PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yediğimiz Kazıklar

Oğuz
23.01.2006, 20:21
Gelin su olumsuz havayi dagitalim.. Daha önce açildi mi bilmiyorum.. Yedigimiz kaziklari paylasalim.. Kazik lafi argo olur diye düsünenler için istismar edildigimiz hadiseleri anlatalim..

Mümkünse kisisel hadiselerimizi yazalim.. Kayseri maçini isaret edip "Erdinç'ten en büyük kazigi yedim", yönetimi isaret edip "Tomas Jun'u aldilar" gibi sovenist laflar etmeyelim.. Herkes bir sekilde istismar edilmistir.. Haydi biraz eglenelim...

tigin
23.01.2006, 20:25
her ay turkcell den kazik yiyorum.örnek olarak verdim konu anlasilsin diye, dogrumu oguzum.

Oğuz
23.01.2006, 20:28
Eh iste.. Basligin amacina hizmet ediyor.. Sahsen yedigim kaziklari yazsam destan olur.. Simdi çikmam lazim. YArin bilgisayarcidan yedigim kazigi anlatmakla baslarim..

tigin
23.01.2006, 20:30
Eh iste.. Basligin amacina hizmet ediyor.. Sahsen yedigim kaziklari yazsam destan olur.. Simdi çikmam lazim. YArin bilgisayarcidan yedigim kazigi anlatmakla baslarim..

nasil yanismileys/smiley5.giflann lannn smileys/smiley4.gifEdited by: tigin

Can basten
23.01.2006, 20:35
Sokak tezgahindan 15 YTL'ye aldigimprogram CDlerininbos çikmasini söyleyeyim ben de... Ertesi gün gittigimde adamin yerinde yeller esiyordu...smileys/smiley36.gif

cIlgInIm
23.01.2006, 20:46
bu sezon Trabzonspor iyi kazik atti bize smileys/smiley4.gif

tigin
23.01.2006, 20:48
Sokak tezgahindan 15 YTL'ye aldigimprogram CDlerininbos çikmasini söyleyeyim ben de... Ertesi gün gittigimde adamin yerinde yeller esiyordu...smileys/smiley36.gif

15 ytlye korsan cd alacagina orijinalini al daha ucuza gelir.haketmissin yani..smileys/smiley36.gif

Can basten
23.01.2006, 21:02
Tigin bak ordaCD degil CDler demisim... Photo Impact, Photo Shop falan gibi 7 tane... Ula biri çalisir çiksaydi bari...smileys/smiley2.gif

Nytre
23.01.2006, 23:25
telekomdan fatura geliyor kdv.si yüzde 34...kdv üzerinden kdv aliyorlar..

demin merak olsun diye porschen sayfasina girdim fiyat listesine baktim..arabanin net fiyati 41,000euro ötv.si 34,000euro arabanin diger giderleriyle anahtar teslimi 90,000euroya geliyor bu kazik degil de nedir?

son bir söz ... acun firarda programinda gösterdi. adam venazuallaya gitmis . orada bir "jeep"in deposunu tam 2dolara doldurdu ayni "jeep" türkiyede 275ytl.ye doluyor...bu kazik degil de ne?

corleone
23.01.2006, 23:35
eminönünde kayserilinin birinden sony teyip almistik, 300 demisti 150 ye kapattiydik, sonra teyibi taktirdigimizda sony olmadigini ve teyibin fiyatinin 100 ytl oldugunu ögrenmistik, bu benim yedigim en büyük kazik...

Emre B.
23.01.2006, 23:58
Tirnak makasi alicaktim.Adam Amerikan mali dedi Kore mali çikti

uquR Ayaz
24.01.2006, 00:55
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

daha geçen hafta yedik, arkadasla geçen aksam sinemaya gittik hani akilliyiz ya bi bilet alana bi bilet bedava muhabbeti, neyse suadiye movieplexteki yerimizi aldik.. dakka bir gool bir 8YTLlik ögrenci biletlerini saat 18.00'i geçtigi için 10YTLye yasladilar bize, 2.kazik filmin kötülügüydü...Neyse bu kabus bitti dedim ki karnimiz acikti ve tam o sirada bagdat caddesindeydik...Devo gel dürüm ismarliyayim sana dedim ve demez olaydim. Hani caddedeyiz ya dürümün tanesi 7YTL sölemis bulunduk ve dumur olduk gitti 14YTLsmileys/smiley18.gifdevo altin yiyoruz ona göre yavas ye dedim...3. facia da böleydi. Hali saha maçina gitmek için hersey hazirdi, fakat o da ne; maçin baslamasina 15dk. kala elektrikler gitmze mi???haydaaaaaaaa 30dk. geçti elektrikler geldi ama ben ayni gece 4. kazigi da yemistim...

Bi de her zaman uyanik geçinirim, hani Ofluyum ya...smileys/smiley2.gif

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

onurkaradeniz
24.01.2006, 01:00
ugur abi oflu oldugunu biliyolarmiydismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

uquR Ayaz
24.01.2006, 01:04
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bilseler yapmazlardi zannimca!!!</TD></TR>

Nytre
24.01.2006, 01:36
kötü olmus:)

CeSS
25.01.2006, 00:23
Yakin zamanlarda bir arkadas beni yemek ismarlayacagim diye bürosuna davet etmisti, bir bardak kuru çayi zor içebilmistim.

Basliga uygun oldumu bilmiyorum ama bu arkadas basligi açan arkadasti smileys/smiley1.gif

uquR Ayaz
25.01.2006, 00:33
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

cuk oturmus abi simdi konu daha güzel dagilir

simdi oguzun erkan abiye yaptigi dogru muydu?</TD></TR>

Ozan
25.01.2006, 10:07
bende maltepe pazarindan zamaninda NBA 2004 ü aldim bilgisayar oyunu diye , playstation oyunu çikdi. götürdüm adam degistirdi verdigi yine ayni çikti bende götürdüm baska oyun aldim o da bozuk çikdi bende bidaha gitmedim o dükkana.

Oğuz
25.01.2006, 11:34
Erkan Abi, telafi ederim.. Biliyorsun o gün ofiste tadilat vardi. Oldugunu bilmiyordum.. Sözüm söz.. Gerçi ben de senin mekaninda çay ikramiyla agirlandim.. Ama benim gözüm tok Allah'a sükür..smileys/smiley36.gif

Bilgisayar siparisi verdim.. Paranin yarisini siparis aninda verdim. Kalanini ise makine gelince verecektim.. Siparisi verdigim sahis, bilgisayar hastanesi isimli kurumda teknik eleman oldugunu söyledi.. Isim veriyorum çünkü kimse ordan alisveris yapmasin.. Üstelik bu teknik arkadas benim personel arkadaslardan birinin akrabasi.. Biz de ona güvendik.. Verdim parayi.. Sözüm ona 3 gün içinde makine gelecekti.. Nerdeeee! Neyse efendim ben 10-15 gün bekledikten sonra baktim makinenin gelecegi yok.. Dedim bari parami geri alayim.. Bilgisayar isiyle ugrasan Tigin ve Juan Juan dururken gidip baskasina siparis vermemin tek nedeni fiyatidir.. En yakinimdaki adamlar bana yüksek fiyat verdiler.. YA aslida vermemisler.. Onlar nomral fiyat vermisler ama tabi bu anlamam epey zaman aldi.. BAktim benim makinenin gelecgi yok, adamin parami verecegi de yok.. Ariyorum açmiyor, personel arkadasimiz ulasamadigini söylüyor.. "Maasimdan kesin" diyor ama ben içime sindiremiyorum.. Bastim gittim Bilgisayar Hastanesine.. Soruyorum adami, taniyan yok.. smileys/smiley17.gifYahu nasil olmaz.. Iki katli bir bina.. Çalissa çalissa 15-20 kisi çalisir.. NAsil kimse tanimaz.. Meger herkes taniyormus.. Orda bir teskilat kurulmus ki sormayin arkadaslar.. Sekreter isleri idare eden kisi.. Satis müdürü, personelin el altindan sattigi bilgisayarlardan hakedisini aliyorsmileys/smiley2.gifYapin hesabinizi.. Zaten ben bu satis müdürünü her aradigimda sekreterbana hattinin mesgul oldugunu söylüyordu.. Acayip bir tezgah.. Kelimelerle telaffuz edemeyecegim kadar kusursuz isleyen bir tezgah.. BU Bilgisayar HAstanesi'nin merkezi Istanbul.. Buradaki sube.. Ve ben eminim merkez, subenin çevirdigi dolaplardan habersiz.. Bizim bilgisayarci eleman zaten teknik serviste degilmis.. Soförmüs.. Herneyse baktim parami legal yollarla alamiyorum.. Zaten elde evrak yok, senet yok, siparis formu yok.. Hiç birsey yok.. Böyleyken böyle abi dedim, bir kaç arkadasla beraber gittik Bilgisayar Hastanesine.. Parami verin demekti gayem.. Öyle bir hava olustu ki içerde, sanki mekan basmisiz gibi.. Hakliyken haksiz duruma düstüm.. Polis çagirmakla tehdit ediyorlar, üstümüze adam yolluyorlar falan filan.. Bütün bunlar olurken bu soför satici ortalikta yine yok.. Netice olarak arkadaslar göz göre göre acayip bir kazik yedim..

Benim personel arkadasimdan rica ettim. Bana bu adamin ev adresini ver diye.. Bilmiyormus, esini aradi ögrenmek için.. Tabi o arada ne dedi bilmem.. Ertesi gün adam eliyle getirdi parami.. Yasananlardan ders oldu bana..

#10 Fietra
25.01.2006, 12:24
Neyse Oguz abi mutlu sonla bitti ortalarda falan baya stres yaptim sonunda rahatladimsmileys/smiley1.gif