PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas Taraftar Grubu Yeniçeriler Tribünü Bıraktı

SDanışmaz
24.05.2011, 00:33
Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar malumunuz. Yaşanan bu olaylardan sonra dik duruşumuzu devam ettirip, grup olarak bize yakışanın faaliyetlerimizi durdurmak olduğu kararına vardık.

İlk başlarda bizde ılımlı baktık olaya esnaf kazanır dedik. 1 maç olsun tahammül edelim esnaf para kazansın dedik. Bu düşünceler içinde dışarı çıktığımızda gördüklerimiz bizleri çileden çıkardı. Fener bayrağı asan esnaflar mı dersiniz yoksa iyi günde en kral Sivassporlu olan karaktersizlerin Fener ürünleriyle gezmesi mi dersiniz yoksa ''Para yok'' diyerek original Sivasspor ürünü almayıp Fenerium tırında ki ürünleri kapış kapış edenler mi dersiniz. Soruyoruz ey Sivassporlular sizin hiç mi zorunuza gitmedi? Hala parayı mı savunursunuz?

Tüm kamuoyuna samimiyetle konuşuyoruz ve Bizler utanıyoruz!

Sivasspor gol attı diye sevinen taraftarı dışarı atanlardan utanıyoruz!
Kendi sahamızda deplasman yaşamamıza sebep olanlardan, kombineleri satanlardan, kimliğinde Sivas yazıpta üzerlerine Fener forması geçirenlerden utanıyoruz!

Kendi memleketinin takımı için hiç birşey yapmayıpta söz konusu Fener olduğu zaman bir yerlerini yırtanlardanutanıyoruz!

Bizim ve diğer taraftar gruplarımızın pankartlarını söküp atanlardan utanıyoruz!

Bize 1 yıldır ön tellere pankart astırmayan ama Fener taraftarına sesini çıkarmayanlardan utanıyoruz!

Sivas'tan karabük'e giden 20 kardeşimize bilet verilmeyip dışarda bırakılırken Fenerlilere bilet verenlerden utanıyoruz!

Fener formasıyla stada girenlere tepki göstermeyip hala misafirperverlikten bahseden, biz tepki gösterdiğimizde onları savunan, tepki duyuları iflasa uğramış koyunlardan utanıyoruz!

Verdiği sözleri yerine getirmeyen, çifte standart uygulayan Emniyet Müdürü ve Emniyet Teşkilatından utanıyoruz!

Kısacası takımının arkasında durmayan ilk fırsatta satış koyan Sivas'lıyım diye geçinen herkesten utanıyoruz!

Utanıyoruz ve bu tarz insanlarla aynı safta görünmek yerine faaliyetlerimizi durdurup, tribünden çekilmeyi yeğliyoruz.

Biz tribüne çıktığımız günden beri şehirde rahat rahat dolaşamayan İstanbul yalakaları size sesleniyoruz artık serbestsiniz.
Bu güne kadar tribüne başka formayla gelemeyen İstanbul yalakaları sevinin gün sizin. Artık size tepki gösteren hatta yeri geldiğinde döven YENİÇERİLER faaliyetlerini süresiz olarak durdurmuştur. Sevinin gün sizin. Şehirde ki, camiada ki bu zihniyet değişmediği sürece YENİÇERİ çok sevdiği Sivasspor'undan uzak kalacak. Mutlu olun.

Bizler gibi düşünen, bu onurlu mücadelemizde bizlere destek olan herkese selam olsun.

Son Kez Alemde YENİÇERİ..

selokal61
24.05.2011, 00:36
Sivaslıların içinde azda olsa yigido varmış demekki...

DNA-TS
24.05.2011, 00:40
tebrik ediyorum adamları onurlu davranışlarından dolayı.anlayana.

Ali İhsan
24.05.2011, 00:45
Demekki bu arkadaşlar gibileri yüzünden Sivaslılara Yiğido denmiş ama şehirde dönek o kadar çokmuş ki Yiğidoşlar bu arkadaşların soyunu tüketmiş.

Fatih Özkan
24.05.2011, 00:48
Acı gerçeklerle yüzleşmişler demek...
Biz senelerdir farkındaydık bu durumun...
Takım olmak ile büyük takım olmak arasında böyle bir uçurum var işte...

Ahmet Başkaya
Yiğido diye bunlara denir kalanları YİĞİDOŞ .

asil suskun
sivaslilarin icindede delikanlilar var

Barış Mayda
24.05.2011, 00:53
bunların hepsi satılmış.başkanın'dan tut stad görevlisine kadarrr

Murat BAYRAKTAR
24.05.2011, 01:13
Böyle bir açıklamaya yürekten tebrik yakışır. Sivas, Kayseri, Bursa, Antalya fark etmez.. Her zaman derim ki" Kardeşim nereliysen oranın takımını tutacaksın" Maalesef bir tek bizim ülkede değişiyor.

AKSOY_61
24.05.2011, 01:18
Valla helal olsun durumun farkındalarmış demekki(gerçi olmamak imkansız) onların da içinde onurlu olanlar varmış.

pReN@_61
24.05.2011, 01:22
Helal olsun..

POYRAZ
24.05.2011, 05:14
Demek ki onlarin icinden de gercegi görebilen bir kac kisi cikmis.
Zamaninda cok yazdik cizdik bunlari. fe-be bunlara "elini ver" dedi, bunlar baska bir yerlerini verdiler.
Ama ben bu vatandaslarin düsüncesini de yanlis buluyorum. Ilk önce esnafimiz kazanir diye kabul edilebilir bir fikir olarak gelmis fe-be lilere tribünlerin verilmesi. Bastan kabul etmeyeceklerdi. Eh, zararin neresinden dönerlerse kardir. Ama bu vatandaslara da 3 veya 5 bir sus payi verilseydi kuvvetle muhtemeldir onlar da ses cikartmayacaklardi.
Iste bu yüzden Trabzonspor tribünleri ve camiasi bu ülkenin en saglam ve dik duruslu camiasidir.

Sefa
24.05.2011, 05:36
Başkanlık seçimleri ne zaman bilmiyorum ama Mecnun Odyakmaz en kısa sürede gitmediği sürece gerisi boş..

Cengiz Çubukcu
24.05.2011, 07:56
bu grubu tebrik ediyorum, küçümsediğimiz kadar onursuz değiller demek ki....

krdnz
24.05.2011, 08:13
Gerçek Yiğidolar

Diğerleri yiyoDOLAR

Şeref
24.05.2011, 08:19
hakikaten helal olsun

Hami_41
24.05.2011, 08:24
Helal olsun adamlara seney sivas maçında yeniçeriye bağrılsa iyi olur :)

Adem Erdoğan
24.05.2011, 09:24
Eskimolardan daha delikanlı çıktılar.

Burçak
24.05.2011, 10:01
Onurlu davranmışlar.
Gerçek Sivassporlu bunlar işte.
Memleketlerinde fenerli görmeyi kaldıramamışlar. tebrik ederim.
Yanlız bu tepkilerinin sürekli değil geçici olmasını dilerim.
Sonuçta fb li başkan ve yöneticiler gelip geçicidir.
Ama gerçek Sivassporun ve taraftarının oluşması için böyle taraftarlara ihtiyaç vardır.
Aksi halde Sivasta Fb lisi Gs lisi vs artarak devam eder.

Kazım Uzunboy
24.05.2011, 10:33
Adamlara helal olsun.

Ama bence bu tepkiden sonra verdikleri çekilme kararından bir süre sonra vazgeçeceklerdir.

Tribündeki ve Sivas'taki yerlerini tekrar alıp, dedikleri gibi ezikleri ezmeye çaba göstereceklerdir.

Mehmet Ç.
24.05.2011, 10:36
:alkış::alkış:

Onurlu bir davranis sergilemisler.
Helal olsun.

Ali İhsan
24.05.2011, 10:37
Bu arada bu arkadaşları övüyoruz da bunlar fbli olmayıp gsli,bjkli veya trabzonsporlu oldukları için de böyle tepkiler veriyor olabilirler. Yani yine Sivasspor için değil başka takımları tuttukları için bu tepkiler verilmiş olabilir. O durum varsa fenere yatanlardan farkları olmaz. Sivassporluysan Sivassporlu olacaksın, bir kalpte iki sevgi olmayacak...

Çağdaş DENİZ
24.05.2011, 10:57
iş işten geçtikten sezon bittikten sonra durdursanız ne olacak hadi ordan YEMEZLERRRRRRRRRRR
yukarıda direk balıklama olaya atlayan arkadaşlara söylüyorum bunları biz daha önce de gördük.bu filmin ilk oynayışı değil.YEMEZLERRR sivasspormuş yeniçeriymiş.hadi ordan sizin içinizi biliyoruz biz.pislik şikeciler

Canberk
24.05.2011, 12:38
Yiğido diye bunlara denir kalanları YİĞİDOŞ .

:alkış:

Helal olsun Yeniçeriler

Mustafa Yüksek
24.05.2011, 12:46
iş işten geçtikten sezon bittikten sonra durdursanız ne olacak hadi ordan YEMEZLERRRRRRRRRRR
yukarıda direk balıklama olaya atlayan arkadaşlara söylüyorum bunları biz daha önce de gördük.bu filmin ilk oynayışı değil.YEMEZLERRR sivasspormuş yeniçeriymiş.hadi ordan sizin içinizi biliyoruz biz.pislik şikeciler

Ne alakası var. Bu adamlar kendi şehirlerinden utanç duyuyorlar. Şehirlerinin takımını tutmadığı için kendi şehirlerine isyan ediyorlar. Son maçta bütün stadın fenerliler verilmesini, fenerlilerin şampiyonluk kutlamasına isyan ediyorlar.

Biz sivas ile hiç bir zaman iyi olmayacağız, yeniçeriler denen grupla da iyi geçinmeyecez. Ama bu yaptıkları saygıyı hakediyor. Kentine ihanet etmeyen herkese saygı duyarım, düşmanım yada dostum olması farketmez.

Çağdaş DENİZ
24.05.2011, 12:53
Ne alakası var. Bu adamlar kendi şehirlerinden utanç duyuyorlar. Şehirlerinin takımını tutmadığı için kendi şehirlerine isyan ediyorlar. Son maçta bütün stadın fenerliler verilmesini, fenerlilerin şampiyonluk kutlamasına isyan ediyorlar.

Biz sivas ile hiç bir zaman iyi olmayacağız, yeniçeriler denen grupla da iyi geçinmeyecez. Ama bu yaptıkları saygıyı hakediyor. Kentine ihanet etmeyen herkese saygı duyarım, düşmanım yada dostum olması farketmez.

ben senin anlatmak istediğini anlıyorum fakat bu grubun samimi olmadığını biliyorum.zaten muhtemelen bu metni yazan da ya galatasaraylı ya da trabzonsporlu

Sami Kuk
24.05.2011, 13:29
Bu sivaslılarda nasıl mide var.Mal herifler 2-3 sene yukarlarda sampıyonluga oynadınız.Yaptıgınıza bakın yemınle sıvas fenerle cekısseydı yıne mactan sonra fener coskusu olurdu..

Mustafa Yüksek
24.05.2011, 13:31
ben senin anlatmak istediğini anlıyorum fakat bu grubun samimi olmadığını biliyorum.zaten muhtemelen bu metni yazan da ya galatasaraylı ya da trabzonsporlu

Metni başka takım taraftarının yazdığını nereden çıkardın?

Adamların gruplarının sitesinin anasayfasında duruyor bu yazı.

bordo(61)mavi
24.05.2011, 13:32
Yüce Rabbime dua ediyorum... en çok görmek istediğim şey şu zivassporun küme düşmesi... amiinnnn

TSelif
24.05.2011, 13:41
Bu grup demek ki baya bir azınlıkta. Aksi halde diğer satılmışlar ile uğraşabilirlerdi. Demek ki baş edemeyip çekilme kararı aldılar. Kısaca meydanı satılmışlara bıraktılar.
Bence yanlış yaptılar. Takımlarınının başında kalıp savaş vermeliydiler ... gene de dik duruşları için tebrikler.

Nihal Ayvaz
24.05.2011, 13:53
Demek sivastan biraz da olsa umut var..Helal olsun.

Burçak
24.05.2011, 13:57

şu aşamada yapılması gereken tebrik etmek.
nerden emin olabilirsin Gs Ts yada Bjk li olduğuna. iyi niyetli bir şey yapmaya çalışıyorlar. ben sitelerindeki açıklamayı ciddiye alırım şu aşamada.

Yasin T.
24.05.2011, 14:09
Helal olsun o gruba.Keşke her şehir kendi takımına sahip çıksa.Malasef günümüzde takım tutmak başarıya endeksli.

Gürsoy61
24.05.2011, 14:19
Helal falan olmasın,hatta oh olsun desem az kalır.

Bunlar değil miydi,sırf Trabzon şampiyon olmasın diye Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını isteyen.Bunlar değil miydi Trabzon'a 15 kişi gelip,Sivasta ki maçtan önce sitelerinden atarlanan?Geçeceksiniz bu işleri efendim.

Maçtan önce sarhoş Fenerlilerle Sivaslılar kavga etmeseydi,Sivas gol attığında Fenerliler Sivaslıları dışarı atmasaydı ve kendi şehirlerinde Fener'e verilen destek kadar kendilerine de verilseydi canımıza minnet derdi bunlar.Düşünsenize Fenerliler maçtan önce taşkınlık yapmasaydı,olaylar çıkmasaydı ne olacaktı?Ben söyliyeyim,maç sonunda şampiyonluğu beraber kutlayacaklardı.

Gram üzüldüysem adam değilim.Maçta,boynunda Sivas atkısı üstünde Fener forması olan adamları gördükçe ben utandım,bunlar iş işten geçtikten sonra utansa ne yazar?

-Samet
24.05.2011, 14:32
Helal olsun.

Çağdaş DENİZ
24.05.2011, 14:37
Helal falan olmasın,hatta oh olsun desem az kalır.

Bunlar değil miydi,sırf Trabzon şampiyon olmasın diye Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını isteyen.Bunlar değil miydi Trabzon'a 15 kişi gelip,Sivasta ki maçtan önce sitelerinden atarlanan?Geçeceksiniz bu işleri efendim.

Maçtan önce sarhoş Fenerlilerle Sivaslılar kavga etmeseydi,Sivas gol attığında Fenerliler Sivaslıları dışarı atmasaydı ve kendi şehirlerinde Fener'e verilen destek kadar kendilerine de verilseydi canımıza minnet derdi bunlar.Düşünsenize Fenerliler maçtan önce taşkınlık yapmasaydı,olaylar çıkmasaydı ne olacaktı?Ben söyliyeyim,maç sonunda şampiyonluğu beraber kutlayacaklardı.

Gram üzüldüysem adam değilim.Maçta,boynunda Sivas atkısı üstünde Fener forması olan adamları gördükçe ben utandım,bunlar iş işten geçtikten sonra utansa ne yazar?

aynen katılmakla birlikte yukarıda değindiğim konu ile ilgili birşey söylemek isterim:
-Bu yazıyı yazanları tanımıyorum ama ben şunu çok iyi biliyorum bir sivassporlunun bu tür söylemlerde bulunması kendi istekleriyle zor gibi görünüyor.O nedenle demiştim ts ya da gs taraftarıdır yazan diye yani bu yazının yazılmasına sebep olanlar bizden bence...

61_Hasan_69
24.05.2011, 15:55
helal olsun böyle düşünen Sivaslılara..

MuratJ
24.05.2011, 16:47
adı geçen grubu tebrik ediyorum. şaşırdım doğrusu. davasında samimi olan her adama saygı duyarım.

Metin Sağır
24.05.2011, 17:12
Helal olsun!

werg
24.05.2011, 17:16
Daha öncede yazmıştım başlıkları birinde herkesi genellemiyelim diye gerçekten takımına sahip çıkan adamlarda var diye ama çok azınlıktalar.Ellerine büyük bir fırsat geçmişti fb nin arka bahçesi olmaktan kurtulmak için ama ne yazık ki kurtulamadılar önümüzde ki senelerde çok daha fazla hissedecekler hatta gelecek sezon iyi bir kadro kurmazlarsa işleri çok zor kümeye hazırlıklı olsalar iyi olur.Birçok takım fırsat kollayacak düşmeleri için en azından ben öyle düşünüyorum bakıcaz görücez.
Sivasın attığı golde farkettiyseniz kendi stadında yuhalanıyolar varmı böyle bişe Allah aşkına.Dua etsinler dayak yememişler Sivaslı fb lilerden
Bir takımın yaltakçısı olursan sonra niye Sivaslılar Sivassporu tutmuyo demeye kimsenin hakkı yok.Önce bunlardan kurtulsunlar bjk fb gs yalakalarından kurtulsunlar sadece Sivasspor demeyi öğrensinler
Arkadaşların çoğu maçtan önce umutları yoktu çünkü herkes biliyodu ki bizim geçen sene fb ye yaptığımızı yapacak başka bir takım yok iddasız olan hiçbir takım geçen sene fb den puan alamazdı diye çünkü başka Trabzonspor yok dedik.Keşke Sivas ile fb çekişseydide biz Avni Aker de fb ile son maça çıksaydık bakalım stadı fb ye peşkeş çekiyomuyduk ve sahada nasıl mücadele ediyorduk tüm Türkiye görseydi.Büyüklük nasıl olur bir kez daha gösterseydik
Herşeye rağmen bu tararftar grubunu tebrik ediyorum gerçekten takımının peşinde gittikleri için yoksa bileti satıp ben aldığım paraya bakarım demedikleri için Helal olsun gerçek Yiğido nasıl olur en azından bu davranışlarıyla gösterdiler.

.....
24.05.2011, 17:50
:alkış:

Gerçek YİĞİDo.

ESER
24.05.2011, 18:17
aferin yenicerilere. iclerinde utanma duygusu olan cakma fason anadolu takimi taraftarlari da varmis..

Ilelioglu
24.05.2011, 22:08
Sivassporu gercekten icten destekleyen varmidir diye hep düsünürdüm, demek varmis.

Ufak bir grup ne yazikki geri kalani Fenerli...:rolleyes:

Mustafa ÖZDEMİR
24.05.2011, 22:42
bunlar adammıydı ya...

SEDER
25.05.2011, 23:18
başkanlanının şerefsizliği, daha öncede sivas bizden haksız yere 3 puan almıştı, ama bu yaptıkları gerçekten çok kahpeceydi..ama genede bu açıklama bile sivaslı hala bir kaç yiğidin olduğunu gösteriyor..

deneme61
25.05.2011, 23:37
bu yazıyı yazdıklarında samımı ıseler tebrıkler. geçte olsa anladılar

orkun kır
25.05.2011, 23:43
ya bize ne halleri warsa görsünler arkadaş..satacak bişey kalmayınca bırakırlar tabi !

mit_o
26.05.2011, 01:10
helal ne diyim

irfan61
26.05.2011, 01:58
Seneye gs şampiyonluğa oynasın geri dönerler.

Enes Ünal Kaya
26.05.2011, 02:25
keşke herkes böyle mantıklı düşünebilse

ozturk
26.05.2011, 09:12
Tebrikler..

Demekki onlarda da delikanlılar varmış...

U.Sadıkoğlu
26.05.2011, 11:45
Helal olsun adam gibi adammışlar memleketini seven adam böyle olur..

TSuha61
28.05.2011, 15:21
hamidoluktan yiğidoluğa geri dönmüş taraftar grubu

Kamil Çakmak
28.05.2011, 18:15
Helal olsun bu taraftar grubuna.

Sibel
28.05.2011, 21:46
Gerçeği kabul etmek yerinde bir tavırdır,tebrikler...

robinhood61
29.05.2011, 23:35
kapitalizmim yaşaması için fener bjk gs taraftarının artması lazım. medya itici güçtür ve sistem böyle devam eder
gerçek şehir takımları ve taraftarları malesef piyondur.

Hamza Milet
21.05.2014, 13:59
Durumun farkında mıyız?

Durumun Farkındamıyız!

Manchester United, Milan, Tottenham, Valencia,
Lazio, Marseille... bu dev takımlar UEFA Avrupa ligi
veya şampiyonlar ligine katılamazken
SİVASSPOR'umuz bu şerefe nail olmuştur. Bunun
kıymetini hem taraftar, hem yönetim hem de
futbolcular olarak bilelim. Özellikle futbolculara sesleniyorum bulunduğunuz takımın durumunun
farkına varın, bazıları gibi başka takıma transfer
olma hayalleri kurmayın. Adam gibi kampınızı
yapın bu iki öneleme maçını ne yapıp ne edip
geçin. İşin büyük kısmı da yönetim ve Carlos'a
düşüyor. Bu takıma en az 5 tane nokta transfer lazım, taraftarı kandırmak için gidip ne üdüğü
belirsiz fubolcuları takıma doldurmayın. Gidip ilk
turdan İsveç'in bilmem ne takımına elenirsek, bir
sene boyunca emek verdiğimiz şeyin hiçbir
anlamı kalmayacak. Dediğim gibi yukarda
saydığm dev takımların bile katılamadığı bir lige, Avrupa Ligine gidiyoruz. Buna göre planlarımıza
biran önce başlayalım...saygılar.

https://m.ak.fbcdn.net/photos-a.ak/hphotos-ak-prn2/t1.0-0/10325776_240416756159587_8722675258606008310_n.jpg

www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=37924

Su sivaslilarin yasadigi kafanin aynisini bende yasamak istiyorum!!1!!
Bu nasil mantiktirr, bu nasil anlayistirr!!!
YOKKK BÖYLEE MANTIK YA :D
Gülmek için artik sivasspor forumlarini takip etmek yederlidir :ddd

Yorumu size birakiyorum degerli renktaslarim :DDDD

NOT: bunu yazacak baska baslik bulamayinca burda paylasmak istedim

Burçak
21.05.2014, 14:22
şurası daha uygun bence. http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=12593&page=7

umitkaragoz1988
10.09.2014, 23:15
Sivasspor'un sitesinin forumunda adamlar okadar çok seviyor ki başkanlarıni şike yaptigini bir türlü kabullenmiyorlar. Aynı fenerliler gibiler. Zaten trabzonspora laf atanlar sivasda hep Fenerbahçeli Sivaslı.