PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değer Yargısı

Reha
08.03.2011, 02:29
Her sene tiksine tiksine seyrettiğim şu ligde,ne işimiz var diyorum kendi kendime! Duruşumuza,onurumuza,nefes almamıza bile yakışmayan bu ligde 27 sene şampiyon olmadan geçti! Ama emin olun bir nebze haysiyet ve şereften bir şey kaybetmeden de geçti o seneler.

Omuzların baş,başların omuz olduğu; kazanmak için her türlü çirkinliğin normal sayıldığı ;İtin,iti ısırmadığı ve senaryosu çoğu zaman baştan çizilen bir komedya ve trajedinin içindeyiz bu ligde.

Haksız kazanılan gol veya penaltının hatta bir galibiyetin huzursuzluğu geceleri %90 mızın uykusunu kaçırırken,hayalleri ve sevgisi uğruna yalnızca bir futbol takımı için canına son verenlerin şehrinin tüm bu onursuzluğa karşı ayakta duruşu daha ne kadar devam eder bilemem!

Ama bildiğim bir şey var ki,bizim hissettiğimiz gibi onların da hissetmesini beklemek,o inandığımız değerlere koca bir hakarettir.

Bu ülkeye bu insanlara Şenollar, Kazım'lar,Volkanlar,Sunaylar fazladır.Adnan kahveciler,Recepler lükstür.

Çekmek isterler aşağı;alışık değildirler.İstemezler.

Düzen böyledir,çark böyle döner.Çomak sokarsan bitiriverirler.

Koskoca yurdum satılmış,sözde bağımsız,boyunduruğu boynunda...Neresini tutsam elimde kalıyor.

Laf mı senin ki? Böyle bir Ulusta Futbol oyunun da adalet ve meşruluk beklemek...

İşte bu şehrin insanlarının dünya ya ve haksızlığa muhalefeti ve aynasıdır bu takım.Sizin için bir hafta sonu eğlencesi,bir renk aşkı,bir taraf olma durumu ya da sokak ağzıyla ben ''ekmek spor''luyum demogojisi...Bizim için ise hayata bakışın ve isyanın ta kendisi!!

Olur veya olmaz her şey bittiğnde siz sığ ve dar düşüncenizle ''bi daha ömr-ü billah şampiyon olamazsınız'' dediğiniz de,bizler size tebessüm edeceğiz.

Çünkü bizim için ARAÇ sizin için her şey olan o duygu yukarda anlattığım hiç bir değere DEĞMEZ

Reha DİLEGE

Armağan Dere
08.03.2011, 02:40
Abi zaten noktayı imzanla koymuşsun...Saygılar...Ben bu dediğini 10 senedir duyuyorum

jairzinho
08.03.2011, 02:47
memlekette diğer alanlarda adalet yok ki futbolda olsun.

Burçak
08.03.2011, 09:08
Yazı için teşekkür ederiz. Tercüman olmuşsun bizlere

yunushanilce
08.03.2011, 09:29
biz bu kadar çabayı başka avrupa liginde gösterme şansımız olsa keşke takımı komple taşıyacan kurtulacan bu şerefsizlerin liginden

magicyattara
08.03.2011, 10:00
Çok güzel..teşekkürler Reha..

"Akşam çocuğumuzun boğazından geçen lokmayı sindirebilmesidir Trabzonlu oluşumuz...."

Erdem Keser
08.03.2011, 10:12
Muhteşem bir yazı.Muhteşem.

OLCAY ÇAKIR
08.03.2011, 10:15
Eline sağlık, Reha.............

Külünkoğlu
08.03.2011, 10:16
Ah Trabzon ah söyletirsin adamı. :)

Eline yüreğine sağlık Reha.

ozturk
08.03.2011, 10:24
Mücadele ettiğimiz arena çok pis..

Alah yardımcımız olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden..

Travelair
08.03.2011, 10:53
Dağları delmekse dağları deleceğiz uğruna. Mücadeleye devam