PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fenerbahçe - Ankaragücü Maçına Soruşturma

Sayfa : [1] 2

Sinan Ayaz
31.05.2011, 16:18
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlarla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Cem Balcı
31.05.2011, 16:29
Allah razı olsun.

altinkaya08
31.05.2011, 16:30
Neyi bekledinizki şimdiye kadar neyi?? Bırakın a.gücü maçını fenerin oynadığı tüm 2.yarı maçlarını inceleyin.

Merve H.Oğlu
31.05.2011, 16:31
Allah şampiyonluk dualarımızı bu şekilde kabul eder inşallah. Gerçekten incelenirse bir şeyler çıkacağına eminim!

Sinan Ayaz
31.05.2011, 16:37
Allah şampiyonluk dualarımızı bu şekilde kabul eder inşallah. Gerçekten incelenirse bir şeyler çıkacağına eminim!

boşuna ümitlenmeyelim bence bu işin ucu o kadar derinlere gitmez Emreye 5-6 maç ceza verip kapatırlar bu konuyu

-Samet
31.05.2011, 16:38
boşuna ümitlenmeyelim bence bu işin ucu o kadar derinlere gitmez Emreye 5-6 maç ceza verip kapatırlar bu konuyu

Katılıyorum bizim lehimize karar alsalar bile hafif birşey olur :rolleyes:

ozturk
31.05.2011, 16:44
Emreye 2 maç ceza verecekler..

lazibere
31.05.2011, 16:44
12 hazıran seçim akşamı bu işlerin hepsi unutulur:)) AKP nın Trabzon seyircisini hoş tutma teknikleri bunlar..

bordo(61)mavi
31.05.2011, 16:47
Sağolsunlar zahmet olmuş...

Hüseyin Bağdat
31.05.2011, 16:48
Birşey çıkacağını sanmam. Bunlar inceledik birşey yok derler, hatta Feneri mağdur ettiğimiz için bizi suçlu çıkarırlar.

Savcılık şimdiye kadar olaya el atmalıydı...

Murat Karaman
31.05.2011, 16:48
Şaka olduğunu açıklamak için boş yere zaman kaybediyorlar. :)

DeAgLeMaNyAq
31.05.2011, 16:50
Emre'ye hiçbir şey olmayacak. Olay menejerin üstüne yıkılacak. Kulubümüzde bunun böyle olacağını biliyor...

M.Kılıç50
31.05.2011, 16:57
---
"Soruşturma başlatacağız"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlarla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunan başkanvekili Arıboğan, yaptığı açıklamada, konuyu federasyon yönetim kurulu olarak görüştüklerini belirterek, ''Bu konuyla ilgili kamuoyunu rahatlatabilmek için gerekli kararı alarak, hukuki soruşturmanın biran önce yapılmasını sağlayacağız. Yönetim kurulu, konuyla ilgili olarak birkaç gün içinde soruşturma başlatacak'' dedi.

Arıboğan, TFF Yönetim Kurulunun milli maç nedeniyle Hollanda'da bulunduğunu ve konuyu da bu ülkede öğrendiklerini ifade ederek, ''Kimsenin kafasında herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde konuyu açıklığa kavuşturacağız. Bu nedenle Türkiye'ye dönmeyi beklemeden burada yönetim olarak karar alıp, soruşturmayı başlatmayı istiyoruz'' diye konuştu.
---

Ben burada sunu anladim: "Konuyu aciklaga kavusturacagiz, yani fenerbahce´nin sucsuz oldugunu ispatlayacagiz sizlere" ;)

Sefa
31.05.2011, 17:00
Yazışmalar Blackberry'den kayıtları biraz zor bulurlar..

bmtr
31.05.2011, 17:02
Neden sadece o mac icin baslatiyorlar. Bunun gibi her mac icin yapmis olabilirler. Neden Fenerbahce'nin butun futbolcu, teknik heyet, ve yonetimin iletisim trafigini incelemeye almiyorlar. Ozellikle ikinci yari maclari icin. Cunku olayi cok buyumeden kapatmak icin. Bence ceza bile verebilirler Emre ve o maneger'lik firmasina, ve cok buyuk cezalar verdik diye ortaliga cikarlar. Cunku biliyorlarki bu buz daginin gorunen yuzu ve olayi daha cok derinlesmeden kapatmak istiyorlar.

Zeki Şevik
31.05.2011, 17:08
Bi de karabük ve eskişehir maçlarını inceleseler... Ah şöyle vicdanlı bir adam çıksa da, gerçekleri anlatsa. Emenike' nin oynamamamsı için ne gibi görüşmeler yapıldı bir ortalığa dökülse. Bülent Uygun' a kimler ne dedi de öyle bir kadro çıkardı o maça, birileri söylese. Pislik bir değil ki, her taraftan pislik akıyor.

Bu adamlar bu tür işlere istisnasız her sene başvuruyorlar, bu sene ilk değil. Ama bu sene 17 de 16 yapabilmek için abartmaları gerekiyordu, abarttılar o kadar.

Ahmet Pulusoğlu
31.05.2011, 17:15
Adamlar işin sonunda bişey olmayacağını biliyorlar.

Sefaenes
31.05.2011, 17:26
birsey cikmiyacak belki 1 kisiye ceza verip kapatacaklar herzaman yapitiklari gibi

Turgut Çelik
31.05.2011, 17:29
Olacağı söyleyeyim size not ettik bu foruma da aynısı çıkacak sizde buradasınız bende :)

Olay tamamen managerin başına yıkılacak belki lisansını iptal ederler emreye olaydan haberi olmadığı(!!!!!) için bir ceza vermezler.
Sonrada öptük sizleri atı alan üsküdarı değil tüm avrupayı geçti deyip el sallarlar.

Not: İnşallah yanılıyorumdur da örnek teşkil edecek bir ceza verirler bunlara.

cerebrum
31.05.2011, 17:31
bugün miting ile bu konunun da üzeri kapatılmış oldu.. şaibe yok hakkıyla demek inceden mesajdır tff ye..

kara gün 31 mayıs olarak tarihimize geçmiştir..

TSelif
31.05.2011, 17:31
Es es , Kayseri , Karabük , Konya maçlarını da unutma !

demirel
31.05.2011, 17:32
EMENİKE transferinin altında bence asıl bomba,ama nasıl dökülür,kim uğraşır ve cesaret eder,hiç kimse....Mesajı atan eleman ceza alır konu kapanır

Hürgün Aygün
31.05.2011, 17:33
Ya bu olay Fb'yi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor maalesef sonuçta mesajı atan Emre olarak gözüküyor ceza gelecekse Emre'ye gelir hiç ümitlenmeyelim.:(

sercaninanc
31.05.2011, 17:39
bişey cıkmaz

Pshycologist41
31.05.2011, 17:40
Gökdeniz'i iddaa yüzünden ülkeden süren milli takım kapısını kapatan o koltuktakiler emre'nin hala milli takım kampında olmasını nasıl hazmediyorlar acaba ? Fener umurumda bile değil ama şu emre hakettiğini bulur inşallah!!!

-Samet
31.05.2011, 17:49
Hakettiği cezayı bulsa bari...

newrocki
31.05.2011, 17:51
bişey çıkmaz... belki para cezası verirler menajerlere... onu da sanmıyorum. şakalaşmışlar abisi...

Fatih Öztürk
31.05.2011, 17:51
ülkemizin buram buram namus koktuğu topraklarımın şerefine güvendiğim savcıların bu konu ile ilgili geniş kapsamlı araştırma yapacağını tüm kalbimle inanmak istiyorum.

Bdeniz_61
31.05.2011, 17:52
Bu işten birşey çıkacağı yok da diyelim çıktı.Ben böyle bir şampiyonluk istemem ,böyle bir şampiyonluğu yaşayamam.Ama Fenerin hakettiği cezayı almasını da çok isterim.

temel_yilmaz
31.05.2011, 17:52
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17921141.asp?gid=381

Alın size şike cevabı başbakan çıktı açıkladı bu başlıkları kapatın gitsin .Başbakan açıkladı herkes evettt dedi bu başlıklar kapatılsın artık.

Dursun Kaplan
31.05.2011, 17:54
Göz boyamadan başka bir şey değil.

Selçuk Aydın61
31.05.2011, 18:00
karabuk eskışehir genclerbirligi kayseri .... maçlarıda incelenmeli 2. yarı tüm maçları şaibeli bunların....

Ugur Kursad
31.05.2011, 18:00
Bizi bu kadar salak mı sanıyorlar ya , hani bizi fıkralardaki gibi mi sanıyorlar anlamıyorum ... Ağzımıza bir parmak bal çalacaksınız bizde herşeyi unutacağız öyle mi , sokaktaki 5 yaşındaki çocuk bile biliyor ki feneve bu ülkede yaptırım uy gu la na maz .

28TS61
31.05.2011, 18:03
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17921141.asp?gid=381

Alın size şike cevabı başbakan çıktı açıkladı bu başlıkları kapatın gitsin .Başbakan açıkladı herkes evettt dedi bu başlıklar kapatılsın artık.

bunu diger baslikta dile getirmistim ama o baslik silindi malesef.

bizi resmen basin ve medyanin önüne atti

Kamil Çakmak
31.05.2011, 18:09
Niye sadece Ankaragücü maçı ile ilgiliki bu soruşturma. Fb nin ikinci yarının başından itibaren tüm maçlarının öncesi sonrası telefon görüşmeleri. güvenlik kameraları görüntüleri, kim kimle nerde buluşmuş,hepsinin araştırılması yapılması lazım. Eskişehir spor kulubu başkanı ve hocası da dahil tabi. Ayrıca Aziz yıldırımın telefon konuşmaları. Yapıyorsanız şu işi tam yapın. Tabi yerseeee

sethfilo
31.05.2011, 18:16
Dede soylarından Trabzonluyum bunu geçmiştede bugünde gururla söyledim herkes bilir Trabzon insanının ne kadar vatanını ülkesini toprağını bayrağını sevdiğini ve bizim oranın insanını anlatırken mertliği haksızlıklara başkalıdırıştaki cesareti yanında yüreğinin yanında aklınıda taşıdığıdır...
Ancak ülkenin büyük bir çoğunluğunun yaşadığı ( yandaşların göremediği) ekonomik ve sosyolojik travmaların ne yazikki belkide en çok etkilediği şehirlerin ilk sıralarında benim puslu şehrim. Ve belkide çekilen bir çok sıkıntıya merhem olarak gördüğü tek sevdasıdır Trabzonspor oysa belirli dönemlerde sistemli çalışmalarla hep kesilmiştir önü başarının ve hep ödün vermediğiyle övünülen şehrimin insanı aslında ödün verilmek zorunda bırakıldığını bildiği halde son dönemlerde değil isyan etmek sesini tamamen kısmak zorunda kalmıştır çünkü içten zapt edilmiştir kalesi eli ayağı bağlı kıpırdayamaz durumdadır.
En basit örneği stadyum için verilme sözü verilmiş olan 6 trilyon ve gelmiş olduğu söylenen 1.5 trilyon lira sanki birilerinin özel harcırahından bağış yapıp keyif bağışladığı şekilde servis edilmiştir zihinlere ancak ne yazıkki çıkıp hiç bir ileri gelen bizden çaldıklarınızın kdvsi bile değil bu diyememiştir. Çünkü birilerinin karından bağları hala kurumamıştır. yazık çok yazık sanırım yıllarca söylediğimiz bizans sanırım artık içimizde bizi bizle vuruyor ve biz sadece izliyor acıyla...

TS-FAN
31.05.2011, 18:17
Belki futbolcuya ceza gelir.Bir parmak bal çalarlar ağzımıza olur biter..
Düzen belli,aktörler belli,anlayış belli..
Değişen hiçbir şey olmaz..
Malesef...

Bayraktaroğlu
31.05.2011, 18:36
Demek ki Federasyon bu maçtan önce olanları 'İRDELEYECEK' Hadi bakalım Aykut Kocaman dediğin oluyor sonuna kadar irdeleyeceğiz:D

Soner Kurt
31.05.2011, 18:37
kızını anasına şikayet etti bizimkiler. peh..

Mehdi
31.05.2011, 18:41
Farzedin ki (atıyorum) ilk yarı oynanan Konya-Fener gibi eften püften bir maçta Fener'in yanlışlıkla 9 yabancı oynattığı şimdi farkedildi.Özür dileriz kural hatası oldu,şampiyonluk iptal diyebilir mi federasyon.Emre'ye beş maç ceza bile kabulümdür.

Kader KORELİ
31.05.2011, 18:44
Bununla birlikte Emenike olayı için de hemen başvurmalıyız. Fifa'ya da bu iki olay artı diğer maçlara dair bütün şüphelerimizi iletmeliyiz.

Bayraktaroğlu
Farzedin ki (atıyorum) ilk yarı oynanan Konya-Fener gibi eften püften bir maçta Fener'in yanlışlıkla 9 yabancı oynattığı şimdi farkedildi.Özür dileriz kural hatası oldu,şampiyonluk iptal diyebilir mi federasyon.Emre'ye beş maç ceza bile kabulümdür.

Eğer o koltuklarda oturuyorlarsa söylemeleri gerekir.

kemal koç
işin içinde emre pisliği varsa kesin bi katekulli vardır

leventturksoy
31.05.2011, 18:45
drek fifa sorustursun federasyon zaten fenerli

augustus
31.05.2011, 18:46
Soruşturmanın amacı açıklanmış : "kamuoyunu rahatlatmak"..Gerçekleri ortaya çıkarmak gibi bir amaç yok.Kimse bir şey beklemesin bu soruşturmadan.

logitech
31.05.2011, 18:48
şikeciler ve şak şakcıları trabzondaydı!

Enes
31.05.2011, 18:55
Bende sonuç olarak bir şey çıkartmayacaklarını düşünüyorum,kılıflar şimdiden hazırlanıyordur....
Ama herkes bilecekki bu şampiyonluk temiz değil....

cenk52
31.05.2011, 18:56

Bence bundanda ümitlenme dostum, ihale menajere kalacak derim. En fazla iptal ederler lisansını, eh aziz iş ayarlar onada...

A.Gökhan AKIN
31.05.2011, 18:59
Soruşturma açılması talimatını Aziz vermiştir kimse boşa hayallere kapılmasın!!!!

My
31.05.2011, 19:40
Ya hu zaten TFF yi taraft tutmakla suçluyoruz. Şimdi bu fenerasyon kalkacak ta fb olayına tarafsız gözle bakıp öyle mi inceleme yapıcak. Allah aşkına buna inanan Trabzonsporlu var mı aramızda?

Bozacının şahidi şıracı olacak. Tek umut FİFA!

Ve sadece bu mesajlaşma olayıyla kalmamalı. Emenie olayı var herkesin gözünün içine baka baka eskişehir olayı gerçekleşti. Üzerine gidilmeli.

Sibel
31.05.2011, 20:40
1 maçı değil,irdele çoğunu!

pReN@_61
31.05.2011, 20:42
Bir şey çıkar mı dersiniz..Bence çıkmaz.

amasya0561
31.05.2011, 22:44
TFF nin yapacak birseyi yok. şikeyi tespit etselerde susarlar. AMA asıl olan FİFA ya sikayet edilmesidir. bu sene ligi eline ayagına bulaştıran yönetim inşallah bu konuda güzel bir dosya hazırlayarak bu işin uzmanlarının görüsünü alarakta FİFA ya başvurur. onlar bastırırsa bizim tff de olayın üstüne gitmek zorunda kalır. dosya hakem hatalarından art niyetleri ön planda olmalı. Mesela bülent yıldırımın eses maçında tolganın sakatlıgından dolayı 4 dk duran maçı sadece 3 dk uzatması maçı 0-0 bitirme çabasından. emenike ve sezer olayları. Vede sadece emre olayı degil gençler kalecisininde araştırılması.bizim ankaragücü helede bjk maçlarında verilmeyen penaltılarımız art niyetle dolu. azizin hakem açıklamaları. hatta enson köşe yazarları hakkında konusmaları. bunlar mafya ayagıyla türk futboluna yön verme gayretlerinin açıkca göstergesidir. ha şampiyonluk bizim mi olsun bole istemem. yeterki onların yaptıkları dünyaca bilinsin. (en çokta şenol hocaya üzülüyorum. bu ülke milli takımını dünya 3. yapmış adama yapılırmı bu haksızlık.)

Mustafa ÖZDEMİR
31.05.2011, 22:45
aynsını biz yapsaydık türkiyede yer yerinden oynardı...

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2011, 03:25
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2011/06/01/671x324/56132197664.jpg?72154902752

SAVCILIK soruşturmasında Okumuş'un ceza alabileceği dile getirilirken, suç unsuruna rastlanması durumunda "Sporda Şiddet Yasası'na göre; yüzde 50 artırılarak 5 ile 12 yıl arasında ceza verilebilecek. Cumhuriyet savcılığına intikal eden olayda suç unsuruna rastlandığı takdirde, Futbol Federasyonu Etik Kurulu da konuyu araştıracak. Bu doğrultuda Emre'ye ceza verilebilecek ve menajer Okumuş'un da FIFA lisansı iptal edilebilecek.

Fatih Özkan
01.06.2011, 03:31
Fazla soruşturmasınlar, istemedikleri sonuç çıkabilir ortaya...

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2011, 03:33
17 kez şampiyon olup 19 kez şampiyon gibi sevinen takım

http://www.maraton.com.tr/newpics/news/310520111607057381294.jpg

Fatih Özkan
01.06.2011, 03:43
Hani diyorum ki yaparlar mı bi insanlık ?
Gerçekten de adam gibi inceleyip, herkesin hakkını teslim ederler mi ?
Uzun sürmüyor zaten...
Yaptıkları aklıma geliyor, midem bulanıyor...

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2011, 03:48
“MESAJLARIN hepsi montajlanmış. Üstü kapatılarak veriliyor. Bunun gerçekleştiği iddia edilen yerde ben yokum. Kağan’ı tanımam etmem. 5 hafta önce bir kere gördüm. Benden maç için (F.Bahçe-A.Gücü) iki bilet istedi. Ekrem’le (Okumuş) BBM’de (BlackBerry Messenger) yazışırken “Abi benim biletler ne oldu?” diye sormuş. Ekrem de Emre abin söz verdi” diye yazmış. O mesajları montajlayarak yayınlıyorlar. Benim olmadığım yerde varmışım gibi konuşuyorlar.

Madem öyle idi Kemalettin Göktaş ile konuşurken niye 2 bilet olayını söylemedi?

2 Bilet için söz vermeye ne gerek var? Alt tarafı 2 bilet 100-200 lira.

Senaryo oluşturmuş aklınca. Az akıllıca şeyler kursalar ya. Yemedim bu 2 bilet işini !

Altan 61
01.06.2011, 03:50
Bisey cikmaz biliyoruz hepimiz ama bu isin de reziliyi var hic olmasa dunya duysun boyle olaylarin icinde olduklarini.
En buyuk ihtimal su menajerlere ceza felan verirler , fenere ceza vermez bu fenerasyon. Ahmet Gokcek adim kadar eminim ki Emre de vardi o olayin icinde demisti...
Zaten bunlarin sikesi tek bu mactan degilki , ikinci yarida her kotu gittikleri zaman hakemler kurtardi birde her onemli mac oncesi rakipin en iyi oyuncusuyla ugrastiler hep (sezer, emenike,...). Turkiyede bu islerin cozulmesi icin cok ama cooook seyin degismesi lazim. Italya bakin Juventusi ne ettiler , adamlar o sike olayindan sonra bi turlu toparlanamadiler anlayin ne buyuk hakem gucleri vardi arkalarinda eskiden...

only ts
01.06.2011, 04:15
yeterki rezil olsunlar yeterki kepazeliklerini dünya duysun diye yapılıyor bunlar.. yoksa birşey çıkmayacağını hepimiz biliyoruz !

DKaraduman
01.06.2011, 04:56
Eğer tek kanıt Blackberry Messenger'dan atılan mesajlarsa bir sonuca varmak mümkün değil. Bildiğim kadarıyla onlara erişim izni yok çünkü.

Gürsoy61
01.06.2011, 05:00
Bugün spor haberlerinde söyledi,Juventus eski başkanı Moggi için 5 yıl hapis cezası isteniyor ki bu olay 2006 dan beri sürüyor.Adamlar olayın ne kadar üstüne gidiyorlar görüyorsunuz.Küme düşürmeler,eksi puanlarla başlatmalar,şampiyonluğu 2.takıma vermeler yetmedi,bu işin içinde olan herkesin ceza alması için uğraşıyorlar.Biz de 1 aya kapanır dosya,şampiyon tecillenir.Şampiyonlar ligi var malum.

Mustafa ÖZDEMİR
01.06.2011, 08:43
adalet yerini bulur inşallah...

Nytre
01.06.2011, 10:32
hürriyetin haberlerini okusanız bu konuyla ilgili olarak oturup ağlarsınız fb.yi nasıl karalıyorlar diye.. bu kadar da zavallılık olmaz bu kadar da terbiyesiz bir gazete olmaz !

Emre GÜRDAL
01.06.2011, 10:42
kimi kime şikayet ediyoruz ki tff fb yi şampiyon yapanların içinde degilemi neden boşa kürek çekiyoruz azize basacvak milyon dolarlar işi örtbas edecek...

35deniz
01.06.2011, 10:46
emrenın mıllıtakımda oynatılmaması ıcın kampaya baslatma zamanı gelmedımı bmnnnnnnnnn

Adnan Özkan
01.06.2011, 10:47
Yazdıkalrınıza bakıyorumda ne diyeyim bilmiyorum arkadaşlar...Bu federasyonun inceleme işinden hiç bi şey çıkmaz..Çıksa çıksa ne çıkar bi,liyormusunuz? Birileri dostalr alışverişte görsün,insanlar sussun diye o menajer günah keçisi ilan edilir,fişini çekerler,meslek hayatı biter o kadar...ohhhh üstüne bir bardak soğuk su için derler...o kirli kupayı alsınlarda......geçti artık..ama çamur çirkef bulaşmış bir kupaları oldu....neyle yıkasalar çıkmaz..

albatros
01.06.2011, 10:47
sonuç önemli sonuç.
soruşturma açtık diyerek taraftarın gazını alamazsınız.

Barış Burak
01.06.2011, 11:08
iş savcıya bakar...

Emre EFENDİOGLU
01.06.2011, 12:37
hürriyetin haberlerini okusanız bu konuyla ilgili olarak oturup ağlarsınız fb.yi nasıl karalıyorlar diye.. bu kadar da zavallılık olmaz bu kadar da terbiyesiz bir gazete olmaz !

..refsizler topluluğu birleşmiş gazete çıkarmış.

Memduh
01.06.2011, 17:32
Unutmayın ki, masa başında kazanmaya alışkın bir takımla uğraşıyoruz. Başbakanın, Trabzon'dan verdiği mesaj nettir. Aziz yıldırımın beyanatı da aba altından sopa göstermekten başka birşey değildir. Federasyon, başının üstünde bu kadar kılıç varken, 18 hafta adil davranamamışken şimdi adalet beklenemez.

Mehmet Yusuf
01.06.2011, 18:06
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=84842

Ama burada yazdığım gibi bu konuda hiçbir kötü niyet yok.

Ben zaten Ekrem Okumuş'un benimle şaka yaptığını biliyordum yazdıklarının hiçbiri zaten olamazdı. Bu olaylar yaşanılanların dışında farklı bir boyutta olsaydı zaten benim vereceğim tepki de farklı olurdu.

Bir futbolcunun başka bir futbolcuyu kulübüne transfer ettirmesi zaten mantık dışı.

İnsanlar böyle bir şeye nasıl inanıyorlar anlamıyorum.

bu saatten sonra birşey olacağını sanmıyorum...

MahmutHSO
01.06.2011, 18:08
Bülent Yıldırım denen hakemi araştırsınlar bence.Peşi çorap söküğü gibi gelir..

Erdal DİLEK
01.06.2011, 21:05
ya bana sanki bizim yönetim bu işle tarftarı oyalamak istiyor gibi geliyor bana ma neyse, bende cok mu paranoyak oldum nedir:)

Barış Burak
01.06.2011, 21:17
tff değil,savcılık bu işi kovalamalı,yoksa tff o şirketi yasaklar futbol ''temilenmiş'' olur.

ulan şikenin ağababası zaten özgener ve p.çleri!

OLCAY ÇAKIR
01.06.2011, 21:49
Kaan Söylemezgiller, bu yazıyı word de mi yazmış?

İyi yazmış ha!

TFF soruşturma açmışsa adı üstünde soruşturMA dır o.

Sahi herkes suç duyurusu diyor da, dava açıldı mı?

Savcılık el koydu mu mevzuya?

Ben böyle bir habere denk gelmedim...

Millet anca esip gürlüyor.

*

Neyse, bu yazı bir topçu için fazla ağır... Kusura bakmasın...

*

Bir de gazetelerin ilgili sayfalarında bu haberin altında; "Ne oldu Trabzonlular gördünüz mü?" gibi zavallı ifadeler var mesela...
Kaan'In çıkıp ne demesini bekliyorduk ki? :)

Şaka gibiler camia olarak yemin ederim...

Sibel
01.06.2011, 21:57
Bir şey olacağı yok.Kimin yaptığının hesabını kimden soruyoruz.Gir kapıdan çık pencereden,aynı ev,aynı aile.

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2011, 22:14
Emre Belezoğlu : Montaj

Kağan Söylemezgiller : Şaka

Kağan'ın yazdığı yazı tamamen bir Avukat dili ile yazılmış. Al olum bunun altına imzanı at denmiş.

Başkanım bizleri uyardıktan sonra kendisiyle oturup konuştuk ve her şeyi gösterdim. Bunların şaka olduğunu ve Ekrem Okumuş'un ne kadar benimle ilgilendiğini anlattım.

Bu cümle kurgusu enteresan. Başkan önce uyarıyor, sonra Kağan her şeyi gösterdim diyor. Yani Kağan ilk Ahmet Gökçek ile görüşmüyor.
Oysa bu böyle değildi.

Kamil Çakmak
01.06.2011, 22:18
Bu ülkede futbolun ergenokanlarına soruşturma olmaz, harbiden bende bişey beklemiyorum. Bu soruşturmadan çıkacak sonuç yok.

Ava tüfeksiz giden avcıgibidir bu iş. Sonuç eeee tüfek yok yapacak bişey yok olacak . La git tüfeğini evden al gel vur angut kuşunu işte..

magicyattara
01.06.2011, 22:19
Bakalım;"hayatınızda 1 kez görüştünüz de bu görüşmeyi fb-Ankaragücü maçı öncesine nasıl denk getirdiniz" diye sorabilecek zekada bir savcı-hakim görebilecek miyiz..

objek
01.06.2011, 22:36
Bunlardan birsey cikmaz mhk gundemin deyisimine simdi kis kis guluyordurlar maclarin sonucuna esas tesir edenler belli bu hakemler konusulacagina saka sukalarla ugrasiyoruz adam penalti uretiyor kirmizi karti es geciyor sampiyonu belirliyor hicbirsey olmamis gibi yine yeni sezonda ayni film devam edecektir

memoFli
01.06.2011, 22:38
Minareyi çalan şeref fukalaraları kılıfını çoktan hazırlamıştır...

güneyli
01.06.2011, 22:42
Milli maçta emre kırmızıyı yerse maçıda kaybedersek işte o zaman emrenin koruyucuları ve karşıtları fena kapışır...

amasya0561
01.06.2011, 22:44
tek bu konu ile hiçbir şey çıkmaz. baksanıza mesajı alan bile şaka oldugunu biliyordum diyo.
buna benzer bir olay daha patlak verse (inşallah) bakın o zaman curcunaya. YÜCE ALLAHım birini daha şaşırtır inş. bu davaya bakacak savcıda olayı sadece bu konu üstüne degilde başka takım futbolcuları ve hakemleride araştırmaya alır. ama nerde.... sonunda yine biz haksız çıkarız. bizimle dalga geçerler:(

TSelif
01.06.2011, 22:58
Ne yani başkanına mesajı gösterirken şöyle mi dedin Kağan bey!
Aaa bak başkanım emre abi bana şaka yapmış .. ha ha ha !

mancester
01.06.2011, 23:12
Ati alan uskudari gecti biz hala uskudar nerde diye soruyoruz....

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2011, 23:51
sakat emenike ninerja milli takımında oynadı ve takımının 4. golünü attı

Nigeria 4-1 Argentina

Sefaenes
02.06.2011, 00:18
sakat emenike ninerja milli takımında oynadı ve takımının 4. golünü attı

Nigeria 4-1 Argentina

adamlar ne güzel gözümüze baka baka SIKE yaptilar ama herkez seyretti kayserisi ünali hediye ettiler tsk ederek. Emenikeyi satin aldilar bir kac oyuncu daha var. Es Es ve kayseri satilmisligin hediyesini aliyorlar

objek
02.06.2011, 00:27
Arkadaslar ahmet gockek milletvekili veya bir baskasi kim tv cikip bir sey iddaa ediyorsa vicdanlarda hakli cikabilir ama kanunlar onunde birseyleri ispatlamak icin elinde delillerin sahitlerin vs olmali bunlar gercekten varsa neden savci yerine herhafta yeni bir balon haber yapan telegol programina katiliyorlar ankaragucu baskani madem oyuncusuna guveniyordu neden bugunki ince ayar aciklamasi yaptirildi

cyberentalpi
02.06.2011, 00:46
Şimdi bursa siyaset felan yapmayalım
Bu Emre sevmez aqp yi basbakanı felan.

Bakın basbakan ne dedi trabzonda. benim gcum olsa kasimpasa dusmezdi.
rize cıkardı

cok siyaset yaptik. Forum kapanmasin.

hodlu
02.06.2011, 00:50
Tff ve mhk başkanı Paşa olsaydı şimdiye kadar hepsi içeri tıkılmış Trabzonspor da hak ettiği şampiyonluğu kutluyordu...

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 01:18
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Lazio’nun eski kaptanı Giuseppe Signori’nin de arasında bulunduğu 16 kişi, şike ve bahis skandalı iddiasıyla gözaltına alındı.

İtalya polisinin, Cremona merkezli yürüttüğü operasyonda, İtalya’nın 10’dan fazla kentinde olayla bağlantılı birçok kişi gözaltına alındı.

Bizde böyle polis yok. Olay çözülmez.

slmn
02.06.2011, 03:39
Kağana ayarı vermişler.

TaraftaR
02.06.2011, 06:19
Bu sorusturmadan bir sey cikacagini zannetmiyorum. Ortada bir yazisma var evet, saka-maka var. Ama mesaj bir menejerden gidiyor. Fenerbahce yi ne kadar bagladigi tartisilir. Kesin deliller varsa, bulunabilirse ne ala.

srdr
02.06.2011, 08:14
Kağana ayarı vermişler.

ayarı eziklerin başakını vermiştir... bitiririm futbol hayatını demiştir kesin.

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 08:20
Kağan'ın açıklaması çok güzel oldu. Herkezin ifadesi farklı ve çelişkili.
Bu kadar çelişkinin olduğu yerde net doğru söyleyen yok.
Avukatlar bu yazılı ve sözlü beyanatları birleştirirse şifre misali olay kendiliğinden çözülecek.

Şu net Kağan tehtid edilmiş. Bu deliller seni bitirir.
Milli takım, futbol hayatın biter, ailen rezil olur, geleceğin kararır. Bunu yazılı metindeki parçalardan net anlıyabilirsiniz.

Fenerbahçe tarafından hazırlatılmış bir metnin altına imza attırılmış.

"Bir futbolcunun başka bir futbolcuyu kulübüne transfer ettirmesi zaten mantık dışı. İnsanlar böyle bir şeye nasıl inanıyorlar anlamıyorum."

Bu cümle Kağan'a ait , en yakın örneği Emenike'nin Yobo tarafınan Nijerya Milli takımına ve Fenerbahçe'ye alınması..

"Maçtan maça ancak birkaç kerede tesadüfen görüşmüşüzdür."

Hele bu cümlesi beni bitiriyor :)

Çünkü Emre Kağan'ı tanımadığını ve görüşmediklerini söyledi.

inadina61_08
02.06.2011, 08:46
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Lazio’nun eski kaptanı Giuseppe Signori’nin de arasında bulunduğu 16 kişi, şike ve bahis skandalı iddiasıyla gözaltına alındı.

İtalya polisinin, Cremona merkezli yürüttüğü operasyonda, İtalya’nın 10’dan fazla kentinde olayla bağlantılı birçok kişi gözaltına alındı.

Bizde böyle polis yok. Olay çözülmez.
Birde olaylara karışan iki takımdan ikişer oyuncu yüzünden kulüplerin lisansının iptal edilmesi mevzu o iki oyuncunun özel yaşamında yaptıkları başka ülkede kulübünü bağlarken bizde fenevi bağlamaz deniyor ve olaylar maçtan bir kaç gün önce oluyor, daha çnce Fatih ve gökdeniz olaylarında ana haberleri saatlerce uzatan, olaylar ortaya çıkmadan dar ağacı kuran şerefsiz medyaya gününü göstermek lazım birde bu hafta sonu ahmet çakarın bir sözü vardı olayların özeti"Bu sene fener geçen seneki kadar rahat edemez, gs başkanı ve bjk başkanının medya gücü var" Ne anladım Vurun Trabzonspora nasılsa idareciside iş işten geçtikten sonra konuşuyor taraftarıda ne yapsa haberlere bile çıkarılmıyor kimsenin haberi olmuyor,
Şampiyonluk kupasını alsınlar...yapsınlar ama feneve de vermesinler ve sadece paranın peşindeyim şikecilerin alacağı CL ve Lig parasını istiyorum, Düşünsenize o kadar para gelse transferde coşmuş yönetim kimleri getirir. Yazık bize ve son olarak çok üç gibi görünsede yıllarca Barcelona ya karşı yapıldı en basiti herkes kral kupasını real'e nasıl verdiklerini gördü ama kulüp yıllar süren yapılanma sürecinde önüne geleni EZİYOR bizde öyle olmalıyız..

Ali İhsan
02.06.2011, 09:00
Bu işte tffden bir şey uman var mı? Zaten fbye en büyük desteği onlar vermedi mi? Hakem atamalarındaki, klüplerin davranışlarına verilen tepkilerdeki ve maç günü belirlemedeki yanlı tutumları da mı size birşey ifade etmiyor?

Türkiye'de bağımsız savcılar ve bağımsız yargı olsaydı çoktan tüm kirli çamaşırlar ortaya çıkardı. İki telefon dinleyip, iki de hesap incelediğin zaman kim ne bok yemiş anında anlarsın...

Çocuk madem bunu şaka olarak görüyormuş neden gidip bu konunun üzerine gideceğine emin olduğu başkanına bu mesajları gösterdi. Buna yan çizmek denir.

Mustafa
02.06.2011, 09:14
Mahallede bir çocukla kavga edersin babası gelir ona şikayet edersin.Babası der ben eve gidince onun kulağını çekeceğim sen evine git hadi.Evde çocuk odasına gider babası televizyona olay kapanır gider.

TStoygarTS
02.06.2011, 09:15
Türkçe klavyesi olmayan arkadaşlar yazarken yorulmasın (ş sorun oluyor sanırım) . $ike çok manidar olacaktır bu $eref timsallerine. Ayrıca $aka demişler, haklılar $aka olabilir!!!

Memduh
02.06.2011, 10:05
Kral Çıplak

Sokaktaki simitçi, masanın başında oturan adam, sahada koşturan futbolcu yani herkes "Kral'ın çıplak" olduğunu biliyor. Biliyor da söyleyemiyor. Çünkü hepsinin üstünde demoklesin kılıcı var. Aman ha yanlış anlamayın, kılıç dediysem öyle kılıç değil. Bildiğiniz her kapıyı açan kılıç!!

Kağan kardeşimiz maçtan önce yaşanan bu olayı maçtan sonra birilerine göstermiş belli. Lig bitince patlak verdi nedense. Şimdi iki ihtimali de değerlendirelim. Empati kuralım beraberce. Maçtan önce nerede olduğu belli olmayan Emre abisinin menajeri kendisine şaka yapıyor. Kendimi Kağan'ın yerine koyuyorum. Şaka yapıldığını çok iyi bildiğim için gönderilen mesaja ":)))" şeklinde bir ifade gönderip hiç bir şey olmamış gibi hayatıma devam ederdim. Hadi siz de kendinizi Kağan'ın yerine koyun, ne yapardınız Allah aşkına?

Şimdi bir de olayın şaka olmadığını farz edelim. Böyle bir mesaj gelince eğer nemalanmayı düşünseydim, sessiz kalıp beklerdim. Belki de gerçekten fenerbahçeye transfer olacağım, neden beklemeyeyim ki? Ancak nemalanmayı düşünmüyorsam, olayı yöneticilerime aktarırdım.

Peki ya şimdiye kadar yaşananlar yukarıda tanımlamaya çalıştığım olası insan davranışlarının hangisine giriyor? Kağan kardeşimiz önce nemalanmayı düşünmeden onurlu bir davranış göstererek başkanına gidiyor. Maçtan sonra hemen duyumlar alınmış ki milletvekili bu durumu TV'de anlatıyor. Ya sonra...
Bunların hepsinin şaka olduğu söyleniyor. Yani, Kağan kardeşimiz kendisine gelen mesajın şaka olduğunu bilmesine rağmen, başkanına gidip "bana böyle bir şaka mesajı atmışlar" diye açıklama yapıyor. Hangi ruh hali içinde olursanız olun, mesajın şaka olduğunu biliyorsanız, gidip bunu başkanınıza anlatmazsınız. Anlatırım diyen kralın çıplak olduğunu söyleyemez elbette.

Kral çıplak ve bu maçın maniple edildiğini herkes biliyor.

Badaloğlu
02.06.2011, 10:14
17 kez şampiyon olup 19 kez şampiyon gibi sevinen takım

http://www.maraton.com.tr/newpics/news/310520111607057381294.jpg

Bu soruşturmadan bir şey çıkmaz... Neden çıkmayacağı apacık ortada... Türkiye Futbol Federasyonu eğer bu konuda ciddi bir iş yapmaya çalışsaydı, önce adı şike iddialarına bulaşmış milli takım oyuncusu olan Emre Belezoğlu'nun soruşturma bitene kadar milli takım kadrosundan çıkartması gerekirdi.

Objektif, temiz ve şaibesiz davranmak bunu gerektirirdi. Ama görüne o ki, göstermelik bir soruşturmayla bu iş kapatılacak. Kabak en zayıf halka olan Ekrem Okumuş'a patlayacaktır, patlatılacaktır!!!

Ben avukat değilim ama aklıma takılan bir konu var. Düşünün herhangi bir kişi çalıştığı iş yerinde (kamu ya da özel) hakkında soruşturma açılacak, ama çalışan kişi hiç bir şey olmamış gibi o iş yerinde çalışacak. Olmaz öyle bir şey...

Onur Civelek61
02.06.2011, 10:30
Futbolu kim yönetiyor?
"Futbol Federasyonu yönetmesi lazım. Federasyon yönetmeye çalışıyor ama karşısında bir Aziz Yıldırım gerçeği var çok net söylüyorum. Aziz Yıldırım Türk futbolunu yönetmek istiyor, yorumcuları da yönetmeye kalkıyor. Yani yorumculara diyor ki; yorumları ya bana göre yapın, yani ben penaltı diyorsam penaltı diyin, yoksa gidersiniz diyor...Her halde patronlara söyleyip kovduracak aksi fikirde olanları.
Futbolda şiddetten bahseden adam 5 yılda 10 defa ceza heyetine gitmiş. Önce kapının önünü temizle sonra başkalarına konuş. Şiddetten bahseden şahıs 5 yılda ceza heyetine gitmiş kardeşim.
Aziz yıldırım tesis yönünden başarılı. Zaten futbolda başarısız olunca tesise yöneliyor. Diğer yerden o açığı kapatmak istiyor. Bir de federasyona kendi adamlarını sokmakta başarılı... Futbolda Fenerbahçe başarısız. Verdikleriyle aldıklarına bakarsınız başarısını anlarsınız."
2010-11 sezonu şaibeli mi?
"Şike sigara dumanı gibidir. Elle tutulmaz. Emre olayı federasyonu aşan bir şey. Emre’ye mesaj çekilmiş, o onun akrabası falan filan vıcık vıcık bir şey. Emre diyor ki önce tanımıyorum diyor, sonra tanıyorum diyor. Devlet bu işe el atar uydudan her şeyi alıyorsun. Emre bu çocuğun yanında mı değil mi mesajı atarken öğrenirsin. Yalan beyansa o zaman gerçek vardır ortada. Bu iş çok zor bir şey değil ki. Birini yakarsın milat olur. Birini yakacaksın sonra da o diğerlerini ele verir. O da vardı bu da vardı Ahmet sen de vardın Fatih sen de bunu yapmıştın diye iş çözülür. Emre Mesajı attı ise... Bu ortaya çıkarsa Türkiye'de çok şey düzelir. Bu işin şakası olmaz nasıl olur şaka... Federasyonun Bursa'ya verdiği ceza doğru bir cezadır. Örnek olsun Bursa'ya verilen ceza. Tribün şov yapılmasın.

Erman Toroğlu

Alper Calik
02.06.2011, 11:11
Arkadaşlar,

Trabzonspor un savunucusu yoktur.
Her ne kadar bölgenin veya şehrin birçok işadamı, politikacısı, mafyası vb. var bilinse de, bu sene 3. tekrarını gördüğümüz gibi, HAKKIMIZ YENİRKEN, güçlü ve etkili olabilecek kendi insanımız bile bizi ve Trabzonspor un haklarını savunmamıştır bu sene de aynısı olmuştur.

Kulübün onursal başkanı bile FB nin şampiyonluğunu aklamaya cilalamaya çalışırken, TFF nin Ankaragücü, Eskişehir, Karabük ile ilgili birşey yapmasını beklemek saflık olur.

Bizim camianın önde gelenleri denilen adamların hepsi, Trabzonspor üzerinden prim yapmayı, kazayla şampiyon olursa ben yaptım demeyi kollamaktadırlar. Ama Trabzonspor un hakları çatır çatır yenirken, bu sene örneğini gördüğümüz gibi 1 TEK AÇIKLAMA 1 KİŞİ GÖREMEZSİNİZ.

Çünkü bu insanlar biz taraftarlar gibi bir beklentisi olmadan Trabzonsporlu değiller. Bunların bir kısmı FB, BJK, GS li hatta. Alenen öyle. Çoğu işadamı, politikacı, bir yerlerden beklenti ve bağlantıları var ve o işlerine en ufak zarar gelme İHTİMALİ bile olsa SUSARLAR. Susmuşlardır. Yine susacaklardır.

Bu gerçeği görelim. Bizim, bizi savunan etkili insanlarımız YOK YOK YOK. Şampiyon olamamızın nedeni de budur.

Bu seneki çekişme TS yerine BJK veya GS ile olsa idi, FB ye alenen 18 de 17 yaptırabilirler miydi?
Ya da tersi olsa idi, TS geriden gelip 18 de 17 yapmaya kalksa, hatta yanlışlıkla yapıp şampiyon olsa idi, şu anda lig çoktan iptal edilmiş olurdu şaibe var diye ! FB liler 18 de 17 yapmışken kendi maçlarında şaibe aramayıp, TS lilere, herkes size yattı diyecek kadar iğrenç durumdalar. Onlar 18 de 17 yapmış ama takımlar bize yatmış !!

Bizlerin, şampiyon olma ihtimalimizin neredeyse 0 olduğunu bilerek davranması gerekir. Yoksa boşu boşuna üzülürüz. Adamlara 18 de 17 yaptırdılar alenen. Daha ötesi var mı bunun?

Bizi savunacak etkili isimlere dikkat edin, hepsi ya iş işten geçtikten sonra konuşuyor ya da boş konuşuyor. Hepsi FB yi tescillemekle yağlamakla meşgul. Çünkü konuşamazlar, menfaatleri İstanbula bağlı.

Allah aşkına soruyorum sizlere. Elinizi vicdanınıza koyun. Buradaki insanlar bu seneki TS ve FB nin neredeyse tüm maçları izledik. Hepimiz.
Olan bitenleri gördük ve bir kanaatimiz var. FB kayrıldı diyoruz. GÖZÜMÜZ GÖRÜYOR çünkü.

Bu kadar insan bu olanları gördük de, hepimiz hata yaptık, oysa camianın önde gelenleri onursal başkanlar vb. (isimler önemli değil hepsini kastediyorum) nasıl olmuşsa bu bizim gördüklerimizi göremediler ! "Trabzona mağdur edebiyatı yakışmaz" diyecek kadar bizi aşağılayıp FB yağcılığına soyunmuşlar !

Nasıl oluyor da binlerce taraftarın gördüğünü koca koca adamlar iş adamları gör(e)miyor. Herhalde biz körü körüne taraftarız, futboldan anlamıyoruz, onlar anlıyorlar. Meğersem hepimiz yanılmışız, büyüklerimiz herşeyi görmüşer, şaibe filan yokmuş.

Bunları görüp de birşey yapmayanlara, sesini çıkarmayanara, faydalananlara Allah layığını versin. 1 micron hakkım var ise haram olsun.

ŞAMPİYON TRABZONSPOR ve TARAFTARI

28TS61
02.06.2011, 12:36
Göktaş suç duyurusunda...

02 Haziran 2011 / 11:33

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Emre Belözoğlu ve mesaj olayında ismi geçenler hakkında bugün Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş 2010- 2011 Süper Lig sezonunda yaşanan olaylarla ilgili bugün Trabzon Adliyesine gelerek, AK Partili Av. Ahmet Metin Genç ile birlikte suç duyurusunda bulundu.

Göktaş'ın açıklamalarından satırbaşları

Ligde yaşananlar yenilir yutulur cinsten değil. Mesaj olayında ismi geçen herkesten şikayetçi oluyorum. Zaten Ankaragücü maçı da bütün gerçeği ortaya koymuştur. Bana tehdit mesajları değil ancak küfürlü çok sayıda mesaj geldi. Ayrıca Facebook'ta da benim aleyhimde mesajlar var. Bunların hepsinin takipçisi olacağım.

DETAYLAR VİDEO VE FOTOĞRAFLAR BİRAZDAN HABER61.NET'TE...

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=84903

35deniz
02.06.2011, 12:45
Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ilelioglu
02.06.2011, 13:05
Göktaş suç duyurusunda...

02 Haziran 2011 / 11:33

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Emre Belözoğlu ve mesaj olayında ismi geçenler hakkında bugün Trabzon Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş 2010- 2011 Süper Lig sezonunda yaşanan olaylarla ilgili bugün Trabzon Adliyesine gelerek, AK Partili Av. Ahmet Metin Genç ile birlikte suç duyurusunda bulundu.

Göktaş'ın açıklamalarından satırbaşları

Ligde yaşananlar yenilir yutulur cinsten değil. Mesaj olayında ismi geçen herkesten şikayetçi oluyorum. Zaten Ankaragücü maçı da bütün gerçeği ortaya koymuştur. Bana tehdit mesajları değil ancak küfürlü çok sayıda mesaj geldi. Ayrıca Facebook'ta da benim aleyhimde mesajlar var. Bunların hepsinin takipçisi olacağım.

DETAYLAR VİDEO VE FOTOĞRAFLAR BİRAZDAN HABER61.NET'TE...

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=84903

Trabzonspor'un hakkini savunmak isteyen herkese destegimiz tamdir.

Insallah sonuna kadar gider...

Ilelioglu
02.06.2011, 13:09
Bu arada belkide bircok kisinin haberi yoktur...

Italya'da yine bircok şike iddaalari var ve lige cikan iki takim (biri Atalanta digerini unuttum) sampiyonluklari ellerinden alinacakmis ve lige cikarilmayacaklarimis.

Ama asil konu o degil, şike iddaalarinin ortaya atildigi gün savcilik hemen harekete gecmis ve tam 7 ay boyunca iddaa edilen kisilerin telefonlarini dinlemis.

Sonuc....şike var...:cool:

Iste buna hukuk devleti derim ben.

Türkiye'de hic böyle birsey oldugunu gördünüz mü?

:rolleyes:

Ilelioglu
02.06.2011, 13:15
İtalya'da bir şike skandalı daha!

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Lazio'nun eski kaptanı Giuseppe Signori'nin de arasında bulunduğu 16 kişi, şike ve bahis skandalı iddiasıyla gözaltına alındı.

Roma- İtalya polisinin, Cremona merkezli yürüttüğü operasyonda, İtalya'nın 10'dan fazla kentinde olayla bağlantılı birçok kişi gözaltına alındı. Serie B'yi ilk iki sırada bitirip Serie A'ya yükselen Atalanta ve Siena takımlarının maçlarının soruşturulduğunu belirten yetkililer, bu takımların yeniden Serie B'ye dönme risklerinin bulunduğunu ifade ettiler.
Daha çok Serie B ve Serie C'yi kapsayan toplam 18 maçın gözlem altında bulunduğu belirtildi.

1 Haziran 2011

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=249284

Ilelioglu
02.06.2011, 13:17
İtalya Yine Karıştı

İtalya'da 2006'da patlak veren şike skandalının ardından bir skandal daha ortaya çıktı.

İtalya’da 2006 yılında ortaya çıkartılan Serie A’daki şike skandalının mahkemesi hala devam ederken, bu kez de Serie B ve Lega Pro’yla ilgili şike skandalı ortaya çıkartıldı. Skandalla ilgili aralarında milli futbolcuların da bulunduğu 16 kişi tutuklandı.

Lombardia Bölgesi’nde yer alan Cremona Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Bari, Como, Bologna, Rimini, Pescara, Ancona, Ascoli, Ravenna, Benevento, Roma, Torino, Napoli ve Ferrara’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda "spor müsabakalarının sonuçlarını değiştirmek için suç organizasyonu oluşturmak" suçlamasıyla toplam 16 kişi tutuklandı.
Tutuklananların arasında milli futbolcu Beppe Signori, Cristiano Doni ve Stefano Bettarini’nin de yer aldığı açıklandı. Tutuklananlardan 7’sinin cezaevine gönderildiği, 9 kişinin ise ev hapsine alındığı açıklandı.

Operasyon emrini veren Soruşturma Hakimi Guido Salvini, maçların manipüle edilmesi için çarpıcı bir sistem oluşturulduğunu, hatta sonuçları değiştirmek için sabit bir tarife uygulandığının tespit edildiğini dile getirdi.

Salvini, organizasyonun "tartışmasız lideri" olarak Beppe Signori’yi gösterdi. Salvini, geçtiğimiz sezon birinci lige çıkan Siena ve Atalanta’nın da organizasyon dahilinde olduğunu dile getirdi. Bu durum iki takımın birinci ligden men edilmesini gündeme getirdi. Olayla ilgili 28 kişi hakkında daha soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

Kaynak: http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=3fd80b53-6424-40aa-92e1-15b14e1f2238

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 13:20
Şu Fenerbahçe'nin 18 maçta 17 galibiyeti, en az 4-5 maç şaibeli.. hakem hataları, futbolcu ayarlamaları, medya ile oyuncuları etkileme, etik olamyan transferler (Emenike)

İtalya'da olsa küme düşürürler

Ilelioglu
02.06.2011, 13:20
Emre hakkında suç duyurusu!

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, 'şike' iddiası ile Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlar, elinde bulunan CD ve imzasız mektup ile ilgili olayda adı geçen şüpheliler Emre Belözoğlu ve Ekrem Okumuş hakkında ''şike'' iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Ahmet Metin Genç ile Trabzon Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan Göktaş, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında oynanan ve evsahibi ekibin 6-0'lık galibiyeti ile sonuçlanan Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi, Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlar, elinde bulunan CD ve imzasız mektup ile ilgili açıklama yaptı.

Göktaş, Fenerbahçe-Ankaragücü maçından sonra kamuoyuna çeşitli açıklamalarda bulunduğunu belirterek, ''Biz Ankaragücü'den bir futbolcuya Emre Belözoğlu tarafından telefon edildiğini söylemiştik. Bu futbolcunun ismini de açıklamamıştım. Daha sonra ise futbolcunun Kağan Söylemezgiller olduğu ve mesajın içeriği ortaya çıktı. Tüm kamuoyu da bunu duydu. Bundan sonra bana bir imzasız mektup geldi. Bu mektupda tüm detaylar belirtiliyordu'' dedi.

Göktaş'ın avukatı Ahmet Metin Genç ise Fenerbahçe-Ankaragücü maçı öncesi Ankaragücülü oyuncu Kağan Söylemezgiller'e gönderilen mesajlar, ellerinde bulunan CD ve imzasız mektup ile ilgili olayda adı geçen şüpheliler Emre Belözoğlu ve Ekrem Okumuş hakkında ''şike'' iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Ligin şaibeli olduğuna ilişkin iddiaların bulunduğunu öne süren Genç, bu konuda da çalışmalarını tamamladıktan sonra suç duyurusunda bulunabileceklerini belirterek, ''Soruşturmanın sağlıklı ve cesur bir şekilde yürütüleceğine inanıyoruz'' dedi.

Açıklamanın ardından Göktaş ve Genç, şikayet dilekçesi ile CD ve imzasız mektubu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Kaynak: http://www.maraton.com.tr/Emre-hakkinda-suc-duyurusu_141514.html

Ilelioglu
02.06.2011, 13:23
Şu Fenerbahçe'nin 18 maçta 17 galibiyeti, en az 4-5 maç şaibeli.. hakem hataları, futbolcu ayarlamaları, medya ile oyuncuları etkileme, etik olamyan transferler (Emenike)

İtalya'da olsa küme düşürürler

Adamlar tam 7 ay boyunca telefon dinlediler...:cool:

Niye? Cünkü şike iddaalari var diye, darisi Türkiye'nin de basina.

Basbakan "Güya Fenerbahce'yi ben sampiyon yapmisim" diyene kadar, üstelik hicbir Trabzonsporlunun böyle bir iddaasi olmadi, gitsin su şike iddaalarina kulak versin.

sifuni
02.06.2011, 13:33
üstüne gidilmesi cok iyi birsey cikmasa bile ki insallah cikar seneye ve gelecek senelerde yapmak istediklerinde daha cok korkacaklar.

Ilelioglu
02.06.2011, 13:35
Bu soruşturmadan bir şey çıkmaz... Neden çıkmayacağı apacık ortada... Türkiye Futbol Federasyonu eğer bu konuda ciddi bir iş yapmaya çalışsaydı, önce adı şike iddialarına bulaşmış milli takım oyuncusu olan Emre Belezoğlu'nun soruşturma bitene kadar milli takım kadrosundan çıkartması gerekirdi.

Objektif, temiz ve şaibesiz davranmak bunu gerektirirdi. Ama görüne o ki, göstermelik bir soruşturmayla bu iş kapatılacak. Kabak en zayıf halka olan Ekrem Okumuş'a patlayacaktır, patlatılacaktır!!!

Ben avukat değilim ama aklıma takılan bir konu var. Düşünün herhangi bir kişi çalıştığı iş yerinde (kamu ya da özel) hakkında soruşturma açılacak, ama çalışan kişi hiç bir şey olmamış gibi o iş yerinde çalışacak. Olmaz öyle bir şey...

Italya'da Federasyon sorusturma baslatti ve simdiye kadar bir sürü kisi tutuklandi.

Ayrica bircok takimin elinden yine sampiyonluklar alinacakmis.

Türkiye'de ise Fener kacinci kez haksiz sampiyonluguna seviniyor, hey gidi benim hukuk devletim.

Gücün hukuku islemeye devam ediyor...

sifuni
02.06.2011, 13:45
Serder Kesimala karsiili para + Ilhan eker,Okan Akan,Gökhan Ünal = Kayserinin yatip 3 puani vermesi ve Trabzonspor macina Sampyonluk maci gibi asilmasi.

Emenike karsilik 9 milyon € = Emenikenin fenere karsi oynamasi

Sezere karsilik bilica arti para = Fenere yatmasi 3 puan hediye etmesi ve Trabzonspora karsi kusana kadar oynamalari (gerci cok belli oluyor diye vazgecmis gibi görünüyorlar ama Sezon baslangicina yakin alirlar)

Kaani takima almak icin kastirma mesaji.

Medya hakli fenerin Sampiyonlugu yaptigi güclü transflere bagliymis :rolleyes:

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 13:51
Emenike olayı daha değerli. Bir maçta oynamıyorsun rakibine, o takım şampiyon oluyor. 1 hafta sonra transfer oluyorsun.

Karabük 9 milyon Euro aldığı için sesi çıkmıyor. ŞİKENİN RESMİ HALİ.

Hırsız belli ama gizli olmadığı için suçlu aramaya gerek bile duyulmuyor.

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 15:24
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2011/06/01/fft16_mf1386877.Jpeg

İlginç birşey dikkatimi çekti..

Ofis programlarından birisinde yazılmış, noktası, virgülü cümle kurguları son derece uyumlu ner bir makale !
Bunu bir futbolcu kurgulayamaz.

ve

Yazı Kağan Söylemezgiller başlıyor, bitiyor :)

sonra tekrar adını yazıp imza atıyor :)

Ahmet Karadeniz
02.06.2011, 15:57
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2011/06/01/fft16_mf1386877.Jpeg

İlginç birşey dikkatimi çekti..

Ofis programlarından birisinde yazılmış, noktası, virgülü cümle kurguları son derece uyumlu ner bir makale !
Bunu bir futbolcu kurgulayamaz.

ve

Yazı Kağan Söylemezgiller başlıyor, bitiyor :)

sonra tekrar adını yazıp imza atıyor :)

gerçekten çok iyi bir tespit tebrik ederim renkdaş.

Mustafa YILMAZ
02.06.2011, 16:16
bu konuda bir şey çıkacağını sanmıyorum ama fenerin ne mal olduğunu herkes görmüş oldu bu yüzden zaten fenerliler hariç herkes nefret ediyor bu takımdan günahların takımısın şikebahçe.

italya'da olanı görüyoruz juve'yi bile küme düşürdüler kimsenin adına bakmıyorlar ve hemen tutukluyorlar bizde olana bakın herşey apaçık ortada belgeli olduğu halde emre denen o şikeci milli takımda oynayacak yarın federasyon göz boyama incelemesi yapacak sonra unutulacak zaten. küçük bir kızın başını yarıp kanlar içinde bırakan fenerlilere ceza verilince fenere haksızlık yapıldı deyip cezayı kaldırtan bir başbakanı varsa bu ülkenin fenere hiç bir şey olmaz.

hepsini bi kenara koy şu istanbul basınından nefret ediyorum feneri şampiyon yapmak için görülmemiş bir gaz verdiler hele o rdvanın yayıncı kuruluşa yazık diye ağlaması unutulacak cinsten değil.

Engenius
02.06.2011, 16:16
O değil de bu kadar mongolbahçe taraftarı şampiyonluklarının hakları olduğuna inanıyor olamaz. Yani bu kadar körleşemez kimse; gerçekleri bu kadar gözardı edemez. Ben artık bunların kötü niyetli olduklarını düşünüyorum. Zira kimse bu kadar aptal olamaz. En azından oyle umuyorum.

Murat Altun
02.06.2011, 16:35
O değil de bu kadar mongolbahçe taraftarı şampiyonluklarının hakları olduğuna inanıyor olamaz. Yani bu kadar körleşemez kimse; gerçekleri bu kadar gözardı edemez. Ben artık bunların kötü niyetli olduklarını düşünüyorum. Zira kimse bu kadar aptal olamaz. En azından oyle umuyorum.

Aptal olmasalar gider namuslu delikanlı bir takım tutarlardı dimi ya :D

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 16:38
Bir yazı yazsam Emre Belezoğlu şu şekilde ifade de bulunmam

"Emre ağabey ile olacak şeyler değil bunlar. Benim Emre ağabeyimle zaten böyle bir konuda hiçbir diyaloğum olmadı."

TDK uyumlu kelimeler seçmiş. Maşallah. Türkçesi, 5 sanırım.

kani6161
02.06.2011, 16:52
bekleyip göreceğiz

Abluka
02.06.2011, 16:55
Kemalletin Göktaş bey konuşurken yayınlanmayan bir mesajı söyledi;
Kağan:Merak etme abi ben zaten ilk yirmi dakikan sonra kırmızı yer çıkarım ...

Maçı hatırlıyorum da...Hakikaten ilk sarı gördükten sonra kırmızı karta dönmesi gereken iki hareketi Cücü tarafıdan es geçildi ve fenerliler ne hakeme ne de kağan'a tepki göstermediler..
Aynı maçta Sestak'ın faullerinde ise adamı da hakemi de yiyecektiler :)

Ilelioglu
02.06.2011, 17:11
FIFA’ya şikayet dilekçesi gönderildi

Trabzonspor Kulübü Fenerbahçe ile Ankaragücü kulüplerini karşı karşıya getiren mesaj olayıyla ilgili olarak FIFA’ya şikayet dilekçesi gönderdi.

Başkanımız Sadri Şener imzasıyla Başkan Sepp Blatter’e hitaben gönderilen dilekçede, söz konusu olayın Türk futbolu açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekildi.
Dilekçede FIFA lisanslı menajer Ahmet Bulut’un sahibi olduğu Foot&Ball isimli şirkete mensup iki farklı takımın formasını giyen oyuncuyla şirket ortağını buluşturan söz konusu olayın içeriğine dikkat çekildi.
Aynı firmada Emre Belözoğlu’nun kuzeni Volkan Bahçekapılı’nın görev yaptığının da altı çizildi.
Söz konusu mesajın televizyon kanallarında açıkça gösterildiğinin de vurgulandığı yazıda, maçın Fenerbahçe lehine 6-0 bittiği kaydedildi.
Bu arada Emenike transferi de şikayet dilekçesinde yer aldı. Bu oyuncuyla aynı takım formasını giyen Bülent Ataman’ın açıklamalarına vurgu yapılan dilekçede, FIFA statülerinin ilgili maddelerine atıfta bulunularak, müsabakaların üzerinde açıkça manipülasyon anlamı taşıyabilecek bu gelişmelerin değerlendirilmesi talep edildi.

Kaynak: http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=7462#Icerik

bariskaratas
02.06.2011, 17:26
Ya bu olay Fb'yi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor maalesef sonuçta mesajı atan Emre olarak gözüküyor ceza gelecekse Emre'ye gelir hiç ümitlenmeyelim.:(

Emre'nin suclu oldugu ispat edilirse bal gibi de feneri ilgilendirir.
Fenerin sözlemeli oyuncusu. Şike yi kim yapacak? İlla başkanları mı direk muhatap olması lazım? olur mu yani?
Ayrıca gözden kaçırılmaması gereken yarıntı Emre ile menejerlik şirketi arasında ki bağlantı.
Emre ile Okan ın gizliş ortak olduğunu sağır sultan bile duydu.

barisb
02.06.2011, 17:45
FIFA'ya gönderilen şikayet dilekçesi güzel oldu. Yurt içinden bişey çıkmaz. Hoş, diğer taraftan da çıkmayabilir ama en azından gürleriz.

cihatöztürk
02.06.2011, 18:34
tek umudumuz FIFA fedarasyondan birşey çıkmaz

bir umut işte bakalım hayırlısı inşallah..

bordo61
02.06.2011, 18:50
Olay yargıya taşındı arkadaşlar

Artık bişey çıkmaz demeyin.

Bişey varsa çıkacaktır. Ha ceza az olur o başka

OKTAY YILMAZ
02.06.2011, 19:19
FIFA ya yazılan şikayet dilekçesine Türkiye'de spora siyasetin "MÜDAHİL" olduğu da eklenmeliydi, ama bizim başkan buna cesaret edemez çünkü kendisini oraya getiren Faruk Özak ve Tayyip'tir, 2003'de kırdığı kalbimizi kazanmak için Sadri'yi getirdiler,
Oysa bu ülkede siyaset spora direkt olarak MÜDAHİL, Eğer bu da dilkekçeye eklenseydi FIFA çok katıdır bu konuda ya ligi tescil etmez yada spor faaliyetlerini tanımazdı. Yunanistan'ı epey titretmişlerdi.

1- Haluk Ulusoy yönetimini devirip Hasan Doğan'ı getiren HÜKÜMET
2- Hasan Doğan'ın vefatından sonra Özgener'i getiren, yani Hasan Doğan'ın devamı yine HÜKÜMET
3- En kritik haftada başbakan, aziz-alex görüşmesi
4- Antalya milletvekili fener kongre üyesi Abdurrahman arıcı'nın ne alakaysa Antalya maçı değil, fener maçı hiç değil ama Eskişehir-TS maçında eskişehir soyunma odasında görülmesi ve o adamın hala AKP antalya milletvekili adayı olması.
Bu 4 madde çok ciddi ama dediğim gibi Sadri başkan Faruk Özak'ın klüp üstündeki maşası maalesef....

My
02.06.2011, 20:46
Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu mu peki? Syn. Göktaş verecem diyordu.. Hiç bir yerde bunlarla iligili bir haber okumadım..

Barış Burak
02.06.2011, 20:47
Olay yargıya taşındı arkadaşlar

Artık bişey çıkmaz demeyin.

Bişey varsa çıkacaktır. Ha ceza az olur o başka

''birşey varsa çıkacaktır'' cümlesine katılmıyorum.bence birşey çıkacak,fakat çok yüzeysel bırakılacak,fbnin şike yaptığı apaçık belli,isteyen savcı bunu sorgular, fbnin bırakın 3 puanın silmesini,küme bile düşürür.

herkesin bildiği gerçek bu. ama yüzeysel bir şey olacak,yine birileri günah keçileri ilan edilcek. ve türk futbolu temizlenmiş olacak....

keşke haksız olsam...

Serdær
02.06.2011, 20:47
Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu mu peki? Syn. Göktaş verecem diyordu.. Hiç bir yerde bunlarla iligili bir haber okumadım..

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=84920

Enes
02.06.2011, 20:48

verdi...
HABER 61 DE var Murat abi...

Gökhan ARSLAN
02.06.2011, 21:01
Hicbirsey olacagini sanmiyorum...
Umarim yanilirim hatta rezil olmaya raziyim (:

Osman Yavuz
02.06.2011, 21:07
Ya bahsettiğimiz takımın İstanbulspor'a 500 bin dolar verdiğini, bunun belgelendiğini fakat üstünün nasıl örtüldüğünü unutmayalım.Burdan birşey çıkmaz merak etmeyin.Hem çocuk Emre abisiyle şakalaştığını söylüyor.;)

Ilelioglu
02.06.2011, 21:08
Allah büyüktür, insallah FIFA olaya TFF gibi kayitsiz kalmayacaktir.

;):)

Ilelioglu
02.06.2011, 21:10
Ya bahsettiğimiz takımın İstanbulspor'a 500 bin dolar verdiğini, bunun belgelendiğini fakat üstünün nasıl örtüldüğünü unutmayalım.Burdan birşey çıkmaz merak etmeyin.Hem çocuk Emre abisiyle şakalaştığını söylüyor.;)

Yinede mac öncesi böyle birsey yapmasi dogru degil, hem oyuncu ilk etapta nasil anlasin saka oldugunu?

Resmen adamin aklini karistirdilar.

Senin bahsettigin olaydan haberim yok ama sadece Cihan Oskay olayi yeterde artar bile, keske dilekceye buda eklenseydi.

:cool:

Oruç
02.06.2011, 21:10
Yazışmalar Blackberry'den kayıtları biraz zor bulurlar..

Bu devirde telefon veya internette yazılan bir şeyi bulmak 'zor' değil artık.

Ilelioglu
02.06.2011, 21:39
Aslinda Eskisehir maci ve Sezer Öztürk'te yer almaliydi...

Bakin Eskisehir Taraftarlari neler yazmislar...

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3617&PID=809318#809318

Bir taraftarin yazdiklari...

"...bu arada bısey daha söleyım hayatta mac satılmalarına inanmazdım ama bugun bıseye sayıt oldum elınde telefonla nihat cuhadarı arayıp bu macı neden sattınız deyıp benım yapacak bıseyım yok halıl baskan bızı dınlemıyor verdı macı demesıne sayıt oldum ve kahroldum hayatımda inanmıcagım seye kulagımla sayıt olunca mecburen ınandım malesef ama gercek bu macı önce halıl unal daha sonra bulent hoca hedıye etmıstir bana inanmıyacaksınızdır ınanmayında bende bu zamana kadar ınanmıyordum mac satmak kolay degıl dıyordum ama kulagımla sayıt oldum. gecmıs olsun bız taraftarlara kandırılıyoruz... "

Hürgün Aygün
02.06.2011, 21:40
Emre'nin suclu oldugu ispat edilirse bal gibi de feneri ilgilendirir.
Fenerin sözlemeli oyuncusu. Şike yi kim yapacak? İlla başkanları mı direk muhatap olması lazım? olur mu yani?
Ayrıca gözden kaçırılmaması gereken yarıntı Emre ile menejerlik şirketi arasında ki bağlantı.
Emre ile Okan ın gizliş ortak olduğunu sağır sultan bile duydu.
Tabiki böyle ancak bu olaylar açıklığa kavuşunca Fb yönetimi Emre'nin mesaj attığından haberimiz falan yoktu bizden habersiz kendi işi cezayı alırsa o alır,kanıtlayın derse ne olucak?

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 21:57
Olayın aydınlanması uzun sürecektir. 1 yıl felan sürebilir. Bu süreçte fener şampiyonlar liginden elenir.

Menajere ceza kesilir. Emre her türlü yırttırılıyor. Hatta Ahmet Bulut kendini de kurtarıp bütün ihale Ekrem Okumuş ile Kağan'a kalacak.

Kağan'ın son açıklamaları kendisini ve Ekrem Okumuş cezaya götürüyor. Kağan bu yolda feda edildi. Akılsızca metin yazdı.

Fifa bu yönde karar kılacaktır.

28TS61
02.06.2011, 22:17
siddet yasasida gecersiz oldu desenize. sahaya girsek saka yaptik deriz :D

Ilelioglu
02.06.2011, 22:23

Helal süper yorum...;)

Evet yahu yap et ondan sonra saka de...:cool: Oh ne güzel memleket...:rolleyes:

Bu isin pesini birakmamaliyiz.

28TS61
02.06.2011, 22:25
Helal süper yorum...;)

Evet yahu yap et ondan sonra saka de...:cool: Oh ne güzel memleket...:rolleyes:

Bu isin pesini birakmamaliyiz.

küfür de serbest artik :D

osman23100
02.06.2011, 22:26
Bursa taraftarlarına sesleniyorum birazcık aklınız varsa çıkan olaylar için ŞAKA YAPTIĞINIIZI söyleyin hem hakınızı ararsınız hemde bazı yerlere gönderme yapmış olursunuz...

Fatih Öztürk
02.06.2011, 22:52
fıfa işi uzun ış.bu ıs Türk adaletıne bakar.daş...ı savcılara bakar.

bmtr
02.06.2011, 23:13
Bu saka isinide ergenekonculardan ogrenmisler. Onlarda oyun moyun diyorlar. Ne kadarda benzerlik gosteriyorlar. Taktikleri bile ayni

aurora
02.06.2011, 23:13
Arkadaşlar aslında küfe o kadar büyük ki. Artık bir yeri sığmıyor. Örtüyü kaldırmak tek yapılması gereken. Ama bunu kim yapacak ? Devletin resmi kanalları elbette. İddia ediyorum ki : Son 6 aylık Fb yönetici ve menejerleri ile rakip oyuncuların telefon kayıtları incelensin herşey ortaya çıkar. Hakemlerin veya federasyonun yaptıklarının irelenmesine bile gerek kalmaz. Bu arada FB camiası her ne kadar umursamaz gibi davransada bayağı tedirgin. Mesela Antu comda bu iddaların ilk gününde dalga geçici bizi suçlayıcı sayfalar konsada bugünlerde sakin tedirgin ve suçluluk duygusu hakim bir bekleyişleri var. Gerçi haramzadenin görevi zaten haram yemek ama, bu zaman kadar bunu gizli kapaklı götürebiliyorlardı. Şimdi olayın FİFA yada intikal etmesiyle iyice tırstılar gibime geliyor.

Mustafa Ayazoğlu
02.06.2011, 23:31

Günahların Takımı Fenerbahçe, Şakasınız :)

krdnz
03.06.2011, 00:05
Bu olayın en kötü tarafı fenerin sezon içinde yediği naneleri gölgede bırakıp unutturmasıdır.
Mesaj olayından sıyrılıcak fener ve şampiyonluk temize çıkacak.Hayırlı işler!..

AyhanPe
03.06.2011, 00:17
Bu olayın en kötü tarafı fenerin sezon içinde yediği naneleri gölgede bırakıp unutturmasıdır.

bu onlarin istegi disinda gelisen bir olay..fb klüp olarak olmasada mutlaka birileri ceza alacaktir..bu durumda sampiyonluklari nasil temize cikiyor anlamadim..bu olayda tüm tahminlerin disinda gelismeler olabilir..fifa basvurusu bir göz dagi..acikcasi ben bizimkilerin fifa ya gidecegini tahmin etmemistim..bu acikcasi heyecanlandirmiyor degil..

bmtr
03.06.2011, 00:22

Bence oyle olmayacak. Bence TFF bu konuda bir kac kisiyi suclu bulacak. Bu muhtemelen menejerler ve hatta Kagan olabilir. Is daha kotu bir hal alir, daha fazla delil ortaya cikarsa, Emre bile ceza alir. Fakat bunlarin hepsini Feneri kurtarmak icin yapacaklar. Yani bunlari gunah kecisi ilan edip, Trabzon'un gonlunu alip, Feneri kurtaracaklar. Onun icin ivedilikle Fener-Ankara macini sorusturmaya aldilar. Neden butun Fenerli yonetici, futbolcu, teknik heyeti sorusturma geregi duymadilar cok merak ediyorum. Sonucta bunu yapan bu kadrodan birisi. Boyle kilit bir oyuncu, yoneticilerden habersiz boyle birseyi kesinlikle yapamaz. Ek olarak, mesajda baskana bir atif var; baskaninda haberi var gibilerinden verilen mesaj var ortada.

krdnz
03.06.2011, 00:24
Söz konusu fener olunca ceza almadan bile kurtulma ihtimali var.Koca sezon sarı kart sınırındaki futbolcular,saha kapatma cezasın sınırındaki taraftar insanlık sınırlarını aştığı halde ceza almadan sezonu bitirdiyse bundan da korkarım .

AyhanPe
03.06.2011, 00:25
Bence oyle olmayacak. Bence TFF bu konuda bir kac kisiyi suclu bulacak. Bu muhtemelen menejerler ve hatta Kagan olabilir. Is daha kotu bir hal alir, daha fazla delil ortaya cikarsa, Emre bile ceza alir. Fakat bunlarin hepsini Feneri kurtarmak icin yapacaklar. Yani bunlari gunah kecisi ilan edip, Trabzon'un gonlunu alip, Feneri kurtaracaklar. Onun icin ivedilikle Fener-Ankara macini sorusturmaya aldilar. Neden butun Fenerli yonetici, futbolcu, teknik heyeti sorusturma geregi duymadilar cok merak ediyorum. Sonucta bunu yapan bu kadrodan birisi. Boyle kilit bir oyuncu, yoneticilerden habersiz boyle birseyi kesinlikle yapamaz. Ek olarak, mesajda baskana bir atif var; baskaninda haberi var gibilerinden verilen mesaj var ortada.

önemli olan fifa ya gönderilen sikayet yazisi..onlarin tavirlari türkiye deki sorusturmaya yön verebilir..belkide sirf fb - ankaragücü maciyla sinirli kalmayip genisletilecek..ne kadar uzun sürerse o kadar cok zarar görür fb..

Ömer TOPAL
03.06.2011, 02:18
onu bunu bilmem şunlar bi rezil olsun bana yeter..puanları felan silinmesin kirli şampiyonlukları yine onlarda kalsın ama rezil olsunlar..sevinemesinler her platformda yüzlerine vuralım ezilsinler büzülsünler bana o yeter.

61mehmet61
03.06.2011, 08:24
fifa çabuk karar verecektir, çünkü şampiyonlar ligi maçları var.

Süleyman Eruyar
03.06.2011, 09:19
çok şey değişmez ama yinede güzel oldu,

kursaklarında kaldı sevinçleri,

hani oldu da birde şampiyonlukları alınsa,

geçen sene 2 dakika bu sene falan filan dakika şampiyon diye sevinen kulüp olarak tarihe geçecekler,

bir insana da bu kadar yapılmaz,

DNA-TS
03.06.2011, 11:28
az önce şekip mostuun bir acıklamasını okudum adam dalga geciyor bizim yöneticilerle.herhalde bizimkilerde taraftarın gazını almak icin müracat etmiş fifaya.adam diyor ki uefa varken fifa ne iş? kaale bile alınmayacak diyor.

Ilelioglu
03.06.2011, 11:36
az önce şekip mostuun bir acıklamasını okudum adam dalga geciyor bizim yöneticilerle.herhalde bizimkilerde taraftarın gazını almak icin müracat etmiş fifaya.adam diyor ki uefa varken fifa ne iş? kaale bile alınmayacak diyor.

UEFA'da olaya TFF baksin diyor ama...:cool:

Aslinda her ikisinede müracat etmek lazimdi...:)

Ama kaale alinmama ihtimali yok bence, sonucta bir Kulübün basvurusu.

;)

macuka
03.06.2011, 12:08
Secimlerden once Trabzon un gazini almak icin yapilmis cok ince ve akilli hamleler bunlar,
Gorunen o ki bundada basarili olundu,

Ligin tescil edilmeyecegini, sike davasinin lehimize sonuclanacagini dusunenler bir daha dusunsunler derim,
Bu surecte, secimlerden hemen sonra Trabzonspor hakkinda ne kadar kirli camasir varsa hepsi dokulecektir.
Bu isler o kadar kolay olsaydi, disarda topcu kalmazdi.
Secimleri bekleyin ve gorun derim.

mda61
03.06.2011, 12:25
Secimlerden once Trabzon un gazini almak icin yapilmis cok ince ve akilli hamleler bunlar,
Gorunen o ki bundada basarili olundu,

Ligin tescil edilmeyecegini, sike davasinin lehimize sonuclanacagini dusunenler bir daha dusunsunler derim,
Bu surecte, secimlerden hemen sonra Trabzonspor hakkinda ne kadar kirli camasir varsa hepsi dokulecektir.
Bu isler o kadar kolay olsaydi, disarda topcu kalmazdi.
Secimleri bekleyin ve gorun derim.

Hiç böyle düşünmemiştim. Çok mantıklı söyledin, Servet Abi.

Hepimiz biliyoruz buradan bir şey çıkmayacağını aslında.

Ilelioglu
03.06.2011, 12:26
'Fenerbahçe özellikle bazı şeylerin açığa çıkmasından çok rahatsız'

Hasan Yener, suçlayıcı açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'na sert cevap verdi.
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, suçlayıcı açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'na sert cevap verdi. "Yarası olan gocunur" diyen Yener, "Fenerbahçe özellikle bazı şeylerin açığa çıkmasından çok rahatsız" şeklinde konuştu.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki tartışma ligin sona ermesinin ardından da devam ediyor. Dün TRT 3'de katıldığı basın tribünü programında Trabzonspor'u suçlayıcı açıklamalar yaparak, "Kuralları bilmiyorlar. Spora özgü kararların Tahkim sürecine tabii olduğu ve oradaki kararların kesin ve nihai olduğunu bilemiyorlar. Bunu bilmekten bile acizler" ve "Lig tescil edilemez diyenler bunu nasıl söyleyebiliyor? İçimiz çok rahat ve ferah bir şekilde Emenike'yi transfer ettik. Mesajı atan Emre değil, niye tartışılıyor anlamadım" diyen Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'na cevap Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener'den geldi. Yener, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe bazı şeylerin açığa çıkmasından çok rahatsız oldu" dedi.

"ORTADA BAZI BELGELER VAR"

Yener, Trabzonspor olarak yasal haklarını, yasal yerlere başvurarak kullandıklarını belirterek, "Bildiğiniz gibi Ahmet Bulut'un menajerlik şirketi Liechtenstein'a kayıtlı olup, FIFA menajeri statüsünde görev yapıyor. Dolayısıyla bu tür faaliyetlerde bulunan menajer içinde FIFA'ya başvurulması son derece normal. Kaldı ki ortada savcılığa yapılmış başvurular var. Elde hem çekilen mesaj metinleri, hem de bazı görüşmelerin belgeleri var. Dolayısıyla Türkiye de temiz futbol sadece lafla olmuyor, bazı olayların, bazı suç unsuru oluşturabilecek şeylerin üstüne gitmekle temiz futbol olur" dedi.

"TEMİZ FUTBOL LAFTA KALMASIN"

Temiz futbol için her türlü eylemde bulunacaklarını da belirten Yener, "Yoksa temiz futbol lafta kalır. Temiz futbol için hiçbir eylemde bulunmazsanız, Türk futbolu bundan ileriye gidemez. Bu tür olaylar Türk futboluna yara verir ama soruşturma yapılır. Soruşturma sonucunda gerçekler ortaya çıkarsa temiz futbolda gerçekleşmiş olur. Yarası olan gocunur. Trabzonspor olarak dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Taraftarlarımız endişe etmesin, önümüzdeki yıl oluşturacağımız kadro ile hem Avrupa da, hem de Süper Lig de başarılı olacağız" dedi. Yener, "Günahların takımı Fenerbahçe" yazılı pankarttan yedikleri 15 bin TL'lik para cezasına yaptıkları itirazın reddedilmesiyle ilgili olarak ise, "Tahkim kurulunun bu kararını kamuoyunun tartışmasına açıyoruz" diye konuştu.

"OYUNCULARIMIZA GELEN TEKLİFLER HAKKINDA KARARI HOCAMIZ VERECEK"

Yener, bazı futbolcularına transfer teklifleri geldiğini de belirterek, "Bu konudaki kararı hocamız verecek. Şu an itibariyle bir çok oyuncumuza teklif var. Ama hocamızla görüşmeden hiç birisini göndermeyi düşünmüyoruz" dedi.

Bu arada Orduspor'un Trabzonspor'dan Sezer Badur'u, Mersin İdmanyurdu'nun ise Barış Ataş'ı transfer etmek için girişimlere başladığı öğrenildi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)

magicyattara
03.06.2011, 13:14
Kemalettin Göktaşın dün ki açıklamasını izleyenler vardır..

Sadece "aldiorm seni buraya" denmemiş.."20. dakika çıkarım ben merak etme" demiş oyuncu onlara..şike olduğunun en büyük kanıtı belki de bu sözler..bundan açık maç bağlama mı olurmuş..

28TS61
03.06.2011, 13:23
Orhan Sam:

''Gökhan Gönül ile Barcelona'da birlikte oynadığımızı hayal etmek bile inanılmaz. Muhakkak isterim."

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=93428

hayal ama gercek olabilir mi ? :D

macuka
03.06.2011, 13:31
Onlarin hayalinin gercege donusebildigi tek ulke Turkiye:)

Emre nin cebini ogrenince benide "devlete memur olarak" aldirmasi icin mesaj atacagim:)

oflubektas
03.06.2011, 13:54
fenerbahçenin şampiyonluğunun tescil edilmemesi mümkün değil. Hukuken böyle bir karar verilemez. Ancak Emre, Kağan ve Artist Ahmet (gs'nin eski kalecisi olup, 3. kalecilikten yukarıya çıkamamıştır) ile ekibi mutlaka ceza almalıdır. Mevcut teknoloji ile bunların yediği nanelerin ispatlanmaması mümkün değil. Savcılıkça yapılacak titiz bir araştırma bu işi bitirir. Fifa'ya başvuru ise bu konuda federasyona gözdağı vermek için yapılmıştır. Soruşturmanın ilk aşamasında sağlam deliller çıkarsa Artist Ahmet'in de Fifa lisansı iptal edilir. fener maçında yürüyüp, bizim maçta aslan kesilen Sezer ile Emenike olaylarından ise bir sonuç çıkmaz. Bunun için fener yönetimi ile futbolcular arasında birşey geçtiğinin ispatlanması gerek. Maalesef böyle bir delil ortada yok.

Yapılacak tüm başvurular geçmişe yönelik değil, gelecekte bu tip pisliklerin yapılmaması adına yarar sağlayacaktır.

Ilelioglu
03.06.2011, 15:41
fenerbahçenin şampiyonluğunun tescil edilmemesi mümkün değil. Hukuken böyle bir karar verilemez. Ancak Emre, Kağan ve Artist Ahmet (gs'nin eski kalecisi olup, 3. kalecilikten yukarıya çıkamamıştır) ile ekibi mutlaka ceza almalıdır. Mevcut teknoloji ile bunların yediği nanelerin ispatlanmaması mümkün değil. Savcılıkça yapılacak titiz bir araştırma bu işi bitirir. Fifa'ya başvuru ise bu konuda federasyona gözdağı vermek için yapılmıştır. Soruşturmanın ilk aşamasında sağlam deliller çıkarsa Artist Ahmet'in de Fifa lisansı iptal edilir. fener maçında yürüyüp, bizim maçta aslan kesilen Sezer ile Emenike olaylarından ise bir sonuç çıkmaz. Bunun için fener yönetimi ile futbolcular arasında birşey geçtiğinin ispatlanması gerek. Maalesef böyle bir delil ortada yok.

Yapılacak tüm başvurular geçmişe yönelik değil, gelecekte bu tip pisliklerin yapılmaması adına yarar sağlayacaktır.

Hasan Yener ortada bazi belgeler var dedi.

:cool:

Mustafa Ayazoğlu
03.06.2011, 15:52
Gabric ayrıca Fenerbahçe – Ankaragücü maçında neden oynamadığını ise anlayamadığının altını çizerken, takımdan ayrılan ve katılan oyuncuları sordu.

Gabric 2.yarı tüm maçlarda oynamış , gelde huylanma !!!!

woollss
03.06.2011, 15:58
vay beee FB lilerin ONURUNU biz kurtarıcaz...

Engenius
03.06.2011, 22:14
Emek hırsızı köpek sürüsü... Şampiyonluğu hakkı zanneden dangalak grubu. Umarım acılar içinde geberirsiniz. İnsanlara yaşattığınız bu acı bu sıkıntı bu hırsızlık yanınıza kalmaz umarım. Yemin ediyorum bir trafik kazası geçirse biriniz üzerinize tükürür geçerim.

28TS61
03.06.2011, 22:42
bu pozisyona bakin, birde selcuk sahinin karabükspora karsi 16. dakikadaki pozisyonu hatirlayin ve aradaki farki bulun

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=ntv&seekTime=03-06-2011%2022:28

bunu ve karabükteki pozisyonu yan yana ekleyebilen biri var mi ?

Bayraktaroğlu
04.06.2011, 01:01
http://www.ntvspor.net/video-galeri/emre-mac-sonunda-ntvye-carpici-aciklamarda-bulundu

Emre'nin milli maç sonrası açıklamaları...

Mustafa Ayazoğlu
04.06.2011, 01:08
04.06.2011

Emre Belezoğlu : Ak merkezde Kağan ile görüştüm.

16.05.2011

Emre Belezoğlu : Kağan'ı tanımıyorum, hiç bir ortamda görüşmedik.

Barış Burak
04.06.2011, 01:57
ulan en çok neye yanıyorum biliyormusunuz?

bu ülkenin kokuşmuş adaleti emreye dokundurmadan bu işi halletcek,bizim gönlümüzü hoş tutacak hesapta emreyede dokunmayacak, emrede şerefliyim diye gezecek. ulan emre, ulan annesi Trabzonlu... sen bu ülkede şereften bahsediyorsun ya... seni şerefli diye dolaştıran şerefsizlerin ben ecdadını... köpek,p.ç

28TS61
04.06.2011, 05:58
04.06.2011

16.05.2011

babasida sahit dedi :)

jeepeers
04.06.2011, 15:09
italyadaki şike soruşturmaları seria a ya da sıçramış
umarım italyanlar kadar yürekli insanlar hala vardır bu memlekette

Serdar Dilekoğlu
04.06.2011, 15:54
Emre Türk futbolunun en çirkef oyuncusudur.

Bu adamın saha içinde ettiği küfürleri herkes biliyor ve sonra da şerefden bahsediyor kişiliksiz herif.

Bu adam birde milli takım kaptanı.

The_Storm
04.06.2011, 17:17
Emre yüzünden mill takımdan soğudum.

Enes Ünal Kaya
04.06.2011, 17:36
Emenike'nin oynadığı maça soruşturma!
Fenerbahçe'nin yeni transferi Emenike'nin de yer aldığı Nijerya takımının Arjantin'i 4-1 yendiği maç için soruşturma başlatıldı
14:49 | 04 Haziran 2011
Çarşamba günü Arjantin ve Nijerya arasında oynanan hazırlık maçından sonra yükselen bahis şikesi iddiaları üzerine FIFA tarafından soruşturma başlatıldı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Emmanuel Emenike'nin de oynadığı maçta, yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıkan Arjantin 4-1 yenildi.

Maçta Nijerya adına goller 10 ve 40. dakikalarda Ikechukwu Uche, 26'da Nsofor Obinna, 52.dakikada da Emenike'den geldi.

Daha önce sahte Togo takımının Bahreyn ile yaptığı mücadeleyi de yöneten Ibrahim Chaibou'nun maçta 5 dakika uzatma verilmesine rağmen 90+8'de Arjantin adına penaltı düdüğü çalması şüpheleri arttırdı. Çünkü karşılaşmada en yüksek bahis oranı beş gol ve üzeri bir sonuç alınması üzerineydi.

1 Haziran'da yapılan seçimlerle görev süresi uzayan FIFA başkanı Sepp Blatter, en büyük önceliklerinin futbolda şike konusu olacağını açıklamıştı

Her Yerde Şikeci Bunlar

sethfilo
04.06.2011, 18:52
Ülkenin her şeyi kokuşmuş temizlenmek yetmez kırklanmalıyız ama aferin fenerbahçe yönetimine olayı tamamen soğutup üstüne birde bizi suçlu duruma düşürmek için her müdaheleye çoktan başladılar ahmet gelir mehmet gider onlar için fark etmiyor bizimkilerde sadece konuşur icraat yok

juliant
04.06.2011, 22:13
baskanda bısey olmıcak tescıllencek lıg ahırette hesap verırler dıyo boyle bı acıklama olabılırmı..daha nıye basvuruyosunuz gostermelıkmı basvuruluyor fıfaya

Ahmet Selvi
04.06.2011, 22:31
bence bişy çıkmaz bundan kaparlar konuyu hemen

Nonserviam
04.06.2011, 23:48
Gerçekten çok tuhaf bir konuma geldik. yada çok mu uzattık bu meseleyi nedir.

Barış Burak
05.06.2011, 00:11

mesele uzamadı ki, eğer üzerinde durulursa buda başlangıç bile değil. ne uzaması abi:) hatta avatarına atıf yapayım;

you teddyboys:D

Merve H.Oğlu
05.06.2011, 00:14
Şu an medyada öyle bir konuma getirdiler ki bizi, sanki hiç olmayan bir şeyi ortaya atmışız, sakız gibi uzatıyoruz. Çünkü bizden başka bu konuyu kaale alan yok, hep biz konuşuyoruz.

hamucera
05.06.2011, 00:47
şimdi izledimğim bir videoda gerizekalı fenerliler hakem hataları diye video yapmışlar
ama o kadar salakça yapmışlar ki arka arkaya 2 pozisyon vermişler, 1 tanesinde Trabzonspor'lu oyuncunun yaptığı nizami şarjı hareketi penaltı diyorlar

o pozisyondan 1 pozisyon sonrasında aynı hareketin daha ağırını rakip bize yapıyor ve biz penaltı alıyoruz bunun neresi penaltı diyorlar.

ben bu kadar salak insan topluluğu görmedim

Hasan YAYLI
05.06.2011, 12:47
Bu soruşturmalardan felan ne zaman ses çıkar...hiçbir yerde anılmıyor

DeAgLeMaNyAq
05.06.2011, 16:06
Soruşturma falan hepsi hikaye, göstermelik. Ahmet Bulut'un ortağına bu işler şakaya gelmez babıyla ağır bir ceza verecekler. Olayın da üstünü kapatacaklar...

Fatih Öztürk
05.06.2011, 16:24
formanızın armasına tükürdüğümün şerefsız feneri.

My
05.06.2011, 17:15
şimdi izledimğim bir videoda gerizekalı fenerliler hakem hataları diye video yapmışlar
ama o kadar salakça yapmışlar ki arka arkaya 2 pozisyon vermişler, 1 tanesinde Trabzonspor'lu oyuncunun yaptığı nizami şarjı hareketi penaltı diyorlar

o pozisyondan 1 pozisyon sonrasında aynı hareketin daha ağırını rakip bize yapıyor ve biz penaltı alıyoruz bunun neresi penaltı diyorlar.

ben bu kadar salak insan topluluğu görmedimGrup terapisi yapıyorlar :) Açığa çıkma psikolojisiyle ota .oka çamur atıp nereye saldıracaklarına şaşırdılar :)

Sibel
05.06.2011, 20:23
Sorun kimde,çözemiyorum artık...

Barış Burak
05.06.2011, 20:40
valla renktaşlar ben size söyleyeyim, hiç bir zaman türk basını yani klasik medya bu işin üzerine gitmeyecek; eğer bizler usanıp, amaaann birşey çıkmaz zaten deyip, sosyal medyada bunu unutursak onların istediği olmuş olur.

sosyal medya gazetelerden daha etkili,artık öyle bir kullanalım ki,klasik medya üzerini örtmeye zaman bulamasın,korumak için uğraşsın iyice komik duruma düşsün.

Barış Burak
05.06.2011, 22:25
o...çu çocuğu ziya şengül!

Sibel
05.06.2011, 22:33
04.06.2011

16.05.2011

Bu olaylar olana kadar tanımadığını söyledi.

Barış Burak
05.06.2011, 22:34
kanaltürkte konuşuyolar.

ulan i.ne ziya günah sizsiniz,günah sizin taptığınız kitap, taptığınız tanrı şeytan ulan Allah değil.

hepinizin Allah b.lasını versin.

Sibel
05.06.2011, 22:37
Torun sevecek yerde,gelmiş orda futbol bilmişliği yapıyor.

Yunus Emre SEYHAN
05.06.2011, 22:40
Erman hoca kendinden biliyor. Kendisi çok sattı heralde.

Sibel
05.06.2011, 22:41
Kaçacak yer,sığınacak liman...

amasya0561
05.06.2011, 22:45
fb-ankaragücü maçı sonrası gündü fb li iş yeri komşum yanıma dogru geliyo pişmiş kelle gibi sırıtarak tabi. o agzını açmadan ben başladım hakeme küfretmeye tabi o verilen penaltılar için küfrettigimi saniyo. ben ne dedim. inbe hakem sizin 2 penaltınızı yedi o maçta 3 degil 5 penaltı atmanız gerekiyodu(habirede küfrediyom hakeme tabi) aptallaştı güya benle dalga geçecekti. ama kuyrugunu kıstırıp gitti. bu sabahta dedimki ALLAH ın adeleti tecelli ediyo emreden başka birinin daha olayı çıktı. yanınızamı kalacagını sanıyordunuz. ve uzaklaştım yanından. saat sabahın 5'i.
içine ole oturmuşki 3-4 kere yanıma geldi ya solesene ne olmuş kimin olayı çıkmış. ole korkuyorlarki vede biliyorlarki hala kendileride kabullenmiş degiller. bişey daha çıkacak diye titriyolar. ama burası türkiye vede ne yazıkki yapanın yanında kar kalıyo. en azından ben psikolojık baskı yapıyorum.biraz rahatlıyorum. :(

Sibel
05.06.2011, 22:47
Ahmet Çakar doğru dedi sanırım.Bunlar gelir geçer,geriye fenerin şampiyonluğu kalır.

Barış Burak
05.06.2011, 22:49
emreye bak...

bu ülkenini adaleti sanki çok doğruda ,bu ülkenini adaletinin akladığı aklanmış olcak sanki...

yalancı pezevenk. ulan ilahi adalet birgün tecelli edecek, hapislerde çürürsünüz inşaallah,siz bizim hakkımızı yediniz,Allahta size 61 yıl şampiyonluk yüzü göstermesin.

Fatih Öztürk
05.06.2011, 22:56
bızım bı televızyonumuz yokya,emrede haklı fenerlılerde!

FEDAİ
05.06.2011, 23:02
şu memlekette emre şerefden bahsediyorsa ben şerefi fırından ekmek alan kapıcı diye biliyorum...Allah belanı versin sistem!!!

Remzi
05.06.2011, 23:03
emreye bak...

bu ülkenini adaleti sanki çok doğruda ,bu ülkenini adaletinin akladığı aklanmış olcak sanki...

yalancı pezevenk. ulan ilahi adalet birgün tecelli edecek, hapislerde çürürsünüz inşaallah,siz bizim hakkımızı yediniz,Allahta size 61 yıl şampiyonluk yüzü göstermesin.

Amin inşallah..

Helvacı61
05.06.2011, 23:03
meraba nelerden medet umuyoruz şiracının şahidi bozacı

Merve H.Oğlu
06.06.2011, 09:43
Bu olaylar olana kadar tanımadığını söyledi.

"Benim Emre ağabeyimle zaten böyle bir konuda hiçbir diyaloğum olmadı. Maçtan maça ancak birkaç kerede tesadüfen görüşmüşüzdür."

Kaan'ın mektubundan.
Emre "Bir kez Akmerkez'de karşılaştık, 3 dk oturduk babası şahit diyor." başka hiç karşılaşmamış konuşmamış, "Kaan Birkaç kez görüşmüşüzdür." diyor..
Ama kimse konuşmalardaki bu çelişkileri anlamıyor, anlamak istemiyor..
Yazıklar olsun bu işin altında bir şey olduğunun farkında olup da, üzerine gitmeyenlere, kapatmaya çalışanlara!

Lazman
06.06.2011, 10:20
Fanatikte mahmut ozgener birakacak haberi vardi. aziz babasi ona ligi tescil ettirip emekli yaparsa sasmayin. Bise dedilermide ben biraktim diyecek. Bakak gorek.

cenk52
06.06.2011, 10:38
Ligler tescil edilmis

UmutBaykan
06.06.2011, 10:43
evet ligi tescil etmişler,yazıklar olsun.

Celal Demir
06.06.2011, 10:54
küfür etmek serbestmi :S

Memduh
06.06.2011, 11:02
Ligin tescil edilmesi bir şeyi değiştirmez. TFF'nun Futbol Müsabakaları Yönetmenliğinin 26 maddesine göre tescil edilmiştir diyor.
26. Maddenin 4. şıkkında aynen şunu diyor; "Müsabaka sonucunu etkileme eylemi, müsabakanın sonucunun tescilinden sonra anlaşılsa dahi tescil iptal edilir. Tescilin iptali, kulüplere herhangi bir tazminat ve sair talep hakkı vermez."

Kaynak: http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/002011/TFF/Talimatlar/Futbol_Musabaka_Talimati_12_10_2010.pdf

Emirhan Ömeroğlu
06.06.2011, 11:02
Nijerya Maçında Yobo'nun nasıl suçlandığını okudunuz mu?

El Mundo, Nijerli hakem İbrahim Chaibou'nun 90+8'de çaldığı penaltıda Yobo'nun etrafında hiçbir rakip futbolcu bulunmamasına rağmen topa elle müdahale etmesine dikkat çekti.
FIFA'nın Nijerya'nın Arjantin'i 4-1 yendiği hazırlık maçıyla ilgili açtığı soruşturmada 90+8'de penaltı veren Nijerli hakem İbrahim Chaibou ile birlikte Joseph Yobo da suçlamalara hedef oldu.
El Mundo Gazetesi, haberinde 'F.Bahçe'nin stoperi, etrafında hiç kimse olmamasına rağmen topa elle müdahale etti' ifadesini kullandı. Ceza alanı dışından atılan şutta Yobo kaleye giden topu engellemek isterken ayağından seken top bel hizasında eline çarpıyor.
Buna rağmen El Mundo, Yobo ve arkadaşlarının penaltıya göstermelik olarak itiraz ettikten sonra ironik bir gülümseme ile ceza alanı dışına çıktığına vurgu yaptı.
FIFA, Nijerya-Arjantin maçında 86. dakikadan sonra 4.50 oran için oynanan 1.5 milyon euronun üzerindeki canlı bahis üzerine şike soruşturması başlatmıştı.

atolga
06.06.2011, 13:57
Ne olacak fenevin şampiyonluğu alınıp bize mi verilecek. Etrafimdaki Beşiktaş ve galatasaraylılar bile bu söylemlerden sonra benimle dalga geciyorlar...

iso_4939
06.06.2011, 15:24
ulan fanatik gazetesıne bıle yorum yapıyoruz serefsızlr yayınlamıyorlar..

pReN@_61
06.06.2011, 15:39
Ligi tescil etmişler..

28TS61
06.06.2011, 16:26
bu rezillik ne zaman son bulacak :(
saygi duyuyormus hasan yener. inanilir gibi degil. o zaman hic sikayet etme bari sampiyonluk calindi diye

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110606/saygi_duyuyoruz_ama.html

Enes Ünal Kaya
06.06.2011, 22:04
Lig Tescil Edildi Şimdi Ne Olucak

Sibel
06.06.2011, 22:09
Bir şey olacağı yoktu,bir şey değişmedi...

Ilelioglu
06.06.2011, 22:18
Ne olacak fenevin şampiyonluğu alınıp bize mi verilecek. Etrafimdaki Beşiktaş ve galatasaraylılar bile bu söylemlerden sonra benimle dalga geciyorlar...

Onlari birak zaten, benim etrafimdakiler sampiyonluk yarisinda Feneri desteklediler...

Cikipta geseliler fenerlileri sevmez masallari anlatanlar yokmu birde...

Hepsi yalan, oysa geselilerde cok iyi biliyorlarki fener sampiyon olduktan sonra onlari yapacaklar...

Sistem bu, bende anlamis oldum...

Barış Burak
08.06.2011, 21:33
ligin tescil edilmesi birşeyi değiştirmez, yeterki kimse''amaan iş işten geçti demesin,yahu dik durun şu başlığı hep gündemde tutun,kulübün unutmasına izin vermeyin!

demirel
08.06.2011, 22:54
Sanırım bu konuyla ilgilenen kimse yok,üstüne birde Ts yönetimi bugünkü federasyonu önümüzdeki seçimlerde destekliyor diye haber çıktı iyice sinir oldum

poweraktion
09.06.2011, 00:18
her sey bosuna her sene oldugu gibi böylede devam eder bence gecen senede bursa sampiyon olamayacakti son mac olmasaydi hemde nasil olsa trabzonun iddasi yok yeneriz dediler

28TS61
09.06.2011, 00:45
suna bakin bi, ben bisey anlamadim bu isten. bunlar neyin cezasi. kimler hangi macta ve neye göre ceza yemisler sikeden dolayi.
aklananlar ise neye göre aklandi ?

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=93682

cyberentalpi
09.06.2011, 08:43
Sadece ankaragucu maci degil

es- es maci. Bir takım oyle futbol oynamaz.
amenik ve karabuk . bir takım oyle gol yemez.
Genclerbirligi. Srdar ın yedigi gollere bakın
Sivas maci. O kaleci yerine ben olsam o heyecanla yemem

Fb sikeci takımdir. Emre bu ligdeki en cirkin en cirkef en ahlaksiz futbolcudur.
Cocugu uzerine yalan yemin verecek kadarda karekter yoksunudur.

Bizim yoneticilerden Fb ye saygı dıyan varsa cektirip gitsin.
Buu takımıin bileginin hakkını siyasete alet eden bakan faruk ozak ve siyasilere ceza veremeyen Trabzon lu ve Trabzonsporlulara varsa yazıklar olsun.

cyberentalpi
09.06.2011, 08:46
Ayrıca lig tv ve Hurriyete para veren adam bizden deildir. alan okuyan izleyen demedim. para veren dedim.

Hatta Trabzon kentinin yerinde olsam Star Tv Ugfur Dundar Ve Hurriyeti her yerde yasaklardım
gazeteciler satmasin almasin yaysat yayınlarını anlasin karektyersizler

Merve H.Oğlu
11.06.2011, 14:20
Bu iş kapandı heralde, başlığı da mı kapatsak artık :(
Bizden başka gündeme getiren yok çünkü :mad:

Emre EFENDİOGLU
11.06.2011, 14:45
Bu ülkede Fener'e, Galatasaray'a, Beşiktaş'a ceza verilmez.

Timur Mikhail
11.06.2011, 15:00
Yakındır elbet şamar oğlanına dönecekleri sezonlar..

Söğütlüçeşmeden her geçtiğimde neden fblinin biri stadı gördüğünde olum fener dünya takımı der kendi kendine göğüsünü kabartır paramız çok aziz baba herşeyi halleder bu g.tü kalkıklık niyedir.
Gırtlaklarına basa basa şampiyon olmamız lazım bunların, tüm o yüreksizlere para cematine inat yüreğimizle gırtlaklarına gırtlaklarına basmamız lazım..
Boğulup gebersinler haysiyetsizler kendi fışkılarında.

28TS61
11.06.2011, 15:03
bu konu unutuldu gitti bilen. bosuna beklemenin anlami yok. adalet yok

Barış Burak
12.06.2011, 11:36
bana en çok koyan, maçlar esnasında en çok adaletsizliğe küfreden kişilerin bu başlığa uğramaması oldu.

herkes unutturmaya çalıştı ama dahada öncesinde bazılarımız sıkıldı. yazıklar olsun...

bir 5 sene sonra bir lig bitiminde daha yürüyüş yaparız bu kafayla.

sethfilo
12.06.2011, 12:09
Arkadaşlar artık anlayın bu iş kulübümüzün başındakilerinde bildiği ancak sadece taraftarın tepkisini azaltmak için yaptıkları ufak tefek çıkışlar haricinde zaten ne bizim federasyon nede diğer merciler tarafından hiç bir zaman soruşturma konusu yapılmadıki ilk önce bu konuya bizim başkan ve yönetimin sıcak tutması gerekirken onlar çoktan yaz tatillerine çıktı biz neyi bekliyoruz ki yazık menfaatleri uğruna Trabzonporu peşkeş çekenler bir gün bunun hesabını vermeli ...

Şeref
12.06.2011, 13:57
hakkımız yenildiyse eğer coluk cocuklarından cıksın inşallah

Mert67
12.06.2011, 13:59
Bu konu şuan yargıda değil mi?

28TS61
12.06.2011, 14:35
hakkımız yenildiyse eğer coluk cocuklarından cıksın inşallah

yenildiyse degil, yenildi ama kimsenin sesi cikmiyor malesef. hersey göstermelik

Barış Burak
12.06.2011, 15:33
daha yargıya taşınmadı,savcılık soruşturma başlattımı? şikayette bulunuldu.

dokunmazsa kimse bu olaya, bırakmayalım peşini,gerekirse hep peşinden koşalım ama bırakmayalım.

Onur Akyüz
12.06.2011, 16:00
alt liglerden 3-5 oyuncuya men cezaları verildi işte bakın mücadele ediyoruz mesajı verildi,

süper ligde adın geçenler aklandı,biz de yedik zaten!

Erdal DİLEK
12.06.2011, 16:22
hani kim neyi araştırıyor soruşturuyor, yarın bir gün el altından milletvekilide şikayeti geri cekerse kimse şaşırmasın. .

bahadır2561
12.06.2011, 16:51
Hakkımızı yiyenlere,onlara çanak tutanlara,korkusundan ses çıkaramayanlara,bişeler yapıyormuş gibi görünüp hiç bişey yapmayanlara varsa üzerlerinde hakkım haram olsun!

hamucera
12.06.2011, 20:23
evet arkadaşlar az önce cnntürk te fenerin şampiynluğu tescilnnemiş oldu dedi dengesizin biri, sizce neden söylemiş olabilir.Biz hala soruşturma derdindeyiz

objek
12.06.2011, 21:47
Bu mesaj olayinin ortaya cikmasina yardimci olan ankaragucu baskanin amaci bir menecerlik sirketine darbe girisimi gibi birseydi olayda ic hesaplar veya eskiden yenen kaziklarin acisi olabilir bizim sampiyonlugumuzun calinmasi aslinda kimseyi ilgilendirmiyor bir baskanin gorevi ilk gun ne konustuysa sonradanda arkasinda durmasi ama futbolcusu cark ediyor baskanimda herseyi zaten biliyordu!!!! falan filan kivirda kivir o zaman cikma tv ,ye boyle birsey olabilirmi telegolun attigi sok iddalarin hangisi adalet onunde sonuclanmiski? bunlardan birsey ciksin

Erdinç Dilek
12.06.2011, 21:53
hani kim neyi araştırıyor soruşturuyor, yarın bir gün el altından milletvekilide şikayeti geri cekerse kimse şaşırmasın. .
çekmez bıradır merak etme yeni şeçim listesinde yok

Sibel
12.06.2011, 21:54
Artık kimseden,hiçbir şey beklemiyorum.

Ilelioglu
15.06.2011, 23:46
Emre Belözoğlu ifade verecek

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, menajer aracılığı ile Ankaragücü oyuncusu Kağan Sözlemezgiller’e mesaj attığı gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında Etik Kurulu’na ifade vermeye çağrıldı.
İki takımın ligde oynadıkları maç öncesi patlak veren mesaj olayıyla ilgili olarak 22 Haziran’da sözlü olarak dinlenmesine karar verilen Emre’nin tanık sıfatıyla ifade vereceği bildirildi.
Emre’nin menajeri Ahmet Bulut’un ortağı Ekrem Okumuş’un maçtan üç gün önce cep telefonundan Ankaragücü futbolcusu Kağan’a yolladığı “Fazla sıkmayın...”, “Emre senin işini halledecek” şeklindeki mesajların ortaya çıkmasından sonra, Trabzonspor kulübünün başvurusu üzerine Futbol Federasyonu soruşturma başlatmış ve konunun incelenmesine karar vermişti.
Soruşturmayı yürüten Etik Kurulu ilk etapta Emre Belözoğlu’nun yanı sıra, olayda adı geçen menajer Ekrem Okumuş ve Kağan Söylemezgiller’in de ifadelerinin alınmasını kararlaştırmıştı.
Etik Kurulu’nun yapacağı inceleme sonunda herhangi bir suç unsuruna rastlanırsa olaya karışanların ağır cezalar alması söz konusu olacak.
Menajer Ekrem Okumuş’un FIFA lisansının iptal edilebileceği, Emre’nin mesaj trafiği ile ilgisinin saptanması durumunda ise ağır bir hak mahrumiyeti alabileceği bildirildi.
Bilindiği gibi olayın ortaya çıkmasından sonra Ankaragücü ve Trabzonspor kulüpleri Futbol Federasyonu’na başvurmuş, sarı-lacivertli takımın oyuncusu Kağan ise yazılı bir açıklama yaparak konunun tamamen bir şakalaşmadan ibaret olduğunu ve Emre Belözoğlu’nun alakası olmadığını ifade etmişti.

Kaynak: http://www.haber61.net/news_detail.php?id=85991

Hasan Cubukcu
16.06.2011, 01:04
herkes nemalandi olan bize oldu bize derkene gercek trabzonlu taraftarlara !!!

olsun keser döner sap döner gün gelir hesap döner !!!

28TS61
16.06.2011, 01:07
bugün kahvede 35 yaslarinda cok uyuz bi fenevlinin sözü: hakan sükürde secildi, bundan sonra gs sampiyon olur

adam kendi sampiyonluklarinda yaptiklari sahtekarliklari dile getirmez nedense

Fanatik34
16.06.2011, 02:35
bana en çok koyan, maçlar esnasında en çok adaletsizliğe küfreden kişilerin bu başlığa uğramaması oldu.

herkes unutturmaya çalıştı ama dahada öncesinde bazılarımız sıkıldı. yazıklar olsun...

bir 5 sene sonra bir lig bitiminde daha yürüyüş yaparız bu kafayla.Yazsak, tepki göstersek ne olacak artik? Sadece Fenev-Agücü maci mi? Bana asil koyan bir zâtin cikip" Aman Baskanim, Buca´da bir kazaya ugramayiz degil mi?" lafiydi...o hafta Satilmislar hakem sayesinde bizden puan aldi, Fenev Buca´yi hakemle yendi...yani puan farki 5´e cikacakken 0´a indi.

Iste o gün sampiyonlugu kaybettigimiz gündür benim icin.

Sonra ne tepki gösterdik? Kocaman 000

Bizim burda yasayanlara biz gavur diyoruz ama adamlarda ADALET var, ya bizde yani Türkiye´de?????

nesta61
16.06.2011, 03:43
bu ulkede TRABZONSPOR sampiyon oLaMaZ buraya yaziyorummmmmm ....