PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Şeker Başkan" Zamanı Geçti. "Vur Ensesine Al Lokmasını" Oynamayın Artık !...

Nytre
28.02.2011, 22:29
Bir Gazeteci ki Muhtemelen Yerel Bir Gazeteci Kayseri Maçından Sonra Bu Lafları Söylemiş.

Bu haberin doğruluğunda yanlışlığında değilim .Yazı Güzel.

Şimdi Uyanmayacaksak , Şimdi Ses Çıkarmayacaksak Ne Zaman ?

Sayın Başkanımızın emeklerini bir kenara koyuyorum. Başkanımızın bu kadar emeğine karşı bozuk kişiliğini "başarıya giden her yol mübahtır" felsefesiyle Türk Futboluna yansıtan ve Türk Futbolunu Her geçen sene kirletmeye devam eden bir sanayi atığı nitteliğindeki Aziz Yıldırım'ın pis kokuları artık Türk Futboluna sinmeye başlamadan yine önüne çıkalım !

Hakemleri azarlayan , hakem odalarını basan , futbol federasyonunu himayesine alan , kendi lafları ceza almazken başkaları konuşunca cezalandırılan , futbol dısındakı bağlantıları ıle dolaylı yollarla rakiplerini ekarte etmeye çalışan , futbolu futbol dışında oynamaya alışkanlık haline getiren (hayatına da baktığımızda sahtelikler yok mu ?) bu pis kokulu kişiliğe karşı göz göre göre hakkı yenen koca bir camia ve milyonlarca kişi yine yumruğunu masaya vurmalı ! ama bu sefer daha erken davranmalıyız !

Geç olmadan !

Sabretme zamanı değil !

Şeytan Ayrıntılarda Gizli derler . O yüzden ayrıntıları hepimiz biliyoruz ama sessizliğimizi farklı yorumlayanlara karşı sesimizi çıkaramazsak yine bakarız . yine cem papilalar gelir yine fauller çalınmaz yine olan trabzonsporlulara olur !

""-GAZETECİ : FENERBAHÇE MASA BAŞINA DÖNDÜ ARTIK, BEN GAZETECİ OLARAK FENERBAHCE HAKKINDA BULDUĞUM HABERLERİ BASKIYA GÖNDERDİĞİMDE YÜKSEK MERCİLERDEN TELEFON TEHDİTLER ALDIM.

FENER-KAYSERİ MAÇINDA SÜLEYMANU İYİLEŞTİĞİ HALDE KALEYE VOLKAN GEÇTİ, ŞOTA VE KAYSERİ BAŞKANI FENERİN ÖZEL UÇAĞI İLE SEYAHATLERE GİDİYOR... HAKEMLER HAKKINDA DEMEDİK LAF BIRAKMAYAN AYKUT KOCAMAN VE AZİZ YILDIRIM HİÇ GÜNDEME GELMEZKEN HAKEMİ İSMİNİ AĞZINA ALAN HERKES CEZA GÖRÜYOR...

GAZETECİ SON OLARAK ŞÖYLE DEVAM ETTİ; TRABZON HALKI UYUMAYIN. ŞAMPİYONLUK GİDİYOR... HAKKINIZI SAVUNUN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ OLİMPİYATA 60 BİN KİŞİ GİDEN. ŞİMDİ 100 BİN KİŞİ OLUN İNİN TAKSİME BU GİDİŞE DUR DEYİN. SAHADA OLAN HAKEM HATARINA TEPKİ VERDİKÇE AZİZİN KARA İŞLERİNE YAĞ SÜRMÜŞ OLUYORSUNUZ ONLARIN İSTEDİĞİ DE BU. BAŞKANINIZI UYANDIRIN. ŞEKER ADAM ARTIK İŞE YARAMIYOR TRABZONLU OLSUN ELİNİ MASAYA VURSUN. BU ŞAMPİYONLUK BİZİMDİR DESİN....

EMREYE MAÇ SIRASINDA SARI KART ÇIKARMAYAN HAKEMLER ENGİN BAYTAR A İLK İTİRAZINDA SARI KART ÇIKARTIYOR BUNLARI GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYİN...

BJK BAŞKANI DA CARESİZ. DEMİRÖREN FEDERASYON BAŞKANININ AÇIKLAMARINDAN SONRA YAPTIĞI AÇIKLAMADAN DOLAYI AĞIR CEZA ALMIŞTIR. ORTA DA CEZALIK BİRŞEY YOKTU DOĞRULARI SÖYLEYENLERİ BÖLE SUSTURUYORLAR İŞTE AZİZ YILDIRIM YILLARDIR VERDİĞİ DEMEÇLERDE DEDİKLERİYLE İDAM EDİLİRDİ ANCAK BİR TANE BİLE CEZA ALMIYOR..""

cihatöztürk
28.02.2011, 22:31
birşeyler dönüyor hissediyorum ama

ah ulan ulan

Nytre
28.02.2011, 22:33
bir şeyler dönmeye devre arasında başladı zaten...

Mertcan
28.02.2011, 22:49
Ne zaman bişeyler dönmedi ki?

Artık herkesin yumruğunu masaya vurması gerekir.

Hakkımızı yedirtmeyelim artk!

Yeter artık !

YETER!

TSelif
28.02.2011, 23:03
Fenerle biz zaten hiç bir zaman normal şartlarda rekabet etmiyoruz ki arkadaş. İlla bir pislik sokacak .
Geçen sene Bursayı hiç hesaba katmadı ve onunla hiç uğraşmadı ama biz öyle değiliz.
Çünkü biliyor TRABZON normal şartlarda bu işi bana bırakmayacak devre arası başladı pisliklerine... devam et Aziz helal olsun sana . :alkış:

ibrahim
28.02.2011, 23:13
Fenerbahce oyunlarini oynamaya baslayali cok oldu. O soyunma odasinin basilmasindan dahada eski. Taa fikstürün cekilmelerine dayaniyo bu mesele. Son iki sezondur bizim rakiplerimiz bize karsi oynamadan önce hep fenere karsi oynuyo. Karsimizda arslan kesilen rakipleri bu hale getiren tek unsur fenerbahce medyasi. Komuoyu öyle bir hale geliyorki herkes "Anadolunun Abisine" mac verecekmis gibi gösteriliyo. Bunlarin arasina fenerin "rakipleri" yani üc eziklerin diger ikiside giriyor. Ortalikta herkes Trabzona yatacak dedikodulari dönüyor. Bunun akabindede ölümüne oynuyolar bize karsi. Gecen senede ayni taktigi uyguladilar ve o taktik son macta yatti. Ilahi adalet onlara bu sansi vermedi. Rabbimden en büyük dilegim o "adamlarin" yine bir cirkeflige yattigi sezonda onlari yine son haftada alasagi etmektir. Istiyorumki biz onlarin oynadigi oyunu oynamadan adam gibi sampiyon olalim. Allah bize "seker baskan" yerine "cirkef baskan" vermesin.

Kubilay ŞAHİN
28.02.2011, 23:17
Yine aynı şeymi olacak..

Olsun anasını satayım..

Reha Demirbaş
28.02.2011, 23:18
Bizim başkan ancak gider kayseri kalecisiyle muhattap olur. Ama hiç göremedik bir Aziz YILDIRIM laflarına karşılık bir lafını. Onun da ne olduğu belli değil.

Burçak
28.02.2011, 23:27
Fenerle biz zaten hiç bir zaman normal şartlarda rekabet etmiyoruz ki arkadaş. İlla bir pislik sokacak .
Geçen sene Bursayı hiç hesaba katmadı ve onunla hiç uğraşmadı ama biz öyle değiliz.
Çünkü biliyor TRABZON normal şartlarda bu işi bana bırakmayacak devre arası başladı pisliklerine... devam et Aziz helal olsun sana . :alkış:
kesinlikle doğru.
bunların o pis oyunlarını bozmalıyız.
unutmamak gerekir ki ligin sonuna kadar tüm maçlarını kazanacak değiller.
her çıkışın bir inişide vardır.
fener şuan çıkış dönemini yaşıyor.
ama 11 maç daha var. formları hep böyle devam edecek değil.
biz duraksama dönemimizi kayseri maçıyla üzerimizden atmış olalım yeter.

Travelair
28.02.2011, 23:28
Boyle seyler varmi bilemiyorum ama yumrugu masaya feybe'den 9 puan ondeyken vuracaktik. Artik guclu degiliz avantaj onlarda son zamanlarda medya etkisini de goruyoruz. Is teknik direktor ve futbolculara kaldi gozukuyor. Bu asamada belki size ters gelecek ama yonetimin dikkatini medyaya degil takima gostermesi gerektigini dusunuyorum

lazzz61
28.02.2011, 23:45
bizee sampııyonlugu yedırmezler her sene aynı film deııl her sene aynı ahmaklık yeter artık

salihismet
28.02.2011, 23:53
Biz Bursaya verilmeyen penaltilarin, Trabzon ve fb ye avantaj sagladigini yazan arkadaslarimizida okuduk buralarda, gördük ki
bu hafata hakemler bu hatalarinin bir kismini telafi ettiler, bize penaltiyi calmadilar. Ben simdi merak ediyorum
acaba bursa taraftarida Trabzona verilmeyen penaltidan bursaya bir avantaj saglandigini söyleyecekler mi?

Baskanimiz hakemlerin odasinin önünden bile gecmeye utaniyormus, fakat hakemlerin odasina kadar girenleri duyunca
nasil bir tepki verdigini merak ediyorum, verdiyse tabi.

Elbette haram puanlarla sampiyon olmayi istemiyoruz, fakat o haksiz puanlarin pesinden kosanlarada engel olamiyorsaniz
konusmayin bari, cünkü bu gibi entrikalarin döndügünü her puan kaybimizdan sonra gözümüze baka baka söylerseniz, bu
sirf bizi degil takimida rahatsiz eder, futbolculari biz ne yaparsak yapalim bizi sampiyon yapmazlar havasina sokar, soktu bile,
9 puani elbirligiyle tükettiniz. Ben artik Senol Günesin her mactan sonra, biz isimizi sahada yapariz saha disina cikmayiz gibi
imali konusmalarindan rahatsiz oluyorum, ben bunu söyle algiliyorum; saha disina cikan ciksin biz cikmayiz.
Bir zamanlar allahin rahmetine kavusmus bir basbakanimiz: "Yasalari bir kere delmeyle bir sey olmaz" demisti. Bizde
bir kereye mahsus olmak üzere saha disina ciksak ne olur acaba, cok merak ediyorum?

Gürkan
28.02.2011, 23:57
Bundan sonra yapılacak olanlar karşısında "geriye düştüler ağlamaya başladılar hni konuşmayacaklardı ne oldu " denecektir. Evet tepkiyi başkan azizin oda basmasından hemen sonra verecekti.

SEDAT
01.03.2011, 00:00
- Aziz Yıldırım şikayet etmeye Başbakana çıkıyor , gerisini varın siz düşünün ...

Berberoğlu
01.03.2011, 00:07
Bu başlığı tehlikeli olarak görüyorum...

Biz İhtilal, Fırtına, Efsane'yiz.

Biz 3 ezikler gibi değiliz, olamayız, olmamalıyız.

Bir onurlu mücadelemize devam edelim, oldu ki yine çirkin oyunlarıyla bizim şampiyonluğumuz engellediler...

Bırakalım kendi kendilerine gelin güveyi olsunlar, kendi sahte oyuncaklarıyla sahte mutluluklarını 80 İLDE kutlasınlar...

Ama elbet ilahi adalet bir gün tecelli edecektir, işte gün o gün, bayram o bayram olur. 81 İL ve 217 ülkede kutlamalar yapılır o zaman....

BEN SAHA DIŞINDA KAZANILAN ŞAMPİYONLUK İSTEMİYORUM.
6 ŞAMPİYONLUĞUMUZUN HEPSİ ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR, ZERRE HARAM YOKTUR İÇLERİNDE
7.CİSİ VE SONRAKİLER DE ÖYLE OLMALIDIR....

Paksoy
01.03.2011, 00:07
- Aziz Yıldırım şikayet etmeye Başbakana çıkıyor , gerisini varın siz düşünün ...
Evet Sedat abi benimde ilgimi çekmişti bu olay,Noluyoruz dedirten bir olay bana göre ama kimse gıg demedi.

salihismet
01.03.2011, 00:08

Bir zamanlar basbakanin fb ye verilen cezanin haksiz oldugunu söylemesinden sonra, Trabzonsporun baskani istifa etti,
giderkende; insallah bu mesajim dogru algilanir diyede demisti. Bizde tepkimizi böyle koyuyoruz, gerci hic bir zaman bizi
anlamadilarya neyse. Gerci onlarin bizi anlamasi icin halk olarak pek bir sey yaptigimizda söylenemez.

SEDAT
01.03.2011, 00:10
- Hayır benim anlamadığım Aziz Yıldırım kim oluyor ki Başbakan'a şikayet etme cürretini kendinde görebiliyor.
- Ama neyse ya biz mülaim olmaya devam edelim !! efendi olunca Gönüllerin Şampiyonu oluruz hiç değilse , çılgınlar gibi eğleniriz , oh mis...

salihismet
01.03.2011, 00:14

Bir onurlu mücadelemize devam edelim, oldu ki yine çirkin oyunlarıyla bizim şampiyonluğumuz engellediler...

Bırakalım kendi kendilerine gelin güveyi olsunlar, kendi sahte oyuncaklarıyla sahte mutluluklarını 80 İLDE kutlasınlar...

Ama elbet ilahi adalet bir gün tecelli edecektir, işte gün o gün, bayram o bayram olur. 81 İL ve 217 ülkede kutlamalar yapılır o zaman....

6 ŞAMPİYONLUĞUMUZUN HEPSİ ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR, ZERRE HARAM YOKTUR İÇLERİNDE

Saha disndaki sampiyonlugu bende istemiyorum, fakat mactan sonra saha disnda oyunlar oynaniyor gibi konusmalarida
duymak istemiyorum. bu gibi konusmalar takimi nasil etkiledigini hep beraber görüyoruz, ya konusmayin, yada bir seyler
yapin, takimi ayaga kaldirin, saha disindaki oyunlarida alt edin.

Recep Alkan
01.03.2011, 00:16

Hocam,

Karadenizliyiz, çok şükür haramı istemeyiz, el uzatmayız, ama artık olmuyor.

Yazınızı eleştirmek için alıntılamadım. Fakat yeter. Bu mazlum edebiyatından ben bıktım şahsım adına. Oyun dönüyorsa bırakın dönsün, elbet şerefli günler gelir ?

Ne zaman .....

Kaç 27 yıl sonra...

Her yıl kaç karadenizli genç kardeşimiz Trabzonspor'dan uzaklaşıyor biliyor muyuz ?

Kaç kişi belki de 10 yıl sonra çıkardığı bayrakları yine sandıklarına depolamaya başladı biliyor muyuz ?

Biz demiyoruz ki masada bize maç verin. Biz diyoruz ki masada maç alanların elini kesin, alanın da verenin de....

Dik durun, boyun eğmeyin, glücük saçarken gülünecek hale gelmeyin...

27 yasında 7 aylık evliyim, karımın önünde ilk kez Kayser maçında ağladım, görmesin diye banyoya attım kendimi....

Ne için şerefli şampiyonluk için mi ?

Tekrarlıyorum masada maç almayın, alana dur diyin.

Bari bunu becerin.....

salihismet
01.03.2011, 00:18
- Hayır benim anlamadığım Aziz Yıldırım kim oluyor ki Başbakan'a şikayet etme cürretini kendinde görebiliyor.
- Ama neyse ya biz mülaim olmaya devam edelim !! efendi olunca Gönüllerin Şampiyonu oluruz hiç değilse , çılgınlar gibi eğleniriz , oh mis...

Kirli sampiyonluklari gördükten sonra artik gönüllerin sampiyonluklarini kimse yemiyor.

mustebaTS
01.03.2011, 00:19
size bir fenerli zihniyeti sölemek istiyorum inanılmaz arkdaşlar.. cok yakından tanıdğığım biri arkadaşı demek istiyorum ama diyorum tanıdğım biri demek istiyorum.. aziz yıldırım dedim başladı oyunlara. cevap şu oldu calsın cırpsın şike mike ben bilmem sadece şampiyon olalım yeter dedi.bu adamda bu ülkede saygı değer bi üniversite de mühendislik okuyor. uzun lafın kısası bu adamların zihniyeti budur..benim tek sölemek istediğim türk furboluna bi gram katkısı olmayan emre belözoğlunu bi özel maçda bile hakem dayanamadı ve milli maçda dostluk maçında oyundan attı ..türk hakemlerinin azizin kölesi oldğuna dönüp bakın her maçı tamamlaması mucizedir emre nin..

Paksoy
01.03.2011, 00:21
Tv8'de Ahmet Ağaoğlu harika konuşuyor,ağlatacak .

salihismet
01.03.2011, 00:31
Benim takildigim bir konuda su; Erman toroglu "Trabzona fazla bir sey yapamazlar, orasi bursaya benzemez onlarin disarda
iyi lobisi var". nerede bu labi ya, ciksin ortayada bir seyler yapsin artik, bize baskasindan alipta versinler demoyoruz, haksizliga
ugramayalim yeter.

Travelair
01.03.2011, 00:48
Erman Toroglu hava basmak icin bunu soyler ama bence de oyle bir lobimiz kalmadi.

Travelair
01.03.2011, 00:49
Siz 3 hirsizin hiyayesini bilir misiniz?

Ayni kasabadan 40 kadar kisi, urettikleri peynir tereyagi ve cesitli sebzeleri yakindaki kentte satmislar, ellerine gecen parayla da alisveris yapmis kasabalarina donuyorlardi.

Kentten uzaklastiklari bir bolgede karsilarina silahli uc kisi cikti:

Sert bir sesle, "Yere yatin kipirdamayin" dediler ve korkudan yuzukoyun yere yatan kirk kisinin yanindaki tum esyalari alip gozden kayboldular.

Elleri bos olarak donen kirk kisiye kasabanin girisinde hemsehrileri ne olup bittigini sordular:

"Ne oldu, bu haliniz ne boyle?"

Kentten donenler, baslarini egerek yanitladilar: "Yolda soyulduk" dediler. "Elimizden birsey gelmedi..."

Kasabalilar daha da meraklandilar: "Soyuldunuz mu? Kac kisiydi bu soyguncular?"

Kentten donenlerin baslari hala egikti: "Uc kisiydiler" dediler. Kasabalilar bu kez hayretle sordular: "3 kisi 40 kisiyi nasil olur da soyabilir?"

Soyulanlardan biri basini kaldirdi, nasil oldugunu sozu uzatmadan anlatti:

"Onlar 3 kisi birliktiler, biz 40 kisi yalnizdik..."

Recep Alkan
01.03.2011, 00:55
Akın abi,

Hikaye güzel, ama şunu eklemek isterim nacizane.

Bizim Başkan yalnız değil, Trabzonspor'un hakkını savunduğu sürece yalnız değil. Olmayacakta...

Ama kalkar da doğrandığımız maçtan sonra hakemi eleştirmek yerine ondan özür dilerse bu iş olmaz.

Kimse ona taraftarı haklı göstersin demiyor. Ama iine geldiğinde siyasetin kralını yapan Sadri Bey bu sefer konuya değinmeden geçemiyor.

En uyuz olduğum konu arkadaş, millete şirin görünme çabası. Yeter da.....

Sen senin sırtını kollayacak yegane kitleye taraftarına sırtını bilmem kacıncıya dönersen, o zaman hırsızlar sadece soymakla da kalmaz....

Ilelioglu
01.03.2011, 00:59
GAZETECİ SON OLARAK ŞÖYLE DEVAM ETTİ; TRABZON HALKI UYUMAYIN. ŞAMPİYONLUK GİDİYOR... HAKKINIZI SAVUNUN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ OLİMPİYATA 60 BİN KİŞİ GİDEN. ŞİMDİ 100 BİN KİŞİ OLUN İNİN TAKSİME BU GİDİŞE DUR DEYİN. SAHADA OLAN HAKEM HATARINA TEPKİ VERDİKÇE AZİZİN KARA İŞLERİNE YAĞ SÜRMÜŞ OLUYORSUNUZ ONLARIN İSTEDİĞİ DE BU. BAŞKANINIZI UYANDIRIN. ŞEKER ADAM ARTIK İŞE YARAMIYOR TRABZONLU OLSUN ELİNİ MASAYA VURSUN. BU ŞAMPİYONLUK BİZİMDİR DESİN....

TFF'nin önünde 100 bin kisi, iste bunu begendim....!

Hem bu gazeticeye hemde Nytre'ye sonuna kadar destek veriyorum.

Bakiniz...

Aziz Yildirim'in hakemleri tehdit ettigi günden beri Fenere verilmeyen onca kart var.

Aykut Kocaman'nin hakemlere salladigi günden beri bize verilmeyen onca penalti var.

Ve 7'de 7 yapan Fenerbahce, tüm bunlar tesadüf mü?

:mad:

Ilelioglu
01.03.2011, 01:02
Ayrica...

Ligtv.com.tr'ye üye olan arkadaslar...

Bu sitede yazilan mesajlarin iceriginde "Aykut" veya "Aziz" geciyorsa hicbiri yayinlanmiyor.

Bir arkadas söyledi, denedim gercektende hakliymis.

Ilelioglu
01.03.2011, 01:04
Ayrica...

Simdi icerde TRT Türk'de "On Numara" Programini izliyordum.

Gese'li olan yorumcu aynen sunu söyledi:

Üc Istanbul Takiminin Sampiyon olmasi "yayinci kurulusun" yani LigTv'nin isine gelir. Hatta tüm Futbol Medyasinin, cünkü ekonomiyi canlandirir.

------------------------------------

Bunlari duyunca Fenerbahce'nin yarisin icine bilerek sokulduguna tam olarak inanmis durumdayim, zaten süphelerim vardi.

Belli ki sezon sonuna kadarda yarisin icerisinde yer alacak.

Yani gecen sezon gibi birsey olacak, demekki ancak Bursaspor gibi sansa Sampiyon olabiliriz, yoksa yok.

Ben bundan bunu cikardim acikcasi.

Travelair
01.03.2011, 01:10
Haklisin Recep ama icine alindigimiz kiskac guclu. Ozellikle medya cok tarafli politika izliyor. Eger 3 ukalalara destek vermezseler ratingleri tirajlari duser diye dusunuyorlar ve artik acikca tavir koyuyorlar. Her turlu lafla bir iluzyon yaratiliyor. Hakem bize karsi haksiz birseyde bulunduysa bile o goruntuyu gostermiyorlar, hakem cok iyiydi deyip gecistirebiliyorlar ornegin. Kamuoyunun yanilmasi pek de umurlarinda degil. Bu noktada kan kaybederken bir de sert cikislar yapmanin bizi daha da yalnizlastiracagini ve gucsuzlestirecegine inaniyorum. Zamanlama yanlis olur. Ben de yonetime cok kiziyorum devre arasini iyi transferlerle gecirmedikleri icin fakat kafa kafaya geldigimiz bu hassas donemde disardan birlik gorunmemiz cok onemli. Birakalim birbirine dusen onlar olsun. Biz birlik olalim, yoneticiler medyaya harcadiklari enerjiyi takimla ilgilenerek harcasinlar bence hala yeter. Ama basta yoneticiler tedbirli davranmali, camiayla butun olmayi basarmali yoksa moral ve motivasyon kaybolursa bu hengamede toparlamamiz guclesir gibime geliyor. Ozellikle yonetimin medyaya demeci birakip takima yogunlasmasi, bizim de elimizden geldiginde futbolculara yardimci olmamiz inaniyorum sampiyonluk atesini devam ettirecektir. Birakalim onlar bizi coktu zannetsinler icerden guclu ve huzurlu olalim insallah hepsine yeter

erolizmts
01.03.2011, 01:13
Hatayı yine yanlış yerde arıyoruz. Yani başkan daha önceden konuşmaya başlamış olsaydı, biz Fenerbahçe'yi yenebilecekmiydik? Yenebilecek kadar iyi oynadıkta hakemmi maçı Fenerbahçe'ye verdi? Başkan çok önceden konuşmaya başlasaydı Umut Bulut boş kalelere atabilecek miydi? Yani ne bilim çok önce konuşsaydı Şenol Güneş savunmaya en azından Egemen kalitesinde bir oyuncu transfer isteyecek miydi? Selçuk ve Colman'ın ligin ikinci yarısında kart ve sakatlık durumlarını düşünerekten sağlam bir orta saha isteyecek miydi? Başkan çok önce konuşsaydı, Şenol hoca Ceyhun ve Sezer'in kesinlikle şampiyonluk yarışında bir takımın alternatif oyuncuları olamayacağını görecek miydi? Transfer ettirdiği oyuncuları, Umut ve Burak tel tel döküldüğü haftalarda oynatacak mıydı? Yattara Kayserispor maçında sırf kahraman olmak uğruna Jaja'ya atmadığı pası atacak mıydı?

Klasik -puan kayıpları serisi sonrası- sendromlarındayız. Dün Kayserispor maçı bittiğinde elim ayağım titriyordu. Yani resmen elimizden gidiyor şampiyonluk kupası. O sinirle döndüm eve. Klasik olarak bende hakeme saydırdım ama yahu resmen kendi hatalarımız yüzünden verdik puanı. Penaltı ise tek penaltı var maçta verilmeyen, o da Glowacki'nin rakibini biçtiği pozisyon. Onun ahımı bilmiyorum ama Burak'a yapılan faul kırmızı kartlıktı ama dışarıda pozisyon. Yani koca 90 dakikayı bu pozisyon ilemi değerlendireceğiz! Olumsuz gidişatı görmemezliktenmi geleceğiz. Bir önceki hafta Ceyhun bildiğin rakibini indiriyor ve %100 penaltı. Ama vermiyor hakem. ÜStelik 2-3 metre önünde yaşanıyor olay. Giden maç dönüyor orada. Bu takımın sorunu/problemi hakem değil beyler. Bunu kabul etmedikçe bu sorunun üstesinden de gelemeyeceğiz. Bildiğin kaybedince bahaneler arama modlarındayız. Takım iyi yönetilmiyor. Formsuz ve kafa olarak bitkin oyuncular ısrarla zorla oynatılıyor. Kimi oyuncular bildiğin laubali ve tamamen kendilerine oynuyorlar. Şampiyonluktan daha ziyade kendi egolarını tatmin etme peşindeler. Teknik direktörümüz ise malesef kriz anlarında doğru hamleleri yapamıyor. Ve bunun gibi birçok hata ve yanlışlar.

Bu takım başkanın konuşmalarıyla şaha kalkabilecek durumda değil. Takım kafa olarak rahat değil. Psikolojik olarak çöküntü içindeler. Bunların sonucu olarak inançlarını kaybediyorlar. Bir şahlanış bekleniyorsa, bu başkanın konuşması ve yüzbinlerce kişiyle yürümeyle değil, bizzat teknik direktörün artık egolarını bir kenara bırakmasıyla olacaktır. Ve şimdiden "hakemler yüzünden kaybediyoruz" psikolojisine esir oluyorsanız, kusura bakmayın ama siz daha şimdiden birilerinin oyununa çok kolay gelmiş oluyorsunuz. Bırakalım o zaman ligi. Nasıl olsa bahanemiz de hazır. Futbolcularda okuyorlarsa buraları onların üzerindende büyük bir yükü almış oluyoruz. Çünkü suç kendilerinde değil. Hepsi Yunus'un suçu.

Özgür Öztürk
01.03.2011, 01:18
Hıncal Uluç'a hakkını vermek lazım.

Hıncal Uluç: Trabzon'u Şampiyon Yapmazlar
29 Ara 2010

Hıncal Uluç, Trabzonspor’un hakemler dolayısıyla şampiyon olamayacağını iddia etti.Haftanın değerlendirmesini yapan Hıncal Uluç, Trabzonspor’un hakemler dolayısıyla şampiyon olamayacağını iddia etti. İşte Uluç’un Trabzonspor değerlendirmesi;

"Gazeteleri dehşet içinde okudum. Sadri Şener’e, Şenol Güneş’e Trabzonlu futbolculara ve Trabzonlu taraftarlara şimdiden söylüyorum: Şampiyonluk onlara hayal. Bu sene şampiyonluğu Trabzon’a yedirmeyecekler. Açık açık söyledi Aziz Yıldırım. Bütün gazeteler de manşetti. “Ben ikinci devre hakemlerin canına okuyacağım. Sadece okumakla da kalmayacağım.” Yani itiraflara bak ya!.. “Ben susuyorum diye onlar da susuyordu.” Kankaları ya! “Onlar da konuşacak artık” dedi ve ertesi gün Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı ve Asbaşkan Serdal Adalı hemen destek verdi.

İkinci devre Türkiye ligini yönetecek bütün hakemler şiddetli bir baskı altında olacaklar ve Trabzonspor’u bitirecekler. O 9 puan farka kimse güvenmesin. 19 puan gerideki Galatasaray’ı bile yetiştirebilirler. Bu kadar açık. Bu kadar net konuşuyorum. Çünkü Aziz Yıldırım bu açıklama yaptı, günlerce gazetelerde yer aldı. Bugün günlerde salı; Merkez Hakem Komitesi Başkanı Oğuz Sarvan’ın ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener kardeşimin ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Herhangi bir gazetede veya herhangi bir köşe yazısı okudun mu ‘Aziz efendi ne yapıyorsun sen?’ diye... Trabzonluların sesi çıkmadı ya! Hayret ediyorum ya! Ben Sadri Şener’in yerinde olsam ‘İkinci yarı başlayana kadar Aziz Yıldırım bu lafların hesabını vermezse ben takımımı ligden çekiyorum’ diye açıklardım. Böyle şey olur mu?

Trabzon bütün enerjisini Aykut Kocaman’a harcadı sanırım! Yıldırım’ın sözleri Trabzon üstünde bir etki yaratmadı.

Sezon sonunda Trabzon ligi 5. bitirince ‘Vay, Hıncal haklıymış’ diyecekler. Ne işe yarayacak! Geçmiş ola... Hafta sonu Aziz Yıldırım kaynaklı o haberlerin bir tek anlamı var: ‘Bu ligi Trabzon’a yedirmeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım. Yani Beşiktaş ve Galatasaraylı yöneticiler. Bitmiştir.

Sahada hiç bir şey olmasa ve Trabzon da şampiyonluğa ulaşamaza bu laflar kafa karıştıracak aslında...

Ben bu lafların etkisinde kalmayacak hakem düşünemiyorum. Çünkü adam resmen meydan okudu. Tekrar söylüyorum; Merkez Hakem Komitesi savunmadı hakemleri, federasyon savunmadı hakemleri, medya savunmadı hakemleri, Trabzon da bir şey demedi! Şampiyonluğuna göz dikilen Trabzon bir şey demedi!

Hakemin bir buçuk saatlik bir maçta aldığı para bu ülkenin birinci derecede memur maaşı. Genel müdür maaşı yani. Bir devlet dairesinin genel müdürünün bir ayda kazandığını bir buçuk saatte kazanıyor. Bunu riske etmek ister mi hakem? Niye etsin!

Kendisini kimsenin savunmadığı bir ortamda niye etsin? ‘Aziz’in istediği düdüğü çalar sefamı sürerim.’ Bundan sonra penaltılar Fener’e, görünmeyen penaltılar Trabzon’un. Bu kadar basit. Üç tane Trabzon’un aleyhine penaltı verdin mi? Trabzonlular itiraz eder etmez kırmızıları da suratlarına çarptın mı; Trabzon biter. İkinci yarının 5. haftasında Trabzon biter. 9 puan falan kalmaz. Açıkça onu ilan etti adam ya."

Recep Alkan
01.03.2011, 01:24
Akın Abi,

Haklısın, içinde bulunduğumuz çember gerçekten çok güclü ve adi. Fakat şöyle de kötü bir durum var.

Biz içerde sağlam duralım diyeceğiz ama bunu sağlayacak yegane insan bunu beceremiyor ki.

Baksanıza kaç haftadır Başkanın ağzından Brozekler konusunda açıklamayı kaç kez duydunuz. Ben birçok kez duydum. Adam her seferinde aynı şeyi tekrarlıyor.

Hoca istedi, aldık.

Bakın her zaman söylüyorum, bu adam taşın altına elini koyacak adam değil.

Bir arkadaşımız demiş ki neden Aziz Yıldırım için konuşmuyor.

Evet ağır olacak ama söyleyeceğim, başkan kişisel ilişkilerini daha önemsiyor da ondan.

Bana farklı tek bir neden söyleyebilecek delikanlı var mı ?

Her zaman tekrarlıyorum, bu adam bir kere elinde ki gücün kudretin farkına varsa durumlar çok değişir.

Ama o ne hikmsetse sıf kabahati üzerinden atabilmek için transfer konusund Şenol hoca için, diğer konularda da taraftarın üzerine oynamaya devam ediyor.

Ve net söyleyeyim bu kendini kurtarma çabaları devam ettikçe içerde birlik falan hikaye olur.

naimbektas6161
01.03.2011, 01:25

29 Ara 2010

Hıncal Uluç, Trabzonspor’un hakemler dolayısıyla şampiyon olamayacağını iddia etti.Haftanın değerlendirmesini yapan Hıncal Uluç, Trabzonspor’un hakemler dolayısıyla şampiyon olamayacağını iddia etti. İşte Uluç’un Trabzonspor değerlendirmesi;

"Gazeteleri dehşet içinde okudum. Sadri Şener’e, Şenol Güneş’e Trabzonlu futbolculara ve Trabzonlu taraftarlara şimdiden söylüyorum: Şampiyonluk onlara hayal. Bu sene şampiyonluğu Trabzon’a yedirmeyecekler. Açık açık söyledi Aziz Yıldırım. Bütün gazeteler de manşetti. “Ben ikinci devre hakemlerin canına okuyacağım. Sadece okumakla da kalmayacağım.” Yani itiraflara bak ya!.. “Ben susuyorum diye onlar da susuyordu.” Kankaları ya! “Onlar da konuşacak artık” dedi ve ertesi gün Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı ve Asbaşkan Serdal Adalı hemen destek verdi.

İkinci devre Türkiye ligini yönetecek bütün hakemler şiddetli bir baskı altında olacaklar ve Trabzonspor’u bitirecekler. O 9 puan farka kimse güvenmesin. 19 puan gerideki Galatasaray’ı bile yetiştirebilirler. Bu kadar açık. Bu kadar net konuşuyorum. Çünkü Aziz Yıldırım bu açıklama yaptı, günlerce gazetelerde yer aldı. Bugün günlerde salı; Merkez Hakem Komitesi Başkanı Oğuz Sarvan’ın ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener kardeşimin ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Herhangi bir gazetede veya herhangi bir köşe yazısı okudun mu ‘Aziz efendi ne yapıyorsun sen?’ diye... Trabzonluların sesi çıkmadı ya! Hayret ediyorum ya! Ben Sadri Şener’in yerinde olsam ‘İkinci yarı başlayana kadar Aziz Yıldırım bu lafların hesabını vermezse ben takımımı ligden çekiyorum’ diye açıklardım. Böyle şey olur mu?

Trabzon bütün enerjisini Aykut Kocaman’a harcadı sanırım! Yıldırım’ın sözleri Trabzon üstünde bir etki yaratmadı.

Sezon sonunda Trabzon ligi 5. bitirince ‘Vay, Hıncal haklıymış’ diyecekler. Ne işe yarayacak! Geçmiş ola... Hafta sonu Aziz Yıldırım kaynaklı o haberlerin bir tek anlamı var: ‘Bu ligi Trabzon’a yedirmeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım. Yani Beşiktaş ve Galatasaraylı yöneticiler. Bitmiştir.

Sahada hiç bir şey olmasa ve Trabzon da şampiyonluğa ulaşamaza bu laflar kafa karıştıracak aslında...

Ben bu lafların etkisinde kalmayacak hakem düşünemiyorum. Çünkü adam resmen meydan okudu. Tekrar söylüyorum; Merkez Hakem Komitesi savunmadı hakemleri, federasyon savunmadı hakemleri, medya savunmadı hakemleri, Trabzon da bir şey demedi! Şampiyonluğuna göz dikilen Trabzon bir şey demedi!

Hakemin bir buçuk saatlik bir maçta aldığı para bu ülkenin birinci derecede memur maaşı. Genel müdür maaşı yani. Bir devlet dairesinin genel müdürünün bir ayda kazandığını bir buçuk saatte kazanıyor. Bunu riske etmek ister mi hakem? Niye etsin!

Kendisini kimsenin savunmadığı bir ortamda niye etsin? ‘Aziz’in istediği düdüğü çalar sefamı sürerim.’ Bundan sonra penaltılar Fener’e, görünmeyen penaltılar Trabzon’un. Bu kadar basit. Üç tane Trabzon’un aleyhine penaltı verdin mi? Trabzonlular itiraz eder etmez kırmızıları da suratlarına çarptın mı; Trabzon biter. İkinci yarının 5. haftasında Trabzon biter. 9 puan falan kalmaz. Açıkça onu ilan etti adam ya."

Adam haklı çıktı valla ama inşallah geçen seneki gibi ilahi adalet tecelli edecek...

Berberoğlu
01.03.2011, 01:27
Saha disndaki sampiyonlugu bende istemiyorum, fakat mactan sonra saha disnda oyunlar oynaniyor gibi konusmalarida
duymak istemiyorum. bu gibi konusmalar takimi nasil etkiledigini hep beraber görüyoruz, ya konusmayin, yada bir seyler
yapin, takimi ayaga kaldirin, saha disindaki oyunlarida alt edin.

Hocam,

Karadenizliyiz, çok şükür haramı istemeyiz, el uzatmayız, ama artık olmuyor.

Yazınızı eleştirmek için alıntılamadım. Fakat yeter. Bu mazlum edebiyatından ben bıktım şahsım adına. Oyun dönüyorsa bırakın dönsün, elbet şerefli günler gelir ?

Ne zaman .....

Kaç 27 yıl sonra...

Her yıl kaç karadenizli genç kardeşimiz Trabzonspor'dan uzaklaşıyor biliyor muyuz ?

Kaç kişi belki de 10 yıl sonra çıkardığı bayrakları yine sandıklarına depolamaya başladı biliyor muyuz ?

Biz demiyoruz ki masada bize maç verin. Biz diyoruz ki masada maç alanların elini kesin, alanın da verenin de....

Dik durun, boyun eğmeyin, glücük saçarken gülünecek hale gelmeyin...

27 yasında 7 aylık evliyim, karımın önünde ilk kez Kayser maçında ağladım, görmesin diye banyoya attım kendimi....

Ne için şerefli şampiyonluk için mi ?

Tekrarlıyorum masada maç almayın, alana dur diyin.

Bari bunu becerin.....

Bu mesajlarınıza benim fazla bir cevap yazmama gerek kalmadı.
Sizinkilerden hemen sonra şu aşağıdaki mesajı yazmış bir arkadaşımız.

O mesajda bahsedilen Fener'li gibi mi olmak istiyorsunuz yoksa?

size bir fenerli zihniyeti sölemek istiyorum inanılmaz arkdaşlar.. cok yakından tanıdğığım biri arkadaşı demek istiyorum ama diyorum tanıdğım biri demek istiyorum.. aziz yıldırım dedim başladı oyunlara. cevap şu oldu calsın cırpsın şike mike ben bilmem sadece şampiyon olalım yeter dedi.bu adamda bu ülkede saygı değer bi üniversite de mühendislik okuyor. uzun lafın kısası bu adamların zihniyeti budur..benim tek sölemek istediğim türk furboluna bi gram katkısı olmayan emre belözoğlunu bi özel maçda bile hakem dayanamadı ve milli maçda dostluk maçında oyundan attı ..türk hakemlerinin azizin kölesi oldğuna dönüp bakın her maçı tamamlaması mucizedir emre nin..

Recep Kardeş,

Biraz uzun yazacağım ama sonda ana fikri yazdığımda anlaşılabilmesi için hikayemi anlatmam lazım.

35 yaşındayım, 17 yaşıma kadar Trabzon'da yaşadım. Onlarca kez Avni Aker'de maç izledim. Son şampiyonlukta 7 yaşındaydım, doğru düzgün hatırlamıyorum bile maçı.

Babam her maça elinde şemsiyesi ile gider, hakemin en ufak bir yanlışında elindeki şemsiyeyi havaya kaldırıp"Ula hakem, habunu göriy misin, ........." diye dümdüz giderdi, etraftakiler de "Helal sana" filan derdi.
Sonra babam emekli olup hacca gitti, artık maça gitmiyor.
Bu bahsettiğim babam Trabzonspor 2. ligde oynarken tüm deplasman maçlarına da gidermiş, meşhur PTT deplasmanı dahil.

İNANMAYACAKSINIZ AMA BU BAHSETTİĞİM BABAM (sanki başka babam mı var :D, gerçi var, kayınpeder, Fenerli :() BEŞİKTAŞI TUTUYOR.
Sorsan Trabzonspor şampiyonluğa oynasa onu tutarım diyor ama yalan. İki kez onu İnönü'de maça götürdüm. Biri 2003 yılında 100. yıllarındaki Altay maçıydı, yeni açık'a gitmiştik. Biri de en son oynadığımız kupa maçıydı.
Bile bile onu bizim tribüne götürdüm, 64 yaşındaki adamı tam 150 dakika ayakta diktim. Maç sırasında konuşurken "Bizimkiler" diye bahsettiklerinin bordo-mavili mi, yoksa siyah-beyaz'lı mı olduğunu doğru düzgün anlayamadım.

Ben 17 yaşımda üniversite okumak için ayrıldım Trabzon'dan. 5 yıl Ankara, 4 yıl yurt dışı, 1.5 yıl askerlik(İstanbul-İzmir) maceralarından sonra 2002 Aralık ayı itibariyle de İstanbul'a yerleştim.

Babam 64 senedir Trabzon vilayeti sınırlarında yaşarken, ben sadece 17 sene yaşadım. Ama inanın elimizden çalınan şampiyonluklara ben 1000 üzülüyorsam babam 1 bile üzülmüyor.!?!

DİYECEĞİM O Kİ.....
TRABZONSPOR 1967 YILINDA, 41 SENE ÖNCE KURULDU. O ZAMANLAR 15-20 VE ÜZERİNDE YAŞI OLANLARIN ÇOĞU, ELBETTE TRABZONSPOR KURULMADAN ÖNCE İSTANBUL TAKIMLARINDAN BİRİNE GÖNÜLLERİNİ KAPTIRMIŞLARDI. NE ZAMAN TRABZONSPOR BAŞARILI OLMAYA BAŞLADI, HEP BİRDEN PEŞİNDEN KOŞTULAR. ŞAMPİYONLUKLARDA ARTIK HERKES TRABZONSPOR'LUYDU, TRABZON'LU OLMAYAN TARAFTARIMIZIN SAYISI ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ, HALA DAHA DA ARTIYOR BU SAYI.
AMA 1984 SONRASINDA TAKIM DÜŞÜŞE GEÇİNCE "SADECE FUTBOLU, YA DA SADECE GÖNLÜNÜN DİLLENDİRDİĞİNİ" DİNLEYEN BABAM VE BENZERİ TRABZON'LULAR ESKİ TAKIMLARINA DÖNMEYE BAŞLADILAR. BİZİM KÖYDE BUNDAN BİRKAÇ SENE ÖNCESİNE KADAR EN ANLAMLI FUTBOL TARTIŞMALARI BEŞİKTAŞI TUTAN BABAM İLE FENERİ TUTAM AMCAM ARASINDA OLUYORDU! SON YILLARDA AMCAM RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN ARTIK TARTIŞAMIYORLAR!
1984 SONRASI DÖNEMDE SADECE GÖNLÜNÜ DEĞİL, RANTINI CEBİNİ DE DÜŞÜNEN, ZATEN KONGRE ÜYESİ OLAN 1967 ÖNCESİ İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERMİŞ KİŞİLER İSE TRABZONSPOR KULÜBÜNDE GÖREVLER ALMAYA, ALDIKLARI BU GÖREVLER SAYESİNDE CEPLERİNİ ŞİŞİRMEYE DEVAM ETTİLER. GÖNÜLLERİNDEKİNİ HİÇBİR ZAMAN DİLLERİNE YANSITMADILAR.

SORARIM SİZE;

FARUK ÖZAK, SADRİ ŞENER, MEHMET ALİ YILMAZ, ÖZKAN SÜMER, AHMET SUAT ÖZYAZICI, V.B. BAŞKAN-YÖNETİCİ- TEKNİK ADAMLARIMIZ 1967 ÖNCESİ HANGİ TAKIMIN TARAFTARIYDILAR? İDMANGÜCÜ YA DA İDMANOACAĞI DEĞİL HERHALDE, O TAKIMLAR TÜRKİYE LİGİNDE OYNAMIYORLARDI!!! BU SORU KENDİLERİNE HİÇ SORULDU MU ACABA?

ÇOK UZATTIM.
SON SÖZÜ SÖYLEYEYİM.

BU İŞ NE ZAMAN DEĞİŞİR BİLİYOR MUSUNUZ?
DERİN TRABZON DENİLEN, 1967 ÖNCESİNİ YAŞAMIŞ, ŞİMDİLERDE 55-60 YAŞ ÜZERİ NESİL TRABZONSPOR'UMUZDAN ELİNİ ETEĞİNİ ÇEKİP DE BİZLER GİBİ YENİ NESİL HALİS TRABZONSPOR'LULAR YÖNETİME GELİNCE HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAKTIR.

NASIL Kİ BİR KOLTUĞA İKİ KARPUZ SIĞMIYOR, BİR GÖNÜLE DE İKİ TAKIM GERÇEK MANADA SIĞAMAZ. BEN BUNU BABAMDA ÇOK NET GÖRÜYORUM....

ÇOK DEĞİL 5-10 SENE VERİYORUM BU SÜREÇ İÇİN!!!

ek: Son kısmı tamamı büyük harfle yazmak hata oldu, bu kadar uzun olacağını düşünmemiştim!

Recep Alkan
01.03.2011, 01:29
erolizmts :

Hocam onca yazı için diyebileceğim tek şey, beceriksiz geçirilen transfer dönemi....

Alındığında 3 yıldır izlediğimiz adamları aldık, gelinen noktada Hoca istedi bizde aldık....

Varın yorumunu siz yapın....

ThePatriot61
01.03.2011, 01:29

29 Ara 2010

Inanamiyorum ya birisi artik dur demesi lazim. Olan yine bize oluyor...

Dursun Vural
01.03.2011, 01:33
başlığı açan arkadaştan allah razı olsun içimdekileri dökecek yer arıyordum dün akşam staddaydım çıktığımdan beri ölü gibiyim ne demek ya hakemden özür dilemek ben kabul etmiorm özürü falan hakem odası basan federasyona tehditler yağdıran adamlar haklı oluyor şimdi başkan özür diledide ne oldu demekki dediler biz bunlara az bile yapmışız sen nasıl özür dilersin ayağa kalkman gereken yerde ya benm hakkımı nasıl yedirtirsin sen ben artık şerefli ikinci olmak istemiyorum yeter da yeterrrrr!!!

Armağan Dere
01.03.2011, 01:36
Şunu kabul edelim 4 puan daha alabilirdik..sadece net olarak Kayseri maçında doğrandık..Fener maçında top falan oynamadık zaten..Bjk'yi yenersek ki İnşallah yeneriz Fener strese girecektir buna adım kadar eminim

Recep Alkan
01.03.2011, 01:37
Berberoğlu abi,

Madem hikaye anlattınız bende kafanızı biraz şişirmek isterim müsadenizle...

Teyzemin oğlu, şu anda 16 yalında, Galatasaraylı amcalarına inat benim tarafımdan Trabzonsporlu yapıldı. Tüm bordo mavi eşyalarını da ben düzdüm. Yaklaşık 6-7 sene önce yanıma gelerek,

* Abi ben futbol ile ilgilenmek istemiyorum dedi.

Nedenini sorduğumda bana aynen şunları anlattı.

- Trabzonspor iyi gitmiyor, okulda tüm arkadaşlarıma mahçup oluyorum, yetemiyorum, hatta iş kavgalara kadar gidiyor, o nedenle ben basketbolu sececeğim ve Efes Pilseni tutacağım. Futbol ile ilgilenipte başka bir takımı tutamam.

İkna çabam çok sürdü ama basardım. Halen daha iyi bir Trabzonsporlu.

İşte anlatmak istediğim bu, üzeri küf tutmuş sandıklardan çıkarılan bayraklar kaldığımız bu ezik durum nedeni ile yeniden örümceklenmesin, bu gençler heba olup gitmesin.

Tekrarlıyorum masada şampiyonluk alınmasın, ama hakkımız ile gelen şampiyonlukta masada verilmesin....

cakir28
01.03.2011, 01:39
başlığı açan arkadaştan allah razı olsun içimdekileri dökecek yer arıyordum dün akşam staddaydım çıktığımdan beri ölü gibiyim ne demek ya hakemden özür dilemek ben kabul etmiorm özürü falan hakem odası basan federasyona tehditler yağdıran adamlar haklı oluyor şimdi başkan özür diledide ne oldu demekki dediler biz bunlara az bile yapmışız sen nasıl özür dilersin ayağa kalkman gereken yerde ya benm hakkımı nasıl yedirtirsin sen ben artık şerefli ikinci olmak istemiyorum yeter da yeterrrrr!!!
aynen kardes benim de simdi aklimdan bunlari yazmak geciyordu...
bu kupayi almak istiyorsan yapcaksin..tarih kupayi nasil aldina bakmiyor..aldinmi diye bakiyor..bas hakem odasina... savur tehdindini

Berberoğlu
01.03.2011, 01:47
Berberoğlu abi,

Madem hikaye anlattınız bende kafanızı biraz şişirmek isterim müsadenizle...

Teyzemin oğlu, şu anda 16 yalında, Galatasaraylı amcalarına inat benim tarafımdan Trabzonsporlu yapıldı. Tüm bordo mavi eşyalarını da ben düzdüm. Yaklaşık 6-7 sene önce yanıma gelerek,

* Abi ben futbol ile ilgilenmek istemiyorum dedi.

Nedenini sorduğumda bana aynen şunları anlattı.

- Trabzonspor iyi gitmiyor, okulda tüm arkadaşlarıma mahçup oluyorum, yetemiyorum, hatta iş kavgalara kadar gidiyor, o nedenle ben basketbolu sececeğim ve Efes Pilseni tutacağım. Futbol ile ilgilenipte başka bir takımı tutamam.

İkna çabam çok sürdü ama basardım. Halen daha iyi bir Trabzonsporlu.

İşte anlatmak istediğim bu, üzeri küf tutmuş sandıklardan çıkarılan bayraklar kaldığımız bu ezik durum nedeni ile yeniden örümceklenmesin, bu gençler heba olup gitmesin.

Tekrarlıyorum masada şampiyonluk alınmasın, ama hakkımız ile gelen şampiyonlukta masada verilmesin....

Ben ana fikrimi tam anlatamımışım galiba..

Sandıktaki bayraklar dediğin 60 yaş üstü "iyi gün taraftarı"nın bayrakları ise alsınlar bayraklarını istedikleri başka bir yerde kullansınlar.
"Gerçek taraftar" takımı kötü gidiyor diye bayrağı sandığa saklamayandır, o bayrağı her halükarda gururla taşıyandır.

Bir önceki mesajımda anlatmak istediğim şey şu;
Hani diyoruz ya, Sadri Şener neden yumruğunu masaya vurmuyor ki!
Ne bilelim, belki de onun da gönlünde 1967 öncesinden kalma başka bir sevda hala var, işine gelmiyor.

Yoksa dünkü maçtan sonra hakemden özür dilemiş, sanki özür dileyince hakem raporuna yazmayacak, kurtulacaksın cezadan. Gerçi ceza yesek daha iyi, o da ayrı mesele, Avni Aker stresinden kurtuluruz iç saha maçında!

Aynı maç FB-Kayseri arasında oynansa, aynı olaylar yaşansa Azize efendi özür mü dileyecekti hakemden! Azize'nin gönlünde tek karpuz var, 100 küsür yıllık içi kof, dışı parlatılmış, kocaman bir Diyarbakır karpuzu...

Ama bizde yöneticilik yapanların bir bölümünde ise hala 2 karpuz var, biri genç 41 yıllık halis, muhlis, köy karpuzu(hani bizim oralarda karpuz ekersin, yeşil yeşil deveklenir, sonra karpuzlar belirir, hafiften büyürler, sonra bir bakarsın artık büyümüyorlar, koparıp kesersin içini, pembemsi bir renk vardır, karpuza benzemez, ama tadı da SÜPERDİR, içinde GDO, katkı maddesi, zart zurt yoktur, halis muhlis inek gübresiyle beslenmiş, geçen yıldan kalma çekirdekten üremiş bir karpuzdur o.) Diğeri de yüz yıllık kof karpuzlardan...
Şimdi bu yönetici bir laf ederken, bir icraat yaparken gönlündeki hangi karpuza göre yapıyor acaba?

BEN KOF KARPUZLU GÖNÜLLER GÖRMEK İSTEMİYORUM YÖNETİMİMDE. O KADAR.

Ömer TOPAL
01.03.2011, 01:48
fb-kayseri ve TRABZONSPOR-kayseri maçlarını 90 dk izleyen bir kişi olarak (boş gözle futbol izlemem takımlar kim olursa olsun) hiç kimse ama hiçkimse bana kayserisporun bana her iki maçda da istekli oldugunu söyleyemez..bunu sabaha kadar tartışırım...bizim maçta yatın demiyorum...neyseniz o olun..fener maçında yürüyen salak salak paslar veren abramat.....kontraya çıkcagı halde yürüyen adamlar neden Trabzonspor maçında aslan kesildiniz ki

he yanlışmı hayır...topunuzu oynadınız hay hay saygım sonsuz...ama neyseniz o olun...fener oynatmamış taraftar baskısıymış kimse bana bu şekilde tırı vırı okumasın inanmam...o kötü fenere baskı kuramayan pastırmalar iyi trabzonspora 3 atıyorsa...yok yok ben buna inanmıyorum...manisayıda kayseriyide hem bizle hem fb le olan maçlarını izledim ve çok çok büyük farklar gördüm.....

Son sözüm...haram lokma boğazdan geçmezmiş arkadaşlar..haram puan da kesinlikle geçmeyecektir.Cenabı Allaha havale ediyorum ben hakkımı hakkımızı yiyenleri...o her şeyin en iyisini bilir...

Hasan Nasrallah
01.03.2011, 01:48
aynen kardes benim de simdi aklimdan bunlari yazmak geciyordu...
bu kupayi almak istiyorsan yapcaksin..tarih kupayi nasil aldina bakmiyor..aldinmi diye bakiyor..bas hakem odasina... savur tehdindini

maç sahada oynanır beeyler zaten burağın pozisyonu penaltı deyıl oynyan kazanır gerisi boş

salihismet
01.03.2011, 01:49
Arkadasim, sen fb macinda iyi oynamadin onu kabül ediyorum, oraya gelene kadar seni zaten her yönüyle budadilar
23 veya 24. hafata puan siralamasinda yerler degisir diye bas bas bagiranlar vardi kanallarda, buyrun iste siralama, bu kisiler futbolu cok iyi bildikleri icin mi bu tzahminleri yürüttüler. Hayir futbolu cok iyi bildiklerinden degil, ayak oyunlarinin sesini duyduklari icin bunlari söylediler.
Bursa es kaza sampiyon oldu, ayni hataya düsmemek icin isi SIKI tutuyorlar.

Trabzonsporun üzerinde oynanan oyunlari orayi yönetenler malisef göremediler, halada görmüyorlar. Senol Günes birazini görmüs
olacak ki Selcuga imzayi atmazsan her hafta seni bir takima satacaklar demesine ragmen bir türlü imzayi attiramadilar ona.
Hala daha oyalama taktikleriyle sezon sonunda ilk Trabzon görüsecegim, burada rahatim iyi niye baska yere gideyim gibi
sözlerle isi gecistiriyor. Bu gibi seyleri üst üste koydugunuz zaman 9 puanin nasil eridigini anlarsiniz.

Hasan Nasrallah
01.03.2011, 01:52
bunları ust üste kodum sahadakı ouncular yeterli değildi diyorum

Özgür Öztürk
01.03.2011, 01:53
maç sahada oynanır beeyler zaten burağın pozisyonu penaltı deyıl oynyan kazanır gerisi boş

30 Nisan 2005
Fenerbahçe (Cem papila) 2 - 1 Trabzonspor

Bu maçı oynayan mı kazanmıştı ?

Recep Alkan
01.03.2011, 01:54
Peki madem bu işleri bu kadar iyi biliyorduk, neden muhalefet etmedik zamanında.

Neden yaptığı yanlışları bunca zaman konuşmadık da, şimdi boyle teoriler üretiyoruz ?

Neden dün gelmiş geçmiş en büyük Trabzonsporlu olan Başkanı bugün gönlünde başka karpuzlar olması ile itam edebiliyoruz ?

Yanlış anlama olmasın, amacım ne sizi eleştirmek, nede ben demiştim demek.

3 yıldır yırtmadığım yerm kalmadı, bu adam elini taşın altına koymaz, hele ki taşın altında kalacağını hissetmiş ise.

Yukarıda yazdım ses gelmedi, Başkan neden Aziz Yıldırım için konuşmuyor ? Var mı cevabını delikanlı gibi açıklayıcı şekilde verebilecek.

ben söylüyorum işte, hemde 3 yıldır, kişisel çıkarları daha önemli olduğu için.

Kıyıldığınız maç sonu hakemden özür dileyip tek dayanağız olan taraftarı iç edebiliyorsanız bunun ötesi yoktur arkadaşım, o koltuk size büyük geliyordur. Ya koltuğun hakkını vereceksiniz, yada yada kusura bakmayın tüm fosilleri de alıp o koltuğu artık gerçek sahplerine devir teslim edeceksiniz.

Ben kimsenin şahsi emelleri için 15 - 16 yaşında genç kardeşlerimizi kaybetmek istemem.

Şunu da söylemek istiyorum ki Selçuk'un neden imza atmadığını bugün daha iyi anlıyorum....

Armağan Dere
Arkadasim, sen fb macinda iyi oynamadin onu kabül ediyorum, oraya gelene kadar seni zaten her yönüyle budadilar
23 veya 24. hafata puan siralamasinda yerler degisir diye bas bas bagiranlar vardi kanallarda, buyrun iste siralama, bu kisiler futbolu cok iyi bildikleri icin mi bu tzahminleri yürüttüler. Hayir futbolu cok iyi bildiklerinden degil, ayak oyunlarinin sesini duyduklari icin bunlari söylediler.
Bursa es kaza sampiyon oldu, ayni hataya düsmemek icin isi SIKI tutuyorlar.

Trabzonsporun üzerinde oynanan oyunlari orayi yönetenler malisef göremediler, halada görmüyorlar. Senol Günes birazini görmüs
olacak ki Selcuga imzayi atmazsan her hafta seni bir takima satacaklar demesine ragmen bir türlü imzayi attiramadilar ona.
Hala daha oyalama taktikleriyle sezon sonunda ilk Trabzon görüsecegim, burada rahatim iyi niye baska yere gideyim gibi
sözlerle isi gecistiriyor. Bu gibi seyleri üst üste koydugunuz zaman 9 puanin nasil eridigini anlarsiniz.

Salih Bey ilk cümlenize Katılmıyorum,çünkü Ankaragücü maçında boş kaleye,Antalya maçında 6 pastan topları dışarı attık ve aklıma gelmeyen çok pozisyon var..bu takım bu kadar giderdi bu oyuncularla..ha sadece bu hafta aleni bir şekilde doğrandık...

Transfer yapmayan yönetim ilk suçlu onlardır..2.ise Aykut'un yemini çok güzel yuttuk..çıkıp açıklama falan yapmayıp tam konsantre Kadıköy'e gitseydik en azından beraberliği koparırdık..Ama Şenol Hoca ve Yönetim stres ortamlarını iyi yönetemiyorlar..1996 yılında da böleymiş..

Mora
adamlar mafya arkadaşlar...

bu işin ucunda para var, onlardan kimse futbola bakmıyor, gelecek milyarlara bakıyorlar. medya da öyle...

biz liderliği kaptırana kadar kimse bizi manşet yapmadı, manisayı yendik liderdik ne ntvspor ne başka kanal kümeye oynayan galatasarayın maçına bağlandığı gibi canlı bağlanmadı.

ipler kimin elinde?

artık "güzel futbol" lafları geçilmeli. bir su çarkı var; çomak sokalım ona!

ben demiyorum ki kalkıp hakemleri satın alalım (teeheey nereye alıoz sanki, topuklarımıza sıktırır baş kanarya) ama artık sesimizi çıkaralım..varsın bize çok konuşuo desinler, çirkeflikse çirkeflik desinler, kim hatırlicak şampiyon olduktan sonra sadri şener'in o sözünü bu sözünü.

oynanan bir oyun var ve biz de hala "güzel futbol pozitif futbol" diye geçiniyoruz.

yönetim susmasın.

onlar susarsa biz çıkalım meydana!

taraflı yayıncı kuruluşu da, yandaş medyayı da, mhk'yı da, açıklamalarıyla hakemleri etkileyen teknik adamları ve yönetimleri kınayalım!

Hasan Nasrallah
01.03.2011, 01:55
he o maçtaydım dogru diyon ama şimdi öyle birşey yok artık bazı şeyler değişti galiba

Özgür Öztürk
01.03.2011, 01:58
he o maçtaydım dogru diyon ama şimdi öyle birşey yok artık bazı şeyler değişti galiba

Nasıl öyle bir şey yok abi :)
O zamanlar bunları yapanlar şimdi de yokmu ?
Vardı da hacca gidip tövbemi ettiler abi :)

Dursun Vural
01.03.2011, 01:59

bana kimse inandıramaz ben kabul etmiorum staddan geleli 1 günden biraz fazla oldu maçla ilgili ne bi pozisyon seyrettm ne bi yorum dinledm tv de sadece burda maçla ilgili yazılanları okudum burağın 1. pozisyonuna penaltı deiyende war değil diyende 2.pozisyonuna kırmızı kart diyende war attı diyende hakem bu pozisyonlardan hiç mi birinde burağı haklı görmedi hiç mi biri penaltı gibi gelmedi süleymanu yavaş hareket ederken hiçmi uyarmak aklına gelmedi yada sarı kartını soyunma odasında mı unutmuştu ama onur bizim ceza sahasının içinde faulü kullanırken topu 1 metere ilerden başlattı diye tekrar kullandırtmayı akıl edior bize yapılan faulleri hemen çalıp avantaj oynatmazken kayserinin pozisyonlarının hepsinde avantja bağlayıp oynatıor maçın sonlarına doğru burağın pozisyonunda elimdeki 2 bayrağı yere çarpıp yağmurlu yırtıp koşa koşa merdivenleri 2şer 2 şer atlayıp stadı terk ediordum tam tribünün en altına indim orda bi tıkanıklık wardı sahaya baktım atlayıp gebertmek geldi içimden hakemi düşündüm çıkim en iyisi staddan dedim hala pişanım keşke atlasaydım keşke...

salihismet
01.03.2011, 02:00
bunları ust üste kodum sahadakı ouncular yeterli değildi diyorum

M. Ali Yilmaz bile 9 puan öndeyken Trabzonu sampiyon yapmazlar diyorsa, ki bunu yanliz o söylemdi, bu sözlerin futbolculari
nasil etkileyeceginide hsaba katarak bir daha toplama islemini yapin bence..

robinhood61
ben 28 yaşındayım. ben de 17 yaşına kadar trabzonda yaşadım. sayısız maça gittim. özellikle 96 daki van maçını unutamıyorum. 30 gol posizyonundan biri bile gol olmuyor. o günden beri manevi bir gücün bizi şampiyon yapmadığına inanasım geliyor. şu meşhur mahmud efendi bedduası aklıma gelmiyor değil. 8 yıl gurbetten sonra yine memlekete yakınım. belki 1-2 sene sonra yine gurbete gideceğim. ama bana inanın deplasmanlar dahil o kadar maça gittim şu kayseri maçı kadar sağlığımı altüst eden bir maç seyretmedim. resmen tansiyonum yavan yaptı bağıma ağrılar mideme kramplar girdi. acaba diyorum buna değer mi? işi Allah'a bırakıyorum bakalım adalet nasıl işleyecek?

Hasan Nasrallah
ah işte egemen engin selcuk cok şey eksikti bence hikaye burda başliyor

Recep Alkan
01.03.2011, 02:01
M. Ali Yilmaz bile 9 puan öndeyken Trabzonu sampiyon yapmazlar diyorsa, ki bunu yanliz o söylemdi, bu sözlerin futbolculari
nasil etkileyeceginide hsaba katarak bir daha toplama islemini yapin bence..

Sayın MAY 96 şampiyonluğunu, bir şehrin kaderini kaç milyon dolarlık ihaleye sattığını da söyledi mi o haftalarda ????

Kaba tabir olacak ama atasözümüz,

B..klu s......dikliyi gülüyor.....

salihismet
01.03.2011, 02:06
Salih Bey ilk cümlenize Katılmıyorum,çünkü Ankaragücü maçında boş kaleye,Antalya maçında 6 pastan topları dışarı attık ve aklıma gelmeyen çok pozisyon var..bu takım bu kadar giderdi bu oyuncularla..ha sadece bu hafta aleni bir şekilde doğrandık...

Transfer yapmayan yönetim ilk suçlu onlardır..2.ise Aykut'un yemini çok güzel yuttuk..çıkıp açıklama falan yapmayıp tam konsantre Kadıköy'e gitseydik en azından beraberliği koparırdık..Ama Şenol Hoca ve Yönetim stres ortamlarını iyi yönetemiyorlar..1996 yılında da böleymiş..

Katilmayabilirsiniz, bende yazdiklarimi suradan yola cikarak yaziyorum, yanliz fb düsmanlari degil, yillardir spor yazarligi yapmis
kisiler basta olmak üzere, bazi akli basinda bildigimiz kisilerde Trabzonu sampiyon yapmazlar diyorsa, ki bunun örneklerini bir kac
kere gecmiste gördük, demek ki Türkiyede bazan sampiyon olunmuyor, sampiyon yapiliyor.

salihismet
01.03.2011, 02:08
Sayın MAY 96 şampiyonluğunu, bir şehrin kaderini kaç milyon dolarlık ihaleye sattığını da söyledi mi o haftalarda ????

O kadarini bilmiyorum, ama gercekten biraz kaba oldu.

Armağan Dere
01.03.2011, 02:11

Bunun ben başka bir versiyonunu duymuştum..Trabzonspor 96'da Fener'e maçı satmıştır diye..Borçlardan ötürü para lazımmış falan...ne kadar doğru bilemem günahları boyunlarına

Reha Demirbaş
01.03.2011, 02:14
BEnim dinlediğim kadarıyla Markus hariç genel bir çoğunluk Burak'ın ceza sahası içerisinde suleymanu tarafından düşürülmesine penaltı diyor. Ki suleymanu topa mudehele ediyor ancak Burak'ğada teması var yok değil ki buda kusurlu bir hareket.

İkinci Burak pozisyonuna gelince bunun için kendi görüşümü bildireyim. Burak 2 oyuncu arasından sivriliyor kale arkası çekiminden izleme fırsatınız var ise belden aşağıya dikkatli barsanız ekranın solundaki adam burak'a bir ince bacaktan müdahele ediyor. Sonra Burak sağa dogru gidiyor ve ordada rakip oyuncunun bacağına net müdahelesi var. Kendini atacak olan Burak atsaydı attığı golde atardı kendisini yere diyorum ve geçiyorum.

Hakem bizim 3-4 avantajımızı keserek faul verdi ve oyunu durdurdu. Top bizdeyken avantaj tercihini kullanmadı nedense.

Rakip takımın bir penaltısı var ona laf edende yok zaten.

Şimdi burda ben bir taraftar olarak ne düşünmeliyim bilemiyorum. Hakikaten öyle yada böyle aradaki fark kapandı ve söylenilenler gerçekleşti liderliğimizi averajlada olsa kayıp ettik.

Recep Alkan
01.03.2011, 02:17
O kadarini bilmiyorum, ama gercekten biraz kaba oldu.

Hocam kusura bakmayın terbiyesizlik ettiysek.

Ama bazen oyle durumlar vardır ki insana küfür bile etseniz o kibar laflar kadar acıtmaz karşındakini.

İşte aynen bu durumdayım 2 gündür.

O maç sonu demeçler, koca bir kentin ayaklar altına alınması, hemde kendi insanı tarafından, btirdi beni.

Hele ki zamanında Trabzon kentini 10 yıl geriye götüren bir kaosa imza atan insanın kalkıp da tahminlerde bulunması ne bileyim....

siz anlayın artık....

Bunun ben başka bir versiyonunu duymuştum..Trabzonspor 96'da Fener'e maçı satmıştır diye..Borçlardan ötürü para lazımmış falan...ne kadar doğru bilemem günahları boyunlarına

Armağan senaryo aynı, sadece cepler değişmiş olabilir....

salihismet
01.03.2011, 02:20

Bayagi para katandik yani...

salihismet
01.03.2011, 02:23
Hocam kusura bakmayın terbiyesizlik ettiysek.

Ama bazen oyle durumlar vardır ki insana küfür bile etseniz o kibar laflar kadar acıtmaz karşındakini.

İşte aynen bu durumdayım 2 gündür.

O maç sonu demeçler, koca bir kentin ayaklar altına alınması, hemde kendi insanı tarafından, btirdi beni.

Hele ki zamanında Trabzon kentini 10 yıl geriye götüren bir kaosa imza atan insanın kalkıp da tahminlerde bulunması ne bileyim....

siz anlayın artık....

Armağan senaryo aynı, sadece cepler değişmiş olabilir....

aman ha, terbiyesizlik felan, yok öyle bir sey.

Gamze_TS
01.03.2011, 02:24

Yok artik, olur mu oyle sey. Sampiyonluk satilir mi? 96'da fener'in cogu ilk golu penaltidandi hatirlayanlar bilir. Bizimse o kadar az penaltimiz vardi ki o kadar atak oynamamiza ragmen. Hakemleri aldilar mi bilmem. Ama 96'da yonetimde olan tanidiklarimdan sahsen duydum, Van kalecidi Stingacu'nun maci satmak icin bizden para istedigini, bizim de vermedigimizi. Sonra bizim macta panter kesilmisti. Ee, tabi biz vermeyince, fener yonetimi zengin etmis adami. Zaten fener macinda lenlebi gibi gol yemisti, bize kaleyi kapatan kaleci.
Alin size serefli ikincilik. Ben boyle ikincilik istemiyorum. Sonuc fb sampiyon oldu, sereflisine serefsizine bakilmadi. Biz de 96 travmasini hala atlatamadigimizla kaldik. Bu sene boyle olmasin. Bence Faruk Ozak'la temasa gecelim, korusun hakkimizi, yedirmesin emeklerimizi bu serefsizlere. Bize iltimas gecsin demiyorum, hakemlerin kulagini ceksin, temiz bir lig olsun.

Iltimas degil, esitlik istiyoruz!

serhatsağır
01.03.2011, 02:26
sadri şener biraz daha sert olmalı bence....
tamam sadri başkanı herkes seviyor saygı gösteriyor,çok akıllı adam ama biraz dişini göstermeli artık..
son maçta taraftarın yaptıkları sadece o maçtaki hakem hatalarının patlaması değildi,söylenmeyenlerin konuşulmayanların patlamasıydı...

Berberoğlu
01.03.2011, 02:26
Peki madem bu işleri bu kadar iyi biliyorduk, neden muhalefet etmedik zamanında.

Neden yaptığı yanlışları bunca zaman konuşmadık da, şimdi boyle teoriler üretiyoruz ?

Neden dün gelmiş geçmiş en büyük Trabzonsporlu olan Başkanı bugün gönlünde başka karpuzlar olması ile itam edebiliyoruz ?

3 yıldır yırtmadığım yerm kalmadı, bu adam elini taşın altına koymaz, hele ki taşın altında kalacağını hissetmiş ise.

Yukarıda yazdım ses gelmedi, Başkan neden Aziz Yıldırım için konuşmuyor ? Var mı cevabını delikanlı gibi açıklayıcı şekilde verebilecek.

Kıyıldığınız maç sonu hakemden özür dileyip tek dayanağız olan taraftarı iç edebiliyorsanız bunun ötesi yoktur arkadaşım, o koltuk size büyük geliyordur. Ya koltuğun hakkını vereceksiniz, yada yada kusura bakmayın tüm fosilleri de alıp o koltuğu artık gerçek sahplerine devir teslim edeceksiniz.

Ben kimsenin şahsi emelleri için 15 - 16 yaşında genç kardeşlerimizi kaybetmek istemem.

Şunu da söylemek istiyorum ki Selçuk'un neden imza atmadığını bugün daha iyi anlıyorum....

Sevgili Recep,

Seninle hemen hemen aynı fikirdeyiz zaten...

İstersen geçmiş mesajlarımı incele, benim Sadri Şener'i ya da benzeri başka bir yöneticiyi körü körüne övdüğüm mesajım varmıymış.
Ha, tebrik etmişimdir. Jaja gibi kaliteli bir adamı getirmiştir, tebrik edeceğim tabii...

Sana çok samimi bir soru:

Hatırladığın TRABZONSPOR yönetimlerinde bana bir tane "şahsi emali olmayan" yönetici ismi yazabilir misin?

Maalesef ben yazamıyorum, kimin nasıl menfaatleri olduğu da bu forum başlıklarında zaman zaman tartışıldı. Çoğu silindi, belki hala bazı yazılar arşivlerde de duruyor olaibilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın, ben hiç kimsenin Trabzonspor'luluğunu sorgulamadım, hiç kimseyi de itham etmedim.

Sadece şu an karşı karşıya olduğumuz durumun neyden kaynaklanabileceğine dair bir fikir ortaya sundum. Ve de fikrimin çok canlı bir örneği hayatımda hep vardı, var da olacak.

TRABZON ili ÇARŞIBAŞI ilçesinde yaşayan 64 yaşında, 6 çocuğunun hepsini evlendirmiş, toplamda 9 torunu olan(yoldakiyle 10 olacak inşallah) bir babanın oğluyum ben. Babam yüzünden en küçük kız kardeşimiz de Beşiktaş'ı tutuyor. Hatta torunları içinde de bir kız yeğenim var Beşiktaş'a meyleden... Diğer bir kızkardeşim de her ne hikmetse Galatasaray'lı olduğunu söylüyor.
Bak bu yazdıkların nasıl da senin 15-16 yaşındaki yeğenlerimin Trabzonspor'dan soğumasına sebep olanları kınamanla paralel gelişiyor..

Bu duyguyu yaşayan bilir zaten, vardır benim durumuma benzer durumda olanlar.

SONUÇ;

Fosilleşmiş gönülleri TRABZONSPOR'dan uzak tutmamız lazım, TRABZONSPOR'dan başkasına gönül vermemiş genç dimağlar TRABZONSPOR'u yönetmeli. Hem yönetim kurulundaki hem de varsa kulüp personeli içindeki fosilleri, kof karpuzlara gönlünde ufak da olsa yer ayıranları TEMİZLEMEMİZ lazım.

Eğer yürüyeceksek TFF'ye değil, TESİSLER'e doğru bu maksadla yürümeye ne dersiniz?

Sizce kulüpte ve yönetimimizde TRABZONSPOR'dan başkasına gönül vermemiş genç dimağlar olsaydı dünkü maçtan sonra YUMRUKLARINI MASAYA VURMAZ MIYDILAR? En canlı örneği tercümanımız Halil Yazıcıoğlu :alkış:

salihismet
01.03.2011, 02:30
Yok artik, olur mu oyle sey. Sampiyonluk satilir mi? 96'da fener'in cogu ilk golu penaltidandi hatirlayanlar bilir. Bizimse o kadar az penaltimiz vardi ki o kadar atak oynamamiza ragmen. Hakemleri aldilar mi bilmem. Ama 96'da yonetimde olan tanidiklarimdan sahsen duydum, Van kalecidi Stingacu'nun maci satmak icin bizden para istedigini, bizim de vermedigimizi. Sonra bizim macta panter kesilmisti. Ee, tabi biz vermeyince, fener yonetimi zengin etmis adami. Zaten fener macinda lenlebi gibi gol yemisti, bize kaleyi kapatan kaleci.
Alin size serefli ikincilik. Ben boyle ikincilik istemiyorum. Sonuc fb sampiyon oldu, sereflisine serefsizine bakilmadi. Biz de 96 travmasini hala atlatamadigimizla kaldik. Bu sene boyle olmasin. Bence Faruk Ozak'la temasa gecelim, korusun hakkimizi, yedirmesin emeklerimizi bu serefsizlere. Bize iltimas gecsin demiyorum, hakemlerin kulagini ceksin, temiz bir lig olsun.

Evet, van kalecisinin olayini bende duydum, tabi dogruluk derecesini bilmiyorum, fakat 96 travmasini hala atlatamadigimiz dogru.
Fb gecen sene sampiyonlugu kaybetti, nasil ayaga kalktiki bu senede sampiyonluga oynuyor?

Reha Demirbaş
01.03.2011, 02:34

Önemli bir yer bencede bu bahseettiğiniz durum. Rakip oyuncu için bile konuşan başkan devre arası ve sonrasında ezeli rakip tarafından verilen demeçlere neden yanıt vermedi acaba bu benimde aklıma takılan bir nokta.

Faruk Özak demişsinizde bu adamın bize ne zaman faydası oldu? Ancak başkan seçileceği zamanlarda çıkıyor meydana nedense kendi desteklediği adamı seçtiriyor. Kaç yıl oldu Trabzon'da stad çalışması bile yeni başladı. Biz spor bakanımız var diyoruz ama bir işe yaradığını göremiyoruz. Trabzonspor'u siyasi çıkarları doğrultusunda kullanıyor gibi geliyor bana.

Armağan Dere
01.03.2011, 02:35
Faruk Özak ne yapabilir?..Adam Başbakana çıkıyor?...Hali hazırda bulunan Wikileaks muhabbetleri de üstümüze yaftalanır...Başkan çıkacak çatır çatır konuşacak kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz..hem futbol,hem yönetim olarak...

Erdal
01.03.2011, 02:35
Diyelim ki benim de ihtimal dışı saymadığım ve bir kısmına inandığım bu alengirli işlerin hepsi doğru....Diyelim ki biz ne zaman çıkışa geçsek bir şeyler dönüyor...Birincisi bu işlerin ispatı olmaz ve sizin söyledikleriniz havada kalır...İkincisi bu inanç ( ki bizde olan budur)giderek "şuyu vukuundan beter" bir hal alır ve asıl sizi kötü etkiler...Yapacaklarınızı da yapamayacak hale gelirsiniz....

Çare belli: Yapıyorlar mı? Önünü mü kapatıyorlar? Koyarsın iradeni, başkanın, hocanın takımın ( yanlışlarını kırmadan ortaya koyarak) arkasında sımsıkı durursun, kenetlenirsin....Üç sene üst üste Ama şampiyonlar liginde ama Avrupa liginde, martı görürsün.....Ondan bak ne oluyor?.....Hatta ondan sonra bakma...." Bu sizin liginiz elimizin kiri" de....Böcek muamelesi yap......Koy bu iradeyi....

Recep Alkan
01.03.2011, 02:37
Abi,

Seninle aynı düşüncelerde gezindiğimi biliyorum ben.

Zaten her fırsatta dile getiriyorum, amacım kesinlikle ama kesinlikle kişiyi eleştirmek değil benim.

Benim için önemli olan kişilerin kimci neci oldukları değil, ne verebildiği.

Geçenlerde bir yazı yazmıştım, sadece takımın alt yapısı değil, yöneticilğinde bir alt yapısı olmalı diye.

Evet tamda böyle düşünüyorum. Bakın yonetime yeni alınan MAN ceosu yöneticimiz. Bu adamı allım ele, yetitirelim, aynı GORA da olduğu gibi istediğimiz özellikleri yükleyerek yönetici yapalım. Kurtulalım 500 lu yılların insanlarından.

Ben her zaman sunu anlatmaya çalıştım bu sitede.

Ne körü körüne sevelim, nede körü körüne eleştirelim.

Araştıralım, dinleyelim. Mantık yürütelim. Hiçbirimiz Tekkesporlu, Şenersporlu değiliz. Hepimizin amacı Trabzonspora fayda sağlamak.

Ama işte görülüyor, işler iyi gitmiyor, soruyorum size şimdi, güvenin olmadığı yerde iş yürür mü ?

bundan bir ay önce izledik aldık şimdi hoca bilir. Yarın ne olacak, Şenol hoca ver hesabını....

Yine unutacağız, aynı bundan öncekiler gibi. Neden TFF ye yada oraya buraya yürüyouz. Hayden kulüp binasına, alalım pankartlarımızı yazalım iki üç genç isim gidelim, darbe yapalım. Çok mu zor....

Ve en kızdığım konu ise, hatasını gördüğümüzde hala konuşmuyoruz.....

Adamına göre siyaset....

Recep Alkan
01.03.2011, 02:40
Erdal abi bu durumun şuyu vukuundan beter durumuna gelmesinin tek nedeni o iradeyi en baştaki adamın koyamamasıdır.

Geride kalan sade taraftarda sadece teori üretir ve inanır. İnanmak zorunda kalır, çünkü sığınacak bir düşünce arar.....

Çaresi yoktur çünkü...

Paksoy
01.03.2011, 02:46
Sadri Şener,Mazlumu oynamaya karar vermiş.

Berberoğlu
01.03.2011, 02:47
Abi,

Seninle aynı düşüncelerde gezindiğimi biliyorum ben.

Zaten her fırsatta dile getiriyorum, amacım kesinlikle ama kesinlikle kişiyi eleştirmek değil benim.

Benim için önemli olan kişilerin kimci neci oldukları değil, ne verebildiği.

Geçenlerde bir yazı yazmıştım, sadece takımın alt yapısı değil, yöneticilğinde bir alt yapısı olmalı diye.

Evet tamda böyle düşünüyorum. Bakın yonetime yeni alınan MAN ceosu yöneticimiz. Bu adamı allım ele, yetitirelim, aynı GORA da olduğu gibi istediğimiz özellikleri yükleyerek yönetici yapalım. Kurtulalım 500 lu yılların insanlarından.

Ben her zaman sunu anlatmaya çalıştım bu sitede.

Ne körü körüne sevelim, nede körü körüne eleştirelim.

Araştıralım, dinleyelim. Mantık yürütelim. Hiçbirimiz Tekkesporlu, Şenersporlu değiliz. Hepimizin amacı Trabzonspora fayda sağlamak.

Ama işte görülüyor, işler iyi gitmiyor, soruyorum size şimdi, güvenin olmadığı yerde iş yürür mü ?

bundan bir ay önce izledik aldık şimdi hoca bilir. Yarın ne olacak, Şenol hoca ver hesabını....

Yine unutacağız, aynı bundan öncekiler gibi. Neden TFF ye yada oraya buraya yürüyouz. Hayden kulüp binasına, alalım pankartlarımızı yazalım iki üç genç isim gidelim, darbe yapalım. Çok mu zor....

Ve en kızdığım konu ise, hatasını gördüğümüzde hala konuşmuyoruz.....

Adamına göre siyaset....

Bak benimle aynı şeyi istiyorsun sen de...
Valla ben kendi şahsım adına önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte başkanlık değil ama kesinlikle yöneticiliğe aday olacağım. Bu düşüncem 2003 yılında kulübe üye olduğumdan beri var, ve hala düşüncemi geliştiriyorum, kendimce neler yapmam gerektiğini, hedefime ulaşırsa neyi nasıl değiştirebileceğimi düşünüyorum, keşke bunları yazsam da aynı zamanda, inşallah unutmam.

Niye şu anda yönetime laf etmiyorum fazla, ya da niye kulüp binasını basmıyorum.

ÇÜNKÜ

Ben hala 2010-2011 sezonu Spor Toto Süper Lig'in şampiyonunun her şeye rağmen yine de TRABZONSPOR olacağını düşünüyorum. Allah'ın adaletinin tecelli edeceğini umuyorum.

Siz de buna inanın, çok değil 2.5 ay kaldı zaten. O 2.5 aydan sonra eğer kaçarsa şampiyonluk açarız ağzımızı, dökeriz eteklerimizi. Şampiyon olursak bile kutlamalardan sonra ilerde bu konuyla ilgili neler yapabileceğimizi konuşur tartışırız.

AMA zaten önünde birçok engel olan 15-20 yürekli oyuncumuzun önüne ekstradan başka engeller koymamak adına 2.5 ay boyunca susalım. HEP DESTEK, TAM DESTEK OLALIM derim.

Yine de herkesin iradesi kendine aittir, istediğini yapabilir tabii ki...

Erdal
01.03.2011, 02:49
Recep, fena halde hayata benzer futbol diye bir laf vardır ya...Fena halde inanırım ben buna...Bak sosyal siyasal hayata...Bu gün Türkiye'de "muktedir" olan güç, güçler de benzer biçimde belki on yıllardır bizim futbolda şikayet ettiğimiz mevzularla avundular...Ne oldu sonra? Nasıl sağladılar meşruiyetlerini?....İçeriden yaracak gücün yoksa kuşatmayı dışarıdan yaracaksın...Asıl sorun şu; bizde bu irade var mı?...Başkanda varmı yok mu değil bizde var mı? Camiada var mı?

TSezgin61
01.03.2011, 02:49
cözümü baska yerlerde aramayin.

sen evindeki son 3 macta 3 beraberlik al. üstelik öyle hakem tarafindan katledilmis bir macta yok ortada... kayseri maci dahil, sonra deki "hakkimiz yeniyor, fener bu isi ayarliyor."

evet fener bu isi ayarliyor, ama en fazla nereye kadar ayarlayabilir. cale adamini kacirmi diyor, serkan ambrabati tutamiyormus gibi yapmi diyor, umut kalenin 0,0001 cm önünden topu disari atmi diyor, Sadri baskan git millet kenny miller gibi ambrabat gibi ziani gibi adamlari getirirken sen transfer listesinin sonundaki brozeklerimi al diyor, taraftara sampiyonluk yolundaki takiminin stadini 15 bin seyirciyle en fazla doldurmu diyor, buragi yuhlami diyor, senol hocaya lakayit davranan futbolcularini sesini cikarmami diyor...

adam hakemlerin üzerinde baski kurmaya calisiyor, ortami gererek mac almaya calisiyor, futbolcularin piskolojisini bozmaya calisiyor...

avni akerdeki maclarda 2. yari kaybettigimiz puan toplam 6.
fenere karsi maglubiyet kaybettigimiz puan 3.

fener macini saymasak suan 56 puandaydik ve fener bizi 6 puan arkamizdan takip ediyordu...

sadri baskan ciksin sert bir aciklama yapsin, herkes yerini bilsin yeterli...

gerisi futbolcularda...

Gamze_TS
01.03.2011, 02:50
Sevgili Recep,

Seninle hemen hemen aynı fikirdeyiz zaten...

İstersen geçmiş mesajlarımı incele, benim Sadri Şener'i ya da benzeri başka bir yöneticiyi körü körüne övdüğüm mesajım varmıymış.
Ha, tebrik etmişimdir. Jaja gibi kaliteli bir adamı getirmiştir, tebrik edeceğim tabii...

Sana çok samimi bir soru:

Hatırladığın TRABZONSPOR yönetimlerinde bana bir tane "şahsi emali olmayan" yönetici ismi yazabilir misin?

Maalesef ben yazamıyorum, kimin nasıl menfaatleri olduğu da bu forum başlıklarında zaman zaman tartışıldı. Çoğu silindi, belki hala bazı yazılar arşivlerde de duruyor olaibilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın, ben hiç kimsenin Trabzonspor'luluğunu sorgulamadım, hiç kimseyi de itham etmedim.

Sadece şu an karşı karşıya olduğumuz durumun neyden kaynaklanabileceğine dair bir fikir ortaya

sundum. Ve de fikrimin çok canlı bir örneği hayatımda hep vardı, var da olacak.

TRABZON ili ÇARŞIBAŞI ilçesinde yaşayan 64 yaşında, 6 çocuğunun hepsini evlendirmiş, toplamda 9 torunu olan(yoldakiyle 10 olacak inşallah) bir babanın oğluyum ben. Babam yüzünden en küçük kız kardeşimiz de Beşiktaş'ı tutuyor. Hatta torunları içinde de bir kız yeğenim var Beşiktaş'a meyleden... Diğer bir kızkardeşim de her ne hikmetse Galatasaray'lı olduğunu söylüyor.
Bak bu yazdıkların nasıl da senin 15-16 yaşındaki yeğenlerimin Trabzonspor'dan soğumasına sebep olanları kınamanla paralel gelişiyor..

Bu duyguyu yaşayan bilir zaten, vardır benim durumuma benzer durumda olanlar.

SONUÇ;

Fosilleşmiş gönülleri TRABZONSPOR'dan uzak tutmamız lazım, TRABZONSPOR'dan başkasına gönül vermemiş genç dimağlar TRABZONSPOR'u yönetmeli. Hem yönetim kurulundaki hem de varsa kulüp personeli içindeki fosilleri, kof karpuzlara gönlünde ufak da olsa yer ayıranları TEMİZLEMEMİZ lazım.

Eğer yürüyeceksek TFF'ye değil, TESİSLER'e doğru bu maksadla yürümeye ne dersiniz?

Sizce kulüpte ve yönetimimizde TRABZONSPOR'dan başkasına gönül vermemiş genç dimağlar olsaydı dünkü maçtan sonra YUMRUKLARINI MASAYA VURMAZ MIYDILAR? En canlı örneği tercümanımız Halil
Yazıcıoğlu :alkış:

Ya arkadaslar yapmayin, olur mu oyle sey. Ben son kongre'de Trabzon'daydim. Tum yonetim kuruluyla yemek yedim, tanistim. ( Babam Trabzon'lu, hepsini taniyor; ben dogma buyume
Istanbul'luyum) Tum yonetim kurulu Trabzon'a gonul vermis insanlar, baska takimi tutmak ne demek.
Ha hatalari olabilir, hepimiz elestiriyoriz ama Trabzonspor'un basarisindan baska birsey istemiyorlar. Trabzon'un basarisi, onlarin basarisi.
Bu arada benim babam da eski gs'li. Hepimizden cok nefret eder Istanbul takimlarindan. Yunan takimiyla oynasa gs 5 yesin ister. Tum kardeslerime ve bana saf trabzonspor sevgisi asilamistir. Trabzon'a bunca sene yapilan haksizliklari goren hangi Trabzon'lu o takimlara sempati duyabilir ki?
Hatta eski fener'li tamamen Istanbul'lu annem bile, Trabzon'u bizim kadar sevip, fener'den bizim kadar nefret eder.
Sizin babaniz bence istisnadir. Allah uzun omur versin.
Trabzon yonetimi Trabzonspor'ludur!

Erdal
01.03.2011, 02:51
Ne olur bu verdiğim örnek Türk siyasal hayatı tartışmasına dönmesin...Bir örnek bu....Benzer örnek futbolda da Avrupa'da var....Çare Napoli olup bununla övünmek değil; çare şuurda Napoli eylemde Arsenal gibi olmak....

Recep Alkan
01.03.2011, 02:52
Berberoğlu,

Ama ha gözlerin gülmüyorsa, hele ki içleri sakın aday olma, seçilmezsin :)

Erdal abi, çok farklı yerlerdeyiz, sen anlatsan ben anlamam, ben anlatsam sen anlamazsın.

ama şunu demek isterim ki, ne kadar hoş olmasa da Trabzonspor taraftarı kayseri maçında o dirayeti göstermiştir, ta ki özür mesajı gelene kadar......

Bu arada artık kaçayım yavaştan, cümleten hayırlı geceler.....

Erdal
01.03.2011, 02:54
Ayrıca, yarın işe gidecek olup bu saatte burda olan varsa işinde başarılı olamaz...İşimizde başarılı olamazsak da Trabzonspor a faydalı olamayız...İrade dediğim bu..."Misyoner" ce düşünebilmek.....Değil camiada şu forumda bu misyoner şuur yerleşsin ne Aziz Yıldırım kalır ne federasyon ne hakmeler....Slogan değil bunlar yein ederim değil....

Recep Alkan
01.03.2011, 02:54
Ya arkadaslar yapmayin, olur mu oyle sey. Ben son kongre'de Trabzon'daydim. Tum yonetim kuruluyla yemek yedim, tanistim. ( Babam Trabzon'lu, hepsini taniyor; ben dogma buyume
Istanbul'luyum) Tum yonetim kurulu Trabzon'a gonul vermis insanlar, baska takimi tutmak ne demek.
Ha hatalari olabilir, hepimiz elestiriyoriz ama Trabzonspor'un basarisindan baska birsey istemiyorlar. Trabzon'un basarisi, onlarin basarisi.
Bu arada benim babam da eski gs'li. Hepimizden cok nefret eder Istanbul takimlarindan. Yunan takimiyla oynasa gs 5 yesin ister. Tum kardeslerime ve bana saf trabzonspor sevgisi asilamistir. Trabzon'a bunca sene yapilan haksizliklari goren hangi Trabzon'lu o takimlara sempati duyabilir ki?
Hatta eski fener'li tamamen Istanbul'lu annem bile, Trabzon'u bizim kadar sevip, fener'den bizim kadar nefret eder.

Trabzonspor ligden düşsün ama bizim olsun, lafı hangi büyük yöneticimize ait acaba ?

serhatsağır
01.03.2011, 02:55

yönetimin trabzonsporlu olduğundan hiç şüphe yok...ama orda bazı insanlar oturdukları koltuklara Trabzonsporlu kimlikleriyle değilde müteahhit kimlikleriyle oturuyor..stad yapılacakya, artık ne koparsa!!!

el_conquistador
01.03.2011, 02:55
Aslina bakarsaniz, böyle basliklar bence artik sadece kendi kendimizi kandirmaya yariyor, baska birseye degil. Bizim su anki zayifligimizin nedeni sportif, baska hic bir tarafa yogunlasmaya gerek yok. Takim defansimiz cok berbat. Ilk Yari sonunda, ortalama olarak mac basina yedigimiz gol sayisi 0.59 idi, sadece ikinci Yari'da bu oran 1.5'e cikti. Ilk Yari kanatlardan hic gol yemedik (duran toplar disinda), Ikinci Yari yedigimiz 9 golün 4'ü kanat organizasyonu. Zaten karin agrimiz olan duran toplardan yine 3 gol yemisiz, ki ilk yari yedigimiz gollerin 70% duran toplardan idi. Birde gol pozisyonu üretirken zorlaniyoruz. Ilk Yari'da attigimiz toplam 40 golün 25'i kanat akinlari sonucu olusmustu, ikinci Yari kanat akinlarindan sadece iki gol attik. Ilk Yari attigimiz gollerin 30%'u duran toplardan idi, ikinci Yari'da sadece bir golümüz duran toplardan. Ikinci Yari'da attigimiz 9 golün sadece dördü olgun atak, dördü rakip takimin hatalarindan kaynaklaniyor ve biriside kisisel beceri ile atilmis. Ilk Yari'daki cizgimizin cok cok uzagindayiz.

Berberoğlu
01.03.2011, 02:58
Ayrıca, yarın işe gidecek olup bu saatte burda olan varsa işinde başarılı olamaz...İşimizde başarılı olamazsak da Trabzonspor a faydalı olamayız...İrade dediğim bu..."Misyoner" ce düşünebilmek.....Değil camiada şu forumda bu misyoner şuur yerleşsin ne Aziz Yıldırım kalır ne federasyon ne hakmeler....Slogan değil bunlar yein ederim değil....

Sabah işe gitmek için 7'de evden çıkacağım Erdal abi.
Ama bu akşam 8'de yatıp 1'de kalktım, 5 saatlik uyku zaten cebimde...

İnşallah yarın da işte başarılı olurum, zaten yeni işyerimdeki 4. mesai günüm olacak, oryantasyon aşamasındayım yani, henüz birşeyler üretmiyorum. Üretenlerin neyi nasıl ürettiklerini öğrenme evresindeyim...

HER ŞEY TRABZONSPOR İÇİN düşüncesini sözde değil özde benimsemiş bir yönetim kurulu ve kulüp personeli profili inşallah çok uzağımızda değildir....

EK: Bir üstteki mesajı yazan arkadaşa da çok teşekkürler.
Bu başlıktaki ilk mesajımda da başlığın tehlikeli olduğunu söyledim. Sezon bitene kadar bu tür konulara forumda prim vermezsek daha iyi olacaktır bence de....

Nytre
07.03.2011, 15:13
sadri şener daha nereye kadar susacak nereye kadar "fair-play" çılgınlığını sürdürecek ? şenol hoca bırakıp gittiğinde mi ? küstürüldüğünde mi ? heyecanını kaybettiğinde mi ?

winner
07.03.2011, 16:07
Şu anda hakemlerde "Trabzonspor'u yakarsam Sadri Şener beni topa tutar,canıma okur,maç alamam " korkusu var mı?
Bir de fb ve başkanı için aynı soruyu soralım.

Hüseyin Gündoğdu
07.03.2011, 16:40
fener'i de yakmasın hakemler arkadaş.
bizi de yakmasınlar.
bu akşam herkes zec ve jedinac'ı izlesin.
pektemek de çıkabilir sahneye.

bahadır2561
07.03.2011, 17:43
Başkan otomatiğe bağladı özür diliyor sağa-sola

SEDAT
07.03.2011, 17:52
- Başkan yeter yahu heryerde özürdiliyosun , ne yaptında özürdiliyosun , lütfen yapmayın artık , sizde oyunu kuralına göre oynayın , tüm Trabzonlular arkanızda olucak emin olun ...

Berkedogan
07.03.2011, 18:00
beşiktaşlılardan niye özür diledi anlamıyorum şenol güneşe saldırdıkları içinmi şişe fırlattıkları içinmi ne olursa olsun misafir takım biziz bizden özür dilenmesi gerekiyordu.

İlyas BAHADIR
07.03.2011, 18:24
Berberoğlu abinin tüm söylediklerinin altına imzamı atarım.. Trabzonspor dan başka mazisi olmayan insanlar trabzonsporu yönetmeye başladığı gün önümüz çok açıktır. kesinlikle katılıyorum

Helvacı61
07.03.2011, 19:44
başkan ne zaman konuşsa utanmaya başladım. bu başkana ramen şampiyon olursak çok iyi resmen saçmalamaya başladı. yaptığı açıklamalar trabzonspor başkanına yakışmıyor. teknik direktörüne ayakkabı fırlatılan yerde özür dileyen başkan