PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar - Donanım (Haberleş - Yardımlaş)

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

salihtopal48
14.01.2006, 01:02
DONANIM HAKKINDA YENI HABERLER ,SORUNLAR,ÇÖZÜMLER ,ÖNERILER,UYARILAR

HEPSI BURAYALAR

Taner Gündoğdu
14.01.2006, 01:07
ilk sorun benden olsun smileys/smiley5.gifupdate edebilecegim norton haricinde iyi bir anti-virüs sistemi önerebilir misiniz?

salihtopal48
14.01.2006, 01:11
norton islemcinin yarisini kullaniyor hem çok hantal bence.benim kullandigim:

Armor2net Personal Firewall

çok etkili en ciddi virüslerde bi açkapa tamam

Oğuzhan Görkan
14.01.2006, 01:41
ya benim pc ye format attim ama anakartin cd'sini bulamadim bu yüzden su an bilgisayarda ses yok kurulumunu yapmak lazim anarktin cd'si veya programi her neyse bunu nasil ögrenebilirm ögrendikten sonra bu sesin kurulumu için gereken programi nette bulabilirmiyim?
tesekkürler

Taner Gündoğdu
14.01.2006, 16:49
nvidia.com sitesinde ekran kartlarinin sürücüleri vardi heralde ana kartlarda vardir oraya bir bak istersen

Oğuzhan Görkan
14.01.2006, 20:28
sagol

BDiler61
14.01.2006, 20:31
pc cillin internet security 2006 hakkinda bilgisi olan varmi?

U.Sadıkoğlu
14.01.2006, 20:57
ilk sorun benden olsun smileys/smiley5.gifupdate edebilecegim norton haricinde iyi bir anti-virüs sistemi önerebilir misiniz? En Iyi Anti Virus Sistemi Kaspersky dir www.download.com (http://www.download.com) adresinden ulasabilirsinsmileys/smiley2.gif

Taner Gündoğdu
14.01.2006, 21:10
ilk sorun benden olsun smileys/smiley5.gifupdate edebilecegim norton haricinde iyi bir anti-virüs sistemi önerebilir misiniz? En Iyi Anti Virus Sistemi Kaspersky dir www.download.com (http://www.download.com) adresinden ulasabilirsinsmileys/smiley2.gif

ya bunun methini çok duydum daha önce yükledim de ama bilgisayri çok yavaslatiyor. sendede oluyor mu yoksa benle alakali bir durum mu? ve hangi versiyonunu önerirsin? piyasada çok var

Taner Gündoğdu
14.01.2006, 21:12

kardes pccillin 2002 kullanmistim ama update edilemeyordu ve ayrica çokta pasif kaliyordu. ben hiç memnun olmadigimdan simdi baska programlar ariyorum. ama 2006 nasildir onuda bilmiyorum

cIlgInIm
14.01.2006, 22:23

ya bunun methini çok duydum daha önce yükledim de ama bilgisayri çok yavaslatiyor. sendede oluyor mu yoksa benle alakali bir durum mu? ve hangi versiyonunu önerirsin? piyasada çok var

Kaspersky Anti-Virus Personal v5[1].0.142 HARPOON bu versionu.

ben cafe isletiyorum be tum makinalrda bu var otomatik gucelliyor zaten hiç bir sorun yasamiyorsun.. tum virüs programlari gibi buda birazz yavaslatiyor ama öle söylendigi kadar degil. cok kullanisli bence tavsiye ederim.. tedarik edemeyenlerede yardim ederim..

cIlgInIm
14.01.2006, 22:24
ya benim pc ye format attim ama anakartin cd'sini bulamadim bu yüzden su an bilgisayarda ses yok kurulumunu yapmak lazim anarktin cd'si veya programi her neyse bunu nasil ögrenebilirm ögrendikten sonra bu sesin kurulumu için gereken programi nette bulabilirmiyim?
tesekkürler

kardes önce kasati ac anakart ne marka bak sonra bulmasi kolay olur ses kartini ..

fincher
14.01.2006, 22:45
benim de bi sorum var.norton internet security açikken netten download acceleratorler vasitasiyla herhangi bisey indiremiyorum.nortonu kapatmam gerekiyor,buda çok güvenli degil.bunun için bi çözümü olan varmi?

fincher
14.01.2006, 22:46
konuyu açan arkadas bilerek mi bilgisaray yazdi,yoksa farketmedimi?

cIlgInIm
14.01.2006, 22:58
benim de bi sorum var.norton internet security açikken netten download acceleratorler vasitasiyla herhangi bisey indiremiyorum.nortonu kapatmam gerekiyor,buda çok güvenli degil.bunun için bi çözümü olan varmi?

nortonu kaldir bence norton virus zatensmileys/smiley4.gifkaspersky kullan derdin bitsin ya da baska bi virus programi..

cIlgInIm
14.01.2006, 22:59

detaya girme be arkadasim insanlik hali yanlis yazilirsmileys/smiley2.gifamac isimiz görülsün ha bilgisaray ha bilgisayar

fincher
14.01.2006, 23:18

detaya girme be arkadasim insanlik hali yanlis yazilirsmileys/smiley2.gifamac isimiz görülsün ha bilgisaray ha bilgisayar detay degil dostum,farketmediyse düzeltsin diye yazdim,niye yanlis olsun ki sitede bi baslik?

BDiler61
14.01.2006, 23:20

kardes pccillin 2002 kullanmistim ama update edilemeyordu ve ayrica çokta pasif kaliyordu. ben hiç memnun olmadigimdan simdi baska programlar ariyorum. ama 2006 nasildir onuda bilmiyorum

sagol

fincher
14.01.2006, 23:22
winrar la sifrelenmis bir dosyayi açmak için bir çözümü olan varmi?kullanisli ve ise yarayan bir sifre kirici gibi...

Taner Gündoğdu
14.01.2006, 23:28
winrar la sifrelenmis bir dosyayi açmak için bir çözümü olan varmi?kullanisli ve ise yarayan bir sifre kirici gibi...

zaten hiç anlamiyorum niye sifre koyarlar su winrar dosyalarinasmileys/smiley4.gif

Oğuzhan Görkan
15.01.2006, 01:41
tesekkürler

kardes önce kasati ac anakart ne marka bak sonra bulmasi kolay olur ses kartini ..
marka belli yalniz programini ve yüklemesini netten bulamadim
anakartim:MSI 65336 SIS650 ATX VGA+SES 478 PIN
bu anakartin ses sisteminin programnini bulabliecegim baska bir yer war mi nvidia.com daki program bozuk çalismiyor bu arada

pacos_bill
15.01.2006, 01:47
tesekkürler

marka belli yalniz programini ve yüklemesini netten bulamadim
anakartim:MSI 65336 SIS650 ATX VGA+SES 478 PIN
bu anakartin ses sisteminin programnini bulabliecegim baska bir yer war mi nvidia.com daki program bozuk çalismiyor bu arada

http://66.96.84.4/support/dvr_exe/mbd_dvr/Realtek_ALC5970.zi p (http://66.96.84.4/support/dvr_exe/mbd_dvr/Realtek_ALC5970.zip)

Bunun isini görmesi lazim. Detayli bilgi için www.msi.com.tw (http://www.msi.com.tw) adresine bakabilirsin.Edited by: pacos_bill

Oğuzhan Görkan
15.01.2006, 02:15
su an indiriyorum sagolasin

Oğuzhan Görkan
15.01.2006, 02:24
çok sagol halletim tekrar tesekkür ederim

ancibranoz
15.01.2006, 19:13
norton islemcinin yarisini kullaniyor hem çok hantal bence.benim kullandigim:

Armor2net Personal Firewall

çok etkili en ciddi virüslerde bi açkapa tamam

nerden bulacaz bu virüs programini?

ancibranoz
15.01.2006, 19:17

zaten hiç anlamiyorum niye sifre koyarlar su winrar dosyalarinasmileys/smiley4.gif

Malum dosyalari baskasi görmesin diye olabilir smileys/smiley4.gif

ancibranoz
15.01.2006, 19:21

nortonu kaldir bence norton virus zatensmileys/smiley4.gifkaspersky kullan derdin bitsin ya da baska bi virus programi..

yaw hau kasberski yi nerden indirecez?

Taner Gündoğdu
15.01.2006, 22:17
http://www.forumtrportal.com/showthread.php?t=62001

buyur kardes bu adreste var

salihtopal48
16.01.2006, 15:39

aslinda biligsaray yazacaktim

Ancumah
16.01.2006, 16:17
Yaw ne önemi var? ben farketmedim bile bilgisaray yazildigini. smileys/smiley1.gif

Oğuzhan Görkan
16.01.2006, 16:49
smileys/smiley36.giftam daa uzatmayin insanlik halidirhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Berberoğlu
16.01.2006, 17:49
antivirus olarak avast i öneririm.
türkçe versiyonu da var..
otomatik güncelleme özelligi var
istenildiginde açilista tarama yapabiliyor..

link:
http://files.avast.com/iavs4pro/setuptur.exe

Edited by: memopad

U.Sadıkoğlu
16.01.2006, 22:23

nortonu kaldir bence norton virus zatensmileys/smiley4.gifkaspersky kullan derdin bitsin ya da baska bi virus programi.. babaa 2 tane virus programi kurarsan ne olur diyimmismileys/smiley4.gifben denemistim sahsen birbirlerini trojan olarak goruyorlar ve sonraa smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Taner Gündoğdu
17.01.2006, 00:55
benimde bilgisayar kafayi yemisti nortonla pandayi ayni anda kurunca smileys/smiley36.gif

simdi arkadaslar eger service pack 2 yüklenirse ekran kartini ve ses kartini ayrica tanitmaya gerek var mi? yoksa service pack 2 bunu sagliyor mu? bilen varsa acil yardimsmileys/smiley5.gif

ancibranoz
17.01.2006, 11:04

link:

Avast'i kullaniyordum. Hanca bu avast o kadar iyiydi benim windows bir ayda 8 defa neden çöktü? smileys/smiley4.gifAslinda en iyisi kaldir virüs programlarini rahat ol! smileys/smiley36.giföylede çöküyor böylede çöküyor zaten smileys/smiley1.gif

Erdinç Dilek
18.01.2006, 14:48
.....Edited by: erdinç67

Taner Gündoğdu
20.01.2006, 18:06
GA 8s648 bu anakartin sürücüsünü bulabilecegim bir site yada link verebilir misiniz...

Onur
20.01.2006, 18:20
benimde bilgisayar kafayi yemisti nortonla pandayi ayni anda kurunca smileys/smiley36.gif

simdi arkadaslar eger service pack 2 yüklenirse ekran kartini ve ses kartini ayrica tanitmaya gerek var mi? yoksa service pack 2 bunu sagliyor mu? bilen varsa acil yardimsmileys/smiley5.gif
Sp1 üzerine Sp2 kurdum ve hiç bir sürücü yüklemesi(tanitmasi) istemedi....smileys/smiley2.gif

cIlgInIm
20.01.2006, 18:54

Sp1 üzerine Sp2 kurdum ve hiç bir sürücü yüklemesi(tanitmasi) istemedi....smileys/smiley2.gif

eger senin pc pentium sa istemez.. ha birde icine servis pack gömülü xp cdleri var ondan kullan hiç ugrasma

Berk Akçay
20.01.2006, 19:37

link:

bencede avast bir numara ben avast kullaniyorum diger virus programlari pc nizi kasicaktir bence aama avastda kasma derdi yok

Taner Gündoğdu
20.01.2006, 23:28

eger senin pc pentium sa istemez.. ha birde icine servis pack gömülü xp cdleri var ondan kullan hiç ugrasma

pc nin pentium olmasi neyi degistiri anlamadim ama neyse... denicem bakalim olcak mi olmayacak mi? haber veririmsmileys/smiley36.gif

Taner Gündoğdu
21.01.2006, 12:17
malesef sp2 her anakarti tanimiyor. ekran kartini tanidi ama anakarti yani daha dogrusu onboard olan ses kartini görmeyince internetten driver yükledim... galiba her markayi tanimiyor. pc nin pentium olmasiyla alakasi yok sanirimsmileys/smiley2.gif

bunyamin55
21.01.2006, 12:25
ya sende ne problemlisin.anakartin markasindan gitsen

antagonist
04.02.2006, 14:14
internet explorer'in cookie destegi silinmis.Düzeltmem için bizahmet yardimci olursaniz sevinirim...

Taner Gündoğdu
04.02.2006, 14:18
divx filmlerin türkçe altyazilari nasil çalististiriliyor???

selimberkan
04.02.2006, 14:56
internet explorer'in cookie destegi silinmis.Düzeltmem için bizahmet yardimci olursaniz sevinirim...

bu konu hakkinda bir bilgim yok ama eger xp kullaniorsan baslat programlar-donatilar-sistemarçlari-sistemi geri yukleme bölümü var

ordan bilgisayar i geribi tarihe aliorsunuz bilgisyar o tarihte nasilsa eski haline gelior ama saat atrih aynene devam edior suanksi gibi

selimberkan
04.02.2006, 21:05
umarim yardimci olabilmisimdir

fincher
04.02.2006, 21:35
bsplayer veya mv2 player la altyazili izleyebilirsin ancak.filmi ve altyazisini ayni isimle bi dosyaya kaydet,bu playerlardan herhangi biriyle aç,altyaziyla açar.ayrica filmin altyazisinda uyumsuzluk,kayma vs olabilir.o zaman subtitle workshop programiyla altyaziyi filme göre ayarlayabilirsin.yine de www.divxplanet.net (http://www.divxplanet.net) sitesine bi göz at...

selimberkan
04.02.2006, 21:52
arkadslar bendede bir problem var ekle kaldirdan gitmeyen dosyalar var normalde bilgisayarimda yuklu degil ama ekle kaldirda gözüküorlar onu nasil çözebilirm simdiden tskler

ancibranoz
04.02.2006, 23:20
Her derdin çaresi Kisa ve kesin yoldan format atmaktir smileys/smiley4.gifmikrosoft mikropsofttur aslinda. çökmek için bahane arar.

TheCrow
04.02.2006, 23:32
bsplayer veya mv2 player la altyazili izleyebilirsin ancak.filmi ve altyazisini ayni isimle bi dosyaya kaydet,bu playerlardan herhangi biriyle aç,altyaziyla açar.ayrica filmin altyazisinda uyumsuzluk,kayma vs olabilir.o zaman subtitle workshop programiyla altyaziyi filme göre ayarlayabilirsin.yine de www.divxplanet.net (http://www.divxplanet.net) sitesine bi göz at...

Dahafarkli bir yöntem söyleyeyim,VobSub programini kur,altyazilari filmle ayni klasöre ayni isimle koy.Media Player otomatik olarak altyazilari çalistirir...

Veya,VPlayer programini kur,çok küçük ama çok marifetli bir video player'dir bu program.Istenilen konumdan video ve ses dosyalarini seçebilirsiniz,ama en büyük özelligi ses ve görüntüyü otomatik olarak senkronize etmesi,yani uyumsuzluk olunca otomatik ayarliyor...

Taner Gündoğdu
05.02.2006, 00:33

Dahafarkli bir yöntem söyleyeyim,VobSub programini kur,altyazilari filmle ayni klasöre ayni isimle koy.Media Player otomatik olarak altyazilari çalistirir...

Veya,VPlayer programini kur,çok küçük ama çok marifetli bir video player'dir bu program.Istenilen konumdan video ve ses dosyalarini seçebilirsiniz,ama en büyük özelligi ses ve görüntüyü otomatik olarak senkronize etmesi,yani uyumsuzluk olunca otomatik ayarliyor...

tesekkürler çalistirdimsmileys/smiley2.gif

TheCrow
05.02.2006, 05:28
Bir sey degilkardes.VPlayer'in bir avantaji daha,altyazilarin font tipi,rengi ve boyutlarini degistirebiliyorsunuz,böylece Media Player'da küçük alt yazilari okumak için gözlerinizi bozmaniz gerekmiyor...

Eger Türkçe altyazi bulmakta zorlaniyorsaniz www.divxforever.com (http://www.divxforever.com) sitesini deneyin...

TheCrow
05.02.2006, 05:30
arkadslar bendede bir problem var ekle kaldirdan gitmeyen dosyalar var normalde bilgisayarimda yuklu degil ama ekle kaldirda gözüküorlar onu nasil çözebilirm simdiden tskler

Program ekle-kaldir'da bahsettigin programlari kaldirmak istediginde sana "bu program kurulu degil,ekle-kaldir menüsünden sileyim mi?" diye sormasi lazim bilgisayarin...Sil de silsin...

TheCrow
05.02.2006, 05:56

bu konu hakkinda bir bilgim yok ama eger xp kullaniorsan baslat programlar-donatilar-sistemarçlari-sistemi geri yukleme bölümü var

ordan bilgisayar i geribi tarihe aliorsunuz bilgisyar o tarihte nasilsa eski haline gelior ama saat atrih aynene devam edior suanksi gibi

Bu çok gereksiz ve de sakincali bir çözüm olur...Sistem geri yüklemeden sonra,geri yükleme tarihinden bugüne kadar kurmus oldugunuz tüm programlar silinir,kaldirmis oldugunuz programlar varmis gibi görünür ve en önemlisi yapmis oldugunuz bütün ayarlamalar eskiye döner,sadece cookies degil bütün degisiklikler eski haline gelir...

Cookiesayarlarini degistirmek için,explorer açikken,araçlar--->internet seçenekleri-->gizlilik-->gelismissirasini takip ederek burada açilacak olan pencereden istedigin gibi ayarlarini yapabilirsiniz...

Erdinç Dilek
06.02.2006, 09:11
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

bu konu ile </TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

ilgili teknoloji televizyonunda ayni dertten yakinan bir seyirciye programin sunucusu olan kisi söyle bir cevap vermisti: "bazi programlari kaldirsaniz bile yine program ekle kaldir a girildiginde hala orada oldugu gözükür, bu programlari tamamen kaldirmak için bilgisayarinizi güvenli kipte baslatip açarak ekle kaldir a girip bu programlari kalrirsaniz bir daha bu programlari görmezseniz" demisti...

Teknoloji tv yi seyretmenizi siddetle tavsiye ediyorum...
<BLOCKQUOTE id=ab30d4c9>

Program ekle-kaldir'da bahsettigin programlari kaldirmak istediginde sana "bu program kurulu degil,ekle-kaldir menüsünden sileyim mi?" diye sormasi lazim bilgisayarin...Sil de silsin... </BLOCKQUOTE>

Erdinç Dilek
06.02.2006, 09:14
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bu arada bilgisayarimda sürekli reklam çikiyor bunlari nasil önleyebilirim...</TD></TR>

antagonist
06.02.2006, 10:45
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<BLOCKQUOTE id=ee325376>

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bu arada bilgisayarimda sürekli reklam çikiyor bunlari nasil önleyebilirim...</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Ayni sorun bende de var</BLOCKQUOTE>

Erdinç Dilek
06.02.2006, 11:09
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">sanirim internetten yüklemis oldugum bir program buna sebep oluyor ama onuda kaldirmak istemiyorum reklami çikan steyi engelle diyorum yinede engellenmiyor, the best ile beslayan bir reklam birde poker reklami veren ve so zamandada abd ye kaçmam için smileys/smiley1.gifbir site reklami çikiyor </TD></TR>

selimberkan
06.02.2006, 11:45

Program ekle-kaldir'da bahsettigin programlari kaldirmak istediginde sana "bu program kurulu degil,ekle-kaldir menüsünden sileyim mi?" diye sormasi lazim bilgisayarin...Sil de silsin...

dior bu program silinemiorr tamam diorsun kalior???

selimberkan
06.02.2006, 11:50
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

bu konu ile

ok tsk ederim güvenli kipte açmak için bilgisayar açildiginda f1 e basacagim deilmi

</TD></TR>

ilgili teknoloji televizyonunda ayni dertten yakinan bir seyirciye programin sunucusu olan kisi söyle bir cevap vermisti: "bazi programlari kaldirsaniz bile yine program ekle kaldir a girildiginde hala orada oldugu gözükür, bu programlari tamamen kaldirmak için bilgisayarinizi güvenli kipte baslatip açarak ekle kaldir a girip bu programlari kalrirsaniz bir daha bu programlari görmezseniz" demisti...

Teknoloji tv yi seyretmenizi siddetle tavsiye ediyorum...
<BLOCKQUOTE id=ab30d4c9>

Program ekle-kaldir'da bahsettigin programlari kaldirmak istediginde sana "bu program kurulu degil,ekle-kaldir menüsünden sileyim mi?" diye sormasi lazim bilgisayarin...Sil de silsin... </BLOCKQUOTE>

selimberkan
06.02.2006, 11:52
güvenli kipte açmak için f1 e basmak gerekior degilmi

?

Erdinç Dilek
06.02.2006, 12:07

?

Güvenli <B style="COLOR: black; : #99ff99">kipte[/B] açmak için <B style="COLOR: black; : #ffff66">bilgisayar[/B] açildiktan sonra F8 tusu ile gerekli menüye gelebilirsiniz. Buradan Windows u <B style="COLOR: black; : #a0ffff">güvenli[/B] <B style="COLOR: black; : #99ff99">kipte [/B]baslat seçenegini seçtiginizde sistem düzgün sekilde açilacaktir

Erdinç Dilek
06.02.2006, 12:10
donanim ile ilgili sorunlar hakkinda bir site:

ShiftDelete.Net - Bilgisayarda Donanim Sorunlari (http://shiftdelete.net/site/c&#111;ntent/view/37/62/)

TheCrow
08.02.2006, 08:58

?

Güvenli <B style="COLOR: black">kipte[/B] açmak için <B style="COLOR: black">bilgisayar[/B] açildiktan sonra F8 tusu ile gerekli menüye gelebilirsiniz. Buradan Windows u <B style="COLOR: black">güvenli[/B] <B style="COLOR: black">kipte [/B]baslat seçenegini seçtiginizde sistem düzgün sekilde açilacaktir

Dikkat etmeniz gereken nokta,güvenli kipteyken printer,usb cihazlar,vb. bilgisayar tanimaz...O yüzden isinizi hallettikten sonra bilgisayari tekrar normal kipte açmalisiniz...

TheCrow
08.02.2006, 09:03
<T>

Sanirim Internet Explorer açikken çikan reklamlardan bahsediyorsun...Bunlari önlemenin bir yolu açilir pencere engelleyicisini aktif duruma getirmek,veya güvenlik seviyesini arttirmak...Ama daha kesin bir yol,Firefox Web Browser kurup,Internet explorer yerine onu kullanmak,kökten ve kesin çözüm...

Erdinç Dilek
08.02.2006, 09:31
tesekkürler the grow dedigini yaptim umarim bir daha çikmaz..yanliz su firefox web browser programini kurarsam artilari nedir eksileri nedir kisaca bilgi verirmisin ve tabiki bu programi nereden edinebilirim

Onur
08.02.2006, 10:53
tesekkürler the grow dedigini yaptim umarim bir daha çikmaz..yanliz su firefox web browser programini kurarsam artilari nedir eksileri nedir kisaca bilgi verirmisin ve tabiki bu programi nereden edinebilirim

http://www.mozilla.com/firefox/ (http://www.mozilla.com/firefox/)

Firefox bence Internet Explorer dan daha iyi. Hem güvenli hemde kendi eklentilerinin yüklenmesi kolay. Kendi download yardimcisi var. Ve bir çok sey. beni sadece rahasiz eden sayfalarin kare kare açilmasismileys/smiley17.gif

TheCrow
08.02.2006, 11:39

Bir sey degil kardes... www.mozilla.com resmi sitesi,ücretsiz indirebilirsin...Artilari,pop-up reklamlara,kendi kendineaçilan pencerelere kesin çözüm,ayrica Internet Explorer'dan farkli download,vb. özellikleri var...Eksileri ise,en basta Internet Explorer'a olan el aliskanligi,zamanla geçer tabi,bazi web uygulamalarini (web based oyunlar gibi) desteklemiyor,özellikle java uygulamalarinda eksik karakter sorunu olabilir.

Ama Firefox'i kurmak için Explorer'i kaldirmana gerek yok,ikisini de kur,istedigini kullanirsin...Edited by: TheCrow

selimberkan
08.02.2006, 12:57

?

Güvenli <B style="COLOR: black">kipte[/B] açmak için <B style="COLOR: black">bilgisayar[/B] açildiktan sonra F8 tusu ile gerekli menüye gelebilirsiniz. Buradan Windows u <B style="COLOR: black">güvenli[/B] <B style="COLOR: black">kipte [/B]baslat seçenegini seçtiginizde sistem düzgün sekilde açilacaktir

Dikkat etmeniz gereken nokta,güvenli kipteyken printer,usb cihazlar,vb. bilgisayar tanimaz...O yüzden isinizi hallettikten sonra bilgisayari tekrar normal kipte açmalisiniz...

ayri ayri tskürler

DERE_61
08.02.2006, 13:13
beyler xing mpeg playeri yüklemem lazim nerden bulurum bi de norton virüs programinda sistemi scan yaptigimda 4 tane virüs buluyor ama silmiyor bunun için de yardim ederseniz sevinirim....

Erdinç Dilek
08.02.2006, 13:29
beyler xing mpeg playeri yüklemem lazim nerden bulurum bi de norton virüs programinda sistemi scan yaptigimda 4 tane virüs buluyor ama silmiyor bunun için de yardim ederseniz sevinirim....

xing mpeg player için 20 seçenekli bir site:(sanirim isine yarar):

http://search.kg/search.php?q=xing%20mpeg%20player%20dowland (http://search.kg/search.php?q=xing%20mpeg%20player%20dowland&amp;said=e &amp;d=8) &amp;said=e&amp;d=8

ben avast kullaniyorum ve memmunum istersen sende nortonu sil avast home edition u yükle,süreklide güncelleniyor:

http://www.avast.com/eng/download-avast-home.htmlsitesini açtiginda en alt bölümde turkçe(turkish) versiyonunu bulacaksin oradan indirebilirsin

Erdinç Dilek
08.02.2006, 13:34
Bir sey degil kardes... www.mozilla.com resmi sitesi,ücretsiz indirebilirsin...Artilari,pop-up reklamlara,kendi kendineaçilan pencerelere kesin çözüm,ayrica Internet Explorer'dan farkli download,vb. özellikleri var...Eksileri ise,en basta Internet Explorer'a olan el aliskanligi,zamanla geçer tabi,bazi web uygulamalarini (web based oyunlar gibi) desteklemiyor,özellikle java uygulamalarinda eksik karakter sorunu olabilir.

Ama Firefox'i kurmak için Explorer'i kaldirmana gerek yok,ikisini de kur,istedigini kullanirsin...

tekrar tesekkürler Crow

TheCrow
08.02.2006, 14:21

Norton Antivirus güncellenmis mi?..Eger güncel ise büyük olasilikla silmesi lazim.Silmedigi dosyayi karantinaya alabiliyor mu?Karantinadaysa zaten sorun çikarmaz,belli araliklarla karantinadaki virusleri silmeye çalisirsan da sonunda sildigi oluyor bazen.Ama eger karantinaya bile alamiyorsa fena...O zaman farkli bir virus programi denemekte fayda var.Ben Symantec Corporate Edition kullaniyorum,çok saglam program,zaten firmalar için tasarlanmis,ama freeware degil.

DERE_61
08.02.2006, 15:45
eyvallah abiler saolun mpeg player sitesi ingilizce ama bi daha bakicam ona avasti yüklüyom simdi erdinç abi saolsun smileys/smiley2.gif

Taner Gündoğdu
05.04.2006, 03:02
LÜTFEN YARDIM!!!

bilgisayarimda p4 3.0 islemci var. fakat hastasi oldugum cm 01-02 oyununu oynayamiyorum. bu oyunu oynamak için en fazla p4 2.66 islemci olmasi lazim. bunun üstü bu oyunu çalistirmiyor. elinde p4 2.66 islemci olan biriyle islemcimi takas etmek istiyorum. ilgilenen renkdaslar lütfen bana özelden ulassin. (istanbul avrupa yakasinda olursa çok sevinirim smileys/smiley4.gif)

Samsa
05.04.2006, 16:27
3 haftadir virüs programi kullanmiyorum. Bilgisayarim hiç çökmedi smileys/smiley1.gif

degok
06.04.2006, 10:26

?

Kaan var yaaa

zanoylu
03.06.2006, 23:24
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Ya arkadaslar zaman zaman benim bu zaten mesajimin ayarlarinda da görüldügü gibi bozukluklar oluyor.Araligi çok fazla veriyor , yazi karakteri degisiyor,font boyutu degisiyor.bu ayarlari nasil düzelte bilirim.Bazen kendiliginden düzelip tekrar oluyor bende kaynaklandigi konusundada süphe duyuyorum.Acaba forumun dan kaynaklaniyor olabilirmi ki böyle mesaj atanlara zaman zaman rastliyorum forumda.....</TD></TR>

Gökhan Kutlu
04.06.2006, 15:03
arkadaslar merhaba size bi kaç sorum olcak ben avast kullaniyorum ama su aralar güncelleme süreniz bitmek üzere gibi bi mesaj almaya almaya basladim.virüs programini silip tekrar yüklesem olur mu ?setup'i hala bende yüklü smileys/smiley2.gif..

Mehmet
04.06.2006, 15:22
FIRTINA_61

Kullandigin Avast programinin sürekli kullanim için sifresini alip güncelleme yapmismiydiniz? Belkide deneme sürümü yüklemisindir?
Böyle sormamasi lazim.

Taner Gündoğdu
04.06.2006, 20:01
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bende de ayni seyi yapti deneme sürümü oldugu için. ben tekrar kurdum kullanmaya devam ettim smileys/smiley2.gif</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=9f4fe327>
arkadaslar merhaba size bi kaç sorum olcak ben avast kullaniyorum ama su aralar güncelleme süreniz bitmek üzere gibi bi mesaj almaya almaya basladim.virüs programini silip tekrar yüklesem olur mu ?setup'i hala bende yüklü http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif.. </BLOCKQUOTE>

Gökhan Kutlu
20.06.2006, 01:22
arkadaslar bi sorum olcak bendekisorular da bitmiyor eskiden javascript programi vardi netten indirmistim..bu superonline,yahoo vb sitelerdeki oyunlari açarken gerekli..simdi ise yükledigim siteyi bulamiyorum bi yardimci olsaniz güvenilir bi javascript sitesi verseniz bi zahmet ilgilenirseniz sevinirim tesekkürler

Armağan Dere
26.11.2006, 01:54
selamun aleyküm bilgisayarımda bi sorun varda şöle anlatıyım bilgisayar saatinin olduğu bölgede bi sembol çıkıyor üstüne geldiğimde mouse'la Critical System Errors!! yazıyor tıkladığımda http://www.virusbursters.com/?aff=334 bu site açılıyor ama bilgisayarda bi sorun yok.açılması kapanması normal virüs programıyla da virüs taraması yapıyorum(avast antivürüs) virüs yok diyor bi sorun var mı yoksa....ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...

turkercan
26.11.2006, 04:25
arkadaslar bi sorum olcak bendekisorular da bitmiyor eskiden javascript programi vardi netten indirmistim..bu superonline,yahoo vb sitelerdeki oyunlari açarken gerekli..simdi ise yükledigim siteyi bulamiyorum bi yardimci olsaniz güvenilir bi javascript sitesi verseniz bi zahmet ilgilenirseniz sevinirim tesekkürler

www.java.com burdan java yükle arkadaşım.

turkercan
26.11.2006, 04:31
selamun aleyküm bilgisayarımda bi sorun varda şöle anlatıyım bilgisayar saatinin olduğu bölgede bi sembol çıkıyor üstüne geldiğimde mouse'la Critical System Errors!! yazıyor tıkladığımda http://www.virusbursters.com/?aff=334 bu site açılıyor ama bilgisayarda bi sorun yok.açılması kapanması normal virüs programıyla da virüs taraması yapıyorum(avast antivürüs) virüs yok diyor bi sorun var mı yoksa....ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...

arkadaşım çözümünü yazıyorum %99 kurtulursun bu sorundan.

Hijack This: http://www.thespykiller.co.uk/files/HJTsetup.exe
Smitfraud http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.zip

bu programları indir.

Hijack this programını kur, Smitfraud programını arşivden çıkar (zip)
Bilgisayarını kapat ve güvenli modda aç (Güvenli modda açmak için bilgisayar açılırken f8 tuşuna bas ve güvenli modu seçip devam et)

Normal kullanıcı hesabı ile giriş yapın, Gelen kutucuğa Evet de ve Arşivden çıkardığın Smithfraud klasörünün içinden SmitfraudFix.cmd yi
çalıştır. Enter a bas 2 yi tuşla ve Enter a bas. Sürücü sıkıştırma işleminin bitmesini bekle, Çıkan kutucuğa y yazıp Enter a bas...
Restart etmeni isterse bilgisayarına restart at ve Normal olarak başlat...
Hijack this programını çalıştır full sistem taraması yapın ve sorunun halledilsin.
inş sorunun gider :)

bordobluex
23.12.2006, 07:09
LÜTFEN YARDIM!!!

bilgisayarimda p4 3.0 islemci var. fakat hastasi oldugum cm 01-02 oyununu oynayamiyorum. bu oyunu oynamak için en fazla p4 2.66 islemci olmasi lazim. bunun üstü bu oyunu çalistirmiyor. elinde p4 2.66 islemci olan biriyle islemcimi takas etmek istiyorum. ilgilenen renkdaslar lütfen bana özelden ulassin. (istanbul avrupa yakasinda olursa çok sevinirim smileys/smiley4.gif)

Hiç öyle iş olurmu. İşlemci güçlü oyunu açmıyor diye bir sorun olabilir mi! İşlemci den önce oyunları Ekran kartı oynar.

Bir diğer konuda virüs yazılımları. Hiç bir Anti virüs yazılımı sizi virüslerden kurtaramaz.
Öncelikle Windows XP denen virüs ile uğraşmanız gerekiyor.
XP-AntiSpy (http://www.inndir.com/program.php?id=7914) yazılımını bir inceleyin.

Ömer SEVİNÇ
23.12.2006, 13:15

Aynı sorun bende de vardı.
İnternet Explorer'ı, Java'yı ve bilimum herşeyi kaç defa silip kurdum olmadı. Sonunda vazgeçtim. Mozilla'yla idare ediyordum:)
Kaspersky kurunca geçti. Silmiştim onu, makine de tam o sıralarda bozulduydu. Son zamanlarda Kaspersky'i silmişsen belki o yüzden olabilir. Sildiğin şeyleri tekrar kur bence...

Mehmet Fırat
23.12.2006, 13:23
arkadaşlar bu vista ne zaman çıkıyordu yoksa çıktı mı???

Adem Erdoğan
23.12.2006, 13:31
vista ekim ayında çıktı.

Özgür Öztürk
23.12.2006, 13:37
arkadaşlar bu vista ne zaman çıkıyordu yoksa çıktı mı???

Çıkmasına çıktı da hemen kırdılar.

A.Alper
23.12.2006, 13:39
arkadaslar merhaba size bi kaç sorum olcak ben avast kullaniyorum ama su aralar güncelleme süreniz bitmek üzere gibi bi mesaj almaya almaya basladim.virüs programini silip tekrar yüklesem olur mu ?setup'i hala bende yüklü smileys/smiley2.gif..

olmaz bilgisayarının kimliği vardır ve sen her programı yükleyişinde bi şekilde tanır istersen hemen sil süren bitene kadar bekle tekrar yükle çalışmaz ben de 7,5 yıllık serial var özel mesaj yoluyla istersen yollayabilirim...

bordobluex
23.12.2006, 13:45
Şu Vista 2GB Ram, 15 GB boş hardisk alanı istiyor. Herkes biliyormu Pc ciğini ;)

bordobluex
23.12.2006, 13:47
@inferno.999

Böyle şeyleri teklif etme forum içinde. Madem yardım edeceksin özel mesaj ile yardımını ilet ;)

A.Alper
23.12.2006, 13:49
@inferno.999

Böyle şeyleri teklif etme forum içinde. Madem yardım edeceksin özel mesaj ile yardımını ilet ;)

gözlerini kocaman aç ve mesajımı iyi oku tamam mı senin kadar kurallardan haberim var bana admincilik oynama!!!

bordobluex
23.12.2006, 13:52
7,5 yıllık serial var özel mesaj yoluyla istersen yollayabilirim...

Okuyorum :)

A.Alper
23.12.2006, 14:00
Okuyorum :)

ii o zmn forumda crack serial paylaşımı yapılmaycağını bildiğimi bilmeyerek üzerime çullanmanı hoşgördüm...

sheva
06.01.2007, 13:00
biri bana yardım edebilir mi :( pdf formatında bir dosyadaki bir tabloyu worde kopyalamak istiyorum. pdf yi programla worde çevirdik (biraz uğraştıktan sonra) ama bu sefer de tablo minicik kaldı. çok önemli valla kalacam yoksa:(

Cafer KILIÇSOY
06.01.2007, 15:09
Sanırım benim bir sorunum var. Bilgisayarimdakı klasörler kendilerini kendi içlerine tekrar kopyalıyor.

Mesela Belgelerim klasörü içinde bir tane daha belgelerim klasörü var. Siliyorum 2 dakika sonra tekrar kendi kendine kopyalanıyor. Müziklerim klasörü içinde bir tane daha müziklerim klasörü, resimlerim klasörü içinde bir tane daha resimlerim klasörü var. Ne kadar silersem sileyim hemen kopyalıyor kendi kendine

Umarım anlatabildim derdimi

macka61
06.01.2007, 16:26
arkadaşlar benim mikrofon çalıştırmam lazım ama yapamıyorum sanırım denetim masasında bir şeyler yapmam lazım bana yardım ederseniz sevinirim çünkü önemli

Özgür Öztürk
06.01.2007, 16:33
Sanırım benim bir sorunum var. Bilgisayarimdakı klasörler kendilerini kendi içlerine tekrar kopyalıyor.

Mesela Belgelerim klasörü içinde bir tane daha belgelerim klasörü var. Siliyorum 2 dakika sonra tekrar kendi kendine kopyalanıyor. Müziklerim klasörü içinde bir tane daha müziklerim klasörü, resimlerim klasörü içinde bir tane daha resimlerim klasörü var. Ne kadar silersem sileyim hemen kopyalıyor kendi kendine

Umarım anlatabildim derdimi

Büyük bir ihtimalle bilgisayarında virüs var. İyi bir virüs programı ile tarama yapmanı öneririm.

arkadaşlar benim mikrofon çalıştırmam lazım ama yapamıyorum sanırım denetim masasında bir şeyler yapmam lazım bana yardım ederseniz sevinirim çünkü önemli

Mikrofon için ekstra bir ayar yapmana gerek yok. Mikrofon ''tak kullan'' özelliğine sahiptir. Eğer ses ile ilgili bir problem varsa ''ses denetiminden'' mikrofon seçeneğinin aktif konumda olması gerekir.

macka61
06.01.2007, 17:37
yardımın için tşkler viya

Taner Gündoğdu
06.01.2007, 20:17
pdf dosyaları konusunda benimde bir problemim var. pdf dosyasının içindeki br parçayı alıp kullanmak istiyorum ama yapamıyorum... var mı yardımcı olabilecek bir baba yiğit :D

Cafer KILIÇSOY
06.01.2007, 21:24
Büyük bir ihtimalle bilgisayarında virüs var. İyi bir virüs programı ile tarama yapmanı öneririm.

Teşekkür ederim.Doğru bilgisayarımda virüs vardı. Bordobluex arkadaşımın da yardımlarıyla sistem geri yüklemeyle sorunu hallettik.

Bu arada bana önerebileceğiniz virüs programı varmı. Önceleri Notron kullanıyordum, yalnız bilgisayarı adeta çökertiyor. Yani cok yavaşlatıyor, bide çok bellek kullanıyor. Pek verim alamadım doğrusu

Herkese kolay gelsin.

Özgür Öztürk
06.01.2007, 22:25
Bu arada bana önerebileceğiniz virüs programı varmı. Önceleri Notron kullanıyordum, yalnız bilgisayarı adeta çökertiyor. Yani cok yavaşlatıyor, bide çok bellek kullanıyor. Pek verim alamadım doğrusu

Herkese kolay gelsin.

Öncelikle Panda 2007'i öneririm. Hem sistemi Norton gibi aşırı kasmaz hemde ''yılın en iyi güvenlik yazılım ödülünün'' sahibi.

ikinci önerebileceğim Kaspersky

Naim
06.01.2007, 22:33
pdf dosyaları konusunda benimde bir problemim var. pdf dosyasının içindeki br parçayı alıp kullanmak istiyorum ama yapamıyorum... var mı yardımcı olabilecek bir baba yiğit :D

Bu işi Yaptığnı iddia eden bazı pdf to dpc çeviriciler var ama ben tam anlamıyla çalıştığına şahit olmadım
Adobe Professionel sürümüne bir şekilde sahip olamıyorsanız ve PDF den almak istediğiniz metin se clipboarda kopyalarayarak biçimi koruyamadan worde atabilirsiniz
ama yok resim ise :D biraz daha çalışmak lazım

pacos_bill
07.01.2007, 00:16
Teşekkür ederim.Doğru bilgisayarımda virüs vardı. Bordobluex arkadaşımın da yardımlarıyla sistem geri yüklemeyle sorunu hallettik.

Herkese kolay gelsin.

NOD32 yi kesinlikle tavsiye ederim. Sistemi kasmıyor, güncellemeleri bir kaç saniyede bitiyor ve Nortondan sonra kurulan bir sistemde 3 ciddi virüsü bulup sildiğine şahit oldum.

pacos_bill
07.01.2007, 00:18
Bu işi Yaptığnı iddia eden bazı pdf to dpc çeviriciler var ama ben tam anlamıyla çalıştığına şahit olmadım
Adobe Professionel sürümüne bir şekilde sahip olamıyorsanız ve PDF den almak istediğiniz metin se clipboarda kopyalarayarak biçimi koruyamadan worde atabilirsiniz
ama yok resim ise :D biraz daha çalışmak lazım

Resimler için acrobat reader'ın snapshot özelliğini kullanabilirsiniz. (Üstte fotoğraf makinası sembolü olan buton)

bordobluex
07.01.2007, 02:47
Resimler için acrobat reader'ın snapshot özelliğini kullanabilirsiniz. (Üstte fotoğraf makinası sembolü olan buton)

Aynen öyle.

Virüs yazılımlarının hepsi ne hikmetse çok ram tüketiyor, en az ram tüketen güvenlik duvarı olarak Avast öneriyim. Ayarlarıyla oynarsanız sistemi hiç kasmadan rahatça çalışır hale getirebilirsiniz.

Avast da olmadı, virüsler doldu pc ye, sistemi geri de yüklemiyorum, format atıcam artık deme durumuna gelirseniz önce 200 kb büyüklüğün de ve kurulum gerektirmeyen HijackThis (http://216.180.233.162/~merijn/files/HijackThis.exe) deneyin.

Uygulama size arka planda çalışan ve her şeyi alt üst eden yazılımları sıralayacak. Listeden seçip Fix dediğinizde onlardan kurtulacaksınız. Fakat neyi seçtiğinize dikkat edin :)

Adem Erdoğan
04.02.2007, 13:11
Bestfit ve SIMUL8 progrmlarını kullanmayı bilen varmı.

TURHAN
04.02.2007, 13:49

Yanlış hatırlamıyorsam Pdf distiller bu işe yarıyor.

Taner Gündoğdu
06.02.2007, 23:43
arkadaşlar elinizde programlama dili olan FORTRAN varsa lütfen yardımcı olabilir misiniz? bir türlü bulamıyorum... lütfen bir ilgilenin

Taner Gündoğdu
07.02.2007, 00:02
ya fortran alıyorum bu dönem. bilgisayarımda fortran yok. çalışma ve ödevler için grekli. internette ufak çaplı bir arama yaptım bulamadım. belki burda birilerinden bulurum dedim

Osman Yavuz
07.02.2007, 01:32
Arkadaşım bende setup dosyası var istersen yollıyım.Bi dene istersen.

Naim
07.02.2007, 09:13
ya fortran alıyorum bu dönem. bilgisayarımda fortran yok. çalışma ve ödevler için grekli. internette ufak çaplı bir arama yaptım bulamadım. belki burda birilerinden bulurum dedim

ula hala fortran mı gösteriyorlar okullarda?
:eek: :eek:

Mehdi
07.02.2007, 09:20
arkadaşlar bir bahis sitesi her açtığım yeni bir internet sayfasında bana pop-up türünden yeni sayfalar açıyor.bundan nasıl kurtulabilirim.ayrıca pc dilinden pek anlamadığım için açıklayıcı olursa sevinirim.(utanma smile'yi var burda):)

Naim
07.02.2007, 09:48
arkadaşlar bir bahis sitesi her açtığım yeni bir internet sayfasında bana pop-up türünden yeni sayfalar açıyor.bundan nasıl kurtulabilirim.ayrıca pc dilinden pek anlamadığım için açıklayıcı olursa sevinirim.(utanma smile'yi var burda):)

mehdi
bunu engellemek için ilk olarak
eğer internet explorer(6sp2 ve yukarısı) kullanıyorsanız pop up blocker kısmını aktif edin
Yok o şekilde düzelmiyorsa
spy bot search and Destroy programını kurunuz tamamiyle ücretsiz ve türkçe çok güzel bir programdır
sorununu çabucak halledecektir yok oda istemem diyorsan
Boşver ie yi
Operaya geç hepten rahat et:D
ayrıntılı bilgi iin msnden ulaşabilirsin bana

Mehdi
07.02.2007, 10:02
teşekkür ederim naim abi.hemen çalışmalara başlıyorum.çok sağol;)

Lapina
20.03.2007, 19:20
Arkadaşlar bir sorum var!
Bilgisayarda USB girişte sorun var.Herşeyi tanıyor ama Kamera bağlayınca USB AYGITI TANIYAMADI diyor.Aygıt Yöneticisindede gözükmüyor.Yarcımcı olacabilecek var mı ?

Ali Sırrı
20.03.2007, 20:45
Bilgisayarda USB girişte sorun var.Herşeyi tanıyor ama Kamera bağlayınca USB AYGITI TANIYAMADI diyor.Aygıt Yöneticisindede gözükmüyor.Yarcımcı olacabilecek var mı ?Kameranın USB girişi hatalıdır büyük ihtimalle kardeşim. Ya da USB bağlantıları çakışıyordur.. Eğer hata bundan kaynaklanıyorsa, kameraya yeni bir usb band takman gerekiyor

demir
20.03.2007, 21:12
Bilgisayarda USB girişte sorun var.Herşeyi tanıyor ama Kamera bağlayınca USB AYGITI TANIYAMADI diyor.Aygıt Yöneticisindede gözükmüyor.Yarcımcı olacabilecek var mı ?

ewewt arkadaslar BMN nın pc teknısyenı geldi :) boole bır baslık varmısta ben nasıl farkedemememısım :) sızler sorun elımden geldıgı kadar yardımcı olmaya calısayım Şimdi kardesım senın sorunun web camı taktıgında sarı unlem ısaretı ıle cıkar bunun sebebıbuyuk ıhtımalle işletım sıstemının web camı tanımamasından kaynaklanıyor web camın driverını yukle buyuk olcude sorunun kalmayacak ama yınede sorunun cozulmezse sorunujhn buyuk demekdır msn e ekle yardımcı olmaya calsayım cunkı mevzu bıraz uzun burada sırf kalabalık yapar :)

Cüneyt Canlıca
13.06.2007, 09:22
Arkadaslar bir kampanyadan bilgisyar alıcam ama secmekte zorlanıyorum.. Forumda bulunan bilgisyardan üst düzeyde anlayan arkadaşlar olduğunu biliyorum o yüzden bir danışayım dedim..

Tereddütte kaldığım nokta bilgisyarın işlemcisiyle ilgili...

Intel® Pentium® D İşlemci 925 (İşlemci hızı 3.00 GHz, 2x2 MB L2 cache, 800MHz

Intel® CoreTM 2 Duo İşlemci E4300 (İşlemci hızı 1.80 GHz, 2 MB L2 cache, 800MHz

Core 2 duo daha yeni bir model ama işlemci hızlarına baktığımda pentium d işlemcinin daha hızlı olduğunu görmekteyim.. Bilgisayarın performansı bakımından hangisi daha uygundur tavsiyelerinize şimdiden teşekkürler

tigin
13.06.2007, 10:43
Core 2 Duo işlemcili modeli tercih et.
başlığıda uygun bir yere taşıyorum

kartal25
13.06.2007, 10:44
Core 2 Duo işlemcili modeli tercih et.
başlığıda uygun bir yere taşıyorum

bencede Core 2 Duo al. pişman olmazsın

Armağan Dere
09.09.2007, 20:18
arkadaşlar avast yüklemiştim bilgisayarıma değiştirdim kaspersky yükledim...hangisi daha iyi?
bu kaspersky'in active kodu var mı acaba bu 1 aylık trial versiyonu heralde bi ilgilenirseniz sevinirim

ugurTS1989
13.09.2008, 14:14
arkadaslar bılgısayarıma format attıktan sonra oyun yuklenmıyo ekran kartı yuklemek gerekıyomus heralde napmam gerek 945GZ mıcro 775 PCI-EX bole bısey yazıyodu ekran kartında ACIL YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMM:confused::confused::confuse d:

Kasım Hilal
13.09.2008, 14:30
Verdiğin şey ekran kartının değil anakartın modeli..
Erkan kartın harici mi?

Bilâl ÇOBAN
13.09.2008, 14:33
ekran kartın harici ise onun marka-modelini söyle bulmaya çalışalım. dahili ise, anakartın marka ve modelini söylersen, yardımcı olabilirim sanırım.

Kasım Hilal
13.09.2008, 14:34
http://www.biostar.com.tw/upload/Driver/Chipset/Intel/VGA/NewChipset/2KXP/Setup.exe

Neyse..
O anakartın bütünleşik ekran kartının XP sürücüsünü yukarıdaki bağlantıyı tıklayarak indirebilirsin..
Olmazsa buraya yazarsın!

Serdær
13.09.2008, 17:46
http://www.biostar.com.tw/upload/Driver/Chipset/Intel/VGA/NewChipset/2KXP/Setup.exe

Neyse..
O anakartın bütünleşik ekran kartının XP sürücüsünü yukarıdaki bağlantıyı tıklayarak indirebilirsin..
Olmazsa buraya yazarsın!

Kesinlikle ;)

ugurTS1989
13.09.2008, 21:18
lınke tıklayıp ındırdım kurdum sonra kayboldu degısen bısey olmadı :confused:
buraya neyı yazıyım anakartın ısmını mı?nerden bulcam ısmını ?:confused:

Kasım Hilal
13.09.2008, 21:49
kasimhilal@hotmail.com

Beni bir ekle..
Şu an müsaitim..
Bir bakalım neler yapabiliriz..

Çağatay_
14.09.2008, 00:25
Yemin ederim ben de can derdi falan var zannettim ya.

Arkadaşım bu şekilde başlık açman hoş değil sakın yanlış anlama da insanlar bir sağlık problemi falan var sanabilir.

Forumlarda da bildiğim kadarıyla genel bir kural vardır , "az bakın", "çok aciiiiil" gibi başlıklar kabul edilmez.Umarm bu başlığa el atılır.

İsmail Alkan
14.09.2008, 03:51
Başlığı görünce benimde yüreğime indi,oh neyse önemli birşey yokmuş :)

Çağatay Özmen
14.09.2008, 18:15
arkadaslar bilgisayarımda disk birleştiriciyi çalıştırdığımda chkdsk hatası veriyor bunu nasıl düzeltecem bilen var mı

Sadullah KAPICIOĞLU
14.09.2008, 18:27
yalnız arkadaş fena panik yapmış. :D Relax yahu :)

Kasım Hilal
14.09.2008, 18:40
arkadaslar bilgisayarımda disk birleştiriciyi çalıştırdığımda chkdsk hatası veriyor bunu nasıl düzeltecem bilen var mı

XP CD'ni bilgisayarınıza takıp formatı başlatın..
Yalnız seçeneklerde onarım için R'ye basın var..
O ekranı görünce R'ye basın. Karşınıza bir DOS ekranı çıkar.. Orada chkdsk komutunu kullanarak bu hatadan kurtulabilirsiniz..
Ya hard diskinizin sorun olan bölümünde (C, D ya da her neyse) sağ tuşu tıklayıp, özellikler deyin.. Oradan da Araçlar menüsüne geçin. Orada Hata denetimi bölümünde "Şimdi Denetle" isimli bir kutucuk göreceksiniz.. Onu işaretleyip ilerlemesini ve işini biritmesini beklerseniz de düzelebilir..

Bu arada hazır başlık işe yarar bir konuma gelmişken kapatılmasından ziyade isminin değiştirilmesi bence daha uygun olur.. Böylece bilgisayarınız ile ilgili sıkıntıları da bir nebze olsun giderebiliriz belki...

Çağatay Özmen
15.09.2008, 13:37
XP CD'ni bilgisayarınıza takıp formatı başlatın..
Yalnız seçeneklerde onarım için R'ye basın var..
O ekranı görünce R'ye basın. Karşınıza bir DOS ekranı çıkar.. Orada chkdsk komutunu kullanarak bu hatadan kurtulabilirsiniz..
Ya hard diskinizin sorun olan bölümünde (C, D ya da her neyse) sağ tuşu tıklayıp, özellikler deyin.. Oradan da Araçlar menüsüne geçin. Orada Hata denetimi bölümünde "Şimdi Denetle" isimli bir kutucuk göreceksiniz.. Onu işaretleyip ilerlemesini ve işini biritmesini beklerseniz de düzelebilir..

Bu arada hazır başlık işe yarar bir konuma gelmişken kapatılmasından ziyade isminin değiştirilmesi bence daha uygun olur.. Böylece bilgisayarınız ile ilgili sıkıntıları da bir nebze olsun giderebiliriz belki...
Eyvallah kardeş sağol

Armağan Dere
16.09.2008, 02:53
arkadaşlar avast yüklemiştim bilgisayarıma değiştirdim kaspersky yükledim...hangisi daha iyi?
bu kaspersky'in active kodu var mı acaba bu 1 aylık trial versiyonu heralde bi ilgilenirseniz sevinirim

evet arkadaşlar yardım edebilecek olan lütfen özel mesajla yardım etsin başlığı meşkul etmeyelim...yardıma ihtiyacı olan başka arkadaşlar da olabilir...

(Sürüm:7.0.1.325...)

ilhan
16.09.2008, 18:35
Merhaba arkadaşım,

KasperSky firma olarak aktivasyon kodlarına karşı adeta savaş açtı. Bir aktivasyon kodu bir daha kullanılamıyor sanırım. Blackliste alınıyor aktivasyon kodları. Yani imkansız gibi bir şey bulabilmen. Orjinal lisanslı almanı tavsiye ediyorum. Çok pahalı değil.

Ben avast kullanıyorum. Çok memnun değilim ama çok da rahatsız değilim. :)

İskender66
17.09.2008, 22:41
Benimde pcle ilgili bir sorunum var. Bundan birkaç hafta önce pcme giren virüs yüzünden format atmak zorunda kaldım. Bütün yazılımları orjinal cdlerinden yükledim. Bide netten nod32 antivirüs yükledim. Bilgisayarımda herşey normal. Tek sorunum pcnin ön tarafındaki panele kulaklıklı mikrofon takıyorum ama çalışmıyor. Hoparlör çalışıyor. Hoparlörden ses geliyor. Kulaklıklı mifrofon önceden çalışıyordu ama formattan sonra çalışmıyor. Yoksa bilgisayara tanıtmam mı lazım acaba? Kulaklıklı mifrofonumun cdsi yok. Ne yapmam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. bilgisayarımda windows vista yüklü.

alper*
17.09.2008, 22:44
Fujitsu-Siemens Amilo Li serisi dizüstü PC'nin XP driverlerına ulaşmam konusunda yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
not : kutusundan çıkmadı öyle bir şey :D

Kasım Hilal
17.09.2008, 22:53
evet arkadaşlar yardım edebilecek olan lütfen özel mesajla yardım etsin başlığı meşkul etmeyelim...yardıma ihtiyacı olan başka arkadaşlar da olabilir...

(Sürüm:7.0.1.325...)

Avast'ı antivirüsten saymamak lazım..
Kaspersky bence bu konuda kesinlile en iyisi. Hem Türkçe dil desteği de veriyor.
Deneme sürümünü kurun aktivasyon süresi dolmadan resetleyip yeniden deneme sürümünü etkinleştirin. Hiçbir sıkıntı çekmezsiniz...
Bunun yöntemini öğrenmek için benimle temasa geçebilirsiniz..

Kasım Hilal
17.09.2008, 22:56
Fujitsu-Siemens Amilo Li serisi dizüstü PC'nin XP driverlerına ulaşmam konusunda yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
not : kutusundan çıkmadı öyle bir şey :D

Ne yazık ki yeni sürümler XP için sürücü vermiyor..
Eğer kataloğunda ürünlerin isimleri yazıyor ise hepsini tek tek netten bulabilirsin..
Yok eğer yazmıyorsa sana tavsiyem everest ya da aidia gibi programlara başvurman..
Örnek olması açısından söyleyeyim, ben everest'İ kullanıyorum bu gibi durumlarda..
Ses kartı, ekran kartı, chipset ve tüm donanım ürünlerinin isimlerini listeliyor. Hatta indirebileceğin bağlantıları da direkt sana sunuyor..

alper*
17.09.2008, 22:58
everest dediğiniz ne programı ki abi ?

Kasım Hilal
17.09.2008, 22:59
Benimde pcle ilgili bir sorunum var. Bundan birkaç hafta önce pcme giren virüs yüzünden format atmak zorunda kaldım. Bütün yazılımları orjinal cdlerinden yükledim. Bide netten nod32 antivirüs yükledim. Bilgisayarımda herşey normal. Tek sorunum pcnin ön tarafındaki panele kulaklıklı mikrofon takıyorum ama çalışmıyor. Hoparlör çalışıyor. Hoparlörden ses geliyor. Kulaklıklı mifrofon önceden çalışıyordu ama formattan sonra çalışmıyor. Yoksa bilgisayara tanıtmam mı lazım acaba? Kulaklıklı mifrofonumun cdsi yok. Ne yapmam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. bilgisayarımda windows vista yüklü.

Mikrofonlu kulaklıklarda mikrofon ve kulaklık tamamen ayrı çalışır. Sadece kolaylık olması açısından bir araya getirilmişlerdir.. Bence mikrofon girişinize başka bir mikrofon takarak, girişinizin ya da mikrofonunuzun sağlam olduğundan emin olun..
Sonraki kısımda yine elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım..

Kasım Hilal
17.09.2008, 23:00
everest dediğiniz ne programı ki abi ?

Evet..
Messengerim açık..
Yollayabilirim de..
kasimhilal@hotmail.com

Emiroğlu
17.09.2008, 23:01
Arkadaşlar başka bir başlığa yazmıştım.Buraya da yazayım.

Yeni sistem toplamak isteyenler , Upgrade yapmak isteyenler , fikir alış verişinde bulunmak isteyenlere her türlü yardımım dokunabilir.

15 yıldır bu iş ile uğraşıyorum.Alacağınız her hangi bir parça olduğu durumda , piyasanın daha altında fiyatlar sunan toptancı firmalara yönlendirebilirim.

Aklınızda bulunsun.

Not : Ben satmıyorum.Başka forumlarda günde en az 200-belki 300 400 kişiye yardımcı oluyorum.Sizinde haberiniz olsun.

Msn : Lazoliii@hotmail.com

İskender66
17.09.2008, 23:07
Mikrofonlu kulaklıklarda mikrofon ve kulaklık tamamen ayrı çalışır. Sadece kolaylık olması açısından bir araya getirilmişlerdir.. Bence mikrofon girişinize başka bir mikrofon takarak, girişinizin ya da mikrofonunuzun sağlam olduğundan emin olun..
Sonraki kısımda yine elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım..
Normalde kulaklıklı mikrofonda bir sorun yok. Çalışıyor. Tahminime göre pcde yada ön panelde bir sorun var. Kulaklığı hoparlöre takınca ses geliyor. Acaba pcnin bi yerinden ayarmı yapmak gerekiyor :confused:

Kasım Hilal
17.09.2008, 23:09
Normalde ses alabiliyor musunuz mikrofondan..
Yoksa sadece MSN'de görüntülü konuşma yaparken mi ses kesiliyor?

İskender66
17.09.2008, 23:14
Mikrofondan his ses alamıyorum. Format atmadan önce çalışıyordu. Ön panele takında kulaklıkta çalışmıyor. Sadece hoparlöre takınca kulaklıktan ses geliyor.

Kasım Hilal
17.09.2008, 23:23
Peki kasanın içinde herhangi bir değişiklik yaptını mı?
Ön panel anakartın içinde özel bir yerle bağlantı kurularak kullanılır..
Onda bir kopukluk olabilir..
Ses kartınızın ayarlarını da kontrol etmeniz gerekebilir..
Hoparlör seçimine bir bakarsanız iyi olur..
Ayrıca ses denetiminde mikrofonun sesinin de açık olduğundan emin olun..

alper*
17.09.2008, 23:28
kasım abiye yardımı için teşekkür ederim :)

İskender66
17.09.2008, 23:31
sanırım pc ön paneli okumuyo ses ayarlarına baktım. takılı değil yazıyo kulaklıklı mikrofon için.

Kasım Hilal
17.09.2008, 23:35
O zaman ya ses kartı ile ya da kablo bağlantısı ile ilgili bir sıkıntınız var..
Bu sorunar için buradan bir şey söylemem tehlikeli olur..
Yanlış bir şey yaparsak zarar verebiliriz sisteminize..
Ama formattan önce çalışıyor ve formattan sonra çalışmıyor ise büyük ihtimal ile ses kartınızın ayarlarında bir sorun vardır..
Ön panel için ayrı bir menü kolay kolay olmaz...
Sadece bazı ses kartlarında ön paneli kullndığınızda arka panel otomatik olark devre dışı kalır ki Vista yüklü bir bilgisayarınız olduğunu düşünürsek sizde böyle bir dert de olmamalı. Zira bu sorun daha çok 2002 yılı öncesi anakartlarda var...

İskender66
17.09.2008, 23:42
Yardımınız için teşekkür ederim Kasım. Acaba ekran kartıyla ilgili bi problem olabiir mi? Orjinalinde yüklü değildi sonradan yükledim. Ben pcden çok fazla anlamam. En iyisi anlayan bir kişiye pcyi göstererek sorunu çözmeye çalışıyım. Uzaktan bu işleri halletmek zor. Tekrar teşekkür ederim.

Kasım Hilal
17.09.2008, 23:45
Ekran kartından olma ihtimali yok..
Sonradan yüklemeniz gayet doğal..
Çünkü her modelin kendine göre bir sürücüsü var..
Anlayan birinin yerinde tesbiti çok daha iyi olacaktır..

İskender66
17.09.2008, 23:48
Eyvallah Kasım kardeş sağolasın ;)

TheCrow
17.09.2008, 23:58
En basit yöntem olarak,önce mikrofonu başka bir pc de deneyin,sonra başka bir mikrofonu kendi pcnizde deneyin.Böylece problemin nerde olduğu ortaya çıkar ve ona göre çözüm yoluna gidilir...

ÖmerFarukYılmaz
18.09.2008, 00:12
Limewire'de problemim var...

Arattığım halde hiçbirsey bulamıyor...

Kasım Hilal
18.09.2008, 12:24
Şimdi Limewire bir donanım ürünü değil. Bir yazılım. Benim uzamanlık alanıma pek girmiyor. Kendim de kullanmadığım için %100 doğru teşhis koyamayacağım. Ama size tavsiyem bağlantı ayarlarınıza bir bakmanız. Eğer LimeWare'ye ayrı bir proxy girilmişse onu arayabilir. Ya da bağlantı şeklinizi doğru belitmeniz lazım..
Eğer 1024 kullanıyosanız T1, 2048 ve 4096 kullanıyorsanız T3 seçeneğini seçmeniz sizin için çok daha iyi olur. Bir de bu tür arama programlarından yüksek verim almak için modeminizden port açmanız lazım. Ama bu her modemin her modeinde farklıdır. Eğer modemi ve modelini buraya yazarsanız o konuda da yardımcı olmaya çalışırım!

ÖmerFarukYılmaz
18.09.2008, 12:28
Airties RT 210...2 port kullanılıyor şuan...

Ben wireless'tan giriyorum...

Kasım Hilal
18.09.2008, 12:33
Şimdi iki bilgisayarın bağlı olması başka bir şey..
Port açmak daha başka. Bir hattan ancak bir port açabilirsiniz..
Ben bu modeli bir araştırıp nasıl port açıldığına bakayım..
Ama bunun için akşamı beklemeniz lazım..

ÖmerFarukYılmaz
18.09.2008, 12:36
İstersen hiç rahatsız etmiyim...Zahmet olcak...

Bearshare indirmeye çalışıp ondan yüklemeye bakıcam..Zahmetleriniz için teşekkürler..

Kasım Hilal
18.09.2008, 12:38
Yok zahmetten sayılmaz öyle şeyler üstadım..
Ne güzel bir işe yararım..
Akşama bakarız artık!

ilhan
18.09.2008, 12:58
Limewire bildiğim kadarıyla çok sağlıklı bir program değil. En azından sürekli internetimin kesildiğinde öğrendim bunu. Bilgisayarcı bir arkadaşımı aradım ve bağlantımın sürekli koptuğunu söyledim. Acaba telekomdan mı kaynaklanıyor dedim. Bilgisayarına limewire yüklü mü dedi. Evet dedim. Sorun o programda dedi. Programı kaldırdıktan sonra sorun ortadan kalktı.

Şimdi bir şey lazım olunca limewire kuruyorum, aradığımı indiriyorum sonra programı tekrar kaldırıyorum. :)

Gökhan Öz
18.09.2008, 13:12
Modemler çöpe gidecek
Milyonlarca kullanıcı yenisini alacak. Neden mi?

internet daha da hızlandığında ve IEEE'nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni veri transfer protokolü 802.11n dünya standartı olarak kabul edildiğinde hızlı internet isteyen milyonlarca kullanıcı yeni modem almak zorunda kalacak.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, DSL hatların yaygınlaşması ile dünyada milyonlarca kullanıcı, maksimum 125 Mbps hızını destekleyen modem kullanmaya başladı. Ancak dünyanın en büyük meslek örgütlerinden olan IEEE, (The Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc.) bir süredir üzerinde çalıştığı yeni veri transfer protokolü olan 802.11n'ye son şeklini 2009'un ilk çeyreğinde verecek ve genel standart olarak dünyanın her yerinde kullanılacak.

802.11n, standardı, maksimum veri transfer hızını 300 Mbps'ye taşıyacak, bunun yanında eş zamanlı olarak çoklu veri iletişimi yapılmasına imkan tanıyacak. 802.11n standardını bu kadar hızlı yapan mantığın altında çoklu anten sistemi kullanılan MIMO (Multi Input, Multi Output) teknolojisi yatıyor. Evlerde kullanılan modemler, maksimum 125 Mbps hızını desteklediği için yüksek hızlı internet isteyen milyonlarca kullanıcı, internetin de hızlanmasının ardından eski modemleri ''çöpe atmak'' ve yeni modem almak zorunda kalacak.

Şu an piyasada 802.11n protokolünün ''taslak'' metinlerine göre dizayn edilmiş ''Draft-N'' logolu ve çok antenli bazı modem modelleri bulunsa da internet forumlarında bazı analistlerin, ''muhtemel sorunlara karşın, standart kabul edilmeden modem alınmaması'' yönündeki uyarıları dikkat çekiyor.

Kasım Hilal
18.09.2008, 18:34
Limewire bildiğim kadarıyla çok sağlıklı bir program değil. En azından sürekli internetimin kesildiğinde öğrendim bunu. Bilgisayarcı bir arkadaşımı aradım ve bağlantımın sürekli koptuğunu söyledim. Acaba telekomdan mı kaynaklanıyor dedim. Bilgisayarına limewire yüklü mü dedi. Evet dedim. Sorun o programda dedi. Programı kaldırdıktan sonra sorun ortadan kalktı.

Şimdi bir şey lazım olunca limewire kuruyorum, aradığımı indiriyorum sonra programı tekrar kaldırıyorum. :)

Kurup kaldırmaya gerek yok..
İşiniz birince hızlı çalıştır butonunu sağ tıklayıp çıkış demeniz yeterli..
Şahsen ben limewire ve türevi hiöbir programı bilgisayarımda bulundurmuyorum..
Aradığım bir şey olunca ilgili forumlara bakıyorum.
Çok daha güvenli..

------------------------------------

@Gökhan Öz (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=20042);
Haberdeki teknoloji TÜrkiye'de yaygınlaşana kadar en az bir üç-beş sene geçer. Yalnız belirtmem lazım ki TTnet'in VDSL hizmeti eğer kurulursa mevcut modemlerin önemli bir bölümü yine değiştirilmek zorunda kalınacak.
Bilgisayar piyasasının kendine göre bir tekeli var ve bu ne yazık ki önlenemiyor..

ugurTS1989
18.09.2008, 18:43
kasım abı msn versene bılgısayarla ılgılı bı sorun varda yardımcı olurmusun:)daha once vermıstın kaybetmısım:o

Kasım Hilal
18.09.2008, 20:18
Arka sayfalardan birinde olacaktı ama yeniden yazayım..
kasimhilal@hotmail.com
Beni eklerken -en azondan ben de sizi kabul edene kadar- BMN'deki kullanıcı adınız ile MSN kullanıcı adınızı aynı yaparsanız sevinirim....

Burhan61
19.09.2008, 09:51
Arkadaşlar benim bir sorunum var ama donanımsal veya yazılımsal birşey değil. Umarım bilen biri çıkar.

PES 2008 kurdum. 2 gamepad ile karşılıklı maç yapmak istiyorum ancak bir türlü beceremedim. Exhibition bölümüne girip ev sahibi ve misafir takım için gamepadleri seçiyorum. Ev sahibi için takım seçiyorum sonrasında misafir takımı seçtirmiyor.

Nerelerden girmem gerektiği konusunda bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim.

zafer6161
19.09.2008, 10:29
benimde bir sorunum var,telekomdan kaplosuz modem aldım,modemi kurdum,laptopda bağlantı var görünüyor fakat internede bağlanmıyor,yardmcı olursanız sevinirim,bilene benden rep ödülü ;)

ÖmerFarukYılmaz
19.09.2008, 10:32
Abi internetin daha açılmamış olabilirmi...Yada kapanmış..

zafer6161
19.09.2008, 10:42
Abi internetin daha açılmamış olabilirmi...Yada kapanmış..

La onu hiç düşünmedik bak:confused:doğru diyon daha dün başvuru yapmıştım;) ama modemdeki bazı ışıkların yanması gerekmezmi oda var,neyse kaptın benden 10 puan rep ödülünü ;)

ÖmerFarukYılmaz
19.09.2008, 10:44
La onu hiç düşünmedik bak:confused:doğru diyon daha dün başvuru yapmıştım;) ama modemdeki bazı ışıkların yanması gerekmezmi oda var,neyse kaptın benden 10 puan rep ödülünü ;)

Abi ışıkların hepsinin yanması için,internetin açılması lazım..:)

zafer6161
19.09.2008, 10:46
Abi ışıkların hepsinin yanması için,internetin açılması lazım..:)

peki interneti nasıl açtırabiliriz

ÖmerFarukYılmaz
19.09.2008, 10:55
peki interneti nasıl açtırabiliriz

TTNET'i arayıp ordan actırabiliyorsun abi...Tabi bunu sen başvurunu yaptıysan söylüyorum ki yaptın..

Kasım Hilal
20.09.2008, 02:01
benimde bir sorunum var,telekomdan kaplosuz modem aldım,modemi kurdum,laptopda bağlantı var görünüyor fakat internede bağlanmıyor,yardmcı olursanız sevinirim,bilene benden rep ödülü ;)

Eğer ADSL ve İnternet ışıklarının ikisi de yanıyor ise internetiniz var demektir. Yani Telekom ile ilgili bir sorun olması ihtimali o zaman çok düşük. Modeminizin ayarlarının doğru olduğundan emin olun derim ben..
Yine de bağlantıda sorun yaşıyor iseniz bu konuda ilk başvurmanız gereken merci 440375 numaralı Türk Telekom ADSL hizmet servisi.. Eğer Smile kullanıyorsanız onun numarası farklı tabi.

RahMetLi
20.09.2008, 11:52
Smile ADSL : 444 3 375

EMine_61
20.09.2008, 15:09
Eğer ADSL ve İnternet ışıklarının ikisi de yanıyor ise internetiniz var demektir. Yani Telekom ile ilgili bir sorun olması ihtimali o zaman çok düşük. Modeminizin ayarlarının doğru olduğundan emin olun derim ben..
Yine de bağlantıda sorun yaşıyor iseniz bu konuda ilk başvurmanız gereken merci 440375 numaralı Türk Telekom ADSL hizmet servisi.. Eğer Smile kullanıyorsanız onun numarası farklı tabi.

arayıp arıza bıraktıktan sonra sonra geri arıyorlar seni arıza giderildi mi devam ediyor mu diye çok da duyarlılar :D

Gökhan Öz
20.09.2008, 15:39
"Kesin oku, doğruysa yaşadık"

Microsoft Türkiye uyardı: Bu başlıkla gelen maillere dikkat!

Microsoft Türkiye, Microsoft'un bir tür piyango düzenlediğini ifade eden "Kesin oku, doğruysa yaşadık..." başlıklı mesajın, tamamen gerçek dışı bir iddia olduğunu bildirdi.

Microsoft Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Microsoft adına birçok asılsız mail yollandığı belirtilerek, bu sahte maillerden yeni birinin son günlerde yoğun bir şekilde dolaştığının tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Bu mail, Microsoft'un bir tür piyango düzenlediğini ifade eden 'Kesin oku, doğruysa yaşadık...' başlıklı mesajdır. Bu mesaj, kolaylıkla tahmin edilebileceği gibi tamamen gerçek dışı bir iddiadır ve kötü niyetli kişilerce internet kullanıcılarının kişisel bilgilerine ulaşmak için hazırlanmıştır" denildi.

Microsoft'un kullanıcılara önerdiği güvenlik önlemlerine de yer verilen açıklamada, kullanıcılara internet üzerinden bilgisayar güvenliği ile ilgili şu önerilerde bulunuldu:

"Önemli kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman bir e-posta, anlık ileti veya açılır pencere üzerinden başkalarına vermeyin.

Herhangi bir bilgi girmeden önce web sitesinin kişisel bilgilerinizi koruduğundan ve gerçek olduğundan emin olun.

Windows Live Messenger ve Windows Live Hotmail adresinizde kullandığınız şifrenizi mutlaka belirli bir uzunlukta ve kolay tahmin edilemeyecek şekilde belirleyin. Şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın. Başka e-posta hesaplarınız, üye olduğunuz forumlar, bloglar ve başka interaktif siteler için aynı şifreyi kesinlikle kullanmayın.

Windows Live Messenger anlık ileti penceresinden veya Windows Live Hotmail e-postanızdan tanıdığınız bir arkadaşınızdan bile gelmiş olsa (arkadaşınızın e-posta hesabının korsanlar tarafından ele geçirilip geçirilmediğini bilemezsiniz) gönderilen linkleri dikkate almayın ve asla bu linkleri tıklayarak hesabınıza giriş yapmayın. Windows Live Messenger servisini kullanmak için sadece orijinal Windows Live Messenger'i kullanın. Bu amaçla hazırlanmış MSN'den bağımsız servisleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

MSN veya Windows Live Hotmail müşteri hizmetleri, Microsoft destek hizmetleri adı altında gelen e-postalar içinde yer alan linkleri tıklayarak şifrenizi, özel güvenlik bilgilerinizi talep eden sorulara cevap vermeyin.

Windows Live Messenger listenize eklenmek için tanımadığınız biri tarafından davet alırsanız asla kabul etmeyin. Kişisel bilgilerinizi isteyen bir e-posta iletisi, anlık ileti veya açılır pencere alırsanız bağlantıyı tıklamayın.

Bilgisayarınızın güvenlik ayarlarını asla düşürmeyin. Sizinle paylaşılacak bir dosyası olduğunu belirten ancak bunu görebilmeniz için güvenlik ayarlarınızı düşürmeniz gereken anlık iletilere veya e-postalara güvenmeyin. Bilgisayarınızın güvenliğini artırmak için http://www.microsoft.com/turkiye/athome/security/default.mspx adresindeki yönergeleri adım adım uygulamanızı öneririz.

Tüm bu uyarıların dikkate alınmasına karşılık bir anlık dalgınlık sonucu şifre bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiği takdirde, öncelikle parola sıfırlama işlemi yapılmasını öneriyoruz."
AA

Kasım Hilal
20.09.2008, 19:14
Smile ADSL : 444 3 375

212 alan kodu ile..

İskender66
22.09.2008, 23:43
Bilgisayarıma sistem geri yükleme yapmak istiyorum ama bir kutu açılıyor ve beklenmeyen bir hata oluştu uyarısı veriyor‚ "bir tek sistem icinde saklanabilecek en fazla sır sayısı aşıldı(0x80070565) sistem geri yüklemeyi kapatın ve yeniden deneyin" yazısı çıkıyor. Defalarca denememe rağmen bu yazı çıkıyor gibi garip bir hata veriyor. Bi türlü anlamadım ilk kez oluyor. Bilgisayarımda windows vista yüklü. Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim :confused:

Kasım Hilal
23.09.2008, 04:34
Tam olarak sorununuzu çözer mi bilmiyorum ama yine de fikir vereyim..
Çalıştır'a "regedit" yazıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]
"DisableSR"=dword:00000000

Dosyasını bulun....

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]
"DisableSR"=dword:00000001

Olarak dosyanın ismini değiştirip kaydedin (sondaki 0, 1 oldu)..

Sonra yeniden sistemi geri yüklemeyi deneyin..

Armağan Dere
27.09.2008, 03:49
arkadaşlar donanımdan anlarmısınız bilmiyorum? bende lcd monitör var benq...bazen bilgisayarımı açtığımda ''no signal detected'' diyor ve siyah ekranla başbaşa kalıyorum....otomatik ayarları yaptım ama yine çıkıyor anlayan arkadaşlar varsa bi yardım etsinler bu arada ekran kartım GeForce 6200 TurboCache....

internetten biraz araştırdım heralde DVI bağlantı sorunuymuş anlayan arkadaş(lar) varsa bana bi yardımcı olursalar sevinirim

herkesin Kadir Gecesi Mübarek Olsun...

ÖmerFarukYılmaz
09.10.2008, 17:16
Toshiba Satellite A35-S159
http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A35-S159-2-30-GHz-Pentium/dp/B0000DJEFX Burda görülen laptop...
Item model number: PSA30U-1TC4CV

Marka ve Modeldeki laptopun driverlerını bulamıyorum...

Yardımcı olanlar için şimdiden özellikle teşekkür ederim...

Özellikle yükleyemediklerim..

Ethernet denetleyicisi, PCI Modem, Video Denetleyicisi, Video Denetleyicisi(VGA Uyumlu)

Serdær
09.10.2008, 17:34
http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A35-S159-2-30-GHz-Pentium/dp/B0000DJEFX Burda görülen laptop...

Marka ve Modeldeki laptopun driverlerını bulamıyorum...

Yardımcı olanlar için şimdiden özellikle teşekkür ederim...

Özellikle yükleyemediklerim..

Ethernet denetleyicisi, PCI Modem, Video Denetleyicisi, Video Denetleyicisi(VGA Uyumlu)

Xp,Vista ?

Hangisinin bulamıyorsun ?

ÖmerFarukYılmaz
09.10.2008, 18:04
Xp,Vista ?

Hangisinin bulamıyorsun ?

Xp Serdar...

Kalanlar sadece Video denetleyicileri kaldı :)2si..

Remzi
09.10.2008, 18:09
Abi Everest denen programla bilgisayarındaki tüm donanımları görebiliyorsun ve donanımların driverlarının indirme linklerini veriyor bu program bir dene istersen..

Kasım Hilal
09.10.2008, 18:53
arkadaşlar donanımdan anlarmısınız bilmiyorum? bende lcd monitör var benq...bazen bilgisayarımı açtığımda ''no signal detected'' diyor ve siyah ekranla başbaşa kalıyorum....otomatik ayarları yaptım ama yine çıkıyor anlayan arkadaşlar varsa bi yardım etsinler bu arada ekran kartım GeForce 6200 TurboCache....

internetten biraz araştırdım heralde DVI bağlantı sorunuymuş anlayan arkadaş(lar) varsa bana bi yardımcı olursalar sevinirim

herkesin Kadir Gecesi Mübarek Olsun...

Kablonuzda kopukluk olabilir..
Ya da tam olarak yerine oturmamış olabilir.
Ya da bir diğer ihtimal ekran kartınız yerine tam oturmamış olabilir..

ÖmerFarukYılmaz
09.10.2008, 19:01
http://www.amazon.com/Toshiba-Satell.../dp/B0000DJEFX (http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A35-S159-2-30-GHz-Pentium/dp/B0000DJEFX) Burda görülen laptop...

Bu marka laptopun video denetleyicisi driverlarını bulamıyorum...

Remzi:

Bu everesti nereden bulacağım...

Kasım Hilal
09.10.2008, 19:28
Hocam ben onu vermiştim buralarda sanırım..
Bir daha bir araştırayım bakayım!

Nihal Ayvaz
09.10.2008, 19:46
http://www.amazon.com/Toshiba-Satell.../dp/B0000DJEFX (http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-A35-S159-2-30-GHz-Pentium/dp/B0000DJEFX) Burda görülen laptop...

Remzi:

http://www.softlookup.com/driver/index3.asp

yeteri kadar driver var burdan bulamazsan başka bi yerden bulamazsın heralde :)

TheCrow
09.10.2008, 19:52

Remzi:

Kendi sitesi yok mu bu markanın?..

Remzi
09.10.2008, 19:59

Remzi:

http://www.inndir.com/EVEREST_Ultimate_Edition-24352p.html

everestin linki abi buyur;)

ÖmerFarukYılmaz
09.10.2008, 20:00
Kendi sitesi yok mu bu markanın?..

Eski olduğu için bulunmuyor..

Sadullah KAPICIOĞLU
09.10.2008, 20:42
Xp ile wista arasında kablosuz bağlantı kurmaya çalıştım. Lakin olmadı ve yardıma muhtacım. usb wirelass alıcı aldım. Usb bağlantılı modemim var zyxel. Bunlar masaüstü olan xp de. dizüstünden kablosuz bağlanmak istiyorum masa üstüne ama ağı görmüyor... Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. Selam ve dua ile.

bunyamin55
09.10.2008, 21:10
.........................

Canİlker
11.10.2008, 03:55
arkadaşlar 15 gün önce rapid premium üyeliği aldım. herşey sorunsuz gidiyordu ortalama 100-110 arası indiriyordum ama 3 gündür 26 kb ile indiriyor kafayı yicem acaba neden olabilirim. flashget kullanıyorum, herhangi bir değişiklik yapmadım bağlantımda :(

hakankurt1967
11.10.2008, 04:07
Bu saatte pek fazla bilgi edinemezsin.Ben belki yardımcı olabilir.Galiba başka bir program çalışıyor olabilir.Yada telekomdan kaynaklanabilir zamanla düzelebilir.Yada bilg. ram işlemci hızı da olabilir.Net limiter kullanıyorsan kısılmıs olabilir. İndirdğin dosyanın kaynak bulamama olsağıda var.Umarım yardımcı olmusumdur.Bir cok olasılık var.

Canİlker
11.10.2008, 04:26
sağol yardımın için fakat 3 gündür böyle premium aldık hesapta ama bi faydasını göremiyorum :( IDM indirip denedim yok yine aynı sanki biyerden sınırlandırılmış gibi ama ayarlarda sınırlanmış görünmüyor.

TaraftaR
11.10.2008, 07:19
sağol yardımın için fakat 3 gündür böyle premium aldık hesapta ama bi faydasını göremiyorum :( IDM indirip denedim yok yine aynı sanki biyerden sınırlandırılmış gibi ama ayarlarda sınırlanmış görünmüyor.

Server secme imkanin yok mu? Normalde Premium üyeliklerde degisik serverlerden indirebiliyorsun. Actigin server hizli degilse kapat, hemen baska bir server dene. Ben de böyle bir sorun olmamisti. Ama su an üyeligim aktif olmadigi icin genel bir sorun olup olmadigini bilemiyorum.

Kasım Hilal
11.10.2008, 09:23
Öncelikle; bu sorunu keşke Bilgisayar - Donanım (Haberleş-Yardımlaş) (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2926) isimli konuya mesaj olarak yazsaydınız da konu açmasaydınız..

Şimdi konuya döneyim..
Premium şifre ile 110 civarlarında bir hıza ulaşmanız sizin zaten düşük hızlı bir internetinizin olduğu anlamına geliyor. Zira ben premium kullanıcı iken 300'ün altına inmezdi pek meret (4 Mbit benim internetim).. 110 gibi bir hızın 30 küsürlere inmesi de çok fazla şaşırılacak bir durum değil. Bizim Türk Telekom standartlarına göre normal olduğunu söyleyebilirm. Yani birinci neden telefon hattı olabilir.
Eğer aynı anda birden fazla dosya indiriyor iseniz toplam hızı baz almanız gerekir ama sanırım böyle bir durum ortada yok.. Flashget ya da IDM gibi programları kullanmak her zaman yarar sağlar (IDM'yi tavsiye ederim) ama onların da ayarını yapmak lazım elbet. Mesela fazla sayıda part kullanmak gerek. Tek parça halinde indirmek ile 10 parçaya bölüp indirmek arasında epey bir hız farkı görülebilir.
RAm ya da işlemci aşırı yoruluyor olabilir.
Fazladan bir program ya da direkt olarak internet sağlayıcınız ya da indirme yöneticiniz bu sorunun kaynağı olabilir. Bunun için görev çubuğu izerinde mausu sağ tıklayıp Görev Yöneticisi'ne bir bakmanızı tavsiye ederim. Orada işlemci ve RAM'in hangi işlem tarafından ne kadar kullanıldığına bakabilir buna göre bir sonuca varabilirsiniz.. Eğer orada herşey normalmiş gibi duruyor ise son tavsiyem listedeki tüm RAM kullanımlarını toplayıp toplam RAM kullanımı ile karşılaştırmanız. Eğer arada akla aykırı bir farklılık göze çarpıyor ise casus bir yazılım da olabilir bunun kaynağı..

antagonist
13.10.2008, 22:10
Arkadaşlar,

Bir powerpoint dosyasını açarken şu uyarıyı alıyorum ve dosyayı açamıyorum: "Bu dosya türü için metin dönüştürücü yüklenmemiş."

Ne yapmam lazım?

:)

macka61
13.10.2008, 22:40
mcı command handling window:iexplore uygulama hatası alıyorum onu kapatmazsam nette dolaşabiliyorum kapatırsam sayfa kapanıyor vede onun yüzünden hiç bir videoyu izliyemiyorum nasıl halledebilirim bu sorunu

Emre Emiroğlu
14.10.2008, 00:25
Öyle sorullar varki klitlenip donup kaldım valla :) Daha cok yazılımla ilgili problemler yaşanıyor galiba.

Öncelikle Şunu söyleyeyim.. İnternet bağlantı hızının bilgisayarın donanımıyla , rami ile işlemcisi ile hiçbir alakası yok ! Download hızına bilgisayarın performansı etki etmez.. Sadece sayfa geçişlerinde etki eder o kadar. Hızınız 110 kbs lerden 26 lara düşüyorsa
Başlat , Çalıştır a tıklayın. Cıkan bölüme " msconfig " yazın.. Önünüze gelen pencereden en sondaki başlangıç seçmesini tıklayın..Burada bilgisaayrınızın açılışta başlatılan probramlar yer alıyor. buradan FUZULİ olanları kaldırarak pc nin açılış hızı ve performasnını arttırabilirsiniz.. Buranın internetle olan kısmı ise şu.. Google toolkit bar , msn search veya herhangi internetle uzantısı olan bir program varsa bunları kaldırın. Bağlantı hızınız artacaktır. Aynı işlemi CTRL + ALT + DELETE e basıp işlemler sekmesinden de yapabilirsiniz. Ama bu 1 seferliğe mahsus olur.. En sağlamı msnconfig bölümünden olur..
2 tavsiye edeceğim şey Windows care 2 adında böcek , solucan ve bilgisayarı kasan dosyaların temizliğini otomatik olarak yapan ve türkçe seçeneği olan programı bilgisayarınıza kurmanız. Faydasını göreceksiniz. İnternetten bulamayanlara yollayabilirim.
Download yaparken maksimum verim almak istiyorsanız küçük partları kullanmnızı tavsiye ederim. Ama tekrar söylüyorum. Pc donanımının Download hızıyla birr alakası yok ! Bunu internet kafelerin farklı özelliklerdeki bilgisayarlarında download yaparak görebilirsiniz..
Bearshare , emule , flasget gibi programlar kullanıyorsunuz download yaptığınızda diğer download programlarının kapalı olduğundan emin olun. Daha önceden yarım kalmış olan downloadlar sizin haberiniz yokken program aktifse acık olmasa bile indirmeye devam eder ve buda hızınızı keser. Rapid çeşit çeşit serverlar sunuyor.. Serverların hangisinin en rahat olduğunu bilemezsiniz. o kısım birazda şansa kalıyor.

@süleyman

ben o uyarıyı daha önceden Exelde alıyordum. Dil kodlamasıyla iligli problem diye okumuştum araştırdığımda.. Cözümünü bulamadım.. windows u tekrar kurduğumda düzelmişti.. yani cözümünü bilmiyorum :)

Kasım Hilal
15.10.2008, 18:10
Arkadaşlar,

Bir powerpoint dosyasını açarken şu uyarıyı alıyorum ve dosyayı açamıyorum: "Bu dosya türü için metin dönüştürücü yüklenmemiş."

Ne yapmam lazım?

:)

Bu pps dosyası hangi Office ile oluşturulmuş ve siz onu hangi office ile açmaya çalışıyorsunuz?
Acaba öğrenebilir miyim?

mcı command handling window:iexplore uygulama hatası alıyorum onu kapatmazsam nette dolaşabiliyorum kapatırsam sayfa kapanıyor vede onun yüzünden hiç bir videoyu izliyemiyorum nasıl halledebilirim bu sorunu
Araştırmadayım..
İnşallah çözer cevap veririm...

Çağatay Özmen
15.10.2008, 18:47
bilgisayarı her açışımda karşıma hpproduct installer çıkıyor(bilgisayar hp) ,yükleme biraz ilerliyor sonra cd istiyor bunu nasıl önleyebilirim?
ccleaner programıyla başlangıç programlarından kapatmayı denedim olmadı

seyyah61
15.10.2008, 18:58
Baslat/Calistir'a msconfig yaz.
Sonra BOOT.INI sekmesinin iki yaninda "Sistem Baslangici" gibi bir bölüm var (Benimki Almanca oldugu icin tam Türkce karsiligini bilmiyorum) ordan isaretini kaldir ve yeniden baslat.

Kasım Hilal
15.10.2008, 18:58
bilgisayarı her açışımda karşıma hpproduct installer çıkıyor(bilgisayar hp) ,yükleme biraz ilerliyor sonra cd istiyor bunu nasıl önleyebilirim?
ccleaner programıyla başlangıç programlarından kapatmayı denedim olmadı

Büyük bir ihtimal ile HpProduct ile beraber çalışan bir programı sisteminizden kaldırdınız.. ya da onunla beraber çalışan bir program var iken HpProduct'u kaldırdınız... CD istediğinde sizde olan orjinal ürün kurtarma cd'sini takmayı ve oradan kendini yenmilemesini bir deneyin..

seyyah61
15.10.2008, 19:01
Ben de Hp dizüstü kullaniyorum.
Eger üstteki yönetmle olmazsa hangi program oldugunu yazarsan yardimci olabilirim belki.

Kasım Hilal
15.10.2008, 19:18
Baslat/Calistir'a msconfig yaz.
Sonra BOOT.INI sekmesinin iki yaninda "Sistem Baslangici" gibi bir bölüm var (Benimki Almanca oldugu icin tam Türkce karsiligini bilmiyorum) ordan isaretini kaldir ve yeniden baslat.

"Başlangıç" ismi ama zaten cleaner ile kapattım demiş arkadaş..
Onun için sanırım sorunu başlangıç programları değil...

seyyah61
15.10.2008, 21:21
"Başlangıç" ismi ama zaten cleaner ile kapattım demiş arkadaş..
Onun için sanırım sorunu başlangıç programları değil...
Ccleaner'i ben de kullaniyorum ama tüm baslangic programlarini kapatamiyor.
Kapatsa bile bir dahaki sefere tekrar aciliyor.
O yüzden alternatif cözümü verdim.

Çağatay Özmen
15.10.2008, 22:28
http://img217.imageshack.us/img217/7055/hpproductasszc6.jpg

Kasım Hilal
15.10.2008, 22:58
Üstad HP'nin sitesinde

HP Product Bulletin isimli bir dosya var..
Onu indirip kurmayı bir deneyin..

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/productbulletin.html#intro

Solda Downlod bölümünün altında visit the download site yazan yeri tıklayıp dosyayı indireceğiniz yere gidebilirsiniz... Oradan ilk dosyayı indirip kurmayı deneyin bir..

Çağatay Özmen
15.10.2008, 23:06
Ccleaner'i ben de kullaniyorum ama tüm baslangic programlarini kapatamiyor.
Kapatsa bile bir dahaki sefere tekrar aciliyor.
O yüzden alternatif cözümü verdim.
abi senin dediğin yolu deniyorum ama neyin işaretini kaldıracağımı bilmiyorum ilişkilendiremiyorum ordakilerle

Kasım Hilal
15.10.2008, 23:15
abi senin dediğin yolu deniyorum ama neyin işaretini kaldıracağımı bilmiyorum ilişkilendiremiyorum ordakilerle

Antivirüs dışındakiler o kadar da mühim değildir..
Bir de neyin ne olduğunu öğrenmek istersen hemen sağ tarafında dosyanın adresine bakabilirsin..
Yolundan belli olur..
Misal Winamp Agent c:\programfiles\winamp gibi bir dosyanın içindedir genelde..

seyyah61
15.10.2008, 23:57
Baslat'tan arama bölümüne sunu yaz:

c:\Program Files\HP\Digital Imaging\Product Assistant\bin\hprbupdate.exe

ve "ok" e bas.

Cikan bölmede "Preferences" a bas.
Ordan da "Disable Solution Updates" e bas ve ok deyip cik.

Sorunun cözülmesi lazim.
Tabi bunu yapabilmek icin Admin haklarina sahip olman lazim.

POYRAZ
17.10.2008, 04:35
ilk sorun benden olsun update edebilecegim norton haricinde iyi bir anti-virüs sistemi önerebilir misiniz?
Kaspersky Internet Security 2009 isimli programi öneririm. Dünyanin en iyisidir. Malware, Spayware, Rootkit, Virüs, solucan, Hacker, sistem cökmesi, numara cevirmelere karsi, E posta ve IM, Uygulama filtresi, Etkilesimli koruma, güvenlik duvari, acilir pencere engelleyicisi, reklam postasi engelleyicisi, ebeveyn denetimi, e-dolandiricilik engelleyicisi, saldiri engelleme sistemi, ve su an aklima gelmeyen bir cok zarara karsi tam ve etkin koruma saglar. Bilgisayarinin sistemini kontrol edip problemli yerlerini düzeltme ayricaligi var. Programi 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsin. 30 Gün sonra devam etmek istersen satin almalisin,. Zaten kurup kullanirsan bilgisayarindaki virüslere sen bile sasiracaksin. Dünyada bir cok seckin marka (Nokia) dahil ve cesitli devlet bilgisayarlarinda bile Kaspersky kullaniliyor.
Selamlar.

POYRAZ
17.10.2008, 04:49
Kaspersky Internet Security 2009 isimli programi öneririm. Dünyanin en iyisidir. Malware, Spayware, Rootkit, Virüs, solucan, Hacker, sistem cökmesi, numara cevirmelere karsi, E posta ve IM, Uygulama filtresi, Etkilesimli koruma, Güvenlik duvari, Acilir pencere engelleyicisi, Reklam postasi engelleyicisi, Ebeveyn denetimi, E-dolandiricilik engelleyicisi, Saldiri engelleme sistemi, Sanal klavye, Tarayici ayarlamalari, Sorun giderme. Internet trafigi, Kurtarma sürücüsü, otomatik güncelleme, cesitli sekillerde pc taramasi ve su an aklima gelmeyen bir cok zarara karsi tam ve etkin koruma saglar. Bilgisayarinin sistemini kontrol edip problemli yerlerini düzeltme ayricaligi var. Programi 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsin. 30 Gün sonra devam etmek istersen satin almalisin,. Zaten kurup kullanirsan bilgisayarindaki virüslere sen bile sasiracaksin. Dünyada bir cok seckin marka (Nokia) dahil ve cesitli devlet bilgisayarlarinda bile Kaspersky kullaniliyor.
Selamlar.

Çağatay Özmen
17.10.2008, 16:49
Çözemedim sorunu cd sini bulmaya çalışacağım artık,çok sağolun yardım ettiğiniz için.

TheDayAfter61
18.10.2008, 10:40
Arkadaşlar bilgisayarım hafızası baya bi az kaldı.daha doğru laptopun...pes2009 demosını indiriyordum 1. gb falan,482 mb'de durdu.hafıası da inerken eksiliyor.o eksik dosya pc'de nereye gidiyor ya da silinebilirmi?

Alpayer
18.10.2008, 11:04
Arkadaşlar bilgisayarım hafızası baya bi az kaldı.daha doğru laptopun...pes2009 demosını indiriyordum 1. gb falan,482 mb'de durdu.hafıası da inerken eksiliyor.o eksik dosya pc'de nereye gidiyor ya da silinebilirmi?
C:\documents and settings\kullanıcı adın\Local Settings\Temp burayı boşaltırsan rahatlar biraz disk.

TheDayAfter61
18.10.2008, 11:31
C:\documents and settings\kullanıcı adın\Local Settings\Temp burayı boşaltırsan rahatlar biraz disk.

Sağol.Şuan Temp'in içindekileri siliyorum tamamen...Bir sorun olmaz heralde:yattara:

Travelair
18.10.2008, 11:31
Çözemedim sorunu cd sini bulmaya çalışacağım artık,çok sağolun yardım ettiğiniz için.

Bir de Denetim masası-->Yönetimsel araçlar-->Hizmetler e girip hp uygulamasını bulup özellikler'den hizmeti durdurmayı deneyebilirsiniz

Çağatay Özmen
18.10.2008, 15:46
neyle indiriyorsun?torrent falan mı?

TheDayAfter61
18.10.2008, 17:16

Hiç bir program kullanmıyorum.Normal İnternet Explorer'den indiriyorum...

Kasım Hilal
19.10.2008, 16:38

Genellikle geçici dosyalar Temp klasörünün içinde olur..
C:\Documents and Settings\***\Local Settings\Temp klasöründen bakabilirsiniz..
*** yerine oturum açtığınız ismi yazmalısınız...

POYRAZ
23.10.2008, 05:07
arkadaşlar 15 gün önce rapid premium üyeliği aldım. herşey sorunsuz gidiyordu ortalama 100-110 arası indiriyordum ama 3 gündür 26 kb ile indiriyor kafayı yicem acaba neden olabilirim. flashget kullanıyorum, herhangi bir değişiklik yapmadım bağlantımda :(
Bilgisayarindan degilde baglantindan kaynaklandigini düsünüyorum. Bir anda hizin bu kadar cok düsmüs olmasinin pc den kaynaklanmasi mümkün degil bana göre. Ayrica Türkiye'de neden bu kadar yavas indirme oluyor onu da anlamis degilim. Ben Türkiye'ye gittigim zaman en kralini 300 kb civarinda görüyorum. Ben burada 600 kb ile indirdigi zaman yavasladigini düsünüyorum. Yani sadece ben degil herkes öyle düsünüyor. Normalde 900 kb, 1.5mb arasinda indiriyorum. Orbit Downloader ile indirmeye aldigimda bu 2mb ye kadar cikiyor. Flashget yerine Orbit Downloader kullanmani tavsiye ederim sevgili renktasim. Indirme yöneticileri arasinda dünyanin en iyilerindendir, hatta bana göre iyisidir. Indirme hizinin düsüsünün bilgisayarindan degil baglantilardan kaynaklandigini düsünüyorum.

Ercan DEMİR
23.10.2008, 10:38
Niye herkes windows kullanıyor yokmu linux kullanan :D Ben yardımlaşamayacakmıyım :D

POYRAZ
25.10.2008, 06:56
Resimdeki Pc'ye Girmek İsteyen Arkadaş Bayan Kılığında...
Kurban'a Bir Zip Dosyası Yolluyor, Ip'sini Alıp Pc'ye Bağlanıyor...

http://img150.imageshack.us/img150/4378/19et.jpg

Şahıs Bilgisayara Girerken Aynı Zamanda Msn'de Kurbanla Konuşuyor...
Kurban Malesef Antivirüs Kullanmıyor yada Çok Kötü Bir Antivirüs Kullanıyor...

http://img162.imageshack.us/img162/1408/23zi3.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/5061/31uz.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/4985/43gn.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/9302/57jn.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/7575/66xd.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/2839/77mv.jpg

Şifre Çalma Bölümüne Geldik. Resimlerde Görüldüğü Gibi Adsl Modem Şifresinden Tutunda Icq Msn Trillan Gigi Tüm Şifreleri 1 Tıklamayla Alıp Txt Olarak Kaydediyoruz. Kurbanın Msn'ine Girildiğinde Birçok Bayan Arkadaşı Olduğu Görülmüş ve Malesef Şifre Çalan Arkadaş Onlarla İrtibata Geçmiş...

http://img162.imageshack.us/img162/613/8sifreler6kn.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/1294/97ec.jpg

Sevgili renktaslarim. Bu bilgileri resimli olarak sizlerle paylasmak istedim. Lütfen iyice tanimadiginiz insanlardan gelen dosyalari acmayiniz. Yoksa basiniza büyük dertler acilabilir. Bütün gizliliginiz ortaya cikabilir veya sizin adiniza internetten alis veris yapabilirler. Görüntülerinizi alip paylasim sitelerine koyabilirler. Bu herkese ders olsun !

Mutlaka etkin bir PC savunma programi kullanin. Hic ummadiginiz bir yerden virüs yersiniz ve savunma sisteminiz zayif ise bu virüs kendisini belli etmez, bilgisayarinizin derinliklerinde bir yerlerde yuvalanir ve yaptiginiz her islemi sifresine kadar kimligi belirsiz insanlara yollarlar. Eger internet üzerinden alisveris yapmis iseniz kredi karti numaralarinizi ve sifrelerinizi alip sizin adiniza alisveris yapabilirler. Bankadaki paranizi cekebilirler. Bilgisayariniza girip eger özel resimleriniz ve görüntüleriniz varsa bunlari yüzbinlerce insanla paylasabilirler. Sisteminize zarar verebilirler.

Msn gibi anlik yazisma programlarinda eger mümkünse kimseden bir sey almayin. Mesela msn listenizde cok sevdiginiz ve güvendiginiz bir insandan bir dosya geldi diyelim ve sizde güvenerek actiniz. Acmayin. Neden mi? Cünkü sizin o sevdiginiz insanin bilgisayari bir bilgisayar korsani tarafindan ele gecirilmis olabilir ve size dosyayi o korsan yollamis olabilir. Siz arkadasiniz sandiginiz icin o dosyayi acarsiniz ve hapi yutarsiniz.

Bilgisayarimizda virüsolduunu nasil anlariz. Sevgili renktaslar eger bilgisayarinizdan acilicta veya acildiktan sonra tuhaf sesler geliyorsa, mesela bu kus sesine benzer bir ses olabilir, tekme ile bos bir tenekeye vurdugunuz zaman cikan ses olabilir, eger bilgisayarinizda dosyalar kendi kendilerine yer degistiriyorlarsa, bir mp3 yerinden cikip kendi kendine resim klasörüne gidiyorsa, eger yeni yüklediginiz bir programi calistirdiginiz zaman bilgisayariniz kendiliginden kapaniyorsa, eger bilgisayariniz asiri derecede bir anda yavaslamissa ve su anda aklima gelmeyen bir sürü sebebten dolayi bilgisayarinizda zararli oldugunu ciddi sekilde düsünebilirsiniz.

Arkadaslar eger süpheleniyorsaniz dünyanin en iyi bilgisayar savunma sistemi olan Kaspersky Internet Security 2009 isimli programi yükleyiniz. Hic degilse 30 gün bounca bedava kullanabilirsiniz ve bilgisayarinizdan cikan zararlilara siz bile sasiracaksiniz. Bu programi kullanmayan herkesin bilgisayarinda zararli olduguna eminim. Ilk kurdugunuz zaman bir yavaslik yapar bilgisayarinizda ama pc nizi tam tarattirdiktan sonra pc niz kismen eski hizina kavusacaktir.

Arkadaslar, aslinda bu bilgisayar güvenligi konusunda cok seyler yazarim ama ne benim zamanim yazmaya, ne de sizin zamaniniz okumaya yeter. Biraz bilgi, biraz uyaniklik ve ismini yukarida verdigim program sayesinde son derece güvenli sekilde sanal dünyaya dalabilirsiniz.

Not yukarida ismini verdigim programda akliniza hayalinize gelmeyen ve hic duymadiginiz sekilde bilgisayariniza zarar vermek isteyen korsanlar ve zararlilara karsi her türlü koruma mevcuttur. Bunu kurdugunuz zaman güvenlik duvarina ihtiyaciniz kalmaz cünkü onda zaten var. Spaywareler icin ayri program kurmaniza gerek kalmaz. Malware icin ayri programa gerek kalmaz. Yani yararlarini saysam yarim saat sürer.

Biraz gözünüzü korkuttum ama internet, bilincli kullanildigi zaman faydalidir.

Selamlar.

TURHAN
25.10.2008, 07:18
Bir kisinin keyloggeri yutmasi icin gercekten cocuk yasta olmasi gerekiyor.Normal bir bilgisayarda acilmasi mumkun degil o keyloggerin ama bunda bi 5-6 sene once durum farkliydi.Bilgisayarlarda guvenlik bu kadar gelismis degildi.Zaten resimlerdende anlasilacagi uzere olayda o zamanlarda gerceklesiyor gibi.

POYRAZ
25.10.2008, 07:28
Bir kisinin keyloggeri yutmasi icin gercekten cocuk yasta olmasi gerekiyor.Normal bir bilgisayarda acilmasi mumkun degil o keyloggerin ama bunda bi 5-6 sene once durum farkliydi.Bilgisayarlarda guvenlik bu kadar gelismis degildi.Zaten resimlerdende anlasilacagi uzere olayda o zamanlarda gerceklesiyor gibi.
Sen ben belki yutmayiz ama bunu yutacak olan o kadar cok kisi var ki. Normal bilgisayarda neden acilmaz onu anlayamadim renktas. Zipli olarak geliyor ve saglam koruma programi olmayan her pc de acilir. Ben zaten sadece msn ve benzeri programlar üzerinden gelebilecek olan tehlikelerden bahsetmedim. Gerci sen yazdigin zaman ben yaziyi düzenliyordum yani sen diger tehlikeleri yazdigimi görmedin. Neyse, insanlari uyarmakta fayda var yinede.;)

Halil Atalay
20.11.2008, 21:48
Merhaba arkadaşlar bilgisayarla ilgili başlık aradım ama bulamadım bu nedenle açdım İstanbul'da bulunan İ.T.Ü yerleşkesinde Bilişim Faküldesinde Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi var burada bulunan bilgisayar dünyada en hızlı bilgisayarlar arasında 350 filan burasını görmek isteyen varsa 2 şer kişilik grupla ara sıra ziyaret edebiliriz oranın kurulumunda bulunduğum için serdar hoca aram iyidir

http://www.uybhm.itu.edu.tr/inner/hakkimizda.html

Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi

Donanım ve Yazılım Altyapısı

Toplam Ortak 80 TB (SFS,22 OSS,2 MDS)

Kullanılabilir Disk
Alanı:
2x60 GB RAID1 1x60 GB
RAID0
Düğüm Disk
Miktarı:
Düğüm Hafıza 8 GB
Miktarı:
Cpu Tipi: Xeon 2.33 Ghz
Hesaplama 532
Çekirdeği Sayısı:
Hesaplama 133
Düğümü Sayısı:
Hafıza Mimarisi: Dağıtık
ANADOLU (HP DL360 G5
Cluster)
Yazılım Altyapısı
Yazılımlar Lisans Bilgisi
*SFS v2.1.1 80 TB
*CMU v3.1 143 node
*LSF HPC v6.2 135 node
*LSF Reports v6.2
*EnginFrame v4.1.8
*Intel C++ Compiler v9.1 25 kullanıcı
*Intel Fortran Compiler v9.1 25 kullanıcı
* ntel VTune Performance Analyzer v8.1 5 İ kullanıcı
*Intel Math Kernel Library v8.1,v9.0
*Intel MKL Cluster Edition v8.1,
*Intel Cluster Toolkit 2.0 single cluster acad. Lic
Intel MPI Library 2.0
Intel trace collector 6.0
Intel trace Analzer 6.0
*Intel Thread Checker 3.0 5 kullanıcı
*Intel mvapich-0.9.8

*Mvapich2-0.9.5 based on MPI2

http://img88.imageshack.us/img88/4741/datacenterlb2.jpg

http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/kaynaklar_c.gifANADOLU Sunucu Sistemi Hesaplama Özellikleri
http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/hpcYan001_tn_b.gif (http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/hpcYan001.jpg)Makina AdıANADOLU (HP DL360 G5 Cluster)Hafıza MimarisiDağıtıkHesaplama Düğümü Sayısı192Hesaplama Çekirdeği Sayısı 1004CPU TipiXeon 2.33 GhzDüğüm Hafıza Miktarı8 GB (Dual Core Makinalarda)
16 GB (Quad Core Makinalarda)Düğüm Disk Miktarı2X60 GB RAID1 1X60 GB RAID0Kullanıcı Arayüzü Düğüm Sayısı2(lnode1-lnode2.uybhm.itu.edu.tr)
ANADOLU Sunucusu Disk Tabanlı Paralel Veri Depolama Sistemi
http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/cnOn001_tn_b.gif (http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/hpcYan001.jpg)Toplam Ortak Kullanilabilir Disk Alani80 TB (SFS, 22 OSS, 2 MDS)Performans Ağ BağlantısıInfiniband 40GB/secPeak PerformansRmax(GFlops): 6067 Rpeak(GFlops): 9630İşletim SistemiRedhat AS 4.0 update 3YedeklemeMLS 6000 120 slotYedekleme kapasitesi120*800GB=96TB
TRAKYA Sunucu Sistemi Hesaplama Özellikleri
http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/superdome.jpg (http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/superdome_big.jpg)Makina AdıTrakya (HP Integrity Server)İşlemci TipiIntel Itanium 2İşlemci Sayısı 32Çekirdek Sayısı 64Bellek128 GBBellek TipiPaylaşımlıDisk4.6 TBİşletim SistemiSuse Enterprise vs. 10

http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/kaynaklar_c.gifSistemlerimizde kullanılan Yazılımların İsimleri ve Sürüm Bilgileri
http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/hpcYan002_tn_b.gif (http://www.uybhm.itu.edu.tr/images/kaynaklar/hpcYan002.jpg)YazılımLisans BilgisiSFS v2.1.180 TBCMU v3.1 143 nodeLSF HPC v7.0 192 nodeEngineFrame v4.1.8 Intel C++ Compiler v9.1 25 kullanıcıIntel Fortran Compiler v9.1 25 kullanıcı Intel VTune Performace Analyzer v8.1 5 kullanıcıIntel Math Kernel Library v8.1, v9.0 Intel MKL Cluster Edition v8.1 Intel Thread Checker 3.0 5 kullanıcıIntel mvapich-0.9.8 Mvapich2-0.9.5 based on MPI2 Intel Cluster Toolkit 2.0
- Intel MPI Library 2.0
- Intel Trace Collector 6.0
- Intel Trace Analzer 6.0Single Cluster Acad. Lic.Linda 7.1 PETSc 2.3.2-p10 Ls-dyna 9.71 Matlab Distributed Compute Engine R2007b 128 CoreWEB Arayüzü http://grid.uybhm.itu.edu.tr/Ensight 8 Gold 1 Kullanıcı

alper*
20.11.2008, 21:57
mesela ne yapar bu bilgisayar abi ?

Halil Atalay
20.11.2008, 22:42
teşekkur ederim kim taşımışsa

Bu bilgisayar özellikle araştırma yapmak için kuruldu bir insan 10 ayda yapacağı hesapları kendisi çok zamanda yapar, yapılan bazı hesaplar akışkanlık,iletim,hava,kan akışkanlığı ve yapısı ve bunun gibi birçok test deney yapabilen bir superbilgisayar arkadaşlar

TheDayAfter61
22.11.2008, 20:46
Abiler,arkadaşlar, Hp DV5000 pc'im var.Bütün tuşlara sinirli bir ruh halinden dolayı bastım sert bir şekilde.Ondan sonra Pc'yi her açtığımda kapandı kendi kendine.Açıyorum kendi kapanıyor şuan halen kapanmadı anlamadım sizce neden oldu böyle?

Fatih Kuloğlu
22.11.2008, 21:11
Ya doğru yeremi yazıyorum bilmiyorum ama şuan msn'imde sorun var kendi kendine çevrimdışı oluyor.İnternette sorun yok sayfalar felan direk açılıyo ama msn kendiliğinden kapanıyo Türkiye geneli bişeymi acaba?

ÖmerFarukYılmaz
22.11.2008, 21:15
Abiler,arkadaşlar, Hp DV5000 pc'im var.Bütün tuşlara sinirli bir ruh halinden dolayı bastım sert bir şekilde.Ondan sonra Pc'yi her açtığımda kapandı kendi kendine.Açıyorum kendi kapanıyor şuan halen kapanmadı anlamadım sizce neden oldu böyle?

Bilgisayarın sana trip atmış:)

Bendede Hp var..Arada yapıyorlar böyle:)

TheDayAfter61
22.11.2008, 21:47
Bilgisayarın sana trip atmış:)

Bendede Hp var..Arada yapıyorlar böyle:)

Ama abi yaklaşık 3 senedir bende hiç olmadı,bugün baya bir sertlikle azarladım laptopu,sence sonradan düzelir mi?(4 günde 2 kere falan kapanırsa olurda artık 10 dk bir,yada hiç açılmıyor)

TheCrow
24.11.2008, 00:28
Ama abi yaklaşık 3 senedir bende hiç olmadı,bugün baya bir sertlikle azarladım laptopu,sence sonradan düzelir mi?(4 günde 2 kere falan kapanırsa olurda artık 10 dk bir,yada hiç açılmıyor)

pc mi laptop mu önce buna bir kesinlik getir?..

Laptop ise hard disk çalışırken darbe alınca bad sector oluşma olasılığı çok yüksek...Format atınca düzelir.Her ihtimale karşı önemli dosyalarını en kısa zamanda yedekle.

TheCrow
24.11.2008, 00:32
Ben fm2009 orjinal dvd den kurmaya çalıştığımda mavi ekran hatası veriyor.Uyarıdaki dosya ati3aug.dll...Ekran kartının sürücülerini güncelledim,windows xp'yi tamir ettim ama yine sorun çözülmedi.Diğer oyunları problemsiz çalıştırıyor,ama bunu yükleyemiyorum bile...Format çeksem düzelir mi acaba,ya da bu nalet sorun neden kaynaklanıyor olabilir?..

Panther
24.11.2008, 13:50

büyük ihtimalle ısınma problemin var.. ekran kartının veya işlemcinin fanı çalışmıyor toz toplamış olabilir kasayı aç üfle veya elektrik süpürgesiyle tozlarını al.. fanların dönen mekanizmalarına da yağ damlatırsanız büyük ihtimalle sorununuz kalmayacaktır..

Kasım Hilal
24.11.2008, 13:53
The Crow ağabeyim sorun javadan kaynaklanıyormuş..
Bir iki önerim olabilir..

1- Mümkünse BIOS'unuzu güncelleyin..
2- Onboard ekran kartı da olan bir anakartınız varsa BIOS'dan onboard ekran kartını kaldırıp ekran kartınızı yeniden yükleyin..
3- Java'yı güncelleyin..

Kasım Hilal
24.11.2008, 13:55

Açıyorum derken tam olarak nereye kadar geliyorsunuz?
Windows açıldıktan sonra mı kapanıyor yoksa hemen başlangıç ekranında mı?

Panther
24.11.2008, 14:09
Ben fm2009 orjinal dvd den kurmaya çalıştığımda mavi ekran hatası veriyor.Uyarıdaki dosya ati3aug.dll...Ekran kartının sürücülerini güncelledim,windows xp'yi tamir ettim ama yine sorun çözülmedi.Diğer oyunları problemsiz çalıştırıyor,ama bunu yükleyemiyorum bile...Format çeksem düzelir mi acaba,ya da bu nalet sorun neden kaynaklanıyor olabilir?..

Sizin için biraz araştırma yaptım bu hatayı genelde java kütüphanesi ile Ati ekran kartının çakışmasından dolayı kaynaklandığını söylebilirim veya başka bir çakışmadan ötürü de olabilir.. Format çekseniz de aynı problemi yaşayabilirsiniz .. firefoxda java eklentisi çalıştırıp da bu hatayı alanlar bile oluyormuş.. Size önerim en güncel updateleri Atinin sitesinden takip etmeniz ve eskilerini silip bunları yüklemeniz olacaktır. Ayrıca bios updatenizi de yaparsanız belki sorununuz çözülebilir.. Bu problemi tek yaşayan siz değilsiniz, popüler bir problem fakat çözüm yollarını bulamadım bir de siz googleden arama yapın belki bulursunuz.. Bsod hatası şeklinde geçiyor..

http://www.ngohq.com/graphic-cards/11589-ati-bsod-fixed-finally-will-help-all-you-ati3duag-dll-squeal-death-et.html

linkte problemin çözüldüğünü iddia edenler var..ingilizceniz varsa bakmanızı öneririm..

TheCrow
24.11.2008, 16:29
Arkadaşlar teşekkürler,java ve biosu update edeyim bakalım ne olacak.

@panther

Evet o linkteki yazıyı okumuştum,orada sorunun Windows updateden kaynaklandığını söylüyor.

Kasım'ın dediği gibi BIOS'tan olma ihtimali yüksek.

Tam bir bela bu problem,çok kişi muzdarip ama çözümü yok...Muhtemel sebepler RAM,ekran kartı sürücüsü,BIOS,Java,Windows Update,ses kartı,power supply,ısınma problemi,vs,vs,...Ama hiçbiri de olmayabilir.

Ben Windowsu tamir edip ekran kartının son sürücüsünü yükledim,registry yi temizledim.Şimdi Java update ve BIOS update kaldı.Format bile çözüm olmayacak gibi.Peki ben demoyu nasıl oynuyorum o zaman,ya da daha ağır oyunlarda niye aynı hatayı vermiyor?..

TheDayAfter61
24.11.2008, 19:15
Açıyorum derken tam olarak nereye kadar geliyorsunuz?
Windows açıldıktan sonra mı kapanıyor yoksa hemen başlangıç ekranında mı?

Farketmiyor ama bugün itibariyle 2 saattir kapanmadı.Biraz üfledim.

TheDayAfter61
24.11.2008, 19:16
pc mi laptop mu önce buna bir kesinlik getir?..

Laptop ise hard disk çalışırken darbe alınca bad sector oluşma olasılığı çok yüksek...Format atınca düzelir.Her ihtimale karşı önemli dosyalarını en kısa zamanda yedekle.

Laptop.Darbe;biraz pataklamıştım ondan olabilir yani.

Muhammet*
24.11.2008, 19:45
bilgisayarı açtıgımda appdata'da bir modlün bulunamadıgına dair bir uyarı veriyor bu problemi nasıl çözebilirim