PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Dayanışması. Teşekkürler Trabzonspor Yönetimi

Sami Kuk
17.04.2011, 22:21
Fazla söze gerek yok.61 Dakkada her maçta ... Trabzon olamassın şampiyon bağıranlara gelsin..

http://img130.imageshack.us/img130/88/newsmansetresim45krdnz.jpg (http://img130.imageshack.us/i/newsmansetresim45krdnz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Sefa
17.04.2011, 22:23
Dakika 1 gol 1 Samsunlular yalakalık diyor. Size bir şey yapanda kabahat haklılar..

Giresun iddialı olmasa da atlanmamalıydı..

28TS61
17.04.2011, 22:26
ben böyle seylere karsiyim. herkes kendisi icin oynar.

madem böyle bir sey yapiyorsun o zaman kardes takim dedigin sanliurfasporu neden eklemiyorsun.

Selman
17.04.2011, 22:26
Gereksiz bir hareket.Bize ne Samsun'dan, Rize'den, Ordu'dan.Özellikle Samsun'dan.Adamlar ibne Trabzon olamazsın şampiyon diye bağırsın her maç sen "Şampiyon Samsunspor" yaz.Olacak iş değil.

SEDAT
17.04.2011, 22:29
- Nerde Giresun ki öncelikli olmalıydı , Samsun hariç güzel oldu...

Özge
17.04.2011, 22:32
Diğerlerine bir şey demiyorum ama Samsunspor çok gereksizdi.

EROS87
17.04.2011, 22:33
iyi düşünülmüş.
hele samsun olması daha iyi olmuş.
onlar terbiyesizliklerine devam ettikçe bu gibi davranışlar onları daha fazla rahatsız eder. umarım seneye de ligde samsunlular ne yaparlarsa yapsın bizimkiler fazla ciddiye alıp muhattap olmazlar.

bu üç takımında süper lige yükselme durumu var, giresun ise alt sıralarda herhalde bu yüzden düşünülmemiştir.

Hekimoğlu
17.04.2011, 22:36
Çok Gereksiz

28TS61
17.04.2011, 22:37
hani nerde kardes takim dedigimiz sanliurfaspor ?

MuratJ
17.04.2011, 22:42
yanlış bir hareketti bence. hiç gereği yoktu ayrıca.

EmreYavuz61
17.04.2011, 22:44
Gereksiz bir hareket...Seneye Samsun lige çıkar maçı kazanırız sonra derler ki siz onlara jest yaptınız onlarda size...Ayrıca Samsun ile iyi ilişkilerimiz zaten yok...!!!

Sami Kuk
17.04.2011, 22:45
Vayy bee inanmıyorum size.Tek tek dökülüyor diğer karadeniz takımlarına anti pati olanlar..Böyle yaparak milletin dediklerinin altına imza atıyosunuz.İnanmıyorum size yazıklar olsun.

Cengiz Çubukcu
17.04.2011, 22:50
sen aldırma Sami, çok güzel hareketler bunlar.... yönetimin yaptığı çok güzel bir jest, kim düşündüyse helal olsun...maçı izlediğim kahvedeki Ordulu arkadaşların gözleri doldu, Samsun için de güzel bir gelişme ....

Mira_61
17.04.2011, 22:52
Gayet beğendim.Kimin aklına geldiyse tebrikler.Rize ve Ordu candır.Samsun için bende ihtiyatlıyım.Ama biz abiliğimizi yapmış olalım.Ne kaybederiz ki ?

SEDAT
17.04.2011, 23:11
- Giresun'da olmalıydı ne olursa olsun , şimdi Giresun'lular biz neden yokuz dese haklılar kardeşim , Samsun'un ne işi var orda , Giresun'luların gönlü alınmalıdır hemen , ayıp ya...

Cengiz Çubukcu
17.04.2011, 23:12
- Giresun'da olmalıydı ne olursa olsun , şimdi Giresun'lular biz neden yokuz dese haklılar kardeşim , Samsun'un ne işi var orda , Giresun'luların gönlü alınmalıdır hemen , ayıp ya...

ne alakası var o zaman Gümüşhane de 3. ligde şampiyonluğa oynuyor onlar da bozulsun Sedat :)

SEDAT
17.04.2011, 23:13
ne alakası var o zaman Gümüşhane de 3. ligde şampiyonluğa oynuyor onlar da bozulsun Sedat :)

- Olsun abi :) madem böyle bişey yapıyosun yap hepsini , zormu , kucakla ağbi olarak :)

Sami Kuk
17.04.2011, 23:18
Bende açık söyleyim samsunun yerine giresunu tercih ederdim.Ama giresun yarısta yok diye yapmadılar.Yoksa art niyet yok..

Göz attım samsunlular forumda.Bunlar adam olmaz.Rizespor forumlarında yayınlınırken teşekkür msjları varken.Bunnlar bügün samsun maçında i.. trabzon olamassın sampiyon bagıramadık ceza almayalım diye yazıyorlar.Dua ediyorlar trabzoın olamassın sampiyon diye.Sen sabır ver

Cengiz Çubukcu
17.04.2011, 23:20
Bende açık söyleyim samsunun yerine giresunu tercih ederdim.Ama giresun yarısta yok diye yapmadılar.Yoksa art niyet yok..

Göz attım samsunlular forumda.Bunlar adam olmaz.Rizespor forumlarında yayınlınırken teşekkür msjları varken.Bunnlar bügün samsun maçında i.. trabzon olamassın sampiyon bagıramadık ceza almayalım diye yazıyorlar.Dua ediyorlar trabzoın olamassın sampiyon diye.Sen sabır ver

seneye onlar da çözülürler merak etme :) suni kavgalar bir gün gelecek bitecek...

mehmets61
17.04.2011, 23:26
biz abiligimizi yaptık samsun a yok anlamıyorlarsa kendileri bilirler:)giresun yarışta degil diye yapılmamış herhalde yoksa bir art niyet oldugunu düşünmüyorum.samsun yerine bolu ya başarı dilemelerini tercih ederdim:)

sakaryalı.61
17.04.2011, 23:37
Diğerlerine bir şey demiyorum ama Samsunspor çok gereksizdi.
aynen doğru tespit.... ne hikmetse samsun hep trabzonsporun karşısında olmuştur seyircisi ve futbolcusuyla.

hAtes
17.04.2011, 23:45
Yönetime teşekkürler.
Ayrıca bugün ilk defa samsun maçında Bize küfür etmemişler.İnş devamı olur.Ne kadar hata yapsalarda biz abileriyiz affederiz.

İHSAN
17.04.2011, 23:47
birader, boşver her şeyi; normal bir davranış olarak düşünmeye çalış. yapılan şey gayet nazik ve dostane bir temenniden ibaret. doğru bir davranış. ha, Giresunu da eklese miydi? olabilirdi tabi. ama eklenmedi diye yapılan kötü olmaz ama dimi. kaldı ki, "şampiyon" kelimesi kullanılmış. giresun için ne yazacaktı bu durumda? şampiyon yazsaydı, bu sefer "dalga mı geçiyorsunuz" demeyeceklermiydi?

iyi oldu, iyi. bir tek samsun'a biraz fazla geldi gibi düşündüm başta amma velakin, iyilik yapıp denize atmak en iyisi. biz doğrusunu yapalım, kıymet bilmeyenler utansn.

Sami Kuk
17.04.2011, 23:50
Yönetime teşekkürler.
Ayrıca bugün ilk defa samsun maçında Bize küfür etmemişler.İnş devamı olur.Ne kadar hata yapsalarda biz abileriyiz affederiz.

forumlarında yazmıslar.ceza almamak için etmemısler.ama ıclerınde kalmıs..

Misina
17.04.2011, 23:50
Rize ve Orduya Eyvallah ama daha bir kaç hafta önce İ.ne Trabzon olamazsın Şampiyon diyen Samsun için aynı şeyi söyleyemem.

Since1912KsK
17.04.2011, 23:56
çok güzel düşünülmüş şık hareketler.. :alkış:

Uğur GEMİCİOĞLU
18.04.2011, 00:30
Trabzonspor yönetimi çok ayıp etmiştir bana göre. Giresunspor' un iddiası olmasa bile " Yanındayız Giresunspor " yazılabilridi. Yani ben çok çok kırıldım.

hAtes
18.04.2011, 00:32
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/206406_1762991187017_1006219669_31498922_2796602_n .jpg
Samsun sokakalarında asılıymış şu anda bu bayrak :)

Cem Akyüz
18.04.2011, 01:57
Gereksiz bir hareket.Bize ne Samsun'dan, Rize'den, Ordu'dan.Özellikle Samsun'dan.Adamlar ibne Trabzon olamazsın şampiyon diye bağırsın her maç sen "Şampiyon Samsunspor" yaz.Olacak iş değil.

Kesinlikle katılıyorum.Bize ne diğer takımlardan neden böyle birşey yapıldı anlamış değilim.İnşallah bir daha tekrarlanmaz

Ilelioglu
18.04.2011, 03:15
Bence dogru bir tutum degil, sonucta ne onlar bizi ne de biz onlari ilgilendiriyoruz.

Avrupa'yi örnek alsinlar.

;):)

Sami Kuk
18.04.2011, 10:59
Moralimi bozdunuz yeminle.Ozaman ben boşa tutuyorum Trabzonsporu tutmayım.İlgilendirmesin öyle diyorsunuz..Trabzonlu veya Karadenizli olmayıp Trabzonsporu tutanlar baslıgı altında böyle konusmyosunuz..Hosunuza gidiyor.Rize stadında 61.dakka kutlandımı hosunuza gidiyor.Gereksizdi demiyorsunuz..

Demekki hala devam ediyormus bu durum Trabzon insanının diğer karadeniz insanını sevmemesi.Yazılanlar bunu gösteriyor..Utandım resmen

bahadır2561
18.04.2011, 11:17
gereksiz bi çalışmaydı inşallah bi daha olmaz. .

Adem Erdoğan
18.04.2011, 11:33
Taraftarımızın gereken anlık tepkiyi verdiği için teşekkürler.

Dursun Kaplan
18.04.2011, 11:34
Gereksiz bir uygulama.

Sefa
18.04.2011, 12:46
Moralimi bozdunuz yeminle.Ozaman ben boşa tutuyorum Trabzonsporu tutmayım.İlgilendirmesin öyle diyorsunuz..Trabzonlu veya Karadenizli olmayıp Trabzonsporu tutanlar baslıgı altında böyle konusmyosunuz..Hosunuza gidiyor.Rize stadında 61.dakka kutlandımı hosunuza gidiyor.Gereksizdi demiyorsunuz..

Demekki hala devam ediyormus bu durum Trabzon insanının diğer karadeniz insanını sevmemesi.Yazılanlar bunu gösteriyor..Utandım resmen

Rize'ye niye yaptınız diyen yok bir tane. Niye yapıldı diyenler tam yapılmadığındandır. Yapıyorsan Giresun'u da koy. Samsun'u koyduysan onu da koyacaksın.. İddiası var yok farketmez.

Böyle bir manzara ortaya çıkacağı belliydi o yüzden hiç yapılmamalıydı diyor onlar.. Yoksa Rize'den, Ordu'dan, Samsun'dan, Giresun'dan bize ne ne halleri varsa görsünler demek için değil..

Bir de şu var Karadeniz'deki bazı arkadaşlar biz dedik mi alınıyor kızıyorlar. Samsun'a bir laf dedik mi Samsunlular özellikle. Ama şu var biz Samsunlulara değil Samsunsporlulara diyoruz bunu onlar bunun dışında olduklarını bile bile alınmalarını anlamıyorum..

DNA-TS
18.04.2011, 13:01
bu işin sonu yok 54 sakarya 28 giresun falan derken skorbord reklam tabelasına döner en güzel yolu bu iş pankartla halletmemiz lazımdı eskiden olduğu gibi.dün yapılanlara trabzonlu olmayıpta trabzzonspor tutanlardan birisi olsayım alıngnlık gösterirdim niye benim memleketimin ismi geçmiyoır diye

Sami Kuk
18.04.2011, 13:04
Rize'ye niye yaptınız diyen yok bir tane. Niye yapıldı diyenler tam yapılmadığındandır. Yapıyorsan Giresun'u da koy. Samsun'u koyduysan onu da koyacaksın.. İddiası var yok farketmez.

Böyle bir manzara ortaya çıkacağı belliydi o yüzden hiç yapılmamalıydı diyor onlar.. Yoksa Rize'den, Ordu'dan, Samsun'dan, Giresun'dan bize ne ne halleri varsa görsünler demek için değil..

Bir de şu var Karadeniz'deki bazı arkadaşlar biz dedik mi alınıyor kızıyorlar. Samsun'a bir laf dedik mi Samsunlular özellikle. Ama şu var biz Samsunlulara değil Samsunsporlulara diyoruz bunu onlar bunun dışında olduklarını bile bile alınmalarını anlamıyorum..

Giresun yapıLmadı diyemi karsı cıkıyorlar sanki.Keşke yapılmasaydıda görmeseydim şu yazıLanLarı.Bu başlığı acana kadar ne mutluydum.Riz-Trabzon arası bayagı iyi oldu.Eskisi gibi değil falan diyordum.Megerse kendimi kandırıyomusum.Yazınlanlara bakalırsa hala kötü gözle bakan çok karadeniz takımlarına

Neyse ben Trabzonsporumuzu ,Rizesporumuzuda çok seviyorum.Diğer karadeniz takımlarınında süper ligde olmasını isterim.Rizede her maçta 61.dk kutlanınca.Sesiniz çıkmıyor gereksiz demiyorsunuz..Trabzonlu olmayıp Trabzonsporu tutan çok sayıda Karadenizli var.Hatta bu forumda çok sayıda var.Onlara saygınız olsun ya.

Dahada girmicem bu foruma bu arkadaşlarla aynı ortamda durmak istemem..Bazıları abartma diyecek ama öyle değil.Konuyu kilitlerse yönetici arkadaşlar sevinirim..

S@K@RON_61
18.04.2011, 13:07
Trabzon kendıne yakısanı yaptı ve büyüklük yaparak macta karadniz ekiplerinın ısmını yazarak süper ligte görmek istediğini belirtti yanlış olan giresunun olmamasıydı.

bangkook_61
18.04.2011, 13:35
Açıkçası ben çok olumlu buldum. Ama Sami Kuk arkadaşımız haklı. Karadeniz takımlarıyla şu an iyi olmamızın sebebi bence onların 2.ligde olmaları. Süper Lige çıktıklarında ben yine eski günlerimize dönmeyi bekliyorum. O zaman kim başlatır, hangi taraf başlatır onu zaman gösterir. Sami arkadaşımda forumdaki iki yüzlülüklere haklı olarak isyan etti. Ayrıca tribünlerden sadece Samsunspor'a protesto da hoşuma gitti yalan yok.

Mustafa ÖZDEMİR
18.04.2011, 13:47
bu nasıl dayanışma .giresunspor hani...

winner
18.04.2011, 13:52
samsunspor camiası ve genel olarak samsun şehrinde bize karşı bir hazımsızlık hep olmuştur.olaylı geçen maçların yanında samsun bize futbolcu da vermez, istanbul takımlarını tercih eder.

tanju,ertuğrul,serkan,celil,ali akdeniz gibi yıldızı parlamış oyuncular ilk aklıma gelenler.

orhan kaynak dışında samsun dan bize gelen hatırlamıyorum, adnan gibi sıradan olanlar hariç.orhan da zaten bize gelip parlamıştı.mehmet yılmaz kiralıktı orada, onların futbolcusu değildi.

Cem Akyüz
18.04.2011, 14:02

Ben yine söylüyorum Trabzonspor'u tutanlara bir lafım yok başımızın üstünde yerleri var.Benim anlamadığım biz bu şehirlerden hep küfür yedik yemeyede devam ediyoruz.Mesela samsun yaptıkları ortada,etrafımda bir sürü rizeli var resmen düşman gibi bakıyorlar bana.Sizin gibi düşünenler az evet ama bizi halen daha deyim yerindeyse düşman gibi görenler var.Trabzon insanı demişsin bu olayı biz başlatmadık her yerde küfürü biz yedik.Ne demişler ne ekersen onu biçersin.

Çağrı Çolak
18.04.2011, 14:08
Demekki neymiş dostluk kardeşlik olayını fazla abartmayacakmışsın..Türkiyede kim Rizeden başka şampiyon trabzon diye bağırdı yada pankart açtı yada konvoy yaptı şehirde? HİÇ KİMSE..Ama demekki hala bu işten nemalanlar var..Hala eski olayların düzelmesini içine sindiremeyen hazımsızlar var..Kabahat bizdeki öğrenci halimizle cebimizdeki son parayı bilete verip dün Trabzonu desteklemeye gittik..

Uzatılacak bir durum yok..Bu durumdan hiç bir karadeniz takımı bişey kaybetmez..Sadece klavye tribüncüleri klavye başından ortalığı karıştırıp köşeye çekilerek izler..Şu saatten sonra Allah herkesin gönlüne göre versin ;)

Hazar_
18.04.2011, 14:09
Samsun diye bir takımı tanımıyorum ben.Yok öyle bişey benim için.Taraftarıda öyle.

Oğuz ZEYTİN
18.04.2011, 14:10

Takım tutmakla şehirler arası münasebet ilişkisini çözemedim.

"Ozaman ben boşa tutuyorum Trabzonsporu tutmayım."

Niye boşuna tutuyor olasın Trabzonspor'u? Sana hissettirdiklerini düşün. Boşuna mı?

Trabzon'u, Rize'yi vs. görmemiş binlerce belki milyonlarca Trabzonspor taraftarı var. Bir grup insanın kalemle çizdiği coğrafi sınırdan dolayı ayrı gayrılık oluşacaksa Trabzonspor sadece Trabzonluların olsun.

Stadda omuz omuza verdiğim insana "memleketin nere" diye sormadım, eminim sen de sormazsın. Olimpiyatta rekor kıracağız derken "Rizeliler giremez" diye bir yazı veya anons gördün mü/duydun mu?

O yüzden küsmek yok! Düşün bak, Artvin'den başlayacak konvoylara, sen de Rize'den katılacaksın. Edirne'den gelenlere bizler katılacağız. Dört bir yandan akın olacak,Trabzon'da buluşacağız. Şampiyon takımımızı karşılayacağız. ;)

Yani bozma moralini, aksine neşelen!

*

Sonuç olarak beğenelim veya beğenmeyelim Trabzonspor yönetimi centilmence bir adım atmıştır. Karşılık gelmese dahi olumlu bir harekettir. Trabzonspor'u küçük düşürmez.

(Aslında bu olayı taraftarı 61. dakika öncesi ısındırma olarak görüyorum. Giresun ise plaka kurbanı olmuştur kanımca.)

ESER
18.04.2011, 14:12
dun gece yasananlar capulcu ayak takimi iki uc adamin kulubun kurumsal kimligince muhattap alinmamasi ve sallanmamasi adina guzel bir mesajdi bence. samsunsporun fener saksakcisi kitlesine kizip karadenizin bir sehrini yok saymak kulubumuze ve temsil ettigi degerlere yakismazdi. dun verilen mesaj acik ve netti samsunsporun istanbul saksakcisi ve yalakasi taraftarina..

" FARE DAGA KUSMUS DAGIN HABERI OLMAMIS " ;)

TSelif
18.04.2011, 14:15
Giresun unutuldu mu bilmiyorum ama madem böyle bir şey yaptınız Giresun da olmalydı o karede:)
Bu arada Samsun göründüğünde yuhalayanlardan biri de bendim .
Her maç bana küfreden ..bilmem ne olamazsın şampiyon.. şampiyon fener diye bağıran iğrenç yaratıklarla hiç işim olmaz.

mehmets61
18.04.2011, 14:20
burada karşı olanlar daha çok samsunspor un yaptıklarından dolayı orda olmaması gerektigini düşünüyor.onun dışında giresun ordu rize bolu sıkıntı oldugunu düşünmüyorum...

Koray
18.04.2011, 14:30
Elif abla Giresunspor'un şampiyonlukta iddiası olmadığı için yapılmamış galiba...

Aslında dünkü olay çok güzel oldu Samsunspor'lular kendi kendilerine gelin güvey olsun onlarla işimiz olmadığını anlamışlardır umarım, iplemediğimizin resmi belgesidir bu kulübümüz tarafından yapılan.

Akılları sıra rekabet oluşturmaya çalışıyorlar, neymiş karadeniz derbisi pehhh ilk önce iki takım arasında yapılan maçlara baksın Samsunspor'lular.

MuratJ
18.04.2011, 14:33
Giresun yapıLmadı diyemi karsı cıkıyorlar sanki.Keşke yapılmasaydıda görmeseydim şu yazıLanLarı.Bu başlığı acana kadar ne mutluydum.Riz-Trabzon arası bayagı iyi oldu.Eskisi gibi değil falan diyordum.Megerse kendimi kandırıyomusum.Yazınlanlara bakalırsa hala kötü gözle bakan çok karadeniz takımlarına

Neyse ben Trabzonsporumuzu ,Rizesporumuzuda çok seviyorum.Diğer karadeniz takımlarınında süper ligde olmasını isterim.Rizede her maçta 61.dk kutlanınca.Sesiniz çıkmıyor gereksiz demiyorsunuz..Trabzonlu olmayıp Trabzonsporu tutan çok sayıda Karadenizli var.Hatta bu forumda çok sayıda var.Onlara saygınız olsun ya.

Dahada girmicem bu foruma bu arkadaşlarla aynı ortamda durmak istemem..Bazıları abartma diyecek ama öyle değil.Konuyu kilitlerse yönetici arkadaşlar sevinirim..
Rize'ye laf atan olmadı. Alınganlık yapma.

Bende bu hareketi gereksiz buldum. Bunun nedeni Trabzonspor'un çok büyük olmasıdır. Trabzonspor'u sadece Karadenizliler tutmuyor ki. Bolu'lu da tutuyor. Mersin'li de tutuyor. Gaziantep'li de tutuyor. Egelilerde tutuyor..vs Bu hareket Trabzonspor'un büyüklüğüne yakışan bir hareket değil. Yani tabi ki Rize'yi seviyoruz orada bir sıkıntı yok. Ama diğer şehrin Trabzonsporluları demez mi keşke bizim de şehir olsaydı. Olay bu kadar basit.

Son derece gereksiz yapılmaması gereken hareketti.

Özkan
18.04.2011, 14:41
Şanlıurfaspor'u kardeş kulüp ilan ettiğimize göre onlar da anılmalıydı.

Sami Kuk
18.04.2011, 14:55
Rize'ye laf atan olmadı. Alınganlık yapma.

Bende bu hareketi gereksiz buldum. Bunun nedeni Trabzonspor'un çok büyük olmasıdır. Trabzonspor'u sadece Karadenizliler tutmuyor ki. Bolu'lu da tutuyor. Mersin'li de tutuyor. Gaziantep'li de tutuyor. Egelilerde tutuyor..vs Bu hareket Trabzonspor'un büyüklüğüne yakışan bir hareket değil. Yani tabi ki Rize'yi seviyoruz orada bir sıkıntı yok. Ama diğer şehrin Trabzonsporluları demez mi keşke bizim de şehir olsaydı. Olay bu kadar basit.

Son derece gereksiz yapılmaması gereken hareketti.

Giresunun olmamasında art niyet yok.Şampiyonluga oynasaydı oda olurdu..Ha olmasını isterdim..Keşke bunu skordborda degılde taraftardan daha degısık bir yöntemle görseydik.

Benim tepkim gereksiz diyenlere.Çoğuda bu takımları sevmedıgınden diyor.He tamam diğer takımlara haksızlık olmus o yüzden olmasaydı dıyenlere birşey diyemem.

Mustafa Yılmaz.20
18.04.2011, 15:01
Ordu 52
Rize 53
Samsun 55

Giresun ise 28. Bence arada fazla dakika farkı olduğu için konulmamıştır. :) Yani düşününce garip geliyor insana. Mesela onlarda 54 olsaydı konulabilirlerdi. Şimdi Sakaryalılar "biz 54'üz bizi niye koymamışlar" demesin :)

halil ibo
18.04.2011, 15:04
Ben de iyi olmuş diyenlerin tarafındayım.
En azından Karadeniz takımlarının daha haysiyetli mücadele edeceğini düşünüyorum.Öyle olmasını istediğim için belki de.
Mesela bir Eskişehir vurdumduymazlığı ile oynamazlardı fener karşısında,tarihte Rize'nin ve Samsun'un fener maçlarını hatırlıyorum da.

Sami Kuk
18.04.2011, 15:12
Ben de iyi olmuş diyenlerin tarafındayım.
En azından Karadeniz takımlarının daha haysiyetli mücadele edeceğini düşünüyorum.Öyle olmasını istediğim için belki de.
Mesela bir Eskişehir vurdumduymazlığı ile oynamazlardı fener karşısında,tarihte Rize'nin ve Samsun'un fener maçlarını hatırlıyorum da.

Rizespor herzaman Süper Ligde Bjk ve Fb nin beLası oLmustur..

çepni28
18.04.2011, 15:59
Trabzonspor yönetimi çok ayıp etmiştir bana göre. Giresunspor' un iddiası olmasa bile " Yanındayız Giresunspor " yazılabilridi. Yani ben çok çok kırıldım.

Kardeş bence gereksiz kırgınlık duyuyorsun,orası Trabzonspor klübü ve sen Giresunlusun diye Giresunspora başarı dilemek zorunda değil kimse ve istediği takıma başarı dileyebilir,gönlünden geçmiyorsa zorlamayla olacak şey değil zaten.Bence takılmamak lazım her camianın belli bir hassasiyeti vardır bu yüzden böyle kabullenmelisin Trabzonsporlu olarak bakıyorsan.Giresunspor forumlarındada tepki ve kırgınlık hakim ama bence gereksiz bir tepki..Ben bir Giresunspor taraftarı olarak asla kırılmadım,kızmadımda hala Trabzonsporun şampiyon olmasını destekliyorum İstanbul takımları karşısında,ben öyle istiyorum diye Trabzonsporda Giresunspora başarı dilemek zorunda değil.

Batuhan
18.04.2011, 16:05
58'de "Biz Şampiyon Olamazsak Sivasspor Olsun" jesti beklerdim şahsen :o

faysal
18.04.2011, 16:10
Bende Girasunluyum ve trabzonspor taraftarıyım :)
Ama keşke böle bişi yapıldığı zaman Girasunsporuda görseydik skorbordda, hiç olmazsa Yanınızdayız Girasunspor diye bişey olsa fena olmazdı,
Girasunspor forumlarında tepki ve sitem hakim,bence bu sitem,tepki gereksiz ama bazı kendini bilmezler olayı abartıyolar :)
İnşş ufakta olsa gönül alma işi yaparlar..

Çetocan
18.04.2011, 17:15
Bazı Samsunsporun forumlarına bakıyorum adamlar iyice azıtmıs yok söyle yaparız yok böyle yaparız bilmem ne yaparız gibi sacma sacma kelimler ve düsünceler dile getirmisler neymis efendim Burası Her Yer Degil Diye Bir Pankart Yapacaklarmıs....

Samsunsporda Bu Kuyruk Acısı Oldukca İclerindeki Bu Cürük Elmalar Oldukca Trabzonspor'umun Bu Tür Takımlarla İsi Olmaması Lazım

Erdem Keser
18.04.2011, 17:46
Rize'yi Ordu'yu anlarım da bu Samsun'un adının skorboardta yansıtılmasını kabullenemem.Adamların içinde öyle bir yara açmışız ki hala gitmemiş senelerdir.

Mehmet Zeki
18.04.2011, 18:30
Takımımızın H.Avni Aker Stadyumu’nda Bursaspor ile oynadığı karşılaşmada, müsabaka süresi sırasıyla Ordu, Rize ve Samsun illerimizin plaka numaralarına geldiğinde skorborddan bu takımlarımıza yönelik “şampiyon” mesajları yayınlanmış ve desteğimiz vurgulanmıştır.

Bölgemizin bu 3 önemli ekibinin Bank Asya 1.Lig’deki zirve mücadelelerine yönelik katkıdan başka amaç taşımayan bu mesajlarda Giresun ilinin göz ardı edildiği izleniminin oluşması bizleri fazlasıyla üzmüştür.
Sürekli iç içe yaşadığımız ve çok sayıda taraftarımızın bulunduğu Giresun kentindeki vatandaşlarımızın konuya gösterdiği hassasiyeti anlayışla karşılıyor, bu yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi doğrultusunda üzerimize düşen tavrı sergileyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
Saygılarımızla.

http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=7076#Icerik

Ilelioglu
18.04.2011, 18:43
Yönetim baska seylere kafa yorsun.

;)

faysal
18.04.2011, 18:48
Harika bir yazı olmuş :)

Alihan Ertürk
18.04.2011, 18:58
Bazı Samsunsporun forumlarına bakıyorum adamlar iyice azıtmıs yok söyle yaparız yok böyle yaparız bilmem ne yaparız gibi sacma sacma kelimler ve düsünceler dile getirmisler neymis efendim Burası Her Yer Degil Diye Bir Pankart Yapacaklarmıs....

Samsunsporda Bu Kuyruk Acısı Oldukca İclerindeki Bu Cürük Elmalar Oldukca Trabzonspor'umun Bu Tür Takımlarla İsi Olmaması Lazım

Samsunspor maçlarında ''Burası Her Yer Değil Şehr-i Samsun'' pankartı sürekli yerini alıyor.

The Legend
18.04.2011, 19:56
keşke 34. dakikada kümede kal gayse yazsalardı.

mit_o
18.04.2011, 20:32
biz büyüklüğümüzü gösterdik...
gerisini samsunspor bilecek... bundan sonra ki davranışları aramızda ki muhabbeti belirleyecektir...

Oğuzhan İnce
18.04.2011, 20:33
http://www.facebook.com/?ref=home#!/notes/fahrettin-erg%C3%BCn/karadenizliler-sampiyonluga-hazirlaniyor/10150151871664405

Sami Kuk
18.04.2011, 20:41
Külüpten acıklama olması iyi oldu valla..

Samsunlularıda takmayın.Forumlarında falan yazdıklarını.Bunların baskanları zaten bizim yerimize konusmustu 1-2 ay önce..Aynen şunu demişti..

Samsunspor buralardaysa ayaktaysa bu Rize ve Trabzonlular sayesindedir..

Onun için fazla kurcalamayalım..

Cengiz Çubukcu
18.04.2011, 20:49
http://www.facebook.com/?ref=home#!/notes/fahrettin-erg%C3%BCn/karadenizliler-sampiyonluga-hazirlaniyor/10150151871664405

bu benim çok hoşuma gitti :)

Burçak
18.04.2011, 20:53
bence gereksizdi.
çünkü bu tür hareketleri bakın birbirlerine maç veriyorlar diye yoran çok olabilecektir..

Sami Kuk
18.04.2011, 21:28
http://img813.imageshack.us/img813/1738/19003710150104248463820.jpg (http://img813.imageshack.us/i/19003710150104248463820.jpg/)

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:02
samsun hariç olumlu bakıyorum samsunu inşallah bir daha yazmazlar

Uğur GEMİCİOĞLU
18.04.2011, 23:02
Kardeş bence gereksiz kırgınlık duyuyorsun,orası Trabzonspor klübü ve sen Giresunlusun diye Giresunspora başarı dilemek zorunda değil kimse ve istediği takıma başarı dileyebilir,gönlünden geçmiyorsa zorlamayla olacak şey değil zaten.Bence takılmamak lazım her camianın belli bir hassasiyeti vardır bu yüzden böyle kabullenmelisin Trabzonsporlu olarak bakıyorsan.Giresunspor forumlarındada tepki ve kırgınlık hakim ama bence gereksiz bir tepki..Ben bir Giresunspor taraftarı olarak asla kırılmadım,kızmadımda hala Trabzonsporun şampiyon olmasını destekliyorum İstanbul takımları karşısında,ben öyle istiyorum diye Trabzonsporda Giresunspora başarı dilemek zorunda değil.

Abi sen de haklısın başarı dilemek zorunda değil. Ama diğer Doğu Karadeniz takımlarına başarı dilendiği bir yerde Giresunspor da olmalıydı. Şampiyon yazmasın tabi ki ama başarılar, yanındayız tarzı bir şeyler yazılsaydı. Zaten bununla ilgili açıklama yapılmış bu güzel bir gelişme.
Yani ya hepsi ya hiçbiri.

Canberk
18.04.2011, 23:03
http://www.cotanaklar.net/index.html

Alın size Karadeniz Dayanışması!!!
Burada yanlışı yapan Çotanaklar ama onları bu noktaya getiren kim ?

Canberk
18.04.2011, 23:05
Ve siteye girip ilk iki haberi iyi okuyun.
Hadlerini aşmaya başladılar ama...

ma80
18.04.2011, 23:08

evet bende gördüm keyif kaçıran bir olay ama beyinde yetersizlik olunca böyle error verebiliyor demek,sanmıyorumki bu davranış giresunluları yansıtsın.

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:09
''İşimiz var Topal Osmandan yarım kalan''kimin ne olduğunu görün işte hangi duygularla beslendiklerini görün şerefsizler

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:12
Mekanın cennet olsun Ali Şükrü Bey

Canberk
18.04.2011, 23:12
Hayır bu olayın sorumsulu biziz.
Adamlar haklı TEPKİ göstermekte.

Ama bir noktaya,bir sınıra kadar.
Bu kadar da ileri gidemezler...

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:15
Hayır bu olayın sorumsulu biziz.
Adamlar haklı TEPKİ göstermekte.

Ama bir noktaya,bir sınıra kadar.
Bu kadar da ileri gidemezler...

İşi Topal Osmana getirmeye gerek varmı bize resmen Pontus diyolar yada Ali Şükrü beyi katletmesine atıfta bulunuyorlar ayrıca giresun kaçıncı banka asyada Allah aşkına, olay belli değilmi

Uğur GEMİCİOĞLU
18.04.2011, 23:18
Devam devam güzel böyle. Kimlere laf anlatmaya çalışıyoruz.

EROS87
18.04.2011, 23:18
''İşimiz var Topal Osmandan yarım kalan''kimin ne olduğunu görün işte hangi duygularla beslendiklerini görün şerefsizler

yahu herşeyi bu kadar ciddiye almayın, o sitenin aktif 10 tane üyesi var yok... aktif olanda belli ki bu anı bekliyormuş:)

Canberk
18.04.2011, 23:19
Abi tamam ama bize bunun aynısını yapan Samsun'u desteklersek adamlara dokunur.
Ordu'ya Rize'ye lafım yok ama Samsun olması bize yakışmadı.
Hele Giresun'un olmaması...

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:20
Devam devam güzel böyle. Kimlere laf anlatmaya çalışıyoruz.
İşimiz var Topal osmandan yarım kalan ne demek peki???

Uğur GEMİCİOĞLU
18.04.2011, 23:26

Abicim bu yazı eğer Pontus'u kastediyorsa bu tamamen bu yazıyı yazanın "MALLIĞIDIR" bu kadar açık söylüyorum. Çünkü Pontus sınırı Samsun-Rize arasıydı sadece Trabzon değildi. Bu şahıs Karadeniz birlikteliğine tamamen karşıdır bence. Bunların yaptığı yanlıştır. Ama kulübün yaptığı da o kadar yanlıştır. Adamların eline malzeme verdiler resmen.

Batuhan
18.04.2011, 23:29
Yapılması yanlıştı. Ne gereği vardıki. Şu durumda ne diye büyüklüğümüzü göstermeye çalıştık. Bizi dünya biliyor zaten. Karadeniz takımlarından da destek almadığımız da ortada, biz niye destek veriyoruz. Sürünsünler ikinci ligde. Fenerbahçe'ye şampiyonluk yarışında başarılar'mış. Beter olun beter!

Ali İhsan
18.04.2011, 23:36
Giresunluyum.

Ve hiçbir Doğu Karadeniz iline husumetim yok.

Husumetim olması için bir sebebim de yok.

Ben çoğunuzdan farklı olarak Artvin'den Samsun'a tüm Doğu Karadeniz'i seviyorum. Sevmemi de kimse engelleyemez.

Murat'
18.04.2011, 23:37

Topal Osman'ın adamlarıyla beraber boğrak öldürdükleri Ali Şükrü Bey Vakfıkebir doğumlu bir Trabzon mebusuydu,galiba bunu kastediyorlar.

Uğur Aydın
18.04.2011, 23:41
Topal Osman'ın adamlarıyla beraber boğrak öldürdükleri Ali Şükrü Bey Vakfıkebir doğumlu bir Trabzon mebusuydu,galiba bunu kastediyorlar.
Onu ben zaten yukarıda yazdım ya onu kastediyolar yada pontus olayını ama bence her ikisindende dem vuruyolar çünkü ne zaman giresunla böyle ortam gerilse iki laflarından biri topal osman diğeri pontus

Cengiz Çubukcu
18.04.2011, 23:42
Topal Osman'ı, diğer karadeniz takımlarını düşürdüğümüzü sitelerine yazacak kadar cahil olan kişiler giresunlu olamaz...

talsuv61
18.04.2011, 23:55
Urfanın iddiası olmadığı için eklenmemiştir. Tıpkı giresun gibi. ama millete iyilik yaramaz ki. Herkes kavga için bahane peşinde.Biz büyüklüğümüzü gösterdik, onlar ne derse desin. Kötü niyetli laf edenler holiganlardır. Onlara hiç bir iyilik yaramaz zaten. Ben yapılanı Samsun da dahil çok doğru buldum.

Topal Osmanın yaşadığı yıllarda giresun diye il mi vardı? Boş verin Trabzon düşmanlarını.

Giresunda bi daha ki maça eklenir. Aslında haklılar.

Murat'
19.04.2011, 00:08
Pontus falan bunlar kel alaka şeyler, Trabzon Pontus'tu da Giresun bambaşka bir şey miydi sanki:)

Sefa
19.04.2011, 00:09
Pontus falan bunlar kel alaka şeyler, Trabzon Pontus'tu da Giresun bambaşka bir şey miydi sanki:)

Aynen Trabzon Pontus Devletinin sınırlarından bir haber saçmalıyorlar. Hepinizin adı Trabzon'du işte.. :)

İbrahim Gökhun Öztürk
19.04.2011, 01:55
ya bakıyorum da yönetim bişi yapsada ne kadar gereksiz desek diye bir ortam oluşmuş.adamlar hemserimiz istemeyelim mi iyi yerlerde olmalarını.yönetimi tebrik ederim çok ince bi davranıs.samsunspor taraftarlarının yaptıklarından nefret etsem de yinede basarılı olmalarını isterim karadeniz takımı oldugu için.giresunsporun da basarılı olmasını isterim ama forumlarında yapılan hadsizlikten umarım gün gelir pişman olmazlar...

SEDAT
19.04.2011, 02:00
- Bu yazıyı yazanlar Giresun'lu olamaz , ama o slaytları yapmayı akıl eden üstün zekalı kimse artık , hiçmi düşünmezmisin be birader , hiç yapmasaydınız daha iyiydi be...

danger00
19.04.2011, 02:09
Son bir ay içinde yapılan bütün yorumları tek bir kişi yapmış.:) Giriş sayfası da o arkadaş yapmış muhtemelen.

Fazla uzatılmaması adına bu mevzunun geçtiği mesajların silinmesi taraftarıyım.

Giresuspor başlığına attığım mesaj. Üzerinde fazla durulmaması gerekiyor.

Özkan
19.04.2011, 02:37
Topal Osman Ağa'nın aziz ismini ve hatırasını bu işe karıştırmayı Giresunlu arkadaşlara yakıştıramadım. Merhum Topal Osman Ağa İstiklal Harbimizin en önemli kahramanlarındandı ve Samsun, Amasya, Merzifon civarından Rize'ye kadar çok önemli işler yaptı. Allah ruhunu şad etsin.

Giresun ve Şanlıurfa da bu slaytlar arasında yerini alacaktır, ya da bu uygulama tamamen kaldırılacaktır.

lazrail8989
19.04.2011, 03:11
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150158588028138&oid=187130924652061&comments
Samsun taraftarlarının karşılığı yine bu olur!!!!

Uğur GEMİCİOĞLU
19.04.2011, 09:18
Topal Osman Ağa'nın aziz ismini ve hatırasını bu işe karıştırmayı Giresunlu arkadaşlara yakıştıramadım. Merhum Topal Osman Ağa İstiklal Harbimizin en önemli kahramanlarındandı ve Samsun, Amasya, Merzifon civarından Rize'ye kadar çok önemli işler yaptı. Allah ruhunu şad etsin.

Giresun ve Şanlıurfa da bu slaytlar arasında yerini alacaktır, ya da bu uygulama tamamen kaldırılacaktır.

Hic kimseye yapılmasın.

bASTURk
19.04.2011, 10:01
O sitenin admini fenerli değilse hiçbir şey bilmiyorum.
Çift kimlik ve karakter taşıyanları adam yerine koymaya gerek yok.

Trabzonspor!..

Trabzon'un takımıdır,Karadeniz'in takımıdır,bu kültürü ve başkaldırışı benimsemiş Urfalı'nın Maraşlı'nın takımıdır.

Çekemeyen,hasetinden çatlayan aşağılarda takılır ya da adam olurlar biz onları yukarı çekeriz.

Trabzonspor,Trabzon olmasa profesyonel liglerde bile değildiniz omurgasızlar!

HIRCINBEY
19.04.2011, 10:59
Samsun'un bile listeye alındığı dayanışma adı verilen bu olayda; sapına kadar Trabzonspor aşığı, hatta oransal olarak Trabzondan sonra en fazla trabzonsporlunun bulunduğu il olan sınır komşusu Gümüşhanelilerin olmaması çok üzücü. Her şehir aynı ligde olmayabilir ama genede bozuldum. Keşke hiç olmasaydı.

Ama gönül bu :) Herşeye rağmen hep destek tam destek.

Dursun Kaplan
19.04.2011, 11:02
Bu olayların böyle sapıtılmasına neden olan, bu ahmakça fikri ortaya çıkaran yönetimimizi canı gönülden tebrik ediyorum.

Güya dayanışma yaptılar.

Cengiz Çubukcu
19.04.2011, 11:30
Samsun'un bile listeye alındığı dayanışma adı verilen bu olayda; sapına kadar Trabzonspor aşığı, hatta oransal olarak Trabzondan sonra en fazla trabzonsporlunun bulunduğu il olan sınır komşusu Gümüşhanelilerin olmaması çok üzücü. Her şehir aynı ligde olmayabilir ama genede bozuldum. Keşke hiç olmasaydı.

Ama gönül bu :) Herşeye rağmen hep destek tam destek.

3.ligde playyoff'da başarılar :)

Erdem Keser
19.04.2011, 11:55
Yarı Giresun'luyum.Çok ağır şeyler yazacam ama Giresun'lular yanlış anlayacak.Bu olayın arkasındakiler şerefsizoğlu şerefsiz.Benim birinci dereceden tanıdığım ; hayatın boyunca kendisi dışında kimsenin başarı elde etmesini hazmedememiş, bunun yanında kendiside hiç bir halta yaramamış , hiç bir baltaya sahip olamamış çakallarda dahil olmak üzere.
Başlatacaklar Giresun'a da Samsun'a da.
Kabahat bizim yönetim kurulu üyelerimizde. Böyle ilginç jestler yapma çabalarını nerden akıllarına getiriyorlar.

çepni28
19.04.2011, 12:17

Tamamen boş bir site bakın kaç kişi takılıyor orada kimsenin iplemediği cahil tipler,böyle haddi aşan yanlışlar yapıyor,hemende cahile cahilce yaklaşan cahillerde karşılık vermiş.Bölücülerin ekmeğine kimse yağ sürmesin bu futbol yada hemşehrilik değil,vatansever aklı başında Türk gençliği olarak daha dikkatli olalım..
Şu yazılanlar çizilenler provake olmaya ne kadar yatkın olduğumuzun bir göstergesi,sevmeyin kimseyi zorla değil ama kışkırtıcı yazmayın yada yazılanları taşımayın böyle ortamlara bu Giresunspor yada Trabzonspor taraftarı olmak değil.

Külünkoğlu
19.04.2011, 12:22
Zekasızlık yapmasın kimse.

İki tane yazı koyacağım düşmanlık yapacaksanız bile bari doğru düşmanlık yapın.

Bu birincisi...

Karadeniz Takımları Trabzonspor'a yatıyor yalanı.

Bilindiği üzere Trabzonspor'un başarılarını hazmedemeyen bazı kimseler Trabzonspor'umuzun şampiyon olduğu yıllarda Karadeniz takımları sayesinde başarılı olduğu saçmalığını hiç bir delil göstermeden iddia etmektedirler.

İşte bu çalışma bu ezbere konuşan, Trabzonspor'un başarılarını hazmedemeyenlere kapak olması amacıyla hazırlanmıştır.

Aşağıda Trabzonsporumuzun şampiyon olduğu 6 sezon verilmiştir.
Bu sezonlarda 3 İstanbul takımına, Karadeniz takımlarına, ve Geri kalan takımlara kaybettiği maç başına puanlar yer almaktadır.
Lütfen dikkatlice inceleyelim.

Kısaltmalar: p: puan

1. Şampiyonluk - Sezon: 1975-76

4 Karadeniz takımıyla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 5 p/8=0,625 p
---------------------------------------------------------------
Geri kalan 9 takımla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 10 p/18=0,55 p
3 İstanbul takımıyla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 2 p/6=0,333 p

Görüldüğü üzere TS ilk şampiyon olduğu sene maç başına en çok puanı Karadeniz takımlarına kaybetmiştir.
2. en fazla puanı Geri kalan 9 takıma kaybederken, maç başına en az puanı 3 İstanbul takımına kaybetmiştir.

2. Şampiyonluk - Sezon: 1976-77

Maç başına kaybedilen puan → 4 p/6=0,666 p
5 Karadeniz takımıyla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 5 p/10=0,5 p
Geri kalan 8 takımla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 8 p/16=0,5 p

TS 2. Şampiyonluğunda maç başına en fazla puanı 3 İstanbul takımına kaybederken, zan altında bırakılan Karadeniz takımlarıyla, ligin Geri kalan 8 takımı arasında maç başına kaybedilen puanlar arasında bir fark yoktur.

3. Şampiyonluk - Sezon: 1978-79

Maç başına kaybedilen puan → 6 p/6=1 p
Maç başına kaybedilen puan → 9 p/18=0,5 p
Maç başına kaybedilen puan → 3 p/8=0,375 p

TS 3. Şampiyonluğunda GS ve FB ile kıyasıya çekişmiş ve en fazla maç başına puanı 3 İstanbul takımına kaybetmiştir.
2. en fazla maç başına puanı geri kalan 9 takıma kaybederken, en az maç başına puanı Karadeniz takımlarına kaybetmiştir.
Bu sene Samsunspor ve Boluspor sondan 2. ve 3. olarak ligden düşmüşlerdir. Zonguldakspor 9. Sırada yer alırken sondan 3. olan Boluspor ile arasında sadece 3 puan fark vardır.
Yani anlaşılacağı üzere bu sene Karadeniz takımları açısından kötü geçen bir sezon olmuştur.

4. Şampiyonluk - Sezon: 1979-80

Maç başına kaybedilen puan → 5 p/6=0,833 p
Geri kalan 10 takımla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 13 p/20=0,65 p
3 Karadeniz takımıyla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 3 p/6=0,5 p

TS’un 4. Şampiyonluğunda en fazla maç başına puan 3 İstanbul takımına kaybedilirken, en az maç başına puan Karadeniz takımlarına kaybedilmiştir.

5. Şampiyonluk - Sezon: 1980-81

Maç başına kaybedilen puan → 6 p/8=0,75 p
Maç başına kaybedilen puan → 12 p/18=0,66 p

Görüldüğü üzere TS 5. Şampiyonluğunda yine en fazla maç başına puanı Karadeniz takımlarına kaybederken, en az maç başına puanı ise 3 İstanbul takımına kaybetmiştir.

6. Şampiyonluk - Sezon: 1983-84

3 Karadeniz takımıyla yapılan maç sonuçları:
Geri kalan 12 takımla yapılan maç sonuçları:
Maç başına kaybedilen puan → 12 p/24=0,5 p

6. şampiyonlukta ise tüm gruplar arasında maç başına kaybedilen puanlar açısından bir denge söz konusudur.

ÖZET:
Görüldüğü üzere Karadeniz takımları 2 kez 3 istanbul takımından daha fazla maç başına puanı TS’dan almayı başarmışlarken 1 kez de 3 İstanbul takımıyla aynı maç başına puan oranını tutturmuşlardır.
Kendilerini 3 büyükler olarak adlandıran bu 3 İstanbul takımı sadece 3 kez Karadeniz takımlarını maç başına alınan puanlarda geçebilmeyi başarabilmişlerken, bunlardan 1’inde de geri kalan 8 takım maç başına alınan puanlarda Karadeniz takımlarına bir üstünlük kuramamıştır.

Külünkoğlu
19.04.2011, 12:26
Bu da ikinci yazı.

“Trabzon şampiyon olur” diyorum. “Ne malum?” diyorlar. Anlatalım o halde…

1975-76 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Bir başka Anadolu takımı Adanaspor dördüncü olup, UEFA Kupası’na giderken; Beşiktaş neredeyse küme düşecekti. Küme düşen takımlar 8 ve 9 galibiyet alırken, Beşiktaş sadece 5 galibiyet alabilmişti. Beraberlik sayılarıyla kurtulabildi.

Yani?
Trabzon şampiyon olurken, bir başka Anadolu takımını peşinden sürüklemiş; üç büyüklerin süksesi bozulduğu gibi, biri tamamen perişan olmuştu.

1976-1977 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Bir başka Anadolu takımı Altay, üçüncü olup, UEFA Kupası’na gitti… Galatasaray mesela, Bursa’nın Mersin’in Bolu’nun kılpayı önünde, anca altıncı olabilirken; Beşiktaş, Galatasaray’la aynı puanda, beşinci olabildi.

Yani?
Trabzon ikinci kez şampiyon olurken, bir değil, birden fazla Anadolu takımını peşinden sürüklemişti. Beşiktaş kupayı aldığı için yırtmış, Galatasaray Avrupa’ya gidememişti.

1978-1979 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Bir başka Anadolu takımı Orduspor, dördüncü olup, UEFA’ya gitti. Beşiktaş gene dağılmıştı… Ordu, Diyarbakır, Altay, Eskişehir, Zonguldak’ın gerisinde kaldı.

Yani?
Trabzon üçüncü kez şampiyon olurken, üç büyük dengesini gene allak bullak etmiş, üç büyüklerden birini diskalifiye ederken, Anadolu takımlarını peşinden sürüklemişti.

1979-1980 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Fenerbahçe ikinci oldu ama, Zonguldak üçüncü oldu, Bursa dördüncü oldu, Rize beşinci oldu, Eskişehir altıncı oldu, Ordu yedinci oldu, Adana Demir sekizinci oldu… Galatasaray anca dokuzuncu olurken; Beşiktaş, Adana’nın gerisinde, anca onbirinci olabildi. Üstelik, kupayı da Altay kazandı.

Yani?
Trabzon dördüncü kez şampiyon olurken, bu sefer, üç büyüklerin birini değil, ikisini dağıtmıştı… Fenerbahçe bile, Zonguldak’ın önünde kılpayı ikinci olabildi. Tarihimizde ilk kez, ilk 10 takım arasına 8 tane Anadolu takımı girmişti.

1980-1981 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Buyrun burdan yakın…
Adanaspor ikinci oldu!

Tarihimizde ilk kez, ilk iki takım, Anadolu olmuştu.

Adana, Galatasaray’ın önünde ikinci… Gaziantep, Beşiktaş’ın önünde dördüncü… Fenerbahçe ise, Trabzon’un, Adana’nın, Gaziantep’in, Eskişehir’in, Zonguldak’ın, Kocaeli’nin, Bursa’nın gerisinde, anca 10’uncu olabilmişti… 16 takımlı ligde 10’uncu gibi görünüyor ama, resmen ecel terleri dökmüştü. Çünkü, yedi takım küme düşmemek için mücadele etmişti, biri Fenerbahçe’ydi. Koskoca Fenerbahçe, kendisiyle aynı puanda olmasına rağmen, küme düşen Rizespor’dan sadece averaj olarak iyiydi… Az daha gidiyordu.

Üstelik, kupayı da Ankaragücü aldı. Böylece, tarihimizde ilk kez, Avrupa’ya üç Anadolu takımı gitme hakkı kazandı.

Yani?
Trabzon beşinci kez şampiyon olurken, peşinden gene Anadolu takımlarını sürüklemiş; üç büyüklerin üçünü birden, tarihimizde ilk kez, Avrupa’dan diskalifiye etmişti.

1983-1984 sezonu.
Trabzon şampiyon oldu.
Başka ne oldu?
Fenerbahçe, ikinci.
Galatasaray, üçüncü.
Beşiktaş, dördüncü.

Çünkü, Karadeniz fırtınası diniyordu. Trabzon’un enerjisi altıncı kez şampiyon olmaya yetti ama, üç büyükleri dağıtmaya yetmedi. Üç büyükler dağılmadığı için, Anadolu takımları yukarı yürüyemedi. Üç büyükler, dokuz senedir devam eden “Trabzon travması”nı atlatmaya başlamıştı. İş nihayet dengelenmişti… Zaten, bir daha da şampiyon olamadı Trabzon.

Peki bu sene?
26 senedir esmeyen rüzgar, gene fırtınaya dönüşüyor. En büyük kanıtı da, sadece Trabzon’un lider olması değil… Peşinden, Anadolu takımlarını sürüklüyor.

Bursa ikinci.Kayseri üçüncü. Belediye, Fener’le Beşiktaş’ın ensesinde. Galatasaray desen, Trabzon’un, Kayseri’nin, Bursa’nın, Belediye’nin, Karabük’ün, Gaziantep’in, Antalya’nın gerisinde, anca 10’uncu sırada; Ankaragücü ensesinde.

İlk on arasında, altı Anadolu takımı var; Belediye’yi ilave et, yedi… Fenerbahçe, güya en çok gol atan ama, Trabzon ve Bursa’nın toplamı kadar yedi… Galatasaray ise, Kayseri’nin üç katı gol yemiş vaziyette.

Yani?
Trabzon, daha önce altı defa olduğu gibi, yedinci defa, Anadolu takımlarını sürüklüyor.

Aslına bakarsanız, sadece futbol yorumcularının değil, sosyologların incelemesi gereken bir durum bu… Çünkü, bu istatistiki karakter yapısı, futbolla izah edilemez, tesadüfü aşıyor.

Trabzon, Anadolu takımlarını peşinden sürüklerken, denge bozuluyor, üç büyükler allak bullak oluyor. Anadolu takımları yukarı yürüdüğü zaman, Trabzon şampiyon oluyor.

Gelelim, neticeye…

“Trabzon şampiyon olur” diyorum, işte bu yüzden… “Trabzon şampiyon olur, ligin ilk üç sırasını, tarihimizde ilk kez, üç Anadolu takımı bitirebilir” diyorum, bu yüzden.

Ve, Trabzon şampiyon olursa…
Bu seneyle kalmaz bu iş.

Geçmiş karakteri ortada… Trabzon şampiyon olursa, üç büyükler için, 30 sene öncesinde yaşandığı gibi, yeniden, en az 8-9 sene sürecek “travma dönemi” başlar.

çepni28
19.04.2011, 12:31
Gerek yok kardeş böyle açıklamalara Trabzonsporun kimseye vefa borcu yoktur,hakkıyla almıştır şampiyonluklarını.Bu aleyhte propaganda tamamen gerizekalıların işi bunu dikkate almaya değmez.

Ben bir Giresunspor taraftarıyım,herhangi bir karşılık beklemeksizin Trabzonsporun şampiyonluğunu destekliyorum Süper Ligde ve kimsede ben şampiyonluğuna destek verdim diye Giresunspora başarı dilemeye mecbur değil,içinden geliyorsa memnun oluruz o ayrı ama yapılmadı diye gönül koymakta gereksiz.

Külünkoğlu
19.04.2011, 12:31
Üstteki iki yazıyı okumayı beceremeyen beyinlere verilecek cevabımız yok.

Canberk
19.04.2011, 12:35
Bu yazıyı daha önce okumuştum tekrar paylaştığın iyi olmuş teşekkürler Metin ağabey.

Birincioğlu
19.04.2011, 13:25
gördüğüm kadarıyla bmn üyeleri kültürlü ve aklı selim arkadaşlardan oluşuyor.kırgınlıkları anlayamıyorum.bence TS yönetimi cok güzel bir jest

yapmıştır.(samsunsporluları sevmesemde) .ordu,samsun ve rizeye şampiyonluğa oynadıkları için başarı dilenmiştir.diğer takımlarda

şampiyonluğa oynasınlar onlara başarı dilenir.artı trabzonlu ve karadenizli olmayıpta TS yi tutanların düşüncelerinede saygı duymak lazım.

unutmayalımki TRABZONSPOR siyaset üstüdür.ltfn bu tür kısır cekişmelere kulübümüzü alet etmeyelim.

Sami Kuk
19.04.2011, 13:30

Bu sitede tıkılanlar 2 elin parmaklarını gecmez..Zaten bunu yapan fenerli oldugu ap açık belli..

ÇaGaTaY
19.04.2011, 16:56
facebookta fenerliler tarafından dolaştırılan samsunspor un 61.dakika görüntüleri...

Yönetim neden böyle bişe yaptı böyle bi dönemde anlamak mümkün deil. Bizim bunlara ihtiyacımız mı var.

http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=10150158588028138&oid=187130924652061&comments

bahadır2561
19.04.2011, 19:01
Biz kendimiz şampiyon oldukta Rize'si Samsun'u eksik kaldı. .

Mehmet Zeki
19.04.2011, 22:01
Teşekkürler Trabzonspor Kulübü Dün akşam oynanan Trabzonspor – Bursaspor mücadelesinde, skorboarddaki mesaj oldukça anlamlıydı.

Trabzonspor Kulübü’ nün mücadelenin 52. dakikasında, skorboardda mor - beyaz zemin üzerinde ‘ ŞAMPİYON ORDUSPOR’ mesajı ve taraftarının alkışları bizleri mutlu etmiştir.

Ülkemizin güzide spor kulüplerinden olan Trabzonspor Kulübü’ ne bu jestinden dolayı Orduspor Kulübü olarak teşekkür ederiz.

Trabzonspor’ a şampiyonluk yolunda başarılar dileriz.

Orduspor Kulübü

http://www.orduspor.org.tr/haberdetay.php?id=559

Canberk
19.04.2011, 22:13
Hayır o siteye takılanlar 2-3 fenerli olabilir ama ben 2-3 Giresun maçı izledim hep Çotanaklar'ı gördüm.
Giresun diyince taraftar grubu olarak onlar geliyor aklıma.
Kendilerine sahip çıksınlar o zaman internette ; kötü bir imaj yaratmasınlar milletin gözünde ...

Orduspor'un teşekkürü anlamlı olmuş.
Hele Samsun'unkine bayıldım .

İlyas Özdemir
19.04.2011, 22:18
kaş yapayım derken göz çıkarmak buna denir

mda61
19.04.2011, 23:19
Sana taş atanın, sen saçını okşayabiliyorsan büyüksündür. Neden Samsunlu taraftarlar bize ters diye bizde onlarla düşmanlık içine girelim ki ? Bizim bir zorumuz yok onlarla. Dostluk mesajları göndererek, tüm Karadeniz takımlarıyla kardeş olalım işte. Hepsi gelsin Süper Lig'e mümkünse.

Yönetimi tebrik ediyorum bu hamlesinden dolayı. Giresun, playoff seviyesinde olmadığı için atlanılmış ama bir dahaki maçta telafi edilecektir eminimki.

mda61
19.04.2011, 23:25
Az önce bu yorumu yaptım ama Ordu forumlarını okuduktan sonra fikrim değişti. Adamlar, gelecek sene lige gelecek bu takımlardan korktuğumuz için şimdiden dostluk mesajları verdiğimizi söylüyor. Ordu düşerken, bize yenilmişte düşmüş. Bu muhabbeti bir türlü anlamıyorum arkadaş. 33 maçta yenil, son maç yenildiğin takım yüzünden küme düşmüş ol. Bu nasıl bir zihniyettir.

Kafam karıştı desteklesem mi desteklemesem mi. Neyse, ne halleri varsa görsünler :D

Burçak
19.04.2011, 23:29
Dorukhan bunu demeyen yok.
Es Es bile yine aynı tantanaları anlatıyor. Yok Trabzonspor bizi 7-1 yendi düşürdü.
Sanki fenere 6-0 yenilen onlar değildi. Sanki beşiktaş es esin küme düşme adayı rkaiplerine yenilen takım değilmiş gibi.
sanki es es in tek maçı Trabzonsporlaymış gibi..
Bunların hepsi kısır bir döngü. sonu yok. her sezon aynı şeyleri periyodik olarak gündeme getiriyorlar.

Samsunsporlu görünen salakların ki de başka bir manyaklık. Adamların derdi ne anlamak mümkün değil. :)
Onların yaptığı bence gündeme gelmek dikkat çekmek çin yapılan hareketler.
Trabzonspor kulübü taraftarı cvp vermedikçe kuduruyorlar daha çok zırlıyorlar. :)))

Uğur Aydın
19.04.2011, 23:38
Madem samsunu biz düşürmüşüz her yerde böyle deyip duruyolar samsun süper lige çıkınca pankartımız şöyle olmalı ''Bizle iyi geçinin tekrar düşürmeyelim'' :)))))))))))))

Cengiz Çubukcu
19.04.2011, 23:40
Dorukhan bunu demeyen yok.
Es Es bile yine aynı tantanaları anlatıyor. Yok Trabzonspor bizi 7-1 yendi düşürdü.
Sanki fenere 6-0 yenilen onlar değildi. Sanki beşiktaş es esin küme düşme adayı rkaiplerine yenilen takım değilmiş gibi.
sanki es es in tek maçı Trabzonsporlaymış gibi..
Bunların hepsi kısır bir döngü. sonu yok. her sezon aynı şeyleri periyodik olarak gündeme getiriyorlar.

Samsunsporlu görünen salakların ki de başka bir manyaklık. Adamların derdi ne anlamak mümkün değil. :)
Onların yaptığı bence gündeme gelmek dikkat çekmek çin yapılan hareketler.
Trabzonspor kulübü taraftarı cvp vermedikçe kuduruyorlar daha çok zırlıyorlar. :)))

çok doğru Burçak, Eskişehirli bir arkadaşım dün akşam bana 96'nın intikamını alacağız dedi, neymiş deyince ''2 atsanız düşmüyorduk 7 tane attınız'' dedi :) yani herkes kendince bir şeyler uydurmuş gidiyor...

Uğur Aydın
19.04.2011, 23:48
Samsunsporluyum ve Giresunsporluyum diyip Trabzonspora saldıranların dertleri başka onlar için samsun ve giresunun aslında hiç önemi yok, esas yangın süper ligin zirvesinde, içlerinin yangını oradan geliyor sarı lacivertli sevdalarından kaynaklanıyor yıllardır Rizeylede aramızı bozanlar hep fblilerdi bunun örneğini çoğu kez gördük

çepni28
19.04.2011, 23:50
Hayır o siteye takılanlar 2-3 fenerli olabilir ama ben 2-3 Giresun maçı izledim hep Çotanaklar'ı gördüm.
Giresun diyince taraftar grubu olarak onlar geliyor aklıma.
Kendilerine sahip çıksınlar o zaman internette ; kötü bir imaj yaratmasınlar milletin gözünde ...

Orduspor'un teşekkürü anlamlı olmuş.
Hele Samsun'unkine bayıldım .

Bu arada ben burada savunan durumunda olmakta istemiyorum zaten savunulacak eleştirilecek bir durum yok ortada kusura bakmayın,zaten eleştirende olmadım.Kişilerin ağızlarına tek tek pranga sistemimiz yokki ne yapalım.Benimde gördüğüm hissettiğim yanlışlar elbetteki var ama şu andaki muhabbet harbiden mide bulandırcı olmaya başladı.Ve ben kişisel klavye kinlerinin genele yansımasından rahatsız oldum.Trabzonspor klubü herhangi bir takıma başarı dilemek zorunda değil,yada başka bir takımda aynı şekilde ama gönülden geçmiş ve dilenmişse insan elbette memnun olur,ama başarı dilemedi diye eleştirmek yermek dahada anlamsız.Ben bu konuda herhangi bir alınganlık hissetmedim vallahi.Bu konuda aslında hiç kimsenin tepkisi olmazdı ama komşu iller arasında bizim Giresunsporun adının geçmemesi bazı arkadaşlar tarafından kötü yorumlanmış kimiside yanlışa yanlışla karşılık vermiş.

Ben Trabzonsporun şampiyon olmasını canı gönülden istiyorum,cımbızlayacaksanız benim sözümü cımbızlayın.

çepni28
19.04.2011, 23:59
Giresunsporun tüm taraftarının takımın camianın ortak adıdır Çotanaklar,o yüzden ister benim gibi düşünsün,ister farklı düşünsüz hiç bir alt grubun tekelinde değildir bu isim.Ve bu sitede yada başka bir sitede bu adın kullanılmasının herhangi bir resmiyeti zaten yok,heleki o sitede yazan kimse yok 3-5 kişi bile yazıyor demek abartı olur.

Uğur Aydın
20.04.2011, 00:01
Sivaslıya bak sen:)))) çotanakların fenerbahçeye şampiyonluk yolunda başarılar dilemesi dik bir duruşmuş:)))))))))))))))))))))))))))

çepni28
20.04.2011, 00:11
Ya arkadaşlar bi yerlerden cahil yorumları buraya taşıyorsunuz bende sanki savunmam gerek gibi yazmak durumunda kalıyorum.Burada benim fikirlerime önem vermeyip bilmem hangi sitenin hangi sayfasında Giresunspor taraftarı olduğu bile belli olmayan belki de Giresunlu bir Fenerlinin yada Giresunlu taklidi yapan bir fenerlinin yorumunu gündeme getiriryorsunuz harbiden ayıp oluyor.
Giresunsporlu yanlızca Giresunsporu destekler fenerli bir Giresunlu fener Giresun maçı olsa bile feneri destekler ben buna böyle inanıyorum.
Gerçek Giresunsporluyum benim düşüncem budur..

EROS87
20.04.2011, 00:19
yahu bu işin(malum siteyi kastediyorum) böyle büyümesinin tek sebebi bizleriz. son bir ayda forum sayfasında yalnızca bir kişinin yorumda bulunduğu (muhtemelen o kişide sitenin admini ve giriş sayfasını hazırlayan kişi) bir siteyi bu kadar dikkate alıp üzerine kafa yorarsak işimiz var. domino etkisiyle olayı büyüttük fbliler bile dahl oldu olaya:)

çepni28
20.04.2011, 00:21
Az önce bu yorumu yaptım ama Ordu forumlarını okuduktan sonra fikrim değişti. Adamlar, gelecek sene lige gelecek bu takımlardan korktuğumuz için şimdiden dostluk mesajları verdiğimizi söylüyor. Ordu düşerken, bize yenilmişte düşmüş. Bu muhabbeti bir türlü anlamıyorum arkadaş. 33 maçta yenil, son maç yenildiğin takım yüzünden küme düşmüş ol. Bu nasıl bir zihniyettir.

Kafam karıştı desteklesem mi desteklemesem mi. Neyse, ne halleri varsa görsünler :D

Valla Orduspordan hiç hazzetmem ama yine sen o yazanlara bakıp genelleme yapma.Bence tüm Ordulularda öyle düşünüyor diye bi durum yok;Zaten gördüğün gibi gayet bayağı ve cahilane yorumlar yapmışlar,inan yaş ortalaması -18dir.Resmiyette teşekkür etmiş adamlar sen ona bak yada hiç takılma isteyen jeste teşekkür eder isteyen jest yapmaz jest yapmak ve teşekkür etmek erdemdir.

çepni28
20.04.2011, 00:23
yahu bu işin(malum siteyi kastediyorum) böyle büyümesinin tek sebebi bizleriz. son bir ayda forum sayfasında yalnızca bir kişinin yorumda bulunduğu (muhtemelen o kişide sitenin admini ve giriş sayfasını hazırlayan kişi) bir siteyi bu kadar dikkate alıp üzerine kafa yorarsak işimiz var. domino etkisiyle olayı büyüttük fbliler bile dahl oldu olaya:)

İnan aynen öyle birde siteye bir baktım adminlerin 2 tanesinin Trabzonspor sempatisini biliyorum hatta birisi kongre üyesi olduğunu yazmıştı Ts nin .. Boş gereksiz muhabbet...

mehmets61
20.04.2011, 00:45
anlamadıgım şu bir kaç tane ordusporlu oldugunu söyleyen veya giresunsporlu oldugun söyleyen kişilerin trabzon hakkında söyledigi yorumları tüm ordu giresun böyle düşünüyor gibi algılayıp ya bak işte bunlar böyle demek biraz mantıksız hatta saçma degil mi? bir kaç kişi yüzünden şehirlerimizi karalamayalım...

nesta61
20.04.2011, 01:23
28de GIRESUNSPORU yapmayipda 55de serefsiz samsunspor sampiyon diye yaparken trabzonsporlugumdan utandim bee!!!!! adamlar kendi stadinda KORO HALINDE I... TRABZON OLAMAZSIN SAMPIYON BAGIRACAK HEMDE BU 1DEYIL 2DEYIL 3DEYIL .... olmaz boyleee bisey olmaz ben kabul edemiyorummm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oğuzhan Turhan
20.04.2011, 01:56
Internet cikti mertlik bozuldu..

Sami Kuk
20.04.2011, 09:39
Bu giresunun yaptıgıda olmaz ya.Yönetim koymadı giresunu ama,Art niyet oldugunu sanmıyorum.Hemen baslamıslar Fenere basarılar falan.Fenerlilere güdogmus.Alayı fenerliymis baksana..

Burdaki maçta olanlara karsı cıkıyodum ama artık iyiki olmus diyorum...Samsunlada sırf ...... trabzon olamassın sampiyon bagırdılar diye dalasmıstık..

Rizede tamam var çok fenerli heryerde var.Ama hatırı sayıda çok Trabzonsporlu var...Trabzonsporlu olmayanların hiç olmassa saygısı var..Ben düsünemiyorum..Böyle bizim yaptıgımızı istanbul takımlarına basarı dilediğimizi..Burda Gs ve Bjk nin son şampiyonluk kutlamalarına izin vermedik.Fenerde olsa vermeyiz.Zaten bakılırsa nette herzaman Trabzona dostluk msj ları var..Keske diğer takımlarda böyle olsa..

Mehmet Zeki
20.04.2011, 09:52
Yanliz Giresunspor'un sitesini ne kadar reklam ettiysek bandwith limitini asti :D

Mehmet Zeki
20.04.2011, 09:54
Yalniz birsey daha dikkatimi cekti.

Bu yilki Orduspor-Giresunspor macinda kufur olmustu.

Onun disinda Rizespor-Samsunspor macinda da kufur olmustu Samsunspor'lu taraftarlardan. Yani bu karadenizde hic mi kimse birbirini sevmez?

Uğur Aydın
20.04.2011, 11:51
Samsunda Orduda Giresunda Gümüşhanede Rizede Artvinde taraftarlarımız tabiiki vardır ve olmasıda normaldir bundanda mutluluk duyuyoruz stadyumdaki jeste gelirsek samsunspor olayı bence çok gereksizdi hatta inşallah bir daha olmaz Orduspor içinse tam bir yorumum yok Rizespor ise bu jesti fazlasıyla haketmişti zaten Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak Rizespora süper lig yolunda tekrardan başarılar diliyorum

çepni28
20.04.2011, 11:53
Bu giresunun yaptıgıda olmaz ya.Yönetim koymadı giresunu ama,Art niyet oldugunu sanmıyorum.Hemen baslamıslar Fenere basarılar falan.Fenerlilere güdogmus.Alayı fenerliymis baksana..

Burdaki maçta olanlara karsı cıkıyodum ama artık iyiki olmus diyorum...Samsunlada sırf ...... trabzon olamassın sampiyon bagırdılar diye dalasmıstık..

Rizede tamam var çok fenerli heryerde var.Ama hatırı sayıda çok Trabzonsporlu var...Trabzonsporlu olmayanların hiç olmassa saygısı var..Ben düsünemiyorum..Böyle bizim yaptıgımızı istanbul takımlarına basarı dilediğimizi..Burda Gs ve Bjk nin son şampiyonluk kutlamalarına izin vermedik.Fenerde olsa vermeyiz.Zaten bakılırsa nette herzaman Trabzona dostluk msj ları var..Keske diğer takımlarda böyle olsa..

Ya alayı Fenerliymiş Giresunun derken,Giresun Rize karşılaştırması yaparken elinde ölçü ve kriterin nedir.Sayım memurumusun?Rize Fenerli yada Trabzonsporlu olsun bunun karşılaştırma alanı Giresunmu..

bordo61
20.04.2011, 12:31
Kim ne derse desin bizim düşmana ihtiyacımız yok .

Büyüklüğümüzü gösterdik böyle bir jest yaptık.

İsteyen istediğini desin.

Yok Giresun , samsun , rize fln uğraşacak durumda değiliz.

Bende derimki 81 de niye düzcespor yazmadılar çok saçma tartışmalar bunlar.

Dünde bana diyor arkadaşım ki Samsun'a mı sövdünüz maçta yok dedim Şampiyon Samsunspor yazdık. Onu bile anlayamıyorlar , kafaları basmıyor , herkesi kendileri gibi sanıyorlar. Sanıyorlar ki onlar bize sövüyor bizde onları ciddiye alıp sövecez.

Yunus Emre SEYHAN
20.04.2011, 13:35
Alt tarafı bir jest. Niye kendi çaplarında takılmıyorlar anlamıyorum.
Bizim yaptığımız Barcelona'nın kendi sahasında 61. dakika da skorbord'da renktaşımız TRABZONSPOR'a şampiyonluk yolunda başarılar demesi gibi birşey :D
Bu Trabzon düşmanlığı yapanların asıl rengi İstanbul takimlari.
O yuzden fazla takmamak lazım.

Çagman
20.04.2011, 14:11
Giresun ve Giresunlular Hakkında olumsuz Seyler Soyleyen arkadaslara. Bende Giresunluyum Gururluyum Trabzonsporluyum. Sizler Neyin ne oldugunu bilmiyorsanız diyecek birsey yok yonetim Ayıp etti Düzeltecegine inanıyorum Ve bir daha bu sayfada Memleketim hakkında kotu bir laf duymak istemiyorum herkez haddini bilsin..

Murat Hızal
20.04.2011, 14:21
Çağman gereksiz alınganlık göstermişsin, kimse burada Giresun iline Giresunlulara en ufak olumsuz bir eleştiride bulunmadı.

Ha Giresun ha Trabzon arkadaşlar, birbirimize hem bu kadar yakın hem bu kadar uzak nasıl olabiliyoruz anlayamıyorum.

Bana göre yönetimin yaptığı iş gereksiz oğlu gereksizdi, eğer bu takımlara desteğini vermek istiyorsan anasayfadan güzel bir sunum yaparsın, gerekli desteği verirsin. Maç devam ederken skorboardan şampiyon bilmemnespor yazmak da neyin nesi oluyor.

Ayrıca 61. dakikada Şampiyon Trabzonspor yazmadığı için çok kırgınım Trabzonspor yönetimine!

Ali İhsan
20.04.2011, 14:28
Giresunluyum, baba tarafından soyum Trabzon'dan, anne tarafım Gümüşhane'den...

Şimdi bu şartlarda ben bu coğrafyada kime ne diye düşman olacağım? Hepsi benim çünkü.

Bazı Trabzonlu arkadaşların bize küfrediyorlar yaa dedikleri Samsun bile bizim. Bu Karadeniz'de rekabet her zaman sapına kadar olmuştur ama sağduyu başka birşeydir. Bir Giresun-Ordu maçı büyük maçtır ama ben Giresun ile Ordu'yu birbirinden ayıramam, çünkü farkları yok. Ama Ordu'yla Ağrı, Mersin, Kırıkkale bir olabilir mi gözümde?

Gürsoy61
20.04.2011, 16:54
Giresunlular Bursaspor'u destekleyecek.Bu da yetmezmiş gibi sitelerinde Fenerbahçeye başarılar dileyecek.

Ordulular Trabzonda ki maçta Fener atkısı açacak,Bursa maçında Bursalıları destekleyecek.

Samsunlular her platformda Trabzon düşmanlığı yapacak,61.dakikalarda .bne Trabzon olamazsın şampiyon diye bağıracak.

Rizelilerle aramız her ne kadar şu zamanlarda iyi olsa da,daha önceleri 'Fener gelecek ananızı ......' tezahüratını söyleyecek.

Bizim yönetimde Karadeniz takımlarına jest yapacak.Yerim öyle jesti.İyi ki de yokmuş Giresun.Keşke Samsun-Ordu-Rize'de olmasaydı.Amaç gerçekten jest yapmaksa olmaz olsun öyle jest.Yaranılmaz bunlara.Giresunlusu bizi niye koymadınız der,olmadık laflar eder.Samsunlusu alay etmek için öyle birşey koydular der.

Yok,amaç bu şampiyonluk sürecinde diğer Karadeniz takımlarının desteğini almaksa zaten boş iş.Kendi takımlarına destekleri yok adamların bir de bize mi destek verecekler.Eğer bir takıma başarı dileyeceksen de 3.lige çıkan Beşikdüzüspor'a dileyeceksin.

çepni28
20.04.2011, 17:14
Giresunlular Bursaspor'u destekleyecek.Bu da yetmezmiş gibi sitelerinde Fenerbahçeye başarılar dileyecek.

Ordulular Trabzonda ki maçta Fener atkısı açacak,Bursa maçında Bursalıları destekleyecek.

Samsunlular her platformda Trabzon düşmanlığı yapacak,61.dakikalarda .bne Trabzon olamazsın şampiyon diye bağıracak.

Rizelilerle aramız her ne kadar şu zamanlarda iyi olsa da,daha önceleri 'Fener gelecek ananızı ......' tezahüratını söyleyecek.

Bizim yönetimde Karadeniz takımlarına jest yapacak.Yerim öyle jesti.İyi ki de yokmuş Giresun.Keşke Samsun-Ordu-Rize'de olmasaydı.Amaç gerçekten jest yapmaksa olmaz olsun öyle jest.Yaranılmaz bunlara.Giresunlusu bizi niye koymadınız der,olmadık laflar eder.Samsunlusu alay etmek için öyle birşey koydular der.

Yok,amaç bu şampiyonluk sürecinde diğer Karadeniz takımlarının desteğini almaksa zaten boş iş.Kendi takımlarına destekleri yok adamların bir de bize mi destek verecekler.Eğer bir takıma başarı dileyeceksen de 3.lige çıkan Beşikdüzüspor'a dileyeceksin.
Giresunlu Bursasporu destekliyor demişsin,acaba kaç tane Giresunlu Bursasporu destekler,kaçtane Giresunlu Trabzonsporu destekler biraz objektif bakmak gerek.Bursada yaşayan çok sayıda Giresunlu var belki orada doğmuş büyümüş kendini Bursaspor taraftarı olarak görende vardır ben hiç rastlamadım gerçi ama Giresunlu olup Trabzonsporlu olanların çetelesini tutacak bir makine bile icat edilmemiştir.Bu sebeple şahsen ben incinmiyorum ama Trabzonspor taraftarı olan Giresunlu okadar insanı görmezden gelip,Giresunlular Bursayı destekliyor diye dar bir pencereden bakmak hiç hoş değil.
Bu arada yine söylüyorum Trabzonspor jest yapmış ve aklı başında insanlar jeste teşekkür etmişler,Giresunsporada böyle bir jest yapılsaydı şahsen hoş olurdu ama yapılmadı diyede asla söylenmedim,söylenip gönül koyanlarada karşıyım.Trabzonsporun şampiyon olmasından büyük mutluluk duyacağım,inşallah herşeye rağmen olacaktırda...
Bu arada Beşikdüzüsporada başarı dilenmesi gerçekten hoş olurdu bu konuda sana katılıyorum.Ben komşumuza kendi adıma başarılar diliyorum :)
Onlarında Giresunspora başarı dilemelerine gerek yok,benim içimden geldi diledim,dileyen olursada hoşumuza gider heralde :)Dilemeselerde mesele değil ben dileğimi geri almam....

Çetocan
20.04.2011, 17:23

Bir Giresun Çamoluklu Olarak Bu Sayfanın Girisinde Utandım Baska Bir Sözde Söyleyemem...

Oğuz ZEYTİN
20.04.2011, 17:30
Hala aynı şeyler... İyi niyetli bir çalışma nerelere geldi?

Eynesil ile Beşikdüzü'yü, İyidere'yle Of'u farklı sanan, arabaların plakasıyla hayatta mutluluk arayan zekasızların hezeyanlarından başka bir şey değildir bu saçmalıklar.

Gidin bakın Eynesil'e; 28 kadar 61 var. Beşikdüzü'nde ise 28'ler görürsünüz. Siz hayatı siyasi haritadan ibaret mi sanıyorsunuz? Hala iki şehri birbirinden ayıranın soyut bir çizgi olduğunu göremeyecek kadar körler var bu ülkede!

Bir de cehaletlerini örtmek için Topal Osman'dan dem vuruyorlar...

*

Geçmişten ders almayan bu arkadaşlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Trabzonspor başarılı olursa Rize, Giresun, Gümüşhane, Bayburt’da huzur artar. Bunu da mı göremiyorsun? Belli ki amaçsız hırs, duvar örmüş gözlerin önüne; ağ kaplamış beyinleri, düşünemiyorlar.

Sen hala kendi ayağına sıkıyorsun. Biz birlik dedikçe, el uzattıkça sen kendini DEV zannediyorsun. İnsanın "boğulun çukurlarınızda" diyesi geliyor; yine de söz boğazda düğümleniyor.

Bırakın artık bu gereksiz çekişmeleri. Ortada iyi niyetli bir çalışma var. Düşünenden Allah razı olsun. Giresunlu kardeşler hassasiyetlerini Trabzon ve Trabzonspor üzerinden yansıtacaklarına, "keşke biz de başarılı olsaydık, biz de birinci lige çıksaydık" diye düşünseler daha doğru olur.

Bu kafayla giderlerse birinci lig maçı izlemek için yine beğenmedikleri Trabzon'a gelecekler. Kısacası kötülemenin kimseye faydası yok.

Ayrıca, o ki Giresun şehri iddia edildiği gibi Fenerlilerle doluysa niçin Trabzonspor'dan destek mesajı bekleniyor? Sizce de tezat değil mi? Trabzon ve Trabzonspor'a saldırarak amaçlanan nedir acaba? Hatırlayın, Kolbastının popüler olduğu dönemi. Yine Giresun'dan birkaç ses duyulmuştu:"Kolbastı bizim". İlginç!

*

Uzatmayalım. Yöremizin kültürel, ekonomik, politik ve sportif açıdan lokomotifi istesiniz de istemeseniz de Trabzon'dur. Bunu da ülkemize ve dünyaya bir şekilde taşıyan Trabzonspor'dur.

İşte bu nedenle Trabzonspor'un yukarıda olması sizleri de yukarıya taşıyacaktır. Ama dedim ya, bunu göremeyecek kadar hırsla memleketçilik oynayanlarla doluymuş etrafımız. Allah gerçekleri görmeleri için yardım etsin kendilerine...

Burçak
20.04.2011, 17:51
Oğuz ağzına sağlık..

Kim hangi takımı tutarsa tutsun..
Benim canımı sıkan bu durumu fırsat bilip Trabzonspora hakaret edilmesinden ziyade o hakaret edenlere izin verilip çanak tutulması.
Yoksa kimsenin ağzı torba değilki büzesin.
Adam 2 dk da üyelik alıp yazıyor yorum.
peki o yorumlara o sitelerde nasıl izin veriliyor. can sıkıcı olan bu. ve nasıl bir sebepten dolayı fenerbahçeye başarı dileniyor..
Hani Giresunsporluydu bu siteler?

kimse kusura bakmayacak.
alınganlık yapılan konuda samimi olacaklarsa sitemlerini çok daha güzel şekilde ifade edebilirdi herkes..
öyle fenere şampiyonluk yolunda başarı dileyip Trabzona hakaret etmekle kimse bir şey kanıtlayamaz..

Ben tekrar ediyorum.
bu iş baştan yanlıştı.
Jest yapılmaması gerekirdi. nedeni ise açık.
jest yaptık diye adımızı yalakaya çıkaranlarda azımsanmayacak şekilde.
adını yazmadıklarımızda niye biz yokuz diye hakaret ediyor.
ne yaparsan yap.. karşındaki kötü niyetliyse her türlü bahanesi var hakaret etmek için..
ve bu kötü niyetlilerin derdi de Giresunspor Samsunspor vs değil.
Zaten o sitelerde ki imzalarına bakılınca fenerbahçeli olduklarını açıkca belirtiyorlar.

İş burda gerçek Giresunspor taraftarına düşüyordu.
kesin sesinizi, bunu fırsat bilip bizim üzerimizden Trabzonspora hakaret edemezsiniz diyebilmeliydiler.

yattarinho61
20.04.2011, 18:16
gereksizz heleki samsunspora !!! her mac i..e trabzon olamazsin sampiyon diye bagiriyorlar 61´dakikada ...

Mert Oğuzlu61
20.04.2011, 18:19
http://www.cotanaklar.net/site/index.php?option=com_content&view=article&id=229&catid=34&Itemid=57

aferin yönetim, iyi iş becerdin. birşeyi düzeltirken diğerini bozuyoruz. bunlarıda attık fenerin arka bahçesine.

SEDAT
20.04.2011, 18:32
- O site sahibi yada yöneticisi kimse uyarılması lazım , terbiyesiz herifler , böyle aşşağılık , alçakça bişey olmaz , bir hata yapılmış ama sizin yaptığınız daha ahlaksızca be...

çepni28
20.04.2011, 18:33
Yine başa döndük..Boşuna konuşuyoruz,birde malum siteyi tarihinde bu kadar çok gündemde görmemiştir kimse.

çepni28
20.04.2011, 18:43
Oğuz ağzına sağlık..

Kim hangi takımı tutarsa tutsun..
Benim canımı sıkan bu durumu fırsat bilip Trabzonspora hakaret edilmesinden ziyade o hakaret edenlere izin verilip çanak tutulması.
Yoksa kimsenin ağzı torba değilki büzesin.
Adam 2 dk da üyelik alıp yazıyor yorum.
peki o yorumlara o sitelerde nasıl izin veriliyor. can sıkıcı olan bu. ve nasıl bir sebepten dolayı fenerbahçeye başarı dileniyor..
Hani Giresunsporluydu bu siteler?

kimse kusura bakmayacak.
alınganlık yapılan konuda samimi olacaklarsa sitemlerini çok daha güzel şekilde ifade edebilirdi herkes..
öyle fenere şampiyonluk yolunda başarı dileyip Trabzona hakaret etmekle kimse bir şey kanıtlayamaz..

Ben tekrar ediyorum.
bu iş baştan yanlıştı.
Jest yapılmaması gerekirdi. nedeni ise açık.
jest yaptık diye adımızı yalakaya çıkaranlarda azımsanmayacak şekilde.
adını yazmadıklarımızda niye biz yokuz diye hakaret ediyor.
ne yaparsan yap.. karşındaki kötü niyetliyse her türlü bahanesi var hakaret etmek için..
ve bu kötü niyetlilerin derdi de Giresunspor Samsunspor vs değil.
Zaten o sitelerde ki imzalarına bakılınca fenerbahçeli olduklarını açıkca belirtiyorlar.

İş burda gerçek Giresunspor taraftarına düşüyordu.
kesin sesinizi, bunu fırsat bilip bizim üzerimizden Trabzonspora hakaret edemezsiniz diyebilmeliydiler.
Ya arkadaş bunları zaten hiç bir platformda kimse iplemezken,sen bunları adam edip cevap verirsen küfürde etsen mutlu olacaklar.Bak buradaki fikir alış verişinde bile birisi çıkıp başlıyacağım şimdi Giresunada diye yazdı kimse uyarmadı bile ben bile önemli değil sinekler,bataklığı kurutalım mantığıyla alıntı dahi yapmadım,unutulsun gitsin diye.Herkesin hassasiyetleri var kendine göre ama cahilin ipiyle kuyuya inilmez.Hem öyle ortamlarda zaten provake hali var,çoluğu çocuğu,yeni yetmesi,cahili,siyasi tipler ve başka takım taraftarlarının propagandasına destek vermiş olursun.Yangına benzin dökmek gibi bişey yani,o sebeple daha objektif bakalım...

SEDAT
20.04.2011, 18:45
- Merak etme kardeşim bu haysiyetsizler Giresunlu kardeşlerimizle aramızı bozamazlar :) bunları ciddiye almakla hata yaptık zaten , biz önümüze bakalım ...
- Burda en büyük hatalı o slaytı yapmayı akıl eden üstünzekalı !! vatandaş ...

Sami Kuk
20.04.2011, 18:45
Bırakın şu giresunluları 2-3 fenerlının yaptıgı şey..Gecen senede Bursaya basarı dileyen bunlar degılmıydı bursaylada cekısen fener degılmıydı:)

çepni28
20.04.2011, 18:57
Bırakın şu giresunluları 2-3 fenerlının yaptıgı şey..Gecen senede Bursaya basarı dileyen bunlar degılmıydı bursaylada cekısen fener degılmıydı:)
Rizelilere dönün orası iyidir :)peygamberler şehri nede olsa :)Ya sende kendince nemalanıyorsun burda.Bizim iyi yada kötü olduğumuzu senmi belirleyeceksin,iyi kötü herkes kendi ekmeğinin peşinde çoğu gurbette yaşayan halkımızın ortak değeri Giresunspordur başka takım taraftarlarının yada yarım akıllı insanların kişisel fikirleri kendini bağlar..Yeter yahu..!

Sami Kuk
20.04.2011, 19:00
Samsunsporu trabzon ıcın yaptıklarından dolayı sevmesemde Bu görüntü hoşuma gittti.Aklıma geldi Rizespor çıktıgında süper lige o sezon Akçabaatla çıkmıstık el ele.Samsunda süper ligdeydi.Başkanımız Trabzon,Rize,Akçabat ve Samsunun renklerinden olusan dev bayrak yapptırıp stada astırmıstı.
http://img163.imageshack.us/img163/6576/20551510150220027574750.jpg (http://img163.imageshack.us/i/20551510150220027574750.jpg/)

çepni28
20.04.2011, 19:02
Burada savunma durumu bana düştü kimseyi eleştirmedim,art niyet aramadım ama birazdaha özeleştiri yaparak yaklaşalım.Aylardır girip bakmadığım,senede 8-10 msj atılmayan bir sitenin bir modunun bir hareketi koca bir camiaya mal ediliyor,sayfalar dolusu yazılıyorya adam görse sevincinden kuş olurdu heralde..

DNA-TS
20.04.2011, 19:12
ben hala gereksiz bir hamle olarak görüyorum ama yönetim diplomatik bir tavır belirleyip bizim bilmediğimiz bir şeymi yapmaya alışıyor anlamadım.sağda solda yorum yapıyor elemanlar şampiyonluğa oynayanlara tebrik yapıyorki seneye maçları satsınlar diye :) işte böle bişe yapınca böyle oluyor etrafın tepkileri.gerek yok.

Oğuz ZEYTİN
20.04.2011, 19:53

Ya arkadaşım, seni de anlayabilmiş değilim.

Hem Rize'ye en ufak eleştiri gelince basıyorsun yaygarayı. Sonra "bırakın şu Giresunluları" diyorsun.

Hala anlamak istemiyor musun? Şu saçma memleketçiliğiniz yüzünden ayrışıyoruz. Trabzonspor, Trabzon'u aşmış; size hala Samsun, Rize, Giresun kavgasındasınız.

Yirmi yedi yıl ulan; koca yirmi, yedi yıl!

Senin hayatından fazla olmuş bu takım şampiyon olamayalı!

Takımın şampiyonluğa bu kadar yaklaştığı zamanda yaptığınızı, küfrettiğiniz basın yapmıyor.

Bence bu konu gereğinden fazla uzadı. Kendini bilmez bir grup tüm Giresun'u temsil edemez. O kadar!

Trabzonspor ortak sevdamız! Rizeli, Malatyalı, Muğlalı diye bir ayrım yok! Sokun şunu zihninize.

(Bu başlığa da son mesajımdır. Trabzonspor'un büyüklüğünü idrak edemeyenler sadece şu forum sayfalarındaki üyelerin profillerindeki "Yer" hanesine baksın. Biri Niğde, biri Bandırma, biri Almanya, biri Diyarbakır, biri Kars... Anlayana!)

ilhan
20.04.2011, 19:58
Başlık amacından saptığından dolayı, ayrıca dayanışmadan öte çatışma ve kutuplaşmaya yöneldiği için kapatılmıştır.