PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burak - Pawel İkilisi...

Vkgz
28.02.2011, 01:18
Sizce bu ikili daha verimli olmaz mı. Sanki ikiside birbirini tamamlayan oyuncular gibi duruyorlar sahada.

Canberk
28.02.2011, 01:28
Biz burda istediğimiz kadar konuşalım.
Denenmeden yorum yapamayız.

TUNCAY HİÇYILMAZ
28.02.2011, 01:31
Paweli sahada daha doğru dürüst göremediğimiz için bu konuda yorum yapmanın erken olduğunu düşünüyorum. Fakat denemektende zarar geleceğini sanmıyorum..

federer61
28.02.2011, 01:32
Denemeye gerek yok eminim ki boş kaleye topu itecek yetenek ve beceriye sahiptir ;)

faysal
28.02.2011, 01:36
Konu başlığı çok güzel :)
Ben ikinci yarı hep bekledim böle bir olayı şenol hocadan keşke uygulasa sahada nasıl olsa alıştık biz saç yolup bağırmaya birkaç maçta pawel brozek için bağırıp saç yolalım ne olucakki :(
Keşke jaja nın forvet versiyonunu bulsalardı gol sıkıntımız olmazdı :)

Yunus Danışmaz
28.02.2011, 01:38
adam daha bir maçta yarım saat bıle oynamadı.. birAz oynasa, adamı hiç göremedik ki!!!!!

Emirhan Uludüz
28.02.2011, 01:43
Şenol Güneşi azıcık tanıyorsam haftaya Umutu oynatmayacaktır zaten. Yada en kötü Pawel - Umut olur.

Tolga
28.02.2011, 02:11
Denemeye gerek yok eminim ki boş kaleye topu itecek yetenek ve beceriye sahiptir ;)

Buradan Gümüşhane'ye sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyorum abi. 4-5 saattir ilk defa güldüm.

10-61
28.02.2011, 02:13
Şenol Güneşi azıcık tanıyorsam haftaya Umutu oynatmayacaktır zaten. Yada en kötü Pawel - Umut olur.

Ben de azıcık tanıyorsam Şenol hocayı Umut'u kesmez.

federer61
28.02.2011, 02:35
Buradan Gümüşhane'ye sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyorum abi. 4-5 saattir ilk defa güldüm.
Bilmukabil kardeşim a.s. Şampiyonluk bi sığırın toynaklarına kalmış ya nerelere gidelim biz,yazık değil mi bize ???

Ömer TOPAL
28.02.2011, 02:45
denemeden bilemezssinki..bence umut la daha faydalı olucaktır..mesela bu aksamki değişiklikte burak olsaydı daha faydalı olucak diye düşünüyordum...he gerçi berabere kaldık ya duygusal düşünüyor olabilirim..hani o çıkmasa belki atardı fln filan :)

sonuç denenmeli... :)

İsa
28.02.2011, 02:46
Abuk gubuk başlıklar açılmaya başlamış.

Ne farkederki attığımız kadarını yiyoruz zaten...

Berberoğlu
28.02.2011, 02:57
Umut'u 11'de başlatıp oyunun ve Umut'un o günkü gidişatına göre ya ikinci yarıya girerken ya da 65. dakikada filan yanına yedekte bekleyen Pawel'i (ya da duruma göre Burak da olabilir) oyuna almak bana daha mantıklı geliyor.

NEDEN?

Çünkü oyunun genelinde rakip savunmayı en çok yoran/yıpratan ileri uç elemanımız Umut. Belki de takıma en çok katkıyı da bu işleviyle yapıyor. Yedek kulübesinde beklerken rakibi yoramayacağına göre içerde olsa daha faydalı olacaktır.

Ayrıca nöbetçi golcü Semih karakterinde bir oyuncu değil Umut, sonradan girsin, sihir yapsın, iğne deliğinden geçsin (ya da topu geçirebilsin).

BENCE
Eğer Pawel'in fizik gücü yerinde ise maça Pawel(forvet), Umut(sol-sağ kanat) başlayıp, Burak'ı sonradan almak daha mantıklı olabilir.
Pawel yeterince güçlü değilse o zaman Burak-Umut olarak devam etmeye mecburuz diye düşünüyorum...

Keşke Murat Tosun hala kadromuzda olsaydı da diyorum maalesef.... :mad::(

zahido
28.02.2011, 03:11
Umut karsiti biri olaarak kesin bir dille soyluyorum: Umut her hafta bu takimda olmali..

Umutun bu mactaki dezavantaji cok kosmasi oldu..

Haddinden fazla kostu ve surekli geri gelip durdu defansif oynamak icin..

Umutsuz bir trabzon zaten egemenin yoklugunda iyice hirssiz bir Trabzon olur..

Bana kalirsa umut surekli ilk 11 baslamalidir..

Emiroğlu
28.02.2011, 04:17
Şenol hoca yaptığı transferi 6 aydan önce takımda ilk 11 çıkartmayacağından ve sürekli hale getirmeyeceğinden dolayı gereksiz bir başlık.

Not : Vkgz kardeşim eleştiri senin başlığına değil , umarım anlarsın :)

Genel olaraksa ;
Lafı açılmışken , sene başından beri papağan gibi her maç tekrarladığımı bir kez daha yazayım.

-3 stoperle (bizde2.5) şampiyon olunmaz.
-Son dakikalarda stoper 5'lenmez.

Not 2 : Bu mesajdaki bütün eleştiriler Şenol Hoca'da gördüğüm en büyük kronik eksikliklerdir.Sene başından beri tekrarlanmaktadır.Düzeltilmediği sürece de tekrarlanacaktır.

Emre B.
28.02.2011, 11:57
Yeni transferler yarım sezon yedekte kalmalı ve takıma alışmalı. İkisinin beraber oynaması çok zor :mad:

Erbay
28.02.2011, 11:59
Pawel-Mehmet Çakır ikilisi denenmeli. Biri Maratonda diğeri Numaralı'da kimse tutamaz yemin ediyorum.

lazoli06
28.02.2011, 11:59
Gelecek sene sezon açılışında görürüz Teo'da olduğu gibi.Anca bekleriz yani.Teo'yu yeni takımında gördük yeni gitti 2 gol attı dün.

lazoli06
28.02.2011, 12:00
Abuk gubuk başlıklar açılmaya başlamış.

Ne farkederki attığımız kadarını yiyoruz zaten...

Biz de o yüzden 1 fazlasını nasıl atarız bunu bulmaya çalışıyoruz

Atesh
28.02.2011, 12:32
Bence dün Pawel girdiği gibi maça ısındı ve 80 dakika Umut'un yapamadığını yaptığını düşünenlerdenim.

Cem Zırıh
28.02.2011, 12:39
dunku macta oynadigi 20 dk lik bolumde hic bir varlik gosteremedigi kesin fakat paslasmalarina dikkat edersek eger sanirim evet burakla daha iyi anlasabilecek bir ikili olurlar...

Reha Demirbaş
28.02.2011, 15:48
Şu umut için koşuyor yıpratıyor olaylarını geçelim artık. Biz pas yapalım aynı etkiyi oda gösterir. Şampiyonluğa giden takımın forvetinin trek özelliği koşmak mı olmalı bunuda düşünmek lazım. Hatta futbolcu olamk için koşmak mı iyi bir özellik. Koşuyormuş yıpratıyormuş yoruyormuş. Ama boş kaleye atamıyor. Umut hiç bişey yapmasın koşmasın önüne düşeni kaleye atsın zaten bulduklarını atsa maçları kazanırız koşmasına ihtiyaç yok.

TuAF2007
28.02.2011, 16:46
pas anlayışı olan takım oyunu oynayan bir yapısı var gibi Pawelin. Bi maçta görsek şöle adam gibi izlesek daha kesin konuşabilinir...

Murat Erdem
28.02.2011, 17:17
4 ay futbol oynamayan Teofilo Racing'e transfer oldu ilk maçta forma giydi 2 gol attı maç kazandırdı.

Şimdi şeytanın avukatlığını yapalım.
Teofilo sorunlar aşılsa ve takıma geri dönseydi, ne zaman forma giyerdi ?

FC-ST-PAULI-61
28.02.2011, 17:19
Ne gerek var Umut kacirsin Pawel son 2-3 Dakikada girsin.Umut süper oynuyor ya

EMiRHAN61
28.02.2011, 17:20
umut pawel burak beraber oynasın. pawel ilerde. burakla umut arkalarında... ;)

efulim67
28.02.2011, 17:23
Hala daha
Hala dahaaaa !!!!
Hala daha UMUT'un presi için takıma katkısının önemine işaret ediyorsunuz.
Bize sahada (özür dileyerek yazıyorum) köpek gibi koşan bir oyuncu mu lazım? Yoksa gol pozisyonunu değerlendiren bir oyuncu mu?
UMUT'un 2 pozisyonu ile MİLLER'in 2 Pozisyonunu değerlendirmenize sunuyorum:

UMUT 1 ) Sivas Maçında altı pas içinde sağ ayağına gelen top, yaptığı vuruş.
UMUT 2 ) Kayseri maçında altı pas içinde sol ayağına gelen top, yaptığı vuruş.

MİLLER 1 ) Sivas maçında ceza sahasında kaleciye doğru giden topa yaptığı vuruş ve GOLü.
MİLLER 2 ) Buca maçında köşeye yaptığı plase ve GOLü.

Şimdi cevap verin: Bu ikisinin Takıma yaptıkları katkı !

Şenol Hoca'ya Mecburuz. Onun kafasıyla da şampiyon olamayız. Yazık değil mi? Taraftar 3 senedir "takıma golcü lazım GOLCü" diye bağırıyor.
Son 2 sezonda Devre arasında Şenol Hocamın aldıklarını değerlendirir misiniz?
Şuna karar verdim ki Şenol Hoca Transfer işinden anlamıyor.
Takımı kurup ona vereceksin.

(NOT: Alex ile UMUT'u karşılaştırmak FUTBOLA İHANETTİR. Sadece bir not. Alex'in Kasımpaşa maçında 1 kez dahi depar atarak koştuğunu hatırlamıyorum. Adam 1 kez hatalı pas versin, bir kez top kaybetsin. Bu adamda hiç koşmayan adam ve takıma katkısı.)

OYılmaz
28.02.2011, 17:49
Girdiği son 5 dakikalarla 15 maçta hiç gol atamadı diye gönderilmesi muhtemel.

mahmuter61
28.02.2011, 18:04
Vallaha 1,5 mt reden topu dağlara taşlara atıyorsan pes diyorum sadece! Ankaragücü maçında kalecinin kalede olmadığı pozisyonda topu auta atıyorsan gene pes!

Ali Tunahan Güllü
28.02.2011, 18:50
Çok iyi olur artık Şenol hocanın böyle kararlar alması lazım.

temel_yilmaz
28.02.2011, 19:08
Umut gitmek istiyorum dediği zaman gönderilmeliydi en büyük yanlış orada zaten ben Umut'un üst düzey performans gösterdiği maçları hatırlıyorum ama hep sözleşme öncesi maçlardır bunlar.Bence Burak çok rahat forvet oynayabilecek düzeyde bir oyuncu Umut'un oynadığı pozisyonda denenmeli .Umut'a ise Selçuk'un yanında bitmeyen tükenmeyen enerjisi ile sağa sola pres yapmalı veya ön libero oynasın orta sahanın kaptırdığı topları toplar oyunu kurup atak hazırlığı yapar bence orada onun bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini kullanabiliriz!!!

TaraftaR
01.03.2011, 00:32
Umut Trabzonsporda kac teknik direktörle calisti bilemiyorum. Ama hic biri de ondan vazgec(e)medi. Sanirim teknik direktörler kendisinden gol atmasini degil, oyunu hizlandirmasini bekliyorlar. Yaptigi hizli kosular ve rakip kale önündeki hareketliligi her oyuncu da olan özellikler degil. Kacirdigi goller sac bas yoldursa da, ben de Umut un olmadigi bir takim düsünemiyorum.

barisb
01.03.2011, 08:56
göremedik ki Pawel'ı. en azından ilk yarı girse, baktın olmuyor 2. yarı eski kadroya dönersin. ama yoookk...

MoMoXa
01.03.2011, 09:16
bencede 2 ci yarı girsin umut..

SEDER
01.03.2011, 09:34

kardeş bence yanılıyosun: tipik değişime kapalı şenol güneş..dünya üçüncüsü olduğumuz dönemde hakan şükür tel tel dökülüp tüm türkiye hakan değil ilhan mansız oynasın dedikçe inatla hakana şans verdi..95-96 da da öyle takımı bozmamak adaına transfer bile istemedi..korede aynını yaptı 3 sene aynı takımla istikrar sağlamaya çalıştı o gitti gelen adam takıma doğru dürüst takviye yaptı ve şampiyon oldular..şimdi aynısı, avuçlarımızın içine kadar gelen şampiyonluğu sırf bir inat uğruna feda edecek( ki bana göre etti bile)..umut değil bu takımda antalyasporda, bucasporda direk oynayamazken bizde oynamasına bir türlü anlam veremiyorum..

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:27
umut dan vaz geömek senol güneşin kımyasına aykırı bir hareket olur umut 11 de yer bulur
ben pawele üzülüyorum adamda birşeyler var gibi ama göremiyoryuz

asilhamsi
01.03.2011, 13:35
Umut Trabzonsporda kac teknik direktörle calisti bilemiyorum. Ama hic biri de ondan vazgec(e)medi. Sanirim teknik direktörler kendisinden gol atmasini degil, oyunu hizlandirmasini bekliyorlar. Yaptigi hizli kosular ve rakip kale önündeki hareketliligi her oyuncu da olan özellikler degil. Kacirdigi goller sac bas yoldursa da, ben de Umut un olmadigi bir takim düsünemiyorum.

Bende dusunemiyorum cunku malesef oyle bir takım gorecegime olan inancım yitti...

Pres,kosu bunlar guzel ozellikler ama bunlarla sampiyon olunmuyor..bknz Ersun Yenal donemi..

Sadri baskan iki takım cıkar diyordu kadrodan ama serkan kotuyken yerine oynayacak adam yok..

Egemen sakatlandı savunmanın hali ortada...

Umut bu kadar kotuyken yerine kapalı kutu pawel var...

Bumu derin kadro?

bu arada ben cidden bu rakibi yıpratıyor geyiginden sıkıldım..Umut izledigim tüm maclarda beni yıpratıyor..

Özcan DUMAN
01.03.2011, 15:27
Bende dusunemiyorum cunku malesef oyle bir takım gorecegime olan inancım yitti...

Pres,kosu bunlar guzel ozellikler ama bunlarla sampiyon olunmuyor..bknz Ersun Yenal donemi..

Sadri baskan iki takım cıkar diyordu kadrodan ama serkan kotuyken yerine oynayacak adam yok..

Egemen sakatlandı savunmanın hali ortada...

Umut bu kadar kotuyken yerine kapalı kutu pawel var...

Bumu derin kadro?

bu arada ben cidden bu rakibi yıpratıyor geyiginden sıkıldım..Umut izledigim tüm maclarda beni yıpratıyor..

Evet arkadaşım; Senin gibiler gerçekten yıpranıyor. Maçı izlediğim ortamlarda ve Avniakerde senden çok var. Maç boyunca en ufak bir olumsuzlukta, galipken yada mağlupken, iyi oynuyorken bile başkana, futbolcuya veya Şenol hocaya sövüyorsunuz, yuhluyorsunuz, homurdanıyorsunuz...

Ben sizden sıkıldım ve usandım !

Trabzonlu olmayıp da Trabzonsporlu olanlar sanki daha sağlıklı düşünüyor, olması gerekeni yapıyor sanki.

Şenol hoca gelirken sevinçten horon tepip, Trabzon'un Ferguson'u olsun diyordunuz şimdi "Bu kafayla şampiyon olunmaz" demeye başladınız bile.

Sizden gerçekten çok sıkıldım.

Ya gelin coşkumuza, heyacanımıza, umudumuza ve inancımıza ortak olun; Yada SUSUN !

61kralfatih
03.03.2011, 02:35
ben çok merak ediyorum nezamn umutu kesip oynatacak pawelı diye umutun vaziyeti belli belli biyere kadar sabrediyoruz yani kacıncı boş kacırdığı başkan diyor ki yedek kulubesine adam almayız adam 7 hafta gol atmadı 3 hafta gol atamadık puan kaybettik hocamızın isteiği adamı aldık dedi hoca yine oynatmadı yanlış kimde ben anlamıyorum adam hazır değil adabdasyon sorunu var yalan bunlar ya adamlar milneri aldı 3 mac ilk 11 oynattı gelir gelmez hepsinde gol attı kayseri forvet aldı oynatıyo adam atıyo bu adam oynamadan nasıl takıma alişcakda bu sorun gidecek oynamıyan adam adabdasyon sorununu nasıl atlatır ben anlamıyorum bunlarıı

61kralfatih
03.03.2011, 02:39
yemin ediyorum kaçkere kızdım delirdim maclarda daha dedim mac izlemem takmıcam lanet olsun seviyorum trabzonu yin eizliyorum bu mactan sonra yine izlemicem dedim kendi kendime bakalım tutabilecekmiyim kendimi 21 yaşındayım mactaki sıkıntıdan kendimi 45 yaşında hissetmeye başladım

Ahmet F. Zengin
03.03.2011, 03:02
Burak'ın o hayvani gücü ve Pawel'in yumuşak bilekleri ile topa dokunuşu .. mmmmm .. Mükemmel fikir :D

tsburak08
03.03.2011, 13:37
Kesınlıkle..Kalecıye pres yapmasına gerek yok rakıp defansın ortasında velı efendıde kı atlar gıbı koşturmasına da gerek yok 7 metrelık kalenın ıçerısıne topu atsın yeter bence..

macuka
03.03.2011, 13:55
Karistirdigimiz sey verimlilik herhalde... Umut verimlilik anlaminda Niang la ayni gol sayisinda olduguna gore, su ana kadar fazla dusunmeye gerek yok... Semih Fb de oynayamiyorsa, Pawel inde bizim takimda oynayamamasi normal degil mi? :) ki Semih in ne oldugu biliniyor, Pawel i ise ya tutarsa diye oynatacagiz... Ya tutmazda Umut tan cok daha kotu iki mac oynar ve yenilirsek?
o zaman kime kizacagiz?

tsburak08
03.03.2011, 13:59
Karistirdigimiz sey verimlilik herhalde... Umut verimlilik anlaminda Niang la ayni gol sayisinda olduguna gore, su ana kadar fazla dusunmeye gerek yok... Semih Fb de oynayamiyorsa, Pawel inde bizim takimda oynayamamasi normal degil mi? :) ki Semih in ne oldugu biliniyor, Pawel i ise ya tutarsa diye oynatacagiz... Ya tutmazda Umut tan cok daha kotu iki mac oynar ve yenilirsek?
o zaman kime kizacagiz?
Yanlış düşünce Nıang'ın gırdığı gol pozısyonlarına göre attığı gol oranına bak bırde Umut'a bak.. bu durumda kım daha verımlıymış ??

Atmaca
03.03.2011, 14:45

Tamam Umt maci hizlandirsin, kossun falan, ama golü kim atacak, golcümüz kim yani?!

crazyman_61
03.03.2011, 15:17
yararlı olubilir ama umut var boş hayaller gibi geliyor bana :)

Faruk UYSAL
03.03.2011, 15:32
Genel olaraksa ;
Lafı açılmışken , sene başından beri papağan gibi her maç tekrarladığımı bir kez daha yazayım.

-3 stoperle (bizde2.5) şampiyon olunmaz.
-Son dakikalarda stoper 5'lenmez.

Not 2 : Bu mesajdaki bütün eleştiriler Şenol Hoca'da gördüğüm en büyük kronik eksikliklerdir.Sene başından beri tekrarlanmaktadır.Düzeltilmediği sürece de tekrarlanacaktır.
Egemen, Glowacki, Giray ve Mustafa.
Egemen'i tartışmasız 1 olarak sayacağız.
Geriye kalan 3 stoperden kimi dışarda bıraktın ve kimi yarım saydın merak ettim.

Berkedogan
03.03.2011, 15:54
sezon başında umut olmadan gayet güzel maçlar çıkardık teo varken, şimdi burak formdayken pawel denenip umut kenarda hırslandırılmalıdır.

Süleyman50
04.03.2011, 11:09
bu ikili denenebilir ne kaybederiz ki...

A.Gökhan AKIN
04.03.2011, 11:19
Burak-Pawel ilk 11'de çıksınlar yapacağı ilk hatada Pawel'in ipini çekecek bir taraftar toplulğuna sahibiz.. ve sus pus oturan o tirübünler 10 dakika içerisinde de Umut BULUT tezahüratları ile inlemezse ben bu taraftarı hiç tanımamışım demektir.!!!

ertan arikan
05.03.2011, 15:19
Pawel'i Beşiktaş kupa maçında izledik İlk 11'de ondan sonraki maçlarda izleme fırsatımız olmadı.Beşiktaş maçında kötüde oynamamıştı aslında.Bence Pawel'e daha fazla şans verilmeli diye düşünüyorum.Eğer oynatmıyacaksak niye aldık o zaman onuda anlamış değilim.

Yaşar
05.03.2011, 15:31
Olamaz. Sadece yarım saat izlediğimiz bir adam hakkında yorum yapamayız.

omermk
05.03.2011, 15:33
Pawel'in iyi olduğunu düşünsek bile Burak-Pawel arkalarında Jaja ile oynayacaksanız FB'nin yaptığı gibi arkada top rakipteyken çok iyi pres yapan 3 oyuncuya ihtiyacınız var. Colman-Selçuk ikilisi hernekadar topa iyi bassada yumuşak bir ikili. Anlayacağınız Umut'suz oynayacaksak ya Serkan'ı da ortasahaya kaydırıp Colman(Engin)- Selçuk- Serkan üçlüsü ile oynayacağız ya da Colman (Engin)-Ceyhun-Selçuk.
Aksi taktirde BJK gibi oluruz.
Bununla birlikte bence deplasmanda değil ama iç sahada kesinlikle çift forvet oynamalıyız.
Son 3 iç saha maçını da canlı seyrettim. Özellikle dikkat ettim. Top bizdeyken ceza sahasında oyuncumuz yok. Umut o kadar çok deplase oluyor ki ceza sahasına girmeyi unutuyor. Onun açtığı boşlukları değerlendirecek bir fısatçıya ihtiyaç var. Umarım Pawel böyle bir oyuncudur.

ozturk
30.03.2011, 11:26
Bence bu hafta mutlaka denenmeli...

61yusuf
30.03.2011, 12:58
Bu takımda Umut gibi bir futbolcunuz varsa bu iş olmaz.
Çünkü teknik direktörler bir türlü umuttan vazgeçemiyorlar.
Umut mu bağlıyor umutsuzluk mu???

Great White
30.03.2011, 13:33
anlaşılan o ki kahvaltı gibi organizasyonlarda makara kukara haricinde, forumdaki bu tür keyfi başlıkların açılması, onaylanması ve bir de üzerine sayfa dolusu tartışılması garipliği konuşulmalı..

takım mevcut kadroyla istim üzerindeyken tartışılan mevzuuya bakın arkadaş..

peki şimdi biri de çıkıp hemen altına 'umut-pawel olsun mu' diye başlık açsa ne yapacan?

diğeri oradan zıplayıp yattara-pawel ikilisini hiç denemediğimizi söylese?

ya da bir başkası tutup alanzinho-burak-umut üçlüsü harika iş yapar dese mesela?

yahu bu forumda futbolculara ait başlıklar var zaten..

ayrıca gene bu forumda oyun sistemi ve taktiğimiz üzerine de bir başlık var yanılmıyorsam..

e peki bu ne be abi?

tek satırlık msn mesajıyla başlık açılıyor artık forumda:)

eskiden bir reklam vardı hani adam 'yöneticimiz uyuyor muu' diye bağırırdı apartmanda..

kusura bakmayın ama burası da o hesap!

Paksoy
30.03.2011, 13:42
Katılıyorum...

.....
30.03.2011, 14:27
Bu hafta görebiliriz bu ikiliyi.