PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük Takım Olmak !

Efendioglu
23.05.2011, 22:06
Öncelikle yıllar sonra kazanmaya çok yaklaştığımız kupa sonrasında birşeyler yazmak istedim belki haddime değil ama genede küçük bir Trabzonspor'ludan gelecek adına bazı şeyleri duymak istersiniz diye düşündüm ;

Öncelikle sevgili abilerim,amcalarım benim yaşım 16 İstanbul'da Fenerbahçe'nin Dereağzı tesislerinin bitişiğinde oturuyorum.Trabzonspor'u heryerde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.Puan kayıplarımızda hüngür hüngür ağladım.Galatasaray maçı için Sabiha Gökçen'e gittim , Point otele gittim , para biriktirip forma aldım , para biriktirip Trabzon'daki kuzenim maçlara gitsin diye kombine alıp ona verdim.Bütün maçlarımızı öncesiyle sonrasıyla takip ettim.İstanbul'daki bütün maçlara harçlığımdan kesip gittim herneyse bunları eminim benim gibi bu takıma gönül vermiş herkes yapmıştır.Benim parmak basmak ve üzerinde durmak istediğim bazı şeyler var biz bu sezon ilk yarı 42 ikinci yarı 40 puan topladık ve 82 puanla ligi 2.olarak tamamladık.Herkes Eskişehirspor maçında alınan beraberlikle kaçan şampiyonluğa üzüldü , isyan etti.Bense olaya çok farklı açılardan bakıyorum(yaşım gereğide olabilir abilerim)Ben kendimi bildim bileli Trabzonspor'un maçlarını izlerim.Bugün eleştirdiğimiz Sadri Şener ölmüş bir takımı yeniden canlandırmıştır.Tabi bu zamanlar içerisinde büyük hatalarda yapmıştır ancak ben öyle hatırlıyorumki bu takım vasatı aşamıyordu önceden.Artık bazı şeyler değişti şehir takımlarının önemi arttı , parasal olarak klüpler daha dengelenmeye başladı bizim takımımız inanılmaz bir özveriyle oynadı ve aradaki milyon dolar uçurumundan sıyrılıp herkes adeta yeni bir futbolcu oldu.Selçuk İnan , Egemen Korkmaz , Burak Yılmaz , Tolga Zengin , Onur Recep Kıvrak , Serkan Balcı , Umut Bulut ve niceleri bu sezonki başarımızda öncü oldular bonservissiz aldığımız Egemen'in peşinden koşuyor herkes Selçuk'u söylemiyorum bile Onur ve Tolga milli takımın vazgeçilmezi oldular.Burak Yılmaz küllerinden doğup gol makinesi haline geldi.Artık şu zihniyetimizi değiştirmemiz lazım "bizi şampiyon yapmazlar" , "hakemlerle şampiyon oldular" gibi şeyleri artık geride bırakmamız lazım.Tabiki hakemlerin Fenerbahçe'nin lehine bizim aleyhimize kararlar olmuştur ancak artık Trabzonspor değişti sürekli kafaya oynayan şampiyonlar liginde başarı arayan bir takım haline geldi.Avni Aker'de bizi kimler kimler yeniyordu bu sezon sadece 2 mağlubiyet aldık ve bu sayı Barcelona ile aynı.Bu çocuklar ellerinden gelen herşeyi yaptı.Bu zorlukları başaran takıma Trabzon taraftarı yeterince sahip çıkmadı stadı doldurmadı ve son haftalarda küstü onlar bunu haketmedi tabiki saat 04:00'te takımı karşılıyanlara teşekkürler.Sevgili abilerim lafı fazla uzattım ancak bu son 3 yıla kadar ben bizim gerçekten bir büyük takım olduğumuzu fazla düşünmüyordum yıllardır olan bekleyiş hiçbir amatör branşta başarısız geçen yıllardan sonra bugün gelinen nokta ;

-Gereksiz harcamalaradan kaçınan bütçeyi çarçur etmeyen bir yönetim.
-Şampiyonlar ligine katılan bir takım.
-U18 , U14 klasmanında şampiyon olan altyapı takımları.
-Çıktığı ilk senede Beko Basketbol Liginde kalan bir takım basketbol takımı.
-Sürekli milli takıma futbolcu yetiştirmeye başlayan bir A takım.
-Pilot takımları yavaşça oturtarak altyapılar'dan daha çok futbolcu üretmeye başlayan bir takım.

Ve niceleri...

Büyük klüp olmak budur karşılaştırma yapmayı pek sevmem ama Fenerbahçe'nin 30 Trilyon forma geliri var sevgili abilerim.Bizse tribünleri bile doldurmaya aciziz.Ama ciddi olarak şunu düşünüyorum bu 2.lik bize çok hayırlı olacak artık işin siyasi yönünüde saha içi yönünüde iyi oynayan basındada söz sahibi olan bir Spor Klübü olma yolunda ilerliyoruz.İnşallah TrabzonsporTv projesi ve bunun gibi klübümüzü sürekli büyüten daha fazla kitleye hitap etmesini sağlayan bir takım olarak ilerki yıllarda başarılı oluruz.Artık sürekli geliri olan bir klüp haline doğru yol alıyoruz Allah'ın izniyle.

Bundan sonraki yıllar içinse ümitlerim git gide artıyor abilerim inşallah önümüzdeki 2-3 yıl içinde o kupa Trabzon'a inecek ve 7'den 70'e sevinçten ortalığı yakacağız ve bu uzun bekleyişin coşkusunu yaşayacağız.
Lafı fazla uzattım bunlar benim düşüncelerim katılabilirsiniz , katılmayabilirsiniz konu gereksiz görülüp silinedebilir ama herkesin 1 defa okuması gereken bir yazı olduğunu düşünüyorum sevgiler , saygılar...

E.encrasicolus
23.05.2011, 22:43
Yazında çok önemli noktalara değinmişsin. İnşallah ilerleyen yıllarda daha da güzel sonuçlar alacağız.

Efendioglu
24.05.2011, 15:31
Yazında çok önemli noktalara değinmişsin. İnşallah ilerleyen yıllarda daha da güzel sonuçlar alacağız.

İnşallah , çok ümitliyim.

Ahmet Öztürk
24.05.2011, 16:07
Hala daha bu şampiyonluk taraftar yüzünden, o yüzünden, bu yüzünden yazılar gördükçe emin olun çıldırıyorum! Avni aker de bu sene hiç bir maç 15 bin kişinin altına düşmemiştir. Ayrıca stad doldurmakla oluyorsa kayseri maçı neden berabere bitti. Daha fazla dolamazdi o stad. Ama neden berabere kaldık? Kayseri'nin sebebi belirsiz final maçı gibi oynaması ve hakem yunus yıldırım. Şimdi söyleyin sorun stadın dolmaması mi?

Yönetimin tek kusuru bana göre sessiz kalması, milyonlarca taraftarın hakkını ite, kopuga yedirmesidir. Ancak o çok övdüğünüz maddi durum sandığınız kadar iyi ise neden maddi sorunlar gerekçe gösterilerek bayan futbol takımı kapatılıyor? Neden basketbol takımından oyuncular kaçıyor? Neden basketbol takımı başarı ile değil de maddi krizlerle gündeme geliyor?

Unutmadan umut bağladığınız pilot takımımız bu sene son dakika golü ile 3.lige düşmekten kurtuldu. Yani herşey göründüğü kadar pembe değil.

magicyattara
24.05.2011, 16:19
Bknz:Trabzonspor..

Efendioglu
24.05.2011, 16:20
Hala daha bu şampiyonluk taraftar yüzünden, o yüzünden, bu yüzünden yazılar gördükçe emin olun çıldırıyorum! Avni aker de bu sene hiç bir maç 15 bin kişinin altına düşmemiştir. Ayrıca stad doldurmakla oluyorsa kayseri maçı neden berabere bitti. Daha fazla dolamazdi o stad. Ama neden berabere kaldık? Kayseri'nin sebebi belirsiz final maçı gibi oynaması ve hakem yunus yıldırım. Şimdi söyleyin sorun stadın dolmaması mi?

Yönetimin tek kusuru bana göre sessiz kalması, milyonlarca taraftarın hakkını ite, kopuga yedirmesidir. Ancak o çok övdüğünüz maddi durum sandığınız kadar iyi ise neden maddi sorunlar gerekçe gösterilerek bayan futbol takımı kapatılıyor? Neden basketbol takımından oyuncular kaçıyor? Neden basketbol takımı başarı ile değil de maddi krizlerle gündeme geliyor?

Unutmadan umut bağladığınız pilot takımımız bu sene son dakika golü ile 3.lige düşmekten kurtuldu. Yani herşey göründüğü kadar pembe değil.

Fenerbahçe her maçını 55bin kişiye oynarken , 22-23 bin kişilik stadın her maç 15'bin olması ve genel olarak herkesin susması birşey ifade etmez.Bundan önce bir basketbol,pilot takım yokken şuanda bunların sorunlarını konuşuyo olmamız bile güzel herşey zamanla yerine oturur.Abim sen zaten basketbol takımımızdan lige çıktığı ilk yılda ligde kalmaktan daha büyük bir beklenti içindeysen boşuna konuşuyoruz demektir.Benim anlatmak istediklerim artık Trabzonspor gerçek bir spor klübü halini yavaşça almaya başlamıştır , bizde istemeyiz bayan futbol takımının kapanmasını,son dakika golüyle ligde kalmayı...

Ahmet Öztürk
24.05.2011, 16:35
Fenerbahçe her maçını 55bin kişiye oynarken , 22-23 bin kişilik stadın her maç 15'bin olması ve genel olarak herkesin susması birşey ifade etmez.Bundan önce bir basketbol,pilot takım yokken şuanda bunların sorunlarını konuşuyo olmamız bile güzel herşey zamanla yerine oturur.Abim sen zaten basketbol takımımızdan lige çıktığı ilk yılda ligde kalmaktan daha büyük bir beklenti içindeysen boşuna konuşuyoruz demektir.Benim anlatmak istediklerim artık Trabzonspor gerçek bir spor klübü halini yavaşça almaya başlamıştır , bizde istemeyiz bayan futbol takımının kapanmasını,son dakika golüyle ligde kalmayı...

kardeşim ben basketbol takımımız neden şampiyon olmadı, pilot takım neden süper lige çıkmadı demiyorum. Sen maddi olarak yönetimi çok başarılı gösterdin ya bende soruyorum neden sürekli maddi krizler var? Kimse kusura bakmasın basketbol takımından basketbolcu para alamıyor diye kaçıyorsa maça çıkmıyorsa bana maddi olarak başarılıyız demeyin.

Büyük takım olmak, hakkının yenildiği yerde, acaba biz nerde sorun yaptık diye düşünmek değil, hakkımızı kim yeni nasıl yedi, bunun hesabını nasıl sorarız onu bulmaktır.

sence
24.05.2011, 17:15
Güzel bir yazı olmuş, eline sağlık...

Efendioglu
24.05.2011, 17:22
kardeşim ben basketbol takımımız neden şampiyon olmadı, pilot takım neden süper lige çıkmadı demiyorum. Sen maddi olarak yönetimi çok başarılı gösterdin ya bende soruyorum neden sürekli maddi krizler var? Kimse kusura bakmasın basketbol takımından basketbolcu para alamıyor diye kaçıyorsa maça çıkmıyorsa bana maddi olarak başarılıyız demeyin.

Büyük takım olmak, hakkının yenildiği yerde, acaba biz nerde sorun yaptık diye düşünmek değil, hakkımızı kim yeni nasıl yedi, bunun hesabını nasıl sorarız onu bulmaktır.

Katılıyorum abi sanada , ben yönetimi eski yönetime göre daha başarılı buldum Nuri Albayrak zamanında çöpe giden kasaya indirilen paraların haddi hesabı yok ancak şunuda söylemem gerek yönetimin ve Sadri başkanın koltuğu fazla sallanıyor Selçuk giderse çok şey değişir...

Mert67
24.05.2011, 17:38
Güzel yazı olmuş.Genel anlamda katılıyorum.

halil ibo
24.05.2011, 17:39
Büyüklüğümüzü dost düşman herkes iliğine kemiğine kadar biliyor artık.
Başlığın amacını ve anlamını kavrayamadım kusura bakma kardeşim.
Sadece bu yıl değil en başarısız olduğumuz yıl da ülkenin en ücra köşesinde maç yapsak orada taraftarımız olur.27 yıl şampiyon olmadan geçen yıldan sonra hala senin yaşında ve daha küçük yaşlarda Trabzonspor taraftarı varsa büyüklük budur işte.

Bizim sıkıntımız bu büyüklüğü kavrayamayan,taşıyamayan büyüklerimiz (yöneticilerimiz) olmasıdır.

Efendioglu
24.05.2011, 19:27
Büyüklüğümüzü dost düşman herkes iliğine kemiğine kadar biliyor artık.
Başlığın amacını ve anlamını kavrayamadım kusura bakma kardeşim.
Sadece bu yıl değil en başarısız olduğumuz yıl da ülkenin en ücra köşesinde maç yapsak orada taraftarımız olur.27 yıl şampiyon olmadan geçen yıldan sonra hala senin yaşında ve daha küçük yaşlarda Trabzonspor taraftarı varsa büyüklük budur işte.

Bizim sıkıntımız bu büyüklüğü kavrayamayan,taşıyamayan büyüklerimiz (yöneticilerimiz) olmasıdır.

Abim benim başlığı açmamın sebebi artık son 3 yılda hiçbirşeyin eskisi gibi olmadığı Trabzonspor'umuzun git gide daha geliştiği ve daha söz sahibi olduğumuzu anlatmaktır.