PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şampiyon olamazsak ne olur?

Ahmet Karadeniz
12.03.2011, 10:47
Herkes şampiyonluğa kitlendi, peki ya şampiton olamazsak? 96 sezonunda şampiyonluğu kaçırdıgımızda takımın nasıl çöktüğünü herkes biliyor. Hatta o kadar kötü duruma gelmiştik ki artık Trabzonun şampiyonluğa oynayamayacagı karadeniz efsanesinin bittiği, 4 büyüğün degil 3 büyüklerin kaldığı söyleniyordu, ama şimdi eskiden olduğu gibi. bizle oynayan takımlar tatil yerine gelmiş gibi sevinen degil korku veren bizle oynarken çekinen takım olmayı başardık. Eğer bu sezon şampiyon olamazsak takımın 96'da ki yaşadıgı durumu yaşaması çok yüksek bi olasalık, ama bu durumu tersine çevirecek olanda BÜYÜK TRABZONSPOR taraftarının elindedir. Sorulacak soru şu: Şampiyon olmaksak 96'daki yaşadıgımız depremi nasıl engelleyebiliriz?
Trabzonspo'ru şampiyon olmadı diye harcatmayalım. 96'da yaşadıgımız psikolojiyi tekrardan yaşamayalım sonrasını düşünelim bi 10 sene daha Trabzonsporumuzun çöküşten çıkmasını beklemeyelim. Bu sene olmadık talihsizlikler yaşadık ama inşallah seneyede bu yarışın içinde olacak demeliyiz.

(Not: Bu konuyu açmalımıyım açmamalımıyım diye çok düşündüm şampiyonluğa giderken böyle konu mu açılır diyen de olacak, belki sen Trabzonsporlu bile degilsin diyen olacak. eleştirilen çok büyük olacagını düşünüyorum. bunlara rağmen bu konuyu açmak istedim, şimdi açmak şampiyon olmadıktan sonra açmaktan bize daha yarara sağlar. Yönetici arkadaşlarımızdanda hassasiyet bekliyorum bu konuyu lütfen kapatmayın.)

Ömer Yüce
12.03.2011, 10:50
Takımı neden sevenleri görmüş oluruz bence...

İlker Akçay
12.03.2011, 10:52
Açıkçası notunda belirttiğin şimdi bunun yeri mi diye düşünenlerdenim...Pozitif düşünmek lazım..Sinerji diye bir durum var ve bir gerçek...Hiçbir şey değişmeyecek yine bu Arma'nın peşinde her yere gidecez...Şahsına yönelik algılama ama böyle başlıkların hepsinin gereksiz olduğunu düşünüyorum...

mda61
12.03.2011, 10:53
Haklısın, duyarlı olmak zorundayız ama '' Ya olamazsak '' düşüncesiyle hareket edersek zaten olamayız.

İnanmalıyız, mutlu sona biz ulaşacağız. Ulaşamazsak mı ? Canları sağolsun.

iskenderunlu
12.03.2011, 10:53
İstanbul'a yenilmiş oluruz ve yıkılırım

Ömer Yüce
12.03.2011, 10:54
Biz Takımı Şampiyon olsun diye sevmedik diye defalarca söylüyoruz. Bu takımı bu ülkede ayıran en büyük neden Kurulduğundan beri İstanbul takımları ve medyasına verdiği savaşlarla şampiyonluğu tıranklarıyla kazıya kazıya kazanmasıdır. Şampiyon olmasak bile bu seneki duruşumuz bence en güzeli...

Yunus Emre SEYHAN
12.03.2011, 10:56
Görende her sene şampiyon olduğumuzu sanacak.

Mert67
12.03.2011, 10:57
Şampiyon Oluruz...

Ahmet Karadeniz
12.03.2011, 10:58
degerli rekndaşalarım bende şampiyonluğu yürekten istiyorum ve maçları nasıl izledigimi görsen içimdeki coşkuyu şampiyonluk özlemini anlarsınız diye düşünüyorum her Trabzonsporlu gibi, ama bu konuyu açmakdaki sebeb bu sene şampiyon olmazsak 96'daki psikolojiyi takıma nasıl yansıtmamayız bi 10 sene daha geri gitmemeliyiz seneye bu lig gene oynancak eger bu buyu bozulmazsa ben inanıyorum gene şampiyonluğa oynarız gene bu heyacanı yaşarız fakat o 96 daki çöküşü takımın durumunu herkes biliyor tekrar aynı acıları yaşamayalım. bunun için bu konuyu erkenden açmak istedim.

Ali YİĞİT
12.03.2011, 10:59
Canları sağolsun diyip bir daha ki seneyi yine umutla bekleyeceğiz :)

İlker Akçay
12.03.2011, 11:01
Ahmet,iyi niyetinden şüphem yok kendi adıma,ortada bir gerçek taraftar artık çok daha bilinçli 96'ya göre 2004'e göre..Elbette hala herşeyi yıkmaya çalışanlar çıkacaktır ama sağduyu sahibi kesim şimdi çok daha fazla ve bu sefer izin vermeyiz öyle bir olaya...Sadece söylemek istediğim şimdiden bunları düşünmeyelim,bunu düşünmek şu şartlarda bizim psikolojimizi kötüleştirmekten başka bir işe yaramaz düşüncesindeyim....Söylediğim gibi kendine yönelik anlama genel düşüncem bu...

Mustafa Umut
12.03.2011, 11:02
Haklısın, duyarlı olmak zorundayız ama '' Ya olamazsak '' düşüncesiyle hareket edersek zaten olamayız.

İnanmalıyız, mutlu sona biz ulaşacağız. Ulaşamazsak mı ? Canları sağolsun.

Katılıyorum Dorukhan.İnanmak başarmanın yarısıdır.
Ayrıca taraftar olarak en iyi bildiğimiz şey ''sabır'' değil midir zaten.
Şampiyon olamama ihtimalimizi düşünmememiz lazım bi 12-13 hafta daha...Mutlu son böyle gelir ancak..

Helvacı61
12.03.2011, 11:02
saçma bir başlık, kimlik değişecek halimiz yok . biz şampiyon olsak ne olur? onu düşünmeliyiz. büyük hedeflere büyük hayaller kurarak ulaşılır. oturup ağlamak bize yakışmaz. nerde hata yaptık diyeceğiz.

BALKAN 06
12.03.2011, 11:03
madara oluruz,
hele hele 9 puanı kapattırıp olamıyorsak bizi bi 10-15 sene daha geriye götürür...

Ahmet Karadeniz
12.03.2011, 11:08
madara oluruz,
hele hele 9 puanı kapattırıp olamıyorsak bizi bi 10-15 sene daha geriye götürür...

işte soru bu bu TRABZONSPOR'u 10 - 15 sene geriye götürmemek için ne yapmalıyız. böyle peşinen düşünmemeli bu takımı 10-15 geriye götürmemek için çaba sarfetmeliyiz.

BALKAN 06
12.03.2011, 11:10
işte soru bu bu TRABZONSPOR'u 10 - 15 sene geriye götürmemek için ne yapmalıyız. böyle peşinen düşünmemeli bu takımı 10-15 geriye götürmemek için çaba sarfetmeliyiz.
iyi niyetlisin,amacın da güzel,
ama çok zor ve benim gibi düşünenleri de horlamayın,gerçek malesef bu.
ilerde olurmu bilmem ama 1 beraberliğe bile topçusunu ıslıklayan küfreden zihniyetten,kaçan şampiyonluğa sahip çıkmasını beklemek rahmetli polyannacılık olur...

Sibel
12.03.2011, 11:11
Adalet yerini bulmaz,başka seneye kalır...Dünya yıkılmaz,kalbimiz yıkılır ama dik kalır..Hep sever,yine sonsuz bir aşkla bekleriz..

Şuşoğlu
12.03.2011, 11:12
bişey olmaz 28. seneye gecmıs oluruz..... önümüzdeki maçlara bakarız ..... demekki ilk yarıda yapılan 9 puan fark serefsiz federasyon için yeterli değil deyip daha çok çalışır ve daha çok puan farkını açmaya çalısırız... medya yine istanbul takımlarına yalakalık yapar.... fenerde şampiyonlar liginde en az 5 yemeye devam eder.... turk mıllı takımıda yazları bol bol tatil yapar...

cihatöztürk
böyle bir başlık açmak bu zamanda çok yanlış...

Sencer Bulut
27 yıl olamadıkta ne oldu?

zafer6161
bi 10 sene daha şmp olamayız heralde,

apachi61
12.03.2011, 11:15
Futbolcualara ve yönetime teşekkür etmek lazım bize bu heyecanı yaşattıkları için

r9emre
iyi niyetlisin,amacın da güzel,
ama çok zor ve benim gibi düşünenleri de horlamayın,gerçek malesef bu.
ilerde olurmu bilmem ama 1 beraberliğe bile topçusunu ıslıklayan küfreden zihniyetten,kaçan şampiyonluğa sahip çıkmasını beklemek rahmetli polyannacılık olur...

Hiç bir şey olmaz yönetim Selçuk dışında her futbolcuyu elinde tutabilmeyi başarsın,Şenol Hoca'yı da tutabilmeyi başarsın seneye yine kafaya oynarız hele 2-3 yeni takviyeyle daha da güçlü aday oluruz.

magicyattara
Kilit..olamazsak ne olacağını zaten göreceğiz..

Süleyman Eruyar
12.03.2011, 11:16
Sahsımca çok şey olmaz,
Şampiyon olduğumuz zaman çok şey olmayacağı gibi,

Şampiyon olursak ,belkide aramızdan çoğu arkadaş futbola eskisi gibi bakmayacak,
eskiden tutkunlukla bağlı olduğu sevgilisini yine sevecek tabiki ama birşeyler eksilecek belkide,
ne bileyim, yıllardır ulaşamadığın mutluluğun sevincinin kısa süreliğine üzülecek belki,
bu muydu diyecek belkide içinden, yıllardır beklediğim bu muydu?

bu yüzden benim için önemli olan mücade,
benim için önemli olan devre arasında takımı eksik bırakmamak için sakatlığını önemsemeyenler,
benim için önemli olan kırık burunla 50 dakika oyunda kalıp mücadelesini yapanlar,
benim için önemli olan 90+2 de dahi önde olduğu maçın skorunu önemsemeden pres yapanlar, o formayı terletenler,
Gol yediği zaman yere yıkılıp üzülen, ağlayan koca yürekliler,

bunlar beni her hafta sevindiriyorlar ya,
Şampiyonluğun ne önemi var?

Murat Erdem
12.03.2011, 11:18
96 ardından sezon öncesi Ogün ve Abdullah'ın sözleşmesi uzatılmış, takımın demir başlarından kayıp olmamıştı, Şota'da dahil.
Ama klasik hastalığımız o zamanlarda da vardı. Elde ki mevcut kaliteli ama belli eksik mevkileri olan kadroya takviye YAPMAMAK ! 97 sezonuna başlarken o efsane kadromuza ekleme tenezülünde bulunan tek transferimiz, çoğumuzun hatırlamakta zorlancağı Nemzadze olmuştu. (şaka gibi)
O sezon rakiplerin yaptığı transferler,
FB: Okocha-Kostadinov
GS: Hagi
BJK: Amokachi

Evet, yıllar geçiyor ama ahmaklıklar bitmiyor.

UğuR
12.03.2011, 11:20
Konu bence zamansız ve yorum yapılabilek 2 tema var.Onlarda gerileriz. ve daha çok kenetlenir kaldığımız yerden devam edebiliriz. Fakat şunu da söylemeden geçmiyeceğim. Asıl şampiyon olursak oh be tamamdır deyip köşesine çekilecek şu an canla başla çalışan arkadaşlarım var.

BALKAN 06
12.03.2011, 11:20
Hiç bir şey olmaz yönetim Selçuk dışında her futbolcuyu elinde tutabilmeyi başarsın,Şenol Hoca'yı da tutabilmeyi başarsın seneye yine kafaya oynarız hele 2-3 yeni takviyeyle daha da güçlü aday oluruz.
aynı şeyleri düşünüyoruz-istiyoruz inan ki,
ama birde gerçekler var
selçuk gider gibime geliyor
diğer dediklerine sabrederse bu camia zaten sorun yok,
ama sorun selçuk harici hoca ve takım kalacakmı,başkan aynı desteği bulabilecekmi,camia o havayı yakalayabilecekmi,
çok kırılganız onu unutmamak lazım...