PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kocaeli'de Gişe İşkencesi

Çağatay_
13.03.2011, 02:13
BMN'nin bir çok ilden organizasyonları vardı Kocaeli'ne..

Zira hem Marmara, hem Karadeniz, hem de Ege'li temsilcilerimiz için çok da uzak yol sayılmazdı..

Hava da güzel, takım moralli, herkes keyifle maç saatini bekliyor, ortalık bayram yeri..

Uzaktan gelen arkadaşlarla karşılaşıp tokalaşıyoruz, yeni renktaşlarla tanışıyoruz.

Ama maç saati yaklaştıkça işin rengi hiç de öyle olmadı..

İçeri bir şekilde binlerce taraftar girmişti, ama aynı tribüne biz biletli seyirciler 1.5 saat evvelden gitmemize rağmen bir türlü giremiyorduk.

1 saatten fazla sırada bekledik, ve insanlık dışı bir manzara ile karşılaştık.Biz orada kurbanlık koyun gibi beklerken sanki suç işliyormuşuz gibi bizleri azarlayan görevliler, hiçbir şekilde olayı kontrol etmeyen bir stat yönetimi, ve hiçbir şekilde bileti olanın hakkını korumayan bir anlayış.

O kadar sıkışmıştık ki orada bir kavga çıkması işten bile değildi..1 saat içerisinde biz öndeki insanların içeri girmesinden dolayı ilerlediğimizi sanarken, meğer kapılar açılmadığından dolayı orayı terkeden insanların boşalttığı yerlere girdiğimizi gördük.Yani kapılar son yarım saat-45 dakika açıldı ve seyirciler alınmaya başlandı.

Bu sırada Trabzon'dan kalkıp maça gelen Fatih abi, ben dayanamıyorum ortalık sakinleştiğinde girmeyi deneyeceğim dedi ve oradan ayrıldı.

İçeri giriş ise tam bir rezalet.Ne arama var, ne sıra var, ne de bilet kontrolü.

Tamamen provakasyona açık bir ortam.Bu maçı kazasız belasız atlattığımız için şükretmeliyiz.İçeri bir provakatör girse ve maçın ortasında sahaya atlasa, bu bizim için kötü sonuçlar doğurabilirdi.

Tüm bu rezaletten kim sorumluysa, bu taraftarı kim mağdur ettiyse bunun sebeplerini açıklamalıdır.

Bizler takımımızı her zaman göremiyoruz ve bir ısınmalarını izlemek istiyoruz, ama 30 liralık bilet elimizde olmasına rağmen bunu yapamıyoruz.

Bu bir gasptır.

Ceyhun Dündar
13.03.2011, 02:18
:=) valla bız en sonda bı gıseye gıttık gorevlı bıle yoktu kendımız okutup gectık:) İlginç bi mekan bence o stad tribunde aranıyorsun stada elınde bombayla gırsen kımsenın haberı olmaz:=)

Recep Alkan
13.03.2011, 02:25
Anlatacak cok sey var bu konuda.

Kafamizi bir toparlayalim anlatiriz...

Fatih Özkan
13.03.2011, 02:43
Acaba bütün bunlar bizim yönetimden mi kaynaklandı ?
Bizim yönetimin oraya gişe elemanlarını götürdüğünü zannetmiyorum ama en azından giriş işlemleri için bir kaç kişi görevlendirseler, olabilecekleri düşünerek hareket etseler bu şekilde olmazdı diye düşünüyorum...
Avni Aker'de bile Kayseri maçına girişe turnikeler bozuldu. Zar zor girebildik içeri...

POYRAZ
13.03.2011, 02:50
Gecmis olsun diyelim.
Türkiye'de hic bir zaman A dan Z ye tam bir futbol sistemi olmadi.
Tüm kulüplere yeni stadyumlar yapilana kadar da olmayacak.
Elinde önceden satin alinmis bileti ile taraftar stadyuma giremiyorsa
öyle sistemin icine köpekler etsin.

Çağatay_
13.03.2011, 03:25
Ve bu insanlar bilet alırken benzer sıkıntıları yaşıyorsa..

Ve bileti almak için onca mücadeleyi veren insan, gelip de o stada istediği vakitte giremiyorsa..

Zar zor girdiği dakikada takımların ısınması bitmiş, takımlar sahaya çıkıyorsa..

Recep Abi gördü ve yaşadı rezilliği, o da eminim çok şey aktaracaktır..

Pshycologist41
13.03.2011, 03:54
kocaelispor malum üzere 2. ligdedir. Stad gorevlileri kocaelispor'a ait görevlilerdir. Kocaelispor bugun süper ligde olsa böyle yada bu kadar sorun yaşanmazdı. Çalışanlar amatör yönetim amatör size burda saymakla bitiremem o sebeple çagatay arkadaşımında dedii gibi ucuz atlatılmıştır bu organizasyon. Olimpiyat stadı korkusundan o coşkudan korkularından ismetpaşa seçilmiştir. Seçilme nedenide yukarıda söylediklerimdir. Tamamen amatörce yönetilen bir ekibin sahasına maç vermenin başka bir açıklaması yoktur.
+
İstanbula en yakın il kocaeli
gerisini anlamışsınızdır...

UmutBaykan
13.03.2011, 07:56
Saat 16.00 da kapıların açılacağını öğrendik stada gittik Ts club tırının önünde taraftarlarımız kolbastı horon eğleniyorlardı herşe güzeldi ama saat 16.00 dan sonra işin rengi değişti,maraton tribünün bir kapısını karaborsacı vampirler mesken tutmuş taraftarımızdan ellerindeki biletleri alıp sizi stada sokacağız diye itiş kalkış onları stada sokuyorlar ve dışarı çıkıp o bileti satıyorlar bunu gözlerimle gördüm şahitlerim de var.Stad görevlileri bu insancıklara hiçbirşey yapamıyorlar polis desen maça 1 saat kala geldi,biz biletimizi aldığımız halde maça yarım saat kala girdik içerde bir dünya biletsiz insan.Stadın kapasitesinden fazla kişi.Çağatayın da dediği gibi içeride ne bir arama ne de bilet kontrolü biletleri okutmayanlar stadın üstünden aşağıya atıyorlar o biletle tekrar girenler oldu.Arama olmadığını içeriye sokulan yanıcı maddelerden de anlayabiliriz.Bir grup taraftarımız kapıları kırdı galiba ama burada en büyük rezillik bu maca emniyetin önem vermemesi turnikelerde vampirlere bilet kaptırmak istemeyenlerin tartaklanmasına kadar varıyor bu iş.Bizim kulüpte bu maça gereğince sahip çıkamadı öyle Kocaelide maçı oynatalım demekle olmuyor bu işler.İşkenceyi taraftar çekiyor.Allaha şükür kavga dövüşe karışmadan sağ salim evime geldim ama bu rezilliği işkenceyi de kolay kolay unutacağımı sanmıyorum.

Celal Demir
13.03.2011, 10:14
keşke bilet almasaymışım bilet bile sormadılar 30 lira verdik ben o stada çok rahat silah bile sokabilirdim eğer biri öyle bişeye kalkışsaydı bunun hesabını kim verecekti?

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 10:53
Stadda üst üste oturduk, üstelik numaralıda!, karaborsacılar biletleri Umut Baykan'ın dediği gibi çifter çifter kullandırdı, eziliyorduk az daha. Allah belasını versin bu karaborsacıların ve karaborsacılara biletlerini verenlerin!

Çağatay Özmen
13.03.2011, 10:58
biletler içeriden tekrar dışarı atıldı. biletsiz giren çok kişi vardı. polis hem görevini yapmadı hem de suçsuz kişilere biber gazı sıktı tam bir rezaletti.

Mustafa ÖZDEMİR
13.03.2011, 11:01
1 biletle 2 kişi girdi rahatlıkla.hatta bunun böyle olduğunu öğrenenler gittiler biletlerini karaborsada sattılar...

Reha Demirbaş
13.03.2011, 11:08
Paramızla rezil olduk resmen. Bende gişedne girerken önüme birini sıkıştırdılar o. İçeri girdigimde polis memuruna yaklasık 5 dk olayı anlattım dışarda insanlar birbirini eziyor küçük çocuklardan bir kaçı korkuya kapılarak ağlamaya başladı.

Memura diyorumki dışarı 2 memur gönderin insanlar birbirini eziyor çocuklar arada can çekişiyor insanları sıraya sokun diye bilgilendirmeye çalışıyorum.

Aldığım cevap;
- Bana stadı göstererek bak ne güzel ortam hadi eğlenmene bak sen dedi.

Onun ardından 2 memura daha olayı anlattım. Onlarda pek oralı olmadılar kapıdaki gişede görevli aynen yoktu adamlar kaçak seyirci sokuyorlardı. Ve biletleri kapr gibi alıyorlardı insanların elinden. Böyle görgüsüzlük olamaz. Bu insnalar nasıl bizim insanımız olabilir.

Stada girip yerimizi aldığımızda ise insanlar her seyirci için ayrılan bayrakları 3'er 5'er toplamış kimisi katlayıp cebine koymuş. Şenol Güneş maskeleri ise yerlerde geziyor üstüne basan basana. Hatta içeri girmeden aynı maskenin mühtemelen staddan çalınmış olcağını düşünüyorum. Tezgahlarda parayla satılması! Buda zurnanın zart dediği yer oluyordu.

Maçtan önce stad etrafında polis memurlarının gözünün önünde bira içenlerinde haddi hesabı yoktu. Burasıda enteresan.

Bu kadar görgüsüz ve yoz insanı bir araya toplamak gerçekten bir marifet onuda biz başardık.

Hatta maçtan sonra aracınmızın yanında dolaşan bir memurun elinde 3 bayrak gördüm. Ve sordum.
Bayrak fazlaysa bir tane banada verin diye. Dediki fazla yok. Bende söyledim maça para verip giren biziz bizim bayragımız yok siz nasıl oluyorda alabiliyorsunuz bayrak diye. O da dedi biz görevliyiz. Bende söyledim aprayıda veren biziz ama diye.

Kısacası parayı veren bizler. Orada cumartesi günü en ağır bedeli ödedik. Para verip bilet almayan insanlarda sunulan herşeyden yararlandılar. Yazıklar olsun.

Onur Şeref
13.03.2011, 11:11
Polislerin yaptığı hırsızlığıda unutmamak lazım. Biletleri yırtmıyor ve karaborsacılara veriyorlardı.

Polisten çok karaborsacı vardı stadyumun çevresinde.

Bu arada biber gazı sıkan polis Allah senin belanı versin. Hala yanıyor gözüm.

mda61
13.03.2011, 11:17
Bizim turnikede görevli yoktu. Biletim olmasa, öndeki arkadaşın peşinden girerdim. Zaten 3 kere kırdılar kapıları, hücum ettiler içeri. Keşke bende almasaymışım bilet dedim

Serdar Dilekoğlu
13.03.2011, 11:28
Bu olayı hiç hatırlamak bile istemiyorum.

Yaşadığım en büyük rezillikti.

Emre GÜRDAL
13.03.2011, 11:29
ben baya bır ekrekn gırdım stada saat 4.30 cıvarıyıdı,otoban tarafında haylı ızdıham vardı bı ara kapıyı kapattılar ınsanlar duvardan cıkmaya başladı ende bır kısıyı duvardan aldım(almaz olaydım) polıs hemen geldi içerden aldı onu dışarı çıkarttı aradan 5 dk geçti baktım o dışarı atılan şahsıyet busefer oteki kapıdan içeri geldi meger bilet falan sormuyolarmış bu bir rezalettir...

macka61
13.03.2011, 11:34
rezillik tabi adamlar hayatlarında hiç bu kadar seyirci görmüşmüdür bence hayır birde bu sıkıntıyı ülkemizin en büyük stadı olan olimpiyat stadında bile yaşıyoruz ki buna şaşırmadım

Mustafa AYDIN
13.03.2011, 11:41
Ne yalan söylim sırada 5 dk bile beklemedim,beklememizi gerektirecek bir durum yoktu zaten çarşamba pazarı gibi gelen içeri gelen içeri ne arama ne kontrol.Bilet diye gazete kağıdı versem anlamıyacak biletlere hiç bakan yok.

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 11:41
Paramızla rezil olduk resmen. Bende gişedne girerken önüme birini sıkıştırdılar o. İçeri girdigimde polis memuruna yaklasık 5 dk olayı anlattım dışarda insanlar birbirini eziyor küçük çocuklardan bir kaçı korkuya kapılarak ağlamaya başladı.

Memura diyorumki dışarı 2 memur gönderin insanlar birbirini eziyor çocuklar arada can çekişiyor insanları sıraya sokun diye bilgilendirmeye çalışıyorum.

Aldığım cevap;
- Bana stadı göstererek bak ne güzel ortam hadi eğlenmene bak sen dedi.

Onun ardından 2 memura daha olayı anlattım. Onlarda pek oralı olmadılar kapıdaki gişede görevli aynen yoktu adamlar kaçak seyirci sokuyorlardı. Ve biletleri kapr gibi alıyorlardı insanların elinden. Böyle görgüsüzlük olamaz. Bu insnalar nasıl bizim insanımız olabilir.

Stada girip yerimizi aldığımızda ise insanlar her seyirci için ayrılan bayrakları 3'er 5'er toplamış kimisi katlayıp cebine koymuş. Şenol Güneş maskeleri ise yerlerde geziyor üstüne basan basana. Hatta içeri girmeden aynı maskenin mühtemelen staddan çalınmış olcağını düşünüyorum. Tezgahlarda parayla satılması! Buda zurnanın zart dediği yer oluyordu.

Maçtan önce stad etrafında polis memurlarının gözünün önünde bira içenlerinde haddi hesabı yoktu. Burasıda enteresan.

Bu kadar görgüsüz ve yoz insanı bir araya toplamak gerçekten bir marifet onuda biz başardık.

Hatta maçtan sonra aracınmızın yanında dolaşan bir memurun elinde 3 bayrak gördüm. Ve sordum.
Bayrak fazlaysa bir tane banada verin diye. Dediki fazla yok. Bende söyledim maça para verip giren biziz bizim bayragımız yok siz nasıl oluyorda alabiliyorsunuz bayrak diye. O da dedi biz görevliyiz. Bende söyledim aprayıda veren biziz ama diye.

Kısacası parayı veren bizler. Orada cumartesi günü en ağır bedeli ödedik. Para verip bilet almayan insanlarda sunulan herşeyden yararlandılar. Yazıklar olsun.

Çok fazla yoz insanımız var, vallahi gördükçe memleketimden soğuyorum. Maç bitiyor, sahaya atlayanlar, maç başlıyor biletsiz girmeye çalışanlar. Yuh be kardeşim!

selokal61
13.03.2011, 11:44
Dün stad a girmek istyen biletli biletsiz herkes bir şekilde içeri girmişdir tahminimce.. dışarıda kalan olduğunu sanmıyorum...

SDanışmaz
13.03.2011, 11:47
Biz stada ilk girenlerden olduğumuz için hiç sıkıntı çekmedik. Ama sonradan gelip, sıraya giren arkadaşlarımız çok sıkıntı çekti.

Benim girdiğim gişede bir karaborsacı gişe görevlisini ikna etmeye çalışıyordu, gişe görevlisi bilet vermem diyordu. Ben içeri girene kadar ısrar devam ediyordu, sonrası ne oldu bilmiyorum..

İçeri giren arkadaşlarımızın sıkıntı çekmesinin bir sebebi de bizim bir taraftar grubumuzun 2 gişenin kapılarını kırıp, orada bulunanların biletsiz şekilde ve topluca girmesi oldu. Durum böyle olunca o iki kapı yarım saat kapandı. Zaten kaç kapı vardı ki?

Tabi polislerin kapılar kırıldıktan sonra orada kalan taraftarlara biber gazı sıkmasını konusuna girmiyorum bile!

Maraton ve numaralı tribünlerin çok dolu olmasının bir sebebi de kale arkası tribünlerinden polislerin gözü önünde tellerden atlayıp o taraflara geçen taraftarların olmasıdır. Ben stada girdiğimiz zaman buradan oraya geçiş kolay olur, demiştim oldu da. Bunu ben görüyorum da polisler ve görevliler nasıl göremiyor?

muharrematasoy
13.03.2011, 11:48
vay haydutlar vay

Tunay ERDEM
13.03.2011, 11:52
hele o kendilerine görevli süsü verip biletleri toplamaya çalışan kansız köpekler yok mu... ahh medeniyet ahh.

ismail tüfekçi
13.03.2011, 11:53
evet gişelerde çok işkence çektik yapacak bişey yok biz bu takım için ne yapmadıkki

Mustafa ÖZDEMİR
13.03.2011, 11:53
karaborsacılar parayı vurdu...

Onur Şeref
13.03.2011, 12:00
Maç öncesi polisin önünde bira içilmezmiş. ççç

Güzel ülkem ve güzel insanları...

altinkaya08
13.03.2011, 12:15
İsmet Paşa stadı her yönüyle tam bir rezillikti.Uygulamalardan tutunda kapalı tribünlerin direklerine kadar..

Ceyhun Dündar
13.03.2011, 12:16
Cagatay otobustekı gıbı yine muthiş bi noktaya parmak basmışsın...Tespitler super helal olsun..

Atalay
13.03.2011, 12:18
Yazdık uyardık takan olmadı şimdi yazın bakalım...

Bir biletle üç kişiyi sokan simsarlardan,karaborsacıların 1oo tl ye bilet satmasından...

Aldıkları biletle maça girmek için bir yığın eziyete mazur kalanlardan...

Güvenlik kisvesi altında yelek giymiş bir sürü dangalaktan...

Hiç bir güvenlik önlemi almayan emniyetten...

Korsan ürün kepazeliğini tavan yaptıranlardan...

Bunlara seyirci kalan Yönetiminden profesyoneline kadar tüm kulüp yetkililerini Yüce rabbime havale ediyorum...

Allahınızdan bulun...

Serdar Dilekoğlu
13.03.2011, 12:40

Bir biletle üç kişiyi sokan simsarlardan,karaborsacıların 1oo tl ye bilet satmasından...

Bunlara seyirci kalan Yönetiminden profesyoneline kadar tüm kulüp yetkililerini Yüce rabbime havale ediyorum...

Allahınızdan bulun...
:alkış::alkış::alkış:

Bıyıklıoğlu
13.03.2011, 13:06
Sanırım bu video herşeyi anlatıyor...

Gökhan abim ellerine ve ağzına sağlık...

Her kelimesine harfiyen katılıyorum...

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150126319267122&comments

Hasan61
13.03.2011, 13:17
Tırmanılarak daha rahat girilen bir stat..
Allah'tan öbür tribünde yer bulabildim :)

alihan_61
13.03.2011, 13:19
bu kadar sene maca gıttım bole ızdıham gormedım ya 1 koltukta 3 kişi ..o statta 25 bın kısı bence vardı

Emin Danışmaz
13.03.2011, 13:24
Şerefsiz polisler,yakdılar beni,hala gözüm yanıyor...

Bülent Dizman 53
13.03.2011, 13:27
söz konusu Trabzonspor ise gerisi hikayedir.bu anlattıkların basit örnekler. tabıkı olmaması gerekir ama Trabzonspor için herşeye değer.

Atalay
13.03.2011, 13:31
Şimdi herkes gördü..

Bu maçta o statyumda 25 bin kişi vardı ne merdiven boşluğu ne koltuk kalmadı üst üste maç seyrettik...

Şimdi fazladan girilen o stadyumdaki bilet paraları kimin cebinde...

Korsan ürünlerin satışından kazanılan paralar kimde...

Eziyet çeken gaz yiyen meşale yakmayan sahaya dalmayan taraftarın vebali kimde...

Bu maçla alakalı birde en az 100 milyar ceza yeriz bunun sorumlusu kim olacak...

Seyircisiz ceza alırsak hesabını kim verecek...

Dün akşamki gibi bir panayır bir lünepark daha bu yaşıma kadar görmedim...

Daha fazla bir olay olmadığı için bizim dangalak yetkililer dua etsinler..

Sen hiç bir hazırlık yapmadan şu stada nasıl çıkarsın aklım mantığım almıyor..!

DNA-TS
13.03.2011, 13:36
gene izmit gene aynı film.izmitte nezaman maç olsa aynı şeyler oluyor.olacağıda belliydi.maç öncesi konuştuğum arkadaşlarımdan bazılarının bileti yoktu ama genede gideceğiz öleböle gireceğiz dediler vede girdiler maça.insanı enayi yerine koyuytorlar resmen sen bilete para ver günler öncesinden sonra saatler kala maça git ama diğer elemanlar biletsiz zaman kaybı sıfır gir içeri.nerden bakarsan bak adaletsizlik.bu maçı izmite aldıracağına şöle güvenliği sağlam bir stada aldırsaydılar kimse böyle eziyet çekmezdi.hepimize geçmiş olsun.

Çağatay_
13.03.2011, 13:53

Allahınızdan bulun...

Abi bu konuda senin hakkın yenmez !

Olimpiyatta olsun başka stadyumda olsun her organizasyondan önce gerekli tedbirlerin alınması için çağrını yapıyorsun..

Kocaeli başlığını gördüm yine helal olsun dedim.

Ama bizlerin düşündüğünü başkaları düşünemiyor nedense..

61_Hasan_69
13.03.2011, 13:53
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/199768_10150122044699548_350595119547_6281262_3788 415_n.jpg
biletsizler böyle giriyordu maça polise diyorum biz biletliyiz açın şu kapıyıda girelim polis diyo sen niye taraftarı geriyosun yahu ne germesi aç kapıyıda girek da derken yedim şamarı .. şerefsiz emniyettt

UmutBaykan
13.03.2011, 13:54
Şu görüntüden sonra böyle stada maç veren zihniyetin kalıbına tüküreyim.

Ahmet Başkaya
13.03.2011, 13:58
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/199768_10150122044699548_350595119547_6281262_3788 415_n.jpg
biletsizler böyle giriyordu maça polise diyorum biz biletliyiz açın şu kapıyıda girelim polis diyo sen niye taraftarı geriyosun yahu ne germesi aç kapıyıda girek da derken yedim şamarı .. şerefsiz emniyettt

İki cümleyi bir araya getiremeyen insanları Polis yapıp beline silah , kelepçe jop verirsen kendini adam sanıp üzerindeki üniforma ile böyle erkek oldum sanar işte .

Şerefsizler .

Not: Babam Polis Memuru .

Hürgün Aygün
13.03.2011, 13:59
Forumda Cio Henry tam kullanıcı adını hatırlayamıyorum kusura bakmasın özellikle bu konuda uyarmıştı erken gidin çok sıkıntı yaşarsınız diye doğru da çıkmış...

evrents
13.03.2011, 14:02
Polise bak bir şey yapmamışsın sana vuruyor hangi hakla vuruyor?İnsanları spordan soğutuyorlar.Bizim yönetim taraftarına sahip çıkmıyor.Aynısını fenerbahçeliye yapsalar yer yerinden oynardı aziz yıldırım kıyameti koparırdı.

Çağatay_
13.03.2011, 14:04
Umut neredeydin diye yazmışsın facebook'tan, cevap vereceğim ama göremedim seni orada :D

İşte o videoyu açarsan kamera arkaya çevrildiğinde beni görebilirsin :)

Çok kötü durumdaydık girdiğimizde takımların sahaya çıkmasına 1-2 dakika kalmıştı..

Zar zor yerleştik, devre arası 2-3 merdiven inip tuvalete girip yerime dönmem ise 15 dakika sürdü.Başlı başına bir rezaletti.

Devre arasında aramışsın onu da maçtan sonra gördüm..

DNA-TS
13.03.2011, 14:04
polislerden oldum olası nefret ediyorum haa içinde iyileri var o ayrı dava ama ben iyisine rastlamadıom.en son motorlu polislerle münakaşa yaşadım kendisi sanki emniyet müdürü gibi davranıyordu denetimlerde.buda olayın tuzu biberi oldu.

alihan_61
13.03.2011, 14:14
maraton trıbununden gırerken bır gurup kocaelı taraftarıda taşkınlık çıkarmaya çalıştı bıletszı gırmeye calıstı 20 kısılık alkollu bır grup taraftarımızı ıcerı sokmamaya calsıtı bıkac polis yetersız kaldı sonra yıne gırdıler

Selçuk Demircioğlu
13.03.2011, 14:19
Maça gitmeye çok hevesliydim ki yakın deplasmanları hiç kaçırmam..
Ama bir bilet sayısına baktım bir de maça olan talebe böyle bir sorun çıkacağına düşündüm ve gitmeme kararı aldım...Şimdi anlıyorum doğru kararı vermişim...Geçmiş olsun sıkıntı yaşayan taraftarlarımıza..Ben hakkımı daha rahat olacağını düşündüğüm gençlerbirliği maçından yana kullanacağım..

Ömer Kibar
13.03.2011, 14:23
Tek kelimeyle rezalet..

Bizlere hayvan muamalesi yapan zihniyet olduğu sürece benzerlerini çok yaşarız.

UmutBaykan
13.03.2011, 14:35
Umut neredeydin diye yazmışsın facebook'tan, cevap vereceğim ama göremedim seni orada :D

İşte o videoyu açarsan kamera arkaya çevrildiğinde beni görebilirsin :)

Çok kötü durumdaydık girdiğimizde takımların sahaya çıkmasına 1-2 dakika kalmıştı..

Zar zor yerleştik, devre arası 2-3 merdiven inip tuvalete girip yerime dönmem ise 15 dakika sürdü.Başlı başına bir rezaletti.

Devre arasında aramışsın onu da maçtan sonra gördüm..

siz galiba o çok kalabalık olan 11 nolu kapıdan girdiniz Çağatay,halbuki onun yan tarafındaki kapıdan da giriş vardı niye orada o kadar eziyet çektiniz ya.

Çağatay_
13.03.2011, 14:36
siz galiba o çok kalabalık olan 11 nolu kapıdan girdiniz Çağatay,halbuki onun yan tarafındaki kapıdan da giriş vardı niye orada o kadar eziyet çektiniz ya.

16 numaradaydık yanlış hatırlamıyorsam.Kalabalığa bir karıştın mı çıkılmıyor biliyorsun zaten gireceğiz diye öyle kaldık.Bir tek biz değiliz ki çok sayıda insan o durumdaydı..

Ya başka yere gider sırayı hepten kaptırırsak diye düşündük açıkçası.

bkandil
13.03.2011, 14:39
Turnikenin başında 1 (bir) adet sivil kıyafetli (üzerinde görevli olduğunu ispat edebilecek herhangi bir kart v.s. göremedim) vatandaş, arkasında 10 kişi "la olm versene şu biletin birini" türünden laflarla arkadaşları olduğunu düşündüğüm bu şahsı sıkıştırmakta, sözünü ettiğim vatandaş biletini bu düzenbazlara vermek istemeyip kendisini tersleyen taraftarla, bileti isteyen diğerlerinin arasında ne yapacağını şaşıırmış durumda idi. Önümdeki adamın biletini aldı arkadakilere uzattı, geri döndü bileti turnikeye okuttu, "bilet okumuyor" dedi, benim biletle ikimiz birden içeri girdik, adamın elinden çekip aldım biletimi fakat benimle birlikte içeri giden şahsın bileti başkalarına satılmak üzere arkalarda kayboldu...

Ayrıca turnikenin başında insanların ellerindeki biletleri toplayıp, "sırayla biletleri okutup sizi içeri sokacağız" diyerek biletlerin karaborsada satılmak üzere gönderildiği, elinden biletleri toplanan insanların üçer beşer içeri sokulduğu duyumları da geldi kulağıma...

Lisanssız ürün satanlar konusuna hiç girmeyeceğim...

Böylece Atalay'ın bu tür maçlar öncesinde her defasında üstüne basa basa yaptığı çağrıların yönetim tarafından ciddiye alınmadığını bir kez daha görmüş olduk.

Cem Akyüz
O kapıdaki güvenlik görevlisine uyuz olmuştuk ki zaten son anda kendisine gereken yapıldı.İyi de oldu.Stada saat 18:40 da girebildik.Tam bir rezillikti

Ömer Yüce
Bu gişe olayıyla ilgili çok doluyum.

O 11 nolu kapıda bi tane sarışın bir çocuk bi görevliyle beraber milleti içeri sokuyor. Biletsiz taraftarla bilet sağlıyor. Emek hırsızlığı, şerefsizlik daha ne olacak bu... Polise şikayet edecektim ama sanki karşısındaki allahmış gibi bakıyorlardı sesini bile çıkarmıyorlardı. Birde geç geç diye dikleniyor... Allah belasını versin ve hakkımdır helalda değildir

Cem Akyüz
13.03.2011, 14:40
16 numaradaydık yanlış hatırlamıyorsam.Kalabalığa bir karıştın mı çıkılmıyor biliyorsun zaten gireceğiz diye öyle kaldık.Bir tek biz değiliz ki çok sayıda insan o durumdaydı..

Ya başka yere gider sırayı hepten kaptırırsak diye düşündük açıkçası.

Evet Çağatay 16 numaralı kapıdan girdik

bkandil
13.03.2011, 14:42
biletsizler böyle giriyordu maça polise diyorum biz biletliyiz açın şu kapıyıda girelim polis diyo sen niye taraftarı geriyosun yahu ne germesi aç kapıyıda girek da derken yedim şamarı .. ...

Eskiden çocuklara "askere gidince adam olursun" diyordu büyükler...

Bunlar artık askere de gitmeyecekler, ömrü billah adam olamayacak bir çoğu...

Çağatay_
13.03.2011, 14:44
Arkadaşlar, büyük vurgun oldu, öyle az buz da değil.

UmutBaykan
13.03.2011, 14:52
Arkadaşlar, büyük vurgun oldu, öyle az buz da değil.

aynen öyle,karaborsacılar dünyanın parasını kazandılar oradan.

10-61
13.03.2011, 14:52
16 numaralı kapının önü tam bi rezaletti,hatta bi ara millet birbirine sarmaya başladı kavga bile çıkabilirdi kendi taraftarımız arasında,kaburgalar birbirine girdi içeri girene kadar,içeri girdiğimizde de 18:35 olmuştu saat:(

Maalesef millet olarak büyük organizasyonları becermek gibi bir kabiliyetimiz olmadığını bir kez daha anladım gerçi bu o kadar büyük bir kalabalık ta değildi.M.Jackson'ın cenazesinde yüzbinlerce insan vardı ama en ufak olumsuz durum yoktu hatırlayanlar olacaktır,biz daha 20 bin kişiyi yönlendiremiyoruz.Sorumluluk taşıyanlar seyretmeye devam ettikleri müddetçe değişen bir şey de olmaz.

61kralfatih
13.03.2011, 15:00
abi rezillikten başka bişey değil bir buçuk saat sırada bekledim kapıyı acmıyorlar sonrada stad doldu diyip dışarı attılar duvardan tırmandıkda girdik bilet alıyoruz bursadan geliyoz eziyet çekiyoruz ya koskoca kale arkasında iki giriş var onuda açmıyolar

Tolga
13.03.2011, 15:02
biletler içeriden tekrar dışarı atıldı. biletsiz giren çok kişi vardı. polis hem görevini yapmadı hem de suçsuz kişilere biber gazı sıktı tam bir rezaletti.

o suçsuz kişi ben miyim kanka =))

O bilmem ne abi vardı.Nihat abi midir nedir.Burdan ona tüm hakaretlerimi armağan ediyorum.Ben biletimi almışım emniyet biletsizi benden önce alıyor hatta almıyor.En son hayvanın bir tanesi en arkalardan polise para atıyor yine hayvanlıkta sınır tanımayan polisimiz biber gazını en önde bulunan bana sıkıyor.ve yine geri zekalı polisimiz kendi arkadaşlarına da sıkıyor.

daha da gitmem deplasmana kolay kolay.benim için bu dk dan sonra tek deplasman belediye deplasmanı onlarda küme düşmez inşallah.böyle yönetimin böyle taraftarın böyle polisin böyle ülkenin yerin dibine girmesi dileğiyle.

Kul
13.03.2011, 15:49
Bmn|Bursa'ya biber gazlı müdahale edildi.. Polis teşkilatımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum.. Biber gazı yemiştim bu kadar uzun tesirli olanını ilk defa yedim.. Polisler yüzleri gülerek biber gazını sıkmaktan çekinmediler.. Yazılacak çok şey var ya neyse..

Çağatay_
13.03.2011, 15:50
Bence neyse demeyelim, yazalım Ali abi..

Kul
13.03.2011, 15:54
Yer aynı polis aynı 2 yıl öncede Furkan kardeşimizin kemençesini kırmış ve Furkan'ı 10 polis joplamıştı.. Yazsam bişey değişmeyeceğinden boşver en iyisi dillendirmemek..

Ömer Kibar
13.03.2011, 15:57
Ali abi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.. Biz de dün taraftarlar araya kaynak yapmasın diye kendimizi yırtıyorduk, polisler de 5 metre arkamızda bizi izliyordu ve bu işten para kazanıyorlar..

Kul
13.03.2011, 16:07
Saolasın Ömer..

Emin Danışmaz
13.03.2011, 16:17
Şu görüntüden sonra böyle stada maç veren zihniyetin kalıbına tüküreyim.

Biz burayı nasıl göremedik umut

OYılmaz
13.03.2011, 16:20
Bmn|Bursa'ya biber gazlı müdahale edildi.. Polis teşkilatımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum.. Biber gazı yemiştim bu kadar uzun tesirli olanını ilk defa yedim.. Polisler yüzleri gülerek biber gazını sıkmaktan çekinmediler.. Yazılacak çok şey var ya neyse..

Polis ve askerin etki alanlarının çok olduğu yerde her zaman huzursuzluk vardır. Şiddet şiddeti doğurur. Şiddeti de bunlar doğuruyor. Ondan sonra televizyonda 1-2 güler yüzlü polis reklamı koyarlar. Güleryüzlü, adalet savunucu güler yüzlü polis diye pompalarlar millete. Önce dramatik bir şekilde insanlık dersi verilmeli bu akademilerde.

UmutBaykan
13.03.2011, 16:29
Biz burayı nasıl göremedik umut

:D:D güldürdün beni Emin abi,yaşa :D

.....
13.03.2011, 16:30
Hiç sormayın ya, Resmen işkence çektirdiler taraftara. Yazık valla. Böyle olmamalı.

İlker Akçay
13.03.2011, 16:36
Resmen terörist muamelesi yapıyorlar diyecem de teröristlere bizden daha iyi muamele yapıyorlar...

Maça gelip para almak ve kenara çekilip şerefsizce sırıtarak sigara içmek değil polislik bu i.nelere birinin bunu öğretmesi lazım...

UmutBaykan
13.03.2011, 16:38

Geçmiş olsun Ali,bizim tayfadan Emin abiyede aynı şeyi yaptılar hemde gözüne gözüne.Lanet olsun.

Sefer A.
13.03.2011, 16:44
Resmen terörist muamelesi yapıyorlar diyecem de teröristlere bizden daha iyi muamele yapıyorlar...

Maça gelip para almak ve kenara çekilip şerefsizce sırıtarak sigara içmek değil polislik bu i.nelere birinin bunu öğretmesi lazım...

:alkış::alkış::alkış:

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 16:49
yazık vallahi bu ülkede malesef polis terörüde var.

Fatih Öztürk
13.03.2011, 16:51
stad iskencesıni yönetıme maletme çabası doğru değil.stadtan sorumlu,kocaelı gençlık spor genel müdürlügü ve ıl valiliğin ahmaklığından kaynaklanan bir durum.polısın bılet kestigi baska bır ülke varmı acaba.16500 kısılık stadta 25 bın kişının ne ısı var orasıda valılığe bağlı gùvenlık gùçlerının salla başını al maaşını islerıyle alakalı bır durum.bangladeste ınsanlar trenın tepesinde yolculuk yaparken bizde memleketımızın çağ atlamıs medenıyete gectıgını düsünüyorduk.yanılmışiz!

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 17:01
Kocaeliye giden arkadaşlarımız Kocaeli'de yaşanan rezillikleri biliyorlar. Gitmeyenler ise az çok forumdan okudu.
Şimdi bu yaşanan rezilliklerden dolayı yüksek ihtimal ceza kulübümüze kesilecek hiç haketmediği halde (meşaleler hariç)
Diyorum ki, bu rezilliklerin hepsini ligtv ye, trt ye diğer tüm spor programlarına mail ve sms atalım. Eğer güçlü bir şekilde bunları bildirirsek kesinlikle kayıtsız kalmayacaklardır.
Nedir bu rezillikler?

- Karaborsacıların, taraftarları kandırarak elinden biletleri alıp milleti üçer beşer turnikelerde geçirip biletleri tekrar satması.
- Polisin bunlara müdahale etmemesi üstelik bunlarlar bir olması
- Polisin suçsuz taraftarlarımıza biber gazı sıkması
- Polisin, stada tırmanarak giren biletsizlere ses çıkarmaması
- Stada girişte hiç bir şekilde doğru düzgün aranmamamız (biri bıçaklansa kim ne yapacaktı?)
- Kasımpaşa taraftarı olarak gelenlerin, maç sırasında maçı özel araçlarla terketmesi (görenler var ben görmedim emin değilim)
ve daha bilimum şey.

Bunları harmanlayarak programlara mail ve sms atıp duyulmasını sağlayalım, bugün bunları yazmazsak, yarın öbür gün daha beterlerinin yaşanması olasıdır! Lütfen tepkimizi dile getirelim LÜTFEN!

Mert67
13.03.2011, 17:04
Otoban tarafı kale arkasında ki manzarada sizin anlattıklarınızda aynıydı.Hatta insanlar stadın dışından tırmanarak içeri girdiler.İçeri girenler biletlerini dışarı attılar, bileti olmayanlar içeri girdiler.Tamamen rezillik vardı.

art(w)in
13.03.2011, 17:04
her sene aynı şeyler oluyor maalesef. bir ismet paşa klasiği bu.

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 17:18
Klasik mlasik, tepki vermezsek olur antika.

hamucera
13.03.2011, 18:35
ben bu sayfadaki tüm yorumları okuyamayacağım ama yaşadığımı kısaca yazayım.

Öncelikle biletlerdeki numaralar ile kapıların alakası yoktu, sıraya girdik maraton için, oradakiler kapı önünde toplanmış sanki sıraya kaynak vardı ama anlayamadık. ilerledik yavaşça. tam bana eldi sıra, arkadan birisi bilet gönder dedi. Bilet yok dedi oradaki her kimse, sonra elini uzattı dışarıdaki, çek elini sen kimsin falan filan tartıştılar.o sırada benim bileti almıştı elindeydi. Kapıda bi tane güvenlik görevlisi var kendi güvenliği derdine düşmüş anladığım kadarı ile. Tam turnikeye geçtim, içerden birisini çağırdı biletimi alan. sonra o çıktı ben girememiştim. onlar dışarıda kapışırken ben girmeyi bekliyorum. bilet bunda dedim, tamam dedi eleman ve arkamdan kuzenin biletinide almış.

ikimizi aynı anda soktu içeri. tek bilet ile ve biletlerden birisini hiç kullanmadı. Bileti alacağım bir anda kendimi içerde buldum, polisler gel gel dedi başladı aramaya, arkası karıştı biraz. bileti alamadık. kim girdiyse artık benim biletim hakkımı yiyende hakkım kalsın diyorum. 50 lira para verdim, adam elini kolunu sallaya sallaya girdi içeri.

hatta birde utanmadan adamlar sırada bir sağa bir sola geziyor diyorlar ki hepimiz girecez kimse kalmayacak. kale arkası dolmuyor bir türlü neden diyordum ama okudum anladım nedenini şimdi. O çok bilmişler yüzünden millet üst üste izledi maçı.Kulüp bu konuda o kadar aciz ki bilet alan taraftarının hakkını arayamıyor. o kadar hengameden sonra zaten stadyumun o kadar dolu olması çok normal

bu arada yarın geniş kapsamlı bir yazı göndereceğim kulübe, öyle internet sitesinden bildiri yayınlamakla olmuyor. emek hırsızlarına göz yumuyorlar, biraz da bizim hakkımızı savunsunlar

BEYTEKİN61
13.03.2011, 18:41
kasımpaşa değil fb taraftarları onlar

Ahmet Başkaya
13.03.2011, 18:43
Şikayet bölümü açılsın forumda .

Alper Calik
13.03.2011, 18:47
Aynen
Benzer şeyleri biz de 15 numaralı kale arkası deniz tarafında yaşadık. Belki de dediğiniz gibi kulübe de yazmak gerekir.

çok büyük rezillikti.

Biletimizle 1 saat 15 dk. bekledik. Meğer biletsiz kişileri içeri sokuyorlarmış. Bizi de beklettiler.
Ortada görevli filan yoktu.
Benim de biletimi almaya çalıştılar aldılar ama geri aldım.

rezaletti stada giriş

Bir daha kocaeline maça asla gitmem.

bordoylamavi
13.03.2011, 19:33
bu maçı düdük kadar stada koymak da hataydı. başka stad mı kalmadı memlekette.

Ömer SEVİNÇ
13.03.2011, 19:41
Kız arkadaşımla şu maça gittiğimde yaşadığım rezilliği ben ömrü billah yaşamadım. 16 numaralı kapıdaydım ben de. Bir daha İzmit'te maça gitmek mi? Asla..

Kapıdaki o hengamenin yaşanmasında emeği geçen bütün şerefsiz çakalların Allah bin bir türlü belasını versin inşallah. Kazandıkları paralardan hayır göremez hayat boyu sürünürler inşallah.

Bir o kadar da biletsiz maça girmeye çalışan, gidip bu şerefsiz karaborsacılardan bilet alan insancıkların Allah belasını versin. Ne diyeyim daha?

O karambolde babasının sırtında korkudan ağlayan o kız çocuğunun gözyaşları ömür boyu peşinizi bırakmayacak haberiniz olsun..

Ömer SEVİNÇ
13.03.2011, 19:46
Ayrıca yine 16 numaralı kapıdaki kalabalığı yararak ilerleyen Trabzon'dan geliyoruz bir de bilet parası mı vereceğiz diyen sanırım beyazlı taraftar(!)ımızın da Allah cezasını versin inşallah.

Çağatay_
13.03.2011, 19:59
Aynen
Benzer şeyleri biz de 15 numaralı kale arkası deniz tarafında yaşadık. Belki de dediğiniz gibi kulübe de yazmak gerekir.

çok büyük rezillikti.

Biletimizle 1 saat 15 dk. bekledik. Meğer biletsiz kişileri içeri sokuyorlarmış. Bizi de beklettiler.
Ortada görevli filan yoktu.
Benim de biletimi almaya çalıştılar aldılar ama geri aldım.

rezaletti stada giriş

Bir daha kocaeline maça asla gitmem.

İşin ilginci adam bizi 15 numaralı kapı boş diyip oraya göndermeye çalışıyordu :)

Bıyıklıoğlu
13.03.2011, 20:08
Geçen hafta Beşiktaş maçına gittik.75 TL bilete para verdik ve içeri girdik.

Bizim içimizi cız ettiren o parayı vermeden girenleri görünce bu nasıl iş diyerek sitem ettik.Bunlar nasıl taraftar dedik.

Bizler kimimiz ordan kısıp,burdan kısıp bilet alarak maça girerken bunlar yeri geldiğinde bizden daha nasıl Trabzonsporlu oluyor diyor bazen insan...

Geçen haftaki maliyete aldırış etmeden daha biletlerin fiyatları açıklanmadan ismimizi yazdırmıştık.Çünkü kombinelerimiz vardı.Daha kullanmaya nasip olmayan kombinelerimiz bu hafta Kocaeli'de işe yarayacaktı.Fakat o da olmadı.Kombineler geçersizdi.Artık 10-15 arası olur dedik,o fiyatta olmadı.Ama mecbur o biletleri aldık. :)

İzmit'e vardığımızda görmüş olduğumuz kalabalıktan anlaşılıyordu aslında ne kadar sorunlu bir giriş yaşayacağımızı...

Dışarıda Şenol Güneş maskeleri satılırken,bu işportacılara helal olsun adamlar hemen maske yapıp satmaya başlamışlar demiştik.Taki içeri girene kadar.Meğersek adamlar içeri bir şekilde girmişler ve içeriden maskelerden çalmışlar...Büyük başarı doğrusu!

Dışarıda bir çok tanıdığımı gördüm ve nasıl gireceklerini sordum.Özellikle bu işi sektör haline getiren çok yakından tanıdığım tanımaktan utandığım birisine sordum.Çünkü bu kişi artık bu işi sürekli yapıyordu.Nasıl gireceksin içeri?Biz ........ felancıyız,gireriz... Ben,sen,Ahmet,Mehmet sağdan soldan kısarak bilet alarak gitmiş olduğu maçta her maçta bedava giren kişileri görünce çok üzülüyor...Adamın maça gidesi gerçekten kalmıyor.

Böyle bir ortamda sıraya girdik,elimizde bilet ve içeri girmeyi bekliyoruz.Sıra ilerlemiyor ama yandan gidenler gidiyor....

Daha fazla dayanamadık ben ve Ömer Kibar yolu kestik,Bir kaç taraftarda bizim gibi duyarlı oldu ve kimseyi geçirmemeye karar verdik.Ama insanları iterek,bağırarak uzaklaştırabiliyorduk ancak...

Hatta bir ara ben İzmit'liyim diyen çocuğa tam girişiyordum ki,araya girdiler... :)

Böyle bir ortamda tek turnike ile içeri girdik.İçeri girerken bileti kendimiz okuttuk.Bileti okuma yerinde güvenlikçi yoktu.İnsanlar güvenlikçi olmadığı için 1 turnikeden yeri geldiğinde 3 kişi geçebiliyorlardı.

Böyle bir ortamda elimizi kolumuzu sallayarak içeri girdik.Ne bir arama,ne bir durduran vardı...

Peki içeriye bir provakatör silah sokup birşeyler yapsa idi ne olacaktı?

İçeri giren biletsiz insanlara,o meşaleleri sahaya fırlatanlara,meşaleleri kulübün ceza alacağını bildiği halde yakanlara hakkımı helal etmiyorum!

Kaya
13.03.2011, 20:34
Kocaeli de Yaşanan Rezillikleri Spor Programlarına Sms ve Mail Atalım

&

Kocaeli'de Gişe İşkencesi

birleştirilmiştir...

Kazım Uzunboy
13.03.2011, 20:44
İşin ilginci adam bizi 15 numaralı kapı boş diyip oraya göndermeye çalışıyordu :)

Adam onu dedi zaten az daha fırlıyordum oraya.

Resmen işkence ettiler bize.

Ne rezilliktir bu arkadaş!

SDanışmaz
13.03.2011, 20:46
Benim çoğu akrabam rahat rahat maç izlemek için numaralıdan bilet aldı. Bugün anlattıklarına göre maç boyu kımıldayamamışlar. Gollere bile zıplayamadıp sevinemedik diyorlar.

hodlu
13.03.2011, 21:32
Bu stad bence acilen yıkılmalı.Bu kadar kötü bir stadyum olamaz.Her yanı her hali ile rezalet bir stad.........

Uğur Aydın
13.03.2011, 21:38
3 kez kuyruktan dışarı çıktım:D

Emre EFENDİOGLU
13.03.2011, 21:49
Beyler maraton'a nasıl soru v.s gönderiyorduk?

cerebrum
13.03.2011, 21:59
rezillik an cak bu kadar olurdu.. önlem sıfır, çile hadsafhadaydı.yol tarafı kale arkasındaydım ve kapıdan girmeyip stada tırmanarak girenleri görmek ve bu şekilde stada sokulup bi de üstüne para alanları görmek hayli üzücüydü.maça yönelik çok ayrıntım var ama hepsinin önüne geçen yaşadığımız rezalletti..

mustebaTS
13.03.2011, 22:12
vip tribünde 3 tane izmitin delisi dediğimiz akli dengesi bozuk insan vardı..bunları vip tribüne sokan kimdi. vip tribünde izmitte ne kadar capulcu varsa ordaydı.. inanılmaz şeler gördüm. tamamiyle kocaelinin yöneticilerin ve cingenelerin elinde olan bi stadda bunlar az bile tam bi rezaletti...

Musa KALKUZ
13.03.2011, 22:47
Maçtan önce bir arkadaşımız bu olaylara dikkat çekmişti.Fakat her maçımızda bunlar yaşanıyor.karanlık insanlar kapı önlerinde cirit atıyorlar.Kapıdan girerken ters döndüm tek gireceğim dedim, biraz sesini çıkarınca seninle uğraşmıyorlar.Geçtikten sonra biletimi istedim verdi.Sonra polise olayları anlattım.Hiç umurunda olmadı.Kulup yetkilisine söyledim, bilgimiz var dedi.Yönetim gerçekten bizi orada mağdur etti.Zoruma giden karanlık insanların bu işten gelir sağlaması kulubümüzün ceza yemesidir.Bu olayların çözümü için bordomavi net öncelik yapmalıdır.Her sene aynı senaryo, lütfen kulup taraftarına sahip çıksın.

Atalay
13.03.2011, 23:03
Biz bu kafayla daha çok itilip kakılırız...

Taraftarını bu tip bir rezilliğe iten onu insan yerine koymayan itin köpeğin çakalın koynuna yollayan anlayışı iş bilmezliği lanetliyorum..

Bu konuda en büyük suçu Kulüp vede onun profesyonel çalışanlarıdır...

Bu kulübün müdürü Sinan Zengin halkla ilişkiler sorumlusu Altuğ Atalay derhal bu rezilliğin hesabını vermeli...!!

Uğur Kalyoncu
13.03.2011, 23:15
Dün stada girebilmek için 1 saaate yakın itiş kakış yaşadık,burda görevlilerin işini yapmamasının yanısıra bazı grupların bilet almayıpta her maçta olduğu gibi gişe önlerinde at koşturup 1 biletle 2 kişi geçme çabaları da fazlasıyla kargaşaya yol açtı.

Herşey bir yana dün için beni en fazla yaralayan cinnet geçirecek duruma getiren olay;sırada babasının omuzlarında bekleyen 4-5 yaşında ki kızın korkudan hüngür hüngür ağlamasıydı,çocuk ağladıkça benim içim parçalandı,böyle bir zihniyet olamaz,her maçta aynı sıkıntı aynı olay,o çocuğunun ağlamasında payı olanları Allaha havale ediyorum...

Murat Hızal
13.03.2011, 23:18
Sen insanlara hayvan gibi muamele et sonra da onlardan sahaya atlamamasını sahaya bir şey atmamasını bekle.

İnsanlara ne kadar hayvan gibi davranırsanız onlar da daha fazla hayvanlaşacaklardır, ondan sonra da kimse ahlayıp vahlamayacak.

(Hayvanlaşmaya meyilli insanoğlundan bahsettiğimi hatırlatmama gerek var mı?)

Süleyman Baykan
13.03.2011, 23:45
1 saati aşkın kuyruk bekledik çok kötüydü hayatımda bu kadar kötü bir stad denetimi görmedim 20 kapı var stada girişi olan sadece 7-8 tanesi açık oda arkadaşları dediği gibi karaborsacıların kontrolünde artık isyan çıktıda bizi grup gurp içeri almaya başladılar stada girdiğimde saat 18:30'du BMN'den arkadaşları bulana kadar canım çıktı.

Stada girişte polis diyorki üstünde kesici alet var mı yok dedim o zaman geç dedi:D yani olay çıkmaya müsait bir stad açıkçası Kocaeli Emniyetinin denetimi sıfır.

Nedim Çubukcu
13.03.2011, 23:52
2009 taki maçta da aynı işkenceyi yaşamıştım, demekki değişen birşey yok. Rezalet başka birşey değil.

Alper Calik
14.03.2011, 00:20
...

Herşey bir yana dün için beni en fazla yaralayan cinnet geçirecek duruma getiren olay;sırada babasının omuzlarında bekleyen 4-5 yaşında ki kızın korkudan hüngür hüngür ağlamasıydı,çocuk ağladıkça benim içim parçalandı,böyle bir zihniyet olamaz,her maçta aynı sıkıntı aynı olay,o çocuğunun ağlamasında payı olanları Allaha havale ediyorum...

Evet, o kızın yanında idik. Eşim kızı teselli etmeye çalıştı ama kız kormuş idi, zavallı çocuk.

Allah bunlara yol verenlere ve bunlara orada bize işkence yapılmasına sebep olanların cezasını versin

leleuk87
14.03.2011, 00:43
bende stada girişte problem çıkaran stad görevlisinden emniyetine gsgm e hakkımı helal etmiyorum elimizde bilet var çevik kuvvet amiri stad doldu başka zaman gelirsiniz herkes dağılsın diye bağırdı adamın biri ben ta nerden geldim biliyonmu sen elimde bilet var sen almıyon diye sitem etti diye yapıştırdı ağzına adamın yol tarafı kale arkasında 5 dakka sonra emniyet bi kapıdan çekildi herkes girdi içeri bu naasıl bi iştir anlayamadım

Fatih BALTA
14.03.2011, 01:46
Bu kadar sıkıntılı bir stada giriş yaşamamıştım.1 saat kuyrukta bekledik.İtiş kakış.
Neredeyse maça girmeyecektim.
Bu kadar amatörce bir anlayışa yazıklar olsun.

Engin Türkyılmaz
14.03.2011, 02:21
polis arkadaşlar varsa kusura bakmasın yalız bu maçta polise kinim bin kat daha arttı,mesleklerinin verdiği avantajla bu kadar insanlıklarını kaybetmeleri anlatılır bir şey değil. Evet kavga istemedik isteseydik ederdik, bizim tek düşüncemiz orada bir an önce şu maça girmekdi, onların amacı ise buna ters düşüyordu.

Hasan Cubukcu
14.03.2011, 02:22
la bu kadar rezillik oldu demekki !!!

Allah tan sahaya yansimadi , bunun pesine gidilmeli bence tff protesto da edebiliriz !!

sakin vaz gecmeyin bu davadan !!!

POYRAZ
14.03.2011, 03:24
Polislerin yaptığı hırsızlığıda unutmamak lazım. Biletleri yırtmıyor ve karaborsacılara veriyorlardı.

Polisten çok karaborsacı vardı stadyumun çevresinde.

Bu arada biber gazı sıkan polis Allah senin belanı versin. Hala yanıyor gözüm.

Gecmis olsun renkdas. Sana da, diger haksiz yere suratina suratina biber gazi sikilan diger renkdaslara da.
Refah seviyesine ulasmis ülkelerdeki meslekdaslarindan bu islerinden nasil yürüdügünü bir ögrensinler.
Arkalardan polise yabanci cisim atiliyor ama polis bunun üzerine en öndeki adamin suratina biber gazi SIKIYOR.
Böyle hayvanlarin yüzünden Avrupa ülkelerindeki okullarda Türkiye 3. dünya ülkesi olarak ögretiliyor. Cok onur kirici bir durum. Irak ile ayni kategoride yer aliyoruz bu insan kilikli kara cahil köpeklerin yüzünden.
Ya bir bilet parasi yüzünden anasini bile satacak kadar gözü dönmüs hayvanlara ne demeli? Insanlarin ellerinden biletleri alip baskalarina satiyorlar.
Ya neyse bu saatte cok yazmayayim ben. Bu kara cahil köpekler yasadiklari sürece malesef ülkemizde her alanda böyle seyler olacak.
Nerede hosgörü, nerede saygi, nerede sefkat ve sevgi?

Chiko
14.03.2011, 04:37
En büyük korkum, bir adamin saha girmesi idi.
Kale arkasindan bir TS formali(artik Trabzonsporlu mu, degil mi, orasini bilemem) tribünden inmis, sahaya kosuyordu. Aklima hemen olayli Sivas maci geldi. Böyle 'taraftar'lik olur mu? Olay cikacak, sonunda hükmen maglup olacaksin. Nasil olur da, böyle ortam gerilmis bir zamanda bu tür olaylar icin önlem alinmaz? Tel örgü falan yok....
Düsündürücü.:rolleyes::rolleyes:

Hüseyin Bağdat
14.03.2011, 08:42
İsmetpaşa stadı herzaman rezilliklikle doludur. Kocaelispor taraftarı çok şikayet eder. Bu kadar kalabalık olunca bu sıkıntıların artması kaçınılmaz. Sıkıntı yaşayan bütün arkadaşlara geçmiş olsun...

Celal Demir
14.03.2011, 08:44
isteyen rahatlıkla silah bıçak vs. şeyler sokabilirdi stada itiş kakış gitrdik bende polis arıyorum arama yapascaklar ama nerdeee hepsi arazi olmuş kimse yok. ya biri içeri silah bıçak vs. soksaydı ve birni yaralasaydı yada ALLAH korusun öldürseydi kim verecekti bunun hesabını. böyle rezillik görmedim ben. biz dışarda beklerken biletsizler zaten stadı doldurmuş ama benim merak ettiğim o stada nasıl girdikleri. stdad kapasitesinin çok çok üstünde taraftar vardı orda ALLAH tan bişey olmadı kimseye...

Gökhan Döner
14.03.2011, 09:49
Güzel bir başlık. Stad içerisine girmemiz tam rezillikti. Gökhan Atalay abi sırada nekadar çok araya kaynak yapmayalım uyarılarını yapmasına rağmen maç başlamadan 1,5 saat önce stada girdik ama bizden önce bir biletle 2 kişi giriyordu. Sıra bize geldiğinde biz içeri girdik ve bileti yırtması için görevliye verdik ve bilet yırtılmadan abi bileti polis alıyor diye bir cümleyle karşılaştım. Bizde salağızya yedireceğini sannetti ver kardeşim biletimi diye aramızda atışma başladı ve biletimi tekrar geri aldım. Aama gişelerde resmen tezgah kurulmuş ve takır takır işliyordu. 16500 biletli seyirci 5000 adetten fazla biletsiz seyirci bulunuyordu. Tamamen rezillik.

Gökhan Atalay abi nekadar saha amirlerine şikayette bulunmuş olmasına rağmen hiç bişe değişmedi.

hamucera
14.03.2011, 10:03
Değerli Trabzonspor Yönetimi;

Bu yazı bir şikayet yazısıdır. Öncelikle bunu belirtmek isterim, güzel bir yazı yazmak niyetiyle yazılan yazı değildir.
Son oynanan Kasımpaşa maçında yaşananları, yaşadıklarımızı sizlerin de bilmeniz, biliyorsanız tekrar gözden geçirmeniz ve bundan sonra olacaklara daha tedbirli yaklaşmanız açısından yaşadıklarımı sizlere aktaracağım.
Daha önce İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumunda seyirci rekoru kırdık, peki karşıdan baktığınızda hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama 25,000 kişi kapasiteli doğu tribünden 30,000 civarında seyirci vardı. Merdiven boşlukları tamamen dolmuş hatta bir koltukta 2 kişinin olduğu yerler vardı. Gelelim bu haftaki Kasımpaşa maçına. Bilet fiyatları 30 Tl den başlıyor. Ben maraton tribünden bilet aldım ve 50 Tl ödeyerek aldım. Turnikeden içeri girinceye kadar da içim hiç cız etmedi. Takımımı tekrar göreceğim, galibiyeti yaşayıp sevineceğim, havalara sıçrayacağım, Seyirci olarak gücümüzü göstereceğiz diye hiç düşünmeden bileti aldım. Benimle beraber kuzenim, ve 2 arkadaşım daha bilet aldık.
Kocaeli stadyumuna gittiğimizde olacaklar aslında birazda belli idi. Çünkü bazı kişiler elini kolunu sallaya sallaya turnikeye kadar gidiyordu. Aslında bunun böyle olmaması ilk girişlerde bileti olmayanların kapıya yaklaştırılmaması gerekiyordu. Kapı önünde sıraya girdik, kapı girişi baya bir kalabalık. Birileri sürekli geliyor gidiyor ama sıra çok yavaş ilerliyor, ne olduğunu anlayamadan kapıya kadar ilerledik. O sırada bileti olmayanlar açılın sesleri geliyor ve sürekli gidip gelen bir vatandaş hepimiz gireceğiz merak etmeyin diyor.Sonra tam içeri girme sırası bana geldi,
Elimdeki bileti yakasında görevli olduğuna dair hiçbir kart bulunmayan, orada ne olduğu belli olmayan sarışın birisi biletimi aldı, yanında da polismiydi tam hatırlamıyorum ama bir görevli,tam biletimi okutacak o dışarıda gezen ve “hepimiz gireceğiz” diyen tarafından omzuna dokunularak bilet gönder arkaya dedi.Görevli kartı olmayan turnikedeki görevli bilet yok, çek ellerini sen kimsin falan filan tartışmaları arasında ben turnikeye girdim, girdim ama geçemedim. Turnikenin diğer tarafından bekleyen kirli sakallı serseri kılıklı birisini çağırdı sarışın görevli (görevli kartı yok ama mecburen öyle diyoruz artık). Gel dışarı tam ben geçecekken o çıktı ve ben içeri giremedim. Döndüm biletim sizde dediğimde o görevli tamam dedi, o sırada içerden çıkan ile az önce bilet isteyen arasında bir gerginlik yaşandı ve ben turnikeye girdim. Arkamda birisi bana ileriye doğru baskı yaptı ve kafamı çevirdiğimde kuzenimi gördüm. Peki ne oldu ben ve kuzenim 1 biletle içeri sokulduk, hatta biz gireceğimiz sırada görevli olmayan görevli, yaka kartlı görevlinin elinden biletleri alarak ver şunları sen karışma dedi.
İçeri girdiğimde biletimi isteyecektim ki polisler yakaladı gel buraya diyerek başladı aramaya beni ve kuzenimi, zaten o ana kadar arama falanda yoktu. Sonra biz içeri girdik, bizim bilet ne olduğunu aslında merak etmedim çünkü biliyorum, okutulmayan biletler karaborsada 2 katına satıldı ve bunun sonucu tribünler o kadar kalabalık oldu ki ,koltuklarda 2’şer kişi olmaya başladık. Tribünün en üst sırasındaydık, bizden geriye de koltuksuz alanda 2 sıra vardı, ve onların arkasında kafaların arasından izlemeye çalışan 1 sıra daha, merdiven boşluklarını zaten anlatmaya gerek yok. Peki sayın Yönetim Kurulumuz değermiydi buna, ben şimdi hakkımı nerede arayayım, bunun en büyük suçlusu bana göre yönetimdir. Hatta 4 te açılacak denilen kapıların açılmadığı ve oradaki kardeşlerimize polis tarafından biber gazı sıkıldığı, kapıları açmayacakmısınız insanlar geriliyor diyene tokat atıldığını okuyoruz. Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bundan sonra sizlere nasıl güvenip te takımımın bu şekildeki maçlarına gideceğim. İnternetten bildiri yayınlamak ile sorunlar çözülmüyor sayın yönetim kurulu, sizler de gelip geçicisiniz, yarın sizlerde bizim gibi taraftar olarak kalacaksınız, belki maddi durumunuzdan ötürü rahat maç izleyeceksiniz ama bu olanları da görmezden gelemezsiniz.
Bir başka konumuz da, korsan ürün satışları, rakiplerimizden bir tanesi ismini açıklamaya gerek yok bu konuda oldukça sert davranırken biz ne yapıyoruz hiç düşündünüz mü, Kocaeli’de Ts Club Tır’ı gelmiş, çok güzel bir uygulama ancak eksik olan yanlara ne olacak. Stadyumun her tarafında korsan ürün satışı, atkılar-bereler, stadyumun demir parmaklıkları içinde Tırımız, dışında korsan ürün satışı, hadi bunu geçtim, ya stadyumun içinde olan. Biz burada deplasman takımı değiliz, ev sahibiyiz nasıl olurda elinde korsan yapılmış atkı-bere hatta forma ile tribünde gezip satış yaparlar. Ama işin kolayı bulunmuş ya, değerli taraftarımız kulübümüze destek olmak için maç sonu Resmi Ürün satışı için sizleri Ts Club Tırımıza bekliyoruz diye anons yapmak. Yazık oluyor gerçekten emek sahiplerine bu kulüp için elinden geleni yapanlara yazık oluyor. Umut ediyorum ki bu mail ile ilgili gereken yapılacaktır ve sizlerden bu konu ile ilgili bir geri dönüş beklemekteyim.

bu yazıyı kulübe mail attım.

Atalay
14.03.2011, 10:30
Kulübün Profesyonelleri tıkır tıkır maaşlarını alıyorlar...

Bu işte sorumluluğu olanlar şu anda bacak bacak üstüne atmış kulüpte gazetelerini okuyup çay kahve içiyorlar...

Bizde yırtınıyoruz...

Birdahaki Maça kadar bekleyeceğiz yine aynı sıkıntılar yine aynı işkenceler...

Kulüp para kaybediyor taraftar eziyet çekiyor bunlarında çok umurunda...

Çünkü hesap soran yok...

Sen ben bugün bunun hesabını sormuyorsak soramıyorsak kimse bundan sonra isyan etmesin...

Herkes kulübe bu konuda telefon fax ve mail yağmurunda bulunsun...

Bu konuda sorumluluğu olanlar artık rahat rahat gezemesin istifa etsin yada görevden alınsın...

Beğenmediğimiz aziz yıldırım eziği cezası nedeniyle izmirde oynayacakları maçta tüm kulüp personelini ğişe görevlilerini güvenlik görevlilerini uçaklarla otobüslerle izmire taşımıştı...

Bizimkiler bizi çakallara emanet ettiler...!!

peker61
14.03.2011, 10:40
Oraya giden bütün renkdaşlar heralde aynı sorunları yaşadı ben hayatımda bu kadar rezil bir sıtad görmedim maça 10 dakika kala içeriye zor girdik yediğimiz biber gazıda cabası kimse kusura bakmasın polislere olan kinim iki kat arttı durup dururken milletin gözüne biber gazı sıkmakta ne oluyor ..

esra61
14.03.2011, 10:56
bir heyecanla maça gitdik ama stada girmemiz 1saati buldu.içeri girmeye çalışırken polisler kenarda durmuş çay içiyolar.millet eziliyo,girişde sorun oluyo kimse ilgilenmiyo......ist maça gitdik belki yol uzundu ama daha rahatdı.o kadar para verdik yine rezilliği biz yaşadık...........parayı almasını biliyolar ilgilenmesini bilmiyolar nasıl bi zihniyetdir bu anlamış değilim......

Mustafa ÖZDEMİR
14.03.2011, 11:00
kocaelide hodri meydan grubunun bizim atkıcılardan haraç niyetine 1 er 2 şer atkı alması ayrıca bir rezillikti...

Burçak
14.03.2011, 11:42
Stada girişte polis diyorki üstünde kesici alet var mı yok dedim o zaman geç dedi:D yani olay çıkmaya müsait bir stad açıkçası Kocaeli Emniyetinin denetimi sıfır.

Trabzondaki aramalarda özel güvenlik +1 Ahmet e sorar. çakmak var mı?
var..
verirmisin.
ara bul senin görevin.
:D

Erdinç Dilek
14.03.2011, 11:46
45 dakika yakın bende bekledim kapıda sonra birader abi dedi yandan alıyorlar içeri gel dedi, bi baktım tek sıra halinde medeni bir şekilde girilebiliyormuş stada, girdim de ama orası da bir süre sonra karışmış birden yükleme olunca, sorunsuza yakın geçti diyebilirim maç benim yönümden, hemen yan tarafımda yerde izdiham hala devam ediyordu, sanırım içeri bedavaya girmeye çalışanlar yüzünden bilet alan Taraftar gibi Taraftarlarımızda beklemek zorunda bırakılıyordu

Erdinç Dilek
14.03.2011, 11:50
En büyük korkum, bir adamin saha girmesi idi.
Kale arkasindan bir TS formali(artik Trabzonsporlu mu, degil mi, orasini bilemem) tribünden inmis, sahaya kosuyordu. Aklima hemen olayli Sivas maci geldi. Böyle 'taraftar'lik olur mu? Olay cikacak, sonunda hükmen maglup olacaksin. Nasil olur da, böyle ortam gerilmis bir zamanda bu tür olaylar icin önlem alinmaz? Tel örgü falan yok....
Düsündürücü.:rolleyes::rolleyes:
o adam neyi düşündü bilemiyorum yani sadece bizim mi eğlenmeye hakkımız var oraya kasımpaşa taraftarıda geldiyse tabiki eğleneceklerde onlar, ders almamışız demek ki, ya hakem tatil etse maçı herhalde dedim avni akerde kaybedilen puanlara bakınca sahaya gireyimde birkaç maç dah aceza alsın takımda deplasmanda kalsın nasıl olsa deplasmanda daha iyi performans sergiliyor onu düşünerek atlamıştır sahaya.

hamucera
14.03.2011, 11:51
kocaelide hodri meydan grubunun bizim atkıcılardan haraç niyetine 1 er 2 şer atkı alması ayrıca bir rezillikti...

içerideyken bir tanesi de gelmiş bize diyor ki ben Kopcaeli'liyim ama Trabzonspor için maça geldim, 40 lira bilet parası verdim bari bir atkı vein diye,

ulan geri zekalı 40 liralık biletmi vardı. ya hele o hodri meydan lılara acayip sinirlerim bozuldu, bağıracak hevesimi de onlar kaçırdı işin aslı maratonda.

Kulübe göndermiş olduğum maile şimdi cevap geldi, ilgili birime aktarılmıştır. Ama bunun peşini bırakmayı düşünmüyorum bakalım tekrar atacağım maili ilerleyen zamanlarda cevap gelmezse bu konu ile ilgili ne yaptınız diye.

İskender
14.03.2011, 12:04
Otoban tarafından içeriye giren son kişiydim, artık öyle bir hal almıştı ki Turnikeden değil kapıı açtılar içeri girdik...

Önümde olan ve can havliyle sıkıştırdığım arkadaşlardan özür dilerim...

Gerçekten rezillik idi çoluğuyla eşiyle gelenlere çok üzüldüm, tek kapı yüzlerce kişi hadi gir içeri...

bkandil
14.03.2011, 12:22
Biz bu kafayla daha çok itilip kakılırız...

Taraftarını bu tip bir rezilliğe iten onu insan yerine koymayan itin köpeğin çakalın koynuna yollayan anlayışı iş bilmezliği lanetliyorum..

Bu konuda en büyük suçu Kulüp vede onun profesyonel çalışanlarıdır...

Bu kulübün müdürü Sinan Zengin halkla ilişkiler sorumlusu Altuğ Atalay derhal bu rezilliğin hesabını vermeli...!!

Adamların keyfi yerinde, cumartesi oynanacak maçın tüm biletleri cuma günü tükenmiş, alacağı parayı almış, gerisinin ne önemi var onlar için.

-Hasılat tamam mı?
-Tamam...

Gerisi kıyamet olmuş ne yazar...

onur kurtarmış
14.03.2011, 22:41
siz bayabi gerginlik yaşamışsınız . Maraton tribününde sorun yaşamadık tek sorun 1 biletle 2 kişi girenler oldu onlarda cok nadirdi. Aramada yapıldı bi sorun olmadı.

gerçek
14.03.2011, 22:48
tek kelime ile rezaletti.. çok ucuz yırttık... Çoluk çocuk insanlar büyük risk atlattı... Yahu saha içinde seyretti bir sürü insan olmaz böyle birşey...

Sezer Soykan
15.03.2011, 01:19
arkadaşlar bu bize yapılmış bişey değil burada herzaman yaşanan olaylar bunlar. ben bile buralı olduğum halde şu maçı kazasız belasız nasıl atlatırım diye düşündüm.paranla bu kadar rezil olduğun başka bi yer yoktur eminim.

serkansdkasma
15.03.2011, 04:26
Ne yani bilet almaya gücü yetmeyenler bu takımın maçını izlemiyecekmi ülkenin 4 bir tarafından otobüsler kalktı bu maça biletsiz şekilde bu şekilde girileceğini olacağını herkez biliyordu güvenlikçisinden polisine kadar herkezle konuşulmuş anlaşılmıştı maçtan önce turnike bizim taraftarımız bileti okuttu o biletle 1e3 şeklinde girildi stada 1 kişi bile dışarda kalmadı biletli biletsiz şimdi burda yok biletsiz giriyorlar rezillik yok bilmem ne diyenler o sırada bize engel olmaya çalışşalarda sanaldan laf yapmayla olmaz bu işler

POYRAZ
15.03.2011, 05:24
Ne yani bilet almaya gücü yetmeyenler bu takımın maçını izlemiyecekmi
Hayir izleyemeyecek. Izleyememeli.
En azindan stadyumda izleyememeli.

Ömer Yüce
15.03.2011, 08:27
Ne yani bilet almaya gücü yetmeyenler bu takımın maçını izlemiyecekmi ülkenin 4 bir tarafından otobüsler kalktı bu maça biletsiz şekilde bu şekilde girileceğini olacağını herkez biliyordu güvenlikçisinden polisine kadar herkezle konuşulmuş anlaşılmıştı maçtan önce turnike bizim taraftarımız bileti okuttu o biletle 1e3 şeklinde girildi stada 1 kişi bile dışarda kalmadı biletli biletsiz şimdi burda yok biletsiz giriyorlar rezillik yok bilmem ne diyenler o sırada bize engel olmaya çalışşalarda sanaldan laf yapmayla olmaz bu işler

Engel mi olmadık. Bir kabadayı gibi diklenen heriflere yeterince dik durdum. Fiziki müdahele mi olması lazım illaki??? Senin bu yaptığın suçtur. Ve bu suçu da görmezden geliyosun. Parası olmayan girmiyecek kardeşim. Ben oraya ne emekler harcayıp nerelerden geldim. Üstüne üstük bi de dayak yiyecektim. Yok ya oh ne ala memleket. Paran yoksa toplanıp kulüp büyüklerinden yardım istiyeceksin. Ben param olmadığı zaman gitmiyorum. Yapacak birşey yok...

Alper Calik
15.03.2011, 09:06

Siz ne demek istiyorsunuz?
Ben de kalkıp sizin evin önüne gelsem, "O kadar yoldan geldim, arabanızın anahtarını evinizin tapusunu rica edeyim" desem, verecek misiniz?

Bu ne biçim zihniyettir? Biletiniz yok ise stadyumda izleyemeyeceksiniz. Gayet basit.

Hadi diyelim ki 1 bilet ile 2-3 kişi girmek istiyorsunuz ? Peki biz biletli insanlar sizin yüzünüzden nasıl oluyor da 1.5 saat eşimiz çoluğumuz çocuğumuzla bekleyip ezilme tehlikeleri atlattık. Rezillik diz boyu. Ne imiş, birileri biletsiz girecek diye bizi içeri almadı oradaki kendi taraftar çetemiz ve diğer çeteler !

Yazıklar olsun böyle taraftarlık anlayışına. Bizim biletimizle bize eziyet edildi.

Hayret birşey.

Hasan YAYLI
15.03.2011, 10:43

Duygu sömürüsü yapmayın burada,paran yok oradan buradan otobüslerle kalkıp geliyorsun anarşist gibi sonrada millete dayılanmak hakkın sanıyorsun...heryerde aynı şeyleri görmek zorundamıyız biz...Trabzon sizinle rezil oluyor,bu takımı desteklemeye yakışıyorsunuz.....Salaklar bu maça para verdi girdi,biz bir otobüs adamı tek kuruş vermeden soktuk diye gurur da duymuşsunuzdur ....

Şimdi biz bunları yapmassak deplasmanda takımı destekleyen kalmaz sanıyorsunuz değil mi,sizin yüzünüzden maça giden sayısı yerlerde...Bunları söylüyoruz ama anlayacak nerede....

Atalay
15.03.2011, 11:42
Vallahi yorumları okuyunca insanın şevki kırılıyor...

Eziyete her kulvarda çoluk çoçuk hakediyoruz herhalde!!

barisb
15.03.2011, 11:58
saha kenarında yakasına bir şekilde görevli kartı bulmuş zil zurna sarhoş tipler vardı. sürekli tribünlere birşeyler söyleyip sataşıyorlardı. kocaeli güvenlik ekipleri bir şekilde bu adamları kolluyordu ya anlamadım. neyseki kazasız atlattık.

Hasan Habip Özbay
15.03.2011, 12:06
inanılmaz bir skandal giriş oldu arkadaşlarımıza biber gazı sıkıldı itiş kakış daha sonra kapıların açılması tam bir rezillik kapıların ilk açıldığında bir polisin cüzdanının çalınması herşeyin başı oldu

Emre EFENDİOGLU
15.03.2011, 13:39

Bravo harika bir taraftarsın! Sen olmasan nasıl destekleyecektik takımı orada! Orada küçük çocuklar ezilme tehlikesi nasıl yaşacaktı! Sana kim dedi biletin yokken Trabzondan gel diye, olimpiyat stadı mı orası? Sen ve senin gibiler yüzünden yan yan izledim maçı!

HDanışmaz
15.03.2011, 18:29
ben maça gitmedim ama maça giden arkadaşlarım var ve bunlardan bir tanesi ayağından ameliyat olduğu için fazla para veririm numaralıdan alıp rahat şekilde oturarak izlerim düşüncesiyle 350 km yoldan maç için gitti.ama para vermeden maçı izlemeyi kendinde hak görenlerin yüzünden maç boyunca ayakta ve sıkışık bir vaziyette maçı izlemeye çalıştı...

Ayşe Aygün
15.03.2011, 22:30
O sırada yaşadığım ezilme tehlikesi ve itiş kalkış,sıkışıklıkla şunu çok iyi anladım ki bu ülkede Futbol seyircisine insan gözü ile bakılmıyor.Taraftar olduğumdan ilk defa orda nefret ettim.

LANGARA
15.03.2011, 22:48
arkadaşlar bir de bilmem fark ettiniz mi polis başlangıçta bizi aramadı sonra tribünlerde üstünkörü bir arama oldu. tribünde taraftar arandığı nerede görüldü. aranmadığımızı fark edince tribünden inerek bir polisin yanına gittim ve bizi niye aramadınız burada birine bir şey olsa bunun hesabını kim verecek dedim adam gevrek gevrek gülerek bilmem dedi bana sonra federasyon yetkilisine söyledim ben de ona kızıyorum nasıl aramazlar insanları dedi. bu olaydan sonra aradık demek için aradılar insanları

Erdinç Dilek
15.03.2011, 22:51
O sırada yaşadığım ezilme tehlikesi ve itiş kalkış,sıkışıklıkla şunu çok iyi anladım ki bu ülkede Futbol seyircisine insan gözü ile bakılmıyor.Taraftar olduğumdan ilk defa orda nefret ettim.
erken geleydim maça, bileti erken teslim alaydım senden, rahat rahat sıra geçip içeri girerdin sende.. Benimmm yüüüzzüümmdddeeennn, beeniimm yüzzüümmddeeenn:))(Babam ve oğlum filmden alıntıdır:))

Sami Kuk
15.03.2011, 22:54
Ben bunu Trabzon-Kayseri macında yasadım..Kale arkası deniz tarafından Bjk macına bıle son 20 dk kala cok rahat girdim ,Kayseri macında ise cok gec gırdım hatta 1 gölü göremedim:)..Turnikelerden biri bozulmustu 2 saate yapamadılar yüklendik diğerine adamlar önden hop gecıyodu sıraya.Ama nasıl sövüyorlar o atlayanları böyle bir sövme yok:) Polise dedık güvenlipi sağlasana banane falan diyor.

Mucahid Erdogan
16.03.2011, 00:25
orda kocaelıde yasadıgımızı bı bız bılırız bıde bızım le olanlar :D

serkansdkasma
16.03.2011, 00:27
Beyler yorumları okudumda çoğunuz bu işe rahat izliyememe koltugunda oturamamadan , itiş kakışdan sıkışma tehlikesinden bahsetmiş ulan utanıyorum bazen biz her deplasmana en aşa 30 saat koridorlarda gidip geliyoz maç boyunca 90 dk bağırıyoz burdaki beyefendilerde stada girerken sıkışmış ama bu şehir bu taraftar tribün kültürünü öğrenecek bir gün o güne kadar devam ....

Kul
16.03.2011, 00:28
inanılmaz bir skandal giriş oldu arkadaşlarımıza biber gazı sıkıldı itiş kakış daha sonra kapıların açılması tam bir rezillik kapıların ilk açıldığında bir polisin cüzdanının çalınması herşeyin başı oldu

Hasan abi dayadın bize suyu daha fena yandım bilesin.. :)

O polisin gülerek biber gazını sıkışını ve 2 elimde bayrakla yediğim biber gazını unutmayacağım..

Tolga
16.03.2011, 02:10

Beyler yorumları okudumda çoğunuz bu işe rahat izliyememe koltugunda oturamamadan , itiş kakışdan sıkışma tehlikesinden bahsetmiş ulan utanıyorum bazen biz her deplasmana en aşa 30 saat koridorlarda gidip geliyoz maç boyunca 90 dk bağırıyoz burdaki beyefendilerde stada girerken sıkışmış ama bu şehir bu taraftar tribün kültürünü öğrenecek bir gün o güne kadar devam ....

Öyle bi dünya daha yok.Banane senden.Ben biletime para vermişim arabama benzin koymuşum evladımı-kardeşimi-anamı-kız arkadaşımı getirmişim sen orada rezillik yapıyorsun ve utanmadan birde burada deplasman kültürü vs artislik yapıyosun.

Deplasman kültürü hayvanlık değildir.Polisle madem anlaşılmış benim senden önceliğim var.Neymiş yoldan gelmişmiş.Ben stadda mı yaşıyorum.Ben biletimi aldıysam benim girmem gerekir.Sonra deplasmanı hayvanlık yapan bi yaratık polise çakmak atar bozuk para atar poliste odun gibi biber gazını gelir bana sıkar.

30 saat koridorlarda takılıyormuş.Ulan insanoğlu modernleşmeye çalışıyor sen bu şehir deplasmanı öğrenecek diyosun.Deplasmana gidilip insan gibi sıra olup içeri girilse ( madem polisle anlaşılmış benden sonra veya ayarlanan bir saatte içeri girilse ) deplasman yapılmış olmayacak mı ?

Benim böyle taraftarım olmaz olsun.

mutluhayri
16.03.2011, 12:38
Öyle bi dünya daha yok.Banane senden.Ben biletime para vermişim arabama benzin koymuşum evladımı-kardeşimi-anamı-kız arkadaşımı getirmişim sen orada rezillik yapıyorsun ve utanmadan birde burada deplasman kültürü vs artislik yapıyosun.

Deplasman kültürü hayvanlık değildir.Polisle madem anlaşılmış benim senden önceliğim var.Neymiş yoldan gelmişmiş.Ben stadda mı yaşıyorum.Ben biletimi aldıysam benim girmem gerekir.Sonra deplasmanı hayvanlık yapan bi yaratık polise çakmak atar bozuk para atar poliste odun gibi biber gazını gelir bana sıkar.

30 saat koridorlarda takılıyormuş.Ulan insanoğlu modernleşmeye çalışıyor sen bu şehir deplasmanı öğrenecek diyosun.Deplasmana gidilip insan gibi sıra olup içeri girilse ( madem polisle anlaşılmış benden sonra veya ayarlanan bir saatte içeri girilse ) deplasman yapılmış olmayacak mı ?

Benim böyle taraftarım olmaz olsun.

sonuna kadar katılıyorum.. ahlaksızların maçta işi yoktur.. hele hele bilet almamış ahlaksızların hiç yoktur.. isterseb deplasmana git istersen uzaya git ordan izle.. yeriniz yok abi..

Fatih Öztürk
16.03.2011, 13:04

arkadaşım ne kadar saçma konuşmussun.ben 2 senedir takımımın kaçırdığım deplasmanı yok,gidip paşa paşa tezahüratımızı yaparız küfürün en azını hatta küfür etmeden maç tamamladığımız deplasmanları biliyoruz.onlarca arkadaş var cefakar böyle.ne yani biz taraftarlık nedir öğrenemedikmi. medeniyet bize ulaşmadımı acaba diye düşünüyorum bazen!ne demek itiş kalkış!
alışmışsınız bedava bilete bedava yemeye içmeye nede olsa.
biz cebimizden karşılayalım.nede olsa biz Trabzonsporun enayi taraftarlarındanız.

peker61
16.03.2011, 13:18
Bazı arkadaşların yorumlarını okuyorumda bilet aldığımız için nerdeyse suçlu olucaz bu nasıl mantıktır biletin yoksa izlemeyeceksin yada bileti olanların hakkını gasp etmeyeceksin ondan sonra girebiliyosan gir..

Fatih Solmaz
16.03.2011, 13:27
adın serkan heralde.sen sunu mu diyorsun.bizim gibi gidenler taraftar siz değilsiniz. o zaman Trabzon'un taraftarı 200 300 kisi. fbliler cok az diyorlar. 80 milyon adamlar tıpkı senin kafa gibi.

Ayşe Aygün
16.03.2011, 14:06

Arkadaşım o yazanlardan şikayet edenlerden biride benim.Bayan halimle kaç deplasman yaptım hatırlamıyorum.Ama her gittiğim maça kendi kazandığım helal paramla bilet alıp ve masraflarımı karşılayarak gittim.Ve eğer bu takımı desteklemek için o kadar yol kaydetiysem ve bir emek harcadıysam insan gibi muamele görmeliyim.Ne o sırada ezilmek ne biber gazı yemek nede otobus kolıdorunda uyamak isterim.Eğer zaten kendi imkanlarınla ve paranla gidyorsan kolıdorda uyumazsın.
Taraftarlık neyse bunu en iyi şekilde yerine getiriyorum kendi adıma.Kimseden Trübün kültürü öğrenecek değilim ve değiliz.

Hüseyin Bağdat
16.03.2011, 16:23

Tribün kültürünü bir tek siz bilirsiniz. Biz taraftar bile değiliz...

Biletsiz içeri girmek,işine gelmeyene saldırmak,küfretmek tribün kültürüyse ben almayayım, sizde kalsın...

Hüseyin Sahtiyan
16.03.2011, 17:12
arkadaşlar bir de bilmem fark ettiniz mi polis başlangıçta bizi aramadı sonra tribünlerde üstünkörü bir arama oldu. tribünde taraftar arandığı nerede görüldü.

Sanırım bir polis silahını kaybetmiş veya düşürmüş. İçerde insanların aranma sebebi oydu.

Emin Danışmaz
17.03.2011, 00:09
Kaldım TRABZONLU GENÇLERİN arasında,
uşaklar dedim biletiniz var mı_?Ne bileti abi biz bilet almayız ki,birazdan kapıyı kıracağız dediler,kaldık yaa aralarında bi arbede koptu benim göz yanmaya başladı ne oldu derken başladı meğersem serefsiz polis biber gazı sıkmış,laa benim ne işim olur biberle falan derken anladım ki arada gümbürtüye gitmişim.Biraz da avantaj olmadı dersem yalan olur bu biber gazı bana.Yakaadım polisi beni derhal içeri alın dememe kalmadı soluğu turnike de aldım kalabalığı yararak,bilet soruyor turnikede ki,laaaa dedim ne bileti mileti bişey diyecem biletine şimdi kasap et derdinde koyun can,bilet yok dedim bileti soruyorsan o biber sıkan polise verdim diye kinaye yaptım.

Hasan YAYLI
17.03.2011, 00:23
Bizi bu neidüğü belli olmayan adamlardan kurtar Yarabbi,muhtemel hemşehrim olan bu insanlardan utanıyorum.....Bilete para veren,normal insanlar gibi maça gelip giden,stadda da kendi arasında kavga etmeyenler ahmak kavga edenleri kınayanlara tehditler savuranlar baba taraftar öyle mi....

Otobüsün kolidorunda nereden gelip nereye gittiğin umrumda değil,o otobüslerde neler tüketildiğini de iyi biliyoruz...Birde akıl vermiş bu insanlar tribün nedir öğrenecek diye,gerçek taraftar olmak için senin gibi mi yapmalıyız....yazık gerçekten yazık...

hamucera
17.03.2011, 20:17

eğer ki benim alamadığım biletimle içeri giren varsa ve bunu kullanarak beni enayi yerine koyuyor sa ki yapıyorlar, iki elim yakalarındandır. onların belki bunu umursama derdi yok ama umursama zamanı gelince iş işten çoktan geçecektir.

Tunay ERDEM
17.03.2011, 20:42
vaybe, bilet aldik enayi olduk.

Bıyıklıoğlu
17.03.2011, 20:47
@serkansdkasma
Size "Deplasman Kültürü" 'nü kim öğretiyor bilmiyorum ama yanlış öğrettikleri kesin...

"Deplasman Kültürü" 'nü öğren,sonra gel tartışalım bu konuyu.

Emin Danışmaz
17.03.2011, 21:27
Sen ve senin gibilerin yuzunden zaten bu karmasalar oluyor , biletini alsaydin adam gibi onceden cokmu kotu olurdu ?

Sen önce benim gibi olmayı öğreneceksin,bu takımın uğruna km hesap etmeden menfaat gözetmeden destek vereceksin buradan destekli sallamayacaksın.
İyi oku orayı,anlatmak istediğimi iyi algılamaya çalış,bilet varken biletimi vermediğimi anlattım orada,sen de benim gibi yeseydin biber gazını bakalım ne yapardın orada,başlardın aşağıdan ykarı sıvazlamaya yorum yapıyorum diye buraya yazı yazma,ne anlatma kistediğimi iyi süz ve buraya yorum yaz.

SADECETRABZON61
17.03.2011, 23:11
Deplasman Kültürü Olsa ne Olcak Taraftar Kültürü Olmadıktan Sonra..
Avni Akerde her kafadan ses çıkar deplasmanlarda her kafadan bir ses çıkar Ne zaman Bu işe Son vericek Acaba Taraftar olarak kendilerine isim çıkartan İnsanlar (!)

Emre EFENDİOGLU
17.03.2011, 23:27
Birak bu benim kadar km yaptinmi muhabbetini ben trabzona 4000km mesafedeyim ve bu yil toplamda 1'i istanbul olmak uzere toplamda 3 maca gittim harcadiklarimda artisi , yani senin 10 yillik km'leri toplasan yine benim 3 mactaki km kadar yapmaz.. Taraftarligida km ile olcmen ayrica cok aptalca bir dusunce , yazdigin yazida biletin oldugunu soylemiyorsun biletiniz varmi diye sordugunu ve karmasadan yaralanip seninde girdigini anlatiyorsun.. Turkce okuma ozurlumuyuz sence, senin gibi belesci karmasaci taraftar olmaz olsun !!

Tamam kalp kırmanın anlamı yok, Emin abide bileti olan biriymiş yani bedavadan maç izlememiş orada (sadece mesajda bileti olduğunu belirtmemiş). Emin olun burada olan herkes en az herkes kadar Trabzonsporludur.

Hasan YAYLI
17.03.2011, 23:31
Tamam kalp kırmanın anlamı yok, Emin abide bileti olan biriymiş yani bedavadan maç izlememiş orada (sadece mesajda bileti olduğunu belirtmemiş). Emin olun burada olan herkes en az herkes kadar Trabzonsporludur.

Ya kinaye yaptım diyor ya,polise verdim diye...Polise kızınca gözleride yanıyorken sana bilet mi vericem diyor görevliye...Bileti var Emin abinin yanlış anlaşılmaya da müsait yanlız cümlesi de ..... Şimdi herkes sakin olsun :)

Emin Danışmaz
18.03.2011, 11:56
İngiliz arkadaş anlama özürlü olduğu için sazan gibi dalmış ben abisi olarak onun demek istediklerini anlıyorum lakin kendisi beni tanımadığı için çok da görmüyorum.

Puki61@Bu hafta ki maça gitmiyorum neden biliyormusun biletim yok.

lazoli06
18.03.2011, 13:41
İngiliz arkadaş anlama özürlü olduğu için sazan gibi dalmış ben abisi olarak onun demek istediklerini anlıyorum lakin kendisi beni tanımadığı için çok da görmüyorum.

Yalnız abi yazdıklarından arkadaşın anladıkları çıkıyor.

Emin Danışmaz
18.03.2011, 14:53
Yalnız abi yazdıklarından arkadaşın anladıkları çıkıyor.

Bizler tez canlı insanlarız abisi,benim anlatmak istediğimi herkes anladı da burada bir tek bu kardeşi mi anlamadı.Ben kaz dedim sen göle bak :)

Recep Alkan
18.03.2011, 15:10
Kocaeli de hiçbir düzen yoktu. Ben bu kadar berbat, bu kadar basiretsiz, bu kadar eziyetli bir maça girdiğimi hatırlamıyorum. Kadın erkek ayrımı yapmak istemem ama erkek olduğum halde o stada ayaklarım yere değmeden girdim ve stada girdiğimde saat 18:50 idi. İçeri girdim bulduğum ilk yerde durdum istiklal marşı okundu ve maç başladı.

Kısacası maç önünde statta olanlara dışaradı küfrederek eşlik etmeye çalışıyorduk.

Biletlerimiz saat 17:20 gibi geldi, mecburen girişimizde geç oldu. Kapılarda ki turnikeler dönmüyor bile, herkes içerilere duvarlardan tırmanıp, dışarıda bileti olmayanlara bilet atıyordu. Kısacası ömrümde ilk kez biletli olduğum için kendimi enayi gibi hissettim.

Bu şekilde içeri alımların bitmeyeceğini içerde ki görevliler alayınca kapılar full açıldı, işte o zaman ezilme tehlikesinin sadece açlık çeken ülkelerde olamayacağını da anladım. Millet o kadar bunalmış, o kadar lanet etmişti ki, kapı önü tartışmaları nerede ise kavgaya dönüşecekti.

Kısacası giriştede çıkışta da çok büyük sıkıntı çektik.

Bu arada maç sonu gördüğüm bir olay sinirlerimi zıplattı.

Ön yolun trafiğinden kaçındığımız için arka yoldan çıktık. Trafik orada da tıkanınca mecburen beklemeye başladık, yol kenarında bira içen bir serseri elinde ki birayı sallaya sallaya köpürttü ve önümüzde içinde iki kişi bulunan araca doğru fışkırttı. Olayın muhatabı biz olmadığımız için ses etmedik, biraz tartışmalar oldu ama trafik açılınca herkes yoluna devam etti.

Ne cesarettir anlamadım ama o araba bizim arabamız olsaydı...

Neyse, öyle yada böyle geçti artık...

Ömür Karadeniz
18.03.2011, 20:02
Bunu söylemekten utanıyorum ama Trabzondaki taraftarlarımızın %70ine yakın kısmı cahil.Bilgili,kültürlü taraftarımızın sayısı oldukça az.Aynı çileyi biz avni akerdede yaşıyoruz.İnsanların birbirine saygısı yok,dövüşmek için senin en ufak bir hatanı bekliyorlar.Sadece maçta değil heryerde.Dolmuş,banka,alışveriş kuyruğu...

Tolunay Abdioğlu
18.03.2011, 20:34
10-15 kişi kapıyı tekmeliyor diye,kapıyı açıp ;

-Ne vuruyorsunuz lan kapıya,

diyen polis abimiz sayesinde 100'ü aşkın biletsiz insan girdi benim olduğum kapıda.

Tolga
19.03.2011, 01:00
Bunu söylemekten utanıyorum ama Trabzondaki taraftarlarımızın %70ine yakın kısmı cahil.Bilgili,kültürlü taraftarımızın sayısı oldukça az.Aynı çileyi biz avni akerdede yaşıyoruz.İnsanların birbirine saygısı yok,dövüşmek için senin en ufak bir hatanı bekliyorlar.Sadece maçta değil heryerde.Dolmuş,banka,alışveriş kuyruğu...

Buraya katılıyorum.Daha 14 yaşımdayken PTT'den para göndermeye gittim Akçaabat'ta.PTT görevlisi durup dururken bana bağırarak konuşmaya başladı.Sonra bende heyecan ve korkuyla alıcı ve gönderenlerin ismini birbirine karıştırdım.Herif utanmasa dayak atıyordu bana.

Ama yine işe bakın ki görevlinin bağırmasından rahatsız olan bi abim görevliye ne bağırıyosun ufacık çocuğa deyip sözlü sataşma vs çıkarmıştı.Çok meraklıyız abi :confused:

UmutBaykan
19.03.2011, 11:37

Bende gitmiyorum abi,biletim yok :)

Travelair
19.03.2011, 11:48
Adam bir de iddia ediyor herkes ayarlanmıştı biletsiz girmek için diye. Hem suçlu hem güçlü. Yok mu buna bir son verecek?

Travelair
19.03.2011, 11:54
Eğer İstanbul Olimpiyat'taki ve Kocaeli'ndeki iddia edilen biletsiz girişlere göz yumulursa burası korkarım bir para kapısı haline gelir ve çeteleşme oluşur. Düşünebiliyor musunuz örneğin bir telefon: "Usta şu Trabzon'daki maçı 2 taş atın sahaya, olmadı sahaya girin kulübün sahası kapansın, biz burda düzeni kurduk işleri halleder parayı kırışırız. Var mı böyle düzen? Önlem alınması lazım.

Emin Danışmaz
19.03.2011, 12:01
Bende gitmiyorum abi,biletim yok :)

:):):):):)

Çağatay_
19.03.2011, 12:05
Abi inanır mısın, o Kocaeli maçında 100 yılın futbol felaketi yaşanabilirdi.

Biletsiz girilen, 2'ye 1 girilen çok maç gördüm.Ama hiç arama yapılmayan bir başka maç görmedim.Tamamen şans..

Ve o maçta rakipler rahatlıkla bir tezgah kurabilirdi bize.

Ucuz atlattık !

Bahsettiğin çete ise orada çoktan kurulmuş..

61_Hasan_69
19.03.2011, 12:07
Abi inanır mısın, o Kocaeli maçında 100 yılın futbol felaketi yaşanabilirdi.

Biletsiz girilen, 2'ye 1 girilen çok maç gördüm.Ama hiç arama yapılmayan bir başka maç görmedim.Tamamen şans..

Ve o maçta rakipler rahatlıkla bir tezgah kurabilirdi bize.

Ucuz atlattık !

Bahsettiğin çete ise orada çoktan kurulmuş..

yok ya biz grupça olimpiyat stadındaki maçtada aranmadık.. bu maç zaten söylemeye gerek tamamen rezaletti..özellikle açık kale..

Çağatay_
19.03.2011, 12:45
Ben Olimpiyat'ta hep arandım, demek orada da bu tip şeyler oluyor.