PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun

Cem Akyüz
01.05.2011, 00:35
İşçi Bayramımız Kutlu olsun Taksim'de güzel bir kutlama olması dileğiyle

Canberk
01.05.2011, 00:38
İşçi ve Emekçinin bayramı kutlu olsun :alkış:

muharrematasoy
01.05.2011, 00:40
inşallah emeğin ve emekçinin gününde emek hırsızları cezasını bulur ligde liderliği tekrar kazanırız

Misina
01.05.2011, 01:29
Özgürlüklerin Sözde Kalmadığı Emeğin Karşılığının Sadece Alın Teri Olmadığı Köylünün,Çiftçitinin,İşçinin,Emekçinin Daha İyi Koşullarda Yaşanabilecek Bir Dünyaya Kavuşması Umuduyla

1 Mayıs İşçi Bayramımız Kutlu Olsun.

iskenderunlu
01.05.2011, 10:34
şuanda her seneki gibi Taksimdeyim bende burdayım emeğimize ekmeğimize göz diken emperyalizme karşı Newroz'da olduğu gibi emekçi bayramında da direnişimizi sergileyeceğiz.
SÖZ VERDİK DİRENİŞ SÜRECEK ZAFERE KADAR.YIKILACAK ELBET KAPİTALİZM

Barış Burak
01.05.2011, 10:35
İşçinin,emekçinin bayramı kutlu olsun! statükoya son!

Hürgün Aygün
01.05.2011, 10:37
İşçi bayramı kutlu olsun tüm işçi ve emekçilerin.Bu günde biz de emeklerimizin karşılığını alarak liderliği geri alırız inşallah.:)

iskenderunlu
01.05.2011, 11:37
Taksim cıvıl cıvıl be bu sene pazara gelmesi süper oldu coşkumuz artıyor :D

Emirhan Makul
01.05.2011, 11:42
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı Kutlu olsun.

Sefa Murat Dokuz
01.05.2011, 12:11
Tüm işçilerin,emekçilerin, yurttaşların İşçi Bayramı Kutlu olsun. #77

Şenol Altunsoy
01.05.2011, 15:55
1 Mayıs kutlu olsun.

Cem Akyüz
01.05.2011, 15:56
Sabah 6'dan beri ayaktayım eve ancak geldim.Mükemmel bir kutlama oldu.Gelen herkesin emeğine ayaklarına sağlık.Seneye tekrardan görüşmek üzere

Canberk
01.05.2011, 16:06
Ayaklarınıza sağlık burdada bayaa çoşkulu kutlamalar oldu...

Mehmet Ç.
01.05.2011, 16:17
1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun

Cem Akyüz
01.05.2011, 16:30
Ayaklarınıza sağlık burdada bayaa çoşkulu kutlamalar oldu...

Geçen senede Taksimde kutlandı ama bu sene bir başka oldu Canberk.Hazırlıklar aylar önce başladı geçen sene yinede bir korku vardı insanlarda acaba olay olur mu diye ama bu sene ne ortam gerildi nede karşılıklı atışmalar oldu.İnsanlar artık gördü biz 1 Mayıs'ı Taksimde adam gibi kutluyoruz.Çok mutlu olduğum bir günde inşallah akşamda liderliği geri alırız

Canberk
01.05.2011, 16:45
1 Mayıs emekleriyle buraya gelen bize yarayacaktır abi sen merak etme.
Lider biziz rahat ol sen :)

61viya
01.05.2011, 17:53
Kutlu olsun işçinin emekçinin bayramı! Birileri bir şeylerin altını kazmadıkça, cahil halk buna izin vermedikçe, el ele halaylar çekmeyi bilir bu ülke insanı. Ermenice, Kürtçe, Süryanice, Lazca, Çerkezce, Türkçe şarkılara hep bir ağzıdan eşlik etmeyi de...

İnsanlar bebelerini alıp gelmiş bayramlarını kutlamaya! Ne büyük bi güzellik. Daim olsun!

Mesut
01.05.2011, 18:03
1 Mayıs İŞÇİLERIN bayramı kutlu olsun.Ama işçilerın.Bende bir işçi babanın oğluyum.35 sene çalıştı babam işçi olarak.Ama böyle kutlanacaksa bayram ben böyle bayramın içine edeyim.Bu ne lan.Atatürk anıtına çıkıp pkk yandaşları şerefsiz aponun resmını asmalar kırmızı yeşil sarı puşi takmalar zafer işareti yapmalarve orada bulunan sözdee Atatürkçülerin birşey dememesi karışmaması.Böyle rezillikleri izliyeceğime kutlanmasın...

Semih Aydın
01.05.2011, 18:20
Çalışanız biz!
İşçi bayramı kutlu olsun. :)

OYılmaz
01.05.2011, 18:33
İşçi Bayramı Kutlu Olsun.

MuratJ
01.05.2011, 21:00
emekçinin bayramını taksimde kutlayıpta kürt ırkçısı terör maşası bir partinin bu ülkenin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK heykeline yaptığı şerefsizce davranışa ses çıkarmayanlar bıraksınlar emekçinin işçinin yanındayız ayaklarını. ben bu tarz tezatlarda yaşayan insanlar yüzünden 1 mayısı kutlamama kararı aldım. bu sene gitmedim taksime ve iyi bir karar aldığımı düşünüyorum. bir daha da gideceğimi düşünmüyorum. emekçilerin bayramlarını kürt ırkçılarıyla yanyana kutlayabilmesi midemi bulandırıyor. insanlar bilinçli olmalı akıllı olmalı, özendikleri uğruna değil düşündüklerine uğruna akıllarıyla hareket etmeliler. bu ülkede faşizmin kalesi olan bdp terör uzantısı düpedüz kürt ırkçılığı içeren siyaset yapıyor ben komunistim diyor bazı düşünme yeteneği olmayan özenti komunistlerde bunlara hoş bakıyor. kürt ırkçılığı güden terör uzantısı oluşum olan bdp ile yanyana emekçinin bayramını kutlayabilenlere ben ne saygı duyarım ne başka birşey. hele bugün gerçekleştirilebilen o şerefsiz olaydan sonra.

işçilerimizin, emekçilerimizin bayramını kutluyorum.

Berberoğlu
01.05.2011, 21:03
Bayramımız kutlu olsun....

Neticede biz de işçiyiz, hem de kamu işçisi.....

iskenderunlu
01.05.2011, 21:59
1 milyon hedefi tuttumu bilemem ama 1 mayıs meydanı mahşer kalabalığı vardı ve süperdi en ufak bir gerginlik taşkınlık yaşanmadı arama kontrol noktasında polis in yaklaşımı alkış aldı meydandaki heykele hersene olduğu gibi bu senede Atatürk heykeline yapılanlar iyi bir şey değildir elbette ama süper geçti yinede gelecek seneye söz vererek bu seneyi bitirdik umarız taleplerimiz kabul görür çalışma koşulları düzeltilir

Mustafa
01.05.2011, 23:08
İşçi bayramında teröristlerin taşlı saldırısına uğradık.Sevgili polis memurları sadece izledi.Neden müdahale etmiyorsunuz diye sordum edemem dedi.Cevap sadece edemem.

macka61
02.05.2011, 00:07
kutlu olsun

oflubektas
02.05.2011, 15:25
Türkiye'nin işçi kenti olarak anılan Kocaeli'de 1 Mayıs kutlamalarına sadece 1000 kişi katılmış. Türkiye'de işçi sayısı artıyor ama sendikalı işçi oranı daha büyük bir hızla düşmekte. Bu arada bir işçinin sendikalı olmasının ne demek olduğunu öğrenmek isterseniz işçilere değil de toplu sözleşme yapan büyük bir işverenin yönetici veya insan kaynakları bilmemnesine sorun. Meseleye bir başka pencereden bakacak olursak bu memleket taşeron işçisinin asgari ücretle eşek gibi çalıştığı, ancak aynı işi yapan, üstelik taşeron işçisinin 5-6 katı maaş ve sosyal hakları olan sendikalı kamu işçisinin yan gelip yattığı zamanları da gördü. Ancak işçi ve emeğin önce "sulandırılması", daha sonra türlü bahanelerle sömürülmesine sonuna kadar karşıyım.

Üstte Mustafa arkadaşımızın da dediği üzere "İsrail'in düşmanı bizim de düşmanımızdır" diyen terorist grubun siyasi kanadı Ankara'da büyük bir terbiyesizlik yaptı. Türk bayrağı taşıdıkları için bir sendikanın üyelerine saldırdılar.

Ancak günün en güzel yanı ise Taksim'in ilk kez olması gerektiği gibi olmasıydı. Coşkulu, ne demek istediğini bilen, kavgasız, ama çok gürültülü...

Cengiz Çubukcu
02.05.2011, 16:02
Türkiye'nin işçi kenti olarak anılan Kocaeli'de 1 Mayıs kutlamalarına sadece 1000 kişi katılmış. Türkiye'de işçi sayısı artıyor ama sendikalı işçi oranı daha büyük bir hızla düşmekte. Bu arada bir işçinin sendikalı olmasının ne demek olduğunu öğrenmek isterseniz işçilere değil de toplu sözleşme yapan büyük bir işverenin yönetici veya insan kaynakları bilmemnesine sorun. Meseleye bir başka pencereden bakacak olursak bu memleket taşeron işçisinin asgari ücretle eşek gibi çalıştığı, ancak aynı işi yapan, üstelik taşeron işçisinin 5-6 katı maaş ve sosyal hakları olan sendikalı kamu işçisinin yan gelip yattığı zamanları da gördü. Ancak işçi ve emeğin önce "sulandırılması", daha sonra türlü bahanelerle sömürülmesine sonuna kadar karşıyım.

Üstte Mustafa arkadaşımızın da dediği üzere "İsrail'in düşmanı bizim de düşmanımızdır" diyen terorist grubun siyasi kanadı Ankara'da büyük bir terbiyesizlik yaptı. Türk bayrağı taşıdıkları için bir sendikanın üyelerine saldırdılar.

Ancak günün en güzel yanı ise Taksim'in ilk kez olması gerektiği gibi olmasıydı. Coşkulu, ne demek istediğini bilen, kavgasız, ama çok gürültülü...

Çok güzel tespitler Hasan ...çalışma hayatımda Sendikanın ne olduğunu ve nasıl sulandırıldığını görmüş biri olarak gelecekte hiç ümidim yok..işverenler sendikaya aids muamelesi yapıyorlar...

Mustafa
02.05.2011, 20:29

Yalnız benim dediğim sendika saldırısı değil onu sonradan öğrendim bizden önce saldırmışlar onlara.Bizim elimizde Atatürk resimleri ve Türk bayrakları vardı saldıya uğradığımız zaman.

Canberk
02.05.2011, 23:37
Yalnız benim dediğim sendika saldırısı değil onu sonradan öğrendim bizden önce saldırmışlar onlara.Bizim elimizde Atatürk resimleri ve Türk bayrakları vardı saldıya uğradığımız zaman.

Şerefsizler Atatürk size ne yaptı veya Türk Bayrağıyla ne alıp veremediğin var sanki...
Kabulleneceksiniz hepsini köpekler.

Şöyle adamlara polis bile sahip çıkıyor allah hepsinin belasını versin...

OYılmaz
03.05.2011, 00:44
Şerefsizler Atatürk size ne yaptı veya Türk Bayrağıyla ne alıp veremediğin var sanki...
Kabulleneceksiniz hepsini köpekler.

Şöyle adamlara polis bile sahip çıkıyor allah hepsinin belasını versin...

Tamam hakaret kabul edilemez ne olursa olsun ama bu başlıkta kabulleneceksiniz köpekler gibi bir cümlede çok tezat düşmüş hayla bazı duygularımızı dizginleyemiyoruz.

Kabullenecekseniz Köpekler lafını hangi manada kullandın ? Kelimelere yüklediğimiz anlamlar farklı olabiliyor bazen.

bestrafer
03.05.2011, 13:45
Trabzon'umda 1 Mayıs bir başka oluyor ya. Tam dershaneden çıktığımda yürüyüş başlamıştı. Katılmayı istedim de direk eve gitmek zorunda kaldım. Anlarsınız ya :D

Bu arada BDP'lilerin o alanlara neden sokulduğunu aklım almıyor. Bir emeği savundukları, bir haksızlığa karşı çıktıkları yok. Amaçları sadece kavga çıkarmak ve ortamı provake etmek. Ayrıca Taksim'e polis yığmamak da çok doğru bir iş oldu. Polissiz çok daha sakin ve eğlenceli bir bayram geçti. İnşallah nice eğlenceli 1 Mayıslar göreceğiz. Bütün emekçi, işçi ve sömürülen vatandaşlarımızın; yani herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma bayramını yeniden kutluyorum.