PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Kadar "Fair Play" Fazla Değil Mi?

Gamze
07.03.2011, 14:12
Böyle bir başlığı benim açıyor olmam bana bile garip geliyor.
Ama artık bunu da dile getirmek gerek...

Dün akşamki maçta, Şenol Güneş gibi Türkiye'nin en kıymetli, en efendi, en doğru düzgün hocası anlayamadığımız bir şekilde tribüne gönderildi... Mehmet Demirkol bugün programında Şenol hocayı destekleyerek şöyle söyledi: "Bu adamlar put gibi oturacaklar mı? Tabii ki tepki verecekler..."

Evet... Şenol Güneş de 10 kişi kalmış takımının lehine olan bir penaltı ve kırmızı kartın es geçilmesi sonrası olağan tepkiyi verdi ve fakat tribüne gönderilmekten kurtulamadı...

Peki ya sonra?

Önce spikerler "Alkışlarla karşılandı Şenol hoca" dedi... Durum lehineyken bunu yapmak kolay olanıydı...

Zira çok geçmeden gerçek yüzünü gördük tribünlerin.

50 dakika 10 kişi oynayan takımı, burnu kırılmış oyuncusuyla bulduğu golle öne geçen bir teknik adam, şeref tribününde adeta linç edildi...

Paralar yağdı başına, ayakkabı atıldı. Terbiyesiz bir kadının hakaretlerine maruz kaldı. Yöneticilerden tepki gördü, küfür yedi...

Ekranlara yansıyan görüntülerde belki de ilk defa bu kadar öfkelenmiş gördük biz Şenol hocayı. Ağrına gitmişti o tavır... Çok belliydi. Futbolda fair-playi, alçakgönüllülüğü, nezaketi temel almış bir teknik adamın bu denli öfkelenmesinin başka bir sebebi olamazdı: yapılanlar, Şenol Hocanın ağrına gitmişti...

Olan oldu...

Sonrasında gördüğümüz tabloya geçelim şimdi de...

Önce Sadri Başkanın "özür" açıklamalarını dinledik, okuduk...

Arkasından ertesi gün iğrenç bazı haberler çıktı: dediler ki Şenol Güneş "devlete, stada, ülkeye, herkese küfretti..."

2002'den sonra yepyeni bir linç kampanyası daha başlattılar dört bir koldan. Şenol hocayı "harcama" kampanyası... Vatan haini gösterme uğraşı...

Az önce de Şenol hocanın açıklamalarını okuduk.
Hocamız yine "ağrına giden" bu tavra kendince bir tepki gösterdi.. Fakat nezaketi ve alçakgönüllülüğünü yine elden bırakmadı.

Ama bu kadarı fazla bence...

Bu kadarı çok...

Şenol hoca diyor ki "Bir daha sahaya çıkacak mıyım çıkmayacak mıyım bilmiyorum."

Yapma hocam!
Hocam yapma...

İmkan vermeyin insanlara...

Biz ne kadar efendi davranırsak... biz ne kadar ölçülü, ne kadar kontrollü olursak o kadar üstümüze geliyorlar...

Biz bu olayda suçlu değiliz ki?

Hayır...

Beşiktaş ikinci başkanı Metin Keçeli'nin açıklamaları var "Şenol hoca sadece çıktık oyunumuzu oynadık biz" şeklinde.

Biz suçlu değiliz!

Ama öyle davranıyoruz...

Olmaz... Artık değil...

Şampiyonluğa giden bu takımın kuyruğuna asılmış, onu alaşağı etmeye çalışan sülüklerle dolu ortalık. 10 kişi kaldığı, 1-0 geri düştüğü, deplasman maçında oyunu çevirebilmiş ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir güçlüğü de aşmış bir takımız bugün artık... Üstüne üstlük bu tür maçların oyuncular üzerindeki olumlu etkisi de es geçilmemeli... Yani biz, hedefe doğru emin adımlarla yürümeye başladık yeniden...

Ve birileri kollarını sıvayarak işe girişti...

Hatırlayınız. Bu adamlar hakemleri konuştular... Ön yargı oluşturdular önce. İkinci yarıda hakemlerin Trabzonspor maçlarındaki kararlarına bakınız...

Daha geçtiğimiz günlerde Aziz Yıldırım denen adamın Selçuk İnan'la ilgili kurduğu oyunu unuttuk mu?

Sebebi nedir bu haberlerin, bu yazıların, bu sözlerin, bu tavrın?

Çok açık değil mi?

Ama biz hala çuvaldızı da iğneyi de kendimize batırma derdindeyiz...

Yeter...

Polemiklere girmeyelim diyoruz. Eyvallah.
Futbola bakalım diyoruz. Eyvallah.

Ama hakkımızı da yedirmeyelim artık.

Şenol Güneş'i harcatmayalım.
Küstürmeyelim.

Küstürmelerine izin vermeyelim.

"Biz değilsek kim? Bugün değilse ne zaman?"

Emrullah
07.03.2011, 14:16
Çok anlamlı, içeriği yerli yerinde ve eklenmesi gereken herhangi bir hususun olmadığı güzel bir yazı.

Yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz...

Emre GÜRDAL
07.03.2011, 14:22
Dogru,düzgün son derece mükemmel bir yorum 'yapma hocam yapma kımseye malzeme verme'' bencede verme...

Ali YILDIRIM
07.03.2011, 14:30
Şenol hoca biraz küstüm oynamıyorum havasında. Bunun yerine cevabını sahada vermeli. Eften püften sebeple bırakması Trük futbolunu bitirir Trabzonumuzu bitirir.

ilhan
07.03.2011, 14:35
Sabahtan beri bu konuyla ilgili bir şeyler yazıp çiziyordum, toparlayamıyor siliyordum. Duygularıma tercüman olmuşsun Gamze. Teşekkürler bu güzel yazı için.

Famusta
07.03.2011, 14:35
alla alla niye.. malzeme veriyoruz gene basına... dünkü olaylar dündü ve orda kaldı.. basınında bu konuyu uzatmayacağı fikri dün zaten belli oldu.. şimdi kalkıp neden buy açıklamayı yapıyon hocam.. bi daha sahaya çıkarmıyım çıkmazmıyım diye.. basına gene malzeme veriyoruz.. valla ben bişe anlamadım bu işten.. özellikle lig bu konuma geldikten sonra.. ama senin vardır bir bildiğin diyorum artık .. . .

EmreYavuz61
07.03.2011, 14:36
2002'den sonra yepyeni bir linç kampanyası daha başlattılar dört bir koldan. Şenol hocayı "harcama" kampanyası... Vatan haini gösterme uğraşı...

Müthiş bir yazı...Eline sağlık Gamze abla...
Hani şu Şenol Güneş maskesi takma oalyı vardı tribünde karegorafi...
İşte tam sırasi...Kocaelispor maçında 15-16-17bin kişide Şenol Güneş maskesi taksın...!

Hazar_
07.03.2011, 14:36
Bir daha sahaya çıkacakmıyım bilmiyorum ifadesi bıraktığı anlamına gelmiyor.Kulübede olmayacağım diyor sadece :)

Olur muyum olmaz mıyım bilmiyorum diyor yani ..

bordo08
07.03.2011, 14:45
Şenol hoca bu kirli oyunlar içinde fazla temiz kalıyor.Hocamıza sahip çıkmalıyız yalnız olmadığını bilsin ve rahat olsun.

Süleyman Eruyar
07.03.2011, 14:46
Hey gidi Özkan Sümer..

İlker Akçay
07.03.2011, 14:48
Teşekkürler Gamze...

Bu kadarı harbiden fazla gerek yok...En kritik dönemde hiç gerek yok..

Yetkin Dil
07.03.2011, 14:48
Dört dörtlük bir yazı olmuş...
Artık tepki zamanı geldi geçiyor bile...

Sefer A.
07.03.2011, 14:50
Hey gidi Özkan Sümer..

öyle çok sevmem belki onu amaaa, Türkiye'nin gelmis geçmis belki de en cesaretli baskani, Basbakan'a kafa tutmak öyle kolay degil ;) bazilari gibi Basbakan'in yanina gidip sikayette bulunmuyoruz :)

Nytre
07.03.2011, 14:52
ne yapacaklarını şaşırdı istanbul , belden aşağıya oynamaya çalışıyor.

trabzonsporumuzu saha dışına çıkarmaya çalışıp , gündemi germeye çalışanlar avuçlarını yalayacaklar.

dumanpub
07.03.2011, 14:54
her yerde şenol güneş istifamı ediyor diye haberler var.

Bülent Dizman 53
07.03.2011, 15:07
yeri değil ama 2 hafta sonra oynanacak gençler maçi bilet fiyatları kale arkası40-50 kapalı 80 ila 100 arası. fiyatlar bi aksilik bi sorun cıkmadıgı takdirde bu şekilde olucaktır. bilginize

Sefer A.
07.03.2011, 15:08
yeri değil ama 2 hafta sonra oynanacak gençler maçi bilet fiyatları kale arkası40-50 kapalı 80 ila 100 arası. fiyatlar bi aksilik bi sorun cıkmadıgı takdirde bu şekilde olucaktır. bilginize ,saygılar

bugün fb karsilasmasinda da ayni mi ?

Bülent Dizman 53
07.03.2011, 15:09
bugün fb karsilasmasinda da ayni mi ?
kale arkası 56 kapalı 110 febeye

hüseyin1975
Sahsen Senol Hocamiza yapilan bu saygisizlik karsisinda tepkisiz kalmamaliyiz diye düsünüyorum fakat Sayin Baskan ayni düsüncede degil!
Eger Senol Hocamiz birakirsa bu Baskanin yüzünden olacak.

murat
Fair playi gectik resmen samar oglani olduk. Zaten baskan konusmasini bilmiyor yonetimde oyle. Baskan Senol hocayi destekliyecegine espiri yapmakla ve ozur dilemekle mesgul...

hüseyin1975
07.03.2011, 15:10
Senol Hocamizin Gace Sayfasi varmi?
Yada Mail-Adresini bilen?

Ona yazilar göndermeliyiz, desteklemeliyiz!

EmreYavuz61
07.03.2011, 15:12
Çok çok çok ciddi bir olay bu...Bu tepki sadece internet sayfalarında kalmamalı...Somut bir eylem gerçekleştirmeliyiz...Gerekirse yürüyüş yapalım...Ama birşeyler yapalım...

Sefer A.
07.03.2011, 15:13
kale arkası 56 kapalı 110 febeye

ayip etmisler, tarife ayni olmali...

hüseyin1975
07.03.2011, 15:13
Çok çok çok ciddi bir olay bu...Bu tepki sadece internet sayfalarında kalmamalı...Somut bir eylem gerçekleştirmeliyiz...Gerekirse yürüyüş yapalım...Ama birşeyler yapalım...

Vatan Gazetesinin Binasinin önüne gidilmesi gerekir bence.

Hüseyin Gündoğdu
07.03.2011, 15:14
"Hepimiz Şenol'uz"

LazAnisT
07.03.2011, 15:23
Birçoğumuz 3-4 sene önce hangi takım şampiyon oldu onu hatırlamaz.Başarı diye nitelendirdiğimiz herşey anlıktır.

Fakat Fenerbahçe stadında Şenol Güneşin kamuoyuna görede yüzde yüz haklı olduğu bir konuda Aykut Kocamanın yedek kulübüsene kadar yanına gidip elini sıkmasını ve tüm fener camiasının üzerinden geçmesini tarih boyunca herkes hatırlayacak.

Evet bizlere fazlasıyla haksızlık yapılmaktadır gamzenin yazısına katılmamak elde değil ama ''bu kadar fair play fazla değilmi'' bir soru ise buna benim cevabım hayır değil olacaktır.

mahmuter61
07.03.2011, 15:27
Bana TFF çıkıp şunu desin;"sen kimsinde bir teknik direktörü(Şenol Güneş-Ertuğrul-Aykut farketmez)deplasmanda tirübüne yolluyorsun?Adamı hedef yapıyorsun buna hakkın yok!!!O tirübünde 90 dk küfür eden birbirine söven binbir çeşit insan var böyle ceza olamaz !!!Erkekseniz siz girin o halkın içinde maç seyredin.Şeref tirübünü denen ve şerefsizlerinde aralarında bulunduğu yerde kavga küfür varsa sen kimsin bu hocaları böyle fanatiklerin içine atıyorsun?Bu Trabzonda Bursada İstanbulda da olabilir ama yanlış heryerde yanlıştır.Trabzonda bir Aykutu o taraftarın içine de atman yanlış ey TFF!!!

Reşit
07.03.2011, 15:28
doldum da tasıyorum artık yeter lan yeter. bi şerefsiz oglu şerefsiz gazetesinde şenol hoca küfür etti demiş her yerde bundaan bahsediliyor. lütfen birisi bana hangi gazete yada lınkını yollayabilirmi. bunlara insanlıkla yaklasınca daha beter azıyorlar . yok türkiyede basın özgürlügü felan filan. ulan bunlara özgürlüğü birak bunları sabah aksam döveceksin ki akıllansınlar.

metehan
07.03.2011, 15:29
Hepimiz Güneş'iz !

Gamze
07.03.2011, 15:29
Birçoğumuz 3-4 sene önce hangi takım şampiyon oldu onu hatırlamaz.Başarı diye nitelendirdiğimiz herşey anlıktır.

Fakat Fenerbahçe stadında Şenol Güneşin kamuoyuna görede yüzde yüz haklı olduğu bir konuda Aykut Kocamanın yedek kulübüsene kadar yanına gidip elini sıkmasını ve tüm fener camiasının üzerinden geçmesini tarih boyunca herkes hatırlayacak.

Evet bizlere fazlasıyla haksızlık yapılmaktadır gamzenin yazısına katılmamak elde değil ama ''bu kadar fair play fazla değilmi'' bir soru ise buna benim cevabım hayır değil olacaktır.

Abi fair play sözünü tırnak içine almam tam da bundandır.

bahsettiğin akşam hiç olmadığı kadar gururlandık biz.

Fakat dün yaşanılanla o gün olanlar bir değil.

Şenol hoca kırgın.
Hakkında dönen dedikodulara, yazılanlara bakalım. Yazık.

Şu andaki tavrımızın fair playle falan alakası yok bence, tamamıyla haksızlığa uğruyoruz.. başka şekilde ifade edemiyorum olanı biteni

mahmuter61
07.03.2011, 15:32
Allah Aziz Yıldırım ve bu tür insanların şerrinden tüm insanlığı korusun.Fener 50 kere şampiyon olsa ne olacak?Bakın;bir erkek evinde hep aslan kesilir,eşine çocuklarına erkeklik kabadayılık taslar.Ama sokağa çıktımı kuzu gibi olur!!!Tıpkı fener gibi!!!Sen ülkende eline almışın medyayı TFF yi çünkü hepsi istanbul güdümlü ve fener yandaşı elbette Türkiyede at koşturursun ama Avrupaya çıktınmı rezilleri oynarsın!Nerdesin medya nerdesin TFF nerdesin çıplak kral Aziz Yıldırım!!!!!!!!

tarsus
07.03.2011, 15:39
ezikbahçedende tffdende bizans medyasındanda nefret ediyorum.azize sen erkeğin oryantalisin .ne yaparsan yap bizi bu yoldan döndüremezsin.hocamızın yanındayız

ÇaGaTaY
07.03.2011, 15:45
Sonuna kadar katılıyorum. Artık böyle açıklamalar görmek istemiyorum basında. Yeter!! Biz özür diledikçe yapılan hakem hataları her hafta artarak devam ediyor.

Yunus Emre AYAZ
07.03.2011, 15:48
fenerasyona ve vatan gazetesine baskın gibi yürüyüşler şart..

Murat Altun
07.03.2011, 15:49
Dün maç sonundan itibaren ensert açıklamalar uyarılar yapılmalıydı artık Yendik diye sessiz kalmamalıyız Bu yapılanların onda biri istanbullu bir takıma yapılsaydı ortalık nasıl karışmıştı Ses etmedikçe cesaretleniyor bazı şerefsizler

winner
07.03.2011, 15:55
Ben kenarda gerektiğinde bağıran, çağıran, agresif bir Şenol Güneş görmek istiyorum.
Tıpkı belediye maçında bir faul sonrası neredeyse sahaya dalmak üzere olan Şenol Güneş gibi.
Birazcık ilk yarı kendisine yapılan övgülerin etkisinde kaldı.Futbol filozofu,öğretmen vs.gibi.
Saha kenarında biraz daha yırtıcı olması gerekiyor ama o sahaya bile çıkma konusunda kararsız artık.
Bir de eskiler "fazla tevazu gösterme gereçek sanırlar" demiş.Hem başkanın hem hocanın bu tavırları pes etmiş,bezmiş,kararlı olmayan bir profil sergiliyor.Belki bu da bir taktiktir bilmiyorum.

Bülent Bayraktar
07.03.2011, 15:55
biz sustukça bizim üzerimize oynamaya devam edecekler Susmamalıyız 2005 de olduğu gibi gönüllerin şampiyonu olmak değil Şampiyon olmak için fair-play ayaklarını bırakmalıyız...
Bu oyunun kuralının defterde yazıldığı gibi olmadığını çook iyi bilen yaşayan bir Kulübüz önceden yaşadığımız olaylardan hiç mi ders almıyoruzda halen herşeye eyvallah çekiyoruz anlamıyorum...!

Badaloğlu
07.03.2011, 16:08
Şenol Güneş'in bu düşünceleri ancak Uzak Doğu ülkelerinde olur.Anlaşılan o ki, Türkiye'ye Kore'ce bir ders vermek niyetinde ama bunu anlamaları için bu ülkenin 10 seneye 20 seneye ihtiyacı olacak...

Hocam yapma, oyunu kuralına göre oyna, onlar senin benimsediğin felsefeyi anlayacak kadar bu işe kafa yormuyorlar.Onların tek derdi vardır 3 puan... Misafir takımın hocasının elini sıkma, hoş geldin deme nezaketinden uzak duran kibirli, çakma kahramanlar yaratma...

Barış Burak
07.03.2011, 18:46
Vatan Gazetesinin Binasinin önüne gidilmesi gerekir bence.

Vatan Gazetesinin binası yok ki,hepsinin binası ortak.DOĞAN MEDYA CENTER.

oraya gidelim.

ÇaGaTaY
07.03.2011, 22:29
Evet daha başlığın açıldığı gün başlığın haklılığı bir kez daha tescillendi. Fener 2 hakem hatasıyla 20.dakkada 2-0 öne geçti. Biz daha özür dileyelim hakkımızın yendiği maçlardan sonra. Yok arkadaş biz yine gönüllerin şampiyonluğuna adayız!!

Oğuzhan
07.03.2011, 22:32
Bu akşam bu konunun ne kadar haklı olduğu bir kez daha kanıtlandı. Ayrıca pozisyonun net penaltı olduğunu iddaa eden Fenerbahçe'li arkadaşlar var çeşitli forumlarda. Söylecek birşey yok , bir maçta bir gol hakem hatasıyla olabilir ama 2 gol ve bütün takdir haklarını Fenerbahçe'den yana kullanmak çok garip değil mi ?

bordolumavi
07.03.2011, 22:41
senol gunes kendısıne yapılanlar ıcın besıktas taraftarını elestırmemek ıcın bı seyler soylemıyor ama bızler rahatlıkla soyleye bılırız,senol hoca kendısıne yakısanı fazlasıyla yapıyor hatta bence cok fazla yapıyor,ama bu besıktaslı serefsızlerın yaptıgı hıc hos degıldı ama llahın sopası yok ıste oyle guzel koydukkı ıclerıne oturdu

Deniz Tosunoğlu
07.03.2011, 22:41
Bu tür yazilar YEREL medyaya yansimali.

Adil ÖZGÜR
07.03.2011, 22:45
İddiam;
"Fenerasyon'da 61.dalga operasyonu Ergenekon'da son soruşturma halkası olacaktır."
Onun için evvelden beri söylemek istediğim mevzuu da aslında aynen bu başlıkta tartışılabilir.
"Sinirli konuşmak marifet" tabi ki, ancak o sihirin görüntüsünü "Futbol sahalarında hakemler makaslarsa, Fenerasyon sansür koyarsa, trübünler sihirli futbolu seyredebilir mi?"
Kesinlikle hayır.
Yerine göre sihirli konuşacaksın, yerine göre de yumruğunu masaya vuracaksın !
"Yeter" demek sabrın taşması manasına gelir zira. Takım şampiyonluğa oynuyorsa bunların olması gayet normal haraketlerdir.
Yoksa adamlar 9 değil 29 puanı kapatırlar.

Muhammet_61
07.03.2011, 22:48
Gafiller bilmiyorlar ki böyle ayak oyunları camiamızı daha da çok birbirine kenetleyecek.. Üzülme Şenol Hocam. Bu takıma gönül vermiş milyonlar arkanda..

Tunay ERDEM
07.03.2011, 22:50
yahu şu ayakkabı atan kadın kimdir? görüntüsü falan var mı ?

orhan42
07.03.2011, 22:50
Dğoan medyasının salya saçan gazetelerinden bi tanesi şenol Güneş'i haksız 8taşlıları haklı gösterircesine şu linkini verdiğim haberi yapmış..Topunuzu Allah'a havale ediyorum..heleki bu ülkeye mal olmuş bi teknik adama topuklu ayakakbısını fırlatan bayan görünümlü zontaya ne desem bilemiyorum..Şenol hocam seni seviyoruz,seni sevmeyenden nefret ediyoruz..
İşte link..
http://haber.gazetevatan.com/hepinize-sinkaf/363584/5/Spor (http://haber.gazetevatan.com/hepinize-sinkaf/363584/5/Spor)

MahmutHSO
07.03.2011, 22:55
Bukadar FairPlay fazla Gamze hanım hemde cok fazla.Sadri Baskan her mikrofon uzatildiginda espri yapmak zorunda değilll.Canı burnuna gelmiş taraftarlar var burada.Tarzını bir an önce değiştir lütfen Baskan lütfennn

bordo61
07.03.2011, 23:16
Teşekkürler

Duygularımızın tercümanı oldun

LazAnisT
07.03.2011, 23:26
Vatan Gazetesinin binası yok ki,hepsinin binası ortak.DOĞAN MEDYA CENTER.

oraya gidelim.Vatan gazetesinin binası Şişli Belediyesinin tam karşısındaki 3 katlı binadır.İnsanlar yanlış yere gitmesin.

Melis 61
08.03.2011, 00:08
Gamze abla yazdıklarının altına imzamı atıyorum ama Allah aşkına bizim başkan napıyor. Adam hala espri yapıp, özür dileme derdinde... Böyle başkan olduğu sürece bu köpekler daha çok afkurur. Dün geceden beri sinirlerim boşaldı valla. Allahtan reva mı bu ?

federer61
08.03.2011, 00:18
Allah aşkına bizim başkan da çıksın kükresin !!! Aziz yıldırım ve Aykut Kocaman çıkıp haddini aşan açıklamalar yapıp Federasyonu ve hakemleri baskı altına alıyor.Bize neden penaltı verilmiyor,aleyhimize kararlar veriliyor diye dert yanıyor.Ne hikmettir bilinmez ikinci yarıda hakemler bizi biçiyor,Fener e uyduruktan penaltılar ofsayttan golller veriliyor ! Artık tak etti canımıza,özür dileyip şirin görünmeyi bırakıp masaya yumruğunu vursun ve biz de varız desin.Resmen bizle alay geçiliyor."Kan"la kazanılan maçlara yazık oluyo...

Cafer KILIÇSOY
08.03.2011, 00:40
Gamze:)

Budur işte..

Yüreğine sağlık kardeşim:)

Çağatay_
08.03.2011, 01:22
Resmen üzerimize geliyorlar, ayıptır.Göz göre göre.

ilhan
08.03.2011, 19:24
Gamze,

Seni bir kez daha tebrik ediyorum. Bu kadarı fazlaydı ve gereken restleşme yapıldı. Zamanlaman harikaydı başlık için. Ki akabinde olan gelişmeleride takip ediyoruz. Bravo..

Mustafa Umut
08.03.2011, 19:31
Bu lige göre fazlaca şerefliyiz..

Şenol Altunsoy
08.03.2011, 19:33
Gamze bildiriyi önceden haber mi aldın yoksa :)