PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Lafını Sona Sakladı!

Sayfa : [1] 2

Nytre
14.03.2011, 12:18
Fenerbahçe Asbaşkanı’nın 11 Mart Cuma günü yaptığı açıklamalara vereceğimiz cevap ülke futbolunda kaos ortamının daha da ileri seviyelere taşınmaması adına sonraya bırakılmıştır.

Trabzonspor Kulübü olarak sezon başından bu yana sergilemeye çalıştığımız sağduyulu tutumun son noktası olarak gördüğümüz bir anda kaleme aldığımız bildiri herkesin eteğindeki taşları dökmesini sağlamıştır.

Camiamız, rengini belli eden bu çevrelere karşı bundan böyle de her zaman dikkatli ve hassas davranacaktır.

Fenerbahçe Asbaşkanı’nın güncel gerçeklerden uzak, suçluluk psikoloji ve demogoji yüklü ifadelerinin kulübümüzün saygınlığına ve haklı serzenişlerine herhangi bir darbe vuramayacağı açıktır. Söylediği her cümleye karşı cevabımız da hazırdır.

Ancak yönetim kurulumuz konuyu bir kez daha değerlendirmiş, ligde kritik maçların oynandığı ve derbi haftalarına girilen süreçte tansiyonu arttıracak eylemlerin fayda getirmeyeceği fikrine varmıştır.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında yılların getirdiği rekabete dayalı gerginliğin giderilmesi doğrultusunda Başkanımız Sayın Sadri Şener ve yönetim kurulumuzun göreve seçildiği günden bu yana sergilediği çabalar ortadadır.

Bu vesileyle umarız başta Fenerbahçe olmak üzere kulüplerimizi yönetenler, futbolu yönlendirenler ve kamuoyunu oluşturanlar bir an önce özeleştirilerini yaparlar ve ligin geri kalan bölümünün “fair play” kurallarında tamlanması adına üzerlerine düşeni yerine getirirler.

Saygılarımızla.

www.trabzonspor.org.tr

Ahmet Başkaya
14.03.2011, 12:21
Yanlış karar .

Mehmet BAL
14.03.2011, 12:22
Yanlış karar .
katılıyorum

Mustafa ÖZDEMİR
o kadar laf söyle cevabını al sonra sus .bu yakışırmı koskoca trabzonspora...

murat
Bu nebicim cevaptir? Rezalet!!!! kimden cekindiniz? kimden korktunuz??? yakismadi!!

Tyler Durden
14.03.2011, 12:23
Geldigi gunden beri savundugum Sadri Sener ve yonetimine yaziklar olsun diyorum.Madem bir ise girdin sonunu getireceksin,yok hayir boyle kiviracaksan en basinda hic agzini acmayacaksin ki komik duruma dusme.Yaziklar olsun.

Devrim Arslan
14.03.2011, 12:24
kasımpaşa maçının etkisi olmuş ama

bakınız lig tv,

Trabzonspor-Kasımpaşa maçının tartışılan 2 pozisyonuna Markus Merk Maraton'da açıklık getirdi. Merk her iki pozisyonun da penaltı olmadığını dile getirdi.

antagonist
Doğru karar.

Oyuncular, böyle suni gündemlerde futbola tam konsantre olamayabilir.

"Zehir zemberek bir açıklama yapılmadı diye şampiyonluk yarışından koparız" diye bir şey yok.

İsabet olmuş, biz topumuza bakalım.

Great White
kusura bakmayın ama başlık da tam bir züğürt tesellisi olmuş:)

bari başlığı değiştirin de rezil olmayalım dışardan bakana!

sanki daha birkaç gün önce başkan ortalığa carlarken fikstürden haberi yoktu!

bildiğin köçek havasıdır bu!

madem bir polemiğe giriyorsun, sonradan çark etmeyeceksin..

baştan beri söyledik, yazdık..

ya susmayı bileceksin ya da konuşmayı..

ama sen ikisini de beceremiyorsan sadece kendini değil koca camiayı da bu şekilde rezil edersin!

Yunus Emre SEYHAN
Doğru karar. icraat yapamıyorsan konuşmanın anlamı yok. Kısır döngüye girer.

Mustafa ÖZDEMİR
14.03.2011, 12:25
şimdi alay edecekler bizimle...

tigin
Bence doğru bir açıklama. Biz çok daha önce yapılması gerekeni geçte olsa yaptık. Son bir haftada yaşanılanlardan sonra ne federasyon nede hakemler kolay kolay, alenen hatalı kararlara ve kollamalara müsade etmez. Amacımıza ulaştık diyeyim kısaca.

Cagdas Topal
Olmadı bu cevap :(

Ahmet Başkaya
Trabzondan kamuoyuna duyuru "diyecek laf bulamadık"

Saygılarımızla."

Misal bi cincon forumundan konuya ilk mesaj. Ya cevap vereceğiz demeyecektin ya da vereceksin ... Cuma günü kritik bir döneme girileceğini bilmiyor muydu yönetim ?

Gümüshane
14.03.2011, 12:26
Cevap vermeyecegiz degil, sonraya birakiyoruz yaziyor. Bence dogru karar.

kalavara
14.03.2011, 12:26
iğnenin ucu kadar yoktur şüphem, lig bittiğinde zirvede biz olacağız!!
şampiyon olacağız hem de eze eze!!!!

Yasin Altuntas
14.03.2011, 12:27
Kim ne derse desini DOGRU KARAR

mancester
Ya niye komik duruma duselimki bence dogrusunu yaptilar polemik bize yaramaz tekrar soyluyorum yaramaz Biz ilk yaridaki gibi takima adapte olup onu yukseltmeye calismamiz gerekirken yanlis yollara girdik sacma sapan aciklamalarla konuyu farkli yonlere cektik gerek yokdu bunlara.Simdi akillica davranilmis ve cevap vermeyecegiz denmis bence yonetim futbol takimina iyilik yapti bravo onlara bu karari alanlara.

Cagdas Topal

Verecek cevapları olmadığı için sonraya bırakılmış gibi gözüküyor .

hamza61omer
14.03.2011, 12:28
kesinlikle yanlış..ulan bu herifler fair play den anlamaz . özür dileme büyüklüğü gösterdik(ki bu bize böyle öğretildi) adiler onu da küçüklük ve kusur gördüler. Bırak ortam gerilecekse gerilsin .onlar tüm tarihlerinde başka birşey yapmadı ki zaten ; biz niye böyleyiz yaa ALLAHIM biz niye böyleyiz. YÖNETİM KESİNLİKLE HATALIDIR. BIRAK KARDEŞİM İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN

Devrim Arslan
14.03.2011, 12:29
çok doğru karar,

izlemedeyiz durumları var aklınızı başınıza alın der gibi ama dün konya maçında hatalı karar olsaydı daha sert cevap verirdiler eminim

antagonist
Bence doğru bir açıklama. Biz çok daha önce yapılması gerekeni geçte olsa yaptık. Son bir haftada yaşanılanlardan sonra ne federasyon nede hakemler kolay kolay, alenen hatalı kararlara ve kollamalara müsade etmez. Amacımıza ulaştık diyeyim kısaca.

Hasan abiye katılıyorum. Biz bu topa böyle bodozlama girmeyecektik.

Trabzondan kamuoyuna duyuru "diyecek laf bulamadık"

Saygılarımızla."

Misal bi cincon forumundan konuya ilk mesaj. Ya cevap vereceğiz demeyecektin ya da vereceksin ... Cuma günü kritik bir döneme girileceğini bilmiyor muydu yönetim ?

Bize ne GS forumundan? Ne derlerse desinler.

Umut altı pastan golünü attı da GS forumu golü iptal mi ettirdi?

Biz çıkıp topumuzu oynayalım arkadaşlar.

Ahmet Başkaya
Başlık değiştirilsin ya Trabzonspor Cevap Verdi!!! ne ?

Cevap vermedik işte .

TSelif
14.03.2011, 12:30
Verecek cevapları olmadığı için sonraya bırakılmış gibi gözüküyor .

Niye verecek cevapları yokmuş bi izah eder misin hepimiz aydınlanalım !!!!!!

Murat Altun
14.03.2011, 12:30
Bence konuyu kapatmak yanlış Bizimkiler çıkıp konuşmaslar bu hafta kasımpaşanın penaltıyla alakasız pozisyonalarına hemen penaltı düdüğü çalınırdı Fenev konuştukça bizimde anında cevabını vermemiz gerekiyor Çünkü sessiz süt liman ortam şikecilierin işine geliyor Biz sadece adalet istiyoruz
Şimdi erteledin yarın öbür gün bir maçını daha çaldıkalrında geri dönüşü olmaycaktır ne kadar bağırısan bağır Liderlik gidene kadar sustunuz Haid zararın neresinden dönersin kardır bari bu sefer bırakmayın ipin ucunu Bundan sonra kayıp bir puanın bile telafisi yok

Ahmet Başkaya
14.03.2011, 12:31
Bize ne GS forumundan? Ne derlerse desinler.

Umut altı pastan golünü attı da GS forumu golü iptal mi ettirdi?

Biz çıkıp topumuzu oynayalım arkadaşlar.

Gs forumunu övdüğüm falan yok sadece kamuoyundan oluşacak tepkinin nasıl olacağını belirtmek istedim . İşin dışında olanlar olayı nasıl yorumlayacak görelim diye belirttim.

Ne Fener , Ne Mhk ne başkaları ASALETİN YETERR TRABZON CEVAP VERDİİ , demeyecektir .

Süleyman Eruyar
14.03.2011, 12:31
Skandal!!

Cevep vereceğim deyip verememek ,

Aman yarabbi ..

antagonist
14.03.2011, 12:32
Şimdi birkaç tane aklı evvel de çıkıp, buraya antuda yazılanları koyar, başlar curcuna...

Bu süreç bize zarar verecekti. Zararın neresinden dönersek kârdır.

Şenol Altunsoy
Olmadı yönetim hiç olmadı.Ya bu horona girmeyeceksin ya da dibine kadar dik oynayacaksın bu horonu.

tigin
Tekrar söylüyorum. Sezonun 2. yarısı başlamadan yapmamız gerekeni geçte olsa yaptık ve herkes ayağa kalktı. Ortalık birbirine girdi. Bu saatten sonra kimse 2 metreden ofsayt olan pozisyonlara gol, uyduruk atlayan zıplayanlara penaltı çalamaz. Şayet yaparlarsa neler olacağını açıkca gördüler. Sopanın ucunu gösterip sakladık. Bundan sonra aynı adaletsizlikler sürer mi hiç sanmıyorum. Ha ola ki sürer o zamanda yine ortalığı ayağa kaldırırız. Bence yapılması gereken buydu.

Gökçebey
Şahsım adına, hayal kırıklığı.

Dursun Suleymanoglu
14.03.2011, 12:33
Şu anda polemik zamanı değil biz çomağı soktuk onlar karıştırıp dursunlar. Biz cevap verdikçe don lastiği gibi uzar gider. Biz söyleyeceğimizi söyledik kem küm edip saçma sapan bi cevap verdiler daha cevap verip kaale almaya gerek yok bu ezikleri.

BiZe HeR YeR 61
14.03.2011, 12:33
Ne kadar fair play ruhlu bir başkanımız var ya.

Ahmet Başkaya
14.03.2011, 12:34
Tekrar söylüyorum. Sezonun 2. yarısı başlamadan yapmamız gerekeni geçte olsa yaptık ve herkes ayağa kalktı. Ortalık birbirine girdi. Bu saatten sonra kimse 2 metreden ofsayt olan pozisyonlara gol, uyduruk atlayan zıplayanlara penaltı çalamaz. Şayet yaparlarsa neler olacağını açıkca gördüler. Sopanın ucunu gösterip sakladık. Bundan sonra aynı adaletsizlikler sürer mi hiç sanmıyorum. Ha ola ki sürer o zamanda yine ortalığı ayağa kaldırırız. Bence yapılması gereken buydu.

Neden Pazartesi cevap verilecek denildi abi o zaman ?

Fikstürü yeni mi gördüler ?

Harun-61
Şahsım adına, hayal kırıklığı.

kesinlikle.......:rolleyes::o

hamza61omer
NİYE AKLI EVVEL OLSUN. adamlar böyle malı götürmüyor mu? sen biliyormusun angut ta sivas maçı için başlık açıldı 9 hafta sonrasına . fair play den mi acaba?

Murat Altun

Evet sezon sonunda çalınan şampiyonluumuzu ardından verirler cevapları Artık gönüllerin şampiyonu olmak kesmiyor bizi Cem papilalı maçları tekrar görmek istemiyoruz Öyle maçlardan sonra bağırsan haykırsan ne olacak taraftar yürüyüş yapsa ne oluyor Tarihte fenevin 18 şampiyonluğu var 3 ünü Trabzonspor dan çaldılar sayılmaz diye not mu düşülüyor

Yönetim başladığınız işi bitirin

Sonraya bırkamışlar pehh Şampiyon olursak zaten gerek kalmayacak Olamazsak yine haelem facciası yaşasak versen ne olacak ?

UZLU
yönetimin medyatik olaylardaki ve tff ile mhk'nın uygulamaları karşısındaki aczi düşündürücü olmanın ötesine geçmiş, hayret verici bir hatalar ve olaylar silsilesine dönüşmüştür. ya susacaktınız ya da konuşunca gereğini yaptıracaksınız, şu saatten sonra dedikleriniz bu kurum ve cepheler açısından (özür dileyerek yazıyorum) sadece "mabatları" ile dinlenen cızırtılar olarak adledilecektir, bize, camiamıza, geçmişimize ve en önemlisi geleceğimize yakışan da bu değildir sayın Şener!!!

İbrahim Gökhun Öztürk
14.03.2011, 12:35
bu ülkede kaos ortamı yaratacak çok kulüp var biz sussakta digerleri susmayacak sayın baskan.kasımpaşalı oyuncular bile kimden cüret alıyosalar bizim maç sonrası 2 penaltımız verilmedi diyebildigi halde(haksız olmalarına karsın),biz haklı oldugumuz konuda bile fair play için susacaksak yemişim böyle fair playı...

Fatih Öztürk
1996,2004 ve 2005 senelerinde elimizden değil avucumuzun içinden çalınan şampiyonluklarda türk futbolu kaosa girmemişti!

çokta umrumdaydı türk futbolu kaosa girecekmiş girmeyecekmiş.bizim şampiyonluğumuza her defasında taş koyuyorlar.bu senede taş koyuyorlar.adamlar istedikleri hakemin atamasını yapıyorlar hakemin odasını basıyorlar tehdit ediyorlar.bizemi kaldı lan türk futbolunun kaosu maosu.ne olacak yani şampiyon olamazsakmı sene sonunda konuşacağız saldıracağız.bıkmadınızmı kardeşim darbe yemekten.ben bıktım kardeşim.takımımın her deplasmanına çoçuğumun rızkından kesipte gidiyorum.1 kişi 1 kişidir diyorum takımımızı yalnz bırakmayalım diyorum.demekki yanlış düşünmüşüm.şimdi bütün medya şekip haklı çıktı diye göbek atacak.siz napacaksınız yöneticiler?ne yani bu bir taktikmi?psikolojik savaşmı actık?yani hiç beceremediğimiz işleri yapacağız öylemi

nedir senaryonuz?

Tunga
Kulüp resmi ağzı kapatmış. Aslında kapatırken bile hafiften giydirmiş gene;

ama bu konuyu bizim de kapatacağımız anlamına gelmiyor. Bundan sonra doğrusu olacak. Kulüp kendi işini, taraftar üzerine düşeni, futbolcular önüne geleni.

Sami Kuk
Kızdıgım tek konu tarih vermesiydi.Dıcekler sımdı yenılseydınız yapıcaktınız falan..

Ama yınede akıllıca davranıs, kısa ve net oldu..Eteklerdekı taslar dökuldü.Adamcıklarin yüzlerini gördük.Fenerliler şimdi gülüyordur sanıyorlar.Vericek cevabımız yok.Akılları basmazki.Neden yapalım suanda acıklama sizin ekmeğinize yağ sürmek olurdu.Sizin seviyenize inmek olurdu.

Koydukmu? :)

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 12:36

Ya çalarlarsa o zaman açıklama yapıp komik duruma düşmez miyiz?Ve o saatten sonra ne faydası olur.Böyle bir strateji hiç doğru değil.

Süleyman Eruyar
14.03.2011, 12:36
Ne yapın edin Trabzonspor'u susturun dediler,

susturdular,

sesimizin daha gür çıkacağı yerde.

bizde oyunun parçası olduk.

Ali YİĞİT
14.03.2011, 12:37
Olması gereken oldu.Doğru bir açıklama bana göre.Biz aba altından sopamızı gösterdik.
Herkes baksın çorbasına.
Tebrikler yönetim

tigin
14.03.2011, 12:37
Neden Pazartesi cevap verilecek denildi abi o zaman ?

Fikstürü yeni mi gördüler ?

Bu hafta oynanacak maçlarda ki uygulamaya göre hareket edilecekti sanıyorum. Maçı izleyemedim ama geçen haftaki gibi saçma hakem kararları yoktu sanırım.
Haftaya Gs - Fb maçında da aynı şerefsizlikler sürerse bizde yine gerekeni yaparız.

Kader KORELİ
14.03.2011, 12:38
Fenerbahçe Asbaşkanı’nın 11 Mart Cuma günü yaptığı açıklamalara vereceğimiz cevap ülke futbolunda kaos ortamının daha da ileri seviyelere taşınmaması adına sonraya bırakılmıştır.

Trabzonspor Kulübü olarak sezon başından bu yana sergilemeye çalıştığımız sağduyulu tutumun son noktası olarak gördüğümüz bir anda kaleme aldığımız bildiri herkesin eteğindeki taşları dökmesini sağlamıştır.

Camiamız, rengini belli eden bu çevrelere karşı bundan böyle de her zaman dikkatli ve hassas davranacaktır.

Fenerbahçe Asbaşkanı’nın güncel gerçeklerden uzak, suçluluk psikoloji ve demogoji yüklü ifadelerinin kulübümüzün saygınlığına ve haklı serzenişlerine herhangi bir darbe vuramayacağı açıktır. Söylediği her cümleye karşı cevabımız da hazırdır.

Ancak yönetim kurulumuz konuyu bir kez daha değerlendirmiş, ligde kritik maçların oynandığı ve derbi haftalarına girilen süreçte tansiyonu arttıracak eylemlerin fayda getirmeyeceği fikrine varmıştır.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında yılların getirdiği rekabete dayalı gerginliğin giderilmesi doğrultusunda Başkanımız Sayın Sadri Şener ve yönetim kurulumuzun göreve seçildiği günden bu yana sergilediği çabalar ortadadır.

Bu vesileyle umarız başta Fenerbahçe olmak üzere kulüplerimizi yönetenler, futbolu yönlendirenler ve kamuoyunu oluşturanlar bir an önce özeleştirilerini yaparlar ve ligin geri kalan bölümünün “fair play” kurallarında tamlanması adına üzerlerine düşeni yerine getirirler.

Saygılarımızla.

Sami Kuk
14.03.2011, 12:38
şimdi alay edecekler bizimle...

Ne alayı be .Onlar bizden cok istiyodu acıklama olmasını.İnan bize zarar vericeki suanda acıklama olsaydı.zamanı değil.Zaten fener tepe taklak olur 2 haftada.Biz maclarımıza bakalım..

Murat Altun
14.03.2011, 12:39
bu ülkede kaos ortamı yaratacak çok kulüp var biz sussakta digerleri susmayacak sayın baskan.kasımpaşalı oyuncular bile kimden cüret alıyosalar bizim maç sonrası 2 penaltımız verilmedi diyebildigi halde(haksız olmalarına karsın),biz haklı oldugumuz konuda bile fair play için susacaksak yemişim böyle fair playı...

Kasımpaşa başkanı açıklam yapıyor Bizim taraftarımız gitmedi Kocaeline
Fair play çercçevesinde oradaki kasımpaşalı görünümlü angutlar galibiyetimizi kutlmaya gelmişler Meşaleleri ile renk kattılar Centilmen fenevlilere teşekkürü borç biliriz Bizde fair paly çerç.evesinde bundan sonra susacağız hakem facialarına

hamza61omer
14.03.2011, 12:40
Olması gereken oldu.Doğru bir açıklama bana göre.Biz aba altından sopamızı gösterdik.
Herkes baksın çorbasına.
Tebrikler yönetim
ya ne abası ne sopası kardeşim . resmen pıstık,sustuk . elim ayağım titriyor sinirden yapmayın bole daa.

Tunga
14.03.2011, 12:41
Karşılıklı açıklamalar yapıldı. Eğer bunların bir skor değeri olsa idi, biz o süreci 5-1 falan gibi kazanmıştık. Üstelik çok da iyi bir açıklama yapmamış olmamıza rağmen. Ve de Hasan'a (Tigin) katılıyorum. Bundan böyle ucuz düdük dönemi bitti.

Hala kamuoyunda Trabzonspor'un daha önceki senelere nazaran daha ciddi bir desteği var. Bunu kaybetme riski varken, daha da gerilim yaratacak açıklamaların 'şimdilik' sonlanması iyi olacak.

Merak etmeyin; bu hafta sonu Galatasaray - Fenerbahçe maçı ardından ağlamaya başlayacaklar yine ve o zaman bıraktığımız yerden devam edeceğiz. İkili sataşmalarda söylenecek laf hiç bitmez, meraklanmayın.

Cengiz Çubukcu
Olmadı yönetim hiç olmadı.Ya bu horona girmeyeceksin ya da dibine kadar dik oynayacaksın bu horonu.

budur Şenol Abi...

murat
Gonullerin sampiyonu oluruz artik ;)

tigin
14.03.2011, 12:42
Ya çalarlarsa o zaman açıklama yapıp komik duruma düşmez miyiz?Ve o saatten sonra ne faydası olur.Böyle bir strateji hiç doğru değil.

Neden komik duruma düşelim.
Aynı hatalar sürerse bizde 2. bir açıklama ile fitili yeniden ateşleriz. Amacımıza ulaştık ve kamuoyunu bu konuya odakladık. Herkesin gözü artık hakemlerin ve fenerbahçe maçlarının üzerinde. Bu saatten sonra kolay kolay aynı şeyler olmaz.

Eren Karaahmetoğlu
14.03.2011, 12:42
Ne bekliyordunuz? Sezon sonuna kadar böyle bildiri savaşıyla devam edelim o zaman? Diyeceğimizi demedik mi geçen hafta? Ardından Şekip denen herif 3-4 gün boyunca hazırlanmalarına rağmen çıkıp saçma sapan konuşmadı mı? Sadece ben mi güldüm bu adamın demecine? Oldukça basitti ve boştu. Sadece birilerine laf atıyordu. Aslında klüp de gülüp geçmiş sanırım. Çok da önemli değil. Kaldı ki bu demeç polemiği Fenerbahçe takımını değil Trabzonspor takımını olumsuz etkileyecek diye düşünüyordum. Fenerli şerefsizler böyle şeylere oldukça alışık. Hoşlarına bile gidiyordur. Neyse, bu açıklamanın tek yanlış yanı, Şekip konuştuktan sonra pazartesi cevap vereceğiz denmesiydi. Öyle bir şey denmeden bu açıklama yapılmalıydı.

Ömer Yüce
14.03.2011, 12:43
Bu Fenerbahçeye bir korku; TFF'na, MHK'na, TSYD'ne ve Ulusal medyaya çok iyi bir taş olmuştur. Bence bundan ağırı bu sefer iç çatışmaya hatta ülkedeki sosyal çatışmaya girecekti. Üstelik en kritik noktada... Bence yerinde olmuştur. Sezon Sonu alacağımız kupayla vereceğimiz bir çok demeç çoğu kesimin dikkatini çekecek ve düşünmeye başlayacaklardır...

Abdülkadir Kılıç
14.03.2011, 12:44
Bence biz istediğimizi aldık. Artık öyle saçma sapan hakem hataları kolay kolay olmaz. Fazla sürtüşme de futbolumuza olumsuz yansırdı. Biz zaten böyle tartışmalar sonucu zirveye çıkamayız. Sükunetle birinciliğe doğru yürümek daha mantıklı.

hamza61omer
Ne bekliyordunuz? Sezon sonuna kadar böyle bildiri savaşıyla devam edelim o zaman? Diyeceğimizi demedik mi geçen hafta? Ardından Şekip denen herif 3-4 gün boyunca hazırlanmalarına rağmen çıkıp saçma sapan konuşmadı mı? Sadece ben mi güldüm bu adamın demecine? Oldukça basitti ve boştu. Sadece birilerine laf atıyordu. Aslında klüp de gülüp geçmiş sanırım. Çok da önemli değil. Kaldı ki bu demeç polemiği Fenerbahçe takımını değil Trabzonspor takımını olumsuz etkileyecek diye düşünüyordum. Fenerli şerefsizler böyle şeylere oldukça alışık. Hoşlarına bile gidiyordur. Neyse, bu açıklamanın tek yanlış yanı, Şekip konuştuktan sonra pazartesi cevap vereceğiz denmesiydi. Öyle bir şey denmeden bu açıklama yapılmalıydı.
iyi ya işte biz de alışalım.oyunlarıyla vuralım.niye susuyoruz niyeeeeeeee

mourner
ben cumadan beri kasımpaşa maçından çok bu cevabı önemsiyordum..kasımpaşayı yeneceğimizden kuşkum yoktu..yönetim çok yanlış karar verdi..herkese adamlık dersi veriyorlar akıllarınca,daha önce şenol hocanın aykutun yanına gidip el sıkışması gibi..kimse sizlerden adamlık dersi beklemiyor,kimse sizi bunun için o makamlara getirmedi,herkes kılıcını çekti,sizler tekrar oturdunuz yerinize,bu saçma sapan kararları kim alıyor merak ediyorum..başkan da,şenol hoca da kendi karizmaları için,kamuoyundaki değerlerini kaybetmemek için kulübün haklarını savunmıuyor..2 tane spor yazarı bunları övecek,akil adam ilan edecek diye susup oturuyoruz,şu şerefsiz fbye,mhk'ye,özellikle tsyd verecek ağız dolusu cevabımız var,ama susuyoruz..bu kafayla,haketsek bile elimizden şampiyonluğu,çocuğun elinden şeker alır gibi alırlar

hamucera
Beklediğim bir açıklama olmadı ama mantıklı oldu

Ali YİĞİT
ya ne abası ne sopası kardeşim . resmen pıstık,sustuk . elim ayağım titriyor sinirden yapmayın bole daa.

Yahu ne bekliyordunuz açıklama olarak:Çıkışta okul arkasına gel mi diyeceklerdi.
Küfürler,hakaretler mi savuracaklardı.

Biz ilk açıklamamızı yaparken aslında bazı şeyleri düşünerek yaptık.Kimler yanımızda kimler karşımızda gördük.
Bu sene anlaşılan Bjk,Gençlerbirliği,Gs yanımızda.Destek verdiler onlarda Fener'e ve hakemlere köpürdüler.Biz suyu bulandırdık şimdi onlar debelensinler.
Yeri geldiğinde tekrar bi açıklama yaparız.
Kaldı ki Şekip Mosturoğlu cevap verilebilecek bi cümle dahi kuramadı.
En doğrusunu yaptı yönetim.Açıklamayı dikkatli okursanız Ali Cengiz oyunu oynadığımız çokta belli yani...

Ahmet Başkaya
Bu hafta oynanacak maçlarda ki uygulamaya göre hareket edilecekti sanıyorum. Maçı izleyemedim ama geçen haftaki gibi saçma hakem kararları yoktu sanırım.
Haftaya Gs - Fb maçında da aynı şerefsizlikler sürerse bizde yine gerekeni yaparız.

Görüşlerine değer verdiğim birinin böyle düşünmesi bile beni yumuşatmaya yetti :)

Umarım dediğin gibi olur abi.

Hayırlısı diyelim o zaman .

Şenol Altunsoy
Bu tavır taraftarın en az yüzde elllisini hayal kırıklığına uğratmış enerjisini boşaltmıştır.Bunun sonuçlarını da önümüzdeki günlerde görürüz.

antagonist
Şansal'a tepki, Vatan'a tepki, Fener'e tepki, MHK'ya tepki, X'e tepki, Y'ye tepki...

Şansal Büyüka'nın ne yazdığı umurumda değil. Banane ne yazdığından... Ben takımımın oyununa bakarım.

Enerjimizi öyle şeylere harcıyoruz ki, kafamızı öyle şeylerle bulandırıyoruz ki sonra asıl sıra işimize geldiğinde bocalıyoruz.

Bırakalım sağla solla uğraşmayı.

Senin forvetin altı pasın önünden topu auta atıyorsa, dağlara taşlara dikiyorsa...

Senin sağ bekin takımın kırılma maçında saçma sapan bir kırmızı kart görüyorsa...

Senin kaptanın takım şampiyonluğa gidiyorken sahada yürüyorsa...

Senin oyuncun, takım arkadaşına kızıp "Beni değiştirin" diyecek kadar amatörse...

Ne desek boş. Gerisi lâf-ı güzaf...

Trabzonspor çıkıp topunu oynayacak, dik oynayacak.

"Açıklama yapılmadı diye, şampiyonluğu kaybedeceğiz" moduna giren arkadaşları anlamıyorum. Bakış açılarımız farklı demek ki...

Herkese iyi günler...

Devrim Arslan
14.03.2011, 12:45
arkadaşlar yönetim çok akıllı bir hareket yaptı şuan cevap verrmedi ama konuyu erteledi ve şimdi bu zamanda bundan iyisi olamaz çünkü daha ilerisine gidersek herşeyden mız mızlanan çocuk gibi görülürüz

ben çok takdir ettim

unutmadan stresin bizi daha çok etkilediğini unutmayalım ortam biraz daha sakin olması yararımıza

61 baha
Tarih seni de yazacak...

Susacaksan neden konuştun..
Şimdi düzelecek mi herşey..
İki hafta sonra aynı olaylar olursa ne diyeceksin...
Çocuk oyuncağımı bu...

Onur Civelek61
Bak angut.com gençlerbirliğini gaza getiriyor...Bence misilleme yapalım.gs fb ye maçı vericek diye söylenti çıkaralım.fb bunu hep yapıyor çünkü.Her zamanda işe yarıyor.gs yi gaza getirmişlerdi adamların iddaaları yoktu bizi yendiler.

haltun
doğru veya yanlış kulüp böyle açıklama yapmış bundan sonra bize desteklemek düşer

Kader KORELİ
Doğrusunu yaptılar. Şampiyonluğu sahada oynanan futbol getirecek, bu tartışmalarda kimin haklı çıkacağı değil.

Futbolcularımızın konsentrasyonunu bozmama ve rakip takımı gaza getirmeme adına doğru bir adım olabilir, bunu
zaman gösterir artık.

Ahmet Başkaya
14.03.2011, 12:46
Bak angut.com gençlerbirliğini gaza getiriyor...Bence misilleme yapalım.gs fb ye maçı vericek diye söylenti çıkaralım.fb bunu hep yapıyor çünkü.Her zamanda işe yarıyor.gs yi gaza getirmişlerdi adamların iddaaları yoktu bizi yendiler.

Emin ol Futbolcuların o angutlardan haberi bile yoktur :)

Bizim tavrımızda , tarzımızda NET !

Nytre
kulübün verdiği duyuru içerisinde zaten mesajları saklı

1- cevaplar elimizde ama futbol oynamak istiyoruz!
2-trabzonsporu böyle çekişmelerin içerisine çekerek konuyu saptıramazsınız.
3-kamuoyu bundan sonra görecektir ne olacağını !

Samet Berber
Valla ortalığı ayağa kaldırmaya gerek yok , bir sakin olalım.

Bence gayet güzel bir açıklama olmuş.

Şenol Altunsoy
Neden komik duruma düşelim.
Aynı hatalar sürerse bizde 2. bir açıklama ile fitili yeniden ateşleriz. Amacımıza ulaştık ve kamuoyunu bu konuya odakladık. Herkesin gözü artık hakemlerin ve fenerbahçe maçlarının üzerinde. Bu saatten sonra kolay kolay aynı şeyler olmaz.

Mesela ateşleyenlerden biri ben olmam.Sence benim gibi kaç kişi olmaz.

Murat Altun
14.03.2011, 12:47
Karşılıklı açıklamalar yapıldı. Eğer bunların bir skor değeri olsa idi, biz o süreci 5-1 falan gibi kazanmıştık. Üstelik çok da iyi bir açıklama yapmamış olmamıza rağmen. Ve de Hasan'a (Tigin) katılıyorum. Bundan böyle ucuz düdük dönemi bitti.

Hala kamuoyunda Trabzonspor'un daha önceki senelere nazaran daha ciddi bir desteği var. Bunu kaybetme riski varken, daha da gerilim yaratacak açıklamaların 'şimdilik' sonlanması iyi olacak.

Merak etmeyin; bu hafta sonu Galatasaray - Fenerbahçe maçı ardından ağlamaya başlayacaklar yine ve o zaman bıraktığımız yerden devam edeceğiz. İkili sataşmalarda söylenecek laf hiç bitmez, meraklanmayın.

Fenev geri düşene kadar ucuz düdük dönemi biter tabi 9puan kapandı fenev önde daha fazla ucuz düdük çalıp Ortalığı bulandırmaya ne gerek var Yarın bir gün geri düşerse filan yine birilerinin gözlerine kar taneleri ok gibi batabilir gözlerine yüreklerine perdeler inebilir O çürümüşlük kokan nefesleri ile o ucucz düdkleri nasıl öttürecekler göreceğiz

Yiğit Gayretli
Yapılan iş doğrudur. Yapılması gereken ilk açıklamada yapılmıştı zaten. Bundan sonra ipler bizim elimizde gerektiği noktada gerektiği gibi müdehale yeteneğine sahibiz denildi. Gayet mantıklı. Hiç bir şeyden vazgeçilmiş değil. Normaldir...

Samet Berber
Göremiyormuyuz bu gergin ortamlarda etkilenen hep bizim takım oluyor .

Sadece işimize odaklanırsak , şampiyonuz ! Açık ve net !

Süleyman Eruyar
14.03.2011, 12:48
Bu olay,

"Trabzonspor yönetimi, tartışmalı pozisyonlar yaşanan Kasımpaşa maçı sonrası, yapacağım dediği açıklamayı yapmadı"

şeklinde algılanacak,

Sen şimdi ne kadar fair play dersen de,
hangi sopadan bahsedersen bahset,
anlattığın, karşıdakinin anladığı kadardır,

Herkes böyle anladı,
TFF-MHK-FB.

onların ne anladığı önemli değil, biz kendimizi biliyoruz diyorsanız orası ayrı tabi.

artenus
14.03.2011, 12:49
olmadı bu simdi kendimi yarı yolda bırakılmıs hissetim yazık hemde çok yazık kalkacak aşağlıcak seni her lafı dicek kaos olmucak sen yapınca kaos olacak olmadı be baskan olmadı susması gerekenler onlar biz değiliz

Tunga
Bu, oynadığımız gerilim oyununun bir aşamasıdır. Ve ben o zaman ya yapmayalım, ya da sonuna kadar, her ne olursa olsun yönetimin arkasında olalım dediğimde muhalefet görmüştüm.

Olan şudur: Bu açıklama oyunun bir parçasıdır. Oyun bitmiş değildir. Trabzonspor bir açıklama ile ufaktan yine söyleyeceğini söylemiş, cevap hakkı vermemiş, konuşma sırasını savmamış ama yine de inceden dokundurmuştur.

Bilmiyorum ama belki de fenerin yaptığı gibi ayak yapıp, "vallaha ben bir şey demeyecektim ama taraftarlar bizi faks - mail yağmuruna tuttu, şimdi açıklama yapmak zorunda kaldık" diyecekler.

Yiğit Gayretli
Bakın yapılan açıklamanın amacı açıkça belli ediliyor. Herkes eteğindeki taşları döktü ve rengini belli etti deniliyor. Uzun uzadıya tartışmaya gerek yok.

Onur Civelek61
fb sanki cevap verebildide biz karşılık vercez.Çocuk gibi konuştular 2002lere gittiler.Bunlara açıklama olarak bu komik tartışmadan uzak duruyoruz deseydik de olurdu.

Eren Karaahmetoğlu
Cevap vereceğiz diyip de böyle açıklama yapmak yanlış. Demek ki bir şey konuşurken bir adım sonrasını düşünmüyor yöneticilerimiz.

Şekip konuştuktan sonra neden alel acele gaza gelip de pazartesi cevap vereceğiz denildi? Ne gerek vardı böyle bir şeye?

Hiçbir şey denmeden şu açıklama yapılamaz mıydı.

Yeri geldiğinde de kullanılacaktır.

Saygılarımızla.

Yetmez miydi?

Fatih Öztürk
14.03.2011, 12:50
yaşı yetenler bir düşünsün bakalım.1996 yılında nasıl şampiyonluk kaçırdık.

2003-2004 sezonunda nasıl şampiyonluk kaçırdık.

2004-2005 yılında nasıl şampiyonluk kaçırdık.bu giden şampiyonluklardaki kirli elleride hatırlayın.bunlara zamanında tepki vermediğimizden dolayı çalınan şampiyonluklarımızı hatırlayın.

bi kulağımızın arkası kalmıştı onuda sağ olsun yönetim halletti.

ben bir daha haksızlığa uğradık diye yürüyüş yapmak istemiyorum kardeşim.benim haklarımnı adam gibi masaya yumruğu vurarak gerekirse gerekli mercileri tehdit ederek koruyun kardeşim.

inşallah şampiyon oluruz.olamazsak sezon sonu BİLDİRİYE sahip çıkanlar ağlamasın.gerçi hep beraber ağlayacağız orası ayrı.ağlamaktan gözyaşlarımız kurudu.

zaferyıldız
14.03.2011, 12:51
şöyle düşünsek,,,

fenerin stresini gördünüz 2. golde hatim indirdi ankut...

ceza almayıp saha kapanmasın diye ,

arenaya seyircisiz gitmeyi ciddi ciddi düşünürlerken,,

yani fener bence bizim kupadaki bjk maçı öncesi bir psikodayken

sert ve suçlayıcı bir açıklama: doping olmazmı ...derbi öncesi..

hamza61omer
14.03.2011, 12:51
Fenev geri düşene kadar ucuz düdük dönemi biter tabi 9puan kapandı fenev önde daha fazla ucuz düdük çalıp Ortalığı bulandırmaya ne gerek var Yarın bir gün geri düşerse filan yine birilerinin gözlerine kar taneleri ok gibi batabilir gözlerine yüreklerine perdeler inebilir O çürümüşlük kokan nefesleri ile o ucucz düdkleri nasıl öttürecekler göreceğiz
aynen katılıyorum . şu anda pek toz duman çıkmıyorsa bu geberbahçenin önde oluşundandır.şu 2 haftayı bekleyin de sonra konuşun derim sayın fair play ci renkdaşlarım..

Ali Tunahan Güllü
14.03.2011, 12:52
Yanlış karar görüşüne sonuna kadar katılıyorum.
O zaman ilk başta neden konuştunuz şimdi susacaksanız.

Great White
hırsızlığa,

arsızlığa,

cinayete,

haydutluğa,

anarşizme,

hatta terörizme bile yerine göre saygı duyabilir, anlayışla karşılayabilirim belki ama yalakalığa asla tahammül edemiyorum arkadaş!

hele ki bir takım gerçekleri dahi salt yalakalık uğruna söyleyemeyen zihniyetten tiksiniyorum resmen!

hadi karşındakine saygı duymamak neyse, bunu anlarım..

ama bu zihniyetin bizzat kendisine de saygısı yoktur..

yazık!!

sifuni
geri adim atilmis gibi geldi bana.

tigin
Arkadaşlar tekrar tekrar yazıyorum. Biz amacımıza ulaştık ve hakem hatalarına Fener maçlarına kamuoyunun dikkat etmesini, takip etmelerini sağladık. Ne bekliyordunuz bu sürecin sonunda fenerbahçe başkanı çıkıp her şeyi itiraf mı edecekti. Bundan sonra kimse kolay kolay bu işlere kalkışamaz.
Olurda o kadar akılsız hareket ederlerse eğer, biz buradayız, Trabzonspor'da burada, Bjk'de, diğer canı yanan takımlarda. Sağduyulu medyada burada. Gerekeni yaptık, gerekirse yine yaparız.
Şimdi işimize bakalım.

apachi61
Şimdi medyaya da büyük koz verdi helal olsun sadri başkana şu köpeklere gene konuşma şansı verdin başkanım tebrik ediyorum seni :alkış:

cihatöztürk
14.03.2011, 12:53
geri adim atilmis gibi geldi bana.

R yaptık işte resmen

Onur Civelek61
14.03.2011, 12:53
"Arda Turan,Ayhan Akman,Kazım Kazım derbi öncesi açıklamalar yaptılar"

Kaptan Arda:Kötü bir sezon geçiriyoruz.Avrupa kupaları içinde şansımız kalmadı.fb maçı önemlidir bizim için hep fakat iddaasız durumdayız.fb ise şampiyon olmak için oynuyor.Fazla şansımız yok diyerek fb maçını önemsemediklerini söyledi :D
Ayhan Akman:Sezon sonu ayrılmayı düşünüyorum.fb maçı sıradan bir maç benim için dedi. :D
Kazım Kazım:Eski takımıma karşı oynayacağım ama şansımızın olmadığını düşünüyorum.fb yi şampiyonlukda destekliyorum dedi :D
Yay bunu medyaya al sana oyun :D

Mustafa ÖZDEMİR
14.03.2011, 12:54
altta kalmamamız lazımdı...

Hasan YAYLI
Bizim amacımız haketmediğimizi almak değildi ki,artık ucuz düdükler çıkmaycaktır liğ de,ha düzeni tekrar kendi lehlerine bozmaya çalışacak olurlarsa gereken cevabı fazlasıya vereceğiz denilmiştir.....

İlk bakışta bizim açımızdan başarısız bir cevap olarak görünebilir ama bunu fb yönetimi kullanmaya çalışırsa verilecek haklı ve yerinde cevaplarla kamuyu önünde adamları rezil ederiz,insan içine çıkacak durumları kalmaz...

OLCAY ÇAKIR
Akıl dolu bir gol oldu...

Kısa net.

Akıllı olun dediler...

Ve ülke için...

Adamlık dersi verdiler.

Bu aşamadan sonra onların düzeyine düşülecekti.

Ki ben bu durumdan çok rahatsız olacaktım...

Şu görüldü; biz birleşirsek yani büyüklüğümüzü farkedebilirsek, önümüzde kimse duramaz.

Mesaj yerini buldu...

Şimdilik kaydıyla yetti...

Dik durmaya devam...

Şampiyonluk yakın....

Şenol Altunsoy
hırsızlığa,

arsızlığa,

cinayete,

haydutluğa,

anarşizme,

hatta terörizme bile yerine göre saygı duyabilirim ama yalakalığa asla tahammül edemiyorum arkadaş!

hele ki bir takım gerçekleri dahi salt yalakalık uğruna söyleyemeyen zihniyetten tiksiniyorum resmen!

yazık!!

Aynen katılıyorum Soner.Bu zihniyetin kendisine saygısı olmadığı gibi taraftarına da futbola da saygısı yoktur.

Onur Civelek61
14.03.2011, 12:55
"Arda Turan,Ayhan Akman,Kazım Kazım derbi öncesi açıklamalar yaptılar"

Kaptan Arda:Kötü bir sezon geçiriyoruz.Avrupa kupaları içinde şansımız kalmadı.fb maçı önemlidir bizim için hep fakat iddaasız durumdayız.fb ise şampiyon olmak için oynuyor.Fazla şansımız yok diyerek fb maçını önemsemediklerini söyledi :D
Ayhan Akman:Sezon sonu ayrılmayı düşünüyorum.fb maçı sıradan bir maç benim için dedi. :D
Kazım Kazım:Eski takımıma karşı oynayacağım ama şansımızın olmadığını düşünüyorum.fb yi şampiyonlukda destekliyorum dedi :D
Yay bunu medyaya al sana oyun :D

Semra
Göremiyormuyuz bu gergin ortamlarda etkilenen hep bizim takım oluyor .

Sadece işimize odaklanırsak , şampiyonuz ! Açık ve net !

Aynen öyle, malesef nedense bu tür olaylardan etkilenen hep bizim takım oluyor. Kaldıki yönetim onlara gereken cevabı verebilecek kudrette, fb yönetimi gibi ezberden atmaz!
bence yönetim doğru bir adım atmıştır.

Bu cümle çok şey anlatıyor.

Great White

Kısa net.

Akıllı olun dediler...

Ve ülke için...

Adamlık dersi verdiler.

Şu görüldü; biz birleşirsek yani büyüklüğümüzü farkedebilirsek, önümüzde kimse duramaz.

Mesaj yerini buldu...

Dik durmaya devam...

Şampiyonluk yakın....

baba senin daha kanatların çıkmadı mı yahu:D

ya da kafanın üzerinde bi' hale falan!!

Ali YİĞİT
hırsızlığa,

arsızlığa,

cinayete,

haydutluğa,

anarşizme,

hatta terörizme bile yerine göre saygı duyabilirim ama yalakalığa asla tahammül edemiyorum arkadaş!

yazık!!

Kimsenin yalakalık yaptığı yok.Yerinde bir açıklama yönetimin yaptığı.

Cümlelerin içindeki bazı kelimeleri puzzle'ye yerleştirirseniz çok da rahat anlarsınız ne demek istediğimizi.

İpler bizim elimizde kafamızdan hayali senaryolar üretmeyelim lütfen.Bu oyunu en iyi biz oynarız nokta

OLCAY ÇAKIR
14.03.2011, 12:56
Mesajların kronolojisi-3 :)

Hakikaten, karşılıklı verilen mesajları iyi okuyup analiz edebilen her sağduyu sahibi insan evladı kalite farkını algılayabilir...

Bence tam yerinde kestik...

Ben başlatır ben bitiririm dedik resmen:)

Ya biz onların düzeyinde bir cevaplama yoluna gitseydik ve onlar bu tip bir mesaj yayınlasaydı, düşünün!!!

Ben memnunum durumdan.

Zira Fb açıklaması beni hiç germemişti:)

Beni kızdıramayacak kadar düşüktü mesaj kalitesi... Ve basitti!

tigin
Mesela ateşleyenlerden biri ben olmam.Sence benim gibi kaç kişi olmaz.

Elinize sağlık. Trabzonspor için bir şeyler yapmak sizin içinde başkaları içinde zor olmaz eminim. Bundan sonrada herkes üzerine düşeni gerektiği zaman yapacaktır.

Şenol Altunsoy

Kısa net.

Akıllı olun dediler...

Ve ülke için...

Adamlık dersi verdiler.

Mesaj yerini buldu...

Dik durmaya devam...

Şampiyonluk yakın....

Ben eğildim Olcay dik duracak halim kalmadı bu açıklamayı benimseyenler dik dursun artık.

Murat Altun
Açıklamaların biizm futbolcualrı gerdiği merdiği hikaye Arkadaş 9 puan öndeyiz bizim takım gergin gerideyiz gergin rakip açıklama yapr gergin biz açıklama yaparız gergin iç shad aoynarız gergin Ne bu tranferde özelmi seçiyoruz gergin futbolcualrı Ajda pekkan bukadar gerilmedi yahu Bu tamamen istnabul medyasının uydurması ne yaprasak aman yapmayın futbolcurınız geriliyor Ulan fenevinkiler futbolcu değilmi bizim forumdada aman şöyle demeyin rakip motive olur bizimkiler gerilir

Arkadaş açıklamalr şunalr bunlar hakemler adam gibi yönetsinler hakkımızı yemesinelr diye
Yemişim gerginliği ota moka gerilecekse bu futbolcular son şampiyonluk maçına nasıl çıkacaklar Yönetim bizim haklarımızı savunsun yedirtmesin bu saaatten sonra başka birşey yapmalarına gerek yok
Sezon sonu açıklama yada yürüyüş yapmak istemiyoıruz Şampiyonluk kutlamak istiyoruz

Fatih Öztürk
14.03.2011, 12:57
tükürdüğümüzü yalattılar bize.

Eren Karaahmetoğlu
14.03.2011, 12:58
Bu kadar tepki gösterenler, eminim ki yönetimin birkaç gün önce yaptığı Pazartesi gereken cevabı vereceğiz açıklamasından dolayı bu kadar tepkililer.

Kendi adıma konuşmak gerekirse o laf edilmeden bu açıklama yapılsaydı doğru diyebilirdim.

Ama neden cevap vereceğiz dendi zamanında? Neden ileri görüşlü yöneticilerimiz yok? Neden bir anlık heyecanla fevri hareket ediyorlar?

Samet Berber
14.03.2011, 12:59
tigin abime sonuna kadar katılıyorum.

İstediğimiz aldık bence , şimdi Gençlerbirliği maçına odaklanalım rahat rahat :) .

Tunga

Hakikaten, karşılıklı verilen mesajları iyi okuyup analiz edebilen her sağduyu sahibi insan evladı kalite farkını algılayabilir...

Ya biz onların düzeyinde bir cevaplama yoluna gitseydik ve onlar bu tip bir mesaj yayınlasaydı, düşünün!!!

Ben memnunum durumdan.

Aynı zamanda iki ayrı savaş kazandıracak malzeme topladık bu arada.

Kaldı ki bu oyun daha bitmiş değil.

fener Gençler'i etkileyecekmiş, vs.

Yahu bunların bu oyunlarına pabuç bıraksak 6 kupayı nasıl alırdık? Onlar bizden 3 şampiyonluk aldı, biz onlardan 6+1.

Özgüveni yüksek tutmak lazım.

Gökçebey
30bin kişilik yeni bir yürüyüş için yoklama almaya başlayalım...

OLCAY ÇAKIR
Şenol abi,

Adamların mesajı bir batağa bizi çekme gayretiydi...

Ben öyle dördüm...

Buram buram kalitesizlik akıyordu...

Sırf bu kalitesizliğe kızabildim, içeriğe zerre kadar kızamadım...

Şimdi düşünelim; o mesajın karşıt mesajı nasıl olabilirdi?

Tam yerinde kestiler...

Ben memnunum abi, cidden memnunum....
Ben eğildim Olcay dik duracak halim kalmadı bu açıklamayı benimseyenler dik dursun artık.

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 13:00
Olcay iyisin di mi :)

Ali YİĞİT
Bu kadar tepki gösterenler, eminim ki yönetimin birkaç gün önce yaptığı Pazartesi gereken cevabı vereceğiz açıklamasından dolayı bu kadar tepkililer.

Kendi adıma konuşmak gerekirse o laf edilmeden bu açıklama yapılsaydı doğru diyebilirdim.

Ama neden cevap vereceğiz dendi zamanında? Neden ileri görüşlü yöneticilerimiz yok? Neden bir anlık heyecanla fevri hareket ediyorlar?

Anlayana şu yaptığımız açıklama bile yeterince güzel bir cevaptır.
Ama anlayana ki anlayanlar çoktan anladı

Hasan YAYLI
Açıklama yapamamış gibi görünüp,alttan alttan giydirmeler yapılmış yine ve gerekli kesimlere akıllı olun denilmiştir...

TSelif

Ben memnunum durumdan.

Biraz ağır olacak ama kısaca AFKUR dedik fb'ye di mi . Şekip'in konuşmaları da havada kaldı ççç

Ben de bunu anladım bu açıklamalardan :D

Umrumda değil benim tek derdim 9 maçtaki 3 puanlar .. Alalım o puanları ama nasıl olursa olsun alalım .. yeterli şampiyon olalım. Yolu nasıl olursa olsun önemli değil !!

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 13:03
Olcay pazartesi açıklama yapıcaz diyenler düşünsün tüm bunları. Ben eminim ki çok sert bir açıklama yapılsa sende dahil hemen herkes çok iyi yaptılar diyeceklerdi.Bu çelişkiler bizim kafa karışıklığımızı nabza göre şerbet verdiğimizi gösterir o zaman da kalkıp o kadar iddialı laflar etmiyeceksin.

Fatih Öztürk
14.03.2011, 13:04
30bin kişilik yeni bir yürüyüş için yoklama almaya başlayalım...

kardeş,artık ben yürümek istemiyorum.federasyona çelenk bırakanda namerttir.

giderim trt arşivine yalvarır yakarır eski şampiyonluk görüntülerini isterim takar cd'yi izlerim.

bizim neyimize psikolojik savaş.çıkıp 9 puan,19 puanda olsa kapanırdı diyorsun sonrada geri adım atıyorsun.olanı söyleyeyim size.faruk özak aramıştır sadri şeneri.sari sesini çıkarma genel seçim yaklaşıyor kaos yaratıp ortalığı bulandırmayalım birde sizle uğraşmayalım demiştir.

yaladı tükürdüğünü yönetim.

Alican Altunbaş
14.03.2011, 13:04

Ben memnunum durumdan.

Katılıyorum abi bence bu açıklamada bile alttan alttan giydirilmiş galyana gelmememiz lazım. Onların amaçları biiz delirtmekti. Bu oyuna gelmedik bence yönetimi kutlamak gerek..

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 13:05
Olcay abi haklısın kesinlikle. Ortada cevap verilecek bir açıklama yoktu ki cevap verelim. Yayınlanan açıklamada bu mesajda ayan beyan verilmiş zaten.

İyi okumak analiz etmek gerekir. Karışma bende demiş yönetim.

Gamze
14.03.2011, 13:07
Yönetimin hatası bir adım ötesini tam hesap edemeyişi.
Böyle bir açıklama gelecektiyse pazartesi yanıt vereceğiz denilmemelidir.

Fakat zamanlamasını doğru buluyorum ben de bu ertelemenin.

Fenerbahçe seviyesiz bir açıklama yaptı. Sadri Şener'i aşağılamaya yönelik kendine yakışır bir ifadeyle..
Şener "benim muhattabım Mosturoğlu değil" dedi. Doğrusu budur.

Bugün yapılan açıklamanın da içi boş değildir, yeterli olmadığı da aşikar.

Fakat defterin kapandığını düşünmüyorum.

Aksine...

İlk açıklamamızla dominonun "ilk" taşını düşürdük.. Arkasında aktı gitti.

Fenerbahçe psikolojik savaşların genelde galibi olur. Ortamın ateşinde kendisi yanmaz..
Soğutup saldırmak en doğrusudur.

apachi61
14.03.2011, 13:07
şu alttan alttan giydirmleri bi ben çözemedim :D

Tunga
14.03.2011, 13:08
Sonunu düşünmeden konuşmak bir hastalıksa, bu hastalıktan muzdarip olanlar sadece yöneticiler değil.

Murat Altun
14.03.2011, 13:08
Olcay pazartesi açıklama yapıcaz diyenler düşünsün tüm bunları. Ben eminim ki çok sert bir açıklama yapılsa sende dahil hemen herkes çok iyi yaptılar diyeceklerdi.Bu çelişkiler bizim kafa karışıklığımızı nabza göre şerbet verdiğimizi gösterir o zaman da kalkıp o kadar iddialı laflar etmiyeceksin.

Evet daha ogün çıkıp biz söyleyeceğimizi söyledik Amacımız polemik yapmak laf dalaşına girmek bazılarının sevdiği ve istediği gibi batağa saplanmak değil Sadece yapılanların farkındayız ve bundan sonrada hakkımıızı yedirtmeyeceğiz NOKTA
gibi bir açıklama yapıp konuyu bağlayabilirlerdi Pazartesi açıklama yapacağız deyip düşündük yok vaz geçtik konuyu kapatıyoruz demek olmadı

Eren Karaahmetoğlu
14.03.2011, 13:09

Ben memnunum durumdan.

Olcay abi tamamen katılıyorum. Hele FB açıklaması kısmındakiler çok çok doğru. Oldukça basit ve kalitesiz bir açıklamaydı. Üstelik 3-4 gün hazırlanılmasına rağmen becerememişlerdi. Ama bizim bu açıklama ne kadar doğru olsa da şu gün cevap vereceğiz denilip bütün Türkiye'yi beklenti içine soktuktan sonra yapıldığı için yanlışlık değeri kazanmıyor mu sence de? Bence tepki gösteren herkes bu nedenle gösteriyor. Ve bütün Türkiye bunu geri adım gibi algılıyor.

Şampiyon olalım, gerisi hiç mühim değil yahu. Gençlerbirliği çok önemli maç. :)

Ali YİĞİT
14.03.2011, 13:09
şu alttan alttan giydirmleri bi ben çözemedim :D

Konunun en başına gidip Olcay abi,Tunga abi ve benim yazdıklarımı okursan sende anlarsın kardeşim sıkıntı yok :) :)

Murat Altun
14.03.2011, 13:10
Sonunu düşünmeden konuşmak bir hastalıksa, bu hastalıktan muzdarip olanlar sadece yöneticiler değil.

O yüzden belkide ben sadece taraftarım vede yönetici olmak gibi bir emelim yok :)
O hastalığa kapılanlar var ise lütfen yönetici olmasınlar Onalr konuşurken milyonlar iki dudaklarınına rasına bakıyor Yanlış bir demeci çok kalp kırıyor

Mehmet BAL

aynen :alkış: :alkış: :alkış:

Ali YİĞİT

Hay ağzına sağlık abicim..

Tyler Durden
14.03.2011, 13:11
Bu isin icinde baska dolaplar dondu ve bir yerlerden bu sekilde aciklama yapma talimati geldi.Yoksa daha gecen hafta hakli olarak ortaligi birbirine karistiran aciklamayi yapan bir yonetim bir anda boyle sagduyu yanlisi olmazdi.Eger kaosun olusmamasini isteselerdi aciklamayi yapmazlardi.
Zugurt tesellisi dedikleri bu olsa gerek.Neymis gereken yerlere mesaj ulastirilmismis,biraksinlar allah askina.Kafasina gore hakem atayan bir fb gercegi var,ulusal yayin yapan gazetelere gerekli haberleri yaptirtanlara cevap veremiyorsak o zaman hic konusmayalim.
Bu fb ile bu tur konularda bir tek cinconlar mucadele edebiliyor ve genelde galip ayriliyorlar.Ne bjk nede biz bu isleri yapamiyoruz.

apachi61
14.03.2011, 13:12
Konunun en başına gidip Olcay abi,Tunga abi ve benim yazdıklarımı okursan sende anlarsın kardeşim sıkıntı yok :) :)

ben gidip bakıyım bi :D

Murat Altun
14.03.2011, 13:13
Yalnız tüm bu karşı çıkışlarıma kızgınlığıma rağmen bir filmde duyduğum şu lafı da söylemeden geçemeyeceğim hatırladığım kadarıyla şöyle birşeydi

''Domuzlarla asla güreşme çünkü ikinizde çamura bulanırsınız Ama onun hoşuna gider...''

Punisher-61
14.03.2011, 13:13
Simdi milletin söyleyecegi belli fener trabzonun agizinin payini verdi diyecekler.
Trabzon söylenenlere cevap veremedi cünkü fenerin söyledikleri mantikli diyecekler.

Resmen rezalet milletin diline düsecegiz

Serdar Dilekoğlu
14.03.2011, 13:14
Yalnız tüm bu karşı çıkışlarıma kızgınlığıma rağmen bir filmde duyduğum şu lafı da söylemeden geçemeyeceğim hatırladığım kadarıyla şöyle birşeydi

''Domuzlarla asla güreşme çünkü ikinizde çamura bulanırsınız Ama onun hoşuna gider...''

Gerçekten güzel sözmüş abi.

Bülent Bayraktar
14.03.2011, 13:14
kalbimden geçirmiştim açıklama yapıp cevap vermeyecelerini doğru düşünmüşüm!!

Sami Kuk
14.03.2011, 13:15

Aynen.O açıklama yapılmadan olsaydı bu acıklama çok iyi olurdu.

bordo08
14.03.2011, 13:15
Geçen hafta o zehir zemberek açıklamayı yaptıran güç bu hafta geri adım atmış gibi duruyor..

Aba altından sopa gösterilmiş..

Kazandılar sustular imajı yaratılmıştır bu açıklamayla...

Ya en başından hiç konuşmayacaktın şimdi susmak neyin nesi anlamadım..

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 13:16
Simdi milletin söyleyecegi belli fener trabzonun agizinin payini verdi diyecekler.
Trabzon söylenenlere cevap veremedi cünkü fenerin söyledikleri mantikli diyecekler.

Resmen rezalet milletin diline düsecegiz

Öyle şey olur mu. Fener neden bize 5 gün sonra cevap ver(eme)di o zaman ?

Yapmayın. Gayet mantıklı bir açıklama yapılmış. Biz öncelikle amacımıza ulaştık denilmiş. Bizim zaten rengini bildiklerimiz herkese gösterdiler renklerini. Kim kimin yanında saf tutuyor, yaralı olanlar nasıl gocunmuş herkes gördü...

erolizmts
14.03.2011, 13:17
Bir kulüp ancak bu kadar acemice iş yapabilirdi. Bu bildiğin -ben seni döverdim ama dayak yemekten korkuyorum- tarzı bir açıklalama. Hele ki bundan sonra konuşsunlar daha komik bir duruma düşeceğiz.

LazEkrem61
14.03.2011, 13:17
malesef boyumuzun ölcüsünü aldik..

iki düsünüp bir konusacaksin.. :mad::mad:

Baskanimizin her uzatilan mikrofona konusmasindan gina geldi artik..

Alican Altunbaş
14.03.2011, 13:18
O açıklamalara cevap vermek bir nevi fenerbahçenin yaptığı gibi suçluluk psikolojisi gibidir.Açıklamayı yaptık fener kuyruğuna basılmış kedi gibi bağırdı. Ama biz kaale bile almadık. Olay budur hem bu açıklamalar bizim futbolcuları olumsuz etkiliyor bu gerçek..

OLCAY ÇAKIR
14.03.2011, 13:20
İlk gün Ş'ekip Mosturoğlunu dinleyip aşağıya indim.

Sokakta karşılaştığım fanatik Fenerli esnaflar laf attılar tabi.

Gördünmü falan diye.

Derken de neşeli halimden rahatsızlık duyduklarını farkettim...

-Koca FB camiasının basın açıklaması beni kızdırmalıydı dedim.

hakkaten onlara bakıp, kalitemizi gördüm... O çok eleştirdiğimiz kalitemizi gördüm...

Bizim asaletimiz onlara 10 basar 10.

Her söze cevap vermeye gerek yok...

Bence BMN anasayfa için sözü hazırlamalı...

Her söze cevabımız var dedi ama..... Bakarım dedi yönetim......

*

Ya biz konuşup, onlar kesip atsaydı?

"aha korktular" diyip tatmin mi olacaktık, yoksa birbirimizi mi yiyecektik...

düşünün.

Sakin olalım bence herşey kontrol altında...:)

apachi61
14.03.2011, 13:20
Arkadaşın birisi R yazmış o da benim kafadan :D Neyse çok fazla irdelemiycem ama hadi hayırlısı testere misali bi oyun başladı sanki

Alican Altunbaş
14.03.2011, 13:22

Gördünmü falan diye.

hakkaten onlara bakıp, kalitemizi gördüm... O çok eleştirdiğimiz kalitemizi gördüm...

*

düşünün.

İmza:alkış:

Eren Karaahmetoğlu
14.03.2011, 13:22
Bu açıklamayı Kasımpaşa maçındaki sözde verilmeyen penaltılara bağlayan bir zihniyet bile var. O pozisyonlarda ne penaltı var, ne de ortada bir geri vites var. Bunu görmek için kör olmamak yeterli. Ama İstanbul taraftarlarında bunu görebilecek kadar kör olmayan çok az kişi var. Şimdiden ileri geri konuşmaya başlarlar.

Biraz olsun taraftar da düşünülmeliydi. Taraftar yine şu dallamalara laf anlattırılmak zorunda bırakılmamalıydı.

Yine söylüyorum, Şekip'in açıklamasından sonra sinirlenip o gereksiz cevap vereceğiz açıklaması yapılmamalıydı. Ah be yönetim ah.

Neyse, bizim hayatımız bu İstanbul'un hıyar taraftarına cevap vermekle geçiyor. Alıştık artık. Yine uğraşırız.

zafer6161
14.03.2011, 13:24
takdir ettim,,,konuşup elimize ne gececekti,ortamı germekten başka bişe değil,zaten fenerin dedikleri,de unutuldu

Nytre
14.03.2011, 13:24
Asaletİn yeter ! ...

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 13:26
Arkadaşın birisi R yazmış o da benim kafadan :D Neyse çok fazla irdelemiycem ama hadi hayırlısı testere misali bi oyun başladı sanki

Oyun sürekli gündüz oynanmaz ki. Akşam saklambaç oynamak daha zevklidir misal. İstediğin kadar saklanırsın kuytu köşede. Senden korkan ebe kaleden ayrılmak istemez, pat diye çıkıverirsin ortaya ama kural da vardır, açılacaksın mecbur...

Fener açılacak ister istemez. Yandaşları da...

İşte o anda çıkacağız karanlıktan, daha onlar depara kalkamadan "sobe" sesi gelecek. Ne olduma uğrayacaklar.

Ya da çanak çömlek patlayacak, hata yapacaklar, şaşıracaklar...

Her ihtimalde galip biz olacağız...

apachi61
' gs maçı öncesi fenerbahçeyi daha da hırslandırmamak amacıyla açıklama yapmanın faydasız olacağı düşünülerek alınan bir karar bence. ' bi tek bu fikir bana mantıklı geldi

hamucera
Yönetim öncelikle kendi taraftarının hakkını arasın, Kocaeli'de çektiklerimize açıklama yapsın, bu konu zaten halledilir

metehan
14.03.2011, 13:27
Bence Şekip Mosturoğlu'nun açıklamalarına hiç cevap vermeyecektik. Yani Cuma gününden Pazartesi'ye randevu vermeye de gerek yoktu. Biz uyarımızı yaptık. Hatalar aynen devam ederse yine konuşmalıyız.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 13:28
takdir ettim,,,konuşup elimize ne gececekti,ortamı germekten başka bişe değil,zaten fenerin dedikleri,de unutuldu

Elle tutulur bir şey söylemediler ki akılda kalsın. Can havliyle saçmaladılar, çırpındılar ama saptıramadılar gerçeği. Yemedi doğruyu görebilenler...

Fatih Öztürk

Gördünmü falan diye.

*

düşünün.

olcay abi iyi hoş konuştunda,sene sonunda Allah korusun şampiyon olamazsak bu görüşlerini bizimle yine paylaşırmısın.

Hasan YAYLI
Suskunluğum asaletimdendir,her lafa verilecek bir cevabım var lakin;Bir bakarım lafa laf mı diye,birde söyleyene bakarım adam mı diye...

Hz.Mevlana

Arkadaşlar Mevlana yolu göstermiş,şimdi benimle dalga geçmeye çalışacak eziklere ne söyleyecem klübüm söylecek laf bulamamışken diye tedirgin olan arkadaşlara gelsin...:)

Bize yakışan adamlık dersi verilmiştir,daha fazla konuşurlarsa hadleri bildirilecektir,hiçbir şüphem yok.....

gerçek
14.03.2011, 13:30
Bazen susarak konuşacağından daha fazla mesaj verirsin.... Havlayan köpek ısırmaz misali çok konuşursan artık seni kimse dinlemez... Biz taraftarız yorumlarınız yapalım görüşlerimizi söyleyelim.. Ama kimseye rezil v.s. olmadık kimse gurur yapmasın... Taraftar görevimize devam hem destek her türlü destek... Yönetim susacağız şimdi zamanı değil diyorsa bizde susacağız ve zamanı gelince desteğimizi yine vereceğiz..

Özellikle Lig TV tarafından inanılmaz U dönüşlerinin olduğunuz zaman içinde göreceksiniz... Herkes üfleyerek yemeğini yiyecek... Sakin olalım...

apachi61
14.03.2011, 13:35
Bazen susarak konuşacağından daha fazla mesaj verirsin.... Havlayan köpek ısırmaz misali çok konuşursan artık seni kimse dinlemez... Biz taraftarız yorumlarınız yapalım görüşlerimizi söyleyelim.. Ama kimseye rezil v.s. olmadık kimse gurur yapmasın... Taraftar görevimize devam hem destek her türlü destek... Yönetim susacağız şimdi zamanı değil diyorsa bizde susacağız ve zamanı gelince desteğimizi yine vereceğiz..

Özellikle Lig TV tarafından inanılmaz U dönüşlerinin olduğunuz zaman içinde göreceksiniz... Herkes üfleyerek yemeğini yiyecek... Sakin olalım...

Abi lig tv den bir dönüş olmaz. Adamlar demin angutta okudum iptal kampanyası başlatcaklarmş. sansarı istemiyolarmış taraflı yayın yapıyomuş diye dıjıturkleri iade etceklermiş. Demem şu ki bir dönüş olursa ibre hepten fenere döner bu biline

bASTURk
Neden çark ediyorsunuz ya!

Nerede görülmüş bizim geri adım attığımız!

Madem m.oğlu'nu iplemeyecektiniz öyleyse onun açıklamalarının dışında konuşup sallasaydınız.

Kendinizce örnek olduğunuzu sanıyor,fair play diyorsunuz ama bu ülkede bunlar geçmiyor!Hakkını vermiyorlarsa gidip sen alacaksın.

M.oğlu'nun zırvaladıklarını haklı çıkardılar şimdi.Yine özür gibi bir metin yazmışlar!

Angut'un teki konuştu diye senin 4 net penaltın verilmedi,düdüklerin çalınmadı,bayrakların kalkmadı/inmedi ama fenerbahce 3 kritik deplasmanda 3 uyduruk penaltıyla 9 puan aldı!

Yeter uyuduğunuz yeter!

tonyalı Aydın
yazıklar olsun sizin gibi yönetiçilere.bırakıp defolup gittin.bir açıklama yapacaksan arkasında duracaksın.laf olsun diye konuşmayacaksın.şimdi kulübü zan altında bıraktınız.demekki şerefsiz istanbul basını hakemler federasyon ve fenerbahçe haklı biz haksızız.o anlama geliyor her platformda bizden daha iyi olan fenere şampiyonluk hayırlı olsun siz yine bu kafa yapısı yönetiçiler olduğu müddetce çok 26 yıllar 30 yıllar daha bekleriz.yarında kulübler birliği tarafından yapılacak olan toplantıya katılır bizim meşhur başkan orada federasyon başkanından ve aziz babasından özür diler olay kapanır fenerbahcede istediği gibi at sürer.haklı durumdan haksız duruma geçtik.sormak lazım başkana seni kim arayıp kararından vazgeçirdi,yada biryerden içazetmi altınki vazgeçtin.böyle sessiz sedasız bir yönetim olursa çok bağıranlar herzaman haklı olur.sende sadece seyretersin.daha dün akşam ahmet çakar yüksel okçuoğlu ile yan hakem mızrakın ne tür bir konuşma yaptıklarını açıklatı.ne tür senaryolar döndü.hepsini açıklatılar bugün ulusal basında tek satır yok.ama trabzon açıklama yapmaktan vazgeçti bütün gazetelerde var.o zaman bu trabzon daki basın niye istifa etti.sizi kınıyorum unutmayın burası türkiye burada herzaman bağıran çağıran kazanıyor.susanlar haklı olanlar herzaman kaybetiyor....

r9emre
14.03.2011, 13:36
Okkalı bir cevap verilmeliydi ki Fenerbahçe'li futbolcuların o stresle hem de TT Arena'nın taraftar desteği altında ayakları titreyerek farklı bir şekilde maçı kaybetmelilerdi.Ama biz oyunu çirkef oynamamaya karar verdik an itibariyle bakalım bize mi yarayacak bu Fenerbahçe'ye mi?

magicyattara
14.03.2011, 13:38
kalbimden geçirmiştim açıklama yapıp cevap vermeyecelerini doğru düşünmüşüm!!

Ben de şu an ki ortamın üstüne yapacağımız bir açıklama kabak tadı verecek endişesindeydim..iyi ki ertelenmiş..

fbnin gs maçı nedeniyle yapılacak açıklama etkisiz kalacaktı..gündeme oturmayacaktı..onların zaten yoğun bir gündemi var bu hafta..

Sefer A.
14.03.2011, 13:38
berbat açiklama, simdi derler "rakibinin penaltilari verilmedi ondan sustu diyecek bir seyi yok" ......yapacaginiz açiklamaya sizin, sona birakmismis, peeehhh

bordo(61)mavi
14.03.2011, 13:39
hakketten yaaa ya başta susacaktın yada aslanlar gibi lafı yapıştıracaktın!!! nasıl rezil ediyoruz kendimizi yahu oofff offff

Koray
14.03.2011, 13:39
Madem böyle bi açıklama yapacaktınız ne diye o kadar gün beklediniz ?

Alay mı ediyorsunuz.

Koray
14.03.2011, 13:40
Kasımpaşa maçında hakemin tutumu bizimkilerin hoşuna gitmiş ben bunu anladım bu açıklamaya bakarak...

Yazıklar olsun.

Alican Altunbaş
14.03.2011, 13:41
Ne kadar galyana gelemeye yatkın bir taraftarımız varya adamların istediği bu niye kendi kendimize zarar veriyoruz hep anlamak mümkün değil..

Sefer A.
14.03.2011, 13:42
Ne kadar galyana gelemeye yatkın bir taraftarımız varya adamların istediği bu niye kendi kendimize zarar veriyoruz hep anlamak mümkün değil..

yönetime sor

Armağan Dere
Yönetim geri vites yapmıştır..Cuma günü derbi öncesi Feneri germek işimize gelecekti..Ama bir defa da sonunu getirseydik ya konuşacaktık ya susacaktık..Yanlış Karar

Tangerine Dream
Yönetim daha sert bir açıklama yapacaktı ki siz o zaman görecektiniz Kasımpaşa tribününe doğru koşan cengaverleri! Bakın bakalım o zaman araya girenler engel olabiliyorlar mıydı hedefe ulaşmalarına. Takım ceza almış, sahası kapanmış, hükmen yenik sayılmış onlara ne! Yeter ki Fb ile girilen polemikte altta kalınmasın, egolar susturulsun.
Oysa gazla çalışan bu Trabzonspor sevdalıları! daha birkaç sezon önce takımının koca bir sezonunu daha başlamadan bitirmişler miydi?

TSelif
14.03.2011, 13:43
Kasımpaşa maçındaki hakemde ne vardı anlamadım. Ne yani olmayan penaltıları mı verseydi .. ne bekliyordunuz ?

Burçak
14.03.2011, 13:44
haber61 de konuyla alakalı bir yorum.

Tarih : 30.04.2005 Trabzonspor Fenerbahçe deplasmanında Cem Papila yönetiminde 2-1 mağlup oluyor. Ofsayttan bir gol yiyoruz, penaltı olmayan bir pozisyon da diğer gol ayrıca Aurelio'nun elle oynaması var ki kesin penaltı. Sn. Cem Papila Şekip Beyin okul arkadaşı. Önceki sene de Beşiktaşı Samsun karşısında doğramış Şekip Bey o sene Federasyon asbaşkanı, gösterdiği üstün başarılar (!) sayesinde seneye Fenerbahçe yönetiminde Asbaşkanlığa terfi (!) ediyor. Şimdi de komplo teorileri ile cümle kuruyor..

AyhanPe
14.03.2011, 13:45
dün farkli kanallarda ki spor programlarina bi göz gezdirdim..acikca yukardan talimat aldiklari belliydi..kanaltürk deki malum programda bile tansiyon yükseltilmedi..cok ilginc gelmisti bana..bugünki aciklamamiz tahmin ettigim gibiydi..

istedigimiz aldik sanirim..bundan sonra daha adil bir yaris olacaktir ve kaybedersekte bu yarisi sonuna kadar bu takima sahip cikmaliyiz yoksa neleri kaybedebilecegimizi zamaninda cok iyi gördük..

Ömer Yüce
14.03.2011, 13:45
Fenerbahçe aslında Trabzonspor'un futboluna söz bulamadı ve bulunacak birşeyde yok fazla.

Konuyu sürekli ÖZÜR, ÖZÜR ve ÖZÜR'e getirdiler. Aslında en güzeli de bu olmuştu benim açımdan. Yıpranacak biri varsa o da Başkan yıpransın. Ki o da kolay kolay olmaz. Oraya gelebilmek için ne laflar işiten o adam bunları sadece dişinin arasına fil yavrusu kaçmış gibi kale almaz.

Yönetim eğer pazartesi diyeceklerini ağırlaştırsaydı cevap verseydi o zaman fikir beyanı alınmadan yorum yapmış olacaklardı. Burda bize şunu gösterdiler aslında. Biz birbirimize sırtımızı dayadık ve olaya tek açıdan bakmıyoruz. Bence en büyük erdem de en büyük duruşta budur.

Yarın buna cevap verecek bir yönetim doğarsa o zaman siz bakın saçmalıklara...

Bi de şöyle bakalım. Trabzon liderken neden Fenerbahçe dışında hiçbir kulübün sesis çıkmıyordu?

Şimdi Fener lider nasıl lider belli. Peki Tepki gösteren olduğunda kimin sesi çıktı? TFF, TSYD ve Ulusal basın...

Bence en önemlisi buydu. O herşeye cevap veren Ulusal basın, rengini belli eden TSYD neler diyecek onu beklemek lazım...

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 13:46
Yönetim daha sert bir açıklama yapacaktı ki siz o zaman görecektiniz Kasımpaşa tribününe doğru koşan cengaverleri! Bakın bakalım o zaman araya girenler engel olabiliyorlar mıydı hedefe ulaşmalarına. Takım ceza almış, sahası kapanmış, hükmen yenik sayılmış onlara ne! Yeter ki Fb ile girilen polemikte altta kalınmasın, egolar susturulsun.
Oysa gazla çalışan bu Trabzonspor sevdalıları! daha birkaç sezon önce takımının koca bir sezonunu daha başlamadan bitirmişler miydi?

Yani bu tavrı beğenmeyenlerin hepsi turuncu t-shirtli öyle mi Aydın.Söylediklerin çok ağır ama seni biraz da olsa tanıdığım için yönetim gibi yapıp cevap vermiyorum.Ben seni sevdiğim için yapıyorum bunu.Acaba yönetim kimi seviyor?

Ömer Yüce
14.03.2011, 13:47
Ya biz asıl Şampiyon olduğumuzda dönmekten başı dönen o medyanın ne türlü şekilden şekile girecek sezon sonu ben asıl onu görmek istiyorum...

Koray
14.03.2011, 13:48
Kasımpaşa maçındaki hakemde ne vardı anlamadım. Ne yani olmayan penaltıları mı verseydi .. ne bekliyordunuz ?

Peki soruyorum Elif abla biz bu kadar yaygara koparmasaydık sence tartışılan o iki pozisyonun en az birinde penaltı çalmazmıydı hakem ?

Fatih Öztürk
14.03.2011, 13:50

arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum.

1996 yılında türlü engamelerle çalınan şampiyonluğu hatırlıyormusun.

2004 yılında beşiktaş başkanı serdar bilgilinin mafya korkusu yüzünden aziz yıldırıma peşkeş çektiği maçın skoru aklındamı? beşiktaş1-3feberbahçe.

o maçtan sonra ve bir kaç ay önce sergen yalçının o maçın altında neler yattığını başta menejer sinan enginin bildiği çok şey olduğunu söyledi.beşiktaş kazansa bizim şampiyonluk şansımız artacaktı.ki bir kaç hafta kalmıştı.ertesi sene cem papilanın önce antepte sonrada kadıköyde bizi nime nime ettiğini şampiyonluğumuz çaldıklarını ve ertesi sene yine bizim maçımıza cem papilanın verildiğini hatırlıyormusun.

geçen sene ferenir şampiyonluktan ettiğimiz maçın hakemi yunus yıldırım sıfır hatayla maç yönetmesine rağmen neden fenerbahçenin maçlarına verilmiyor bunuda biliyormusun.

bu sene olanları herkes görüyor.

bunun egoyla megoyla alakası yok.biz hakkımızı adam gibi savunamıyoruz alamıyoruz.gerçek olan bu.bu sene Allah göstermesin diyelimki olamadık şampiyon,nedir bunun diyeti?

Tangerine Dream
14.03.2011, 13:55
Yani bu tavrı beğenmeyenlerin hepsi turuncu t-shirtli öyle mi Aydın.Söylediklerin çok ağır ama seni biraz da olsa tanıdığım için yönetim gibi yapıp cevap vermiyorum.Ben seni sevdiğim için yapıyorum bunu.Acaba yönetim kimi seviyor?

Abi, yanlış anlamışsın, ya da ben söylemek istediğimi tam ifade edememişim. Yönetimin herhangi bir eylemini beğenenler olduğu kadar beğenmeyenlerin de olması doğal. Ben de bütün yaptıklarını onaylamıyorum. Fakat ne yazık ki biz gerilimli atmoferde yönümüzü şaşırıyoruz, akıllıca ve soğukkanlı düşünemiyoruz, tahriklere çabuk kapılıyoruz. Kabul edelim, karşımızda kaostan beslenen ve işin bütün çirkefliklerini bilen bir camia var ve biz bu işlerde acemiyiz.

Alican Altunbaş
14.03.2011, 13:56
Abi, yanlış anlamışsın, ya da ben söylemek istediğimi tam ifade edememişim. Yönetimin herhangi bir eylemini beğenenler olduğu kadar beğenmeyenlerin de olması doğal. Ben de bütün yaptıklarını onaylamıyorum. Fakat ne yazık ki biz gerilimli atmoferde yönümüzü şaşırıyoruz, akıllıca ve soğukkanlı düşünemiyoruz, tahriklere çabuk kapılıyoruz. Kabul edelim, karşımızda kaostan beslenen ve işin bütün çirkefliklerini bilen bir camia var ve biz bu işlerde acemiyiz.

Çok doğru Şenol Güneş hocamızında dediği gibi biz sahada kalacağız..

magicyattara
14.03.2011, 13:56

Eline sağlık Aydın..

Trabzonspor sadece Adalet istiyor..polemik değil..

Zamanı gelince yine konuşmasını bilecektir..şimdilik söyleyeceğini söylemiş zaten..

bASTURk
14.03.2011, 13:57
-penaltıları irdelenmeli
+özür dileriz
-hakem odası basılır
+özür dileriz
-iş çığrından çıkar
+oyunu gerektiği gibi oynarız
-hadi buyrun
+fair play

?

TSelif
14.03.2011, 13:57
İyi ya işte gerektiği yerde gene koparırız yaygarayı.
Bizim bu saatten sonra yönetimle birlikte hareket etmemiz şart Koray. Birlik bütünlük adına bunu yapmalıyız. Çatlak ses çıkarmamalıyız.
Yahu adamlar haklı kasız herşeylerini savunuyorlar. Bekleyelim bir görelim bakalım neler olacak.
Bu konunun kapandığını bende düşünmüyorum aslında ama şu aşamada bana göre iyi bir tercih oldu bu .

Dursun Kaplan
14.03.2011, 13:58
Onur gibi bir adamın ciddi bir sakatlık sürecine girmişken, senin ağız dalaşı yapman doğru olmaz.

Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 13:58

İlk yapılan açıklamaya destek vermiş miydin ?

Ömer Yüce
14.03.2011, 13:59
-penaltıları irdelenmeli
+özür dileriz
-hakem odası basılır
+özür dileriz
-iş çığrından çıkar
+oyunu gerektiği gibi oynarız
-hadi buyrun
+fair play

?

Son yazdığın yere Fair play değilde Akıllı ol yazmalısın bence

Alican Altunbaş
Beyler konu ile alakası yok ama Onur sezonu kapamış:S:S:S:S

Burçak
kıscası şu bir gerçek ki;
fenerbahçe mazisinin önemli kısmı, şikeyle masa başı oyunlar ile aldığı kupalarla doludur.
bunu taraftar gözüyle yazmıyorum. diğer istanbul takımlarınında en ufak fırsatta nasıl çirkefleştiğini çok iyi biliyoruz.
beşiktaşın göğsüne 2. yıldızı takmak için yapılanlarıda biliyoruz, gs nin saman altından yürüttüklerinide.
hepsi birbirinden beter bunların.
normal yollarla asla başarılı olamazlar.

Anadolu takımdaki bir oyuncuya çıkarılan kartlara çalınan faullere birde bu takımlardaki oyunculara karşı tutuma bakın..
birine çok kolay kar çıkarken faul verilirken, bir başkası sanki ermeni takımı gibi muamele görüyor.

medya buna çanak tutuyor çünkü çıkarlarına geliyor.
medyanın umrunda değil adalet vs. onun derdi reyting..
sırf fenerbahçe yarıştan kopmasın reyting düşmesin diye zorla yarışa ortak etmeye çalıştı herkes.
şikebahçe boşuna demiyoruz bunlara.
bi dönem adamın birisi çıkmış fenerbahçe için nasıl çantalar dolusu paralar taşınıp şike yapıldığüını anlatıyordu tv lerde.
o adam ne olduda birden ortadan kayboldu. bu olayların üzerine neden kimse gitmedi.
satılıksın febe. şikecisin.
hırsızsız ulan hırsız!

Armağan Dere
14.03.2011, 14:00
Çok doğru Şenol Güneş hocamızında dediği gibi biz sahada kalacağız..

Bundan sonra sanmıyorum..Öle zırt pırt açıklama da yapamassın...Altta kalmayacaktın..habere bakın:''Trabzonspor için oynadılar''...bu hafta bu haberden sonra gaza gelip Fener için oynamayacakları ne malum...Bundan sonra iş psikolojiye döner..çok güzel kontra yakalamıştık ama golü atamadık her zaman ki gibi..Yöneticilerimiz de Umut gibi

Fatih Öztürk
14.03.2011, 14:02
sezon sonunda Allah göstermesin şampiyon olamazsak,yönetimin tasarruf anlayışına şapka çıkaranlar bir yürüyüş daha düzenlemelidir.bunun adını gazla beslenen taraftar koyuyorsak gazla besleneyim.ben bir daha benden çalınan şampiyonluk görmek istemiyorum.

Tangerine Dream
14.03.2011, 14:03
İlk yapılan açıklamaya destek vermiş miydin ?

Evet, vermiştim. Akabinde Fb'nin yaptığı açıklamayı görünce ortada cevap bile verilmeye değer bir durum görmedim.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:03
fenerbahçe mazisinin önemli kısmı, şikeyle masa başı oyunlar ile aldığı kupalarla doludur.
bunu taraftar gözüyle yazmıyorum. diğer istanbul takımlarınında en ufak fırsatta nasıl çirkefleştiğini çok iyi biliyoruz.
beşiktaşın göğsüne 2. yıldızı takmak için yapılanlarıda biliyoruz, gs nin saman altından yürüttüklerinide.

Anadolu takımdaki bir oyuncuya çıkarılan kartlara çalınan faullere birde bu takımlardaki oyunculara karşı tutuma bakın..
birine çok kolay kar çıkarken faul verilirken, bir başkası sanki ermeni takımı gibi muamele görüyor.

sırf fenerbahçe yarıştan kopmasın reyting düşmesin diye zorla yarışa ortak etmeye çalıştı herkes.
bi dönem adamın birisi çıkmış fenerbahçe için nasıl çantalar dolusu paralar taşınıp şike yapıldığüını anlatıyordu tv lerde.
o adam ne olduda birden ortadan kayboldu. bu olayların üzerine neden kimse gitmedi.
hırsızsız ulan hırsız!

İsmi yanlış hatırlamıyorsam Cihan Oskay... Telegol programına çıkmıştı. Azize telefonla bağlanıp açıkça tehdit etmişti. Sonra akıbeti bilinmiyor zaten. Oktay'ın ses kayıtları falan... Güme gitti hepsi. Maalesef balık hafızalıyız ya da öyle olmaya itiliyoruz.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:04
Evet, vermiştim. Akabinde Fb'nin yaptığı açıklamayı görünce ortada cevap bile verilmeye değer bir durum görmedim.

O zaman kendinle çelişiyorsun.

Gamze
14.03.2011, 14:05
İsmi yanlış hatırlamıyorsam Cihan Oskay... Telegol programına çıkmıştı. Azize telefonla bağlanıp açıkça tehdit etmişti. Sonra akıbeti bilinmiyor zaten. Oktay'ın ses kayıtları falan... Güme gitti hepsi. Maalesef balık hafızalıyız ya da öyle olmaya itiliyoruz.

Sevgilisini öldürdüğü için hapis yatıyor o adam..

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:06

Hikaye bu işte Yiğit yönetim de kendisiyle çelişti.

Yiğit Gayretli
Sevgilisini öldürdüğü için hapis yatıyor o adam..

Paranoyak mı yani ?

bASTURk
Son yazdığın yere Fair play değilde Akıllı ol yazmalısın bence
Hocam yapma Allah aşkına bunun neresinde o tarz bir söz var?

Tam da olması gerekenler yapılırken,''kayışı kopardık,yeminleri bozduk'' demişken ne demektir ''gerginlik artmasın,sağduyu sukunet olsun''

Bırakalım hakemleriyle,federasyonlarıyla ''sakin sakin'' şampiyon olsunlar.

Bu yönetimden sportif anlamda daha beceriksizleri görülmüştür ama bu kadar stratejik hata yapanı görmedim, duymadım.

Şimdi fener çıksa:''noldu la paşa'nın penaltısı verilmedi diye duruldunuz'' dese ne cevap vereceğiz?

Hayret bir şey ya!

Süleyman Eruyar
14.03.2011, 14:07
Oysa yendiğimiz haftalar daha güzel başlıyordu,

yenilmiş bir haftaya başlamış gibiyim,

herkes Kasımpaşa maçı diyor, susmuşsunuz diyor,

Bende "fair play" diyorum, "sopayı gösterdik oğlum " diyorum, gülüyorlar.

az bile yapıyorlar,

bizim tepkimiz; konuşacağız dedikten sonra böyle açıklama yapmalarına,

turuncu montlu bile olduk,

Eyvallah.

TSelif
14.03.2011, 14:08
Şimdi fener çıksa:''noldu la paşa'nın penaltısı verilmedi diye duruldunuz'' dese ne cevap vereceğiz?

Diyemezler çünkü ortada penaltı falan yooooooooooook !!

Ali YİĞİT

az bile yapıyorlar,

Eyvallah.

Bu turuncu kıyafet olayı ne.Biri açıklayabilir mi

Şenol Altunsoy

az bile yapıyorlar,

Eyvallah.

Süleyman mont değil o t-shirt tü :)

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:09
Bu turuncu kıyafet olayı ne.Biri açıklayabilir mi

Sivas maçı hani hükmen mağlup ilan edilmiştik :)

Süleyman Eruyar
14.03.2011, 14:10
Süleyman mont değil o t-shirt tü :)

Hava soğuk abi, t-shirtle dolaşmayayım dedim :)

Nytre

onlar penaltıysa ki penaltı degıl dendı yorumlarda fb.nin uzun atlamayla kazandgı penaltı da penaltıdır :)

Yiğit Gayretli
Hikaye bu işte Yiğit yönetim de kendisiyle çelişti.

Yok Şenol abi katılmıyorum sana. Öyle olsa o malum paragraf olmazdı açıklamanın içinde. Biz Fener'i uçurumdan aşağı ittik ilk açıklamayla. Tekrar verilecek sert bir cevap-ki ortada cevap verilecek birşey de yok hani- aşağı düşen Fener'in paçamızdan yakalamasına imkan verirdi. Biz açıklamayı erteleyerek onların düşüşünü izlemeyi tercih ettik. Tutunacak bir dal bulmaya çalışmayın, onları da keseriz dedi yönetim. Duruş kişilikliydi. Biz öfkeyle hareket etmedik ki öfkeyle çirkefleşene aynı şekilde cevap verelim.

Tangerine Dream
14.03.2011, 14:11

Ortada bir çelişki yok. Hamleler yapıyoruz, o gün o hamleyi yapmamız gerekiyordu ve yaptık. Niye bütün barutumuzu bir anda kullanıp tüketelim?

Şenol Altunsoy
Hava soğuk abi, t-shirtle dolaşmayayım dedim :)

Haklısın valla ama bahar geliyor artık.

Gizadam34

hırsızsız ulan hırsız!

çok yakın zamanda bu forumda birileriyle tartışıyordum: sebep ise gs gibi rakibim olacağına delikanlı fb rakibim olsun dedikleri için. hepsi aynı bunların diyodum ve çok bilmişler bana fb yi savunuyorlardı. azize yi, ali şeni tanımıyorlar sanki. gördük şimdi dostu düşmanı di mi, bi daha burda kimse fb şerefsizini savunmasın sakın.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:13
Ortada bir çelişki yok. Hamleler yapıyoruz, o gün o hamleyi yapmamız gerekiyordu ve yaptık. Niye bütün barutumuzu bir anda kullanıp tüketelim?

Şu mesajında anlattığın gibiyse bende senle aynı fikirdeyim. Ama az evvel kendini ifade edemedin. Anlatmak istediklerini anlatamadın.

Armağan Dere
Fenerbahçe:Hangi Sadri Şener'e inanacağız!!!!
Trabzonspor:Biz Lafımızı Sona Sakladık!!!!

Peki iyi güzel,Şampiyon Olamassak ne Olcak!!!

Gamze
Paranoyak mı yani ?

Paranoyak olup olmadığını bilemem, akıbetini söyledim.

Şenol Altunsoy
Yok Şenol abi katılmıyorum sana. Öyle olsa o malum paragraf olmazdı açıklamanın içinde. Biz Fener'i uçurumdan aşağı ittik ilk açıklamayla. Tekrar verilecek sert bir cevap-ki ortada cevap verilecek birşey de yok hani- aşağı düşen Fener'in paçamızdan yakalamasına imkan verirdi. Biz açıklamayı erteleyerek onların düşüşünü izlemeyi tercih ettik. Tutunacak bir dal bulmaya çalışmayın, onları da keseriz dedi yönetim. Duruş kişilikliydi. Biz öfkeyle hareket etmedik ki öfkeyle çirkefleşene aynı şekilde cevap verelim.

Yiğit sabrın sonu ne demek bal gibi öfke ayrıca öfkeli olmak da en doğal hakkımızdı.Eğer bana katılmıyorsan Aydın'a neden kendinle çelişiyorsun dedin ki o da aynı şeyleri söylüyor.

Burçak
14.03.2011, 14:14

*

düşünün.

haber61 yapmış bile Olcay abi :)
http://i52.tinypic.com/2hiclxc.jpg

Ömer Yüce
14.03.2011, 14:14
Hocam yapma Allah aşkına bunun neresinde o tarz bir söz var?

Tam da olması gerekenler yapılırken,''kayışı kopardık,yeminleri bozduk'' demişken ne demektir ''gerginlik artmasın,sağduyu sukunet olsun''

Bırakalım hakemleriyle,federasyonlarıyla ''sakin sakin'' şampiyon olsunlar.

Bu yönetimden sportif anlamda daha beceriksizleri görülmüştür ama bu kadar stratejik hata yapanı görmedim, duymadım.

Hayret bir şey ya!

Sen Fenerbahçe'nin bu saatten sonra konuşabileceğini düşünebiliyo musun? Konuşursa bina ah işitir. Vereceği cevabın altında kendi kendine ezilir. Ezilmesede bu sefer hakkaten bariz ezeriz. Trabzonspor ilk konuşmasında da sahada birşeylerin peşinde olduğunu belli etti şimdi de belli ediyor. Fenerbahçenin rezil konuşmasına rezilce cevap vereceğini düşünüp tartabildiki konuşmadı. Futbol olmayan zamanda gerekli şeyler gündeme gelecek...

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:15
çok yakın zamanda bu forumda birileriyle tartışıyordum: sebep ise gs gibi rakibim olacağına delikanlı fb rakibim olsun dedikleri için. hepsi aynı bunların diyodum ve çok bilmişler bana fb yi savunuyorlardı. azize yi, ali şeni tanımıyorlar sanki. gördük şimdi dostu düşmanı di mi, bi daha burda kimse fb şerefsizini savunmasın sakın.

Ben burada peşisıra gelen açıklamalardan sonra defalarca anlatmaya çalıştım bunu. Fırsat buldular, kaos yaratıp tıkamaya çalışıyorlar, sivrisinek gibi pıhtıdan nemalanıyorlar dedim. Hepsi aynı dedim, aynı bokun morciverti dedim...

bASTURk
14.03.2011, 14:18
Olsun veya olmasın.Nitekim Giray ya da Glo orada adamın birini indirdi.Ben diğer kale arkasındaydım tam seçemedim ama tartışmalı pozisyonlar.Neleri veren hakemler bu iki pozisyondan birini de verebilirdi.

Demek istediğim yönetim bu açıklamayı yaparak işi oluruna bırakmıştır.Bunu dedikten sonra bizi sahada kesseler bile çıkıp bir şey diyemezsiniz.

''Oyunu kuralına göre oynarız'' deyip,sağduyu selamet de ne demek oluyor.

Tamam söylemlerinizde çelişebilir,ağız değiştirebilirsiniz ama bunu kulübün yararına yapar,yanlıştan dönerseniz olur.

Zaten yönetim ''sağduyulu'' tavrının yanlış olduğunu anladı ve bir açıklama yaptı.Çalkandı ortalık.Sonra tekrar başladıkları yere döndüler.

Erkan
Pazartesi aciklama yapacagim diyip, sonra yapmamak in 2 anlami olabilir, korkutuldun yada verecek cevap bulamadin.
Insanin aklina ilk bunlar gelir, keske hemen bu aciklamayi yapsaydilar.

Yiğit Gayretli
Paranoyak olup olmadığını bilemem, akıbetini söyledim.

Anlatmak istediğim ruhsal problemleri vardı da ondan mı ciddiye alınmadı yoksa sindirildi de aklını mı sıyırdı ?

Yiğit sabrın sonu ne demek bal gibi öfke ayrıca öfkeli olmak da en doğal hakkımızdı.Eğer bana katılmıyorsan Aydın'a neden kendinle çelişiyorsun dedin ki o da aynı şeyleri söylüyor.

Üstteki mesajımda anlattım Şenol abi. Öfkelenmek hakkımızsa hala hakkımız. Biz hakkımızı sonra kullanmayı seçtik. Amaç intikam almak değil ki hayasızca saldıralım. Amaç pislikten temizlemek.

Tolga Kurt
Rezillik...

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:21
Olsun veya olmasın.Nitekim Giray ya da Glo orada adamın birini indirdi.Ben diğer kale arkasındaydım tam seçemedim ama tartışmalı pozisyonlar.Neleri veren hakemler bu iki pozisyondan birini de verebilirdi.

Demek istediğim yönetim bu açıklamayı yaparak işi oluruna bırakmıştır.Bunu dedikten sonra bizi sahada kesseler bile çıkıp bir şey diyemezsiniz.

''Oyunu kuralına göre oynarız'' deyip,sağduyu selamet de ne demek oluyor.

Tamam söylemlerinizde çelişebilir,ağız değiştirebilirsiniz ama bunu kulübün yararına yapar,yanlıştan dönerseniz olur.

Zaten yönetim ''sağduyulu'' tavrının yanlış olduğunu anladı ve bir açıklama yaptı.Çalkandı ortalık.Sonra tekrar başladıkları yere döndüler.

Böyle bir durumda cevap çok basit. Niang'a o penaltıyı verip de bunu vermiyorsa hakemler çok ayıp ediyorlar valla. Dersin olay kapanır. İrdeletiriz penaltıları.

Yönetim sizin yaptığınızı yapmadı işte. Özele indirge olayı, şahsın üzerinden değerlendir. Sinirle yazdığın yazıların her birinde açık veriyorsun görüşlerinden. Yönetim sakin kalmayı seçti. Koz vermemek için.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:22
Rezillik...

Tolga kardeşim rezil olan nedir ? Açıklar mısın ?

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:24
Yiğit ulusal basın gibisin :)

Aldemir
14.03.2011, 14:25
İlk açıklama yanlıştı zaten.
Hem de çok yanlıştı.
Başkanımızın devre arasında Mahmut Özgener ve Aziz Yıldırım içim methiye dolu
sözleri sıcaklığını koruyorken
ilk açıklamada bunun tam tersi söylemler vardı.

Nitekim şefik midir şebek midir nedir basın toplantısında bunu söyledi.
Ne buyrulur şimdi buna.
Ne lüzumu vardı.

Açıklamanın içeriği, zamanlaması, açıklama türü, vesairesi..
Bence bu bir enformasyon becereksizliğiydi.
Gereken teçhizattan yoksun olarak taarruz edip geri püskürtülmüşlüğün resmiydi.
Beşiktaşın da eş zamanlı olarak ve bizden farksız tutarsız yüklenişi de arkasından
gelince fenerin ekmeğine yağ sürülmüş olundu.
Çünkü bu adımlar bal gibi ters motivasyon etkisi yaptı.
Bizim bizden başka dostumuz yok duygusuyla rakibin daha çok kenetlenmesini sağladık.
Çok belli etmeseler bile hakem camiasının antipatisini kazandık.

Ve eminimki F.B ellerini ovuştururak bu günkü açıklamamızı bekliyordu. ( Eminim ilkinden farklı olmayacaktı açıklamalarımız)
Çünkü Galatasaray maçı öncesi yeni bir motivasyona ihtiyaçları vardı.
Cuma gününe kadar da kullanacklardı bunu.

Nasıl olduysa atılabilecek en doğru adımı attık.
İlki ne kadar enformasyon ve strateji becerisinden yoksun ise, açıklama yapmamak da o kadar enformasyon ve strateji becerisdir bana göre.

TSelif
14.03.2011, 14:26
İyi o zaman kulübü mail yağmuruna tutun. Tatmin olmadık diyin . Şekip'in şu şu şu laflarına siz de şöyle şöyle karşılık verin ...
Tekrar yapsılar açıklamayı ..

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:26
Yiğit ulusal basın gibisin :)

Ne gibi Şenol abi :)

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:29
Ne gibi Şenol abi :)

Gayretin hoşuma gitti.

bASTURk
14.03.2011, 14:30
Böyle bir durumda cevap çok basit. Niang'a o penaltıyı verip de bunu vermiyorsa hakemler çok ayıp ediyorlar valla. Dersin olay kapanır. İrdeletiriz penaltıları.

Yönetim sizin yaptığınızı yapmadı işte. Özele indirge olayı, şahsın üzerinden değerlendir. Sinirle yazdığın yazıların her birinde açık veriyorsun görüşlerinden. Yönetim sakin kalmayı seçti. Koz vermemek için.
Madem doğruları söylemeyi,atıp tutmayı beceremiyorlar öyleyse neden ''oyunu kuralına göre oynarız'' diye atlıyorlar ortaya.Ben de bunu anlamıyorum.

Yönetim mütemadiyen tükürdüğünü yalıyor.Adam hakem odası basıyor da özür dilemiyor,bizimkiler uçan kuştan özür diliyor.Sanki uyduruk penaltılar,kalkmayan 5 metre ofsayt bayrakları bize yapılıyor.

Bu ne yaman çelişkidir.

Alican Altunbaş
14.03.2011, 14:31
Sakatlıkları bulunan oyuncularımız Onur Recep Kıvrak ve Engin Baytar’ın MR’ları çekildi.

MR sonuçlarının ardından Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Takımımızın 12 Mart Cumartesi günü Kocaeli İsmet Paşa Stadı’nda oynadığı Kasımpaşa kaşırlaşmasının son dakikalarında ayağının üzerine dengesiz düşmesi sonucu sakatlanan kalecimiz Onur Kıvrak’ın MR tetkikleri bugün gerçekleştirilmiştir.

Tetkikler sonucunda ön çapraz bağda yırtık, dış yan bağda 1., iç yan bağda ise 2. derece sprain (esneme), menisküste de yırtığa yakın dejenerasyon tespit edilmiştir.

Bu verilerle ameliyatı öngörülen Onur’un ameliyat tekniği ve yapılacak müdahalenin türü, operasyonu gerçekleştirecek cerrahın kontrolünden sonra netlik kazanacaktır.

Buna göre ortalama 4 ile 6 ay sahalardan uzak kalması beklenen Onur’un ameliyatının yurt içi ya da yurt dışında yapılıp yapılmaması konusunda karar, oyuncumuzun futbola en erken dönmesini sağlayacak merkezin belirlenmesiyle kesinleştirilecektir.

Ayrıca sakatlığı süren bir diğer oyuncumuz Engin Baytar’ın yapılan kontrol MR’ında kasık adalesi yırtığı sakatlığının önemli ölçüde düzeldiği fakat bunun yanında ödeminin tamamen kaybolmadığı belirlenmiştir. Engin’in ikinci sakatlığı olan pubis kemiğindeki ödemin ise tedaviye olumlu cevap vererek giderek azaldığı görülmüştür. Gençlerbirliği karşılaşmasında forma giymezi zor görünen Engin’in milli maç arasından sonra oynanacak Konyaspor maçına yetiştirilmesi için elden gelen tüm çaba sarf edilmektedir”

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:33
Gayretin hoşuma gitti.

Soyadım Gayretli. Layık olmaya çalışıyorum :)

Emre GÜRDAL
14.03.2011, 14:34
ben dogru bir karar oldugunu düşünüyorum. Yönetim pazartesi cvp verecez dedi verdi işte,buda bir açıklamadır şekip boşturoglu kim ki konuşuyo ben sadri şenerin yerinde olsam bugün ki yazıyı malzemeciye veriridim oku kardeşım derdim senin şekipipn kimse benim malzemecimde o kardeşim sen git başkanın gelsin...derim mat eder oyunu alırım yani.

Ayrıca boşturoglu kasımpaşa maçındaki penaltıları vermediler konumadınız diye bişe diyemez öyle bir hakkı yok yanlı olmayan bütütn yorumcular 2 sinide penaltı olmadıgı söledi tabi onlara 5 metre önden zıplayınca her düdük penaltı çalındıgını görünce bunlarada dogal olarak penaltı dicekler hakemler trabzon'u koruyo diçekler afkur köpegim afkur boşturoglu......

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:35
Madem doğruları söylemeyi,atıp tutmayı beceremiyorlar öyleyse neden ''oyunu kuralına göre oynarız'' diye atlıyorlar ortaya.Ben de bunu anlamıyorum.

Yönetim mütemadiyen tükürdüğünü yalıyor.Adam hakem odası basıyor da özür dilemiyor,bizimkiler uçan kuştan özür diliyor.Sanki uyduruk penaltılar,kalkmayan 5 metre ofsayt bayrakları bize yapılıyor.

Bu ne yaman çelişkidir.

Çelişki değil duruş farkı. Ayrıca oyunu kuralına göre oynarız lafından çıkartılabilecek çeşitli anlamlardan birini cımbızla alıp onu yorumlamak da gerçekçi değil. Oyunu bizim koyduğumuz kurallara göre oynuyoruz bundan böyle. Olay bu.

tigin
14.03.2011, 14:35
Yani şurada akıllı mantıklı değerlendirmeleri, son bir haftada oluşan kamuoyunu, fenerbahçe maçlarında bundan sonra "aman hata yapmayayım" diye titreyecek hakemleri, vardığımız hedefi değilde büyük çoğunluğu 15 yaşında ki ergenlerden oluşan antu adlı taraftar sitesinde ki yorumları dikkate alarak takımınızı ve yönetimizi yerden yere vuruyorsunuz ya. Hakikaten yazık. Kim takar o sümüklüleri yahu. Dikkate aldıklarınızın yarısı, Trabzonspor aleyhinde yazarken "çok oturdun bilgisayar başında, kalk ders çalış" diye babasından fırça yiyor.

Tunga
14.03.2011, 14:36
olcay abi iyi hoş konuştunda,sene sonunda Allah korusun şampiyon olamazsak bu görüşlerini bizimle yine paylaşırmısın.

Olcay bunu şampiyon oluruz diye değil, şampiyon olalım diye söylüyor.

Bizler de öyle.

Yani şu anda bu işi doğru bulanların hiç biri "hah işte oldu, artık bitti" demiyor; bunu yanlış anlıyorsunuz.

1- Bu oyun bitmedi. Yönetim şu an konuşmuyor diye taraftar, yani sen, yani ben susmak zorunda değiliz.

2- Bunu doğru bulanlar da "nasıl olsa şampiyon oluruz" diye değil, "şampiyon olalım" diye söylüyor.

Eğer bundan sonra Trabzonspor'un hakkı yenirse...

Adım gibi eminim ki yine uğraşacaklar; ama bunun nedeni açıklama yapmamış olmamız olmayacak. Artık 7 cihan duydu ki, Trabzonspor'un ayağına basarsan, cevabını alırsın.

Ama Trabzonspor sesini çıkarmaktan öte ne yapacak? İşte o önemli. İlk sıradaki iş, Anadolu Takımları ile ilişkileri kuvvetlendirmek ve oralarda kamuoyu yaratmak olmalı. Daha bu hafta yine, Bursaspor'un canına okudular. Üst üste 5. hafta. Bursaspor'un sesi çıkamıyor. Bizim çıkıyor.

kim ne derse desim, Trabzonspor saha dışındaki oyunu kazandı; ama çoğunuz fenerin "Trabzon bizi duman etti" demesini bekliyorsunuz. Öyle bir şey yok. Olmasa da, onlar öyleymiş gibi davranmaya çalışacak. Ama gerçek açık, net: Saha dışında da onlara sahayı dar ettik.

Şimdi sıra tekrar saha içine dönmeye geldi. O sahanın içinde başarılı olmak zorundayız artık.

Özgüvenimizi de yüksek tutmalıyız.

Bunun adı;sağduyu, fair play, vs. değil. Oyunun bir aşamasıdır.

Bunu böyle görebilmekte fayda vardır.

bASTURk
14.03.2011, 14:38
Çelişki değil duruş farkı. Ayrıca oyunu kuralına göre oynarız lafından çıkartılabilecek çeşitli anlamlardan birini cımbızla alıp onu yorumlamak da gerçekçi değil. Oyunu bizim koyduğumuz kurallara göre oynuyoruz bundan böyle. Olay bu.
Bir gün dediği diğerini tutmayan bu omurgasız yönetimden hangi duruş beklenebilir.

Aradan 1 hafta dahi geçmemişken yayınyalanan iki açıklamayı yanyana getirip bakın.Eğer bir duruş görebiliyorsanız bile bu Trabzon'un Trabzonspor'un duruşu değildir,olamaz.

Cengiz
14.03.2011, 14:41
geçen hafta ki açıklama ne kadar doğruysa bu açıklamada bir o kadar doğru

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:43
Bir gün dediği diğerini tutmayan bu omurgasız yönetimden hangi duruş beklenebilir.

Aradan 1 hafta dahi geçmemişken yayınyalanan iki açıklamayı yanyana getirip bakın.Eğer bir duruş görebiliyorsanız bile bu Trabzon'un Trabzonspor'un duruşu değildir,olamaz.

Öyle bir tavrın var ki. Nedense her cümlenden sonra tek amacının yönetime sallamak olduğu hissine kapılıyorum.

Ayrıca o beğenmediğiniz duruşun içinde Şenol Güneş parmağı var...

h@msi61
14.03.2011, 14:43
Kasimpasa macindaki tartismali pozisyonlardan dolayi yuzleri tutmadi gibi algilanabilecek bir karar. Daha once 14 martta aciklama yapilacak derken fiksturden haberleri yok muydu acaba? Yine birseyleri elimize yuzumuze bulastirdik sanki...

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:45
Emin olun sadece biz bu kadar derin anlamlar aramaktayız. Öyle algılanır, şöyle görünür... Hiçbiri düşünemiyor bunları dile de getiremiyorlar. Ne kapasiteleri yetiyor ne de yüzleri var bunu yapacak.

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:46
Olcay bunu şampiyon oluruz diye değil, şampiyon olalım diye söylüyor.

Bizler de öyle.

Yani şu anda bu işi doğru bulanların hiç biri "hah işte oldu, artık bitti" demiyor; bunu yanlış anlıyorsunuz.

1- Bu oyun bitmedi. Yönetim şu an konuşmuyor diye taraftar, yani sen, yani ben susmak zorunda değiliz.

2- Bunu doğru bulanlar da "nasıl olsa şampiyon oluruz" diye değil, "şampiyon olalım" diye söylüyor.

Eğer bundan sonra Trabzonspor'un hakkı yenirse...

Adım gibi eminim ki yine uğraşacaklar; ama bunun nedeni açıklama yapmamış olmamız olmayacak. Artık 7 cihan duydu ki, Trabzonspor'un ayağına basarsan, cevabını alırsın.

Ama Trabzonspor sesini çıkarmaktan öte ne yapacak? İşte o önemli. İlk sıradaki iş, Anadolu Takımları ile ilişkileri kuvvetlendirmek ve oralarda kamuoyu yaratmak olmalı. Daha bu hafta yine, Bursaspor'un canına okudular. Üst üste 5. hafta. Bursaspor'un sesi çıkamıyor. Bizim çıkıyor.

kim ne derse desim, Trabzonspor saha dışındaki oyunu kazandı; ama çoğunuz fenerin "Trabzon bizi duman etti" demesini bekliyorsunuz. Öyle bir şey yok. Olmasa da, onlar öyleymiş gibi davranmaya çalışacak. Ama gerçek açık, net: Saha dışında da onlara sahayı dar ettik.

Şimdi sıra tekrar saha içine dönmeye geldi. O sahanın içinde başarılı olmak zorundayız artık.

Özgüvenimizi de yüksek tutmalıyız.

Bunun adı;sağduyu, fair play, vs. değil. Oyunun bir aşamasıdır.

Bunu böyle görebilmekte fayda vardır.

Tunga Kardeşim iyi ki Trabzonsporlusun.Aslında Yöneticilerimize de yöneticilik dersi verilmeli.Umarım bir gün senin gibi kardeşlerimiz bu kulübü yönetir de pusulamız fır dönmez.Yönetimin kararını desteklemene rağmen yazdım ben bunları.Çünkü kendimce çok iyi anlıyorum seni.

DeAgLeMaNyAq
Bu konuyla ilgili FB'lilerin alay etmesi zerre umrumda değil. Kulübün bu yaklaşımının doğru tarafları da var elbet. Ancak daha iğneliyici ve sert ifadelerle kapıyı açık bırakmaları gerekiyordu...

Emre GÜRDAL

hırsızsız ulan hırsız!

burçak abi şansal denyosu zaten demişti büyük takımların kötü olması işimize gelmez para kazanamıyoruz ozman diye.

Sabah gene yazmıştım 25 milyon şerefsizin parasınız alabılmek için ellerinden geleni yapıyolar ama 7 milyon şereflinin parasını istmiyolar bende o 7 milyonun parasını onlara harram zıkkım ediyorum hiç farketmez şerefsiz parası yiyim bilebile cehenneme gitmeyi göze alıyolar bende 7 milyon şerefli insan parasını onlara zıkkım ederek onları cehennemin sıçak kucagına bırakıyorum...

iril
14.03.2011, 14:48
Çok akıllıca bir hamle. Çünkü:
1. Cevap vermiyoruz denmiş ama aslında birkaç canalıcı cümleyle cevap verilmiş
2. Cevabı erteliyoruz denilerek ileride cevap verileceği imasında bulunulmuş. Böylece Fenere ikinci bir hamle şansı verilmemiş oldu
3. Bu açıklamadan sonra federasyon daha dikkatli davranacaktır, fener maçlarına vereceği hakemleri dikkatli seçecektir, hakemlerde ayağını denk atacaktır
4. Lehimize yapılacak hakem hatalarında fenerin ve yanlı basın ağzını açamayacaktır
5. Cevap verme hakkımız her zaman baki kalacaktır

Ali YİĞİT
14.03.2011, 14:49
Öyle bir tavrın var ki. Nedense her cümlenden sonra tek amacının yönetime sallamak olduğu hissine kapılıyorum.

Ayrıca o beğenmediğiniz duruşun içinde Şenol Güneş parmağı var...

Laf yetiştiremezsin kardeşim kimseye boşveeeer bizde ki bazı taraftarlar imam bildiğini okur mottosuyla yaşıyor.Değiştiremiyorsun adamları.Ben çok uğraştım olmadı.Sende uğraşma en iyisi.Yönetim doğru olanı yaptı gerisi faso fiso.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:51
Tunga Kardeşim iyi ki Trabzonsporlusun.Aslında Yöneticilerimize de yöneticilik dersi verilmeli.Umarım bir gün senin gibi kardeşlerimiz bu kulübü yönetir de pusulamız fır dönmez.Yönetimin kararını desteklemene rağmen yazdım ben bunları.Çünkü kendimce çok iyi anlıyorum seni.

Buluştuk mu ortak noktada Şenol abi :)

Emre GÜRDAL
14.03.2011, 14:52
ben şunu diyorum saha dışına oyunu çıkartmak istemiyoruz ama şunu bilsinler biz saha dışına çıkarsak biz galip gelir çünkü biz daha güçlüyüz bu böle biline..

Şenol Altunsoy
14.03.2011, 14:53
Buluştuk mu ortak noktada Şenol abi :)

Bizim bir ortak noktamız var zaten Yiğit.Burada tartıştığımız yönetimin tavrı.

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:57
Laf yetiştiremezsin kardeşim kimseye boşveeeer bizde ki bazı taraftarlar imam bildiğini okur mottosuyla yaşıyor.Değiştiremiyorsun adamları.Ben çok uğraştım olmadı.Sende uğraşma en iyisi.Yönetim doğru olanı yaptı gerisi faso fiso.

Biz bizle uğraşmazsak başkası uğraşır. Sen devam et. Doğru bildiklerini dikte etme, anlat. Gerisine karışma ;)

Yiğit Gayretli
14.03.2011, 14:58
Bizim bir ortak noktamız var zaten Yiğit.Burada tartıştığımız yönetimin tavrı.

Eyvallah abi. Başım üstüne.

lazibere
14.03.2011, 15:05
Futbolcu sahada konuşacaksa eğer yönetim de işini yapacaktır..

İlk açıklamada ''haftalardır sustuk, ama artık dayanacak hal kalmadı herşey ayyuka çıktı deyip sert bir açıklama yaptıktan sonra bir sonrakı pazartesi eğer '' ortamın daha fazla gerilmesini istemiyoruz diye bir açıklama yapma gereği duyuyorsan, demek ki.. havanda su dövüyorsun demektir..

Hani artık doldu taşmıştı, hani bu iş böle olmayacaktı.. Aziz Yıldırım istifa etsin dediğinde hemen istifa edecek, yada yaptığın eleştirilere ''tamam haklısınız,bundan sonra hakem ve futbolcu satın almayacağız '' diyeceklerini mi sandınız. Elebtte siz bir açıklama yaptığınızda karşı tarafta size cevap verecekti. karşılıklı demeçlerin olacağını ve olayın büyüyüyeceğini ilk açıklamayı yaparken hissetmemeişmiydiniz..

Hissettiniz..

Ama korktunuz...

Trabzon'da oynanacak olası bir hakem hatasında, Taraftarın neden olacağı olaylardan sahanın bu kez seyircisiz oynama cezası alacağımızdan ve gelecek çil çil paralardan olmaktan korktunuz...Paracı olmasaydınız, sahası bozuk bir stadda sırf hasılat için maç almazdınız...Hiç bir milyar.. onur'un sakatlanmasını geri getirmeyecek

Gerginliğin en çok bizim takım yansıyacağını gördünüz ve korktunuz, Kasımpaşa maçının bu kadar stresli olmsnın nedeni sizin futbolcuları ve taraftarı germenizdir.O panıkle bir fubolcumuz olmayacak yerde sakatlandı.

Bugunku açıklamayı yaparak, her zaman yaptığınız gibi bundan sonra olacak hatalarda sesinizi çıkartamamanız anlamına gelmektedir..

Söyleyecek çok sözümüz var, diyeceğinize, söyleyeceklerini söyleseydınız peşinden de bu tartışmaların büyümesini istemiyoruz..Deseydiniz. ama deseydiniz.. ne biliyorsunuz söyleyın o zaman..

Daha sonra derken, ne zaman??? şampiyon olamayacağımız zaman mı??

Maalesef Bir kez daha özür dileyen sen oldun Sadri Şener..

Madem bu gerginliği devam ettiremeyecektın, madem bir kişi sana cevap verdiğinde sesini kesecektın o zaman kendişni taraftarının karşısına koymayacaktın, çok büyük hata yaptın Sadri şener..

Üzülerek söylüyorum ki.. Çok acemi yöneticilerimiz var.. çokkk

Helvacı61
14.03.2011, 15:11
bence cevap verilmemesi değil cevap vericez demekle hata yapıldı. kaldıkı bizim yaptığımız açıklamalar amacına ulaştı gerekli ses getirdi. herkesi bir titretti. şu an yapılacak açıklama o açıklama kadar ses getirmez kaldıkı zaten basın trabzonun verebileceği cevapları söyledi. bence trabzonspor cevap hakkını saklı tutarak psikolojik avantajı eline aldı. önemli olan üzüm yemek bağcıyı dövmek değil. hakemler artık fener lehine çok önemli karalar veremez. bence yönetim amacına ulaştı. gerginlikten filan çekinmedi. zaten yapılsaydı bilgi ve belgelerle çok sarsıcı bir açıklama dışında polemikten ote geçmezdi.

AyhanPe
14.03.2011, 15:11
birinin özür diledigi sonucuna bazi taraftarlar nasil varabilmis anlamak cok zor..bizmi anlama özürlüsüyüz..anlamadimki

Tunga
14.03.2011, 15:14
..Yönetimin kararını desteklemene rağmen yazdım ben bunları.Çünkü kendimce çok iyi anlıyorum seni.

Eksik olma Şenol Abi, ancak şunu belirtmekte fayda var. Ben zaten baştan beri bu yola böyle girilmesine karşıydım. Palas pandaras girdik bu işe. Ama ben bile şaşırarak gördüm ki, bu bile feneri şaşırttı, yoldan çıkarttı. Bu süreci de çoğu çok süreci olduğu gibi kötü yönettik; doğrudur. Ama şu anda kazanç hanemize yazılan bir şeyler var. Bunu cebe koymalıyız bence.

Ben fair-play, centilmenlik, kulüp değerleri gibi soyut kavramlara çok değer veriyorum. Dolayısıyla iki kulübün elbirliği ile (fenerin açıklamaları, Trabzonspor'un puan kayıpları) çok tatlı geçen bir yarışı zehire çevirdiğini görüyorum ve bundan çok rahatsız oluyorum ama kulüp bu yola girince bize desteklemekten başka bir seçenek de kalmıyor.

bASTURk
14.03.2011, 15:14
Türk futbolunda devre arasında başlayıp ligin ikinci yarısına yansıyan gelişmeler sabır, sağduyu, tarafsızlık ilkelerini tamamen devre dışı bırakmış, “adil oyun”, “adaletsiz oyun” kimliğine bürünmüştür.

ligin ikinci devresi tamamen bir takımın lehine cereyan eden adeta bir orta oyununa dönüştürülmüştür.

Eğer futbolun yazılı ve yazılı olmayan kuralları varsa, Trabzonspor saha içinde özen gösterdiği gibi saha dışında da bundan böyle oyunu kuralına göre oynamaya hazırdır.

Bundan böyle kulüplere; “Herkes kendi başının çaresine baksın” denilmek isteniyorsa Trabzonspor camiası da bu yöndeki bir çağrıya kayıtsız kalmayacaktır. Zaman zaman taraftarlarımızdan bu yöndeki tutumumuzdan dolayı eleştiri almamıza rağmen ülke futbolunda tansiyonun yükselmemesi adına yoğun çaba gösterdik. Ancak gördük ki bu duruş saygıyla karşılanacağı yerde her hafta farklı bir adaletsizliğin hazırlayıcısı olmaktadır. Oysa Trabzonspor kendi haklarını korumaya en muktedir kulüplerin başında gelmektedir. Bu yöndeki tavrından da taviz vermeyecektir.
Ve daha bunun dışında hakem atamalarından Kulüpler Birliği Vakfı'na kadar baştan aşağı boyamıştık bunları.
8.3.11

14.3.11

EmreYavuz61
14.03.2011, 15:16
Çıkıp aslanlar gibi cevabımızı vermeliydik...!