PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vanspor ve Onun Gibiler...

Tunga
24.01.2006, 01:12
Bize ne diye bagirirlarsa bagirsinlar, Anadolu takimlarina hep büyük bir sempati beslemisimdir. Hatta küçüklügümde Ankara'da yasarken hemen hemen her maç kavga ettigimiz Ankaragüçlülere bile büyük sempati duyarim. Nitekim daha sonra onlarla da çok güzel beraberliklerimiz oldu.

Neyse konu Ankaragücü degil. Vanspor. Anadolu'nun nefret ettigim tek takimi (idi).

Önce o sezon neler olduguna daha sonra da Vanspor'a neler oldugu ile ilgilenecegiz.

1995-96 sezonu. Malum sezon. Hazin son. Elimizle fener'e sampiyonlugu hediye edisimiz. Vanspor o sampiyonlugun kaybedilisinin sebebidir diyerek onlara ekstra bir paye vermek istemem. Ama önemli rolleri oldu fener agabeyleri için.

Ilk yarida Van'da oynuyoruz. O seneye kadar Vanspor ile güzel iliskilerimiz var. Trabzon'a bir tek onlarin taraftarlari gelebiliyor ve çok da iyi agirlaniyorlar. Hatta kale arkasi tribününde pankartlari bile açiliyor. Trabzonlular ile beraber tezahüratlar yapiliyor falan filan...

Ama o senenin ilk yarida Van'da oynanan maçinda enteresan isler oluyor (bu maçin klibi Klipler by Simal Yildizi arsivinde mevcut). O hafta itibariyle fener'in 5 puan önündeyiz. Hatirladigim kadariyla namaglup olarak yolumuza devam ediyoruz. Vanspor'un ise düsme sikintisi var.

Maçta durum 5-1 iken o dakikaya kadar herseye itiraz eden Vansporlular sahada kalecimiz Nihat'in kafasina birseyler atiyorlar. Zaten maçin ilk yarisi bile zor tamamlanabilmis. Hakemleri zor zahmet kurtarmislar (hatta birinin basi yarilmisti ve o yan hakem yer degistirmisti). Neyse iste böyle oldukça olaganüstü sartlar sonunda hakem maçi iptal etti. Sota, Nihat, Cengiz ve diger oyuncularimiz kafalarina atilanlardan nasiplerini almis ve büyük saskinlik yasamislardi. Ama bizler de büyük saskinlik yasiyorduk. Vanspor'un düsme sikintisi olsa bile daha ligin ilk yarisiydi ve itiraz ettikleri kararlar da abartilacak cinsten seyler degildi. Biz dost bildigimiz bir takimin bu anlamsiz hareketlerine bir anlam verememistik.

Maç Federasyon tarafindan 5-0 tescil edildi.

Ayni Vanspor ile ligin ikinci yarisinda, tarihe geçecek bir maç yapmistik. 30 küsur net gol pozisyonu, çizgiden çikarilan 4-5 pozisyon, direkten dönen topla ve daha neler neler. Herhalde tarihte öyle bir maç daha oynanmamistir. Vanspor ise bizim yari sahamiza geldigi tek pozisyonda ilk yarida golü bulmus (o sene sonunda Besiktas'a transfer olacak Erkan) ve maç boyunca o golün üstüne basariyla yatmistir.

Bunda yadirganacak hiçbirsey yok. Zira kümede kalmalari için o puanlara çok ihtiyaçlari vardi.

Bu tarihi maç 0-1 olarak bitiyor ve fenerle aramizdaki (yanlis hatirlamiyorsam) 4 puanlik fark 1'e iniyordu.

Bir sonraki maç Inönü tribünlerinde oynanan Istanbulspor Trabzonspor maçinda enteresan bir tablo vardi. Bizim tribünlerimizde siyah beyaz ve sari kirmizi bayraklar, Istanbulspor tribünlerinde ise yaklasik 10-15 bin kisilik fener tayfasi.

Maçi eze eze 4-1 kazaniyorduk. Ve ardindan malum fener maçi.

Neyse zaten sampiyonlugu fener maçinda kaybettigimizi düsünüyorum ama fener'in son maçini unutamam.

Biz EsEs ile oynuyoruz, onlar Van'da Vanspor ile. Fener iki puan önümüze geçmis. Maçlar basliyor. Bizim kafamiza tas yagdiran Vanlilarin ellerinde çiçeklerle Ali Sen'in fener'ini karsiliyorlar, "Sampiyon Hosgeldin" diye pankartlar açiyorlar. Ama asil çarpici olani ligin son maçi olmasina ragmen kümede kalmayi garantilememisler. Garantilememisler ama fener ablalarini çok gönülden karsiliyorlar.

Biz maçimizi 7 golle kazaniyor ve tarihimizdeki ikinci gol krali Sota'yi çikariyoruz. Oysa ki Van'da çok enteresan seyler oluyor.

Vanspor defansi hiç gerekli olmadigi halde ceza sahasi içinde Boliç'e penalti yapiyor. Tartismasiz bir penalti ama tartisilacak olan penaltinin ne akla hizmet yapildigi. Gol pozisyonu yok, top oldukça çaprazda ve garip bir hareket: Boliç yerde. Penalti gol durum 0-1.

Bu is burada kalsa çok anormal olmayacak ama fener ablalarini çok seviyorlar. Bes on dakika sonra sanki ilk pozisyonun aynisi ve bir penalti daha. Yere düsürülen adam yine "Boliç!"

Ilk yarida Kadiköy'de oynanan maçta Tolunay'in yüzüne tüküren ama ne hikmetse Tolunay'in kirmizi kart görmesine ve Istanbul basininin "profesyonelligini alkisladigi BOLIÇ".

Penalti gol durum 0-2.

Ilk yarinin sanirim sonlari ve bu sefer fener ablasina zahmet olmasin diyerek son golü kendi kalelerine atiyorlar. 0-3: SAMPIYON fener!

Vanspor kuyusunu kazdigi Trabzonspor'un son maçta Eskisehirspor'u yeneceginden emin böyle büyük bir kumar oynuyor.

Trabzonspor gol atiyor ve ben kahroluyorum. Çünkü son maçta EsEs'e 7 gol atmak yerine 5 gol yesek Vanspor kümeye düsecek. Hem de son maçi fener'e sattigi için. Ama biz büyüklügümüzü bir kez daha gösteriyor ve EsEs'i ikinci lige yolluyoruz. Vanspor'u ise kurtariyoruz. Istemeden.

O sene öyle büyük bir hüzün yasiyoruz ki, bu takimin yedigi naneler gözden kaçiyor. Biz 10 yil daha toparlanamiyoruz. Peki Vanspor'a ne mi oluyor. Her tetikçi gibi layikini buluyor. Iste 12/07/2003 tarihli bir gazeteden bulabildigim Vanspor haberi. Çok aradim su an hangi ligdeler diye sonunda buldum. Van artik bir amatör küme takimi. Buyrun haber söyle:

"Özellestirmeyle gelen çöküs
<DIV ="strbas">Vanspor, 1974 yilinda bir dernek olarak kuruldu. Daha sonra yoluna Van A.S. olarak devam etti. Van A.S yaptigi yatirimlardan elde ettigi parayi Vanspor?un dernegine aktariyordu. Dernek de parayi sportif faaliyetlere aktardigi için Vanspor?un sikintisi bulunmuyordu. Sirketin sinir ticaretinde payinin artmasiyla, bünyesinde 450 kisi çalistiran Vanspor en parlak günlerini yasamaya basladi. Kulüp lüks tesislere sahip olmanin yaninda parasal açidan da imrenilecek bir durumdaydi. 1998 yilinda dernek ve sirket birlesme karari aldi. Bu birlesme, Vanspor?un kötü günlerinin de baslangici oldu. 1998 yilinin sonlarina dogru, sirketin 11 ortak arasinda yer alan ve sirketin yüzde 80 hissesine sahip il özel idaresi hisselerini satti. Ve trilyonluk bir sirket 50 milyara özellestirildi. </DIV>
<DIV ="strbas">
<DIV ="strbas">Evet bu bilgileri Vanspor?un eski yöneticisi ve su an Vanspor?un eski günlerine dönmesi için mücadele eden kulübün emektarlarindan Zeki Karakus?dan aliyoruz.
<DIV ="arabas">Nereden nereye?</DIV>
<DIV ="strbas">Özellestirmeden sonra Vanspor?a halkin destegi azaldi. Özellestirmenin ardindan kentin tek sportif faaliyetini gerçeklestiren Vanspor için kötü günler basladi. Kulüp önce 2. lig A klasmanina, sonra da B klasman grubuna düstü. Vanspor için özellestirme, diger alanlardaki özellestirmeler sonucu yasanan olumsuz sonuçlardan farkli bir sonuç dogurmadi. Borçlar ve futbolcularin alacaklari ödenmedi. Ve sirket kisa bir süre içinde icralik duruma düstü? Amatör kümeye düsen Vanspor, parasizliktan bazi maçlara bile gidemez hale geldi. Oyunculari parasizliktan aç ve susuz kaldi.
<DIV ="strbas">Bunlari bize anlatan Zeki Karakus, Vanspor?u çocugu olarak görüyor. Karakus, 1989 yilindan beri Vanspor?un basarisi için kulüpte çesitli görevler almis. Kisa bir dönem geçici baskanlik da yapmis. Zeki Karakus da Vanspor?u özellestirmenin bitirdigini söylüyor.
<DIV ="strbas">Sirket bünyesinde tekstil fabrikasinin kuruldugunu anlatan Karakus, fabrikada 150 kisinin istihdam edildigini belirtiyor. Ve o zaman Vanspor?un sahip oldugu tesislerin son derece lüks ve eksigi olmayan tesisler oldugunu aktariyor. Karakus, Vanspor?u içinde bulundugu bu kötü durumdan kurtarmak amaciyla iki dava açmis. Birincisi sirket hakkinda, ikincisi kötü yönetildigi için. Sirket hakkinda açtigi davada kayyum karari çikmis. Öbür dava hâlâ devam ediyor. Vanspor?un su an resmi yönetimi olmadigi için hiçbir islem yapilamiyor. Ne transfer ne de baska sey. Zaten para da olmadigi için aslinda bunun pek bir anlami kalmiyor...
<DIV ="arabas">Halk sirkete destek vermiyor</DIV>
<DIV ="strbas">Geçen sezon uzun büyük ugraslar vererek takimi toparladiklarini anlatan Zeki Karakus, güzel futbola karsi gol atamadiklari için istedikleri sonucu alamadiklarini aktariyor. Van halkinin; sirkete, kisiye ait oldugu için destek vermedigini yineleyen Karakus, yalnizca valilik ve emniyetten destek alindigini söylüyor. Vanspor?un her zaman kalplerde yasayacagini anlatan Karakus, profesyonel liglerde futbol takimi olmayan ve aralarinda Van?in da oldugu alti ilin milletvekillerinin, bu illerin futbol takimlarinin profesyonel lige çikarilmasi yönündeki çalismalarindan da henüz bir sonuç çikmadigini belirtiyor. Birkaç isadamiyla görüsme içerisinde oldugunu anlatan Karakus, mahkemeden olumlu karar çikmasi durumunda Vanspor?u eski günlerine döndürebileceklerini söylüyor.
<DIV ="strbas">Mahkemenin aksi bir kararinda ise Vanspor?un kalplerde yasamaya devam edecegini anlatiyor Karakus. Sportif faaliyetler için çok para gerektigini kaydeden Karakus, son olarak sirketi alan Ömer Gülüslü?nün sirketin borçlarini ve tüm alacaklarini ödemesini ve kulübü Van halkina teslim etmesini istiyor. "</DIV>
<DIV ="strbas"></DIV>
<DIV ="strbas">Yaa dostlar iste böyle. O gün ettigim beddualarin tuttugunu görmek iyi hos da Anadolu'nun iki gururu da o gün bugündür süründü durdu. Geçen sene biz, bu sene de EsEs anca kipirdanmaya basladi. Ama bu haltlari yiyenlerin biri batti, digeri bugün bizim baskanimizin bile mali yapisina imrendigi bir takim oldu. </DIV>
<DIV ="strbas"></DIV>
<DIV ="strbas">Bu İstanbul rezilleri, her sene kendilerine bir tetikçi bulur, salarlar üzerimize. O garibanlar da sanırlar ki ihya olacaklar. Ama sonunda hem onlar kaybeder, hem de maalesef biz.</DIV></DIV></DIV></DIV></DIV></DIV></DIV>Edited by: simal yildizi

Tunga
24.01.2006, 01:22
Futbol Federasyonunun internet sitesinden aldığım son durumu:

<TABLE style="BORDER-RIGHT: #2d5569 1px solid; PADDING-RIGHT: 0px; BORDER-TOP: #2d5569 1px solid; PADDING-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; MARGIN: 0px; BORDER-LEFT: #2d5569 1px solid; WIDTH: 500px; PADDING-TOP: 0px; BORDER-BOTTOM: #2d5569 1px solid; HEIGHT: 275px" borderColor=#000000 cellPadding=0 width=500 align=center>
<T>
<TR style="FONT-SIZE: 12px; COLOR: #ffffff; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, Geneva; TEXT-DECORATI&#079;N: n&#111;ne" bgColor=#0a3061>
<TD colSpan=2>KULÜP BILGILERI</TD></TR>
<TR style="FONT-SIZE: 11px; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, Geneva; TEXT-DECORATI&#079;N: n&#111;ne" bgColor=#c6d8e2>
<TD width="50%">KULÜP KODU</TD>
<TD width="50%">000017</TD></TR>
<TR style="FONT-SIZE: 11px; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, Geneva; TEXT-DECORATI&#079;N: n&#111;ne" bgColor=#c6d8e2>
<TD width="50%">KULÜP ADI</TD>
<TD width="50%">VANSPOR A.S.</TD></TR>
<TD width="50%">LIG AÇIKLAMASI</TD>
<TD width="50%">BÜYÜKLER 1.AMATÖR KÜME LIGI</TD></TR>
<TD width="50%">BÖLGE ADI</TD>
<TD width="50%">VAN</TD></TR>
<TD width="50%">IL ADI</TD>
<TD width="50%">VAN</TD></TR>
<TD width="50%">FESIH KODU</TD>
<TD width="50%"></TD></TR>
<TD width="50%">KURULUS YILI</TD>
<TD width="50%">0</TD></TR>
<TD width="50%">RENKLERI</TD>
<TD width="50%">TELEFONU</TD>
<TD width="50%"> </TD></TR>
<TD width="50%">FAX</TD>
<TD width="50%"> </TD></TR>
<TD width="50%">YETKILI</TD>
<TD width="50%">ADRESI</TD>
<TD width="50%">VARSA KATILDIGI PROFESYONEL LIG-GRUP</TD>
<TD width="50%">/</TD></TR>
<TD width="25%">GENÇLER:</TD>
<TD width="50%">MINIKLER:</TD></TR>
<TD width="25%">YILDIZ:</TD>
<TD width="25%">BAYANLAR:</TD></TR>
<TD width="50%">BAYANLAR FESIH KODU</TD>
<TD width="25%"></TD></TR>
<TD width="25%">ASKERI KULUP</TD>
<TD width="25%"></TD></TR></T></TABLE>

DİNÇ
24.01.2006, 10:27
Van maçi bize tamamen bir örnektir...Bir örnek de ben vereyim...

Geçen sene Deplasmanda G.Antep maçi...

G.Antepliler(AntepBahçe) gol her attiklarinda Antep diye bagiracaklarina
''Sampiyon Fenerbahçe,I... Trabzon olamazsin sampiyon,Sampiyon adayi
aldi babayi,burasi les gibi hamsi kokuyor'' gibi ve agza alinmayacak
küferleri siraladilar...

Bir anda kendimi Fenerbahçe Sükrü Saracoglu stadinda
zannettim...G.Antep taraftarlarinin aralarinda sari lacivert bayrak
sallayanlar,Fenerbahçe formasi giyenler gözüme çarpiyordu...

Sonunda muradlarina erdiler ve 3-2 maçi Antepbahçe kazandi...deplasmana
geldigimiz Antepe 16 saatlik yorucu yolculugun sonunda geri dönüsün ne
kadar zor oldugunu anlatmama gerek yok herhalde...Yenilmislik bir
yana,sampiyonluk umudu bitmis bir yana,kafamiza tas,sopa yemisiz bir
yana,Antep misafirperverligi görmüsüz bir yana...Hangi birini sayayim...

Ben Trabzonlu ya da Karadenizli degilim...10 Yasimdan beri
Trabzonsporumuzun gerçek taraftariyim...Anlayacaginiz Trabzon benim ne
memleketim ne de yörem...Ben bir Trabzonspor asigiyim...

Su anda 33 yasindayim ve 23 senedir bu takimi takip eder,her
galibiyette evinde bayram,maglubiyette yas olan biriyim...Biri
Trabzonsporun bu hafta ne yaptigini ögrenmesi için benim yüzüme bakmasi
yeterli...

16 yasimdan itibaren bir çok deplasmana gittim...En çok
Istanbul,Bursa,Çanakkale,Aydin,Denizli,Ankara deplasmanlari...Izmiri
saymiyorum zaten benim memleketim...Izmir'deki hiç bir maçi
kaçirmam...Ara sira Antep,Konya,Kayseri,Malatya,Adana gibi
deplasmanlara da gittim...

Yukarida anlattigim olay gibi bir olaya daha sahit olmadim...Çesitli
illerde bize sempati ya da antipati var ama geçen seneki Antep
deplasmani benim için daha bir baskaydi....

Trabzonsporlunun Trabzonsporludan baska dostu yok...Bize sempati duyanlar var ama islerine geldiginde....

Edited by: bmteam

coach
24.01.2006, 14:32
Ula simal daldim yine düsünmelere,eeee hemserim allahin sopasi yok ki ??

TS61_NL
24.01.2006, 16:51
Cok guzel bir yazi olmus http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifButun gercekleri tum ciplaklariyla ortaya serilmis bir eser. Trabzonsporumuzun gercekten Trabzonsporumuzdan baska dostu yoktur, bu boyle biline!

61 POWER
31.01.2006, 00:26
GÜZEL!

zafercalikoglu
31.01.2006, 12:09
süper,

Burçak
04.02.2006, 14:59
simdi amatörde sürünüyolar sanirim. en son klüplerinin kapilarina kilit vurmuslardi. öyle biliyorum.

halil ibo
04.02.2006, 16:22
Ne diyelim darisi önce Diyarbakir,Antep,Kayseri ve diger düsmanlarimizin basina...

Barış
04.02.2006, 16:44

G.Antepliler(AntepBahçe) gol her attiklarinda Antep diye bagiracaklarina ''Sampiyon Fenerbahçe,I... Trabzon olamazsin sampiyon,Sampiyon adayi aldi babayi,burasi les gibi hamsi kokuyor'' gibi ve agza alinmayacak küferleri siraladilar...

...........

Biz size rakip olamayiz,bizden büyüksünüz diyorlar iste.

İslam Sezer
04.02.2006, 17:36
............lik yapanlar er geç cezasini bulur,merak etmeyin bu istanbul takimlari da bir gün sefil olacaklar,ama köklü trabzonspor ayakta kalacak....

laz_hayri_61
04.02.2006, 18:36
darisi bize düsman diger takimlarin basina

EN BÜYÜK DEGIL TEK BÜYÜK TRABZONSPOR

lazutlarlivera
04.02.2006, 19:18
Vanspor,gaziantepspor,diyarbakirspor bu takimlar hiçbir zaman bise

olamamis bundan sonrada olamayacak takimlar.bu takimlar sadece lig

teki sayiyi tamamlamak için bulunan takimlar.Hiçbir felsefeleri

hiçbir hedefleri olmayan takimlar.Bu yüzden kaybolup gitmeye mahkum

takimlar.Onlarada bu yakisir zaten

Cabri61
13.02.2006, 01:51

G.Antepliler(AntepBahçe) gol her attiklarinda Antep diye bagiracaklarina ''Sampiyon Fenerbahçe,I... Trabzon olamazsin sampiyon,Sampiyon adayi aldi babayi,burasi les gibi hamsi kokuyor'' gibi ve agza alinmayacak küferleri siraladilar...

Bir anda kendimi Fenerbahçe Sükrü Saracoglu stadinda zannettim...G.Antep taraftarlarinin aralarinda sari lacivert bayrak sallayanlar,Fenerbahçe formasi giyenler gözüme çarpiyordu...

Sonunda muradlarina erdiler ve 3-2 maçi Antepbahçe kazandi...deplasmana geldigimiz Antepe 16 saatlik yorucu yolculugun sonunda geri dönüsün ne kadar zor oldugunu anlatmama gerek yok herhalde...Yenilmislik bir yana,sampiyonluk umudu bitmis bir yana,kafamiza tas,sopa yemisiz bir yana,Antep misafirperverligi görmüsüz bir yana...Hangi birini sayayim...

Ben Trabzonlu ya da Karadenizli degilim...10 Yasimdan beri Trabzonsporumuzun gerçek taraftariyim...Anlayacaginiz Trabzon benim ne memleketim ne de yörem...Ben bir Trabzonspor asigiyim...

Su anda 33 yasindayim ve 23 senedir bu takimi takip eder,her galibiyette evinde bayram,maglubiyette yas olan biriyim...Biri Trabzonsporun bu hafta ne yaptigini ögrenmesi için benim yüzüme bakmasi yeterli...

16 yasimdan itibaren bir çok deplasmana gittim...En çok Istanbul,Bursa,Çanakkale,Aydin,Denizli,Ankara deplasmanlari...Izmiri saymiyorum zaten benim memleketim...Izmir'deki hiç bir maçi kaçirmam...Ara sira Antep,Konya,Kayseri,Malatya,Adana gibi deplasmanlara da gittim...

Yukarida anlattigim olay gibi bir olaya daha sahit olmadim...Çesitli illerde bize sempati ya da antipati var ama geçen seneki Antep deplasmani benim için daha bir baskaydi....

Trabzonsporlunun Trabzonsporludan baska dostu yok...Bize sempati duyanlar var ama islerine geldiginde....

bu maçla ilgili ben de bir sey söylemek istiyorum..bizim yan komsu fenerlidir.emekli ögretmendir ayrica.maçi orda izliyoruz beraber babamla birlikte.maçta konustuklari aynen söle."trabzon alsin bence.trabzon yensin..zaten alir trabzon" az sonra bi pozisyon oluyor bizimkiler bi top çaliyor" bak..bak..bak..kesin bilerek verdi...bizde olsa real madrid kesiliyorlar"neyse maça dönelim 1-0 öne geçiyoruz tekkemizin attigi golle...tabi yine trabzon yensin havalari...neyse 2-1...2-2 szymek...ve son dakkalarda gol yiyoruz...adam ayaga kalkiyor.".al iste...gördünüz mü...bu dur iste...falan filan"

o maçtan sonra daha maç izlemem orda...bastan beri söylediklerine bak..bi de sonda sylediklerine...yenilgiden daha öte orda bozuldum...

evden çiktim..dedim ya bosver hiç mi fenerli görmedinsmileys/smiley36.gif

Adem Erdoğan
13.02.2006, 11:28
trabzonsporun önüne tas koyanlar tarihe gömülmeyi haketmis ve mahkumlardir.

UğuR
13.02.2006, 12:09
Allah bildigi gibi yapmis onlari beddua edmek istemiyorum.Allah tan bulsun demistim ozaman buldularda.Daha ne diyeyim.

İHSAN
13.02.2006, 18:26
Sagolasin SIMAL YILDIZI... Gerçekten güzel bie is çikarmissin....

EY TS TARAFTARI...!!! GÖRÜN BU OLANLARI. KENETLENELIM , BIRLIK OLALIM... BIZIM YEGANE DOSTUMUZ YINE BIZIZ...

Mehmet Alemdar
13.02.2006, 18:51
herseyin bir bedeli var onlarda o bedeli ödüyorlar

eys_61
22.02.2006, 17:41
@simal yildizi

abi çok tesekkürler ellerine saglik hafizamizi tazeledik sayende.

uftinci
25.02.2006, 12:31
Van gibilere altayida ekleyelim ne dersiniz.smileys/smiley7.gif

Hünkar
07.03.2006, 06:28
istanbul takimlarina ne kadar gicik oluyosam anadolu takimlarina iki misli gicik olurum

noname
07.03.2006, 09:13
Ben de hiç unutamam bu Vanspor olayini. Hele o bize golü atan futbolcunun verdigi demeç!

Ben bu ligde kimsenin usagi olmayan takimlar istiyorum. Usak olan takimlar istemiyorum. Kendi sahasina kim gelirse gelsin, kazanmak isteyen bir karakterli sehir takimi olmali. Vanspor bu ligde yeri olmayan bir takim. Su andaki yeri ona son derece layik!

Eskiden bir Boluspor hatirlarim. Karakargalarin bunlarla maçi olacagi hafta.. karakarga taraftari arkadaslarim : "olm yine Bolu'yla oynuyoz, bu herifler yine atarlar bize birkaç tane" diye aglarlardi. EsEs, Zonguldak, Ksk, Adana Demirspor,Antalyasporgibi takimlari istiyorum bu ligde. Bizanz usagi degil!

Kimileri futbola ilgi duyar, kimileri de göl canavarlarina! Herkes ilgi alanina odaklansin. Isi olmayan konulara dallanmasin. Kara listemde ilk 5 tedir Van.

Mert67
20.04.2006, 16:25
o maço bende hatirliyorum.o maçtan sonra fenere kaybedik sampiyon olamamistiksmileys/smiley19.gif van'in yaptigi o.......... hiçbir zaman unutulmasin.BÜYÜK TRABZON TARAFTARI BIRBIRINE KENETLENSIN</span>

Cyzio
20.04.2006, 22:54
Sevgili Simal Yildizi;

Sizin gibi bir arsivve hafiza üstadina laf etmek haddimize düsmez ama ligin son haftasinda Van'in kurtulmasi kesinlesmisti gibi hatirliyorum. Hatta sanki bizim Istanbulspor'la ya da Fenerbahçe ile oynadigimiz hafta, hakem oyunlariyla Denizlispor'u düsürmüslerdi ki, Vanspor Fenerbahçe'ye asilmasin.

Hatirliyor musunuz bmyle bir entrika?

Selamlar.

Tunga
21.04.2006, 01:29
Buyrun size puan durumu (1995-96)

<TABLE width=500 border=YES>
<T>
<TR>
<TH vAlign=line noWrap align=middle>.</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=middle>Takim</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>O</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>G</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>B</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>M</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>A</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>Y</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>Av.</TH>
<TH vAlign=line noWrap align=right>P</TH></TR>
<TR>
<TD vAlign=line align=right>1</TD>
<TD vAlign=line align=left>Fenerbahçe</TD>
<TD vAlign=line align=right>34</TD>
<TD vAlign=line align=right>26</TD>
<TD align=right>6</TD>
<TD align=right>2</TD>
<TD align=right>68</TD>
<TD align=right>19</TD>
<TD align=right>+49</TD>
<TD align=right>84</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>2</TD>
<TD align=left>Trabzonspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>26</TD>
<TD align=right>4</TD>
<TD align=right>4</TD>
<TD align=right>79</TD>
<TD align=right>24</TD>
<TD align=right>+55</TD>
<TD align=right>82</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>3</TD>
<TD align=left>Besiktas</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>22</TD>
<TD align=right>3</TD>
<TD align=right>9</TD>
<TD align=right>74</TD>
<TD align=right>46</TD>
<TD align=right>+28</TD>
<TD align=right>69</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>4</TD>
<TD align=left>Galatasaray</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>21</TD>
<TD align=right>5</TD>
<TD align=right>8</TD>
<TD align=right>67</TD>
<TD align=right>38</TD>
<TD align=right>+29</TD>
<TD align=right>68</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>5</TD>
<TD align=left>Kocaelispor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>16</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>61</TD>
<TD align=right>43</TD>
<TD align=right>+18</TD>
<TD align=right>59</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>6</TD>
<TD align=left>Gaziantepspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>14</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>13</TD>
<TD align=right>42</TD>
<TD align=right>43</TD>
<TD align=right>-1</TD>
<TD align=right>49</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=left>Antalyaspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>13</TD>
<TD align=right>6</TD>
<TD align=right>15</TD>
<TD align=right>45</TD>
<TD align=right>55</TD>
<TD align=right>-10</TD>
<TD align=right>45</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>8</TD>
<TD align=left>Samsunspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>12</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>15</TD>
<TD align=right>46</TD>
<TD align=right>46</TD>
<TD align=right>0</TD>
<TD align=right>43</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>9</TD>
<TD align=left>Bursaspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>13</TD>
<TD align=right>56</TD>
<TD align=right>48</TD>
<TD align=right>+8</TD>
<TD align=right>41</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=left>Gençlerbirligi</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>13</TD>
<TD align=right>41</TD>
<TD align=right>48</TD>
<TD align=right>-7</TD>
<TD align=right>41</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=left>MKE Ankaragücü</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>17</TD>
<TD align=right>36</TD>
<TD align=right>56</TD>
<TD align=right>-20</TD>
<TD align=right>37</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>12</TD>
<TD align=left>Altay</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>9</TD>
<TD align=right>9</TD>
<TD align=right>16</TD>
<TD align=right>35</TD>
<TD align=right>56</TD>
<TD align=right>-21</TD>
<TD align=right>36</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>13</TD>
<TD align=left>Istanbulspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>8</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>15</TD>
<TD align=right>46</TD>
<TD align=right>57</TD>
<TD align=right>-11</TD>
<TD align=right>35</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>14</TD>
<TD align=left>Vanspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>8</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>15</TD>
<TD align=right>32</TD>
<TD align=right>50</TD>
<TD align=right>-18</TD>
<TD align=right>35</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>15</TD>
<TD align=left>Denizlispor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>8</TD>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=right>16</TD>
<TD align=right>38</TD>
<TD align=right>50</TD>
<TD align=right>-12</TD>
<TD align=right>34</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>16</TD>
<TD align=left>Kayserispor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>11</TD>
<TD align=right>16</TD>
<TD align=right>41</TD>
<TD align=right>61</TD>
<TD align=right>-20</TD>
<TD align=right>32</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>17</TD>
<TD align=left>Eskisehirspor</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>10</TD>
<TD align=right>2</TD>
<TD align=right>22</TD>
<TD align=right>40</TD>
<TD align=right>68</TD>
<TD align=right>-28</TD>
<TD align=right>32</TD></TR>
<TR>
<TD align=right>18</TD>
<TD align=left>Karsiyaka</TD>
<TD align=right>34</TD>
<TD align=right>7</TD>
<TD align=right>6</TD>
<TD align=right>21</TD>
<TD align=right>26</TD>
<TD align=right>65</TD>
<TD align=right>-39</TD>
<TD align=right>27</TD></TR></T></TABLE>

ESES son maçinda bize yenilmek ve 6 fark yemek yerine (7-1) 5 farkli yenseydi (ki bu gerçekten de mümkün degildi ama gene de) puani 35 olup averajla Vanspor'u geçecekti. Ama dediginiz gibi Böyle olsa bile Van degil Denizli düsüyordu. Ama o da kurtulmus. Kayseri, ESES ve KSK gitmis. Arastirdim ama bulamadim, o sene son maçta Denizli kiminle oynadi ve skor ne oldu.

TSezgin61
21.04.2006, 02:20
allah trabzonumuzla ugrasanlarin hepsine gün yüzü göstermesin....

Cyzio
21.04.2006, 22:31
Sevgili Simal Yildizi;

Koydugunuz Puan durumu için çok tesekkür ediyorum. Hafiza-i beser nisyan ile malulmus. Simdi biraz daha iyi hatirliyorum. Denizli'nin, haksiz bir sekilde kümede kalmasini garantileyip, Van maçina asilmamasini, Van'in da onu yenip, Fener'e asilmamasini saglamislardi.

Hüseyin Çümen
21.04.2006, 23:42
insallah bir gün van gibi febe ve onun gibilerde belalairni bulurlar

Hünkar
18.05.2006, 13:45
benim hatirladigim kadariyle febenin bizden sonraki maci istanbul maciydi.mac 70 e kadar 0-0 gitmis sonra da hakem maca agirligini koymustu istanbul dan bir yada iki futbolcu atilmisti.tabiz bizim mactan sonra isi sansa birakirmi ezikler

tsmaniac
09.07.2006, 00:23
vanspor giblerinin sonlari yine vanspor gibi

ozcilingir
09.07.2006, 05:23
Vanspor , penaltilari yapinca, Trabzon-Eskisehir maçinda tribünlerde yanimda eski fb li -ankaragüclü kaleci ADIL vardi ve o sene ESKISEHIR'in kaleci antrenörüydü, bize yalvariyordu, ya bu VAN 'i düsürmeniz gerekir, ne olur su maçi bize verin size fark atalim , VAN düssün diye yalvariyordu, o anda yanindaki bir arkadas bizim idarecilerle tribünde takismaya basliyor ve benim oglum OSMAN'I kucagina alip sahaya girmeye ve maçi tatil ettirmek için elinden geleni yapmaya çalisiyordu, anacak maç tatil edilince 3-0 Eskisehir galip gelecek o skor onlara yetmiyordu en az 4 fark olmasi gerekiyordu tabii bu arada fb de ise uyanacak 3 fark yerine 1 farkla Van'i yenerse Eskisehir'e 6 fark gerekiyordu.Maçin tatil edilmesi organizasyonundan vazgeçildi, fark yemek isitamamen sahadaki takimin futbolcularinin isiydi , ancakSOTA o maçta çostu ve 4 veya 5 gol atti. Gol krali oldu ,istenseydi fark yenmezmiydi, istemeye bagli karaktere bagli .

Birde o dönem fb nin kiralik futbolcusu olarak VAN da oynayan, son yillarda BMN ANKARA ile hali saha maçlarina çikan ve TRABZON'LU oldugu ? söylenen ALI NAIL kardesimizin bizi 1-0 yendikleri maçla ilgili yillar sonra sagda solda TV lerdeben o maçta FB için oynadim demeçlerini duydukça , o kardesimizle hali sahalarda BMN çatisi altinda maç yapan ve 1 saatini harcayan arkadaslarima sabirlar diliyorum.

ARAF
30.07.2006, 01:07
nüfusun büyük çoğunluğu kendi şehirini takımını tutmayan anadolu takımlarından ne bekliyorsunuz ki 3 istanbul takımı şehirlerine gelince bayram ediyorlar la akılsızlar kendi şehrinin takımını tut da başarılı olsun diyen yok ki ondan sonra sürünürler amatör kümeler de işte

Onur Muhcu
31.07.2006, 12:20
şampiyonluga en fazla o yıl yaklaşmıştık

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
31.07.2006, 13:24
benim hatirladigim kadariyle febenin bizden sonraki maci istanbul maciydi.mac 70 e kadar 0-0 gitmis sonra da hakem maca agirligini koymustu istanbul dan bir yada iki futbolcu atilmisti.tabiz bizim mactan sonra isi sansa birakirmi ezikler

o maçta üç oyuncu atılmıştı İSTANBULSPOR'dan
FBli biriyle çarpışınca yerdeki istanbulsporlu bi oyuncuya kart göstermişti
sonra ist'ten biri hakeme doğru n'oldu hocam diye gidiyordu o da yedi kırmızıyı sonra arkasını dönüp olayla hiç alakası olmayan bi istli de kart görmüştü
umarım yanlış hatırlamıyorumdur ama tamamen katledilmişti o maç...

atlantis
12.08.2006, 14:11
vanspor ismini bile duymak istemiyorum.
nefret ettiğim bir takım

Burçak
12.08.2006, 17:11
sanki kalelerinin önüne camdan bi engel koyulmuştu. vuruyoduk girmiyodu top .

TameRHan
14.08.2006, 01:01
eden bulur demis atalarımız
ama bu dunyada (vanspor ornegı gıbı) ama otekı dunyada
guzel bır konu.tebrık ederım acan arkadasımızı

ozgurthegreat
14.08.2006, 14:26
o seneki ezikbahce-istanbul macı (33. hafta) hayatımda gördüüm en kötü yönetilmiş maçlardan biriydi... 70küsüre kadar sahada gezinen FeBe'ye hakem abimiz kıyak üstüne kıyak yaptı... galatasaray'ın 7 kişi kaldığı FeBe maçı, Kocaelisporumun Beşiktaş'a kurban edildiği maç ve bu maç...

KeLLoO
15.08.2006, 14:00
Linklerin bazilari calismiyore uzun bir süre boyunca indiren olmadigi icin.
Ara ara güncelleyebilir misin acaba?
Tesekkürler

Burçak
15.08.2006, 15:12
hangi link çalışmıyor?

Gökhan Kutlu
15.08.2006, 17:29
Şahsen ben Anadolu kulüplerinin(çok azı hariç) o kadar Trabzonsporumuzu sevdiğini düşünmüyorum zaten sevselerde bir şey değiştirmez.

Burçak
16.08.2006, 09:34
Futbolu az çok bilenler başka takımlıda olsa sempati duyuyor zaten. Diğer türlü trabzonsporu sevmediğini söyleyenler art niyetli çekememezlikten bunları diyorlar.

TSigalko
16.08.2006, 16:49
Güzel bir yazı.Mesela geçen senede Samsun'a 3-0 yenildiğimiz maçta "Trabzon kümeye" diye bağırdılar.Sonra Avni aker'de onları 2-1 yenip 2. lige yolladık..Belki daha vardır bu tür örnek.

vse61
17.08.2006, 01:07
o sene şikebahçenin bizim maçtan 2 önceki maçında aykut elle gol atmıştı.. bir hafta sonra da samsun maçında atkinson bariz! ofsayttan gol atmıştı.. zaten sonra ali şen trabzonun şampiyonluğunu elinden ben aldım demişti

TameRHan
17.08.2006, 16:15
o sene şikebahçenin bizim maçtan 2 önceki maçında aykut elle gol atmıştı.. bir hafta sonra da samsun maçında atkinson bariz! ofsayttan gol atmıştı.. zaten sonra ali şen trabzonun şampiyonluğunu elinden ben aldım demişti

haklısın
ayrıca ali şenin - trabzonun elinden şampiyonluğu ben aldım- demesine rağmen nedense bu söz bir şike olarak gorunmuyor ve bu konuda hiç bir araştırma başlatılmıyor!!

sirkan
24.08.2006, 14:06
diyarbakirspor unutmayalim......

sirkan
24.08.2006, 14:19
Vanspor oynadigi lig:
BÜYÜKLER 1.AMATÖR KÜME Ligi

http://bim.tff.org/cgi-bin/db2www/tmp/atff-2006/AKLAD.mac/QUERY2?klpkod=000017&asklp=

Gürkan
24.08.2006, 14:25
arkadaslar bakıyorum hep bır yanlıs anlama.

admalar ne diyor trabzon kümeye.

siz anlıyorsunuz trabzon küme düşsün.yanlış

demek istedikleri trabzon bizi küme düşür.

antep kayseri de onlar gibi olacak yakında.

Lazo73
24.08.2006, 18:06
kendi sucumuz !!!!!!!!!!!!!!
at iste golü 10 tane yüzde yüz pozisiyon var
eeeeeeee....................

muratt
14.09.2006, 16:11
Simal Yildizi, eline saglik cok guzel olmus.. Ama ilk fb macinda Bolic'in tukurdugu ve bu yuzden kirmizi kart goren Tolunay diilde Osman'di diye hatirliyorum. Tolunay baska bi macta Hogh'e kafa atti diye kirmizi gormustu..
Neyse, 96 senesi hatirlamak istemedigim bir senedir.. Ama insan unutamiyor iste..

mirela
16.01.2007, 16:33
tesekkurler bırader yıne hafızalarım canlandı ve kan beynıme fırladııı

Sacit
16.01.2007, 16:43
.......:mad:......:mad:

.......:mad:......:mad:

anladı onlar ve onun gibileri

ibzolist
08.02.2007, 11:59
trabzonspor konum itibarı ile anadolu kulubüdür lakin taraftarı ve futbol anlayışı ile diğer anadolu takımlarından ayrılır,,,renkdaşlarımın verdiği örnekler gibi trabzonsporun hiçbir iddası olmadığı dönemlerde bile tribünler hiçbirzaman istanbulun silik takımlarına satılmaz 2004-2005 2005-2006 denizli fener maçlarını hatılayın . ayrıca şuan anadolu kulup başkanlarının birçoğu istanbul takımlarını tutuyor en son levent kızılın yaptıklarına bakın bursasporun başkanı olduğunu unutup tamamen fenerin avukatlığını yapmaya soyunmuş eleman.

istanbul takımı taraftarlarının bizi sevdiğine de inanmıyorum sadece işlerine gelen neyse onu yapıyorlar

Oruç
09.02.2007, 13:15
Manisayı da listeye eklemek lazım !

Kapılıkaya
09.02.2007, 14:16
O maç unutulur mu be.Maçta kaçan pozisyonlarda bir aşağı bir yukarı mı inip çıkmadık,sinir krizleri mi geçirmedik,vanspor kalecisinin şansına neler mi demedik ama sonuçta stattan ağlayarak çıktık ama yinede önümüzdeki fb maçını kaybetmesekte şampiyon olacağımızdan dolayı umutluyduk ama malesef O da olmadı.
Ama şimdi hangi kümede oldukları bile belli değil.O bize golü atan erkan vardı ya BJK ye gitmişti sonra onun kadar sinir olduğum bir başka futbolcu yoktu o yıllarda FB li bile olsa yoktu.

sarman61
14.02.2007, 16:46
Beni ve benim gibi ağlayanların ağını aldın. Sonun bu. Alma mazlumun ağını çıkar ağeste ağeste

ts_fan
14.02.2007, 16:56
Vanspor!
Nerden nereye?!

demir
18.02.2007, 13:46
Trabzonsporu kendi iclerinde bile kabullenmeyenler var yoksa bu takım 20 yıldır toparlanamazmıydı ? sanırım bıraz da saflık bızde var ..! her bu takım ıcın bısey yapıyorum dıyenın pesınde kostuk gercekten bıseler yapıp yapmadıklarına bakmadık bıle ????
KARA PARA larını aklamak ıcın kullandıgı kulubumuzu; Hızmet verıyor diye onursal bıle secmemızden belli degilmi hersey, hatırlayın o donemleri intihar edenler bıle oldu ? uyesı oldugu kulube (kongre uyesi) sampıyonlugumuzu hediye edip ustune "olurmu fener şen abi" "bıdaha boole guclu takım yaparmıyız karsınıza" der gibi ustune o senesi nekadar ıyı topcumuz varsa onlarıda bedava veren zıhnıyete hala buradan destek verıyoruz ya sorun bızde arkadaslar bızde bız sadece bu takımı sever desteklerız ama ne oldugunu bılmeden bır dusunun bız her zman sampıyonlugu hangı takıma karsı kaybedıyoruz ve nasıl kaybedıyoruz hainleri cok uzakta aramayalım ıcımızı temızleyelım gerısı kendı kendıne gelır ve sunu soluyorum sıze yemın edıyorum bız bunları temızlemezsek eger bu takım sampıyonlar lıgı sampıyonu bile olur ama turkıye liglerınde sampıyon olamaz tesekkur ederım ...!

murseltaskin
20.02.2007, 17:46
canları cehenneme

cableTS
01.03.2007, 06:57
dün gibi....deniz tarafı kale arkası çılgınların ordayız...maç başladı,bastırıyoruz. kalecisi yanılmıyorsam stigacyu mu neydi.....yabancı bii kaleci..bitürlü gol olmuyor. cengizin erkanı kaçırmasıyla yol tarafındaki kalemizde gölü gördük ama bu maçı kesi alırız diyoruz.. şota vuruyor olmuyor hami vuruyor olmuyor. deniz tarafında olduğumuz için fazla seçemiyoruz. kaleci bi oraya atlıyor bi buraya..bi türlü olmuyor...olmadıııııı....
van spor.....adamlar hayatlarının maçını oynadı.tam 15 gün sonra ise sahada üstelik evlerinde kuzu gibiyler...ama Allah'ın sopası yok işte..
beter olsunlar....ve onlar gibi köp..klik yapanlar...hepinizin sonu böyle olacak

Ertan 51
01.03.2007, 10:35
gör ki Mevla neyler
neylerse güzel eyler...

şu an amatör kümedeler heralde yukardaki söz olayı özetliyor.

murathanerol
08.03.2007, 08:02
Vanspor ve onun gibileri diyoruz fakat çok yakınımızda da Vanspor la aynı kaderi paylaşan bir takım var gibime geliyor,bilmem anlatabildim mi?

Fatih Ersoy
29.03.2007, 20:47
gör ki Mevla neyler
neylerse güzel eyler...

şu an amatör kümedeler heralde yukardaki söz olayı özetliyor.

Buranın halkından aldığım bilgiye göre vanspor tamammen iflas ettiği için klubü kapatmışlar. Şu an böyle bir klup yok. Vanda bu aralar yeni yeni canlanmaya başlayan bi takım olarak Van belediyespor var. Güzel bir takım kurmuşlar. Şehir halkı çok destek veriyor. Büyük ihtimalle 2.lige cıkar bu sene ..!

Ayrıca not: Buranın halkı TRABZONSPOR'u yendikleri tarihi böbürlene böbürlene anlatırlar. Çoğu jimlastik klubunu tutar bunların. İşe yaramaz adam çok yani...

Yavuz Hasan
09.04.2007, 18:45
iflah olmasınlar

Şentürk
09.04.2007, 19:24
O zaman 8 yaşındaydım,
Tüm bunları öğrenince inanamıyor insan,herhalde futbol tarihinin en büyük şikesidir bu olay:mad:

sweetrose
14.04.2007, 00:26
Şike kelimesi o günden sonra lügatımdan asla silinmedi ve daim olarak Vanspor ile anıldı...!

attagümüshane
14.04.2007, 00:34
o zamanlar epey küçüktüm..ama van sancısı bende de var..
ve ben bir şey daha düşünüyorum; o zamanlar "içimizde" olup da bize ihanet edenlerin varlığına da inanıyorum ben

Hüseyin Bağdat
14.04.2007, 00:42
ezikbahçeden sonra en nefret ettiğim, hatta anadoluda tek nefret ettiğim takımdır vanspor beterin beteri olsunlar. Bize karşı oynadıkları, biryerlerini yırttıkları maçı ve ezikbahçeye karşı oynadıkları yumoşluklarını asla unutamam...

Emre GÜRDAL
15.04.2007, 12:31
benım calsıtıgım yerde vardı bı vanlı bana guluo bastım ona kalayı dıyokı nası ettıksızı sampıyonluktan ulen dedım sız amotor olmsuusnuz soleyın baskanlarına geleyımde suızde oynayayım futbol dıye oturdu asagıyya allah sopası yoktu sız bızı sapmıyonluktan ıttınız bız sız turkıye lıglerınden sıldık nefret eıyorum vanspor ve vanlılardan

atlantis
17.04.2007, 15:59
Hiç vanli tanidiğim yok, ömür boyuda olmasin, van ismini duymak istemiyorum.
Eğer o sene şampiyon olsaydik 3 sene üstüste şampiyon olurduk..

amour_61
17.04.2007, 16:33
Bizde Eskisehirspor'u 7-0 yenmiştir kendi sahmızda şota 5 gol atıp gol kralı olmuştu Eskisehirspor maçı 3-0 verseydik vanspor küme düşecekti.

Ertuğrul ATALAY
07.05.2007, 22:27
[quote=bmteam;239104]Van maçi bize tamamen bir örnektir...Bir örnek de ben vereyim...

küferleri siraladilar...

Beyler yanlışım varsa düzeltin.....
Aynı maçtan bahsedeceğim...
Hakem malum cim papilo...
Antapliler bizi resmen biçtiler...
BJK-Samsun maçında 5 kırmızı gösteren cim papilo kartlarını o maçta getirmemişti galiba...
Schimek in ayağı kırıldı...fatihi yıldırdılar
yenildik

antep kümeye

denizgrsy
07.05.2007, 22:29
lanet olsun o maça :mad:
(vanspor maçı/1996)

Adem Erdoğan
07.05.2007, 23:26
serhat ulueren delikanlıysan 96 sezonunuda araştırırsın.Yap bi adamlıkda herkes görsün gerçekleri.

POYRAZ
10.05.2007, 17:23

küferleri siraladilar...

Bir anda kendimi Fenerbahçe Sükrü Saracoglu stadinda
zannettim...G.Antep taraftarlarinin aralarinda sari lacivert bayrak

Sonunda muradlarina erdiler ve 3-2 maçi Antepbahçe kazandi...deplasmana
geldigimiz Antepe 16 saatlik yorucu yolculugun sonunda geri dönüsün ne
kadar zor oldugunu anlatmama gerek yok herhalde...Yenilmislik bir
yana,sampiyonluk umudu bitmis bir yana,kafamiza tas,sopa yemisiz bir
yana,Antep misafirperverligi görmüsüz bir yana...Hangi birini sayayim...

Ben Trabzonlu ya da Karadenizli degilim...10 Yasimdan beri
Trabzonsporumuzun gerçek taraftariyim...Anlayacaginiz Trabzon benim ne
memleketim ne de yörem...Ben bir Trabzonspor asigiyim...

Su anda 33 yasindayim ve 23 senedir bu takimi takip eder,her
galibiyette evinde bayram,maglubiyette yas olan biriyim...Biri
Trabzonsporun bu hafta ne yaptigini ögrenmesi için benim yüzüme bakmasi
yeterli...

16 yasimdan itibaren bir çok deplasmana gittim...En çok
Istanbul,Bursa,Çanakkale,Aydin,Denizli,Ankara deplasmanlari...Izmiri
saymiyorum zaten benim memleketim...Izmir'deki hiç bir maçi
kaçirmam...Ara sira Antep,Konya,Kayseri,Malatya,Adana gibi
deplasmanlara da gittim...

Yukarida anlattigim olay gibi bir olaya daha sahit olmadim...Çesitli
illerde bize sempati ya da antipati var ama geçen seneki Antep
deplasmani benim için daha bir baskaydi....

Edited by: bmteam
Cok güzel yazmissin renkdas. Trabzonspor'un Trabzonsporlu'dan baska dostu yoktur.

Vanspor macina liglerin bitmesine son üc hafta kala en yakin takipcimize 4 puan fark atarak cikmistik. O macta Vanspor kalecisi Trabzonspor yönetiminden 20 bin Dolar para istemis bilerek gol yemesi icin. Bunu gecen gün tv de Trabzonspor yöneticisi söyledi. O zamanki Trabzonspor yönetimi Vanspor kalecisine bu parayi vermemis. Yönetici sonrasini anlatmadi ama kuvvetle muhtemel ki Vanspor'un namusunu ve serefini para karsiliginda satmaya alisik olan kalecisi gidip fe-be'den para almistir. Ve hayatinin macini oynayan Vanspor. Ardindan malum mac ve son 3 haftada 4 puan liderken 2 puan geriye düsüp ligi 2. bitirmek. Canina kiyan insanlar, yikilan hayaller, kirilan kalpler ve 10 yil geriye giden bir Trabzonspor.

Duyuyorum ki kulübün kapisina kilit falan vurulmus. Yillardir cok zor durumdaymislar. Haciz falan gelmis. Deplasman maclarina parasizlik yüzünden gidemiyorlarmis. Amatör kümede bile tutnamayacak durumdaymislar. Beter olsunlar. Daha da beter olsunlar.
Insanlarin Istanbul köpekligi yapacaklari yerde kendi sehirlerinin kulübüne sahip cikmasi gerekiyor. Illaki köpeklik yapmak istiyorsaniz gelin bize yapin. Size fayda gelse yine bizden gelir cünkü.

Fatih Ay
10.05.2007, 19:02
vay be neler olmuş ben hatırlayamıyorum o seneleri

mustafakaya
10.05.2007, 23:31
felek tersimizdeydi o sene.

POYRAZ
12.05.2007, 19:56
vay be neler olmuş ben hatırlayamıyorum o seneleri
Söz konusu sezonda sen 7 yasindaydin abisi.:D

Koray
31.05.2007, 21:10
herkes hakettiği bulur..

gaybana61
01.06.2007, 11:56
bu tür takımların sonu malum 3.lig...

iskeleli_1967
17.06.2007, 15:48
:tsbayrak:ben de vanlı bir trabzonspor taraftarıyım.o yıl ne yazıkki fenere tezavrat yapmışlar.ama her zaman en büyük trabzonspor .ne mutlu trabzonsporluyum diyene

cebcare
17.06.2007, 19:45
:tsbayrak:ben de vanlı bir trabzonspor taraftarıyım.o yıl ne yazıkki fenere tezavrat yapmışlar.ama her zaman en büyük trabzonspor .ne mutlu trabzonsporluyum diyene
bravo sana

İHSAN
17.06.2007, 20:45
Gün gelir devran döner....Sabretmek lazım..

Bir bakarsınız her şey değişir...

Erdal
04.07.2007, 23:02
birşey varki cenabı ALLAH bir şekilde bize çektiriyorsada bizi arkamızdan vuranı daha iflah ettirmiyor..............

Cafer KILIÇSOY
05.07.2007, 00:32
birşey varki cenabı ALLAH bir şekilde bize çektiriyorsada bizi arkamızdan vuranı daha iflah ettirmiyor..............
Bu akşamın en güzel sözü.
Teşekkürler Erdal Abi

erkyilmaz
07.07.2007, 23:36
arkadaslar elınıze saglık bende hafızamda kaldıgı kadarıyla bısey eklemek ısterım bır sonrakı sezon vana bedava futbolcular verdık ve kume dustuler yanlısmı hatırlıyom askerdeydımde

Yavuz Hasan
08.07.2007, 20:01
iflah olmazlar inşallah

Süleyman50
01.05.2008, 08:47
yine hüzünlendim yine duygulandım aradan yıllar geçmesine rağmen untamıyorum o günleri hak ettiğini buldun van!

BALKAN 06
01.05.2008, 09:02
evet Van hak ettiği yere gitti ama olan bize de oldu
kuduz ölür daladığıda ölür misali bize faturası ağır oldu

Allahım o acıları unutturacak başarıları bir an önce yaşattırır inşallah.

ÖmerFarukYılmaz
01.05.2008, 09:10
Boşuna nefret etmiyoruz bu takımdan....

Fatih Ersoy
01.05.2008, 10:54
Arkadaşlar vanspor diye bir klüp kalmadı. Parasını yemişler ve kapatılmış.

Şimdi Van'da van belediye spor var. O da bu sene 2. lig'e çıkmayı garantiledi..

Hasan Ayvenli
01.05.2008, 14:24
bizim diğer anadolu takımlarından farkımız da budur işte taraftar olarak
anadoludaki diğer takımların taraftarı gözükenlerin içinde kesin bir istanbul takımı sevdası da vardır. bizim gibi değillerdir onlar. o yüzden de benzer durumlar olduğunda ezikliklerini ortaya çıkararak istanbul takımlarını destekliyorlar...

POYRAZ
01.05.2008, 15:20
Televizyonda bir yöneticimiz söylemisti 1 yil kadar önce. O sezon Vanspor'un kalecisi, bilerek gol yemek icin bizim yönetimimizden para istemis ama bizim yönetimimiz kabul etmemis.

kamyonetçi
01.05.2008, 19:40
Vansporun sol açığı Adnan vardı o dönemde.Kendisi Akçaabatlıdır.G.Birliğinde oynayan Enginin babası.
Bu konda bayağı bi konuşmuştuk,yemin ediyor ki kazanmaya çıkmadık ne olduğnu biz de anlamadık diyor.
Stingaciunun adi bi adam olduğunu her türlü para alabileceğini anlatmıştı.
Maçta Erkan kazmasının attığı gole inanamadığını maçı kurtaracağımızı düşündüğünü ama maçtan sonra nasıl yıkıldığını anlattı.Küçük oğlnu ismi de Hami.Adam bizden fanatik ama elden bişey gelmedi.
Bu konuyu sornca acayip morali bozuluyor buna şahidim.
Aziz Yıldırım ne demişti;maçlar sadece sahada kazanılmıyor.
Bizim yönetimler bn öğrendiği gün işi yarıladık demektir.

Kazım Uzunboy
15.05.2008, 06:48
Aziz Yıldırım ne demişti;maçlar sadece sahada kazanılmıyor.
Aziz Yıldırım anca onu diyo zaten
ruh yok onlarda ruh

Adil ÖZGÜR
19.05.2008, 15:05
Çok güzel bir çalışma, emeği geçen arkadaşımı kutluyorum. Vanspor'un yapmış olduklarını hep beraber tekrar gündeme getirdiniz, teşekkür ederim. Arkadaşım, hakikat güneşi hiçbir zaman sönmez, Vanspor'u bilemem ama Vansporun yerine ikinci lige düşen Eskişehir'in birinci lige çıkmasını bu güzel yazınızın sonunda tebrik ediyorum. Es-Es li lig iyi geçeçek inşallah. Hoşgeldin ESKİŞEHİRSPOR.

forza61ts
01.06.2008, 18:01
ne mac tı be ben hayatımda hıc bır macta topın bır sefer orta sahayı gecdıgını gomedım..

Hamdi Karamahmutoğlu
06.06.2008, 07:05
Eden bulur diyorum.
Simdi hakettigi yerde Vanspor.
Anadolu'nun diger sehirlerinde bize karsi beslenen antipatiyi hic anlamadim, bundan sonra da anlamayacagim.

Halil Atalay
06.06.2008, 15:33
evt gün gelir devran döner bunu van hiç hesap etmedi ama bize gol adan hemem senesinde beşiktaş a gidi .....

alpozan61
08.07.2008, 22:49
cezasını çekmiş vanspor hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmıyor.....

Fatih Kuloğlu
09.07.2008, 23:54
Bir zamanlar Vansporda ve Rizesporda oynayan Mutlu vardı obizim kuşadasında yaşıyo halı sahası var gidip bunu ona eğer osene oynuyosa Vansporda sorcam maçı Fenere sattınızmı diye yemin olsun soracam

kudu_61
13.07.2008, 18:00
şanssızlık mı dersiniz kader mi dersiniz ne derseniz deyin ben hala o van maçına bir anlam veremiyorum direklerden dönen toplar, çizgiden çıkarılan toplar gittik gittik atamadık adeta vanın ceza sahasında oynandı maç herifler bir sefer geldi ve malesef şampiyonluk orada gitti fener maçı çoktan aklımdan çıktı ama van maçı hala aklımdan çıkmıyor.......

Selimag
13.07.2008, 19:41

arkadan vurmak ile ne alakasi var Abi, yenemedik o macta iste adamlari, o oldu bu oldu, direkten dondu, cizgiden cikti, adamlar tek atak yapti gol oldu... Kismetsizlik belki de ama maci kazandilar diye arkadan vurmak ne demek? hangi takim mac kaybetmek icin maca cikar, yillarca top oynadin boyle bir lafi nasil soylersin anlamadim....

Nevzat KAĞAN
13.07.2008, 23:06
Bize şampiyonluğu kaybettiren maç aslında fener maçı değil van maçıdır.Vanspor şu anda amatörde değil 2.lig B de.Vana yenilince de fenerle aramızdaki puan 2'ye düşmüştü. Ben de o maçta staddaydım.Adamların tek atağı gol oldu.Bizim top mucize eseri kaleden içeri girmedi. Stingaçu Van kalecisiydi hayatının maçını oynadı.Ancak gol atamamız sanki mucizeydi ve sanki bir güç topun içeri girmesini engelledi.Tribünlerde saçlarını yolanlar. Bir şaşkınlık ve anlam verememe halleri. Van'da büyük sevinç.Türkiyeyi salladık diyorlardı.Adamlar kazandı. Biz kahrolduk. Olsun fener'i yener şampıyon olurduk biz de. Kısmet olmadı.Van-fener maçını bilmiyorum ancak o dönemi gündeme getirerek bu şekilde sonuç çıkarılmasını doğru bulmuyorum. Bence yanlış bir yöntem. Trabzonsporun bu şekilde motivasyon mesajlarına ihtiyacı yok.

nizo
13.07.2008, 23:17
arkadan vurmak ile ne alakasi var Abi, yenemedik o macta iste adamlari, o oldu bu oldu, direkten dondu, cizgiden cikti, adamlar tek atak yapti gol oldu... Kismetsizlik belki de ama maci kazandilar diye arkadan vurmak ne demek? hangi takim mac kaybetmek icin maca cikar, yillarca top oynadin boyle bir lafi nasil soylersin anlamadim....

kardeş haklısında, bizden sonra vanspor fb ile oyandı o sene... fb maçı öncesi vanspor yöneticileri öyle demeçler veriyorki (o tarihli gazetelere bakabilirsiniz) böyle düşünmemek elde değil...
Ayrıca o dönem vanspor başkanı fb üyesi olduğunu söylemişti...

arifemre
14.07.2008, 09:12
"en büyük vanspor, fenerbahçe şampiyon" diye bağırıyorlardı, nefret etmiş ama ne yalan söyleyeyim "hiç şaşırmamıştım"

blackpool
28.07.2008, 06:33
vanlı erkana ettiğim lafların haddi hesabı yoktur ne oldu nerede şimdi kendileri...

Ahmet Aksoy
29.07.2008, 17:38
Bende Şunu Söylemek İstiyorum Tabi Bunu Babam Söylemişti. Zamanında Samsunspor Stadın Girişine "Rumlar girer Trabzonlular giremez" :mad:diye yazı yazmışlar tabi bunu babam söylemişti ondan beri samsunluları pek sevmem. trabzonsporlunun trabzonsporludan başka dostu yoktur lafını doğruluyor işte

M.S.SOFU
29.07.2008, 19:09
tamam bence bu daha iyi başka kulüp taraftarlarıyla dost olmaktansa tek başımıza trabzonspor olarak ayakta dururuz.bizim trabzonspor olarak kimseye hiçbirtakıma hiçbir takım taraftarına dostluğuna ihtiyacımız yoktur.dünyada taraftarlar ikiye ayrılır
1.trabzonsporu tutanlar
2.trabzonsporu tutamayanlar
ayrıca futbol profesyonel bir oyundur adam maçı isterse satar önemli olan bu haksız şartlar altında galip gelmeye uğraşmak çalışmak ve onuru ile sahaya çıkmaktır. vesselam

İsmail ALİOĞLU
29.07.2008, 22:55

küferleri siraladilar...

abi bu hareketler ne kadar yanlış olsada aynı şeyi bizde yaptık.seneyi unuttum.. sergen bizdeydi.. fener maçıydı. haminin goluyle 1-0 öne geciyoduk. Tüm maraton 'bu sene cimbombom s.. s.. şampiyon sesleri ile inledi.. ktü-ts kısmında ise Gs bayrağı açılmıştı.. yadırganacak olaydı.. Şimdiye bakıyorum, sempati ile yaklaştığımız Gs ukalalık ve kibirliliğin sonucunda Bizim antipatimizi kazandılar. keşke bağırmasaydık...

Recep Alkan
07.08.2008, 11:02
hepsı belasını buluyor arkadaslar. bızım uzerımıze oyun oynandıgı garantıdır. ama bızde evımızdekı fener macını kaybetmemelıydık. beraberlıgın yettıgı macta yenıldık kı 1-0 ondeyken. ama vansporun yaptıgı ıse gun gıbı asıkardır ve serefsızlıktır. hepsıne yazıklar olsun.

Semih
08.08.2008, 06:02
yahu şu gs sempatizanlığından nefret ediyorum.

şimdi bilinçlendik bir nebze de olsa ama, hala görüyorum rastlıyorum bu düşünceye sahip insanlara.

yazık...

Fatih Ersoy
18.03.2009, 01:59
Bize şampiyonluğu kaybettiren maç aslında fener maçı değil van maçıdır.Vanspor şu anda amatörde değil 2.lig B de.

Merhabalar...

Vanspor adlı klüp finansal açıdan vurguna uğradığı için feshedilmiştir.

Şu an ikinci ligde diye bahsettiğiniz takım Van Belediye Spor olmakla beraber güçlü bir kadrosu var ve yakında yükselme gurubuna kadar çıkarlar ;)

Dursun Vural
18.03.2009, 04:20
arkadaşlar o yıllarda küçük bir çocuk olduğumdan hatırlayamadığım ve hala aklımda bi sürü soru işareti bulunan van-ts ve ts-fener maçının video görüntülerini çok merak ediorm nerden bulabilirim bi yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla...

hakantpl
18.03.2009, 04:29
Vanspor Maçında Kaçan Goller Mucizeydide Fb maçında Yenilmemiz Mucize değilmiydi.. Fb Topu Topu 3 atak yaptı 2 si gol oldu..

Olmayınca olmuyor Bence Takımın Başına T.direktör değilde cinci Felan getirelim:)) nedir Bu bahtSızLık Anlamıyorum ki. Gs Son 3 lig Maçını Akıl almaz Beleş gollerle Aldı Bizim İkinci Golde Olduğu Gibi. Adamlarda Bal var bizde Bahtsızlık !!

iso_4939
18.03.2009, 11:07
yav nerden cıktı sımdı bu maç kac sene olmus bunlamı moral bulacaz zaten unutamadık.....

Fatih Öztürk
18.03.2009, 13:02
vanspor macını bende dün gibi hatırlıyorum tek kale top oynuyoruz etten duvar örülmüş erkan diye defans oyuncuları vardı adam resmen hayatının macını oynadı sonrada beşiktaş transfer etrmişti bu oyuncuyu.vansporun apacık şike yaptığı ortadaydı.akabinde kendi sahasında fenerbahceyle mac yapıyorlar 3-0 veya 3-1yeniliyorlar bildiğim kadarıyla 2 golu kendi kalelerine atıyor ahlaksızlar.
tabi ertesi senesi başkan mehmet ali yılmaz oluyor efsane hocamız ahmet suat özyacıyı 8 defans oyuncuyla beraber vanspora gönderiyor vanspor bilmem neyin hörekesini görüyor ligden düşüyor!

blacksilva
18.03.2009, 13:13
biz vanda 5-1 galip gelmistik ilk yari, gay s de gecen sene kasimpasaya sahasinda 0-1 kaybetti yinede sampiyon oldu, bi biz olamiyoruz

olgun
18.03.2009, 13:38
Bir zamanlar Vansporda ve Rizesporda oynayan Mutlu vardı obizim kuşadasında yaşıyo halı sahası var gidip bunu ona eğer osene oynuyosa Vansporda sorcam maçı Fenere sattınızmı diye yemin olsun soracam

sormana gerek yok.
asıl hainler. van sporda oynayan trabzonlu olan pislik futbolculardı.
fb lileri yatırıp yatırıp penaltı yapan bu yozlaşmış, trabzonlulukla ilgili olmayan densizlerdi.
hatta bir kaç defa daha kasıtlı penaltı yaptılar ve maçın hakemi de bunlara ters ters bakarak, yaptıklarınız ayıptır dedi.
İşte sana Trabzonlunun trabzonluya yaptığını çorumlu yapmaz misali...

olgun
18.03.2009, 13:45
ve ben o zaman vanspor kulübüne yaşım çok genç olmasına rağmen bir teleks çekmiştim.
Trabzonla uğraşan kulüplerin hepsi ikinci üçüncü lige düşmüşlerdir diye.
biraz sonra bir teleks aldım. Meğer orada bir karakola gitmiş teleks. numara yanlışmış.
Polis memuru tesadüfen Trabzonlu olduğunu ve vansporun teleksini öğrenerek bana bildirmişti.
ve bu mesajı tekrar vanspora göndermiştim.
ve yakındır yok olmanız. size bizi tesadüfen yendiğiniz için kızmıyorum. sizei, fb maçında utanmadan penaltı yapan futbolcularınızla, fb ye uşaklık yaptığınız için lanetliyorum demiştim.
sonunuz yoktur demiştim.
ve işte kötü sonları. tarihten silindiler.
iyi olmuş.

olgun
18.03.2009, 13:51
Bu takım bu yıl şampiyon olur.
Olmazsa dünyanın sonu değil, ama küçük rötuşlarla şampiyon olur.
inad etmemeli ersun yanal.
formsuz futbolcularla özel olarak ilgilenmeli ama onları oynatmakta inat etmemeli, taraftarlada inatlaşmamalı.
hatalı olduğunu bile bile inat etmekte hata yapıyor.
bize yattara ile alanzinho takımı ateşlemek için yeter ama, kafadan biraz sakat olan yattaraya pek güvenmiyorum. zira bu deli
her zaman böyle saçmalıklar yapıyor. gripmiş. grip olan futbolcu sanki şimdiye kadar oynamadı.
yaptırırsın bir lincosil çıkarsın sahaya, ama mikropluk yapacak ya. oynayamam demiş.
ersun yanal da ona çık oyna demeliydi. yaptır iğneni sahaya çık demeliydi.
yattara ya bu kafayı düzeltecek, yada defolup gidecek. Trabzonspor onun babasının çiftliği değil.
hoca isterse bunu öyle bir hizaya getirirki, hatta takımın diğer futbolcuları da ona gereken dersi verirler.
alır ağzının payını ve adam gibi oynamağa başlar.
aklını başına al yattara. kemse senin numaralarını yutmuyor. edepsizlik yapma bundan böyle.

Suha
18.03.2009, 14:24
o maçı gözmünden ömünden gitmiyor..sağdan erkan denen satılmış bindirdi toğu bizm kalaye kadar sürdü..resmen teşvik aldı i..ler..fener maçında çok iyi bir ilk yarı devre arası horonlar vede vahim bir son..

RaİSTLİN610
18.03.2009, 15:22
yahu şu gs sempatizanlığından nefret ediyorum.

şimdi bilinçlendik bir nebze de olsa ama, hala görüyorum rastlıyorum bu düşünceye sahip insanlara.

yazık...
sana katılıyorum semız kimse unutmasın bizim su ligte en buyuk dusmanımız gs dir

Hüseyin İlkin
18.03.2009, 16:38
Daha altı yaşımdaydım. Babam ile izlemeye gitmiştik maçı evin yakınlarındaki bir lokantaya. Tabii maçta neler oldu hatırlamıyorum o günden. Sadece hatırladığım maç sonunda Samsun'un Tekkeköy kısımlarında sinirimden Van-Van-Van diye bağırdığım. Eve gidince direk yatmıştım zaten. Çok üzülmüştüm çok...

magicyattara
18.03.2009, 17:25
Ağrı'da yedek subaydım.
O maçın oynanacağı gün gelen bir istihbarat üzerine operasyona çıkıyorduk.Aklım bu maçtaydı,sanki bizim maçı bekliyordu bu görüntü veren şerefsizler dedim.Tüm hazırlıklarımızı tamamlamış yola çıkmak üzereyken gelen ikinci bir emirle kalmamız istendi.
Orduevine gittik,bu maçı orda seyrettim.
Kahrolmamak elde değildi.

Böyledir işte,top girmedi mi girmez.
Talih döndü mü döner.

Fener maçı da bundan farksızdı.

Ha van ha fener.

Ayhan Yüksek
18.03.2009, 20:27
Bende Ağrı Patnosta askerdim o zaman, ulan diyordum takımım bu sene şampiyon olacak 12 yıl aradan sonra ama şansa bak ben askerdeyim diyorum,kısmet değilmiş olmadı, fb maçını show tv de maratondan takip edebiliyordum anca unutamam yıkılışımı unutamam hüznümü,Van maçı inanılmazdı Leminin bir programda herkes maçı gördü böyle bir maç kolay kolay olmaz dediğini hatırlıyorum.

ApoCaN28
18.03.2009, 20:47
Van a da bize gelince ... gibi oynayan tüm takımlaraada l... olsun...

efulimyoq61
19.03.2009, 02:57
van maçında top oranı yüzde 70 e 30 idi gol oranı yüzde 99 1 idi taç oranı yüzde 80 e 20 idi korner oranı yüzde 100 biz idik v.s v.s 5.dkda erkan yaktı bizi sonra 85 dk kapandılar 7 metre kaleye top girmedi girmeyince olmuor maalesef:S

mustafaction
26.03.2009, 12:12
g.antepin vandan ne eksiği var 8 taşa gelene geç dediler birde bızım maca bak sankı sampıyon olacaklar

pazarkapılı
09.02.2010, 16:21
literatüre giren mac...rıdvan da bu mactan sürekli bahseder...unutulmaz 95-96 sezonunun unutulmaz ve inanılmaz maglubiyeti...benim bir iddaam vardır...su türkiye liginde bizden cok pozisyona girip bizden cok sayısız gol pozisyonundan yararlanamayan baska takım yoktur....

mrc61
09.02.2010, 21:59
arkadaşlar aktif olduğu nu düşündüğüm için bu konuya yazıyorum forumun altını üstüne getirdim ama o acı 1996 yılındaki kara günümüzü gösteren 1 vidyo bulamadım merak ediyorum nasıl bir maç olduğunu anlıyorum hepimiz üzülüyoruz ama bu vidyoyu elinde olanlar yada nerde olduğunu bilenler lütfen yarıdmcı olusunlar

orhan42
09.02.2010, 23:59
en az 18 pozisyon saymıştım..Stingaciu denen bi kalecileri vardı..panter kesilmişti..Ama bu takımı Bitlis'e maç oynamaya gelince gördüğümde o kadar sevinmiştimki..nerden nereye diye düşünmüştüm...

Harun CAN
18.02.2010, 17:03
literatüre giren mac...rıdvan da bu mactan sürekli bahseder...unutulmaz 95-96 sezonunun unutulmaz ve inanılmaz maglubiyeti...benim bir iddaam vardır...su türkiye liginde bizden cok pozisyona girip bizden cok sayısız gol pozisyonundan yararlanamayan baska takım yoktur....

kardeşim girdiğin gol pozisyonuyla övünmek kendini kandırmaktır.. önemli olan yakaladığını atmaktır< ve ayrıca gol kaçırmak zamanla alışkanlık haline gelir ki bu çok vahim bir durumdur ! yeri gelir çok dişli bir rakiple oynarsın ve sadece 2 pozisyona girersin ama bunları da hovardalık yapıp harcarsan yandı gülüm keten helva :)

asıl mesele verimdir.. mühendislikte en önemli seçim parametrelerinden biri yanii.!

ESER
18.02.2010, 17:31
o macin abartisiz 60 dakikasi rakip 18 icinde gecmisti,, ayni anda iki direge carpip girmeyen goller, leblebi gibi gol atan sotanin akil almaz sekilde kacirdigi goller, cizgiden cevirilen toplar .. bu vanspor denen takimin o zamanki baskani da fb kongre uyesiydi, hatta bu yalamalarin fb yi havaalaninda nasil karsiladiklarinida hatirliyorum..

Hamdi Karamahmutoğlu
18.02.2010, 20:30
Herkes hakettiğini bulur.
Gün olur devran döner.

Mucahid Erdogan
18.02.2010, 23:42
bu dıger anadolu kuluplerının hepsı aynı istanbul takımlarına karsı kuzu kesılırler trabzona karsı var guclerıyle maca asılırlar ne iş anlamış degilim

pazarkapılı
19.02.2010, 15:55
kardeşim girdiğin gol pozisyonuyla övünmek kendini kandırmaktır.. önemli olan yakaladığını atmaktır< ve ayrıca gol kaçırmak zamanla alışkanlık haline gelir ki bu çok vahim bir durumdur ! yeri gelir çok dişli bir rakiple oynarsın ve sadece 2 pozisyona girersin ama bunları da hovardalık yapıp harcarsan yandı gülüm keten helva :)

asıl mesele verimdir.. mühendislikte en önemli seçim parametrelerinden biri yanii.!hımm evet haklısın....iyi bilirsin sen...mukavemet noldu?....:)....

Süleyman50
19.02.2010, 16:00
bize şampiyonluğu kaybettiren asıl maç bu maçtı, fb bu yenilgiden sonra umutlandı ve saha dışı olayları devreye soktu, sonuç malum...

Trabzon34
19.02.2010, 16:47
Sonuçta o maçta sayısız gol pozisyonuna girdik ve atamadık.. Ve talihsiz bir gol yedik.. Vans por o maçı kazanmak zorundaydı kümede kalmak için.. Ve amaçlarına ulaştılar.. Maalesef futbolda böyle hak etmeyenin kazandığı maçlar olabiliyor.. Bu da bizim başımıza geldi.. Her şeye rağmen bir takımı "bize karşı çok iyi oynadı" diye suçlama bana ters geliyor.. Her takım sahaya çıktığında elinden geleni yapmalı..Ki van o maçta "futbol" adına ortaya bir şey koymamıştı.. Savunma yapmak dışında.. Antep, vs gibi anadolu takımları doğal olarak bizim şampiyon olmamızı istemez..Zira biz tekrar olursak onların üstünde de "sen de şampiyonluğa oyna" baskısı olur ki bu onların başarabilecekleri bir şey değil.. ama bizi engelleyebiliyorlarsa engelliyorlar.. Zamanında da engelliyorlardı ama biz o kadar iyiydik ki karşımızda duramıyorlardı..

ESER
19.02.2010, 22:08
bize karsi iyi oynamalarindan ziyade ilk macta ortada fol yok yumurta yokken takimi taslamalari, olay cikarmalari, bize karsi canakkale gecilmez yapanlarin havaalaninda davul zurnayla fbyi karsilamalari ve yalama yoneticisin fb kongre uyesi olmasi ve oynanacak fb macindan once alenen ben bir fb taraftariyim demesidir zorumuza giden,, tabi ki yenmek icin sahaya cikacak ama ayni onurlu mucadeleyi bir sonraki macta gostermiyor ve utanmasa sahada rakip futbolcudan yanak almaya calisiyorsa ben oyle adamlara sadece serefsiz evladi derim.. van da TS yi tutan bircok kardesimiz de var, sozum tum vanlilara degil tabi ki, sadece bu onurunu paraya satmis bir kisim karaktersiz istanbul yalamasina.

TS-AKCAABAT-61
18.11.2010, 04:35
bu macatan sonra 3 gün yataktan kalkamadim.
bakmak isteyenler icin.
:mad::mad::mad:
http://video.google.com/videoplay?docid=-4689696683257103529#

Ozan Yılmaz
10.03.2016, 12:23
yazıklar olsun şerefini satan "anadolu" kulüplerine.
inşallah her biri vanspor örneğinde olduğu gibi layık oldukları yere gömüleceklerdir!

Hamdi Karamahmutoğlu
12.03.2016, 09:18
O zamanlar adı Vanspor'du şimdilerde Eskişehir veya Sivas.
Akıbetleri aynı, küçük düşüncelerin küçük takımları.

Armağan Dere
05.06.2019, 04:48
96 daki Van maçından sonraki Trabzondaki ilk Van maçı
https://youtu.be/pJfWwyKs3m8 97 senesi

Şotanın röportajı çok manalı:" Van ile meselemiz var"

Bu da bir diğer sonraki Abdullah'ın golüne bakın...
https://youtu.be/xNgIVabIpSc

Armağan Dere
23.09.2019, 01:39
https://youtu.be/I1GceyEihd0

Armağan Dere
27.06.2020, 09:57
https://www.aspor.com.tr/galatasaray/2020/06/23/flas-itiraf-fenerbahceyi-yenmemiz-icin-hagiden-para-aldim?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook

bu arkadaş 96 da kimlerden para aldı galiba..