PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aziz Yıldırım Ve Alex Bugün Başbakan'la Görüştü. Ne Konuştunuz?

Sayfa : [1] 2 3

Mertcan
19.04.2011, 11:15
19 NİSAN 2011 SALI TÜRKİYE GÜNDEMİ

3- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Spor Klübü Başkanı Aziz Yıldırım ve futbolcu Alex De Souza'yı merkez binada kabul edecek. (Başbakanlık/11.45)

----

Fenerbahçe hakem hatalarından yakındı ve sordu: Trabzon’a niye hata yapmıyorlar? Aziz Yıldırım, ‘devlet eli değmedi’ diyerek Adnan Polat’ın kulaklarını çınlattı. Aziz Yıldırım ve Alex bugün Başbakan ile görüşecek.

Başbakana değil, Cumhurbaşkanına bile gitseniz ŞAMPİYONLUK BİZİM!
:rolleyes::rolleyes:

ozturk
19.04.2011, 11:18
Görüşmeden kimse hoşnut değil.

Ama siyasi bir konu.

Ne diyelim futbolu siyasete alet edenler utansın!

Bakanay61
19.04.2011, 11:23
Diktatörde işin içine girdiyse vay halimize.Franco zamanındaki Barcelona gibi param parça ederler artık bizide.Yazıklar olsun.

ozturk
19.04.2011, 11:25
Bu konuyu tartışmanın kimseye faydası yok.

konu siyasi.

bence başlık kapatılmalı

Şuşoğlu
19.04.2011, 11:28
nıye konusmayalım... adamlar basbakanlık konutundan cıkmıyo... bız nıye mucadele edıyoruz nıye her mac kalbımız sıkısıyo.. kolay mı bu işler bu kadar

Külünkoğlu
19.04.2011, 11:31
BMN'de siyaset yasak ama bu ne demek oluyor yahu ! yeter artık ! Başbakan sarı lacivert kalem göndersin. Şimdi de bu görüşme ! Kalmış 5 hafta ne konuşacaksınız Başbakanla !

O kalemin ne manaya geldiğini Federasyon başkanından top toplayıcı çocuğa kadar herkes biliyor.

Yeter artık ayıptır !

Mehmet Ç.
19.04.2011, 11:35
Basbakan'a gitse ne olur??

Biz Faruk Özak'a gitmeye kalksak.. Fb yönetimi aciklama yapardi hemen!!!

Avurpa Birligine gitsinler isterlerse, ama bu Sampiyonluk bizim!!

Bakanay61
19.04.2011, 11:37
Bu itlere sahada cevap versek Şampiyon olsak,Avrupa insan hakları mahkemesine gider ŞEREFSİZLER.

Murat Erdem
19.04.2011, 11:37
Mesela bugün Sadri Şener ve Umut Bulut Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'a benzer bir ziyaretde bulunsalardı...
İstanbul basınında Kopacak tantanayı hesap edebiliyor musunuz ?

Armağan Dere
19.04.2011, 11:38
Ne diyecekleri zaten belli ama bu hareketten sonra aleni bir şekilde doğranırsak hakemler tarafından,2 ay sonra Trabzon'dan milletvekili çıkarmaları zor olur gibime geliyor...

My
19.04.2011, 11:40
Mehmet Ali Şahin eksik kalmış ama, olmamış. Onunda çıkıp "febelekler daha iyi takım, onlar şampiyon olursa bizi evropada daha iyi temsil eder" demesi lazım.

Aynı film, aynı senaryo, aynı aktörler...

Dejavu...

Tangerine Dream
19.04.2011, 11:42
Hiç şık değil, böyle bir görüşme için son derece yanlış bir zamanlama. Spekülasyon oluşmasını önlemek için Başbakan, Sadri Şener ve Umut'u da makamına davet etmeli.

ozturk
19.04.2011, 11:44
Mehmet Ali Şahin eksik kalmış ama, olmamış. Onunda çıkıp "febelekler daha iyi takım, onlar şampiyon olursa bizi evropada daha iyi temsil eder" demesi lazım.

Aynı film, aynı senaryo, aynı aktörler...

Dejavu...

M.Ali Şahin gönlüm Trabzonspordan yana demiş. Dün haberlerde vardı:D

Murat Erdem
Haydi bu FB başkanında yüz yok. Sayın devlet büyüğümüze ne oluyor ? Bu kadar ülke gerçeklerinden-gündemden uzak mı kendileri ? Şu sonuna gelinen lig de yaşanan hassas süreç de "yanlış anlamalara mahal veriririm" diye bir kaygı duymuyor mu ?
Kendileri Türkiye Cumhuriyeti mi FB cumhuriyeti (!) nin mi başbakanı ? sayfalar dolusu yazarım da ceza yemeye değmez bu kansızlar için...

Külünkoğlu
NE konuşacaksınız ! NE ! fenerbahçe'nin altyapı sorunlarını mı konuşacaksınız ?

NE KONUŞACAKSINIZ !!!!!!!!

Gökhan Döner
19.04.2011, 11:46
Sikintilarını anlatacaklar herhalde
yada Trabzonsporumuzu nasıl katakulleye getirip önümüze geçmenin
hesaplarını yapacaklar ..............
Nede olsa sayın Başbakanımız Koyu Fb li

Bdeniz_61
19.04.2011, 11:48
Siyasi bir konu değil bence.Apaçık ne olduğu belli.Yoksa Başbakan Alex'le ekonomiyi görüşecek değil ya!..

Travelair
19.04.2011, 11:49
Kendimizi strese sokmaktan başka birşeye yaramaz bu olayın büyütülmesi. Takım futbolunu oynasın yeter. Rüzgarı yelkenimize dolduruyorken yine birtakım aktiviteler ve açıklamalar başladı. Bunu göremiyor musunuz?

Murat Erdem
19.04.2011, 11:50
Bu ülkede ki kayırmacılıktan, "bizden-benden" olanlar ayrımcılığından nefret ediyorum.

Külünkoğlu
Kendimizi strese sokmaktan başka birşeye yaramaz bu olayın büyütülmesi. Takım futbolunu oynasın yeter. Rüzgarı yelkenimize dolduruyorken yine birtakım aktiviteler ve açıklamalar başladı. Bunu göremiyor musunuz?
Ne yapalım ? öylece seyredelim mi ?

Sadık Bıyık
dejavu bu resmen yahu, filmin konusu aynı ama senaryo biraz farklı. adamlar haçlı seferini başlatmışlar resmen, biz hala daha ne yaparsa yapsınlar şampiyonuz diyelim. hüseyin göçek hakemliği bırakmak üzere çünkü tanrılar kurban istiyorki diğer hakemler aklını başına toplasın

Semra
Ne kadar adaletli bir ortamda yarışıyoruz! Bravo, kol kanat gerin fenere.
Herhalde bir açıklama yapılır, tabii bu görüşme bir şekilde meşrulaştırılır!

TSelif
19.04.2011, 11:51
Ya sabır ... ya sabır ... ya sabır ... ALLAHım sabır ver yarabbim ...

Mert67
19.04.2011, 11:52
Yuhh diyorum.Yetmedi Avrupa Birliğine de gidin!

Özkan
Buradan bir şey çıkmaz, rahat olun. Başbakanımız koyu ğs'li birini Trabzon 2. sıra adayı gösterdi, bunun üstüne bir hata daha yapmaz. Trabzonspor'un Trabzon'da ne anlama geldiğini kendileri 2004 yerel seçimlerinden çok iyi bilir.

Travelair

Oyuna gelmeyelim

ozturk
19.04.2011, 11:53
O değil de alex niye gitmiş ki?

azizin yanında mosturoğlu olması gerek değil mi?

alex e de taktik mi verecekmiş başbakan:P

Hazar_
Çaymı içeceklermiş

halil ibo
Ne acıdır ki inciten,tiksindiren ve nefret ettiren bir memleket manzarasıyla karşı karşıyayız.
Kişilerin,koltukları çoğu zaman liyakati ile değil,hamili kart yakinimdir şeklinde paylaştığı bir ülke burası.
Evet ne konuşacaksınız başbakanla ? Aleks'in Kadıköy'den adaylığını mı ? Senin Meclis dışından Spor Bakanlığını mı ? Yüzsüz herif defol git Türk Futbolunun içinden...
Utanç duyuyorum,nefret ediyorum ! Çocuklarıma bırakacağım memleketim benim yaşadığımdan daha da kötü bir hale sokuluyor.
İltimas,torpil,adam kayırma,takım koruma,şike ...
Dünyanın vergi borcunuz vardı.Affedilmedi mi ? Daha ne isteyeceksin başbakandan ?
Altın tepsi içinde şampiyonluğu mu ? Yoksa 3-5 tane daha Trabzon delikanlısının kendini asmasını mı ?

Hazar_
19.04.2011, 11:54
96'da Ali Şen aynısını yapmamış mıydı?

magicyattara
19.04.2011, 11:55
Psikolojik baskı sürecine başbakan da dahil oluyor..vay beaa..memlekete bak..

TSelif
Tatmin olmazsanız Abdullah Gül'ün yanına gidin. Ordan meclis başkanına geçin. Ha bu sizi kesmedi mi o zaman dünyaya açılın. Avrupa Amerika nere varsa köpek gibi kapı kapı dolaşın.. belki bir kemik atan olur ...!!!!

My
96'da da Ali şen konuşmuştu zamane başbakanıyla. Trabzon'da sıkıyönetim ilan ettirip yıllar sonrada 'böylece şehrin ateşini söndürdüm' diye hiç utanmadan anlattıydı. On yıl sonra bakalım neler duyucaz.

Sadık Bıyık
aklıma eskilerden bir pankart geldi ; "senin bu adaletsiz arenada vermiş olduğun onurlu mücadelen yeter" . sanırım bu sene şerefli ikincilik senesi.

Ahmet Karadeniz
siz ne kadar istemesenizde sene sonunda Bordo kanımızla mavi göklere 'Şampiyon Trabzonspor' yazacağız..

ESER
19.04.2011, 11:56
Trabzonluya ketenpere yapmanin cezasini zamaninda cekmisti basbakan. fenere amigoluk yapmanin da hesabi sorulur yeri geldiginde .

Bdeniz_61
Kendisinden övgü dolu sözlerle bahseden Başbakan Tayyip Erdoğan ile randevu talep eden Alex de Souza istediğini aldı. Kaptan bugün Başbakanlık konutuna çıkacak.

Kaptan Alex de Souza, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıkacak. Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz ay TRT’de katıldığı bir programda Brezilyalı oyuncu için, övgü dolu sözler sarfetmiş ve Alex’i ‘Örnek futbolcu’ ilan etmişti. Bu yaklaşımdan oldukça etkilenen Sambacı ise Başbakan Erdoğan’a teşekkürlerini sunarak, Fenerbahçeli yöneticilerden kendisine müsait bir zamanda Başbakan’la randevu ayarlamalarını rica etmişti. İşte geçen ay yaşanan bu gelişmenin ardından Sarı-Lacivertli Yönetim, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’ne gerekli başvuruyu yaptı ve Başbakan Erdoğan ile Alex’in buluşmasını sağlayacak randevuyu almayı başardı.
Formasını hediye edecek Ve beklenen gün geldi çattı. Bugün Ankara’ya gidecek olan Alex de Souza, Başbakan ile bire bir görüşecek. Kendisi hakkındaki düşüncelerinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşşekkürlerini sunması beklenen Brezilyalı oyuncu, ayrıca Tayyip Erdoğan yazılı 10 numaralı bir formayı da kendi elleriyle Başbakan’a hediye edecek

Bizlere bir mesaj mıdır bilemiyorum:confused:

Armağan Dere
96'da Ali Şen aynısını yapmamış mıydı?

Aynen öle Mesut Yılmaz'ı arayıp ''Trabzon'da can güvenliğimiz yok diyip tüm jandarmayı Trabzon'a yığdırmıştı''...

AYYILDIZ
19.04.2011, 11:57
Türbülent'i de telefonla arasınlar.Başbakan futbolda ne yazık ki tarafsız davranamıyor.

Mertcan
Görüşme şuanda başladı sanırım :)

Gerçekten acınacak durumdalar.

ibrahim

Ayni durumda fener ne yapardi?

Ahmet Karadeniz
harbi ne konuşacaklar 12 haziran seçimimi alex milletvekili adayımı olacak ne aziz sen mi olacaksın nedur bu ya surada kalmıs 5 hafta işlere bak

izzet
2003ü hatirlayin yeter.

Uğur KÜÇÜK
19.04.2011, 11:58
Şu Noktadan Sonra ALLAH KORUSUN Şampıyonluğu Kaybedersek Eğer!!!
RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a Oy Veren Eller Kırılsın....
Kimse Buna Siyaset Filan Demesin...
ALLAHIM Sen Büyüksün Ya-Rabbim...

Travelair
19.04.2011, 11:58
feybe'nin doğasında var ayrıca gücü var. Bizim doğamızda yok, gücümüz de yok. Uzatmayın şöyle konuları, şampiyonluğa odaklanalım. Yahu hiç ders almayacak mıyız?

cihatöztürk
19.04.2011, 11:59
kendimi ispanyadaki katalanlar gibi hissettim ne lan bu başbakanın yanına çıkıyorlar habire....

Murat Erdem
19.04.2011, 12:00
Şu son 3 ay da yaptıkları çirkefliklere bakıyorumda bu FB denilen mezhebi genişler topluluğu sığdırabilseler dünyayı içine katacaklar. Bu kadar mı ihtiyacınız var ulan ! şampiyonluğa k.p.k sürüleri...alın ulan .... bir yerinize o kupayı...tiksindim, yeter ! Değmez ulan bu kadar eziyete, istemiyoruz ! alın sizin olsun !

ozturk
19.04.2011, 12:01
Haftayı rakibe odaklanmadan geçireceğiz gibi

apachi61
19.04.2011, 12:02
Kozlar bizim elimizde herkes rahat olsun. Seçim haziranda. Lig de mayıs ayında bitecek. Nabza göre şerbet vermesini iyi biliriz. Herkesin aklını başına alması lazım.

My
19.04.2011, 12:02
Niye onların olsun yahu :)

izzet
19.04.2011, 12:03
2003de kale arkasinda 15 yasimda basima Koltuk yiyip, üstüm basim kan, eve gelmistim.

RTE o zamanlar "Fenere haksizlik yapildi" diyerek, Trabzonsporu Kaos sürecine sokmustu...

Bakalim bugün nasil bir aciklama gelecek.

Ganimetleri paylasanda Hirsizdir!

ozturk
Sayın Başbakana dost tavsiyesi: Trabzonspor Trabzon'dan ibaret değildir.

Kaya
Yazık,

Söylenecek çok şey var.

Hak ve adalet hiç bu kadar kirlenmemişti...

Buluşsunlar, konuşsunlar bakalım...

7. şampiyonluğun ardından Trabzonspor'un başarısını hiçbir siyasetçi kutlamasın!

Yemezler!

Her şeye rağmen şampiyon olacağız ve hepinizi susturacağız!

Hazar_
19.04.2011, 12:04
Travelair , bir diğer başlıkta 96 dan ders alınmazsa şampiyonluk gelmez yazıyorsunuz fakat şimdi susalım oyuna gelmeyelim diyorsunuz.96 ' da da susuldu olanlar ortada.Neden çelişiyorsunuz.Susarak mı oyuna gelinmeyeceğini düşünüyorsunuz?

Ayhan Yüksek
19.04.2011, 12:05
Seçim arifesinde Başbakanın,yanlı bir davranış göstereceğini zannetmiyorum,nekdar hassas olduğumuzu biliyordur zannetmiyorum ki yapsın bir hata, ha yinede bu görüşme zaman açısından hiç doğru değil,yarış böyle kızışmışken fener salya sümük ağlarken, başbakan bu randevuya anlamlar yüklenebileceğini görmeli ve bu bulışmayı kabul etmemeliydi.

OLCAY ÇAKIR
Başbakanın bu görüşmeyi iptal etmesi gerekirdi.
Ateşle oynuyorlar.

*

Tarkan'dan Kış GÜNEŞ'i şarkısını kendilerine hediye ediyorum...
Yanlış zaman, yanlış insan............

AYYILDIZ
2003de kale arkasinda 15 yasimda basima Koltuk yiyip, üstüm basim kan, eve gelmistim.

RTE o zamanlar "Fenere haksizlik yapildi" diyerek, Trabzonsporu Kaos sürecine sokmustu...

Bakalim bugün nasil bir aciklama gelecek.

Ganimetleri paylasanda Hirsizdir!

Ve ardından belediye seçimlerini kaybetmişti.Şimdi gelir takar Trabzonspor atkısını.Akyazıdan bahseder.

Emin Danışmaz
19.04.2011, 12:06
Soruyorlar niçin TRABZON'lular FB sevmez diye ulan niçin sevmediğimizin belgesi orta da değil mi?Adamların kuyrukları sıkıştımı yapacakları bütün PİSLİG'leri göz önünde yapmaktan çekinmiyorlar ve millet ile dalga geçer gibi.

Bu hafta ES-ES maçında ufak bir yanlışlıkta ortalık yanacaktır.Ben kendi adıma buna vurgu yapıyorum.

Tangerine Dream
Başbakanla görüşmelerinin amaçlarından biri Trabzonspor taraftarını psikolojik olarak gerip tahrik etmek. Başlığa yazılanlara bakıldığında amaçlarına ulaşmaları hiç de zor değil gibi gözüküyor. Bizi zayıf noktalarımızdan biriyle -çabuk parlayıp kontrolü kaybetmemizle- vurmaya çalışıyorlar, bu görülmüyor mu? Oysa soğukkanlılığımızı korudukça çıldırıyorlar.

Kaya
Aziz: Başbakanım yazık değil bu çocuklarının emeklerine (Alex'i göstererek)
Alex: Evet, evet... :(
Hediye: sarı-lacivert kalem...

Hadi bakalım...

agasaro
http://www.aksam.com.tr/10-numara-bulusma--34335h.html

Bu buluşma gerçekleşirse eğer 12 Haziran'da oyumu en nefret ettiğim parti olan CHP'ye vereceğimi ilan ediyorum. Oyumu Yezid'le ortaklık yapanlara veremem.

ESER
bu gorusme sonunda hakkimiz gasp edilir ve febeye kiyakcilik yapilirsa futbola su katip millete yarenlik yapma pesinde kosanlara gerekli cevap gerekli platformda verilmez ise ne yapilirsa hakediyoruz demektir. yok oyle yagma. her gittigin sehirde boynuna dumenden kaskol saracaksin sonra ligin en kritik haftalari oynanirken " bakin bu kopeklerin sahibi benim , ona gore " mesaji vereceksin.. bu ulke bu kadar bos beles bir memleket mi yahu,? aziz isimli dombelek bu gorusmeyi kullanmayacak mi ? aramayacak mi mhk yi tff yi " bakin akilli olun , biz bosuna cikmadik o makama demiyecek mi? siz milleti keriz mi saniyosunuz ...

Deniz Tosunoğlu
RTE, ''sizi gidi taklitciler sizi''.. Rahmetli hoca hakli cikti..

izzet
19.04.2011, 12:07
Ve ardından belediye seçimlerini kaybetmişti.Şimdi gelir takar Trabzonspor atkısını.Akyazıdan bahseder.

Eeee ne olacak. Bizim Miletimiz :alkış::alkış::alkış::alkış: ci

temel_yilmaz
Ne olmuş Alex başkana çıkmışsa Türkiyede'ki brezilyalıların dini inançlarını yerine getiremiyor diyecektir azınlık hakları falan bu konuları tartışacaklarmış.Aziz Yıldırım ise Türkiye'de ki altyapı organizazsyonları hakkında fikir teatisinde bulunacakmış.

magicyattara
Partisinin adına "Adalet" kelimesini koyan bir insanın,şu futbol ortamında tuttuğu takımın lehine yapılan adaletsizlikleri içine sindirmesini anlayamam ben..

Külünkoğlu
Başbakanla görüşmelerinin amaçlarından biri Trabzonspor taraftarını psikolojik olarak gerip tahrik etmek. Başlığa yazılanlara bakıldığında amaçlarına ulaşmaları hiç de zor değil gibi gözüküyor. Bizi zayıf noktalarımızdan biriyle -çabuk parlayıp kontrolü kaybetmemizle- vurmaya çalışıyorlar, bu görülmüyor mu? Oysa soğukkanlılığımızı korudukça çıldırıyorlar.
Peki Başbakan bunu görmüyor mu ? anlamıyor mu ? bilmiyor mu ?

İskender Çakmak
19.04.2011, 12:08
Ne konusacaklar merak ediyorum... eger es es macinda bicerlerse bizi tayyip erdogani Trabzon a sokmamak lazim

Hasan YAYLI
19.04.2011, 12:09
Bence takılmayalım bu konuya,kalan 5 maçımıza konsantre olmalıyız....Bu toplantıdan sonra fb ye olası bir kıyak geçme olayı iktidar değiştirir...Bir şampiyonluk için böyle bir hezimeti göze alamaz hiç kimse...

Cem Zırıh
Tek Cumle : Allah Belanizi Versin !

izzet
Partisinin adına "Adalet" kelimesini koyan bir insanın,şu futbol ortamında tuttuğu takımın lehine yapılan adaletsizlikleri içine sindirmesini anlayamam ben..

Niye icine sindiremesinki, kendisi bu isin icinde bulunmus bir Insan neden sindiremesin?

"Trabzonsporun haklarini koruyamiyorum" diyerek Özkan Sümeri Istifaya Sirinler mi zorladi?

ozturk
19.04.2011, 12:10
fb nin 5 te 5 yapacağı kesinleşti.

bizim de puan kaybetmemiz

eğer lig bittikten sonra sağduyuyu kaybedersek çok kötü olaylar bizi bekliyor..

Travelair
19.04.2011, 12:11
Travelair , bir diğer başlıkta 96 dan ders alınmazsa şampiyonluk gelmez yazıyorsunuz fakat şimdi susalım oyuna gelmeyelim diyorsunuz.96 ' da da susuldu olanlar ortada.Neden çelişiyorsunuz.Susarak mı oyuna gelinmeyeceğini düşünüyorsunuz?

Kendimle çelişmiyorum. Ben ders alınsın derken olay çıkartalım veya isyan edelim, bağıralım çağıralım demiyorum anlayalım önlem alalım diyorum. Önlem almak da toz kaldırmadan olur. Yöneticilerin medyada atıp tutmasıyla olmaz. Biz takımı motive edelim, dışarıdan gelecek her türlü zararlı virüsten koruyalım, tedbiri yönetimden bekliyorum. Muhakeme etme gücüm iyidir, nasıl bazı şeylere insanları uyandırıyorsam, bazı yerlerde de doğru zamanda doğru davranışı teşvik etmemde bir sakınca yok

AKSOY_61
19.04.2011, 12:11
Aykut da obamaya çıksın
elinizden geleni ardınıza koymayın

iNşallah kendi pisliğinizde boğulursunuz.

ibrahim
19.04.2011, 12:12
Yau sanki Basbakan gitti azizenin yanina. Biz bu durumu kendi lehimize cevirip kamuoyu olusturacagimiza siyasi propagandaya ceviriyoruz olayi. Ayni durum fenerin basina gelseydi medyasi coktan cikmisti Trabzonspor yönetiminin tepesine.

Tangerine Dream
Peki Başbakan bunu görmüyor mu ? anlamıyor mu ? bilmiyor mu ?

Böyle bir görüşmenin zamanlamasının yanlış olduğunu başlıktaki ilk mesajımda yazdım zaten. Başbakan hata yapmıştır.

agasaro
Biz şampiyonluğu kaybedersek birileri de iktidarlarını kaybedebilir. İstanbulda 500 bin trabzonlu 700 bin Trabzonsporlu var. İstanbul 12 Haziran için çok kritik bir şehir. Bilmem anlatabildim mi?

magicyattara
19.04.2011, 12:13
Niye icine sindiremesinki, kendisi bu isin icinde bulunmus bir Insan neden sindiremesin?

"Trabzonsporun haklarini koruyamiyorum" diyerek Özkan Sümeri Istifaya Sirinler mi zorladi?

Geniş zaman olarak düşün..

Haktan adaletten bahseden bir insan fbli olamaz zaten..

Deniz Tosunoğlu
19.04.2011, 12:15
Aziz Yildirim: Ya basbakanim, Alexe yapilan faul yüzde yüz kirmizi kart idi.
Alex: Uno dos tres faul yapildi bana amigo basbakan
RTE: One minute Alex!!.
Alex: Evet 1nci dakikada yapildi faul, yüzde yüz penalti.

lazoli06
19.04.2011, 12:16
İsteyen istediğini yanına alsın,Allah bizim yanımızda bunu cidden hissediyorum.

A.Gökhan AKIN
19.04.2011, 12:17
Arkadaşlar çokda takılmamak lazım böyle görüşmelere ne yani bizim iki dönem eski başkanlarımız bakan olduda noldu? kaldı kibirisi hali hazırda bakan ve biz sürekli şampiyon mu olduk? görüşeceklerse görüşsünler .ne diyecek Aziz yıldırım? Sayın başbakanım bizi şampiyon mu yapın? bana ne mantıklı geliyor bu nede akıllıca!!! işimize bakmakta fayda görüyorum

Hazar_
Kendimle çelişmiyorum. Ben ders alınsın derken olay çıkartalım veya isyan edelim, bağıralım çağıralım demiyorum anlayalım önlem alalım diyorum. Önlem almak da toz kaldırmadan olur. Yöneticilerin medyada atıp tutmasıyla olmaz. Biz takımı motive edelim, dışarıdan gelecek her türlü zararlı virüsten koruyalım, tedbiri yönetimden bekliyorum. Muhakeme etme gücüm iyidir, nasıl bazı şeylere insanları uyandırıyorsam, bazı yerlerde de doğru zamanda doğru davranışı teşvik etmemde bir sakınca yok

Biz takımımızı motive edelim toz kaldıralım haklısınız yalnız bunları yazarken diğer taraftan Fenerbahçe'nin olası futbol dışı yollarla 5 te 5 yapmasını meşrulaştırıyorsunuz.Biz kazanalım şampiyonuz peki ama diğer tarafta olanlara hiç sesimizi çıkarmayacak mıyız?Şampiyon olduğumuzda orda olan yanlış yanlış olarak kalacak mı?

Mehmet Ç.
Konu baskaymis..

Basbakan Aziz'e Alex'in sözlesmesini uzatmayin..

Gelcek secimde aday yapacakmis Alex'i..

ESER
van minűűűűt basbakan van minűűűt..

muharrematasoy
19.04.2011, 12:18
burası uganda mı ?

lig devam ediyor kalmış 5 hafta fenerle rte görüşmeler yapıyor böyle iş olur mu?

bunun hakemleri bırakın top toplayıcı çocuklar üzerinde bile ne tür bir baskı oluşturacağı ortada, kritik haftalarda siyasetle spor bu kadar içli dışlı olabilir mi?

bu bir SKANDAL!

bu olay şampiyonluğu bile elimizden uçurur çünkü bu ülkede çoğu kişi başbakandan korkuyor, şimdi hakeminden tut gözlemcisine, rakip futbolcusundan tut stad görevlisine hepsi fener aeyhine olacak bir durumdan korkacaktır

ARKADAŞLAR BU DURUM KESİNLİKLE FIFALIK, SPORA SİYASET BULAŞAMAZ ÜSTELİK LİGİN SON 5 HAFTASINDA ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BİR TAKIMIN BAŞBAKANLA GÖRÜŞMESİ BENCE FIFA DA CİDDİ ŞEKİLDE YANKI BULUR, YÖNETİMDEN ACİL HAMLE BEKLİYORUM!

UYUMAYALIM

unutmayın başbakan sayesinde stadımız ceza almıştı!

My
19.04.2011, 12:18
Kendimle çelişmiyorum. Ben ders alınsın derken olay çıkartalım veya isyan edelim, bağıralım çağıralım demiyorum anlayalım önlem alalım diyorum. Önlem almak da toz kaldırmadan olur. Yöneticilerin medyada atıp tutmasıyla olmaz. Biz takımı motive edelim, dışarıdan gelecek her türlü zararlı virüsten koruyalım, tedbiri yönetimden bekliyorum. Muhakeme etme gücüm iyidir, nasıl bazı şeylere insanları uyandırıyorsam, bazı yerlerde de doğru zamanda doğru davranışı teşvik etmemde bir sakınca yokHocam tedbir derken? Medya, MHK, TFF vs. tüm güç bunların elinde. Yönetimin almasını istediğiniz tedbirler nelerdir? Yanlış anlama Travelair gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

Özge
19.04.2011, 12:19
Baktılar hakemler yeterli olmuyor başka neler yapabiliriz diye düşünüyorlar demek.

Effective61
19.04.2011, 12:20
Arkadaşlar çokda takılmamak lazım böyle görüşmelere ne yani bizim iki dönem eski başkanlarımız bakan olduda noldu? kaldı kibirisi hali hazırda bakan ve biz sürekli şampiyon mu olduk? görüşeceklerse görüşsünler .ne diyecek Aziz yıldırım? Sayın başbakanım bizi şampiyon mu yapın? bana ne mantıklı geliyor bu nede akıllıca!!! işimize bakmakta fayda görüyorum

Arkadaş senin sorunun cevabını 1 önceki sayfa da vermiş.

bu gorusme sonunda hakkimiz gasp edilir ve febeye kiyakcilik yapilirsa futbola su katip millete yarenlik yapma pesinde kosanlara gerekli cevap gerekli platformda verilmez ise ne yapilirsa hakediyoruz demektir. yok oyle yagma. her gittigin sehirde boynuna dumenden kaskol saracaksin sonra ligin en kritik haftalari oynanirken " bakin bu kopeklerin sahibi benim , ona gore " mesaji vereceksin.. bu ulke bu kadar bos beles bir memleket mi yahu,? aziz isimli dombelek bu gorusmeyi kullanmayacak mi ? aramayacak mi mhk yi tff yi " bakin akilli olun , biz bosuna cikmadik o makama demiyecek mi? siz milleti keriz mi saniyosunuz ...

Travelair
Biz takımımızı motive edelim toz kaldıralım haklısınız yalnız bunları yazarken diğer taraftan Fenerbahçe'nin olası futbol dışı yollarla 5 te 5 yapmasını meşrulaştırıyorsunuz.Biz kazanalım şampiyonuz peki ama diğer tarafta olanlara hiç sesimizi çıkarmayacak mıyız?Şampiyon olduğumuzda orda olan yanlış yanlış olarak kalacak mı?

Nasıl meşrulaştırıyorum anlamadım? Diyorum ki feybe gerilimden beslenen bir camia. Biz defalarca bu oyuna geldik bu sefer gelmeyelim diyorum. Farkında olmayalım mı? Olalım ama tedbirimizi toz kaldırmadan alalım

izzet
Gaziantep Macinda yasananlara "Sporda siddet yasasi" islemedi... Kendi yarattigi Adalati uygulamaktan aciz insanlar...

Baslarim böyle Adalete. Adalet görmesek inanacagiz...

muharrematasoy
19.04.2011, 12:21

ne demek takılmamak lazım? :mad: bakanmış bakan ne yapacaktı? burada başbakandan söz ediyoruz bu ülkede başbakan padişah gibi bir şey

bu ülkede kraldan çok kralcılar var, sırf o istedi diye koskoca heykeli yıkıyorlar bu ülkede

birkaç sene önce espriyle karışık bir açıklamasından yola çıkarak sahamızı kapatmışlardı, ne demek işimize bakmak?

askere gitmediniz mi? askerde bile üst düzey komutan tanıdığı olanlar torpilli olur

bizim işimiz budur

azizin eline koz geçti, şimdi mhk vs. "bu adamların başbakanla arası iyi" deyip yanlı karar vermesi çok basit olacak

Tangerine Dream
19.04.2011, 12:21
Tekrar etmek gerekirse, başbakan çok stratejik bir hata yapmıştır. Bu hatayı bir nebze olsun telafi etmek için Es-Es maçı oynanmadan Sadri Şener ve Umut'u ya da son zamanlardaki formundan ötürü tebrik etmek için Burak'ı da makamına davet etmelidir.

Sadık Bıyık
19.04.2011, 12:24
patron işe el koydu, artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak pardon eski düzen devam edecekmi demeliydim

Hazar_
19.04.2011, 12:25
Nasıl meşrulaştırıyorum anlamadım? Diyorum ki feybe gerilimden beslenen bir camia. Biz defalarca bu oyuna geldik bu sefer gelmeyelim diyorum. Farkında olmayalım mı? Olalım ama tedbirimizi toz kaldırmadan alalım

Nedir bu toz kaldırmadan destek olma yolları mesela ? Meşrulaştırıyorsunuz dediğimde , sebebi , belkide bu soruya vereceğiniz cevabın içindedir.

Semih GÜL
19.04.2011, 12:25
Bence hepiniz rahatlayın, ben başbakanın böyle bir çark kurup içine TS muzu atacağına inanmıyorum, sonuçta Alex çok efendi bir insan ve futbolcu onun hatrına aykutlada görüşülebilir diye düşünmüştür başbakan...

cihatöztürk
19.04.2011, 12:26
Es Es' maçının hakemi belli oldumu ???

Travelair
19.04.2011, 12:26
Hocam tedbir derken? Medya, MHK, TFF vs. tüm güç bunların elinde. Yönetimin almasını istediğiniz tedbirler nelerdir? Yanlış anlama Travelair gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

İşte onu yönetim bilir. Eğer tüm yapabildikleri medyaya demeç vermekse kusura bakmasınlar insinler ordan. Örneğin yetkili kurulları etkin bir şekilde uyarabilirler. Haziran'da hem federasyon hem de siyasi seçim var. Medyaya da demeç verebilirler ama tartışma konusu bırakmadan, fitne çıkarmak isteyenlere koz vermeden. Herkese bu açıdan bakmamıştım evet haklısın dedirterek! En fanatiğine bile! Takıma gözleri gibi bakabilirler. Motivasyonu arttırıcı hamleler yapabilirler. Rakibin gerilimini arttıracak şekilde takımdaki arkadaşlığı, mutluluğu vurgulayan görüntüler verebilirler...

muharrematasoy
19.04.2011, 12:27
Bence hepiniz rahatlayın, ben başbakanın böyle bir çark kurup içine TS muzu atacağına inanmıyorum, sonuçta Alex çok efendi bir insan ve futbolcu onun hatrına aykutlada görüşülebilir diye düşünmüştür başbakan...

içimizdeki fener sempatizanları ortaya çıktı sonunda

hocam lugano da aslında efendi bir insan emre de öyle mi?

Sami Kuk
19.04.2011, 12:28
Başbakanımız hernekadar fenerli olsada.Futbola el atmaz şampiyonu bilerleme gibi şeyleri olmaz.Rizeli diye demiyorum kalıbımı basarım Basbakan bu işlere karısmaz.
Aksine aziz böyle yapması iyi oldu:)..Bu olaydan sonra fener sampiyon olursa,trabzonu nah alırlar:)

Basbakanımız hep sağ gösterip sol vurdu..Çok örnek veririm:)

He ama bu görüsmeyi basbakan nasıl kabul etmiş anlamadım.Beklemezdim,olmaması lazımdı.

Bence Aziz baskan gözdagı veriyor medyaya,hakemlere,tff ye.Basbakana sıgınıyor,yakın olmaya calısıyor.Eee hakem tff de basbakanın gözüne girmek için hersey yapabilir.Ama basbakanımız herzaman ona yalakalık edenleri,yakın olmak ıcın bin takla atanları ne etti hepimiz biliyoruz.Çok örnek verririm size..

ozturk
19.04.2011, 12:28

yarın belli oluyor hakemler

My
19.04.2011, 12:29
Arkadaşlar birbirinize karşı kırıcı olmayın! Hiç hem de hiç zamanı değil!

Deniz Tosunoğlu
19.04.2011, 12:30

Bunyamin Gezer/Cuneyt Cakir cikarsa HIC sasmayin!

Mertcan
19.04.2011, 12:30
Yarın bizim maçta hangi hakem görevlendirilir acaba.

izzet
19.04.2011, 12:31
Uzungöle Basbakanlik Lojman yapiyor. Aydere yapabilirmiydi? Hayir...

Körler Sagirlar birbirlerini agirlar.

2003deki sürek gün itibari ile yeniden baslamistir. Hayirli olsun.

Ibo61
19.04.2011, 12:31
Alex Türk vatandasi olacakmis....vay vay vay....

Mertcan
19.04.2011, 12:32
Bunyamin Gezer/Cuneyt Cakir cikarsa HIC sasmayin!

Yunus Yıldırım' da olabilir...;)

Canberk
Alex'i türk yapacaklardır ama bunun için başbakanla görüşmenin amacı ne acaba ???

ESER

basbakan demek padisah demek degil, herkesin bir haddi ve siniri var.
her sinekten yag cikarcam diye her olaya mudahil olmasi da gerekmiyor.

basbakanin isi ulkeyi yonetmek. her platformu sindirip kafasina gore at kosturmak degil..

bu ulkenin insanlarinin beklentileri , duygulari da onun pazar gunu hobisi degil..

Sadık Bıyık
19.04.2011, 12:33
bizim maça bir tetikçi göndereceklerse bu bülent yıldırım olabilir ; veya tetikçiyi başka maçamı saklarlar acaba.

ama bu toplantıdan sonra gelmezse şaşarım

muharrematasoy
19.04.2011, 12:34
Yok hocam yok bu saatten sonra şampiyonluğa hiç inanmıyorum artık, şampiyon olma isteğimde gitti hevesim kaçtı miğdem bulandı benim bu ligden

burası ne biçim ülke, uganda pakistan gibi ülkelerde olur ancak bunlar, siyaset spor ortaya karışık ama ne yazık ki bizim kendi içimizdeki bazı taraftarlar bile neler söylüyor, normal buluyor

anlaşıldı yine, sabah sabah sinir geldi yine, moralim sıfırlandı

varsınlar ne halleri varsa görsünler, ister siyaset yapıyorsun deyin ister siteden kalıcı olarak atın farketmez, aynı haltı bunlar stad olayında da yapmışlardı, şampiyon olacak takımın oynadığı stada bakın stadımız bile derme çatma, fenere 3. spor kompleksi yaptırılıyor üstelik devlet ödüyor

artık sinirim, miğdem kaldırmıyor bu yaşananlar

böyle lağım kuyusunun içinden bir hayır gelmez, bu saatten sonra içimizde böyle taraftarlar da olduğu sürece şampiyonluk şansımız şu an bitmiştir...

Hazar_
19.04.2011, 12:34
muhabbetine cumhurbaşkanına çıkılsa bile bişeydir.Kimse sesini çıkaramaz.

Gurpas
19.04.2011, 12:35
Bu saatten sonra tehlikeli ifllere kimse giremez Trabzonsporun büyüklü€ü alt›nda ezilir herkes. Bu ifller böyle kolaym› kimse Trabzonspora katakule yapamaz hemde bu durumda iken

REMEDY_61
19.04.2011, 12:36
zamanlama çok yanlış,başbakan benzer bir hatayı yeni secildiği zaman yaptı ve bedelini ödedi..son zamanlarda bu konuda temkinli davranıyor idi ama bu yakışmadı hiç..
birde şurdan bakmalı; eger bu hafta olası hatalara maruz kalırsak aziz, başbakana çıktı sonrasında bunlar oldu izlenimi kamaoyunda ortaya çıkacaktır.

Yusuf BALCI
19.04.2011, 12:37
Daha ne olabilir ki? Şampiyonluğu elimizden almak için daha ne yapabilirler? Bence daha fazlasını yapamazlar. Biz herşeye rağmen şampiyon oluruz.

Ayrıca Başbakanın böyle bir görüşmeyi neden yaptığını da açıklayacağını tahmin ediyorum. Sebepsiz yere yapılmış öylesine bir görüşme olamaz. Biraz daha sakin olarak bekleyelim bu süreci derim ben. Bakarsınız yarın da bizim başkan ile görüşür.

muharrematasoy
19.04.2011, 12:38
Başbakanımız hernekadar fenerli olsada.Futbola el atmaz şampiyonu bilerleme gibi şeyleri olmaz.Rizeli diye demiyorum kalıbımı basarım Basbakan bu işlere karısmaz.
Aksine aziz böyle yapması iyi oldu:)..Bu olaydan sonra fener sampiyon olursa,trabzonu nah alırlar:)

He ama bu görüsmeyi basbakan nasıl kabul etmiş anlamadım.Beklemezdim,olmaması lazımdı.

Bence Aziz baskan gözdagı veriyor medyaya,hakemlere,tff ye.Basbakana sıgınıyor,yakın olmaya calısıyor.Eee hakem tff de basbakanın gözüne girmek için hersey yapabilir.Ama basbakanımız herzaman ona yalakalık edenleri,yakın olmak ıcın bin takla atanları ne etti hepimiz biliyoruz.Çok örnek verririm size..

ona yalakalık edenleri ne etti diye yazmışsınız, o zaman sizde dikkatli olun çünkü yazdığınız gruba siz de giriyorsunuz

böyle taraftar olmaz olsun, burası çaykur rize değil ! Trabzonspor taraftarı kimseye yalakalık yapmaz

burası siyaset propagandası yeri değil!

Ahmet Karadeniz
19.04.2011, 12:38
Alex Türk vatandasi olacakmis....vay vay vay....

10 küsür sene Türkiyede kalan bi insan hiç mi Türkçe konuşmaz

Sami Kuk
19.04.2011, 12:39
Arkadaslar Basbakandan yana sıkıntı yok.Zaten bunların amacı gıdıp basbakandan yardım almak degıl.Bunlar Basbakanı kullanıyor..

Nasılmı,kalem gönderme,şimdi bu.Tff ve Mhk ye mesaj veriyorlar.Bakın basbakana kadar çıktık onunda gönlü bizle bizim yanımızda gibisinden.Tff ve Mhk de basbakanın gönlünü hos tutmak için yamuk yapmamak için elinden geleni yapacak..

Ama Basbakanımız asla karısmaz bu işe.Basbakanımızı kullanıyorlar resmen..Tff ve Mhk kıvırtmaya baslar ne yazıkki.Onlarında amacı bu zaten..

Murat Altun
19.04.2011, 12:39
Alexi millet vekili yapacaklarmış :D Aziz diyormuşki neden cinconlu hakan şükür vekil oluyorda bizden biri olmasın Alexi hızla Türk vatandaşlığına alıp vekil yapacaklarmış :D

ozturk
19.04.2011, 12:40
Başbakan da kendince haklı belki.

fb taraftarı çok daha fazla onların gözüne girerse daha fazla oy toplar..

Ama keşke hiç bulaşmasaydı bu işlere.

Bu kabul hiç ama hiç iyi olmadı

Külünkoğlu
Arkadaslar Basbakandan yana sıkıntı yok.Zaten bunların amacı gıdıp basbakandan yardım almak degıl.Bunlar Basbakanı kullanıyor..

Nasılmı,kalem gönderme,şimdi bu.Tff ve Mhk ye mesaj veriyorlar.Bakın basbakana kadar çıktık onunda gönlü bizle bizim yanımızda gibisinden.Tff ve Mhk de basbakanın gönlünü hos tutmak için yamuk yapmamak için elinden geleni yapacak..

Ama Basbakanımız asla karısmaz bu işe.Basbakanımızı kullanıyorlar resmen..

Başbakan kendini kullandıracak kadar düşüncesiz diyorsun yani ?

Mehmet Ç.
Konu baskaymis..

Basbakan Aziz'e Alex'in sözlesmesini uzatmayin..

Gelcek secimde aday yapacakmis Alex'i..

1. tuttu. Alex türk oluyor :D

2. sözlesmesi uzatilmayacak daha. yani 2 sene sonra futbolu birakacak. tutar :D

3. akp'den aday.. olabilir :D

Cem Zırıh
19.04.2011, 12:41

Ama Basbakanımız asla karısmaz bu işe.Basbakanımızı kullanıyorlar resmen..Tff ve Mhk kıvırtmaya baslar ne yazıkki.Onlarında amacı bu zaten..

de senin alinti niye sari lacivert :D

ibrahim

Basbakan bu görüsmeyi kabul etmeseydi bu fener medyasi Trabzona yapilan kiyaklardan bahsedecekti. Hep birlikte üstümüze geleceklerdi. Ortami gerip kendi lehlerine cevirecektiler. Ama Basbakanin bu görüsmeyi kabul etmesi durumu bizim lehimize cekti. fener bize malzeme verdi yani. Artik tüm ipler elimizde. Bundan sonra bizim yapacagimiz aciklamalar ve olusturacagimiz kamuoyu belirleyecek ligin kaderini.

izzet
Ama Basbakanımız asla karısmaz bu işe.Basbakanımızı kullanıyorlar resmen....

2003deki gibimi?

Yeniden yapilanan Trabzonsporun hakkini elinden aldigi gibimi?

Özkan Sümeri istifaya zorladigi gibimi?

"fenerbahceye cok haksizlik yapildi" dedikten sonra, fenere verilen cezanin kaldirildigi gibimi?

magicyattara
19.04.2011, 12:42
Basın hiç olmadığı kadar köpekleşti..baskı açık açık fenerin üzerindeyken,ısrarla Trabzonspor baskı altında yazıyorlar..tüm fener yorumcularının suratı düşmüş vaziyette..hepsi gergin..
Bilmiyorum biz şampiyon olursak bu onların kıyametimi olacak acaba..neden biz zirvede olduğumuz her dönem fener takımı peşimize taktırtılıyor..

Bizi baskı altına alabilmek adına ellerinden geleni yapıyorlar..E.Saatçi köpeği dün akşam Tolunay'a " Trabzon'a da böyle oynayacak mısınız" sorusunu sorabiliyor..ve bu ülkenin başbakanı,bu baskı sürecine
fb lehine dahil oluyor..

Başbakanın,Oğuz Sarvanı yanına çağırıp,"hakemlerin garantisi benim" demesi gerekirken,hakemlere;futbolda adaleti dağıtmakla mükellef olan hakemlere,daha 3 gün önce "şerefsiz" diyen bir takımın başkanını ve o hakemlere her maç inanılmaz itirazlar gösteren takımın kaptanını makamında kabul edebiliyor..burası sözün bittiği yerdir..

Cem Zırıh
19.04.2011, 12:42
Eger bu gorusmenin gercektende spordan kaynakli bir sonucu varsa ve bu futbolda herhangi gbirseye etki ederde gelecek secimlerde akp trabzon'da kazanirsa bizimkilerede yaziklar olsun ...

TSelif
19.04.2011, 12:43
Ben anlamam arkadaş. Bu şampiyonluk giderse başbakandan bilirim ve de ... öyle işte :D

doctorsurgeon
Hafta sonu gerçek bir hakem faciasına hazır olun Eskişehir'de

ilhan
Böyle şeylerde midem bulanıyor. Ne bize, ne Gs'ye, ne bjk'ye ne de fb'ye yapılmasın şu olaylar. Lig bitince kim kiminle nerede ve ne şekilde görüşüyorsa görüşsün ama lig devam ederken değil. Hele hele fb'lileri şimdi çağırdı hemen arkasından Ts'lileri de çağırmalı mantığına kesinlikle katılmıyorum. Kimi tatmin edecek? Bakın onları almıştım sizi de alıyorum mu diyecek? Öküz altında buzağı aramak istemiyorum ama "yandi gülüm keten helva" demek hiç istemiyorum.
*
Midem bulanıyor.
**
Şampiyonluk şart oldu!
*
Futbolunuzunda, topçunuzunda, futbol topunuzunda, kale direklerinizinde diye bağırıp afaroz etmek istiyorum kendimi spordan... Ah bir becerebilsem..

Külünkoğlu
Zamanlama süper......

vatandas61
iyice paranoyak oldunuz ha, isteyen istediginle konusur. Ne yani alex basbakana gidip bizi sampiyon yap mi diyecek? Birakalim bu isleri, cok gereksiz bir konu bence.
Biz takimimiza destek verelim yeter.

Hazar_
19.04.2011, 12:44
Tek umutları Eskişehir maçı.Neden acaba?

Reşit
19.04.2011, 12:44
ona yalakalık edenleri ne etti diye yazmışsınız, o zaman sizde dikkatli olun çünkü yazdığınız gruba siz de giriyorsunuz

böyle taraftar olmaz olsun, burası çaykur rize değil ! Trabzonspor taraftarı kimseye yalakalık yapmaz

burası siyaset propagandası yeri değil!
saygı değer abicim konuyu dısarı tasırmayalım. burası he rize hem trabzon hem giresun. kimseyi töhmet altında bırakamassınız. katılmadıgınız bir görüş varsa bunu daha güzel yolla acıklayabilirsiniz.

haziran 12 secimler ve yaltakcı aziz yıldırım ve evladı alexle görüşüyorsun sayın başbakan!! belediye secimlerini unutmussun heralde . hatırlatır TRABZON !

A.Gökhan AKIN
19.04.2011, 12:45
ne demek takılmamak lazım? :mad: bakanmış bakan ne yapacaktı? burada başbakandan söz ediyoruz bu ülkede başbakan padişah gibi bir şey

bu ülkede kraldan çok kralcılar var, sırf o istedi diye koskoca heykeli yıkıyorlar bu ülkede

birkaç sene önce espriyle karışık bir açıklamasından yola çıkarak sahamızı kapatmışlardı, ne demek işimize bakmak?

askere gitmediniz mi? askerde bile üst düzey komutan tanıdığı olanlar torpilli olur

bizim işimiz budur

Demek biz başbakandan söz ediyoruz hatırlatmanız iyi oldu gerçekten.
Benim öncelikle ne demek istediğimi iyi anlayın.. Ben böyle birşey olacağına inanmıyorum siz inanıyorsanız inanmakta serbestsiniz.. Benim orda eleştirime bir bakın öncelikle hangi klüp orda başbakana ulaşmakta daha rahat?

bakanlar kurulunda eski bir başkanımız var her maçımızda stadımızda maç seyreder aşağı yukarı.. o zaman diğer klüplerde buna yaygara koparsın bu işin sonumu gelir böyle?

Madem başbakandan şampiyonluk istenebiliyor bizim sevgili eski başkanımız istesin yok mu ağzı bizde rahatça şampiyonluğumuzu kutlayalım son 5 hafta kasmadan.

Böyle birşey istemeyeceğinizi kimsenin istemeyeceğini biliyoruz.. Ha aziz Yıldırım bunu kullanacakmış MHK yi arayacakmış..

Bunun muhatabı Başbakan mıdır ne desin yani Bir klüb başkanı kendisiyle görüşme taleb edince olmaz görüşemem 5 hafta sonra mı gelin desin bu akıllıca mıdır? hangi mantık çerçevesiyle izah edebilirsiniz bunu?

Size mantıklı gelen şey bana hiç mantıklı gelmiyor söyleyeceğini kuracağınız hiç bir cümle de mantıklı hale getiremez..Ha bana mantıklı gelmemesi sizin haksız olduğunuzu tam tersi durumda da benim haklı olduğumu göstermez..

Mümkün müdür bilmiyorum ama siz önce siyasi düşüncelerinizibir kenara bırakıp öyle yorum yapmayı deneyin

Jade
Bu görüşmeye çok sevindim. İki tarafta kendine yakışanı yapmış

doctorsurgeon
iyice paranoyak oldunuz ha, isteyen istediginle konusur. Ne yani alex basbakana gidip bizi sampiyon yap mi diyecek? Birakalim bu isleri, cok gereksiz bir konu bence.

Elbette öyle demeyecek ama bu MHK ve hakemlere bir mesaj. Cuma günü hakem faciasına hazırlanın derim ben.

ESER
19.04.2011, 12:46

o zaman basbakan da kullandirtmayacak kendini ( ki siyasetcinin kendini kullandirtmasi biraz komik bir durum olur)

siyasetci isen ustelik de bu ulkenin basbakani isen her turlu dengeye gozetmek de boynunun borcudur..

zekeriyya
19.04.2011, 12:46
bu görüşme sonucunda
bizim maçların hakemlerinin hata oranı artar
şampiyonluk kaybedilrise
ben değil 7 ceddimin akp ye oy atmasını engellemek için elimden geleni yapacağıma
namusum ve şerefim üzerine AND içerim

Lazman
19.04.2011, 12:47
Soyle seyleri okudukca kafam beynim hosaflama geciriyo. BU nasil bi duzendir. Hersey birbirine girmis.Herkes herseye karisir olmus,herkesin hersey hakkinda fikri olan bi devlet.

Devleti yoneten kisiler niye sporun icine bukadar girer. Bu dayi amca islerinin sonu gelmesi lazim dogru bi duzen icin. Basbakan bi klup baskaniyla ne konusur?

Hazar_
19.04.2011, 12:48
He birde şu var,afedersiniz ama siyasilere futbol üzerine yaptıklarıyla oy veren veya oy vermeyen,oy vermek isterken vazgeçen koyundur.Üzerine alınan varsa da alınsın.

Cem Zırıh

:) hadi biz paranoyak iz da siz ne gibi bir aciklama fikir yurutebiliyorsunuz ligin bitmesine 5 hafta kala baskabak fenerbahce baskani ve kaptaninin gorusmelerine ?

Murat Altun
Bunlar şapmiyon olabilmek için talabaniden tutun obamaya usama bin ladinden chaveze kadar herkesin kapısını aşındırır Geçen gün bizim muhtarla görüşmeye gelmiş aykut kocman semihin elinden tutup getirmiş :)

ozturk
Haftaya olacakları şimdiden söyleyeyim.

eskişehire puan kaybedeceğiz. resmi siteden bu görüşme ve fb nin dünkü açıklaması ile ilgili çok sert bir mesaj yayınlayacağız.

antep maçında taraftar ligi protesto için birşeyler yapacak.

Sami Kuk
Yaa zaten nasipse olacagı varsa kimse engel olamaz oluruz şampiyon..

Ama yönetimin inceden basbakana bir gönderme yapması lazım.Tatlı dille bu kritik zamanda bu görüsme olmaması lazımdı diye..

Bu görüsme hakem ve tff yi etkilicektir..Fener maclarına nasıl bir ruh hali ile cıkacaklar merak ediyorum

Adem ERTUĞRAL
19.04.2011, 12:49
Alex Trük vatandaşlığına geçmeyi düşünüyormuş ve bunu başkana pardon başbakana iletmişler

Aldemir
19.04.2011, 12:50
gel de kayıtsız kal bu duruma.
fenerin yıllar yılıdır yaptığı enformasyon faaliyetlerini bilmeyen yoktur.
psikolojik savaşın en acımasızını ve en alçakça olanını yaparlar.
etik değerler, teamüller, toplumun değer yargıları gibi kavramlar önemini yitirir bu faaliyetlerinde.
herkesi ve her değeri kullanırlar.
işte Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı.
gün, onu da kullanma gündür.
Hadi kulüp başkanının görüşmesi bir nebze anlaşılabilir. ( 5 hafta kala oda alçakça bir savaş adımıdır ya)
peki Alex ne alaka.
Bana penaltı yapıldı ama vermediler başbakan amca demesi için mi götürülüyor.
Aklı selim biri söylesin Allah aşkına. Nedir bu manzara.
Ve asıl inanılmaz olan Başbakanın kabul etmesi.
" Hem seçim yaklaşıyor hem de şampiyonluk yarışınız kıyasıya giderken kamuoyunun bu görüşmeyi normal karşılamayacağı ortada” diyerek
kibarca reddetmesi, gerekmezmiydi"
Ne konuşacaklarının hiç ama hiç bir önemi yok.
Bir araya gelmeleri bile fenerin kahpe savaş planının gerçekleşmesi demektir.
Bu görüşme MHK ye mesajdır.
Bu görüşme FEDERASYON a mesajdır.
Bu görüşme HAKEMLERE mesajdır.
Bu görüşme oynayacağımız ESKİŞEHİR, GAZİANTEP ve diğerlerine mesajdır.
Bu görüşme Ak Partinin ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, İZMİR VE KARABÜK milletvekili adaylarına mesajdır.

Bu görüşmeden sonra yapılacak en makul açıklamanın dahi hiç bir değeri olmayacaktır.
Kahpe plan amacına ulaşmıştır çünkü.

Başbakan korkunç bir hata yapmıştır.
27 yıllık hasretimizi test etmeye cüret etmiştir.
Hala inanamıyorum buna.
27 yıllık özlemimize zeval getirmeyi doğrudan amaçlayan bu plana alet başbakan nasıl alet olur.
Burasının siyaset tartışma platformu olmadığının farkındayım.
Ancak şampiyon olsak bile bu adımı bir seçmen olarak cezalandıracağımı söylemek istiyorum.
Şampiyon olamaz isek emin olun yukarıda yazdığım plan kusursuz işlediği için olacaktır.
Ve ondan sonra da bu partiden değil milletvekili, değil belediye başbakanı muhtar bile seçen Trabzonsporluya yazıklar olsun

Cem Zırıh
19.04.2011, 12:51
He birde şu var,afedersiniz ama siyasilere futbol üzerine yaptıklarıyla oy veren veya oy vermeyen,oy vermek isterken vazgeçen koyundur.Üzerine alınan varsa da alınsın.

futbol uzerinde yaptiklarindan degil trabzonspor trabzon dur :) hic bir zaman ayri tutulmamistir trabzonspordan cok trabzonluya trabzona yapilan birsey olarak kabul gorur trabzonspor'a yapilanlar ayrica konusurken agzinizdan cikanlari kulaginizin duymasini ve insanlara hayvan isimleriyle hitap etmenin sadece ve sadece konusmakdan mahrum insanlara yakisacagini hatirlatirim :)... Bunlari bir teraziye Koyun Koyun düsunun simdi ...:)

Sami Kuk
19.04.2011, 12:52
Türkiye'de sevilen bir takım kaptanının Başbakanla görüşmesinden ne sıkıntı olabilir.

Başbakan Fenerbahçe'yi şampiyon yapacak da bunu herkesin gözü önünde görüşerek mi yapar?

Biz kendi maçlarımızı alacaz ve şampiyon olacaz, çok da zor olmasa gerek...

Azize bizi sampiyon yapsın diye gıtmedili zaten.Tff ve Mhk ye göz dagı vermek ıcn ,etkilemek için gitti..

magicyattara
19.04.2011, 12:53

Anlayabilene mesaj veriyor aklınca..

artvinli_mert
19.04.2011, 12:53
Hadi bazılarımız paranoya yapıyor, hadi bazılarımız sırf siyaseten yapıyor, hadi bazılarımız okuz altında buza arıyor, hadi diyelim bu olaylar normal hepsine peki hepsine ok hepsine kabulde. be kardeşim...

Bayram değil seyran değil, iki takım şampiyonlukda yarışıyor, önümüzde seçim var ve tutuyorsunuz bir buluşma ayarlıyorsunuz sonra basına alex diyorki başbakanla görüşdü türk oluyor diye bir basit gönlümüzüde okşayan bir açıklama yapılıyor hepsini birleştiriyorum ve diyorum ki

Eskişehir maçında alehimizde hatalar yapılırsa ya da diğer maçlarda o zaman ben bu işin bu buluşmada bitirildiğini düşünme hakkına sahip olurum kimsede birşey diyemez madem özgürlük var madem bu buluşma masum o zaman bende masumca diyorum ki eskişehir maçında ya da sonrasında bize karşı birşey olursa bunun tek sorumlusu başbakandır.

ozturk
19.04.2011, 12:54
başbakan da o kadar yoğun gündem arasında nasıl vakit ayırmış:D
kendi milletvekilleri aylarca görüşmek için randevu alamaz.

aziz elini kolunu sallaya sallaya görüşür...

Külünkoğlu
Sadece 3 tane sorum olacak.

1) Başbakan'ın değerli vaktini alacak kritik görüşmenin önemi ve konusu nedir ?
2) Konu ne ise Spordan Sorumlu Bakanla görüşüldü mü ?
3) Trabzonspor Bursa maçında puan kaybetseydi bu görüşme olacak mıydı ?

.

OLCAY ÇAKIR
Not: Bu görüşme talebi; Başbakanın Alex'e övgüler düzdüğü TRT gecesi sonrası, Alex'in teşekkürü olarak programlanmıştı diye biliyorum...

Adamlar, bu çooook önceden programlanmıştı diyeceklerdir.

Bu cevap üzerinden bir söylem geliştirmeliyiz...

Pekala görüşme iptalleri olağan şeylerdir ve ortada Trabzonspor'u rahatsız eden durum var.

Bu iyi hesap edilmeli...

Bence bu görüşme İPTAL edilmeli.
Sonuçları her durumda kötü olacaktır....

ESER
Demek biz başbakandan söz ediyoruz hatırlatmanız iyi oldu gerçekten.
Benim öncelikle ne demek istediğimi iyi anlayın.. Ben böyle birşey olacağına inanmıyorum siz inanıyorsanız inanmakta serbestsiniz.. Benim orda eleştirime bir bakın öncelikle hangi klüp orda başbakana ulaşmakta daha rahat?

bakanlar kurulunda eski bir başkanımız var her maçımızda stadımızda maç seyreder aşağı yukarı.. o zaman diğer klüplerde buna yaygara koparsın bu işin sonumu gelir böyle?

Madem başbakandan şampiyonluk istenebiliyor bizim sevgili eski başkanımız istesin yok mu ağzı bizde rahatça şampiyonluğumuzu kutlayalım son 5 hafta kasmadan.

Böyle birşey istemeyeceğinizi kimsenin istemeyeceğini biliyoruz.. Ha aziz Yıldırım bunu kullanacakmış MHK yi arayacakmış..

Bunun muhatabı Başbakan mıdır ne desin yani Bir klüb başkanı kendisiyle görüşme taleb edince olmaz görüşemem 5 hafta sonra mı gelin desin bu akıllıca mıdır? hangi mantık çerçevesiyle izah edebilirsiniz bunu?

Size mantıklı gelen şey bana hiç mantıklı gelmiyor söyleyeceğini kuracağınız hiç bir cümle de mantıklı hale getiremez..Ha bana mantıklı gelmemesi sizin haksız olduğunuzu tam tersi durumda da benim haklı olduğumu göstermez..

Mümkün müdür bilmiyorum ama siz önce siyasi düşüncelerinizibir kenara bırakıp öyle yorum yapmayı deneyin

arada soyle bir fark var gozden kacmamasi gereken

bizim her macimizi izleyen bakan kendi sehrini aday sehirler listesine bile aldirmamisti yada aldiramamisti.
faruk ozak bir kez bile bu lige mudahil olmaya calismadi , calissa da basarili olmamaz. ama sayin basbakanin fb ye verilen cezayi nasil kaldirttigini ve bunun sonucunda ozkan sumerin nasil istifa ettigini de hatirliyoruz..

basbakan bu ligi defalarca mincikladi ama faruk ozak bu konuda sadece bir konu mankeni..

basbakan geldikten sonra tasfiye edilen kulup baskanlari ve lige mantar gibi cikarilan uyduruk proje takimlari bile siyasetin bu ligi nasil kirlettiginin kaniti...

halil ibo
19.04.2011, 12:55
Gerçekten bu görüşmede art niyet aramayacak kadar ''saf'' insanlar var mı aramızda ?
Nerede yaşıyoruz ey insanlar ? Farkında mısınız ?

ozturk
Olcay abi görüşme yapıldı zaten iptal durumu yok yani:)

Hazar_
futbol uzerinde yaptiklarindan degil trabzonspor trabzon dur :) hic bir zaman ayri tutulmamistir trabzonspordan cok trabzonluya trabzona yapilan birsey olarak kabul gorur trabzonspor'a yapilanlar ayrica konusurken agzinizdan cikanlari kulaginizin duymasini ve insanlara hayvan isimleriyle hitap etmenin sadece ve sadece konusmakdan mahrum insanlara yakisacagini hatirlatirim :)... Bunlari bir teraziye Koyun Koyun düsunun simdi ...:)

Ayder'e tatile çık biraz dinlen.

Sami Kuk
19.04.2011, 12:56
Bu alex inde türk olmak ıcın zamanlaması güzel.Ulan futbol hayatın bitti nerden cıktı bu.Basbakana iletmiş babanmı senin o diğer olanlar basbakanamı cıktı.

B.Yiğit
19.04.2011, 12:56
yaptıkları videoya bakın, kutluyorum yaratıcılıklarından dolayı :D

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150167601600688

kendilerini böyle kandırsınlar

Travelair
19.04.2011, 12:57
Rüzgar yelkenimize dolmaya başladı. feybe bunu görüyor ve yine önümüzü kesmek için son kozlarını oynuyor. Oyuna gelmeyelim feybe puan kaybettiği biz kazandığımız an çok büyük avantaj yakalayacağız

Sami Kuk

itiraf ediyorum fenerliyim..Burdada ajanlık yapıyorum..:rolleyes:

Lazman
Alex Türk olmak istiyor!
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, Türk vatandaşlığına geçme isteğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bizzat kendisi iletti.
sacma gazete fanatikte yazan.

yabancilari turklestirme isine basbakanmi bakar tr de? bizim buralarda o islerle ilgilenen baska bi bakan varda :)))
Cok komik hareketler bunlar.

robinhood61
19.04.2011, 12:58
velev ki trabzonspor hakem hatalarıyla falan şampiyonluğu kaybeder akp trabzonda 1 milletvekili çıkarırsa namerdim. oy verenin de eli kırılsın

muharrematasoy
19.04.2011, 12:59
Türkiye'de sevilen bir takım kaptanının Başbakanla görüşmesinden ne sıkıntı olabilir.

Başbakan Fenerbahçe'yi şampiyon yapacak da bunu herkesin gözü önünde görüşerek mi yapar?

Biz kendi maçlarımızı alacaz ve şampiyon olacaz, çok da zor olmasa gerek...

sen antu üyesimisin?

ne demek sevilen bir takım, fbyi çok sempatik buluyorsunz anlaşılan

ne sıkıntı olabilirdiye sormuşsun bak sana sıkıntıyı izah edeyim, burada millet birbirini yiyor psikolojik olarak çoğununda şampiyonluğa olan inancı sarsıldı

işte bu gibi bir sıkıntı olabilir, psikolojik baskı, şimdi hakemlerin hata yapma oranı bile değişirse şampiyonluk elden gider, o zaman nasıl 5 maçı kazanacaksın?

Tolunay hoca o kadar haksızlıklara uğradı mağdem bu ülkede mağdur rollerindesiniz, mazlumun yanındayız diyorsunuz gidip hakem odası basanlar yerine haksızlıklara uğrayanları davet etseniz makamınıza o zaman daha inandırıcı olur adaletiniz

lazzz61
19.04.2011, 13:01
Allah askın Trabzonsporluyum dıen su basbakana oy vermesin senol hocayı meclıse bıle sokmayan bu zıhnıyettekı ınsanları kınıyorum bu kadarda olmaz Resmen Trabzonu küçük görüyorlar ayıptır

TSezgin61
vatandaslik icin bizzat gitmis... bukadar komik gazetecilikmi olur Allah askina ya.

ben simdi alman vatandasi olmak icin Angela Merkeli bastanmi cikarmam lazim....

ozturk
Şu şampiyonluk işini bi oldu bittiye getiremedik. ne zaman şampiyonluğa oynasak problemler çıkıyor.

hep te rakip fb oluyor.. bir kez de başka bir takımla şampiyonluk yarışı yapsak belki onlar "iyi" çıkar.

Sami Kuk
sen antu üyesimisin?

ne demek sevilen bir takım, fbyi çok sempatik buluyorsunz anlaşılan

ne sıkıntı olabilirdiye sormuşsun bak sana sıkıntıyı izah edeyim, burada millet birbirini yiyor psikolojik olarak çoğununda şampiyonluğa olan inancı sarsıldı

işte bu gibi bir sıkıntı olabilir, psikolojik baskı, şimdi hakemlerin hata yapma oranı bile değişirse şampiyonluk elden gider, o zaman nasıl 5 maçı kazanacaksın?

Tolunay hoca o kadar haksızlıklara uğradı mağdem bu ülkede mağdur rollerindesiniz, mazlumun yanındayız diyorsunuz gidip hakem odası basanlar yerine haksızlıklara uğrayanları davet etseniz makamınıza o zaman daha inandırıcı olur adaletiniz

Ya abicim:) Dıkkt ettimde sırayla herkese sallamısın:) Bana bile

muharrematasoy
19.04.2011, 13:02
arada soyle bir fark var gozden kacmamasi gereken

bizim her macimizi izleyen bakan kendi sehrini aday sehirler listesine bile aldirmamisti yada aldiramamisti.
faruk ozak bir kez bile bu lige mudahil olmaya calismadi , calissa da basarili olmamaz. ama sayin basbakanin fb ye verilen cezayi nasil kaldirttigini ve bunun sonucunda ozkan sumerin nasil istifa ettigini de hatirliyoruz..

basbakan bu ligi defalarca mincikladi ama faruk ozak bu konuda sadece bir konu mankeni..

basbakan geldikten sonra tasfiye edilen kulup baskanlari ve lige mantar gibi cikarilan uyduruk proje takimlari bile siyasetin bu ligi nasil kirlettiginin kaniti...

:alkış: helal olsun renkdaş

Ahmet Karadeniz
19.04.2011, 13:03
gel de kayıtsız kal bu duruma.
fenerin yıllar yılıdır yaptığı enformasyon faaliyetlerini bilmeyen yoktur.
psikolojik savaşın en acımasızını ve en alçakça olanını yaparlar.
etik değerler, teamüller, toplumun değer yargıları gibi kavramlar önemini yitirir bu faaliyetlerinde.
herkesi ve her değeri kullanırlar.
işte Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı.
gün, onu da kullanma gündür.
Hadi kulüp başkanının görüşmesi bir nebze anlaşılabilir. ( 5 hafta kala oda alçakça bir savaş adımıdır ya)
peki Alex ne alaka.
Bana penaltı yapıldı ama vermediler başbakan amca demesi için mi götürülüyor.
Aklı selim biri söylesin Allah aşkına. Nedir bu manzara.
Ve asıl inanılmaz olan Başbakanın kabul etmesi.
" Hem seçim yaklaşıyor hem de şampiyonluk yarışınız kıyasıya giderken kamuoyunun bu görüşmeyi normal karşılamayacağı ortada” diyerek
kibarca reddetmesi, gerekmezmiydi"
Ne konuşacaklarının hiç ama hiç bir önemi yok.
Bir araya gelmeleri bile fenerin kahpe savaş planının gerçekleşmesi demektir.
Bu görüşme MHK ye mesajdır.
Bu görüşme FEDERASYON a mesajdır.
Bu görüşme HAKEMLERE mesajdır.
Bu görüşme oynayacağımız ESKİŞEHİR, GAZİANTEP ve diğerlerine mesajdır.
Bu görüşme Ak Partinin ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, İZMİR VE KARABÜK milletvekili adaylarına mesajdır.

Bu görüşmeden sonra yapılacak en makul açıklamanın dahi hiç bir değeri olmayacaktır.
Kahpe plan amacına ulaşmıştır çünkü.

Başbakan korkunç bir hata yapmıştır.
27 yıllık hasretimizi test etmeye cüret etmiştir.
Hala inanamıyorum buna.
27 yıllık özlemimize zeval getirmeyi doğrudan amaçlayan bu plana alet başbakan nasıl alet olur.
Burasının siyaset tartışma platformu olmadığının farkındayım.
Ancak şampiyon olsak bile bu adımı bir seçmen olarak cezalandıracağımı söylemek istiyorum.
Şampiyon olamaz isek emin olun yukarıda yazdığım plan kusursuz işlediği için olacaktır.
Ve ondan sonra da bu partiden değil milletvekili, değil belediye başbakanı muhtar bile seçen Trabzonsporluya yazıklar olsun

imzamı koyuyorum ..

muharrematasoy
Ya abicim:) Dıkkt ettimde sırayla herkese sallamısın:) Bana bile

kusura bakma kardeşim, ne yapalım celallendik sabah sabah

27 senenin birikimi :)

TSezgin61
Şu şampiyonluk işini bi oldu bittiye getiremedik. ne zaman şampiyonluğa oynasak problemler çıkıyor.

hep te rakip fb oluyor.. bir kez de başka bir takımla şampiyonluk yarışı yapsak belki onlar "iyi" çıkar.

bu sene malesef kendi ayagimiza kursunu siktik. cok sükürki cabuk iyilestik.

fenerin bu durumda olamsinin sebebi antalya ve kayseriyi 2 mactada yenememen.

neyse konuda bu degil. azize ablamiz basbakanda:)

izzet
19.04.2011, 13:04
Türk vatandasi olmak isteyen adama bak, kaptani oldugu takimi sampiyonluga oynuyor, Dilini konusamadigi Ülkenin Vatandasi olmak icin yirtiniyor, güya... Baska vakti, zamani yoktu bu isin.

a f s
19.04.2011, 13:04
Alex, Başbakan'dan Türk vatandaşlığı istedi
19.04.2011 - 12:37 Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, Türk vatandaşlığına geçme isteğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bizzat kendisi iletti.
Başbakan Erdoğan, bugün Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Alex de Souza'yı Başbakanlık'ta kabul etti. Kabulde Alex de Souza'nın, Türk vatandaşlığına geçme isteğini kendi ağzından Başbakan Erdoğan'a ilettiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın bu istek üzerine ''İsim belirlediniz mi?'' diye sorduğu, bunun üzerine salonda gülüşmeler olduğu ifade edildi.

Kabulde ayrıca Aziz Yıldırım'ın, Başbakan Erdoğan'a 4 adet forma hediye ettiği, Başbakan Erdoğan'ın da konuklarına kravat armağan ettiği belirtildi.

Türkçe bile konuşamayan insanların, sırf Fener'in yabancı kontenjanı dolsun diye torpille Türk vatandaşı olmasına karşıyım. Görüşmenin zamanlaması süper. Planladıkları tüm oyunlar ters tepecek. Şampiyon Trabzonspor olacak.

Sadri Şener'in mesela Burak'la böyle bir görüşme yaptığını düşünün ve kopacak kıyameti.

Türk vatandaşı olmak istiyormuş, Hadi canım sende!

Uğur GEMİCİOĞLU
19.04.2011, 13:05
Bizimkiler gitse angutların forumunda yer yerinden oynardı. Şimdi süt dökmüş kedi gibi mallar.

muharrematasoy
19.04.2011, 13:05
Yahu Şenol Hocayı kapıdan kovdular bunlar, davete herkesi çağırmışlardı pascal noumayı bile ama Şenol hocayı kapıdan içeri sokmamışlardı nasıl unutursunuz

Tunay ERDEM
19.04.2011, 13:06
seçimler de lig bittikten sonra... :rolleyes:

Reşit
Alex, Başbakan'dan Türk vatandaşlığı istedi
19.04.2011 - 12:37 Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, Türk vatandaşlığına geçme isteğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bizzat kendisi iletti.
Başbakan Erdoğan, bugün Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Alex de Souza'yı Başbakanlık'ta kabul etti. Kabulde Alex de Souza'nın, Türk vatandaşlığına geçme isteğini kendi ağzından Başbakan Erdoğan'a ilettiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın bu istek üzerine ''İsim belirlediniz mi?'' diye sorduğu, bunun üzerine salonda gülüşmeler olduğu ifade edildi.

Kabulde ayrıca Aziz Yıldırım'ın, Başbakan Erdoğan'a 4 adet forma hediye ettiği, Başbakan Erdoğan'ın da konuklarına kravat armağan ettiği belirtildi.

Türkçe bile konuşamayan insanların, sırf Fener'in yabancı kontenjanı dolsun diye torpille Türk vatandaşı olmasına karşıyım. Görüşmenin zamanlaması süper. Planladıkları tüm oyunlar ters tepecek. Şampiyon Trabzonspor olacak.

Sadri Şener'in mesela Burak'la böyle bir görüşme yaptığını düşünün ve kopacak kıyameti.

Türk vatandaşı olmak istiyormuş, Hadi canım sende!
abicim bu adam türk vatandaslıgına bas vursa ne olur. bas vurma suresınden sonra 5 yıl gecmesi gerikiyor eger alex 40 yasına kadar oynayacaksa tamam anlarız da bari dogru dürüst bi kılıf uydur saydılar ...

Sami Kuk
9 puan farkı korusaydık bunların hiç biri olmazdı.Sampiyonlugu verirsek ki Allah korusun..Biz kendi elimizle vermiş olucaz..

ozturk
19.04.2011, 13:07
9 puan farkı korusaydık bunların hiç biri olmazdı.Sampiyonlugu verirsek ki Allah korusun..Biz kendi elimizle vermiş olucaz..

ben de bunu yazacaktım.

a.gücü, antalya, kayseriyi yenseydik şimdi ağzımızla değil başka bir yerimizle gülüyorduk herkese

muharrematasoy
19.04.2011, 13:08
bir davet vemişlerdi, davete pascal noumayı bile davet etmişlerdi ama Şenol güneşi kapıdan gönderdiler bunlar, unutmayın bunları

magicyattara
19.04.2011, 13:09
Görüşmenin özü şudur..Antep maçında,hakemin Antepi doğramasına rağmen,mart kedisi misali hem şey yapıp hem bağıran camia olan fener camiası,fenerli olan başbakandan;şampiyonluk yarışında fbnin haksızlığa uğradığını ama rakipleri olan Trabzonspor'un haksızlığa uğramadığını,kalan 5 haftada Trabzonspor'un bir haksızlığa uğramaması halinde şampiyon olacağını..bunu engellemenin ellerinde olduğunu söylediler ve yardımlarını istediler..lafı uzatmaya gerek yok..

İtirazı olan var mı..?

Armağan Dere
19.04.2011, 13:09
Faik neden forumdan uzaklaştırıldı bildiğim kadarıyla iyi Trabzonsporludur...Fenerbahçe sevileni demesi taraftarının fazlalığındandır..Olaya başka açıdan bakmış kendisi

ozturk
19.04.2011, 13:10
yerel medyada tık yok

70-80 kişi sadece biz mi kasıyoruz acaba

ESER

sampiyonluk giderse vebali RTE nin boynundadir...

ben yenmisim yenilmisim degil mesele.
benim hakkimin gaspina canak tuttulmasidir bugun yasanan

bugun aziz denen sumsugu makamina cagirarak

bu kopeklerin sahibi benim , herkes akilli olsun mesaji verdi resmen,,

resmen.. cunku makaminda oldu bu olay,,,

sametaydin
Çok iyi hatırlıyorum, özkan sümerin istifa etmesine neden olan olaylarda tribünde babasının kucağında ağlayan küçük bir trabzonspor taraftarı kafası yarılmış küçücük bir kız vardı, ağlayıp duruyordu. Başbakan da çıkıp mağduriyeti yaşayan deplasmana giden fb taraftarıdır demişti.

ozturk
19.04.2011, 13:11
Faik neden forumdan uzaklaştırıldı bildiğim kadarıyla iyi Trabzonsporludur...Fenerbahçe sevileni demesi taraftarının fazlalığındandır..Olaya başka açıdan bakmış kendisi

Faik Yılmaz mı? forumdan mı uzaklaştırıldı? Neden :eek:

cahoe
19.04.2011, 13:11
Başbakan'a Trabzonspor'la mesafesini doğru ayarlama konusunda gereken dersi vermişdi bu şehir. Görünen o ki ders alınmamış.

muharrematasoy
19.04.2011, 13:12

adamlar beleşe beleş maç kazandılar, biz her maç 2-3 futbolcumuz hastanelik oldu, bir sürü sakat futbolcu vardı

rakip 3 metre ofsaytlarla maç kazandı, hal böyle olunca değil 9 puan 20 puan bile fark kapanırdı, futbolda puan kaybedilmesi doğaldır ama rakip hakemlerin itelemesiyle maç kazandığı için bizimde puan kaybetme lüksümüzün olmadığını söyleyemezsin

Sefa Murat Dokuz

O farkın kapanmasının baş mimarı hakem.
Ankaragücü maçında daha ilk maç Umut'a o penaltı verilse ilk maçı kazansaydık. Fener maçına ne o kadar stresle çıkacaktık nede Fenere yenilsek bile takım telaşa düşmecekti yakalanma korkusuyla.
Fenerin 3 metre ofsayttan gol atmasını mı söylesek, yoksa Alex'in dokunulmazlığını mı !
Bunların hepsi aynı, Hepsi Fenerli !

İnadına Şampiyon Trabzon !

winner
hadi aziz yıldırım'ı bir yere kadar anlayabiliriz belki futbol dışında bişey görüşecektir.sonuçta iş adamı.

alex'in ne işi var orada?

bu arada forumda bazı arakjadaşlar bu konular açılınca terlemeye başlıyorlar nedense.siyaset,miyaset lafları hemen.

eğer 31 yaşında benim için hiç göremediğim olası şampiyonluğum siyasi oyunlara kuraban gidecekse, buna en ufak bir emare varsa ben bunları burada konuşmayacağımda nerde konuşacağım. biz de randevu mu alalım sayın başbakandan.

Emin Danışmaz
yerel medyada tık yok

Senin yerel medyan nereden alıyor haberleri önce bunu sorgulamalıyız.

Semih GÜL
19.04.2011, 13:13
içimizdeki fener sempatizanları ortaya çıktı sonunda

hocam lugano da aslında efendi bir insan emre de öyle mi?

bulunduğumuz itamlara biraz daha dikkat edelim...

Armağan Dere
19.04.2011, 13:13
Faik Yılmaz mı? forumdan mı uzaklaştırıldı? Neden :eek:

O değil Faik Çelikoflu...

SEDAT
19.04.2011, 13:14
- Başbakanla bir klüp Başkanı her istediğinde bu kadar rahat nasıl görüşüyor anlamış değilim...

muharrematasoy
yerel medyada tık yok

tatlı su gazeteciliği yapan yerel medyanın gerçek yüzü

ozturk
Senin yerel medyan nereden alıyor haberleri önce bunu sorgulamalıyız.

işin ilginç tarafı da o. ulusal medyada yer almış ama yerel medyada yok.

insan bir tepki gösterir.ulusal medya da yerel medyadan haber alıyor.belki yanlışlıkla bu tepkiyi sayfalarına taşırlar.

Hazar_
19.04.2011, 13:15
Evet haber61 ??

chener
2004 yılında fenerbahçe uğruna trabzonda belediye başkanlığını kaybeden siyasi partinin fener aşkı ne çokmuş ki seçim öncesi bu riski alabiliyor.

TSelif
Ben kendi adıma katılmıyorum.
O 9 puan erirken sana çalınmayan 2 net penaltı ile ( aykut köpeğinin katkılarıyla) toplamda 4 puan kaybettin bu biiirrr ( şimdi fark 6 puan olacatı)
Fb ile olan ikili averajımızı da 2. gol öncesi Jaja'ya yapılan faule devam kararı veren adi Gezer sayesinde kaybettik . bu da ikiii

Daha çok sayarım ama çok sinirliyim ellerim titriyor sinirden !

muharrematasoy
19.04.2011, 13:16
bulunduğumuz itamlara biraz daha dikkat edelim...

sizin kullanıcı isminizde sakıncalı ne demek semih? :mad:

Armağan Dere
19.04.2011, 13:18

O ayrı...onu tabiiki kaybetmemeliydik..ancak zamanlaması kötü bu görüşmenin..Başbakan'ın Trabzon'da kendini ateşe atacağını sanmıyorum

izzet
19.04.2011, 13:18
haber61 den medet umanlar var.

Sitenin yarisi reklam yahu :)

winner
19.04.2011, 13:20
2004-2005 sezonunda fb'nin kapanan sahasının açılmasında baş aktördü sayın başbakan.fb tribününden atılan bir koltuk küçük bir çocuğun başını yarmıştı.babasının yanında ağlayarak ambulansa koşması dün gibi aklımda.cidd anarşi yaratmıştı o gün fb taraftarı.

hele Trabzon havaalanında başka bir parti liderini bekleyen gençlerin serzenişi üzerine ettiği laf hiç akıllardan çıkacak gibi değil;

"şampiyon oldunuz da ben mi engelledim."

cerebrum
http://www.ligtv.com.tr/?r=1&hid=90970

hiç kimse neden şimdi diye sorgulamıyor???

kendisi iletmiş... başka yolu yok muymuş?

Semih GÜL
sizin kullanıcı isminizde sakıncalı ne demek semih? :mad:

neyi sakıncalıymış 27 yıldır taşıdığım ismim semih soyadım GÜL,
Sanamı soracağım ne isim alacağımı ? düsturunu takın. sataşcak yer arıyorsun galiba...

Sami Kuk
19.04.2011, 13:21
Ben kendi adıma katılmıyorum.
O 9 puan erirken sana çalınmayan 2 net penaltı ile ( aykut köpeğinin katkılarıyla) toplamda 4 puan kaybettin bu biiirrr ( şimdi fark 6 puan olacatı)
Fb ile olan ikili averajımızı da 2. gol öncesi Jaja'ya yapılan faule devam kararı veren adi Gezer sayesinde kaybettik . bu da ikiii

Daha çok sayarım ama çok sinirliyim ellerim titriyor sinirden !

Onun için birşeye takılmamak gerek şampiyn olmak istiyorsak bütün maçları alıcaksın.Hakemlere fırsat vermiceksin.Bu azize cakalı tff ve hakemleri yanına cekmek ıcın basbakanla görüstü.Varsin görüsssün ceksin.Eses maçını kazanırsak Köşke kadar çıkar bunlar:)

Emin Danışmaz
19.04.2011, 13:21
Acaba bilerek böyle bir görüşme yaparak bizleri ve takımı strese sokarak o melanet formalarını takdim ettikden sonra kuyruklarını sıkıştırarak çıkmış olabilirler mi diye de düşünmedim değil.
Başbakan kendi ayağına sıkar mı acaba,bir sözü ile 2004 de belediye başkanlığını kaybeden bir parti başkanı geçmişten tecrübe elde etmemişmidir,kendi kendine dememiş midir ki,yıllar önce toyluğuma gelerek bir laf ettim ve BOYUMUN ÖLÇÜSÜNÜ aldım.Şampiyonluk yolunda ilerleyen TRABZONSPOR'a çelme takmak ve olası vekillerde de 0 çekmek vardır malum MAYIS da TRABZON'a gireceğini sanmıyorum.

Sami Kuk
19.04.2011, 13:22
Bizim yerel medyaların elini kolunu baglamıs anlasısan istanbuldaki abileri babaları..Nerde bu medya

yatmaztara
19.04.2011, 13:23
Fenerbahçenin çırpınışlarını görünce çok mutlu oluyorum :D:D:D

Cem Zırıh
Alex de Souza

Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana sergilediği performansla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin beğenisini kazanan Brezilyalı futbolcu Alex de Souza, Türk vatandaşlığına geçiyor.

AA'nın servis ettiği haberde Alex'in bu kararını bugün yapılan görüşmede bizzat kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve takım kaptanı Alex de Souza'yı başbakanlıkta kabul eden Erdoğan, Alex'in Türk vatandaşlığına geçme isteğini yıldız futbolcunun kendisinden dinledi. Erdoğan'ın bu istek üzerine, "İsim belirlediniz mi?" diye sorduğu ve bunun üzerine salonda gülüşmelerin olduğu ifade edildi.

Kabulde ayrıca Aziz Yıldırım'ın Başbakan Erdoğan'a 4 adet forma hediye ettiği, Erdoğan'ın da konuklarına kravat armağan ettiği öğrenildi.

Al Gulum Ver Gulum ...

Murat Altun
Kimse kusura bakmasında büyük beklentileri olan kimse durup dururken seçim zamanı bir başbakanı yada bir siyasiyi çocuğunun elinden tutup ziyarete gitmez Bu görüşmede illaki talepler beklentiler olacaktır sözler verilecektir sadece oturup çay içmeleri bile gerekli kurum ve kişilere açık bir mesajdır göz dağıdır

muharrematasoy
19.04.2011, 13:25
bazı yorumları okuyorumda gerçekten durum vahim

antu yorumu gibi yorum yazanlar var

winner
19.04.2011, 13:25
Elden vatandaşlık başvurusu için ne güzel zamanlama.

6-7 senedir Türkiye de, 3 senedir burada olan Moritz ve benzeri birçok futbolcu bülbül gibi türkçe şakırken, kendisi agu bugu ötesine geçemedi henüz.

Türklük damarları kabardı herhalde.

Armağan Dere
19.04.2011, 13:26
Yoksa Alex'in Türk Vatandaşı olması şerefine,Fenerbahçe Şampiyon mu yapılacak!!!!..Aklıma gelmiyor da değil ama Başbakan kendini Trabzon'da ateşe atmaz diye düşünüyorum

izzet
19.04.2011, 13:26
Alet oluyor diyen yok zaten. 2003deki olaylara bizzat sahsi adina müdahil olan birisinden bahsedyioruz.

Bu kadar Balik Hafizali olmayin. TRT den resmen ulusa seslenis yapildi zamaninda...

Biz kafamizdaki yaralarla kalakaldik.

Minik kiz cocuklarinin kafasini patlatan fenerlileri koruyan bir adamdan bahsediyoruz...

SEDAT
19.04.2011, 13:27
- Başbakan en azından şu dönemde sizinle ve Alex'le görüşme yapmam yanlış anlaşılır diyerek bu işi ertelemeliydi , ters çevirelim Sadri Şener Ankarada Nafiz Özak'la görüşüyor yanında Selçuk , o zaman neler söylenirdi hayal bile edemiyorum...

chener
19.04.2011, 13:27
bu forumda yazan tüm arkadaşlar oldukça sağduyulu.tek amacımız var o da trabzonsporumuzun şampiyonluğudur.bu uğurda saha haricinde şampiyonluğumuza engel olabilecek tüm gelişmeler bizi rahatsız eder.şimdi düşünün ki;şampiyonluğa yarıştığınız takımın başkanı ve oyuncusu başbakanla görüşüyor.şimdi kamu memurluğu olan tff,mhk ve hakemler bu görüşmeyi nasıl algılar.bu kurumlar bugünden sonra görevlerini yaparken bu görüşmeyi referans olarak alır mı?işte bu sorular bizi tedirgin etti.bütün mesele bu.siyaset işimiz olmadı olmazda.

Jade
19.04.2011, 13:28
Trabzonspor üstünden başbakana saldırmayınız....adam İstanbulda kasımpaşada doğmuş,orada büyümüş,orada top oynamış ve o yıllarda febeşe gönül vermiş,burda anormal olan ne ???...dünyadaki herkes illa Trabzonsporlu mu olacak ??? ya da Trabzonsporlu olan herkes şerefli de olmayan herkes şerefsiz midir ???..başbakan ciğerparesi olan kızını hasta Trabzonsporlu Sadık Albayrağın oğluna vermiş...Başbakanın bu sene Trabzonsporun şampiyon olmasını canugönülden istediğine inancım tam...Azize gidip başbakana ağlamış olabilir,varsın ağlasın...bu konu üzerinden siyaset yapmayalım,insanlara zanlarla çirkinlik isnat etmeyelim, şampiyon olamazsak esas sorumlu olan bu tutum olur bence....saygılar

mesajlara cevap vermek adetim değildir ama buna müsadenizle vermek istiyorum. Bir Başbakan ister CHP'den, ister MHP'den, ister AKP'den olsun asla ve asla ve bir spor klubüyle görüşmeyi kabul etmemeli hele de ligin bitimine 5 hafta kalmışsa! Zaten kendisi başbakan olmuşsa belli ki kafası hepimizden çok çalışıyor. Kafası çalışan bir adamda bu konu üzerinden siyaset yapılacağını hesaba katmış olmalı. O konuşulmayı göze almışsa bize de konuşmak düşer. Bu görüşme de kızılması gereken en başta başbakandır. Zira Aziz Yıldım sadece Fenerbahçe klübü başkanıdır kendi klubü hariç kimseye karşı bir sorumluluğu yoktur ama Recep Tayyip Erdoğan TC'inin Başbakanıdır ve Fenerbahçe de dahil olmak üzere hepimize karşı sorumluluğu vardır. Bir Başbakana hiç yakışmadı bu. Bunu söylemek de siyaset yapmak değildir.

** ha şunu da belirteyim TRABZONSPOR Başbakanın değil ama ALLAH'ın izniyle zaten şampiyon olacaktır. Ona zerre şüphem yok!

cihayan
19.04.2011, 13:29
Yazilanlara bakiyorum da ne kadar da su kisa 1.lig tarihimizden habersizmisiz yeni anliyorum. Yok bu gorusme gayet dogalmis, yok ne diye rahatsiz olacak misiz, yok koskoca basbakan boyle bir sey yapar miymis. Affedersiniz ama bir dolmakalemi renklerinden dolayi, o kadar is guc arasinda sevdigi takimin baskanina hediye etmeyi dusunecek kadar taraflilasmissa, o takimi sampiyon yapmak icin elinden gelen herseyi yapar. Simdiye kadar hicbir ulkede boylesine bir gorusme, iliski de gormedim siyasi guc-sampiyonluk adayi takim yonetimi arasinda.

Hem bunlarin daha once yapilanlardan ne farklari var. Bir sehri devlet gucuyle etkisizlestirip elinden sampiyonluk alinmadi mi, Papila kimi sampiyon yapti, kimin hakkini gaspetti, en iyi zamaninda Denizlispor kendi sahasinda FBden nasil dort gol yedi ve bir kac yil sonra FBnin rakibi degistiginde nasil FBye kok sokturdu ve sampiyonluktan etti cok daha yetersiz bir kadroyla. Hepsini gecin Kocaman Aykut'un bir sozu uzerine nasil da bizim lehimize bir tane daha penalti veril(e)medi...

Bu gorusmeden ne cikarmis? Hic bir sey cikmaz. Sampiyonluk hayali bir baska bahara kalir. Tekrar kendi kendimizi yemeye baslariz, secim sonuclarina falan hic bir etkisi olmaz -orasini merak edenler rahat etsin-, bir kac uc-bes yil sonra tekrardan sampiyonluk icin oynayacak bir takim olusturuz, ve belki FB-GS falan ortalikta yoksa bu hasreti bitiririz.

Bir sampiyonluk yarisinin bu kadar kirletildigi, bu kadar saha disina cekildigine sahit olmadim. Aziz ve kurmaylari cildirmislar gibi kullanabilecekleri ne varsa sonuna kadar kullanmaya calisiyorlar. Bu gayretleri sonucu zaten boyle yanibasimizdalar. Bursaspor'dan ummadiklari bir darbe yeyip inisiyatifi bize kaptirmalari, ve bizim de ard arda bir turlu takilmamamiz onlari iyice cildirtti. O sebeple boyle iyi niyetli, hosgoru dolu gorusmelere basladilar.

Bu cuma aksami cok ilginc bir maca cikacagiz. Anti-Istanbul'un en onemli tarihi kalelerinden birinde Azizbaskanemrindeyim hocasi ve yonetimiyle, basbakan, bakanlar kurulu, federasyon, medya, tff vs.vs. bilumum destekli Es-es karsisinda bakalim ne yapacagiz. Sonra da bu mac sahada sonuclanacak. Bakalim, insallah oyle olur. Ama Es-es'in FB ile yaptigi mac pek sahada sonuclanmisa benzemiyordu...

Diyecegim o ki, haksizlik yapilmaz, basbakan bu ise alet olmaz, eger bir sey olursa oyle yapariz boyle yapariz cesaret edemezler vb. gibi iyi niyetli-kendimizi avutmali tepkiler ne yazik ki gercekci degil. Bu tip haksizliklar, oyunlar -hem de bize karsi- cok yapildi. Ve her sey, sanki hic bir sey olmamis gibi, ayni sekilde devam etti. Yine, yeni, yeniden yapilmamasi icin hic bir sebep yok. Ellerinden gelirse yapacaklarindan hic bir kuskum da yok. Ellerinden gelmemesi icin ne yapabiliriz burasi onemli.

tamuğ yamtar
19.04.2011, 13:30
başbakan ciğerparesi olan kızını hasta Trabzonsporlu Sadık Albayrağın oğluna vermiş..

Süper cümle :) Gerçekten tebrik ediyorum.

Vallaha hocam bana da bu tarz başlıklara hemen tepki gösterenler siyaset yapıyor gibi geliyor.

Hatta siyasetin babasını yapıyorlar.

Aynı sizin şu anda yaptığınız gibi.

Sn. Başbakanın FB'li olmasını bir önemi yok benim adıma.

Ama Fb'li olma serüveninin anlattığınız cümleler enteresan.

Yani birşeyleri toparlayayım diye, baya kopmuşuz oralarda.

Gerçi bu devir garip bir devir zaten.

Kısacası inşallah şampiyon oluruz.

İnanın şampiyon olursak, bugüne kadar olunmuş tüm şampiyonlukların en hakedilmişi olacak.

sametaydin
Trabzonspor üstünden başbakana saldırmayınız....adam İstanbulda kasımpaşada doğmuş,orada büyümüş,orada top oynamış ve o yıllarda febeşe gönül vermiş,burda anormal olan ne ???...dünyadaki herkes illa Trabzonsporlu mu olacak ??? ya da Trabzonsporlu olan herkes şerefli de olmayan herkes şerefsiz midir ???..başbakan ciğerparesi olan kızını hasta Trabzonsporlu Sadık Albayrağın oğluna vermiş...Başbakanın bu sene Trabzonsporun şampiyon olmasını canugönülden istediğine inancım tam...Azize gidip başbakana ağlamış olabilir,varsın ağlasın...bu konu üzerinden siyaset yapmayalım,insanlara zanlarla çirkinlik isnat etmeyelim, şampiyon olamazsak esas sorumlu olan bu tutum olur bence....saygılar

mehmet yıldırım başbakana saldırmak için kimsenin trabzonsporu kullanmasına gerek yok. Böyle bişeyi kimse yapmaz. Sen rahat ol.

Özkan sümerin istifasıyla sonuçlanan olaylarda başbakan kimin yanında yer almıştır haklı olan ve mağdur olan tarafın mı yoksa hem suçlu hem güçlü olan tarafın mı? Gördüğün gibi başbakana zanla değil gördüğüm bişeyle çirkinlik isnat ediyorum. Çünkü çirkinliği başlatan kendisiydi.

Saygılar.

Tangerine Dream
Futbolcu kardeşlerimizin bu olaydan etkileneceğini düşünmüyorum. Onlar taraftarın aksine kulaklarını şampiyonluk kelimesi hariç her şeye kapatmış ve hedeflerine odaklanmış emin adımlarla yürüyorlar. Rakibin son maçını ne şekilde kazandığı, medyadaki psikolojik harekat bile onları yıldırmamış ki çıkıp Bursaspor'u hiç paniğe girmeden yenmesini bildiler. Keşke bizler de onlar gibi olabilsek.

karayel_5461
19.04.2011, 13:31
ya bu adamın ağlamadığı kapı kalmadı bu senede şampiyon olamazsa artık fenerin başında duramayacağını biliyor...allahın izniyle şampiyon olacağız türk futboluda bu adamdan kurtulacak

izzet
19.04.2011, 13:32
http://www.internethaber.com/trabzon/senol-gunese-buyuk-saygisizlik--258488h.htm

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=98072

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=97549

Adalet evet... hIhI...

Hasan Al:

Trabzonspor kulübü başkanı Özkan Sümer, olaylı Fenerbahçe maçı sonrası istifa etti.
Küçük Büşra'nın kafası, Fenerbahçeli hooliganlar tarafından yarılmıştı.
İstifa nedeni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Fenerbahçe'ye verilen ceza çok ağır'' açıklamasının ardından tahkim kurulunun bu kulübe verdiği bir maçlık cezayı kaldırmasıydı.

Kimsenin kimseyi Alet etmesine gerek yok zaten:rolleyes:

Burçak
19.04.2011, 13:34
kapalı kapılar ardında ağlamıştır. ayaklarına dolanıp yalvarmıştır. başarı olmam gerek yoksa beni tefe koyar çalarlar demiştir aziz.

ibrahim
19.04.2011, 13:35

Bosuna ugrasma. Bu forumda konu Basbakan oldumu hortlayan art niyetli insanlar var. Sorunun cözümüne hicbir katkisi olmadigi gibi sürekli ortami germeye calisanlar var. Onlara ne anlatsan bos.

Tunga
19.04.2011, 13:36
Dün fenerin başşebeğini yeni tesislerini basına gezdirirken gördüm. Üzeri açık bir şantiyede şakır şakır yağmur ve kıştan farkı olmayan buz gibi bir havada hem de. Durmadan zorlama olarak gülüyor, kahkaha atıyordu. Bir sebebi olmalıydı diye düşündüm.

Bugün bu görüşme; anlamsız, sebepsiz, gereksiz.

Bu görüşmede ne konuşulduğunun, ne sözler verildiğinin hiç önemi yok. Önemli olan bu görüşme ile spor kamuoyuna verilen mesaj. Tıpkı kalem hediyesi ile olduğu gibi.

Belirleyici olan elbette sahadaki performanstır; ama

- Bir başkanın başbakandan medet umacak hale gelmesi
- Sporu siyasete hizmet vesilesi değil, yem yapmak
- Kendine hak talep etmekten ziyade rakibinin haksızlığa uğraması için talepkar olmak
- Maçlarda gol atmak yerine penaltı almaya uğraşmak
- Bu ziyarete uydurdukları ahmakça bahanelere inanmamızı beklemek
- Hakemlerin düdüğe üfleme direncini kırmak

İşte bunlar da sadece şampiyonluk yarışınının değil, Türk Futbolu'nun da dibine dinamit koyar. Ama onlar basit bir menfaat için ülke, namus gibi değerleri hiçe saymayı sindirirler. Onun için onlar fenerlidir.

Gaziantep maçından sonra samimi görüştüğüm tüm fenerli arkadaşlarımı aradım. "Eğer bu maçı izlerken mideniz bulanmadıysa, düştüğünüz içler acısı hali göremiyorsanız/görmüyorsanız, kendinizi kul hakkı yemiş gibi hissetmiyorsanız demek ki benimle arkadaş olmayı hak etmiyorsunuz" dedim.

Sporla - siyaset menfaat çakışmasına girdiğinde, dünyada iyi tek bir örneği yoktur ki, ardında hayır olsun.

Trabzonspor büyüktür arkadaş! Çok büyüktür! Çok çok büyüktür! Adamı böyle cenin pozisyonuna sokar. Kimyanı bozar!

Özetle: Çok gururluyum. Bunlar bizim takımı, yönetimi ve teknik adamları ancak motive eder.

28TS61
19.04.2011, 13:38
utanmadan bir de spora siyaset bulastirmayin diyorlar.

tiksiniyorum artik bu yasananlardan. cumhurbaskanindan, basbakanindan tut milletvekillerine kadar tiksiniyorum.

hakkim varsa hic bir hakkimi helal etmiyorum. haram zikkim olsun.

ülkenin problemleri dururken bunlar top pesinde kossun

ESER
19.04.2011, 13:39

burada elestirilen olay basbakanin fbli olup olmamasi degil, boyle bir surecte fbye koltuk cikar nitelikteki bu davetidir.

bu ligde mac yonetecek bir hakem olsaniz , yada o hakemleri yoneten kurumun baskani olsaniz yada siradan bir yag tuccari iken ulkenin en onemli organizasyonunu yoneten kisi konumunda olan tff baskaninin yerinde olsaniz bu gorusmeyi boyle mi yorumlardiniz..?

aziz denen adamsi daha dun aciklama yapti resmen Trabzonun onunu kesin ki sampiyon olalim diye.. o aciklamanin uzerine fbyi makama cagirmak cok mu masumhane bir eylem? aramayalim mi bunun altinda capanoglu?

basbakan yada herhangi birisi , isteyen istedigi takimi tutsun . beni zerre kadar ilgilendirmiyor.. ammaaaaa basbakan benim 27 yildir bekledigim ani calmayi planlayan it surusune alenen , resmen kol-kanat geriyor ise ben de kendimce sorarim ne oluyor diye.. sormayalim mi ?

bu olayda basbakanin elestirilmesi kadar dogal bir olay olamaz. basbakan herkesin basbakani ise bunun geregini yerine getirmek ve herkese esit uzaklikta kalmak onun asli vazifesi..

futbol son yillarda yedigi mincik ve ince ayar kadar belki de hic yemedi.. bu ulkede hukumet istemiyor diye federasyon baskani istifaya zorlandi , bu ulkede hakkini savunamadigi icin Trabzonspor kulubunun baskani istifa etti.dunya kadar kulubun baskanlarina balans ayari yapildi, degistirildi. dunya kadar uyduruk bes para etmez proje takimi marka degeri yuksek ligimizde cirit atiyor . bunlar hep masumhane isler mi? bunlar dogru elestirmek mi yanlis..

karayel_5461
19.04.2011, 13:41
Bosuna ugrasma. Bu forumda konu Basbakan oldumu hortlayan art niyetli insanlar var. Sorunun cözümüne hicbir katkisi olmadigi gibi sürekli ortami germeye calisanlar var. Onlara ne anlatsan bos.

çok güzel yazmışsınız kardeşimde
daha dün fenerbahçe açıklama yaptı bize hata yapanlar trabzonada yasın diye liğin bitimine 1 ay kalmış böyle bir dönemde başbakanın biraz daha temkinli olması gerekmezmi
deseki ey aziz 1 ay sonra şamiyon olursan tüm futbolcularını al gel kutlayayım sizi ve camianızı ama bu gün iki takım yarışıyor böyle bir görüşme şık olmaz diyemezmiydi yarın trabzon hakem hatsıyla eskişehire yenilse bunun hesabını aziz yıldırımda veremez başbakanda
ondan sonra 96 yı hatırlayın ölen kardeşlerimizi....bence bu görüşme çok yanlış

miaksoy
fb maçında luganonun çirkinliklerini konuşuyoruz da,adamların yerine kendini koysana 2 tane yüzde 500 penaltımız çalınmasaydı biz ne yapardık,.

Bu nasil mantik ya. Bizim en az 3 tane yuzde 500 penaltimiz calinmadi (ankaragucu, antalya , bjk maclarinda) , hicbir futbolcumuz da lugano gibi cirkeflik yapmadi. Biz ne cirkeflik yapariz , ne de basbakana cikip aglariz. Trabzonspor'u fenerbahce ile karistirma.

doctorsurgeon
Bugünden itibaren bu seneki şampiyonluğu unutun. Umarım bundan sonra 100. yılımız olan 2067 de şampiyon oluruz, ama onu da ben göremem.

28TS61
19.04.2011, 13:42
bizzat kendi iletmis, hadi ya bizde inandik.

samandirada basin toplantisi yapip niye iletmedi vatandas olma istegini ?

aseld
bunun ters bir etkisi olursa (ki olacaktır) muhakkak hesabı sorulmalıdır. tek sözüm budur.

TSelif
fb maçında luganonun çirkinliklerini konuşuyoruz da,adamların yerine kendini koysana 2 tane yüzde 500 penaltımız çalınmasaydı biz ne yapardık,Allah Feneri daha beter etsin ama işi başka tarafları çekmeyin,ben niyeti az çok anlıyorum ama lütfen şu forumda tek gayemiz Trabzonspordur...

90 dakikalık maçı 101 dakika oynatsınlar diye ağlardık herhalde!

artvinli_mert
19.04.2011, 13:43
eyyyy ahali bu forumda sakın haaaa başbakana laf söylenmesin rahatsız olan arkadaşlar var. Sizin ne haddinize başbakanı eleştirmek o insan üstü bir kişi hem siz yaptığınız siyaset ama onların yaptığı saygı duymak eyy trabzonsporlular siz asla şampiyon olmayın yeter ki başbakana laf söylenmesin...

siyaset yapma şekli
Bakın başbakan buraları okur alayınızı ergenekondan içeri aldırır (siyaset böyle yapılır işte)

Hakkı koruma şekli

Başbakan bu görüşmeyi yaptığı an gidecek şampiyonluğun müsebbidir (buda eleştiridir siyasetsiz Trabzonspor hakkı için)

Şimdi siz istediğinizi yapın

Fatih Özkan
Ulan gel de deli olma!
Hadi Aziz de zeka, beyin yok!
Başbakan böyle bir ortamda nasıl olur da kabul eder bunları makamına ?
Kaç etti bu ?
Kanka oldular iyice...
Kalemi gönderdi de yetmedi mi ?
Yoksa Aziz kalemi tam olarak yerleştiremedi mi ?

winner
şu olayda bile hala birilerini savunmaya çalışan arkadaşlar es es maçında hakem tarafından doğranmamız ve olası puan kaybı halinde renkdaşlarının yüüzne bakabilecek mi acaba?

unutmayın burası trabzonspor forumu.burada öncelik trabzonspor ve trabzonspor'luluktur.kimsenin sisyasi menfaati değil.

cihayan
19.04.2011, 13:44

9 ya da 20 puan farkla sampiyon olacaksin diye bir kanun yok. Onemli olan sampiyonlugu kaybetmek de degil. Onemli olan mucadelenin bu kadar haksiz, adaletsiz taraflara cekilmesi. Yeter ki iyiniyetli, sonuclari sahada alinan, hatalari da artniyetli olmayan bir sekilde olsun hersey. O zaman FB gelsin yirmi puan gerimizden sampiyon olsun onlari kutlarim bile. Burada bagirmamiz, kizmamizin nedeni goz gore gore bizi dogramak istemelerine, cirkinlikle, cirkeflikle sampiyonlugu elimizden almaya calismalarina. Ve bu oyunlarina her turlu kurum, kurulus ve kisiyi alet etmekten cekinmemelerine...

mhayri
Yarışın kızıştığı bu son dönemde hiç bir şey konuşmasalar dahi Sayın Başbakan'ın bu zerzevatı resmi olarak makamında kabul

edip elini sıkması bile her türlü manipülasyna açık ve her an etki altında kalabilecek futbolu yöneten güruha açık bir

mesajdır.

Ve bu mesajın meyvelerini ilk maçta göreceğimizi sanıyorum...

İnşallah ben yanılırım...

Fatih Özkan
Biri de çıkmış Başbakanı savunmaya çalışıyor hala!

Külünkoğlu
başbakan ciğerparesi olan kızını hasta Trabzonsporlu Sadık Albayrağın oğluna vermiş...
Yani Başbakan Trabzonsporlu damat mı aramış ?

Murat Erdem
Şimdi görüntüler geçiyor TV de SN.Devlet büyüğümüz kravatlı, ceket düğmeli...FB'nin iftiharı Aleks kravatsız, gömleğin yakası açık...tüküreyim suratınıza...

Mustafa Yüksek
Gerçekten bunların hiçbirinde şeref yok mu?

Biz gerçekten de bu yapılana tepki koyamayacak kadar aciz mi kaldık?

Biz gerçekten bu görüşmenin art niyetli olmadığını düşenecek kadar saf mı olduk?

Biz gerçekten sırf bizden, sırf oy verdik diye bu riyakarlığa göz yumar mı olduk?

Ya bu ülke bu kadar kirlendi mi gerçekten?

Hazmedemiyorum, kabullenemiyorum. Fener maçından beri aptal kutunun bana aktardıklarına inanamıyorum. Bu oyun fazlaca adaletsiz benim için.

Başkasının hakkını yemek için plan yapan ne kadar adam varsa Allah'a havale ediyorum. Elbet hesap sorulacaktır. Elbet.

zaferyıldız
19.04.2011, 13:45
bu olay,,bundan sonra trabzonsporumuzun herhangi bir haksızlığa uğramama garantisi de olabilir

çünkü eğer böyle bir şey olursa ,nasıl bir risk aldığını rte çok iyi biliyordur..

başbakanın bu kadarlık bile ileri görüş yoksunu olmadığını düşünüyorum

o yüzden daha dikkatli olunacaktır,ts aleyhine hata beklemiyorum

ama fb nin önünde de değil taş toz kalmayabilir bundan böyle,, orası ayrı

nasılsa ipler bizim elimizde ,biz kaybetmeyelim sorun yok..

ama yüreğimiz canımız yanarsa ,affımız olmaz

2002 den beri başka bir yere oy basmamış ben hiç tereddüt etmem mesela

eminim çoğunluk böyledir..

o yüzden bu saatten sonra bize karşı hata beklemiyorum ben,,

28TS61
19.04.2011, 13:45
yönetimimizden aciklama bekliyorum. tepkimizi vermeliyiz

artvinli_mert
19.04.2011, 13:47
Yani Başbakan Trabzonsporlu damat mı aramış ?

yok aramamıştır, trabzonluyuz diyince hemen vermişdir. trabzonluluğuna bir kere görseydik damadın kaç kuruşu geçmiş kaç maça gelmiş ne hayrı olmuş

mhayri
19.04.2011, 13:48
Ben Sadri bey'in yerinde olsan Spor bakanını devreye sokup yarın için bir randevu alıp takımı kabul edeceği

bir ortam sağlardım. Ama bizimkiler bunu yapabilir mi asla...Sebebi malum" makamı kullandı" demesinler...

Bir gün de şu lobi denen gücü dibine kadar kullandığımızı görecekmiyim acaba...

artvinli_mert
19.04.2011, 13:49
..artvinli arkadaş,işi çarpıtma...Başbakanın Trabzonspora bi haksızlık yapmayacağını anlatmaya çalışıyorum...başka bi şeyini övdüğümü gören var mı...senin ve senin gibilerin bu foruma balıklama dalmasının sebebini bende Türk toplumu da iyi biliyor...

Sende trabzonun şampiyon olmasındansa başbakana laf söylenilmemesini yeğliyorsan ben ne yapayım. Senin gibi binlerce var 27 yıldır yoksa neden şampiyon olamayalım...