PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olgun Aydin (Peker) yeni bulgular...

zahido
04.02.2006, 11:06
Ulusoy posteri

Ayrica kapali tribünlerde açilan Haluk Ulusoy posteri ile Reflekwx Menajerlik Sirketi Yönetim Kurulu Baskani Olgun Aydin?in, ?Milli Takim?a basarilar? yazili pankartli portresi de gerginlige yolaçti. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, kapali tribünde bulunan pankartlari devre arasinda kaldirdi. Bordo mavili holiganlarin, bu tutumuna anlam veremeyen yöneticiler, yasananlari saskinlik içinde izledi.

VIP ünlülerin Peker panigi

Polisin "Peker örgütü"yle ilgili hazirladigi organizasyon semasinda adi geçen birçok taninmis isim tedirgin oldu.

Kelebek Operasyonu kapsaminda polisin savciliga yolladigi dosyada, spor ve sanat dünyasindan medya ve bürokrasiye kadar Peker'le iliskili oldugu öne sürülen birçok ünlü var.

Sporcular
Sergen Yalçin, Serdar Topraktepe, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat,

Spor
Bülent Uygun, Bülent Iscen, Ibrahim Cingi, Sefa, Tahir Kiran, Ibrahim Gümüstekin, Olgun Aydin-Peker, Sansal Büyüka

<DIV align=center>http://www.sabah.com.tr/i/yildizlar2.gif</DIV>

Polisin Peker Örgütü semasi ünlüleri sok etti

Polisin, organize suç örgütü kurdugu iddiasiyla savciliga suç fezlekesine, Sedat Peker'in borsadan sanat ve spor dünyasina kadar iliski agini gösteren bir sema ekledigi ögrenildi.

Istanbul Organize Suçlar Sube Müdürlügü'nün yürüttügü "Kelebek Operasyonu" sonucunda "Çikar amaçli suç örgütü kurmak, yönetmek ve adam kaldirmak suretiyle senet gaspi" suçlarindan tutuklanan Sedat Peker'in medya, borsa, bürokrasi, sanat, spor ve bilisim alaninda diyalog içerisinde oldugu isimler tespit edildi. Polis tarafindan olusturularak Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi'na gönderilen dosyada "iliski" semasinin bulunmasina ragmen bu isimlerin bazilarina fezlekede yer verilmemesi dikkat çekti. Polisin 2001 yilindan beri yürüttügü "Kelebek" operasyonunda Sedat Peker ve adamlarinin telefon trafigine takilanlar arasinda yeralan, bu nedenle de semaya dahil edilen sanat ve spor camiasinin bazi isimleri bu görüsmelerinin tamamen "is ve dostluk" çerçevesinde oldugunu belirterek tepki göstermisti. Sanat camiasindan Ebru Gündes, Hande Yener, Emel Müftüoglu, Mehmet Ali Erbil futbolculardan Sergen Yalçin, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat, medyadan ise Güler Kömürcü, Hakan Aslaneli, Ali Çagatay ve Mehmet Güngör gibi isimler Sedat Peker'le iliskili olduklari iddiasiyla kayitlara geçti. Peker'in çete faaliyetlerini Istanbul, Ankara, Düzce, Konya, Kocaeli, Antalya ve Balikesir'de yogunlastirdigi ortaya çikti. Peker'in fikir alisverisinde bulundugu kisiler arasinda ise bir dönem Semra Özal'in kuyumcusu olarak bilinen Hayrettin Ertekin, Emekli Tuggeneral Veli Küçük, Susurluk Davasi nedeniyle bir süre cezaevinde yatan Yarbay Korkut Eken gibi isimler yer alirken bürokrasi kademesinde islerini takip edenlerin ise Kutluhan Arslan, ........... Sanliurfa Eski Il Baskani Feridun Öncel, Yasar Durmus ve ANAP Tekirdag eski milletvekili Enis Sülün oldugu belirlendi.

POLIS SEMASINDAKI ADLAR
Peker'in sadece Türkiye'de degil yurtdisinda da faaliyetlerini sürdürmek amaciyla bir olusum içerisine girdigi, bunun için de yurtdisi iliskilerini saglamak amaciyla Metecan Kurt ile gazeteci Abdi Ipekçi suikastindahttp://www.sabah.com.tr/2004/11/15/im//D47EB30CDC6D824084D8CB7Fb.jpgadi geçen ve Papa 2. Jean Paul'e de suikast girisiminde bulunan Mehmet Ali Agca'ya yardimci oldugu ileri sürülen Ömer Mersan'i tuttugu öne sürüldü.

Spor camiasi: Bülent Uygun; Asker lakabiyla taniniyor. Fenerbahçe'de 23 golle "Gol Krali" oldu.Halen menajerlik yapiyor. Bülen Iscen: Fenerbahçe Altyapi Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi. Tahir Kiran: Fenerbahçe Eski Altyapi Koordinatörü. Armatör. Ibrahim Gümüstekin: Tahir Kiran'in yaninda çalisiyor. Aziz Yildirim aleyhine konustugu gerekçesiyle Fenerbahçe kalecisi Rüstü'yü dövenler arasinda yer aldi. Fenerbahçe üyesi. Olgun Aydin (Peker): Sedat Peker'in futbolcu menajeri. Trabzon'da oynanan Türkiye- Gürcistan milli maçinda Haluk Ulusoy'un dev posterini stada astirmisti. Aydin olan soyadini mahkeme karariyla Peker olarak degistirdi. Sefa ve Ibrahim Cingi. Futbolcular: Sergen Yalçin, Serdar Topraktepe, Ali Eren, Hakan Sükür, Ümit Özat

Arkadasalar biz bu adamin posterini avni akerde açtik beee Yuhhh olsun bize Dibine kadar batmisiz............http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif Türkiye gürcistan maçinda olgun aydin(peker) pankarti açtik...

Bu olaya yeni boyut kazandirio...Edited by: zahido

zahido
04.02.2006, 11:16
Federasyondan tek bi açiklama yok fatih ve gökdenizle alakali.. Bunlarin hepsi ayni mal Isin komik tarafibu haber daha medyaya yansimadi.. Gözden kaçirdilar muhakkak yoksa alasa ederlerdi hem bizi hem ulusoyu... Edited by: zahido

Mehmet
04.02.2006, 11:17
Kurtlar vadisi dizisinde rol alanlar mi bunlar?

kutoz
04.02.2006, 11:24
Sedat Peker?le Baskan Ulusoy?u bulusturmus

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/1013970.jpgTrabzon?daki silahli saldiri olayini azmettirdigi iddia edilen Olgun Peker?in Futbol Federasyonu Baskani Haluk Ulusoy ile Sedat Peker?i zaman zaman bir araya getirdigi belirlendi.

Kelebek operasyonu sirasinda dinlenen telefon görüsmelerinin birinde bu iliski ortaya çikti. 20 Aralik 2003 günü saat 17.42?de Olgun Peker, Haluk Ulusoy ve Sedat Peker arasinda geçen telefon görüsmesi söyle:

S.P: Alo...

O.P: Babacigim...

S.P: Oglum, aslan bacanak...

O.P: Babacigim ne yapayim Haluk Baskan?la beraber oturuyoruz.

S.P: Nasilsiniz iyimisiniz?

O.P: Iyiyim babacigim, siz nasilsiniz?

S.P: Iyiyim, selam söyle.

O.P: Aleykümselam babacigim.

* * *

S.P: O Mustafa?nin konusunu konustun mu? Sen konusma kendisi konusur.

O.P: Yok simdi burdayken konusucam baskanla. E sey Serdar?i da arasin.

S.P: Niye?

O.P: Sey, daha sey olur böyle.

S.P: Zaten yapacaklar.

O.P: Zaten yapacaklar da sey olarak yani ben simdi anlatamam daha iyi bir sekilli..

S.P: Tamam oldu versene bana Haluk Baskan?i.

* * *

S.P: Haluk Baskan nasilsiniz?

H.U: Sevgiler, saygilar. Siz nasilsiniz iyimisiniz?

S.P: Sevgi saygi bizden, Allah razi olsun. Özletiyorsun baskan kendini.

H.U: Valla son zamanlarda yurtdisindaydim. Son zamanlarda burda duramadik. Galatasaray maçi, Besiktas maçi, kura çekimi derken iste Istanbul?da bulabildik kendimizi.

S.P: Yüce Allah yardimcin olsun baskan.
(Kyn: (Tikla (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/3886737.asp?m=1&amp;gid=69))

Salih61
04.02.2006, 12:22
Ne oldu yani bir pankart astik...Ne var bunda...Lütfen bir fenerli gibi düsünmeyelim...

kutoz
04.02.2006, 12:31
Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...Edited by: kutoz

Salih61
04.02.2006, 12:38
Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...

Renkdasim ben böyle bir haberi hazmedemem neden dersen...Ben Haluk Ulusoyu hiç ama hiç sevmem ama eziklerin inadina seviyorum...Akliniza levent biçakçinin yaptiklari gelsin...O zaman beni daha iyi anlarsin...Ayrica haber olarak bunu vermen bence yanlis...Ben Bir Direnisin simgesi olarak o posterin orda olmasiyla gurur duyarim...Istanbul medyasi fenerin yalakasi lütfen onlarin ekmegine yag sürmeyelim...Seni kirdimsa da özür dilerim...

Saygilarimla...

kutoz
04.02.2006, 12:47
Her yer çamur. Çamurda yürüyen, mutlaka çamura bulasacaktir... Bakalim günler daha neleri serecek önümüze...

Renkdasim ben böyle bir haberi hazmedemem neden dersen...Ben Haluk Ulusoyu hiç ama hiç sevmem ama eziklerin inadina seviyorum...Akliniza levent biçakçinin yaptiklari gelsin...O zaman beni daha iyi anlarsin...Ayrica haber olarak bunu vermen bence yanlis...Ben Bir Direnisin simgesi olarak o posterin orda olmasiyla gurur duyarim...Istanbul medyasi fenerin yalakasi lütfen onlarin ekmegine yag sürmeyelim...Seni kirdimsa da özür dilerim...

Saygilarimla...

Kazan dibin niye kara, seninki benden kara. Haluk Ulusoy'u bende hiç sevmem. Bu anlamda, Biçakçi'nin gitmesi için onun gelmesine bile razi edildik. Posteri tartismiyorum ben. Sadece kirliligin hangi boyutta oldugunu göstermek için o haberi oraya koydum. O haber dogrumudur bilemiyorum açikcasi. Ama dogru yada yanlis, biz bir sekilde bu pis iliskilerden uzak durmaliyiz. Duramadigimiz sürece, dün yasadiklarimizi yarin baska sekillerde yasayabiliriz.

Özür diledigin için de ayrica tesekkür ederim.

Salih61
04.02.2006, 12:51

Saygilarimla...

Kazan dibin niye kara, seninki benden kara. Haluk Ulusoy'u bende hiç sevmem. Bu anlamda, Biçakçi'nin gitmesi için onun gelmesine bile razi edildik. Posteri tartismiyorum ben. Sadece kirliligin hangi boyutta oldugunu göstermek için o haberi oraya koydum. O haber dogrumudur bilemiyorum açikcasi. Ama dogru yada yanlis, biz bir sekilde bu pis iliskilerden uzak durmaliyiz. Duramadigimiz sürece, dün yasadiklarimizi yarin baska sekillerde yasayabiliriz.

Özür diledigin için de ayrica tesekkür ederim.

Rica ederim...Bende Trabzonsporun artik spor disinda baska konularla anilmasini istemiyorum...Ama bizim üzerimizde öyle oyunlar oynandi ki bazen illegal yollara biz de mi? basvursak diye düsünmüyor degilim..

Saygilarimla...

Nytre
04.02.2006, 12:55
federasyon ve kulüpler birliginden en ufak bir açiklama yok...

korkuyorlar mi? yoksa bulasmak istemiyoruz mu diyorlar...

halil ibo
04.02.2006, 13:00
Haykirmak istiyorum ''YETER ARTIK'' diye.Nedir bu sezon basindan beri yasadiklarimiz.Tüm buyasadiklarimiz gerçek mi ? Bizim temsil ettigimiz degerler,3 sürüngenlere karsi yillardir verdigimiz onurlu mücadele.Türk futbol tarihindeki yerimiz.Kimsenin mazimizi unutturmaya,sahip oldugumuz degerleriyok etmeye hakkiyok.

Küçükalioğlu
04.02.2006, 13:06
eyy gidi dündar kiliç sen gittin ortalik bu çapulculara kaldi.

Jeffer
04.02.2006, 13:37
istedigimiz pankarti açariz istedigimizi kapariz onlara ne

murat
04.02.2006, 14:51
Gerceklerden korkmamak lazim, eger Trabzonsporumuza zarar veriliyorsa bunu bilmek hepimizin hakkidir.Sahislarin saha disinda ve saha icindeyaptiklari Trabzonsporumuzadogrudan etken ediyor.

Gazeteler ne yazmis TV ler ne soylemis onemli degil. Onemli olan gerceklerin ortaya cikmasidir. Bu gercekler ortaya cikinca sampiyonluklar neden kacti hepimiz anliyacagiz.

Emniyet guclerini goreve davet ediyorum.

coach
04.02.2006, 14:56
eyy gidi dündar kiliç sen gittin ortalik bu çapulculara kaldi.

inci babasmileys/smiley19.gif

Şahinoğlu
04.02.2006, 15:00
Pankart açiyolar yi hos hadi ulusoy pankarti ama ben hatirliyorum bu olgun aydin kendi için pankart açtirmisti avni akere büyük baskan olgun aydin diye bende kardesimle filan dalge geçiyoduk bu adam kim baskan ayaklarina kaptirmis kendini megersem hep organize islermis ey ulusoy seçimi kazandin ama sonun iyi gözükmüyo beyler sakin olun her sey çözülecek merak etmeyin

zahido
04.02.2006, 15:04
Sunu belirtmek istiyorum suanda medyada yukardaki basliklari biaraya getiren olmadi.. Ben gürcistan maçindaki o pankarti hatirladim ve bunlari buldum Suanda gökdeniz vefatihin arabalarinaarabalarina yapilan saldirida bu adamin adi ön plana atildigi için bu konuyu açtim..

Herkes bunu yapanlar kahrolsun diyo ama biz yapanin adina avni akerde pankart açmisiz Sorun burda....

TSelif
04.02.2006, 15:07
Allah im yarabbim ya!!smileys/smiley7.gif

su ise bak futbol mudur mafya midir çete midir...yani ne oldugu belli olmayan bi entrika..smileys/smiley7.gif

bindik bi alamete gidiyoz kiyamete...ALLAH sonumuzu hayret etsin...smileys/smiley5.gif

Tunga
04.02.2006, 15:42
Trabzonspor'u "kolaylikla elde tutulabilecek" bir kulüp diye gören, onun kendine zor yeten kaynaklarini kendi cebine kullanan, hiçbir menfaat getirmedigi halde, Trabzonspor'un helal sevgisini haram islere bulastiran pislikler:

Defolun kendi küçük beyinli dünyalariniza.

Görevde merhamet, vatana ihanettir.

Görevdekiler UYUMAYIN!

Mustafa Ayazoğlu
04.02.2006, 16:06
Hadi diyelim mafya futbola karismis ne biçim istir arkadas tasin altinda hep ayni isimler hep Trabzonspor..
Yeter artik devlet olaya el atsin..
Sonu yok bunun..
Her zaman Trabzonspor'un adi geçio ne zaman bi olay çiksa..

Artik basarilar ile adini duyuran bi Trabzonspor istiyoruz..

Mafya Trabzonspor'un yakasini biraksin..

hamucera
04.02.2006, 16:49
yada bizimkiler mafyadan biraz uzaklassin

sadece tek tarafli olmaz

Lapina
04.02.2006, 17:10
Adil Serdar SACAN gibi bi polis sefi olsa idi bunlarin bir gecede ipini cekerdi.

Emorfo
04.02.2006, 17:44
Bizde kendi kendimize sorardik bu Aydin Olgun kim daha öncede Aydin Olgun Trabzonspor'a basarilar diler pankarti vardi. Ulan kim bu Aydin olgun koca pankart yaptirmis asmislar kimse dokunmuyor... önüne gelen böyle pankart asarsa bu isin sonu gelmez felan diyorduk... Sonra da Ulusoy posteri... Kimse kusura bakmasin ama bu durumun sorumlusu tribün gruplaridir... malesef tribün gruplarimizin ne bir durusu var ne de bir kimligi var ... istemedigi seye hayir diyebilme özgürlügü becerisi ve kararligi yok...

Spor'a mafianin bulasmasi olayi ise sanki yeni bir olaymis gibi sasirmanin alemi yok. Trabzonspor'u sampiyon yapmayanlarla Avni Aker'e pankart astiranlar ayni insanlar...

kutoz
04.02.2006, 19:45
Ben baska bir noktaya da dikkati çekmek istiyorum. Kendimi bildim bileli Trabzon ve ilçelerinde ciddi bir emniyet zafiyeti var. Oraya atamali gelen emniyet mensuplari, bir süre sonra bizden biri olup çikiyor. Bu polis gündüz mesaisini yapiyor, aksamsa bir kahvede bizimle okey oynarken buluyor kendini. Yani, karadeniz insaninin sicakligi onuda sarip sarmaliyor. Buda ister istemez kendinde bir güven olusturuyor.

Ama malesef olusan bu karsilikli güven ortaminda, cinayetlerin, haraç çetelerinin önü bir türlü geçilemiyor. Yilbasindan önceydi, Akçaabat'ta benimde sahsen tanidigim bir insan Akçaabat'in göbeginde öldürülüyor. Tetigi çeken sahis, saglam olsun diye çocuklarin gözü önünde birde kafasina sikiyor, yasarsa beni yasatmaz mantigiyla. Bu adam sirra kadem basiyor ve aradan 5 gün geçmeden, tefecilik yapan birini daha otomobilinin içinde öldürüyor. Film burada bitiyor zannetmeyin. Eleman yine sirra kadem basiyor ve emniyete telefon açiyor. "Teslim olacagim, bekleyin ama listemde 3 kisi daha kaldi" diyor. Simdi herkeste bir merak bir endise, bu 3 kisiden birisi acaba benmiyim diye.

Söyleyecegim sudur, bütün bu yasananlarin temelinde insan iliskileri yatsa da, malesef güvenlik güçleri, bildikleri bu isimleri bir türlü kontrol altina alamamislardir. Onlar da istedigi gibi at kosturmuslardir. Trabzon sehri onlar için saklanabilecekleri en güvenilir sehir, olaylari yönetebilecekleri, olaylarda kullanabilecekleri delikanlilar diyari olmustur. Ama malesef isim geçen insanlar, bu sefer bindikleri dali kestiler. Yaptiklari stratejik bir hatadir ve Trabzon'da onlarin ve digerlerinin sonunu hazirlamistir. Umarim, bu olayla birlikte özlenen ortam ve huzura hem Trabzon sehri kavusur, hemde Trabzonspor'umuz...

Adem Erdoğan
04.02.2006, 20:30
bize de çakici gibi bi adam lazim.o içeri girdi ortalik habu kedi köpege kaldi.

Egemen
04.02.2006, 21:17
ulan bu mafya hep bizim oralardan bilinio nie her sene sampion olamiyoruz???

hamucera
04.02.2006, 21:17
it itin ayagina basmaz diye bir laf var bunlar kendi kendilerini kolay kolay zor duruma düsürmezler

Egemen
04.02.2006, 21:24
:)))) haklisin. olan gene bize olur. gene taraftar üzülür gene taraftar aglar..

MaHMuT_61
04.02.2006, 21:47
ulan bu mafya hep bizim oralardan bilinio nie her sene sampion olamiyoruz??? smileys/smiley32.gifbende buna benzer bisiy diecektim bravo

Nytre
04.02.2006, 22:22
mafya dedigimiz olgularin demek ki trabzonsporla ve trabzonla alakasi yok...

para için yapiyorlar sadece bu anlasiliyor...

onlar için ne trabzonsporun ne trabzonspor futbolcusunun degeri var..

hamucera
04.02.2006, 23:39
zaten degeri olsaydi ve sampiyon yapmak isteselerdi kimse bizden sampiyonlugu alamazdi. baksaniza trabzonlu lara

alaaddin çakici
dündar kiliç
m.ali yilmaz
sarallar
hadi dündar kiliç yok ama digerleri ve onun gibi daha baskalari. Ama is para isi onun için çok öenmölidegil

neyse biz mafyadan anlayamayacaz zaten anlasakta ne çare her zamanki gibi zarari gören yine trabzonspor oldu ve bu gidisle olmaya da devam edecek

kutoz
05.02.2006, 00:39
Çok ilginç gelismeler. Arkadaslarin yorumlarini okuyunca, Trabzonspor'un son yillarda nasil da kendi degerlerinden uzaklastigini daha iyi anladim.

Ahmet Agaoglu'nu baskanliktan vazgeçirenin Kaya Çilingiroglu oldugu ve yine Çilingiroglu'nu ayagindan vuranin, bugün Kaptan ve Gökdeniz'in araç/isyerlerine saldiri düzenleyenle ayni kisi oldugunu basindan okuyoruz. Dogrumudur, yanlis midir bilemeyiz. Fakat yine ayni dönemde, Atay Aktug'un baskan olmasi için, Alaattin Çakici tarafindan soförüyle bir not gönderildigi de basina yansida. Yani bir sekilde babalara gelmisiz biz zaten.

Bütün bunlar olurken, Trabzonspor'da H I T olan Fatih Tekke ile Gökdeniz Karadeniz ile samimi olmak, popülariteyi artirici bir neden olsa gerek. Sonuç itibariyle de iliskilerde bunlarin oldugu asikar.

Peki bu noktadan sonra ne yapilabilir. Açikcasi taraftar bazinda pek fazla yapilabilecek birseylerin oldugunu düsünmüyorum. Yönetim bazindaysa bir nebze. Futbolcu olan zat-i muhteremlerin, önce sporcu olmasi gerek. Spor ahlakini benimsemis ve yasantilarini bu paralelde sürdürmeleri gerek. Bu çizgiden saptiklarindaysa, bu tür olaylari yasamalari kazinilmazdir.

Dün yasananlari tesadüfen ögrenmis bulunuyoruz. Bu sahislar, kursunlama olayini yapmamis olsalardi kimse bunlari ögrenemeyecek, iliskileride devam edecekti. Kisacasi ikili iliskiler bozuldu, biz bunlarla yüzlestik.

Birilerinin bu olaya ciddi anlamda, müdahale etmesinin zamani geldide geçiyor artik. Sayet bunlari önlenemedigi sürece, bizim basarili olmamiza imkan yoktur. Trabzonspor hiç kimsenin nemalanma mekani degildir. Hiç kimse, Trabzonspor üzerinden prim yapamaz. Trabzonspor bizim üst kimligimizdir, bu bilinçle hareket etmek zorundayiz. Herkes ayagina denk almak zorundadir. Butür iliskileri bulasip, ardindan "Trabzonspor'a verilen hizmetin karsiligi bu olmamalidir" demek ayiplarin en büyügüdür. O zaman adama sorarlar, "Tarihinde hiçbir leke olmayan Trabzonspor'un sizlere verdigi hizmetin karsiligi, bu tür çirkin iliskilere isminini karistirmak midir?"

Nytre
05.02.2006, 00:59
kutoz katiliyorum dediklerine...

gerçekten bu olaylardan etkilenmeyen ve bu olaylarin üzerine gitmesi gereken o kadar çok insan var ki...

bu insanlari göreve çagirabiliriz ancak ....

gerçek trabzonsporluluk burada baslar.

Muhalif
05.02.2006, 02:06
Erkan Abismileys/smiley20.gif

Ben bunlari garipsemiyorum ama.. yani Türkiye'de futbol öyle bir hal almis ki hep dedigim gibi farkliyiz demek bir sey ifade etmiyor.. kendi kendimizi avutmaktan baska.. ha ne yapilabilir? ya oyunun kuralidir deyip kabul edecegiz ya da kulübün gerçek sahibi taraftardir mentalitesiyle tepkimizi koyacagiz her yapilan yanlis ise.. fatih-gökdeniz'e olan saldirilara tepki gösterdigimiz gibi, sizin bu adamlarla ne isiniz var diyerek onlara da tepkimizi gösterecegiz... ama taraftariz iste.. adi üzerinde tarafiz... ya fatih bize kizip giderse ne olur halimiz duman oluruz v.b diye düsünüyor çogunluk... ben fatih akyel transferini istemeyen taraftarlar için de dediydimsmileys/smiley4.gif30 bin kisi bir Cem Papila'ya karsi yürür de neden Trabzonspor'luluk Kimligine Sahip Çikma yürüyüsü yapamaz? mevzuat-i aliye aykiri iste:)

hayat.. oluyor böyle seyler.. düzelecek insallah hepsi.. zaman her derde deva...

Mustafa Ayazoğlu
05.02.2006, 03:12
Mafyanin kilina dokunamazlar.. Içeri atarlar en fazla..Bu arada söylim içerde die bildiklerimiz disardakinden rahat..Devlet garantisinde yasio..Sabah gazetesinde okudum.. Hincal Uluç.. Trabzon emniyetinin mafya ile iliskisi varsa eger bu isler kolay kolay çözülemez..Kim kimi sorgulayacak ki.. Düsünsenize emniyet zati mafyayi kolluyor..
Hep zarari bunca yil Trabzonspor gördü..Bundan sonra düzelir insallah..

smertkan
05.02.2006, 10:03
Genelden bakinca dogrudur Futbolda Mayfa vardir bu mafya TFF baskanina kadar nufuz edebilmektedir.

Yine Futbolda Bahisde vardir.Sadece Gökdeniz degil bir çok Futbolcuda Bahis oynamaktadir.Hatta Samsunda Erman Güraçarin gidiside bu isle alakalidr.Ali Akdeniz de bu isin içindedir.

Ama asil sorum su nasil oluyorda bu genel iki yara Trabzonspordan patlak veriyor vede yalniz Trabzonun sorunuymus gibi kaliyor.

Bahis Bizim kucagimiza birakildi, Mafya bizim sehrimizde patladi.

King de Rifkida Kupa niz kisa ise Rifkiyi yersiniz.Diger oyuncularda sevinir.

Biz ikidir Rifkiyi yiyorsak dönüp bir elimize bakmaliyiz.

Elbette sorun genel ve Türkiye Sorunu ama Özelde yapilmasi gerekenler olmalidir. Bunlar vardir vede yapilmalidir.

temelyilmaz
05.02.2006, 10:41
koca trabzonsporum kimlere kalmis arkadaslar trabzonspor bu adamlari ayiklayamadiktan sonra degil sampiyon olmak 22 sene beklemek 22 asir bekler böyle bisi olabilrmi herkes trabzondan nemalanmis devam ediyo ve bu fatih olayinin zanlilari diye basklalarini yakalarlar emniyet mafya içiçe girmis zaten kim kimi yakalayacak yakaladi ne olucak hemen onun yerine baska birileri gelecek böle isleyecek takimin koca trabzonsporun gol kralligina ulasmis yerli oyuncusundan biri kursunlanmis daga kaldirilmis böle bisi olabilrimi bu adam nasil futbol oynasin ben fatih tekkeyi elestiriyodum bilmeden gol kaçirdigi zaman ya çok pisman oldum bu ruh haliyle bi adam nasil futbol oynasin ölüm korkusuyla trabzona kisisel görüsümce ödlek korkak polis görevlileri degil hatta trabzona jandarma girsin bunlarin alayini temizlesin.atay bey çikmis temiz trabzondan bahsediyo kendi mafyanin adami mektuplarla bisilerle baskan olmus ya ben istemyerk söylüyorum hiç içimden gelmiyo inanmak bile istemiyorum o temziligiyle övündügümüz trabzon bizi dier takimlardan ayiran temiz mazimiizi bu keneler yedi bitirdi .inanirmisin bi siteye üyeyim böle arkadaslik tarzinda trabzondaki olaylar hakkinda topik açilmisti topclere post atanlarin çogu trabzonlu yazdiklari

"ya buda habermi "orasi trabzon normaldir "neden vuramamislar valla çok içim sikildi

MaHMuT_61
06.02.2006, 02:56
Trabzonspor'a neler olduunun farkindamiyiz??Gitti gidiyor kanadindan tut!!! Basini da durduran yok adamlar (serhat ulueren) Gökdeniz Fener'e gelse bunlarin hiç biri olmayacakti diyor hangi futbolcu gelir bize güya Tolga Seyhan 'da haraç yüzünden gitmis neler olur?

Murat Hızal
06.02.2006, 04:58
Bizede çakici gibi bir adam lazim diyen arkadaslari siddetle kiniyorum.Artik at gözlükleriniçikarmanin vakti geldi. Belli ki;Trabzonspor, maalesef büyük bir bataga dogru çekiliyor.Bu durumdan süphesiz, Trabzonlu kimliklerinden gurur! duydugumuz ;Trabzonlu ,delikanli! abilerimizde nemalaniyor.Hiç bir sey rastlanti degil, artik suçu istanbul medyasina aziz yildirima, levent biçakciya vs. atana kadar,kendimizi sorgulamanin vakti geldi.Sadece fikirlerinizi merak ediyorum,son zamanlarda yasanan olaylar veTrabzonda Santa Maria kilisesi papazinin öldürülmesi sadece rastlanti mi?

emre81
06.02.2006, 13:29
Bize yapilanlari çok çabuk unutuyoruz, G.S. maçlari öncesi federasyonun tetikçileri maçlarimiza veriliyor (Haluk Ulusoy federasyonu, Mutlu Çelik) trabzonspor katlediliyor, Ilhan Cavcav'in etkiledigi hakem Trabzonu linç ediyor bunlar H.U. federasyonu sirasinda oluyor. Tamam arkadaslar herseyi kabul edin seçimde H.U. yu destekleyin ama geçmiste bize karsi yapilanlari unutmayin, gerçek taraftarla T.S. üzerinden rant elde etmeye çalisanlari ayirin ayirinki birseyleri idrak edebilen bilinçli Trabzonspor'um taraftari olmayi hepberaber hakedelim. Çünkü T.S. maneviyati ne bu yozlasmayi nede kendisi üzerinden bu denli kirlilik dönmesini haketmiyor. Insallah birgün hakettigi saygiyi, hakkini verecek insanlarla bulur...

Badaloğlu
06.02.2006, 14:33
Adil Serdar SACAN gibi bi polis sefi olsa idi bunlarin bir gecede ipini cekerdi.

Adil Serdar Saçan, denen polisi ne kadar taniyorsun ki?Önce o kendini aklasin...Nere baksan ayni lacivert...

oflubektas
06.02.2006, 14:42

Adil Serdar Saçan, denen polisi ne kadar taniyorsun ki?Önce o kendini aklasin...Nere baksan ayni lacivert...

Hiç o kadar uzaklara gitmeye gerek tok. Adil Serdar Saçan'i Trabzonspor'un baskanina sormak yeterli. smileys/smiley2.gif

Külünkoğlu
06.02.2006, 15:00
Sorun su ki siz "taraftar" gözü ile bakiyorsunuz olaya, mafya, mafya namzetleri, mafyacilik oynayanlarin hiçbir zaman Trabzonspor gibi bir derdi olmadi, olamaz da. Trabzonlu diye örnek verdiginiz kisilere bir bakin ne zaman Trabzonspor'a hayri dokunmus ? "sampiyonlukta hiç mi katkimiz yok sinaaann" diyenlerin mi katkisi olmus Trabzonspor'a ? yada diyet ödemeye geliyor diye yaygara koparilan Ulusoy mu ? biz hangi federasyon baskani döneminde 3 puanla küme de kaldik ? arkadas iyi hatirlatti bir mutlu çelik vakasi kolay unutulurmuydu. ya diger hakem hatalari ? 30 cm içeri giren topu gol vermeyenler 40 cm disardan çevrilen topu gol vermeler kimin zamaninda olmustur ?

Arkadaslar biz bir tarafin mensubu oldugumuz için belirli bir gözle bakiyoruz ve bu bakisi olayi süzmemizi engelliyor.

Mafya, mafya namzetleri, mafyacilik oynayanlarin ne bir ideolojisi, ne bir kriteri, ne de bir kulübe yakinligi söz konusu dahi olmaz, ha olur bir iliskisi onun da sebebi bellidir "para" Hiç merak etmeyin Trabzonspor kulübüne bulastigi idda edilen mafya vari islerin orani diger 3 kulübe baktigimizda biraz daha zayif kalir, siz inaniyormusunuz 100 milyon dolar bütçeli hele de spor kulüplerinin her isinin yasal olduguna ? Yani mafyanin varolus sebebi, can damari, olmazsa olmazinin cirit attigi bir yere bakislar çevrilmeyecek öyle mi ?
TFF genel kurulu öncesinde son saat son dakika ya kadar TFF konusu dahil spor ile alakali hiçbir seyin konusulmadigini nasil izah edebiliriz ? Edited by: Külünkoglu

smertkan
06.02.2006, 18:02
Çivi Çiviyi söktügü gibi belki Mafya Mafyayi söker ama sonuçta açilan yara dahada büyür.Önemli olan Çiviyi söküp açilan yarayi onarmak ve izini silmektir.Bu açidan bakinca iste mafya varsa en dogru yol yasalarin isletilmesi olmalidir.

Aslinda MAFIA nin temel çikisida buradandir Kanunun yapamadigi isi yapabilmek. Zamanla egilim artar ve kanunlari uygulatmamaya baslanir ve MAFIA iyiden iyiye gelisir semirir.

Burada is Kanun Koyucuya ve Uygulayicilara düsmektedir.Tek Çözüm budur.

Genelden Bakinca Olay budur.Mafya için TRAbzon Teksas oldu deniliyor.Tabi is Taa Rus Hayat kadinlarina kadar dillendiriliyor. Peki bu isler olurken Kanun Uygulayicilari neredeydiler?Peki ya simdi neredeler?

Bu gün Medyada Belçikada Bahisle ilgili Mafya iliskisi oldugu iddalari yer aldi.Yanilmiyorsam 7 anlasmali maç söz konusu ediliyor.

Bahis Oynanmasini Düzenleyenler neden Bahis ve Sike ile ilgili düzenleme ve Uygulamalara gitmiyorlar?

Hep yazildi Istanbulspor FB arasinda dönenler A Sebatspor Kayseri maçinda olanlar.Sike paralari Ligden düsenler, Sakaryaspor Baskaninin Feryadi, Altay BAskani Rahmetli Mazhar ZORLUNUN iddalari. Bunlar Hep sümen alti edildi. Tabi Haluk Ulusoy Sedat Peker iliskiside bu isin içerisinde.

Simdi bu iliski yumagi hasiralti edildi Bilet Gökdeniz Karadeniz kesildi.Sözde Bahisden Kutulunmus oldu.Ya sonrasi bu islerin olmayacagini kim garanti edebilir.Ne gibi tedbirler alindi.

Tabi Haluk ULUSOY Federasyonu Yerine Levent BIÇAKÇI Federasyonu getirmek gibi maharet isteyen islerlede ancak karmasa yaratilabilir.O zaman Sag duyu sahibi herkesin kafasinda Soru isaretleri uçusur.Hele Haluk ULUSOYUN tekrar TFF Baskani olmasi ile bu is iyiden iyiye kafa karistirir.

Olaylari Hasir alti edilmesiyle bu islerin çözülemeyecegi açik.

Dünya Futbolundada var olan Bizim Futbolumuzda da iyiden iyiye yerlesen MAFYA ve BAhIS isleri için MUtlaka düzenlemelere gidilmeli cezalar agirlastirilmalidir.

Tabi burada Kulüplerede Is düsüyor Türkiye Süper Ligi bu sartlarla yürütülemeyecegi kesin Artik Ingiltere modeline geçmek lazim.

Kulüpler Birligi Sirketlesecek ve Yayin Bahi gib i gelirleri Kontrol edecek.Ingiltere Sistemi bu.

Ama Tipki Son IStanbul depreminde yasananlar ve sonrasinda hiçbir sey yapilmadigi gibi.

Bu konudada ciddi hiçbir sey yapilmayacaktir.Maalesef biz Millet olarak çabuk unutan vede adam sendeci bir milletiz.Allah sonumuzu Hayir etsin.

Edited by: smertkan

selcjK
09.02.2006, 20:05
çilginlar grubu son 4 yildir neredeyse her maçta el salla el salla olgun aydin el salla diye bagiriyorlardi.

Emorfo
11.02.2006, 15:44
çilginlar grubu son 4 yildir neredeyse her maçta el salla el salla olgun aydin el salla diye bagiriyorlardi.

Sedat Peker Trabzon maçlarina mi geliyordu bu tezahürati ona mi yoksa onu temsilen orda bulunan birine mi yapiyorlardi... Çilginlar grubundaki arkadaslar bu konuyu aydinlatirlarsa iyi olur.

Emir BAYRAK
13.02.2006, 13:51
Bu dedikodulara sanirim en dogru cevabi Gökdeniz Karadeniz vermis olsa gerek..;

BAHISLE ILGISI YOK
?Ne parasi diye? itiraz ettim. Sonra çiktim. Arkamdan ?Sen bilirsin? diye bagirdi. Bu olaylarin bahisle ilgisi yok. Olgun Aydin (Sedat Peker?in yegeni) ve Veli Sezgin?le (vurulan A. Sebat?in eski baskani) de ilgisi yok. Birileri farkli yerlere çekmeye çalisiyor.

http://www.ajansspor.com/haber/135130

halil ibo
15.02.2006, 13:41
Trabzon'u geri istiyorum

Kastamonu'da dogdum.. Su an Istanbul'da ikametgah ediyorum. Hayatimin en güzel, anlamli ve de degerli yillarini futbolcu oldugum Trabzon'da yasadim. Futbolu da bu sehirde biraktim. Izleri, baglari, o denli zengindi ki kopamadim . Büyüsü, sihiri beni de etkiledi. Daha sonra spor yazari oldum. Üç Istanbul'un yazarlarina inat ben de bordo mavili formaya kravat taktim!.. 15 yildir bu takimin pesinde dolasiyorum. Ayda en az iki kez Trabzon'a gidiyorum. Yazlar, bayramlar bir yana! Dolayisiyla kendimi Trabzon'da dogan kadar Trabzonlu hissediyorum. Gökdeniz ve Fatih olaylarindan sonra iste bu Iskender diyor ki...
Bu kenti geldigi noktada tanimakta güçlük çeken ben ve bir rüyadan uyanma ifadesi... Hiçbir sey aniden gelismedi. Buralara adim adim gelindi. Bunun tahlili gerekiyor... Futbol bizim dönemimizde büyük bir sektör degildi. Simdi bacasiz sanayi.. Dün bizden harçlik isteniyordu. Bugün haraç! Bizim dönemimizde issizlik ve gelir dagilimdaki esitsizlik bu denli uç noktalarda degildi . Harçlik isteyen garibandi. Simdi haraç isteyen organize suç çeteleri... Bunu bugünkü futbolcularin bizlerden daha çok kazanmalari anlaminda degil, bugünkü kazançsizlarin, issizlerin dünden daha çok olmalari yönünde degerlendirmek gerekiyor.
Trabzon, bana bir dünya kenti.. Imparatorluklara baskent olan, Rum, Osmanli, Türk kültürlerini yasayan, Ipek yoluna kaynak saglayan, içerde Dogu'ya disarda Kafkasya'ya kapi olan, limani, havaalani ile bir dünya kenti... Gelin görünki yatirim anlaminda da bir dünya fukarasi. .
Trabzonspor'a Sekerspor'dan 25 yil önce geldim. O yillarda tanjant yolu ismini duymustum. Bu yol geçen yil açildi. Baska yatirim duymadim, görmedim!..
Yatirimi, üretimi olmayan bir sehir issizsi de yaratir. Issiz ise potansiyel suçlu olur. Pusuda bekler. Yatirimsiz, üretimsiz kentin, düsen esnafini bekler, çekini senedini bekler. Rus aleminin sonuçlarini biçer, insan ticaretini belirler.. Giderek gözüne kestirdiginden haraç ister, ama alamazsa kursunlar, uzmanlasir, meslek olur mafyalasir..
Dolayisiyla halki sindirmisse eger kenti kusatir, isgal eder. Asasis güçleri mi? Eger onlar bildigim yetmezliklerine karsin görevlerini yapsa bu olaylar yari yariya azalirdi. Hakim ve savcilar mi? Ayni seyleri düsünüyorum.
Gökdeniz ve Fatih'in hikayesi iste bundan ibaret! Son söz: 25 yil önce geldigim Trabzon'u geri verin!

Çok degerli futbolcularimizdan Iskender Günen Trabzon'unu geri isterken onu yalniz mi birakacagiz ? Temiz Trabzon için vatandas olarak üzerimize düseni yapmali.Biryerlerden, birseylerden baslamaliyiz.Üniversite,STK'lar harekete geçmeli.Yürüyüs,seminer,protesto Trabzon için ne gerekiyorsa yapilmali.Çok geç olmadan....

zahido
15.02.2006, 13:50
Iskender Günenin yazisini bende okudum Gerçekten çok güzel bi yazi.. Nerden gelip nereye dogru gittigimizi gösteren bi yazismileys/smiley32.gif