PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yildiz Tilbe ve Programi

#10 Fietra
23.01.2006, 21:48
Televizyonda eglence programi yapan Yildiz Tilbe'nin geçen programinda bir dizi rezillik yasandigini duydum. Ben izlemedim, izleyen arkadaslar varsa ve bilgilerini, düsüncelerini paylasirlarsa sevinirim.

Bir forumda rastladigim bazi yorumlari da paylasmak isterim:
--------------------
yildiz tilbenin programinda kürtçe sarki söyleyen rojin denen kadin ve yanindakiler türkçe karsitligi yaptilar yanindakiler rum kadin ismini bilmiyorum ve roman balik ayhan kürtçe sarkilar söyleyen rojine davuluyla eslik ediyor canli yayina baglanan ve bu rezalete karsi gelen içisleri eski bakanina hakaretlerde bulunan yildiz tilbeyede konuklar alkisliyor bu ne rezalet anlamiyorum anlamakta istemiyorum ama söyle diyorum yaziklar olsun bana elim kolum bagli birseyler yapamiyorum soruyorum neden niçin TÜRK ülkesinde biz türkler asaglaniyoruz not..alkis tutan seyircilere soruyorum neye alkis tuttugunuzu biliyormusunuz hayir bilmiyorsunuz siz daha kim oldugunuzu bilmiyorsunuz.
--------------------
programi ben izlemedim ama anneannem izlemis. Kibrisli kadina Yildiz Tilbe ''sen rumsun di mi'' demis. Kadin ''hayir Kibrisli Türküm'' deyince, Yildiz Tilbe ''aslini saklama, herkes aslini söylesin, ben kürdüm'' demis. rojin de ''ben kürdüm'' demis, Balik Ayhan roman oldugunu söylemis, Ankarali turgutta ''bende ankaraliyim'' demis. Turgutta Ankaranin kürtlerinden oldugu biliniyor zaten. Ondan sonrada mozaik zenginligimiz falan denmis.. Iste böyle bir program olmus..
--------------------
BENDE IZLEDIM...BENIM KÜRTLÜGÜME LAF SÖYLEYEN BENI ALNIMIN ORTASINDAN VURMALIDIR GIBI LAFLAR EDIYORDU...
--------------------

OmeR.
23.01.2006, 22:02
O KADININ HER PROGRAMINDA REZILLIK ÇIKIYO ZATEN. AMA BU SEFERKI BIRAZ FAZLA OLMUS. TEPKIMIZI KOYMAMIZ GEREKIR.

immortal_TS
23.01.2006, 22:02
Yildiz Tilbe dengesizin tekidir ne yapmaya çalistigi apaçik ortadadir programi fazla sürmez dicem ama reyting yaptigini saniyorum bu tür tartismalarla yolu açik olsun Türk olmayan hanimin.

Önder28
23.01.2006, 22:44
Evet bende sabrimin dayanabildigi yere kadar seyrettim. Sanki bu memlekette Türk olmak kötü birsey oluyor artik veya utanilacak birsey oluyor da, Kürt olmak ayricalikmis gibi enjekte ediliyor Türk çocuklarina. Ve de yanlarina rum, romanalarak yok mozaikmis felan filan diye yanlarina yandas topluyorlar. Burezillige yillardir lazlarida (o programda rojin kardeslik mardeslik diyerek Kazim Koyuncu'dan da bir parça söyleyecegim dedi , söyledimi bilmiyorum orasini seyretmedim) çekmeye çalisiyorlar ama bir türlü basaramiyorlar basaramayacaklarda. Esas Yildiz Tilbe gibi ruhsal bozuklugu olan masalari degil bunlara çanak tutan medyaya tepkimizi koymamiz lazim.

Içten içe bumedya (bu kuruluslarin bir çogunun ortaklari arasinda israilliler, yahudiler var veya sahibi onlar) hazretleri gençligimizi ve benligimizi yok etmeye çalisiyorlar. Aman dikkat edelim çoluk çocugumuzu zehirlemelerine izin vermeyelim . Bu programda yayindan bu hafta kalkti galiba.

tunganyan
23.01.2006, 22:50
bi hafta sonra "hepimiz Türküz,kimse bizi ayirmasin,bu ülkeyi kimse bölemez" gibi laflar etti.arsiz,dengesiz............smileys/smiley7.gif

Nytre
23.01.2006, 23:17
bu nedir ya? provakasyon gibi bir sey !... ortaligi karistiriyorlar bunlara müdahale etmesi gereken basbakan ise susuyor..

mozaik zenginligin ülkeyi bozmak içinse ki öyle bunun bir anlami yoktur!..

anasayanin bir maddesinde türkiye cumhuriyeti vatandasi olan herkes türktür gibi bir ifade var.

herkes türk olmayabilir kendini öyle hissetmeyebilir ancak her türk olmayan ülkeyi bölmek için her yerde avazi çiktigi kadar çigirtkanlik yapmasin!....

corleone
23.01.2006, 23:38
trabzona bi konsere gelsin hele...

Can basten
23.01.2006, 23:49
Oacayip yaratik Türküm dese de inanmazdim zaten...

Programa gelince, maalesef ki her alanda karsilasmaya basladigimizve artik bizleri sasirtmayan durumlar olmus demek ki...smileys/smiley7.gif

Emre B.
23.01.2006, 23:55
Dengesiz pisikopatin bir.Tartismaya bile degmez

Kaya
24.01.2006, 01:59
Bunlarin yasanmasi çok normal. Tepki vermek sadece kendi sinirlerimizi yerinden oynatir. Maalesef bu tür durumlari kendi içimizde bile görüyoruz...

Imzama imza atiyorum...

sheva
24.01.2006, 02:05
ya arkadaslar ben mi çok iyi niyetli yaklasiyorum nedir?

ben simdi samsunluyum niye kalkip trabzonluyum diyeyim?

adam kürt bu onun alt kimligi niye saklasin ? ama Türkiye Cumhuriyeti vatandasidirve anayasaya göre de Türk'tür,bu da üst kimliktir. dellenecek ne var yani???

Firtina28
24.01.2006, 02:21
ya arkadaslar ben mi çok iyi niyetli yaklasiyorum nedir?

ben simdi samsunluyum niye kalkip trabzonluyum diyeyim?

adam kürt bu onun alt kimligi niye saklasin ? ama Türkiye Cumhuriyeti vatandasidirve anayasaya göre de Türk'tür,bu da üst kimliktir. dellenecek ne var yani???

Evet sen iyi niyetli yaklasiyorsun. Kurdum dedikten sonra senin son paragrafta yazdigini dese kimse bisey demez. Once boyle yaparlar sonra istanbulun ortasinda yol kesmeler,teker yakmalar,polise tas atmalar baslar.

sheva
24.01.2006, 02:23
Allah askina yol kesen teker yakan kaç kisi ? hadi onu geçtim polise tas atanlarin yalniz ve yalnizca diger etnik gruplardan olduklari yolunda bir gerçek mi var? stadda sizin bizim yaptigimiz ne o zaman en basitinden??

milliyetçilik demek diger etnik gruplarin yok sayilmasi degildir arkadaslar. Onlarin varliginin kabul edilmesi,toplumla entegrasyonlarinin saglanmasi,negatif haklarin verilmesiyle bahsettiginiz bölünme sendromu(sevr paranoyasi da diyebiliriz) atlatilacaktir.Edited by: sheva

Hasan Cubukcu
24.01.2006, 02:42
o kadar dua ettim kánser oldugu zaman gebersin diye áma olmadi , insallah kokain bataginda göberir .

eys_61
24.01.2006, 11:45
kontrolden çikan tv lerin son meyvesi yildiz tilbe.

kimsenin bu zatlara sen kürtsün veya romansin rumsun ama bunu sagda solda söyleme deme gibi bir hakki yok ama durup dururken ben x irka mensubum demek de durgun suyu bulandirmak degildir de nedir???

bize düsen sagduyulu davranmak,gerisini bekleyip görecegiz...

Esra Yıldırım
24.01.2006, 12:00
Bahsedilmesi bile bence gereksiz bu sekilde biri öbürü okuyo merak ediyo programi ve izliyo ,sonra da reyting yapiyor,daha kaldirilir mi o program .. bence tepkimiz ilgisizlik olmali ...ayrica burasi Türkiye Cumhuriyeti begenmeyen istedigi yere gitsin ,kimse kimseyi zorla tutmuyor...

tigin
24.01.2006, 12:01
bu tür konularin tartisilmamasi gerektigini daha önce çok gördük.basligi kilitliyorum.