PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakem Bülent Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Badaloğlu
11.05.2011, 14:38
Yanlı kararlar verdiği gerekçesiyle hakem Bülent Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

Trabzonspor’un Ankara eski temsilcisi işadamı Şükrü Kuleyin, Eskişehir-Trabzon ve Karabük-Fenerbahçe maçında yanlı kararlar verdiği gerekçesiyle hakem Bülent Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İşadamı ve Trabzonspor’un eski Ankara temsilcisi Şükrü Kuleyin, Eskişehirspor- Trabzonspor maçı ve Karabük- Fenerbahçe maçında yanlı kararlar verdiği gerekçesiyle hakem Bülent Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunarak, maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Kuleyin, davayı sembolik olarak 61 TL’lik açtı. Kuleyin, avukatı Haluk Pekşen aracılığı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesini ilettiğini belirterek, "Kamuoyunda Fenerbahçeli olduğu bilinen hakem Bülent Yıldırım hakkında dava açıyorum. Hakem Bülent Yıldırım’ın Eskişehirspor- Trabzonspor ve Karabük- Fenerbahçe maçındaki yanlı hakem kararları kendisinin art niyetini ortaya koymuştur. Biz futbol sahada oynansın diyoruz. Ancak Fenerbahçe Kulübü futbolu her zemine taşıyor. En çok da hakemler üzerinde bunu uygulamaya çalışıyor. Hakem Bülent Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunarak, hakkında maddi ve manevi 61 TL’lik tazminat davası açılmasını talep ettim. Hakem Bülent Yıldırım’ın ayrıca son 1 ay içindeki telefon görüşmelerinin de incelenerek açıklanmasını yine talep ettim" dedi.

Kuleyin, bir şehrin kaderiyle oynandığını belirterek, "Sessiz kalmanın, mütevazi olmanın artık hiçbir anlamı kalmadığına inanıyorum. Biz sessiz kaldıkça Trabzonspor Kulübü’nün üzerine oynanan oyunlar çoğalıyor. Hakem Bülent Yıldırım’ın milyonlarca Trabzonsporlunun hakkını gasp etmiştir. Bu davanın Bülent yıldırım’ın tüm yaşamı boyunca boynunda bir yafta olarak kalması için bu davayı açıyorum. Bülent Yıldırım, Cem Papila örneğine bir baksın. Şimdi nerede? Bülent Yıldırım’ı da vicdan azabıyla baş başa bırakacağız" diye konuştu.

Kaynak: Haber61

Barış Burak
11.05.2011, 14:40
Kesinlikle çok doğru bir hamle.Tebrik etmek gerekir.

Bülent Yıldırım,Trabzon Lisesi Dünya Şampiyonu olduğunda,onlarla birlikte heyette olan ama takımı zoraki tebrik eden,sebebini ise ''Ben Fenerbahçeliyim'' olarak belirten insan müsvettesidir.

bangkook_61
11.05.2011, 14:42
Eskişehirspor maçındaki Burak'ın golüyle Karabük-fener maçındaki Selçuk'un pozisyonu arasındaki 7 farkı bulunuz.

Yaşar
11.05.2011, 14:43
Bunu nasıl kanıtlayacağız? 2 maçta da aynı 2 pozisyonda (Burak'ın Vulkan'a yaptığı ve sonucu gol olan pozisyona çaldığı faul ve Selçuk'un Angelov'a yaptığı fakat çalmadığı faul) verdiği tutarsız kararları belge olarak gösteremezsin.Çünkü hakemler maç içinde bile aynı pozisyonlarda tutarsız kararlar verebiliyor. Telefon kayıtlarından bir şey çıkmaz ise sadece dava açıldı yaftasıyla kalır bu olay.

Sacit
11.05.2011, 14:46
Bizim yöneticiler neden bu durumda sessiz kalıyor, Sadri ve ekibi de takip etsinler destek versinler.

boş konuşmaktan başka ne yapar bunlar...

DURAS
11.05.2011, 15:01
bunun yerine, emenike ve deumi üzerine gitseler daha iyi olur. bunun üzerine klüp gitmeli, neden korkuyorlar anlamıyorum...

talsuv61
11.05.2011, 15:03
Bunu nasıl kanıtlayacağız? 2 maçta da aynı 2 pozisyonda (Burak'ın Vulkan'a yaptığı ve sonucu gol olan pozisyona çaldığı faul ve Selçuk'un Angelov'a yaptığı fakat çalmadığı faul) verdiği tutarsız kararları belge olarak gösteremezsin.Çünkü hakemler maç içinde bile aynı pozisyonlarda tutarsız kararlar verebiliyor. Telefon kayıtlarından bir şey çıkmaz ise sadece dava açıldı yaftasıyla kalır bu olay.

Maksat bu adamın fb olduğunun tescil edilmesidir. Yoksa bunu davacı da biliyor ki 61 liralık dava açıyor. Ayrıca diğer kötü niyetli hakemler için de gözdağı olacaktır.

Badaloğlu
11.05.2011, 15:04

Önemli olan bir şey çıkmasından ziyade, bu tip durumlarda camianın sessiz kalmadığını göstermektir.Bülent Yıldırım denen hakem müsvettesinin hakemlik camiasında çok büyük hedefleri var.Bunların başında da FIFA kokartıyla dünyanın en ünlü maçlarında düdük çalmak hayalide var. Senin hakkında mahkemelerde davalar sürerken, hakkında şaibeler mahkemelerce sorgulanırken FİFA sana uluslararası arenada düdük çaldırır mı? Ayrıca bu tip davalar bizim maçlarımızı yönetecek başka art niyetli hakemlerede ders olur.

Bunları daha önce Cem Papila'da da yaşadık. 30.000 kişi Trabzon sokaklarında yürüyerek belki şampiyonluğu geri getiremedi ama adamın hakemliğini bitirdi.

O yüzden kimse bu işten bir şey çıkmaz demesin.Bu iş aynı zamanda MHK üzerinde de baskı oluşturur.Bülent Yıldırım belkide bir daha bizim maçlara verilmez.

Bizim yöneticiler neden bu durumda sessiz kalıyor, Sadri ve ekibi de takip etsinler destek versinler.

boş konuşmaktan başka ne yapar bunlar...

Bazen öyle durumlar olur ki, başkan ya da yöneticiler çıkıp bazı şeyleri aleni söyleyemez. Bunları yapmak için ya basından, ya tribünler üzerinden, ya da arkadaş ortamından yararlanarak bu tip girişimlerde bulunursunuz.

Misal: Alaaddin Metin= Aziz Yıldırım

Gazete köşesinde ya da fb'tv de ne söylüyorsa bilin ki; Aziz Yıldıvım'ın lafları, söylemleridir onlar...

Tolga
11.05.2011, 15:05
Bence 61 yerine en yüksek rakamı yazabildiğince yazmalıymış.Adamın ocağı kurumalı.

Keleşoğlu
11.05.2011, 15:12
bütün sezon boyunca maruz kaldığımız hakem hataları ve fenerbahçenin hakem kararlarıyla aldığı maçları tek bir video haline getirip internet üzerinden paylaşmak lazım. böylece kim kaç puanda olmalıydı puan durumu çıkartılabilir.

fenerliler bizim bucaya attığımız 2.golle avea reklamını birleştirip bir video yapmışlar "hangisi reklam, günahların takımı kim?"diye.
buca bir dakika önce yanlışlıkla gol atmış gibi :)

EmreYavuz61
11.05.2011, 15:16
Şansal'a da dava açılmıştı ona ne oldu...?

mahmuter61
11.05.2011, 15:22
bunun yerine, emenike ve deumi üzerine gitseler daha iyi olur. bunun üzerine klüp gitmeli, neden korkuyorlar anlamıyorum...

Neden korkacaklar başbakan kızar sonra!!!

metehan
11.05.2011, 15:29
Ben, O ve O'nun gibileri Allah'a şikayet ediyorum !

Kamil Çakmak
11.05.2011, 15:40
Bizim yönetim, Karabük-fb maçında hakem Bülonun maç yönetmesine ve fb ye 3 puan aldırmasına sessiz kalmıştır. Bunun için en ağır tepkimizi vermeli idik. Maalesef, "fb şampiyon olursa alkışlamasını biliriz" diyen bir başkanımız var. Tepki vereceği yerde açıklamaya bakarmısınız? Yazıklar olsun ne diyim..

robinhood61
11.05.2011, 15:43
en iyi adalet ilahi adalettir. bekleyip görelim.

Yaşar
11.05.2011, 16:03
Allah'ın adaleti üzerine adalet yoktur. O ne dilerse o olur. Allah'a havale ediyorum kendisini ve kendisi gibi olanları.

hüseyin1975
11.05.2011, 16:26
Adaletin olmadigi yerde Dava acsan ne olur?

Sibel
11.05.2011, 16:37
Lig bitmeden yapılmalı eğer yapılacaksa,bütün şikayet ve suç duyuruları.Böyle cesareti olan insanları gönülden kutluyorum.Piyangodan Bülent Yıldırım çıkmış...

Çağdaş DENİZ
11.05.2011, 16:47
arkadaşlar bir hukukçu olarak böyle saçma sapan delilsiz dava açılmasını hayretler içerisinde izlemekteyim...
bir de davayı açan avukat son 1 aya ait telefon konuşmaları incelensin demiş.Bu adam ya avukatlıktan anlamıyor ya da adını duyurmaya çalışıp kendi reklamını yapmaya çalışıyor.
çünkü böyle bir davayı açması normal değil.Bu Arada yukarıda bir arkadaş ne kadar yüksekten dava açabiliyorsa açsaydı demiş: EĞER DAVAYI KAYBEDERSE REDDEDİLEN MİKTAR ÜZERİNDEN KARŞI TARAFa VEKALET ÜCRETİ ÖDÜYOR o YÜZDEN MİKTARI DÜŞÜK GÖSTERMİŞ.:d

DURAS
11.05.2011, 16:56
benim Trabzonspor hissem var diyelim, bu hatalar yüzünden şirket değer kaybediyor. nasıl malpractis var doktorlara, o hatalar yüzünden maddi kaybım oluşuyor. bu bir neden olabilir mi? bir de hukukçu arkadaşlara sormak lazım, deuminin bindiği kiralık arabanın izi hukuksal yollarla aranamaz mı? birde futbol federasyonuna başvurulamaz mı? emenikeye transfer teklifi yapmak suretiyle ,aklını çelerek kendi maçlarında oynamamasını sağlayarak avantaj elde etmenin herşeyi hukuksal mı

Cilgin1986
11.05.2011, 17:01
Helal olsun!

Ilelioglu
11.05.2011, 17:06
arkadaşlar bir hukukçu olarak böyle saçma sapan delilsiz dava açılmasını hayretler içerisinde izlemekteyim...
bir de davayı açan avukat son 1 aya ait telefon konuşmaları incelensin demiş.Bu adam ya avukatlıktan anlamıyor ya da adını duyurmaya çalışıp kendi reklamını yapmaya çalışıyor.
çünkü böyle bir davayı açması normal değil.Bu Arada yukarıda bir arkadaş ne kadar yüksekten dava açabiliyorsa açsaydı demiş: EĞER DAVAYI KAYBEDERSE REDDEDİLEN MİKTAR ÜZERİNDEN KARŞI TARAFa VEKALET ÜCRETİ ÖDÜYOR o YÜZDEN MİKTARI DÜŞÜK GÖSTERMİŞ.:d

Neden olarak ne gösterebilirdi mesela, mantikli olarak?

Delil olarak Eskisehir -Trabzon ve Karabük - Fener maclarini veremez mi?

Ayrica telefon konusmalarinin incelenmesini istemek neden yanlis olsun?

Travelair
11.05.2011, 17:07
Pek faydalı görmüyorum

Armağan Dere
11.05.2011, 17:11
Emenike bizim maçta da oynamayacak,bu bir dayanak olmaz..Ancak Bülent Yıldırım'ın 2 hafta arayla verdiği 2 zıt karar dayanak olabilir..Eskişehir-Trabzon Karabük-Fenerbahçe maçlarında aynı 2 pozisyonun birine faul diğerine faul çalmayarak kimlere hizmet ettiği üzerinden bişeler olabilir..

Ilelioglu
11.05.2011, 17:12
Selçuk'a kırmızı gerekir mi?

16. dakikada çok tartışılacak bir pozisyon yaşandı. Yasin Avcı ile verkaç giren Angelov, Selçuk'la girdiği mücadele sonrası ceza sahasına girerken yerde kaldı. Karabüklü oyuncular Selçuk'un son adam olduğu gerekçesiyle kırmızı kart itirazında bulundu. Ancak maçın hakemi Bülent Yıldırım 'devam' dedi...

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?t=2&r=1&hid=92013

--------------------------------------------------------------------

Su soruya bakarmisiniz...?

:rolleyes:

macka61
11.05.2011, 17:25
çok doğru bir hareket

EmRe-61
11.05.2011, 17:35
Trabzonspor için çalışan, kafa yoran, zaman harcayan insanların olduğunu bilmek çok güzel. TEŞEKKÜRLER !

Hürgün Aygün
11.05.2011, 17:43
Helal olsun bir şey çıkmaz ama yine de işin ne kadar ciddi olduğunu göstermeliyiz.

Selçuk Aydın61
11.05.2011, 19:49
çok has ettin ....

bordo61
11.05.2011, 20:25
Önemli olan bişey çıkması değil bişeylerin yapılması

Teşekkürler.

Cem Dalmaz'a da birisi suç duyurusunda bulunamaz mı

CAFER ÖZER
11.05.2011, 20:31
Aslinda bu isler organize olmali 1 milyon dava acilsa bu o hakeme 1 milyon mahkeme celbi gidecek demektir.
Bunlar organize edilmeli Fb kulubune dava acip Elinde Lugano Emre Gokhan delilleri ile fifa uefa nezdinde sikayetler olsa,Ayni sekilde Fenerasyona ve Mhk ya davalar acilsa neler olur neler ama onu basarmak lazim

Taner Gündoğdu
12.05.2011, 12:23
sonuç alınamayacak bir dava ama yine de birilerine göz dağı verilmesi ve şahsı geçen hakemin dosyasına eklenmesi açısından güzel bir hareket

LnMrt
12.05.2011, 13:58
Hakemlere çaldığı/çalmadığı düdük başına dava açarak nereye varacağız acaba ?

Hem mazlumuz ezileniz haklıyız sahadayız dışarda yokuz diyoruz, hem İstanbul basını ile aynı silahları kullanmaya heves ediyoruz....

Hakem hakkında "Çin'e giderken şöyle böyle olmuş" muabbetlerine katılmak ya da hakemin FB yi kayırdığına inanmak sadece arabesk edebiyatıdır.

Umarım Bülent Yıldırım davayı kazanır.

Çağdaş DENİZ
12.05.2011, 19:37
Neden olarak ne gösterebilirdi mesela, mantikli olarak?

Delil olarak Eskisehir -Trabzon ve Karabük - Fener maclarini veremez mi?

Ayrica telefon konusmalarinin incelenmesini istemek neden yanlis olsun?

1- bir davada kanıt olarak ileri sürülbilecek olgular,belirtiler ya da belgelerin
objektif olarak değerlendirilebilir olması gerekir.Bir hakemin herhangi iki maçta farklı yönetim sergilemesinin art niyetli olduğu durumu ispat edilmesi zor bir olgudur.Objektif açıdan değerlendirilebilecek bir durum değildir.Dolayısıyla hukuken bu yönetime ait videoların delil olma şansı yoktur.Ayrıca bu konudaki yetki tamamen futbol federasyonundadır.
2-Eğer Bülent Yıldırım hakkında dava açılmak isteniyorsa ancak ceza davası açılabilir.Bunun için de ya hakemin para veya herhangi bir kazanç sağlamak amacıyla bu durumu yarattığı belgelenmeli ya da suçüstü yapılmalıydı.
3-Başka bir husus ise telefon konuşmalarının neden istenemeyeceğidir.Bilindiği gibi hukukta özel hayatın gizliliği kuralı Anayasa'nın 20. maddesine dayanan ve mecburiyet olmaksızın ihlal edilemeyen bir haktır.Bu yüzden ancak zorunlu durumlarda ve en son çare olarak özel hayatın gizliliğine müdahale edilebilir.İletişimin denetlenmesi,dinleme vb. koruma tedbirlerine delil elde etmek amacıyla başvurulabilir.Ancak Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 137/6 maddesine göre iletişimin denetlenmesi için soruşturma aşaması başlamalı,suçun işlendiği yönünde kuvvetli şüphe olmalı(mahkumiyet ihtimali beraat ihtimalinden fazla olmalı) ve son çare olarak bu yola başvuruluyor olmalıdır.
TÜM BU NEDENLERDEN DOLAYI SAÇMA BİR DAVA OLMUŞ MAALESEF...

Armağan Dere
12.05.2011, 19:45
Çağdaş,Bülent Yıldırım'ın telefonları incelenip bişey yakalanamaz mı?...Aynı şekilde Bünyamin ve Cüneyt'in de...Bunun için Nisan ayından itibaren telefon dökümü istenebilir..Ya da banka hesapları...sonuç olarak anormal birşey de ömür boyu men edilir..

Çağdaş DENİZ
12.05.2011, 19:51
abi maalesef yukarıda da belirttiğim gibi kuvvetli suç şüphesi olmalı yani kişinin mahkum olma ihtimalinin beraat ihtimalinden yüksek olması gerekir.Bülent yıldırım olayında bırakın kuvvetli şüpheyi soruşturmanın başlaması için basit şüphe bile yok..
mesele bu maçlar öncesinde Bülent Yıldırım'ın Aziz Yıldırım ile görüşme fotoğrafları olsa ya da futbolcularda bu durumda soruşturma başlayabilir.Bundan sonra ise başka delillerle desteklenerek ancak daha sonra bu telefon görüşmeleri açığa çıkarılabilir

uzunismail
13.05.2011, 00:59
Çok doğru bir karar, Tebrik ediyorum.. Çifte standart gösteren hakem bunun cezasını ödemeli...

Süper lig, hakemlerinin babasının çiftliği değil..

Korkuyorsa maça çıkmasın,

Elbet yürekli biri vardır o camiada.......

Fatih Özkan
13.05.2011, 01:03
Bence faydalı bir davranış. Sessiz kalmaktan çok daha iyi bir durum. Daha fazla sayıda üstlerine gidebilsek sonuç alabileceğimize inanıyorum...

sametaydin
13.05.2011, 02:34
Şu şükrü kuleyin deki cesaret bizim yönetimde hiç kimsede yok. Bana öyle geldi.

Ahmet Kuru
13.05.2011, 08:32
İşte söylüyoruz anlatıyoruz. Bazıları da çıkıp diyor ki '' hakem hataları herkese oluyor''. Evet oluyor fakat en kritik zamanlarda bizim aleyhimizde,fenerin ise lehinde oluyor.Bunu görmemezlikten geliyorlar işte..Neyse. Ben ilahi adalete güveniyorum...

Fanatik34
13.05.2011, 12:29
Öyle bir kisinin cikip dava acmasiyla maalesef hicbirsey olmaz, nasil olur? Hadi binlerce kisiyi toplayamayiz ama mesela en az 100 kisinin o ...siz Yildirim´a ayni anda dava acmasi birseyleri degistirebilir.

Sadece ona degil, maci satan Bülent Uygun´a dava acilmaliydi!!!!!!!!!

Hamza Milet
06.04.2013, 16:07
Yarinki maçinda hakemi yildirim olacak.
Olasi bir yanlisinda (kasti) gerekli merciler olaya et atsinlar,
Öyle istedikleri gibi at kosturamiyacaklarini anlasinlar.

Ilelioglu
06.04.2013, 21:47
Ben size mahkemenin verecegi karari söyleyeyim: "Kovusturmaya yer yok" :rolleyes:

Hakem Bülent Yıldırım’ın ayrıca son 1 ay içindeki telefon görüşmelerinin de incelenerek açıklanmasını yine talep ettim" dedi.

Hangi 1 ay?

..