben turkum
ve bir turkun kafasina cuval gecirecek adami dunyasini basina yikarim
simdi kes sesini ve tak sunu</font>

peki
tamam patlat
patlat umrumdamiymis gorelim
hadi yap
sen benim kabemi patlat bende senin kini
dur dur bi dakika
neyse bak
herkesin hassas hassas bir noktasi vardir
sen o cuvali yuzume atarak hassas noktama dokun dun ki bu hic hos degildi
ben senin kini biliyorum</font>

sen asagilik bir adamsin</font>

hayir cocuklari severim
neden biliyomusun cunku korkusuzlar
benim gibi onlarda ölmekten korkmuyo
ama ne yazik ki buyuduklerinde korkuyorlar
tum gunahkarlar gibi
aslinda bazen merak ediyorum
tum cocuklari buyumeden öldürsek dünya nasil bir yer olurdu acaba
sence</font>

sen zaten cocuk katilisin
burdaki 30 cocugu getirmek için kac cocuk öldürdün
onlari öldüremeyecegimimi söylüyosun
sana birsey soylim mi ben onlari oldurmem ben onlari kullanmam
bunu yapsam ikimizin arasinda ne fark kalirdi ki
senin le benim aramda ki farki soylim</font>

sen 11 adamini bile feda edemezsin
bu yuzden oturup ulkenin yok olusunu izlersin
oysa ben gerekirse 11bin adamimi feda ederim
sen duygularin yuzunden 30 cocuga kiyamamazsin
oysa ben duygulari için tek tek oldururum
barisi bozacak herkesi öldürürüm
ben senin gibi tesadüfen burda degilim
barisi saglamak için beni tanri gorevlendirdi
bunu saglayan tanrinin cocugudur</font>

benim senin gibi bir cocugum yok</font>

dugmeye basmak istiyosan durma</font>

simdi gidiyorum
nasilsa gene karsilasacaz</font>

TAMTÜRK61
17.02.2006, 22:59
Kurtlar Vadisi Irak filminin Almanya'da 18 yasindan kücüklerin izlemesi yasakti. Yapilan itiraz üzerine yas siniri 16 oldu..

eys_61
18.02.2006, 16:44
POLAT BÜYÜMÜSTE ADAM OLMUS

"Kurtlar Vadisi Irak" Türk saginin Amerika'dan kopusunun müjdecisi
Saflara hos geldin Polat!

Rambo-Abdullah Çatli kirmasi kahraman Polat, yillardir Amerikan saflarindaki Türk sagini "Kahrolsun Amerika" pankartinin altina tasiyor. "Kurtlar Vadisi Irak", sadece yenilmislik duygusunu gideren bir yara bandi degil, ayni zamanda Türkiye saginin yeni safinin habercisi...

Nihayet bizim de bir Rambo'muz oldu. Ayni onun gibi gözüpek ve atak... Onun gibi devlet tarafindan yetistirilmis, özel egitimden geçirilmis. Attigini vuruyor. Rambo gibi az konusuyor ama konustu mu lafini esirgemiyor.
Rambo Vietnam'a gidip esir alinan Amerikan askerlerini kurtarirdi, Polat Irak'a gidip asagilanan Türk askerlerinin öcünü aliyor.
Isin ilginç yani "kahraman Polat", Rambo'dan ve Hollywood'dan ögrendigi bu numaralari, onlarin anavatani Amerika'ya karsi kullaniyor.
Yani "kötü Amerikalilar"i kendi silahlariyla vuruyor.

Tarkan'dan Polat'a
"Kurtlar Vadisi Irak"i izlerken gençligimde "Kahpe Bizans"i kiliçtan geçiren Tarkan filmlerinin hazzini aldim.
"Amerikan gavuru", günahsiz Iraklilara acimasizca iskence yapip çoluk çocuk demeden kursunlarken yan koltugumda oturan yasli teyze "Allah belanizi versin. Tüh vicdansizlar" diye söylenerek ortalama Türk insaninin tepkisini veriyordu.
Polat tek basina zalim Amerikan ordusunu dize getirdikçe salonumuz çocukken Yilmaz Güney filmlerinde yaptigimizi yapti ve bu zaferi alkislarla karsiladi.

Yara bandi
Amerikan aksiyon filmlerinin dinamik temposu ve teknigiyle Tarkan filmlerinin hamasetini ustaca yoguran film soluk soluga izleniyor.
Ancak basarisinin sirrini bu sürükleyicilikten ziyade, son bir yilda içine düsürüldügümüz yenilmislik duygusunda aramali...
Amerikalilar ulusal kirmizi çizgilerimizi silip bir de Süleymaniye'de kafamiza o çuvallari geçirdiginden beri ezik bir ruh haliyle geziniyoruz.
Ne savasa girer gibi yapip girmemis olusumuz ne "Biz de onlarin komutanini donuna kadar soyduk" türünden üste çikan palavralarimiz bu ruh halini onarmaya yetti.
Ama simdi Polat, Irak'ta çuvallamamiza ilaç gibi gelecek bir yara bandi sunuyor bize...
Senaryo, toplumdaki anti-Amerikan hissiyata da birebir denk düsüyor.
Nihayet gerçek hayatta yapamadigimizi filmde yaptik:
Amerikalilarin basina çuval attik.
Üç kisiyle ordularini dagittik.
Sam Amca'nin gögüs kafesini yardik.
Ve filmin galasinda Amerikan askerlerine usaklik yaptirdik.
Intikamimizi aldik.
Rahatladik.

Ikame kahraman
Film Ortadogu'ya ihraç edilirse Arap dünyasinda büyük seyirci bulabilir ve Polat oradaki ezik ruhlular için de ideal bir kurtarici kahraman olabilir.
Bu Irak'taki durumu düzeltmez tabii ama ruhumuzu ferahlatir.
Sinemanin yarattigi hayal dünyasinin bir faydasi da budur.
Gerçek hayatta yapamadigimiz dayilanmayi perdede görmek yenilmisligin acisini hafifletir.
Eh, onca asagilanmadan sonra toplumlarin bu afyona da ihtiyaci vardir.

Sam ayni Sam, Polat niye degisti?
Tarihsel açidan bakarsaniz "Kurtlar Vadisi Irak"taki asil yenilik, Polat'i Amerikan karsiti saflarda görmemiz.
Malumunuz, Polat'in atalari 1960'larda sokaklarda "Amerikali
evine dön" diye yürüyen ögrencilerin üzerine "Komünistler Moskova'ya" diye bagirarak saldirmis, ates açmislardi.
Türkiye'nin en büyük ögrenci eylemlerinden biri 1968 yazinda, Amerikan 6. Filosu'nun ziyaretinde yapilmisti ve orada "Bagimsiz Türkiye" sloganiyla yürüyenlerin üzerine açilan atesle Vedat Demircioglu öldürülmüstü.
Filmin kötü adami Mr. Sam Marshall'in da isabetle hatirlattigi gibi "Amerika, anti-komünist mücadele için Polat gibileri beslemis, palazlandirmisti."
Onu birakin, "Polat'in çalistigi" Özel Kuvvetler, Amerikan parasiyla kurulmus ve her yil finanse edilmisti.
Ama gün oldu, filmdeki Sam gibi Sam Amca da "Artik size ihtiyacimiz yok" deyiverdi.
...... öldü, ortaklik bozuldu.

Nereden nereye?
1950'lerde Marshall yardimi getiren gemileri törenlerle karsilayan Türkiye simdi "büyük seytan"a isim diye takiyor Marshall'i...
1960'larda Istanbul'u ziyaret eden Amerikan askerleri için kerhane duvarlarini boyatanlar simdi Irakli dul, zalim Amerikalinin kalbini desince alkis tutuyor.
Polat isgalcilerle sosyalist jargonla konusuyor, "Amerikan askerlerinin patronu Amerikan kapitalizmi degil mi?" diyor.
Amerika mi degisti?
Hayir. Vietnam'dan beri
Sam ayni Sam...
Lakin 11 çuval, Türk sagina 50 yilda anlatilamayani anlativerdi.
1960'larda boyanan kerhane duvarlari nasil Türk-ABD yakinlasmasinin fotografi olarak hafizalara kaydolduysa, sanirim "Kurtlar Vadisi Irak" da Türk saginin Washington'dan kopusunun simgesi olarak tarihe geçecek.

Polat, Çatli mi?
Dizideki Polat'i ayri degerlendirmek lazim. Ama filmdeki Polat, hiç kuskusuz Abdullah Çatli'yi akla getiren bir karakter olarak çizilmis.
Gökçen Çatli'nin babasiyla ilgili anilarini okursaniz ("Babam Çatli", Gökçen Çatli, Timas, 2000) Çatli ve arkadaslarinin bir dönemki eylemlerinin benzer sekilde degerlendirildigini görürsünüz.
Çatli da "devlet tarafindan özel olarak ise alinip yetistirilmis, milleti ve devleti için her türlü tehlikeyi göze almis, gerekirse cinayet islemis, sonra yurtiçi ve yurtdisinda sayisiz operasyonlara katilip ülke menfaatleri için çalismis bir kahraman" olarak tarif ediliyor.
Su farkla ki, Çatli'nin 1970'lerde ölüm emrini verdigi ve evlerinde bogazlanarak öldürülen yedi TIP'li genç, 30 yil sonra bugün Polat'in bogazladigi Amerikalilar ülkelerini isgal etmesin diye ugrasiyorlardi.
Belki de filmdeki Amerikali'nin isaret ettigi gibi, simdi Türklerle Kürtleri birbirine düsüren de, o gün sagcilarla solculari birbirine kirdiran da onlardi.
Polat ve arkadaslarinin bunu anlamasi 30 yila ve 30 bin cana mal oldu.

Türk sinemasinin inanilmaz siçramasi
"Kurtlar Vadisi Irak"ta gözü kara Polat'in iki adamiyla Amerikan ordusunu dize getirmesi yürek ferahlatan bir palavra olabilir.
Ama Polat'in Hollywood'u yüreginden hançerleyecegi simdiden belli gibi...
Sinema izleyici istatistikleri inanilmaz bir gelismeyi haber veriyor:
Geçen yil Türkiye'de toplam 28 milyon biletli seyirci vardi.
Bunlarin 11 milyonu yerli filmleri tercih etti.
Bu, yüzde 40 civarinda bir Türk filmi seyircisi demekti.
Hollywood'un ezip geçtigi Avrupa'da (Fransa hariç) ulusal sinema seyirci orani yüzde 10'larda geziniyor.
O yüzden yüzde 40'lik yerli film seyircisi, müthis bir rakam...
Simdi siki durun; çünkü daha da büyük bir rakam geliyor:
Geçtigimiz ocak ayinda yaklasik 6 milyon seyirci sinemaya gitmis. Bunlardan
5 milyonu Türk filmlerini tercih etmis.
Yani oran yüzde 80'leri asmis.
Ki, büyük seyirci çekecegi anlasilan "Kurtlar Vadisi Irak" yeni vizyona girdi.
Ankara Sinema Dernegi Baskani Ahmet Boyacioglu "Subatta toplam seyirci 10 milyona çikacak, bunun 9 milyonu Türk filmi seyircisi olacak" tahmininde bulunuyor ve "Bu, Türk sinemasinda bir Rönesans habercisidir" diyor.
Dedim ya, Polat Amerikalilari asil burada vuracak gibi görünüyor.

Can Dündar

Chafaque
18.02.2006, 21:27
32.Gün "Öteki" Trabzon...(16.02.2006)

16 Yasinda bir gencin rahibi öldürdügü, Milli futbolcularin araçlarina kursun sikildigi, TAYAD'lilarin linç edildigi Trabzon'da bu siddet oyununu kim yönetiyor? Kentte silahlar neden hiç susmuyor? Rumca konusulan Iskenderli beldesinde halk misyonerlik iddialarina ne diyor? Devlet Tiyatrosu'nun Trabzon'da sergiledigi "Siddet Market" adli oyun Trabzonlular için ne ifade ediyor? Natasalarin gelis ve gidisi ile bir kentin degisimi Banu Acun'un dosyasiyla 32. Gün'de ekrana geldi.

Liderlerin dili, dilin jargonu

Atatürk'ten Tayyip Erdogan'a lidelik jargonu 32. Gün'de. En kibar, en sair, en iyi Türkçe'ye sahip, en heyecanli liderler kimlerdi? Liderlerin "en kötü" sözleri hangileriydi? ........ hükümeti neden bu kadar asabi? Ridvan Akar'in gözünden siyasilerin diline hakim olamadigi anlar 32. Gün'deydi.

Irak'ta isgal ve siddetin filmleri

"Kurtlar Vadisi-Irak" gise ve tartisma rekoru kiriyor, 32. Gün 8 farkli yönetmenin 8 filmiyle bilinmeyen Irak'i ekranlara getiriyor. Ortadogulu, Amerikali ve Avrupali yönetmenlerin gözünden isgal edilen, savaslarla yerle bir olan Irak nasil anlatiliyor? Hangi filmde hangi yönetmen beyinlere hangi mesaji veriyor? Sibel Koyun'un dosyasinda Irak'ta siddetin tarihi 32. Gün'de ekranlara geldi.

Bir Dilek Tut

"Bir Dilek Tut" dernegi 160 hasta çocuga ne dilediklerini sordu: Kimisi oyuncak bir at, kimisi bir futbolcuyla tanismayi diledi. Sihri yapanlar ve sihri yasayanlar Gülçin Tapsin'in dosyasiyla 32. Gün'deydi...

http://rapidshare.de/files<WBR>/13548976/Trabzon_Kanal_D<WBR>.part1.rar.html (http://rapidshare.de/files/13548976/Trabz&#111;n_Kanal_D.part1.rar.html)

http://rapidshare.de/files<WBR>/13551932/Trabzon_Kanal_D<WBR>.part2.rar.html (http://rapidshare.de/files/13551932/Trabz&#111;n_Kanal_D.part2.rar.html)

http://rapidshare.de/files<WBR>/13556579/Trabzon_Kanal_D<WBR>.part3.rar.html (http://rapidshare.de/files/13556579/Trabz&#111;n_Kanal_D.part3.rar.html)

http://rapidshare.de/files<WBR>/13550216/Trabzon_Kanal_D<WBR>.part4.rar.html (http://rapidshare.de/files/13550216/Trabz&#111;n_Kanal_D.part4.rar.html)

Burçak
19.02.2006, 10:14
kurtlar vadisi iraka gitmeyen varsa mutlaka gitsinler. çok anlamli bi film olmus. yasanan ama gizlenen herseyi filmde göstermisler. bu amerikadan dahada nefret etmeye basladim

U.Sadıkoğlu
19.02.2006, 11:02
amerikadan nefret etmemizin yani sira burada gosterilenler belki de yapilanlarin sadece 1000 de 1 i ama insan buraya gidince TÜRK oldugunu hatirliyor . . .smileys/smiley32.gif

Burçak
19.02.2006, 11:06
bütün dünya bunlari bildigi halde nasil sessiz kaliyor. herkes insan haklari der durur. bu ........lere kimse ses çikarmiyor. dün filmi izlerken tüylerim diken diken oldu. allah belani versin amerikaaa.

Aslıhan
19.02.2006, 11:26
filmi çok begendim ve amerikaya kendi silahiyla cevap vermek de ayrica birgüzel oldu

Mayls
19.02.2006, 16:47
ama biz dagitim yapmiyoruzki sadece fakir ve sinemaya gidecek durumu olmayanlara ve varoslara kopyasini verip minimum paraya (sadece 90 yeni kurusa)veriyoruzsmileys/smiley36.gif

hem dedigim gibi almanyada 18 yas sinirlamasi var yani ben korsana muhtacim smileys/smiley36.gif