PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polonya'dan Gelen Futbolcular ve Brozekler...

Vkgz
05.03.2011, 14:36
Devre arasında Polonyadan gelen oyuncular resmen şov yapıyorlar ligimizde;
Sivas..Grosicki... Kuşkusuz Ssivassporun şuan en dikkat çeken oyuncusu
Konya..Robak..Kötü Konyasporun 2. yarıda dikkat çeken forveti 2 golü var.
İvanski..Manisa.. Dün nekadar etkili oldugunu gördük.
Peki ya Brozekler.. Neden hala göremedik.

Alihan Ertürk
05.03.2011, 14:39
Oynasalar neler yapacaklar ama...

Harun-61
05.03.2011, 14:43
biri Tribün'de
digeri Kulübe'de...

selam olsun Sadri Baskana...

Helvacı61
05.03.2011, 14:47
çok büyük bir skandala parmak bastınız. resmen yaramı deştiniz. ama suçlu kim dersen bu konuda sonuna kadar şenol güneş oynatmayacağı adamları aldırdı

OLCAY ÇAKIR
05.03.2011, 14:50
Bizim ideal bir kadromuz vardı.

Tüm eleştirilere rağmen idealdi ve puan farkını yapan da bu oyuncu tercihleriydi.

Sonra bir maç, bir maç daha, bir maç daha derken haftalar uzadı ve ideal kadro puanları eritiverdi.

Küçük değişikliklere ihtiyaç var, geç kalınmış değil.

Hocayı anlayabiliyorum.

Taşlarla oynamak için Beşiktaş maçı iyi bir fırsat...

Polonyalıları bilmem ama mevcut 11 de şekil değişikliği bile bir açılımdır ...

Beklerin önünü kapatacak her tercih bizi gol yemekten kurtarır, kanatları çalıştırır..

Golü zaten buluyoruz, orda sıkıntımız olmayacaktır.

Sol Brozek'i Sivas da beğenmiştim ben mesela...

Ama Cale'nin önü kapanırsa defansif anlamda Cale de sıkıntı olmaz.

Serkan'ın yediği çalımlar genelde 5 metre boş gelen adamlardan oluyor...

Dünyanın en iyisi olsa o çalımları yer gibi geliyor bana...

Konudan kopmadık inşallah:)

leavemealone
05.03.2011, 14:51
Sampiyonluk gidecek öyle izleyecegiz onlari.. Is isten gectikten sonra..
Siz hic gördünüzmü son yillarda bir yabancinin alinip direkt oynatildigini..
Sansli olan 5 hafta sonra ilk macina cikiyor 80 dakikada..
Sansli degilsen yeni sezonu bekliyorsun..
Bizde is böyle yürüyor..

Deniz Tosunoğlu
05.03.2011, 14:57
Glowacki var ya :)

Saka bir yana. Umarim Pawel Teofilo gibi patlama yapar.

ertan arikan
05.03.2011, 15:03
Oynarsa belki patlama yapacakda adamı oynatmıyolar ki patlama yapsın.Sadece antrenmanlarda oynamakla adam nasıl patlama yapacaksa o da ayrı bir soru.

Anıl Kadir
05.03.2011, 15:06
Bizim ideal bir kadromuz vardı.

Tüm eleştirilere rağmen idealdi ve puan farkını yapan da bu oyuncu tercihleriydi.

Sonra bir maç, bir maç daha, bir maç daha derken haftalar uzadı ve ideal kadro puanları eritiverdi.

Küçük değişikliklere ihtiyaç var, geç kalınmış değil.

Hocayı anlayabiliyorum.

Taşlarla oynamak için Beşiktaş maçı iyi bir fırsat...

Polonyalıları bilmem ama mevcut 11 de şekil değişikliği bile bir açılımdır ...

Beklerin önünü kapatacak her tercih bizi gol yemekten kurtarır, kanatları çalıştırır..

Golü zaten buluyoruz, orda sıkıntımız olmayacaktır.

Sol Brozek'i Sivas da beğenmiştim ben mesela...

Ama Cale'nin önü kapanırsa defansif anlamda Cale de sıkıntı olmaz.

Serkan'ın yediği çalımlar genelde 5 metre boş gelen adamlardan oluyor...

Dünyanın en iyisi olsa o çalımları yer gibi geliyor bana...

Konudan kopmadık inşallah:)

abi aynen ya.... geçen haftaki kadro bile olsa; alanzinhosuz selçuklu ve 4-3-3'e dönelim istiyorum ben... solda jaja =))

mit_o
05.03.2011, 15:09
Sivas da ki Grosicki harbiden sağlam oyuncu biz böyle adamları bulup getiremiyoruz ya ben ona yanıyorum !!!!

DeAgLeMaNyAq
05.03.2011, 15:15
Diğer takımlar ara transferleri direk monte etmek zorunda olduklarından ister istemez o oyuncuların takımlarına kattıkları fayda fazlasıyla ortaya çıktı. Özellikle Grosicki'nin çok başarılı bir transfer olduğu ortada. Bizimkilerden Piotr hakkında henüz yeterli fikir edinemedik. Yarın oynarsa muhtemelen yine Sivas maçındaki gibi orta sahayı geçmeden maçı bitirecektir. Bulunduğu kanatta ciddi bir defansif hata yapmasın bize yeter. Pawel'in oynadığı kısa süre içerisinde BJK ve Manisa maçında Alanzinho'ya yaptığı şık asistler haricinde pek bir etkisini göremedik ne yazık ki. Hoca haklı olarak o kadar puan farkı varken takımın ahengini bozmak istemedi, diğer takımların ise kaybedecek bir şeyleri olmadıklarından direk yeni transferlerinden medet umma yoluna gittiler ve başarılı da oldular...

Yaşar
05.03.2011, 15:16
Polonya ülke olarak bizim ülkemizden daha güzel bir ülke değil, lig olarak bizim ligimizden daha kaliteli bir lg değil. Kültürel özellikleri ve iklim şartları olarak da bize benzer. O nedenle uyum sıkıntısı yaşamıyor futbolcular.

omermk
05.03.2011, 15:20
Mesele Polonya'dan gelen oyuncular değil mesele açık ara lider olan bir takıma devre arası 2 (yazıyla iki) direkt oynayabilecek oyuncu almayı becerememek.
Bu takımın çok eksiği var ama herkesin mutabık olduğu bir sol açık ve bir santrafor almayı beceremiyorsan, bir Antep, bir Kayseri, bir Sivas kadar doğru tercihleri yapamıyorsan yöneticiyim diye geçinmeyeceksin.
Ben bu yönetime hep destek verdim şu anda da veriyorum ama ligin son düdüğü çaldığında ben Karabük'te şampiyonluk kutlamıyorsam ben başta Sadri Şener olmak üzere bu yönetime hakkımı helal etmem arkadaş.

ertan arikan
05.03.2011, 15:29
Ben şundan eminim Sivas'daki Grosicki bizde olsa onuda oynamayız.Çünkü biz devre arasında aldığımız oyunclardan faydalanmasını bilmiyoruz.Pawel'in kalitesiz bir oyuncu olduğuna inanmıyorum, bir oynucuyu oynamdan onun hakkında fikir yürütemzsin.Oyuncunun maç eksiği varsa her maç son 10-15 dk.oynatmakla bu işler olmaz birazda ilk 11'de oynatmak gerekir.

Reha Demirbaş
05.03.2011, 16:08
Bu konudaki tek sorumlu teknik heyettir diye düşünüyorum.

MahmutHSO
05.03.2011, 16:10
Bence seneye alabiliyorsak eğer şu Grosicki yi kesinlikle almalıyız.Üzerine Alanzinyo yu da verebiliriz hiç mahsuru yok benim için

apachi61
05.03.2011, 16:17
Devre arasında Polonyadan gelen oyuncular resmen şov yapıyorlar ligimizde;
Sivas..Grosicki... Kuşkusuz Ssivassporun şuan en dikkat çeken oyuncusu
Konya..Robak..Kötü Konyasporun 2. yarıda dikkat çeken forveti 2 golü var.
İvanski..Manisa.. Dün nekadar etkili oldugunu gördük.
Peki ya Brozekler.. Neden hala göremedik.

Grosickinin serkana attıgı çalım hala hafızalarda

futbalski60
05.03.2011, 16:26
Piotr geçen sene iyiydi bu sene Hocasıyla sorun yaşadı ve oynatmadılar bu oyuncuyu Pawel de eski görüntüsünden uzak yaşadığı sakatlıklar yüzünden fizik olarak eskiye oranla düşüşte. Grosicki, Robak, İwanski gibi oyuncular Polonya Ligi'nde de iyi işler yapıyordu hazır geldiler. Şenol Hoca takım iyiyken bu oyunculara güvendi işleyen sistemde ben bu oyuncuları oynatırırım zaafları belli olmaz dedi ama takım kötü gidince hesapları tutmadı biraz daha beklemek lazım kötü oyuncu değiller.

Ömer Kibar
05.03.2011, 16:36
Bjk ile kupa maçında 11'de başladılar ve yedek ağırlıklı bir kadroyduk
Lig maçında 11'de oynadıkları zaman as kadroyla uyumları önemli..
Tabi oynarlarsa !

lazibere
05.03.2011, 17:00
Biz ne zaman başarı elde edeceksek, maalesef son hamleleri ve terciher noktasında cesaretsiz davrandığımız için başarılı olamiyoruz..

Şunu herkes kabul etmeli, Bizim takımda UMUT sendromu vardır. Umut'un mücadele yapısı ve yıllardır onun üzerine kurulu hucum aksiyonları nedeniyle, onun yerine gelecek forvet veya forvetlrin aşırı yetenekli ve iş bitirime özellikleri olmalı. Oyle bir eleman bulamadığımız zaman Umut'u ordan kesmek mümkün değil...

Hele hele şampiyonluk yarışında, aradakı puan farkının kapandığı şu zamanlarda buna cesaret edebilecek hoca da göremiyorum. Şenol hoca bu konuda ne kadar herkese şans veriyor densede, esasında 14 kişinin dışına çıkmamayı düşünür. 14 kişi dışına çıktığımızda da olanı gördük zaten..

İşin özü;

Forvet hattı yıllardrı klasıkkleşen bir sistemle oynadığından beridir başka futbolcuyu kaldıracak yapıda değidir..Mesela kanat organizasyonu yapmayan her halde sadece bizim takım vardır.. Sola ve sağa atılan toplarda daha korner çizgisinden orta yapılan bir maç hatırlamıyorum. YATTARA varsa, o yapar, o yoksa zaten yapacak adam da yok..

lazibere
05.03.2011, 17:08
Diğer takımlardakı Polonyalıların başarılı olmaısnın nedeni. hedefsiz olmalaır.. Büyük takım veya şampyonluğa oynayan bir takımın oyuncusu olmak oyle kolay değil.. Mesela Gokhan UNAL bizdeyekn ve fenerdeyken kı yapısına bakın birde kayseri ve belediye dekı yapısına bakın..

Büyük takım oyuncusu rakip defanslar tarafında titizlikle çalışılan oyunculardır.. Örneğin A takımının stoperi bir hafta boyunca rakip forveti çalışır... Umut2u ezberler.. Niang'ı ezberler ler... Dolayısıyla eğer forvet hattın çok yetenekli değilse ve gerçekten iyi değilse, stoperlerin altında ezilirler... Bu açıdan dır bizim iç saha maçlarında başarılı olamayışımız..

Forvet olmak kolay birşey değil. Ekstra yetenek ister , yakaladın mı atacaksın. öyle maçlar olur ki bir tane bulacaksın ve atacaksın...

Fenerbahçe maçında Niang'ın attığı ıkıncıu golu bizim takımdan hiç bir forvet atamazdı.. Maçta da oyle pozisyonlar ya gelir ya gelemz...

6 pastan gol kaçırmak futbolda var elbette ama iyi forvet, topun kendisine geleceğini sezen ve ona göre maçta durmasını bilen adamdır..

Kaçırdığımız kafa gollerine bir bakın.. kımse bana şansızlık falan demesin, hepsini ağır çekımde izleyin.. Hepsinde zamanlama hatası var.. ya erken yükseliyoruz yada top düşmeye başladığında yükseliyoruz.. Dolayısıyla etkili vuruşlar gelmiyor.. Kafa golu atmak için kafanın büyük olmasına gerek yok. Sadece nerde ve ne zaman yükseleceğini bileceksin...

Şansızdık, şuydu buydu mazaretleri ancak kendini avutma taktikleridir..

Gol vuruşu marifet ister, buda Türkiye'de ender oyuncularda var..

fatih tekke- Alex- Tanju- Jardel gibi oyuncular bence iyi forvetlerdir.. ister polonyalı olsun ister türk..:)

lazibere
05.03.2011, 17:24
Bordo-mavili ekip, pas yapıyor, topla çok oynuyor, şut çekiyor pozisyona giriyor ama Burak ve Umut kaçırınca puanlar gidiyor.

Ligin ilk yarısında en yakın rakibine 5 puan fark atan ve 40 golle 'en golcü takım' unvanını elinde bulunduran Trabzonspor'un tek problemi forvetlerinin beceriksizliği! Bunu biz değil, rakamlar söylüyor.
İkinci yarı oynanan 3 maçı en ince ayrıntısına kadar analiz ettik ve sorunu bulduk. Fırtına; Ankaragücü, Fenerbahçe ve Antalyaspor maçlarında futbol adına ne gerekiyorsa yaptı ama forvetlerin suskun kalması Karadeniz ekibinden 7 puanı alıp götürdü.
Sadece yüzde 5'i gol oldu

Trabzonspor, ikinci yarıda oynadığı üç maçta girdiği 18 gol pozisyonundan birini gole çevirip sadece yüzde 5 başarı ortalaması yakaladı. Takipçileri Bursaspor, Fenerbahçe ve Kayserispor ise girdikleri 4 pozisyonun birini gole çevirdi.
Halbuki Karadeniz Fırtınası, toplam pas yapma, isabetli pas oranı, toplam orta, şut denemesi, isabetli şut oranı, topla buluşma sayısı, topla oynama süresi ve yüzdesi alanlarında üç rakibini geride bıraktı. Özetle; sahada güzel futbol için ne gerekiyorsa yapıldı ama gol silahları Umut ve Burak, 3 haftada 12 net pozisyonda 'sıfır' çekince avantaj elden gitti.
12 fırsat, 'sıfır' gol!

Trabzon'un hücum oyuncuları Umut Bulut ve Burak Yılmaz, son 3 maçta yakaladıkları 12 pozisyonun hiçbirini gole çeviremedi. Milli Takım'a seçilen Umut 7 fırsattan, Burak ise 5 gol pozisyonundan yararlanamadı.

Yukardakı istatistiklerde gösteriyor ki.. Bir takımın forvet oyuncularının kalitesi attıkları ile dğeil atamaıkları ile değerlendirilmelidir.. Bu kadar bonkor olunmamalı..

Fenerbahçe bizim bulduğumuz kadar gol pozisyonu yapsın şu an attığının ıkı misli gol atar.. Bizim kadar koşsa yine aynı şekılde, adamlar çoğu zaman yürüyerek gol atıyorlar...

Futbolda onemli olan neticedir.. Neticyei erken alırsan ondan snra futbol oynaman veya kötü oynaman konuşulur..

Bu açıdan, umut çok iyi mücadele etmesine rağmen, bence Ikı tane yetenekleri maç maç değişen Burak-Umut bunlardan bir tanesi bu takma fazla idi.. Yanlarında çook iyi bir forvet olmalııydı.. Ama yok..

prozeklerin kumaşı güzel ama o fırsatı asla UMut'tan alamayacaklar.. ve teofilo gibi en son onlarda kaçacaklar

r9emre
05.03.2011, 17:44
Teknik ekibin Brozek kardeşlere şans vermemesi sebebiyle parlayamıyorlar bu kadar net bu durum.Umut'a gösterilen sabır ne Teofilo'ya ne Jaja'ya ne de Brozek'lere gösterilmedi ilk geldiklerinde kaç maç oynatılmadı hiç biri de.

muharrematasoy
05.03.2011, 17:57
Bizde ne yazık ki alınan oyuncuyu bir Allahın kulu izlemez, giderler menajerlere "abi bize acil 2 tene golcü bulun hele" deyip işi bitiriler, ondan sonra da neden bize gelen yabancılar kötü çıkıyor...

biz yedek kulübesine transfer yapmayacağız dediler aldıkları oyuncular ilk 18 e giremiyor lan nasıl işse? sivasın aldığı enoramo bile polonyalılardan 3 gömlek üstün

Ömer Faruk61
05.03.2011, 18:04
İzleme komitesine sormak lazım 2 senedir Brozekleri izliyordunuz.Bu Grosickiyi hiç mi görmediniz.Adam 22 yaşında Sivas 900 bin euroya almış.Adam gibi bir transfer yönetimimiz yok.

muharrematasoy
05.03.2011, 18:08
İzleme komitesine sormak lazım 2 senedir Brozekleri izliyordunuz.Bu Grosickiyi hiç mi görmediniz.Adam 22 yaşında Sivas 900 bin euroya almış.Adam gibi bir transfer yönetimimiz yok.

izleme komitesi ancak mavi kıyıda kaşarlı pide yemeyi bilir, ne anlar futbolculardan

brozekleri bende bulurum ninemde bulur marifet duyulmamış yetenekleri ortaya çıkarmak