PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Ayıpta NtvSpor'dan...

Ufuk Bayraktar61
01.03.2011, 01:28
Bugün, Dilara Gönder'İn 14-16 kuşağında ki programda rezalet şeyler yaşanmış. Hiç bu kadar ayyuka çıkmamış hiç bu kadar aleni yapılmamıştı olanlar !!!

Olanları bir blogda ki renktaşımız şöyle dile getirmiş...

Sadri Şener'in tasvip etmediğim açıklamalarını artık herkes biliyor. Fenerbahçe Kayserispor karşılaşması sonrası Volkan'ın yediği gole atıfta bulunduğu açıklama vardı ya, işte o. Bu açıklama çeşitli kişilerce eleştirildi, ben de dahil. Fenerbahçe'den kimse eleştirmedi sanırım. Fakat hepsinden önemlisi, bugün çok garip bir haber izledim NtvSpor'da.

Dilara Gönder'in sunduğu 14-16 adlı programda, Sadri Şener'in bu söylemi üzerinden gidilerek Kayserispor - Trabzonspor maçından resimler gösterilmiş, akabinde "Sadri Şener'in şimdi ne söyleyeceği merak ediliyor.", "Fenerbahçe maçında hatalı gol yediği için eleştirilen Volkan'ın yerini bu maçta Süleymanou alıyor, aradaki tek fark Trabzonspor'un Kayserispor'dan 1 puan, Fenerbahçe'nin 3 puan alması." şeklinde ibareler kullanılmış. Açıkça "Nooldu Sadri Başkan" demeye getirilmiş bir haber olmuş bu. Fenerbahçe yönetiminin yapmasını beklediğim ama bir türlü yapmadığı açıklamayı Ntvspor'un haber tadında yapması NoNtvspor tepkilerine bakarsak çok yerinde olmuş. Fenerbahçe yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yapsaydı ancak bu kadar olurdu. Ama benim anlamadığım, anlamak istediğim bazı şeyler var. Madem Sadri Şener'in söylemleri üzerinden gidilip Kayserispor maçında, başkasına avantaj sağladığını iddia ettiği durumdan avantaj çıkarması durumu işlenmiş, şunu soralım: Ntvspor daha önce bu kadar sorumlu davranabilmiş mi? Kurumların yöneticilerinin ağzından çıkan mesnetsiz lafları böylesine takip edip bu açıklamalar havada kaldıklarında sorgulayıcı davranabilmiş mi?

Aykut Kocaman'a yaptırılan "Trabzonspor'a verilen penaltılar incelensin." Açıklaması sonrasında Trabzonspor'un ligde oynadığı Ankaragücü maçında bariz bir penaltısı verilmeyişi sonrasında Aykut Kocaman'ın açıklamalarını alıp, Umut'a yapılan pozisyon eşliğinde bu açıklamalar değerlendirilip aradaki fark sorgulanmış mıdır? Ne oldu Aykut Hoca tadında bir haber yapılmış mıdır? Aykut hocanın şimdi ne söyleyeceği merak ediliyor tadında bir haber yapılmış mıdır? Yapılmamışsa neden yapılmamıştır?

Kanalınız yorumcuları tarafından da sürekli dillendirildi ki, devre arası hakem semirinde söylendiği üzere bundan böyle hakemin otoritesine yönelik el kol hareketleri derhal kartla cezalandırılacaktı. Talimat bu yöndeydi ve ligin ilk haftasında göreceli olarak uygulandı bu. Lig Tv spikerleri de bu durumla ilgili brifing almışlarcasına sürekli bunu hatırlattılar. Bu kuralın bariz olarak görüldüğü son maç Eskişehirspor - Bursaspor arasında oynanan karşılaşmaydı. Ozan İpek, hakeme karşı el hareketi yaptığı için 2. sarı karttan kırmızı kartla oyundan atıldı.

Bu kartlar başta ligin bazı kulüpleri olmak üzere Bursaspor gibi bir takıma rahatlıkla gösterilirken, Şükrü Saracoğlu'nda Emre ve arkadaşlarının hakemlere neredeyse şiddet uyguladığını her hafta görüyoruz. El kol hareketleri, bağırıp çağırmalar... Ertuğrul Sağlam da isim vermeden bu durumu eleştirdi ve de haklı çıktı. Daha bu hafta, Kasımpaşaspor maçında hakeme karşı alışıldık tavırlarını sergileyen Emre'ye karşı kart çıkmadı. Ertuğrul Sağlam'ın haklı çıkışı üzerine bir haber yaptınız mı? Daha doğrusu Fenerbahçe'nin bu konuda kayırılışını açıkça ifade edip haklı çıkan Teknik Adamın haklılığı üzerine benzerî bir haber yaptınız mı? Diğer bir deyişle Fenerbahçeli futbolculara karşı bu kuralın neden uygulanamadığı hususunda bir haber yaptınız mı? Yapmadınızsa neden yapmadınız?

"Ben hakemlerden memnun değilim.. Cüneyt Çakır iyi deniyor, Galatasaray - Beşiktaş maçında alın seyredin, neler yapmış görün. Hakemler iyi değiller. Biz susuyoruz. Ben konuşmadığım için Kulüpler Birliği'nde diğer başkanlar da konuşmuyor. Herkes susuyor ama bundan sonra susmam, asla susmam. Her şeyi konuşurum" diye açıklama yapmıştı Aziz Yıldırım. Cüneyt Çakır'ın Fenerbahçe - Beşiktaş karşılaşmasındaki yönetimi sonrasında ortaya çıkan tabloyla Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını karşılaştırıp bir haber yaptınız mı? Aziz Yıldırım'ın ne söyleyeceği merak ediliyor tadında bir haber yapabildiniz mi? Yapmadınızsa neden yapmadınız?

Ntvspor, bugünkü haberiyle bana "keşke Trabzonspor'a yer vermemeye devam etselerdi." dedirtmiştir. Tarafsızlığı zaten büyük şüphe altında olan bu kanalın bugün yaptığı ve geçmişte yapmadığı haberler değerlendirildiğinde bu suçlamaların, taraflı oldukları söyleminin hiç de içi boş nedenlere dayanmadığı ortada. Beşiktaş ve Galatasaray taraftarlarından hakettiği tepkiyi alan bu kanala Trabzonspor'un da gerek yönetim bazında, gerekse taraftar bazında tepki koymasını umuyorum.

http://www.cezasahasi.net/2011/02/no-ntvspor.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Ömer TOPAL
01.03.2011, 01:37
ula şişirmeyin beni saten bunlara hepsine alayına gazım var patlicam en son...aziz yıldırımın suratı gece rüyama girdi herife fena kılım....Allaha havale ediyorum...Cenabı Allah yaptıgı kötülükleri sinsilikleri yanında bırakmasın...her şeyden önce vicdanım şu konuda rahat..Haram lokma boğazdan geçmez..geçsede illaki çıkar...haram puan da çıkacaktır...

Hasan YAYLI
01.03.2011, 02:04
Ya denk gelen biri şunu söylesin şunlara canlı canlı,her kaleci hata yapar buna kimsenin dediği birşey yok,hatta geçen maç süleymanu iki büyük hata yaptı ve birinin sonucunda topu gönderdiği arkadaşının pres altında top kaybetmesiyle golü kalesinde gördü...

Yanlız volkan'ın fenerden yediği golde hata yoktu,adam tam istediği yere topu gönderdi,yani yapmak istediğini yaptı...bunu hata olarak göstermeye çalışmak birilerini aklamak için yapılan çirkince bir davranıştır,bu olay o kadar çirkindi ki kimse söylemeye cesaret edemedi,yapanın yanında kalacağı gün gibi aşikar olan bu olaya birazcık sergen deyinmeye çalıştı maç sonrası ve bizim başkanın söyledikleri,o bile biraz esprili birşekilde söylemeey çalıştı ki çamur atmaya başladıkları zaman sığınacak bir yerim olsun diye...

Şimdi bu olayı maratonda da sıksık gündeme getirdiler,o gol olduğu zaman direk aklıma fenerliler tarafından bana dönüşünün nasıl olacağı geldi...Şimdi de buradan yakın işte...

Başkanın söylemleri yanlıştı denliyor,anlaşılacağı üzere buna katılmıyorum...Bu olay kayserinin suçu değil belki fener bile mağsumdur ama Volkan takımda iken yapamadığı yardımı bu şekilde fazlasıyla yapma fırsatı buldu ve çok amatörce oynadı bu oyunu,tek şansı kimsenin bu konuyu dilene alıpda pisliğinin altında ezilmek istememesi...

Ama olsun bu olaylar biriktikçe bu şekil hırsımız daha da artıyo,gerçek anlamda bir patlama yaratacağız,o zaman kaçacak delik arayacak bu yüzsüzler....