PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursaspor - Beşiktaş Maçı | TFF Kararı Açıkladı! 3-0 Hükmen,5 Maç Seyircisiz

Kaya
07.05.2011, 19:35
Yaşananlar çok gereksiz ve anlamsız...

Bir futbol maçı üzerinden bunları yaşatanları ne kadar kınasak az...

PDFK'nın tutumunu şimdiden çok merak ediyorum. Zira küfürsüz ve ahlaksız hiçbir unsur içermeyen bir pankarta bile ceza veran bir kurum bakalım bu yaşananlara nasıl yaklaşacak?

Çok merak etmekle beraber takipçisi de olacağız...

Trabzon'da zaman zaman yaşanan hadiselere çok katı bir şekilde yaklaşan zihniyetinin kararını kesinlikle çok merak etmekteyiz!

Fatih Özkan
07.05.2011, 19:36
Beklenen oldu...
Bakalım ne tür bir cezayı uygun görecek adaletli (!) federasyonumuz.
Merakla bekliyoruz...

Hürgün Aygün
07.05.2011, 19:37
Şuan Lig Tv'de olayları gösteriyorlar ayıp gerçekten şehrin göbeğinde taşlar yerlerde polis biber gazı sıkıyor stada sadece futbol izlemeye gelenlerin suçu ne umarım ağır ceza alırlar.

Ilelioglu
07.05.2011, 19:51
Burada yanlisi yapan Bursaspor Kulübü bence, neden Besiktas taraftarinin stata alinmasina izin veriyorlar?

Yada daha dogrusu böyle birseye izin vermeden önce, alirsin taraftarini karsina ve anlatirsin derdini, biz dersin böyle düsünüyoruz sizin düsünceniz ne yönde vs...

:rolleyes:

Cezalari bende merak ediyorum...

EROS87
07.05.2011, 19:57
olaya yüzeysel bakmayın.

güzel bir tezgah gibi geliyor bana. valisi, emliyet müdürü(devlet), bursa-bjk(klüpler-tff) cepheleri vs... çıkan şiddet yasasının somutlaştırılması ve örnek teşkil edilmesi amacıyla güzel bir gözdağı verilecektir. bursa taraftarından hoşnut olup olmamayı bir tarafa bırakın, onlarda bu tezgaha düşüp oyunnu parçası haline gelmiş oldular...

.....
07.05.2011, 19:58
Verilecek olan cezayı merak ediyorum.

OYılmaz
07.05.2011, 20:00
Diyarbakır'a terörist diyenlerin alacağı cezayı merak ediyorum en çok

Taner Uykuçeken
07.05.2011, 20:08
Yazık gerçekten çok yazık
bile bile lades buna denir herhalde olay çıkarmak için o taraftar oraya götürüldü zaten
şimdi herkez yine olay çıkartan taraftarlarara yüklenecek gene aynaya hiç bakmıyacaklar
atıp tutacaklar olayları nasıl engelleriz falan diye
kimler mi
* Gazete sayfalarında holaganizm yapan sözde spor yazarları gazete spor müdürleri
* Tvlerde şiddette davetiye çıkartan her hafta ekran başında kin kusan spor programcıları
* kazanmak için her yolu mübah gören takımlarımız çok değerli!!! yöneticileri
* kendini yönetmekten aciz ama ülke futbolunu yönetmeye çalışan basiretsizler
* ve ülkemizin siyasi oteriteleri devletimizi yönetenler

Ilelioglu
07.05.2011, 20:14
Bursaspor Taraftarinin hic bir sucu yok bence, asil suclu olanlar buna izin verenler.

Üstelik Istanbul'da yasanan olaylar dururken.

Ne kadar amatör kisi ve kisiler tarafindan yönetiliyor Türk Futbolu.

Simdi herkes Bursaspor Taraftarina yüklenecek, tabi Istanbul Medyasi en ön safta yer alir.

:mad:

Çağdaş DENİZ
07.05.2011, 20:15
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=91950

Mustafa Çolak
07.05.2011, 20:22
Seviyesiz bursa taraftarı bu olaylarla kendi sonunu getirmiştir.

Bekir
07.05.2011, 20:23
Bizim Stadda Emniyetin izin verdiği herhangi küfür unsuru bulunmayan Pankarta 15.000 Tl para cezası veren dallamalar Acaba Bu Terör olaylarına ne kadar ceza vericek??

Olayı valiliğe yıkmaya çalışanlar da ayrıca komedi...

Bir sözüm de Medyaya Trabzonsporlu taraftarları Provakatorlere birkaç şişe fırlattı diye neredeyse Terörist ilan eden medya;
Devletin polislerine öldüresiye saldıran bu şerefsizleri bakalım ne ilan edicekler..

Ilelioglu
07.05.2011, 20:25
Simdi herkes Bursaspor Taraftarina yüklenecek, tabi Istanbul Medyasi en ön safta yer alir.

Buyrun...

Terör!

Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde Bursa sokaklarında tek kelimeyle terör estirildi! İşte o şok görüntüler!

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=91950

Ilelioglu
07.05.2011, 20:27
Seviyesiz bursa taraftarı bu olaylarla kendi sonunu getirmiştir.

Bursaspor'a olan kinini bir kenara birakta öyle yorum yaz.

Ilk macta neler yasanmisti Istanbul'da? Bazi Bursaspor Taraftarlari hastanelik olmadi mi?

Buna ragmen neden Taraftara tanisilmadan Besiktas Taraftarinin gelmesine izin veriliyor?

:cool:

Celil Köse
07.05.2011, 20:30

Ilk macta neler yasanmisti Istanbul'da? Bazi Bursaspor Taraftarlari hastanelik olmadi mi?

Buna ragmen neden Taraftara tanisilmadan Besiktas Taraftarinin gelmesine izin veriliyor?

Ntvspor'da yanlış duymadıysam Bjk taraftarı gelmemiş.

Muhabir, Bursa taraftarının bjk taraftarı olmamasına rağmen olaylar çıkardığını sölüyordu.

Mustafa Çolak
07.05.2011, 20:34

bjk li taraftarların kini bursalılaraydı
ama bunlar direk polise saldırdı :(

Bekir
07.05.2011, 20:34
Evet Bursa taraftarlarının suçu yok,Bjk taraftarı geliyo diye polise saldırdılar..

Harika mantık...

Ayrıca ilk maçta da olayları Bursa taraftarı çıkardı..

Bu babası belirsiz Hıncal da Bu olaylarla ilgili konuşurken bile pankart olayından Sebep bize giydiriyo..

EmreYavuz61
07.05.2011, 20:38

Muhabir, Bursa taraftarının bjk taraftarı olmamasına rağmen olaylar çıkardığını sölüyordu.

Beşiktaş taraftarının Orhangazi'ye geldiğini öğrenen stad önündeki taraftarlar Beşiktaş taraftarını kıstırmak için ellerine taş sopa vs.. alarak Beşiktaş taraftarını karşılamaya gitmişler...Emniyet müdahele edince emniyetle çatışmışlar...

61_Hasan_69
07.05.2011, 20:38
olayların izlemeye gittim bursa taraftarı pkk yandaşları gibi polisi taşladı ne bulduysalar üstlerine attılar polislerin

Ilelioglu
07.05.2011, 20:39

Gelmis yahu görüntülerde var.

Not: Eger gelmemisse o zaman tabiki Bursaspor Taraftari suclu.

Mustafa Yılmaz.20
07.05.2011, 20:39
Evet Bursa taraftarlarının suçu yok,Bjk taraftarı geliyo diye polise saldırdılar..

Harika mantık...

Bu babası belirsiz Hıncal da Bu olaylarla ilgili konuşurken bile pankart olayından Sebep bize giydiriyo..
Valla Hıncal'ı bilmemde Şansal tam bir şerefsiz. Galiba sende onu demek istedin.

Bbizim pankartı neden bu kadar büyütüyorlar anlamıyorum. Hani hafta arası yönetimin dediği gibi adamlar defalarca 18+ pankart açtı. O pankartları överek anlatanlar, çok basit bi' pankarttan sürekli bize giydiriyor.

Yönetim gerekirse resmi siteden açıklama yapıp şu yayıncı kuruluşa cevabını sert bir şekilde versin istiyorum. Adamlar zaten sürekli bizimle uğraşıyor daha fazlasını da yapabiliyorsalar yapsınlar. Sıktı artık bu pankart muhabbeti..

http://www.haber61.net/photo_news.php?id=182&page=1

ultrafanatik61
07.05.2011, 20:43
Müsabaka talimatı gereği alınan karar tehir (erteleme) değil, iptaldir. Kararı alan merci de maçın hakemi değil TFF'dir. Bu karar maçın oynanmaması yönünde alınmış bir tedbir kararıdır."

Ilelioglu
07.05.2011, 20:43

Harika mantık...

Ayrıca ilk maçta da olayları Bursa taraftarı çıkardı..

Ben onu bunu anlamam burada suc tamamen Taraftara tanismadan Besiktas taraftarinin gelmesine izin veren Bursaspor Kulübünde dir.

Ilk macta olaylari kim baslatti ise baslatti sonucta yaralanan onlarca Bursaspor taraftari vardi olaylarin ardindan, simdi onlarda buna karsilik vermek istediler ki bu tasvip etmesemde gayet dogal.

Aynisi bizim basimiza gelse bizde hesabini sormazmiydik?

Merve H.Oğlu
07.05.2011, 20:45
Gelmis yahu görüntülerde var.

Not: Eger gelmemisse o zaman tabiki Bursaspor Taraftari suclu.

Sanırım iki takım taraftarını bir araya getirmemişler.
"Bjk taraftarı Orhangazi'de durdu. Ne İstanbul'a dönüyorlar, ne de stada gidebiliyorlar." diyordu NTVSpor haberde.

Ilelioglu
07.05.2011, 20:46
bjk li taraftarların kini bursalılaraydı
ama bunlar direk polise saldırdı :(

Polise saldirmak tabiki cok yanlis ama daha öncede söyledigim gibi en büyük suc Türk Futbol camiasinda yer alan kisi veya kisilerde.

Ilelioglu
07.05.2011, 20:49
Valla Hıncal'ı bilmemde Şansal tam bir şerefsiz. Galiba sende onu demek istedin.

Bbizim pankartı neden bu kadar büyütüyorlar anlamıyorum. Hani hafta arası yönetimin dediği gibi adamlar defalarca 18+ pankart açtı. O pankartları överek anlatanlar, çok basit bi' pankarttan sürekli bize giydiriyor.

Yönetim gerekirse resmi siteden açıklama yapıp şu yayıncı kuruluşa cevabını sert bir şekilde versin istiyorum. Adamlar zaten sürekli bizimle uğraşıyor daha fazlasını da yapabiliyorsalar yapsınlar. Sıktı artık bu pankart muhabbeti..

http://www.haber61.net/photo_news.php?id=182&page=1

Evet sürekli bu konuya deginiyor, Cihan Oskay be Sansal...:rolleyes:

Bekir
07.05.2011, 20:51
Evet Mustafa Şansal yazıcaktım,Hıncal bize fazla bulaşmaz zaten :)

Ben onu bunu anlamam burada suc tamamen Taraftara tanismadan Besiktas taraftarinin gelmesine izin veren Bursaspor Kulübünde dir.

Ilk macta olaylari kim baslatti ise baslatti sonucta yaralanan onlarca Bursaspor taraftari vardi olaylarin ardindan, simdi onlarda buna karsilik vermek istediler ki bu tasvip etmesemde gayet dogal.

Nasıl tamamen Bursaspor kulubunde oluyor ??

O zaman Bursaspor taraftarının bu olaylar yüzünden polisa saldırması doğru bir davranış mı yoksa ben mi yanlış anlıyorum??

Bursaspor taraftarına danışarak seyirci almak da ne alaka anlamadım...

Bu taraftara hangi takım için danışırsan danış,Ankara hariç hiçbirinin taraftarını istemezler..

Bundan önceki maçlarında olaylar da sebep neydi??
Her olay çıkarttıkları takım bunların taraftarını mı bıçaklamış??

Evet Bjk taraftarlarının gelmesine izin verenlerin de suçu var,Bursaspor taraftarını insan sanmaları bana göre de büyük suç...

Ilelioglu
07.05.2011, 20:54

Bu arada bir düzeltme yapiyorum, suc Bursa Valiliginde, izini onlar vermis.

Özgür Öztürk
07.05.2011, 20:57
Dağdakilerden ne farkı var bu p.çlerin
http://web2.twitpic.com/img/293379056-dc5203773b4a9bcd7bfa54e09c1f5546.4dc588a0-scaled.jpg

Ilelioglu
07.05.2011, 21:08
Beyler biraz yavas benzer seyler bizim basimizada gelebilir.

Mesut
07.05.2011, 21:25
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/Galeriler/201157_futbol_teroru/20110507.202418_BRS534_1572104.jpg (http://www.ligtv.com.tr/Galeri.aspx?g=554&pid=21&p=1)
Şu resım herşeyi açıklıyor ergenleri başı boş bırakmayacaksın .
Gençtir kanı kaynar.
Aklı başında yokmu bunlarda taraftar.

EmreYavuz61
07.05.2011, 21:25
Haftaya Kasımpaşa-Bursa maçında istermisiniz Beşiktaş taraftarı pusuya yatsın...?
Gerçi Çarşı'da o yürek varmıdır bilemem...

İHSAN
07.05.2011, 21:35
yanılmıyorsam atv deydi, spiker bursadaki olayları sondakika geçen muhabire ısrarla, "olaylar bjk taraftarı yokken başladı, dimi?" soruyordu. aynı haberde bjk lilerle ilgili hiçbir detaya rastlamadım.

zannımca istanbul medyasınca verilmek istenen mesaj, "bjk taraftarı medeni bir şekilde maç izlemek istedi, ama bursalılar ortalığı karıştırdı, buna müsaade etmedi" dir...

Özkan
07.05.2011, 21:35
Alın size komplo teorisi: Bu sezon fenerin 2 maçta da yenemediği tek takım kim? Bursaspor. Eğer Bursaspor küme düşürülürse ne olur? Tüm maçlarında hükmen yenik sayılır ve günahların takımı hak etmediği ekstra 4 puanı cebe indirir. Biz 2 maçta da Bursaspor'u yendiğimiz için bizim elimize birşey geçmez. Sakın olayları Aziz'in paralı adamları çıkarmış olmasın?

Ilelioglu
07.05.2011, 21:46
Alın size komplo teorisi: Bu sezon fenerin 2 maçta da yenemediği tek takım kim? Bursaspor. Eğer Bursaspor küme düşürülürse ne olur? Tüm maçlarında hükmen yenik sayılır ve günahların takımı hak etmediği ekstra 4 puanı cebe indirir. Biz 2 maçta da Bursaspor'u yendiğimiz için bizim elimize birşey geçmez. Sakın olayları Aziz'in paralı adamları çıkarmış olmasın?

Yok artik...:D

Enes Ünal Kaya
07.05.2011, 21:48
Polisle Çatışmakta Ne Demek.. Bildiğin Teröristlik Bu..
Ortada Fol Yok Yumurta Yok Bjk Takımı Taraftarı Yok oLanlara Bakın

Ilelioglu
07.05.2011, 21:49
http://www.sporx.com/futbol/superlig/bursaspor/macin-tekrari-gerekiyorSXHBQ232727SXQ

"Olayin baslangic noktasi Istanbul'dur"

----------------------------------------------------------------------

Aynen öyle. :cool:

Murat'
07.05.2011, 21:50
Yine komplo teorilerine başvurmuşsunuz arkadaşlar, Bursaspor küme düşürülse bilealdığı puanların geri verilmesi gibi bir şey olmaz.

Ilelioglu
07.05.2011, 21:52
Polisle Çatışmakta Ne Demek.. Bildiğin Teröristlik Bu..
Ortada Fol Yok Yumurta Yok Bjk Takımı Taraftarı Yok oLanlara Bakın

Var yahu bilip bilmeden konusmayalim. Onlar gelince Bursalilar saldirmak istediler ama polis izin vermedi.

Istanbul medyasi yaziyor sizde okuyorsunuz.

Onlar taraf bare siz olmayin.

Ilelioglu
07.05.2011, 21:54
Hükmen maglubiyet ve en az 4 mac kapama...!

http://www.sporx.com/futbol/superlig/hukmen-maglubiyet-ve-en-az-4-mac-kapamaSXHBQ232734SXQ

Ilelioglu
07.05.2011, 21:56
Bence "haksizlik" yapiliyor, zira buna benzer olaylar Istanbul'da da yasanmisti.

O zaman neden Besiktas'a veremedin bu cezalari...?

Hep ayni senaryo...:rolleyes:

Mehmet Ç.
07.05.2011, 22:02
Bunlar tam geri zekali!!

Bu ülkede terör her türlü! Biride sporda özelikle futbolda!

Tolunay Abdioğlu
07.05.2011, 22:08
Bizle de husumetleri vardı,100'lerce Trabzonspor'lu gecenin bir vaktinde bilet kuyruğuna girdi.Birşey yapamadılar.

Çok ilginç. :D

Merve H.Oğlu
07.05.2011, 22:46
Görüntüleri şimdi izleme fırsatım oldu Maraton'da. Kusura bakmasın kimse ama Şansal ne dese haklı bunlara. Adamın cebinden çıkardığı kocaman bıçak, "pala" diyorlar programda, polislerin üzerine saldırıyor. Allah yarattı demeyeceksin bunlara. Yazık günah orada görev yapan polislere. Elin manyağıyla, delisiyle uğraşıyorlar. Hakikaten bunlara taraftar demek diğer bütün takımların taraftarına haksızlık olur. Bunlar insan bile değiller bence!

Oğuz ZEYTİN
07.05.2011, 22:54
Bursaspor başkanı ya tüm ülkeyle dalga geçiyor ya da dünyadan haberi yok.

Ben böyle sorumsuz, böyle laubali bir yönetici görmedim. Yüzü kızaracağı yerde, yalandan da olsa yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu açıklayacağına, özür dileyeceğine "ne olmuş ki" diyor.

Ayıp! İnsan biraz utanır.

krdnz
07.05.2011, 22:56
Bu ülkede yıllarca Trabzon taraftarı yerden yere vuruldu.
Sporda şiddet denince hep Avniaker videoları döndü ekranlarda,Trabzon taraftarı Avniakerde rakibe yaptığı baskıyı bitirsin diye her türlü oyun oynandı.Bütün cezalar hep bize işledi.Hal böyleyken birilerinin hep sırtı sıvazlandı,göklere çıkarıldı,yaptıkları yanlışlar örtüldü,ceza vermek zor geldi,şimdi GEÇMİŞ OLSUN!

yunushanilce
07.05.2011, 23:01
inşallah daha beter olurda bu ülkede futbol tamamen biterde bizde bu takımı taşırız inşallah
böyle giderse futbol hep bitecek zaten bunların yüzünden

SEDAT
07.05.2011, 23:03
Bizle de husumetleri vardı,100'lerce Trabzonspor'lu gecenin bir vaktinde bilet kuyruğuna girdi.Birşey yapamadılar.

- Çok korkmuş Bursa halkı , o gece kimse sokağa çıkamamış ondan yapamamışlar , 100 Trabzonlu diye filmi çekilecekmiş hatta !!

Fatih Solmaz
07.05.2011, 23:05
yesin birbirlerini köpekler.

adem73
07.05.2011, 23:31
maç oynanmadan hükmen malubiyet mi olur.alırsın tarafsız sahaya.istanbul da insanlar bıçaklandı maç oynandı.dünyada örneği var mıdır yahu.maç oynanmadan hükmen olur mu?aslında bursa takımı sahaya çıkıp beklemeliydi.

Ilelioglu
07.05.2011, 23:48
maç oynanmadan hükmen malubiyet mi olur.alırsın tarafsız sahaya.istanbul da insanlar bıçaklandı maç oynandı.dünyada örneği var mıdır yahu.maç oynanmadan hükmen olur mu?aslında bursa takımı sahaya çıkıp beklemeliydi.

Cifte Standart herzamanki gibi, Istanbul'da olunca sesleri cikmiyor cünkü korkularindan ne yapacaklarini sasiriyorlar ama Istanbul'un disinda bir yerde olunca "hemen" iptal...!

Ah ah...:cool:

Kasım BEKTAŞ
07.05.2011, 23:50
olaylar her ne kadar tasvip edilecek değilsede

yeni yasanın ilk kurbanı malesef yine bir anadolu takımı olacak

UmutBaykan
07.05.2011, 23:52
amaç neydi,anlamsız bir iş.

Ilelioglu
07.05.2011, 23:58
amaç neydi,anlamsız bir iş.

Istanbul medyasida böyle yapiyor, ondan sonra isin icinden cikip Bursa'ya nasil yükleniriz onun yollarini ariyorlar.

Birazda nedenini arastirin yahu...

Ilelioglu
08.05.2011, 00:05
olaylar her ne kadar tasvip edilecek değilsede

yeni yasanın ilk kurbanı malesef yine bir anadolu takımı olacak

Maalesef...:mad:

Istanbul'daki olaylari görmezden gelip cullandilar Bursa'nin üstüne.

Insanin eli kolu bagli ama birgün elime firsat gecerse sunlara haddini nasil bildirecegim varya.

Neden bu iki takim taraftarlari arasinda sürtüsme var?

Besiktas malum macta sike yapti mi yapmadi mi?

Istanbul'daki olaylardan sonra mac neden iptal edilmedi, üstelik bicaklanan bile oldu?

Bu sorulari soracaklari yerde adamlar Bursa'yi nasil linc ederiz onun pesindeler, nede olsa Istanbul medyasi tabiki Istanbul takimlarina yardim edecek.

Yok arkadas bu sistem oldugu sürece ne Türk Futbolu iki adim ileriye gider nede baska birsey.

Kur bir komisyon arastirsin iste sike varmiydi yokmuydu diye...!

Bu bu kadar zormu?

Sonra dava acilir "zaman asimi" der isin icinden cikarsiniz...:rolleyes:

Oh ne ala memleket...

Yok arkadas ben böyle birsey görmedim...

Oğuz ZEYTİN
08.05.2011, 00:08
Şu görüntüler karşısında Anadolu takımı edebiyatı yapmak gereksiz. Bursalıların yaptığının savunulacak bir tarafı yok.

Nasıl ki Diyarbakır'da, Antep'de bedava galibiyetler aldılar şimdi aynı şekilde kaybedecekler.

Tyler Durden
08.05.2011, 00:13
Bursa taraftarini gunahim kadar sevmem ama cok fazla uzerlerine gidiliyor.Bu federasyon istanbul ucuzlerine veremedigi cezayi surekli anadolu takimlarina veriyor.Adam oldurmeden tut da her turlu pislik Istanbulda olur ama cezaya sira geldimi en okkali cezalari anadolu takimlari yer.Ayrica bu olaylarin cikacagi zaten gun gibi ortadaydi, deplasman yasagini hangi akla hizmet kaldirirsin ki.yok madem kaldiriyosun guvenligi niye saglayamiyorsun.Butun bunlari hesaplayamadilar,yada bilerek bu olaylarin cikmasina musade ettiler,ki spor yasasinda alinan kararlari bir kobay uzerinde denesinler.Malesef kobay olarak da Bursasporu sectiler.

Cengiz Çubukcu
08.05.2011, 00:26
Bursalıları sakın kimse anadolu takımı diye savunmaya kalkmasın, bunlar resmen terörist (bjk de aynı şekilde) , daha 3 hafta önce bize her yer trakya diye bağıran kırklarelili bir taraftarı bıçakladılar...en ağır cezayı almalılar....
bir de lütfen burda saçma sapan yorumlar yapıp geçmişi açmayın artık, Bursaspor sonuna kadar suçludur ve en ağır cezayı çekmelidir...

DNA-TS
08.05.2011, 00:27
gecmiş olsun.ama bu hafta kasımpaşaya gidecekler bakalım mevzu patlak vermesin burda.

Mesut
08.05.2011, 00:27
34 plaka 2 araç yakılmış vay arkadaş olaya bak..

UmutBaykan
08.05.2011, 00:28
Istanbul medyasida böyle yapiyor, ondan sonra isin icinden cikip Bursa'ya nasil yükleniriz onun yollarini ariyorlar.

Birazda nedenini arastirin yahu...

neyin nedenini araştıracakmışız,araştırılcak bişey mi var ortada? her şey ortada işte.Ellerine ne geçti...

adem73
08.05.2011, 00:31
ülkede emniyet müdürlüğü,vali var.1000 kişiyi mi dağıtamıyorlar.bursaspor un polisi mi var.kimse masal anlatmasın.bursa kobay olarak kullanıldı.gözdağı verilecek kime mi elbette anadolu takımlarına.antep yedek külübesine sandalye fırlatanlar.misafir takımı dövenlere ne ceza verildi?ayriyetten cezası bile indirildi malum kişinin.

UmutBaykan
08.05.2011, 00:34
bir sitede dangalağın teki yazmış: aynı olayları samsun trabzon maçında bekliyorum diye,bu samsunluların derdi nedir.

61_Hasan_69
08.05.2011, 00:38

hangi 100 den bahsediyosun o gece orada 1000 kişi vardık....:)
Ama ALLAH için ufak çapta olaylar olmuştu yalan olmasın..

Mesut
08.05.2011, 00:48
Abi siz görüntüleri izledınız mı izlemediysenız birdaha izleyın ona göre yorum yapın derım.

Mahmut Keleş
08.05.2011, 00:50

bizle olan husumetleri başka... sonuçta bjk la olan husumette MALESEF kan dökmeler olduğu için bu kadar gerildi ama... Sonuçta Bursa millliyetçi bir şehir... polisle bu kadar büyük çaplı olaylara girilmemeliydi... Malesef ama malesef dağdakinden ne fark ın kaldı !!

Mahmut Keleş
08.05.2011, 00:52
34 plaka 2 araç yakılmış vay arkadaş olaya bak..
Yuh ... gerçekten mi !

Erdal
08.05.2011, 01:03
Olayların savunulacak yanı yok elbette...Ama şu soruyu sormanın mahsuru da yok bence Oğuz...Aynı olaylar olsa ve ev sahibi takım Fener ya da GS olsa bu maç iptal edilir mi idi?....Hukuk un üstünlüğü mü üstünlerin Hukuk u mu?

cihayan
08.05.2011, 01:07
Nacizane gorusum:
Bu olaylarin savunulacak tarafi yok.
Bu olaylar Istanbul'da olsaydi, uc Istanbul takiminin hangisi olursa olsun hukmen yenilgi falan almazdi.
Videoda izledigim bu Sansal denen ........in bu olaylari bile Trabzon'da acilan pankart ile ayni seviyeye getirme gayretine yuh olsun ...... herif diyorum. Bu kadar da Fener yalakaligi, cirkeflik olmaz.
Bu olaylar futbolda terorun bir yonu ise, bir klup baskaninin hakem odasina inmesi, rakip takimin klubesinin taciz edilmesi, vb gibi olaylar da diger yonudur. Bu konuda en ufak bir elestiri getirmeye korkanlarin, ceza verecek kararliligi gosteremeyenlerin bugun aglaya aglaya cansipare bir sekilde futboldaki teror konusunda ahkam kesmelerinin hicbir inandiriciligi yoktur.
Yani olaylarin ortadan kalkmasindaki en onemli adim su cifte standart anlayisinin sona ermesi olacaktir. Bu olaylar Istanbul'da olsaydi, Aziz'in takimi aleyhine mesela boyle aninda hukmen maglubiyet verilebilir miydi merak ediyorum. Aslinda merak etmiyorum cunku buna bir yerlerinin yetmeyecegini biliyorum...

h@msi61
08.05.2011, 01:21
Oha bir de bursalilar savunuluyor mu burada? Yazik cok yazik... Adamlar ulkenin polisine saldiriyor, halen savunanlar var....

mda61
08.05.2011, 01:21
bir sitede dangalağın teki yazmış: aynı olayları samsun trabzon maçında bekliyorum diye,bu samsunluların derdi nedir.

Ufu uşak hepsi, aldırış etmemek lazım.

61_Hasan_69
08.05.2011, 01:29
Beşiktaşlılar bursalıları Kasımpaşaya çağırıyolar. Aynı gün Ankaragüçlüler Kadıköy'e gidiyo. İstanbul kan gölü olur hani ;)

Harun-61
08.05.2011, 01:49
Geri zekali, Ahmak, Serefsiz güya Taraftar Devletin polisine tas atiyor-memuru yaraliyor.

Onlarca Milyar maddi zarar...

hangi taraftar olursa olsun YAZIKLAR OLSUN....

önce insanlik, önce Ahlak ve Edep.

!!!

DNA-TS
08.05.2011, 02:12
polisle olan muhabbetlerinde bi noktada hak vermedim değil bursalılara.adamlar diyorki hakkaride diyarbakırda tuncelide geri vites yapan polis gelip bize artizlik yapamaz diyorlar bu noktada haklılar ama 2 hamle sonrasını düşünmekte fayda var bu hafta istanbulda bejekelilerle yanyana olacak sayılır ,kankaları a.güclülerle birlik olurslarsa anca başa cıkarlar.

sametaydin
08.05.2011, 02:46
Bunun bursası bjk sı fb si filan yok. Bu yapılan bir terör eylemidir. Olay spordan çıkmıştır. Şiddeti körükleyen, kendine güvenmeyen, kendi takımına güvenmeyenler er meydanında dürüstçe bu işi kotarabileceklerinden şüphe eden insanlar onları körü körüne destekleyen cahillerden güç alarak bu işi yapmaya çalışıyorlar. Halbuki spor en önemli sosyal etkinliklerden biri olmalı. İnsana kendine güveni de aşılamalı. Bunlar ise devamlı bi güvensizlik aşılıyorlar bu ülkenin sporcularına ve insanlarına.

Adem Erdoğan
08.05.2011, 03:12
Millet iyice sıyırdı.

nesta61
08.05.2011, 03:13
bursada mac icin 5bin polis gorev yapiyorsa 2 bin besiktasliyi koruyamiyorsa ve bunlar oluyorsa ozaman suc DEVLETiN KARDESIM bu devletin korumasi olan polis ahmeti mehmeti koruyamiyorsa suc emniyetindir... futbol bir oyundur deplasmana taraftar goturulmesin diyenlere KAR$IYIM!!! futbolun zevki taraftardir .. simdi duruma bakacak olursak bakalim bursaya ne ceza kesecekler diyarbakiri 3-0 hukmen maglup edenler antepi maglup edenler bakalim BU DEFA PFDK NE YAPACAK?????????? ayrica futbolunu yonetemeyen insanlar bu yasaya ragmen bunlar oluyorsa FARUK OZAK DAHIL SPORLA ILGILI HERKEZ ISTIFA ETMELI!..

Ahmet Pulusoğlu
08.05.2011, 05:53
Bursa da yaşayan biri olarak bu texas grubunun taraftar kıraathanesi bizim evin 40 metre ilerisinde özellikle sote bir yeri seçmişler. Bu kıraathanede ne ararsanız var. Hap , esrar , içki bu üçüne de şahit oldum. Maç öncesi burda zıkkımlanıp öle gidiyorlar her zaman. Hani maç öncesi de değil normal zamanlarda da içiyorlar. haftanın 1 günü kesin kavga oluyor. O nedenle bu gerzekler yüzünden bursanın adı çıkıyor. Birde ağızlarında bi söz varki herşeyi açıklıyor zaten. " Bursa ; altı evliya , üstü eşkiya" daha ne denirki.

.....
08.05.2011, 06:17
Verilecek ceza bundan sonra çıkacak olayları hafifletmeli. İnsanları gözü korkmalı bir şey yapmadan önce.

Kader KORELİ
08.05.2011, 08:37
Beşiktaş taraftarıyla bir alıp veremediğim, veya aralarındaki kavgada taraf tuttuğum yok, ama Bursa taraftarlarını sergiledikleri bu duruştan dolayı yürekten kutluyorum.

Mesut
08.05.2011, 09:12
Beşiktaş taraftarıyla bir alıp veremediğim, veya aralarındaki kavgada taraf tuttuğum yok, ama Bursa taraftarlarını sergiledikleri bu duruştan dolayı yürekten kutluyorum.
Değil mi tüh keşke bir kaç polisde şehit olsa 27 polis yaralı ne duruş bu siz iyice saçmalamaya başladınız.

Oğuz ZEYTİN
08.05.2011, 09:49
Olayların savunulacak yanı yok elbette...Ama şu soruyu sormanın mahsuru da yok bence Oğuz...Aynı olaylar olsa ve ev sahibi takım Fener ya da GS olsa bu maç iptal edilir mi idi?....Hukuk un üstünlüğü mü üstünlerin Hukuk u mu?

Erdal Abi,

Ülkemizdeki hukuki sorunları sizinle sabaha kadar konuşuruz. Kararın doğruluğu veya yanlışlığı da değil mesele...

Fakat böylesine bir SOSYAL problemi Anadolu takımı - İstanbul takımı noktasına indirgemek bence gereksiz. Daha geçen yıl Diyarbakır ve Antep'den hükmen galibiyetle dönmedi mi Bursa? O zaman Bursa başkanı bu kadar sağduyulu muydu? Adam aynen şöyle diyor: "Ne olmuş?"

Dahası mı var!? Maç oynanamamış.

Sorunuza geleyim...

Fener'e, Gs'ye olsa oynanır mı? Bunu bilmiyorum ama bu hafta şunu yaşadık. O stadlarda asılan ahlaksız pankartlara ses çıkarmayanlar bizim hicvimize ceza kestiler.

Oğuz ZEYTİN
08.05.2011, 09:55

Duruş?

Nasıl bir duruş?

Türkiye'nin bir şehrini yaşanılmaz hale getirmeleri mi kutlamaya değer? Kadınlara - çocuklara korku salmaları mı kutlanıyor?

Renkler bu kadar mı kör etmiş gözleri bu kadar mı nasırlaşmış kalpleriniz?

Dostum,

Amacı futbol maçı izlemek olmayan insanları kutlama sebebini merak ediyorum. Gerçekten... Paylaşırsan ilgiyle okuyacağım.

Enes
08.05.2011, 10:31
Polise taşlarla,bıçaklarla saldırmanın nasıl bir izahı olabilirki,bu nasıl bir duruştur.
Dünkü görüntülerle, polise saldıran pkk zihniyeti arasında ben malesef fark göremedim.
Bursaya hiç yakışmadı o görüntüler.

Mesut
08.05.2011, 11:30
Ek olarak 9 polis aracı kullanılamaz hale geldi....

mda61
08.05.2011, 11:55
Olaylara karışanlara verilecek en güzel ceza, Bursaspor'a verilecek ağır bir ceza olur. Ama bu durumda da futbolcuların, Ertuğrul Sağlam'ın emeği 3-5 çapulcu yüzünden boşa gitmiş olacak. Puanları silinirse, Avrupa'ya bile gidemezler.

61_Hasan_69
08.05.2011, 11:59
bursada çok fazla pkk yandaşı var ne yazıkki.. bursaya doğudan göçenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla ve bunların içinde pkk yandaşı olanlarda var.. Bence bu olay provoke edilmiştir..Tamam bursa taraftarının bjklilere karşı kini var ama polisi taşlayacak kadar ahmak olamazlar herhalde..Ben böyle düşünüyorum bursa provakasyon kurbanı olmuştur..

barisb
08.05.2011, 12:02
Evim, bursa stadına 100m var yok. o meydanı direkt görüyor. dünkü görüntüleri hepimiz gördük. geçen yıl d.bakır maçında teröristler diye olay çıkaran, buldukları her fırsatta ırkçılık yapan ve sözde büyük tepki verdikleri sokak terörü olaylarıyla aynı kareleri veren bu grubun tribünde, "şehitler ölmez vatan bölünmez" diye bağırmasını artık nasıl samimi bulabiliriz?

İşin en kötü tarafı polise öldüresiye taş atılan bu olayı tasvip eden kişilerin olması.

Allah beni bu hareketleri yapabilecek ve destekleyen trabzonspor taraftarlarıyla bir araya getirmesin.

DNA-TS
08.05.2011, 12:03
pkk lılarla mevzu olduğu zaman meydanlarda köşeye çekilip olayları izleyen polis neden bursalılarla çatısıyor pkklılara yaptığın gibi tepkisiz durda olay cıkmasın millet galeyana gelmesin. genede bursayı aklamaya çalıştığım falan yok benim tepkim polise madem kendine güvenin yok ozaman gelmesinler rakip taraftarlar.bunca olayda cıkmazdı.

Cengiz Çubukcu
08.05.2011, 12:06
konuyu nerden nereye getirdiniz arkadaşlar, türkiyede en holigan 2 taraftar grubu var birisi çarşı diğeri teksas devlet bunların başını ezmedikçe çok daha olaylar yaşanacak...konuyu alakasız yerlere çekmeye polise karşı terör sergileyen bursaspor taraftarlarını mazur görmeye kimsenin hakkı yok...

barisb
08.05.2011, 12:09
pkk lılarla mevzu olduğu zaman meydanlarda köşeye çekilip olayları izleyen polis neden bursalılarla çatısıyor pkklılara yaptığın gibi tepkisiz durda olay cıkmasın millet galeyana gelmesin. genede bursayı aklamaya çalıştığım falan yok benim tepkim polise madem kendine güvenin yok ozaman gelmesinler rakip taraftarlar.bunca olayda cıkmazdı.

dün polis merhametli bile davrandı diyebilirim. 15 yıl istanbul'da yaşamış biri olarak bu olaylar istanbul'da olsa polisin neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz. biraz bilerek konuşalım, sırf konuşmuş olmak için değil...

Mesut
08.05.2011, 12:09
Dna-Ts.
Bursasporlu taraftarlar gibi hatda bdpliler gibi konuştun polis şiddet uyguladı kendimizi savunduk..

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228114_10150248391502464_302939222463_9287670_3851 159_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=9287677&id=302939222463)şu şahıs yunan vari koşuyor polis şu adama vurdumu veya birşey yaptımı?
Polisler bdp mı dtp her ne haltsa mitinglerindede biber gazı kullanıyor.Dünde bibar gazı kullandı..

DNA-TS
08.05.2011, 12:16
herkes düşüncesini yazıyor sizi enterese eden nedir herkes kendi görüşünü yazsın forum amacına ulaşşsın benim yazdıklarımı eleştirmenize ne gerek var sende kendi görüşünü yaz benim adımı kullanmadan banada söz hakkı doğmasın.

barisb
08.05.2011, 12:17
son 2 yıldaki olayların içinde hep bursa oldu. levent kızıl sayesinde hep yırttılar. ancak kanımca devran döndü.

ayrıca yok anadolu klübü kurban ediliyor edebiyatları yapmaya gerek yok. hangi anadolu klüplerinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. anadolu klubü diyebileceğimiz kaç takım var, belki 2 belki 3.

barisb
08.05.2011, 12:18
görüşlerinin eleştirilmesinden korkuyosan yazma.

Mesut
08.05.2011, 12:22
Müsabaka talimatının 24. maddesine göre Bursaspor'u bekleyen cezalar şöyle:

- Çıkan olaylar nedeni ile 3-0 hükmen yenik ilan edilecek.
- Kalan son 2 maçta hükmen yenik sayılabilecek.
- Sezon sonunda Bank Asya'ya düşürülmesi de talimat hükümleri arasında yer
alıyor.
- Yeşil-Beyazlı ekibe verilebilecek en hafif ceza olarak tarafsız sahada en az
4 maç seyircisiz oynama cezası gösteriliyor.
-Yeşil-beyazlı ekibin 3 puanın silinmesi de gündemde...

DNA-TS
08.05.2011, 12:24
görüşlerimin eleştirilmesinden korktuğum falan yok bursalılar haklı bence.isteyen istediğini yazsın.

Kaya
08.05.2011, 12:31
Maalesef ki Türkiye'de gerçekten çok ciddi bir cezanın verilebilmesi için stadyumda 10-15 insanın ölmesi gerekiyor.

Yaşamadan tedbir veya önlem alamıyoruz. Almamakta da inat ediyoruz.

Bu maça ilişkin olarak yaşananları tüm Bursa halkına ve şehrine yıkmak haksızlık olur. Çok açık ve net bunu yaşatanlar belli bir kesim ama Bursa'da etkinliği de çok yüksek bir kesim.

Bursaspor'u bir kenara bırakalım...

A takımın şehrinde, a takımının taraftarları bu olayı yapmış olsun...

Bence,

A takımı küme düşürülmelidir. Ya da en hafif ceza gelecek sezon Bursaspor stadyumunun kapatılması ve her maçını seyircisiz oynatılmasıdır.

Oğuz ZEYTİN
08.05.2011, 12:40
Elmayla armut kıyaslamak gibi olmuş... Yine de bak şimdi:

"Evet, teröristleri seyreden polis Bursasporlulara direnmiştir."

Şimdi bu cümleyi böyle bırakmamak lazım. Sen olayın öznesi olarak polisi görüyorsun, değil mi? O zaman şunları da yazmalısın. Aynı polis öğrenciyi, emekliyi, Tekel işçisini de dövdü. Oldu mu? Demek polis, amirinden emir aldığı zaman refleks gösterebiliyormuş. O zaman mesele şu: Neden bölücü teröriste tepki verilmiyor? En yakınındaki iktidar yetkilisine bunu sor bence, verecek cevabı varsa açıklasın (Bizim tartışmamızın bununla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum ayrıca).

Konu bu değil. Başınızı kuma gömmeyin. Dün Bursa'da olanların sorumlusu Bursalı idarecilerdir, taraftarlardır. Devletin mülki amirleri de hazırlıksızdır belli ki.

Ama bir Bursaspor başkanı var ki, son derece samimiyetsiz. Bu tip yöneticilere el çektirilmesi lazım spordan. Bursaspor tribün liderleri bile diyor ki olay çıkacağı belli. Dikkatini çekerim, ortada Beşiktaşlı yok! Kısacası kendileri etti, kendileri buldu.

Bursa başkanı kanal kanal gezip ağlıyordu neredeyse, "bize yardım edin". Rakip takımın güvenliğini sağlayabildin mi? - Yok! "Ama olsun siz bize yardım edin, sahamız kapanmasın, puanımız silinmesin".

Anti-İstanbulculuk oynayarak zaman zaman Eskişehir'i, Bursa'yı, Antep'i başımıza çıkardık.

*

ÖZET: İstanbul baronları da Anadolu ezikleri de birbirinden farksızdır. Trabzonspor, benim için bu iki gruptan farklıdır. Trabzonsporlu için tek hassasiyet Trabzonspor olmalıdır.

*

NOT: Maçın bitimine 1 dakika kala benim galibiyetim çalınırken (Sivas) ses çıkarmayanlar, saham kapatılırken (en son Kayseri) zil takıp oynayanlar, 5 yaşındaki kızın kafası yarılmasına rağmen Fener'in cezası iptal edilip üstüne bana ceza kesilirken susanlar şimdi konuşmasın! Eğer "Anadolu birliği/dayanışması" varsa neredeydi o gün bu aslan parçaları(!)?

Emirhan Makul
08.05.2011, 12:41
İstanbul medyası bu olayı çok şişirdiğine göre bu işin ya altında çok değişik birşeyler var yada sonucunda çok değişik şeyler olacak.

TSelif
08.05.2011, 12:57
İstanbul medyasının bu işin üzerine gitmesinin tek sebebi olabilir. Bursaspor küme düşürülsün ve fenerden aldığı puanlar ona geri iade edilsin. Fener otomatikmen şampiyonluğu ilan etsin ( bu durumun böyle olmayacağını bildikleri halde tek temennileri budur adım gibi de eminim)
Bunların fb için yapmayacakları adillik yoktur çünkü..

Bu arada olaylara gelince . Yazıklar olsun futbolu futbol olmaktan çıkaran zihniyetlere!! Bunlara bazılarını da dahil edebiliriz !

Lazman
08.05.2011, 12:59
Komik olan simdi fanatik e baktim. ertugrul ceza takima kesilmemeli demis,baskan ortada bisey yok mac tekrar oynanir demis, tribun lideri bizim sucumuz yok demis. Bizde tamam oldu dedik. orda zaten bisey olmadiydidididididi :D:D

Bu kiytiriklik yuzunden bu islerin sonu gelmeyecek. Millet sucunu kabul edecek,etmezse oldugu gibi dvammm

EmreYavuz61
08.05.2011, 13:19
Bütün Bursaspor camiası , Ertuğrul Sağlam , İbrahim Yazıcı , Vali , Emniyet Müdürü , Tribün Lideri hepsi ama hepsi çıkıp yüzsüzce , pişkince 'Olayları Bursaspor'a mal etmek yanlış' , 'Ceza verilmemesi lazım' felan dediler...Ulan son 2 yılda Türk futbolunda çirkinlik anlamında 5 olay var beşindede Bursaspor var tesadüf mü bu...?
Bursaspor-Diyarbakırspor (Herkes biliyor neler olduğunu)
Beşiktaş-Bursaspor (İlk yarıdaki olaylar)
Gaziantepspor-Bursaspor
Bursaspor-Trabzonspor (Haberleri bile uzunca meşgul etmişti)
Bursaspor-Beşiktaş

Ulan her olayda siz varsınız her pisliğin altından siz çıkıyorsunuz birde çıkıp utanmadan 'olaylar Bursaspor'a mal edilemez' diyorsunuz...En ağır ceza verilmesi lazım bu pisliklere...!!!

Kader KORELİ
08.05.2011, 13:20
Duruş?

Nasıl bir duruş?

Türkiye'nin bir şehrini yaşanılmaz hale getirmeleri mi kutlamaya değer? Kadınlara - çocuklara korku salmaları mı kutlanıyor?

Renkler bu kadar mı kör etmiş gözleri bu kadar mı nasırlaşmış kalpleriniz?

Dostum,

Amacı futbol maçı izlemek olmayan insanları kutlama sebebini merak ediyorum. Gerçekten... Paylaşırsan ilgiyle okuyacağım.

Arkadaşlar dün maç saatinde ayakta değildim, sabah da bu olayın bir iki haberini okudum, sonra yazdım buraya yorumumu, öyle polis yaraladıklarını, olayın bu kadar ağır olduğunun farkında değildim yazarkene. Bu olayları tasvip edecek de değilim, ancak yazdığım yorumda demek istediğim zaten başka birşeydi. Duruş derken İstanbul'da iki taraftarları bıçaklandıktan sonra biz Beşiktaş taraftarını stadımıza sokturmayız duruşunu diyorum. Bu konuda onlara hak veriyorum ve bu duruşlarından dolayı tebrik ediyorum. Bunun için bu kadar terör estirmelerine gerek yoktu. İnşallah küme düşürülüp Fener'e iki puanı geri vermezler.

AKSOY_61
08.05.2011, 13:28
Ben bursa taraftarının belli bir kısmıyla bjk taraftarının belli bir kısmını aynı kefeye koyarım.
Bakın belli bir kısmını diyorum yoksa içlerinde çok düzgün insanlar da var.
Bu iki takım taraftarının belli bir kısmı ki bunlar serseri tipli insanlardır Türkiyedeki futbol terörünün
baş aktörleridir.Yanlız bursa taraftarı nedenini anlamadığım şekilde biraz daha sivrilmiş
neredeyse her takıma köpek gibi saldıracak duruma gelmişler.

Bjk seyircisinin anlaşamadığı taraftar grubu hangi takıma ait bursaya peki bursanın anlaşamadğı dalaştığı
taraftar gruplarından kimler var beşiktaş, diyarbakır, izmirdeki takımlar artık kaç taneyse ve biz.
Ve bundan sonra velki eskişehir gs veya fb taraftarı sonu yok bu işin.
Adamlar olay çıkartmak için resmen kuduruyorlar.

Bunlar artık taraftarlıktan da çıkmış holigan olmuş.Kaba etleri 100 mt yukarıda dolaşıyorlar.
Öyle caydırıcı cezalar verilmeli ki bu holiganların akılları başlarına gelsin artık.

Normalde küme düşürülmeyi ilk maç ilk yarıda bursada olsaydı savunurdum fakat şimdi verilecek olan
cezanın ünönüde yaşanan olaylarla birlikte değerlendirilip verilmesi gerekiyor.Orda bursa seyircisi bıçaklandı
kadının kafası yarıldı 20..30 tane bursalıyı köşeye sıkıştırıp allah ne verdiyse vurdular.Bu durumda sen küme düşürme vermediysen
burda da veremessin yoksa çok büyük haksızlık olur.

Bence en az 5..6 maç seyircisiz oynama cezası verilmeli ki bu karar gelecek sene bursaya çok büyük darbe vurur.
Bu maçı hükmen yenik sayılmalı fotolardan kimlik tespiti yapabiliyorsa bu hologanlar da para cezasının yanı sıra 10 sene
hiçbir spor musabakasına alınmamalı.

Ayrıca ben bu iki takım birbiriyle olan maçlarda deplasmana gitmesin diyenlere de kesinlikle katılmıyorum.
Bunlara akıllı olana kadar basacaksın cezayı bakın ondan sonra nasıl kuzu gelip kuzu gibi gidiyolar.

ozturk
08.05.2011, 14:19
bursa küme düşürülürse fb ye 4 puan geri verilmesi gibi bir durum yok.
bjk maçı 3-0 hükmen + son iki maç hükmen yenik sayılıp sezon sonu küme düşürülecek.

tabi kuralar uygulanırsa :cool:

pReN@_61
08.05.2011, 14:29
Küme bile düşürülebilirmiş..

Ilelioglu
08.05.2011, 16:26
Olayi farkli yerlere cekmeyin lütfen...

Biz "Cifte Standart"'dan bahsediyoruz...!

Istanbul'da iptal yok Bursa'da neden var?

Bu sorunun cevabini arayin...

Gürsoy61
08.05.2011, 16:27
bursada çok fazla pkk yandaşı var ne yazıkki.. bursaya doğudan göçenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla ve bunların içinde pkk yandaşı olanlarda var.. Bence bu olay provoke edilmiştir..Tamam bursa taraftarının bjklilere karşı kini var ama polisi taşlayacak kadar ahmak olamazlar herhalde..Ben böyle düşünüyorum bursa provakasyon kurbanı olmuştur..

Yuh be kardeşim.Bir de Bursa'da yaşıyorsun.Dün polisle çatışan binlerce kişi var hepsimi bölücü?Bursa'da çok bölücü vardır eyvallah ona lafım yok ama sen daha iyi bilirsin Bursa'da nefes aldırtıyorlar mı bölücülere.Daha 1 ay olmadı 2 tane örneği var bunun.Kaldı ki adamlar ilk maçta Ermeni diye bağırdılar Beşiktaşlılara.O da mı bölücülerin işi.Çeşitli senaryolar uydurmaya gerek yok.

Bu işin buraya geleceği belliydi.Bursa'nın yıllarca Beşiktaş'a nasıl bilendiğini biliyoruz ve ilk maçtada yara almışken bunun acısını çıkarmak isteceklerdi.Yani olay olacağını herkes biliyordu.Peki vali bilmiyor muydu?O da biliyordu fakat daha üst makamlardan gelen emirle izin verdi Beşiktaş taraftarının gelmesine.Yoksa bir avuç çapulcu için adam koltuğunu kaybetmek istemez.Nitekim çıkan olaylarında savunulacak bir tarafı yok,hazır yeni yasa çıkmışken bakın görün iyi ki çıkarmışız yeni yasayı demeye getiriyorlar.O gözaltına alınan 100ü aşkın kişiyide zor günler bekliyor.

Ilelioglu
08.05.2011, 16:30
Küme bile düşürülebilirmiş..

Daha neler...:rolleyes:

Bakin ben düsürülmesin demiyorum ama...

Ileride benzer seyler Istanbul'da yasanirsa o zaman Fener'i, Besiktas'i yada Gese'yi küme düsürme cesaretini gösterebilecekler mi?

Tabiki HAYIR; Yalan mi?

Sürekli, sürekli ve sürekli "Cifte Standart" ile karsi karsiyayiz...

Özkan
08.05.2011, 17:17
Burada suçun büyüğü valide bence. Yıllardır aradaki husumet biliniyor, ilk yarıda İstanbul'da çıkan olaylar biliniyor, şimdi beşiktaşlıların Bursa'ya girişine nasıl izin verirsin?

Polisi taşlayan namussuzlara ise birşey olmayacak. Polisin üstüne devletin greyderini sürenler serbestçe dolaşırken bu mallara maaş bile bağlanabilir.

İlyas Özdemir
08.05.2011, 17:25
300 bjklı ve bincerce bursalı karşı karşıya gelse çatışmaya başlasaydı ortaya çıkması muhtemel tabloyu düşünüyorumda içim ürperiyor dün katliamın eşiğinden dönülmüş bursayı idare eden devlet görevlileri derhal açığa alınmalı bu kadar acemilikde olmazki insan hayatı o kadar ucuzmu

AKSOY_61
08.05.2011, 18:30
Yok yav ne küme düşürülmesi.:)

Mesut
08.05.2011, 18:39
Küme düşürülmez o söz konusu olmaz.
Tekrarlanırsa olabilir.

Hami-Ünal-Orhan
10.05.2011, 15:17
Bu olay tamamen organize bir provokasyon. Her açıdan kendini belli ediyor. Devlet destekli operasyon yapıldı Bursa'ya. İki sebebi vardı bunun. Sistemin şampiyon yapmaya çalıştığı fenerden puan almak. Beşiktaş'ı Türkiye Kupası finali öncesinde yıpratıcı bir mücadeleden korumak. Kupayı Beşiktaş'a verecekler çünkü Avrupa kupalarında oynamasının tek yolu bu.
İBB spor takımına da söyleyeceğim Fener maçını satarken bu ligde figüran olduğunu sakın unutma. O kupayı hizmet ettiğin sistem sana vermez.

Bıyıklıoğlu
10.05.2011, 15:41
Bursaspor Kulüp Müdürü Osman Nuri Biçer, Beşiktaş maçı öncesi yaşanan olaylar nedeniyle gözaltına alındı.

Turgay Atalay
10.05.2011, 16:12
Vali bi ..ok yedin, gel de temizle şimdi. Bursaya küme düşürtecek adamı ben bu ülkede tanımıyorum, duymadım. en fazla 3-0 hükmen olur, bence o bile fazla

Cengiz Çubukcu
10.05.2011, 16:23
Valinin ne suçu var ben anlayamadım, teröristlerin eline palaları o mu verdi..?

Cengiz Çubukcu
10.05.2011, 16:28
Bursa şehri çok şey kaybetti, bunu zaman ilerledikçe anlayacaklar..

exuu
10.05.2011, 18:06
Bursaspor'un taraftar profili bizim 8-10 sene önceki halimiz gibi.''Burası ..,burdan çıkış yok'' taraftarları azalarak bitsin artık.

Vkgz
10.05.2011, 22:42
maçın iptal edilmesi çok saçma. tehir edersin olur biter. ilk kezmi oluyor sanki. inönüdede aynı şeyler olmuştu ilk maçta

61_Hasan_69
10.05.2011, 23:16
Yuh be kardeşim.Bir de Bursa'da yaşıyorsun.Dün polisle çatışan binlerce kişi var hepsimi bölücü?Bursa'da çok bölücü vardır eyvallah ona lafım yok ama sen daha iyi bilirsin Bursa'da nefes aldırtıyorlar mı bölücülere.Daha 1 ay olmadı 2 tane örneği var bunun.Kaldı ki adamlar ilk maçta Ermeni diye bağırdılar Beşiktaşlılara.O da mı bölücülerin işi.Çeşitli senaryolar uydurmaya gerek yok.

Bu işin buraya geleceği belliydi.Bursa'nın yıllarca Beşiktaş'a nasıl bilendiğini biliyoruz ve ilk maçtada yara almışken bunun acısını çıkarmak isteceklerdi.Yani olay olacağını herkes biliyordu.Peki vali bilmiyor muydu?O da biliyordu fakat daha üst makamlardan gelen emirle izin verdi Beşiktaş taraftarının gelmesine.Yoksa bir avuç çapulcu için adam koltuğunu kaybetmek istemez.Nitekim çıkan olaylarında savunulacak bir tarafı yok,hazır yeni yasa çıkmışken bakın görün iyi ki çıkarmışız yeni yasayı demeye getiriyorlar.O gözaltına alınan 100ü aşkın kişiyide zor günler bekliyor.

ben olayların iç yüzünü biliyorum..Bursa taraftarının hedefi polis değildi..sende iyi biliyorsundurki 1000 kişinin içine bir provakötör sokarsak o 1 kişi 1000 kişiyi provoke edemezmi? bjk taraftarı Orhangazideyken hiç alakasız bir yer Altıparmakta patlak verdi olaylar...Bursa taraftarına bjk taraftarı stata doğru ilerliyor söylemi geldi ..taraftarlar bjk taraftarını Altıparmakta zannediyordu ..Polisin onları gizlice stata sokacağı duyumunu aldılar..Peki bu duyumları yayan kişi provakatör değilde nedir?

mancester
11.05.2011, 00:05
Bu organizasyonun icinde olanlar insan olamazlar elinde bicaklar neyi savunuyorlar kimi futbol bu yaw savas mi var da haberimiz yok devlet en agir cezalari vermeli bu adamlar futbolun f sini aklina getirememeliler.

28TS61
11.05.2011, 02:55
herkes elini kolunu sallaya sallaya geziyor

bASTURk
11.05.2011, 09:09
Olayi farkli yerlere cekmeyin lütfen...

Biz "Cifte Standart"'dan bahsediyoruz...!

Istanbul'da iptal yok Bursa'da neden var?

Bu sorunun cevabini arayin...
İstanbul'da delik deşik edilen Bursa taraftarları bunun hesabını soracaktı elbette.Adamları kevgire çevirmişlerdi.Olayları kesinlikle tasvip etmiyorum ancak Beşiktaş'lıların oraya götürülmesi çıkabilecek olaylara çanak tutmaktan başka bir şey değildir.

Şimdi böyle bir olay yaşandı.Bursa çok ağır bir yaptırıma maruz kalacak.

Pekii ya bir provakasyon varsa?..

Artık bu tür olaylar maçın iptalini,hükmen galibiyetleri getirecekse bu günahların camiası bunu mutlaka kullanacaktır.Bence Bursa'da kullandılar.

Yeni yasayı da bu bahaneyle Bursa'da pilot bölge hesabı test ettiler.

Ben Bursa taraftarını kesinlikle savunmuyorum.Onlarla aramız kötü.Birbirimizi sevmiyoruz.Ama şu bir gerçek ki Bursa,başımızı koyduğumuz bu davada yanımızda yer almıştır.Geçen sene uzatılan eli onlar bu sene sıkmıştır ve devam edeceklerdir.İşte bu yüzden bunun hesabı,bedeli Bursa'ya ödetilmiştir.

Cemalettin Taşkın
11.05.2011, 09:11
ilk yanlış bursa valiliğinde niye beşiktaş taraftarını çağırıyorsun maça? ilk maçta olaylar çıkmış beşiktaş taraftarına kapalı olacaktı maç.
bursasporlular beşiktaş bursaya giremez diye olayları çıkarmışlar.

bursanın küme düşmesi sözkonusu olamaz bence en fazla 3-0 hükmen verirler. o kadar hükmen maç kazanmışken bir tane de kaybetsinler birşey olmaz

memoFli
12.05.2011, 13:07
Diyarbakıra terörist diyenler devletin polisine taş sopa ve hatta kasatura atıyorlar acaba onlara hangi sıfat yakıştırılmalıdır..Bence bundan sonraki olaylara emsal olabilecek çok sağlam bir ceza verilmeli hem taraftara hem kulube.Daha önce diyarbakır ve antepden aldıkları beleş puanlara saysınlar ayrıca..Bunların pek çoğu böyle it kopuk balici tayfası..

sümela61
12.05.2011, 13:28
futbol adına utanç verici olaylar... ve Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan da belliydi... Bursaspor Başkanı da çıkıp "bu olaylar karşısında ceza almayı en çok ben talep ediyorum" diyeceği yerde, "ceza verilmesin" diyor... bu zihniyet değişmedikçe, bu olayların ardı arkası kesilmez...

ilhan
12.05.2011, 13:48
TFF, hafta sonu oynanamayan Bursaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili kararını verdi. TFF, Bursaspor'u 3-0 hükmen mağlup sayarken, yeşil beyazlı kulübe de 5 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verdi. Bursa ayrıca 3 deplasmana da seyirci götüremeyecek.

28TS61
12.05.2011, 13:48
ligden düsüremediler

28TS61
12.05.2011, 13:51
TFF, hafta sonu oynanamayan Bursaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili kararını verdi. TFF, Bursaspor'u 3-0 hükmen mağlup sayarken, yeşil beyazlı kulübe de 5 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verdi. Bursa ayrıca 3 deplasmana da seyirci götüremeyecek.

para cezasi falan görmedigime göre para cezasida verilmemis.

SEDAT
12.05.2011, 13:55
- Biz olsaydık 2'yle çarp işte...
- Bizim Süleyman Atal'ımız var , dürüstlükten asla ödün vermez ! ...

bordo(61)mavi
12.05.2011, 13:55
artık antep 3. olur herhalde :)

Mesut
12.05.2011, 13:57
5 iç saha 3de deplasman toplamda 8 maç

ilhan
12.05.2011, 14:05
Şehirdeki maddi zararı kim ödeyecek?

Bıyıklıoğlu
12.05.2011, 14:05
Bana göre çok ağır bir ceza...

Dışarda çıkmış olan olayların faturasını gerçek futbol taraftarına kesemezsiniz....

Eğer gücünüz yetiyorsa,yettiyse herşey polis kameralarında mevcut.Oradaki herkese yeni şiddet yasasına göre verin cezayı...

5 maç seyircisiz ve tarafsız sahada oynanacakmış.İyide seneye bu ceza Trabzonspor maçına denk gelirse benim ne suçum var bu olayda da takımımı izleyemiyorum?

Yada diğer başka takım taraftarlarının ne suçu var,yada gerçek Bursaspor taraftarının ne suçu var?

Bu kadar ağır ceza verilebiliyorsa demek ki valinin istifa etmesini beklemek de yanlış olmaz...

Lazman
12.05.2011, 14:06
ozaman bu it surusune sormazlarmi trabzon-sivas macinda ne olduda 5 mac verdiniz.
Mactan once savas cikarmayla macin bitimine 10 saniye kala sahaya girme esit.tff nin satilmisliginin delilleri. Bursa baskani zaten azizin adami,fazla ceza verdirmezdi.

Bıyıklıoğlu
12.05.2011, 14:15
Futbol bir oyun ise,bu oyununda Dünya'da döngüsünü sağlayan etken futbol taraftarları ise siz bu taraftarları maç izlemekten alı koyamazsınız...

Dışarda kim ne yaptıysa ver cezasını ama seyircisiz maçlara her zaman karşıyım.

Dışarda olayların içinde 1000'e yakın taraftar vardı tutuklanan,gözaltına alınan sayısı sadece 5.(beş)

ozturk
12.05.2011, 14:19
dağ fare doğurdu :rolleyes:

krdnz
12.05.2011, 14:31
Futboldaki derin kirlilik temizlenmedikçe bu olaylar artarak devam edecek.Bursaya ceza vermekle bu iş temizlenmez,şike-teşvik-maç satma alenen devam ederken şiddeti bitiremezler.</P>

jeepeers
12.05.2011, 14:31
bi sivas maçındaki olaylara bak bi de bu olaylara arada everest kadar fark var ancak verilen ceza neredeyse aynı
bide sorsan sporda şiddet yasası yürürlüğe girdikten sonra verilen cezalar bunlar
işte bu ülkedeki futbol gerçeği daha ne söyleyelim

Emre EFENDİOGLU
12.05.2011, 14:47
Bizim Sivas maçı için verilen cezadan tek farkı 4 maç dış sahaya taraftar götürülmemesi.
Peki Sivasspor olayları ile Beşiktaş maçı olayları arasında şiddet olarak ne kadar fark var sizin takdirinize bırakıyorum.
Bursa'ya bundan daha fazla ceza verilemezdi, fakat bize o zaman İstanbul medyasının yüklenmesi sonucu çok ağır bir ceza alımştık.

Tangerine Dream
12.05.2011, 15:37
ozaman bu it surusune sormazlarmi trabzon-sivas macinda ne olduda 5 mac verdiniz.
Mactan once savas cikarmayla macin bitimine 10 saniye kala sahaya girme esit.tff nin satilmisliginin delilleri. Bursa baskani zaten azizin adami,fazla ceza verdirmezdi.

Sivasspor maçında ne mi oldu? Dengesizin(turunculu) biri sahaya girip orta yere pisledi onun ardından giren pehlivan görünümlü vatandaş da üstüne mum dikti.

Sahanın içine girmeyeceksin, futbolcuların sahada birbirlerini boğazladığını görsen bile cezalarını sen vermek için girmeyeceksin, çünkü senin görevin bu değil. Sivasspor maçında yapılan ve koskoca bir sezonumuzun heba oluşuna malolan gerizekalılığın savunulacak hiçbir tarafı yok.

FC-ST-PAULI-61
12.05.2011, 15:39
Güzel bir ceza

ilhan
12.05.2011, 15:39
Aynı olay İstanbul'da gerçekleşse böyle bir ceza Fb, Gs ya da Bjk'ye verilir miydi?

krdnz
12.05.2011, 15:49
Fener haftalardır ceza sınırında.Ceza almadan bu güne nasıl geldiler?

ÇİFTE STANDART

Yaşar
12.05.2011, 16:03
Allah'ın yüce takdiri böyle istedi. Hatırlar iseniz Bursaspor 3.lğkteki rakibi G.Antepspor'u hükmen yenerek bedavadan 3 puanı cebine indirdi. Hakaedilmemiş bir 3 puandı ve Allah adaletini gösterdi bu sefer de Bursa'yı hükmen mağlup gösterdiler, G. Antep de eşitledi puanları. Aynı ilahi adalet bizi de şampiyon yapacak. İnanıyorum.

Lazman
12.05.2011, 16:26
Sivasspor maçında ne mi oldu? Dengesizin(turunculu) biri sahaya girip orta yere pisledi onun ardından giren pehlivan görünümlü vatandaş da üstüne mum dikti.

Sahanın içine girmeyeceksin, futbolcuların sahada birbirlerini boğazladığını görsen bile cezalarını sen vermek için girmeyeceksin, çünkü senin görevin bu değil. Sivasspor maçında yapılan ve koskoca bir sezonumuzun heba oluşuna malolan gerizekalılığın savunulacak hiçbir tarafı yok.

SAvunan yokki zaten. O malin yaptigi mallik ortada cezasi neyse verirsin. Ama olaya gore diilde adamina gore ceza verirsen o b*k yemenin arapcasi olur.

Ya herkese esit davran sucuna gore cezasini ver yada ben bu islerden anlamam de cek git. gs,fb macinda uzay savasinin sulusunu yaptilar,bjk macinda adam deldiler.Ceza neydi?

Bu yalakalik sevdasi tr de heryerde var. Birilerine sirin gorunmek icin yapilmadik karaktersizlik birakmazlar. Bizim insanimizin mentalitesi bozuk. Sunu soyle yapsam dogru olur yerine,sunu soyle yapsam kime faydasi olur mantiksizligi hakim.

Bursada savas cikti baskani biz bisey yapmadik,ceza verilirse daha kotu seyler olur demesi yuzsuzluk,karaktersizlik,daha nelerdir neler. Bu sucunu kabul etmeme malesef heryerde var. Dayicilik,dostculuk mantigin onune gecmis,almis basini gitmis.

Hersey birbirine girmis,adam gazeteci ama her konu hakkinda fikri var,neyin gazetecisisin,bilgi alanin ne(bkz. ugur dundar) Adam politikaci spor programinda,adam sarkici spor progrminda,adam sporcu sanat programinda. Kimin ne oldugu belli diil.

Her neyse yazacak cok sey varda daha fazla uzamasin, idare edin:)

Cengiz Çubukcu
12.05.2011, 16:41
bu nasıl sporda şiddet yasası ben anlamadım, suçlular cezalandırılacağı yerde suçsuz taraftarlar da ceza aldı...

DeAgLeMaNyAq
12.05.2011, 16:50
Bursa tahkime götürecekmiş ama geri adım atacaklarını düşünmüyorum...

winner
12.05.2011, 16:50
Hadi stadı anladık şehirde asayişi sağlama görevi de kulübe mi ait?

Yani vali yerine kulüp başkanı mı organize edecek ne kadar polisin, nerede ve nasıl önlem alacağını. yetkiyi kulübe verin o zaman şehrin emniyet müdürü vali yerine ondan talimat alsın maç günü...

Maçı şehirde ki güvenlkik sorunu nedeniyle erteleyerbilirsiniz.Bakın tatil bile değil erteleme. Ama bu ceza niye.

Şimdi üzerine fb forması geçiren 500 ankaragücü taraftarı benzer olayı kadıköy de çıkarırsa biz mi şampiyon olacağız?

h@msi61
12.05.2011, 16:55
Az bile...

Fatih
12.05.2011, 16:55
Aynı olay İstanbul'da gerçekleşse böyle bir ceza Fb, Gs ya da Bjk'ye verilir miydi?
Tabiki verilemezdi İlhan savaş bile çıksa o maç oynatılırdı zaten.TFF yanlı davranmaya medyada ağırlığı olmayan takımları ezmeye devam ediyor.

Ömer Faruk61
12.05.2011, 17:12
Ulan Bursa Şu Şampiyonlar Liginde biraz bir şeyler yapsaydın Bu İStanbul Köpekleri senle uğraşamazdı..Ama sizde hakediyorsunuz malesef... Al birini vur ötekine...Yani Kaldırımdan Taş söküp kendi ülke polisinle çatışmak ile Sahaya 88.dakikada sadece 1 kişinin girmesi aynı ceza.Adaletinize tükürüyüm sizin.O geçen seneki son maç Onuru özellikle izleyecek olan bakan efendi Faruk Çelik nerelerde hani niye korumuyor Bursayı...

ApoCaN28
12.05.2011, 17:18
Bursaspor'a sevgim yok ama yine de çifte standart olduğunu düşünüyorum .

Cezalar haklı olabilir ama , önlem baştan alınmalıydı , sonuçta daha önce de aynı şey yaşandı .

İstanbul takımlarına böyle cezalar gelmediği için çifte standart olduğunu düşünüyorum , düşünsenize hakemin kafası falan yarılıyordu ama cezalar para cezası olarak veriliyordu ...

Lazman
12.05.2011, 20:38
yazdigimi okumus gibi hemen konustular

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), Bursaspor'a verdiği cezayla ilgili olarak, “Dışarıda olan bir olay nedeniyle maçın belki tekrarı gerekirken şimdi böylesine ağır bir cezaya maruz kalmayı ben hukuk kuralları içinde doğrusu izah edemiyorum” dedi.

Boyle konusmalar karaktersiz,karakteri zayif kisileri etkiler.

Semih58
12.05.2011, 21:10
Herkese eşit mesafe OLMALI

iskenderunlu
12.05.2011, 21:52
yeni yasaya göre ceza aldılar artık herkese böyle

Mustafa Çolak
12.05.2011, 22:37
anadolu kulübü değil mi ? verirler..

Mustafa ÖZDEMİR
12.05.2011, 22:53
saha dışı olayların cezası bu olmamalı...

Reşit
13.05.2011, 01:58
günahım kadar sevmem bursasporu . hatta icerdeki mactan sonra kötü seyler yapacagım bursasporlulara diye koydum aklıma ama yapılan gercekten ayıp. 9 mac nedir ya yuhh. gücünüz yetiyors beşiktasa verseydiniz ya ilk yarıdakı macta. serefsizler gücsüz buldular ya eziyorlar...

Mesut
13.05.2011, 08:46
bu arada cezaları 6 maç oldu pfdk'da bir maç sahasını kapatdı 5+1

TSelif
13.05.2011, 09:30
Bu tip puanlar çok almıştı Bursa . Biraz burunları kalktı hadlerini bilmeleri açısından ve de taraftarının ne mal olduğunun farkına varmaları açısından iyi oldu diyorum ..

Diğer taraftan bakınca bu işi diğer 3 takıma yapamazlardı bu da Türkiye'deki çifte standartın ıspatı oldu !!!

Ilelioglu
13.05.2011, 14:01
Az bile...

Ne yapsaydi Bursaspor Kulübü, saha disi olaylari nasil engelleyebilir?

Ilelioglu
13.05.2011, 14:11
Ben Bursaspor'a verilen cezanin "haksiz" oldugunu düsünüyorum.

Bursaspor Kulübü bu cezayi kesinlikle hak etmemistir.

Bu yapilan haksizliktir ve cifte standarttir!

-----------------------------------------------------------------

Burada "az bile vermisler" yada "en dogru karar" vs. yazanlara birkac sorum var.

Ilk yari Besiktas - Bursaspor macindan öncede saha disi olaylar cikti...

Besiktas bu olaylari engelleyebildi mi?

Ayrica bu olaylar esnasinda onca Bursaspor Taraftari bicaklanarak yaralandi, peki TFF ne yapti? Maci "iptal" edebildi mi?

------------------------------------------------------------------

Ben Bursaspor Kulübü Baskani olsam, kisi ve kurumlara acmadigim dava kalmazdi. Üstelik elimde de o kadar delil varken hele. Bunlari görüntülü olarak destekleyebilir, ayrica yaralanan kisileri bulup sahit olarak kullanabilirim.

TFF'den destegimi tamamen cekerdim, cünkü Istanbul Kulüplerine farkli diger Kulüplere farkli davraniyorlar.

Konuyu UEFA'ya ve Insan Haklari mahkemesine de tasirdim, zira disarda 300 kisi olay cikardi diye diger masum insanlarin elinden "stat da mac izleme" haklari alinamaz.

Ne gerekiyorsa herseyi yapardim yani, yapilacak ne varsa.

Cünkü ortada müthis bir "haksizlik" var.

Vkgz
13.05.2011, 23:42
çok saçma cezalar. Bursaspora resmen şampiyon olmanın bedeli ödetildi.

Burçak
14.05.2011, 00:02
bursaspora verilen bu ceza tamamen saçmalıktır..
dışarıda olan olayları bu şekilde cezalandırmakda neyin nesi
ceza verecek birileri aranıyorsa o taşları polislere atanlardır.
aalırsın verirsin cezanı.
kulübün ne suçu günahı var.

beşiktaş ilk maçta çiçeklerlemi karşılamışlardı sanki. onların yaptıkları yanlarına kar mı kaldı yani?

Emirhan Makul
14.05.2011, 01:42
Son derece adil olmayan bir ceza.

Cezai işlemler saha içindeki olaylardan dolayı uygulanması gerekir klüplere , ancak burada tamami ile klüpten , staddan bağımsız yerde ki bir çatışmadan dolayı bir klüpe büyük bir cezai yaptırım uygulanıyor.

Klüp saha içi güvenliğine hakim olmakla yükümlüdür üzerinde takımın formasını giyen herkesin ne yaptığını kontrol edemez.

Bu cezanın verilmesinin nedenini gerizekalı değilse bir insan çok rahat anlar.

Spor yasası gelecek denildi halen daha gelemedi bekliyoruz anayasa değişsin bu yasada yürürlüğe girsin diye işte bu olayda bu yasadan önce ki son çaresizliğiydi adaletin , hukukun ve TFF'nun.

Uygulanması gereken olayı yapan kişileri tutuklamak , sorgulamak , para yada hapis cezası vermek , spor müsabakalarından uzak tutmak.
Bunlardan hangisi uygulandı en fazla para cezası verilir , belki televizyona çıkan bir kaç kişiyide kısa süreli olarak içerde tutarlar peki ya daha sonra ne olur o olaylarda ki insanlar yine bir olay elbet yaratırlar bizde "İşte bjk maçı öncesi tutuklanıp serbest bırakılan x yine iş başında" diye saçma bir cümle kurarız.

Alışığız ama bu ülkede böyle olaylara , kadınlar bu yüzden ölüyor , insanlar , barışırsınız diye eve gönderilip katlolmasına ortam yaratılınıyor insanların.

Sistem ve kurallı ilerleyecek şeyler bunlarla ilerlemiyor doğaçlama gidiyor.

Bu olayda ki suçlulara verilemeyen ceza suçsuz klübe verildi. Yani bu kadar kolay mı bu iş ? Çok gözü kararan bir topluluk çok önemli bir şampiyonluk kapışmasında rakibinin formasını giyinip olay çıkarsa ne olacak ? yapılamaz mı ? çok mu zor ? Hele ki Türkiye'de , böyle bir komple düşünülemez mi yine hükmen mi verilecek o zamanda ? Klüpler , gerçek taraftarlar ve spor severler neden düşünülmüyor ?

Bu olay ilk başta dediğim gibi suçlulara ceza verecek bir sisteme sahip olamamamızdan ikinci olarakta Bursasporu dinginleştirmek için yapılmıştır , umarum bu olaylar tetikçisi olur birşeylerin , bu kulvarda dostumuz olmasada güçlü bir takımın daha olması hem ligimize zevk verecektir hemde istanbul hakimiyetinden daha fazla haz verecektir bizlere.

Biz abiyiz ne kadarda bizi kimse sevmesede biz büyüğüz ve büyüklük hep bizde kalacaktır biz içimizden bursaspor güçlü olsun kafaya oynasın isteriz. Teknik olarak bu gerçekten çok önemlidir. Ancak tabi ki her zaman rakibimizdir ve her zaman yenmek isteriz.

Federasyon başkanının bir piyon gibi kullanıldığını düşünmekteyim , çok yakın zamanda gönderilir miyadı doldu.

POYRAZ
14.05.2011, 05:20
Bu ceza eger saha disinda olan olaylar yüzünden verilmis ise bence agir kacmis.
Bence Emniyete ceza verilmeliydi. O köpekleri birer köpek gibi yakalayip, köpek gibi muamele edip, köpek gibi sürükleyerek götürmedikleri icin. Bursaspor kulübünün bu olaylar ile bir alakasi yok. Olaylar disarida oluyor, saha icinde bile degil ve bir saniyesi bile oynanmayan bir karsilasma icin hükmen veriyorsun. Üstüne üstlük saha kapatma ve 5 mac da seyircisiz oynayacaklar. Ugrayacaklari para kayibi ve önümüzdeki sezonu erkenden kapatacak olmalari da cabasi. Kulübe ceza keseceklerine o teröristlerin hakkindan gelselerdi.

Mesut
14.05.2011, 08:31
Yalnız ciddi ciddi pkklı şerefsizlerin provoke etdiği söyleniyor.
Bursalılar bunun gazına geldi,polisler bizi vuruyor sizde vurun burası bursa gaz olayı işte
Kafada çekti bunlar onunda etkisi var.
Haksız diyorsunuz ne bjk takımı nede taraftarı stada gidemıyor maç oynamasına müsade etmıyor eşkiyalık bu.Caydırıcı ceza olmasa yarın birgün başkası çıkar rakip takımı taraftarı stada sokmazdı.Ceza caydırıcılık bakımdan güzel.

DNA-TS
14.05.2011, 09:56
Olay disarda olurken tribunlerin buyuk kismi doluydu bu cezanin bursaspora yansitilmasi bence abarti oldu disarda polisle catisan bursaspor formali atkili elemanlar olabilir bursaspor yonetimi neyapabilirdi.birde bizim macta olan olayla bu mactaki olay farkli,, bir kefeye koymamak lazim.standRt yok bejekenin sahada cikan olaylarda verilen cezaya bak buna bak.

Turgay Atalay
14.05.2011, 14:17
Malesef istanbula kafa tutmanın, şampiyon olmanın, tekerlerine çomak sokmanın bedeli bu. İyi güzel şeyler yazmış Bursalı kardeşimiz de, biz anadolu kulüplerine nasıl güvenelim bu yolda, hangisi bizden yana oldu ki bu güne kadar. İşte eskişehirli satılmış pis...ler orada duruyor, hala göbek atan mal gördüm, nasıl güvensin Trabzonsporlu bir anadolu takımına...........

Muhalif
14.05.2011, 14:26
Bursaspor'un ödediği bedeli yalnızca Anadolu takımları ödüyor malesef. Bursaspor'u sonuna kadar destekliyorum. Allah yardımcıları olsun, avukat olsam gönüllü davaya müdahil olurdum Bursaspor adına. Stadın güvenliğini sağlayamayan devletin cezasını Bursaspor'a yüklüyor yine devlet. Beşiktaş taraftarı gelsin diye karar alan yine devletin valisi! Ben buradan bakınca Bursaspor'a bir komplo kuruldu ve taraftarı da buna alet oldu diye görüyorum.
Bursaspor, Trabzonspor'un şansının olmadığı yerde her zaman desteklediğim ikinci takımdır. Zira Anadolu'nun 2. şampiyonudur. Kayseri olsun, Sivas olsun, Antep olsun, hatta Eskişehir olsun onca şeye rağmen hep destekleyeceğim... Ortada bu kadar İstanbul takımları lehine adaletsizlik varken, onların bazıları bizimle uğraşsa da kalkıp Anadolu takımlarıyla uğraşacak değilim.

Fatih
14.05.2011, 14:41
Bursasporluların haklı olmaları kol kola gelmemiz anlamına gelmiyor.Ne kadar samimi olduklarını da daha önce gördük yeniden tecrübe etmeye gerek yok.

O tren çoktan kaçtı sevgili Bursasporlular!

61_Hasan_69
15.05.2011, 00:25
aldığım duyumlara göre adliye veya karakol basmayı planlıyomuş topsaslılar...

Ali Yerlikaya
15.05.2011, 00:45
aldığım duyumlara göre adliye veya karakol basmayı planlıyomuş topsaslılar...

Bursaspora haksizlik yapildigini düsüniyorum ama bunu yaparlarsa gercekden dagdaki PKK lidan hic bi farklari kalmaz...

Sagduyulu bursasporlular böyle bi olayi engeklicekdir diye düsüniyorm, karakol yada adliyede basmak ne demek ya...

Bunlara akil veren iyi gaz veriyor anlasilan....

61_Hasan_69
15.05.2011, 01:01
Bursaspora haksizlik yapildigini düsüniyorum ama bunu yaparlarsa gercekden dagdaki PKK lidan hic bi farklari kalmaz...

Sagduyulu bursasporlular böyle bi olayi engeklicekdir diye düsüniyorm, karakol yada adliyede basmak ne demek ya...

Bunlara akil veren iyi gaz veriyor anlasilan....

hapçı bunların hepsi gözleri dönmüş

yldz_yn
15.05.2011, 12:25
az bile verilmiş bize sivas maçında 1 adam girdi diye neler oldu bırakın şu bursalılarıda savunmayı adamlar futbolun dışında ne pislik varsa yapıyolar hakettiler

krdnz
15.05.2011, 13:15
Bizim yediğimiz cezayla kıyaslamayın.İstanbul takımlarının yemediği cezalara bakın.

ereğlin
15.05.2011, 13:56
Bursa'da organize işler!

Bursaspor ile Beşiktaş arasında oynanamayan maç öncesinde çıkan olayları planladıkları iddia edilen tribün liderlerinin, mücadele saatinden 2 gün önce cep mesajıyla buluştukları ortaya çıktı.

Bursa'yı savaş alanına çeviren şiddetle ilgili cumhuriyet savcılığının başlattığı soruşturma genişletilerek devam ediyor. Şu ana kadar çoğu tribün lideri 18 kişi "Silahlı suç örgütü kurmak" suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Polisin, kamera görüntüleri incelemesi sürüyor.
Emniyetteki sorgularının ardından nöbetçi mahkemece cezaevine gönderilen 13 holiganın maçtan 2 gün önce (5 Mayıs) gizli bir toplantı yaptığı öğrenildi. Kültürpark'taki bir çay bahçesinde buluşan zanlıların, "Bu akşam saat 19.30'da çay bahçesinde toplantı vardır, tek gelmeniz önemle rica olunur." şeklinde mesaj gönderdiği bildirildi. Toplantıda söz alan Selim K.'nın "Beşiktaş taraftarlarını öldüreceğiz." dediği iddia edildi. Bursasporlu idarecilerin gözaltına alınma sebebine de ulaşıldı. Yeşil-Beyazlı kulüp, güvenlik sebebiyle tampon bölge seçilen misafir takım seyircilerinin yan tarafındaki 3 bin 100 kişilik tribüne bedava bilet dağıtma kararı almış. Biletlerin bir bölümü çocuk esirgeme kurumu, polis ve jandarmaya verilmiş. Siyah-Beyazlı taraftarlara saldırma planı yapanların yoğun isteği karşısında Bursaspor'un kayıt dışı bin bilet bastırdığı ileri sürüldü.
Öte yandan Bursaspor, bugün deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarını tamamladı. Ceza sebebiyle iyice kenetlenen Yeşil-Beyazlılar, üçüncülük unvanını koruyup Avrupa kupalarına gitmeyi garantilemek istiyor. Saat 16.00'da Kasımpaşa ile İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda yapılacak karşılaşmada, kart cezalısı Ömer Erdoğan ile ülkesine giden Svensson ve kaleci Ivankov forma giyemeyecek.

Bursa Valisi Harput'a çirkin tezgah

Bursaspor-Beşiktaş maçından önce çıkan olaylarla ilgili 18 kişi tutuklandı. 'Silahlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, suç işlemeye tahrik, kamu malına zarar vermek, Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet, kasten adam yaralamak' iddiasıyla tutuklanan tribün liderlerinin olay anında birbirleriyle yaptıkları telefon görüşmelerine ulaşıldı. Diyaloglarda sık sık, "Bursa, Diyarbakır gibi oldu, vali artık Diyarbakır'a mı nereye gider bilemeyiz." cümlesi geçiyor. Telefonların dinlendiğinden de şüphe edenlerin görev verdikleri kişileri arayarak durum sordukları duyuluyor. Zanlılar Bursa Valisi Şahabettin Harput'a küfür edilmesi için talimatlar veriyor.
İŞTE TELEFON GÖRÜŞMELERİ:
-Nerdesin oğlum, haydi saldıracağız.
-Oğlum geliyorum.
-Maç iptal olabilir, çok büyük olaylar oldu, biber gazları attılar, polislere taş atıldı, Diyarbakır gibi olduk ya.
-Niye ki?
-Bilmiyorum bir şeyler oldu.
-Maç iptal olur diye içeriye girmiyoruz. Dükkânlar mahvoldu, vali artık Diyarbakır'a mı gider bilemem.
-Emaneti ne zaman getirecen bilader?
-Yarın getireceğiz heralde napcan?
-Yarın getir o zaman koy şu derneğe.
-Derneğe ne koycağım, üzerimde taşıyacam onu.
-Nerdesin?
-Arap Parkı'nda oturuyoruz şimdi.
-Hani bırakacaktın?
-Emanetleri üstümüze aldık abi, herkesin üstünde. Çocuklar spor salonunun önünde, gel parkın oraya.
-Var mı sorun?
-Diyarbakır'a döndü sokaklar, sorun çok.
-Saldırdınız mı?
-Abi yarım oldu.
DİNLİYORLAR, BEN DE MESAJ ÇEKTİM
-Maç iptal edildi.
-Aynen aynen, saldırın yani.
-Görüştün mü ağabeyle?
-Görüştüm ben abi, telefonu suratıma kapattı, sonra aradı dinliyorlar diyerek küfretti.
-Aynen dinleniyormuş. Ben mesajlaştım, nasılsın hesabından.
-Kapalının orada tıraş yapalım, 4 ya da 5 otobüs bütün mahallelere haber vereceğiz, emanetler taşlar sopalar hep beraber.
-Tamam abi sokaklardayız, burada herkes valiye küfür ediyor, statta herkes valiye küfür etsin abi.
-Valla bir tane çocuk diyor 'tribün liderleri versin bana silah, patlatayım' diyor.
-Ya o bize patlatır be ya boş ver, herkese silah mı verilir?
-Çocuk çok tehlikeli, 'versinler gerekirse 4 ya da 5 ay da yatarız' diyor.

ereğlin
15.05.2011, 13:58
eğer bir hata yapılıp, rakip takım şehire alınsaymış neler olurmuş neler.

yazık Türk futboluna. kimlerin eline kaldık.

bunlar taraftarmış.hadi ordan.

Sefa
04.06.2011, 21:22
51 kişi tutuklanmış..

Vkgz
05.06.2011, 11:23
ozaman çarşının maçlardan önceki konuşmalarıda deşifre edilsin de görelim bakalıım Bjk 10 maçmı ceza alıyor 20mi

Çagman
08.06.2011, 13:11
Besiktas Serefsizliginin sonucudur bu..

ereğlin
09.06.2011, 16:18
Besiktas Serefsizliginin sonucudur bu..

teksas mı ranger mı ne haltsa o temiz yani öyle mi?

bırakın Allah aşkına bu işleri.

adam kıçından döner bıçağını çıkarıp polise hareket çekiyor hala neyi savunuyorsunuz.

verilen cezalar çok hafif kaldı bence.

vereceksin adam akıllı cezayı bakalım, tribün liderleriyle başkanlar bu kadar içli dışlı olabiliyor mu???

ereğlin
09.06.2011, 16:19
ozaman çarşının maçlardan önceki konuşmalarıda deşifre edilsin de görelim bakalıım Bjk 10 maçmı ceza alıyor 20mi

istanbuldaki maçtan sonra ortalık ayağa kalktı ve sonrasında yasa çıkardılar.

yapılacak iş, isme cisme bakmadan bu işlere dokunanı yakacaksın.

ereğlin
17.06.2011, 05:28
ve daha neler neler.

bu iş burada biter. geçmiş olsun.

küme düşme potasına doğru uygun adım marş.

Ilelioglu
18.06.2011, 02:07
Adalet mi bu?

Istanbul'da olay cikiyor kimse sesini dahi cikaramiyor, Bursa'da olunca en agir cezayi veriyorsun...

ereğlin
18.06.2011, 15:40
Adalet mi bu?

Istanbul'da olay cikiyor kimse sesini dahi cikaramiyor, Bursa'da olunca en agir cezayi veriyorsun...

ciddi mi böyle düşünüyorsun?

şaka gibi.