PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Maç Seyircisiz & Tarafsiz Oynama Cezasi

Kaya
07.02.2006, 18:47
Ve ceza açiklandi. 6 maç seyircisiz ve tarafsiz oynama cezasi aldik. Yeni ve eski tff baskanlari fazla bi ceza beklemiyorlardi ama olan oldu. Bu adamlardan bi halt olmaz... Edited by: Kaya

The Legend
07.02.2006, 18:57
........ssssssssssssssmileys/smiley7.gif

Kaya
07.02.2006, 19:07
Böylelikleeleme maçlarininhiçbirini kendi sahamizda yapamayacagiz.

Not: Konu bi süreligine genele tasinmistir...Edited by: Kaya

Nytre
07.02.2006, 19:07
iyi olmus!...

çünkü olaylarda bulunanlar hep simarik ve kendini begenmis hakemlere maçlarda laf atan istanbul takimi oyunculari!!!!

akillansinlar!.. adam olsunlar!...

bu ceza fenerin (serkan balci) besiktasin (alpay m.özdilek) gsnin(f.terim) eseri...

sagolun!

#10 Fietra
07.02.2006, 19:09
Daha resmi bir bilgi degil bu belirtmek istedim.

fincher
07.02.2006, 19:10
biraz agir olmus,hayirlisi olsun...

#10 Fietra
07.02.2006, 19:11
iyi olmus!...

çünkü olaylarda bulunanlar hep simarik ve kendini begenmis hakemlere maçlarda laf atan istanbul takimi oyunculari!!!!

akillansinlar!.. adam olsunlar!...

bu ceza fenerin (serkan balci) besiktasin (alpay m.özdilek) gsnin(f.terim) eseri...

sagolun!

Böyle bi mantik olamaz bence.Ne demek iyi olmus.Olan Istanbul'a degil Türkiye'ye oldu dikkatini çekerim.

sanatik
07.02.2006, 19:20
tesekkürler Pistanbul.

Erbay
07.02.2006, 19:27
Yavasss!6 ay mi?Noluyo ya.Ömür boyu verselerdi barismileys/smiley7.gif

Emir BAYRAK
07.02.2006, 19:28
Resmi bilgi sanirim NTV'ye Senez Erzik yorumladi...Ihraçtan dönmüsüz..

BDiler61
07.02.2006, 19:38
çok saçma bir ceza olmus geçen seneki inter-milan maçinda olanlarin yarisi burda olmadi inter sadece 3 maç seyircisiz ceza aldi yada roma-gs maçindaki olaylar kinlerini böyle olaylarda gösteriyorlar.Bazi arkadaslarda iyi olmus filan diyor bu TÜRKIYE'ye verilmis bir ceza buna göre yorum yapin.

mini FaNaTiK
07.02.2006, 19:46
Ben farkli bir açidan bakiyorum Trabzonda oynanan Türkiye-Gürcistan maçindan sonra Trabzonsporun,Trabzon halkinin Istanbul medyasi,futbolun önde gidenleri tarafindan nasil elestirildigini hepimiz hatirlariz.Bu elestiri hiçbir olay çikmamasina ragmen 1 yil boyunca sürdümüstü hatta bazi futbol bilgilerini(!) gruptan lider çikamamizi bu maça baglamisti.

Simdi geldigimiz durum hepsinin gözüne girsin.Allah daha kötülerini yasatmasin.

Berat
07.02.2006, 20:02
Roma-GS maçinda çikan olaylardan sonra Roma da fahis cezalar almisti ama daha sonra cezalari sessiz sedasiz yariya indirilmisti..Aynisi olur bence..

onurkaradeniz
07.02.2006, 20:10
çok agir bi ceza bence en azindan bi maç takimi görseydik türkiye de

Emre B.
07.02.2006, 20:13
Çok agir olmus

Punisher-61
07.02.2006, 20:20
ceza cok agir ..

bu ne be tüm elemeler boyunca takim Türkiyede oynamayacak..hemde seyircisizsmileys/smiley7.gif

Futbol Federasyonu bu karara itiraz etmeli..belki 4 maca düsürürler arti 2-3 mac seyircisiz

kutoz
07.02.2006, 20:24
Açiklanan bu cezalara itiraz olacaktir. Umutsuzluga kapilmamak gerek (gerçi bazi arkadaslar, göbet atti bu habere ya...) Lozan'a kadar yolu var. Biz alisigi Lozan'da istedigimizi almaya. Belki, yine lehimizde bir karar aldiririz. Sayet olmazsa, 6 maç ceza gerçekten agir bir ceza.

Grupta7 takimdik sanirim. Böylece taraftar bir maçi ancak izleyebilecek...

#10 Fietra
07.02.2006, 20:27
Yunanistan maçini izleyelim yeter.

selimberkan
07.02.2006, 20:34
utanmasalar mensmileys/smiley7.gif edecekler ....cocuklarismileys/smiley7.gif

sanatik
07.02.2006, 20:35
Ben farkli bir açidan bakiyorum Trabzonda oynanan Türkiye-Gürcistan maçindan sonra Trabzonsporun,Trabzon halkinin Istanbul medyasi,futbolun önde gidenleri tarafindan nasil elestirildigini hepimiz hatirlariz.Bu elestiri hiçbir olay çikmamasina ragmen 1 yil boyunca sürdümüstü hatta bazi futbol bilgilerini(!) gruptan lider çikamamizi bu maça baglamisti.

evet arkadas.

trabzonda gürcüleri isvicreliler gibi dövmedik, misafir perver davrandik diye bir sürü yaygara ve maclarin istanbulda oynanmasini birlikde getirdi.

ancak esas sorun haluk ulusoydu, acilan pankart yüzünden trabzonu türkiyede vatan haini ilan ettiler.

ya simdi fifa cezalarini aldiranlar nedir ?

simdi birlik beraberlik mesajlari verebiliyorlar degilmi ? TAbii isvicreliler sucluydu ?

sen adamlari kendi evinde döv nerdeyse gebert sonrada suclu onlar de. yok daha neler. ORada olup bitenlere bakarak daha kötüsünü yapmaya ne hakkin var senin ?

hani cok sevdigin istanbulda bayraklar ile isvicreyide yenemedin diye oyunculari dövmeye sana kim müsade etti ?

burada yapilanlari elestirmek gayet normaldir. Isvicrede yapilanlar yüzünden onlara ceza beklerken biz en kötüsünü yapdiriyoruz birde sayin bicakci ve korkak terim utanmadan halen tv basinda konusabiliyor.

Siz neresine hazirlandiniz bu macin ? Sinir olup kayipettikden sonra önüne geleni dövmeyi timarhanedede yapiyorlar.

Simdi lausanne da ceza indirecegiz diye ugrasin ama ESAS VATAN HAINI dediklerin halen TV basinda yüzü kizarmadan sucsuz gibi konusabiliyor. Türkiyeyi tüm dünyaya rezil eden VATAN Hainleri.

Tahsin Armutcu
07.02.2006, 20:38
sadece yuhhhh diyorum.bu kadar ceza olur mu ya, oldu deplasmana da seyircimizi almayin uvey evlat gibi oynayalim, neden isvicreye verilen ceza bu kadar az, fifa baskani ve sayamiyacagim daha bir koc onemli mevkidekiler isvicreli ve biz muslumaniz, roma -gs macinda bile 2 mac mi ne ceza verilmisti yanlis hatirlaiyorsam.bu kadar da cifte standart olmaz...

ancibranoz
07.02.2006, 22:40
KAsit var bu cezada. illa bi Trabzonlu gidip sikacak simdi su fifadan bir yöneticiye. onu istiyorlar

Barış
07.02.2006, 22:41
Yunanistan maçi da bu maçlarin içinde mi bilen var mi? smileys/smiley5.gif

toshiba
07.02.2006, 22:42
Grupta 7 takim olmasi demek 7 maca ev sahibligi yapmak manasina gelmiyordu zaten. Kendimizde baska 6 takimla birer mac yapiyoruz. Ondan bu karara gore bize izlemeye bir mac falan kalmiyor.

Açiklanan bu cezalara itiraz olacaktir. Umutsuzluga kapilmamak gerek (gerçi bazi arkadaslar, göbet atti bu habere ya...) Lozan'a kadar yolu var. Biz alisigi Lozan'da istedigimizi almaya. Belki, yine lehimizde bir karar aldiririz. Sayet olmazsa, 6 maç ceza gerçekten agir bir ceza.

kutoz
07.02.2006, 22:58
Grupta 7 takim olmasi demek 7 maca ev sahibligi yapmak manasina gelmiyordu zaten. Kendimizde baska 6 takimla birer mac yapiyoruz. Ondan bu karara gore bize izlemeye bir mac falan kalmiyor.

Haklisin pardon.

hamucera
07.02.2006, 23:00
hersey bi taraf bakan bey haluk ulusoy ile ugrasana kadar biraz da bu isle ilgilense. adam takmis kafaya haluk ulusoyu oradan indirecek. simdi takimi bu hale getigrenlerin basinda gelen f.terim i hala daha orada isteyenler varmi merak ediyorum. futbolculari bu kadar zor duruma sokan alpay i alarak kendince çok iyi bi karar veren ama aslinda hem alpayi hem milli takimi hem bizleri yakan bi adam bundan sonra oraya gelmemelidir.

wasp
07.02.2006, 23:06
Ben maçi izlememistim, Alpay i, Serkan i geçin de, Emre 6 maç ceza alacak ne yapmisti onu söyleyebilir misiniz? Birde hernekadar agir gibi gözüksede bir milli maçta olacak olay degil bunlar, misafirperverligimizle övünürüz bide. Adamlarin suçu ne ki? Ne diye tekme, tokat daliyorsun.. Bence bizde ceza vermeliyiz. Gerçek anlamda suçlu bu adamlarsa bir daha milli takima çagrilmasinlar..

hamucera
07.02.2006, 23:20
maçin bitis düdügü ile kosup adamlarin üzerine yürüdügünü gördüm bide içerde koridorda rahat durmamis sanirim

kutoz
07.02.2006, 23:22
Cezaya itiraz sürecini bekleyip görecegiz... Fakat, Trabzon insanina Gürcistan maçindan sonra yapilan haksizligi, göremeyen gazetecileri kiniyorum... Onlarin bu duyarsizliklari, birilerinin düsünceleri dogrultusunda kalem oynatmalari, artik midemi bulandiriyor. Bu kadar mi onursuz olur insan ya.Edited by: kutoz

gerçekefsane
07.02.2006, 23:23
ceza'ya çok üzüldük, artik bu olayin sorumlusu yada sorumlularivarsa aynaya bakmalarinin zamani geldi.

aynaya bakip, milletimizden özür dilemeliler.

Milletimizden özür dilemelerini bekliyorum.

Ceza'yi konusmak sonra düsünülecek bir olaydir.

Taner Gündoğdu
07.02.2006, 23:31
ya bu kadar saçma ceza mi olur? tribünlerde olay olursa seyircisiz oynama cezasi verirsin yada saha kapatirsin. o maçta seyirci ne yapti ki seyirciyi cezalandiriyorlar? futbolcuya ceza ver, federasyona ceza ver ama seyirciye degilsmileys/smiley7.gif

batugol
07.02.2006, 23:46
Ceza almayi hakettik mi ? Evet

Peki ceza bu mu olmaliydi ? Hayir

Benim uzuldugum nokta, ilk macta adamlarin bunu planladiklari bu kadar asikarken, basinin ve federasyonun bunu engellemek icin hic bir sey yapamamasi. Allahtan seyirciler galeyana gelmedi. Bu kararin bu sekilde agir olmasininsebebisiyasidir, hakemin kafasini yaranlara bile daha az ceza verilirken, kulup takimini bile ihrac etmeyi dusunmeyenler, sira bize gelince boyle davraniyorlar. Senez Bey de ihractan donduk diyor, herhalde kendine gelecek tepkileri boyle azaltmaya calisiyor.

Biz ne yaparsak yapalim Avrupanin bize bakisi degismez,cunku genlerinde Turk dusmanligi var. Bunu duygusal olarak degil, olaylari irdeleyerek soyluyorum.

Peki bu durumdan kurtulamayacakmiyiz ? Cevaptarihimizde yatiyor.

#10 Fietra
07.02.2006, 23:48
Ceza gerekiyordu evet ancak bu kadar agir degildi.Bizim simdi yapmamiz gereken Isviçre'de o Avrupa Kupasini almak.

sanatik
07.02.2006, 23:57
birakin allah askina türk düsmanligi diye hedef sasirtmayin.

SUC bizde ve bunu kabul etmek hicde zor olmamali. Cezasi 3 olur 6 mac olur ama suc bizde. Özelliklede Fatih Terim efendinin ilk mac ardindan milleti ne hale getirdigini hepimiz hatirlayabiliriz tv basinda senaryo sunuyordu.

ancibranoz
08.02.2006, 00:04
iyide arkadasim istiklal marsimiza ne büyük bir saygisizlik yaptiklarini sende izlemedinmi? görmezdenmi gelseydik?

sanatik
08.02.2006, 00:47
elbette kardes haklisin. Yanlis yaptilar ama biz onlarin yapdigi yanlisin kac katini yaparak ne elde ettik ?

Tunga
08.02.2006, 01:05
Biz Türkler her fırsatta diyoruz ki: "Türk'ün Türk'ten başka dostu yok!"

iyi de o zaman adamların ellerine ne diye koz veriyoruz ki? Bu haltları yiyince ceza kaçınılmazdı. Bir de Davut Dişli'nin unuttuğu bir husus var. Bu olayları planlarken karşı takımın FiFA'nın en etkili ülkesinin İsviçre olduğunu unuttu maalesef.

Bu işin hepinizin de işaret ettiği gibi iki boyutu var.

1- Cezaların adil oluşu / olmayışı. Kesinlikle adil değil. Taraftar hiç bir olay çıkartmamışken ne diye hem seyircisiz, hem de tarafsız saha cezası verildi, şüpheli. Bir de 6 maç hukuki değil de planlı gibi geldi bana. Yani 5 maç olsa öyle düşünmeyeceğim. Ama grupta 6 maçımız oluşu ve 6 maçlık ceza tesadüfi mi?

2- Ceza gerektiren fiilleri gerçekleştirenler. Şimdi bu suç sadece Bıçakçı'nın mıydı? Bizi bu duruma düşürenler, Almanya'da, İngiltere'de milyon dolarlarla futbol oynarken Türk Milli Takımını seyircisinden ayrılmak zorunda bırakanlar. Onlara biz ne ceza vereceğiz. Bir daha milli forma giydirecek miyiz?

Fatih Terim, sakın istifa etme! Bu haltlarda senin de parmağın olduğunu çok iyi biliyoruz. Şimdi bu pisliği temizlemeden kaçmak yok!

Osman'a (#10 Fietra) kesinlikle katılıyorum:

"Bizim simdi yapmamiz gereken Isviçre'de o Avrupa Kupasini almak."

Eğer futbolcularımız buna inanmıyorsa, o zaman ne halt etmeye dünya kupasına gidemedik diye adam kovaladınız diye sormak lazım onlara.

chigannes
08.02.2006, 01:13
serkan yok emre yok

forma gökdenizindir onada kendini göstermek açisindan iyi firsat olacak bu

grup zayif zaten hiç farketmez içerde disarda yener birinci olarakta çikariz gruptan kimse merak etmesin daha iyi motive olur bizim oyuncular

panige gerek yok

İleli
08.02.2006, 01:19
Yunanistan maçi da bu maçlarin içinde mi bilen var mi? smileys/smiley5.gif

Icerde oynacagimiz maclarin hepsi gitti

Tahsin Armutcu
08.02.2006, 01:23
esseklik yapana esseklik ettik, biz de essek olduk olay bu, yapamamaliydik

Salih Yazıcı
08.02.2006, 01:58
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

EY HASAN DOGAN ÇIKISIN SIMDI KONUSUN TÜRKIYE SIZIN YÜZÜNÜZDEN DÜSTÜ BU HALLERE REZIL ETTINIZ TÜRKIYE YI TEMIZ FUTBOL IÇIN GELDILER GÖKDENIZI YEDILER TÜRKIYE YI REZIL ETTILER DÜNYAYA AZIZIN KÖLESI OLDULAR HASAN DOGAN LEVET BIÇAKÇI VE DAVUT DISLI ÖNCE BUNLARA CEVAP VERIN SONRA TRABZONSPORU BIR DAHA AGAZLARINA ALMAMAYI ÖGRENIRLER ÇÜNKÜ BU CEZADAN SONRA KONUSAMAZLAR ÇÜNKÜ KONUSMAYA HAKLARI YOKsmileys/smiley7.gifTRABZONSPOR DÜSMANI ADAMLARsmileys/smiley7.gifVEDE MILLI FORMAMIZA LEKE SÜRDÜNÜZ YUHHHHHHHHH SIZE BEsmileys/smiley7.gif

4) Forumun düzenini bozdugu gerekçesiyle 3'den büyükfontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli, kalinve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.
</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: Külünkoglu

Tahsin Armutcu
08.02.2006, 02:08
soyledigin her soze katiliyorum salih kardes.gokdenizi gruptan cikana kadar sakladilar, guya isleri garantiledi.ama gokdeniz bize tam oradaki isvicre macinda lazimdi.soylediklerine bir de fatih terimin kisisel egosunu ekleyecegim, gokdeniz olayinda hasan dogan kadar da fatih terimin de sucu vardir.

sanatik
08.02.2006, 02:26
Sansal Büyükalp:

ISVIÇRE DÖNÜSÜ CONRAD TOPLANTISINA KIMLER KATILDIYSA ALDIGIMIZ CEZANIN SORUMLUSU ONLARDIR! ALTI MAÇ CEZA VERILMESI TESADÜF DEGIL! FIFA BIZE 'AKLINI BASINA AL" DEDI! BU CEZADAN DERS ALMALIYIZ...07.02.2006 21:42

"Buna sebep olan teknik heyet, oyuncular, federasyon herkes olabilir. Ama olanlarda isin içinde seyirci yok.. Bana göre bu alti maçlik seyircisiz oynama cezasi bizden alamadiklari cevaplara verildi.."

"Birincisi Atatürk Havaalani'nda Isviçre kafilesine neden bu muamele yapildi? 'Acaba Türkiye Futbol Federasyonu mu organize etti bunlari?' Seklinde kusku kaldi içlerinde ve fatura oradan bize çikti.."

"Ikincisi, mesanesinden kan gelen futbolcuya tekme atan bulunamadi. Onun sorumlusu bulunamayinca sikinti oldu. Olayda güvenlik görevlisinin oldugu iddialari ortaya atilinca isin içine güvenligin adi girince daha fazla kusku kaldi.."

"Madem ceza kesildi, açik konusalim havalimanindaki muamelenin oraganize olduguna biz bile inaniyoruz. Yesilköy?de hiçbir Emniyet Müdürü, Emniyet yetkilisi ya da havalimani yetkilisi oradan-buradan direktif almadan Isviçre kafilesini 3,5 saat havaalaninda bekletemez. "

"Conrad toplantisina katilan Istanbul Emniyet Müdür muavininin ?Beni sürerler buradan.. Tayinimi çikartirlar? diye kendi ifadesini biliyoruz.."

"Havaalani yetkililerine'Bu isi sizin organize ettiginiz söyleniyor? dedim ?Hayir bize sadece özel bir uygulama yapilmayacagi söylendi. Vatandas nasil geçiyorsa Isviçre kafilesinin de öyle geçmesi istendi" dedi. Bunlari kimin yaptigina net bir yanit bulamadik ve cezayi kestiler. Alti maç seyircisiz oynama FIFA tarihinin en agir cezalarindan biri. Yilin en kötü olaylari degerlendirmesi yapiliyor Türkiye - Isviçre maçi olayi birinci sirada yer aliyor.."

"Blatter?in bu olaylar sonrasinda ertesi gün raporlari beklemeden bu açiklamalari yapmasi bizim için dezavantaj oldu.."

"Ben o gün San Siro?daydim Milan-Inter maçinda ve o mesaleler sahaya atildi.. O mesalelerden biri Dida?nin basina geldi.. Ne ceza verdi UEFA? 4 maç seyircisiz.. O maçtaki olaylara bak, bizdeki olaylara bak.. Eger Milan - Inter maçinda Inter 4 maç aliyorsa bizim 6 maç almamiz normal.. Çünkü orada rakibe bir müdahale yok.."

"Senes Erzik?in ifadesi çok ilginç.. ?Ben böyle bir maç görmedim? dedi.. Biz agir diyoruz 4 maçi normal karsilayacaktik.. Bütün olanlari üst üste koyarsak, açik konusalim kim ne kadar milliyetçi ve bu ülkenin vatandasi ise bende en az onlar kadar milliyetçiyim, vatanima, bayragima bagliyim ama gerçekleri konusmamiz lazim.. Biz bir kusur isledik.. Bunu kabul etmemiz lazim.. Havaalaninda adamlara yaptigimiz, yolda yaptigimiz, koridorda yaptigimiz olaylari kabul etmemiz lazim.."

"Soyadini bile hatirlamiyorum, hakem mihmandari Sadettin diye biri var.. Bu ülkenin ona minnettar olmasi lazim.. Maç sonrasinda hakem odasinin kapisi zorlaniyor ve bu olaylarin bir satirini bile hakem raporlarina yazdirmiyor.. Vallahi billahi tebrik etmek lazim.. Öyle yapiyor, böyle yapiyor yazdirmiyor.."

"Ben Milan - Inter maçindaydim.. O maçta olan olay sadece sahaya mesale atmakti.. 1000 - 2000 kisilik bir grup mesale atti.. Dida?nin omzuna geldi.. Bütün bu olaylar olurken Milanli oyuncular sahayi tek basina terk etmedi.. Iki takimin oyunculari kol kola sahayi terk etti.. Milanlilar, "Inter gitmeden gitmeyiz" dediler.. Ve ayni seyirci gruplari Milanlilar, interliler, yakamizda inter kaskollari olan bizler birlikte ayni tramvayla sehir merkezine döndük.. UEFA orada 4 maç veriyorsa bize de FIFA 6 maç verir.. Huggel?de tekme atti o da 6 maç aldi.. Demek ki verilen cezada art niyet yok.."

"Bana göre bu alti maçin üstünde bir ceza çikmaz.. 4 maça falan inecegine de inanmiyorum.. Biz 2008?de sahamizda 6 maç oynayacagiz.. Bize FIFA dedi ki; 2008?de senin sahanda maç oynatmayacagim, seyircine de seyrettirmeyecegim.. 2008?den seni ihraç etse ne diyebilirdin?.. Seni 2008?den ihraç ettim diyebilirdi.. Ingiltere?yi etti UEFA.. FIFA Türkiye?yi niye etmesin.."

"Senes Erzik ihraçtan döndük dedi.. Bu 6 maç tesadüf degil.. FIFA bize aklini basina al dedi.. Bütün maçlarini seyircisiz oynatiyorum, yine sansin var göster kendini gücün yetiyorsa gel 2008?e dedi.."

"Emre?nin raporunda söyle bir ifade var.. ?Suurunu kaybetmisti, gözü dönmüstü..? Aynen bu ifade.. Yetkililerle konustum ?evet bu ifade dogru? dediler.. Ciddi bir ceza alir dediler.. Alpay?in zaten UEFA gözünde bir sicil bozuklugu var.. Serkan yapmadim saka yaptim diyor ve iki maçla kurtuldu hiç önemli degil.. Keske futbolcular bir iki maç daha ceza alsaydi da ülke daha az alsaydi.. Ulusal maçlarin disinda kendi ülke maçlarinda ve UEFA Sampiyonlar Ligi?nde oynayacaklarini düsünüyorum.. Ulusal maçlarda oynamasinlar.. Emre?nin 6 maçi var yarisindan sonra Emre yola devam edebiliyor.. Türkiye bal, kaymak, lokum dedigimiz bir grupta 12 maçin 12?sini de disarida oynayacak.. Bizim kötüden de iyileri çikartmamiz lazim.. Biz seyircisiz de olsa, disarida da olsa bu takimlari yenecek güçteyiz.. Bu Yunanistan?i elimizden kaçirmadik mi, hem de onlarin sahasinda.."

"Bu ayipta bu cezada bana göre teknik kadronunda ciddi katkisi ve müdahalesi var.. Madem bu belayi açtiniz bunu siz temizleyeceksiniz.. Onlari yipratmakla, bu Isviçre belasini hatirlatmakla elimize bir sey geçmez.. Eger yastiga kafani koydugunda ?ben bunda yanlis yaptim? diyorsan bu cezanin bize yararlari var.. Artik Türkiye?nin aklini basina toplama devri geldi.. Kimse hatir gönül isine bakmaz.. Türkiye?de kapanan saha açilir, gerek yokken maçlar yeniden oynanir, cezalar kalkar.. Hatir gönül devrinin artik Türk futbolunda kalkmasi lazim.. Türk futboluna Senes Erzik disiplini lazim.. Hepimizin sportmenlik ruhunda olmasi lazim.. Isviçre?de kötü oynadik.. Isliklandik basin toplantisinda söyle oldu demeyeceksin.. Biz kötü oynadik bunu hak ettik diyeceksin.. Burada çok iyi oynadik kazanmayi hak ettik ama olmadi.. "

"Maalesef Conrad toplantisinda bu belayi Türk futbolunun basina saranlar çikti yeniden Türk futbolunu yönetmeye talip oldu.. El insaf arkadaslar.. El insaf.."

"Fatura her zaman liderlere kesilir.. Bilmem nerde ne olursa patrona söylersin.. Her iste sonuç liderlere kesilir.. Bu isin sorumlusu Isviçre maçi sonrasinda, havaalaninda uçaktan içip, Conrad toplantisina kim katildiysa, Türk futbolunun basini belaya onlar sokmustur.. O toplantiya kim katildiysa bu 6 maç cezanin sorumlusu onlardir.. O toplantiya kim katildiysa Türkiye?nin prestijini yitirmesine neden olan onlardir.. Dilerim bu toplantiya katilanlar açiklanir.."

"Gizliyip saklayip makyajlamaya gerek yok.. Haluk Ulusoy Fatih Terim?i sever ve inanir.. Ancak Ulusoy?un su dönemde Fatih Hoca ili ilgili bir endisesi var.. Fatih hoca Isviçre maçi sonrasi çikti hakemler için onu bunu dedi.. UEFA ve FIFA?nin hakemlerine ciddi bir sekilde asagiladi.. "Ben acaba Fatih hoca ile yoluma devam edersem bu hakemlerin suur altinda bir yargi olusur mu?" diyor.. 'Bu takimin hocasi bize hirsiz dedi' diye bu hakemin aklina bunlar gelir mi diye düsünüyor.. Haluk Ulusoy Terim ile devam etmek istiyor ve etmelidir.. Bana göre Haluk Ulusoy çizmeleri giymistir.. Görevde kalir mi, kalmaz mi bilmem ama savasa gider gibi çizmelerini çekmistir.. Iyi bir Türk Milli Takimi olursa biz bu gruptan yine çikariz.. Iyi oynarsak yenemeyecegimiz takim yok.. Kagit üstünde görünen hesap Türk Milli Takiminin gruptaki her takimdan üstün oldugudur.."Edited by: sanatik

Külünkoğlu
08.02.2006, 08:38
Peki simdi ne olacak ?

Sayin Bakanimiz sorusturma açacak mi ?
Hani diyorum davut disli ? Hani diyorum rüstüyü dövenler stad görevlisi ? hani diyorum hem Almanya'dan olduk hem de bu kadar ceza aldik. Bu isler kimin bakanligi döneminde oldu ? birilerine sahin birilerine baykus olunup olunulmadigini görecegiz.

ozcan_asanoglu
08.02.2006, 08:48
karaktersiz hasan dogan nerelerde simdi...çiksin piyasaya...isviçre milli takimi taa havaalanindan itibaren organize biçimde taciz edildi...dolayisiyla milli takimin aldigi suç gayet normal..üzücü de olsa normal...futbolcularin aldiklari ceza da normal, kimse duygusal davranmasin...

asil bunlarin sorumlularindan hesap sorulsun..ama nerdee...nerde anli sanli dürüst spordan sorumlu devlet bakanimiz....

Erdinç Dilek
08.02.2006, 08:57

o elestiriler hala bitmedi ki... örnek mi.. dün bu karar açikladiginda TGRT Haber kanalinda tmok baskani milli olimpiyat bilmem neyi olan Onur Belge idi sanirim, "bunlar (FIFA) karari yarin(bugün) açiklayacakti ama trabzondaki papazin vurulmasiindan dolayi bugün(dün) açikladilar" diye açiklama yapti, bu ne simdi .......,hala bir kuyruk açisinin oldugunuhissettim bu demeçteEdited by: erdinç67

trapezus61
08.02.2006, 09:10

o elestiriler hala bitmedi ki... örnek mi.. dün bu karar açikladiginda TGRT Haber kanalinda tmok baskani milli olimpiyat bilmem neyi olan Onur Belge idi sanirim, "bunlar (FIFA) karari yarin(bugün) açiklayacakti ama trabzondaki papazin vurulmasiindan dolayi bugün(dün) açikladilar" diye açiklama yapti, bu ne simdi .......,hala bir kuyruk açisinin oldugunuhissettim bu demeçte

Allah belalarini versin!!! Bu olayda bile bir sekilde Trabzonumun ismini gündeme getiriyorlar ya... Neymis efendim Trabzonda papaz öldürülünce ceza daha agir olmus. Isviçre maçi Trabzonda oynansaydi herhalde bizi tarihten silmeye kalkacaklardi. Gerçi buna güçleri yetmez ya...

Herkeste ne kadar büyük bir Trabzon kuyruk acisi varmis ya... TRABZONUM sen ne büyüksün ya...

Cezaya gelince yorum bile yapmiyorum. Bu beceriksiz insanlar iki yil boyunca neyi dogru düzgün yaptilar ki... Türk futbolu hatta tüm Türk sporu yerlerde sürünüyor. Darbe üstüne darbe yedik. Sporun her alaninda her çesit sansasyonu yasadik. Hala çikip yüzsüz yüzsüz konusmaya devam ediyorlar. Allah sizi bildigi gibi yapsin utanmaz herifler... Çekin ellerinizi artik Türk sporunun üzerinden!!!http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Naim
08.02.2006, 09:24
Bu olayin en büyük sorumlulari Alpay özalan Mehmet özdilek Davut Disili çe yandaslaridir
kesinlikle ceza verilmeli
spora siyaset karismasin dedik diye basimiza gelmeyen kalmadi
al iste sokarsan hüsnü dogani davut disliyi yönetime
olayi organize edenler diyede bunlari gösteremezsin
çünki siyasetten korkuyorsun
ama biçakci hakkatten adammis o kadar istifasini istedik küfürler ettik
dün suçlu geçmis federasyondur diyerekten kabullendi
ama yönetimi bes para etmezmis o ayri konu

CAFER ÖZER
08.02.2006, 09:27
Bu ceza aldigimiz maç yanlislikla Avni Akerde oynansaydi ve biz ceza alsaydik acaba ne olurdu? Hiç düsündünüzmü.

Bence suçlu Trabzonspor olur Fifa Türkiyeye ceza verdi.Bizim medyada Trabzonspor u ligden bile atilmasini talep ederdi.

Bence Türkiyeye verilen ceza az bile.Sahada yeneceksin kardesim.Fatih Terim neden ceza almadi onuda anlayabilmis degilim.Türkiyede yasanan Çifte satandart elbette avrupada bize karsi olacak .sen önce ülkende takimlar arasinda adaletli olacaksin ondan sonra avrupadan adelet bekleyeceksin.rahat durana kimse bir sey yepmaz.efendi gibi çikip futbolunu oynayacaktin.

Takimi Dünya 3.yapmis teknik direktörün aldigi maastan giydigi kiyafete kadar karisanlar.O begenmediginiz teknik adamla LETONYA ya elendigimizde alkislayarak Letonyayi ugruladigimizda bunlari görmez,Sirf Istanbul takimlarindan diye DENIZLI ILE TERIM e alkis tutarsa bu olanlari bence kimsenin elestirmeye hakki yok.

HAKLI OLMAK ADALET ISTEMEK IÇIN ÖNCE SEN ÜLKENDE ADIL OLACAKSIN.

Bence Türkiye cezayi haketti.

hakikiofkopat
08.02.2006, 09:41
Seyirci ceza almamaliydi. Bilseydik böyle ceza vereceklerini iner döverdik 11'inide. smileys/smiley7.gifYazik oldu firsat kaçti. Seyirci ne yaptiki? Seyirciyede ceza veriliyor?

Haketti diyenlere tek sözüm var. Bu ceza fifa'nin art niyeti var, kasit var.

Dedigim gibi bende maçtaydim millet kendiniz zor tuttu sahaya atlayip bikaçina saldirmamak için, ceza almamak için. Ceza alinacagi bilinseydi çok kötü seyler olurdu.

o zaman isviçre seyirciside ceza alsin. en büyük pisligi ilk maçta onlar yapmisti . smileys/smiley7.gif

UğuR
08.02.2006, 09:43
Fatih Terim e niye ceza verilmedi bu komplo teorisinin planlayicalarindandi.

coach
08.02.2006, 10:01
Avripada yapilan aforoz ve karalama kampanyasindan sonra ben daha fazla ceza bekliyodum,bundan iyisi samda kayisi valla.

Emorfo
08.02.2006, 10:04
Bu isin sorumlusu Federasyonu samar oglanina çeviren federasyonuniçindeki fenerli yöneticilerdir. Allah rizasi ve Türk futbolunun selameti için fenerbahçe kulübü ve camiasi Türk futbolundan uzak tutulsun... O ugursuz cnbt stada bir daha maç felan verilmesin....

Türk futbolunu mahkeme kapilarina düsürenler hesap vermelidir. Düsdügümüz hallere bak...

Ayşe Aygün
08.02.2006, 10:12
Aslinda ceza Türk milli takimina verildi ama cezayi alan bence TFF oldu. Çünkü Bize Trabzonda yaptiklari hakszilik vardi. Bizi vatan hainligine kadar itmislerdi. Gördüler kim vatan hainymis diye.Simdi soruyorum bu yapilanlarin hesabini nasil verceksiniz. vermiyeceksiniz çünkü sizi koruyacaklar. zaten silinip gidildiniz.Am sayin BASBAKAN EZIK FENER'in hakkini savunrken ortadaydiniz, sayin spor bakani Haluk Ulusaoy seçilirken ortalarda konusuyodunuz dava bile açtiniz. Simdi konusunda büyükjlügünüzü , devlet büyügü oldugunuzu herkese esit davrandiginizi görelim.Ama szide konusmasiniz. Çünkü sizn karsinizda o korktugunuz KOCA TRABZSONSPOR yok. cezayi bile papazin ölümüne bagladiniz ya helal olsun size. Bence daha fazla komik surmlara düsmeyin. gülüyorum sizlere.

bahadır2561
08.02.2006, 10:16
bu karar bence siyasi bi karardir..böyle bi ceza almamiz imkansiz..olayin arkasinda baska isler var.

TAMTÜRK61
08.02.2006, 10:36
Belki dünyada böyle verilen agir ceza yoktur. Levent Bicakci ve ekibi hesap versin simdi...smileys/smiley7.gif

Sevgi
08.02.2006, 11:22
Hayirlisi olsun...

sorusturma açma meraklasi sayin bakanimizin bu cezadan sonra ki tutumunun ne olacagini merakla bekliyorum.Acaba yeni bir sorusturma mi açacak yoksa ISTIFA mi edecek ?

fazlasiyla hakedilen bir cezaydi.kolay bir grupta mücadele edecegiz seyircisiz oynama furbolcularin psikolojisi açisinda futbol kalitesi açisindan kötü bir durum olsada gruptan çikacagimiza inaniyorum.Umarim bu durum TFF ye ders olur , umarim TFF de artik isler hatir gönül isiyle yürümez.Umarim artik TFF yi Istanbul yönetmez...

hakikiofkopat
08.02.2006, 12:36
ROmada gs'li oyuncular ve teknik heyet dövülmüs seyirciler sahaya girmislerdi. böyle cezami verildiki?

halil ibo
08.02.2006, 12:51
Neticede bir ceza verilmistir bu ülkenin insanina.Fakat bu cezanin müsebbibleri koltuklarinda oturmaya devam etmektedirler.Hatta isi piskinlige vurup Fatih Terim denen zat ''istifa edecek ne var?'' diye sorabilmektedir.Istifa eden federasyon üyelerinden,bakana kadar cezalandirilmasi gereken çok kisi var.Olaylarin yasandigi Saraçoglu stadi bundan sonra milli maçlara ev sahipligi yapacak mi?

Eger biri çikipta bu ceza çifte standarttir diyorsa.Önce Trabzon'a ve Trabzonspor'a bu ülkede yapilan çifte standarta bakacak sonra konusacak.

Metin Ural
08.02.2006, 13:00
seyircisiz oynama karari disinda verilen kararin yerinde oldugunu düsünüyorum. orada bir futbolcu hastanelikediliyor ama kimse çikip da ben yaptim demiyor. deseydi ceza bu kadar büyük olmayacakti. takim arkadasi vurmadi yaisviçreliye.

cezanin seyirci ile olan kismi ise iyi bir savunma sonucu tahkim'de degistirelecektir gibi geliyor. seyirci ne sahaya girmistir ne de buna benzer birsey yapmistir. evet isviçre'nin istiklal marsiisliklanmistir ama bu olay isviçre'de de yapilmistir. ondan önce de yunanistan'a karsi inönü'de. o zaman böyle bir ceza çikmamisti.

ben de maçtaydim ve kendimi öyle zortutmama gerek yoktu. benim aklimda olan milli takim'i alkislamak sahada verilen mücadele için ve gerekirse isviçre milli takimini'da alkislamak dünya kupasina gittikleri için. zaten birileri "sahaya iner döverdik" diyorsa verilen cezayi haketmisizdir demek beni hiç rahatsiz etmiyor.

Onur
08.02.2006, 13:45
Bu cezayi hakettigimizi düsünyorum. Tek merak ettigim Isviçre de ki maç nedeniyle Isviçre'ye ne kadar ceza verilecegi. Daha dogrusu ceza verilecek mi?

hakikiofkopat
08.02.2006, 13:50
kardes isim verebilirsin. döverdik diyen benim. yinede derim. lafimin da arkasindayim. hele o 6 numarayi arghh smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifpislik yaptilar tahrik ettiler her iki maçtada.

Bence cezayi hiç haketmedik.

Kaya
08.02.2006, 13:54
Türkiye için konusuyorum. Payi olan herkesaz ya da çokceza almis durumda. Peki bu olaylara büyük ölçüde katkisi olan Fatih Terim neden ceza almamis...

Evet, Fatih Terim bu saatten sonra kesinlikle ISTIFA etmelidir. Futbolcusunun atesini dengeleyemeyen, basarisiz oldugu halde elenmenin nedenlerini baska yerlere çeken bu adam bu saatten sonra bu takimin hocasi olmamalidir.

Yüzsüz Terim ÇEK GIT...

cakal 61
08.02.2006, 13:59
vallaha a. sebat - kayseri macindan 2 saat sonra l. bicakci kayserinin alakasi yok dememismiydi fifa baskani da macdan sonra isvicre nin sucu yok gibi konusmadimi bunlarin iki ornekde ne anlami var

1 a. sebat -kayseri macindan sonra kayserili m. aktas haric hangi kayserriliye ceza geldi

2- fifa turkiyeyede ceza verdi ama isvicreli oyunculari es gecmmedi

yaniceza normal ben boyle dusunuyorum ve bu dusunceden beni kimse caydiramaz kayserili gs kopegi LEVENT BICAKCIsmileys/smiley7.gif

TSunami
08.02.2006, 14:02
sanirim cezanin nedeni suçun büyüklügü degil, organize olmasi ve de faillerinin meçhul olmasi.
eger sebep buysa ve savunmamiz yetersiz kalmissa ceza son derece normal. hatta hafif bile.
türkiyede fifanin temsilcisi ve futbol organizatörü olan TFF bu eylemi organize olarak gerçeklestiriyor ve faillerini koruyorsa bu mantikla baktigimizda ne diyebiliriz.
kahrolsun fifa diyecegimize ey biçakçi,davutdisli,hasandogan,fatihterim gelin bütün bunlarin hesabini bir verin bakalim demek gerekmez mi?
hayir hayir biz hakliyiz, fifa suçlu, bize kasitlari var, blatter isviçreli zaten.

gurbetçi 61
08.02.2006, 14:05
ESKI FEDERASYON KUKLALARININ ESERI,1 YILDA FUTBOLUN IÇINE ETTILER,

hakikiofkopat
08.02.2006, 14:07
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifevet kardesim aynen eski TFF yönetimin pisligi, rezilligi, adam gibi savunma yapamadilar.

Egemen
08.02.2006, 14:09
lanet olasi pislikler.... aslinda bizim katilmamamiz lazim rest cekmemiz lazim.. bu nasi ceza kardesim tarihte yok böle bisey...

Tahsin Armutcu
08.02.2006, 14:25
gider ayak son kaziklarini atti .............ler

Kaya
08.02.2006, 15:57
Fatih Terim Istifaaaaaaaaa !!!

Adem Erdoğan
08.02.2006, 16:10
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=855555ff>

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifevet kardesim aynen eski TFF yönetimin pisligi, rezilligi, adam gibi savunma yapamadilar.

konusmayi bilmiyoduki adam ne savunmasi yapsin.aziz sonunda basardi türk futbolunu dibe vurdurmayi.istedigimiz adami getiririz diyodu.</BLOCKQUOTE>

Adem Erdoğan
08.02.2006, 16:13
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Futbolculara verilen cezalari anladikta taraftara niye ceza verdi bunlar.Allahtan maç avni akerde oynanmadi yoksa simdi trabzonu türkiye sinirlari içerisinden bile atardilar.o ugursuz stadda ukraynadan 3 yedik son olarakta bu olaylar...ama ulusoy futbolu bilen bi insan en azindan bu konularda tecrübeli inaniyorumki savunmada ceza biraz daha hafifletilecektir.</TD></TR>

Recep Çaltepe
08.02.2006, 16:56
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

artik olan olmus.tahkim ve ya CAS dan bir sonuç çikmadigitakdirde (ki çiksa bile çok farkli bir karar olmaz), bu cezayi çekecegiz.bundan sonrasi için bir hareket plani yapmaliyiz. görünen o ki bucezanin bize en büyük kazanci, motivasyon saglamasi olacaktir. kim ne derse desin hem milli takim düzeyinde hem de kulüpler düzeyinde basarimizin en büyük sebebi, bir olmamiz ve yüksek motivasyonla sonuca gitmemizdir. özellikle dünya 3. lügünden sonra bir doyuma ulasan türk futbolu ve türk futbolcusuiçintekrar o eski sevki ve heyecani yakalamanin en iyi yolu (ne yazik ki bu böyle) haksizliga ugramamiz ve bu haksizligin getirdigi baskaldirma duygusudur.türk futbolcusunun bu cezaya verebilecegi en büyükcevap elemeleri geçerek euro 2008'e katilmak vehatta kupayi almaktir. artik ondan sonra dagitacagimiz kapaklarla fifa ve isviçre kendine oyuncak yapar. bu cezaya en olumlu tarafidan bakabilecegimiz nokta bence bu.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ben burada senes erzik olayina deginmek istiyorum. senelerdiruefa'da görev alan ve su anda 1. asbaskan konumunda olna senes erzik, nedense hiç sesini solugunu çikarmadi, ne simdi ne de isviçre maçi sonrasinda dis basin bizi barbar konumuna sokarken. ceza verildikten sonra ise "ihracin esiginden dönmüsüz" diyerek alelade bir durum degerlendirmesi yapiyor. simdi buceza sonucu herkesfifa'daki lobimizin eksikliginden bahsediyor ancak bu lobiyi olusturacak asil kisi pek fazla sesini çikarmiyor ve olaya üstünkörü bakiyor. senes erzigin tabi burada sesini fazla çikarmamasinin asilsebebi bence uefa baskanligini düsünüyor olmasidir. çünkü su anki uefa baskani johansson fifa baskani olabilir bir sonraki seçimlerde ve yerine gelebilecek insanlardan bir tanesi de senes erzik. eger senes bey'in gerçekten böyle bir düsüncesi varsa, kendisi kisa vadede türk futbolunu degil kendi kisisel kariyerini düsünüyor demektir. çünkü kendisi de biliyor ki çatlak bir ses çikarmasi tabiri caizse fislenmesine yol açacaktir.

burada dikkat çekmek istedigim bir diger nokta, biz nekadar büyükbasarilar kazanirsak kazanalim hatta dünya kupasini alalim, yine de bize karsi yapilan haksizliklarin önüne kolay kolay geçemeyiz, ta ki birekol olana kadar. iste görüldügü gibi burada asil sorun basari kazanmak degil bu basarinin sistemini olusturmak ve devamini saglamaktir. yoksa bir basari kazaniriz bes haksizliga ugrariz.

</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<BLOCKQUOTE id=46915ad9>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=ea8ba518>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T><T>
<T>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=4ac48524>
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T><T><T>
<T>

</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></T></T></TABLE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>Edited by: ts1983

61-firtina
08.02.2006, 18:47
Çok agir bir ceza

Tunga
08.02.2006, 19:51

Bu herifi hiç sevmesem de istifa etmesini istemiyorum. Nedeni basit:

Bu pisliği temizleyecek, seyircisiz maçları oynayacak, takımı Avrupa Şampiyonasına götürecek sonra KOVULACAK!

Şimdi istifası onun için kaçış olur.

Bartuğ13
08.02.2006, 20:35
hem tarafssiz saha hem seyircisiz,bence çok fazla.hak ettigimizi düsünüyo bazi arkadaslar.ben o kanida degilim.ne yaptik ya adam mi vurduk,birini mi öldürdük.onlarin yaptiklari oyuna geldik.sinirlendik.ama çok da ileri gitmedik.

2 maç verilir ama 6 maç verilmez ya.ayiptir!hem tarafsiz saha baska ülkede oynayacaz hem de seyircisiz.abilerim neler görülmüs bu dünyada futbol için ne canlar gitmis bu kadar ceza hangisine verilmis?

sanatik
08.02.2006, 21:04

Bu herifi hiç sevmesem de istifa etmesini istemiyorum. Nedeni basit:

Bu pisliği temizleyecek, seyircisiz maçları oynayacak, takımı Avrupa Şampiyonasına götürecek sonra KOVULACAK!

Şimdi istifası onun için kaçış olur.

fifa dan 6 mac ceza aliyoruz bizim cok karizmatik fatih terim efendi halen istifayi aklinin ucundan bile gecirmiyor. Ya biz bu kadar yanlismiyiz ? yani suc bizdemi ?

Hep suclu FiFa ve isvicre ? Cok agir ceza, türk düsmanlari isvicreye katilip onlara gösterecegiz degilmi fatih efendi ?

seninle isvicreye katilsak sonu ne olacak ? öc almak icinmi istifa etmiyorsun ? Yani oraya gidip blattere küfür eder suclarsin tv basinda, aklina agzina geleni söyler söver ( cakdirmadan tekmeler ) türk milletine örnek olursun sayin karizmatik fatih terim bey ?

Peki sayin Terim asagidaki haber hakkinda ne düsünür ? Bahsedilen isvicreliyi kendisi dövmedigini kim söyleyebilir yada milli ...... hakan saban sükür nerdeydi ? Kim korunuyor ? Neden tüm türkiye tüm cezayi cekecek ?
<H4 id=feature_author>8Şubat2006, 18:31</H4>

İHA Spor Müdürü Tahir Kum'un özel haberi:

16 Kasım'da oynanan Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili nihai ve tarihi kararını dün açıklayan FIFA Disiplin Kurulu'nun, Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) FIFA Disiplin Talimatı'nın 50. "Faili Meçhul Saldırı", 70. "Organizasyon Bozukluğu" ve 70 ff "Seyirci ihlallerinden sorumluluk" maddelerince; İsviçreli Benjamin Huggel, milli futbolcular Alpay Özalan, Emre Belözoğlu ve Serkan Balcı ile antrenör Mehmet Özdilek'i ise 48. madde "Şiddetli Saldırı" kapsamına alarak cezaya çarptırdığı belirlendi. 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası gibi ağır bir cezaya çarptırılan Türkiye'nin FIFA Disiplin Talimatı'nın 50. maddesince cezaya çarptırılması Türkiye'ye bir umut kapısı açtı.

BAŞIMIZI YAKAN FAİLİ MEÇHUL SALDIRI !..
FIFA Disiplin Talimatı'nın "Faili Meçhul Saldırı" başlıklı 50. maddesinin ilk kısmında, "Eğer bir grup insan şiddet eylemine katılmış ve soruşturma kapsamında kimliklerinin belirlenmesi mümkün olmamış ise, yetkili olan kulüp, federasyon veya o takımın kaptanı cezalandırılır. Cezalandırılan kurum veya kişi gerçek suçlunun kim olduğunu bildirerek cezadan kurtulabilir" ifadesi kullanılırken, aynı maddenin diğer kısmında ise, "Grup halinde bir şiddet olayında kimin ne kadar kusurlu olduğu tespit edilemezse, disiplin kurulu tespit edilen her ihlalciyi olayın müsebbibi kabul eder, ayrıma gitmeden hepsine ceza verir" deniliyor.

FAİL ORTAYA ÇIKARSA TÜRKİYE KURTULUR UMUDU !..
Bugüne kadar İsviçreli Stephane Grichting'i yaralayan milli futbolcunun ortaya çıkmamasından dolayı cezası ağır olan Türkiye, yine 50. madde gereği failin ortaya çıkıp suçunu itiraf etmesiyle cezadan kurtulabilecek. Belki de Türkiye'nin 6 maçlık cezası Tahkim Kurulu'na gitmeden 2 maça kadar düşebilecek.

Antrenör Mehmet Özdilek, milli futbolcular Alpay Özalan, Emre Belezoğlu ve Serkan Balcı'nın ise talimatın 48., yani "Herhangi bir futbolcu, herhangi bir futbolcuya yaralamaya sebep verebilecek şekilde şiddetli bir saldırıda bulunmasının cezası 2 maçtan başlar" maddesi gereği cezalandırıldığı ortaya çıktı. Gerekçe maddesinin cezalarla çelişkili olması ile ceza alan futbolcular arasındaki ceza ve şiddet eylemlerinin farklı olması, bu kararın da değişebileceğini gösterdi.

İsviçre'den dönen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve beraberindeki heyet, cezanın 3'te 2'lik bölümü Grichting olayından kaynaklandığı için bu olayın faili olan milli futbolcuyu bulma çalışmalarına başladı.

Edited by: sanatik

Oğuzhan Görkan
08.02.2006, 21:15
cezayi haketmedik onlarin isviçrede yaptiklari es geçildi ama bizim burda yaptiklarimiz abartildi ve sepp blaterin olayin ertesi günü turnuvadan ihraç edilmeyi gündeme getirmesi bu olayi bir karara bagliyacak olan kurulu etkilemistir diye düsünüyorum ayrica çok agir bir ceza verdiler

ancibranoz
08.02.2006, 21:21
cezayi haketmedik onlarin isviçrede yaptiklari es geçildi ama bizim burda yaptiklarimiz abartildi ve sepp blaterin olayin ertesi günü turnuvadan ihraç edilmeyi gündeme getirmesi bu olayi bir karara bagliyacak olan kurulu etkilemistir diye düsünüyorum ayrica çok agir bir ceza verdiler

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifArkadasin söyleceklerine ekleyecek sözüm yok. Bu ceza kasitlidir.

Tunga
08.02.2006, 21:27
BASIMIZI YAKAN FAILI MEÇHUL SALDIRI !..
FIFA Disiplin Talimati'nin "Faili Meçhul Saldiri" baslikli 50. maddesinin ilk kisminda, "Eger bir grup insan siddet eylemine katilmis ve sorusturma kapsaminda kimliklerinin belirlenmesi mümkün olmamis ise, yetkili olan kulüp, federasyon veya o takimin kaptani cezalandirilir. Cezalandirilan kurum veya kisi gerçek suçlunun kim oldugunu bildirerek cezadan kurtulabilir" ifadesi kullanilirken, ayni maddenin diger kisminda ise, "Grup halinde bir siddet olayinda kimin ne kadar kusurlu oldugu tespit edilemezse, disiplin kurulu tespit edilen her ihlalciyi olayin müsebbibi kabul eder, ayrima gitmeden hepsine ceza verir" deniliyor.

FAIL ORTAYA ÇIKARSA TÜRKIYE KURTULUR UMUDU !..
Bugüne kadar Isviçreli Stephane Grichting'i yaralayan milli futbolcunun ortaya çikmamasindan dolayi cezasi agir olan Türkiye, yine 50. madde geregi failin ortaya çikip suçunu itiraf etmesiyle cezadan kurtulabilecek. Belki de Türkiye'nin 6 maçlik cezasi Tahkim Kurulu'na gitmeden 2 maça kadar düsebilecek.

Antrenör Mehmet Özdilek, milli futbolcular Alpay Özalan, Emre Belezoglu ve Serkan Balci'nin ise talimatin 48., yani "Herhangi bir futbolcu, herhangi bir futbolcuya yaralamaya sebep verebilecek sekilde siddetli bir saldirida bulunmasinin cezasi 2 maçtan baslar" maddesi geregi cezalandirildigi ortaya çikti. Gerekçe maddesinin cezalarla çeliskili olmasi ile ceza alan futbolcular arasindaki ceza ve siddet eylemlerinin farkli olmasi, bu kararin da degisebilecegini gösterdi.

Isviçre'den dönen Futbol Federasyonu Baskani Haluk Ulusoy ve beraberindeki heyet, cezanin 3'te 2'lik bölümü Grichting olayindan kaynaklandigi için bu olayin faili olan milli futbolcuyu bulma çalismalarina basladi.

kaynak: ajansspor.com

Ben size söyleyeyim: Bu olayi da "beli silahli Fatih Tekke" yapti. Sahaya atilan sopalari da Trabzonsporlu taraftarlar, hatta bordomavi.net üyeleri yapti.

Evet evet! UEFA'ya Fatih diye bildirebilirler. Hem böylece tek görevi Hakan Sükür'ü oynatmak olan Fatih Terim de rahatlamis olur.

61 POWER
08.02.2006, 22:05
YANDIK ABI KESIN 2008ede GIDEMICEZ!

sanatik
08.02.2006, 23:14
Hem 2006 hemde 2008 den bizi eden Federasyon, futbolcuklarve görevlilere ( medyadahil )cok tesekkürler !

özellikle almanya / isvicre &amp; avusturyadaki gurbetcilerden !!

ancibranoz
08.02.2006, 23:17
la bu fifanin ben varya... smileys/smiley7.gif

Tahsin Armutcu
08.02.2006, 23:37
ya fifa suclu dad bizim bi .oka yaramaz basina ne diyecez.adamlar her.oku cekiyo, cekmeseler oralaragirmeseler,bu kadar ceza almazdik.diyolar ki orda da olay cikti, hani goruntuleri fotograflari.biz de bu basin oldukca bizim basimiz daha cok yanar

ftunsal
09.02.2006, 00:04
böyle bir cezanin gelecegini herkes biliyordu.simdi sok geçirme tripleri neden acaba?

türk futbolunu bu hale sokanlara lanet olsun..

turgay ciner denen adam (atv patronu ve havas yer isleri isletmecisi) tüm havalimani ve yolboyu olaylarinin sorumlusu ama tek kelime haber bile yok.

fatih terim kendi egosunu tatmin etmek ,basarisizligini örtmek ,tepkileri baska yertlere çekmek için herkesi kiskirtti.bas sorumlulardan ceza bile almamis.110 milyar tl maas çok tatli gelmis olmali bi türlü istifa edemedi.sözlesmesinde mutlaka bazi maddeler varki atamiyorlarda.sakiz gibi yapisti.

denizgrsy
09.02.2006, 00:10
hadi seyirci neyse,gelir gaza bagirir çagirir ama topçulari o maçin psikolojisine hazirlayamayan fatih terim hala ne bekliyor..kovulmayimi?halsiyetli ol da bu kadar olandan sonra birazda kendine pay çikar!

zamaninda senol hoca birakmadiginda ''para için orda kaliyor birakmiyor'' diyenler,o medya nerde simdi?yollasaniza fatihinizi!!!

Edited by: denizgrsy

zanoylu
09.02.2006, 00:35
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">

Gerçektende F.Terimin bu olaylardan ceza almadan kurtulmasi saskinlik verici ,karar kadar buda sok edici..Bu ceza gerçekten çok agir bence terim bu kararin altinda ezilir ama insan yüzsüz olmaya görsün hala utanmadan gelecek planlarindan bahsedebiliyor.Ulusoyun basina musallat olan davalarindan kurtulmak ve gündem degistirmek için(t.f.f olarak hem davaci hem davali konumunda olmasi) 2008 ve 2010 tavan hedefi ve portali idi,burada onun vercegi kararlar kendi gelecegiylede alakali...

Burada Terimin iki elle sarildigi tek sey kaybettigi misyonunu milli takim vasitasi ile tekrar süspanse etmekti ki artik oda bu dakikadan çok zor....Anliyacaginiz bu milli takim terimede ulusoyada mezar olur...</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

Tahir
09.02.2006, 10:40
Senol hocanin bir lafi vardi "Haksizlik edenler haksizliga ugramasi kesin olan kisilerdir". Zamaninda Senol hocayi paraci diye lanse edip onu haksiz bir sekilde yollayanlar bugün haksizliga ugramislardir ve aci olani bu durumun bizide üzmesidir. Trabzonlular futbolu ele geçirdi deyip yaygara çikaranlar bugünden sonra futbolu konusmaya haklari olmayanlardir.Senol hocanin hocaligini bilmem ama kisiligi ve zekasinin bu isleri basimiza açan futbolcularin basinda sahada olan Fatih Terimden daha iyi oldugunu kesin olarak söyleyebilirim.Letonya yenilgisinden sonra alkislanarak yollanan rakip bu yenilgiden sonra alkislanarak yollanamaz miydi?Yollanirdi ama bu kez kendi hatalarini baskalarina yükleme ugrasisi içinde olan futbolcular sahadaydi ve onlara her seyi yapmanin dogru olacagi söylenmisti.Futbolcular yanlis motive edilmisti.Suçlu araniyorsa ilki Fatai Terim ikinçiside dayak ekibini kurup sahaya görevli diye sokan Davut Dislidir.

Faik Yılmaz
09.02.2006, 10:56
ISTE AVRUPANIN ÇIRKIN YÜZÜ.....

ILK MAÇTADA BUNA BENZER OLAYLAR OLMUSTU AMA ONLARA YOK BIZE VAR.....

AKSAM INTERIN MAÇI VARDI ADRIANO ADAMIN BURNUNA VURDU KAN OLUK GIBI AKTI AMA GÖRECEKSINIZ KAÇ CEZA ALACAK....

BU LOBISIZLIKTIR..... BASKA SEY DEGIL. SENES ARZIK ORDA NE IS YAPAR ANLAMADIM. BUNDAN BÜYÜK CEZA HERHALDE FIFADAN IHRAÇTIRKI SAHASINDA OLAYLAR SONUCU ONLARCA KISI ÖLEN ROMAYA BILE VERILMEMISTIR.

Kaya
09.02.2006, 11:02
Ulusoy garip garip açiklamalar yapiyor, anlamak mümkün degil. Yok efendim ihracin esiginden dönmüsüz. Biraksinlar bu edebiyati. Kendi agizlariyla fazla ceza gelmeyecek diye açiklama yaptilar simdide kalkmis böyle diyorlar. Herkes suçu baska yerlere atarak kendini kurtarmaya çalisiyor. Ulusoy'da gelir gelmez bunu yapiyor.

Bu takim tarafsiz aahada ve seyircisiz maçlarini da oynasa kupaya katilacak güçtedir. Zaten böyle durumlar Türk insaninin istegini, inancini daha da fazla arttirir. Yanliz bu saatten sonra çekip gitmesi yani istifa etmesi gereken biri var oda Fatih Terim...

Istifani Bekliyoruz. Seni istemiyoruz Terim...

smertkan
09.02.2006, 11:13
Biçakçidan Baskan, Davut Disliden Üye, Fatih Terimden Hoca olursa milli takim böyle olur. 2006 ya gidelim derken 2008 dende olacagiz.

Fatih Terim iyi hocaymis.Türk basini onu göklere çikariyordu.Simdi ortada birakiyorlar.

Hakan Sükürden Santrafor Alpaydanda Stoper oldugunda nasilda aslanim diyorlardi.

Ama asil sorumlu Istanbul yalakaligi yapan Adami pohpohlayip gaza getirip en ufak iste yerin dibine sokan Istanbul medyasidir.

Fatih Terimin yapmis oldugu kuduruk açiklamalari hangi akla hizmet yayinladilar.

Bu gün Hz Muhammet (SAV) karikatürünü çizenden çok yayinlayani nede güzel elestiriyorlar.Peki ya kendileri hani sorumlu medya.

Simdide çikmislaryok efendimHesap sorulsun, yok efendim kimler korundu, Fatih Terim gitsin diyebiliyorlar. Adamlar Rüzgar gülü olmus rüzgar nereden eserse oraya dönüyorlar ürettikleride patronun cebine akiyor.Kalemsörler, medya patronunun parali askerleri iyi kelle aliyorlar.

sanatik
09.02.2006, 11:56
Fatih Altayli | SABAH 14/11/2005

Hakem kararlari ve olaylar da maçin en çok konusulan unsurlariydi.
Maçtan önce yorumcu Ahmet Çakar hakem rezaletini öngörmüstü. Bir baska yorumcu Erman Toroglu ise hakem degisiminin Türkiye'nin lehine oldugunu iddia etmisti. Sahada gördük ki, Isviçre hakem lobisi konusunda Türkiye'den daha etkili. Bir baska rezalet Isviçre'nin takimimiza, oyuncularimiza takindigi çirkin tavir. Hiçkimse "Biz onlara insanlik dersi verelim" gibi abuk sabuk laflar etmesin. Bir ders verilmesi gerekiyorsa bu insanlik dersi degil, "Pislik öyle yapilmaz, böyle yapilir" dersi olmali. Isviçre takimi Istanbul'a gelirken geldigine, gelecegine pisman edilmeli. Gümrükten otelin önüne kadar ne gerekiyorsa yapmak durumundayiz. Çünkü sporda rövansi almak isteyen maçi kurallariyla oynamalidir. Bu kurallarin nasil oldugunu Isviçre gösterdi. Ayni kurallarla oynamaliyiz.

http://www.sabah.com.tr/2005/11/14/altayli.html (http://www.sabah.com.tr/2005/11/14/altayli.html)

CaMoKa
09.02.2006, 12:13
avrupa sampiyonasi yalan oldu bari 2010 dünya kupasina katilsak

hakikiofkopat
09.02.2006, 14:54
ooooooo ooooooo 2010 a kadr kim öle kim kala. bu gençlik yillarimizda bir dünya kupasi zevki daha yasatmayacaklar bize smileys/smiley18.gif

Mehmet Alemdar
09.02.2006, 15:16
anlayin ne kadar saglam bir fedarasyonumuz var türkiye yi ti ye bile almiyorlar emre belezoglu ne diyor ben ifade verirken bana gülüyorlar dedi bu nedemek türkiyenin hiç nir agirligi yok avrupa da esek olduktan sonra semer vuran çok olur bize

LazAnisT
09.02.2006, 17:11
Aslinda gazeteleri okudukça 6 maçlik bir cezanin az oldugunu düsünüyürum.Bununla birlikte fatih terimin hala orda olmasina deliriyorum.Federasyon seçimlerinde kazanmasini çok istedigim ulusoyun fatih terime nasil tahammül edebildigineyse inanamiyorum.çünkü herkes biliyor ki bas suçlulardan bir tanesi o

Nytre
09.02.2006, 17:41
bencede 6maç yine iyi ucuz kurtulmusuz...

atv.de diyorduki tarihteki en agir cezayi biz olmadik.... güney amerika ülkesi olan sili (sanirim) 8 maç ceza almisti..sanki çok fark var :P

gilimalı
09.02.2006, 18:25
büyük ihtimalle bu ceza düser ama esas cezayi ulusoyun fatih terime kesmesi lazim bence olaylarin tek sorumlusu fatih terim futbolun sadece gaz vermekle bitmeyecegini anlamistir o maçtan sonra

eross61
09.02.2006, 21:46
ya cezayi hakettik galiba adamlar istanbula adim attigindan beri havaalaninda yolda otelde stadta hereyerde tacize ugradi boylesi de ayiptir bizim zaten lobimiz yok boyle olaylarda daha dikkatli olmamiz gerekirken conrad oteldi bicakci terim disli hasan dogan ve istanbul emniyet mudur yardimcisi oturup bu plani yapiolar ee daha ne olsn bu kadar rezillik..

ftunsal
09.02.2006, 22:58
bencede 6maç yine iyi ucuz kurtulmusuz...

atv.de diyorduki tarihteki en agir cezayi biz olmadik.... güney amerika ülkesi olan sili (sanirim) 8 maç ceza almisti..sanki çok fark var :P

sili yi 2 dünya kupasindan (90-94)men etmisler.sonrasinda en dirisi bu oldu...

Kaya
10.02.2006, 00:32
Vay anasini be. Fatih Terim denen kisi olaylarin bu hale gelmesine büyük katki yapimiyor ama hem FIFA'dan hem de TFF'den ceza almiyor...

Çok ballisin Terim çook.

Edited by: Kaya

sanatik
10.02.2006, 01:49
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD>http://www.internetspor.com/v3/img/yazar/feratsahinBanner.gif (ferat@internetspor.com)</TD></TR>
<TR>
<TD =txtKucuk align=right>09 Subat 2006 Persembe</TD></TR>
<TR>
<TD =yBaslik>Terim Ayibi</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>
FIFA sonunda cezamizi açikladi. Verilen ceza kesinlikle yapilanlarin karsiligi degil. Resmen Türkiye?yi turnuvalardan men ettiler. Simdi bu cezaya kimlerin sebep olduguna ve kimleri etkiledigine bakalim. Bu cezaya sebep olanlar basta Fatih Terim, sonra Levent Biçakçi ve Davut Disli. Saha içindeki karmasada sinirlerine hakim olamayip tekme savuran futbolculari ve Mehmet Özdilek?i ayri tutuyorum. Onlar baslarindaki azmettiricilerin kurbanlari. Cezaya sebep olan Levent Biçakçi ve Davut Disli koltuklarindan oldular. Bir nebze cezalarini çektiler. Aslinda daha beterlerine layiklar. Spor bakani aslinda onlar hakkinda sorusturma açtirmali. Zaten kaygan zeminde olan itibarimizi yerle bir ettiler. Gelelim bu olaylarin ve cezanin gelmesinin bas sorumlusuna: Fatih Terim.

Bu kisi (pek kisilikli degil ama ne yapalim) hala ortalikta ve ayni görevde. Yahu insanda biraz sorumluluk ve utanma duygusu olur. Öyle ?Maç havaalanindan baslar? demekle olmuyor isler. Er insan sözünde durabilen insandir. Aslinda bir acizlik içerisinde ama onu sisiren insanlarin ve basinin sayesinde hala ortaliklarda. Eger TFF Fatih Terim?i görevden alirsa baska yerde is bulamiyacagini çok iyi biliyor. Ama her zaman adam gibi adam denen bu kisinin yaptigi yüzsüzlügü ve buna çanak tutan Ulusoy federasyonunu anlamak imkansiz. Sonuçta bu cezayi basimiza saranlar bunlar.

Gelelim bu cezanin kime zarari olduguna. Bu ceza sadece ve sadece Türk seyircisini etkiliyor. Hemde hiç suçlari yokken, ?pet sise atin? diyen Davut Disli?yi bile dinlememislerdi. Ama sonuçta olan onlara oldu. Yillarca maç seyredemiyecekler.

Bu asamadan sonra yapilacaklar çok daha önemli. Her zaman Senez Erzik?in UEFA?da olmasindan gururlaniyoruz ama pek degisen bir sey yok. Yine haksiz bir ceza yedik. Insaallah itirazdan sonra ceza biraz düser.

Artik baska söyleyecek bir sey bulamiyorum. Yazik, yazik., ve çok yazik.

Kalbinizden sevgi eksilmesin.</TD></TR></T></TABLE>

mustafa_aydin
10.02.2006, 03:42
medya simdi gidip fatih terimi sucluyor, ama kendilerine hic bakmiyorlar. turkiye maclarinda yillardir olaylar cikiyor, turkler hic onlem almiyorlar. kucuk cezalar turkiyenin futbol organizasyonunu hic etkilemedi, FIFAda baska care kalmadi, buyuk bir ceza vermek zorunda kaldilar

sanatik
10.02.2006, 18:57
Dogan'dan zehir zemberek açiklama | 10 Subat 2006 18:33

Futbol Federasyon eski Baskan Vekili Hasan Dogan, kendisine yönelik suçlamalara açiklik getirdi. Burnundan soluyan Dogan öyle cevaplar verdi ki herkes sok oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu eski Baskan Vekili Hasan Dogan, Condrad Oteli'nde yapilan toplantida, ahlak disi, yasa disi hiçbir sey düsünülmedigini, hiç kimseden de böyle bir sey istenmedigini belirterek, "Condrad Oteli'nde yaptigimiz görüsmede Isviçre'de yasanan olaylarla ilgili genel bir degerlendirmede bulunduk, oradaki olumsuzluklari konustuk. Isviçre'de özellikle takimimiza karsi dostane olmayan, fair play kurallarinin disinda pek fazla uygulama oldu. Bunlari görüstük. Isviçre Milli Takimi, Türkiye'ye geldigi zaman üst düzey bir karsilama yapmamaya, VIP muamele görmeleri için herhangi bir istekte bulunmamaya karar verdik. Herhangi bir yolcu havalimaninda ne kadar zamanda gümrük kontrolünden geçiyorsa Isviçreliler de o kadar zamanda geçecekti. Ayni durum trafikte de böyleydi. Havalimanindan Çiragan Oteli'ne gidiste normal trafik yogunlugunun içinde olacakti. Yollarin açilmasi için özel bir gayret sarf edilmeyecekti. Görüsmemizde Isviçre'yi körükte karsilama, arabalarina yumurta atilmasi, futbolculara hakaret edilmesi seklinde hiçbir sey konusulmadi. Zaten böyle bir sey bilinseydi, onlara mutlaka mani olurduk. Bunlar bizim de tasvip etmedigimiz, kinadigimiz olaylardi. Toplantida Baskan Levent Biçakci, Milli Takimlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Acar Baltas, Medya Sorumlusu Ali Saydam, Baskan Vekili Sekip Mosturoglu, bazi yönetici arkadaslarimiz vardi. Herkes olaylar konusunda fikirlerini beyan etti. Ahlak disi, yasa disi hiçbir sey düsünülmedi, hiç kimseden de böyle bir sey istenmedi. Basbakan'in ismini de kullanilarak baski yapildigi iddialari yalan, iftira. Toplantida yapilan olaylarin yapilmasi konusunda görüs beyan eden olmadi. Birakin bu isi organize etmeyi, kimsenin aklinda böyle bir sey geçmez" dedi.

"FIFA, ISVIÇRE MILLI TAKIMI'NA YUMURTA ATILDI DIYE CEZE VERMEDI"
Böyle haberlerin daha sonra çikmasi ve ismi üzerinden yapilmasinin akla baska sorulari getirdigini kaydeden Hasan Dogan, "Niye özellikle beni hedef alarak yapiliyor. 18 aylik federasyon yönetimi sirasinda düzgün, dürüst olmaya, dik durmaya, büyük küçük ayirmamaya, haksiz taleplere karsi direnmeye çalistik. Pek çok kimsenin hosuna gitmedi bu. Sike olayini ortaya çikariyorsunuz birileri rahatsiz oluyor. Bir talebi yerine getirmiyorsunuz, talebi yerine gelmeyen rahatsiz oluyor. Böyle taleplere olumsuz cevap veren, sadece dogrulari yapan bir federasyon olmamiz bazi kisilerde bize karsi defans gelistirdi. Bu nedenle benim ismin ön plana çikariliyor. Biri intikam alip, kin kusma pesine düsmüs. Bu son derece çirkin bir iftira" ifadelerini kullandi.

FIFA'nin Türkiye'ye verdigi cezanin yasanan bu olaylarla ilgisinin olmadigini savunan Hasan Dogan, "Her ne kadar olaylar çirkin olsa bile bizim aldigimiz cezanin bu olaylarla ilgilisi yok. FIFA'nin Türkiye'ye verdigi cezalar Isviçre Milli Takimi'na yumurtalar atildi diye verilmemistir. Bunlar bizim kontrolümüz disinda gelisen toplumsal tepkilerdir. Hos degildir, çirkindir. Netice itibariyla tepkidir. Ama bu olaylar verilen cezanin sebebi degildir. Aldigimiz cezanin sebebi olabilmesi için bunlarin organize olmasi gerekir. Böyle bir sey yok. Ama medyada böyle bir sey varmis gibi hava yaratiliyor. Ne yapilmak istedigini anlamiyorum" diye konustu.

Dedikodu mahiyetinde yayilan bu haberlerin davanin seyrini Türkiye aleyhine olumsuz etkiledigini ifade eden Dogan, "Türk basininda çikan haberlerin hepsi Isviçre basininda abartilarak tekrar edildi. Condrad'da yapilan toplanti da Isviçre basininda bu yalan biçimiyle yayinlandi. Bence bu tür haberler savunma sürecini olumsuz etkilemistir. Kimin ne için yaptigini bilmiyorum. Ama bunlar benim ve arkadaslarimi hedef alan saldirilardir. Türk milletinin menfaatini hiçe sayarak, yalan ve iftiralarla dolu haberlerle bizi karalayanlarin ülke ve futbol sevgilerini olduguna inanmiyorum" dedi.

"SIMDI MODA HASAN DOGAN'IN KARSISINDA OLMAK"
Levent Biçakci'nin 'Hasan Dogan, dogru isler yapmadi' seklinde basinda yer alan açiklamalarini olumsuz bir manada düsünmek istemedigini kaydeden Hasan Dogan, "Biz baskanligi döneminde saygida ve sevgide kusur etmedik. Kendisini bundan sonra da baskanimiz olarak görüp saygida ve sevgide kusur etmeyiz. Bir hakkimiz varsa, bu hatamizi ne oldugunu bilmek isteriz. Levent'in böyle ifade kullanacagini bu maksatla zannetmiyoruz. Levent Biçakci, ile sik sik görüsüyoruz. Ne anlamda kullandigini bilmiyoruz. Olumsuz manada bir açiklama oldugunu düsünmek istemiyoruz. Disarida pek sey söylense de Türk futbolunun sorunlarinin çözümü için omuz omuza mücadele verdik. Ama o da modaya uymus olabilir. Seçimlerden önce bütün baskan adaylarinin gözdesi Hasan Dogan'di. Herkes Hasan Dogan'i listesine almak için büyük çaba sarf ediyordu. Demek ki simdi Hasan Dogan moda degil, moda Hasan Dogan'in karsisinda olmak" dedi.

Haluk Ulusoy'un eski döneminde yasananlar tekrarlanirsa göreve yeniden talip olacaklarini belirten Hasan Dogan, "Görevimiz süre içerisinde kendimiz için bir ikbal beklemedik. Türk futbolunun gelismesi, futbol federasyonunun oyunun içinde bir parça olmamasi, kimin düsecegine; kimin çikacagi ile ilgilenmemesi, sadece düzenleyici ve denetleyici görevini yapip, futbolun ekonomisini büyüten ve organizasyonu yapan bir tesekkül olmasi için çaba sarfettik. Bunun mücadelesini verdik Seçimler bir bayrak yarisidir. Genel kurulun iradesine saygiliyiz. Eger bu arkadaslarimiz futbolun iyiligi için olmazsa olmaz hedefleri gerçeklestirmeye çalii7ikariyorsunuz bisirlarsa en büyük destekleyicileri biz oluruz. Eski bazi uygulamalar, bir sezonda 10 puan toplayamayan takim, son 5 maçta 5 galibiyet alarak ligde kaldigi dönemler tekrarlanirsa bu iste biz yine variz, Haluk Ulosoy degistim diyor, biz de inanmak istiyoruz" ifadelerini kullandi.

ftunsal
10.02.2006, 23:08
yuh beee terim milli takima japon gibi yapisti. smileys/smiley11.gif

sanatik
11.02.2006, 11:30
FIFA Terim'in pesinde !..

FIFA, Isviçre maçinda çikan olaylar nedeniyle Milli Takim?in Euro 2008 finallerine gitmesini engelleyebilecek tarafsiz sahada 6 seyircisiz maç karari ve futbolcularimiza verilen cezalarin ardindan simdi de Teknik Direktör Fatih Terim?in pesine düstü..
<H4 id=feature_author>11Subat2006, 09:15</H4>

Aksam Gazetesinin haberi:

FIFA, Isviçre maçinda çikan olaylar nedeniyle Milli Takim?in Euro 2008 finallerine gitmesini engelleyebilecek tarafsiz sahada 6 seyircisiz maç karari ve futbolcularimiza verilen cezalarin ardindan simdi de Teknik Direktör Fatih Terim?in pesine düstü. Terim, FIFA Etik ve Fair Play Komitesi?ne sevk edildi. FIFA?nin resmi internet sitesinde yapilan açiklamada öncelikle Fatih Hoca?nin Disiplin Kurulu?ndan herhangi bir ceza almadigi vurgulandi. Terim?e ceza vermek için statü, yönetmelik ve kanunlarda kanit ve bilgi olmadiginin alti çizilirken, kuvvetler ayriligi prensibine dikkat çekildi.

CEZA YETKISI YOK AMA
FIFA?nin açiklamasinin sonunda ?Terim, FIFA Etik ve Fair Play Komitesi?nin 15 Subat 2006 Çarsamba günü yapacagi toplantida tartisma konusu olacak? ifadesi kullanildi. Iki yil önce ?Güvenlik ve Fair Play Komitesi?nin yerine güvenlik görevi çikarilarak kurulan komitenin baskinligini Senes Erzik yürütüyor. Ama Erzik, Fatih Terim?in tartisilacagi toplantida baskanlik görevini baskanvekili Katarli Mohamed bin Hammam?a birakacak. Komitenin ceza verme yetkisi bulunmuyor. Ancak FIFA yönetim kurulu, komitenin raporu dogrultusunda Fatih Terim?i Disiplin Kurulu?na sevk edebilecek.

Taner Uykuçeken
11.02.2006, 11:54
Ne diyelim Hakan Sükür için futbolumuzu yöneten Medya tarafindan görevden alinan Ersun Yanal Hocanin, veVizyonu yokgibi ne oldugunu dahi anlayamadim bir sebepletüm basarilari göz ardi edilen Senol Hacamin aglarimitutuyor yoksa.......

acaba medya hakani degilde ersunu destekleseydi simdi bu cezalari konusur olurmuyduk yoksa kupayimi konusurduk...

sanatik
11.02.2006, 12:37
<DIV id=post_message_4666947>Vatan gazetesinden Ibrahim SETEN'in haberi:

Tam 4 gün oldu...

Türkiye'yi bütün dünyaya rezil eden, 2008 Avrupa Sampiyonasi Elemeleri'ndeki 6 iç saha maçimizi 'tarafsiz' sahada ve 'seyircisiz' oynamamiza sebep olan, 3 milli oyuncumuz ile Milli Takim Antrenörü'ne hatiri sayilir cezalar aldiran, mali açidan da spor endüstrisinin gelecegini karartan (Uzmanlarin hesabina göre, bu ceza yüzünden federasyonun sponsorlardan gelen 16 milyon dolari kaybetme riski var) Isviçre maçi olaylari hakkinda bütün ilgililere birtakim sorular yöneltmistim.

Birinci soru Conrad Oteli'nde yapilan güvenlik toplantisiyla ilgiliydi. Federasyonun eski baskan vekili Hasan Dogan'in olaylarin organize edilmesine ön ayak oldugu toplantinin detaylarini, cevap veren hiçbir yetkili olmayinca önceki gün kendimiz açikladik. Baska medya kuruluslari da ayni konuda haberler yaptilar.

Yani birinci sorum yanit buldu.

Ikinci sorum ise suydu:

"Maç biter bitmez, sayin Terim futbolcularina "Çikartmayin bu o..... çocuklarini buradan" diye bagirdi mi? Bunlarin görüntüsü hangi yayincinin elinde bulunuyor?"

Cevabi ben veriyorum
Fatih Terim'den veya herhangi baska bir yetkiliden yanit gelmedigi için is yine basa düstü, bu soruyu çözüme kavusturmak da bize kaldi:

Türkiye-Isviçre maçinin son anlarinda, özellikle Isviçre'nin attigi ikinci golden sonra Türkiye kulübesinde isler çigirindan çikar... 6 numarali Vogel'in kulübemizin yanina kadar gelip "Geçirdik" hareketi yapmasi, basta Fatih Terim olmak üzere, kulübedeki herkesi çileden çikarir.

Hepimizin bildigi üzere, zaten asabi bir yapiya sahip olan Terim, Tuncay golü atip durum 4-2 olmasina karsin 2006 ellerimizden uçup gittigi için artik kontrol edilemez bir haldedir. Onun bu halini gören futbolcular ve diger teknik adamlar da Isviçreliler'i bir kasik suda bogacak hale gelir.

Nitekim bitis düdügü çalar çalmaz Fatih Terim, sahayi sinirlayan çizgilerin içine girerek etrafindaki futbolcularina "Çikartmayin bu o.....çocuklarini buradan" talimatini verir.

Kaset Telegol'de
Onun bu bagirisini futbolcular duymus mudur veya ne kadar etkilenmistir, onu bilmek imkansiz. Ama basta Emre olmak üzere bazi futbolcular Terim'in yanindan depara kalkip Türk futbolunu 'müebbete' mahkûm eden olaylarin fitilini atesler.

Simdi bana sunu sorabilirsiniz?

"Bütün bunlari sen nereden biliyorsun?"

Maçi naklen yayinlayan kurulus, çekimleri 17 kamerayla yapmisti. Bütün ham kasetlerin arasina girip bir 'detektif' gibi en ince ayrintiyi bile inceleyen ve beni tüm bunlari yazacak noktaya getiren kisi Star'in basarili spor müdürü Serhat Ulueren'di. Serhat, saatler süren arastirmasi sonucunda Terim'in maç biter bitmez ellerini havaya kaldirarak sarfettigi sözlerin ne oldugu kanitlayacak delili buldu. Dudak okuma uzmanina bile gerek kalmayacak kadar net bir biçimde Terim'in "Çikartmayin bu o..... çocuklarini buradan" dedigini de elindeki görüntüyle belgeledi.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, FIFA'da kendini savunma noktasinda oldugu için, cezalar kesinlesene kadar bu görüntüyü bir kasede kopyalayip dolabina kilitledi.

Ve son anda bir sürpriz olmazsa, Serhat Ulueren pazar gecesi yayinlanacak olan Telegol de o görüntüyü ekrana getirecek. RTÜK, televizyonlara 1.5 yildir 'dudak okuma yöntemi'ni yasakladigi için, Terim'in sözleri bu yöntemle desifre edilemeyecek. Sadece ham görüntü sunulacak, takdir izleyenlerin yorumuna birakilacak.

Terim ne demisti?
Isin beni üzen bir baska tarafi da su:

VATAN, maçin ertesi günkü sayfasinda Fatih Terim'in elleri havadaki fotografini yayinlayarak "Ileriii" basligini atmisti. Buna hiddetlenen Milli Takim Teknik Direktörü ise düzenledigi basin toplantisinda su yorumu yapmisti:

"Ben maç bitince etrafimdakilere 'Gidin, çocuklari durdurun' dedim. Olaylarin büyümesini engellemeye çalistim. Siz ise 'Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz' yaziyorsunuz. Bu kadari da ayip."

Yani yine suçlu medya olmustu.

Pazar günkü Telegol'ü izledikten sonra kimin ayip ettigi ve kimin Türkiye'ye zarar verdigi sanirim çok daha net ortaya çikacak</DIV>

eys_61
11.02.2006, 13:26
isviçre maçi türk futbol tarihinde kara bir leke olarak sonsuza kadar kalacak ne yazik ki.ama bu isin sorumlulari hala yerlerinde ve son derece de sogukkanli açiklamalar yapiyorlar.

ortaya konan kötü futbolun ve yapilan türlü çirkefligin üzeri medyamiz tarafindan basarili bir sekilde örtüldü ama yanlis hessap fifadan döndü.bence aldigimiz cezayi sonuna kadar hakettik.hatta fatih terim vb sorumlular cezasiz kaldigi için çok da adil olmadi bu karar.

artik yenilenerekönümüze bakip el degmemis temiz futbol arayisina girmeliyiz...

sanatik
11.02.2006, 14:08
Fatih Terim'e tarihi bir çagri... (http://www.internetspor.com/v3/haber.php?haberID=21403)| Sedat Tunali | 11 Subat 2006 11:52

Bellegimdeki ilk Fatih Terim fotografi 70?li yillardan. Futboldaki tabii senatörler düzeninin sona erip Trabzonspor?un Türkiye liginin , hadi adini koyalim, Istanbul?un tozunu attigi, Hababam Sinifi?yla gülüp, Mogollar , Apaslar? ve Baris Manço?larla cosku ve hüznün paylasildigi ; yerli mali haftalarinda sehvetle Ankara gazozu içildigi gençligimizin ilk demlerinden kalma bir fotograf bu..

Dünyalar iyisi agabeyim elimden tutmus ve bir Galatasaray maçina götürmüstü beni. Galatasaray takiminin 5 numarali oyuncusu, hep 5 numara giyerdi Fatih Terim , daha isinma hareketleri sirasinda lider karakteri ile öne çikiyordu.

Parantez açarak bir degisikligi de hatirlatmak istiyorum: Efsane Trabzonspor?un liberosu Necati?ydi ve hep 3 numara giyerdi . Sonra bu gelenek yikildi. Terim?le devam edelim; arkadaslarina komutlar yagdirmasi bir yana, yürürken ve kosarken kollarinin aldigi afili sekil o küçük aklimda yer etmis ve ne yalan söyleyeyim, hosuma da gitmisti. Bizim takim o maçi 3-0 kazanmis ve rakibin havali Ingiliz teknik direktörü?nün basini öne egmisti.

Agabeyimden duyduguma göre, Brian Birch isimli bu teknik adam maç öncesi yaptigi açiklamalarda Trabzon?da kazanacaklarini dair çok iddiali demeçler verdigi için, ya da en iyi ihtimalle Istanbul basini öyle yazdigi için, bu skor herkesi ziyadesiyle memnun etmis. Neyse, konumuz Birch ve iddialari degil zaten. Geçelim.

Merakli bir çocuk oldugum için Fatih Terim?le ilgili her sey ilgimi çekmeye baslamisti. Gazetelerde Terim?le ilgili çikan her haberi okuyor ve aklimin elverdigince yorumlayip bellegime kaydediyordum. Pavyon haberlerinden, cimboma ugursuz geldigine ve hakemin yüzüne tükürdügüne kadar birçok haber ve iddia kisisel arsivimde yerlerini almisti!

Gün geldi, 14 yil giydigi Galatasaray formasiyla sampiyonluk sevinci yasayamadan jübilesini yapti Fatih Terim. Sonra sevgili gazeteci agabeyimiz Yilmaz Özdil?in Göztepe?si ile Ankara?nin ?Güc?ü?nü çalistirdi Adanali biçkin delikanli. Ardindan ilk büyük çikisini gerçeklestirdi ve Ümit Milli takimimizi, Zidane?li Fransa?yi da yenerek Akdeniz Oyunlari sampiyonu(1993) yapti. Futbol birikimini; asistanligini yaptigi Sepp Piontek? in teknik adamlik becerileriyle harmanlayan Fatih Terim artik milli takimin da basindaydi. 1996 Ingiltere Avrupa Futbol Sampiyonasi finallerine giden milli takimimizin bu ?tarihi? basarisinda teknik adam olarak Fatih Terim imzasi atilmisti. Ve sonra Galatasaray günleri.

Milli takimlardaki basarilarinin ardindan ?yuvaya? dönen Terim için futbol hayatinin en sansli dönemi basliyordu. Karpatlarin Maradona?si Hagi, o dönemin en populer liberosu Popescu ile birlikte Galatasaray?a transfer olmus ve takim Fatih Terim?e emanet edilmisti. 96?da baslayip 2000?de; 4 Türkiye Sampiyonlugu, UEFA ve Süper Kupa ile biten bu süreç Fatih terim kariyerinin de zirvesi oldu. Sonrasinda yasanan Fiorentina ve Milan maceralari su veya bu sebeplerle istenildigi gibi bitirilemeden Fatih Terim yeniden aramiza katildi.

Ve Fatih Terim çok geçmeden Lucescu?dan bosal-ti-lan Galatasaray Teknik Direktörlügü görevine yeniden geldi. Ve bu ikinci gelis; Terim?in birinci dönemindeki basarilarinin da açiklayicisi oldu bir anlamda. Terim ilk döneminde çok basarili olmustu çünkü; Hagi, Popecu, Taffarel, Emre, Okan, Hakan Sükür, Tugay ve Ergün gibi dünya çapinda yildizlar hem O?nu hem de takimi zirveye tasimislardi. Oysa ikinci dönem takiminda bu ayarda ?yeni? yildizlar yoktu. Hakan Sükür ve birkaç arkadasi duruyordu hala ama, Hagi yoktu, Popescu yoktu?Basari da tabi?

Basari gelmeyince görevi birakti Fatih Hoca. Bir süre teknik direktörlük yapmayacagim dedi ve kösesine çekildi . Ama bir ülke medyasi sporla yatip sporla kalkiyorsa ve isminiz ?Imparator? a çikmissa kendi kaderinizi belirleme sansiniz sifirlanmis demektir. Senol Günes sonrasi milli takim hocaligina getirilen Ersun Yenal?dan, nedense, hazzetmeyen güzide medyamiz her gün Fatih Terim ve milli takim sözcüklerini ayni cümle içinde bulusturmaya basladi, ve bir zaman sonra da cümle gerçek oluverdi. Artik Almanya 2006 yolunda ekip sefi Fatih Terim?di. Atesten gömlek giymisti, kimilerine göre elbette, ama magrurca kaybetmeyi becerebilseydi , kimse de bir sey söyleyemeyecekti. Yazik ki kaybederken magrur olmayi beceremedik ve düsüs basladi.

Fifa?nin sanik sandalyesine giden süreçte neler yasandigi herkesin malumu. Isviçre maçlari ve sonrasindaki gelismeler Fatih Terim imajini hayli zedeledi. Türk basinina da yansiyan bir fotograf karesini yorumlayan Hakan Sükür?ün; ?ben de Fatih hoca 6 numarali oyuncuya vurun mesaji veriyor sandim? ifadesinin de imparator imajinin ?onulmaz? bir yara daha almasina neden oldugu su götürmez.

Fifa?nin sanik sandalyesinden futbolsuzluga mahkum edilmis bir kürek mahkumu hükmü ile kalkan Türkiye, Futbol Federasyonunu degistirmis, skandalin sorumlulari söyle veya böyle de olsa bir bedel ödemislerdir. Lakin, bu süreçte Türk Milli Futbol Takiminin ?basi? olarak tarihe kayit düsen Fatih Terim hiçbir sey olmamisçasina görevinde kalmayi içine sindir-e-bilmis ve yeni Federasyona da ?afiyet olsun? demek kalmistir. Bir Türk futbolseveri olarak bize yasatilan bu utanca ortak olmayi reddediyor ve Fatih Terim?i Trabzon?da ilk kez gördügüm Fatih Terim imajina sadik kalmaya çagiriyorum.

sheva
13.02.2006, 11:02
Vay anasini be. Fatih Terim denen kisi olaylarin bu hale gelmesine büyük katki yapimiyor ama hem FIFA'dan hem de TFF'den ceza almiyor...

Çok ballisin Terim çook.

Fatih Terim'in olaylara karistigina dair elinizde Fifa'da bulunmayan belgeler var heralde! Bu kadar kesin konusabildiginize göre..

Sevgi
13.02.2006, 11:16

Çok ballisin Terim çook.

Fatih Terim'in olaylara karistigina dair elinizde Fifa'da bulunmayan belgeler var heralde! Bu kadar kesin konusabildiginize göre..

Gülcan cim Terim in ne kadar çirkef bir adam oldugunu memlekette bilmeyen yok(sen hariç) ayrica aksam star tv nin yayinlamis oldugu görüntülerde belge niteligi tasiyordur herhalde.Tebrik ediyorum kendisini bütün arsizligiyla görevine devam ediyor.Ulusoy bu sekilde devam edecek herhalde Türk futbolunu yönetmeye.smileys/smiley11.gif

sheva
13.02.2006, 11:20
Bu Türk milletini anlamak da mümkün degil hakkaten.. Trabzon milletini anlamak hiç hiç mümkün degil..Senol Günes disinda kim gelirse gelsin bu muhalefet devam edecek heralde

Sevgi
13.02.2006, 11:27
Ne alakasi var Gülcan yaa.Lütfen biraz adaletli ol Senol Günes in Milli Takimin basindayken nasil elestirildigini biliyorsundur herhalde kaldi ki bende Günes le gelen Dünya üçüncülügünü sans olarak nitelendirsemde Günes Dünya tarihine adimizi yazdirmistir buna ragmen acimasizca elestirilirken Terim denen çirkef in hiçbir basarisi yokken desteklenmesi karsisinda ki tepkimizi Trabzon insanina yaranilmaz olarak nitelendirmen tuhaf.

Ayrica Ersun Yanal a tepki gösterildigini hatirlamiyorum.Hem gelsin bakalim Giray BULAK sesimiz çikarmismileys/smiley17.gif

Kaya
14.02.2006, 11:17
Ya bu adam degil mi bu ülkede liderlik konusunda konusma yapan. Hiç lider görmesek tamam deriz ama futbolcusunun hirsini bile dengeleyemeyen adamdan ne olur. Biraksin bu isleri. Futbolcularinin bu derece hirçin olmasi onun sayesindedir.

falcon61
15.02.2006, 05:04
Bence bu olaylarda en az futbolcular kadar Terimde ceza almaliydi tamam iyi motive ediyoda bukadarda gaza verilmez ya insanlar bak iste ters tepti ki cezasini kendi çekmiyo yazik oluyo yazik...

Ayşe Aygün
07.04.2006, 14:36
FIFA Tahkim Kurulu,
Türkiye Futbol Federasyonu'nun savunmasini dinledi.

Federasyon adina toplantiya federasyon baskan yardimcisi Kemal
Kapulluoglu, Türk avukat Anil Gürsoy ile Alman avukatlar Martens ve
Felddorf girdiler.

TSI 11.00'de baslayan toplantida, Guetamala, Singapur, Italya ve
Ispanya'dan olusan 4 kisilik kurula 152 sayfalik bir savunma sunan
federasyon yetkilileri, konuyla ilgili 5. kez kurul karsisina çikti.

Bülent Bayraktar
07.04.2006, 19:06
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Indirim bekliyoruz </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Ay-Yildizli ekibimize verilen 6 maç seyircisiz ve tarafsiz saha cezasi ile ilgili kararini FIFA Tahkim Kurulu bugün açiklayacak. Ulusoy?un yakin çevresine ?Elimizden geleni yaptik, indirim bekliyoruz? dedigi ögrenildi </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =PX11000000 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>07.04.2006</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>ERZIK'de çok çalisti?
Isviçre?nin Zürih kentinde Türk Futbol Federasyonu?nun alti maçlik saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasina itirazini degerlendiren FIFA Tahkim Kurulu, konu hakkindaki kararini bugün açiklayacak. Zürih?e gitmeyen Federasyon Baskani Haluk Ulusoy?un yakin çevresine ?Elimizden geleni yaptik. Büyük indirim bekliyoruz. Senes Erzik de büyük özveride bulundu ve hatirli dostlarini araya sokarak, Türkiye?nin yararina çalisti? dedigi ögrenildi. Bu arada cezanin 3 maç seyircisiz ve tarafsiz, kalan 3 maçin ise seyircili ama yine tarafsiz saha seklinde yeniden düzenlenmesinin umuldugu ifade edildi.

152 sayfalik dilekçe
Zürih?te bulunan Baskanvekili Kemal Kapulluoglu da ?Ceza, Disiplin Kurulu?nun verdiginin çok altinda olmali. Kurula 152 sayfalik dilekçe sunacagiz. Kararin ögle saatlerinde çikmasini umuyoruz? dedi. 12 ay ceza alan milli takimin eski yardimci hocasi Mehmet Özdilek ile sahalardan altisar maç men edilen Emre Belözoglu ile Alpay Özalan?in avukatlari dün tahkim kuruluna basvurdu. Avukatlar Ayhan Çopuroglu ile Haluk Burcuoglu da toplantinin çok olumlu geçtigini söyledi. Bu arada tahkimden beklenen indirim kararinin çikmamasi halinde federasyonun, Uluslararasi Spor Mahkemesi?ne (CAS) gidecegi kaydedildi.

Nytre
07.04.2006, 19:50
indirim bekliyoruz?!? ne lan bu pazardan domates mi aliyorsun....

cezamiz neyse çekelim...

Bülent Bayraktar
07.04.2006, 21:19
<TABLE =metin cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>FIFA Tahkim Kurulu?ndan ret
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/tff.jpgFIFA Tahkim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu?nun FIFA Disiplin Komitesi?nin verdigi 6 maçlik tarafsiz ve seyircisiz oynama cezasina iliskin yaptigi itirazi reddetti. Kurul ayrica Antrenör ve Mehmet Özdilek ve futbolcular Emre Belözoglu ve Alpay Özalan?in aldigi cezalara yapilan itirazlari da kabul etmedi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Futbol Federasyonu Baskan Vekili Kemal Kapulluoglu yaptigi açiklamada, Tahkim Kurulu?nun ardindan CAS?a (Uluslararasi Spor Mahkemesi) basvurulacagini söyledi.
<DIV align=right>07.04.2006 20:42:00</DIV></TD></TR></T></TABLE>
<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>
<DIV align=center></DIV>

Bülent Bayraktar
07.04.2006, 21:45
seref....ler

Oğuzhan Görkan
07.04.2006, 22:34
helal olsun simdi bekleyin 2010 u....

Bülent Bayraktar
12.04.2006, 15:09
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=464 align=center>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Ulusoy?dan yaylim atesi </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Baskan Haluk Ulusoy, Azerbaycan?dan ses getirecek açiklamalar yapti. Tecrübeli futbol adami, Biçakci yönetimini topa tutarken, Türkiye?nin itirazini reddeden FIFA Tahkim Kurulu?nun kararini da ?Politik? olarak niteledi </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =PX11000000 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

12.04.2006

</TD></TR></T></TABLE>?Biz çözecegiz?
Türkiye Futbol Federasyonu Baskani Haluk Ulusoy bombaladi... Iki ayri federasyon baskanligi sürecinin de hep zor dönemlere denk geldigini belirten Ulusoy, Biçakci yönetiminin Türkiye?nin FIFA?dan aldigi cezanin bas sorumlusu oldugunu açikladi. Tecrübeli futbol adami, ?Olayin buralara kadar gelmesi çok üzücü. FIFA?nin itirazimizi reddetmesi inanilir gibi degil. Isi buraya getiren biz degiliz. Bu yanlisi eski yönetim yapti. Ama bize de bunu çözmek düser. Sonuna kadar mücadelemizi yapacagiz. CAS?a gidecegiz? diye konustu.

?Her sartta gideriz?
FIFA?nin Türkiye?nin Tahkim Kurulu?na yaptigi itirazi geri çevirme nedenini ?Tamamen politik? olarak niteleyen Ulusoy, ?Ligimizde son haftalarda yasanan olaylarin da bu durumda etkisi oldugunu düsünüyorum. Dünya üçüncüsü olmus bir takimiz ve Türk halki bilsin ki sesli, sessiz, seyircili, seyircisiz, haritanin neresinde olursa olsun bütün maçlarimizi kazanarak 2008 Avrupa Sampiyonasi?na gidecegiz. Bu yolda tüm milli takim personeline ve herseyden önce kendime güveniyorum. Bu tecrübe ve birikim bizde var? ifadesini kullandi.

?Destege haziriz?
Geçmis federasyon yönetiminin Azerbaycan ile baglarini koparmasina bir anlam veremedigini kaydeden Ulusoy, ?Biz Azerbaycan ile yakin temas içindeydik. Ancak bizden önceki yönetim nedense bu dostlugu aniden kesivermis. Bunu anlamak mümkün degil. Her konuda destege haziriz, isterlerse tesislerimizi emirlerine sunacagiz? dedi. Ulusoy, ?Azeriler en büyük statlarina ünlü hakemleri Behramov?un ismini vermisler. Biz neden yapmiyoruz?? seklindeki soruya da ?Bizde hakemlere saygi yok, böyle bir uygulama olsun? yorumunu yapti.
</TD></TR></T></TABLE></TD>
<TD vAlign=top width=10>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD vAlign=top width=122>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=122 align=center>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#aaaaaa colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1 bgColor=#aaaaaa>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD vAlign=center width=122>
<T>
<TR>
<TD colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD width=122>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#e5e5e5 colSpan=3>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD width=1 bgColor=#e5e5e5>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD>
<TD width=120 height=150>http://www.e-kolay.net/fanatik/images1/futbol/millitakim/ulusoy1204.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

imported_yomrali61
04.05.2006, 17:41
çok saçma çok agir birceza zaten isviçre maç için hakeme para vermis

haksizlikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Bülent Bayraktar
10.05.2006, 21:46
oynayacagimiz tüm hazirlik maçlari yurt disinda olacak herhalde bncede iyi olur takim alisir

Mayls
11.05.2006, 11:36
avrupa sampiyonasi isvicre ve avusturyada eger gidersek bence takimin performansi müthis olur. cünkü elemelerde taraftar olmayacak. malum bu iki ülkedede türk cok oldugundan orda güzel bi atmosfer olur maclarda

Colakoglu
14.05.2006, 03:18
evet bencede gelseler harika olur türkiyemizi isvicrede en iyi sekilde temsil ederiz...yakariz bu gezegenismileys/smiley36.gif