PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş'tan da Federasyona Karşı Açıklama

dumanpub
08.03.2011, 16:32
Beşiktaş'tan sert açıklama!
Beşiktaş'tan da TFF ve hakemlere sert tepki geldi! Siyah beyazlı Yönetim Kurulu son haftalarda yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu daima hakeden kulübün kazanmasından yana olduğunu dile getirmiş, birtakım güçlerin maç sonuçlarına tesir ederek belirleyici olmamaları gerektiğini defalarca ifade etmiştir. Bununla birlikte aynı güçlerin istedikleri bir takımı şampiyon yapmak için bariz bir şekilde göreve soyundukları, spor kamuoyunun gözü önünde birtakım oyunların sergilendiği açıkça görülmektedir.

Tarafsızlığını aşikârca yitirmiş olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, bir kulübümüzün yurtdışı voleybol müsabakasına katılmakta, yine aynı kulübün Düzce’de yapmakta olduğu tesis inşaatını ziyaret etmekte ancak UEFA Avrupa Ligi'nde bu yıl Türkiye’yi temsil etmiş tek kulüp olan Beşiktaşımız’ın davetine katılmayıp, Futbol Federasyonu’nu temsilen bir yetkili göndermemekte sakınca görmemektedir.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Sadri Şener’in bugün gündeme gelen açıklamaları ve tarafımızdan yapılan bu açıklama ile ilgili iki kulüp arasında herhangi bir görüşme olmamıştır. Ancak, Sayın Sadri Şener’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı ile ilgili söyledikleri, Başkanımız tarafından bir yıldır dile getirilmekte ve spor kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ne yazık ki birçok kulübün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın dikta rejiminden çekindikleri için susmayı tercih ettikleri de bir gerçektir.

Sahaya çıkan hakemlerin belirli talimatlarla görev yaptıklarını örnek vermek gerekirse; Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında oyuncumuz İsmail Köybaşı’na yapılan ve dört hafta sahalardan uzak kalmasına sebep olacak kasti hareket görmemezlikten gelinmiş, yine oyuncumuz Simao Sabrosa’nın attığı nizami gol sayılmayıp, rakip takımın oyuncusu Burak Yılmaz’a yapılan bariz penaltı verilmemiştir. Böyle bir zihniyetin sahaya beraberlik skoru talimatı ile çıktığı aşikârdır. Yine benzer zihniyet ile dün akşam oynanan Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçında bariz ofsayt pozisyonunda golü veren ve olmayan bir penaltı yaratan kişilerin hangi talimatlarla sahaya çıktıkları merak konusudur.

Öte yandan, tüm bu kasıtlı hareketlere, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün "Dünya Kulübü" olma yolunda diğer kulüpleri geçtiğinin açıkça farkedilmesi, ayrıca bu konuda duyulan haset ve kıskançlığın bariz bir şekilde ortaya çıkması neticesinde başvurulduğu da tarafımızdan memnuniyetle farkedilmektedir.

Türk Futbolu’nun mihenk taşı olan, her zaman doğruları savunarak şerefli ikincilikleri ile övünen Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Yönetim Kurulu olarak, Türk Futbolu’nu bu zihniyetteki kişilerden kurtarıncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi spor kamuoyuna saygılarımızla duyurur

61BrAvEhEaRt
08.03.2011, 16:43
ilginç bjk den böyle bir açıklama :rolleyes:

Mehmet S. Pervan
08.03.2011, 16:44
Beşiktaş'tan da TFF ve hakemlere sert tepki geldi! Siyah beyazlı Yönetim Kurulu son haftalarda yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu daima hakeden kulübün kazanmasından yana olduğunu dile getirmiş, birtakım güçlerin maç sonuçlarına tesir ederek belirleyici olmamaları gerektiğini defalarca ifade etmiştir. Bununla birlikte aynı güçlerin istedikleri bir takımı şampiyon yapmak için bariz bir şekilde göreve soyundukları, spor kamuoyunun gözü önünde birtakım oyunların sergilendiği açıkça görülmektedir.

Tarafsızlığını aşikârca yitirmiş olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, bir kulübümüzün yurtdışı voleybol müsabakasına katılmakta, yine aynı kulübün Düzce’de yapmakta olduğu tesis inşaatını ziyaret etmekte ancak UEFA Avrupa Ligi'nde bu yıl Türkiye’yi temsil etmiş tek kulüp olan Beşiktaşımız’ın davetine katılmayıp, Futbol Federasyonu’nu temsilen bir yetkili göndermemekte sakınca görmemektedir.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Sadri Şener’in bugün gündeme gelen açıklamaları ve tarafımızdan yapılan bu açıklama ile ilgili iki kulüp arasında herhangi bir görüşme olmamıştır. Ancak, Sayın Sadri Şener’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı ile ilgili söyledikleri, Başkanımız tarafından bir yıldır dile getirilmekte ve spor kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ne yazık ki birçok kulübün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın dikta rejiminden çekindikleri için susmayı tercih ettikleri de bir gerçektir.

Sahaya çıkan hakemlerin belirli talimatlarla görev yaptıklarını örnek vermek gerekirse; Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında oyuncumuz İsmail Köybaşı’na yapılan ve dört hafta sahalardan uzak kalmasına sebep olacak kasti hareket görmemezlikten gelinmiş, yine oyuncumuz Simao Sabrosa’nın attığı nizami gol sayılmayıp, rakip takımın oyuncusu Burak Yılmaz’a yapılan bariz penaltı verilmemiştir. Böyle bir zihniyetin sahaya beraberlik skoru talimatı ile çıktığı aşikârdır. Yine benzer zihniyet ile dün akşam oynanan Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçında bariz ofsayt pozisyonunda golü veren ve olmayan bir penaltı yaratan kişilerin hangi talimatlarla sahaya çıktıkları merak konusudur.

Öte yandan, tüm bu kasıtlı hareketlere, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün "Dünya Kulübü" olma yolunda diğer kulüpleri geçtiğinin açıkça farkedilmesi, ayrıca bu konuda duyulan haset ve kıskançlığın bariz bir şekilde ortaya çıkması neticesinde başvurulduğu da tarafımızdan memnuniyetle farkedilmektedir.

Türk Futbolu’nun mihenk taşı olan, her zaman doğruları savunarak şerefli ikincilikleri ile övünen Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Yönetim Kurulu olarak, Türk Futbolu’nu bu zihniyetteki kişilerden kurtarıncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi spor kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Kaynak: Ligtv

Harun-61
08.03.2011, 16:55
Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında oyuncumuz İsmail Köybaşı’na yapılan ve dört hafta sahalardan uzak kalmasına sebep olacak kasti hareket görmemezlikten gelinmiş, yine oyuncumuz Simao Sabrosa’nın attığı nizami gol sayılmayıp, rakip takımın oyuncusu Burak Yılmaz’a yapılan bariz penaltı verilmemiştir. Böyle bir zihniyetin sahaya beraberlik skoru talimatı ile çıktığı aşikârdır. Yine benzer zihniyet ile dün akşam oynanan Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçında bariz ofsayt pozisyonunda golü veren ve olmayan bir penaltı yaratan kişilerin hangi talimatlarla sahaya çıktıkları merak konusudur.

.

NEŞAT BAŞOĞLU
08.03.2011, 17:06
ÇOK yerinde bi açıklama...

Dursun Kaplan
08.03.2011, 17:19
Bjk inceden bizede giydirmiş, bunun neresi yerinde bir açıklama ?

MDanışmaz
08.03.2011, 17:25
Olsun o kadar asıl hedefleri aziz yıldıırm ve fenerbahçe bu da bizim işimize gelir..

Kazım Uzunboy
08.03.2011, 17:32
Giray'ın yaptığı faule değinmişler, bence haklılar.

Ofsayt diye sayılmayan gole değinmişler, bence yine haklılar.

Bizim için de penaltı pozisyonuna değinmişler, bence yine haklılar.

EmreYavuz61
08.03.2011, 17:36
Bizim açıklamaların ardından her fırsatta fenerbahçeyi bombalayan beşiktaş burdanda kendime bir pay çıkarmıştır...Açıkçası bu sene beşiktaş'ın hakemlerden konuşmaya hakkı yok...Ama bir takım oyunlar oynandığını fark etmeleri ve kamuoyuyla paylaşmaları yerinde olmuş...

DeAgLeMaNyAq
08.03.2011, 18:05
BJK zirveye oynayan bir takım olsa tabii ki böyle bir açıklama yapmazdı. Bizim geçen hafta Kayseri maçı sonrasında yaptığımız tarzda açıklamaları arada sırada bazı kulüpler yapabiliyor. Ama rakip takımın futbolcusunun kesin penaltısı verilmedi şeklinde bir açıklamayı ilk defa gördüm...

Yiğit SARI
08.03.2011, 18:23
Giray'a kırmızı mı verecekti yani ? Giray biçimsiz atladı ama amacı tupa vurmak vuruyor da . Biçimsiz atladığı için İsmail'e de vurdu bence böyle.

DeAgLeMaNyAq
08.03.2011, 18:33
Giray o hareketi kasıtlı yapmadı elbette ama en azından sarı kart görebilirdi. Zaten spor yorumcularının yüzde 90'ı da bu şekilde fikir belirtti...

Yiğit SARI
08.03.2011, 18:35
Giray o hareketi kasıtlı yapmadı elbette ama en azından sarı kart görebilirdi. Zaten spor yorumcularının yüzde 90'ı da bu şekilde fikir belirtti...

Sarı kart olmalıdır bence de. Ama öyle bi diyolarki kırmızı kart yicekmiş gibi pozisyona faul da çalınacaktı ama avantaja verildi değerlendiremediler. Hilbert'in Glowacki'nin bağlarını kopardığı pozisyonu niye kimse konuşmuyor ?

Mustafa ÖZDEMİR
08.03.2011, 19:15
ilginç bir durum...

mancester
08.03.2011, 19:39
Ya su bck Allaha yakin bize uzak olsun boyle serefsiz bir camia gormedim ben daha dun yok inonude biz misafirmiyiz Trabzon bizden daha cokdu biz biliriz ne yapacagimizi diyip serefsiz haysiyetsiz bir taraftari ayakkabi atar kufur eder bugunde boyle bir aciklama topunun ....

lazanya61
09.03.2011, 13:35
bıraksın bck bu ayakları, onlar da aynı yolun yolcusu

Faik Yılmaz
09.03.2011, 13:37
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla bugüne kadar gitmişlerdi... Ama yılan büyüdü onlarıda ısırdı verdiler feryada......

Atı alan üsküdarı geçti.... neredeydiniz beyler diye sorarlar adama

Mayls
09.03.2011, 17:43
Sarı kart olmalıdır bence de. Ama öyle bi diyolarki kırmızı kart yicekmiş gibi pozisyona faul da çalınacaktı ama avantaja verildi değerlendiremediler. Hilbert'in Glowacki'nin bağlarını kopardığı pozisyonu niye kimse konuşmuyor ?
Sarı kart olayına katılmıyorum. Giray'ın topa başka bir hamleyle müdahale etmesi o an imkansızdı. Giray o an en doğru hamleyi yaptı.

Şanssızlık eseri çok kötü bir tekmeye dönüştü topa uzatılan ayak. Pozisyon tekmenin sertliğinden dolayı fauldür bana göre ama kırmızıyı geçtim, sarı kart bile ağır olurdu bana göre.

Hazar_
09.03.2011, 17:49
Nefret ediyorum senden Beşiktaş.

Ahmet Başkaya
09.03.2011, 18:41
Nefret ediyorum senden Beşiktaş.

Aynen aynen ve aynen !

memoFli
10.03.2011, 19:50
Giray'ın yaptığı faule değinmişler, bence haklılar.

Ofsayt diye sayılmayan gole değinmişler, bence yine haklılar.

Bizim için de penaltı pozisyonuna değinmişler, bence yine haklılar.

:alkış::alkış:

memoFli
10.03.2011, 19:54
Yapmayın Allah aşkına biraz objektif ve tarafsız bakın yaşananlara..Bir ayakkabıdır gidiyor.Ayakkabıyı atan şahsiyet belli manken bozuntusu reklamını yapıyo.Hocamız türübüne giderken alkışlanmıştır.Maç öncesi seyirsi mustafa yumluya alın bu maçı diyo..Şenol hacaya bizden zarar gelmez hocam şampiyon olun diyo..Üç beş bjk li art niyetli davrandı diye bunu tüm camiaya maleletmek bize yakışmaz..ayrıca son açıklamalırıda gayet yerindedir..

Paksoy
10.03.2011, 19:57
Yapmayın Allah aşkına biraz objektif ve tarafsız bakın yaşananlara..Bir ayakkabıdır gidiyor.Ayakkabıyı atan şahsiyet belli manken bozuntusu reklamını yapıyo.Hocamız türübüne giderken alkışlanmıştır.Maç öncesi seyirsi mustafa yumluya alın bu maçı diyo..Şenol hacaya bizden zarar gelmez hocam şampiyon olun diyo..Üç beş bjk li art niyetli davrandı diye bunu tüm camiaya maleletmek bize yakışmaz..ayrıca son açıklamalırıda gayet yerindedir..
Katılıyorum,Ayrıca O mankenin Futbolun F'sinden anladığını düşünmüyorum.

Paksoy
10.03.2011, 19:59
Yarın fbnin tribünlerden yapacağı zavallı şova lig tvnin görüntülerle destek olacağını okudum bir yerde. Umarım böyle bir şey yaparlar da o dekoderi başlarına çalarım. Bütün bu olayların en büyük sorumlusu bu adi aç adamlardır. fbnin havuzdan çıkma şantajları neticesinde yalamadıkları yer kalmadı. Hadi bakalım PİSlig tv. Gün ola harman ola.
Eğer yukardaki eylem gerçekleşirse,büyüm bir kampanya ile ligtv'yi hayatımızdan çıkarmalıyız.

mancester
10.03.2011, 20:52

Ben tarafsiz bakiyorum neler soylediklerini unutmadim daha dun gibi aklimda Trabzonun dostu Trabzondur gerisi tefarat benim icin besiktaslinin ne dusunudugunu cok iyi biliyoruz yoneticiside taraftarindanda nefret ediyorum.

Kaya
10.03.2011, 21:15
Bu adiler bugün 20 puan geride olmasalardı ve şampiyonluğa oynasalardı bu açıklamayı yaparlar mıydı?

Kendi başarısızlıklarına kılıf buluyorlar!

Hadi oradan yau! Hadi oradan!