PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakkımızı Uluslararası Arenada Arıyoruz

Özkan
11.03.2011, 01:27
Kıymetli teknik direktörümüz Şenol Güneş'e verilen ceza ile ilgili başlıkta bir fikir ortaya atıldı. Bizi temsil etmeyen, ısrarla bizim hakkımızı yiyen federasyon, MHK ve tahkim kurulunun imza attığı kepazelikleri bir dosya halinde FIFA, UEFA ve CAS'a sunarsak ve Türk futbolunun kanını emen çetenin icraatlarını duyurursak bu çeteye hak ettikleri cezanın verilmesini sağlayabiliriz. Artık onların anlayacağı dilden konuşmak lazım.

Bu işi yapabilmemiz için kıymetli arkadaşlarımızın ve büyüklerimizin yardımına ihtiyacımız var. Öncelikle söz konusu çetenin yaptıkları ile ilgili doküman toplanacak. Bunun için medyada çıkan haber ve yorumlar, eski maçların görüntüleri yeterli olacaktır. Daha sonra elde edilen veri uygun bir formatta sunulmalıdır ki BMN'de bu işi hakkıyla yapacak bir sürü isim vardır. En son bu dosyayı çeşitli dillere çevirerek UEFA, FIFA, CAS ve Avrupa medyasına sunmak gerekecek. Bu işi yapmaya karar verirsek altından yüzümüzün akıyla kalkabileceğimize inanıyorum. Daha önce BMN olarak yaptıklarımızın yanında bu iş çok daha kolay bir iş olacaktır.

Ne dersiniz, kirli çamaşırları ortaya dökelim mi?

Deniz Tosunoğlu
11.03.2011, 01:28
Evet, cok dogru bir karar olur, fakat bence FIFA bize: ''Kendi aranizda halledin'' diye cevap verir diye düsünüyorum. Genede deniyelim.

Cem Zırıh
11.03.2011, 01:29
Zor ama ses getirecek bir is olacakdir dedigim gibi fransizca tercumesinde ve elimden gelen herseyde yardimci olacagim...

Cem Zırıh
11.03.2011, 01:30
Evet, cok dogru bir karar olur, fakat bence FIFA bize: ''Kendi aranizda halledin'' diye cevap verir diye düsünüyorum. Genede deniyelim.

duymadigimiz bir cevap degil basinizin caresine bakin deyisler.. Biz hakkimizi savunalim birisi duymasa digeri duyar oda olmasa ses yapar yanki yapar Türkiye degil dünya duyar!

Armağan Dere
11.03.2011, 01:30
Bizi Uefa'nın ya da Fıfa'nın fazla dinleyeceğini sanmıyorum..Klüp başvursa belki olur..Klüp'ün dikkatini çekmeliyiz bu konuda bence ama ondan da bişe çıkacağını sanmıyorum..kendi içinizde halledin derler

Cem Zırıh
11.03.2011, 01:32
Ne derlerse desinler biz uzerimize duseni yapip sonucu bekleyecegiz ama sundan cok eminim ki Bu itlerin kuru gurultusunden cok daha fazla ses getirecekdir!

Fatih Öztürk
11.03.2011, 01:33
konu yüksek önem arzediyor.elimizden ne gelirse fatih öztürk'te hazır kıta.

HH_52
11.03.2011, 01:34
Hiç birşey çıkmaz. Elinde belgeler olması lazım. Bu belgelerde mevcut değil yoksa ortalık karışırdı. Görüntüler Federasyon ve MHK yı suçlu göstermez. Hakem hatası olarak algılanır. Yani bir hakem gider diğer Hakem gelir. Değişen birşey olmaz. Ve diyelimki belgeler var ve herşey meydana çıkar olan Federasyona değil Türk futboluna olur. Bizi avrupa kupalarından men ederler. Bir ara Yunanistanı men ettikleri gibi. Yani hiç böyle birşeye kalkışmayalım bile.

Gücümüzle Federasyona baskı uygulayarak bu işi çözmemiz lazım. Tüm camia birlik olursa Fenerbahçe lehine verilen kararlar ilerki haftalarda değişir.

Kader KORELİ
11.03.2011, 01:36
Diğer başlıkta yazdığım gibi yarın UEFA'yı arayıp şikayet prosedürünün nasıl işlediği hakkında bilgi alıp burda paylaşacam.

En önemli nokta metnin kaleme alınması. Bunun için ilk önce yapılan bütün haksızlıkların belgeli bir listesini oluşturmak gerekir,
ki bunu bu başlıkta hep beraber oluşturabiliriz.

Çeviriye gelince, almanca, fransızca ve ispanyolcaya çevirebilecek arkadaşlar yardımcı olabileceklerini yazdı, geri bir tek ingilizce kalır.

Özkan
11.03.2011, 01:38
Nasıl yapalım? 1996'da gasp edilen şampiyonluğumuzla başlayalım mı? Daha sonra Ali Şen'in şampiyonluğu nasıl masa başında kazandıklarını anlatışıyla devam ederiz. Bugün fenerbahçenin teknik direktörü olan şahsın o yılki açıklamasının ardından kovuluşuyla sürer sunum. 2001'de Gaziantepspor'un elindeki şampiyonluğu teslim edişinden söz ederiz, Diyarbakırspor'un olaylı lige yükselişini de unutmayız. Cem Papilla'nın nasıl düdüğünü astığını anlatırız. Her sezon bol miktarda pislik var, derken bu sezona geliriz. Ligin başında her şey yolundayken fenerbahçenin 9 puan geriye düşüşü ve sonrasında Aykut Kocaman'ın penaltılarımızı irdeleme çağrısı. Medyada yükselen Trabzonspor baskıyı kaldıramaz çığlıkları ve 2. devre herşeyin fenerbahçe lehine dönmesi. Verilmeyen penaltılarımız, onların ofsayttan ve uyduruk penaltılardan attığı goller. Teknik direktörümüze, futbolcularımıza verilen saçma cezalar, rakiplerimize gösterilmeyen kartlar unutulmamalı. Ankaragücü'nün eski teknik direktörünün fenerbahçeli olduğunu söyledikten sonra lidere darbe vurmaktan duyduğu anlamsız mutluluğu vs. mutlaka anlatmalıyız. Medyada bize atılan iftiraların sonunda teknik direktörümüzün aldığı saçma ve ağır cezayı açıklamalıyız. Kayserispor'un ve Gençlerbirliği'nin yediği gollerle sunumu desteklemeliyiz.

Özkan
11.03.2011, 01:39
Diğer başlıkta yazdığım gibi yarın UEFA'yı arayıp şikayet prosedürünün nasıl işlediği hakkında bilgi alıp burda paylaşacam.

En önemli nokta metnin kaleme alınması. Bunun için ilk önce yapılan bütün haksızlıkların belgeli bir listesini oluşturmak gerekir,
ki bunu bu başlıkta hep beraber oluşturabiliriz.

Çeviriye gelince, almanca, fransızca ve ispanyolcaya çevirebilecek arkadaşlar yardımcı olabileceklerini yazdı, geri bir tek ingilizce kalır.
İngilizce çeviriyi üstleneceğimi daha önce söylemiştim.

bordoylamavi
11.03.2011, 01:42
geçen haftalarda bazı konularda tesptiler yapıp tepkimi gösterdiğim başlığım bir yönetici arkadaş tarafından "galibiyetin tadını çıkaralım" bırakın onlar ne yapıyorsa yapsın şeklinde kapatılmıştı. yönetici kardeşim 96 da kaç yaşındaydın bilmiyorum ama o yılda senin gibilerin sessizliği yüzünden kafamıza vurup ekmeğimizi almışlardı. şimdi bakıyorum ortalık tepki başlıları kaynıyor. neyse hiç yoktan iyidir. sadece sahada olmuyor şampiyonluk. masada yolda her yerde şapiyon olmayı ne kadar istediğmiizi göstermezsek elimizden alırlar

Çağatay_
11.03.2011, 01:47
Bekleyelim, bir şey yapmayalım demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın.

Ama milyar dolarları yönlendiren kurumlara yapılacak başvurularda zannettiğimizden çok daha ciddi dökümanlar gerekli.

Profesyonel bir iş olmalı.

Bence BMN olarak bu tip bir çalışma yaparak kulübü tetikleyebiliriz.

slmn
11.03.2011, 01:51
Profesyonelce hazırlanırsa etkili olabilir.Güzel düşünce.

Bıyıklıoğlu
11.03.2011, 01:52
Fıfa'nın bize kaç sene içerisinde geri dönüş yapmasını bekliyoruz?

Harun-61
11.03.2011, 01:54
Ilgi duyulmazsa dahi büyük yanki uyandirir.

Cem Zırıh
11.03.2011, 01:56
Ilgi duyulmazsa dahi büyük yanki uyandirir.

Bende bundan bahsediyorum hakliligimizi savunuyor olmaliyiz sessiz olmayacagimizi göstermeliyiz!

Özkan
11.03.2011, 02:00
Erdal, Süleyman (Lazanist) ve Olcay ağabeylerim de medyada sesimizi duyurma konusunda bize yardımcı olurlar. Ben bundan neredeyse eminim.

Erkan
11.03.2011, 02:02
Bence amacimiz Fifa dan veya uefa´dan bir ´haklilik´ olmamali, sesimizi yurtdisina duyurmak olmali.
Bu hamle bunu basarmak icin yeterli olabilir, sistematik bir sekilde yapilirsa.

Kader KORELİ
11.03.2011, 02:04
@Özkan

İngilizce çeviriyi yapabileceğin gözümden kaçmış, kusura bakma.

Yazdığın mesajdan yola çıkarak taslak olarak şöyle bir liste oluşturdum. Bu listeyi
daha detaylı bir şekilde işleriz, önemli olan noktaları seçeriz ve bulabildiğimiz belgeler
eşliğinde metinde yer veririz.

Bu liste tabii sadece kaba bir taslak. Herkesi bu listeyi tamamlamaya ve içeriğini
doldurmaya davet ediyorum.

LİSTE

(1) 1996'da gasp edilen şampiyonluk. Ali Şen'in demeçleri. ''Trabzon'a sıkı yönetim getirdik''; ''Biz 1995'te Trabzonspor'u önce masada yendik''
(2) 2001'de Gaziantepspor elindeki şampiyonluğu teslim edişi; Diyarbakırspor'un olaylı lige yükselişi
(3) Cem Papila
(4) Aykut'un Trabzonspor'un penaltıları irdelensin demeci ve bu demecinden ötürü ceza almaması.
(5) Aziz Yıldırım demeçleri ve hakem odası basması
(6) Medya'da bilinçli bir şekilde ortaya atılan yalan haberler
(7) Fenerbahçe - Kayserispor ve Gençlerbirliği maçlarındaki şüpheli pozisyonlar
(8) Teknik direktörümüze, futbolcularımıza verilen saçma cezalar

Yarın görüşmek üzere, iyi geceler.

Kader KORELİ
11.03.2011, 02:10
Bence amacimiz Fifa dan veya uefa´dan bir ´haklilik´ olmamali, sesimizi yurtdisina duyurmak olmali.
Bu hamle bunu basarmak icin yeterli olabilir, sistematik bir sekilde yapilirsa.

Aynen Erkan kardeşim. Bizim yapacak olacağımız UEFA'ya, FİFA'ya ülkemizde kirli oyunların döndüğüne yönelik ciddi şüphelerimizin olduğunu, Türkiye'de futbolun adil bir oyundan çıktığını bildirmek ve onları bunu kontrol etmeye davet etmektir. Bunu ele alıp, TFF ve MHK'nın oyunlarını irdelerlermi bilemiyorum. Ama en azından sesimizi bir nevze olsun yurtdışına taşımış oluruz, hemde medya üzerinden adaletsizliğe dikkat çekmiş ve hakkımızı aradığımızın mesajını vermiş oluruz.

SAMSUNLU60
11.03.2011, 03:57
1. Hooop diye bu işe kalkışmadan önce, otağımız üye olmayan herkese kapalı olmalı ve bizler bu konuyu masaya yatırıp detaylı bir şekilde konuşmalıyız.
2. @Fuser ve Ben yarın UEFA Zürrich temsilsciliğinden ilk bilgileri toplar, sizlere aktarırız.
3. Hukuki açıdan sonuçlar doğurması zor olsada imkanlar gereği, dikkatleri ligimize çekeriz
4. Kıstasımız daima TRABZONSPOR'un menfaatlerini göz önünde bulundurmaktır, bundan da milim ayrılmamaktır.

Fatih Özkan
11.03.2011, 04:16
Güzel bir şekilde organize olunursa neden olmasın ?
Ses getirmesi bile yeterli olacaktır bence...

Recep Alkan
11.03.2011, 08:22
Hiçbirşey çıkmaz.

Ben bizim bazı transferlerde çetrefilli işler var dediğimde ispat istendi, bu sadece Trabzonspor içi bir durumdu ve ispat edilmesi imkansız denmişti.

Şimdi diyoruz ki Türk Futbolunda ki pisliklieri iki demeç ile ortaya dökelim.

Böyle bişi olabilir mi ? Arkadaşlar hepimiz üzülüyoruz, ama basında çıkan iki kelam ile bunları FIFA'ya UEFA'ya nasıl ispat etmeyi düşünüyorsunuz.

Daha reel şeyler ile uğraşmayı denesek !!!

Turgut Çelik
11.03.2011, 09:03
Hiçbirşey çıkmaz.

Ben bizim bazı transferlerde çetrefilli işler var dediğimde ispat istendi, bu sadece Trabzonspor içi bir durumdu ve ispat edilmesi imkansız denmişti.

Şimdi diyoruz ki Türk Futbolunda ki pisliklieri iki demeç ile ortaya dökelim.

Böyle bişi olabilir mi ? Arkadaşlar hepimiz üzülüyoruz, ama basında çıkan iki kelam ile bunları FIFA'ya UEFA'ya nasıl ispat etmeyi düşünüyorsunuz.

Daha reel şeyler ile uğraşmayı denesek !!!

Bu mesaja aynen katılıyorum.
Video görüntüsü demeç vb. şeylerden hiçbir sonuç alamayız.
Daha reel olarak tepkimizi belli etmemiz gerekmekte.
Bunun için neler yapabileceğimizi tartışmak karar alıp birlikte uygulamak en mantıklısı. Sadece bir örnek vermek gerekirse yandaş medya gazetelerinden hiçbirini evimize işyerimize sokmayalım (şahsen ben almıyorum ) bunun gibi birçok eylem yapılabilir.

Burçak
11.03.2011, 09:11
(1) 1996'da gasp edilen şampiyonluk. Ali Şen'in demeçleri. ''Trabzon'a sıkı yönetim getirdik''; ''Biz 1995'te Trabzonspor'u önce masada yendik''
.
o röportajı zamanı olan araştırıp bulabilir.

bu lig tv de 2008 de verdiği bir röportajdan.

"ÖZAK'IN EN BÜYÜK ŞANSSIZLIĞI BENİM"
"Kim olabilir bugünden itibaren? Trabzon'da yaşayan, Trabzon halkının peşine düşeceği, Trabzon halkının hayranlıkla bakacağı, vizyonu geniş, cesur, kültürlü, bilgili, futbolu bilen ve hedefi Trabzonspor'u tekrar tepeye çıkarmak uğrunda bu vasıflara sahip birini Trabzonlular bulsunlar. Eğer böyle bir kişiyi bulamıyor, Ali Şen'den tavsiye istiyorlarsa, benim söyleyeceğim bir kişi var o da Faruk Özak'tır. Faruk Özak bugün Bayındırlık Bakanı. Faruk Trabzonspor'da futbolculuk yaptı, başkanlık yaptı. Şampiyon olacaklardı ama onun talihsizliği vardı, karşısında bir Ali Şen vardı. Ali Şen'e karşı kazanamayacaktı ve ondan dolayı kaybetti. Faruk Özak büyük başkanlık yaptı, fakat talihsizdi. Eğer onun karşısında Ali Şen değil de başka bir kulüp başkanı olsaydı 1996 yılında şampiyon olmuşlardı. Ben de bu lafları Ali Şen olarak söylüyorum. Ama üzüntülü olarak şunu diyorum, 2 defa başkanlık yaptım, her ikisinde de şampiyon olduk, her ikisinde de karşımda Trabzon vardı. Çok sevdiği Trabzon mu şampiyon olmalıydı, yoksa benim canım olan herşeyim olan Fenerbahçe mi şampiyon olmalıydı, gayet tabii ki ben olmalıydım onun için de Fenerbahçe şampiyon oldu."
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=30217

bu sözler açık ve net gösteriyor ki bu kişiler galibiyet için her yola başvurur.
96 yılında da ne naneler yediklerini üzerinden 10 sene geçtikten sonra açıklamış itiraf etmişti . aygünün başını nasıl sarıp sarmaladıklarını askeri polisi Tabzona yığdırdıklarını. adi çapsızlar

Berberoğlu
11.03.2011, 10:23
İngilizce'ye çevirme işini ben üstlenirim... :)

Mustafa ÖZDEMİR
11.03.2011, 10:41
hemen başvurmalıyız...

macuka
11.03.2011, 11:11
Boyle bir ise girilecek ise, en iyi yaptigimiz is olan bu konu hakkinda kitap yazarak bu ise soyunmak en dogrusu olur.
Cok kisa sure icinde degil, futbolcularla baskanlarla, malmemecilerle herkese bu konu hakkinda sorular yoneltilip cevaplar alinarak yorumsuz sekilde kitap haline getirilip sunulmali (ispat isi zor, o yuzden suclama olmamasi lazim, sonra ergenekoncu diye lairlar bizide iceri):)

macuka
11.03.2011, 11:12
İngilizce'ye çevirme işini ben üstlenirim... :)

Bende Cin ceye ceviririm faydasi olacaksa:)

MahmutHSO
11.03.2011, 11:17
Arkadaşlar Fifa nın böyle şeylerle uğraşacağını hiç sanmıyorum.Herkes birşeyler yapmaya çalışıyor ama şunu unutmamamız lazım ki yapabileceğimiz en kolay şey şu.Aynı Beşiktaş maçında olduğu gibi canımızı dişimize takarak,yürekten oynayarak,ki en önemlisi bu, bütün maçlarımızı hakem haksızlık yapsa da hakeme rağmen kazanmak.

Berberoğlu
11.03.2011, 11:20
Bende Cin ceye ceviririm faydasi olacaksa:)

Çince de olur, neden olmasın..

Ama Fransızca daha öncelikli bence..
Sonra Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce,.... şeklinde gider..

Helvacı61
11.03.2011, 11:21
böyle bir yol trabzonspor taraftarınagöre değil. biz hakkımızı kim yiyorsa ondan alabilmeliyiz. trabzonspor taraftarı iyi organize olursa kimse önünde duramaz.

Emre Dumangöz
11.03.2011, 11:21
alın size Ali şen reportajı beyler buz gibi delil :) yalanlamada yok ahber için

F.Bahçe'nin 1995-96'daki şampiyonluğunda yaptıklarını anlatan Ali Şen, Neuchatel Xamax maçıyla ilgili olarak da "Konuşursam G.Saray'a en az 5 yıl men cezası gelir" dedi.
"TABİKİ MASADA KAZANACAK"

“Futbol Extra” dergisinin mayıs ayı sayısına ropörtaj veren Ali Şen, birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ'un, “İki türlü şampiyon olursunuz. Bir, sahada güçlü takım kurarak, iki, Fenerbahçe gibi masa başında” açıklamalarının hatırlatılması üzerine Şen, “Atay doğru söylüyor. Yönetici kulübü yönetirken yerde mi, şiltede mi oturacak? Tabii ki masada oturacak, masadan yönetecek. Fenerbahçe tabii ki masa başında kazanıyor” dedi.

“TRABZON'A SIKIYÖNETİM GETİRDİK”

Şen, 1995-96 sezonunda Trabzonspor'u deplasmanda 2-1 yenerek şampiyon oldukları maçla ilgili olarak da “Ben o gün futbolcularımın sahaya rahat çıkmalarını organize ettim. Ne demek bu? Şu demek: Maç öncesi Trabzon'da yer yerinden oynuyordu. Hani o bildiğimiz sembolik cenaze törenleri yapılıyor, ellerde tabutlar gezdiriliyor, 'Ali Şen öldü. Allah rahmet eylesin' diye sloganlar atılıyordu. Tabii bu işin esprisi ve gırgırıydı. Ama futbolcular bu atmosferden olumsuz etkileniyordu. Ne yapmam lazımdı benim şimdi? O zaman sıkıyönetim de yok. İşte biz o gün Trabzon'a sıkıyönetim getirdik. Bir gecede 3 bin 500 jandarmanın kente gelmesini sağladık ve Trabzon'daki sıcaklığı aldık. Avni Aker Stadı'nın tribünlerinin taraftar-jandarma, taraftar-jandarma şeklinde dizilmesini temin ettik. Şimdi bütün bunlar akıl işidir, zeka işidir. Bunlar masalarda alınan kararlardır. Biz 1995'te Trabzonspor'u önce masada yendik. Sonra futbolcular sahaya çıktı ve çerçeveye 2 gol attılar. İşte benim anladığım masa başında kazanmak bu. Aziz Yıldırım'ın 'Biz maçın sadece sahada kazanılmayacağını öğrendik' derken kastı nedir, sürekli açık konuşmayı seven biri olarak doğrusu anlayamadım. Ama ben Trabzon'da bunları yapmasaydım, futbolcularımın sahaya rahat çıkmalarını temin edemeseydim, şampiyon olamazdık” dedi.

“BEN BAŞKAN OLSAYDIM, BIÇAKCI OLMAZDI”

Şen, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, 4 büyük kulübün başkanlarının çağrıldığı toplantıya katılmamasıyla ilgili de şu yorumu getirdi: “Kesinlikle doğru buluyorum. Başkan ben olsaydım, ben de katılmazdım. Zaten ben Levent Bıçakcı'yı Futbol Federasyonu'nu yönetecek kapasitede de görmüyorum. Bunu hep söyledim. Ben Fenerbahçe başkanı olsaydım Levent Bıçakcı, Futbol Federasyonu Başkanı olamazdı. Futbol Federasyonu başkanı tüm futbol camiası tarafından sevilen, inanılan, hürmet edilen birisi olmalı. Başkanın futbol camiasına insani yönden yaklaşması, bilgili olması lazım” diye konuştu.

"KISKANIYORLAR"

Fenerbahçe Kulübü eğer önde ise diğerlerinin hep kıskandığını söyleyen Şen, "Fenerbahçe, liglerde 4.-5. sıralarda yer alırken Aziz Yıldırım'a kimse birşey demiyordu ki. Ne zaman Fenerbahçe öne geçse arkadakiler bunu hep yapar. Bu kavgalar yıllardır vardır. Aziz Yıldırım'ı insan olarak sevmeyen Ali Şen olarak ben şunları söylüyorum: Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon başkanlarının Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yaptıkları her saldırıda, başta ben olmak üzere 25 milyon Fenerbahçeli Aziz Yıldırım'ın yanında yerimizi alırız” dedi.

"KONUŞURSAM G.SARAY'A 5 YIL CEZA GELİR"

Neuchatel Xamax maçında çıkan olaylardan dolayı Galatasaray'ın hükmen yenilgisi ve uzun süre ceza alması gündeme gelmesiyle ilgili olarak da Şen, "Galatasaray büyük bir panik yaşıyordu. O sırada Galatasaray Kulübü Başkanı Alp Yalman bu konuda Şenes Erzik'ten yardım istiyor. Şenes Erzik de, 'Ben hiçbir şey yapamam. Bunu çözse çözse Ali Şen çözer' diyor. Sonrasında Alp Yalman ile Şenes Erzik birlikte bu konu için benim evime geldiler. Orada bazı şeyler konuştuk. Ardından da İskoçya'ya gittim. Çünkü UEFA İtiraz Komisyonu Başkanı İskoç'tu. Bu olay sırasında neler yaşandığını en iyi bilen Alp Yalman, Faruk Süren ve Şenes Erzik'tir. Ancak bu yaşananlar benimle birlikte mezara gidecek. Açıklarsam Galatasaray en az 5 yıl Avrupa kupalarından men cezası alır. Çünkü orada zaman aşımı diye bir mefhum yok. Galatasaray tribünleri Fenerbahçe'nin haklarını koruduğum için, Fenerbahçe'yi öne çıkarttığım için bana sürekli o dönemlerde küfürler ediyordu. Ancak bu yaşananları bilselerdi o günlerde bana çok teşekkür ederlerdi” dedi.

“YILDIRIM'IN ŞAMPİYONLUK BORCU VAR”

Fenerbahçe taraftarlarını mutlu eden tek şeyin Galatasaray'ı geçmek olduğunu vurulayan Şen, “Galatasaray'ın ardında kalmak onları son derece mutsuz kılar. Fenerbahçe şimdi lider ve Galatasaray'ı geriye bırakmış durumda. O yüzden mutlu görünüyorlar. Ancak şampiyonluk sayısında sarı-lacivertli taraftarlar hiç de mutlu değil. Ben bıraktığımda Fenerbahçe şampiyonlukta Galatasaray'ın 2 önündeydi. Aziz Yıldırım geldi durum 15-15 oldu. Bu yüzden Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçeliler'e 2 şampiyonluk borcu var. Bırakın bir taneyi, 10 tane daha stat yapsa, Galatasaray'ı geriye bırakabilmek için 3 şampiyonluk daha kazandırmak zorunda. İşte o zaman Fenerbahçe'yi benden devraldığı duruma ancak getirebilir.

“HERŞEY YILDIRIM'IN BİLGİSİNE BAĞLI”

Aziz Yıldırım'ın, “Ben Avrupa Şampiyonu yaptıktan sonra başkanlığı bırakacağım” biçimindeki açıklaması olduğunu kaydeden Şen, “Bu ne demek? Şu demek: Kendisine bir hedef çizmiş. Peki Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi Avrupa Şampiyonu yapabilir mi? Başkanın, bir futbol takımının Avrupa şampiyonu olmasında rolü ne kadardır? Bizim ülkemizdeki modelde çok fazladır. Aziz Yıldırım eğer bilgili başkansa Fenerbahçe Avrupa'da başarılı olur. Daum da yeni sezonda takımın başında kalmalı” dedi.

Kaynak:habertürk :)

http://www.turkforum.net/85640-ali-konusursam-g-saray-en-az-5-yil-men-cezasi-alir.html

Emre Dumangöz
11.03.2011, 11:29
2. kanit :)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1941474136883&oid=164998770207949&comm%20ents

MHK nin biz ailece fenerliyiz demesi :) inkar etmeleri mümkün deil =)

bordo61
11.03.2011, 11:44
Böyle bir şey yapılacaksa gerçek avukatlarla gerçek başvurular yapılmalı.

Yoksa ciddiyeti olmaz.

Barış Kaptanoğlu
11.03.2011, 11:47
ne gerekiyorsa yapalım arkadaşlar...bu takımın arkasında bizler varız, boru diil.

Deniz Tosunoğlu
11.03.2011, 11:55
Halil varken biz neden ceviriyoruz :)

Mayls
11.03.2011, 12:50
Hakem hatalarından bir şey çıkmaz kanımca.

Sadece TFF'nin ceza dağıtırken ortaya koyduğu adaletsizlik kanıtlanabilir.

Özkan
11.03.2011, 13:02
Buradan birşey çıkma olasılığının düşük olduğunu ben de biliyorum ama bir şekilde sesimizi duyurmalıyız. Elbette asıl cevabı sahada futbolcu kardeşlerimiz verecek ama bizim de yapmamız gerekenler var. Mesela sahada aslanlar gibi boğuşan kardeşlerimizin hakkını savunmak ve seslerini duyurmak. Olayı uluslararası arenaya taşımayı başardığımız an ülkemizdeki medyada da hakkımızın yenilip yenilmediği ciddi ciddi tartışılacak. Çevirilen filmin farkında olduğumuzu, gözümüzün ne kadar karardığını, ensemize vurularak lokmamızın alınamayacağını, bize taş atana gül atmayacağımızı göstermemiz gerekir. O zaman ayaklarını denk alacaklar ve daha dikkatli olacaklar.

Mayls
11.03.2011, 13:17
Buradan birşey çıkma olasılığının düşük olduğunu ben de biliyorum ama bir şekilde sesimizi duyurmalıyız. Elbette asıl cevabı sahada futbolcu kardeşlerimiz verecek ama bizim de yapmamız gerekenler var. Mesela sahada aslanlar gibi boğuşan kardeşlerimizin hakkını savunmak ve seslerini duyurmak. Olayı uluslararası arenaya taşımayı başardığımız an ülkemizdeki medyada da hakkımızın yenilip yenilmediği ciddi ciddi tartışılacak. Çevirilen filmin farkında olduğumuzu, gözümüzün ne kadar karardığını, ensemize vurularak lokmamızın alınamayacağını, bize taş atana gül atmayacağımızı göstermemiz gerekir. O zaman ayaklarını denk alacaklar ve daha dikkatli olacaklar.
Orası kesin. Benim düşündüğüm sadece hakem hatalarından bir şey çıkmayacağı. Hakemlerin art niyetli olduğunu onlar bu yönde açıklama yapmadığı sürece ispatlayamayız çünkü.

Ama TFF'nin cezalardaki adaletsizliği bana kalırsa kolay bir şekilde ispatlanabilir. En basit örneği hakemin kafasını yaran Fenerbahçe'nin para cezasıyla kurtulması fakat bizim sahamızın kapanması.

Ama senin de dediğin gibi, davanın sırf açılması bile birçok şeyi değiştirir.

Kader KORELİ
11.03.2011, 14:58
Az önce UEFA'yı aradım ve mevzuyu anlattım. Telefondaki bayan aslında medya ile alakası olmadığını söylesem de media@uefa.ch adresine yazıp sormam gerektiğini söyledi ve bende öyle yaptım. E-mail de kısaca şunları yazdım:

Yaklaşık 30.000 üyesi olan bir taraftar birliği olarak UEFA'ya belgeleriyle Türkiye Futbol Federasyonu'nunu tek taraflı ve haksız cezaları nedeniyle, ayrıca MHK'yı şüpheli hakem atamaları ve şu an türk medyasında ve türk halkında yankı uyandıran ve fazlasıyla tartışılan hakem hataları nedeniyle şikayet etmek istediğimizi yazdım. Bize şikayet prosedürü hakkında gerekli bilgileri, nereye hitaben yazmamız gerektiğini ve şikayet için formal kuralların olup olmadığı hakkında bilgi vermelerini rica ettim. Daha önce telefonla aradığımı, bana bu adrese yazmam gerektiği söylendiğini ve bizlere kısa zamanda yardımcı olmalırını umduğumu dile getirip bitirdim yazımı. Cevap gelince burda paylaşacam.

Deniz Tosunoğlu
11.03.2011, 15:01
Az önce UEFA'yı aradım ve mevzuyu anlattım. Telefondaki bayan aslında medya ile alakası olmadığını söylesem de media@uefa.ch adresine yazıp sormam gerektiğini söyledi ve bende öyle yaptım. E-mail de kısaca şunları yazdım:

Yaklaşık 30.000 üyesi olan bir taraftar birliği olarak UEFA'ya belgeleriyle Türkiye Futbol Federasyonu'nunu tek taraflı ve haksız cezaları nedeniyle, ayrıca MHK'yı şüpheli hakem atamaları ve şu an türk medyasında ve türk halkında yankı uyandıran ve fazlasıyla tartışılan hakem hataları nedeniyle şikayet etmek istediğimizi yazdım. Bize şikayet prosedürü hakkında gerekli bilgileri, nereye hitaben yazmamız gerektiğini ve şikayet için formal kuralların olup olmadığı hakkında bilgi vermelerini rica ettim. Daha önce telefonla aradığımı, bana bu adrese yazmam gerektiği söylendiğini ve bizlere kısa zamanda yardımcı olmalırını umduğumu dile getirip bitirdim yazımı. Cevap gelince burda paylaşacam.

Tesekkürler!

Selim Turan
11.03.2011, 15:08

Şen, 1995-96 sezonunda Trabzonspor'u deplasmanda 2-1 yenerek şampiyon oldukları maçla ilgili olarak da “Ben o gün futbolcularımın sahaya rahat çıkmalarını organize ettim. Ne demek bu? Şu demek: Maç öncesi Trabzon'da yer yerinden oynuyordu. Hani o bildiğimiz sembolik cenaze törenleri yapılıyor, ellerde tabutlar gezdiriliyor, 'Ali Şen öldü. Allah rahmet eylesin' diye sloganlar atılıyordu. Tabii bu işin esprisi ve gırgırıydı. Ama futbolcular bu atmosferden olumsuz etkileniyordu. Ne yapmam lazımdı benim şimdi? O zaman sıkıyönetim de yok. İşte biz o gün Trabzon'a sıkıyönetim getirdik. Bir gecede 3 bin 500 jandarmanın kente gelmesini sağladık ve Trabzon'daki sıcaklığı aldık. Avni Aker Stadı'nın tribünlerinin taraftar-jandarma, taraftar-jandarma şeklinde dizilmesini temin ettik. Şimdi bütün bunlar akıl işidir, zeka işidir. Bunlar masalarda alınan kararlardır. Biz 1995'te Trabzonspor'u önce masada yendik. Sonra futbolcular sahaya çıktı ve çerçeveye 2 gol attılar. İşte benim anladığım masa başında kazanmak bu. Aziz Yıldırım'ın 'Biz maçın sadece sahada kazanılmayacağını öğrendik' derken kastı nedir, sürekli açık konuşmayı seven biri olarak doğrusu anlayamadım. Ama ben Trabzon'da bunları yapmasaydım, futbolcularımın sahaya rahat çıkmalarını temin edemeseydim, şampiyon olamazdık” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı değil, resmen Başbakan gibi...

Bu şike şaibe değilde nedir? Bu iş cezasız mı kalacak kimse hesabını soramayacakmı?

Kimse zaman aşımı falan diyemez kayıp trilyon, hortumculuk davasından farkı nedir bunun Allah aşkına? Orada gaspedilen Trabzonspor'un maddi manevi hakkı, emekleri, geleceği değilmiydi?

volkan_627
11.03.2011, 15:11
çok güzel ve emek isteyen bir düşünce. bir kere bu işten birşey çıkıp çıkmaması önemli değil. olaya çomak sokucu, moral bozucu mesajlar yazmayınız lütfen. bir şekilde emek vererek ve isteyerek bu işe kalkışanların şevkini düşürmeyin. ağlamayana meme yok misali yapılabilecekleri birer birer uygulayıp, herhangi bir sonuç çıkmayacak olsa bile bu şekilde baya ses getirmiş olabiliriz. hatta birilerinin gözü bile korkabilir. dolayısıyla hem uyraş veren hem de fikri düşünüp hayata geçirmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. eğer elimizden gelmesi muhtemel bir olay varsa sonuna kadar yardıma hazırım...

Özkan
11.03.2011, 15:24
alın size Ali şen reportajı beyler buz gibi delil :) yalanlamada yok ahber için

F.Bahçe'nin 1995-96'daki şampiyonluğunda yaptıklarını anlatan Ali Şen, Neuchatel Xamax maçıyla ilgili olarak da "Konuşursam G.Saray'a en az 5 yıl men cezası gelir" dedi.
"TABİKİ MASADA KAZANACAK"

“Futbol Extra” dergisinin mayıs ayı sayısına ropörtaj veren Ali Şen, birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ'un, “İki türlü şampiyon olursunuz. Bir, sahada güçlü takım kurarak, iki, Fenerbahçe gibi masa başında” açıklamalarının hatırlatılması üzerine Şen, “Atay doğru söylüyor. Yönetici kulübü yönetirken yerde mi, şiltede mi oturacak? Tabii ki masada oturacak, masadan yönetecek. Fenerbahçe tabii ki masa başında kazanıyor” dedi.

“BEN BAŞKAN OLSAYDIM, BIÇAKCI OLMAZDI”

Şen, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, 4 büyük kulübün başkanlarının çağrıldığı toplantıya katılmamasıyla ilgili de şu yorumu getirdi: “Kesinlikle doğru buluyorum. Başkan ben olsaydım, ben de katılmazdım. Zaten ben Levent Bıçakcı'yı Futbol Federasyonu'nu yönetecek kapasitede de görmüyorum. Bunu hep söyledim. Ben Fenerbahçe başkanı olsaydım Levent Bıçakcı, Futbol Federasyonu Başkanı olamazdı. Futbol Federasyonu başkanı tüm futbol camiası tarafından sevilen, inanılan, hürmet edilen birisi olmalı. Başkanın futbol camiasına insani yönden yaklaşması, bilgili olması lazım” diye konuştu.

"KISKANIYORLAR"

Fenerbahçe Kulübü eğer önde ise diğerlerinin hep kıskandığını söyleyen Şen, "Fenerbahçe, liglerde 4.-5. sıralarda yer alırken Aziz Yıldırım'a kimse birşey demiyordu ki. Ne zaman Fenerbahçe öne geçse arkadakiler bunu hep yapar. Bu kavgalar yıllardır vardır. Aziz Yıldırım'ı insan olarak sevmeyen Ali Şen olarak ben şunları söylüyorum: Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon başkanlarının Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yaptıkları her saldırıda, başta ben olmak üzere 25 milyon Fenerbahçeli Aziz Yıldırım'ın yanında yerimizi alırız” dedi.

"KONUŞURSAM G.SARAY'A 5 YIL CEZA GELİR"

Neuchatel Xamax maçında çıkan olaylardan dolayı Galatasaray'ın hükmen yenilgisi ve uzun süre ceza alması gündeme gelmesiyle ilgili olarak da Şen, "Galatasaray büyük bir panik yaşıyordu. O sırada Galatasaray Kulübü Başkanı Alp Yalman bu konuda Şenes Erzik'ten yardım istiyor. Şenes Erzik de, 'Ben hiçbir şey yapamam. Bunu çözse çözse Ali Şen çözer' diyor. Sonrasında Alp Yalman ile Şenes Erzik birlikte bu konu için benim evime geldiler. Orada bazı şeyler konuştuk. Ardından da İskoçya'ya gittim. Çünkü UEFA İtiraz Komisyonu Başkanı İskoç'tu. Bu olay sırasında neler yaşandığını en iyi bilen Alp Yalman, Faruk Süren ve Şenes Erzik'tir. Ancak bu yaşananlar benimle birlikte mezara gidecek. Açıklarsam Galatasaray en az 5 yıl Avrupa kupalarından men cezası alır. Çünkü orada zaman aşımı diye bir mefhum yok. Galatasaray tribünleri Fenerbahçe'nin haklarını koruduğum için, Fenerbahçe'yi öne çıkarttığım için bana sürekli o dönemlerde küfürler ediyordu. Ancak bu yaşananları bilselerdi o günlerde bana çok teşekkür ederlerdi” dedi.

“YILDIRIM'IN ŞAMPİYONLUK BORCU VAR”

Fenerbahçe taraftarlarını mutlu eden tek şeyin Galatasaray'ı geçmek olduğunu vurulayan Şen, “Galatasaray'ın ardında kalmak onları son derece mutsuz kılar. Fenerbahçe şimdi lider ve Galatasaray'ı geriye bırakmış durumda. O yüzden mutlu görünüyorlar. Ancak şampiyonluk sayısında sarı-lacivertli taraftarlar hiç de mutlu değil. Ben bıraktığımda Fenerbahçe şampiyonlukta Galatasaray'ın 2 önündeydi. Aziz Yıldırım geldi durum 15-15 oldu. Bu yüzden Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçeliler'e 2 şampiyonluk borcu var. Bırakın bir taneyi, 10 tane daha stat yapsa, Galatasaray'ı geriye bırakabilmek için 3 şampiyonluk daha kazandırmak zorunda. İşte o zaman Fenerbahçe'yi benden devraldığı duruma ancak getirebilir.

“HERŞEY YILDIRIM'IN BİLGİSİNE BAĞLI”

Aziz Yıldırım'ın, “Ben Avrupa Şampiyonu yaptıktan sonra başkanlığı bırakacağım” biçimindeki açıklaması olduğunu kaydeden Şen, “Bu ne demek? Şu demek: Kendisine bir hedef çizmiş. Peki Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi Avrupa Şampiyonu yapabilir mi? Başkanın, bir futbol takımının Avrupa şampiyonu olmasında rolü ne kadardır? Bizim ülkemizdeki modelde çok fazladır. Aziz Yıldırım eğer bilgili başkansa Fenerbahçe Avrupa'da başarılı olur. Daum da yeni sezonda takımın başında kalmalı” dedi.

Kaynak:habertürk :)

http://www.turkforum.net/85640-ali-konusursam-g-saray-en-az-5-yil-men-cezasi-alir.htmlAkşam bu röportajı İngilizce'ye çeviririm.

Erdal
11.03.2011, 23:58
Uşaklar hukuki olarak bir şey çıkmaz....Ama ne yapabiliriz....Bunun yankısı olur mesela...Ben bunu yeni gördüm...Durun bir bakalım ne yapılabilir...

OYılmaz
12.03.2011, 00:04
Bu kadar başlık arasında en değerli başlık.

Süleyman Baykan
12.03.2011, 00:08
Bu konuda hem fikir olacağımız bir metin hazırlayalım ingilizce olarak sonra mail veya faks yoluyla herkes göndersin gerekli yere sonucu olumsuz olsada bu şekilde bir hareket bile ne kadar kararlı olduğumuzu ve ciddiyetimizi gösterir.

Özkan
12.03.2011, 00:13
Ali Şen'in röportajı İngilizce'ye çevrilmiştir. Bu işi yapacağımız kesinleşince dosyaya ekleriz ama şimdi çeviriyi burada paylaşmayacağım.

Adil ÖZGÜR
12.03.2011, 00:28
Uşaklar hukuki olarak bir şey çıkmaz....Ama ne yapabiliriz....Bunun yankısı olur mesela...Ben bunu yeni gördüm...Durun bir bakalım ne yapılabilir...

Onlar yumruğunu sıkıp suratımıza vurdu ise,
Bizim yumruğumuz muştalı olur, o periyota sürükleyecekler...
Onların rezillikleri almış başını gidiyor, kimse birşey demiyor.
Bence uzun burunlu bir Spikerimiz var, daha önce hakemlerle ilgili bir dosya yapmıştı, medyada biter bu iş.

Cas, Fas, Fos,

Adamlar Rant'ın peşinde,

Medya, medya, medya.

AyhanPe
12.03.2011, 00:34
ben bu fikri haftalardan beri düsünüyorum..bmn türkce bir metin hazirlasin...degisik dillere cevrilmesi hic sorun degil..

LazAnisT
12.03.2011, 08:49
Uefa ve Fifa nezdinde Nelerin delil sayılıp nelerin sayılmadığını bilmiyoruz.Onun için bir işe yaramaz deyip kesip atmak doğru bir yaklaşım olmaz.Erdal'ında dediği gibi gerçek olan tek şey var oda bu iş çok ses getirir.

Ben bu işin olabileceğini düşünüyorum.

Birde ne kayderizki.

güneyli
12.03.2011, 12:25
Özellikle luceskunun beyanatları olmuştu..Ligdeki durumla ilgili..

Deniz Tosunoğlu
12.03.2011, 12:32
Bunu kulüp yapmasi gerekiyor. Kim olarak yaziyorsunuz? Bir taraftar olarakmi? Ciddiye bile almazlar.

elftotal
12.03.2011, 12:55
firavuna tapan ali şen ,sen önce 1953 de ermenilerin malları talan edilirken,onlardan talan edip çaldığın altın ve paraların hesabını ver.şerefsiz.onlarla bu firavun düzenini kurdun.it .ama sizin musanızda ALLAHIN izniyle TRABZONSPOR TARAFTARLARI OLACAK TIR BEKLEYİN AZ KALDI.nedemek lan.sıkıyöneim getirttim.namuzzsuz

elftotal
12.03.2011, 12:58
çok özür dilerim arkadaşlar ağır konuştum,resmen köle yapmış bizi bu it

litvanya_ts
12.03.2011, 17:44
çok özür dilerim arkadaşlar ağır konuştum,resmen köle yapmış bizi bu it
agzına eline saglık az bile soyledin.Bu firavun duzenini yıkacagız insallah

Muhalif
12.03.2011, 22:38
Şu uluslararası arenada hakkımızı ararken, takımımız için bir tane de iyi bir golcü bulursanız çok sevinirim arkadaşlar.

omer61
12.03.2011, 23:27
bu şekilde ha diyince fifaya başvurulunamayabilinir. mesela avrupa insan hakları mahkemesini bir davanızı götürmek isterseniz, öncelikle kendi ülkenizdeki hiç bir mahkemelerden beklediğiniz yanıtı alamamış olmanız gerekir.

Özkan
13.03.2011, 12:00

Yaklaşık 30.000 üyesi olan bir taraftar birliği olarak UEFA'ya belgeleriyle Türkiye Futbol Federasyonu'nunu tek taraflı ve haksız cezaları nedeniyle, ayrıca MHK'yı şüpheli hakem atamaları ve şu an türk medyasında ve türk halkında yankı uyandıran ve fazlasıyla tartışılan hakem hataları nedeniyle şikayet etmek istediğimizi yazdım. Bize şikayet prosedürü hakkında gerekli bilgileri, nereye hitaben yazmamız gerektiğini ve şikayet için formal kuralların olup olmadığı hakkında bilgi vermelerini rica ettim. Daha önce telefonla aradığımı, bana bu adrese yazmam gerektiği söylendiğini ve bizlere kısa zamanda yardımcı olmalırını umduğumu dile getirip bitirdim yazımı. Cevap gelince burda paylaşacam.Maile cevap yazdılar mı?

Ilelioglu
13.03.2011, 15:52

Tesekkürler, hadi bakalim bekliyoruz!

Özellikle Fenerbahce ile girdigimiz Sampiyonluk yarislarindan bahsedilmeli(1996 ve 2004 sezonlar) ve tabiki bu sezon devre arasinda baslayan ve halen daha süren tartismalari dile getirmek lazim.

Bunlari tabiki görsel yazili bir sekilde desteklemek ve yanina deliller koymak gerekir.

Iyi bir ön yazi ile baslamak lazim bütün buna.

Burda birlik olup iyi seyler yazabiliriz bence, onun icin herkes birseyler yapmadan önce buraya gelip tanissin, herkesde fikrini söyler.

;):)

Kader KORELİ
13.03.2011, 20:47
Maile cevap yazdılar mı?

Hayır, daha bir cevap almadım. Hafta sonu olduğundan olabilir. Yarında yazmazsalar tekrar bir bilgi almaya çalışırım gerekirse. Asıl önemli olan yazacağımız. Metni yazdıktan sonra bir şekilde iletiriz yazıyı UEFA'ya.

Ömer SEVİNÇ
13.03.2011, 20:59
Ne olursa olsun Türkiye'yi yurtdışına şikayet etmenin doğru olacağına inanmıyorum.

Kader KORELİ
17.03.2011, 19:09
UEFA'dan yazdığım yazıya bugün cevap geldi:

Dear Sir,

As the instances you are referring to are not in UEFA competitions,
the issue falls outside UEFA's jurisdiction. Matches played in the
national leagues are governed by the national association, i.e. the
Turkish Football Federation in this case, and it is therefore the
responsibility of their disciplinary bodies to deal with such domestic
cases.

With kind regards,
UEFA Media Services

Şenol Altunsoy
17.03.2011, 19:20
Klasik cevap geldi kendi ülke federasyonunuzu ilgilendirir :)

LazAnisT
17.03.2011, 19:24
Şenes Erziğin işidir:)

Sefer A.
18.03.2011, 01:15
Ne olursa olsun Türkiye'yi yurtdışına şikayet etmenin doğru olacağına inanmıyorum.

bana da öyle geliyor... bazen zorlasalarda....

Tolga Kurt
18.03.2011, 01:45
Destekliyorum...

Turgut Çelik
18.03.2011, 10:21
uefa kısaca kendi içinizde halledin demiş

Kader KORELİ
18.03.2011, 11:04
http://fanatik.ekolay.net/Maksat-polemik-olsun_3_Detail_88_218078.htm

Başık açmaya yetkim olmadığı için bu başlığın altına yazdım
Şu densizlere hadlerini bildirmemiz lazım.
Klasik oyunlarına başladılar yine şikebahçe ve yandaşları

Polemik yaratmak için haber yapıyorlar, başlığını da 'maksat polemik olsun' olarak belilriyorlar, sonra saçma, aslı olmayan bir iddia da bulunuyorlar ve bu iddiayı güçlendirmek için yalnış bilgi vermekten de çekinmiyorlar.

12 Maç
62 sarı kart yazmışlar!

Halbuki gerçek rakam 33 sarı kart.

Elimden gelse bu gazetenin Trabzon'da satılmasını engellerim. Resmen bize düşman bir medyaya hiç bir tepki vermiyoruz ne yazıkki.

Ayrıca bu haberi bir iki gün önce başka bir sitede okudum. Medya kuruluşlarına servis ediliyor bu haberler sanırım, onlarda para karşılığı yayınlıyorlar. Maksat gerçekten polemik yaratmak, ama daha öyle kolay kolay böyle oyunlara gelmiyoruz.

Geçen MHK'dan bir yönetici Mizrak yüzünden istifa etti, ne kadar yer buldu bu basında??

Halmanli
19.03.2011, 21:35
Bu iş , Türkiye'de çözülemeyecek burası belli.

Sağlam bir kanıtla UEFA'ya gidilirse rezil kepaze olur bunların alayı

Ilelioglu
19.03.2011, 23:35
UEFA'dan yazdığım yazıya bugün cevap geldi:

Dear Sir,

As the instances you are referring to are not in UEFA competitions,
the issue falls outside UEFA's jurisdiction. Matches played in the
national leagues are governed by the national association, i.e. the
Turkish Football Federation in this case, and it is therefore the
responsibility of their disciplinary bodies to deal with such domestic
cases.

With kind regards,
UEFA Media Services

Bu isler ile ilgilenen yada ilgi alaninda olan baska bir kurulus yokmu Avrupa'da?

FIFA'yi da ilgilendirmez ki...:rolleyes:

FANATIK61
19.03.2011, 23:53
Bizden önce Yönetim bu isi ele almasi gerek. Bu senaryolar 1-2 sene degil 20 senedir devam ediyor. Ya TFF binasi yikilacak baslarina yada uslu uslu durup her sene böyle ezilecegiz.

muharrematasoy
20.03.2011, 00:51
bence en iyisi ligden komple çekilmek, bunlar bizi şampiyon yaptırmayacak anlaşıldı, o zaman biz barcelonayı getirip Trabzon forması giydirsek yine şampiyon yapmayacaklar o halde bu lağım çukurundan daha pis olan ligde oynamanın mantığı yok