PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Koleji Açılsın | Haydi Sen de Destek ver

bordo61
04.06.2011, 00:29
Her transfer dönemizde karşımıza çıkan yabancı dil eğitimi veren okul sorununu

Trabzonspor koleji ile aşabiliriz.

Peki nasıl olacak derseniz.

Yer Tahsisi

Yer Tahsisi için Trabzon Belediyesi ve İl Özel İdare Trabzonspor'a yardımcı olup gereken hassasiyeti göstermelidir

Yapım Maliyeti

Trabzon ve Trabzonsporlu sponsorlar devreye sokulmalı olmuyorsa , taraftardan belli kampanyalarla destek istenmeli

Kuruluş

Öncelikle Dünyada kabul gören 4-5 dilde eğitim vermeli

Tabiki bunun koleje getireceği maliyet ve Trabzonun konumu nedeniyle rağbet olmayacağı gerçeği var. Bu gerçek Kolejin Türkçe eğitim veren kısmından gelen gelirlerle olası zararların absorbe edilmesiyle çözülebilir.

Son Olarak

Son olarak her zamanki gibi iş yine Taraftara düşüyor

Bu bağlamda kamuoyu yaratmak için mail yollayacağınız adresler

belediye@trabzon.bel.tr

info@trabzonspor.org.tr

info@haber61.net

info@trabzonunsesi.com

info@medyatrabzon.com

haber@trabzonhaber.com.tr

nevzat@yemeksepeti.com

http://twitter.com/#!/zagortenay76

http://twitter.com/#!/altug_tly

http://twitter.com/#!/Trabzonspor

http://twitter.com/#!/tuncaybekiroglu

Barış Burak
04.06.2011, 00:38
ne kadar etkili olunur biraz ama tam destek zamanı

Kader KORELİ
04.06.2011, 00:39
Kulüb olarak Halil Yazıcıoğlu'nu veya eşi Merve Yazıcıoğlu'nu bu işle görevlendirirdim ve finansmanını sağlardım. Umarım kapatılmaz başlık, üzerinde durulması gereken bir mevzu. Sonra yeni bir okul açmaya gerek yok aslında, mevcut bir okulda yabancı dilde eğitime de geçilebilir.

Harun-61
04.06.2011, 00:40
Trabzonspor Kulübü biran önce bu ise el atmali ve ciddi sekilde gerekli merciler ile
temas kurmali. Bu sorun 1 aylik degil 10 seneyi askin hep ayni mevzuyu konusuyoruz.

Basari icin kaliteli Yabancilar sart, bu yüzden bu okul isi ivedi sekilde halledilmesi gerekiyor.

.

DeAgLeMaNyAq
04.06.2011, 00:40
Bu mevzu 3 senedir konuşuluyor. Hatta yönetimin geçmiş dönemde "Trabzonspor Koleji'nin kurulması için çalışmalara başlanmıştır" şeklinde duyurular yaptıklarını da hatırlıyorum...

Tolga Kurt
04.06.2011, 00:41
Çok ihtiyacımız var belkide bu zamana kadar kaç tane transferimiz bu konu yüzünden gerçekleşmedi..

bordo61
04.06.2011, 00:42
Biz elimizden geleni yapıp kamuoyunu ayaklandırmalıyız.

ibrahim
04.06.2011, 00:43
Akyaziya bi kolej eklemenin mümkünati varmidir??

Erdal
04.06.2011, 00:43
Bunu gündeme alalım...

MonteCristo
04.06.2011, 00:44
Bu okul yok diye her sene pire için yorgan yakıyoruz, aylarca uğraştığımız hayalini kurduğumuz transferler ufak bir pürüz yüzünden yatıyor.

Miraç Atalay Çiftçi
04.06.2011, 01:25
Milletvekili adayı olsam stadyum prjesinden önce atacağım ilk adım olurdu.

Ben bu kadar aklımla bunu düşünüyorum, yukarıdakiler?

Ömer TOPAL
04.06.2011, 01:35
bir milletvekili adayına da duyurmak lazım bu öneriyi..Gerçekten çok ihtiyaç var...Trabzonspora gelen yabancı oyuncular için..ayrıca mevcut olan bir okulda da yabancı dilde egitim verilebilir buna sadece oyuncuların degil ailelerinde çocuklarını gönderecegini düşünüyorum.

nesta61
04.06.2011, 01:39
trabzonda ibadete acik kilise varmi???? bence de acilen TRABZONSPOR kolaji kurulmaliii en buyuk sorunumuz kaliteli tecrubeli aileli futbolculari daha kolaylikla getirebilirizz trabzona....

bordo61
04.06.2011, 01:44
http://www.erdoganbayraktar.com/iletisim.asp

korayaydin@korayaydin.com

volkan.canalioglu@chp.org.tr

SAMSUNLU60
04.06.2011, 01:48
Bu konu öyle 4-5 dille olacak iş değil renkdaşlar.

Eğitim dili İngilizce veya Fransızca olan bir kolejdir gerekli olan, seçmeli ders olarak da örneğin Almanca ve İngilizce/Fransızca okutulabilir.
Amerikan koleji, GS kolejleri bunlara örnektir...

Gelecek olan oyuncuların çocukları ilkokul sınıflarına denk olduğundan, öğrenecekleri ilk dil büyük önem teşkil etmekte ve bu da günümüz şartlarında İngilizce eğitim veren bir okul ile mümkündür.

Bu şekilde hem geleceğe yatırım yapmış oluruz ki, Burs vererek ilerde memleketine hayırlı işler yapabilecek insanlar yetiştirmiş olur, hemde yabancı oyuncuların gelmesindeki bir engeli çözmüş oluruz.

tayfa_61>34
04.06.2011, 01:59
Bir zamanlar yönetim tarafından vaadedilen projelerden biriydi. Ama her ne hikmetse ''Trabzonspor Tv'' projesi gibi rafa kaldırıldı. En azından bu taraftan görünen durum öyle. Taraftar olarak bu işin peşini bırakmayalım. Ben kendi adıma belirtilen yerlere gerekli mesajları gönderdim.

only ts
04.06.2011, 02:01
trabzonspor koleji işini desteklemiyorum. umarım gerçekleşmez.....

slmn
04.06.2011, 02:41
sebep ? ...

Tolga
04.06.2011, 02:52
sebep ? ...
laf olsun torba dolsun işte.En iyi transferimiz şehre yapacağımız yatırımımızdır.Bunun sonunda farkına varmaya başlıyoruz . . .

Murat GENEL
04.06.2011, 03:20

yazmışın sebebini de yaz bari dikkat çekmek hoşuna gidiyor galiba..

Çağatay_
04.06.2011, 05:03
Bu hep düşündüğüm bir şeydi, nedense başlık açmadım.

Sanki var gibi hatırlıyordum o yüzden açmadım sanırım.Demek ki yokmuş.

Desteklediğim bir şey.Hem kulübün altyapı oyuncularına iyi eğitim verebilecek bir koleji olur, hem de gelecek yabancı oyuncuların çocuklarının eğitim sıkıntısı ortadan kalkar.

POYRAZ
04.06.2011, 05:10
Umarim bu gerceklesir.

Turgut Çelik
04.06.2011, 09:13
Milletvekili adayı olsam stadyum prjesinden önce atacağım ilk adım olurdu.

Ben bu kadar aklımla bunu düşünüyorum, yukarıdakiler?

+1967 biz taraftarlar olarak bu okulun şart olduğunu düşünürken yukarıdakiler ne düşünüyor merak etmiyorum desem yalan olur.
Ayrıca bu okul sadece gelecek olan yabancılar için mi olacak tabikide hayır. Trabzonumuzun evlatları şehir dışında şurada burada koleje gideceğine Trabzondaki okulda okumayı tercih edeceklerdir.
Trabzonsporumuz için değil Trabzonumuz için muhakkak olması gereken bir proje.

magicyattara
04.06.2011, 09:52
Zaten bu çağda böyle bir okulun olmaması büyük eksiklik..çoktan açılmalıydı diye düşünüyorum..

Serdar Dilekoğlu
04.06.2011, 09:59
Bu proje gerçekten önemli.

Gerekli merciler ile irtibata geçilip en kısa sürede temelleri atılması gerekiyor.

Kandemir
04.06.2011, 10:09
Her sene aynı konunun burada yer alması ne kadar üzücü.Yıllardır taraftarın gördüğünü yönetimin görememesi de ne acı.Seneye umarım yine aynı konu hakkında burada yazmak zorunda kalmayız.Bir ihtiyacın görülüpte yapılamaması bu kadar zor mu?

Ertan1982
04.06.2011, 11:20
Romada Alman okulu var anasinifindan Liseye kadar hersey mevcut.
http://www.dsrom.de/

Ders planlarida burda.
http://www.dsrom.de/de/grundschule/Organisation/organisation.php

Millet olarak zaten cogu seyi Batidan kopyaliyoruz.En azindan bize fayda edecek seyleride bi zahmet kopyalalim.

Ahmet_8
04.06.2011, 11:39
evet kesinlikle ihtiyacımız var buna

macka61
04.06.2011, 11:42
sadri şenerin vaatlerindendi hem kolej hemde üniversite eğer bir adım atılırsa seve seve yardım ederiz

Yavuz Selim Bal
04.06.2011, 11:44
AKYAZI PROJESİ'NE OKUL DAHİL EDİLEBİLİR

Bu arada sürekli olarak okul sorunun ortaya çıkması üzerine yeni yapılacak olan Akyazı Projesi'ne yabancı dil eğitimi verebilecek bir okulun dahil edilebileceği öğrenildi. Projedeki dolgu alanının daha fazla genişletilmesi üzerine oluşacak olan boş alanda bu okulun inşa edilebileceği ve bu yönde özellikle şehirdeki etkin isimlerin devreye girmeyi planladığı belirtildi.

Eğer bu haberin gerçeklik payı varsa gerçekten güzel olur yoksa da bu maillerle gerçek olmasını sağlamalıyız...

28TS61
04.06.2011, 13:07

Bu arada sürekli olarak okul sorunun ortaya çıkması üzerine yeni yapılacak olan Akyazı Projesi'ne yabancı dil eğitimi verebilecek bir okulun dahil edilebileceği öğrenildi. Projedeki dolgu alanının daha fazla genişletilmesi üzerine oluşacak olan boş alanda bu okulun inşa edilebileceği ve bu yönde özellikle şehirdeki etkin isimlerin devreye girmeyi planladığı belirtildi.

Eğer bu haberin gerçeklik payı varsa gerçekten güzel olur yoksa da bu maillerle gerçek olmasını sağlamalıyız...

bende tam bunu yazmak icin girmistim.
bunu neden proje yapilirken bastan beri düsünmediler acaba ?
bunun sart oldugunu herkes biliyor.

HIRCINBEY
04.06.2011, 13:29
TS TV yerine TS Koleji kurulsun dediğimde bazı arkadaşlar tepki göstermişti. Bence bu olay tv den daha önemli. Herşeyimizle büyük olmalıyız

35deniz
04.06.2011, 13:50
gazeteerde akyazıya okul da dahıl edılebılecegı yazıyor http://www.haber61.net/news_detail.php?id=85073 ıbı hadı hayırlısı

trabzonsporlu olmak trabzonu kutsal toprak plakasınıda (61) kutsal plaka saymaktır

BİZE HER YER TRABZON

BEN SPORCUNUN ZEKI CEVIK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERIM

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Uğurtan
04.06.2011, 13:51
Giray aklına fikrine sağlık.

En mühim meselelerimizden biri belki de en mühimi.

Hem kulüp hem de şehir açısından.

Keşke birileri buna el atsa.

ibrahim
04.06.2011, 13:52

Evet, varmis.. :)

Hürgün Aygün
04.06.2011, 13:55
Gerçekten çok önemli bir konu bu proje gerçekleşmezse daha birçok transferimiz yatar.Bakın ne güzel konuma geldik Klose,Diego,Kanoute gibi yıldızlarla ismimiz geçiyor yönetim bu konuda sınıf atladı şehrin de atlaması lazım.

Samet Demir
04.06.2011, 13:59
Gerçekleştirilmesi gereken bir proje. Futbolculara veriler paraları düşünürsek maliyeti hiç sayılır. Ayrıca kaliteli eğitim olduğunda üste para bile kazanılabilir bu okuldan.

bordox
04.06.2011, 14:13
Ben Belediye Başkanının veya valinin yerinde olsam işi gücü bırakır uzak doğudan Japonya,G.Kore,Çin veya Hindistan'dan büyük bir firmanın üretim fabrikalarından birini Trabzon'a getirmek için her yolu denerdim.
Devletten her türlü desteği ister bu fabrikayı Trabzon şehrine getirirdim,sonra her şey çorap söküğü gibi gelirdi.
Trabzonspor olarak kolej açma fikri güzel ama yaşatılabilcek bir durum değil,belli bir birikim işi eğitim işi ama Trabzonspor basketbol işini bile devam ettiremiyor,çünkü bu işi yaşatacak ne yeterli arz var ne de talep.
Trabzon şehrine uluslararası bir firma getir,şehrin vizyonunu da potansiyelini de her bir şeyini uçururur.

BENDARLI
04.06.2011, 15:10
VALLA DAHA TV Sİ BİLE OLMAYAN TAKIMIN KOLEJİ NASIL OLUR BİLMİYORUM DANDİK BURSANIN BİLE KANALI VAR BİZİM NEDEN YOK ALLAH AŞKINA tabi kolejde gereli ama önce tv kanalı istiyoruz

BENDARLI
04.06.2011, 15:13
Ben Belediye Başkanının veya valinin yerinde olsam işi gücü bırakır uzak doğudan Japonya,G.Kore,Çin veya Hindistan'dan büyük bir firmanın üretim fabrikalarından birini Trabzon'a getirmek için her yolu denerdim.
Devletten her türlü desteği ister bu fabrikayı Trabzon şehrine getirirdim,sonra her şey çorap söküğü gibi gelirdi.
Trabzonspor olarak kolej açma fikri güzel ama yaşatılabilcek bir durum değil,belli bir birikim işi eğitim işi ama Trabzonspor basketbol işini bile devam ettiremiyor,çünkü bu işi yaşatacak ne yeterli arz var ne de talep.
Trabzon şehrine uluslararası bir firma getir,şehrin vizyonunu da potansiyelini de her bir şeyini uçururur.

doğru söylüyorsun ama işte yatırım yaparken kılı kırk yaran o firmalar trabzonu neden tercih etsin birde o var trabzonsporun ve trabzon şehirnn yöneticileri neyi ne yi yoksa trabzonspora yatırmalı trabzonspor heryıl avrupada olmalı avrupa maçları öncesi kendi kuracağı bir truzim firmasıyla 2-3 günlük misafir takım taraftarlarına turlar düzenlenmeli sümela,uzungöl,yaylalar vs gezdirilmeli bak o zaman ekonmomi nasıl canlanıyor o yüzden bu akyazı çok önemli

Mayls
04.06.2011, 15:17
Çok önemli bir konu bu. Yabancı dil(ler)de eğitim veren okullara genellikle karşı olsam da Trabzonspor'un sınıf atlaması için böyle bir kolej şart.

Yabancı dersteki eğitimin yanı sıra Trabzonspor altyapısında futbol oynayan yerli futbolcular için Türkçe ders de verilmeli ve onların eğitimiyle yakından ilgilenilmeli.

samet ozkurt
04.06.2011, 15:26
Yabancı bir kolej kesinlikle bu şehirde olmalı. Neden derseniz sadece ts için değil şehrimize mükemmel bir yatırımdır, eğitim kalitemizide yükseltir. Şöyleki; yurdumuzun bir kaç ili haricinde bildiğim kadarıyla yabancı bir kolej yok. Ancak özellikle istanbulda eski ve modern bir çok yabancı dil ağırlıklı kolej bulunmaktadır. İçerik itibari ile milli eğitim bakanlığa bağlı müfredata uygun davranan bu kolejler ülkemize saygın insanlar yetiştirebilmektedir. Burdan çıkan bir çok insan zaten aileden de gelen zenginlik ve ün ile ülkenin belirli kademelerinde yönetici olabilmektedir. Şimdi düşününki trabzonda yaşıyorsunuz ve şehir gelir ortalamasından yüksekte gelire sahipsiniz, çocuğunuzu burada okutmaz mısınız? Bence bu kolej trabzondaki ve çevre illerdeki birçok zengin ailenin desteğiyle kendini idame ettirebilir. Gelelim işin yapım kısmına bana kalırsa bu kolej özel olmalı, devlet eliyle yapımı pek mümkün gözükmüyor. Örneğin İstanbuldaki Robert Koleji gibi kurumlara baş vurarak yer tahsis edilip fiyatlarınıda trabzona ayarlamak şartı ile bu kolej meselesi halledilebilir.

bordo61
04.06.2011, 17:19
Bu güzel düşüncelerimizi Mail olarak devam ettirsek daha güzel olur.

İlk sayfadaki adreslere düşüncelerimizi aktaralım

belediye@trabzon.bel.tr

info@trabzonspor.org.tr

info@haber61.net

info@trabzonunsesi.com

info@medyatrabzon.com

nevzat@yemeksepeti.com

D.Demir
04.06.2011, 17:20
Trabzon kadar dogal guzellikleri olan bir kentimizde egitim kurumlarinin ve sosyal olanaklarin artmasi lazim. Bizlere hic yakismiyor. Bir cennet haline getirilmeli Trabzonumuz.

izzet
04.06.2011, 17:35
Van Bommel Milanda oynuyor, ailesi Münihte yasiyor. Bu yabanci dil sorunu bence sadece mazeret.

Yabanci dil egitim verilen bir Okul olsa, tabiki sehirimiz acisindan güzel olur, ama Trabzonsporda oynamak isteyen adam oynar Arkadas...

bordo61
04.06.2011, 17:38
Mail Yollayanlar

1- Bordo61
2-
3-
4-

Mail yollayacağınız adresler

belediye@trabzon.bel.tr

info@trabzonspor.org.tr

info@haber61.net

info@trabzonunsesi.com

info@medyatrabzon.com

nevzat@gmail.com

Sencer Bulut
04.06.2011, 18:12
TS TV yerine TS Koleji kurulsun dediğimde bazı arkadaşlar tepki göstermişti. Bence bu olay tv den daha önemli. Herşeyimizle büyük olmalıyız
TS koleji tamamen gerekli lakin TV de şart Bursasporun biel varken bizim resmi bir TV mizin olmayışı düşündürücü...

MaEsTrO
04.06.2011, 18:52
Akyazi'ya sadece kültür ve spor kompleksleri degil yeni bir kent kurulmalidir. Her seyiyle yeni ve farkli bir kent. Bu baglamda acilen yeni projeler üretilerek dolgu alani genisletilmelidir. Herkes biliyor ki kolej kurmakla bitmeyecek bu is, sürekli yeni ihtiyacalar belirecek ve önümüzde engel teskil edecektir.

Bayraktaroğlu
04.06.2011, 19:03

Çok mantıklı bence spor kompleksi olması yanında eğitim komplekside olabilir.Projeye eklenti yapılabilir mi ayrı bir konu

Mehmet Ç.
04.06.2011, 19:07
Trabzon'da büyük bir dershane ilen anlasip , bize 2 siniflik oda kirala ders verecegoz, desen vermezler mi?

Ila 2013 ü mü bekleyecegiz okul icin?!

Getir fransadan , almanyadan ögretmen, versin dersini..

Ana okulunda zaten bütün dersler ayni hoca'dan aliniyor!

zaferyıldız
04.06.2011, 19:08
zaten bir sürü teşvik ve krediler var

eğitim yatırımı olarak çok rahat finansman sağlanır bir şelkilde

iyi bir proje ile ilerde boş kalmayacak büyüklükte bir kompleks hemen tasarlanıp

akyazı olur başka bir yer olur

ama yapsın birileri bunu

Mayls
04.06.2011, 21:25
Bu saatten sonra Akyazı projesine karşıyım gerçi ama eğer vaad edildiği gibi, proje stadla sınırlı kalmayacaksa ve komplekste antrenman ve altyapı tesisleri ve otel gibi yapılar yer alacaksa, mutlaka üst düzey bir kolej de yer almalıdır.

Şimdi biraz uçacağım sanırım :p :
Akyazı'da bir spor akademisi kurulmalı. Trabzon dışından gelen altyapı futbolcuları bu akademide kalabilmeli. Örnek olarak Barcelona'nın 'El Mesia' akademisini verebilirim. Ailesi Barcelona dışında yaşayan 60 altyapı futbolcusu bu tesiste kalıyor. Trabzonspor'un tüm altyapı futbolcuları akademiye bağlı kolejde MEB'in ve Trabzonspor bünyesinde bulunması gereken eğitim uzmanlarının birlikte hazırladığı müfredata göre eğitim görmeli. Ve tabii ki yabancı futbolcuların çocukları, hatta yerli futbolcuların çocukları da bu kolejde Türkçe veya yabancı dilde üst düzey bir eğitim görmeli.

Evet farkındayım, olmayacak böyle bir şey. Ama hayali bile güzel :)

Her neyse. Nasıl olursa olsun, yabancı futbolcuları Trabzon'a getirebilecek bir koleje mutlaka ihtiyaç var.

TS koleji tamamen gerekli lakin TV de şart Bursasporun biel varken bizim resmi bir TV mizin olmayışı düşündürücü...

Yeri burası değil ama, sırf Bursaspor kurdu diye kanal kurulursa çok amatörce bir şey çıkar ortaya. Düşüncelerimi gerekli başlıkta da dile getirmiştim. TV kanalı işine girilmeden önce çok ciddi bir altyapı çalışması yapılması lazım, yoksa kimsenin izlemediği yüzlerce kanala bir tane daha eklenir sadece.

amasya0561
04.06.2011, 21:53
bu kolej sadece futfolcu çocukları için yapılmayacak elbette. yoksa 7-8 yabancı oyuncunun kaç çocugu olacakki. bu trabzon şehri çocukları içide güzel bir olay olur. buna projeye tüm şehir sahip çıkmalı.

sarman61
04.06.2011, 22:11
Elimden geldikçe her türlü desteği vermeye hazırım @Selim Aydın düşüncene katılıyorum Türkiye de Futbolla özdeşmiş olan şehrimize böyle bir yapı yakışır.

61mehmet61
04.06.2011, 22:39
Trabzonda kolej zaten var.
http://www.alparslankoleji.k12.tr/

Ahmet Öztürk
05.06.2011, 00:45
İlk sayfada yazan mail adreslerinin tamamına kendi fikirlerimi gönderdim. Twitter işi ile pek içli dışlı olmadığım için o konuda eksik kaldım. Umarım böylesi bir proje Trabzonspor'umuza ve Trabzon'umuza kazandırılır. Gerçekten buna ihtiyacımız var. Artık fatihler, gökdenizler, hasanlar değil kloseler, zokoralar istiyorsak bu proje hayata geçirilmeli. Senin benim için aile ne kadar önemli ise elin almanı, ingilizi içinde o kadar önemlidir mutlaka..

Bu konuda banada yardımcı olabilme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim BordoMavi.Net

DeAgLeMaNyAq
05.06.2011, 01:37

Kolej kavramı biraz farklı. Misal Amerika'da koleje gidiyorum deseniz üniversiteye gittiğiniz anlaşılır. Bizde de ise geçmiş dönemde özel okulların çoğuna kolej deniyordu. Bizim ihtiyacımız olan ise tam anlamıyla yabancı dilde eğitim yapan okullar. Örneğin İstanbul'daki Saint Benoit, Saint Joseph, Robert ve Deutsche Schule okulları gibi...

Kader KORELİ
05.06.2011, 02:02
Geçen seneydi galiba BMN radyo programında Halil Yazıcıoğlu konuktu, sorulan sorulardan biri benim forumdan bu yabancı oyuncuların çocuklarının eğitimi hakkında sorduğum soruydu, o da çok önemli olduğunu, bu işi yapacak birisi çıkarsa seve seve yardımcı olabileceğini söylemişti. Aslında bakarsanız Halil gibi Trabzon'da yaşayan veya Trabzon'lu birçok insan var bu işte yardımcı olabilecek. Ama esas olan bu işi kimin üstlenebileceği. Siyasetçilerin işi midir bu? Özel sektörün mü? Kulüb mü bu işi üstlenmeli? Yani böyle bir eksikliğin giderilmesi kimin sorumluluk alanına girer?

Osman Erdoğan
05.06.2011, 02:16
mevcut akyazı projesine ek olarak okul yaptırcakalarını okumuşdum

nesta61
05.06.2011, 03:31
bu okulda trabzonspor yonetimi isin icine girerse sirf futbolcularin cocuklari icin deyil trabzondaki cocuklarimizin egitimi icinde bir milaat olabilir mesela alt yapida haftada 5idman gunu varsa bunu 4e indirirsin diger kalan 1 gunude 2saatda olsa kendi cocuklarimiza alt yapida butun miniklerden paf takima kadar yabanci lisan ogretebiliriz.

sifuni
05.06.2011, 03:48
Okul olmaiginda anlasilan oyuncularin vazgectigini cok duyduk insallah bu eksiklik gierilir ve yabanci futbolcu Trabzon sehrine gelmek istemiyor geygi e biter artik.

aaahmet61
05.06.2011, 08:19
başlık eksik olmuş.okulda yeterli değil arkadaşlar.eğlence hayatı lazım.ekstradan raina tipi barların açılması gerekiyor.yanlış anlamayın şahsımım o tip yerlerde işi olmaz.ama yabancısı yerlisi futbolcular bu işlere meraklı.

Cem Zırıh
05.06.2011, 09:08
maksat bir kolej olmasi degil hem trabzonspor'un adini tasiyor olmasi hemde yabanci dilde egitim ile yabanci oyuncu transferini kolaylastirmasi .

Ceyhun Dündar
05.06.2011, 09:15
Aynen oyle hatta yeteneklı futbolcu adayı gencler bedavaya okusun gerekırse klubten bırı ajax modelını 1-2 sene calısıp gelsın...
Çok çokçok mantıklı bir olay hem maddi hem manevi olarak...

DKaraduman
05.06.2011, 11:13

Gelen oyuncuların çocukları için yabancı dil de önemli. Klose örneği gibi.

Travelair
05.06.2011, 11:22
Okul zinciri kuran vakıflar var. Onlardan birisi ikna edilmeli

ÖmerFarukYılmaz
05.06.2011, 11:27
Bence klüp bu koleji kurarken,Şehirde herkesin bursunu kazanmak için yarışacağı bir kolej haline gelmeli.

Hatta Trabzon'un en zeki çocukları burada bedelsiz eğitim görmeli..Koleje prestij kazandırılırsa yabancıların çocuklarına olacak çözümden çok,şehrin ileride yüksek makamlarda göreceği çocuklar yetiştirme olasılığı çok daha fazla artar.

Bu daha önemli bence.

Efendioglu
05.06.2011, 11:41
Kesinlikle gerekli bu kolej Trabzonspor altyapsında olan futbolculara derslerde kolaylık sağlanmalı rahat ettirilmeli ve gelecek yabancı futbolcuların uşakları için gerekli...

61mehmet61
05.06.2011, 12:41
Gelen oyuncuların çocukları için yabancı dil de önemli. Klose örneği gibi.

benim demek istediğim yeni bir kolejle uğraşılacağına buraya ingilizce ve almanca gibi bölümler açılarak bu işlem hem kısa zamanda hem de çok düşük maliyete yapılabilir.

ts_tuncay_ts
05.06.2011, 13:05
http://fanatik.ekolay.net/Akyaziya-okul-ekleme-hazirligi_3_Detail_35_227357.htm

only ts
05.06.2011, 17:55
yazmışın sebebini de yaz bari dikkat çekmek hoşuna gidiyor galiba..

çünkü trabzonda bir özel okulun ortaklarındanım. neden işime gelsin bu ?

izzet
05.06.2011, 17:59
Bu isi devletten beklememek lazim.

Trabzonda yasiyan kuzenim Almanca ögretmeni olarak kac senedir yerlesemedi. Köyümüze 3 tane Imam atandi.

Tabiki Imamda atanacak, ama bu iste bir dengesizlik var. Köyümüzde Müslümandan cok Imamimiz var yahu. Ama liselerimizde almanca ögretmenlerimiz eksik :)

Amcamin Köyde yaptirdigi 8 senelik Okul bos duruyor. Ramazandan ramazana Keksek Restorani oluyor :)

Sefer A.
05.06.2011, 20:13
kolej de ne la ?? okul diyelim suna, Türkçe olsun, biraz dikkatli olmakta fayda var, özentiye gerek yok =)
bu fikire gelince, saglam yorum yapamam, bir sey demesem daha iyi olur, ama yine de fena olmaz, ancak bu fikir sirf yabanci oyuncularin çocuklari için falan ise, karsiyim :)

Tolga
06.06.2011, 01:59
Bu fikir değil Kolej kelimesi zaten Türkiye'de daha basit.Yani sıradan.Burada yetişen öğrencilerin yabancı dilde eğitim görmesi ilkokulundan başlanacak yani.Bir taşla kuş katliamı yapmış olacağız.

Guroni
06.06.2011, 11:04
Yabancı dilde eğitim verilmesine karşıydım hala da öyleyim ama her ilde en az 2 tanede yabancı dilde eğitim veren okul muhakkak olmalı diye düşünüyorum.

Buraya gelip yaşamak isteyen yabancılar için. Birde Trabzonun spor kenti haline dönüştürüldüğü için. Tesisleri yapanların herşeyden önce bu eğitim işine önem vermeleri gerekirdi. Çünkü yapılan organizasyonlarda farklı diller bilen tercümanlara ihtiyaç duyulacak bu da bir 5 sene gibi süre alacağından bundan en az 6-7 sene önce bu işler düşünülerek gerekli önlemler alınmalıydı. Ayrıca bu şehir içinde istihdamıda artırır.

keles76
06.06.2011, 11:28
bence var olan bir koleje sponsor oluanarak isminin trabzonspor bilmemne koleji yapilarak en az uc dilde egitim verilen bir yapiya kavusturulmasi gerekiyor hatta imkan varsa ispanyolca ve arapca egitimin yoluda acilabilininmelidir

iso_4939
06.06.2011, 12:23
Bi tv alsak.....

hami08
06.06.2011, 13:33
başlık eksik olmuş.okulda yeterli değil arkadaşlar.eğlence hayatı lazım.ekstradan raina tipi barların açılması gerekiyor.yanlış anlamayın şahsımım o tip yerlerde işi olmaz.ama yabancısı yerlisi futbolcular bu işlere meraklı.

Kesinlikle katılıyorum.Trabzonda normalde o tarz barlar,diskolar var ama reina,layla kadar mekanlar değil haliyle de yabancılar beğenmedikleri için gitmiyorlar.Akyazı projesine okulun yanısıra layla,reina tarzı bir kaç mekan yapılabilir.Futbolcular akşam idmanlarını yaparlar ve akyazıdaki idman tesislerinden çıkıp mekana gidip eğlenebilirler.Ayriyetten Akyazı koskoca bir kompleks olacağı için bence bir avm'de yapılabilir.Böylece maç dışında da beşirlide yaşayan insanımız o avm ye gider alışverişini yapar ve bundan kulüp karlı çıkar.

halukozcelik
07.06.2011, 01:12
Yönetim tuğla satsın taraftarlar her bir tuğla için üzerinde isim yazılacak şekilde tuğlaları satın alsın ve bu okul böyle yapılsın.Aynı yeni stadımızda yapılacak gibi...

Guroni
07.06.2011, 10:51
Kesinlikle katılıyorum.Trabzonda normalde o tarz barlar,diskolar var ama reina,layla kadar mekanlar değil haliyle de yabancılar beğenmedikleri için gitmiyorlar.Akyazı projesine okulun yanısıra layla,reina tarzı bir kaç mekan yapılabilir.Futbolcular akşam idmanlarını yaparlar ve akyazıdaki idman tesislerinden çıkıp mekana gidip eğlenebilirler.Ayriyetten Akyazı koskoca bir kompleks olacağı için bence bir avm'de yapılabilir.Böylece maç dışında da beşirlide yaşayan insanımız o avm ye gider alışverişini yapar ve bundan kulüp karlı çıkar.

Spor şehrine spor sakatlıklarıyla ilgili Dünya çapında bir hastane isteriz

Taraftarlar olarak Akyazının içine şu yapılsın bu yapılsın diye bir sürü istek yaptık. Bunlar olurmu bilinmez. Ama bir gerçek var ki ortada hükümet daha dile getirmedi. Ve biz taraftarlar olarak bastırmazsak olmayacak gibi.

Hükümet Trabzonun bir spor şehri olacağını dile getirdi ve ona göre bir sürü yatırım yaptı. Peki ama bu kadar sporcunun bir arada olduğu bir şehre ülkenin en iyi spor hastanesi yapıldımı. Şehir olarak iyi bir yer olan Trabzon Türkiyenin spor sakatlıklarında en iyi hastanesine ve en iyi doktorlarına sahip olması sadece Türkiye'den değil komşu ülkelerden de sporcu akınına uğrayabilir. Rusya, Ukranya, Gürcüstan, Azerbaycan, İran, Irak, Ermenistan, Kazakistan, Türkmenistan, Suriye, Arabistan eğer dünyanın sayılı hastanelerinden biri olursa her yerden geleni olur. Çünkü hem sağlık için hemde bir sporcunun tedavi sürecinde olması gereken tüm çevre şartları Trabzonda mevcut. Bence yönetimin ve Trabzon Belediyesinin muhakkak bunun için baskı yapması lazım. Yoksa belediyeler sadece kaldırım yapmak çöp toplamak görevleri değil. Şehrini etkin şekilde kullanması lazım.

hami08
07.06.2011, 11:21
Spor şehrine spor sakatlıklarıyla ilgili Dünya çapında bir hastane isteriz

Taraftarlar olarak Akyazının içine şu yapılsın bu yapılsın diye bir sürü istek yaptık. Bunlar olurmu bilinmez. Ama bir gerçek var ki ortada hükümet daha dile getirmedi. Ve biz taraftarlar olarak bastırmazsak olmayacak gibi.

Hükümet Trabzonun bir spor şehri olacağını dile getirdi ve ona göre bir sürü yatırım yaptı. Peki ama bu kadar sporcunun bir arada olduğu bir şehre ülkenin en iyi spor hastanesi yapıldımı. Şehir olarak iyi bir yer olan Trabzon Türkiyenin spor sakatlıklarında en iyi hastanesine ve en iyi doktorlarına sahip olması sadece Türkiye'den değil komşu ülkelerden de sporcu akınına uğrayabilir. Rusya, Ukranya, Gürcüstan, Azerbaycan, İran, Irak, Ermenistan, Kazakistan, Türkmenistan, Suriye, Arabistan eğer dünyanın sayılı hastanelerinden biri olursa her yerden geleni olur. Çünkü hem sağlık için hemde bir sporcunun tedavi sürecinde olması gereken tüm çevre şartları Trabzonda mevcut. Bence yönetimin ve Trabzon Belediyesinin muhakkak bunun için baskı yapması lazım. Yoksa belediyeler sadece kaldırım yapmak çöp toplamak görevleri değil. Şehrini etkin şekilde kullanması lazım.

Kesinlikle bu da akıllıca bir yatırım ama malesef pek böyle bir şey olucağını sanmıyorum abi.

Guroni
07.06.2011, 11:28
Kesinlikle bu da akıllıca bir yatırım ama malesef pek böyle bir şey olucağını sanmıyorum abi.

Bu yatırım mümkün nedi şunla bağdaştırabiliriz. Sanayi olara yatırım yapılmıyor ozaman Hükümetin hazırladı ve proje olar yapıcaz dediği 22 büyük hastanenin birinin Trabzona kurdurulup spor hastanesinide bu bağlamda buna bağlı olarak Trabzonun ayrı bir yerinde kurulabilir. Bunun için kamuoyu oluşturulmalı.
Spor şehrinin ihtiyaçları
1- Tesisler
2- Spor hastanesi
3- Kolej ve akademiler
bunlar spor şehrinde muhakkak olması gereken şeyler

Tekke
29.09.2011, 15:37
Taraftar Projeleri mailine resmi adresten ulaşamadım, foruma yazmak istedim.

Trabzonsporun her sene ünlü bir futbolcu transferinde EĞİTİM konusuna takıldığını duyuyoruz. Yabancı oyuncular Fransız-Alman veya İngilizce eğitim veren okul yok diye gelmiyorlar. Türkiyenin en iyi Fransız-Alman veya İngilizce eğitim veren okullarından birer adet Trabzona getirsek sponsor olup, hatta eğitime katkı sebebiyle devletten teşvik de alırız, şehrin havası da inanılmaz değişir. Dünyaca bir haber dahi yapılmış olur UEFA nezdinde, TEK FUTBOL ŞEHRİ gibi yürürüz. Dünya üzerinde tüm şehrin bir takımı tuttuğu başka takım yok diye biliyorum. Özellikle ŞL reklamından sonra bize ilgi artacaktır, hazırlıklı olmakda fayda var, aslında 5 sene sonrasını planlayan bir yönetim kadrosu olsa Türkiye'yi değiştirecek bir devrim olur.

Saint Mitchel,
Saint Benoit
Saint Joseph bunlar en meşhur Fransız liseleri, birkaç ilde şubeleri var.

Eminim bu konu, senelik 300-400 bin TL ye hallolur ve inanılmaz reklam olur, Saint Joseph Trabzonspor Fransız Lisesi, gibi, hatta bize reklam vermeye gönüllü bir büyük şirket bile bu işi karşılayacaktır. Medical Park Trabzonspor Fransız Lisesi mesela.

Bu konuyu yönetime iletmenizi rica ederim.

pazarkapılı
29.09.2011, 16:01
guzel bir oneri....herzaman egitimin yanindayiz....

omer61
29.09.2011, 19:32
güzel bir öneri gerçekten.

Sefer A.
29.09.2011, 21:35
gerek yok öyle sen michel men micheller'e, ne amerikan ne fransiz ne de baska lise, yapabiliyorsak Trabzonspor özel spor okulu yapalim, hem diger okullara benzer sekilde siniflar dersler falan olacak hem de ögrenciler bos zamanlarinda spor yapacak, bir kaç spor mevcut olacak ve kimisi basketbol kimisi futbol oynayacak, 3-4 spor yeter fazlasini kaldiramayiz tutmaz zaten, böylece hem bilinçli ve karsilasma sonlarinda adam gibi cümle kurup eee iii yapmayan oyuncularimiz hem de öz evlat oyuncularimiz olacak, alt yapidan yetisip ortaya çikacak Trabzonspor'un yetistirdigi oyuncu olarak tanitilacak, 6 yasindan itibaren bile baslanabilecek, formayi falani giyene kadar orada kalabilecek, yalniz sporcu olamazsa bile oradan mezun olup is arayabilecek, veya iste 15 yaslarinda falan lse degistirecek.....
yani bu okulda anaokulu siniflari olacak, ilkokul siniflari olacak, ortaokul siniflari, lise siniflari da olacak, üniveristesi de olacak :p :)

Deniz Tosunoğlu
29.09.2011, 21:41
Bence Trabzonspor Michel Platini Lisesi olsun :)

Cengiz Çubukcu
29.09.2011, 21:41
değişik bir yaklaşım olmuş, şahsi fikrim bu okulların misyon okulları olduğu ve kendi okulumuzu kurmamızın daha iyi olacağıdır...

Burçak
29.09.2011, 21:44
Bu işte bi terslik var.
Fransız Lisesi olursa o çocuk en aşağı 15 yaşlarında olmalı. Onun Babası 15 yaşında evlenmeli ki 30 yaşlarında olsun Trabzonsporda oynasın.
Ama 20 yaşlarında evlendiğini farzedersek (ki futbolcularda çok görülen bişe değil) adam 35 yaşında Trabzona gelse ne işe yarar.
değişik bakayım dedim olaya ama böyle :D

memozcan
29.09.2011, 21:48
başına da SEN koyduk mu olur biter:)

Hüseyin Hatırlı
29.09.2011, 21:59
Bizi ifade eden bizden biriyle anılacak bir isim tabi ki daha hoş olur ancak bu transferini istediğimiz futbolcuları ikna etmek için yeterli olmayacaktır. Yalnız dünya çapında ismi olan bi okulun ismiyle anılsa ve başında Trabzonspor olsa çok daha yararlı olabilir. Sadece lise de değil tabi okul öncesi, ilkokul, lise hepsi lazım bu okula.. Gideri de çok fazla olmaz yani.

Fatih
29.09.2011, 22:02
Fikir güzel de Trabzon'da böyle bir potansiyel var mı?

Trabzonspor Koleji olsun ve yabancı dilde eğitim de versin bence...

Hürgün Aygün
29.09.2011, 22:06
Bu işte bi terslik var.
Fransız Lisesi olursa o çocuk en aşağı 15 yaşlarında olmalı. Onun Babası 15 yaşında evlenmeli ki 30 yaşlarında olsun Trabzonsporda oynasın.
Ama 20 yaşlarında evlendiğini farzedersek (ki futbolcularda çok görülen bişe değil) adam 35 yaşında Trabzona gelse ne işe yarar.
değişik bakayım dedim olaya ama böyle :D
Ahaha Burçak abi.:D :D
Ama şaka maka doğru bir tespit gerçekten.

liginefendisi
29.09.2011, 22:25
Memleketinizde yabancı dilde eğitim veren bir okul istemeniz anlaşılabilir ama adama sorarlar, 5.000 yıllık tarihi olan bir şehri Dünyaya tanıtmak 3 kuruşluk bir Fransız Okuluna mı kaldı diye... Trabzon, Ksnephon'un ordusunun denize kavuştuğu mekandır. İskender'e ilham veren tarihi bir yolculuğun ve ipek yolunun son duraklarından biridir. Bir İmpatorluk şehridir ve soruyorum bu lütuf Türkiye'de kaş şehre nasip olmuştur?
Trabzon'u tanıtmak için yeni malzemeye gerek yok, eldekini verimli kullanmak yeter de artar. Bence 2 tane yabancı topçunun çocuğu okusun diye böyle bir okul açmaktansa o parayı altyapıya yatıralım, hadi hamasetin dibine vurayım, şehirdeki evsizlere ev yapıp verelim. Hayat futboldan ibaret değil...

Katalan
29.09.2011, 23:14
Yarıldım ya, süper fikir ççççççççç

bordo61
29.09.2011, 23:21
http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?p=1917705045

Böyle bir başlık var. !

fteotdgs
29.09.2011, 23:25
Konuyla ile ilgili hep merak ettigim bir seyi paylasayim, sorayim: Yabanci futbolcular ile ilgili bu suregelen sorundan ben de haberdarim. Merak ettigim Ist.-Trabzon arasinda her gun ucak yok mu? Kac saat yolculuk? Yani diyecegim Trabzonspor'da ciddi olarak oynamayi dusunen bir yabanci oyuncu nicin ailesini Istanbul'da yerlestirmeyi dusunmez alternatif olarak? Ailesi Trabzon'da olsa zaten mac, antrenman derken yine yakin siklikta gorecek onlari. Ulkede teknoloji, ulasim, vs. o duzeye geldi bence. Bu alternatif niye dusunulmuyor, merak ediyorum.

Ilelioglu
29.09.2011, 23:26
Lise ne alaka? Onu bende anlamadim, ama öneri güzel.

Emirhan Makul
29.09.2011, 23:32
gerek yok öyle sen michel men micheller'e, ne amerikan ne fransiz ne de baska lise, yapabiliyorsak Trabzonspor özel spor okulu yapalim, hem diger okullara benzer sekilde siniflar dersler falan olacak hem de ögrenciler bos zamanlarinda spor yapacak, bir kaç spor mevcut olacak ve kimisi basketbol kimisi futbol oynayacak, 3-4 spor yeter fazlasini kaldiramayiz tutmaz zaten, böylece hem bilinçli ve karsilasma sonlarinda adam gibi cümle kurup eee iii yapmayan oyuncularimiz hem de öz evlat oyuncularimiz olacak, alt yapidan yetisip ortaya çikacak Trabzonspor'un yetistirdigi oyuncu olarak tanitilacak, 6 yasindan itibaren bile baslanabilecek, formayi falani giyene kadar orada kalabilecek, yalniz sporcu olamazsa bile oradan mezun olup is arayabilecek, veya iste 15 yaslarinda falan lse degistirecek.....
yani bu okulda anaokulu siniflari olacak, ilkokul siniflari olacak, ortaokul siniflari, lise siniflari da olacak, üniveristesi de olacak :p :)

Sen Michel , Ben Michel , Bu Tarlayı Kim Michel :)

Sefer A.
29.09.2011, 23:39
Sen Michel , Ben Michel , Bu Tarlayı Kim Michel :)

gerek yok sen michel men michel, o tarlayi kim michelse michel arkadas :D :)

Onur Şeref
30.09.2011, 02:47
3 tane topçunun çocuğu için özel okul mu kurulacak?

Ben Trabzondaki insanların özel okula tonlarca para sayacak kadar zengin olduklarını düşünmüyorum.

Sefer A.
30.09.2011, 03:16
yalniz yabanci dilde egitim falan yazilip çiziliyor da, kesinlikle karsiyim, ben paris'te Türk dili ve edebiyat bölümünü okuyorum, egitim fransizca, ögrenim Türkçe dogal olarak, ama hoca fransizca anlatiyor konusuyor çogu zaman, Türkiye'de de asiri karsiyim yabanci dildeki egitimlere, her ne olursa olsun, hangisi olursa olsun :)

ayrinti : okuyorum ama, bugün toplantim var belki okuldan kovulacagim :( kesecek beni bizimkiler eger böyle bir sey olursa.......

OYılmaz
30.09.2011, 03:28
Çok güzel bir fikir. Okul açılacaksa bu sadece yabancı futbolcular için açılmayacak arkadaşlar böyle mantıkla düşünmek doğru olabilir mi ? Beşiktaş koleji eğitim verdiği gibi altyapıya futbolcu kazandıran bir kolejdir. Bu ülkede işler zaten kimse gelmez ne gerek var mantığıyla yürüdüğü için girişimci ruhu yerlerde. Kolej dediğin yılda 15 öğrenci kayıt olsun yeter. Kaldı ki bu kolej sadece Trabzon'a hitap etmez.Çevre illerden Giresun,Rize,Artvin,Gümüşhane hatta Gürcistan'dan bile öğrenci gelir. Bu kolej yabancı dilin yanında alt yapılara sporcu kazandıran bir okul haline gelir.

Bu desteğe ben varım.

Tekke
30.09.2011, 10:12
Her transfer dönemizde karşımıza çıkan yabancı dil eğitimi veren okul sorununu

Trabzonspor koleji ile aşabiliriz.

Peki nasıl olacak derseniz.

Yer Tahsisi

Yer Tahsisi için Trabzon Belediyesi ve İl Özel İdare Trabzonspor'a yardımcı olup gereken hassasiyeti göstermelidir

Yapım Maliyeti

Trabzon ve Trabzonsporlu sponsorlar devreye sokulmalı olmuyorsa , taraftardan belli kampanyalarla destek istenmeli

Kuruluş

Öncelikle Dünyada kabul gören 4-5 dilde eğitim vermeli

Tabiki bunun koleje getireceği maliyet ve Trabzonun konumu nedeniyle rağbet olmayacağı gerçeği var. Bu gerçek Kolejin Türkçe eğitim veren kısmından gelen gelirlerle olası zararların absorbe edilmesiyle çözülebilir.

Son Olarak

Son olarak her zamanki gibi iş yine Taraftara düşüyor

belediye@trabzon.bel.tr

info@trabzonspor.org.tr

info@haber61.net

info@trabzonunsesi.com

info@medyatrabzon.com

nevzat@yemeksepeti.com

Gerekirse bu iş büyük bir kuruluşa da tevdi edilebilir, devletin açması şart değil yani, yabancı bir okulun Trabzona şb açması ve belirli taahhütler verilmesi de düşünülebilir gelirle ilgili.

HIRCINBEY
30.09.2011, 10:17
İnşallah gerçekleşir, yönetimin her transfer döneminde önümüze koyduğu bu sıkıntıdan kurtuluruz. Bakalım sonra bahaneleri olacakmı ?

Uğur Tüysüzoğlu
30.09.2011, 10:19
Eğer başlanma kararı alınırsa.

5 TL. 1 Sms gibi kampanyada düşünebilir.

B.AKDEMİR
01.10.2011, 09:59
Aslında akyazı projesi yapılsa idi onun içerisinde böyle bir okul yapılabilirdi.İngilizce,Fransızca,Portekizce gibi dünyadaki futbolcuların % 90 ının konuştuğu bu 3 dilde eğitim verilebilir.

Bu okuldan sadece Trabzonspor değil bence çevre illerdeki futbol ve diğer branş sporcuların aileleride faydalanabilir.

Trabzon kenti böyle bir okulu hak ediyor.
Ama yinede bu problemin çözümünde başka sorunlarda yatıyor.

Trabzonsporumuz altyapıya gereken önemi verdiğinde ve A takımın en az 8 futbolcusunu yerli yapmayı başarabildiğinde bence böyle sorunlar daha az yaşanacaktır.

Birde şu var tabi yaşı genç yabancılar aldığınızda okul çağında çocukları olmadığından böyle bir sorunda olmuyor.Ama 30 civarı futbolcu alırsanız tabiki bu okul problemleri yaşanacaktır.Bence öncelikle transfer politikamızı ve altyapıdan futbolcu çıkaramama problemimizi çözlemliyizki bu okul problemide ortadan kalksın.

Bunu yapamıyorsak aynen yukarıda yazdığım gibi dünyadaki geçerli olan dillerde eğitim verilen bir okul açılmalıdır.

bordo61
01.10.2011, 11:45

Ben Trabzondaki insanların özel okula tonlarca para sayacak kadar zengin olduklarını düşünmüyorum.

Sen öyle san Onur :)

Tolga
01.10.2011, 18:23

Bunu 3 tane topçu olarak düşünme.Trabzon'da özel okula tonlarca para sayacak 10bin anne-baba bulurum ben sana.Ama mesele oda değil.

Trabzon şehrine kaliteli eğitim ve altyapı hazırlayacak bir okul olacak.
Şehrin yaşam standartını az da olsa yükseltecek.
Devamı gelirse (Lise-Üniversite olarak) Türkiye genelinde Trabzon'un eğitim başarıları artacak.
Fransız-Amerikan kolejleri sayesinde belki de Trabzon'da yaşayan çocuklar hayata farklı bakış açılarıyla bakmanın anlamını da öğrenecek.

Dediğin gibi 3 tane topçunun çocuğu için özel okul yapılmış olacak.Ama gelecek adına güzel bir yatırım olacak.Bugün Galatasaray Lisesi-Üniversitesi'nden mezun olan insanların geldikleri noktalar ortada.

Umarım Hem ilköğretim hem lise hemde üniversite adına şehirde büyük kalkınmalar olur.

TSezgin61
02.10.2011, 11:30
hem sehirdeki gencler acisindan hem sehirin kendi acisindan cok cok önemli olmakla birlikte, Trabzonsporun sehirle gönül bagindan ziyade, böyle egitim ve diger sosyal konularda sehirle bütünlesmesi acisindan cok önemli bir proje...

bu isin pesini birakmayalim.

ben Türkiyedeki sistemi pek bilmem. ama yatili bölümleri vardir bu kolejlerin degilmi? cevre illerdende ögrenciler olur böylelikle...