PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 24.Hafta | Beşiktaş 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

macuka
01.03.2011, 12:45
Orta Saha kurgusunu selcuk kolman ceyhun-Sezer uclusunden kurmak dogru olur...
Yattara da bir haline isyan durumlari var, ben bu macta onu ilk 11 de cikarir denerdim..
Burak ve umut ayni sekilde oynasinlar problem yok... Jaja bu orta sahanin icinde rahat oynar 2 linin arkasinda...
defans icin yapacak bir sey yok, ayni adamlarla devam edecegiz artik...

jacek cyzıo
01.03.2011, 12:48
................... Onur.....................

Serkan .... Glovackİ .... Egemen..... Cale

burak ..... SelÇuk.... Colman .......umut
.......................jaja....................... .....
........... ..........pawel ..... .........................

cellchook
01.03.2011, 12:48
maçın hakimi olmayı çok atak yapmak olarak algıladığımız sürece,her maç kalp krizi sebebi olur.

öne geçtiğimizde kontrolü ele almalıyz.Kontrolsüz güç güç değildir güzel laftır.

macuka
01.03.2011, 12:49
Benim en buyuk cekingen, Rustu nun gene bizim macta panter kesilmesi olacak...

Bence Avni aker in kapanmasindan cok, Necip in bizim macta oynamamasi saglansa daha iyi olur, BJK nin tek ayaktaki adami o su an...

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 12:51
Çok sinir bozucu, aklımda benimde:)

*

Arka sayfalarda yazdım...

Ben Liverpool'daki kadromuzu ya da şablonumuzu istiyorum....
Benim en buyuk cekingen, Rustu nun gene bizim macta panter kesilmesi olacak...

Bence Avni aker in kapanmasindan cok, Necip in bizim macta oynamamasi saglansa daha iyi olur, BJK nin tek ayaktaki adami o su an...

Arif Timurcioğlu
01.03.2011, 12:51
Bu maçı kazanırsak moral motivasyon zirve yapar önümüzde uzun süre kimse duramaz, kırılma noktası gibi bişey bu maç.

leviathan_-1461
01.03.2011, 12:53
2 koca dakika... Neler olmaz ki:)

Olmuşa çare yok...

*
Orta alanda kolay geçildik...

1-1 de de müdahale gelebilirdi.

İlk 11 lere bişey diyemiyorum ...

Ama son 11'ler... İşte en önemli 11 ler son 11 ler...
Abi 1-1 ken değiştirdiğimizde limi sokacaktık? oyunu tutmak için büyük ihtimalle sezeri, kimin yerine sokacaktık? sen seçebilirsin..Ama bu büyük ihtimal ceyhun olmayacaktı, çünkü amaç kayseri ataklarını kesmekti..şimdi geri kalanlardan jaja,umut, alanzinho(yattara), burak hangisini kesecektik..Bnlardan birini çıkarıp sezeri oyuna alsaydık burda neler yazılırdı sen tahmin et..

Serdar A
01.03.2011, 12:54
Samimi söylüyorum , ideal 11 'lerde Dinamo Kiev ayarında takımız . Biraz tecrübe eksik biraz da kadro derinliği .

Bu bjk ile hep yalnış zamanda karşılaşıyoruz . :)

Travelair
01.03.2011, 12:58
Forveti Pawel Umut şeklinde yapmalıyız. Burak da oynamalı

macuka
01.03.2011, 13:00
Çok sinir bozucu, aklımda benimde:)

*

Arka sayfalarda yazdım...

Ben Liverpool'daki kadromuzu ya da şablonumuzu istiyorum....

Liverpool daki sablon kurulmasina kurulurda, takim su anda o formda degil gibi duruyor...

Bir arkadas ta kirilma maci yazmis ama, bence bu macta siradan maclardan bir tanesi, yenilsek bile farkeden bir sey yok bence.. daha cok var..

oflu engin
01.03.2011, 13:01
bu aralar çevremde öyle saçma zırvalıkları dinliyorumki şuanda susma hakkımı kullanıyorum.şampiyonluğa inancımda zerre kadar bir sarsıntı olmadı olmayacakta.eksiklikler hatalar hiç biri umrumda değil biliyorumki bu hataları eksiklikleri rakipte yaşayacak.11 de 11 bu ligde kimse yapamaz durum bunu gösteriyor.ama en az zararla çıkacak bir takım varsa oda Trabzonspor'dur.buna yürekten inanıyorum.bjk maçını alırız veya alamayız.buda bize zarar veremeyecek.bildiğim birşey varsa oda 11 maçın en az yedisini alırsak bu işi hayırlı bir şekilde bitiririz..iki senedir diyoruzya ''7 de 7'' ''7 geliyor'' işte bende diyorumki 7 de 7 yaptığımızda son dört haftayı formalite oynarız.fb 7 de 7 yaptı ancak yanımıza geldi şimdi sıra bizde yaparsak şampiyonluk gelir.bunu yapacak her şart bizde mevcut.takımından önce içindeki güvenine inancına teslim olmayan direnişine asıl kimliğine Trabzonsporluluğuna sahip çık.işte ozaman takımınada sahip olursun ve yanında duruşunun bir anlamı olur.bjk bize karşı ligdeki en iyi oyununu oynayacak.gol atacağımız kesin onurda gol yemeyecek defans işini yapacak ve direnişin ilk adımı atılacak kazamız mubarek olsun.

Adem Erdoğan
01.03.2011, 13:04
Bize karşı köpek gibi oynayacaklarına ve taraftarının sezonun en iyi desteğini vereceğine eminim.

sercan 61>34
01.03.2011, 13:04
Onur-------------------

Serkan-------Glowacki------Egemen-----Cale

-------------Selcuk-----Colman-------------

-----Burak----------Jaja-----------Piotr----

------------------Pawel------------------

beşiktaş kanatları çok iyi oraları kapatmalıyızz. o yüzden cale ve piotr sol kanatı kapatmalıdır.

Armağan Dere
01.03.2011, 13:06
Bize karşı köpek gibi oynayacaklarına ve taraftarının sezonun en iyi desteğini vereceğine eminim.

Tabi bizim maçta da bi tane Ulubatlı Hasan çıkmaz ki 2-1 mağlupken durum 2-4 olsun...

Adem Erdoğan
01.03.2011, 13:07
Cale kesinlikle oynamamalı. Hatta mümkünse Trabzon'a dönmeden atlasın uçağa gitsin memleketine.

Tangerine Dream
01.03.2011, 13:09
Bu maçta istediğimiz sonuca önde basan ve golü bu şekilde arayan bir anlayışla mı, yoksa defans hattını orta sahaya yakın kuran ve arkasında büyük boş alanlar bırakan rakibin çabuk ve süratli adamlarımızla geçilmesi şeklinde mi gideriz?

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:09
Servet inan bana bu form işi de enteresan...

Topu kaleye iteleseler, belki 2-0 yakalasalar takım coşacak....

Rakibinin seni çözdüğünü hissettiğin anda kendini daha karmaşık hale getirmen gerekiyor...

Hoca bunu saha içinde yer değiştirmelerle yaparken iyi bence.

Ama oyuncu değiştirmelerde son derece yavaş kalıyoruz....

11 kurgusuna içim yansa da eyvallah diyorum...

Ama son 11 lere kızıyorum...

Son 5 dakikada giren brozeklerden ne olabilir ki?

Yattara 11 başlamalı....... Ya da hiç alınmamalı kadroya....

En üretken açığımız Yattara....

Bir devrede ki ilk devredir, en az 10 orta kesen adamdan bahsediyoruz....

Umut solda, önde Burak sağda Yattara...

Colman-Selçuk- Ceyhun(JAJA)

Anfield da biz taş gibiydik...

Jaja bizi bozdu ve gerçekleri göremedik belkide!...

Bundan emin değilim mesela...

Takım oyununa dönmemiz lazım acilen..........................
Liverpool daki sablon kurulmasina kurulurda, takim su anda o formda degil gibi duruyor...

Bir arkadas ta kirilma maci yazmis ama, bence bu macta siradan maclardan bir tanesi, yenilsek bile farkeden bir sey yok bence.. daha cok var..

Serdar A
01.03.2011, 13:10
Cale kesinlikle oynamamalı. Hatta mümkünse Trabzon'a dönmeden atlasın uçağa gitsin memleketine.

Sol önde bir futbolcu olmadığı müddetçe bu gün Cale , yarın Piotr değişecek bir şey yok . Arada bir de ümit kesilen Ferhat vardı , az kalsın unutuyordum .

Özkan
01.03.2011, 13:13
Servet inan bana bu form işi de enteresan...

Topu kaleye iteleseler, belki 2-0 yakalasalar takım coşacak....

Rakibinin seni çözdüğünü hissettiğin anda kendini daha karmaşık hale getirmen gerekiyor...

Hoca bunu saha içinde yer değiştirmelerle yaparken iyi bence.

Ama oyuncu değiştirmelerde son derece yavaş kalıyoruz....

11 kurgusuna içim yansa da eyvallah diyorum...

Ama son 11 lere kızıyorum...

Son 5 dakikada giren brozeklerden ne olabilir ki?

Yattara 11 başlamalı....... Ya da hiç alınmamalı kadroya....

En üretken açığımız Yattara....

Bir devrede ki ilk devredir, en az 10 orta kesen adamdan bahsediyoruz....

Umut solda, önde Burak sağda Yattara...

Colman-Selçuk- Ceyhun(JAJA)

Anfield da biz taş gibiydik...

Jaja bizi bozdu ve gerçekleri göremedik belkide!...

Bundan emin değilim mesela...

Takım oyununa dönmemiz lazım acilen..........................Jaja'nın çok klas bir oyuncu olduğunu ama gereksiz bir transfer olduğunu düşünürdüm. Demek ki yalnız değilmişim.

Devrim Arslan
01.03.2011, 13:13
tut ki yenildik en kötü senaryo için konuşuyorum fenerden 3 puan geriye düşeriz ama bursanın geçen sene feneri içerde yendiğini ve feberin gs gideceğini unutmayalım puan farkı açılsa bile desteğe devam etmeliyiz zira fenerin balonu yakında patlar güçleri bitti kasımpaşa az akıllı oynasa takacaktı

Fanatik34
01.03.2011, 13:16
____________onur___________
ceyhun___glo___giray___cale
_____serkan______selcuk____
___________colman__________
__burak_____jaja_____umut__

Serdar A
01.03.2011, 13:16
Jaja olmasaydı , şu an Kayseri ile dördüncülüğü paylaşıyor olurduk .

Abluka
01.03.2011, 13:18
Jaja'nın forvet oynaması gerektiğini aksi takdirde sıkıntının devam edeceğini düşünüyorum
Ceyhun-Selçuk-Piotr
------Colman----
Jaja---------Burak
formatına dönüp ortasahamızı taş gibi hale getiremez isek lig üçüncülüğünden başka bir yöne doğru gidemeyiz!

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:18
Jaja'nın bu ülkenin çok üzerinde olduğunu düşünüyorum.

Ama attığı pasları, şiddetini de hesaba katarsak, önünde en az bir Jaja daha, kenarlarında yine bir kaç jaja daha olmalı gibi:)

Jaja çok iyi oyuncu da, biz onun etrafını yanlış döşüyoruz bence:)

*

Ayrıca JAJA konusunda yanlış anlaşılma olabilir; Jaja bizim temel sorunumuz değil, olabilirliği üzerinde kafa yoralım istedim:)

Abluka
01.03.2011, 13:20
Şampiyon olmak istiyorsan atanın tutanın iyi olacak söylemini neden biraraya getiremiyoruz. okeye dördüncü arar gibi sürekli adam arıyoruz hep eksiğiz hep!

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:23
Aslında jaja'nın şuanki kullanımı bana Yattara'nın kullanıldığı yılları anımsattı.

Ver Yattara'ya ve kaçabildiğin kadar kaç................

Şimdi aynı durum JAJA da yaşanıyor.......

Yattara döneminde de, Jaja lı dönemde de gerçekleri görmemize mani bir rahatlığımız söz konusu....

Aslolan takım oyunu oynamak olmalı ki, kalıcı olan da bu....

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:23
yapmayın arkadaşlar bari jajayı gereksiz adam olarak görmeyin

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:25
Mesela Colman'ın basit oynamasını rica etmeli hoca....

Selçuk'un en büyük artısı bu bence....

Colman, kahramanlık sevdasıyla son derece gereksiz işler yapıyor, yanılıyor muyum?

Riskli oynanacak mevki olmadığı halde, kaç kez zor duruma düştük....

Basit bir pas...

*

Alanzinho'nun topuk pası vermesine ceza verilmeli mesela....:)

macuka
01.03.2011, 13:25
Yattara gibi bir oyuncunun 8 senedir yaptigi etkiyi, Jaja bir sezonda yapabilecegini gosteriyor...
Oyuna direk etkisi olan bir oyuncu...
Yattara nin gecen mactaki kendini ispat durumunu gordukten sonra, bu macta ilk 11 oynamasini isterim cunku BJK de sagolsun kanat oyunculari beklere yardim etmiyor...
Bu maci kontrollu oynamamiza gerek yok, BJK yi costurmamiz lazim ki cumle alem hucuma kalksinlar, 1 atsinlar 5 yesinler:)

Serdar A
01.03.2011, 13:28
Şampiyon olmak istiyorsan atanın tutanın iyi olacak söylemini neden biraraya getiremiyoruz. okeye dördüncü arar gibi sürekli adam arıyoruz hep eksiğiz hep!

Tutatın önünde iyi bir savunma olmayınca , atanın arkasında iyi orta alan olmayınca bu eski hesap artık denk gelmiyor .

Beklerimiz her rakip atağında ikiye bir kalıyor , stoperler kritik hatalar yapıyor .

Örnek , Kayserispor ilk golü ; Serkan rakibi durduramıyor , top bizim 6 pasa çıkıyor Onur'dan harika bir kurtarış . Topu takip etmesi gereken Mustafa piyasada yok , rakip topu tamamlıyor ve gol . Tutan'ın hiç bir hatası yok .

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:29
Yattara gibi bir oyuncunun 8 senedir yaptigi etkiyi, Jaja bir sezonda yapabilecegini gosteriyor...
Yattara nin gecen mactaki kendini ispat durumunu gordukten sonra, bu macta ilk 11 oynamasini isterim cunku BJK de sagolsun kanat oyunculari beklere yardim etmiyor...
Bu maci kontrollu oynamamiza gerek yok, BJK yi costurmamiz lazim ki cumle alem hucuma kalksinlar, 1 atsinlar 5 yesinler:)

sorun orda ki biz bulduklarımızı atamıyoruz bulduklarımızın yarısını atsaydık açık ara liderdik şimdi :)

metehan
01.03.2011, 13:29
Alanzinho'nun topuk pası vermesine ceza verilmeli mesela....:)
Ceza değil de bence de uyarılmalı. Maçta beni de çok rahatsız etti bu. Barcelona'daki oyuncular bile bunu yapmazken bu kadar şımarıklık olmaz. Hayır ortada birşey de yok, ne maçı garantiye almışsın ne de başka birşey. Ukalalıktan başka birşey değil !

macuka
01.03.2011, 13:30
Alanzinyo yu hic konusmaya gerek yok, Alanzinyo eleme usulu olan cift ayakli maclarda kullanilacak bir oyuncu (oda rakip, sari kirmizi kart gorsun diye), yani sadece ilk macta oynatacaksin...:)

Alanzinyo son hareketi yapamiyor... (Manisa macinda her ne hikmetse yapti)... Pas verme ozurlu fakat iyi calim atan bir suru oyuncu bizim BMN istanbul hali sahada da var bir suru...:)

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:31
İfade de eksik kalmış olabilirim;

Jaja denen adam yüklemişiz tüm yükü...

Allah için boğuşuyor orada...

Bir dönem de Yattara'ya veriyorduk topu, 2-3 demeden geçiyor, topuda atıyordu ceza sahasına...

Bir futbol takımı, gol için her mevkiyi etkin kullanmalı...

En başta da kanatlarını.... Var mı bizde, yok şu an, sıfır!

Şimdi göbekten ve Jaja ile deniyoruz....

*

Şirketler gurubusunuz,

Bir tek inşaat sektörünüz kâr'a geçiyor, diğeri idare ediyor, zarar ediyor...

Kriz de patlarsınız...:)

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:31
Tutatın önünde iyi bir savunma olmayınca , atanın arkasında iyi orta alan olmayınca bu eski hesap artık denk gelmiyor .

Beklerimiz her rakip atağında ikiye bir kalıyor , stoperler kritik hatalar yapıyor .

Örnek , Kayserispor ilk golü ; Serkan rakibi durduramıyor , top bizim 6 pasa çıkıyor Onur'dan harika bir kurtarış . Topu takip etmesi gereken Mustafa piyasada yok , rakip topu tamamlıyor ve gol . Tutan'ın hiç bir hatası yok .

onurdaki hırs ve mücadeleci ruh bu takımda başka hiç bir oyuncu da yok onur gözümde takımın en önemli oyuncusudur su anda. bizi çok maçta kurtardı. dediğin gbi onurdan ziyade bizim öncelikle savunmaya taş atmamız lazım egemen acilen geri dönmeli çok gol yemeye başladık

macuka
01.03.2011, 13:32
sorun orda ki biz bulduklarımızı atamıyoruz bulduklarımızın yarısını atsaydık açık ara liderdik şimdi :)

Bizde hali sahada atamiyoruz degil mi? :)

Furkan Dündar
01.03.2011, 13:34
Bizde hali sahada atamiyoruz degil mi? :)

evet abi izlediğim maçlarınızda çok kaçırıyorsunuz :p

Murat KARAKURT
01.03.2011, 13:40
birde şu duran toplara bir çare bulmalıyız... Mustafa, Burak,Ceyhun, Glowacki ve hatta Jaja varken duran topları etkili kullanamıyoruz.... oysa ilk yarıda iyiydik bu konuda

macuka
01.03.2011, 13:41
İfade de eksik kalmış olabilirim;

Jaja denen adam yüklemişiz tüm yükü...

Allah için boğuşuyor orada...

Bir dönem de Yattara'ya veriyorduk topu, 2-3 demeden geçiyor, topuda atıyordu ceza sahasına...

Bir futbol takımı, gol için her mevkiyi etkin kullanmalı...

En başta da kanatlarını.... Var mı bizde, yok şu an, sıfır!

Şimdi göbekten ve Jaja ile deniyoruz....

*

Şirketler gurubusunuz,

Bir tek inşaat sektörünüz kâr'a geçiyor, diğeri idare ediyor, zarar ediyor...

Kriz de patlarsınız...:)

Olcay,

Su an kanatlardan yapilacak olan ortalara vurabilecek santrafor eksikligi de yok degil mi... Burak hep araya kosar, umut araya kosar... arkadan gelip kafaya cikacak orta saha yok (Alex bile bunu yapip bir dunya gol atiyor)

Birde sifira inipte topu ceza sahasi disina pas atma yetenegine sahip tek adamimiz Yattara... digerleri kaleci yakinlarina kesmeyi gorev tamamlandi diye dusunuyor..

Abluka
01.03.2011, 13:44

Tutan konusunda bir sıkıntı yok çok şükür Onur tamamdır da işte o altı pas içerisinde Mustafa'ya sinirlenip topu küfreder gibi numune hastanesine vuran Umut Bulut?

Abluka
01.03.2011, 13:46
Hami-Cyzio-Orhan atarken petranoviç-Victor tutamazdı
Şota atarken metin mert tutamazdı
Fatih atarken petkoviç tutamazdı
Şimdi Umut atamazken Onur hep tutmak zorunda!

OLCAY ÇAKIR
01.03.2011, 13:47
Tayfun diyorum:)

*

Kanat diyorum başka da birşey demiyorum...

Yattara'nın ilk 11 oynayıpta kötü olduğu maçı hatırlamıyorum, en azından en kötü...

Adam Alex'i artık dışarı almıyor, saha da resmen dinleniyor adam...:)

*

Yattara iyi adam mı değil mi? Hoca bunun kararını vermeli.

Yattara'nın hareketlerini yorumlamaktan bıktık...

O gereksiz çalımlar tribünlere ben iyiyim ama beni oynatmıyorlar mesajıydı...

Ben öyle aldım mesajı...

Oynamalı ve 11 de olmalı.... Eminim şunu diyeceğiz; aaa Serkan ne form tuttu be:)
Olcay,

Su an kanatlardan yapilacak olan ortalara vurabilecek santrafor eksikligi de yok degil mi... Burak hep araya kosar, umut araya kosar... arkadan gelip kafaya cikacak orta saha yok (Alex bile bunu yapip bir dunya gol atiyor)

Birde sifira inipte topu ceza sahasi disina pas atma yetenegine sahip tek adamimiz Yattara... digerleri kaleci yakinlarina kesmeyi gorev tamamlandi diye dusunuyor..

Serdar A
01.03.2011, 13:47
Tutan konusunda bir sıkıntı yok çok şükür Onur tamamdır da işte o altı pas içerisinde Mustafa'ya sinirlenip topu küfreder gibi numune hastanesine vuran Umut Bulut?

Mevcut şablonda takımın atanları Burak ve Jaja . Umut daha çok rakip savunma hattını bozmaya çalışıyor . Kayseri'ye 3 gol atıyorsak neden 4.'yü atamadık sorusundan evvel , neden 3 gol yedik sorusu gelmelidir .

Ali YİĞİT
01.03.2011, 13:49

Eğer bjk maçında Yattara oynarsa,Bir Quresma da bir yattara da olur top bu arada ekrem ile serkanın hali ne olur bilemiyorum.

Abluka
01.03.2011, 13:49
birde şu duran toplara bir çare bulmalıyız... Mustafa, Burak,Ceyhun, Glowacki ve hatta Jaja varken duran topları etkili kullanamıyoruz.... oysa ilk yarıda iyiydik bu konuda
Ceza sahası içerisinde durağan şekilde beklersen o etkinliği saylamazsın Egemen'în sürekli hareket halinde o topları kovaladığını anımsarsak neden ilk yarıda etkili ikinci yarıda (egemen'in yokluğunda) etkinsizleştiğimizi de anlarız renktaş!

Abluka
01.03.2011, 13:55
Mevcut şablonda takımın atanları Burak ve Jaja . Umut daha çok rakip savunma hattını bozmaya çalışıyor . Kayseri'ye 3 gol atıyorsak neden 4.'yü atamadık sorusundan evvel , neden 3 gol yedik sorusu gelmelidir .

Savunmacıların her gün bu kadar kötü durumda olmazlar diye düşünüyorum. zira sezon boyunca hepsi aynı anda bu kadar kötü oynamamışlardı inşallah son olur ve normale dönerler.
Maç ilk yarıda 2-0 ya da 2-1 olsaydı ikinci yarı Hoca'da orta bölgeye gerekli önlemi alıp kayserispor akınlarına çözüm üretebilir aleyhimize 3 gol durumu ortaya çıkmazdı ama olmadı işte...
Ayrıca Umut mücadelesi ve azmi ile her zaman 11'imin adamıdır lakin artık olmuyorsa değişime bir yerlerden başlamak gerekiyor!

Travelair
01.03.2011, 13:57
------------Onur---------------

Serkan--Glowacki--Egemen--Cale

-------Selçuk-----Mehmet-------
------------Colman--------------
----Burak----Umut-----Pawel-----

Duruma göre Jaja, Yattara, Alanzinho yedekten girebilir

Faruk UYSAL
01.03.2011, 13:57
Savunmada çok dikkatli olmalıyız. Son haftalarda çok kolay goller yemeye başladık. Öne geçen -hem de iki defa- takımlar morallenir ve daha sıkı bir savunma yaparken biz aksine daha da bocalıyoruz. Biz bu bjk'ye de gol ya da goller atabiliriz. Jaja atabilir, Burak atabilir hatta Sivas ve Kayseri maçlarında 2 metreden topu Mars'a gönderen Umut da atabilir. Pawel diyemiyorum, çünkü onu 2011 güz mevsiminden önce görebilme umudum artık kalmadı.
Gol attıktan sonra diyordum... Oyunu yavaşlatıp dinlendiremiyoruz. Orta sahada biraz top gezdirebilsek, biraz daha kontrollü olabilsek... Yani, tabiri caizse skorun gazını bir alabilsek... Gol atmadan öncesi ile sonrası futbolumuz aynı. Bu açıdan Kayserispor maçında Selçuk ve Engin'i çok aradık.

apachi61
01.03.2011, 13:59

neden 3 yedik sorusunun ilk cevabı egemenin olmayışı 2 savunma oyuncularımızın tecrübesiz olmaları

lazibere
01.03.2011, 14:05
Futbolcuların takıma katkılarını oynatmadan değerlendirmek mumkun değildir.. Bugun CALE ye gösterilen sabır, hiç bir futbolcuya gösterilmedi.. geldiği tam 3 sene oldu, bu maç iyi oynayacak, bu maç hata yapmadı dediğimiz maçlar parmakla gösterilecek kadardır.. 3 sene bir fiişl rakipsiz oynadığı bölgede hala acemi bir oyuncu gibi duran oyuncu bu kadroda yer alıyor..

Ama yattara, kötü oynadığı ilk maçta makas yiyor... ona da sabredelim, neden onun yaşının getirdiği seviyed eolduğunu ama oynadığı her maçta bir asistinin olduğunu unutuyoruz..peki onu oynatamıyoruzda onun yerine oynayanlarla çok mu güzel işler yapıyoruz..

Serkan,, İkinci yarıda adeta havlu atmış ve roportajlarındakı gibi hayatı ve takımı tiye alan bir futbolcunun vurdumduymazlığını ne yapacağız ya.. İleriye çıkıyor ama sadece ezberlenmiş bir şekılde topu içeri yollamaya çalışıyoruz.. YATTARA haricinde kanattan orta yapıp topu ceza sahasına düşürebilen bir tane oyuncumuz varmı?? Yok, peki yattara kötü diyelim.. Başkası neden yok...???

bence takım içinde ''' futbol şımarığı '' tabiri yapıştırılmış JAJA VE ALANZİNYO zihniyetindekı futbolcu sayımız çok fazla...

Bu jaja dan dolayı ve disiplinsizliğinden dolayı bir olay patlak verecek ama ne zaman merak ediyorum..

Şu anda takıma sahip çıkan, takımı iiçin herşeyini yapacak tek futbolcu var oda BURAK.. seyirci ile diyalog kurabiliyor,Diğer futbolcular ise bizim taraftardan bile korkuyorlar.. OInların yanına gidemiyorlar bile.. maalesef Diğerleri sadece maaşçı gibi davranıyor...

macuka
01.03.2011, 14:13
Gercekten de Burak ve Onur en cok sampiyonlugu isteyenler olarak goze carpiyor su an... Yabancilardan Colman haric digerleri hala kendini ispat edememis taraftara... enteresan ama bu takimla sampiyon olacagiz...

Ali İhsan
01.03.2011, 14:18
Engin de dönsün Egemen sağlamken ki kadar oynasın, başka sürpriz sakatlık, hastalık olmasın bu takım herşeye rağmen şampiyon olur...

Kul
01.03.2011, 14:20
Bursa'dan maça gelmeyi planladığımızdan maçın seyircisiz olacağı dedikoduları hakkında bilgi almak için az önce PFDK'yı aradım. Dosya yeni gelmiş önlerine perşembe günü açıklanacağını söyledi.. Elimiz kolumuzu da bağladı böyle deyince..

Celal Demir
01.03.2011, 14:43
yönetim gene başlamış konuşmaya biri şunları sustyursun yav valla millet iyice gızık olmaya başladı bize bence yaptıkları hiç iyi değil...

ileri_libero
01.03.2011, 14:48
Ortasaha direncimizi arttırmalıyız.Ceyhun,Selçuk,Colman benzer özellikler gösteren oyuncular. Ersun Hoca dönemindeki Hüseyin-Colman-Selçuk üçlüsü gibi. Top taşıyan adam eksilten oyuncu eksikliğimiz o zaman da vardı.Şimdi Jaja ile bu eksikliğimizi biraz attık.
Kayseri maçında Sezer'in ya da Barış'ın ilk onbirde başlamasını beklerdim. Çünkü Kayseri'nin ortasahası da etkili ama çok sert değil.
Ben bjk maçında Mustafa yerine Giray'ın Alanzinho yerine Sezer ya da Piotr'un oynacağını düşünüyorum. Pawel ve Alan sonradan oyuna girerler.
Egemen, Tayfun ve Engin'in gelmeleriyle birlikte kadro sorunumuz ortadan kalkar.Onlar takıma dönünceye kadar bu maçı almalıyız.

sethfilo
01.03.2011, 14:48
45 yaşındayım her zaman görev yaptığım yerlerdede gururla Trabzonlu olduğumu söyledim ve Trabzonsporlu olduğumuda kendimi bildim bileli bu renklerin sevdalısıyım çok badireler gördük çok sevinçler çok acılar yaşadık içimdeki Trabzonspor sevgisi hiç bitmedi aksine her hüsran ve acıda dahada katlandı çünkü bizim bizden başka dostumuz hiç bir zaman olmadı ve olmayacak da ve bu bir gerçektir Trabzonsporun ihtilalidir Türkiyede yıllar önce yaşananlar bunu ister kabullensin ister kabullenmesin bazı kesimler o önemli değildir çünkü bunu biz biliyoruz gerisi teferruat.
Ancak yıllardır Trabzonspor üzerinden kimlerin ne şekilde nemalandığını ve bazı çıkarlar uğruna Trabzonsporun kimlere peşkeş çekildiğine ve gün gelip hakların yenilip şampiyonluklarının elinden alınırken bazı güç odaklarına şirin gözükmek ve kendi çıkarları uğruna kimlerin timsah gözyaşları döküp amaçlarına ulaştığına hep şahit olduk yaşadık gördük ve duyduk ne yazıkki aynı senaryolar bu yılda devam etmekte bizi gene şerefli 2.likler beklemekte çünkü bizim şampiyonluğumuzu istemeyenler sadece hep bilindik çevreler değil camia içindeki kirli ellerdir de. Bu yüzdendir ki Beşiktaş maçında futbol açısından F.B oynadıkları rezil futbolun % 10 nunu bile oynamayacaklarını biliyorum.

Bıyıklıoğlu
01.03.2011, 14:51
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/intro/01_03_2011-0R7D.jpg

.....
01.03.2011, 14:58
Bu maçı alıp yeniden liderliğe oturacağımıza inanıyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Celal Demir
01.03.2011, 14:59
Bu maçı alıp yeniden liderliğe oturacağımıza inanıyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

bu maçı alırsak eminin önümüzde açılacaktır takım kendine gelecektir yani bizim için gerçekten çok önbemli bi maç inşallah bu maçı alırız...

Ali YİĞİT
01.03.2011, 15:10
Kayseri maçında puan kaybetmemiz kadar normal bişey olamazdı zaten.
Bir kere takımın en önemli diyebileceğimiz 3 adamı yok.
Biri defansın göbeği topu oyuna sokan adam Egemen.
Diğeri ise aldığı topları ileri taşımakla takımın yükünü çekmekle görevli Selçuk.
Bir diğeri ise takımın ateşleyicisi,İleri hücumcusu yüreğiyle oynayan Engin.
Çıkarın Fenerden Lugano,Emreyi ve Mehmet topuzu bakalım neler oluyor.
Çıkarın Bjk den Guti'yi,Toramanı,Quresmayı bakalım neler oluyor.Kolay değil seni buralara kadar getirmiş 3 adamdan yoksunsun.Ve buna rağmen 3 gol atabilmeyi başarıyorsun,ama yiyorsunda.Karşımızda Kasımpaşa değil Kayseri vardı Unutmayalım..
Diğer konular ise Volkan babacana yapılmış olan şike suçlaması vari açıklamalar.
Havaalanında rakip takıma küfür etmeler,Hırslandırmalar falan filan.Daha bir çok şeyler var aklıma gelen,Gelipte yazamadığım şeyler.
Velhasıl kelam beklediğim bir puan kaybıydı, olsun canları sağolsun..Bjk maçına hemen hemen İdeale yakın bi kadro ile oynarsak en kötü beraberlik işimize yarar.

hüseyin1975
01.03.2011, 15:12
Necipin yapdigi gercekdende etik degil ama yönetimin bunu konusmasida gereksiz!
Oynasa ne olacak?
Necipdenmi korkuyoruz yahu?

Ligos61
01.03.2011, 15:16
------------onur------------
barış---giray-egemen---cale
serkan-----selçuk------pioter
------burak----colman------
----------jaja--------------

jajnın yerine pawel de olabilir. kanatlardan kuş uçmaz heralde bu şekilde

TuAF2007
01.03.2011, 15:18
Çok bişey değil kafa olarak iyi hazırlansınlar, hırs yapsınlar kesinlikle galibiyetle ayrılırız... Yeter ki Hırs yapsınlar...

Ali Yerlikaya
01.03.2011, 15:19
Necipin yapdigi gercekdende etik degil ama yönetimin bunu konusmasida gereksiz!
Oynasa ne olacak?
Necipdenmi korkuyoruz yahu?

Ayni düsüncedeyim Hüseyin abi Necipden korkiyorsak ligden cekilelim, yani ismini anmaya degmicek bi oyuncu acikcasi...

Onu dile getirecegimizi yine hakemlere karsi önlem almak icin hakemlee yüklenebilinir özür dilenicegine...

TuAF2007
01.03.2011, 15:19
Necip kim ya sanki maradona. Hemen açıklama yapmaya gerek yok bencede. Oynasa ne olur ki Necip bizim için daha iyi o olmasa Ernst olurdu...

zafer6161
01.03.2011, 15:23
Beşiktaş v Trabzonspor

2.05 3.20 3.00

bize 3 vermişler....

Armağan Dere
01.03.2011, 15:24
Beşiktaş v Trabzonspor

2.05 3.20 3.00

bize 3 vermişler....

Favori olarak Bjk'yi görüyorlar galiba ama handikap Trabzon oynayacaktım olmadı...

Celal Demir
01.03.2011, 15:25
tek istediğim yönetimin bir an önce susması gerisi gelir zaten...

zafer6161
01.03.2011, 15:26
Favori olarak Bjk'yi görüyorlar galiba ama handikap Trabzon oynayacaktım olmadı...

yabancı siteden oyna 6.50 oranı var :D

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 15:27
Beşiktaş v Trabzonspor

2.05 3.20 3.00

bize 3 vermişler....
Almanyada 3.20 vermisler.50 Euro = 160 Euro:ts:

Alper Calik
01.03.2011, 15:29
İlk yarıdaki müthiş pas trafiğinden eser yok. Sahada olan oyuncular aynı oyuncular. Neden aynı pas trafiğini kuramıyoruz? Bir veya iki kişi takımı mı bozuyor? Sahada bulunan bazı oyuncuların duruşları fasolu. Ciddi katkıları olmasına rağmen takımdaki diğer oyuncuları etkiliyorlar malesef.

Özellikle Jaja. Trabzonspor'un şu an en büyük silahı bana göre Jaja. Her maç ciddi katkısı var. Ancak öyle bir tarzı var ki takımdaki diğer oyuncuları çok kötü etkileyebiliyor. Her hareketini, ilerleyişini artistik yapmak zorunda değil. Daha basit, sade oynaması lazım. Sade oynamayınca ister istemez hata yapma riski artıyor ve çok önemli noktalarda top kayıpları yaşatıyor. Bu gereksiz top kayıpları özellikle orta saha oyuncularını ve çok koşan oyuncuları etkiliyor. Yani adamlar maç içinde eşşek gibi koşsun, mücadele etsin, sana top atmak için ciddi manada efor sarfetsin sen git o topu artislik hareket yapacağım diye kaybet. Bu durum ciddi efor sarfeden futbolcuları rahatsız ediyordur, futbolcular kendi içlerinden muhtemelen "Benmiyim ulan bu takımın eşşeği, hem koşacağım topu kapacağım, mücadele edeceğim, topu sana atacağım, sen geleceksin artistlik yapma uğruna topu kaybedeceksin ve ben tekrar o topun peşinden koşacağım. Yok öyle yağma." diyordur.

Jaja'nın daha basit oynaması lazım. Şenol Hoca bu noktadaki telkinlerini artırmalı, daha etkili bir şekilde ikaz etmeli.

İlave ile katılıyorum
JAJA+ALAN+YATTARA
BASİT OYNAMAK ZORUNDA.

Ama nerdee ..

.....
01.03.2011, 15:36
İlk dönem beşiktaş maçı dönüm noktası gibi bir şeydi.

Bu maçta öyle olacak. Hadi uşaklar bastırın.

Travelair
01.03.2011, 15:37
Jaja ile oynayacaksanız defans ve ortasahanızın biraz kuvvetli olması lazım. Şu aşamada Jaja ile ilk 11 başlanması taraftarı değilim

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 15:39
Jaja ile oynayacaksanız defans ve ortasahanızın biraz kuvvetli olması lazım. Şu aşamada Jaja ile ilk 11 başlanması taraftarı değilim
besiktas simao,quaresma,guti,almeida ve nobreyi ilk 11 de oynatiyor:D

.....
01.03.2011, 15:44
Sakatlardan haber var mı ?

Selçuk , Egemen ve Engin bu maçta oynayabilecek mi ?

Adulyan7
01.03.2011, 15:44
arkadaşlar bu maçı alırsak önümüz açık fikstürümüz rahatlıyo fener formunun zirvesinde şuanda biz ise düşüşteyiz hiçbir takım o kadar uzun süre formunun zirvesinde oynayamaz fenerin de düşüşe geçeceğini düşünürsek bu maçla beraber çıkış yakalamamız lazım ve bence olacak seyircisiz maç cezası alırsak o maçı da kazanıp sonraki deplasmandan da kayıpsız dönersek taraftarla takımın tekrar buluşması olur ve takım çok güzel bi rüzgar yakalar ben önümüzdeki 5 haftanın bu maça ve olası seyircisiz oynayacağımız maça bağlı olduğunu düşünüyorum 5te 5lik bi seri bence bizi şampiyon yapar bjk maçı bu serinin başlangıcı olur 4 gollü galibiyet bekliyorum :d

Travelair
01.03.2011, 15:45
Tamam işte haldır huldur üzerimize gelecekler. Jaja ağır kalabilir. Hem de geri gelişleri zayıf. Onun yerine Mehmet'i veya Engin'i koyup önlerine Colman'ı çekip Pawel'i Umut'un yanına alırsak güzel çıkışlar yakalayabiliriz. bjk'nin defansı koordinasyonlu değil

Özkan
01.03.2011, 15:46

besiktas simao,quaresma,guti,almeida ve nobreyi ilk 11 de oynatiyor:DHalleri ortada zaten. :D

Armağan Dere
Azıcık içinizde Hırs varsa bu maçı eze eze alırsınız!!...Fener'i Şampiyon yapmayın Allah Aşkına Yapmayın...Tüm biti Kanlanan Fenerliler üstüme geliyorlar...Haydi Bakalım Allah yardımcımız Olsun...

lazibere
Burda en set eleştirileri yapan herhalde benımdir.. Çok büyük avntaj kaçırıp kendi ipimizi kendimiz çekr misali hatalar yapmamıza rağmen..unutmamalıyız ki:????

Bizim takım 11. Hafta oynanan Galatasaray maçını kaznıp liderlik koltuğuna oturmuştu...

yani;

rakiplerimizi 5 haftada geçip üstüne 9 puan da fark atmamaız çok uzun zaman değil.. Aynı şekılde rakiplerimizde bu avantajını şimdi kulanıyolar..Sadece puan kaybettik ama hala Aynı puandayız..

yada şöyle söyliyim.. Biz 5 puan geriden gelmiş olsaydık öncekı senelerde takımızın şampiyon olmayacağımıza ınanmamışmıydık. şenol hoca gelene kadar ve geldikten sonra geçen sezon o kadar geriden gelmemize rağmen, şampiyon olacağız dememeişmiydik.. Demiştik... şimdi puanlarımız eşit ve hala iyi top oynuyoruz.. hemde eksik ve çok onemli mevkilerde eksiklerimizle..

Şimdi.. umutsuzulukları bir kenara bırakarak, daha da özgüvenle takımımıza güvenelim.. Sorunlarımızı ve yönetilmediğimiz gerçeğini unutalım.. Bu kulubun bütün yukunu üzerine almış, hem başkan, hem moral adamı, hem antenör hemde mali saymanı değil mi şenol hoca.. Herşeyimizle o adamı yalnız bırkmadan desteğimizle takımı ateşleyelim.. beşiktaş maçını alalaım.. hesabı sonra yaparız

nakzo
01.03.2011, 15:49
Bu defansla oynarsak hiç ümidim yok iyi defans yapamadığımız bütün önemli maçları kaybeder bu takım.

Alper Calik
01.03.2011, 15:50
Futbolcuların takıma katkılarını oynatmadan değerlendirmek mumkun değildir..

...
....

bence takım içinde ''' futbol şımarığı '' tabiri yapıştırılmış JAJA VE ALANZİNYO zihniyetindekı futbolcu sayımız çok fazla...

Bu jaja dan dolayı ve disiplinsizliğinden dolayı bir olay patlak verecek ama ne zaman merak ediyorum..

Şu anda takıma sahip çıkan, takımı iiçin herşeyini yapacak tek futbolcu var oda BURAK.. seyirci ile diyalog kurabiliyor,Diğer futbolcular ise bizim taraftardan bile korkuyorlar.. OInların yanına gidemiyorlar bile.. maalesef Diğerleri sadece maaşçı gibi davranıyor...

Katılıyorum. Şu son maçlarda SAHA İÇİNDE seyirci ile temas eden, göz göze iletişime geçen, formasını gösteren, tek kişi Burak.
Her zaman söylüyorum, BJK FB den gelmiş adam, birçoklarından daha Trabzonsporlu ve ben İÇTEN OLDUĞUNA inanıyorum.

Keşke diğerlerinde de bu hisler olsa.

Halil Yazıcıoğlununu dörtte birini hissetseler yeter ..

worldmaster
01.03.2011, 15:51
Defans orta saha ve forvet hattı birbiriyle bağlantısını yitirmiş vaziyette .Buna binaen pas trafiğimiz ilk yarıdaki gibi olmuyor maalesef.Beraber ileri çıkıp beraber dönmedikçe-tıpkı ilk yarıda yaptığımız gibi- bu takım çok sıkıntılı maçlar çıkarır.Şenol Hocanın bir an önce bu problemi çözmesi lazım.

4 kişiyle hücum edip 4 kişiyle savunma yapmak resmen 1960 futbolu artık.Hücuma kalktınmı beklerin kesinlikle işin içinde olmalı ve defans bloğu orta çizgi civarında olmalı.Ancak bu şekilde olgun ve seri paslar yapabiliriz...Buna neden olan en büyük etken takımın fizik durumu bence.Pozisyon değişimlerinde,yani hücumdan savunmaya savunmadan hücuma dönüşlerde yeterince çabuk değiliz.Bir diğer neden ise basit oynama anlayışımızdan vazgeçmemiz.Herkes bireysel show peşinde...

Örneğin topu serkana atınca hemen 2 kişi değişik bölgelerden ona yaklaşmak zorunda.Bizim yaptığımızın bununla alakası yok.Glowacki topu serkana atar 20 metre önünde Burak olur ona en yakın oyuncu . Bu şekilde Serkan'ın ileri çıkması ancak içine Messi kaçmasıyla mümkün olabilir.

Velhasıl işin teknik boyutuna çok fazla dalmakla beraber şunları söyleyerek bitireyim.Bir an önce inancımızı tazelemeli ve fiziksel olarak daha iyi duruma gelmeli takım.Basit oynamak için yardımlaşmayı hatırlamamız lazım.İnşallah bu söylediklerime tren kaçmadan vakıf oluruz da iş işten geçmiş olmaz...

lazibere
01.03.2011, 15:58
Defans orta saha ve forvet hattı birbiriyle bağlantısını yitirmiş vaziyette .Buna binaen pas trafiğimiz ilk yarıdaki gibi olmuyor maalesef.Beraber ileri çıkıp beraber dönmedikçe-tıpkı ilk yarıda yaptığımız gibi- bu takım çok sıkıntılı maçlar çıkarır.Şenol Hocanın bir an önce bu problemi çözmesi lazım.

4 kişiyle hücum edip 4 kişiyle savunma yapmak resmen 1960 futbolu artık.Hücuma kalktınmı beklerin kesinlikle işin içinde olmalı ve defans bloğu orta çizgi civarında olmalı.Ancak bu şekilde olgun ve seri paslar yapabiliriz...Buna neden olan en büyük etken takımın fizik durumu bence.Pozisyon değişimlerinde,yani hücumdan savunmaya savunmadan hücuma dönüşlerde yeterince çabuk değiliz.Bir diğer neden ise basit oynama anlayışımızdan vazgeçmemiz.Herkes bireysel show peşinde...

Örneğin topu serkana atınca hemen 2 kişi değişik bölgelerden ona yaklaşmak zorunda.Bizim yaptığımızın bununla alakası yok.Glowacki topu serkana atar 20 metre önünde Burak olur ona en yakın oyuncu . Bu şekilde Serkan'ın ileri çıkması ancak içine Messi kaçmasıyla mümkün olabilir.

Velhasıl işin teknik boyutuna çok fazla dalmakla beraber şunları söyleyerek bitireyim.Bir an önce inancımızı tazelemeli ve fiziksel olarak daha iyi duruma gelmeli takım.Basit oynamak için yardımlaşmayı hatırlamamız lazım.İnşallah bu söylediklerime tren kaçmadan vakıf oluruz da iş işten geçmiş olmaz...

tespitleriniz kısmen doğru lakın şu eleştiriyi kabul etmiyorum.

taktiksel anlamda zaafiyetler yaşamamıza rağmen, takımızın 90 dakka oyundan düşmemesi en büyük artımız..

Fenerbahçe her maçta bizim topçulkar kadar koşsa zaten açık ara şampiyon olurlardı.. Bizde bimek bilmeyen bir enerji var.. ama o enerji eğer sonuç getirmiyorsa burda taktiksle anlamda eksikliler yaşıyoruz..

.....
01.03.2011, 16:02
Jaja olmasaydı , şu an Kayseri ile dördüncülüğü paylaşıyor olurduk .

Nokta abi.

Jaja bu takımı sırtlıyor kim ne derse desin.

Alper Calik
01.03.2011, 16:06
Tayfun diyorum:)
*
Kanat diyorum başka da birşey demiyorum...

Yattara'nın ilk 11 oynayıpta kötü olduğu maçı hatırlamıyorum, en azından en kötü...

Adam Alex'i artık dışarı almıyor, saha da resmen dinleniyor adam...:)
*
Yattara iyi adam mı değil mi? Hoca bunun kararını vermeli.
Yattara'nın hareketlerini yorumlamaktan bıktık...
O gereksiz çalımlar tribünlere ben iyiyim ama beni oynatmıyorlar mesajıydı...
Ben öyle aldım mesajı...

Oynamalı ve 11 de olmalı.... Eminim şunu diyeceğiz; aaa Serkan ne form tuttu be:)
--------------------------------------
ŞENOL HOCAMA YAZDIĞIM MEKTUP:

26.11.2010

Merhaba Şenol hocam,
.....
2- Yattara üzerindeki taraftar baskısı ve beklenti
Yattara da gereksiz bir stres altında. Zaten kendisi az oynama fırsatı buluyor. Bu kısıtlı zamanda kısıtlı pas alıyor. Top ayağına gelince de "taraftar ondan hemen 2 kişiyi geçip" tehlike yaratmasını bekliyor. Yattara da bu beklentiyi karşılamaya çalışıyor. Çok nadiren top kendisine gelince, önüne 2 rakip oyuncu alıp onları geçmeye çalışıyor. Başarısız olunca

-hem morali bozulup özgüveni azalıyor
-hem de seyircinin ve takım arkadaşlarının ona güveni azalıyor, baskısı artıyor

Benim izlenimim:

-Yattara nın

1) daha basit ve düz garantili pas yaparak oynamaya (En azından ilk 11 de yer alana kadar). Böylece
- Daha az top kaybedecek
- Arkadaşları ve seyirci ona güvenecek
- Kendi özgüveni yerine gelecek
- EN ÖNEMLİSİ: 1 veya 2 rakip oyuncuyu DOĞRUDAN karşısına almadığı için, rakipler onu daha az ciddiye alacak ve daha rahat olacak.

2) 1. maddediki gibi oynadıktan sonra rakibi kollayıp teke tek yakaladığında gerçek yeteneklerini gösterip adam eksilterek sonuca gitmeye İKNA EDİLMESİ

3) 1. 2. maddeler gerçekleşirse, Yattara nın özgüveni, seyirci ve arkadaşlarının desteği ve rakip oyuncuların Yattara tedirginliği biraraya gelir ve Yattara dan gerçekten faydalanabiliriz.

Bunların sonucunda da Yattara nın bu takımda oynayıp oynayamayacağı herkes tarafından (arkadaşları ve taraftar) görülmüş olur.

Ben hala kendisinde fizik ve yeteneğin ve aklın olduğuna inanıyorum. Bu haliyle bile her maçta adam eksiltip, arkadaşlarına pas veya orta çıkarabiliyor. Benim düşündüğüm gibi hala oynayabilecek durumda ise bu yetenekten yararlanmak gerekir diye düşünüyorum.

Hocam bunlar benim TESPİTLERİM. Kesinlikle akıl verme veya tavsiye DEĞİLDİR. HADDİM DE İŞİM DE DEĞİL. Siz röportajınızda, bize katkı veren görüşlere açığız dediğiniz için yazmak istedim.

Boşuna zamanınızı almış isem de özür dilerim.

......Bayramlaşmada karşılaştığımız futbolcuların hepsi fevkalade mütevazi, efendi, düzgün insanlardı. Bunun da en çok sizin ve ekibinizin eseri olduğunu düşünüyorum. Allah sizlerden razı olsun. Örnek bir takım yaratmışsınız.

Sizin samimiyetinize ve güveninize inanıyoruz. Sonuç ne olursa olsun sizi seviyoruz.

Size ve tüm teknik ekibe en derin saygılarımı sunarım.
--------------------------------------

Alper Calik
01.03.2011, 16:10
Ne taraftarız be :)
Hepimiz teknik direktör olsun, Şenol hocamız ne yapsın :))
Neredeyse sonuçtan çok oyunla daha çok ilgilineyoruz Trabzonspor taraftarı olarak :)
Yazdıkça yazıyoruz

antu.com a girdim 2 gün önce, ortalama 3 kelime yazıyorlar FB liler :)

Neyse, biz buyuz işte

Alper Calik
01.03.2011, 16:13
arkadaşlar bu maçı alırsak önümüz açık fikstürümüz rahatlıyo fener formunun zirvesinde şuanda biz ise düşüşteyiz....

FB bitik durumda şu anda.

Hem Kasımpaşa maçını izlediğim için
Hem de maçtan sonra Aykut un açıklamalarını dinlediğim için

söylüyorum.

Ayrıca bizim maçta Quaresma oynayamayabilir. Oynasa da sakatlanıp çıkabilir.
Sergen dün, arka adale çekmesinin

-belirtisi
-tedbiri

olmaz dedi. En az 1.5 ay yok olur oynayamaz dedi.

Gerçi Emre denen tip sürekli oynuyor orasını burasını tutarak ama.

Ben Sergen e inandım.

Armağan Dere
01.03.2011, 16:14
Olcay Abi'ye katılıyorum Yattara birilerine mesaj vermek için yapmış olabilir o hareketleri...ama biz golü attırsaydı daha iyi anlardık onu o da ayrı tabii..

MİSSE_MİSSE
01.03.2011, 16:18
Burak'ın sol dışta olması dışında , aklıma yatan en iyi kurgu bu oldu .
sakat değilse engin orda oynar ve serkanın düşüreceği pas yüzdesini toparlar

Samet Yildirim
01.03.2011, 16:18
---------Onur--------
Serkan-Glo-Egemen-Cale(Piotr)
--------Selcuk-Ceyhun---
Burak------Jaja------Colman
----------Umut------------

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 16:22
---------Onur--------
Serkan-Glo-Egemen-Cale(Piotr)
--------Selcuk-Ceyhun---
Burak------Jaja------Colman
----------Umut------------
ceyhun? Kayseri yürüyerek gecti orta sahamizi,besiktas cok hizli oynuyor. ceyhun cok agir.Bence böyle oynayacagiz

--------selcuk----colman
yattara----jaja------------burak
------maalesef umut----

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 16:24
Baris Atas niye hic oynamiyor,Adam müthis pres yapiyor.Bu Macta bize lazim aslinda ama formsuz galiba

Ali İhsan
01.03.2011, 16:26
Yattara'nın yapamayıp tekrar tekrar deneyip iyice taraftarı gerdiği çalımlarında, vermediği paslarda ben bu takımın şampiyonluğuna katkı vermeyeceğim, bana verilen şansı değerlendirmeyeceğim, keyfime göre oynarım mesajını aldım. Çok sevdiğim bir ismin bu hallere düşmesini görmektense oynamamasını yeğlerim.

mustebaTS
01.03.2011, 16:26
burak santrafor oyanmalı defans arkasına koşuları cok i. ama kendisini ve futbolunuda hiç sevmem ayrıca bu adam şuanda santrafo olarak formda ve orda oynamalı umut dinlendirilmeli. bölece hem umut un ilerdeki faydasızlığından kurtulunur.. hemde burağın sağda serkan yardım etmemesi engellenir yerine başka bi adam konularak takım daha diri hale getirilebilirnir.

.....
01.03.2011, 16:29
Yattara o son dakikada pasını Jaja ya atsaydı belki de gol olacaktı.

Yattara ne yapmak istiyor hiç anlamıyorum.

mustebaTS
01.03.2011, 16:30
bakın arkdaşlar olay bu maç içn cok basit arkada bekleyip beşiktaşı konta ile yenebiliriz buda ancak burağın ileri ucda oynamaası ve ortasahaya bi adam takviyesi ile olur umut un kontrada bişe yapabiliceğini sanmıyorum . bu maç için umut dinlendirilip burak tek forvet cıkmalı kontaradan kesin yeneriz..savunmamız kötü haliyle ortasahayı diri tutmak içn sölüyorum bunu..

10 numara
01.03.2011, 16:32
---------ONUR----------

musafa-giray-glo-cale

serkan-colman-selçuk-piotr

----------jaja------------
---------burak-----------

Ben de bir 11 yazayım :

Onur
Mustafa-Egemen-Glowacki-Cale
Serkan-Ceyhun-Selçuk-Engin
Burak-JajaENGİN VE EGEMEN'in sakatlığı dışında aynı kadro ve
en mantıkl kadro :)

10 numara
01.03.2011, 16:34
ceyhun? Kayseri yürüyerek gecti orta sahamizi,besiktas cok hizli oynuyor. ceyhun cok agir.Bence böyle oynayacagiz

--------selcuk----colman
yattara----jaja------------burak
------maalesef umut----
zaten böyle oynuyoruz.........

magicyattara
01.03.2011, 16:43
arkadaşlar bu maçı alırsak önümüz açık fikstürümüz rahatlıyo fener formunun zirvesinde şuanda biz ise düşüşteyiz hiçbir takım o kadar uzun süre formunun zirvesinde oynayamaz fenerin de düşüşe geçeceğini düşünürsek bu maçla beraber çıkış yakalamamız lazım ve bence olacak seyircisiz maç cezası alırsak o maçı da kazanıp sonraki deplasmandan da kayıpsız dönersek taraftarla takımın tekrar buluşması olur ve takım çok güzel bi rüzgar yakalar ben önümüzdeki 5 haftanın bu maça ve olası seyircisiz oynayacağımız maça bağlı olduğunu düşünüyorum 5te 5lik bi seri bence bizi şampiyon yapar bjk maçı bu serinin başlangıcı olur 4 gollü galibiyet bekliyorum :d

Fikstürümüz fenerle aynı..onların oynadığıyla 2 hafta sonra biz oynuyoruz..aslında bizim için dezavantaj..fb galip geldikçe takımlar bizim maça daha çok asılıyor..

Bir de fbyi takip ediyoruz dedik,medyada o kadar takip ediyorum,hiç bir yorumcu bu duruma henüz dikkat çekmedi..:)yok fenerin fikstürü yok Trabzonun fikstürü..ikisi de aynı ulan işte..

Barış Kaptanoğlu
01.03.2011, 16:43
ne yapıp edip bu maçtan 3 puan almamız lazım

magicyattara
01.03.2011, 16:46
Almamız lazım da bjk de her sene klasik toparlanmasını bizim maçta yapar..kupayı boşlamışlar..tüm ağırlığı bizim maça vermişler..bunlar bu kafayla kupayı da kaybedecekler..benden söylemesi..

zafer6161
01.03.2011, 16:46
TRABZONSPOR'lu, BJK'li, GS'li ve bütün Anadolu takımları fenerli federasyonu ve buna çanak tutan digiturk'u protesto amaçlı TAKSİM MEYDANI'nda 06,03,2011 pazar günü saat 14.00'de toplanıyoruz.

Haklı iken haksız duruma düşmemek için taşkınlık, saldır, vurma, kırma gibi olaylara izin vermeyelim. Olay çıkartacak olanları emniyet güçlerine teslim edelim.

Bu futbolla FB Şampiyon olacaksa taraflı Digitürkü iptal edicem! grubuna katılalım.

Tepkimizi koyalım dostlar. @Bize Her Yer TRABZON

bu haber gerçekmi ???

magicyattara
01.03.2011, 16:53
Zaten hangi sene fenerle çekişsek bu bjk yatar fenere..bizi de bir şekilde yener..bakın göreceksiniz Şuster efendi laf attığı 60'lı yılların futbolunu oynatacak bizim maçta..kapanacaklar ve kontratak oynayacaklar..
Kupa finalinde de kaybetmemek için aynı futbolu oynayacaklardır..inşallah bu kısır döngüyü kırarız bu yıl..Rüştü'de ballandı sağolsun..bizi gören ölü canlanıyor anasını satıyım..

bilgehan83
01.03.2011, 16:55
onur
serkan giray glowacki cale
colman selçuk piotr

burak pawel jaja

Ilelioglu
01.03.2011, 16:56
TRABZONSPOR'lu, BJK'li, GS'li ve bütün Anadolu takımları fenerli federasyonu ve buna çanak tutan digiturk'u protesto amaçlı TAKSİM MEYDANI'nda 06,03,2011 pazar günü saat 14.00'de toplanıyoruz.

Haklı iken haksız duruma düşmemek için taşkınlık, saldır, vurma, kırma gibi olaylara izin vermeyelim. Olay çıkartacak olanları emniyet güçlerine teslim edelim.

Bu futbolla FB Şampiyon olacaksa taraflı Digitürkü iptal edicem! grubuna katılalım.

Tepkimizi koyalım dostlar. @Bize Her Yer TRABZON

bu haber gerçekmi ???

Sanmiyorum ama iyi olurdu...:cool:

MaDDoX_61
01.03.2011, 16:58
bizim bizden başka dostumuz yok olamaz da.bütün programlar bizim alehimize konuşuyor çünkü biz şampiyon olursak arkasının geleceğini düşünüyorlar

hami08
01.03.2011, 17:05
Bence beşiktaşın o ilk 15-20 dakika baskılı oynayacağı dönemi ayağa paslarımızla kırarsak kazanırız.Bizim sorunumuz bu, fenere de bu şekilde kaybettik fenerin ilk dakikalardaki baskılı ve sert oyununa karşı koyamadık ve golü de yeyince yenilgi kaçınılmaz oldu.Eğer inönüdeki türkiye kupası maçının ilk yarısındaki gibi pısırık değil de ikinci yarısı gibi dikine ve her zaman ki pas trafiğimizle yaparak oynarsak kazanırız.Böyle oynayınca yedek takımımızın bile beşiktaşı ne hallere düşürebildiğini gördük ki selçuklu,buraklı,jajalı as takımımız da çok rahat gol bulucaktır beşiktaşa karşı.

Erbay
01.03.2011, 17:10
En önemli özelliğimiz topa sahip olma ve takım oyunuydu. İlk yarıdaki ve ikinci yarıdaki maçlarda bakarsak aradaki fark ortaya çıkıyor.

İkinci Yarıdaki Bazı Maçlar

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 52 - Kayserispor:% 48
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 55 - Manisaspor:% 45
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 50 - Sivasspor:% 50
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 60 - Antalyaspor:% 40
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 53 - Fenerbahçe:% 47
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 44 - Beşiktaş:% 56

İlk Yarıdaki Bazı Maçlar

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 67 - Gençlerbirliği:% 33
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 57 - Konyaspor:% 43
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 56 - Galatasaray:% 44
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 61 - Bursaspor:% 39
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 59 - Eskişehirspor:% 41

Ilelioglu
01.03.2011, 17:29
Kayseri'nin yaptigini Besiktas'dan da bekliyorum. (kastim Fenere karsi baska bize karsi baska Futbol)

Ilk yarim saat Besiktas'in full baskisi olacaktir, bunu hepimiz biliyoruz, ayaginda top tutabilen elemanlara ihtiyacimiz var demektir bu.

Yani bir Cale'nin bir Umut'un maci degil kesinlikle.

Bu mac icin ideal on birim...

-----------------------Onur----------------------

Serkan------Egemen(Giray)----Glowacki-------Piotr

--------Selcuk-------Ceyhun(Mehmet)---Colman---

-----------------------Jaja-----------------------

---------Burak---------------------------Pawel---

Tabi böyle oynarsak Burak ile Pawel beklere yeri geldiginde yardimci olmalari gerekir ayni sekilde Selcuk ile Colman'nin da.

Futbolculara gelince...

Egemen konusunda o kadar emin degilim, cünkü tekrar sakatlanmasindan korkuyorum.

Ayrica Mehmet Cakir'in Ceyhun'dan ayaginda daha iyi top tutabilecegini düsünüyorum.
Son maclarda Ceyhun kötü degil, oynadikca daha iyiye gidiyor gibime geldi. Bilemiyorum yani.

Cale'nin yerine Piotr, Serkan'nin Kayseri macinda yaptigi hatalari yapmayacagni düsünüyorum.

Ileride Pawel ne kadar top tutabilir bilemiyorum acikcasi ama Umut'un hic tutamayacagindan eminim.

Diger isimler zaten herzamnki gibi.

Insallah kazanip yolumuza devam ederiz.

;):)

sanatik
01.03.2011, 17:31
bayern münich - dortmund macini izleyen oldumu ?

dortmund münichi kendi evinde nasil dize getirdi. Durarak top oynayarakmi yoksa aninda tehlikeli olarakmi. Feneri bizde evinde yenip bitirebilirdik. Besiktas macinda daha iyi olacagimiza inaniyorum ama henüz oynadigimiz futbolu yeterli görmüyorum. Kayseriye karsi oynadigimiz orta saha ile defans ile tarhi fark bile yiyebiliriz. Istanbulda dogru dürüst gol atamama durumunuda eklersek. Umarim dortmund gibi tam tersi olur ve besiktasini bizi ilk yarim saat icinde ezecegine biz onlari ezeriz. Sampiyon olmak isteyen cikip oynar.

Ilelioglu
01.03.2011, 17:33
En önemli özelliğimiz topa sahip olma ve takım oyunuydu. İlk yarıdaki ve ikinci yarıdaki maçlarda bakarsak aradaki fark ortaya çıkıyor.

İlk Yarıdaki Bazı Maçlar

Demekki en büyük kaybi Antalya macinda yaptik...:)

2 puan yani 53 puanda olmamiz gerekirdi.

okg_53
01.03.2011, 17:37
Tam bjk maçının, taktiksel ve mental manada maçın adamı olacak iki oyuncu yok (Engin ve Egemen)

Ah ulan ahhh...

magicyattara
01.03.2011, 17:45
Egemen oynamayacak mı..

Ali YİĞİT
01.03.2011, 17:46
Tam bjk maçının, taktiksel ve mental manada maçın adamı olacak iki oyuncu yok (Engin ve Egemen)

Ah ulan ahhh...

Beni düşündüren de bu ya :(

trabzonlux61x
01.03.2011, 17:46
Egemen niyeyok? baslamis yine antremanlara tek eksigimiz Engin BAytar

Ilelioglu
01.03.2011, 17:49
Egemen oynamayacak mı..

Beni düşündüren de bu ya :(

Egemen Kayseri macindan önce baslamisti takimla birlikte antremanlara cikmaya, yani bu macta eger Hoca görev verirse forma giyebilecek.

Engin Baytar sakat...:(

okg_53
01.03.2011, 17:50

Fb maçındaki olay tekrarlanır diye oynatmayacaklar diye tahmin ediyorum.

Benimki sadece tahmin, Keşke oynasa ...

magicyattara
01.03.2011, 17:52
Fb maçındaki olay tekrarlanır diye oynatmayacaklar diye tahmin ediyorum.

Benimki sadece tahmin, Keşke oynasa ...

Eğer çekinerek oynayacaksa hiç oynamasın daha iyi..ama iyileştiyse oynamalı..

Cem Zırıh
01.03.2011, 18:09

-----------------Selcuk------Colman------------

--Burak----------------Jaja-----------------Umut

----------------------Pawel---------------------

Besiktas 11'im :)

Mesut
01.03.2011, 18:52

----ceyhun----
-selçuk-colman
bu 3lüden şaşma böyle deplasmanda bu maçda beraberlik iyi sonuç kim ne derse desın.
Onur,Serkan,Cale,Egemen,Giray,Ceyhun,Selçuk,Colman ,Burak,Jaja,Umut

Emirhan Uludüz
01.03.2011, 18:53

İlk Yarıdaki Bazı Maçlar

Neden aynı haftadaki maçları koymadın. Asıl farkı oradan anlarız.

İlk dönem 6 haftada 11, ikinci dönem 6 haftada 9 puan kazandık. Çok mu fark var? Takım tekrardan seri yakalayacak bence..

İlk yarı ve ikinci yarıdaki ilk 6 maçı koyarsan daha yararlı olur.

mit_o
01.03.2011, 18:54

güzel kadro keşke şenol hoca denese bu sistemi madem umutsuz olmuyor diyorlar bari sol açık da oynayıp ileriye koşup da katkısı olsun !!!

Faruk UYSAL
01.03.2011, 19:03
Ligin ilk devresi sonunda o kadar muazzam bir avantaj elde etmişiz ki, ikinci devrenin neredeyse ortalarına kadar düşe kalka gitmemize rağmen hâlâ zirvede sayılırız.
Ah şu bjk maçını bir alabilsek!..
Birçok açıdan tam zamanı!

SEDAT
01.03.2011, 19:06
Zaten hangi sene fenerle çekişsek bu bjk yatar fenere..bizi de bir şekilde yener..bakın göreceksiniz Şuster efendi laf attığı 60'lı yılların futbolunu oynatacak bizim maçta..kapanacaklar ve kontratak oynayacaklar..
Kupa finalinde de kaybetmemek için aynı futbolu oynayacaklardır..inşallah bu kısır döngüyü kırarız bu yıl..Rüştü'de ballandı sağolsun..bizi gören ölü canlanıyor anasını satıyım..

- Aynen abi , hatırlıyorum yine febeyle çekişirken 3-0 yenilmişlerdi , bu bck satışçıların kralıdır , duruşları ise uydurma bir masaldır.
- Maça gelince işimiz çok ama çok zor ...

POYRAZ
01.03.2011, 19:07
Puan kayiplarinin telafisinin zorlastigi haftalara yavas yavas giriyoruz.
Istanbul'da kargalari yenip bu viraji dönecegiz Insallah.

mit_o
01.03.2011, 19:07
Şu kadroyla çıkalım maça.Eğer kaybedersek kaderimizede razı oluruz artık.Çünkü eldeki malzemeden çıkacak en iyi kadro bence

http://www.footballuser.com/Formations/2011/03/74227_Trabzonspor.jpg

Kesinlikle bana göre de 10 numara kadro ;)
Ama gel gelelim şenol hocanın sol bekte ki cale ve forvette ki umut takıntısına !
Not : Yattara yerine Mehmet Çakır da oynayabilir mesela ;)

Fatih
01.03.2011, 19:11
Galibiyet reçetesi

1-Serkan ve Cale'nin kademesine girilecek mümkün olduğunca kanatlar çift kişi savunulacak
2-Orta alan kalabalık tutulacak Guti yakın marke edilip pas dağıtması önlenecek
3-Defansın arkasına toplar atılacak Sivok ve Toraman'ın dengesi bozulacak

mit_o
01.03.2011, 19:13
Valla bu bjk'nin bizden beter defansta göbekte ki oyuncularıyla avlayamazsak şampiyonluk bir daha ki bahara kalır çok açık söylüyorum !

SEDAT
01.03.2011, 19:14
- Hala kadroya Yattara'yı yazan arkadaşlar var , şov maçları kalmadı artık , o çalımları yiyenlerde futbolu bıraktı malesef...

h@msi61
01.03.2011, 19:15
Selcuk-Colman-Ceyhun uclusuyle maca baslamaliyiz...

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 19:18
ceyhun oynamasin gerisi bos.Kayseri Macinda gördük ceyhunu,gerci sahada hic görmedik ;D

GULER
01.03.2011, 19:21
Evet ne yazik ki sezonun en kritik maci haline geldi bizim acimizdan. Bu macta olasi puan kayiplari sampiyonlugu ciddi sekilde zora sokabilir. Ama yinede takimimiza ve hocamiza guveniyorum.

okg_53
01.03.2011, 19:22
Okg_53 Beşiktaş Analizi …

Beşiktaş, teknik direktör yetersizliği ve kaliteli oyuncularının takım ruhuna sahip olamamanın sıkıntısını sezon başından beri yaşadı. Ve bu sıkıntı sezon sonuna kadar bitmeyecek gibi duruyor.

Şahsi düşünceme göre, Beşiktaş bizim maçta sezonun en önemli maçını oynayacak. Çünkü bu tip oyunculardan kurulu takımlar, kendilerini taraftarlarına affettirebilmek için, hiç yapamadıkları takım oyununu bile, birde bakarsınız bir maçta yapar. Buna kimse şaşırmasın. Nitekim fb maçında bunun sinyallerini verdiler. Bu yüzden bu maç Kayseri maçının benzeri hatta daha zoru olabilir. Her skora kendimizi hazır tutmamız gerekiyor.

Beşiktaş sahasında ligde şuan kadar 12 maçta, 5 galibiyet, 4 beraberlik, 3 mağlubiyet almış. İnönüde 23 gol atıp, 17 gol yemişler. İçerde yedikler bu 17 gol için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Ligin dibindeki defansif futbol oynayan Konyaspor bile kendi evinde 17 gol yemiş. Ve işin ilginci Beşiktaş, ligde evinde en çok gol yiyen 3. takım durumunda.
Toplamda ise, 23 maçta, 10 galibiyet, 5 beraberlik, 8 mağlubiyet almış. Attıkları 36 gole, 27 golle cevap vermişler. 35 puanla ligin 6. sırasında bulunuyorlar.

Maç Bilgileri

Beşiktaş’ta Nihat, Ersan sakat. Ferrari cezalı.
Quaresma’nın sakatlığının ciddi olmadığı söylendi ve Ernst’in bizim maça yetişebileceği söylendi.

Muhtemel Dizilimleri; Ligin başında 4-1-2-2 sistemiyle oynayan Beşiktaş. Baktıki olacak gibi değil 4-2-3-1 sistemine dönüş yaptı.

----------------------------Rüştü Reçber----------------------------
Ekrem Dağ-----Thomas Sivok------İbrahim Toraman-----İsmail Köybaşı
---------------------Necip Uysal----Fabian Ernst--------------------
Ricardo Quaresma---------------Guti-----------------Simao Sabrosa
-------------------------------Bobo--------------------------------

Not = Ernst tam olarak iyileşmemiş ise, yerine Aurelio veya Fernandes oynayacaktır.

Beşiktaş’ın artıları ;

En büyük artıları, ligde her iki kanadıda etkili kullanabilen 2-3 takımdan biri olmaları. Zaten kazanırlarsa bu özellikleri sayesinde kazanırlar.
Solda Simao-İsmail ikilisi, formu düşüşe geçen Serkan’ı ,
Sağda Quaresma-Ekrem ikilisi ise üstüne gelindiğinde büyük hatalara sebebiyet veren ve Cale’yi çok zorlayacaklardır.
Sadece bu iki Portekizli oyuncunun yetenekleri değil, arkalarındaki beklerinde hücum gücü hayli fazla ve formdalar.

Ortasahadaki oyuncular, Ernst ve Necip çok koşan, mücadele eden, yorulmayan ve oyun kurma yeteneğine sahip olan oyuncular. Bu özellikleri sayesinde, ileri dörtlünün takım savunmasına verdiği zararı en aza indirebiliyorlar.

Tam bu maçın adamı olacak iki en önemli oyuncu ; Engin ve Egemen’in olmayışı Beşiktaş için büyük avantaj.
Egemen, Beşiktaş maçının gününe kadar, takımla birlikte 6-7 gün çalışmış olacak. Bilmiyorum oynatırlarmı.

Beşiktaş’ın eksileri ;

Ligin en ektili kanatlarına sahip Beşiktaş. Aynı zamanda ligin en kötü takım savunması yapan takımlarından .
İleri dörtlünün savunmaya katkısı sıfır. Ayrıca, rakibe de hiç pres yapmıyorlar.

Stoperleri Sivok ve İbrahim, hem hava topu etkinliğinde zayıflar, hem de hızlı forvet elemanlarına karşı etkisizler. Bizi galip getirirse, rakibin bu zafiyeti galip getirir.

Ekrem ve İsmail, hızlı kanat oyuncularını arkaya kaçırabiliyor. (ne yazıkki bu işi yapacak oyuncularımız ilk 11 de yok)

Ayrıca takımımız Beşiktaş’a karşı boy ortalamasında da üstün durumda.

Özet; İki takımın dizilimlerine, oyuncu profillerine, taktik yapılarına, mental durumlarına baktığımız zaman, şartların eşit olduğunu görüyoruz.
Onlar Kanatlardan delmeye çalışacak, biz ilse ortadan delmeye. Bu belli. Kim rakibinin saldıracağı bölgeyi iyi müdafa ederse o kazanacak.

Benim umduğum dizilim ;

--------Ceyhun----Selçuk---------
--------------Colman--------------
---Burak-------Umut-------Jaja----

Jaja’nın sol forvet oynayacak teknik ve fiziksel donanımları var. Ama biliyorum Hoca Jaja’yı solda değilde ortada oynatacak. Yada onu sol forvet oynatmıyorsan, Kes üçünden birini koy Yattara’ yı . Yoksa rakibin bekleri elini konunu sallayarak hep bizim yarısahada oynarlar.
Rakip Kanat ataklarını savuşturmanın iki yolu vardır; 1- Orta alanda 3 tane defansif oyuncu oynatmak.(kademe anlayışı sistemi) , 2- Kendi takımının kanatlarında, hücum kanat oyuncuları oynatmak. Hangisini yapılacağı Şenol hocamızın elinde.

Sonra Serkan niye oyundan düşüyor, Cale niye oyundan düşüyor diye düşünüp dururuz.

Bu maç üç ihtimalli. Hatta baktığımız zaman ne yazikki kaybetmeye bir adım daha yakın olan taraf biziz.
Bu yüzden bu maçtan gelecek mağlubiyete kafayı fazla takmamak gerekiyor camia olarak. Çünkü arkasından bizim ve fb nin öyle bir fikstürü geliyorki, tüm roller değişir merak etmeyin. Bu maçta alınacak bile 1 puan yeterlidir. Şunuda söyleyeyim, bu maçtan alınacak üç puan, içerde sürpriz şekilde kaybettiğimiz A.Gücü ve Antalya maçlarını fazlasıyla telafi eder.

Analize hafta içi ilaveler olacak. Allah yardımcımız olsun. Saygılar …

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 19:23
okg_53

Necip cezali

okg_53
01.03.2011, 19:31
okg_53

Necip cezali

Antalya maçının son dakikalarında kasti olarak 2. sarı kartı gördüğü için.

Cezasını Antep B.B. kupa maçında çekecek.

Bizim maça 3 sarı kartla, sınırda başlayacak kardeşim .

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 19:38
Antalya maçının son dakikalarında kasti olarak 2. sarı kartı gördüğü için.

Cezasını Antep B.B. kupa maçında çekecek.

Bizim maça 3 sarı kartla, sınırda başlayacak kardeşim .
Abi böyle sacma sapan seyler sadece Bizim Ligimizde olur zaten.Ligde Kirmizi Kart görüp Kupada cezali olmak da ne.Ve Ikili Averaj diye bisey de yok Avrupada veya Kupada Grup Maclar

zaferyıldız
01.03.2011, 19:44
istanbul basını da anladı trabzon hala yıkılmadı ...asıl eşik bjk maçı

onu kazanırsak tutamazlar bizi ..5-6 hafta gider giderse de o iş biter ...şampiyon ts

aslında 2 hafta önce bjk ,bizim maça asılmaz diyordum,,ama gelinen nokta öyle değil .hafta sonu akıllı oyunla kazanmamız lazım, sadece hırsla olacak maç değil...bu da akıllı ilk 11 le başlar....şenol hocamızın kupadaki 11 ini eleştirmedik ..hatta doğru bulduk marjinal bir karardı aslında şenol güneş için o rotasyon...şimdi biraz kaderin de artık onunla olmasını dileyerek şenol hocadan o günün şartlarında doğru diyeceğimiz ilk 11 i ve sonraki müdahaleleri bekliyorum...bu gerçekten takımı taraftarı ve dost düşman herkesi ts herşeyiyle hakediyor çizgisine tekrar tam olarak sokar,, asıl bizim başarabiliriz güvenimiz yerine gelir...

Trabzon-Spor-61
01.03.2011, 19:48

abiler yapmayin etmeyin ya, Umut orta sahada oynayacak adammi?
Topu cok kötü kontrol eden ve topu ayaginda tutamayan forveti orta sahada oynatamazsiniz, 10 adamla oynayalim daha iyi...

muhtemelen ilk 11 söyle olusur:

-------------onur-----------
-serkan--egemen--glo--cale-
----selcuk------colman------
--Burak----Jaja---Piotr------
------------Umut-----------

Alper Calik
01.03.2011, 19:53
okg_53,
Sabırsızlıkla beklediğim maç analizin için teşekkürler.
Süper olmuş.
Eğer dediğin gibi Cale ve Serkan ı kanat önlemleri almadan yalnız bırakırsak korkuyorum facia olacak bizim için.
Bu maç öyle bir maç gibi HERŞEY OLABİLİR. Çok farklı mağlubiyet ve galibiyet, beraberlik, herşey mümkün.

Allah yardımcımız olsun.

Not: Israrla tekrarlıyorum. Sergen in dediği doğru çıkarsa Quaresma bizim maçta sakatlanabilir. Sergen arka adalede olan herhangi bir arızanın "hafifi olmaz" dedi. Birşey nüsederse 1-2 ay oynayamazsın dedi. Bizden fire vermeden beraberlik veya galibiyet alalım da nasıl olursa olsun.

reisoğlu61
01.03.2011, 20:02
serkan ve cale iyi oynarlarsa bu maci rahat aliriz

DNA-TS
01.03.2011, 20:03
yeni bişe daha öğrendim asbaşkan, bejeke kardeş kulübümüz demiş ne ara kardeş olduk haberim yok.

Hamza Yilmaz
01.03.2011, 20:04
ceyhun oynamasin gerisi bos.Kayseri Macinda gördük ceyhunu,gerci sahada hic görmedik ;D

Senin yorumlarin da bos... Sampiyonluk gitti hala yorum yapiyorsunu... Orta da Selcuk ve Ceyhun ikilisi mutlaka oynamali hele deplasmanlarda.... Hadi cik bakalim bjknin karsisina colman ve selcukla kac yiyeceksin

Serdar Dilekoğlu
01.03.2011, 20:04
yeni bişe daha öğrendim asbaşkan, bejeke kardeş kulübümüz demiş ne ara kardeş olduk haberim yok.
:):):):):):)

Samet Berber
01.03.2011, 20:06
Defansın durumunu düşündükçe umutsuz oluyorum ama onların defansı düşününce kendime geliyorum :) .

Serdar Dilekoğlu
01.03.2011, 20:06
Bende bir çok yorumumda Ceyhun mutlaka oynamamalı dedim şimdi benim yorumda boş.

Arkadaşlar adı üstünde yorumluyoruz.

Ama kimse kimsenin yorumu hakkında kızdıracak yorumda bulunmasın.

Ceyhun çok ağır ve kendini gelişteremeden kalan bir futbolcu.

Ben hiçbir faydasını görmüyorum

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 20:09
Senin yorumlarin da bos... Sampiyonluk gitti hala yorum yapiyorsunu... Orta da Selcuk ve Ceyhun ikilisi mutlaka oynamali hele deplasmanlarda.... Hadi cik bakalim bjknin karsisina colman ve selcukla kac yiyeceksin
he ya tabi tabi Ceyhunu kayseri Macinda gördük.Yürüyerek gectiler Orta Sahamizi.Tamam Cikalim ceyhunla guti ceyhuna 10 tane bacak arasi verip gecer.

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 20:14
Bende bir çok yorumumda Ceyhun mutlaka oynamamalı dedim şimdi benim yorumda boş.

Arkadaşlar adı üstünde yorumluyoruz.

Ama kimse kimsenin yorumu hakkında kızdıracak yorumda bulunmasın.

Ceyhun çok ağır ve kendini gelişteremeden kalan bir futbolcu.

Ben hiçbir faydasını görmüyorum
Abi Ceyhun mutlaka oynamali.Simdiye kadar bukadar Puani ceyhun ile topladik zaten.Mutlaka oynamali onsuz olmuyor.Cabuklugunu gectim attigi Paslar müthis:D.Allahim ya biz Baska Mac mi izliyoruz

Çakıroğlu İhsan
01.03.2011, 20:18
Son 3 haftada bizim maçlar için aklıma gelenler başıma geldi.
Bu hafta kazanacağız diye düşünüyorum.

Hamza Yilmaz
01.03.2011, 20:19
he ya tabi tabi Ceyhunu kayseri Macinda gördük.Yürüyerek gectiler Orta Sahamizi.Tamam Cikalim ceyhunla guti ceyhuna 10 tane bacak arasi verip gecer.

Ceyhun tek basina direndi orta sahada. Ee oda okadar anca yapabilior... Alan, Jaja, Burak ve Colmanin savunma katkisi sifir.... Colman da zaten overrated...Burda yine yaziorum.. Colman, Jaja, Alan veya Yattara ve buraki ayni anda oynatamassin....Oynatirsin kendi sahanda deplasmanda gol atmaya zorlanan bir takimdan bile 3 tane yersin

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 20:22
Ceyhun tek basina direndi orta sahada. Ee oda okadar anca yapabilior... Alan, Jaja, Burak ve Colmanin savunma katkisi sifir.... Colman da zaten overrated...Burda yine yaziorum.. Colman, Jaja, Alan veya Yattara ve buraki ayni anda oynatamassin....Oynatirsin kendi sahanda deplasmanda gol atmaya zorlanan bir takimdan bile 3 tane yersin
Haklisin Alanzinho,Burak ve Jaja defansa yardim etmiyorlar ama Colman Sahanin heryerinde.Colmani kimse büyütmüyor.
Colman zaten büyük Futbolcu:)

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2011, 20:22
son maçtaki futboldan sonra hiç inancım yok bu maçtan galip döneceğimize...

Mehmet Ç.
01.03.2011, 20:24
------------ 35 ------------
S30 --- Glo --- E16 --- P14
---- Selcuk --- Colman ----
B17 ------- JAJA ------ U10
----------- Pawel ----------

Benim sene sonuna kadarki kadrom

İlker ToSun
01.03.2011, 20:25
Şenol hoca tüm tabularını yıkıp Yattara'yı bu maç ilk 11 başlatmalıdır ancak hiç zannetmiyorum.

İlk 11 başlatıldığı takdirde bu maçtaki en etkili adamımız Yattara olacaktır. Eğer ilk 11 başlatmayacaksa sonradan da sokmasın Şenol hoca çünkü sonradan girince olmuyor.

Ayrıca Yattara istanbuldaki beşiktaş maçlarında hep çok iyi bir performans sergilemiştir. Bu işin psikolojik bir boyutu da vardır ne de olsa.

Cale-Umut yerlerini Brozeklere bırakmalıdır ama Şenol hocanın bunu da yapacağını zannetmiyorum.

Kör değneğini bellediği gibi aynı oyuncularla çıkacaktır mutlaka.

Allah işimizi rast getirsin ...

Serdar Dilekoğlu
01.03.2011, 20:25
Colman maçta sürekli Ceyhun'un yardımcı olmamasından yakınıyordu aslında.

Takımın en fazla koşan oyuncusudur Colman.

Öldürücü paslarını biraz daha fazlalaştırması gerekiyor.

Selçukta ortasaya gelince herşey bizim için güzel olacak.

.....
01.03.2011, 20:27
Onur

Serkan-Egemen(Giray)-Glowacki-Piotr

Yattara-Selçuk-Colman-Burak

jaja-Pawel

mk.esen35
01.03.2011, 20:30
umutsuz 11 istiyorum.ama olmayacağınıda biliyorum

Ali YİĞİT
01.03.2011, 20:36
Onur

Serkan-Egemen(Giray)-Glowacki-Piotr

Yattara-Selçuk-Colman-Burak

jaja-Pawel

İmzan ile kadron hiç yakışmıyor kardeşim :)

egeli
01.03.2011, 20:40
onur

barış glovacki egemen cale
ceyhun
serkan selçuk
burak jaja colman

İlker ToSun
01.03.2011, 20:49
onur

barış glovacki egemen cale
ceyhun
serkan selçuk
burak jaja colman

çok ziya doğanvari bir kadro yapısı olmuş :)

Beşiktaşın zayıf yanı defansı, güçlü yanı hücumu.

Bu kadroyla çıkmak demek topu mümkün olduğunca Beşiktaşın en kuvvetli olduğu bölgede tutmak demektir oysa biz topu rakip yarı sahada tutmalıyız mümkün olduğunca

magicyattara
01.03.2011, 20:56
Umut Bulutu kadroda gormek istemeyen arkadaslarin yorumlarini artik ciddiye almayacagim..futbolu bildiklerinden emin degilim..

Kamil Çakmak
01.03.2011, 20:56
Bu maçta mesele kadro falan değil başarıya ulaşmak adına. Biz, ilk yarıdaki gibi yürekli,iyi pas yapan pozisyonları değerlendiren bir takım olursak bu maçıda galibiyetle geçeriz.
Bizim güveneceğimiz ve beklentimiz olan tek unsur budur.
(Takımdaki eksiklikleride göz ardı etmiyorum tabi)

Özkan
01.03.2011, 20:58
Necip'e dikkat, Necip'i iyi savunmalıyız, aman çocuklar Necip'i döndürmeyin. Sayın Hasan Yener'e göre en önemli oyuncuları, hatta Maradona'dan sonra dünyayı teşrif eden en büyük oyuncu Necip'miş.

.....
01.03.2011, 20:58
İmzan ile kadron hiç yakışmıyor kardeşim :)

Umut dinlensin ikinci yarı girebilir oyuna.Tabi Şenol Hocamız ne yapacak bilemiyorum :)

.....
01.03.2011, 20:59
Umut suz oynamaya alışmadı takım. Ben kadroya Pawel i yazdım ama Şenol Hoca Umutla oynar.

Umut sahada olsaydı 3-3 iken belki 4 gelirdi.Tabi nasip kısmet işi ama ben Pawel i pek göremedim sahada.

Ali YİĞİT
01.03.2011, 21:00
Umut Bulutu kadroda gormek istemeyen arkadaslarin yorumlarini artik ciddiye almayacagim..futbolu bildiklerinden emin degilim..

yazını tam ters anladım.Az daha giydiriyodum sana renkdaş kusura bakma :D

İlker ToSun
01.03.2011, 21:06
Hasan Yener'in açıklamaları üzerine acaba Şenol hoca Necip'e adam markajı verir mi ? :)

Ceyhun yada Barış ile Necip'i kitlemeye çalışır mı :)

Trabzon34
01.03.2011, 21:07
Artık kalan tüm maçlar zzor.. Bumaç da zor.. Rakiplerimizin büyük kısmı bu maçta puan kaybımızı beklyor.. Hatta burdaki "umut" suz dostlar da kayıp beklentisinde.. :)
Kazanabileceğimizi düşünüyorum.. Zor tabii ki de ne kolay ki? Bakın arkadaşlar ilk devre şimdiye kadar oynadığımız maçlarda ikinci yarıda ikinci yarıda topladığımız puandan 2 puan fazla toplamıştık. Kayseri yi yenseydik aynı puanı toplamış olucaktık.. Yani umutsuz olucak bir durum yok.. İyi bir takım kurduk, uzun zaman sonra şampiyonluk havası var.. Bundan keyif almaya bakalım..
Umut konusu ise karışık.. Gol kaçırıyor ama takımın en çok koşan en çok mücadele edeni.. Savunmayı hücumda başlatıyor.. Savunmaları rahatsız ediyor ve orta sahadan gelenlere fırsat yaratıyor.. Ve açıkçası Şenol hocam ın Umut u kesiceğini sanmıyorum.. Ve dürüst olmak gerekirse ben de onu oynatırdım.. Yani Pawel de ne gördük ki "oynasın" diyoruz?.. Hiç birimizin Şenol Hocam dan daha iyibilmeyeceğini düşünüyorum..

fatsalıdeniz
01.03.2011, 21:08
mevcut durumdan bizi kurtaracak şey bjk galibiyetidir. Bizim burda gösterdiğimiz hırsı ve bağımlılığı futbolcular da gösterirse , son 6 maçın 6 sında da ( yendiğimiz de, yenildiğimiz de, berabere kaldığımız da da) gözümüzden akan yaş onlardan da akıyorsa , tercüman halil de var olan haksızlığa isyan onlar da da varsa kimin ilk onbir de oynayacağının hiç bir önemi yok. Bir arkadaş akılla kazanılır demiş eğer yürek yoksa akılda yetmez , şimdi artık sözün bittiği yerdeyiz. Dünyadaki var oluş nedenimiz ONUR lu ve GURUR lu duruşumuz ise şimdi bunu gösterme zamanıdır. Biz TRABZONSPOR ' u İstanbul düzenine başkaldırdığı Anadolunun cesur ve mert duruşunu gösterdiği için sevmedik mi şimdi sevgimizi boşa çıkarmayın çıkın ve bizi sevdiğinizi gösterin.

Ben seni ela göz sutün bacak için sevmedim,
Ateşin yanında barut, barutun yanın da ateş olasın diye,
Rakı sofralarında söyleşip , acı tütün içercesine sevdim.....

Ali YİĞİT
01.03.2011, 21:10
Okg_53 Beşiktaş Analizi …

Beşiktaş, teknik direktör yetersizliği ve kaliteli oyuncularının takım ruhuna sahip olamamanın sıkıntısını sezon başından beri yaşadı. Ve bu sıkıntı sezon sonuna kadar bitmeyecek gibi duruyor.

Şahsi düşünceme göre, Beşiktaş bizim maçta sezonun en önemli maçını oynayacak. Çünkü bu tip oyunculardan kurulu takımlar, kendilerini taraftarlarına affettirebilmek için, hiç yapamadıkları takım oyununu bile, birde bakarsınız bir maçta yapar. Buna kimse şaşırmasın. Nitekim fb maçında bunun sinyallerini verdiler. Bu yüzden bu maç Kayseri maçının benzeri hatta daha zoru olabilir. Her skora kendimizi hazır tutmamız gerekiyor.

Beşiktaş sahasında ligde şuan kadar 12 maçta, 5 galibiyet, 4 beraberlik, 3 mağlubiyet almış. İnönüde 23 gol atıp, 17 gol yemişler. İçerde yedikler bu 17 gol için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Ligin dibindeki defansif futbol oynayan Konyaspor bile kendi evinde 17 gol yemiş. Ve işin ilginci Beşiktaş, ligde evinde en çok gol yiyen 3. takım durumunda.
Toplamda ise, 23 maçta, 10 galibiyet, 5 beraberlik, 8 mağlubiyet almış. Attıkları 36 gole, 27 golle cevap vermişler. 35 puanla ligin 6. sırasında bulunuyorlar.

Maç Bilgileri

Beşiktaş’ta Nihat, Ersan sakat. Ferrari cezalı.
Quaresma’nın sakatlığının ciddi olmadığı söylendi ve Ernst’in bizim maça yetişebileceği söylendi.

Muhtemel Dizilimleri; Ligin başında 4-1-2-2 sistemiyle oynayan Beşiktaş. Baktıki olacak gibi değil 4-2-3-1 sistemine dönüş yaptı.

----------------------------Rüştü Reçber----------------------------
Ekrem Dağ-----Thomas Sivok------İbrahim Toraman-----İsmail Köybaşı
---------------------Necip Uysal----Fabian Ernst--------------------
Ricardo Quaresma---------------Guti-----------------Simao Sabrosa
-------------------------------Bobo--------------------------------

Not = Ernst tam olarak iyileşmemiş ise, yerine Aurelio veya Fernandes oynayacaktır.

Beşiktaş’ın artıları ;

En büyük artıları, ligde her iki kanadıda etkili kullanabilen 2-3 takımdan biri olmaları. Zaten kazanırlarsa bu özellikleri sayesinde kazanırlar.
Solda Simao-İsmail ikilisi, formu düşüşe geçen Serkan’ı ,
Sağda Quaresma-Ekrem ikilisi ise üstüne gelindiğinde büyük hatalara sebebiyet veren ve Cale’yi çok zorlayacaklardır.
Sadece bu iki Portekizli oyuncunun yetenekleri değil, arkalarındaki beklerinde hücum gücü hayli fazla ve formdalar.

Ortasahadaki oyuncular, Ernst ve Necip çok koşan, mücadele eden, yorulmayan ve oyun kurma yeteneğine sahip olan oyuncular. Bu özellikleri sayesinde, ileri dörtlünün takım savunmasına verdiği zararı en aza indirebiliyorlar.

Tam bu maçın adamı olacak iki en önemli oyuncu ; Engin ve Egemen’in olmayışı Beşiktaş için büyük avantaj.
Egemen, Beşiktaş maçının gününe kadar, takımla birlikte 6-7 gün çalışmış olacak. Bilmiyorum oynatırlarmı.

Beşiktaş’ın eksileri ;

Ligin en ektili kanatlarına sahip Beşiktaş. Aynı zamanda ligin en kötü takım savunması yapan takımlarından .
İleri dörtlünün savunmaya katkısı sıfır. Ayrıca, rakibe de hiç pres yapmıyorlar.

Stoperleri Sivok ve İbrahim, hem hava topu etkinliğinde zayıflar, hem de hızlı forvet elemanlarına karşı etkisizler. Bizi galip getirirse, rakibin bu zafiyeti galip getirir.

Ekrem ve İsmail, hızlı kanat oyuncularını arkaya kaçırabiliyor. (ne yazıkki bu işi yapacak oyuncularımız ilk 11 de yok)

Ayrıca takımımız Beşiktaş’a karşı boy ortalamasında da üstün durumda.

Özet; İki takımın dizilimlerine, oyuncu profillerine, taktik yapılarına, mental durumlarına baktığımız zaman, şartların eşit olduğunu görüyoruz.
Onlar Kanatlardan delmeye çalışacak, biz ilse ortadan delmeye. Bu belli. Kim rakibinin saldıracağı bölgeyi iyi müdafa ederse o kazanacak.

Benim umduğum dizilim ;

--------Ceyhun----Selçuk---------
--------------Colman--------------
---Burak-------Umut-------Jaja----

Jaja’nın sol forvet oynayacak teknik ve fiziksel donanımları var. Ama biliyorum Hoca Jaja’yı solda değilde ortada oynatacak. Yada onu sol forvet oynatmıyorsan, Kes üçünden birini koy Yattara’ yı . Yoksa rakibin bekleri elini konunu sallayarak hep bizim yarısahada oynarlar.
Rakip Kanat ataklarını savuşturmanın iki yolu vardır; 1- Orta alanda 3 tane defansif oyuncu oynatmak.(kademe anlayışı sistemi) , 2- Kendi takımının kanatlarında, hücum kanat oyuncuları oynatmak. Hangisini yapılacağı Şenol hocamızın elinde.

Sonra Serkan niye oyundan düşüyor, Cale niye oyundan düşüyor diye düşünüp dururuz.

Bu maç üç ihtimalli. Hatta baktığımız zaman ne yazikki kaybetmeye bir adım daha yakın olan taraf biziz.
Bu yüzden bu maçtan gelecek mağlubiyete kafayı fazla takmamak gerekiyor camia olarak. Çünkü arkasından bizim ve fb nin öyle bir fikstürü geliyorki, tüm roller değişir merak etmeyin. Bu maçta alınacak bile 1 puan yeterlidir. Şunuda söyleyeyim, bu maçtan alınacak üç puan, içerde sürpriz şekilde kaybettiğimiz A.Gücü ve Antalya maçlarını fazlasıyla telafi eder.

Analize hafta içi ilaveler olacak. Allah yardımcımız olsun. Saygılar …

Katılıyorum sana abicim.Şu maçtan lehimize çıkacak her türlü puana razıyım.Ayrıca yenilirsekte pek üzülmeyeceğim aslında şimdi böyle yazıyorum ama tabi ki çok üzüleceğim.
Neyse asıl söylemek istediğim şu Okg kardeş Hafta içi ilaveler yaptığın yeri koyu siyah ile belirtirsen daha güzel olur diye düşünüyorum.Çünkü aynı yazı üzerinden normal yazmaya devam edince neresini yeni ekledin anlayamıyoruz.Bu sefer geçmiş sayfalarda ki yorumunun salt haline geri dönüp aramak bulmak zahmetinde kalıyoruz.Bazen bulamıyoruz bazen iş yerinde oluyoruz öle detaylı arama şansımızda olmuyor.
o yüzden dediğim gibi yaptığın ilaveleri koyu siyah ile belirtirsen daha güzel olur düşüncesindeyim.
Senin bi fikrin var mıdır ya da bununla ilgili..

exelans_25
01.03.2011, 21:10
egemen oynuyor mu acaba

Mustafa Umut
01.03.2011, 21:16
--------------Onur-----------
-----------------------------
Serkan-Egemen-Glowacki-Cale
----------------(Giray)-(Piotr)
------Colman---Selçuk-------
Yattara-----Jaja--------Umut
----------------------(Pawel)
-----------Burak-------------

61karradeniz61
01.03.2011, 21:18
ben kodromuz bu sekilde olacagini düsünüyorum

--------------Onur-------------

Serkan--Giray (Glo)---Egemen---Piotr--

--------Selcuk--Colman---------

Burak--------Jaja--------Umut

------------Pawel-------------

apachi61
01.03.2011, 21:19

Ya onlarda senin yorumunu ciddiye almazsa?

magicyattara
01.03.2011, 21:22
Ya onlarda senin yorumunu ciddiye almazsa?

Mümkündür..

Alper Calik
01.03.2011, 21:26
Evet okg_53 kardeşimiz
İlaveleri siyah yaparsan daha iyi olur.
Hatta sürüm numarası bile verebilirsin

okg_53 Beşiktaş Maçı Analizi S 1.0

Şenol hoca çok cesurca hamleler yapamıyor. Tarzı değil. O yüzden Umut la oynayacak muhtemelen, çünkü ondan ne alabileceği hakkında bir fikri var. Pawel i deneyip kaybederse diye korkacaktır.

Şaşırt bizi Şeno hoca. Sen en iyisini bilirsin.

Allahım sen yanımızda ol yarabbi (Amin).

BÜYÜK TAKIMIN BÜYÜK TARAFTARLARI
TRABZONDAKİLER
TÜRKİYEDEKİLER
DÜNYADAKİLER
ÖTEKİ DÜNYADAKİLER

Hepimizin yüreği, Trabzonspor umuz için çarpıyor.

Sn. İLHAN ÖZMEN in dediği gibi:

"Bence şampiyon oluruz!
Olamaz mıyız?
Canları sağ olsun…

Çok güzel yazmışsınız.

robinhood61
01.03.2011, 21:27
egemen ve selçuk oynarsa zor da olsa yeneriz hatta son dakikalarda yeneriz gibime geliyor bu mesajı hatırlatacam ve beni tebrik edeceksiniz inşallah :)

federer61
01.03.2011, 21:30
Artık kalan tüm maçlar zzor.. Bumaç da zor.. Rakiplerimizin büyük kısmı bu maçta puan kaybımızı beklyor.. Hatta burdaki "umut" suz dostlar da kayıp beklentisinde.. :)
Kazanabileceğimizi düşünüyorum.. Zor tabii ki de ne kolay ki? Bakın arkadaşlar ilk devre şimdiye kadar oynadığımız maçlarda ikinci yarıda ikinci yarıda topladığımız puandan 2 puan fazla toplamıştık. Kayseri yi yenseydik aynı puanı toplamış olucaktık.. Yani umutsuz olucak bir durum yok.. İyi bir takım kurduk, uzun zaman sonra şampiyonluk havası var.. Bundan keyif almaya bakalım..
Umut konusu ise karışık.. Gol kaçırıyor ama takımın en çok koşan en çok mücadele edeni.. Savunmayı hücumda başlatıyor.. Savunmaları rahatsız ediyor ve orta sahadan gelenlere fırsat yaratıyor.. Ve açıkçası Şenol hocam ın Umut u kesiceğini sanmıyorum.. Ve dürüst olmak gerekirse ben de onu oynatırdım.. Yani Pawel de ne gördük ki "oynasın" diyoruz?.. Hiç birimizin Şenol Hocam dan daha iyibilmeyeceğini düşünüyorum..

Birşey görüldü ki alındı,alındıysa da bişeyler görelim artık...

federer61
01.03.2011, 21:33
mevcut durumdan bizi kurtaracak şey bjk galibiyetidir. Bizim burda gösterdiğimiz hırsı ve bağımlılığı futbolcular da gösterirse , son 6 maçın 6 sında da ( yendiğimiz de, yenildiğimiz de, berabere kaldığımız da da) gözümüzden akan yaş onlardan da akıyorsa , tercüman halil de var olan haksızlığa isyan onlar da da varsa kimin ilk onbir de oynayacağının hiç bir önemi yok. Bir arkadaş akılla kazanılır demiş eğer yürek yoksa akılda yetmez , şimdi artık sözün bittiği yerdeyiz. Dünyadaki var oluş nedenimiz ONUR lu ve GURUR lu duruşumuz ise şimdi bunu gösterme zamanıdır. Biz TRABZONSPOR ' u İstanbul düzenine başkaldırdığı Anadolunun cesur ve mert duruşunu gösterdiği için sevmedik mi şimdi sevgimizi boşa çıkarmayın çıkın ve bizi sevdiğinizi gösterin.

Renktaş önünde saygıyla eğiliyiyorum,ancak böyle özetlenebilirdi

Emirhan Yazıcı
01.03.2011, 21:43

Daha nedenir ki

Ama şöyle düşünüyorum Bu hafta adım gibi EMİNİM fenevliler Mutlaka puan kaybedicek Eğer bizde jimnastikçileri yenersek(Gerçi bütün takımlar biize canavar kesiliyor)7 hafta hiç puan kaybetmicez Bunada eminim fb ise gs ye yenilcek neden mi çünki Gs bu maça ayrı bir önemle çıkıcak

Yani anlıcanız Biz Şampiyonuz

Eto'o
01.03.2011, 21:46
egemen ve selçuk oynarsa zor da olsa yeneriz hatta son dakikalarda yeneriz gibime geliyor bu mesajı hatırlatacam ve beni tebrik edeceksiniz inşallah :) insallah insallah ilk ben olacam

Alper Calik
01.03.2011, 21:58
Onların sahaya çıkarken üzerlerindeki o "BORDO-MAVİ" formayı görünce vücut iklimimin kimyası değişiyor ..
Evet, bizim yarımız kadar sevip hissetseler, rahat yenerler

Alihan Ertürk
01.03.2011, 22:03
-------------------------Onur---------------------------
Serkan-----Mustafa------Glowacki(Egemen)---------Cale
---------------------Ceyhun---------------------------
-----------------Selçuk-----Colman--------------------
-------Jaja-------------Burak-------------------Umut(Pawel)

şeklinde çıkmamız gerektiğini düşünüyorum maça.

Mustafa Umut
01.03.2011, 22:08
-------------Onur------------
Serkan-Egemen-Glowacki-Cale
----------------(Giray)-(Piotr)
-----------Ceyhun-----------
-------Selçuk---Colman------
Burak--------------------Jaja
(Yattara)--------------------
------------Umut------------
-----------(Burak)-----------

Mesut
01.03.2011, 22:18
ceyhun-selçuk-colman 3lüsü deplasmanda şart.
avni akerde 2li oynanabilir

okg_53
01.03.2011, 22:19
Evet okg_53 kardeşimiz
İlaveleri siyah yaparsan daha iyi olur.
Hatta sürüm numarası bile verebilirsin

okg_53 Beşiktaş Maçı Analizi S 1.0

Şenol hoca çok cesurca hamleler yapamıyor. Tarzı değil. O yüzden Umut la oynayacak muhtemelen, çünkü ondan ne alabileceği hakkında bir fikri var. Pawel i deneyip kaybederse diye korkacaktır.

Şaşırt bizi Şeno hoca. Sen en iyisini bilirsin.

Allahım sen yanımızda ol yarabbi (Amin).

BÜYÜK TAKIMIN BÜYÜK TARAFTARLARI
TRABZONDAKİLER
TÜRKİYEDEKİLER
DÜNYADAKİLER
ÖTEKİ DÜNYADAKİLER

Hepimizin yüreği, Trabzonspor umuz için çarpıyor.

Sn. İLHAN ÖZMEN in dediği gibi:

"Bence şampiyon oluruz!
Olamaz mıyız?
Canları sağ olsun…

Çok güzel yazmışsınız.

Eyvallah abi :)

Tavsiyelerine uyacağım ...

Katılıyorum sana abicim.Şu maçtan lehimize çıkacak her türlü puana razıyım.Ayrıca yenilirsekte pek üzülmeyeceğim aslında şimdi böyle yazıyorum ama tabi ki çok üzüleceğim.
Neyse asıl söylemek istediğim şu Okg kardeş Hafta içi ilaveler yaptığın yeri koyu siyah ile belirtirsen daha güzel olur diye düşünüyorum.Çünkü aynı yazı üzerinden normal yazmaya devam edince neresini yeni ekledin anlayamıyoruz.Bu sefer geçmiş sayfalarda ki yorumunun salt haline geri dönüp aramak bulmak zahmetinde kalıyoruz.Bazen bulamıyoruz bazen iş yerinde oluyoruz öle detaylı arama şansımızda olmuyor.
o yüzden dediğim gibi yaptığın ilaveleri koyu siyah ile belirtirsen daha güzel olur düşüncesindeyim.
Senin bi fikrin var mıdır ya da bununla ilgili..

Tamamdır kardeş haklısın :) ...

inadına_Trabzon
01.03.2011, 22:46
Serkan grosicki ve amrabat karşısındaki performansını q7 karşısında da sergilerse şimdiden geçmiş olsun. Kanatlarda teke tek kalınmamalı,yardıma gelinmeli.Bu yüzden kalabalık dirençli orta saha olmalı.

onur

serkan egemen glowacki cale

barış selçuk ceyhun colman

----jaja---Burak----

Serdar Dilekoğlu
01.03.2011, 22:46
Şu maçın detayları belli olsa da kendimizi ona göre ayarlasak.

TheCrow
01.03.2011, 22:47
Aslında mantıken bjknın antalyaya yenilip iyice dağılması işimize gelirdi. Ancak şöyle de enteresan bir durum var, bu bjk ne zaman çok kötü giderse hep biz imdadına yetişiyoruz, bizi yenip düzlüğe çıkıyorlar, iyi gittikleri zaman da yine bize yenilip düşüşe geçiyorlar. Öyle hatırlıyorum hep. O yüzden biraz rahatım, bjknın son çaresi biz olmayalım, öyle böyle ligi tamamlamaya çalışan bir takım halinde karşımıza çıkacaklar, normal şartlarda maçı kazanmamız lazım. Egemen oynarsa rahat kazanmamız lazım.

Bordo_MaviM_61
01.03.2011, 23:15
- Jaja'sız maçlardaki ve Jaja'lı maçlardaki puanları merak ediyorum. Aslında bu da tam bir ölçü değil zira İst.Belediye maçında tribündeydim ve tel tel dökülen Jajanın olduğu maçı 3 puanla bitirdik. Karabük maçı da son dakikalarda kendi kalesine golle kopan bir maçtı. Velhasıl Jaja'nın Bursa maçında direkt olarak bize 3 puan getirdiğini düşünüyorum tek başına.
- Rakibi geçebilen dikine oynayabilen delen Jaja dan başka bir adam da aklıma gelmiyor. Ama inanılmaz disiplinsiz ve kopuk kopuk oynuyor. Tribünde delirmiştim belediye maçında onun vurdumduymazlığını görünce. 2. Dakikada gol atıyor öyle garip seviniyor ki sanırsınız maç bitmiş almışız maçı.
- Bence Şenol hoca da bu durumun farkında. Yani ne Jajasız olabiliriz tam olarak ne de Jajalı. Jajalı takımın futbolunda büyük düşüş vardı ama formdaydık bir şekilde 3 puanları topladık. Takım oyunu ayağa pas olarak takılıyoruz.
- Şu da bir gerçek ki Jaja'nın gününde olduğu bir maçta bile onun futbol zekasına harika paslarına akıl erdirip tamamlayabilecek bir forvetimiz yok. Mesela Şota gibi Baros gibi hatta Teo gibi akıllı, kurnaz, sezgileri güçlü, hızlı ve son vuruş usta bir forvetimiz olsaydı Jaja tadından yenmezdi.
- Jaja bazı maçlarda maçın gidişine göre ikinci yarı oyuna alınabilir. Böylece takımımızın kırılgan yapısı eski çevikliğine kavuşabilir ve ikinci yarı yorulan rakibe Jaja yumruğu vurulabilir.
- Kayseri maçında yediğimiz goller -aslında hiç farkında olmasakta- Selçuğun ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu ortaya koyuyor. Egemenin yokluğunu bile çoğu zaman Selçuğun defansa yardımları daha az hissettiriyordu ve Colmanı da tamamlıyordu Selçuk.
- Birileri fikstür avantajından bahsediyor önümüz açılacak diyor ama Fenerin bu hafta oynadığı takımla biz iki hafta sonra oynuyoruz farkeden çok bir şey yok aslında. Ben fikstür avantajına inanmıyorum kusura bakmayın. Bununla beraber Fenerin düşüşe geçeceğini düşünüyorum ben de.
- Bir de bizim hamlelerimiz maçın gidişatına göre pek değişmiyor. Mesela biliyorum ki

Onur-cale-serkan-glo-egemen(giray-yumlu) selçuk- colman- ceyhun-burak-jaja-umut onbiriyle başlarız. Skor berabereyse ya da gerideysek 60 larda alanzinho-yattara oyuna girer. öndeysek giray girer. Yani ilk yarıdaki gibi olmayışımızın bir sebebi de oyun yapımız hatta oyuna hamlelerimiz ezberlendi.

- Bazen ezber bozucu hamleler yapmamız lazım. Paweli oynatmak gibi, Jajayı sola çekmek gibi ve hatta Burakı en uca almak gibi SERKANI ORTA SAHAYA ÇEKMEK GİBİ.

Kimse kızmasın bunlar benim sadece şahsi görüşlerim. İlk defa analiz seviyesinde yorum yapıyorum hatalar olduysa affola. Bu arada Jaja yı çok seviyorum ama takıma faydası açısından değerlendiriyorum.

Alper Calik
01.03.2011, 23:24
Çok iyi yorumlamışsınız.

İlk 11 imiz tam kapasite oluyor ligin 2. yarısı itibariyle

Sizin yorumunuzu okurken aklıma geldi, düşünün bir maçta ilk yarı bitmiş, berabere veya öndeyiz, 2. yarıya JAJA yı oyuna alarak başlıyoruz !
Rakip takımlar iyice sinmez mi? Çok daha zor gelirler üzerimize.
Ya da 2. yarıya formda ALAN, Brozek ile başlıyoruz.

Maalesef biz bu aralar 2. yarı bazen oyuncu değiştiriyoruz, o da rakibi sindirip korkutacak birisi olamıyor.

Tüm kadroyu iyi kullanamıyoruz.

Oysa ligin ilk devresinde, tempo yapardık ve yorulan kişileri çıkarıp, tazeleri ile değiştirip, tempoyu düşürmeden devam ederdik. Hatta70 dk dan sonra asıl öldürücü tempomuzu yapardık. Bu da etkili oyuncu değişiklikleri ile olur idi.

Mustafa Hazıroğlu
01.03.2011, 23:27
Egemen iyileştimi ?

Ilelioglu
01.03.2011, 23:29
Şu kadroyla çıkalım maça.Eğer kaybedersek kaderimizede razı oluruz artık.Çünkü eldeki malzemeden çıkacak en iyi kadro bence

http://www.footballuser.com/Formations/2011/03/74227_Trabzonspor.jpg

Böyle cikarsak kaybederiz, zaten Yattara'nin baskiya karsi ne kadar dayanikli(!) oldugunu biliyoruz.

Bordo_MaviM_61
01.03.2011, 23:29
Ben de bu yönde düşünüyorum. Mesela Kayseriye iç sahada uygulanacak stratejiyle Bjkye deplasmanda uygulanacak strateji aynı olabilir mi?

Maçlara tek tek bakıyoruz deniyor ya işte aynen öyle. Ben demiyorum ki her hafta takımın onbiriyle oynayalım. Ama bazı maçlarda bazı ezber bozan hamleler taktikler oyuncu değişiklikleri yapmalıyız bence. Belki Şenol hoca Kayseri maçında bunu yapmak istedi ama alanla jajanın ilk onbirde yanyana başlaması hele ayağa iyi pas yapan Selçuk yokken Ege yokken çok kötü oldu.

61mehmet61
01.03.2011, 23:30
aha buraya yazıyorum bu maç bizim en kolay maçımız olacak. İbrahim Toramana güveniyorum.

Ilelioglu
01.03.2011, 23:31
Galibiyet reçetesi

1-Serkan ve Cale'nin kademesine girilecek mümkün olduğunca kanatlar çift kişi savunulacak
2-Orta alan kalabalık tutulacak Guti yakın marke edilip pas dağıtması önlenecek
3-Defansın arkasına toplar atılacak Sivok ve Toraman'ın dengesi bozulacak

Yani söyle....

------------------------Onur------------------------

Serkan--------Egemen(Giray)----Glowacki---------Cale

--------Selcuk---------Ceyhun--------Colman--------

Burak--------------------------------------------Piotr

-----------------------Pawel(Umut)------------------

Baktik olmuyor Jaja, Alan, Yattara gibi oyuncular yedekte olacaklar.

Samet Berber
01.03.2011, 23:32
Egemen'in durumu bence kilit nokta .

Oynarsa kazanırız , çok net .

Mesut
01.03.2011, 23:34
jajasız olmaz pozisyona giremeyiz yahu :)

Ilelioglu
01.03.2011, 23:38

Bize karsi degisir bu.

;)

Ilelioglu
01.03.2011, 23:41
Egemen'in durumu bence kilit nokta .

Oynarsa kazanırız , çok net .

Hicte öyle degil bence.

Eger macin basindan sonuna kadar pres yaparak oynarsak ve
biraz olsun ayagimizda top tutabilirsek iste o zaman kazanan
biz oluruz yoksa Egemen'de oynasa Engin'de oynasa farketmez
yani en fazla beraberlik olur.

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 23:42
Jajayla mi olmuyor? ;D

Ilelioglu
01.03.2011, 23:43
jajasız olmaz pozisyona giremeyiz yahu :)

Pozisyona girmeden de kazanbiliriz. Duran toplar, Besiktas'in yapacagi hatalari iyi degerlendrimek, vs...

Önemli olan kazanmak Jaja'nin oynamasi degil.

Bordo_MaviM_61
01.03.2011, 23:45
Mesut renktaş işte kilitlendik. Ne tam Jajasız oluyor ne de tam Jajayla oluyor. Kafam o konuda çok karışık. O kadar önemli maçlarda laubali topuk pasları, oyun düşmeler, top kayıpları, top kaybı sonrası pres yapmaması, umursamaz duruşu, takımın direncini düşürmesi bir yana oyunu okuması, ince pasları, topla birlikte çok hızlı adam geçişi dikine oynaması, sağlam şutları bir yana.

İki ucu keskin bıçak Jaja. Ama kusura bakmayın Jaja benim beklediğim katkıyı gösteremedi şu ana kadar takıma. Ya da Jaja çok ciddiye alarak oynamıyor. Çünkü Jaja öyle bir adam ki; istese bir çok süper lig takımını tek başına al aşağı edebilir. Ben bunu sadece Bursa maçında gördüm. Takıma liderlik yapsa sorumluluk alsa alex gibi çok koşmasına da gerek yok preste yapmasın. Ama Jaja şu ana kadar bu misyonu yüklenmedi ya da fenerli oyuncuların alexe olan saygıları ya da onun bu misyonunu kabul edişleri(hatta hiç istemese bile aykut kocaman bile kabul etmiş durumda) bizim takımda şu an yok.

FC-ST-PAULI-61
01.03.2011, 23:46
Pozisyona girmeden de kazanbiliriz. Duran toplar, Besiktas'in yapacagi hatalari iyi degerlendrimek, vs...

Duran Toplarimizi Son Zamanlarda iyi kullanmiyoruz.Jaja niye oynamasin onu anlamadim.Formsuz degil

hodlu
01.03.2011, 23:47
Yahu Egemen iki aydan beri maç oynamıyor.Bjk maçına yine fener maçı gibi yapıp Egemenle başlarsak %90 Egemen maçı bitiremez ya da maç temposu olarak faydalı olamaz.Aynı hata yapılmaz inşallah...

hodlu
01.03.2011, 23:49
Jaja oynamadan 4-4-2 ile sahaya çıkalım şahsen yenileceğimizi tahmin etmiyorum.Jaja ile hele deplasmanda zor maç kazanamayız.İnşallah ben yanılırım.........

futbalski60
01.03.2011, 23:49
Taktik, kurgu filan bunların hepsi hikaye bu takımın sorunu psikolojik. Maçtan önce oyuncular toplanıp son 6 haftanın değerlendirmesini yapmalı. 6 Haftalık süreçte takımın giderek sıradanlaştığını bizden daha derli toplu olan takımların olduğunu en başta oyuncuların farkına varması lazım . Ligin ilk yarısına güvenip aradaki puan farkını da erittik artı stres ve baskı gibi faktörleri de üzerimize çektik. Tek yaptığımız şey ilk yarı şöyleydik böyleydik ama icraata gelince ortada bir şey yok. Ayrıca camia olarak sadece futbola odaklansak takımın yükünü daha da hafifletmiş oluruz. Bjk maçı önemli bir sınav bu maçla bazı şeyleri değiştirebiliriz.

Mesut
01.03.2011, 23:51

bizim takım öyle kanatlardan giden bir takım değiliz.
kanat organizasyonundan kaç golumuz var
biz ortadan deliyoruz rakipleri geçen sezon alanzinhoyla bu sezon jajayla.
bizde kanat oyuncusu yokki.
yattara kanat oyuncusu yattaranın verimli olmasını istiyorsan ortalara hava hakimiyeti iyi olan adam alacaksın yattara öyle etkili olur.
bu sistemde yattaraya yer yok :) daha doğrusu kanat oyuncularına yer yok

gokhancan
01.03.2011, 23:53
biletler ne zaman çıkıyor beyler,haberi olan var mı.

ugurozturk
egemen ve selçuk oynarsa zor da olsa yeneriz hatta son dakikalarda yeneriz gibime geliyor bu mesajı hatırlatacam ve beni tebrik edeceksiniz inşallah :)

son 7 macini kazanamamis bi takimi niye zorlanacakmisiz yenerken..

bence manisa ya da sivas macindan daha kolay olacak..

Fatih
Yani söyle....

------------------------Onur------------------------

Serkan--------Egemen(Giray)----Glowacki---------Cale

--------Selcuk---------Ceyhun--------Colman--------

Burak--------------------------------------------Piotr

-----------------------Pawel(Umut)------------------

Baktik olmuyor Jaja, Alan, Yattara gibi oyuncular yedekte olacaklar.

Tam olarak böyle değil aslında bu kadro da oldukça defansif olur Jaja kesinlikle oynamalı ama mümkün mertebe forvete yakın oynamalı.Ben Şenol Hoca'nın Jaja-Burak-Umut üçlüsünü bozacağını sanmıyorum.Klasik 4-3-3 şeklinde çıkarız muhtemelen.

hodlu
01.03.2011, 23:54
Bu sayfalarda Umut için en ağır yazıları yazanlardan birisi benim.2-3 kere onun yüzünde ceza bile yedim.Ancak bu takım Şenol hoca geldiğinden beri Umut'suz hiç oynamadı.En önemlisi Umut bu takıma Onur kadar,Selçuk kadar gerekli.Sıkıntı onun yanına ayağında top saklayan bir ikinci forvet koyamadık...

Ilelioglu
02.03.2011, 00:00
bizim takım öyle kanatlardan giden bir takım değiliz.
kanat organizasyonundan kaç golumuz var
biz ortadan deliyoruz rakipleri geçen sezon alanzinhoyla bu sezon jajayla.
bizde kanat oyuncusu yokki.
yattara kanat oyuncusu yattaranın verimli olmasını istiyorsan ortalara hava hakimiyeti iyi olan adam alacaksın yattara öyle etkili olur.
bu sistemde yattaraya yer yok :) daha doğrusu kanat oyuncularına yer yok

Tam olarak böyle değil aslında bu kadro da oldukça defansif olur Jaja kesinlikle oynamalı ama mümkün mertebe forvete yakın oynamalı.Ben Şenol Hoca'nın Jaja-Burak-Umut üçlüsünü bozacağını sanmıyorum.Klasik 4-3-3 şeklinde çıkarız muhtemelen.

Peki 4-3-3 cikarsak bjk'nin kanat organizasyonlarini nasil savusturacagiz ki?

Serkan ile Cale'ye zaten kimse yardima gelmiyor arti son macta bu ikili cok kötü idi, yani bilemiyorum acikcasi.

:cool:

asimavi
02.03.2011, 00:03
Bu sayfalarda Umut için en ağır yazıları yazanlardan birisi benim.2-3 kere onun yüzünde ceza bile yedim.Ancak bu takım Şenol hoca geldiğinden beri Umut'suz hiç oynamadı.En önemlisi Umut bu takıma Onur kadar,Selçuk kadar gerekli.Sıkıntı onun yanına ayağında top saklayan bir ikinci forvet koyamadık...

....aslında onun yanındaki adam jaja ama o da top almak için çok geri gelmek zorunda kalıyor bundan dolayı çok top kaptırıyor ..yani jaja orta sahada değilde ceza sahası önünde topla buluşa bilse çok faydalı olacak ...jaja nın en önemli özelliği tek kişiyi çok güzel geçip etkili şut atması bunu da ancak kaleye yakın yerlerde yapabilir yani birden fazla kişiyi geçmek zorunda kalınca topu kaptırıyor ..

....yani jaja çalımını atıp vuracak bu kadar basit ...selçuk colman ikilisi ilk yarıdaki performansına ulaşırsa bizi kimse tutamaz...ve tabi egemen çok önemli meğer cale balon muş bütün açıklarını egemen kapatıyormuş yani hermaç egemen 2 kişilik oynadığı için sıkıntı yaşamıyorduk ...egemen olmayınca savunmada hep bir eksiğiz...

r9emre
02.03.2011, 00:03
Umut bu takım için gerekli filan değil Allah'ım anlamıyorum ya oynamasın bir maç onunla o kadar puan kaybettik.Kaybedeceksek bir maçta Pawel 90 dakika oynasın arkasında Jaja ve Burak'la bakalım ne olacak? Bu takım için şu durumda 4 tane olmazsa olmaz adam var. Selçuk - Egemen - Onur - Jaja bu kadar.Göz göre göre 2-3 maç üst üste boş kaleleri kaçıran formsuz bir Umut'la o kadar puan kaybettik bunu içinize sindirdiniz ama Pawel - Burak - Jaja hücum hattıyla bir maça tek bir maça bile çıkmaya tahammül edemiyorsunuz.Makina gibi işleyen pas trafiğini bir tek adam bozuyor ya şu takımda bir tek adam nasıl izliyorsunuz maçı bilmiyorum sadece koşuyor,yıpratıyor ee? Hücuma çıkıyoruz ne duvar pası,ne kontra atak,ne tek pas,ne adam eksiltme hiç bir şey yok ne anladım ben yıpratmasından,koşmasından.

TS-FAN
02.03.2011, 00:05
Necip bizim maç için kart görmüş..Bence iyi olmuş..Ligin orta ve alt sıralarında Necip'ten çok daha iyi oyuncular var..Şişirme bir balon sadece..
Yönetimin bu konudaki açıklaması bence gereksizdi.

Ayrıca artık insanlar" Bu Trabzonspor sürekli etik,saha dışı işlerde olmayız,....." açıklamalarından -izlenimlerime göre- bıktı gibi..
Türkiye şartları ve bizim açıklamalarımız insanlara tuhaf geliyor..
"Burası Türkiye" diyor insanlar..
Türkiye'de haklı, haklı değildir;güçlü haklıdır.
Bakıyorsun, doğru.

Son olarak,
Kaybedip gönüllerin şampiyonu olmak mı,kazanıp çirkefliğin şampiyonu olmak mı ?
Şeytan beni dürtüyor artık..
Yorulduk kovalamaktan..

Fatih
02.03.2011, 00:05
Peki 4-3-3 cikarsak bjk'nin kanat organizasyonlarini nasil savusturacagiz ki?

Serkan ile Cale'ye zaten kimse yardima gelmiyor arti son macta bu ikili cok kötü idi, yani bilemiyorum acikcasi.

Orta sahadaki üçlüyle.:)

Ilelioglu
02.03.2011, 00:06
Duran Toplarimizi Son Zamanlarda iyi kullanmiyoruz.Jaja niye oynamasin onu anlamadim.Formsuz degil

Cünkü ben galibiyeti söyle alacagimizi düsünüyorum...

90 dakika pres yapan ve ayaginda top tutabilen bir ilk on bir ile.

Jaja pres yapiyor mu? Hayir, ama ayaginda top tutabiliyor.

Umut pres yapiyor mu? Evet, ama ayaginda top tutamiyor.

Uzar gider, yani öyle oyuncular tercih edilmeli ki, bu iki sey
o futbolcuda mevcut olmali, en azindan buna yakin bir ilk on
bir ile sahada olmaliyiz.

Tabi fizik gücü yüksek oyuncular tercih edilmeli. Yani Alan veya Baris
gibi oyuncular ikinci planda tutulmali.

Ayrica Besiktas'in ikinci yarida oyundan düstügünü biliyoruz, tam o zaman
al Jaja'yi, Yattara'yi ve Alan'i oyuna at gollerini al 3 puani dön Trabzon'a.:D

Ilelioglu
02.03.2011, 00:07
Orta sahadaki üçlüyle.:)

Selcuk-Colman ikilisi son maclarda dökülüyorlar resmen, eski
performanslari olsa olabilir ama.

Süleyman Baykan
02.03.2011, 00:08
Orta sahayı ele geçirirsek bu maçta bjk bir etkinlik gösteremez ki bu durumda Alanzinho,Yattara gibi oyuncular sonradan oyuna girer avantajlı skor elde edersek.Maç için fazla söze gerek yok önemi ortada puan yada puanlar almamız lazım benim 11'im şöyle bu maçla ilgili:
http://www.footballuser.com/Formations/2011/03/74685_Trabzonspor.jpg (http://www.footballuser.com/74685/Trabzonspor)

Yedekler:Colman,Yattara,Alanzinho,Giray,Mehmet Ç.,Pawel,Tolga

hodlu
02.03.2011, 00:10
Ben korner atışlarına kafayı taktım.Kayseri maçı '8' korner var ama '0' pozisyon ve şut bulduk. Korner atışları hep ön direğe ve cılız ortalar yapıyoruz.Artık bir çare kornerler düzelsiiin............

Ilelioglu
02.03.2011, 00:12
Orta sahayı ele geçirirsek bu maçta bjk bir etkinlik gösteremez ki bu durumda Alanzinho,Yattara gibi oyuncular sonradan oyuna girer avantajlı skor elde edersek.Maç için fazla söze gerek yok önemi ortada puan yada puanlar almamız lazım benim 11'im şöyle bu maçla ilgili:
http://www.footballuser.com/Formations/2011/03/74685_Trabzonspor.jpg (http://www.footballuser.com/74685/Trabzonspor)

Yedekler:Colman,Yattara,Alanzinho,Giray,Mehmet Ç.,Pawel,Tolga

Ben bu 11'i begendim , Piotr'in yerine Colman olursa tadindan yenmez, yanliz Mustafa o bölgede ne kadar basarili olur?

Mesut
02.03.2011, 00:14
Selcuk-Colman ikilisi son maclarda dökülüyorlar resmen, eski
performanslari olsa olabilir ama.

beşiktaş kanatları iyi doğru ama kanatları besleyen kim guti.
gutiyi durdurman gerek orta sahayı elinde tutman gerek.
keşke kahlenberg transfer edilseydi

-Samet
02.03.2011, 00:16
aha buraya yazıyorum bu maç bizim en kolay maçımız olacak. İbrahim Toramana güveniyorum.

Ooo abi o çirkefliğe bir başlarsa ... Top falan oynayamayız kasaplık yapar :)

hodlu
02.03.2011, 00:16
Onur
Serkan-Glowacki-Mustafa-Cale
Burak-Selçuk-Colman-Piotr
Umut-Pawel

-Samet
02.03.2011, 00:18
Ben bu 11'i begendim , Piotr'in yerine Colman olursa tadindan yenmez, yanliz Mustafa o bölgede ne kadar basarili olur?

Mustafa'nın ben orda biraz ürkek oynayacağını düşünüyorum :confused:

Hala topu çıkarmakta zorlanıyor.Gerçi tecrübesi az :)

Armağan Dere
02.03.2011, 00:19
Akşam 9 gibi tv başına geçtim spor haberleri vardı Trt'de..Şampiyon kim olacak? sorusu..Fenerbahçe mi Trabzonspor mu?...hem geçen mayısta ki maçı hem 96'daki maçı kesit halinde sundular...Allah yardımcımız olsun

Süleyman Baykan
02.03.2011, 00:20

Colman sola yakın oynadığımda performansım düşüyor diyor Engin olmadığı için o bölgeye alışık olan Piotr daha bir olur gibi duruyor ayrıca tecrübe konusunda Colman'dan yaşça daha büyük bir oyuncu Colman'ın sonradan taze kan olarak oyuna sürülmesi fena olmaz.

Mustafa konusunda Serkan oynadığında önündeki oyuncular ona destek çıkmıyor aynı zamanda Cale'ye de dikkat ettiysen Kayseri maçında Cale öne çıktı kademesine gelen yok orta sahadan Mustafa baktı kendi bölgesi boş kaldı oda içeri kaçtı sol taraf boş kaldı sonra Cale baltanın altına gidiyor ancak Cale çok iyi demiyorum bence sezon sonu o bölgeye daha komple bir oyuncu şart yanlız iş bu noktaya geldikten sonra mevcut kadroyu en doğru şekilde kullanıp mutlu sona ulaşmalıyız şahsi görüşüm böyle.

Emirhan Uludüz
02.03.2011, 00:23
Çok iyi yorumlamışsınız.

İlk 11 imiz tam kapasite oluyor ligin 2. yarısı itibariyle

Sizin yorumunuzu okurken aklıma geldi, düşünün bir maçta ilk yarı bitmiş, berabere veya öndeyiz, 2. yarıya JAJA yı oyuna alarak başlıyoruz !
Rakip takımlar iyice sinmez mi? Çok daha zor gelirler üzerimize.
Ya da 2. yarıya formda ALAN, Brozek ile başlıyoruz.

Maalesef biz bu aralar 2. yarı bazen oyuncu değiştiriyoruz, o da rakibi sindirip korkutacak birisi olamıyor.

Tüm kadroyu iyi kullanamıyoruz.

Oysa ligin ilk devresinde, tempo yapardık ve yorulan kişileri çıkarıp, tazeleri ile değiştirip, tempoyu düşürmeden devam ederdik. Hatta70 dk dan sonra asıl öldürücü tempomuzu yapardık. Bu da etkili oyuncu değişiklikleri ile olur idi.

Artık her maçı 60-70 ten sonra kazandığımız için yorulanı çıkartamıyoruz. İlk devrede önde götürüyorduk maçı ve dediğiniz gibi tempo yapabiliyorduk.

Mellih
02.03.2011, 00:25
Beşiktaşın şampiyonluk yolunda bizi destekleyeceğini düşünüyorum ki öle olacak..
Diğer şampiyonluk adayları Bursaspor ve Fenerbahçeyi şampiyon görmek isteyeceklerini zannetmiyorum. tabiki bjk bu maçı kazanmak isteyecektir söyleyeceğim mevzu onunla ilgili değil sadece taraftarlar arasında.
bu maçta maça giden taraftarlarımızın beşiktaş taraftarıyla lehte tezahüratlarının hem bize şampiyonluk yolunda destek sağlar, hemde bizi sempatizan görüntüde bi takım yapar.. ;)

Mustafa Ayazoğlu
02.03.2011, 00:27
Beşiktaşın şampiyonluk yolunda bizi destekleyeceğini düşünüyorum ki öle olacak..
Diğer şampiyonluk adayları Bursaspor ve Fenerbahçeyi şampiyon görmek isteyeceklerini zannetmiyorum. tabiki bjk bu maçı kazanmak isteyecektir söyleyeceğim mevzu onunla ilgili değil sadece taraftarlar arasında.
bu maçta maça giden taraftarlarımızın beşiktaş taraftarıyla lehte tezahüratlarının hem bize şampiyonluk yolunda destek sağlar, hemde bizi sempatizan görüntüde bi takım yapar.. ;)

çağ dışı bir yanılgı beşiktaş şampiyon olmamızı isteseydi fener maçını alırdı.

Süleyman Baykan

Biz çıkıp işimizi görelim boş ver onu bunu bence keza bir gs maçı var Avni Aker'de şampiyonluğa oynuyorduk gs hiç de fb şampiyon olmasın modunda değildi.

hodlu
Bu basın inadına 96 maçını verip duruyor.Allah kahretsin şu geceyi bize hatırlatıyorlarya, Allah onlara en iyi günlerinde en kötü acı versin.Daha ne yazayım ağzımı bozacağım gene bu saatte............

asimavi
02.03.2011, 00:31
....orta sahamızın tel tel döküldüğü şu sıralarda syzmek gibi bi adam olsaydı fenamı olurdu.....

...ilk yarıdaki sabit takımı bir araya getirebilsek seri galibiyetlere başlıyacaz inşallah....

....takımın şuan cesareti ve ruhu olan egemen yok ....ortasaha daki zekası direnci olan selçuk yok....hırsı ve tekniği olan engin yok...bu üçü döndüğünde hiç şüphem yokki yine seceğiz bu ligde...

İlker ToSun
02.03.2011, 00:35

İstanbul takımlarına yönelik genel bir yanılgıdır bu.

İstanbul takımları bir evin ahlaksız 3 kız kardeşi gibidirler. Lig şampiyonluğu ise üçünün de aşık olduğu ve tavlamak istedikleri bir erkektir. Üçü de bu erkeği baştan çıkartmak için ellerinden geleni yaparlar. Elde edemeyeceklerini anladıkları anda da o erkeği bir diğer kardeşlerinin yatağına sokmaya çalışmaya başlarlar. "Yabancıya gitmesin" derler.

Devrim Arslan
02.03.2011, 00:36
yahu bugun teonun 2 gol attigi maci izledim adam kac ay sonra takir takir oynuyor bizdekide sans yahu ..... bir cenabetlik durum var ustumuzda ama hayirlisi diyelim artik :D

bir haftada 12 gol yemis rezilleri oynayan bir takimi yenemiyorsak sampiyonluk zor is o yuzden cikip oynayacagiz ve kazanacagiz diyorum

İlker ToSun
02.03.2011, 00:38
yahu bugun teonun 2 gol attigi maci izledim adam kac ay sonra takir takir oynuyor bizdekide sans yahu ..... bir cenabetlik durum var ustumuzda ama hayirlisi diyelim artik :D

bir haftada 12 gol yemis rezilleri oynayan bir takimi yenemiyorsak sampiyonluk zor is o yuzden cikip oynayacagiz ve kazanacagiz diyorum

Teo kaza bela geri dönseydi Şenol hoca en az 2 yıl daha "hazır değil" geyiği yapardı :)

malum bizde oyuncu oynatılmayarak kazanılır ve oynatılmayarak hazır hale getirilir

Süleyman Baykan
02.03.2011, 00:40
Teo kaza bela geri dönseydi Şenol hoca en az 2 yıl daha "hazır değil" geyiği yapardı :)

malum bizde oyuncu oynatılmayarak kazanılır ve oynatılmayarak hazır hale getirilir

Şeno hocamızın en eksi yanıda bu bence Jaja Kasımpaşa maçına kadar oynamadı allahtan gol attıda oynadı sonra yoksa biraz daha beklerdik:D

Kaan
02.03.2011, 00:40

Aklıma Fenerbahçe'yle şampiyonluk için çekişirken, Galatasaray'ın bizi 4-2 yendiği maç aklıma geldi.. Sezon 03-04 sanırım. :o

r9emre
02.03.2011, 00:41
http://www.footballuser.com/Formations/2011/03/74696_Trabzonspor.jpg

hodlu
02.03.2011, 00:42
Teo gitti diye ağlamaya başlamayın.Kaçtı gitti nerde ne oynarsa oynasın bizi ne ilgilendirir...........

İlker ToSun
02.03.2011, 00:46
Teo gitti diye ağlamaya başlamayın.Kaçtı gitti nerde ne oynarsa oynasın bizi ne ilgilendirir...........

bi ağlama durumu yok yahu

gidenin arkasından ağlasak resmini avatar yapardık :)

Atakan
02.03.2011, 00:48

:):):):):):)

Emirhan Uludüz
02.03.2011, 00:51

Tabi tabi takımı şampiyonluk yarışına "geyik yaparak" soktu zaten.

Şöyle yazıları gördükçe Broos diyorum. Ahh Broos ahh. Sen yakışırdın bu taraftara.

ugurozturk
02.03.2011, 00:53

Adamlar ikinci saridan kirmizi gosterttiler Necipe ki bizim macta oynayabilsin diye..

hodlu
02.03.2011, 00:53
Fatih Tekke avatar'ı sana dokunduysa sana göndereyim aynısını.Ama sana Teo yakışır sen onu avatar yap ve kendin yaz kendin gül Bakırköysporlular gibi.......

metinbay61
02.03.2011, 00:54
duran toplara daha çok çalışmalıyız...şampiyonluk için duran toplar şart...kapanan takımları açmanın en kolay yollarında birisi duran toplardır...
ayrıca büyük maçlarda duran toplarla kazanılır...

ugurozturk
02.03.2011, 00:54

Trabzon her kadrosuyla besiktasi yener yeterki hakem fenerli olmasin.

Devrim Arslan
02.03.2011, 00:55

;) +1967

unutmadan kargalarin bize mac falan verecegi yoktur bu istanbul takimlari ne olursa olsun yine kendi aralarinda destek verirler

gesenin hic iddiasi yokken bizi 4-2 yendiler o sene sampiyonluga gidiyorduk neyse

İlker ToSun
02.03.2011, 00:55
Fatih Tekke avatar'ı sana dokunduysa sana göndereyim aynısını.Ama sana Teo yakışır sen onu avatar yap ve kendin yaz kendin gül Bakırköysporlular gibi.......

o resimdeki daha bundan 4 hafta önce bizden çok kritik 2 puanımızı alan Ankaragücü kulübünün maaşlı bir profesyoneli değil mi yoksa ben mi birine benzettim, malum Bakırköy ... yanılabilirim hoş karşılamak lazım :D