PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şu "yatış" Meseleleri

Külünkoğlu
07.03.2011, 09:48
Bu maç sonrası bir “yatış” masalıdır gidiyor. Özellikle fenerbahçe cephesi tarafından dile getiriliyor.
Zannedersem tablo galatasaraylı biri tarafından yapılmış 2002’ye kadar. Rica etsem 2002’den sonrasını devam ettirebilir misiniz ?
Görelim kim kime yatıyor.

Sezon 2002-2003... Beşiktaş birinci, Galatasaray ikinci..
Beşiktaş ile Fener 28'inci haftada oynadı. Beşiktaş 2-0 kazandı.

Sezon 1998-1999... Galatasaray birinci, Beşiktaş ikinci...
Beşiktaş ile Fener 26'ncı haftada oynadı. Beşiktaş 2-1 kazandı.

* * *
Sezon 1996-1997... Galatasaray birinci, Beşiktaş ikinci...
Beşiktaş ile Fener 22'nci haftada oynadı. Beşiktaş 1-0 kazandı.

* * *
Sezon 1992-1993... Galatasaray birinci, Beşiktaş ikinci...
Beşiktaş ile Fener 27'nci haftada oynadı. Beşiktaş 2-0 kazandı.

* * *
Sezon 1990-1991... Beşiktaş birinci, Galatasaray ikinci...
Beşiktaş ile Fener 29'uncu haftada oynadı. Beşiktaş 2-0 kazandı.

* * *
Sezon 1987-1988... Galatasaray birinci, Beşiktaş ikinci...
Beşiktaş ile Fener, Nisan ayında oynadı. Beşiktaş 1-0 kazandı.

* * *
Sezon 1986-1987... Galatasaray birinci, Beşiktaş ikinci...
Beşiktaş ile Fener, Mayıs ayında oynadı. Beşiktaş 4-0 kazandı.

* * *
Sezon 1985-1986... Beşiktaş birinci, Galatasaray ikinci...
Beşiktaş ile Fener, Nisan ayında oynadı. Beşiktaş 3-1 kazandı.

* * *
Yani Beşiktaş şampiyonluk yolunda bir kez bile Fenerbahçeye takılmadı.

Yazıyı okurken kafanıza şu soru takılmış olabilir:

'Kardeşim, son 20 yılda Galatasaray ile Beşiktaş şampiyonluğa oynarken, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı yendiği bir maç bile yok mu?!'

Evet, var...

1999-2000 sezonunda, ligin 33'üncü haftasında, Fenerbahçe Beşiktaş'ı 3-1 yendi. Çünkü, o haftaya girilirken Galatasaray zaten şampiyon olmayı garantilemişti...

* * *

Tabloya bir de tersten bakalım...

1983-1984 sezonundan bu yana, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışı verdiği 4 sezonda, yani 1993-1994, 1997-1998, 2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarında, her ne hikmetse Beşiktaş da Fenerbahçe'yi hiç yenemedi...

Burhan61
07.03.2011, 09:53
Fenerlilerden bu tabloyu anlamasanı beklemiyorsunuz herhalde.

Çok ayıpladım sizi:)

Adem Erdoğan
07.03.2011, 09:54
Bize ne abi bjk'liler düşünsün. Horoz'un dediği gibi polemiğe girmeyelim işimize bakalım.:D

Serdar Dilekoğlu
07.03.2011, 09:57
Bunu görmeleri için at gözlüklerini çıkarmaları gerekiyor gözlerinden.

UZLU
07.03.2011, 10:00
sayın külünkoğlu ciddi emek sarfetmişsiniz, ancak bu tespitlerinizi ulusal basında bu tür ithamlarda bulunan haberlerin altında da paylaşalım derim eğer sizce de uygunsa... elinize sağlık...

Mehdi
07.03.2011, 10:07
Vay vay vaaayyy.Şu tabloya bakın ya.

Misafir olarak konuyu okuyacak olan kuşlar için yol gösterip,ben de bilmiyormuş numarası yaptım.

Nytre
07.03.2011, 10:17
tablo rezalet !

ama bizansa kahpelik yapıyorsun dediğinde aval aval bakar ! bilmez ki ne olduğunu çünkü hayat tarzı bu !

Hasan Cubukcu
07.03.2011, 10:21
evet gercekten öyle her zaman biz bunu tartistik , bize hic bir zaman ist takimi mac vermez !!!

Burak DERELİ
07.03.2011, 10:23
Bu yazının nedemek istediğiniz herkes anlar ama çoğu anlamamazlıktan gelir

çok uğraşmıssın ellerine sağlık abi

Travelair
07.03.2011, 10:26
Bazı feybeliler bunu ("Yatacaklar") rakiplerinin rakipleri üzerinde bir baskı aracı olarak kullanıyor ve tüm güçleriyle oynamalarını sağlamaya çalışıyor. Diğer feybeliler de bunu anlamıyor ve gözlerini karartıp türlü hezeyanlara giriyorlar. Her hatada mimlemeye çalışıyorlar futbolcuları bak sattı işte demedik mi diye. Akıl sağlığına zararlı. Yok oscarlık senaryoymuş. Bizden bir kişi atılacak. bjk 1-0 öne geçecek. 1-1'i yakalayacağız. Sonra bjk'den bir kişi atılacak. Son dakikalarda da 2-1 yapacağız. Yok artık deve. Son golü zaten dikkatli izleyen ne kadar zor atılmış bir gol olduğunu anlar. Ama feybe taraftarını öyle bir psikoza sokuyorlar ki aksini düşünemiyorlar bile... Yazık

Emre Dumangöz
07.03.2011, 10:26
hmm gzl yakalamışssın

Külünkoğlu
07.03.2011, 10:28
Siir Jetpa'dan 4 fenerbahçe'den 5 yediğimiz sezonda, Hagi'li Popescu'lu Uefa şampiyonu kadrosuyla galatasaray'dan 4 yiyince sözde bu yatıştır diyerek yıllardır propaganda yaptılar. Bizim o zaman ki kadromuzda Macitler Mustafa Kahramanlar vardı hatırlayanlar olacaktır.

Onun için diyorum şimdi, söyleyin bakalım kim kime yatıyor ?

mancester
07.03.2011, 10:30
ne olur polemiklerden uzak duralim ya macimizi kazanmisiz keyfimize bakalim artik oyle yatis matis isleri yok ya her takim maca kazanmak icin cikiyor maddi anlamda kazandiginiz bir mac 700.000 tl bir sure ek getiriside var eskiden olan olmus biz onumuze bakalim polemiklerden uzak duralim.

Sefaenes
07.03.2011, 10:34
fb rakiplerimizi bize karsi daha cok mücadele etmezi icin yaptikleri bir oyun. 2 yari hakemleri aciklamalarla hakemlerin yaptiklari ortada 3 tane 100 100 penaltimizi vermediler takdir haklarini cogunu rakip takimlara veriyorlar. Simdi ise rakipleri daha cok hirzlandirmak istiyorlar. Tarafsiz baksalar bir rakiplerimizin bize karsi oynadiklari maca baksinlar birde kendilerine oynadiklarina baksinlar. Bjk macinda ferari kirmizi yemeseydi o maci fb alamazdi ferari fb ne kadar para aldi acaba

28TS61
07.03.2011, 10:38
emegine saglik ama esek ne anlar hosaftan

Külünkoğlu
07.03.2011, 10:41
ne olur polemiklerden uzak duralim ya macimizi kazanmisiz keyfimize bakalim artik oyle yatis matis isleri yok ya her takim maca kazanmak icin cikiyor maddi anlamda kazandiginiz bir mac 700.000 tl bir sure ek getiriside var eskiden olan olmus biz onumuze bakalim polemiklerden uzak duralim.
Amacımız gündem değiştirmek değil. Tarihe not düşmek. Gün gelir lazım olacak bu bilgiler. Ayrıca bilemeyen arkadaşlarımızda öğrenmiş olur. Sohbetler esnasında susup kalmazlar.

AKSOY_61
07.03.2011, 10:43
İyice kıl kapmaya başladım zaten şu fb lilerden.
Kötü gidişte canım cicim, iyi gidip bize yetişince bütün çirkefliklerini göstermeye başladılar.

Bi de sadri şenere tepki gösteriyorlar.Ulan sizin dönek başkanınız yemediği b.k kalmadı be.

Rakipleri bu kadar aşağılayan kendini bu kadar büyük gören başka bir takım yok.
Bu yüzden bu kadar antipatikler zaten.Bu tipler bi de niye bizi kimse sevmiyor der.
Allah akıl fikir versin ne diyelim.

Armağan Dere
07.03.2011, 11:22
10 Mart 1996...BJK-1 Fb-2...o hafta Galatasarayla oynamış 0-0 berabere kalmıştık..Konuşmasınlar İstanbul ihtiyacı olduğu zaman birbirine yatıyor..ama dün akşam Bjk Trabzon'a yattı demek adiliktir..ayrıca o beşiktaş bu maçtan 2 hafta önce bizi yenmiş ve Şampiyonluk iddaasını güçlendirmiştir...

Ertan 51
07.03.2011, 11:29
Trabzonspor ismini o haram kokan ağızlarında yatma kelimesi ile yan yana kullanan çarpılır arkadaş çarpılır.Utanma duygusu olan,hata yaptığında bunu kabul etme erdemi gösterebilecekler üstteki taployu zahmet etsin okuyuversin.
Allah belanızı versin demem lazım,diyorum:)

Sami Kuk
07.03.2011, 11:29
Vay anasını tabloya bak:) Satışın kralını yapmışlar..Niye gs olmasın diye.Kuş beyinliler.Sonra sizi neden kimse sevmiyor.Angutlar sizi:)

Ya arkadaslar su anguta uyelıgı olan bana ozelden yazabılırmı:)

Hasan Çelik
07.03.2011, 12:55
bu tabloda herşey çok net verilmiş..bu tabloyu ulusal medya yayınlar mı ?

CAFER ÖZER
07.03.2011, 13:13
Bu sezon 2.devre maçlarına bakın yatma yatmama neymiş bakın görün.
Trabzonspor un Trabzonsporludan başka Dostu Yok.
Bakıyorum Ligde herkes Aklı sıra Trabzonsporla dostmıuş gibi gözükür,Herkes Trabzonsporun şampiyon olmasını İstiyoruz gibi açıklamalar yapar iş futbola geldimi Trabzonsporu yenmek yada Trabzonspordan puan almak çelme takmak İçin elinden geleni yapıyor.
Elbette Trabzonspora karşı çıkıp oynayın mücadele edin ama aynı mücadeleyi İstanbul takımlarınada gösterin.
Gönlümüz Trabzonspordanm yana deyipte açıklama yapıp daha sonra Trabzonspora hayatının futbolunu oynayarak bizi yenen GS ıda biliyoruz.
Dün Bunu BJK da da gördük FB ye düşmanmış gibi gözüküpte maç boyunca Trabzonspordan Puan almak için var gücü ile Teknik direktör,Oyuncu,Taraftarı ile Trabzonsporlulara kart göstermek için bi tarflarını yırtıp Şenol Güneşe Terbiyesizlik yapanların aslında FB ye değil Trabzonspora düşmanlık yaptıklarını gözümüzle gördük.
Hakemlerin zaten Aykutun açıklamalarından sonra Ligin seyrini değiştirdiğine şahit olduk.
Fenerasyonun Kendisine Küfür eden Azizle topuk yaylasında nasıl dostluklar kurup FB yi şampiyonluğun içinde Tuttuklarına şahit olduk.
Medya zaten Mütareke basını gibi iSTANBUL takımlarında kim önde ise onun lehine çalıştığı ayen beyan ortada.Dün nerdeyse Trabzonsporun hakemle kazandığını söylemeye başladılar,
Tabiki bu yaşananlarda bizimde hatamız var
Kimseye güvenmeyeceğiz.Gerekirse dün olduğu gibi Hakemide yenip neticeye gideceğiz.
Şimdi Bu söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu İstatistiki rakamlarla açıklıyorum.
Bize karşı bişr taraflarını yırtan takımların Bizden sonra nasıl dağıldığını son kurşunlarını bize atıp,Bizden sonra ilk hafta hiç bir varlık gösteremediklerini çok derin araştırmalarla değil fikstüre bakarak tesbit ettim.
Bize karşı varını yoğunu ortaya koyan takımlar tüm gücünü tüketiyor ve diğer hafta yerinden kalkamıyor,
Özellikle 2.devre bu ayan beyan ortada,Aziz beyin Aykuta yaptırdığı açıklamaların ne kadar etkisi var yada O kulüplerin yöneticilerinin çouğunun İstanbul takımlarının Kongre üyesi olduğunun etkisi var bilmiyorum.
Bizim oyuncularımız teknik direktör oluyor delikanlı gibi çıkıp bize karşı oynuyor Puan alıyor,
Bizim kiralıklıka bize gol atıyor,(DOĞRUSU BU)
Ama İstanbul takımlarında tam tersi oluyor.
Şimdi Bunları rakamlara dökersek
1.HAFTA:A.GÜCÜ
bize karşı öyle mücadele ettiki hep böyle oynasa Şampiyonluğa oynar
Bizden Sonra İlk maçı MANİSA sonuç:3-1kendi evinde malup niye tüm gücünü bize karşı bitirdi.
Bursya gelince 5 tane yiyor hemde 45 dakikada ondan sonra al gülüm ver gülüm.
2.HAFTA FB zaten rakibimizdi onu saymıyorum.
3.HAFTA:ANTALYA bize karşı 11 kişi ile defans alınan 1 puan,FB ye direnmeden verilen 3 puan
bizden sonra Rakip yine Manisa kendi evinde hezimet 4-1 çünkü son atımlık barut bize atıldı öbür maçta güç kalmadı.
4.HAFTAİVAS bize iyi direndi 3-2 yendik Bizden sonra Eskişehire yenildi 2-1 ama Küme düşmemeye oynuyor,Onun mazereti var mücadele etmesi gerekiyor,Ama Tüm Gücünüde Trabzon Maçında gibi bitrmesi gerekmez,Son Hafta bakacağız ligde kalırlarsa FB ye nasıl oynayacaklar o zaman bakacağız.
5.HAFTA:MANİSA bize karşı müthiş direnç,Son barutlarını atmalarına rağmen yetmedi 2-1 biz kazandık,
Bizden sonraki ilk maçları 4-2 siva malubiyeti ve sahada döküldüler maç 7-8 de olabilirdi izledim.
Aynı Manisa FB ye karşı hemde kötü oynayan FB ye Penaltı ikramı ile maçı verdi.
6.HAFTA:KAYSERİ bize karşı Müthiş bir futbol,Yeni alınan transerler resmen bize sahayı dar etti,Hatta galipte gelebilirlerdi.Zor şer 3-3 beraber kaldık.
Aynı Takım FB karşısında tek posizyon bulamadan kendi kalecilerinin ikramı ile 2-0 yenildi bize karşı oynadıklarının yarısını FB ye oynasalar FB yi dağıtırlardı.
Bize karşı Sahada Futbol resitali Sunan Kayseri bir hafta sonra kendi evinde Manisa karşısında hiç bir varlık göstremeden 2-1 malup oluyor,
7.HAFTA: BJK maçını gördük yeni oynadık gördük,Maçtan önce BJK lılar gönlümüz sizden yana vs gibi açıklamalarla bize şirin gözükmeye çalıştılar,
Maçta Taraftarı,Teknik ekibi,Oyuncuları Ve son Şenol Güneş olayında Yöneticileri dahil Trabzonspordan puan kapmak için hertür pisliği yaptılar,Ağzı burnu kan içinde kalan Burakı yuhluyorlar,
Serkan kart görsün diye hakeme baskı yapıyorlar.
NETİCEDE hiç kimse Trabzonspora karşı dost değil.Bunun zaten farkındayızda bundan sonra daha dikkatli olmalıyız,
Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz.
Oynanan oyunlara hazırlıklı olup Trabzonsporun Trabzonsporludan başka dostu olmadığını bilip ona göre önlem alacağız.
Kimse bizim maçta bize yatsın bize kalelerini açsın demiyoruz.
Bize karşı nasılsanız Şampiyonluktaki rakiplerimizede öyle olun.
Yada GöLGE ETMEYİN YETER.

CAFER ÖZER
07.03.2011, 13:15
Bizden puan alan yada almak için mücadele eden takımlar bir hafta sonra genelde yenilirken,
FB ile maç yapanların kendini yormayıp,Galip gelmeleri acaba tesadüfmü,
Hadi bize yenildi bizden sonra güçlü takıma yenilse neyse deriz,
Bizle oynayan takımları genelde Manisa dağıtmış.

Serdar Dilekoğlu
07.03.2011, 13:18
Bizden puan alan yada almak için mücadele eden takımlar bir hafta sonra genelde yenilirken,
FB ile maç yapanların kendini yormayıp,Galip gelmeleri acaba tesadüfmü,
Hadi bize yenildi bizden sonra güçlü takıma yenilse neyse deriz,
Bizle oynayan takımları genelde Manisa dağıtmış.

Abi küçük takımlar büyük takımları yenmekle övünürler ya durum biraz da bu.

Futbolcular aynı zamanda transfer piyasasında ki fiyatlarını katlamak için bize karşı var olan tüm güçlerini ortaya koyuyorlar.

Varsın oynasınlar be Cafer abi direncimiz hep böyle yüksek olur işte.

CAFER ÖZER
07.03.2011, 13:24
yıl 2004-2005 GS lılar Güya Fb yi hiç sevmezler,
Hatta başkan yardımcılar Ergun Gürsoy Olmak üzere Hakan Şükür dahil hepsi çıktı tv lere Gönlümüz Trabzonsporun şampiyonluğundan yana dediler.
O sezon ilginç GS ı herkes yenerken bizim oyuncularda bunlar böyle açıklama yapıyor herhalde zorlamazlar diye düşündüler,Hiç açıklama yapmasalar sorun yok.Bizim maçta hayatlarının futbolunu oynadılar bizim oyuncular neye uğradığını şaşırdılar akılları başlarına gelene kadar 2-0 öne geçtiler sonuç herkesin yendiği takıma 4-2 Trabzonda yenildik o sezon FB ye şampiyonluğu kaptırdık
O yüzden Bu İstanbul takımları Düşman gibi gözüküp birbirlerine o kadar yardım ediyorlarki olaylara şahit olmasak Gerçek zanendeceğiz.
İddia ediyorum Bu Konuda FB GS ve BJK dan daha delikanlıdır.
Dün gördük işte Takım halinde nasıl Terbiyesizlik yaptıklarını,
Rüştü penaltı yapıyor kırmızı kart görmesi gerekir hakeme Burak kendini attı sarı kart ver diye işaret ediyor,Neymiş maçtan sonra Pozisyonda penaltı var kırmızı kart olmalı demiş sabah Radyolarda ona methiyeler düzüyorlar,
Galipken Teknik direktöre alkış,Malup duruma düşünce Küfür linç kampanyası
Şuster her pozisyonda eli havada bizimkilere kart istiyor,
İnşallah seneye G.antep-Kayseri-Trabzonspor lularda açıklama yaparlar
"Siz BJK lılar avrupada yoksunuz avurupada oynamak ne demek bilmessiniz."
Domuzdan Post
Bizans ve yalakalarından dost olmaz.

Emre GÜRDAL
07.03.2011, 13:26
ben herzman diyorum dün akşam maçta arkadaşıma söledim istanbul takımları her nekadar birbirleyle kavga eder gözüksede herzman anadolu takımlarının şampiyonlugunu engellmek ıstemişlerdir metin abimde benim dedigimin istatistik bir görüntüsünü ortaya cıkartarak benim düşüncelrmi orataya koymuştur...

CAFER ÖZER
07.03.2011, 13:26
Abi küçük takımlar büyük takımları yenmekle övünürler ya durum biraz da bu.

Futbolcular aynı zamanda transfer piyasasında ki fiyatlarını katlamak için bize karşı var olan tüm güçlerini ortaya koyuyorlar.

Varsın oynasınlar be Cafer abi direncimiz hep böyle yüksek olur işte.

Bende oynamasınlar demiyorum,
Bunu görerek önlem almak lazım,
Trabzonsporun Şampiyonluğunu istiyoruz diyen hiç kimseye inanmayacağız.
Başkan dün yanlış açıklamalar yapıyordu %75 Trabzonsporun şampiyonluğunu istiyor diye.
Bu bizi rehavete sürükler.

macuka
07.03.2011, 13:32
Istatislikler cok guzel olmus ama birde su var..
Gecen sene BJK bursadan puan alsa FB sampiyon olacakti

CAFER ÖZER
Metin Bunu Facebok ta paylaşında herkese yayalım.
Özellikle Bizi herkesin yendiği sene siirtin Trabzonda 4 atıp gittiği sene GS ın İstanbulda 4-0 yendiği maçı yatış diyenlere küpe olur.
Özellikle FB lilerin diline doladığı o maçta FB liler bizi yenince hakkı ile oluyor GS yenince satış oluyor,
Son 10 Sezonda istatistikleri çıkartın GS ı daha fazla yenmişizdir.
Buna rağmen hep bunu söyleyip dururlar.Kaldıkı o seon FB liderdi Rakibini yense Şampiyondu
Nitekim Yendi ve Şampiyon oldu.

Harun-61
angut.com'a selam olsun :D

Serdar Dilekoğlu
07.03.2011, 13:39
Evet başkanın yaptığı açıklama tüm gözlerimizi üzerimize dikti yandaş medya sağolsun bu konu üzerinde hemen yoğunlaşmaya başladı.

Emre GÜRDAL
07.03.2011, 13:42
yasak oldugunu bıle bıle kopyala yapıstır yapıcam

''Çünkü biz ŞEREFİMİZ ile gidiyoruz. 17 tane takıma karşı tek başımıza gidiyoruz. Her Türlü Zorluya rağmen''

''Fenerbahçe´nin şampiyonluğunu engellemek isteyen her kim varsa çoluğundan çocuğundan çıksın''

'' geçen sene kupamızı ve şampiyonluğumuzu dalavere ile aldılar
bu sene onlara verecek günahımız bile yok'' angut.com angut uyelrının yorumları....

ilginc tespit yapmışlar bunlar bile dert yanıp neler sölüyo ey allahım ne hallere kadık...

Sait Yıldız
07.03.2011, 13:45
Manisaspor da bizim sayemizde güzel galibiyetler alıyo maşallah rakip takım bize kasıyo manisaya güçleri kalmıyo :)

Sefer A.
07.03.2011, 14:00
Amacımız gündem değiştirmek değil. Tarihe not düşmek. Gün gelir lazım olacak bu bilgiler. Ayrıca bilemeyen arkadaşlarımızda öğrenmiş olur. Sohbetler esnasında susup kalmazlar.

Helal olsun abi VALLAHA Helal, ben de bu bizim taraftarimizin bilgisizliginden yakiniyordum, buna biraz da olsa ben de dahilim ama bazilari felaket, bilgisizlikten dolayi bizim takima suç atanlar var, bilip bilmeden yazanlar var, bence bir baslik olmali ne kadar ilginç ve önemli bilgi varsa hepisini toplamak lazim okumak lazim... Dün mesela herkes bjknin golü verilmedi falan yaziyor, 1. hakemin görmesi zordu, bizim 2 metre geriden gelen oyuncularimiza bayrak kaldirildi bunu da gördük ;) 2. dün Sivok Burak'in burununu kirdiginda kirmizi yemeliydi diyen olmadi neredeyse niyeee ?? basin zaten o.ç hiç oraya deginmediler bile, lig tv tekrarini göstermedi bile, biz hâla uyuyalim, yendik diye hakemi konusmayalim, çok safiz çoookkkk

Siir Jetpa'dan 4 fenerbahçe'den 5 yediğimiz sezonda, Hagi'li Popescu'lu Uefa şampiyonu kadrosuyla galatasaray'dan 4 yiyince sözde bu yatıştır diyerek yıllardır propaganda yaptılar. Bizim o zaman ki kadromuzda Macitler Mustafa Kahramanlar vardı hatırlayanlar olacaktır.

Onun için diyorum şimdi, söyleyin bakalım kim kime yatıyor ?

aha iste ben bilmiyordum bunlari, 4-0'i az çok duymustum ama pek bilgim yoktu, meger o sene jetpadan 4 fbden 5 yemisiz, yahu bu salaklar onlardan 5 yedigimizde yatis demediler de (sanirim 5-2 bitti) gsden 4 yiyince mi satis oluyor, bunlari iste bilmedigimiz için fenerliler orada burada yorumlarinda 4-0'i yaziyorlar, cevap veremiyoruz dogru dürüst....

Hazar_
07.03.2011, 14:20
Yıllardır 4-0 lık maçta Trabzonspor yattı diyerek ağız ishali geçiren Fenerbahçe taraftarları,bu skoru gerçekçi bulmazlar ama her nedense 3-0 dan 4-3 e dönen Fenerbahce-G.Antepspor maçı onlara gerçekçi gelir.Destan yazdık denir.

Ve nasıl bir düşünce yapısı siz 17 niz bir , biz biriz diye bir hale kapanır.Bu nasıl bir egodur..Nasıl bir kör gözlerle bakmaya çalıştırmadır.

Enes Ünal Kaya
07.03.2011, 14:22
Bunu Görmezler Ölü Takliti Yapalar Hemen :)

Ahmet Başkaya
07.03.2011, 14:24
Ben bu kadar boş bir taraftar topluluğu görmedim yahu :D

Ulan 2 hafta önce beleş 3 puan almadınız mı angutlar :D Ferrari hediye etmedi mi ? :D

Yatış mııı ahahaha :) :)

Anlaşılan sadece Bjk'ye koymamışız :)

Fatih Özkan
07.03.2011, 14:29
Gerçekler acıdır...
Ama İstanbul ezikleri bu tabloyu hayatta kabullenmezler...
Allah büyüktür...
Gün gelir oyunları bozulur...

Esmoface
07.03.2011, 14:30
yıl 2004-2005 GS lılar Güya Fb yi hiç sevmezler,
Hatta başkan yardımcılar Ergun Gürsoy Olmak üzere Hakan Şükür dahil hepsi çıktı tv lere Gönlümüz Trabzonsporun şampiyonluğundan yana dediler.
O sezon ilginç GS ı herkes yenerken bizim oyuncularda bunlar böyle açıklama yapıyor herhalde zorlamazlar diye düşündüler,Hiç açıklama yapmasalar sorun yok.Bizim maçta hayatlarının futbolunu oynadılar bizim oyuncular neye uğradığını şaşırdılar akılları başlarına gelene kadar 2-0 öne geçtiler sonuç herkesin yendiği takıma 4-2 Trabzonda yenildik o sezon FB ye şampiyonluğu kaptırdık
O yüzden Bu İstanbul takımları Düşman gibi gözüküp birbirlerine o kadar yardım ediyorlarki olaylara şahit olmasak Gerçek zanendeceğiz.
İddia ediyorum Bu Konuda FB GS ve BJK dan daha delikanlıdır.
Dün gördük işte Takım halinde nasıl Terbiyesizlik yaptıklarını,
Rüştü penaltı yapıyor kırmızı kart görmesi gerekir hakeme Burak kendini attı sarı kart ver diye işaret ediyor,Neymiş maçtan sonra Pozisyonda penaltı var kırmızı kart olmalı demiş sabah Radyolarda ona methiyeler düzüyorlar,
Galipken Teknik direktöre alkış,Malup duruma düşünce Küfür linç kampanyası
Şuster her pozisyonda eli havada bizimkilere kart istiyor,
İnşallah seneye G.antep-Kayseri-Trabzonspor lularda açıklama yaparlar
"Siz BJK lılar avrupada yoksunuz avurupada oynamak ne demek bilmessiniz."
Domuzdan Post
Bizans ve yalakalarından dost olmaz.

Aynen katılıyorum abim.

Mehdi
07.03.2011, 14:35
Bir taşla iki kuş lafını şuanki durumu izah etmek için ortaya çıkartan atalarımın elinden öpüyorum

My
07.03.2011, 14:46
Bunu feysbukta yaymak lazım :) Ben yıllardır bunu diyorum da hiç böyle belgeli damgalı mühürlü olmamıştı. Klavyene sağlık Metin vallaha helal olsun :)

EmreYavuz61
07.03.2011, 14:48
Fenevlilerin zaten rakiplerinin aldığı bir galibeyette 'satış' demediğini görmedim...:)
Kendilerini avutuyorlar...Sonra herkes bize karşı en büyük biziz kimse bizi hazmedemiyor diyip şarlatanlıklar yapıyorlar...Kendi kendilerini avutuyorlar...
Hani minik çocuk başını kanepeye çarpar.Sonra kendini avutmak için kanepeyi döver ya onun gibi birşey...He de geç :D

Edit:Bu kadar uzun bir yazıyı feyste nasıl paylaşacağız...? :)

phobia
08.03.2011, 00:10
Yatış görmek isteyen gençlerbirliği maçına baksın. Ayrıca satış görmek isteyende aynı maça bakabilir. Bozboykuşlar kadınlara ofsaytı anlatmaya çalışıyo biride şu hakemlere anlatsın ofsayt ne demek. Kalecide süper penaltı yaptı bu arada. Rüştüye bakta öğren yavrucuğum penaltı nasıl yapılır.

robinhood61
08.03.2011, 00:22
nefret ediyorum fenerbahçeden nefret ediyorum kin kusuyorum haramzade pislikler ama Allah öyle bir Allah ki geçen senenin sonunda gördük halinizi elaleme eğlence oldunuz ama daha bitmedi daha perde kapanmadı 2.perde bu sene. şampiyon olup filmi bitireceğiz ondan sonra ne olursa olsun umrumda değil.. Allah'a yalvarıyorum adaleti yerini bulsun diye tekrardan.yav düşünüyorumda bu fener kadar itici bi taraftar grubu var mıdır diye.

Burak Sahin
08.03.2011, 00:53
3 ezikler neysede bu sivas kayseri maci var etrafimda ne kadar kayserili varsa hepsi kayseri yenilsin aman sivas ligde kalsin adi herifler bize deplasmanda sezonun en iyi topunu oyna git sivasa maci ver sivas ligde kalsin serefsiz kayseri taraftari görecegiz bu hafta su sivas kayseri maci nasil bitecek bir irdeleyeleim bakalim ligin alt kismi bizi ilgilendirmez ama pislik sadec e üstte degilki alltta ayni pislikler dönüyor....

erolizmts
08.03.2011, 01:04
Her platformda yayılması, anlatılması, okutulması gereken bir gerçek. Facebook'da, forumlarda ve hatta civcivlerin forumlarında gözlerine sokulması gereken bir bilgi. He utanırlarmı, yüzleri kızarırmı? Sanmıyorum tabiki. Tükürsen yarabbi şükür misali. Ama yüzlerine vurmak lazım.

erolizmts
08.03.2011, 01:20

Çağatay_
08.03.2011, 01:24
Metin abi oldu mu şimdi ?

Adamların devrelerini yakacaksın :D ççç

erolizmts
03.05.2012, 12:18
Birilerinin bir taraflarına sokuşturulması gereken güzel bir bilgi.

Fatih Özkan
03.05.2012, 12:26
Yatmıyoruz...
Yatırıp, kaldırıyoruz!

Özgür Öztürk
03.05.2012, 12:44
Demek oluyorki bu akşamda yatışın kralı var.
Karı koca arasına girmek günahtır!

Ilelioglu
03.05.2012, 21:45
3 ezikler birbirine hicbir zaman düsman olmamistirlar zaten, cünkü hepsine birgün sira geliyordu.

Burçak
03.05.2012, 22:56
Bu maç sonrası bir “yatış” masalıdır gidiyor. Özellikle fenerbahçe cephesi tarafından dile getiriliyor.
Zannedersem tablo galatasaraylı biri tarafından yapılmış 2002’ye kadar. Rica etsem 2002’den sonrasını devam ettirebilir misiniz ?

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

'Kardeşim, son 20 yılda Galatasaray ile Beşiktaş şampiyonluğa oynarken, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı yendiği bir maç bile yok mu?!'

Evet, var...

1999-2000 sezonunda, ligin 33'üncü haftasında, Fenerbahçe Beşiktaş'ı 3-1 yendi. Çünkü, o haftaya girilirken Galatasaray zaten şampiyon olmayı garantilemişti...

* * *

1983-1984 sezonundan bu yana, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışı verdiği 4 sezonda, yani 1993-1994, 1997-1998, 2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarında, her ne hikmetse Beşiktaş da Fenerbahçe'yi hiç yenemedi...
kuş beyinliler bunlardan anlamaz.
onlar kendi oluşturdukları hayal dünyasında yaşıyorlar :)

o değilde sanırım bu fener bizi başka bir erkekle, Beşiktaşla aldatıyor.
pazar gecesi bunun hesabını soracağız..

Sefaenes
03.05.2012, 23:10
fb kendi uyturduklari bir yalan rakiplerini böyle diyerek kendilerine karsi kötü diger takima iyi oynamasini saglamak. Fb yenilen normal yeniliyor ama rakip takima yenildimi medyasinla saldirmaya basliyor yatis diye tabi karektersis hocalarida aynisi

Ts Gebze
03.05.2012, 23:28
Şok Şok Şok TFF Den açıklama

Beşiktaşın golü sahaya yansımadığı için maç 0-0 sayıldı

98989855 madde değişti 0-0 biten maçlarda deplasman takımı galip sayılacakmış

Şok Şok Şok

brodway93
03.05.2012, 23:33
trt 3 te tümer malı konuşuyor alexin penaltı pozisyonu için

"burda alex ismail bana kayacak diye düşünüyor"

sizce yatış böyle bişeymi

mashal61
04.05.2012, 08:07
kuş beyinliler bunlardan anlamaz.
onlar kendi oluşturdukları hayal dünyasında yaşıyorlar :)

o değilde sanırım bu fener bizi başka bir erkekle, Beşiktaşla aldatıyor.
pazar gecesi bunun hesabını soracağız..
Erkek dediğiniz beşiktaş da fener şampiyonluğa giderken yeniliyor. Al birini vur ötekine.

Külünkoğlu
04.05.2012, 08:18
İsyan eden yazarlardan biri de İskender Baydar.

araştıracaklarına inanmadığımdan onu da yazacağım.

Fenerbahçe'yle Galatasaray'ın şampiyonluk yarışı yaptığı söz konusu 7 sezonun ikinci yarılarında (2004-2005 hariç) Galatasaray'la Trabzonspor arasında oynanan maçlarda durum şöyle:

3 maçı Galatasaray kazandı.

3 maç berabere bitti.

1 maçtan Trabzon galibiyetle ayrıldı.

Yani Fenerbahçe Beşiktaş'tan 19 puan alırken; Galatasaray Trabzonspor'dan 12 puan alabildi.
+++

Manzara bu...

Klavye başına geçip "O şunu hep yeniyor; bu diğerine hep teslim oluyor" demeden önce küçük bir araştırma yapmakta fayda var.

Bu istatistikler sadece gazetecilere değil herkese açık.

+++

Bitti mi?

Tabii ki hayır.

Yarın da Galatasaray'la Beşiktaş'ın şampiyonluk için yarıştığı sezonlarda Fenerbahçe'nin Kara Kartal karşısındaki performansına bakacağız.

Basında tarafsızlık ilkesi sadece Galatasaraylı yazarlar ve taraftarlar için geçerli olduğundan, söz konusu sezonlarda Galatasaray'la Trabzonspor arasındaki maçları da mercek altına alacağız.

Dahası da var.

Trabzonspor'un şampiyonluk için Fenerbahçe ya da Beşiktaş ile çekiştiği sezonlarda Galatasaray'ın Karadeniz temsilcisine karşı nasıl bir performans sergilediğini de yazacağız.

Sonra isteyen istediğini yazsın...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın bir cezası yok nasıl olsa bu memlekette!

Külünkoğlu
04.05.2012, 08:20
Şimdi de Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında olmadığı, zirve için Fenerbahçe-Trabzonspor ya da Beşiktaş-Trabzonspor çekişmesinin yaşandığı sezonlara bakalım:

Yine son 22 sezonda, Fenerbahçe'yle Trabzonspor 4 kez şampiyonluk yarışı vermiş.

1995-1996, 2003-2004, 2004-2005 ve 2010-2011 sezonları...

Bu 4 sezonun ikinci yarılarında oynanan maçlarda Trabzon Galatasaray'ı 2 kere yenmiş. 1 maçı Galatasaray almış; 1 maç da berabere bitmiş. Yani, Fenerbahçe şampiyon olamasın diye Galatasaray'ın Trabzon'a kolay kolay teslim olduğunu söylemek pek mümkün değil.

+++

Ya Beşiktaş-Trabzonspor çekişmesi olan yıllarda ne olmuş?

Aslında yıllar değil böyle tek sezon var: 1994-1995.

Onda da Galatasaray'la Trabzonspor berabere kalmış.

My
13.05.2014, 12:25
Amacımız gündem değiştirmek değil. Tarihe not düşmek. Gün gelir lazım olacak bu bilgiler. Ayrıca bilemeyen arkadaşlarımızda öğrenmiş olur. Sohbetler esnasında susup kalmazlar.Metin böyük adamsun vesselam :D

Bunun bir de Karadeniz takımlarının bize yattığıyla ilgili bir araşrtırman vardı yanılmıyorsam :)

Oğuzhan
13.05.2014, 13:10
Fenerbahçelilerin anlamasını beklemedin herhalde renktaş bu yazdıklarını :D

Onlarda at gözlüğü var

Yiğit Gayretli
13.05.2014, 13:17
Şu bilgileri kağıda bastırıp rulo şeklinde dağıtmak lazım İstanbul sokaklarında.

Erhan Atalay
13.05.2014, 13:23

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

Evet, var...

* * *

Aralarında nikah olsa dahi bu kadar yatış zinaya girer be.

Külünkoğlu
02.09.2014, 09:00
Metin böyük adamsun vesselam :D

Bunun bir de Karadeniz takımlarının bize yattığıyla ilgili bir araşrtırman vardı yanılmıyorsam :)
Hökümat çok geç gördüm mesajını kusura bakma. Ne büyüklüğü yahu gerçekleri ortaya koyuyoruz sadece. :)
Bize Her Yer Trabzon kitabında yayınlanmıştı bu araştırma bana ait değil alıntıdır.

İSTATİSTİK 1: Bu dönemde ligde Zonguldakspor’la 18, Boluspor’la 16, Orduspor’la 14, Samsunspor’la 8, Giresunspor’la 4 ve Rizespor’la da 4 kez maç yapmışız. Yani Toplamda Karadeniz takımlarıyla 64 maç yapmışız. Bu maçlarda toplam 35 galibiyet, 21 beraberlik ve 8 mağlubiyet almışız…

Aynı dönemde 3 İstanbul takımı ile yaptıgımız 54 maçta ise 25 galibiyet 22 beraberlik ve 7 mağlubiyet almışız.. Bu 9 sezonda Fenerbahçe’ye karşı 18 maçta 2 kere, Beşiktaş’a karşı ise 18 maçta sadece 1 kere mağlup olmuşuz. Aynı dönemde Zonguldakspor’a 18 maçta 3 kez, Boluspor’a ise 16 maçta 2 kez mağlup olmuşuz. Yani Eğer Karadeniz takımları Trabzonspor’a “yattı” deniliyorsa bu istatistiklere göre Fenerbahçe ve Beşiktaş onlardan daha fazla “yatmış”lar Trabzonspor’a…

İSTATİSTİK 2: Bir de Trabzonspor’un şampiyon olduğu sezonlarda Karadeniz takımlarından kazandığı puanlara ve aynı sezonlarda şampiyonluk yolundaki rakiplerinin Karadeniz takımlarından kazandıkları puanlara bakalım:

1975/1976 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 11 puan
2.fenerbahçe Karadeniz takımlarından kazanılan 13 puan

1976/1977 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 15 puan
2.fenerbahçe Karadeniz takımlarından kazanılan 14 puan

1978/1979 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 13 Puan
2.Galatasaray Karadeniz takımlarından kazanılan 12 puan

1979/1980 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 9 Puan
2.fenerbahçe Karadeniz takımlarından kazanılan 6 Puan

1980/1981 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 10 Puan
2.Adanaspor Karadeniz takımlarından kazanılan 9 puan
3.Galatasaray Karadeniz takımlarından kazanılan 11 puan

1983/1984 SEZONU
1.TRABZONSPOR Karadeniz takımlarından kazanılan 9 Puan
2.fenerbahçe Karadeniz takımlarından kazanılan 10 Puan

Eğer diğer Karadeniz takımlarının Trabzonspor’a “yattığı” iddia ediliyorsa, yukardaki istatistiklere bakarak en az bize olduğu kadar şampiyonluk yolundaki rakiplerimize de “yattıklarını” söyleyebiliriz…

Yiğit Gayretli
02.09.2014, 09:11
Arşivlik billah.

Başlığın linkini bir köşeye alıp, bik bik öten İstanbul uşaklarının yüzüne çarpmak gerek.

Eline sağlık Metin abi.

Burçak
02.09.2014, 10:22
yine bu tarz bi konu başlığı vardı.
bizi siz küme düşürdünüz diyen takımlara ithafen.
o da arşivlikti. kapak gibiydi..

İsmail52
02.09.2014, 10:29
üç yumoslar ve desdekcileri canları neyi görmek istiyorsa onu görür onu yazarlar ..

Badaloğlu
02.09.2014, 15:53
Arşivlik billah.

Başlığın linkini bir köşeye alıp, bik bik öten İstanbul uşaklarının yüzüne çarpmak gerek.

Eline sağlık Metin abi.

yine bu tarz bi konu başlığı vardı.
bizi siz küme düşürdünüz diyen takımlara ithafen.
o da arşivlikti. kapak gibiydi..

Ben üşenmedim Trabzonspor'un, Karadeniz takımları ile yaptığı maçları, Karadeniz takımlarının üç ezikle oynadığı maçları, hatta Karadeniz takımlarının kendi aralarında yaptıkları maçları çıkardım. Çok enteresan sonuçlar çıktı ortaya...

Yiğit Gayretli
02.09.2014, 15:54
Ben üşenmedim Trabzonspor'un, Karadeniz takımları ile yaptığı maçları, Karadeniz takımlarının üç ezikle oynadığı maçları, hatta Karadeniz takımlarının kendi aralarında yaptıkları maçları çıkardım. Çok enteresan sonuçlar çıktı ortaya...

Böyle bir başlık altında paylaşsan ne güzel olur Ahmet abi.

Badaloğlu
02.09.2014, 16:15
Böyle bir başlık altında paylaşsan ne güzel olur Ahmet abi.

Olurda, tabloları kesip biçmek lazım... Ben kesince çok boşluk kalıyor. Nede olsa teknoloji özürlüsü bir adamım :)

farozlufatih61
02.09.2014, 16:27
3 kız kardeşin birbirlerine yatması normal bişey inkar edenede bunca senedir bu şehirde yaşarım hiç rastlamadım...
1982/83 sezonu 32.hafta maçı ilk yarıyı 3-1 cinconlar önde bitiriyor 47.dk yanlış hatırlamıyorsam Tarık Hodzic 1 gol daha atıp skoru 4-1'e taşıyor ve ondan sonra olanlar oluyor..
Kaleci haydar ve Ş.......z fatih terim başta olmak üzere defans elemanlarının yatış işlemi gerçekleşiyor...
Kimse bana şikeçi fenevbahçe ile ikizi cinconun düşman kardeş martavalını anlatmasın o hava estirilerek Rantı İstanbulda tutuyorlar.....

SEDER
02.09.2014, 16:28
Bu başlığı hep yukarda tutmalıyız.herkesin beynine kazımalıyız.. kim kime yatıyomuş görsün herkes...

Yiğit Gayretli
02.09.2014, 16:34
Olurda, tabloları kesip biçmek lazım... Ben kesince çok boşluk kalıyor. Nede olsa teknoloji özürlüsü bir adamım :)

Hallederiz :)

Çağdaş DENİZ
02.09.2014, 16:41
tolunay hoca süper yapmış helal olsun

28TS61
03.09.2014, 01:16
bunun bide istanbul takimlarinin kendi arasinda yapilani vardi yanlis hatirlamiyorsam. paylasilirsa güzel olur

My
03.09.2014, 14:04
Metin eyvallah dost, çok değerli çok kıymetli bilgiler bunlar. Allah senden razı olsun.
Arşivlik billah.

Eline sağlık Metin abi.Linkini bir köşeye almaktan ziyade bence ilk mesaja tüm bilgiler toparlanıp başlık kesinlikle sabitlenmeli. Yarın unutuyoruz bunları.