PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Adamı (Ferudun Niğdelioğlu) Basın Konseyine Şikayet Edelim..!

magicyattara
12.04.2011, 12:33
http://www.fenerbahce2000.com/images/image.aspx?id=1018

Basın meslek ilkeleri

1. Yayınlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, yaşı, sağlığı, bedensel özrü, sosyal düzeyi ve dini inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz.

2. Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı yada incitici yayın yapılamaz.

3. Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet edilemez.

4. Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.

5. Kişilerin özel yaşamı, kamu çıkarlarının gerektirdiği durumlar dışında, yayın konusu olamaz.

6. Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanamaz.

]7. Saklı kalması kaydıyla verilen bilgiler, kamu yararı ciddi bir biçimde gerektirmedikçe yayınlanamaz.

8. Bir basın organının dağıtım süreci tamamlanmadan o basın organının özel çabalarla gerçekleştirdiği ürün, bir başka basın organı tarafından kendi ürünüymüş gibi kamuoyuna sunulamaz. Ajanslardan alınan özel ürünlerin kaynağının belirtilmesine özen gösterilir.

9. Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenmedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez.

10. Yasaların suç saydığı eylemler, gerçek olduğuna inandırıcı makul nedenler bulunmadıkça kimseye atfedilemez.

11. Gazeteci, kaynaklarının gizliliğini korur. Kaynağın kamuoyunu kişisel, siyasal ekonomik vb. nedenlerle yanıltmayı amaçladığı haller bunun dışındadır.

12. Gazeteci görevini, taşıdığı sıfatın saygınlığına gölge düşürebilecek yöntem ve tutumlarla yapmaktan sakınır.

13. Şiddet ve zorbalığı özendirici, insani değerleri incitici yayın yapmaktan kaçınılır.

14. İlan ve reklam niteliğindeki yayınların bu nitelikleri, tereddüde yer bırakmayacak şekilde belirtilir.

15. Yayın tarihi için konan zaman kaydına saygı gösterilir.

16. Basın organları, yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyarlar.

Kaçıncı haberi oldu sayamadım..Hürriyet gazetesine çöreklenen fb çetesi bu adamı kullanarak,ortamı manipüle eden haberler yaptırıyor..

3 penaltı irdelenmeli haberiyle başlayan,Trabzonspor'un futbolcularına ve rakiplerine psikolojik baskıyı amaçlayan bir takım haberler dizisinin baş aktörü ferudun niğdelioğlu oldu..

6. Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanamaz.

Bilhassa basın meslek ilkelerinin bu maddesine yaptığı haberlerle açıkça uymadığı görülen bu adamı basın konseyine şikayet edelim..kulaktan dolma bilgileri manşetine bu adamla taşıyan Hürriyet gazetesini de şikayet edelim..

email adresi: baskon@basinkonseyi.org.tr

Halaskargazi caddesi No:212 Kat:7; Osmanbey/İstanbul

Telefonları: (212) 224 95 13 ve 224 95 15

Faks No: (212) 224 95 14

magicyattara
12.04.2011, 12:46
Ben mailimi gönderdim..şikayetimi yaptım..

OLCAY ÇAKIR
12.04.2011, 12:46
Futbol yorumcusu ve spor yazarı Rıdvan Dilmen, meslektaşı Ferudun Niğdelioğlu‘nun Hürriyet Gazetesinde çıkmış olan ”Emenike Selçuk gelir mi” başlıklı haberinin içeriğinde kendi isminin geçtiğini ve böyle bir durumdan haberinin olmadığını belirtti.

NTV Spor’da yayınlanan ”Spor Servisi” programına telefonla bağlanarak Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol’a haber hakkında yorum yapan Rıdvan Dilmen, yakın arkadaşı Ferudun Niğdelioğlu‘na ”haberi yapmadan önce keşke bana sorsayıdı” diyerek sitem etti.

OLCAY ÇAKIR
12.04.2011, 12:50
Fotoğraftaki kişi F. N değil sanırım?

Mollasalihoğlu
Futbol yorumcusu ve spor yazarı Rıdvan Dilmen, meslektaşı Ferudun Niğdelioğlu‘nun Hürriyet Gazetesinde çıkmış olan ”Emenike Selçuk gelir mi” başlıklı haberinin içeriğinde kendi isminin geçtiğini ve böyle bir durumdan haberinin olmadığını belirtti.

NTV Spor’da yayınlanan ”Spor Servisi” programına telefonla bağlanarak Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol’a haber hakkında yorum yapan Rıdvan Dilmen, yakın arkadaşı Ferudun Niğdelioğlu‘na ”haberi yapmadan önce keşke bana sorsayıdı” diyerek sitem etti.

Ulan, senin demediğin bir şeyi yazarken sana ne diye soracaktı?
"Şöyle bir haber yapacağım, Trabzon'u karıştırır mı, iş yapar mı sence?" diye mi soracaktı.. Şaşırdılar liderlik elden gittikçe.. :D

Osman Yavuz
Böyle fanatik yazarlar olduğu sürece Türk futbolunun gelişmesi çok ama çok zor.

magicyattara
12.04.2011, 12:52
fb-Bursa maçı sonrası Serdar Aziz'in "penaltıydı ama bunu nasıl söyleyebilirdim" haberi yine ferudun niğdelioğlu tarafından manşete taşınmıştı..

Kaynak:"birisi duymuş"..böyle bir gazetecilik olabilir mi..

ozturk
12.04.2011, 12:53
Böyle gelmiş böyle gider...

Aleni bir şekilde şike yapılıyor bu ligde..

Bu tarz haberler de ne ki:cool::rolleyes:

SDanışmaz
12.04.2011, 12:54
fb-Bursa maçı sonrası Serdar Aziz'in "penaltıydı ama bunu nasıl söyleyebilirdim" haberi yine ferudun niğdelioğlu tarafından manşete taşınmıştı..

Kaynak:"birisi duymuş"..böyle bir gazetecilik olabilir mi..

Yalancının bir tarafına koysunlar mı?

Serdar Aziz iki pozisyona da "penaltı değil" dedi. Fb böyle oç'leri kullanarak ortalığı karıştırmaya çalışıyor.

magicyattara
12.04.2011, 12:55
Fotoğraftaki kişi F. N değil sanırım?

O olması lazım..
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8429/11438429.jpg

Burhan61
12.04.2011, 12:55
Bu adama fazla da suç bulmuyorum. Sahibinin sesi. O havla dedikçe bu havlayacak. Sus deyince susacak. Tehlike var. Havlaması o yüzden.

Paksoy
12.04.2011, 12:56

Olcay abi aynı programda evet duyum doğru demedi mi? Rıdvan yalanmaladı,böyle şeyler söylenmez etik olmaz dedi,aynı anda evet böyle duyumlar aldım dedi çorba etti.hani söylenmezdi.

Kamil Çakmak
12.04.2011, 12:56
Bunların yaptıkları şerefsizlik, Takımımızı nasıl durdururuz, futbolcuları nasıl manüple ederizin derdindeler.

Ne yazıkki hürriyet gazetesi, vatan gibi gazeteler bu yalakalığa çanak tutuyorlar.

Klübümüzün açıklamasının akabinde bize saldıran SYD arkadaşlar ne yapıyorsunuz siz diye bunları uyarmazmı acaba? Bunların hepsi satılmış,

Sonuç olarak biz her platformda savaşmaya mücadeleye devam edeceğiz. Bu itlere meydan bırakmamalıyız. Tüm camia bunlara karşı gereken cevapları vermeli.

OLCAY ÇAKIR
12.04.2011, 12:57
Sevgili Murat başlığı biraz amacından uzaklaştırdım gibi ama müsadenle son birşeyler daha yazmak isterim.
Sabah bu haberleri okudum, Hürriyet ve Milliyet'te haberin aynısı vardı.
Şu saate kadar da bekledim, ben girmeyeyim topa dedim.

Duyarlılığın için sana sonsuz teşekkürler.

Özellikle forumdaki bazı genç arkadaşlarımızın maç başlıkları haricinde etrafta ne oluyor diye baktıklarını görememek beni hayli üzüyor.

Maç başığına da bu haberleri eklemek şartoğlu şart.

Ayrıca Metinim, emin ol Rıdvan bu tip sohbetleri her yerde ediyordur.
Resmen yakalandı aslında..
Zerre güvenmiyorum kendisine...
Şimdi toparlasınlar bakalım...

Çook güzel oldu bu...

Ulan, senin demediğin bir şeyi yazarken sana ne diye soracaktı?
"Şöyle bir haber yapacağım, Trabzon'u karıştırır mı, iş yapar mı sence?" diye mi soracaktı.. Şaşırdılar liderlik elden gittikçe.. :D

OLCAY ÇAKIR
12.04.2011, 13:05
TRT-3 de sanırım... Orada da bilirkişi pozisyonunda yorumlar yapıyor... Ben onun F.N olduğunu bilmiyordum...

magicyattara
12.04.2011, 13:06
Olcay'ım psikolojik baskının baş aktörü bu adam ve üstündekiler..

Sadece Rıdvan değil,bir sürü insan Selçuk hakkında bu tür şeyler söyleyebilir..basın meslek ilkeleri yukarıda..Selçuk'un ağzından ya da Serdar Aziz'in ağzından duymadan manşete koyamazsınız..haber bile yapamazsınız..ki kaynağınız sizi yalanlamış her seferinde..aslında kaynak da yok ortalıkta..

Epey zamandır sinirlerimizi geren asılsız haberler yapıyor bu arkadaş..bu planlı bir şey değil mi..

Amaç ne peki;insanların kafasını karıştırıp,kendi menfatine bir şeyler elde etmeye çalışmak..buna müsade etmeyelim..

Şikayet edelim..

Travelair
12.04.2011, 13:12
Dost sohbeti derler, yakın dostumdan duydum derler, o ona öyle demiş bu da böyleymiş derler... Belki de biz yanlış biliyoruz, ya da gazeteciliğin tanımı değişti. Duyumlar, iddialar, entrikalar, komplo teorileri... gazetecilerin başlıca kaynakları olmuş

Berberoğlu
12.04.2011, 13:12
Vatan Gazetesinin Beşiktaş muhabiri "Erdal Cömert" efendi hazretleri de benim hedef kitlemde.
Şenol hocayla ilgili "Hepinize Sinkaf" başlıklı yazısında Beşiktaşlı bir yöneticinin adını vermişti.
Neymiş eefendim bu yönetici Şenol Hoca'nın ana avrat küfrettiğini duymuş. Güya Şenol Hoca'ya daha yakın başka bazı yöneticiler Şenol Hoca'nın "vatana, millete, devlete, stada, herkese" küfrettiğini duymuşlar.

Dıdısının dıdısının dıdısı duymuş da yok bilmem ne..

Avukat olmak vardı şu dünyada, bak o zaman nasıl yapışırdım hepsinin yakasına...

magicyattara
12.04.2011, 13:14
Şikayet etmek için;

http://www.basinkonseyi.org.tr/lang_tr/complaintMethods.asp

Bu sayfada açıklayıcı bilgiler var..

e-mail adresi: baskon@basinkonseyi.org.tr ‘dir.

Fatih Öztürk
12.04.2011, 13:16
bu dangalağa sabahleyin mesaj attım.harbi gördüğüm yerde sıfatına tüküreceğimi söyledim.telefonumuda bıraktım.dedim yüreğin varsa gazetene değil bana sor selçuk hanginizi edecek.

Mollasalihoğlu
12.04.2011, 13:18
Avukat olmak vardı şu dünyada, bak o zaman nasıl yapışırdım hepsinin yakasına...

Bize niye sardın şimdi usta? :)
Şenol Hoca vekalet verdi de dava mı açmadık? :)

Gökhan Döner
12.04.2011, 13:18
Önümüzde daha 6 hafta var.
Son 3 hafta kalsın daha ne ahberler ne çamurlar atılacak hep beraber görüceğiz.
Benim tavsiyem bu asısız ve ortamı bulandıracak haberlere sadece gülün ve geçin.
Bu saatten sonra yapılması gereken takım ve taraftar olarak sadece yere sağlam adımlarla basmalıyız.

OLCAY ÇAKIR
12.04.2011, 13:23
Arkadaşlar, hakaret etmeyin!
Kendinizi zor duruma düşürecek hiçbirşey yazmayın, lütfen dikkat, lütfen...

Cemalettin Taşkın
12.04.2011, 13:24
bu adamı trt ye çıkarıyorlar birde.

Ozan Yazıcı
12.04.2011, 13:26
Ortada bir rezilliktir dönüyor doğrudur ama şahsen ben Selçuk'un gelecek sene takımda kesinlikle kalmayacağını düşünüyorum. Hatta büyük ihtimalle Fenerbahçe ile ön protokol imzalamış olabileceğini düşünüyorum.

Bence adamlara yüklenmeye gerek yok, dedikodu tadında da olsa bence gerçeği konuşuyorlar. Hoşumuza gitse de gitmese de.

Paksoy
12.04.2011, 13:29
Bombaya bakın

son dönemde yaptığı asılsız haberlerle inandırıcılığını kaybeden hürriyet gazetesi spor servisi, bugün bu haberlerine yeni bir boyut getirdi; muhabir ferudun niğdelioğlu imzasıyla manşetten yayınlanan haberde, maç kadrosunda olmayan bir oyuncu "karşılaşmada isteksiz olmakla" suçlandı.

hayali senaryolara dayalı haberlerini genelde "yakın çevresinden öğrendiğimize göre" kalıplarıyla okuyucularına sunan ferudun niğdelioğlu, acaba oyuncumuz cristian baroni’nin kasımpaşa maçında forma giydiğini de yakın çevresinden mi duymuştur?

Fatih Özkan
12.04.2011, 13:30
Mail gönderilmiştir...

ozturk
12.04.2011, 13:32
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=feridun%20ni%C4%9Fdelio%C4%9Flu

Travelair
12.04.2011, 13:35
Ortada bir rezilliktir dönüyor doğrudur ama şahsen ben Selçuk'un gelecek sene takımda kesinlikle kalmayacağını düşünüyorum. Hatta büyük ihtimalle Fenerbahçe ile ön protokol imzalamış olabileceğini düşünüyorum.

Bence adamlara yüklenmeye gerek yok, dedikodu tadında da olsa bence gerçeği konuşuyorlar. Hoşumuza gitse de gitmese de.

İnandığınız herşey gerçek olmayabilir

magicyattara
12.04.2011, 13:37

Ben de senin düşündüğünün tam tersini düşünüyorum..Selçuk Trabzonspor'da kalacak..

Mevzumuz bu değil ama..

Manipülatif haberlerle ortalığı karıştırmaktan başka bir şey yapmayan bir adamı,basın konseyine şikayet ediyoruz..aslı astarı olmayan haberlerle,ortamı fenerbahçe lehine germekten başka bir işe yaramayan bir fenerbahçe muhabiri bu vatandaş..

Belki yaptığı bu haberler bir son bulur..Selçuk da sezon sonu istediği yere gidebilir ayrıca..

ben başlığı uzun zamandır yaptığı haberlere istinaden açtım..

linkler üstte şikayetinizi yapabilirsiniz..

Ozan Yazıcı
12.04.2011, 13:44
Rahmetli Hüsnü Çil'in oğlu ortaokul - liseden arkadaşımdı (uzun süredir görüşmüyorum). Bana birgün bu İstanbul spor basınını anlatmıştı. Spor sayfalarında çıkan haberlerin % 90'ının yalan olduğunu o gün öğrenmiştim. Özellikle Fenerbahçe'de bu iş daha da beterdir, katılıyorum.

Ama takdir edersiniz ki spor camiasına dahil olanlar arasında dedikodu boldur ve bu camiada makbuldür. Ben üslup yanlış olmakla birlikte haberin doğru olduğunu düşünüyorum. Ve bence bunu bizim başkan da, hoca da biliyor. Alper Potuk'un peşine boşuna düşmediler.

Hayırlısı artık..

Tunga
12.04.2011, 14:09
Bu vatandaş bundan bir kaç yıl önce Fenerbahçe tarafından ambargo ediliyordu.

Aynı veya benzer ambargoyu Ercanlar soyisimli vatandaşa da yapıyorlardı.

Azizin GFB ile arası rezaletti.

Şimdi tüm güçleri ile birlik oldular ve saldırıyorlar.

İki sonuç var: Liderliği kaybettiğimiz gün bu haberler "pat" diye kesilir ve fenerin üstün performansı konuşulur. (Bknz. 1996 - Can Tanrıyar / Kupa Gençler'in, Lig Trabzonspor'un sallaması- Ama fener Trabzon'u yendiği gün bitti). İkinci olasılık ise Trabzonspor liderliği bırakmaz ve bunlar işi azıtarak devam ettirirler. Buna da hazırlıklıyız, çok şükür.

Ama bunlara hazırlıklı olmamız, hatta ciddiye bile almamamız böyle bir reaksiyon göstermemizi engellememeli. Murat çok doğrusunu yapmış. Eğer böyle örgütler, konseyler, vs. varsa, o halde bunların üzerine gitmek için var. O nedenle bu yoldan gitmeliyiz hepimiz.

Teşekkürler Murat. Mesaj benim tarafımdan da gönderilmiştir.

cihayan
12.04.2011, 14:10
Aslinda yil sonunda Selcuk'un nereye gidecegi su an icin o kadar onemli degil. Onemli olan lig sonuna kadar Selcuk'un formasini giydigi takima durustce, elinden gelen katkiyi yapmasi. Su anda olan da o. O zaman sorun yok. Ama bu haberlerin verilis bicimi ve zamanlamasinin derdi o degil tabi ki. Onlarin derdi mumkun oldugu kadar kafa karisikligi yaratmak. Trabzonspor camiasini toptan saha disina tasimak, hem kafa hem de enerji olarak. Her yerden kurcaliyorlar. Seyirciyi, hocalari, futbolculari herseyi, herkesi kizistirmaya calisiyorlar.

Yiğit Gayretli
12.04.2011, 14:12
Ortada ince bir çizgi var tepki koymakla öfke kusmak arasında. Bu tarz adamların asıl amacı bizi çizginin öfke kusmak kısmına taşımakdır. Burada Olcay abiye sonuna kadar katılıyorum. Otokontrolü kaybettiğimiz anda haklıdan haksız konuma düşeriz.

Bunlar küfürle, hakaretle uslanmazlar. Onlara övgü gibidir, iltifattır... Terbiyesizlikleri yanlarına kâr kalacak değil. Ama yöntemi de bu değil...

Bizim kendimize ait, şerefli kelimeler dağarcığından oluşan özel bir lugatımız var. Onlarınkine de hiç mi hiç ihtiyacımız yok.

cihayan
12.04.2011, 14:12
Arkadaslar yollanan mesajlardan bir ornek buraya konabilir mi? Eminim bu yollanacak mesaj sayisinin artmasini saglar.

Yiğit Gayretli
12.04.2011, 14:21
Doğru diyorsun abi. Bu tip konularda tek seslilik iyidir. Sadece gönderen isminin değiştiği sabit bir şikayet yazısı hazırlanırsa iyi olur.

Selçuk Demircioğlu
12.04.2011, 14:29
Kendisi aziz yıldırım yönetiminin en sevmediği fb muhabiri ve gazeticisidir...
Çünkü yönetimin yaptığı tüm hataları ve en bilinmedikleri bi şekilde ortaya çıkarmıştır...Futbolcularla arası çok iyidir...Ama yönetim aleyhine yaptığı haberlerden sonra bizzat aziz yıldırım tarafından çalıştığı gazetelerin müdürlerine şikayet edilmiş ve uslu durduğu takdirde (yani fener lehine haber yapılması karşılığı ) bu camiada yaşayabileceği aksi halde hiçbiryerde iş bulamayacağı kendisine söylenmiştir...
Adam ekmek parası derdinde beyler takılmayalım....

Yiğit Gayretli
12.04.2011, 14:34
Kendisi aziz yıldırım yönetiminin en sevmediği fb muhabiri ve gazeticisidir...
Çünkü yönetimin yaptığı tüm hataları ve en bilinmedikleri bi şekilde ortaya çıkarmıştır...Futbolcularla arası çok iyidir...Ama yönetim aleyhine yaptığı haberlerden sonra bizzat aziz yıldırım tarafından çalıştığı gazetelerin müdürlerine şikayet edilmiş ve uslu durduğu takdirde (yani fener lehine haber yapılması karşılığı ) bu camiada yaşayabileceği aksi halde hiçbiryerde iş bulamayacağı kendisine söylenmiştir...
Adam ekmek parası derdinde beyler takılmayalım....

Ekmek parası başkalarının ekmek parasıyla, namusuyla, şerefiyle oynayarak kazanılmaz...

SEDAT
12.04.2011, 14:35
- Şampiyon olursak Selçuk kalır benim endişem yok , olamazsak gider tabiki buda doğaldır , ama ipi göğüsleyeceğiz Allahın izniyle...

okg_53
12.04.2011, 14:38
Eskiden beri bilirim bunu. fener yalakalarındandır, Trabzonspor düşmanlarındandır.

Badaloğlu
12.04.2011, 14:40
Bende basın konseyine şikatetimi yazdım... Özetle ''gazeteciyse mesleğini yapsın, yok amigoluk yapacaksa tribünlere çıksın'' diye yazdım...

cengizbdn32
12.04.2011, 14:43
arkadaşlar önemli olan bu seneki şampiyonluk... selçuk'un sezon sonu sözleşmesi bitiyor, yani istediği takıma gidebilir. bence şampiyon olursak gitmezz... şimdiki sorunsa bunu fenerli (hav hav) ların konuşması.. selçuğu milletin önüne atıyorlarr.. sakin olalım arkadaşlar.. bütün maçlarımızı 1-0 alalım hemde son dakkalarda ( ha bide basın buna taktıı.. bunada size ne kardeşim diyom).. bu sefer 2 dakkada sevindirmeyelim (hav hav) ları.. lütfen sakin olup takıma sonuna kadar destek verelimm....

Erdal DİLEK
12.04.2011, 14:43
bu adam trt3 cıkıyor, birde bu hafta ilk başta liglerin hepsinde şike olduğunu sonra da bu mac için söylemdim ayağı yaptı tepki alınca, trt ye de tepki verilmeli, kapalı kapılar arkasında cok başkanla görüşmüş öyle diyordu.

Çağdaş DENİZ
12.04.2011, 14:50
arkadaşlar bir stajyer avukat olarak hukuki bir dille bu şahsı uyaracağım ve kendisine karşı bir daha bu şekilde mesnetsiz haberler yayınlarsa dava açaçağımı belirteceğim...birazdan mail atıyorum kendisine ayrıca şikayetimi de yapacağım...

Yiğit Gayretli
12.04.2011, 14:53
bu adam trt3 cıkıyor, birde bu hafta ilk başta liglerin hepsinde şike olduğunu sonra da bu mac için söylemdim ayağı yaptı tepki alınca, trt ye de tepki verilmeli, kapalı kapılar arkasında cok başkanla görüşmüş öyle diyordu.

Bir zamanlar 7 kilitli kapı ardında tutulan bir çok başkan varmış. Bu kapıların kilitlerini açacak 7 anahtar 7 kıtadaki ulu ejderhaların boynunda asılıymış.

Ünlü "kalemşör" FD tüm 7 ejderhayı da alt etmiş. 7 kapının kilidini açmış. O başkanlara ulaşıp kimsenin öğrenemediği gerçekleri öğrenmiş, dünya sporunu "kaos"tan kurtarmış. Sana minnettarız FD...

Az evvel malum şahısa gönderdiğim mesajdır...

Berberoğlu
12.04.2011, 15:03
Bize niye sardın şimdi usta? :)
Şenol Hoca vekalet verdi de dava mı açmadık? :)

Ben avukatlara sarmadım ki, kendim keşke avukat olsaymışım dedim o kadar...

Hem Şenol hoca vekalet vermeden olmuyor mu bu iş?

"Hepinize Sinkaf" başlıklı haberib detayında Trabzonspor taraftarı da geçiyor. Taraftar olarak o haberden şikayetçi olaöıyor muyuz? Tekzip yayınlatamıyor muyuz?

Avukat olsaydım bu sorulara cevap bulabilirdim herhalde diye düşünüyorum, yoksa yanılıyor muyum?

ilhan
12.04.2011, 15:04
Biz geçen sezon feneri yenip Türkiye kupasını aldığımızda "Kupa Trabzonspor'un, Şampiyonluk Fener'in" diyen yazar çizer tayfası değil mi bunlar?
*
İşleri güçleri Türk futbolunda kaos!
Pardon, Anadolu takımlarını karalama kampanyası! İstanbul takımlarını öv, Anadolu takımlarını yerin dibine sok. Ohh ne güzel köşe yazarlığı..

Erdal DİLEK
12.04.2011, 15:12
bu adam mı?

hangi adam:???

Mollasalihoğlu
12.04.2011, 15:28
Ben avukatlara sarmadım ki, kendim keşke avukat olsaymışım dedim o kadar...

Hem Şenol hoca vekalet vermeden olmuyor mu bu iş?

"Hepinize Sinkaf" başlıklı haberib detayında Trabzonspor taraftarı da geçiyor. Taraftar olarak o haberden şikayetçi olaöıyor muyuz? Tekzip yayınlatamıyor muyuz?

Avukat olsaydım bu sorulara cevap bulabilirdim herhalde diye düşünüyorum, yoksa yanılıyor muyum?

Şaka yaptım abicim "neden sarıyorsun?" derken.. Yoksa kimsenin iyiniyetinden şüphem yok bu ortamda.

Konuya dönersek, olayın tarafı olmadıkça dava kazanmak yahut tekzip yayınlatmak imkansıza yakın mevzular.

DeAgLeMaNyAq
12.04.2011, 15:35
Rıdvan "duyum aldım ama ben Feridun'la aylardır konuşmuyorum böyle bir şeyde söylemedim paylaşmadım" dedi. Geçmişi vukuatlarla dolu olan bu tip insanlarda gazetecilik etiği beklemek fazla hayalcilik olur...

U.Sadıkoğlu
12.04.2011, 15:37
Afkurun afkurun sallandırıcaz hepinizi Trabzon meydanında :D

Mustafa Önder
12.04.2011, 15:40
Yapsan ne olacak ki
Basın Konseyi kınama-uyarma ve şikayeti yersiz bulma dışında herhangi bir yaptırım uygulayamaz.
Ayrıca Basın Konseyinin başında Tarık Türenç var.
Aynı yayın grubunda gazeteci.
Bence bu dengesiz-şerefsiz adama verilecek en iyi cevap o yayın grubunun gazetelerini almamak.

Çağdaş DENİZ
12.04.2011, 15:42
TEBLİĞNAME
Aşağıda kısa bir örneğini vermiş olduğum yazınızda yine aşağıda Basın Konseyi tarafından öngörülmüş denetim mekanizmasına istinaden kesin olmayan veya birbiriyle çelişen yazı içeriğinizin Basın Meslek Kuralları ile çeliştiği ve bir gazeteciye yakışmadığı açıktır.Basın Konseyi, medyanın daha özgür ve daha saygın olması için faaliyet gösteren ve Birleşmiş Milletler tarafından da Danışman sivil toplum Kuruluşu olarak tanınmış bir meslek örgütüdür. Yirmi üç senedir çalışmalarını sürdüren Konsey iletişim (ifade, basın) özgürlüğünü genişletmek amacıyla çalışmalarda bulunmakta ve bu özgürlüğün, yüklediği sorumluluklara uygun biçimde kullanıldığını denetlemek amacıyla bir denetim mekanizmasını içermektedir. Basın Konseyi bütün çalışmalarını Basın Meslek İlkeleri, Basın Konseyi Sözleşmesi ve Çalışma Kuralları çerçevesinde yürütmektedir. Bir spor yazarının gazetesine tiraj kazandırmadan öncelikli olarak görevi ahlaklı,saygılı,dürüst bir habercilik ve gazeticilik sergilemesi olmalıdır.Okuyucuda farklı algılamalara neden olan,spor kulüplerinin spor dışı faaliyetlerle uğraşarak spor ve sporcuyu 2. planda bırakan ortam yaratabilecek nitelikteki söz konusu bu yazınız gerek spor kamuoyunda gerekse sporseverler tarafından büyük tepki çekmiştir.Daha önceden de birçok yazınızda bu tür durumların var olduğunu bir hukukçu olarak üzülerek takip etmekteyim.Bu nedenle bu tebliğname ile tarafınıza uyarıda bulunarak bu tür gazetecilik anlayışına yakışmayan çalışmalarınızın tekrarlanmamasını belirtmek isterim.Bu tür çalışmalarınız devam ettiği sürece hakkınızda yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim...

İLGİLİ YAZI: Sarı lacivertli takımın eski futbolcusu ve teknik direktörü Rıdvan Dilmen, yakın çevresine, “F.Bahçe, Emenike ve Selçuk İnan’la anlaşmaya vardı”
Şampiyonluk yolunda Trabzon’la amansız bir yarışa giren F.Bahçe’de yönetim, önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmak için kolları sıvadı. Sarı lacivertlilerin, bu sezona damgasını vuran iki futbolcu şimdiden anlaşmaya vardığı ve bu transferlerin sezon sonunda resmiyet kazanacağı belirtildi. .............. Sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini “Avrupa’ya gitmek istiyorum” diye uzatmayan Trabzonsporlu Selçuk İnan’ın menajerleri, milli futbolcunun Avrupa’da bir takımda oynayacağını söylüyor ama işin aslının böyle olmadığı belirtiliyor. Fenerbahçe’nin 31 Mayıs’ta serbest kalacak olan Selçuk’u bonservis ücreti ödemeden kadrosuna katacağı ifade ediliyor dedi.

Stj. Av. Çağdaş DENİZ

magicyattara
12.04.2011, 15:53
TEBLİĞNAME
Aşağıda kısa bir örneğini vermiş olduğum yazınızda yine aşağıda Basın Konseyi tarafından öngörülmüş denetim mekanizmasına istinaden kesin olmayan veya birbiriyle çelişen yazı içeriğinizin Basın Meslek Kuralları ile çeliştiği ve bir gazeteciye yakışmadığı açıktır.Basın Konseyi, medyanın daha özgür ve daha saygın olması için faaliyet gösteren ve Birleşmiş Milletler tarafından da Danışman sivil toplum Kuruluşu olarak tanınmış bir meslek örgütüdür. Yirmi üç senedir çalışmalarını sürdüren Konsey iletişim (ifade, basın) özgürlüğünü genişletmek amacıyla çalışmalarda bulunmakta ve bu özgürlüğün, yüklediği sorumluluklara uygun biçimde kullanıldığını denetlemek amacıyla bir denetim mekanizmasını içermektedir. Basın Konseyi bütün çalışmalarını Basın Meslek İlkeleri, Basın Konseyi Sözleşmesi ve Çalışma Kuralları çerçevesinde yürütmektedir. Bir spor yazarının gazetesine tiraj kazandırmadan öncelikli olarak görevi ahlaklı,saygılı,dürüst bir habercilik ve gazeticilik sergilemesi olmalıdır.Okuyucuda farklı algılamalara neden olan,spor kulüplerinin spor dışı faaliyetlerle uğraşarak spor ve sporcuyu 2. planda bırakan ortam yaratabilecek nitelikteki söz konusu bu yazınız gerek spor kamuoyunda gerekse sporseverler tarafından büyük tepki çekmiştir.Daha önceden de birçok yazınızda bu tür durumların var olduğunu bir hukukçu olarak üzülerek takip etmekteyim.Bu nedenle bu tebliğname ile tarafınıza uyarıda bulunarak bu tür gazetecilik anlayışına yakışmayan çalışmalarınızın tekrarlanmamasını belirtmek isterim.Bu tür çalışmalarınız devam ettiği sürece hakkınızda yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim...

İLGİLİ YAZI: Sarı lacivertli takımın eski futbolcusu ve teknik direktörü Rıdvan Dilmen, yakın çevresine, “F.Bahçe, Emenike ve Selçuk İnan’la anlaşmaya vardı”
Şampiyonluk yolunda Trabzon’la amansız bir yarışa giren F.Bahçe’de yönetim, önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmak için kolları sıvadı. Sarı lacivertlilerin, bu sezona damgasını vuran iki futbolcu şimdiden anlaşmaya vardığı ve bu transferlerin sezon sonunda resmiyet kazanacağı belirtildi. .............. Sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini “Avrupa’ya gitmek istiyorum” diye uzatmayan Trabzonsporlu Selçuk İnan’ın menajerleri, milli futbolcunun Avrupa’da bir takımda oynayacağını söylüyor ama işin aslının böyle olmadığı belirtiliyor. Fenerbahçe’nin 31 Mayıs’ta serbest kalacak olan Selçuk’u bonservis ücreti ödemeden kadrosuna katacağı ifade ediliyor dedi.

Stj. Av. Çağdaş DENİZ

Çağdaşçım teşekkürler..haberi ve hangi maddeyi ihlal ettiğini de yazarak basın konseyine gönderebilirsin..

Haber ve hangi maddeyi ihlal ettiğini yazmak şikayet için şart..
Basın meslek ilkelerinin 6. maddesi açıkça ihlal ediliyor bu haberde..

Şentürk
12.04.2011, 16:05
geçen trt de izliyordum bu adamı, adını şimdi forumdan öğrendim. fotoğrafını görünce tanıdım, geçen günkü programda baya morali bozuk ve fener lehine konuşup duruyordu,.Trabzon bu oyunla haketmiyor falan vs... sinir olmuştum. Bir de trt gibi yere böyle yalan dolanla konuşan tuttuğu takımın adeta amigoluğunu yapan insanları futbol yorumcusu diye ekrana çıkartıyorlar ya pes doğrusu!

Çağdaş DENİZ
12.04.2011, 16:05
evet 3 tane madde ihlal edilmiş onları yazdım konseye gönderdiğim mailde....
rica ederm...:D

robinhood61
12.04.2011, 16:09
bırakın şu topoşları ya biz sadece maçlarımıza konsantre olalım

Ümit Küçük
12.04.2011, 16:15
çoçuklar inanın inanın çoçuklar
güzel günler göreceğiz güneşli günler
trabzonda bursasporu yeneceğiz
şampiyonluk şarkıları şöyleyeceğiz

Napoli
12.04.2011, 17:12
Kardesım bır degıl ıkı degıl valla bunlara e-mail gondermekten ıse veremıyorum kendımı.Neyse coguna Logar kapagını takmıslıgım var.Gelen cevaplarda benı sadece Lutfu Ozelin e-maili tatmın etti..

Mehmet Ayanı severdım gecen seneye kadar,Bu sene resmen Tıksındırdı kendınden,bir ara Twıtardan Senol Gunese sallıyordu...

Travelair
12.04.2011, 17:42
Geriye düşen feybe camiasının moralini düzeltmek ve rakibinin moralini bozup karıştırmak için yapılmış bir haber olarak duruyor

Emre GÜRDAL
12.04.2011, 17:53
kim nerde? ne demiş? hiç tınlamıyorum bile trt 3 te yorum yapıo orda bile fb nin basın sözçüsü gibi konuşuyo gerek yok boş yazmış...

Yunus Emre AYAZ
12.04.2011, 19:12
bunu şişe takıp çevirmek lazım.

cihan uçar
13.04.2011, 09:10
trt ye de yüklenelim o zaman...

magicyattara
13.04.2011, 09:23
Arkadaşlar geniş bir tepki verirsek,şu 6 haftalık peryotta bu tür asılsız haberleri bir nebze olsun engelleyebiliriz diye düşünüyorum..
Gönül ister ki bu tür iftira atan,asılsız haberler tümden ortadan kalksın..

Elimizden geldiğince tüm gazeteleri ve muhabirlerini basın meslek ilkelerine uymaya davet edelim..uymayanları basın konseyine şikayet edelim..mutlaka uyarılacaklardır..

Dün akşam Hıncal Uluç yine bir haber hakkında,muhabirin birine yüklendi de yüklendi..bu tür gazetecileri tarihe gömmek şart..bu tür haberler yaşadığımız yüz yılın seviyesinin çok çok altında haberler..

Bdeniz_61
13.04.2011, 09:50
Bu topoşu TRT 3 de izlemiştim.Adamda algılama problemi var.Topoşa söylediklerinin yanlış anlaşılabileceğini söylüyorlar hala mal mal konuşmaya devam ediyor.Böyle topoşları takmayacan ama gidip devletin kanalında konuşunca insan rahatsızlık duyuyor.Fenerin kendi televizyonunda bile bu kadar yanlı saçma yorumlar yapılmıyordur.

Barış Burak
13.04.2011, 10:20
bikaç madde altında yazımı yazmak istiyorum;

1) Selçuk sözleşmesini imzalamadı diye,yeri göğü inletip,üstüne evrensel basın kriterlerine uyuyoruz diye hava atanlar,bugün dortmund daki Nuri Şahin vakasına baksın.Adamın sene sonu sözleşmesi bitiyor,ve yönetim çıkıp,sezon sonunda görüşmelerimizi yapacağız diyebiliyor.Üstelik hiç bir gazetede,etik anlayıştan vazgeçmiyor.

2) Tamamen fenerbahçe çıkartları için,etiklik çocuk oyuncağıymış gibi yere atılıp, yalakalık yapılıyor.

3) Selçuk profesyonel futbolcu,istediği takıma gidebilir sezon sonunda,ama şundan adım gibi eminim;

biz şampiyon olduğumuzda(inşaallah),selçuk ya bizde kalacak,ya avrupaya gidecek.Selçuk istanbul takımlarında kendini heba edecek kadar salak değil...

4) kimse bu haberlere inanmasın,ben çok yakınımdan duydum(Trabzonsporlu değil) ,selçuk beşiktaşa gidecek diye, inanmadığımı yüzüne söyledim,inanmamam iöçin sebepleri söyledim,nitekim sonradan yalan olduğu ortaya çıktı.

5) amaçları,selçuğu taraftarın gözü önünde şüpheli hale sokmak.ama u uşağın çektiğide yetti.çocuk ne zamandır diyor,burada mutluyum diye,ısıtıp ısıtıp aynı haberleri sunuyorlar.sıkıldık artık.

6) yalakalığı çok iyi yapıyorlar,fenerbahçe çıkarlarını çok iyi savunuyorlar,ama;

keser döner sap döner,gün gelir hesap döner...

7) basın konseyine şikayet etmek hiçbir işe yaramayacak,tsyd Trabzon onurlku durdu istifa etti, hangi tsydli kendini sorguladı,it iti ısırmaz.Lig bitene kadar bunların ağzı boşta yani...maalesef.Ama Allah izin verirde şampiyon olursak,hesabını rahat rahat,geniş geniş yasal yollardan sormalıyız.

Barış Burak
13.04.2011, 10:21
başlıkta hakaret etmeyelim,aleyhinizde kullanılabilir.biraz daha sabır...

Onur
13.04.2011, 10:31
"İt ürür, kervan yürür"

Barış Burak
13.04.2011, 10:50
Trabzonsporla şampiyonluk yarışını,gs ile yarışmak kadar kolay sanıyorlar.Bizim taraftar kitlemiz,onların ki kadar geniş değil,gelemiyorum böyle haberlere,ama sırf Hocamın tahriklere kapılmayın sözü için sabrediyorum.başka hiçbirşey değil...Allahınızdan bulun.

Travelair
13.04.2011, 11:01
Ntvspor'da Rıdvan'ı dinledim. Hatırladığım kadarıyla bir açık kapı bırakıyor. Birkaç aydır Ferudun ile konuşmadım, bu konularda beni dışarıda tutun diyor. Ama evet kulüpten değil ama başka yerden ben de duyum aldım diyor. Hatta eskilerden örnek verip Trabzonspor da bize aynısını yapmıştı futbolcu çıktı oynadı diyor. Zaten bu zamanda savunma şöyle olmuş: Yanlış yapıyorsun. Ama sen de yaptın...

Bir de gazetedeki haberi gösterdiler Emenike'nin fotoğrafını Selçuk'tan büyük yapmışlar :) feybe taraftarına sorun bakalım kimi daha çok isterler. İşte böyle sevgili günlük..

Barış Burak
13.04.2011, 11:04
Tsyd yi şimdi görelim bakalım nerdeymiş? bu kadar mı belli ettiniz kendinizi be...

Berberoğlu
13.04.2011, 11:06
Maalesef Cumhuriyet gazetesinin spor sayfasında da haber çıkmış...
Emenike, Selçuk ve Tuncay Fener'e gidecek diye yazmışlar.

Alınan duyumlara göre.....

Allah hepinizin cezasını versin.

Sabahtan beri 4-5 defa aradım Cumhuriyet Gazetesi'ni spor servisinde bir Allah'ın kulu yok. Öğlen oldu nerdeyse daha işe gelmemiş herifler...

magicyattara
13.04.2011, 11:14
Arkadaşlar sorun sadece Selçuk değil..uzun zamandır takip ediyorum haberlerini..tamamen manipülatif haberler geliyor bu arkadaştan..

'Rıdvan söylemiş'e dayanarak haber yapılamaz..
'Serdar Aziz söylemiş'e dayanarak haber yapılamaz..
Bu haberlerin şampiyonluk yarışında bizi etkileyeceğini düşünüyorsak,tepkimizi koyalım..

İlk haberi "o üç penaltı irdelenmeli" oldu..
Sonrasında Emre Belözoğlu'nun "Trabzonspor'un takılacağını biliyorduk" haberi geldi..ve bunun öncesinde yine Emre'nin "biz daha tecrübeliyiz,Trabzonspor şampiyonluk stressini kaldıramaz" haberini yapmıştı..

Burda bir psikolojik baskı süreci söz konusu..ve bu baskı süreci bir takım yalan haberlerle de destekleniyor..puan kaybettikleri Bursa maçı sonrası Serdar Aziz'in söylediğini iddia ettikleri sözler,yine bu muhabir tarafından manşete taşındı..

Bu süreci ne kadar engelleyebiliriz bilemiyorum..ama gün geçtikçe Hürriyet ekibinin saldırganlığı artacaktır..çünkü işinin ehli fb ekibi orada..

halil ibo
13.04.2011, 11:14
trt ye de yüklenelim o zaman...

TRT'nin zaten şirazesi kaymış be kardeşim.Ahlaki zaafları olan Sergen ve geyse taraftarı Hakan ile TV'lerin nispeten düzeyli programının içine eden bir zihniyet.
Yüklensek çok şey farketmez.En azından Erdoğan Arıkan zamanında sitemlerimiz dile getirilebiliyordu.
Şimdi...

Tangerine Dream
13.04.2011, 11:21
Bu adamı bir zamanlar(4-5 yıl önce) Habertürk'te Tuğrul Yenidoğan'ın sunduğu Şeref Tribünü programında görüyordum. O dönem bir Fblinin Aziz Yıldırım aleyhine konuşması dikkatimi çekmişti. Meğer bu zat Aziz Yıldırım'ın en büyük muhaliflerinden Tahir Kıran'ın adamıymış. Sonra ne olduysa birdenbire Hürriyet'e transfer oldu ve bugünkü haline büründü.

Bu ve Gürcan Bilgiç, son dönemde bu ikisi televizyonlarda sık görünmeye başladı. Hele Gürcan Bilgiç, adeta o kanal senin bu kanal benim geziyor. Sanki bir güç medyada bunlara yer açmak için çaba sarfediyor gibi. Özel kanallar hadi neyse de TRT'de Feridun Niğdelioğlu'nu gördükten sonra bunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.

OLCAY ÇAKIR
13.04.2011, 11:27
Daha öncede söylemiştim; Hürriyet'in çok okunan yazarlarına şık mailler atabilirsiniz... En etkili yöntemlerden biri de bu bence...

Kısa ve net olmasına dikkat ederek, 2 cümlede sıkıntı anlatılabilirse fena olmaz.. Dikkat çeker...

metehan
13.04.2011, 11:32
Feridun Niğdelioğlu, yeni dönemim Can Tanrıyar'ı gibi :) Ali Şen döneminde de Can Tanrıyar benzer tetikçiliği yapardı. 96'da Faruk Özak ile GB yöneticilerini bir restorantta yemek yerken görmüş, bunu maç bağlama olarak lanse edipyılın gazetecisi ödülü almıştı Ali Şen'den :)

Bazı iğrençlikleri yok etmek asla mümkün olmayacak, bu maalesef hayatın bir geçeği !

bASTURk
13.04.2011, 12:07
Kimi kime şikayet ediyoruz ki...

Barış Burak
13.04.2011, 12:20
Kimi kime şikayet ediyoruz ki...

ediyi büdüye...

Ertan 51
13.04.2011, 12:45
Bana bakarsanız Niğde'ye geldiğinde indiririm:)

Ben de ilk defa bir kaç gün önce seyrettim Trt 3 te,deli etti tarzı ve söyledikleri,utandım soy isminden ama ne yaparsın ki elden bişi gelmiyor.
Mail yolluyalım bolca,yalaka olduğunu,kullanıldığını,yanlış yaptığını yüzüne yüzüne vuralım.

Ilelioglu
13.04.2011, 15:20
Tsyd yi şimdi görelim bakalım nerdeymiş? bu kadar mı belli ettiniz kendinizi be...

Evet aslinda bu konu TSYD'yi ilgilendirmiyor mu?

Berberoğlu
13.04.2011, 16:20
Maalesef Cumhuriyet gazetesinin spor sayfasında da haber çıkmış...
Emenike, Selçuk ve Tuncay Fener'e gidecek diye yazmışlar.

Alınan duyumlara göre.....

Allah hepinizin cezasını versin.

Sabahtan beri 4-5 defa aradım Cumhuriyet Gazetesi'ni spor servisinde bir Allah'ın kulu yok. Öğlen oldu nerdeyse daha işe gelmemiş herifler...

Öğleden sonra tekrar aradım Cumhuriyet Gazetesinin spor servisini.
Haberi yazan kişi olan "Hilmi Türkay" bugün izinli imiş. Spor servisinin müdürü "Arif Kızılyalın" ise toplantıda imiş, 5 gibi bitebilirmiş toplantısı.

Ben de müdürlerine not bıraktırdım. Adımı soyadımı, iletişim bilgilerimi verdim. Uzun süredir takip ettiğim, Türkiye'nin en ciddi gazetelerinden birinde "Asparagas Haber" yayınlanmasından dolayı üzüldüğümü ve bu haberi yayınlayanları kınadığımı söyledim.

Bakalım adam geri arayacak mı... :rolleyes:

Yiğit Gayretli
13.04.2011, 17:17
ediyi büdüye...

Bozacıyı, şiracıya.

Badaloğlu
13.04.2011, 17:22
Hürriyet'te çıkan yalan bir haber (belge, taraflar tarafından açıklama yok ) birgün sonra bakıyorsunuz Cumhuriyet'te de aynı şekilde çıkıyor. O zaman bunun anlamı nedir? Masa başı haberciliği bu olsa gerek... Bu ülkede gazetecilik ölmüştür. Allah rahmet eylesin...

Ilelioglu
13.04.2011, 17:57
Herhangi gibi bir sonuc alinabildi mi?

alihan_61
13.04.2011, 18:19
ne dersenız deyın dayak bıcok seyı cozer sız bakmayın

magicyattara
13.04.2011, 19:09
Herhangi gibi bir sonuc alinabildi mi?

Mevzu hemen sonuç almak değil..bu başlık burda dursun..ilk haberinde tekrar kafasına çökelim..bu ve bunun gibi gazeteciler ayıklanmalı..

Söylediğim gibi;bu psikolojik harekatın merkez üssü Hürriyet gazetesi..bunu bilelim ve her türlü medeni tepkimizi gösterelim onlara her seferinde..biraz toparlayacaklardır eminim..

agasaro
13.04.2011, 21:04
Bu Niğdelioğlu denilen şahsiyet TRT'de yorumcu olarak katıldığı programda Rıdvan Dilmen'in meşhur "Trabzon'un penaltıları incelenmeli" haberini kendisinin yaptığını söylemişti. Çok enteresan bir arkadaş. Yine aynı programda geçen hafta şampiyon kim olur sorusuna cevap verirken "Trabzon futbol mu oynuyor?" ifadesini kullanabilecek kadar fanatikleşmiştir. Hasta bir FB'lidir ve FB hakkında konuşurken aklını kaybediyor. Hatta Aziz Yıldırım tarafından uzun bir zamandan beri tesislere girmesinin yasaklandığını söylemişti.

SEDAT
13.04.2011, 21:13
- Dikkatimi çeken bişey var , Gazete , site neyse arıyorsunuz sorunuzu soruyorsunuz karşı tarafta bayan oluyor genelde , öyle cevaplar geliyor ki nerdeyse hangi yıldayız diyecek bayan o derece yani , hani neden bahsettiğinizi anlamıyorum futbol ne demek ben anlamamak modunda , en basit numaralarıda haberi şurdan aldık burdan aldık...

robinhood61
13.04.2011, 23:22
benim için tuvalet kağıtları, hürriyet ve vatan gazetelerinin yapraklarından daha değerlidir

LazAnisT
14.04.2011, 11:55
fnigdelioglu@hurriyet.com.tr

Şahsın mail daresi yukarıdadır.Gönderdiğiniz maillere cevap yazmayabilir ama elinde blacberrysiyle anında okuduğununa emin olabilirsiniz.

LnMrt
14.04.2011, 15:00
Yılda 2 defa yazı yazacak diye Rıdvan Dilmen'e resimli köşe açan ve Hamza Mısır, İhsan Öksüz, Hami Mandıralı... ile birarada okuyucuya sunan yerel TAKA gazetemiz değil mi ?
Hatta 6 ayda bir yazı yazan Rıdvan'ın bu yazıyı Taka için yazdığını da zannetmiyorum. Sanki TV programlarında Rıdvan'ın Trabzonspor ile ilgili cümlelerini toplayıp köşe yazısı gibi koyuyorlar oraya.

O halde çok uzağa gitmeye gerek yok, kendi evimizin önünden başlamak lazım.
Bu arada şu gazeteye bir bakayım dedim ama nerdeeeee..... 2 günde bir "Datenbankfehler: Database secilemedi" hatası ..... Rıdvan a köşe açanın sonu budur işte :)

magicyattara
20.05.2011, 11:44
ferudun üzerinden Hürriyet kusmaya devam ediyor..

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/17829716.asp?gid=381

MDanışmaz
20.05.2011, 12:20
Sen kimsin lan Trabzonspor üzerinden komplo teorileri uyduruyorsun seni tükürüğümüzle boğarız acilen yönetim açıklama yapması lazım Fener'in garanti maçı olmasına rağmen Bizans oyunları hala devam ediyor!

a f s
20.05.2011, 12:31
Haberin içinde haberin yalan olduğu yazıyor aslında "İnanılmaz iddia"

Biz yalan olduğunu biliyoruz da bu kadar alçalmanızı hayretle izliyoruz o kadar.

Hem yüzsüz, hem terbiyesiz.

Zafer BİLGİN
20.05.2011, 12:42
Biraz önce kendisiyle görüştüm.

(Bu sayfalara yakışmadığını biliyorum.Ve bu yüzden herkesten özür diliyorum)

Bu hayattaki en yakın akrabasının,benim en yakın erkek akrabamla beraber olduğunu söyledim.

Kaynağım olmadığını,duyumlarıma göre hareket ettiğimi söyledim.

Cengiz Çubukcu
20.05.2011, 12:47
Adam yerine koyup ben de kendisine mail attım..

ilyas BAHADIR
Biraz önce kendisiyle görüştüm.

(Bu sayfalara yakışmadığını biliyorum.Ve bu yüzden herkesten özür diliyorum)

Bu hayattaki en yakın akrabasının,benim en yakın erkek akrabamla beraber olduğunu söyledim.

Kaynağım olmadığını,duyumlarıma göre hareket ettiğimi söyledim.

çççççççççççççççççççççççççççççç

güneyli
Madem bu haber karşılık buldu ..Feridun Niğdelioğluna bir sansasyonel haber başlığı daha veriyorum..
Seçimler yaklaşırken sansasyonel eylem peşinde olan pkk terör örgütü Fener takımını ve çevre illerden otobüslerle gelecek Fener seyircisini hedef alabilir..Bu ihtimalinde gözönüne alınmasında fayda vardır.Kastamonu civarında başkabakan konvoyuna yapılan saldırı gerçekleşmişse bu olayda bir ihtimaldir..

28TS61
20.05.2011, 12:59
yönetim suc duyurusunda bulunsun

Cengiz Çubukcu
20.05.2011, 13:47
bana yazdığı cevabı aynen kopyalıyorum....

Cengiz bey
Iyi gunler.

Oncelikle bu bilgi benim kisisel gorusum degil. Fenerbahce yonetiminin gorusudur. TFF ye bugun basvurulari olacak konuyla ilgili. Benim icin degil onlar adina utanmaniz gerek dogal olarak.

Tesekkurler

a f s
20.05.2011, 14:02
bana yazdığı cevabı aynen kopyalıyorum....

Cengiz bey
Iyi gunler.

Oncelikle bu bilgi benim kisisel gorusum degil. Fenerbahce yonetiminin gorusudur. TFF ye bugun basvurulari olacak konuyla ilgili. Benim icin degil onlar adina utanmaniz gerek dogal olarak.

Tesekkurler

Pardon da biz niye utanalım Fener'in yüzsüzlüğündün dolayı.

Yıllar geçse de bu Fener değişmez, Fener fıtratının gereğini yerine getiriyor.

ESER
20.05.2011, 14:07
tipik bir akraba evliligi urunu ornegi. malzemede hata var kendisine kizmayalim..

bordo61
20.05.2011, 14:07
Konuyla alakalı açıklamamız

http://tvbordomavi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=122:sizden-utanyoruz&catid=3:sicak-haber

DNA-TS
20.05.2011, 14:12
ferudun denen densiz abuk subuk haberlerle gündeme gelmiş ün yapmış bir yalakadır.işi gücü febe yanlısı haber yapmaktır bu adamdan nasıl bir yorum bekliyorsunuz.

magicyattara
20.05.2011, 14:24
Bu adam zurnanın son deliği..

Babaları azize..emir ordan geliyor..azizenin babasını söylemeye gerek yok..anlayan anlar..

Hiyerarşik sıralama şu şekilde oluşuyor hürriyet gazetesinde..

Uğur dündar>ercan saatçi>altan tanrıkulu>mehmet aslan>ferudun..ahmet ercanlar vs..

Mehmet Aslan Kırmızı çizgi programında daha bu hafta ferudunun yalan haberleri yüzünden,komplo haberleri yüzünden daimi konuğu Hıncal Uluç'tan yüz yüze dünyanın hakaretini gördü..

insan olan utanır ulan..hangi mantıkla bu haberi yöneticiliğini yaptığın sayfaya koyuyorsun..bir de salı akşamları çıkıp millete ahkam kesiyorsun..biz niye kirlendik diye şikayet ediyorsun..sen baştan aşağı pislikle dolmuşsun zaten..

Bu kadar mı önemli bu şampiyonluk denilen şey sizin için..bir şampiyonluk uğruna namusunuzu,şerefinizi,ekmek yediğiniz mesleğinizi hiçe sayıyorsunuz..

Yaşar
20.05.2011, 15:06
Fenerbahçe Spor Kulübü ile alakalı her bireyin beyin fonksiyonlarının, normal bir vatandaşın beyin fonksiyonlarının altında olmasının sonuçları ve ispatııdır. Böyle birşey var diyelim. O sahaya inen insanların Tc kimlik numarasından nereli olduklarının veya hangi takımı tutttuklarının bu zamanki teknoloji ile çok rahat anlaşılacağını düşünemez misin? ey Ademoğlu. Bir kupa için bu kadar alçalmanın ve adileşmenin anlamı nedir?

Nytre
20.05.2011, 18:01
bu adamı takmaya bile değmez...

İlyas Özdemir
20.05.2011, 19:57
bu işler maille faxla olacak iş değil Trabzonlu ağır abilerin bu tür elemanlara bir slm yollaması lazım

krdnz
20.05.2011, 21:01
Bu köpek sözde fenevin tesislerinden içeri giremiyormuş.

Yalan bak sen.Sabaha kadar yönetime destek vermek için yalan uyduran biri nasıl yasaklı olur.

Bu adamla alakamız diyebilmek için uydurulan yalana bakarmısınız!Tesislere bile giremiyormuş.

28TS61
20.05.2011, 21:06
gecen sene kendi sahalarinda neden önlem almamislar?

yoksa fenev formalilar degilmiydi kadiköyde sahaya girip timsah yürüyüsü yapanlar

Burçak
20.05.2011, 22:23
gerçek anlamda helalinden basın mensubu olan insanlar var.
bir de ne yazıkki şerefsizce para uğruna her moku yiyecek adamlar var. bu adam onlardan işte.
para uğruna onun bunun köpekliğini yapacak kadar adi insanmış ne yazık ki..

DeAgLeMaNyAq
20.05.2011, 22:27
yönetim suc duyurusunda bulunsun

FB yönetimi bulunmuş zaten federasyona. Hem bu adamı kaale almadıklarını söyleyip duruyorlar hem de onun komplo teorileriyle kuyuya iniyorlar...

Gürkan
20.05.2011, 23:28
fb maçın kötü gitmesi durumunda seyirci fazlası da olması dolayısı ile sahaya birilerinin atlayacağını biliyor ve böyle durum yaşanması durumunda kendilerine verilecek olası cezadan kurtulmak için şimdiden yer yapıyorlar. hani olurda kalkar biri karabükte gol haberi var felan der bunlar yine dalarlar sahaya.