PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maç İçerisinde Unutamadığımız Anlar

Külünkoğlu
01.02.2006, 11:32
Ilk çalisma hayatina atildigimda elektrik teknisyeni Hatay'li ve Besiktas'li bir abi Trabzonspor'lu oldugumu ögrenince, oglunun ismini "Turgay" koydugunu ve bunun Trabzonsporlu Turgay'in bir maçta yaptigi haraket sebebiyle oldugunu söylemisti. Turgay Semercioglu bir maçta kaleye çekilen sutu iki bacaginin arasindatopun yere düsmesine bile izin vermeden sikistirmisti yani kaleci nasil eliyle tutuyorsa o aynisini dizleri ile yapmisti. besiktasli abimiz bu yüzden oglunun ismini Turgay koymustu.

Bir pozisyon iste böyle unutulmamak üzere hatirlanmaya çalisiliyordu.

Benim unutamadigim anlardan ilki; Ali Sami Yen'de sariyer Trabzon maçi maçta 2-1 maglubuz o zamanlar sariyer'in en iyi oldugu zamanlardi. Defansimizda da Kemal vardi.Sariyerli bir oyuncu sagdan ortalanan topu kafayla doksana gönderdi,Kemal o topu nasil çikardi biliyormusunuz kafayla elle kolla degil"rövasata" ile... nefesim kesilmisti. O pozisyon hem takimihem taraftari öyle bir gaza getirdi ki maçi3-2 almistik. Zaten Iskender oynuyordu takimda :))

Illaki sizindemaç içindebir anlik bir pozisyonluk bir aniniz vardir paylasalim arkadaslar.

Tunga
01.02.2006, 11:51
Ilk çalisma hayatina atildigimda elektrik teknisyeni Hatay'li ve Besiktas'li bir abi Trabzonspor'lu oldugumu ögrenince, oglunun ismini "Turgay" koydugunu ve bunun Trabzonsporlu Turgay'in bir maçta yaptigi haraket sebebiyle oldugunu söylemisti. Turgay Semercioglu bir maçta kaleye çekilen sutu iki bacaginin arasindatopun yere düsmesine bile izin vermeden sikistirmisti yani kaleci nasil eliyle tutuyorsa o aynisini dizleri ile yapmisti. besiktasli abimiz bu yüzden oglunun ismini Turgay koymustu.

Bir pozisyon iste böyle unutulmamak üzere hatirlanmaya çalisiliyordu.

Benim unutamadigim anlardan ilki; Ali Sami Yen'de sariyer Trabzon maçi maçta 2-1 maglubuz o zamanlar sariyer'in en iyi oldugu zamanlardi. Defansimizda da Kemal vardi.Sariyerli bir oyuncu sagdan ortalanan topu kafayla doksana gönderdi,Kemal o topu nasil çikardi biliyormusunuz kafayla elle kolla degil"rövasata" ile... nefesim kesilmisti. O pozisyon hem takimihem taraftari öyle bir gaza getirdi ki maçi3-2 almistik. Zaten Iskender oynuyordu takimda :))

Illaki sizindemaç içindebir anlik bir pozisyonluk bir aniniz vardir paylasalim arkadaslar.

Ben o dönem Ankarada'ydım. Ama bu maçı çok iyi hatırlıyorum. Sarıyer lig 3. biz ise çok da parlak olmayan bir sezon geçiriyorduk.

Bir de hatırladığım İskender'in o maçın yıldızı oluşuydu.

Tunga
01.02.2006, 11:53
Neyse konunun özünden ayrılamadan devam edelim o zaman:

Tarih: 4/Mart/1990

Ankara 19 Mayis Stadi

Gençlerbirligi 0 Trabzonspor 4

O sene BJK ile çekisiyoruz. Besiktas Adana'da Demirspor ile oynuyor. Besiktas 0-0 bizim maç 0-0.

Maçin 11. dakikasinda radyodan Adanademirspor'un gol haberi geliyor. Sevinçle ayaga zipliyoruz. Daha oturmamiza firsat gelmeden Hami'nin ortasina Hamdi yapistiriyor ve Trabzonspor öne geçiyor. Ayni anda iki sevinç! Maç sonucu 4-0. O an benim Trabzonsporlu olarak en mutlu olduğum birkaç andan biridir.

http://img437.imageshack.us/img437/756/phto00344gi.th.jpg (http://img437.imageshack.us/img437/756/phto00344gi.jpg)

Faik Yılmaz
01.02.2006, 12:02
1995 yada 96 senesi idi bjk ile oyunuyorduk.1-1 idi maç. devre arasinda arçil top toplayici çoçuklara bir iki asirtma hareketi gösterip iste golü böyle atacaksiniz gibilerinden bol bol idman ettirdi. 2 yari oyuna girdi ve 2 gol atti. ve bitanesi devre arasinda gösterdigi hareket idi. iste o zaman sotanin yaninda arçilinde ne kadar etliki bi togçu oldugunu anladim...

denizgrsy
01.02.2006, 12:53
yer ingiltere...

tabi maçta degilim ama hayatimda ki uç noktada yasadigim sevinçlerden biri...

aston villa-Trabzonspor:victor penalti kurtariyor ayaga kalkiyoruz evde...pesinden gol oluyorhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley19.gif....ama o da ne rakip kalenin sagindan bi korner kullaniyoruz,top ceza alanina geliyor daha sonra yerden arkaya geliyor top ve küçük orhan ordahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley17.gif..topu ingilizlerin villasinin çatisina takiyorhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif...o ne muhtesem sevinç o ne muhtesem bi duyguydu Allahim...yazarken bile tüylerim diken diken oldu...ve maçin sonuna kadar hakeme sögdük babamla maçi bitir diyehttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

zafer6161
01.02.2006, 23:54
sanirim 90 li yillarin basiydi bjk ile oynuyoruz inönü stadinda bir bjk öne geciyor bir biz sonunda bjk 3,2 öne gecti macta artik uzatmalar oynaniyor biz korner kullaniyoruz kaleciden seken topa galiba hamdi vurdu ama 20 mt var kale bos top tam doksana giderken bjk li kadir topu kafayla cikardi ve gol olmadi o anda çok üzülmüstüm ve mac o anda bitti

Tunga
02.02.2006, 00:15
sanirim 90 li yillarin basiydi bjk ile oynuyoruz inönü stadinda bir bjk öne geciyor bir biz sonunda bjk 3,2 öne gecti macta artik uzatmalar oynaniyor biz korner kullaniyoruz kaleciden seken topa galiba hamdi vurdu ama 20 mt var kale bos top tam doksana giderken bjk li kadir topu kafayla cikardi ve gol olmadi o anda çok üzülmüstüm ve mac o anda bitti

Ben de o maçtaydım. O maçın yıldızı da Rüzgarın oğlu Orhan'dı. O maçla ilgili şöyle de bir anektod var:

O gün bizim bazı arkadaşlar Üsküdar rıhtımında iken sadece Trabzon tezahüratlarını duymuşlar. Maçtan sonra onların yanına gittiğimde bana "Beşiktaşlılar maçta değil miydi?" diye sormuşlardı. "Bütün gün "Trabzon" diye inledi Üsküdar".

Beşiktaş'ın efsane savunması o maçta bayağı bir haşat olmuştu Orhan sayesinde, ama maalesef bu galibiyete yetmemişti.

chigannes
02.02.2006, 02:17
bir türkiye kupasi maçi samsunda oynaniyor.......

trabzon-besiktas

dk 89 frikik topun basinda hami kaalede bako

bir top ancak bu kadar güzel bir yere gider doksanda ve 1-0 la geçiyoruz besiktasi süper goldü haminin attigi onlarca güzel golden en güzeli belkide....

chigannes
02.02.2006, 02:21
yine haminin bu sefer gol olmayan ve milli takimdaki ingiltereye attigi akillara zararsut ve wembleydeki o ugultu inanilmazdi

ama olmadi iste tarihdeki yerini alacakti tek gol olarak....smileys/smiley19.gif

chigannes
02.02.2006, 02:24
seneyi hatirlamiyorum ama samiyende son dakikalarda

orhanin hayrettinle karsi karsiya kalip attigi ve 2-1 kazandigimiz maç

buda unutulmaz sevindigim anlardandi

Özkan Erdem
02.02.2006, 02:29
Bursadayiz, maç 0-0 dakika 89. frikik atiyoruz, berbat bir maç çikarmisiz. Tribündeherkes ufaktan çikmaya çalisiyor. Zaten kale arkasindayiz ve pozisyon karsi kalede, hiç birsey görünmüyor. Ünal topun basinda ve o maç ünal uzaktan sutlariüstten farkliauta gönderme rekorunu kirmakla mesgulken bu frikikle sanssizligini kiriyor,nefis bir plase yapiyor ve gol ( tabi ben bu frikigi ancak maçtan sonra tv'den izliyorum) Bizim kale arkasi yikildi tabi..smileys/smiley4.gif

Bülent Şirin
04.02.2006, 20:43
Metin?in
basligi açarken anlattigi olayi birebir hatirlamasam da, o maçi unutmuyorum. Ben
de kapali tribünde Gurbetçi Gençler?in arasindaydim. Güzel ve günesli bir
sonbahar günüydü ve inanilmaz bir taraftar vardi. Gökkubbeye saldigimiz hos
sadalar yüzünden, bir hafta kadar sesim düzelmemisti. Aklimda yanlis kalmadiysa
iki defa maglup duruma düsmemize ragmen maçi kazanmistik.
</span>

Ben baska
bir olay anlatacagim. 1992-93 sezonu? Su George Leekens?in görev yaptigi sene?
Ali Sami Yen?de G.Saray ile lig maçi oynuyoruz ve o zamanlar tribünler esit
olarak ikiye bölünüyor. Maçin baslamasina saatler var ama stad dolmus
vaziyette? Nasil vakit geçirecegimizi bilemiyoruz, bu duyguyu tarif etmeme
gerek yok sanirim.
</span>

Birden
bire G.Saray tribünlerinden bir kendini bilmez sahaya atladi, bizim yol
tarafindaki kale arkasindaki taraftarlarin bulundugu bölümün önüne geldi ve
yakisiksiz el kol hareketleri yapmaya basladi. Gürültü koptu tabii? Yanimda da
bir Giresunlu arkadas var ve ?<b style="">Sindi
haurdan bir deli atlasa sahaya ne etcesin?[/b]? demesine kalmadi, gerçekten
bizim taraftan biri sahaya atladi? Ama nasil biri? Sicaktan ceketini çikarip
koluna asmis orta yasli bir delikanli? Düstü o serserinin pesine? G.Sarayli
önde, bizimki arkada kosuyorlar. G.Sarayli?nin tabanlari kiçina vuruyor, belki
aralarinda bir saliselik bir zaman farki var? Öndeki bir tökezlese, ya da ne
bileyim önüne bir engel çiksa enselenecek? Bizimki de var gücüyle kosuyor ama
öndeki suçunu biliyor ve basina gelecekleri de tahmin ediyor olsa gerek?
</span>

Bu
sekilde, G.Sarayli önde bizimki arkada (bu arada ceketi de kolunda? O gün
bugündür ?<b style="">Yahu ceketini biraksa
yakalardi onu[/b]? diye hayiflanirim) G.Saray tribünlerine kadar kostular,
bizimki bakti yakalayamayacak, çift dalmaya benzer bir hareketle çelme atmaya
çalisti ama basaramadi. Sonunda G.Sarayli sahte kahraman kendini tel örgülerden
içeri atti da paçayi kurtardi. Gülmekten karnimiza agrilar girmisti. Arkadaslar
arasinda hâlâ anlatir, güleriz.
</span>

Isin
ilginç yani, henüz iki yil önce BMN vasitasiyla tanistigim Metehan dostumla bir
gün sohbet ederken, birden bire ikimiz birden lafa basladik, ben sözü ona
biraktim. Ben yukarida aktardigim olaydan bahsedecektim. Bir de baktim, ayni
olayi birebir Metehan anlatiyor? Meger o da maçtaymis, ayni benim gibi onun da
hafizasina kazinmis bu ilginç enstantane?</span></span>Ilk müsait zamanda da, benim için neredeyse hayatin anlami olan bir ani anlatacagim... 1984 senesinde, Kadiköy'de F.Bahçe'yi son dakika golüyle yendigimiz maçtaki Dobi Hasan'in golünü ve ondan sonra hafizamda billurlasan kareleri...
Simdilik saglicakla kalin...

TheCrow
05.02.2006, 06:05
bir türkiye kupasi maçi samsunda oynaniyor.......

trabzon-besiktas

dk 89 frikik topun basinda hami kaalede bako

bir top ancak bu kadar güzel bir yere gider doksanda ve 1-0 la geçiyoruz besiktasi süper goldü haminin attigi onlarca güzel golden en güzeli belkide....

O maçi 2-1 kazanmistiksmileys/smiley2.gif...

Nostalji bölümünde var zaten bu maçla ilgili bir baslik...

TheCrow
05.02.2006, 06:14
yer ingiltere...

tabi maçta degilim ama hayatimda ki uç noktada yasadigim sevinçlerden biri...

aston villa-Trabzonspor:victor penalti kurtariyor ayaga kalkiyoruz evde...pesinden gol oluyorhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley19.gif....ama o da ne rakip kalenin sagindan bi korner kullaniyoruz,top ceza alanina geliyor daha sonra yerden arkaya geliyor top ve küçük orhan ordahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley17.gif..topu ingilizlerin villasinin çatisina takiyorhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif...o ne muhtesem sevinç o ne muhtesem bi duyguydu Allahim...yazarken bile tüylerim diken diken oldu...ve maçin sonuna kadar hakeme sögdük babamla maçi bitir diyehttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

Bu maçla ilgili çok ilginç bir durum var arkadaslar,o maçta yenildigimizi hemen hemen herkes ertesi gün ögrendismileys/smiley36.gif...Çünkü 1-1 oluncabütün Trabzondelirmis gibi disari firladi ve sabaha kadar eglendi.Yedigimiz ikinci golü de kimse görmedi,ve hatta adamlarin 2. golden sonra 4-5 tane de net pozisyon kaçirdiklarini ertesi günün aksaminda ögrendik çogumuz...Simdi bile sorsaniz maçin skorunu 10 kisiden 9'u 1-1 bitti der,çünkü attigimiz golden sonra zaman bizim için bir günlügüne durmustu,ve o arada olan hiçbir seyi,dolayisiyla da yenilen golü,hatirlamiyoruz...

Harun-61
05.02.2006, 12:40
ya$ 6-7. Yer: Lyon: müthi$ bir mac, ve Orhan abinin uzatma dakikalarinda attigi o unutulmaz goooooool. o anda milletin birbirine sarilmasi, gooooooooooool bagirmasi, balkona cikip trabzooooooooooooon bagirmasi, alman halkinin korkup di$ari cikmalari :-) evet, o ak$ami tekrar dü$ünmek bile insana haz veriyor...

birde Hami abinin, Ispanya'da Barca'ya attigi o gol (tabii diger dakikalar önemli degil:-) ) ...o ak$sam kahvede baktik maca, sandaliyelerin-masalarin üstüne cikip, goool bagiran millet vs vs vs...

smileys/smiley32.gif

Külünkoğlu
06.02.2006, 14:29
Atletico Madrid maçi olmasi lazim, maç Ispanya'da deplasmanda, bir firikik ve Hami topun basinda ayni zamanda bi sakatlik da olmustu. O arada bir konsantrasyon kaybi tabi, herkes yanindakine bir sey söylüyor tam o esnada birden Hami topun basina geliyor topa bir çakiyor top aglarda ön siradakiler GOOOLLLL diye ayaga firliyor, ardindan Hami televizyonu kapliyor ve söyle diyor "SABA çok iyi televizyon..." saba markasi hayatinda bu kadar gerçekci bir reklam daha yapmamistir.
ve daha sonra futbolcunun tedavisi bitiyor asil frikik kullaniliyor top baraja çarpiyor...

Egemen
06.02.2006, 14:36
trabzon anartosis maçi dakika 90 veya küsür. bi karambol gol gelior yikiliyor stad. biz maraton özelde biraz yukardaydik assaya davulcularin oraya yigildik ama o da ne yan hakemin bayraa havada. dünyam basima yikildigi an heralde ömür boyu unutamam bu aci hatirayi..

Erbay
06.02.2006, 15:40
Haminin kolunun kirildigi maçsmileys/smiley19.gifBursa maçiydi.(yanlis olabilir o biraz da olsa küçüktüm).Hami friki kullaniyor taç çizgisinin oralardan.Maçi radyodan dinliyorum Emre Tilev anlatiyor.Haminin topa vurdugunu söyledi ama bi iki saniye sessizlik ve sonra"Aman Allah'im muhtesem bir gol l" diye birsey söyledi .O anda mükemmel bir gol oldugunu anlamistim.Anorthosis maçi da var tabi.O 90.dakika.Ben ve annem köydeyiz.Tv bozuk o güne yaptiptirdik Allahtan.O pozisyondan 1-2 dakika önce babam ve abim istanbuldan geldi.Kapidan içeri girdiler kilimi kipirdatmadimsmileys/smiley4.gif.Gol oldu babam balkona firladi.Abim anneme kostu.Ben ise hakeme küfürediyordumsmileys/smiley4.gif

Tunga
06.02.2006, 16:50
Ben sizi 25 sene öncesine götürecegim. Ankara'da oynanan Bursaspor - Trabzonspor maçi. Ayni sene içinde birinde Bursaspor'un, birinde de Trabzonspor'un cezasi nedeniyle 2 defa ankara'da oynamislardi. Iki maç da 1-1 bitmisti.

Maçin sonlariydi, Bursaspor bir kontrataga kalkmis, bizim defansi 3'e 2 yakalamisladi. Bursa tribünleri ayaga firladi. Ne de olsa Sampiyonu yeneceklerdi. O an birsey dikkatimi çekti: Bizim tribünde ben ve babam da dahil kimsenin kili bile kipirdamiyordu. Çünkü hepimiz de Necati'nin yüz ifadesini görebilecek kadar sahaya yakindik.

Necati müthis sogukkanli, buz gibi bir adamdi. En son pozisyonda 2'ye 1 kalmasina ragmen tak! diye topu alivermisti. Bursa tribünleri aaauuh! diye sesler çikarirken biz sanki sinema seyrediyor gibiydik. Sanirim topu kaptiran Bahtiya'di (Bursaspor). Maçin son dakikasinda çilgina dönmüstü. Oraya buraya saldiriyordu. Derken sizce kim böyle bir tavira tepki koyardi bizim takimdan?

Elbette Tuncay! Iki maçtan birinde kirmizi kart cezasi nedeniyle oynayamayan Tuncay. Dedik ki aha simdi Bahtiyar'in agzi burnu dagilacak. Ama ne varki Dünya'daki Türk Günesimiz kaleden kosup yetisip, Tuncay'i tokatlayarak olayin oldugu yerden almisti.

Bu harekete de en çok Bahtiyar sevinmisti kuskusuz.

Kraldik, kral. Bizim gibisi daha hala yok Türk Futbolunda...

gilimalı
06.02.2006, 17:53
bu seneki ankaraspor ve kayserispor maçlarini herhalde hayatim boyunca unutamam

Mehmet Alemdar
06.02.2006, 19:17
bu seneki ankaraspor ve kayserispor maçlarini herhalde hayatim boyunca unutamam bende sana katiliyorum gitti 6 puan

gurbetçi 61
07.02.2006, 11:18
2003/2004 sezonu 2. hafta ezikbahçe maçindaki olaylari unutamam,

Külünkoğlu
07.02.2006, 11:48
Arkadaslar unutamadiginiz maçlar demiyoruz. "Maç içerisinde unutamadiginiz anlar" diyoruz.

Erdinç Dilek
07.02.2006, 13:24
ünal in wembleyde orta sahadan çektigi sutu ingiliz kaleci simon son anda parmaklarinin ucu ile savusturuyor ve parmaklarindan seken top doksanda patliyor eger o gol olsaydi asil türkiyenin en güzel golü o olabilirdi...

hangi tarihti bilemiyorum teyzemin oglu ile radyodan dinliyoruz bjk trabzon maçini durum 1-1 bir atak yapiyoruz heyecandan ayakta dinliyoruz maçi, top turgut a geldiginde hadi olm vur dedim, spikerde turgut vurdu ve gooollll deyince nasil mutlu oldum sanki o golü benim sayemde atmis gibi gelmisti o an ben vur demis ve turgutta beni duymus ve vurmustu sanki...

barcelonayla oynadigimi ilk maçi yine radyodan dinliyoruz ...amcamlarla bitisikti evimiz ve evimizin elektrik sebekeleri farkli yerlerdend i(yani biz asagi mahalleden onlar yukari mahalleden aliyorlardi elektrigi), neyse maçi ilk yari bizim evin üstünde dinledik, elektrikler kesilince arkadaslar amcamlara gittiler ben gidemedim niyemi o zaman (Allah ima sükür su an çok çok çok iyiyiz) amcamlarla konusmuyorduk, indim eve kulagimi duvara dayadim maçi oradan dinliyorum gol olunca nasil sevindim deliler gibi evin salonunda tepiniyordum en son hatirliyorum...

gs yi simek ve gökdenizin golüyleyendigimiz maç... kahvedeyiz ve en önde üç dört kisiyiz, kahvenin tamami gs li simek golü attiginda sandalyenin üstüne çikip iki kolumuda bükerek tüm gs lilere döndüm ve nasil bagiriyorum en yüksekte ben kimsede çit yok yani gs lilerde...

kim vurursa gol olur ve gooollll bu unutulmaz replik ide hiç unutamam o orhanin aston villaya kornerden attigi gol harika idi....

zonguldak birinci ligde idi ve küçüktüm haliyle... zonguldak bir gol atmis ve taraftarlar ayaga kalkmis bende küçüklügümün verdigi anlamamazlik la o heyecana ortak olup gol diye ayaga kalkmistim ikinci yari trabzon gol atmis ve bizim taraftarlar ayaga kalkmis ve bende onlarla birlikte yine firlamistim havalara..

trabzon hazirlik maçi için yine zonguldaka gelmis annemle birlikte gitmistik maça zonguldak iki gol birden bulmus annemde gool diye bagirmisti o heyecana kapilarak ben ise üzülüyordum e artik neyin ne oldugunu biliyordum artiksmileys/smiley36.gifneyse ikinci yari baslamisti ve zonguldak bir korner atisi kullanmis gelen topa zonguldakli bir futbolcu vurmus ve üst diregi yalayarak top disari çikmisti annem yine yanimda -aaayyy diyerek üzülmüstü sonra bana dönüp kim kaçirdi golü deyince -zonguldak demistim ve annem-o zaman bosver dedi bende -anne çildirtma beni deminden beri zonguldak gol atiyor sende seviniyorsun dedim- annemde (canim benim)-ne bileyim oglum diye gülmüstü, çevremizdekiler basti kahkayi ozaman...(bu arada maç 2-2 bitmisti)amma yazmisim daha birçok ani vardir bende herkes gibi simdilik bu kadar

...yazdiklarimi tekrar okuyunca gözlerim doldu yaa anne seni seviyooruuummmm

Edited by: erdinç67

oflubektas
08.02.2006, 13:04
5 Mayis 1996 depreminden bir hafta önce Inönü'de Istanbulspor ile oynuyoruz. Tribünler tiklim tiklim. Yillardir Istanbul'daki bütün "eski açik" larin müdavimi olan bu fakir degisiklik olsun diye yeni açigin 2.katindaki yerini almis durumda. Ekipte de 3'ü gs li 7-8 lise arkadasi beraberiz. Skor 3-1 olmus ve son dakikalara yaklasirken Ünal rakip ceza sahasi içinde bir türlü sut çekmeye muvaffak olamayinca sirtini dönüyor. Yani "ehline müracaat ediyor" Gerisi bana ve Sota'ya kalmis..."Geç onu", Sota geçiyor,"geç onu da" yine geçiyor ama top biraz açilyor ayagindan, "önce bi tut" tutuyor topu ,kontrolden sonra kaleciye bi çalim ve sonrasinda iki kisi kalenin içine girmis; "çak tavana", Sota topu tavana çakiyor ve gol.. Sonrasinda iki elimi açiyor ve "simdi de ge bakaym kollaruma" diyorum. Sözümden çikmiyor veo meshur taklasini attiktan sonra açiyor kollarini... smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

Egemen
08.02.2006, 13:34
bide aston villa maçi var. orhanin o muhtesem golü attigi maç .. kavedeyiz erzurumda.. sato die bi yer. babamla maçlari hep orda izlerdik. her neyse maçin sonlari gelior. orhanin golü gelior ve bütühn kave çilginlar gibi zipliyor. babama bakiyorum. o golün sevinciyle bayilmis. korksammi sevinsemmi iki arada bir derede kaliyorum. çok güzeldi çokkkkk

Faik Yılmaz
08.02.2006, 14:39
bide aston villa maçi var. orhanin o muhtesem golü attigi maç .. kavedeyiz erzurumda.. sato die bi yer. babamla maçlari hep orda izlerdik. her neyse maçin sonlari gelior. orhanin golü gelior ve bütühn kave çilginlar gibi zipliyor. babama bakiyorum. o golün sevinciyle bayilmis. korksammi sevinsemmi iki arada bir derede kaliyorum. çok güzeldi çokkkkk

evet orayi biliyorum. bende orada bi kaç maç izledim ve doyasiya bagirdik arkadasklarlaa. gs liler ve diger ezikler sayica çok üstün olmalarina ragmen bizim kadar kimsenin sesi çikmiyordu....

Tunga
08.02.2006, 23:29
1987-88 Sezonu.

Ankara'da Ankaragücü maçindayiz. Trabzonspor gene eveleyip geveledigi sezonlardan birinde. Ankaragücü karsisinda daha 1. lig'de bir galibiyetimiz yok (Ankara'da). Her gelisimizde yenilip gitmisiz ve artik galibiyete olan inancimiz da sarsilmis.

O maçta iki çok güzel an vardi.

1- Ankaragücü kalecisi sanirim Adil'di, emin degilim. Topu almis degaj yapacak. Topu aliyor adimlarini atip topu vurmak için elinden havaya dogru serbest birakiyor. O da ne! Dobi Hasan ayagini sokup topu kalecinin önünden aliyor ve dört defa saydirdiktan sonra kaleye ativeriyor. Hakem ne yapacagini sasirmis vaziyette. Saskinligini atinca golü faul gerekçesiyle iptal ediyor ama Ankaragücü tribünleri de dahil tüm tribün Dobi Hasan'i alkisliyor.

2- Ayni maçta ikinci enteresan an. Oyuncu degisikligi yapiliyor. Simdi kimin çikartildigini bilmiyorum ama onun yerine forvete genç, çelimsiz bir genç giriyor. 19 yasinda bu genç topla ikinci bulusmasinda ceza sahasi disindan bir sut çikariyor. Top kalecinin bakislari arasinda yerden filelere gidiyor. Evet bu genç HAMi ve bu onun Trabzonspor A takiminda ilk golü. O seref onu izleyen bizlere ait oluyor.

Ha unutmuşum. Bu arada maçı Hami'nin attığı o 3. golle 3-2 kazanıyor ve makus Ankara talihimize son veriyoruz. smileys/smiley2.gifEdited by: simal yildizi

immortal_TS
08.02.2006, 23:46
Sivas-Trabzon maçi geçen sezon 2-1 yenildigimiz maç

Maç 1-0 giderken önümüzden bir füze geçiyo bi baktimki balili almis topu uçuyor aman Allahim böyle bisey olmaz kendimizi yirtiyoruz tribünden yikin indirin vurun diye ama biliyoruz inmezse yüzde yüz atacak kaleciyle karsi karsiya kaliyordu çünkü o balilinin gögüs önde kafa arkada umarsizca gidisi beni az daha sahaya atlatiyordusmileys/smiley4.gif

denizgrsy
09.02.2006, 00:20
sene 88 veya 89...istanbuldayiz o zamanlar..hafizamda hatirladigim ilk maç...üstümde annemin ördügü bordo-mavi kazak ve babamla topkapidayiz,adamlar bagiriyo maça maça diye...biniyoruz bi tanesine dogru maça,Trabzonum istanbula gelmis sariyerle oynuyoruz...trübünde yerimizi aliyoruz,arasira omuzlara çikarak arasira adamlarin arasindan sahadaki bordo-mavi renleri takip etmeye çalisiyorum(babam tembihlemisti)...ilk bulusmamiz Trabzonumla...birden bir gürültü kiyamet kopuyor,ben havalardayim,bi de üstümüzde bordo-mavi kazak varya sevimli olmusuz,tanimadigim adamlar bi bakiyorum babamdan uzaklasmisim...ilk o zaman taniyorum trübünde gol sevincinihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

umutamadigim bi andir...Edited by: denizgrsy

Recep Çaltepe
13.02.2006, 23:16
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">arkadaslar ben sizden bir sey rica edecegim, onunla alakali en yakin topic bunu gördügüm için burada yaziyorum. 1998-1999 sezonunun 20. haftasinda deplasmanda oynadigimiz ve 90 dk.da ünal'in attigi golle 1-0 kazandigimiz bursaspor maçini ve maçla ilgili aklinizda kalan olaylari hatirlayanlar benimle paylasabilir mi. maçin oynandigi tarih 14 subat 1999. yani sevgililer günü ve yarin itibariyle tam 7 sene öncesi. bu maçin benim için çok büyük bir özelligi ve degeri var. simdiden hepinize tesekkür ediyorum.</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Külünkoğlu
15.02.2006, 16:20
valla o maçta yiri kafa Ercan'in kalearkasi ile numaraliyi ayiran demiri kirdigini bir de Ünal'in golünü hatirliyorum. O gün sevgililer günümüymüs http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley23.gifdemekki bizde dogru olani yapmis sevgilimizin pesine düsmüsüz. http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

Emre B.
15.02.2006, 22:09
Senesini hatirlamiyorum ama çok küçüktüm.Inönüde Istanbulspor maçina gitmistik.Sota da o hafta sakat oldugu için oynayamiyodu.Devre arasinda ona bayragimi imzalatmistim

61-firtina
18.02.2006, 21:27
geçen sezonki fener maçi aklima geldikçe hala sinir oluyorum cem papilasmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

OmeR.
19.02.2006, 09:40
SENE 1983 VEYA 84 TRABZON'DA ADANA DEMIR SPORLA OYNUYORDUK YANILMIYORSAM. MAÇ TRABZONDA. HAKEM IBRAHIM ACAR. (BENDENIZ O ZAMANLAR ANKARA FAAL FUTBOL HAKEMLERI VE GÖZLEMCILERI DERNEGINDE ÇALISIYORDUM) RAKIP CEZA ALANINDA KORNER ATISINDAN SONRABIR KARGASA OLDU, POZISYON SONUNDA HERKES DURDU, BIZIM OYUNCULARDA KENDI GÖREV BÖLGELERINE GITMEK IÇIN HAREKETLENDILER BIZIM KEMAL'DE GIDERKEN TOPA BIR TOPUK VURDU, TOP ÇIZGIYI GEÇTI VE GOL OLDU, HAKEM GOLÜ VERDI VE BIZ O MAÇI 1-0 ALDIK. DAHA SONRA GOLÜ IBRAHIM ABIDEN DINLEDIM. HERKES FAUL VAR DIYE DAHA DÜDÜK ÇALMADAN TOPU BIRAKINCA GÖRDÜGÜM EN ILGINÇ GOLLERDEN BIRI ÇIKTI ORTAYA.

uftinci
25.02.2006, 12:33
Lyon maçindaki haminin gol sevincini ve sotanin golleri sonrasi attogi taklalari unutamiyorum...

Tunga
05.03.2006, 13:19
Size bir sorum var, bakalim bilen çikacak mi? Gene maç içinde unutulmayacak anlardan biri...

1986-87 sezonu. Istanbul'da Besiktas ile oynuyoruz. Hatirladigim kadariyla durum 1-0, maglubuz. Maçta ikinci yari. Kalemizde Senol Günes var. Bir Besiktas atağinda topa çikan Senol Günes bir Besiktasli oyuncuyla çarpisiyor ve yerde kaliyor.

Top sanssiz bir sekilde taç çizgisi ile kornergönderinin oldugu yere açiliyor. Tam o kösede bir tarafini yirtarak yetisen bir Besiktasli oyuncu (Ben Metin Tekin diye hatirliyorum) topu kontrol ediyor. Ama Senol sakatlanmis ve hala yerde. Turgay inatla hakeme durumu anlatmaya çalisirken, deniz tarafindaki kaleye hücum eden Besiktasli "bir oyuncu", Metin'in numarali tribün tarafindan ortasinda bos kaleye kafayla topu gönderiveriyor. Senol yerde, Turgay hakemin tepesinde, kale bos.

Senol yerde yatarken kafayla topu aglara gönderen ve bu gole 5 dakika sevinen oyuncu bilin bakalim kimdi?Edited by: simal yildizi

Emre B.
05.03.2006, 14:24
Kim oldugunu bilmiyorum ama insallah Ziya Dogan veya Samet Aybaba degildir

Aslıhan
05.03.2006, 15:05
bursayi kupada 5-1 yendigimiz maç tabiki

durum 4-1 ve bir gol daha lazim çok heyecanliyim ve o sirada annem benden bise istiyo gidip almam lazim ( anneye hayir denmezsmileys/smiley4.gif) merdivenlerden çikarken bi çiglik duyuyorum tam üç kati o merak ve sevinsle nasil çiktigimi hatirlamiyorum ve odaya geldigimde herkes sarmas dolas ben basliyorum anneme kizmaya senin yüzünden izleyemedim diye smileys/smiley36.gif

ben bu maçi kesinlikle unutmam heralde smileys/smiley32.gif

sweetrose
05.03.2006, 16:34
MALATYASPOR MAÇINDA ÖNÜMDEKI HACI AMCANIN MAÇI FALAN BIRAKIP ÖNDE NAMAZ KILMASI.......FOTOGRAF MAKINESI OLSA RESMINI ÇEKECEKTIM WALLAA

Tunga
05.03.2006, 19:58
Kim oldugunu bilmiyorum ama insallah Ziya Dogan veya Samet Aybaba degildir

Cevap gene mesajın içindedir. Üzgünüm...

Selman
05.03.2006, 23:58
Ben o zaman 3 yasindaydim abismileys/smiley1.gif

Ama mesajda Ziya Dogan oldugu gözüküyor.Karga degilmi zatensmileys/smiley7.gif

Saygilarimla,

hakantpl
06.03.2006, 00:07
[

[/QUOTE]

O maça bende gitmistim pek hatirlamiyorum maçi aslinda 9 yasindaydim ilk gittigim Trabzonspor maçiydi Hatirladigim O. Maçta Seyürciler Arasinda Kavga çikmisti çok korkmustum Ve ilk defa simitle Visne Suyu içimistim :)

ashmaul
08.03.2006, 11:34
yil 84 müs. feneri Dobi Hasanin golüyle yenmisiz.

Abim eve bandanali kaskollu bayraklarla eve geldi. babamdan gizli maça kaçmis. korkunun hiç bir önemi yok. muhtemelen Babam dövecek. Hayretler içinde Abime bakiyorum Babamdankorkmasi gerekençocuk neden bukadar korkmasi gereken bir anda bu kadar mutlu. sebebinin son Sampiyonluk oldugunu anladigimda artik Bende çilgin gibi Trabzonsporluydum. Sanki Babamda son sampiyonluk oldugunusezmis gibi abimi azat etmisti..

Cüneyt Canlıca
15.03.2006, 11:16
yillarla aram pek iyi degil... türkiye kupasi rövans maçi..rakip samsunpor ilk maçi 4-1 kazanmisiz deplasmanda.ikinici maçta senol günes 4 tane genç sahaya sürüyor ilk onbirde.Akin,Mehmet Ipek,Hüseyin ve 10 numarali pozisyonda oynayan hafif burnu havada kendinden emin bir genç Fatih Tekke o maçta belli etmisti büyük futbolcu oldugunu ceza sahasinin disindan ustaca bir asirtma vurusu vardi gol olsaydi ilk golünüde ilk maçinda atacakti... Hangi akla hizmetle Trabzondan gönderdiler trabzonlular buna nasil izin verdiler halaa anlayamam..

Bir anida Türkiye-USA maciydi Ünal defalarca ayni seyi yapti o maçta orta sahadan topu aliyor ve diklemesine önüne gelen herkesi calimlayarak ceza sahasina kadar gidiyordu..O zamanlar Ünal istese tüm futbolculari çalimlayarak gol atabilir gibi geliyordu bize çok büyük futbolcuydu.......

okan6161
15.03.2006, 23:51
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">anorthosis maçi dakak 90 küsür golü atiyoruz ben sevinçten agliyorum sonra hakemin iptal etmesi ben gene agliyorum maç gittismileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Barış
16.03.2006, 00:12
bu haftaki gs maçi.maraton özelden trabzonlu gençlerin yanina atlarken(yanlis duymadinizsmileys/smiley4.gif)elim parmakliklardaki demirlere geçiyor,(mizrak gibi keskin mübareklersmileys/smiley7.gif).misafir takim tribunune koymak lazim bunlari aslinda.smileys/smiley36.gifavuc icinden girdi,ustten cikti sandim.Pazartesi gunu de tetanoz asisi vuruldum.smileys/smiley5.gif

Sadece bana olmadi tabii,kimin basina geldiyse olmali asi,hayat sandiginiz kadar uzun olmayabilir.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gif

onurkaradeniz
16.03.2006, 00:19
la baris ondan bende nasibimi aldim ama asi olmadim ne kadar ömrüm kaldi acaba smileys/smiley5.gifsmileys/smiley36.gif

immortal_TS
16.03.2006, 09:45
Laa hatirlatmayin su demir muhabbetini zor yaziyom zatensmileys/smiley36.gif

oflubektas
20.03.2006, 13:00
1994-95 sezonu, Sami Yen'de gs ile oynuyoruz . Tarihimize "...... .... Ahmet Çakar maçi" olarak geçenbu müsabakanin ilk saniyelerinde Ünal sagkanattan içeri giriyor ve sag ayagini sol ayaginin arkasindan dolandirarak muhtesem bir vurus yapiyor.Tam istedigi gibi falso alan topu Norman Mapeza son anda çizgiden çikararakDünyanin gelmis geçmis en güzel golünü görmemize mani oluyor.

Son Istanbul toplantimizda "külünkoglu", yani Metin agabeyimiz pozisyonu daha degisik animsiyor ama ben iddiamda israr ediyorum.

SessizKral
20.03.2006, 23:23
sota nin topugula adamin sagindan atip solundan geçmesini...ezikbahçeye aponun gölüyle 1-0 öne geçmemize ragmen 2-1 yenilmemizi ömrüm geçsede unutmam ..sampisyonluk gitmisti....yine o sezon vansporun hatta adida erkan 1-0 bizi yendigi maçi...resmen vermistik sampiyonlugu...ahhhh senol hoca agggg..aglayacam simdi...

ChivasRegal
21.03.2006, 23:11
@ Simal Yildizi

SORU:Senol yerde yatarken kafayla topu aglara gönderen ve bu gole 5 dakika sevinen oyuncu bilin bakalim kimdi?

CEVAP:Ziya Dogan veya Ulvi'nin bu maçtaki rövesata golünü hatirliyorum. Amasorudaki golü atan Sinan Engin olabilir mi?

Tunga
21.03.2006, 23:27
@ Simal Yildizi

SORU:Senol yerde yatarken kafayla topu aglara gönderen ve bu gole 5 dakika sevinen oyuncu bilin bakalim kimdi?

CEVAP:Ziya Dogan veya Ulvi'nin bu maçtaki rövesata golünü hatirliyorum. Amasorudaki golü atan Sinan Engin olabilir mi?

Cevap maalesef Ziya Doğan idi. Hatta Doğan'ı o günden sonra hiç unutmamış, ondan nefret etmiştim. Ama kendisi iyi bir futbol emekçisi çıktı. O kızgınlığım geçse de, o günü ve o anı unutamam.

Bu arada imzanız beni aldı götürdü. haydi gülümse...

UğuR
22.03.2006, 00:02
@ Simal Yildizi

Cevap maalesef Ziya Dogan idi. Hatta Dogan'i o günden sonra hiç unutmamis, ondan nefret etmistim. Ama kendisi iyi bir futbol emekçisi çikti. O kizginligim geçse de, o günü ve o ani unutamam.

Bu arada imzaniz beni aldi götürdü. haydi gülümse... O maçi çok iyi hatirliyorum o maçtaydim.Senol sakatlandi hakem oyunu durdurmadi ve gol 1-2 dakika sonra oldu Senol yerde kivranirken golü attilar ve müthis sevinmislerdi.Ben ozaman ya on yasindaydim ya onbir yaslandik artik

emreercanli
25.03.2006, 20:49
sanirim 98 yilindaki 0-3 lük gayse maçiydi ben kapalidaydim yanimdaki adam sürekli fatih terime küfrediye...

bi ara herif cebinden cep telefonunu çikardi ne yapiyo dedim maç kötü berbatiz herif sim kartini çikardi modelde o zaman için iyi nokia 6110 su bukalemun cinsinden... karti çikardi fatih terime atti gitti dedim telefon fatih terim için deger mi dedim sonra fatih terim teli aldi cebine atti...smileys/smiley36.gif

herkes sasirdi sonra teli atan adam hirsiz terim diye bagirmaya basladi sonra bu tüm stada yayildi maçi birakip herkes "hirsiz terim" diye bagiriyordu... ne biliyim bunu unutamamistim....

Hüseyin Çümen
25.03.2006, 22:59
7-8 sene önce gese maçi trabzonda halem yanlis bi karar verdi yanimdaki adam bi gaza geldi ula bilmem ne ttumun hakemi dedi çikardi ayakkabiyi yan hakemin tam kiçina isabet ettirdi onu hiç unutamiyrm ne gülmüstük

Tunga
03.04.2006, 18:23
Konu basligi maç içinde unutamadiginiz anlar olsa da, burada maç disinda unutamadigim iki ani anlatmak istiyorum:

1- O sene Eskisehir deplasmanina gitmistik. Tam da Eskisehir taraftarlarinin göbeginde oturuyordum. Neyse maç da zaten öyle gergin bir hava da yoktu. O heyecansiz maç 0-0 bitti. Maç sonunda babamla konusuyorduk, yahu simdi bu maça gelmeye degdi mi diye. Demistim ki "hiç olmazsa su Eskisehirli Orhan'i seyrettik, bize kar kaldi".

O sene sonunda Trabzonspor'un Orhan'i transfer ettigi haberini gazetede gördügüm an, çok mutlu oldugum bir andi.

2- Bir baska sene. Tam hatirlamiyorum. Trabzonspor ve Galatasaray, Malatyaspor'un müthis oyuncusu Ünal ile ilgileniyor ve transfer etmek istiyorlar. Bu yarisi Ünal'in müthis seçimiyle biz kazaniyoruz ve o haberi TV'den duydugun an gene hafizamda en tatli Trabzonspor hatiralarindan biri olarak kaziniyor.

Ikisi de beni haksiz çikarmadilar ve Trabzonspor'un Trabzonlu olmayip da efsane olan oyunculari arasinda en güzel makama yerlestiler.

SessizKral
05.04.2006, 01:55
tabiki 90 dk tek lkale oynayipta son dakikalara dogru aykutun attigi goollll..nasil unutulur be........

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.04.2006, 05:46
Füzecimiz Hami'nin fileleri deldigi maç sanirim Eskisehir maçiydi

Sonra Sota'nin Z.Vilnius du galiba maçdan sonra maratonda yaptigi Dans sovu unutmam

A.Gücü maçindan sonra Yattara kale arkasina dogru elleriyle "göz yaslari bitti artik ben burdayim" yapmasi da unutulacak degil.

Szymek'in ayagini kiran ............ de unutulmaz

Aston Villa'ya dösedigimiz maçi da unutamam

96 klasik zaten

C.Pa.....la yi da ömrüm boyunca affetmeyecegim insallah karsilasmayiz çünkü çok medeni oldugumu düsünmeme ragmen o enige kafayi gömecegime eminim

Rüzgarin Oglu Orhan Abi deparlarin hala sag kanadimizin düsüdür.

Milli takimin sahaya çikisi Rüstü, Osman, Ogün, LEmi, Tolunay, Orhan, Ünal, Hami, Abdullah ve bi iki de istanbullu.... sonra o takimin basarisini da F.Terim'e ve GS'ye mal ettiler halbu ki GS tabanli takimi kupaya gitme hakki kazanan degil kupada rezil olan takimdi
o kupanin kahramani da Dünya 3.sü hocamiz Senol Günes ve Trabzonumuzun çocuklariydi...

bi de ilk formam var tabii 4 ya da 5 yasindaydim alindiginda simdi uçak alsam ya da gemi alsam o formayi sirtima geçirdigim zamanki kadar mutlu olamam herhalde.

Senol hoca daha istanbulspordayken karsilastigimizda sakin vazgeçme TS'den demisti, gözleri gözlerimin önünde hala..
o sevdaya saygim sonsuzdu o yüzden "vazgeçmedim hocam..."

uzun sözün kisasi :

Bunca Aciyi Bosa Çekmez Hiç Kimse Ve Bunca ÖLümden KoLay DönüLmez Bu Kadar Sevmeyince.!!!

Tunga
10.04.2006, 13:12
Hayde gene bir soruyla devam edelim, gene maç içindeki anlardan birine...

94-95 sezonu. Trabzon'da Antalyaspor ile oynuyoruz. Antalyaspor düsmemek, biz ise sampiyonluk için oynuyoruz. Dünya kadar gol kaçiriyoruz. Ama nasil: Çizgiden çikarilan toplar, direkler, verilmeyen penaltilar ve de en önemlisi Antalyaspor kalecisi (ismini tam hatirlamiyorum Bosniç, Boskoviç gibi bir ismi vardi). Ligin en kötü kalecisi bizim maçta firtina kesilip o maçtan 0-0 ile 1 puan çikarmalarini sagliyordu.

Iste kaçan o onlarca gol pozisyonlarindan birinde, simdi size ismini soracagim futbolcumuz kalecinin inanilmaz bir kurtarisi sonrasi kalecinin yanina gidip önce hirs, sonra sevkatle yanaklarini sikmis oksamisti, "Nasil kurtarabilirsin kardesim bunu!" der gibi. Oldukça ilginç bir sahneydi, bizim de gerilmekten katilasmis kaslarimiz gevsemis, yüzümüzde tebessüm olusmustu.

Bilenler söylesin bakalim o unutulmaz anlardan birini yasayan o futbolcumuz kimdi?

Recep Çaltepe
10.04.2006, 15:46
Oderece güzel sutlari genelde Hami atardi.

Bildim mi Simal Abi ???

Tunga
11.04.2006, 12:00
Oderece güzel sutlari genelde Hami atardi.

Bildim mi Simal Abi ???

Hami de o gün sahadaydı ama o futbolcumuz Hami değildi.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
11.04.2006, 13:29
Ünal olabilir mi?

sefkat genelde Ünal kaptandan gelirdi :)

Tunga
11.04.2006, 14:12
94-95 sezonu. Trabzon'da Antalyaspor ile oynuyoruz. Antalyaspor düsmemek, biz ise sampiyonluk için oynuyoruz. Dünya kadar gol kaçiriyoruz. Ama nasil: Çizgiden çikarilan toplar, direkler, verilmeyen penaltilar ve de en önemlisi Antalyaspor kalecisi (ismini tam hatirlamiyorum Bosniç, Boskoviç gibi bir ismi vardi). Ligin en kötü kalecisi bizim maçta firtina kesilip o maçtan 0-0 ile 1 puan çikarmalarini sagliyordu.

Iste kaçan o onlarca gol pozisyonlarindan birinde, simdi size ismini soracagim futbolcumuz kalecinin inanilmaz bir kurtarisi sonrasi kalecinin yanina gidip önce hirs, sonra sevkatle yanaklarini sikmis oksamisti, "Nasil kurtarabilirsin kardesim bunu!" der gibi. Oldukça ilginç bir sahneydi, bizim de gerilmekten katilasmis kaslarimiz gevsemis, yüzümüzde tebessüm olusmustu.

Bilenler söylesin bakalim o unutulmaz anlardan birini yasayan o futbolcumuz kimdi?

@ GrandOFLee

Yaklaşımın çok güzel ama maalesef Ünal da değildi.

Size iki ipucu:

1- Aynı oyuncudan bizde iki tane vardı smileys/smiley2.gif

2- Bu da resmi:

http://img81.imageshack.us/img81/3672/birisi1rc.jpg

Burhan61
12.04.2006, 23:42
maç içinde unutamadigim anlar o kadar çok ki...

- 6 veya 7 yasindayim ali samiyen'de gs ile oynuyoruz. yil ya 79 ya 80. dakika 9 ve canli olarak ilk trabzonsporumun golünü görüyorum. golü atan futbolcumuz sinan'di. tarihimizde fazla yer edinemedi. bu maç ali sami yen'nin tadilat sonrasi açilis maçi idi ve 2-1 kaybetmistik. yine bu maçta babama burasi çimen mi yoksa hali mi diye sordugumu da unutamam.

-yili tam hatirlamiyorum. cezamiz nedeniyle inönü'de antep(emin degilim) ile oynuyoruz. gürcistan'dan iki yeni oyuncu transfer etmisiz. ama her zaman oldugu gibi yabancidan pek ümidim yok. maç içinde dikkatle gürcü oyuncumuzu izliyorum. bir gol atiyor ve harika oynuyor. bu defa turnayi gözünden vurduk galiba dedigimi unutamam.

-sene 95 kasim 24 veya 25. askere gitmek üzere aksam otobüse biniyorum. ertesi gün otobüste giderken trabzonumun vanspor ile maçi var ve otobüste radyodan dinliyorum. 5-1 öne geçtik maç yarim kalmisti sanirim. bu defa oluyor galiba dedigimi unutamam. ama olmamisti:(Edited by: vectra29

Cyzio
20.04.2006, 01:17
Benim hatiram da Ingiltere'deki Aston Villa maçiyla ilgili.

Maçin son dakikalari, 10 kisi oynuyoruz ve 1-0 maglubuz. Bu skorla biterse, maç uzayacak. 10 kisiyle çikartamayacagimiz kesin gibi. Ünal'in garip bir sutuyla korner kazaniyoruz.

Abdullah korneri atmaya gidiyor. Hiç adetim degildir ama ben gözlerimi kapatiyorum. Kornere bakamiyorum. 4-5 saniye geçiyor, benim gözlerim hala kapali.

Ve, topun Abdullah - Cengiz - Kacharava - K. Orhan seyahatinden sonra, sonunda gol geliyor.

Benim gözlerim hala kapali. Dudaklarimdan su laflar dökülüyor:

-"Allah'im, Allah'im...."

bordoylamavi
22.10.2006, 23:40
bakırköysporla 90 ların başında fenerbahçe stadında oynuyoruz.o zamanlar trt veriyor maçları. 89. dakikaya kadar 1 - 0 yenik oynadığımız bütün maç gol pozisyonu bulamadığımız maçta 90 ve 90 + ıncı dakikalarda 2 gol üstüste atıp maçı aldğımız an

Emirhan Makul
22.10.2008, 15:04
Haminin Kolunun Kırılması maçdaydım bursaya 5 atmamıza rağmen mahfolmuşduk

Trabzon-Manisa 2-2'lik maçda Burak yılmazın çağdaş atana'a ana avrat küfretmesi.

Emirhan Makul
22.10.2008, 15:09
Malatya ile malatyada oynuyoruz o sezonda iyiyiz 2-0 yeniliyoruz ama ilk yarı bitti perişanım evde de yalnızım o kadar istekliyim ki ağladım ağlayacam resmen yeniliyoruz gittim 4 rekat namaz kıldım 15 dakka durmaksızın dua ettim 2. yarı başladı bi attık 2-1 bi attık 2-2 yaaa bi daha attık 3-2 şaşkınlıkdan sevinemiyorum ağlıyorum ama yani bu maç nasıl döndü diye sonra içimdeki Allah korkusu artttı çünkü beni yukarlarda gören işiten birileri var akıllı olmak lazım diye düşündüm çocukluk işte ama hayatım boyunca unutamam.

pazarkapılı
20.01.2010, 12:13
2003 yada 2004 tam hatırlamıyorum diyarbakırsporla oynarken mac içersinde elektrikler kesilmişti...mac izlerken ilk kez böyle birşey görüyodum...ama cok ilginç olmustu herkes cakmaklarını yakmıstı harika görüntüler olmustu....

Deniz Telci
20.01.2010, 13:33
@ GrandOFLee

Yaklaşımın çok güzel ama maalesef Ünal da değildi.

Size iki ipucu:

1- Aynı oyuncudan bizde iki tane vardı smileys/smiley2.gif

2- Bu da resmi:

http://img81.imageshack.us/img81/3672/birisi1rc.jpg
ben cevapladım üzülmeye gerek yok :cool:
Şota galiba !

mk.esen35
21.01.2010, 00:03
02-03 pancudan 95 te yediğimiz gol.10 dakika koltultan kalkamamıştım.