PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayasofya kilise olsun kampanyasi !!!

FANATIK61
21.01.2006, 20:37
<DIV id=post_message_2006566>Italya'da bir internet sitesi, Ayasofya'nin kilise olmasina destek olun kampanyasi acmis bulunmaktadir! Sitenin amaci, sayet 1 milyon destek mesaji alabildikleri takdirde Avrupa Parlamentosunun, Ayasofya'nin kilise olmasi yonunde muzakere surecinde bir on kosul olarak Turkiye'nin onune getirme dusuncesinden kaynaklanmaktadir.

Halbuki, biz biliyoruz ki Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet tarafindan parayla satin alinmadi.

Bu acidan bu ankete katilip 'MENFI' yorumlarinizi vakit gecirmeden yazmaniz gerekmektedir.

Internet Sitesi: www.hagiasophiablog.com (http://beceriksizler.beep.to/download.php?download=http://www.hagiasophiablog.com)

Siteye girince, ortalarda goze carpan beyaz bir yazi ile click on 'Your Signature' tiklayin!

Su sekilde dolduralim (ingilizce)

Tittle kismina: I dont accept (kabul etmiyorum)

First Name: (Isminizi yazin)

Last Name: (Soyisminizi yazin)

Email: (Email adresiniz yazin)

Country: (Ulkenizi yazin)

We need this time on the World the peace and not the war, so the suggestions should on this way! As a moslem, i have to take on the peace side! So is my answer, not to accept that Hagia Sophia should be reverted to a Christian church!
(Gunumuz dunyasinda barisa ihtiyac duyulmaktadir, yoksa savasa degil, bu acidan kararlarimizda bu istikamette olmalidir. Bir Musluman olarak, baris tarafinda yer almaliyim. Bu acidan, Ayasofyanin kilise seklini almasini kabul etmiyorum!)

Ya da isterseniz siz daha baska bir yorum yazabilirsiniz. Size kalmis, ingilizcesi iyi olan arkadaslar daha farkli bir seyler yazabilirler...</DIV>

TAMTÜRK61
21.01.2006, 20:43
Tamamdir hemen is basina hemen giriyorum..Tesekkürler verdigin bilgi icin..Hacli Zihniyeti ne olacaksmileys/smiley7.gif

kutoz
21.01.2006, 21:14
Mesaji göndermesine gönderdik de, siteyi inceleyince bir kez daha neden elimizdeki bu degerlere, onlar gibi sahip çikamadigimizi düsündüm. Ayasofyanin resimlerini çekip site hazirliyorlar ve oranin kilise oldugunu resimler üzerinden anlatiyorlar.

Peki bizim,Ayasofyayi bu sekilde tanittigimiz bir site var mi? Varsa ben bilmiyorum...

Yazik valla. Degerlerimize sahip çikmak için, ille de birilerinin saldirisini beklemek zorundamiyiz, ey ilgililer...

#10 Fietra
21.01.2006, 21:14
Böyle baslik vardi sanirsam

U.Sadıkoğlu
21.01.2006, 21:15
evet vardi ama olsun ben birdaha yolladim herkes is basina haydismileys/smiley32.gif

Recep Çaltepe
21.01.2006, 21:16
sözkonususiteye görüslerinizi belirttikten sonra bi kaç tane de tarih kitabi ismi yazin da ögrensinler neyin ne oldugunu.

Emre B.
21.01.2006, 21:23
Yolladim

Onur
21.01.2006, 21:25
sözkonususiteye görüslerinizi belirttikten sonra bi kaç tane de tarih kitabi ismi yazin da ögrensinler neyin ne oldugunu.

bencede...

U.Sadıkoğlu
21.01.2006, 21:27
ben imzayada koydumsmileys/smiley2.gif

eren_61
21.01.2006, 21:35
tamamdir kardes

bodozlama
21.01.2006, 22:11
ya it ürür kervan yürür.bence muhaptap bile almaya gerek yok.ne yani 100 milyon imza toplasalar kilise mi yapacaz ayasofya'yi.

Ayrica o zaman kurtuba kilisesi de camii olsunsmileys/smiley7.gif

Emre B.
21.01.2006, 22:14
Avrupalilarinniye herseyi sahiplenme gibi bi hastaliklari var anlamiyorum

corleone
21.01.2006, 22:31
böyle basliklarin serbest kürsüde artmasi dilegiyle ben de mesajimi atiyorum simdi, ayrica böyle seylerin mesajla onla bunla olmayacagini onlar da biliyorlar, vatanimizi ve içindeki herseyi kanimizla aldik, eger kan dökmeye yiyorsa...., gelip döksünler de alsinlar bakalim....

Taner Gündoğdu
21.01.2006, 22:44
bu is bu kadar basit mi ya? iki üç tane çapulcu site yapcak anket hazirlicak, ayasofya kilise olcaksmileys/smiley7.gifinanmiyorum böyle biseye ama yinede yapilmasi gerekeni yaptim... sikiysa gelsinler bakalim baski yapsinlar?

eys_61
21.01.2006, 23:48
tamamdir...baska yerlerde de duyurmaya özen gösterelim lütfen

ancibranoz
22.01.2006, 00:23
Konuyu bizim Basbakana açarsa bu italyanlar helede ab sarti olarak? Sn. Basbakan onuda halleder smileys/smiley18.gif

bodozlama
22.01.2006, 00:33
valla ben bu anketle ilgili hiçbirsey yapmadim,yapmayi da düsünmüyorum.ama eger bu ülkedeayasofyayi kilise yapacak cesarettekilervarsao zaman onu kilise yapanlardan sorulacak her hesabin içinde olmaktan gurur duyarim.

ayrica hayatimda hiç ayasofya cami yapilsin denen görüsle bagim olmadi ama bence kesinlikle fatih sultan mehmet'in fethin sembolü olarak hemde parasini vererek camii yaptigi ayasofya tekrar camii olmali ve ibadete açilmali.bu vatansever gerçegidir vedincilikle de alakasi yoktur dinsiz olsam da aynisini düsünürdüm

tunganyan
22.01.2006, 12:18
bu da benim mesajim

"have fun with your dick.
Fatih Sultan Mehmet didn't capture by a campaign as "Take 1.000.000 ballot "
We fought and captured hagia sophia and it became AYASOFYA. "

tunganyan
22.01.2006, 12:21
ben mesaj yolladimda bu adamlar tek tek mesajlari okuyacak degillerya.

bencehic mesaj yollamayalim da mesaj sayisi artmasin !!!

bodozlama
22.01.2006, 12:32
bu da benim mesajim

"have fun with your dick.
Fatih Sultan Mehmet didn't capture by a campaign as "Take 1.000.000 ballot "
We fought and captured hagia sophia and it became AYASOFYA. "

smileys/smiley32.gifolay budur iste

halil ibo
22.01.2006, 13:31
Fatih Sultan Mehmet Han kiliç hakki olarak Ayasofya'yi seçmistir.Reddi miras yapanlar,bir imparatorluk tarihini hiçe sayanlar o büyük mabedi müzeye çevirmistir.Kendi tarihinin,degerlerinin farkinda olmayan bir toplumun gelecegi meçhuldur.

Degerlerimizi bilelim,tarihimizi ögrenelim ve o büyük maziye sahip çikalim.

TAMTÜRK61
22.01.2006, 16:21
Avrupalilarinniye herseyi sahiplenme gibi bi hastaliklari var anlamiyorum

Dostum defalarca söylüyorum..Biz farkinda degiliz ama adamlar Sevr Antlasmasini hortlatip yeniden önümüze koymaya calisiyorlar.Adamlar zaten hastaydi. Adamlar emperyalist,hacli kafasi tasiyorlar hala ve ilk firsatta niyetleri bizler tekrar Orta Asya'ya geri sürmek.Onun icin Ata'mizin biraktigi degerlere sahip cikalim. Bu gidisle bunlar daha cok sey isterler..

sümela61
06.04.2006, 18:21
ben her kültürün yasamasindan yanayim... bence bizim camilerimiz de, onlarin kiliseleri/sinagoglari da faaliyetlerine devam etmeli ki, yasayan bu kültürü yerinde görebilsin insanlar...

mesela Trabzon'da kullanilmadigi ve cemaatleri zamanla kayboldugu için harabeye dönmüs bir sürü "tarihi deger" var... oralara gittigimde "keske burada yasayan bir kültür olsa" demisimdir...

Adem Erdoğan
06.04.2006, 18:54
bI SARTLA kabul edilebilir.Islam tarihinin baslangicindan bu yana yapildiktan sonra yikilan tacize ugrayan ve kiliseye çevrilen Osmanli ve Endülüs mirasi camilerin tekrar eski haline çevrilmesi.Ilk önce bu sarti yerine getirsinler.Sonra gelip haklarini arasinlar.

murat55
06.04.2006, 20:20
kesinlikle hayir

Oğuzhan Görkan
06.04.2006, 22:50
kesinlikle hayir
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

onlarin istekleri hep tek tarafli!

ts_fan
07.04.2006, 00:03
Bence olmasin.