PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TS Club’a karsiyim!

Nytre
25.01.2006, 01:11
arkadaslar ! Trabzon halki her zaman milliyetçiligi ile vatanseverligi ile övünen bir halktir. kurtulus savasinda olsun çanakkale savasinda olsun her cepheye kosmustur ve trabzonda bulunan ermeni ve rum çeteleriyle dedelerimiz yigitçe savasmistir.

simdi türkiye üzerinde türk dilini yabancilastirma çalismalari vardir. bunun ise sokaktan baslayarak yapiyorlar. yani dükkan adlarindan..

çevremizdeki dükkanlara baktigimizda çogunun adi yabanci. peki trabzonun gururu temsilcisi olan trabzonsporumuzun ürünlerinin satildigi yerin adinin da yabanci olmasina ne demeli???

arkadaslar ts club ismi tamamiyle emperyalist güçlerin Türkiye üzerine oynadiklari oyunun yansimasidir. olayi büyüttügümü falan düsünmeyin damlaya damlaya göl olur ve bu göl degil deniz oldu!...

lütfen gerekeni yapalim!..bu zor bir is degil... eger kapimizin öününü temizleyemezsek Türkiyemizi nasil bu pisliklerden temizleyecegiz. ayrica bu diger takimlarada büyük örnek olacak!

Erhan|TS
25.01.2006, 01:14
sormasi ayip nickiniz türkce mi..?

türkce ise anlami nedir.?

saglam
25.01.2006, 01:15
sormasi ayip nickiniz türkce mi..?

türkce ise anlami nedir.?

Nytre
25.01.2006, 01:46
Nick dediginiz sey Türkçe mi?

benim takma adimin Türkçe olmamasi Ts Club isminin devam etmesi için yeterli bir bahane mi?

Kaya
25.01.2006, 01:47
Emincan'in kullanici adinin ingilizce bir anlami yok diye biliyorum. Burada aslinda yaptigi elestiri ingilizce kelimeler kullanilarak açilan dükkanlaridir. Ama sanirim bu tür isimler baya dikkat çekiyor ve daha ragbet görüyo...

Nytre
25.01.2006, 01:53
evet bu adin bir anlami yok.

yalniz benim burada savundugum nokta trabzon halkinin vatanseverligine yabanci kelimeler yakismiyor. bu emperyalizme boyun egmektir.. bu yabancilasmaya boyun egmektir. trabzon halkinin buna karsi çikmamasina ya da karsi çikmamak için bahaneler bulmasina (takma adin türkçe mi?) anlam veremiyorum.

benim adimi milyonlarca insan bilmesede olur. ancak ts club'i herkes biliyor. ben adimi degistirsem de ts club kalsa bunun insanlara etkisi olmaz tersi oldugunda etki olur. bunu saglayacak olanlarda bizleriz.

Tunga
25.01.2006, 02:08
Trabzonspor Magazalarini kurumsallastirmaya basladigi dönemlerde onlara TS Club isminin pek çok açidan dogru bulmadigimi bildiren bir yazi ve bir öneriler paketi göndermistim. Onlardan biri de su an kullanici adim olan Simal Yildizi idi.

Her ne kadar Simal de Türkçe olmasa da, bence bizi TS Club'dan daha iyi temsil ediyordu.

Bu magaza ismini begenmeyisimin pek çok nedeninden bazilari sunlardi:

1- TS Club oldukça soguk bir isim ve Trabzonspor sadece bizler arasinda "TS" diye çagriliyor.

2- Marka olarak büyümeye uygun degil. (Eger bir marka yaratacak ve onu dünyaya pazarlayacak iseniz o zaman yabanci isimler kullanabilirsiniz ama bu magazanin kime hitap ettigi belli)

3- "Club" da tamamen GS Store BJK store gibi isimler düsünülerek belirlenmis. Yani biz onlardan farkli birseyler yapamaz miyiz?

Böyle uzuyor gidiyor. Ama sanirim o zamanlar taraftarimiz bu konuya biraz ilgisiz kalmisti, herkes açilacak magazalarin heyecaniyla bu konuyu gölgeye atmisti.

Bir de o zamanlar Trabzonspor sahada bayagi iyi gürlüyordu, kimse bu konulari kafasina takmiyordu.

Ben hala TS Club ismine alisamasam da bundan sonra böyle bir hamlenin yapilmayacagini düsünüyorum. Yani konu güzel ama sanirim zamani biraz gecikmeli.

Ozan
25.01.2006, 09:55
bende türçede yabanci kelimelere karsiyim. bu isim daha iyi olarak bir türkçe kelime olmasi gerekiyor.

kendi dilimiz dünyanin en zengin dillerinden biri. gidip 200-300 kelime olan ingilizceyi konusmayalim gereksiz yere.

mini FaNaTiK
25.01.2006, 14:27
herkes karsi ama herkes konusuyor aslinda bir ülkenin çöküsü dilinin bozulmasiyla baslar örnek olarak:irlandanin bir zamanki halinden su ana gelmesi..

Bordo_mavi61
25.01.2006, 16:12
arkadaslar ! Trabzon halki her zaman milliyetçiligi ile vatanseverligi ile övünen bir halktir. kurtulus savasinda olsun çanakkale savasinda olsun her cepheye kosmustur ve trabzonda bulunan ermeni ve rum çeteleriyle dedelerimiz yigitçe savasmistir.

simdi türkiye üzerinde türk dilini yabancilastirma çalismalari vardir. bunun ise sokaktan baslayarak yapiyorlar. yani dükkan adlarindan..

çevremizdeki dükkanlara baktigimizda çogunun adi yabanci. peki trabzonun gururu temsilcisi olan trabzonsporumuzun ürünlerinin satildigi yerin adinin da yabanci olmasina ne demeli???

arkadaslar ts club ismi tamamiyle emperyalist güçlerin Türkiye üzerine oynadiklari oyunun yansimasidir. olayi büyüttügümü falan düsünmeyin damlaya damlaya göl olur ve bu göl degil deniz oldu!...

lütfen gerekeni yapalim!..bu zor bir is degil... eger kapimizin öününü temizleyemezsek Türkiyemizi nasil bu pisliklerden temizleyecegiz. ayrica bu diger takimlarada büyük örnek olacak!

abi bence bu temizleme isnden önce sen basla...

1-nickin türkçe degilsmileys/smiley36.gif

2-türkçenin yabancilasmasina karsi oldugun bir yazi yazmissin...ve o yazida türkçe olmayan emperyalist kelimesini kullanmissin...smileys/smiley36.gif

NoPain-NoGain
25.01.2006, 16:47
icinde yabanci kelime olmayan dil var mi arkadaslar? dilimiz
milliyetimiz elden gidiyor tartismasi gereksiz. bugün en cok kullanilan
avrupa dillerinin hepsinin kökeni latincedir.(daha da eskiye gidersek
sanskrit dili oldugu iddia edilir.) ama günümüzde de farkli
milliyetlere ait dillerden pek cok kelime ile bir zenginlik saglarlar.
almanca, fransizca, ingilizce gibi diller birbirinden inanilmaz
derecede beslenir.

türkcemiz de aslinda sadelestirme gerekcesiyle basitlestirilmis, pek
cok eski güzel kelime unutturulmustur. asil aci gercek budur. cünkü bu
sadelestirme hareketi yapay, zorlama bir harekettir. farscadan,
arapcadan yabanci kelimelerin dilimize gelip yerlesmesi dogal bir
olusumdu ve kültürler arasi iliskilerin bir geregi ve sonucuydu. bugün
pek cok kelimesi unutturulmus türk insani gecmisine ait belgelere,
edebi eselere dönüp bakma, onlari dogru düzgün anlama lüksünden
yoksundur. dilde sadelestirme tarihin üstüne perde cekilmesi
hareketidir. dilinde yeterli kelimeleri bulunduramayan bir toplumun
bilimde ve sanatta da ilerlemesi elbette ki sorunlu olmaktadir.

neyse sonuc olarak burada ticari bir isten bahsediliyor. insanlarda
belli cagrisimlar yapacak, kalite hissi uyandiracak global bir isim
bulunmasi kulübümüzün ürününun satin alinma olasiligini artiracagindan
faydali ve caga uygun modern bir harekettir.

UmutBaykan
25.01.2006, 16:51
Baskane olabilir ki ... Bence bu gayet güzel

gerçekefsane
25.01.2006, 17:00
Sinai mülkiyet haklari ile Türk Ticaret kanunu okumaniz gerekmektedir. Orada aradiginiz her sorunun cevabini bulacaksiniz.

ayrica dediginiz konuda degisiklik olmasi için yasal düzenlemelerin olmasi gerekir.

bazi belediyelerin bu konuda çalismalari oldugunu medyada haberleri geçmisti.

Fakat TS Club bir markadir.Edited by: gerçekefsane

Taner Gündoğdu
25.01.2006, 21:43
dilde gelisimler açik olmak gerekiyor. dilde bizle beraber büyügen bir varliktir. dilimize baska dillerden giren kelimeler olcaktir, dilimizden kelimeleri baska ülkeler kullancaktir. bunu çanakkale ile kurtulus savasi ile karistirip bu milletimiz için çok degerli olan kelimeleri sik sik kullanip degerini yitirtmenin hiç geregi yok! lütfen bunu yapma! dilimizde olan ve buna ragmen ingilizcesi kullanilan seylere beraber karsi çikalim buna varim. mesela "tamam" demek varken "ok" demek! bunu msn de yapmayan adam daha görmedim. günlük hayatta da sik sik karsimiza çikiyor. "clup" kelimesinin yerine "magaza" yazmak biraz anlamsiz kaçar. ben "clup" yazilsin demiyorum. tabiki uygun bir türkçe kelime varsa yazilsin. ama kardesim umarim günlük hayatta "ok" i "tamam" a tercih edenlerden degilsindir...

U.Sadıkoğlu
25.01.2006, 21:51
icinde yabanci kelime olmayan dil var mi arkadaslar? dilimiz milliyetimiz elden gidiyor tartismasi gereksiz. bugün en cok kullanilan avrupa dillerinin hepsinin kökeni latincedir.(daha da eskiye gidersek sanskrit dili oldugu iddia edilir.) ama günümüzde de farkli milliyetlere ait dillerden pek cok kelime ile bir zenginlik saglarlar. almanca, fransizca, ingilizce gibi diller birbirinden inanilmaz derecede beslenir.

türkcemiz de aslinda sadelestirme gerekcesiyle basitlestirilmis, pek cok eski güzel kelime unutturulmustur. asil aci gercek budur. cünkü bu sadelestirme hareketi yapay, zorlama bir harekettir. farscadan, arapcadan yabanci kelimelerin dilimize gelip yerlesmesi dogal bir olusumdu ve kültürler arasi iliskilerin bir geregi ve sonucuydu. bugün pek cok kelimesi unutturulmus türk insani gecmisine ait belgelere, edebi eselere dönüp bakma, onlari dogru düzgün anlama lüksünden yoksundur. dilde sadelestirme tarihin üstüne perde cekilmesi hareketidir. dilinde yeterli kelimeleri bulunduramayan bir toplumun bilimde ve sanatta da ilerlemesi elbette ki sorunlu olmaktadir.

neyse sonuc olarak burada ticari bir isten bahsediliyor. insanlarda belli cagrisimlar yapacak, kalite hissi uyandiracak global bir isim bulunmasi kulübümüzün ürününun satin alinma olasiligini artiracagindan faydali ve caga uygun modern bir harekettir. bencede

saglam
25.01.2006, 22:17
bende türçede yabanci kelimelere karsiyim. bu isim daha iyi olarak bir türkçe kelime olmasi gerekiyor.

kendi dilimiz dünyanin en zengin dillerinden biri. gidip 200-300 kelime olan ingilizceyi konusmayalim gereksiz yere. ingilizce 200-300 kelimeymis demeksmileys/smiley22.gif

Oğuzhan Görkan
25.01.2006, 22:24
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Nytre
25.01.2006, 23:04

abi bence bu temizleme isnden önce sen basla...

1-nickin türkçe degilsmileys/smiley36.gif

2-türkçenin yabancilasmasina karsi oldugun bir yazi yazmissin...ve o yazida türkçe olmayan emperyalist kelimesini kullanmissin...smileys/smiley36.gif

bir kere nick degil takma ad iki Nytre ingilizce degil türkçede degil. bir anlami yok.

Nytre
25.01.2006, 23:05
arkadaslar bu konu hakkinda bir anket yapilsa ve burada konusacagimiza o ankete baksak ve trabzonspor taraftarlarinin bu konu hakkindaki görüsünü görsek olmaz mi?

BMN yönetimine duyurulur!

kutoz
25.01.2006, 23:15
Klüp rakisi vardir, duymussunuzdur. Hani etiketinde Atatürk ve Ismet Inönü'nün oldugu söylenen raki. Oysa, o resimdekilerden birisi Türkiyenin ilk grafikeri Ihap Hulusi ile sair Fazil Aytaç'tir. Kimbilir, Orhan Veli'de bunlari bildigi için "Bir de raki sisesinde balik olsam" demistir, Eskiler Aliyorum adli siirinde.

Konu dagilmadan, yine club'e yada kulüpe dönelim biz. Malesef, 80 ihtilalinden sonra, disa açilma politikasiyla sadece avrupa ürünlerini ithal etmedik. Aldigimiz ürünlerle beraber onlarin markalarini da ithal ettik. Bu markalarla yarismak içinse, yine onlara benzer kelimeler kullanmaya türetmeye basladik.

Bu anlamda Club kelimesine bende karsiyim. Böyle bir geçis için kamuoyu arasinda bir anket yapilip, halkin benimseyecegi bir ismin tercih edilmesi, daha sik dururdu.

Ama olan olmus ve TsClub marka yolunda öyle yada böyle ilerlemektedir. Bu saatten sonra yapilacak teksey, onu sahiplenmek olmali bence.

EmrahYalçınalp
25.01.2006, 23:29
Bu konu ne zaman açilsa etraftaki arkadaslarimdan konu hakkinda tenkit alan biri olarak hep ayni seyi söylüyorum. Biz keyfimizden ingilizce konusmuyoruz... Adamlar bilim yapiyorlar, kendi dillerinde. Sonra bunlari indeks'e girmis (indeks'in Türkçesini bilmiyorum) dergilerde basiyorlar, yine ingilizce... TV kanallari daha kaliteli, kus gribi haberlerinde bile araya "Kürdistan" diye olmayan ve var olusunu savas sebebi saydigimiz uydurma bir isim sokan BBC hava durumunu bizim kanallarindan daha iyi tutturuyor.

Velhasili, üretmeden konusmaya ve atalarimizin yaptiklari ile bir türlü çikartamadigimiz bor madenlerimizle övünmeye alisik oldugumuz için bu hikaye sürer gider. Bugün dünya "sakir sakir" Çince ögreniyor, keyiflerinden mi? Japonya'da egitim dili Japonca'dir. En basit bilgileri ögrenmek için önce Japonca ögreniyorsunuz, bu da keyfi degil. Güç adamin elinde, üretiyor. Sen de ögrenmek istiyorsan onun kurallariyla oynuyorsun...

Ayrica Ingilizce bir çok konuda Türkçe'nin eline su dökemese de üstün oldugu az taraf da yok. Isi kelime sayisina vurursak Arapça'nin yaninda bize sira gelmez diye biliyorum ben. (Yanlissam bilgi sahibi biri düzeltebilir)

kuzey_lee
25.01.2006, 23:54
Ayrica Ingilizce bir çok konuda Türkçe'nin eline su dökemese de üstün oldugu az taraf da yok. Isi kelime sayisina vurursak Arapça'nin yaninda bize sira gelmez diye biliyorum ben. (Yanlissam bilgi sahibi biri düzeltebilir) degindigin noktalarda hakli oldugun yonler var,yalniz ingilizce konusunda bill gates'in türkçe'yi bilgisayar dili yapma isteginin ardindaki kelime üretebilme özelliginin fazlaligini da eklemek isterim

Tunga
26.01.2006, 00:21
Bu konuya yaklasimim sizinle bir degildi. Ben "TS Club" isminin bir magaza için uygun olmadigini düsünüyorum. Yani bunun milliyetçilikle bir alakasi yok. Ayni zamanda Ingilizce ile kiyaslama yapmanin da bir anlami olmadigini düsünüyorum. Nedeni ise bu ürünlerin Ingilizler tarafindan alinmiyor olmasi.

Ama ille de dil diyorsaniz o konuda söyleyeceklerim var elbet. Türkçe çok zengin bir dil degildir kelime sayisi açisindan. Ama "kelime türetme" sayesinde, ayni kelimenin sonuna istediginiz kadar ek koyarak kelime türetebilirsiniz. Ama bu kullandigimiz kelime kökleri sayisini arttirmiyor.

Bu da bir tarafa dilimiz zengin de bunu ne ölçüde kullaniyoruz. Ortalama bir Türk'ün hayati boyunca kullandigi kelime sayisi, ortalama bir Ingiliz'in kullandiginin 5'te biri. bunun da sebepleri var. Birincisi çok okumak ve kelime haznesini gelistirmek. Ikincisi ise dillerinin zenginligi.

Neyse bu konu çok uzar ve benim de çok hassas oldugum bir konu. Bir dokun bin ah isit misali.

En iyisi burada keseyim. Bu saatten sonra bu ismi degistiremeyecegimizi düsünüyorum zaten.Edited by: simal yildizi

eys_61
26.01.2006, 00:51
...Ama olan olmus ve TsClub marka yolunda öyle yada böyle ilerlemektedir. Bu saatten sonra yapilacak teksey, onu sahiplenmek olmali bence.

ben de bir spor malzemesi "marka"si olarak baska bir isim tercih ederdim ama bu saatten sonra(eger ortaya bir marka çikarmak istiyorsak) bize destek vermek düser.

salihtopal48
26.01.2006, 01:36
ulan su ismi koyanlar daha önce bu foruma sorsalardiya!.....

acilen üye çapini genisletmeye ve forumun konumunu yükseltmeye bakmali yoksa biz daha çok seylerin yasini tutariz örn F. Akyel

(biraz abarttimmi acaba lan)Edited by: salihtopal48

Nytre
22.02.2006, 22:04
Ts c|ub 0|ayi mevcut ynetime s0y|enebi|ir ha|a .. ve örnek 0|uruz...

ayrica mi||et rengini deistiriy0r...

ne 0|acak iki senede bir f0rma deisi0r...

bir tabe|ami degisemez...

c0k sik bir isim 0|abi|ir....

türkce isimmi ka|madi

bahadiroglu
23.02.2006, 00:00
... Adamlar bilim yapiyorlar, kendi dillerinde.

...Velhasili, üretmeden konusmaya ve atalarimizin yaptiklari ile bir türlü çikartamadigimiz bor madenlerimizle övünmeye alisik oldugumuz için bu hikaye sürer gider.

bu ülkede benim gibi düsünen biri daha varmis ,inan ki benim sagda solda ya da bir muhabbet ortaminda söylediklerimin aynisini buraya aktarmissin.tesekkür ederim.

konumuz dil meselesi degil ama BMN yilin özlü sözü gibi birsey olursa ben bu yaziyi aday gösteririm.

iyi geceler

Nytre
23.02.2006, 00:08
hersey bir yerden baslar ve sürüp gider...

Atatürk laf üretmedigi için su anda bu ülke kuruldu...

biz burada laf ürettigimiz kadar fikirde ürettik icraatta yaptik..

koskoca turkcele digiturke kafa tuttuk...

halk isterse hersey olur trabzonsporun halkida taraftardir...

bilim yap üret türkçe üret ingilizce yaz ne olacak?

almanyada baska dili konusma yasagi getirenleri düsün?

ülkemizin belediyeleri artik kendi bölgelerinde türkçe tabela kampanyalari bahsediorlar ve bunu kanun olarak çikartiyorlar...

burada dil-bilim-evrensellik tartismamiz gerekiyorsa tartisalim..

bazi arkadaslarida sinanoglu.net adresine bu konu hakkinda daha fazla bilgi almalari için davet ediyorum.

orada yapilan basarilari görsünler diye.

bahadiroglu
23.02.2006, 00:10
Nytre;

sana katiliyorum sonuna kadar destekliyorum.onu yazmayi unutmusum bence tamamen haklisin.

Nytre
23.02.2006, 14:47
o zaman bir mektup ya da mail atalim isterseniz..

burada illa 150-200 kisi ollmamiz gerekmior bunu yapmamiz için.

Sönmez Özlü
23.02.2006, 15:48
Kulüp sözcügü dile yerlesmis. Illa bunu kullanacaksak TS KULÜP olsa idi.

Ya da daha yaratici çok ad bulunabilir id. Bence de TS CLUP çok uydurma bir isim. Üstümüzde de egreti durmus.

pasha_61
23.02.2006, 16:09
Arkadaslar bu kelimenin bence türkçe veya yabanci herhangi bir kelime olmasi tartisma konusu olmamali önemli olan insanlarla iletisim kurabiliyormuyuz.Yani iletisimi ingilizceyle kurabiliyorsak sorun olmamali.Bunu söylerken tabiki yozlasmaya karsiyim ancak suda bir gerçek turkçenin için çok sayida yabanci kelime var ve bu kelimeleri kullanirken ' BU KELIME YABANCI BUNU KULLANMAYAYIM '
DEMIYORUZ

Sönmez Özlü
23.02.2006, 16:21
Arkadaslar bu kelimenin bence türkçe veya yabanci herhangi bir kelime olmasi tartisma konusu olmamali önemli olan insanlarla iletisim kurabiliyormuyuz.Yani iletisimi ingilizceyle kurabiliyorsak sorun olmamali.Bunu söylerken tabiki yozlasmaya karsiyim ancak suda bir gerçek turkçenin için çok sayida yabanci kelime var ve bu kelimeleri kullanirken ' BU KELIME YABANCI BUNU KULLANMAYAYIM '
DEMIYORUZ

Dediginiz dogru da sizce CLUP kelimesi ile kiminle irtibat kurabiliriz?

pasha_61
23.02.2006, 16:49
Söylemek istedigim su club dediginizde ne anlatmak istediginizi herkes anliyor degil mi?

Sönmez Özlü
24.02.2006, 02:26
Hayir anlamiyor. Gidin bir köye CLUP deyin bakalim ne diyorlar size.Kulüp desek ne olur? Yani mantikli olmak lazim. Kulüp de ayni sözcük, yabanci. Ama TDK sözlügüne dahi girmis dile yerlesmis. Clup nerede geçiyor? Hangi sözlükte var? Türkçede CLUP diye bir sey var mi?

Ayni sözcügün ingilizcesini yazinca ne oluyor daha mi elit oluyoruz?

Bilgi, birikim, karizma, marka vs.. Bunlara sahip olmak için Ingilizce sözcük kullanmak zorunda degiliz. Kullanacaksak bile bunu Ingilizce yazmak zorunda degiliz. Hiçbir mantigi olmayan bu ise siddetle karsiyim. Bu ismi bir özentilik olarak görüyorum. Özentiligi de takimima yakistiramiyorum.

falcon61
24.02.2006, 02:32
Ya eger bu konu tartisilacaksa Ts Clup bastan yanlis bi marka olucaksak böyle bisey olmamali marka dedigin tek kelime olur magaza ismi gibi degil sadece Ts olsaydi bence daha mantikli olurdu he bide arma yapsalar çok iyi olur...

DKaraduman
25.02.2006, 13:10
<DIV>Bende Nytre ye katiliyorum..Orhun yazitlarinda da Türkçe ye sahip çikilmasi ve hiçbir zaman bundan vazgeçilmemesi belirtilmistir..Hazir konu açilmisken bir olay anlatiyim...Zamaninda Çinlilerin Türklere yaptigi baskidan bikan Türkler Çin in himayesi altina girmeyi kabul etmislerdi ama 2 sartlari vardi... 1.Sakallarina dokunulmayacakti</DIV>
<DIV>2. Dillerine karisilmayacakti..Burda daAna Dilimizden hiç bir zaman taviz verilmeyecegini anlayabiliriz(Eger birazcik aklimiz varsa)..Bence su an geç degil ama biraz daha beklersek çok geç olacak..Irtibat edebilecegimiz yer hakkinda bir sey bilmiyorum çünkü info@trabzonspor.org.tr (info@trabz&#111;nspor.org.tr) ye çok mesaj attim ama hiçbiriyle alakali bir cevap veya gelisme göremedim bunla alakali bilgisi olan varsa lütfen yazsin bizde tepkimizi ortaya koyalimm...</DIV>

Nytre
25.02.2006, 15:12
ben bi isim buldum

çokta uygun olduunu düsünüyorum

bordo-mavi

hatta trabzonda bordo-mavi adinda bir resturant var sadri sener binasinin altinda çokta yakisti çokta iyi bir is yapior ve herkesin de dilinde...

TURHAN
25.02.2006, 15:31
Bu konuyu tartisma noktasi simdi olmamaliydi marka kurulmus artik yola çikilmis bundan sonra köstekmi olacagiz.Benimde hosuma gitmesede yapacagimiz sey destek olmak.

TSezgin61
25.02.2006, 16:03
takim top oynamiyor, 3. lük icin oynuyoruz, yani tek derdimiz bu olsunda... önce takimla ilgilensek, daha stad isi var. cok isimiz var cok. önce o konulara sesimizi duyuralimda, TSclup isi kolay

sweetrose
25.02.2006, 16:21
tsclub sonranin isi önce takim....

saglam
25.02.2006, 17:14
Trabzonspor kulübüne ait resmi ürünleri satan magazalar zincirinin adi "TSCLUB" konmussa, kabullenmek gerekir. Markanin ismi anlamsiz bir kelime de olabilir, anlamli kelimeler de olabilir.

"TSCLUB"in Türkçe'de anlami yok, çogu markanin olmadigi gibi.Ilk basta bana da estetik gelmeyenbu ismi,su saatten sonra degistirmemizbence anlamsiz. Kaldi ki; hani su nick(lakap)dedigimiz seyler bile bir markadir da kolay kolay degistirmezmesiniz.

Türkçe'mizi seviyoruz.Ve onazarar verenherolguya karsiyiz.Burasi tamam. Hani birazda kendimizden baslasak? Su internet yazismalarindaki dilimizi Tarzanca'dan Türkçe'ye çevirsek?

Nytre
26.02.2006, 18:44
ben ha|a karsiyim ts c|uba..

bugun önce takim s0nra önce kupa 0ndan s0nra önce transfer...

bu is böy|e 0|ur...

ben de e|imden ge|eni yapacagim...

tek basimada 0|sam.