PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mesut Özil

Paksoy
10.03.2011, 20:07
Her nekadar Türkiye milli takımını tercih etmesede,Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi Türk futbolcularından bir tanesi.

İlker Akçay
10.03.2011, 20:20
En iyi Türk Futbolcusu biraz iddaalı olmuş Gökdeniz Abi...

Benim için asla bir Nuri Şahin seviyesinde olamayacak bir isim gerek oyun olarak gerekse en iyi 'Türk' değerlendirmesi açısından...

En iyi ile kasıt en iyi klüpte oynayan Türk asıllı oyuncu ise eyvallah ama Yıldıray'a,Nuri'ye ve diğerlerine biraz haksızlık olmuş..

Özge
10.03.2011, 20:20
Nuri'ye ayıp oluyor ama:)

Gökhan KAN
10.03.2011, 20:31
Bence Nuri'ye 10 tur atar..

Ahmet Başkaya
10.03.2011, 20:37
Nuri'yi 100 kat daha fazla sevsem de 10 tane Nuri eder Mesut .

Kazım Uzunboy
10.03.2011, 20:41
Nuri'yi bilmiyorum ama Mesut Pes11'de gayet iyi. :)

Hasan61
10.03.2011, 22:51
Benim için Podolski'den farksız birisi.
Ayrıca Nuri'den çokta üstün olduğunu düşünmüyorum.

Özge
10.03.2011, 22:58
Nuri'yi de Mesut'u da seviyorum.İkisi de benim için farklı oyuncular.Mesut birkaç yıl içinde daha da geliştirir kendini.

Keramettin
10.03.2011, 23:09
Nuri'nin bizdeki yeri ayrı..

Paksoy
10.03.2011, 23:42
Nuri Dortmund'da harikalar yaratıyor,ama Mesut Real Madrid'de kendini kabul ettirdi,şimdiden adı Zidane ile kıyaslanıyor.

Chiko
10.03.2011, 23:56
Nuri'yi Real Madrid'te oynatin, kimin daha iyi oldugunu görürsünüz.. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=d49r194WdVo
:D

Paksoy
11.03.2011, 00:04
İşte Mesut orda oynuyor:D.Şaka biyana ilk mesajımı değiştirdim,Kıyaslama yapmak gereksiz. yahu adam türkçe bilmiyor,türkçe sövüyor:D
http://www.facebook.com/paksoyg#!/video/video.php?v=168659453186842&oid=311565223790&comments

ilhan
11.03.2011, 00:15
Nuri Şahin eğer Türk milli takımını değil Alman milli takımını seçse en kötü ihtimal premier lig takımlarından birindeydi. Nuri ve Mesut'u değerlendirmek için o açıdan bakmak gerekiyor. Alman milli takımı her turnuva en kötü ihtimal çeyrek final görüyor. Haliyle futbolcular daha fazla 'vitrin'de oluyor. Büyük takımlarda büyük işler başarmak ile küçük takımlarda büyük iş başarmak arasında uçurum var. Eğer bu sene Dortmund şampiyon olursa -ki az kaldı olmasına- en büyük payın kime ait olacağını hepimiz biliyoruz.

Her ikiside iyi futbolcu. Ama Mesut'un beraber oynadığı adamlar ile Nuri Şahin'in beraber oynadığı adamlar arasında dağlar kadar fark var. Birisi milli takımda Klose'ye Müller'e, Gomes'e, Podolski'ye gol attırmaya çalışıp, Schweinsteiger, Marko Marin, Khedira, Kroos gibi jenarasyonunun en 'takım' olmuş ekibiyle oynuyor, Nuri Şahin ve milli takımımızı görüyorsunuz.

Kulüp takımlarında ise kim kimle beraber oynuyor diye hiç karşılaştırmayalım. Şimdi Nuri'de iyi sıçrama yapsaydı denilebilir. Elbette yapabilir, hatta daha büyük sıçramayı yapardı Alman milli takımını seçseydi.

Dip not: Nuri Şahin'in U17 Dünya kupasında maymuna çevirdiği sol bek şu an Real Madrid'de oynuyor.

izzet
11.03.2011, 00:19
"Annem, Babam Türk, ben kendimi Alman gibi hissediyorum"

Bunlar biryana, Alman Milli Takimini "secene" kadar, Türk Milli Takimi sayesinde kendine o kadar cok prim ve Piyasa yaptiki bu Alman, hala nasil övünüyorsunuz anlamiyorum.

Bu süreci Almanyada Takip edenler biraz daha farkli görüyor, bunuda bilin. Benim icin Mesut bir Alman, bunu kendisi diyor, ben degil :)

Onun icin yasasin Hamit, yasasin Nuri :)

----------

Cok iyi bir cikis yakaladi, Real Madiridde kendini kabul ettirebilmek büyük bir is zaten basli basina. Ileride Zidanedan daha iyi bir Futbolcu olabilecegini dahi düsünüyorum.

Paksoy
11.03.2011, 00:21
Bence yeni oluşuma giden milli takımımız Nuri Şahin'in etrafında dönmeli.yoksa faydalanamıyoruz.
Mesut Brezilya'lı olsa şuanki performansıyla daha farklı olurdu, daha çok ilgi çekerdi, çok iyi oynuyor.

FC-ST-PAULI-61
11.03.2011, 00:21
Nuri mesutun 10 kati.

Paksoy
11.03.2011, 00:26
"Annem, Babam Türk, ben kendimi Alman gibi hissediyorum"

Bunlar biryana, Alman Milli Takimini "secene" kadar, Türk Milli Takimi sayesinde kendine o kadar cok prim ve Piyasa yaptiki bu Alman, hala nasil övünüyorsunuz anlamiyorum.

Bu süreci Almanyada Takip edenler biraz daha farkli görüyor, bunuda bilin. Benim icin Mesut bir Alman, bunu kendisi diyor, ben degil :)

Onun icin yasasin Hamit, yasasin Nuri :)

----------

Cok iyi bir cikis yakaladi, Real Madiridde kendini kabul ettirebilmek büyük bir is zaten basli basina. Ileride Zidanedan daha iyi bir Futbolcu olabilecegini dahi düsünüyorum.
Daha düne kadar Türkiye'nin yarısından fazlası,Milli takımdan nefret eder olmuştu,parlak bir takım yoktu bunun etkiside olmuş olabilir,İlhan'ın dediği gibi vitrine çıkmanın en kısa yolunu seçti.

izzet
11.03.2011, 00:31
Ben Mesutu Türk Milli takimini secmedigi icin degil, Türk Milli takimin ona olan ilgisini kendi cikarlari icin kullandigi icin sevmiyorum, Kisilik olarak.

Ayrica "Mesut Alman Milli takimini sectigi icin cekemiyonuuuz, siz gerikafalisiniz" diyenler, keske "Biz mesutun Türk olma Ihtimalini sevdik" diyebilseler keske.

Almanyada bu süreci takip edenlerin daha farkli bakis acisi var tabikide. Sonucta bir Ömer Toprak kadar net ve dürüst olamadi gözümde, gözümüzde.

Mesutu bir Futbolcu olarak begenmemek zaten sacmalikdir, önyargidir... Ancak Mesutun Annesi, Babasi Türk diye övünmekde tuhaf, bana göre.

Kisa bir Anekdot:

Türkiyenin Almanyada kaybettigi son macta, Almanlar Mesutu kullanarak Türkleri asagiladilar, Cafelerde, Mekanlarda. Hatta Galibiyetten sonra "Pis Türkler, size nasil ****" diye slogan attilar. Bugün bütün Türklere Milyonlarin önünde cinsel imali el hareketi yapan bir Polonyali ile ayni Formayi giyiyor Mesut Özil. Ve bunlarin oldugunu, hep olacaginida kendisi cok iyi biliyor, sineye cekebiliyor.

Bunlar Nefret etmek icin neden olmayabilir, ama ben Mesutla neden gurur duyuldugunu anlamiyorum, demek istedigim sadece bu.

sessizkral_1
11.03.2011, 00:32
Nuri üstünden tartışma döndüğü için yazıyorum Nuri birdahaki sezon dünyanın en büyük klüplerinden birinde olacaktır kaçınılmaz bu.Ozaman bu Almanyayı seçseydi şurda olurducular susar.

izzet
11.03.2011, 00:37
Nuri üstünden tartışma döndüğü için yazıyorum Nuri birdahaki sezon dünyanın en büyük klüplerinden birinde olacaktır kaçınılmaz bu.Ozaman bu Almanyayı seçseydi şurda olurducular susar.

Tabiki Alman Milli Takimini secse, daha büyük bir Piyasaya sahip olabilirdi Nuri.

Ama Borrusia Dortmundun oyun kurucusu, ve Takimin acik ara en önemli parcasi sonucta.

Bundesliga bu, Boru degil. Türkiye Liginden cok daha kaliteli bir Ligin su an MVPsini kücümsemeye gerek yok.

Mesut Özille kiyaslamaya hic gerek yok.

r9emre
11.03.2011, 00:38
Mesut Özil ile Nuri Şahin'in mevkileri bile farklı neye göre karşılaştırıyorsunuz anlamış değilim.

Mesut Özil neredeyse Jaja'nın pozisyonunda oynuyor forvete çok yakın Nuri Şahin ise bizim Selçuk ile aynı mevkide aynı işi yapıyor.

Mesut Özil benim gözümde en az Türkiye milli takımında oynayan Türk futbolcular kadar Türk'tür.

Mesut Özil'in Twitter'da biyografi kısmında çok manidar bir şey yazıyordu eski Twitter duruyorken yenisi geldikten sonra tekrar eklememiş aynı yazıyı çünkü yeni Twitter'a geçince silindi ilk baş yazılan biyografi kısımları keza benim de öyle oldu.Neyse Mesut'un biyografi kısmında çok manidar bir şekilde;

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda
ahlaklısını severim.” M.Kemal Atatürk

yazıyordu.Niye mi manidar dedim? Düşünün ki o milli takımda Emre Belözoğlu gibi biri kaptan ve Mesut Özil seçmiş olsa milli takımı böyle bir adamın kaptanlığı altında hatta yedeği olarak bekleyecekti.Kimse bana hikaye anlatmasın Mesut Özil Türkiye milli takımını seçmiş olsa belki de hala ilk 11'e girememiş olacaktı.Aynen Nuri Şahin gibi adam harikalar yaratıyor ama bizim milli takımımız da hala Emre ve Emre gibi karakterli futbolcular barındırılıyor.

İşte o yüzden ben Mesut Özil'i seviyorum ne Emre'yi ne Servet'i ne Aurelio'yu ne Gökhan Zan'ı ne Sabri'yi benim gözümde Mesut Özil bunların hepsinin ederinden çok daha fazla bizi Türkiye'mizi temsil ediyor.Bütün bu disiplinsiz futbolcularımız tarafından bozulan kötü imajı az da olsa tek başına düzeltmeye çalışıyor Avrupa piyasında,Trabzonspor taraftarı olarak sadece alkışlayın lütfen gölge etmeyin Mesut'a.

Not: Nuri Şahin konu dışıdır tamamen bir Mesut Özil'e kötü bakışa cevap niteliğindedir yoksa Nuri Şahin'in bende yeri ayrıdır zaten. :)

OYılmaz
11.03.2011, 00:38
Vatan,Millet,Sakarya başlığı olur diyordum. Hafiften kayıyoruz haydi bakalım Real Madrid :)

FC-ST-PAULI-61
11.03.2011, 00:41
Nuri Sahin 2 Sene sonra Arsenala gider.Arsen Wenger israrlar Nuriyi istiyormus

ilhan
11.03.2011, 00:42
06.06.2007

Lincoln'ün çıkıp yerine Mesut'un girdiği sezon sonrası mesajım. :) Akabinde Lincoln ülkemize gelmişti zaten.

Schalke'de Mesut diye birisi var. O çocugun geleceği parlak.

Paksoy
11.03.2011, 00:42
Bende Mesut Almanya'yı seçtiğinde nefret etmeye başlamıştım.Türk olan biri neden Almanya'yı seçer diye şaşırıyoruz,tıpkı Trabzon'lu olupda başka takımı tutmak gibi,Mesut'a kızanlarıda anlıyorum,sevenleride bunların olması normal.

izzet
11.03.2011, 00:46
Lütfen yanlis anlasilmasin, ben Mesuta karsi Nefret tohumlari atilsin demiyorum. Zaten Futbolculugunu tartismak sacmaliktan baska birsey olmaz.

Ama o süreci buradan takip edenler, "Secim" öncesi ve sonrasi verdigi demecler (cogunlukla irkci BILD gazetesine), Türk Futbolunun gördügü imaj zararindan sonra övünmek biraz tuhafima gdiyor sadece. Ayrica konu Mesut olunca belki ayda yilda bir "Annesi, babasi Türk asilli" diye geciyor Medyada o kadar :)

Neyse konumuza dönelim.

Mesut iyi futbolcu :) O kadar.

Paksoy
11.03.2011, 00:47
06.06.2007

Lincoln'ün çıkıp yerine Mesut'un girdiği sezon sonrası mesajım. :) Akabinde Lincoln ülkemize gelmişti zaten.
Geleceği gören adam:) futboldan anlayan insanın hali başka.6 sene oldu heralde.

Paksoy
11.03.2011, 02:31
Hayko Çepkin'in Twitter mesajı Mesut özil için ' :) değil .) ççç

"yoldayiz. uykudan kalkinca mersin manisa birbirine girdi .) klonumu daha karli bir sektor diye futbol alaninda kullanmaktayim.....)"

28TS61
11.03.2011, 09:46
mesut türk degil

Cemile
11.03.2011, 10:10
bu seçme işi de sıktı artık. neden seçsin? nuri şahin'in durumu ortada. adam takımında harikalar yaratıyor milli takımda yıllarca nuri'yi değil emre'yi seyrettik. form düzeyi ne olursa olsun bjk-gs-fb'den oluşan milli takım seyretmedik mi yıllarca ve biz demedik mi bu takım milli değil diye. hiddink'le beraber değişir umarım. mesut almanya'da yetişmiş, doğum yerini bilmiyorum ama fark etmez. almanya'yı seçmesi de gayet normal, başarılarının devamını diliyorum.

Semih Aydın
11.03.2011, 10:28
Özil'le Nuri'yi kıyaslamaya gerek yok. Özil Almanya ve Real'de, Nuri Türkiye ve Dortmund'da. Ayrıca Özil ofansif orta saha, Nuri ön libero. :)

Özil'i sevmesemde dünyanın en iyilerinden olduğunu düşünüyorum. Hatta dünyada o'nun yedek kalacağı bir takım bilmiyorum. Belki Barcelona.
Aynı şey Nuri için de geçerli, dünyanın her takımında oynayabilecek yeteneğe sahip kendisi.

1988 doğumlulardan bir karma kurmak istedi canım. :p

----------------------Onur-----------------------
Richards------Hummels-----Subotic--------Marcelo
--------------Martinez-----Nuri-------------------
Di Maria---------------Özil-------------------Mata
---------------------Agüero----------------------

(Coentrao, Busquets ve Alexis Sanchez'den özür diliyorum, onları yazabilecek yer kalmadı. :p)

ilhan
11.03.2011, 11:51
Gareth Bale'ye de çelenk yollarsın özür olsun diye Semih. :)

Semih Aydın
11.03.2011, 12:09
Gareth Bale'ye de çelenk yollarsın özür olsun diye Semih. :)
O 89 doğumlu İlhan abi. :D

Bir de o kadrodan kurayım.

-----------------------Asenjo----------------------
Azpilicueta--------Kjaer-------Dominguez-------Bale
-----------------------Sissoko---------------------
Walcott-------------------------------------Jovetic
-----------------------Pastore---------------------
-------------Müller--------------Pato--------------

:)

ilhan
11.03.2011, 12:17
Hay yaşa sen:)

Cem Akyüz
11.03.2011, 13:04
Türk olsun veya olmasın o konuya hiç girmiyorum beni ilgilendirmez zaten.Ama adamı izlemek büyük keyif.Çok rahat futbol oynuyor

Sefer A.
14.03.2011, 19:38
O 89 doğumlu İlhan abi. :D

Bir de o kadrodan kurayım.

-----------------------Asenjo----------------------
Azpilicueta--------Kjaer-------Dominguez-------Bale
-----------------------Sissoko---------------------
Walcott-------------------------------------Jovetic
-----------------------Pastore---------------------
-------------Müller--------------Pato--------------

:)

Bale önde oynasin yaa :) ^^

Sefer A.
14.03.2011, 19:41
bu seçme işi de sıktı artık. neden seçsin? nuri şahin'in durumu ortada. adam takımında harikalar yaratıyor milli takımda yıllarca nuri'yi değil emre'yi seyrettik. form düzeyi ne olursa olsun bjk-gs-fb'den oluşan milli takım seyretmedik mi yıllarca ve biz demedik mi bu takım milli değil diye. hiddink'le beraber değişir umarım. mesut almanya'da yetişmiş, doğum yerini bilmiyorum ama fark etmez. almanya'yı seçmesi de gayet normal, başarılarının devamını diliyorum.

boyle oyuncular bizi seçmese bizim futbolumuz nereye varir ?? ilerler mi ?? ilerler ama agir agir, gurbetçilerin de katkisi olsa fena mi ??
onun için bizi seçenlere Helal olsun, seçmeyenlere de gule gule diyorum, demek ki ait hissetmiyor kendini Türkiye'ye...
ama sunu da yazayim : Mesut'un babasi demisti ki onemli olan Mesut'un Türkiye'yi seçmesi degil Türkiye'nin yeni Mesut'lar çikarmasidir, hakli :)

Paksoy
14.03.2011, 19:51
Bale önde oynasin yaa :) ^^
Bale orda tek başına oynasın bence yeterli:D

Sefer A.
14.03.2011, 20:33
Bale orda tek başına oynasın bence yeterli:D

haklisin renkdas, tek de oynasa maicon'un solundan atip sagindan geçmesine engel degil :D :alkış:

Bülent Dizman 53
15.03.2011, 17:20
nuri in mesut aut

Ozan Yılmaz
23.11.2017, 22:20
Barça yolcusu diyoğlağ.
Hatta anlaşma tamam haberi gördüm bakalım.

Yiğit Gayretli
24.11.2017, 09:49
Kesin gitti sanırım...

selcuk
24.11.2017, 10:17
Kesin gitti sanırım...

lassa ve bekonun yatiriminin yeni yüzü yolda desene

Fatih Çelik
22.07.2018, 23:44
Milli takımı bıraktı. Mesut'tan böyle bir çıkış beklemiyordum

pReN@_61
23.07.2018, 02:48
dikine oynuyor:mp3:

selcuk
23.07.2018, 02:53
ilk kez seninle gurur duydum

bugün nurinin, hamitin, yildirayin gölgesinden siyrildin. tsk

Onur Akyüz
23.07.2018, 03:08
Alman milli takımını seçmesinden dolayı kızmıştık. Ayrıca ne yalan söyliyim hiçbir zaman bir Türkmüş gibi hissettirmedi kendini bize. Ben bu adamın hiç Türkçe konuştuğunu bile duymadım. Sadece bir maçta Türkçe bi küfür etmiş bir kere de yerden ekmek alıp kenara koymuştu sanırım. Yani bizden biri olduğunu hiç düşünmemiştim.

Ama bu hareketiyle büyük takdirimi kazandı.

Helal olsun Mesut, Alman milli takımını bırakman ve açıklamalarında ağızların payını vermen çok hoşuma gitti gerçekten.

Darısı İlkay ve Emre Can’a. Onlar yapar mı böyle bi şey bilmiyorum. Tanıyanlar daha iyi bilir.

Cengiz Çubukcu
23.07.2018, 07:39
Alman milli takımını seçmesinden dolayı kızmıştık. Ayrıca ne yalan söyliyim hiçbir zaman bir Türkmüş gibi hissettirmedi kendini bize. Ben bu adamın hiç Türkçe konuştuğunu bile duymadım. Sadece bir maçta Türkçe bi küfür etmiş bir kere de yerden ekmek alıp kenara koymuştu sanırım. Yani bizden biri olduğunu hiç düşünmemiştim.

Ama bu hareketiyle büyük takdirimi kazandı.

Helal olsun Mesut, Alman milli takımını bırakman ve açıklamalarında ağızların payını vermen çok hoşuma gitti gerçekten.

Darısı İlkay ve Emre Can’a. Onlar yapar mı böyle bi şey bilmiyorum. Tanıyanlar daha iyi bilir.

Almanların ikiyüzlülüklerini yüzlerine vurdu, gerçekten helal olsun

Pshycologist41
23.07.2018, 09:02
Bundan sonra alman milli takimini secmek isteyecek gurbetcilerimizede feyz olur insallah. Kendini kullandirtmak,ilk virajda ucuruma yuvarlanmak isteyen secebilir tabi. Ben Mesut'un yasadiginin 2 katini Emre Can yasar insallah diyorum sira onda. Kimse masal anlatmasin yok kariyer yok şu diye. Bugun milli takimda Mesut,Ilkay ve Emre Can oldugunu dusunelim biz nerde olurduk.Gidip bu almanlara sorsan Hitler öcuydu iyiki kurtulduk derler ama lafta %99'u icinde biryerde hala faşisttir.Nankor gestapolar.

C.Guleryuz
23.07.2018, 09:14
Avrupa Birliği Hristiyan topluluğudur ve hepsi iki yüzlüdür.
Doğru olanı yaptın Mesut, helal olsun.

Ege Kum
23.07.2018, 19:17
Avrupa Birliği Hristiyan topluluğudur ve hepsi iki yüzlüdür.
Doğru olanı yaptın Mesut, helal olsun.

asdfghjklşi

Mustafa YILMAZ
23.07.2018, 19:25
bu olay bundan sonra seçim yapacak olan gurbetçi oyuncularımıza örnek olur umarım.

gerçi bizim ist. karmasına milli takım demek abest olur ama devran değişir elbet

Hüdai Pervaneli
23.07.2018, 19:37
Özil Aslinda Dogru Olani Yapti En Baslarda Sonradan politik Bir Resim Cekitirerek Kendi kendini Bitirdi Ha O Resim Malum Kisiyle degilde Baska Bir Devlet adamiyla Cektirseydi Zira Sorun Olmazdi

Ayni Zamanda Özil ve Ilkay Secim Propagandasi Yaptiklari Düsünülüyor Almanyada

TS FAN
29.07.2018, 09:54
Politika ayrı şey spor ayrı şey!Bunu birbirine karıştıran alman futbol federasyonudur ve Mesut Özil e karşı ırkçı bir tutum sergilemişlerdir!Dünyanın bir çok yerinde her ulustan çoğu sporsever de böyle düşünmekte ve Mesut Özil e destek vermektedir! Alman Futbol federasyonu başkanı,menajeri bazı spor adamları başarısızlıklarını Mesut Özil Üzerinden kapatıp unutturmaya kalkıyor!Eğer Almanya bu turnuvada başarılı bir sonuç alsaydı Mesut özil başka bir şekilde başka bir yolla linç edilecekti ki Mesut a karşı bu linç kampanyası dünya kupasından önce başladı ve Mesut bir sporcu olarak bundan olumsuz etkileneceğini de çok iyi biliyorlardı almanlar.Almanya başarısız olunca da zaten linç ettikleri Özil i günah keçisi ilan etmeye kalkıştılar.Ama dünyada akıllı geçinen bir alman nazileri değil!Mesut çok iyi bir izlenim yaratarak açık nedenleri ile Alman milli takımını bıraktı bu hareketi de dünyada spor ve siyaset çevrelerinde büyük bir global destek gördü!Alman nazileri için iş ters tepti!Bu işin elebaşı olan naziler Mesut u linç ettiklerini sandılar ama bu sefer tüm namlular onların üzerine döndü! Mesut un milli takımı bırakması ile tek suçlu saydıkları günah keçisinden kurtulup her şeyin düzeleceğini sanan nazi ahmak sürüsü şimdi iyice köşeye sıkıştı herkes onların sorumluluklarını üzerine almalarını ve istifa etmelerini bekliyor!Tabii bu ırkçı ayrımcı neo nazi faşist kafa yapılarının daha uefa 2024 yarışında yiyecekleri ağır darbesi var!

cenksever71
13.08.2018, 09:13
Mesut üstüne düşen görevi yaptı bence.