PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve Cenk Tosun Milli Takım'ı seçti

Harun-61
25.02.2011, 14:49
Milli Takım teknik ekibi tarafından uzun bir süredir yakından izlenen Cenk, A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Sorumlu Yardımcı Oğuz Çetin ve İdari Koordinatör Okan Buruk ile bir görüşme yaptı. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ve Teknik Direktör Tolunay Kafkas'ın destekleriyle gerçekleşen görüşmenin ardından, genç futbolcu kendisine yapılan teklife olumlu yanıt verdi.

Cenk'in bu kararı üzerine Türkiye Futbol Federasyonu, oyuncunun A Milli Takım'da forma giyebilmesi için gerekli yasal prosedürleri başlattı. İşlemlerin tamamlanmasıyla birlikte, Cenk'in Türkiye tercihi FIFA nezdinde de resmiyet kazanacak.

1991 yılında Almanya'nın Wetzlar kentinde doğan Cenk Tosun, futbola 1993/94 sezonunda SG Praunheim kulübünde başladı. Daha sonra SV 07 Raunheim'e transfer olan oyuncu, 1997 yılında ise Eintracht Frankfurt ile sözleşme imzaladı. 2009 yılında A Takım'a yükselen Cenk, bu sezon rezerv takımda 13 maçta kaydettiği 11 golle dikkatleri üzerine çekti ve ikinci transfer döneminde Gaziantepspor'la 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. Daha önce Alman U19 ve U21 milli takımlarında oynayan genç futbolcu, son olarak 9 Şubat tarihinde Alman Ümit Milli Takımı'nın Yunanistan ile yaptığı maçta forma giydi.

DHA

Alihan Ertürk
25.02.2011, 14:51
Çok iyi bir oyuncu kazandık, umarım üstünde durulur.

SEDAT
25.02.2011, 14:52
- Çok güzel Haber , inşallah fesat oğuz soğutmaz çocuğu...

mehmets61
25.02.2011, 14:53
güzel haber:)

Hazar_
25.02.2011, 14:54
Harika haber.İnşallah İstanbul takımları harcamaz çocuğu.

Süleyman Eruyar
25.02.2011, 14:58
3 maçta omuzlara aldık,

bakalım kaç maç sonra yerin dibine sokacağız..

Oğuz ZEYTİN
25.02.2011, 15:36
"... milli takımı seçti."

Kim seçti?

20 yaşındaki bir futbolcu.

Ne büyük onur(!)

Artık bu psikolojiden sıyrılmak gerekmez mi? Ben bu ülke için sabahtan akşama kadar -karşılık beklemeden- çalışıyorum.

Bu genç arkadaşlar, onca görüşmenin ardından lütfedip Türk milli takımını seçmiş. Niye bu kadar büyütüyoruz? Sanki eşsizler.

Bir ara Uğur Yıldırım diye frikik atmasıyla ünlenmiş (yanılmıyorsam Hollanda'da yetişmiş) bir futbolcu vardı. İlk 11 garantisi istemişti Ersun Hoca'dan. Red cevabı alınca Hollanda'yı seçmişti. Ahlar vahlar...

Ve bir anı da Fatih Terim'den. "Jaja, Tita, Wederson Türk olup milli takımda oynar mı" sorusuna hocanın cevabı " yetmiş milyondan yetmiş tane Ahmet, Mehmet yetiştiremiyorsak bu işi bırakalım".

Ve o Fatih Hoca Mehmet Aurelio'yu takımın bankosu yaptı.

*

Hülasası, vaziyet kötü.

(NOT: Cenk'e özel değil duruma örnek teşkil eden tüm benzer haberler için yapılmış yorumdur).

SEDAT
25.02.2011, 15:41
- Oğuz adamlar Cenk Tosunlara , Mesut Özillere kaldılar artık , Trabzonda en çok yerliler damga vuruyor ama Trabzondan adam almak işlerine gelmiyor , eziklerin hali ortada zaten ...

DeAgLeMaNyAq
25.02.2011, 16:01
Umarım kalıcı bir oyuncu olur. Görünen o ki Mevlüt, Halil gibi oyuncuların davet edilseler bile forma şansı bulmaları pek kolay gözükmüyor. Semih ve Sercan'da sürekli yedek kaldığından forvet hattı Umut ve Cenk'e kalacak gibi...

Hazar_
25.02.2011, 16:02

Kim seçti?

Ne büyük onur(!)

Artık bu psikolojiden sıyrılmak gerekmez mi? Ben bu ülke için sabahtan akşama kadar -karşılık beklemeden- çalışıyorum.

Bu genç arkadaşlar, onca görüşmenin ardından lütfedip Türk milli takımını seçmiş. Niye bu kadar büyütüyoruz? Sanki eşsizler.

Bir ara Uğur Yıldırım diye frikik atmasıyla ünlenmiş (yanılmıyorsam Hollanda'da yetişmiş) bir futbolcu vardı. İlk 11 garantisi istemişti Ersun Hoca'dan. Red cevabı alınca Hollanda'yı seçmişti. Ahlar vahlar...

Ve bir anı da Fatih Terim'den. "Jaja, Tita, Wederson Türk olup milli takımda oynar mı" sorusuna hocanın cevabı " yetmiş milyondan yetmiş tane Ahmet, Mehmet yetiştiremiyorsak bu işi bırakalım".

Ve o Fatih Hoca Mehmet Aurelio'yu takımın bankosu yaptı.

*

Hülasası, vaziyet kötü.

(NOT: Cenk'e özel değil duruma örnek teşkil eden tüm benzer haberler için yapılmış yorumdur).

Büyütmüyoruz ki hocam.Mesut Almanya milli takımını seçince üzülmedin mi ? Ben üzüldüm.Keşke bizim milli takımda oynasaydı dedim.

Bir de doğup büyüdüğü yerlerden bu kadar kolay vazgeçmelerini beklemek biraz haksızlık değil mi? Hiçbirimiz onların yaşadığı duyguları tam olarak anlayacak kişiler değiliz.

ma80
25.02.2011, 16:10
harika bi haber,çok gerçekleşeceğini sanmam ama umarım bizim takıma transfer olr.

ilhan
25.02.2011, 16:39
Kabak gibi bir Nuri Şahin örneği var. Adam ışıl ışıl parladığı dönemde bile milli takıma alınmadı. Ama bu sene ne yaptı? İnsanların gözüne gözüne soktu kalitesini. Milli takıma alındı. Alındı da ne oldu? Ya oynatılmadı ya da oynamadığı pozisyonlarda oynatılmaya çalışıldı. Nuri Şahin örneği ortadayken Cenk çıkıp Alman milli takımını seçse şahsen pek üzülmezdim.

Nihat sakatlıktan dönsün, Tuncay tam olarak iyileşsin zaten bunlar oynayacak. Kendi takımında oynamasa bile Semih bu milli takımın her daim forveti. Hazırlık maçlarında fazla oyuncular denediler diye pek umutlu değilim.

*
Ayrıca Oğuz'a harfiyen katılıyorum. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında adam gibi derece yapsak, adam gibi kadro seçimleri yapsak çok normal olacak şeyler şimdilerde her spor ajansında manşette olmayacak.

EmreYavuz61
25.02.2011, 16:53
İyi haber...İnşallah 'diğerleri' gibi harcanmaz...!

Fatih
25.02.2011, 17:18
Oğuz Çetin ismi midemi bulandırıyor.

seyyah61
25.02.2011, 18:08
Cenk'in Türk Milli Takimini secmesi sevindirici bir durum. Almanlar da onlari secince bizim gibi seviniyorlar. Bunda garipsenecek bir durum yok bence.

ibrahim
25.02.2011, 19:16
1991 yılında Almanya'nın Wetzlar kentinde doğan Cenk Tosun, futbola 1993/94 sezonunda SG Praunheim kulübünde başladı.
O nasil oluyor?

uemit
25.02.2011, 19:16
oguz cetin yillardir izliyormus!! eee niye iki hazirlik macina davet etmedin!! ne yalan ya

ama öyle yada böyle!! iki 3 maca bakmak doru degil ama su anda en formda forvet!!! böyle devam ederse kesin oynatilmali!!

Atakan
25.02.2011, 19:34
O nasil oluyor?

Güzel oluyor.:D

Gökhan KAN
25.02.2011, 19:50
Yazık olmuş. Neyse her insan hata yapar..

Yılmaz
25.02.2011, 22:04
çok değil 2 sene sonra bi ropörtajında duyarız '' hayatımın hatasıydı '' diye ...

Cihan_61
25.02.2011, 23:23
O nasil oluyor?
2 Yasinda baslamis :D

Cem Akyüz
25.02.2011, 23:25
Yazık oldu.Kendine yazık etti.Ne işin var Türk milli takımında ?

mit_o
26.02.2011, 01:54
güzel haber hayırlı olsun

Samet Yildirim
26.02.2011, 02:40
Bizi secmesi dogal..

Adem ERTUĞRAL
26.02.2011, 09:56
Türk Milli Takımını seçmesi bizm açımızdan sevindirici golcü sıkıntısı çektiğimiz aşikardı
Cenk'in kendisi içinse bu durum daha farklı yorumlanabilir örn: mesut özil

mkmoglu
26.02.2011, 11:27
müthiş ,hızlı çevik güçlü daha iyi olacak

DeAgLeMaNyAq
26.02.2011, 17:41
Cenk formunu böyle devam ettirirse, Avusturya maçına yüzde 90 ilk 11'de başlar...

ma80
26.02.2011, 17:57
daha ilk yarıda(45 dk.) 2 gol attı,mustafa pektemek ve bu elemanı kesinlikle almalıyız.

Ömer Kibar
26.02.2011, 17:59
Milli takımda ilk 11'de başlayabileceğini bugünkü maçta da gösterdi..

Yiğit SARI
26.02.2011, 19:58
2 gol daha etkileyici..

h@msi61
26.02.2011, 21:49
Bu adam Umut'tan daha cabuk 100'ler kulubune girecek herhalde :)

İdris Toksoy
26.02.2011, 22:18
hayırlı olsun.

el_conquistador
27.02.2011, 02:54
Nihat sakatlıktan dönsün, Tuncay tam olarak iyileşsin zaten bunlar oynayacak. Kendi takımında oynamasa bile Semih bu milli takımın her daim forveti. Hazırlık maçlarında fazla oyuncular denediler diye pek umutlu değilim.

Ilhan, bu konuda sana katilmiyorum. Cenk Tosun, Mehmet Ekici gibi futbolculari ikna etmemiz aslinda, Nihat, Tuncay veya Semih'lerin miladinin doldugunun cok iyi bir göstergesi. Ben Hiddink'ten cok ümitliyim.

Kim seçti?

Ne büyük onur(!)

Bu genç arkadaşlar, onca görüşmenin ardından lütfedip Türk milli takımını seçmiş. Niye bu kadar büyütüyoruz? Sanki eşsizler...

Oguz, sanada kesinlikle katilmiyorum. Biraz empati lütfen. Bu cocuk, Alman milli takiminida secebilirdi. Burda olay ne büyütülüyor, ne de onur duyuyoruz. Hepimiz türk milli takimin basarili olmasini istiyoruz ve basarisi iciin katki yapabilecek bir insanin türk milli takimini secmesinden dolayi sevincliyiz. Jaja, Tita vs. benzetmelerinide hic olmamis sayiyorum, cünkü bu cocugun adi CENK, soyadi'da TOSUN. Yani bu cocuk 100% TÜRK!!!

mit_o
27.02.2011, 02:58
İki ayağını da çok iyi kullanıyor ve teknik bir oyuncu son vuruşlarda da çok iyi çok da genç A milli takımımızı seçtiği için çok şanslı olmalıyız çok başarılı olucaktır inşallah

Oğuz ZEYTİN
27.02.2011, 12:25
Büyütmüyoruz ki hocam.Mesut Almanya milli takımını seçince üzülmedin mi ? Ben üzüldüm.Keşke bizim milli takımda oynasaydı dedim.
Bir de doğup büyüdüğü yerlerden bu kadar kolay vazgeçmelerini beklemek biraz haksızlık değil mi? Hiçbirimiz onların yaşadığı duyguları tam olarak anlayacak kişiler değiliz.

Mesele Mesut veya Cenk değil ki Hazar. Benim anlatmak istediğim Avrupa'nın miktarca en fazla genç nüfusuna sahip olan ülkesi iddiasına sahip Türkiye'nin altyapı ve oyuncu yetiştirememe sorunudur. Durum bu olunca Mesut için üzülür Cenk için seviniriz. Devamlılık ve sistem adına değişen bir şey olmaz. Bu isimler 10 sene sonra futbolu bırakınca bu sefer Ahmet için üzülüp Mehmet için sevinir olacağız.

Ayrıca gurbetçi olmasına eleştirim de olmadı, neden böyle anlaşıldığımı merak ettim doğrusu.

Ilhan, bu konuda sana katilmiyorum. Cenk Tosun, Mehmet Ekici gibi futbolculari ikna etmemiz aslinda, Nihat, Tuncay veya Semih'lerin miladinin doldugunun cok iyi bir göstergesi. Ben Hiddink'ten cok ümitliyim.

Oguz, sanada kesinlikle katilmiyorum. Biraz empati lütfen. Bu cocuk, Alman milli takiminida secebilirdi. Burda olay ne büyütülüyor, ne de onur duyuyoruz. Hepimiz türk milli takimin basarili olmasini istiyoruz ve basarisi iciin katki yapabilecek bir insanin türk milli takimini secmesinden dolayi sevincliyiz. Jaja, Tita vs. benzetmelerinide hic olmamis sayiyorum, cünkü bu cocugun adi CENK, soyadi'da TOSUN. Yani bu cocuk 100% TÜRK!!!

Değerli dostum,

Arkadaşın Türklüğünü mü sorguladım? Ayrıca haddime de değil. Bu açıklamanıza anlam veremedim. Yukarıda da değindiğim gibi benim eleştirim sistemedir. Yani "Mesut'u kaçırdık, Cenk'i kazandık." söylemlerine...

P. van Hoojdonk şöyle demişti:"Türkler, Hollanda alt yaş milli takımlarını yener, A milli takım seviyesinde ise Hollanda kazanır".

Şimdi buradan ve diğer tüm kargaşadan yola çıkarak vardığım sonuç şudur: Biz, sahip olduğumuz potansiyeli iyi kullanamıyoruz. Ve Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerde sağlam altyapı eğitim almış, A takımlarda kendini göstermiş gurbetçi kardeşlerimize ilgi gösteriyoruz. Ne zaman? Parladıklarında! Yani, tam bir hazıra konma yok mu sizce de?

İşte, Aurelio ve Jaja örnekleri, Fatih Terim'in demeci de bunun içindi.

Lakin, bu çerçevenin dışına taşmış değerlendirmem yoktur. Yazılanların altnda farklı manalar aramaya da gerek yoktur.

Umarım bu sefer anlaşılmışımdır.

mda61
27.02.2011, 12:44
Az önce bu hafta attığı golleri izledim. Müthiş bir yetenek. Milli takımımızın forvet mevkisine ilaç gibi gelecektir 1-2 maç oynayıp ısındıktan sonra.

macka61
27.02.2011, 13:14
hayırlı olsun

Kereşenli
27.02.2011, 16:43
Hayırlı olsun.

Murat'
27.02.2011, 17:04
Gaziantepspor forması altında golleri güzel güzel dizerken Beşiktaş hakkında açıklama yapmasını anlayamadım, bu basın hemen tongaya düşürdü bu çocuğu.

Asi Çaykaralı61
27.02.2011, 23:35
Hayırlı olsun Milli takımımız için Cenk Tosun :)

Harun-61
28.02.2011, 01:05
helal olsun Tolunay Hoca'ya.

Özkan
28.02.2011, 13:04
Gaziantepspor forması altında golleri güzel güzel dizerken Beşiktaş hakkında açıklama yapmasını anlayamadım, bu basın hemen tongaya düşürdü bu çocuğu.Geçen programda Şansal Büyüka bu kardeşimizi uyarıyordu, medyanın oyununa gelmemesini transfer dümenlerine kanmaması gerektiğini söylüyordu. Şansal Bey'i takdir etmiştim ama demek ki Cenk gereken dersi almamış.

pazarkapılı
28.02.2011, 13:14
cenki oyun bilgisi oyun tekniği ve futbol zekası ile 2 ye 3 katlayacak fatih için yapılmayan veya yapılamayan lobi gurbetciler için cok iyi calısıyor dogrusu....

Turgay Atalay
28.02.2011, 17:12
Böyle devam ederse Hakan Şükürün rekorlarını kısa sürede yerle bir edecek kapasitede bir oyuncu. İnşallah aklı başında, ne yapması gerektiğini bilen, hedefleri için çok çalışan bir futbolcu olur da, Türk Futbolu olarak bizler de seviniriz. Forvet budur dedirten bir futbolcu

ilhan
28.02.2011, 17:35

Oğuz Çetin'in miladı dolmadı abi henüz. O adam olduğu sürece ben ümitli olmayı çok istiyorum ama olamıyorum maalesef.:(

ibrahim
28.02.2011, 19:20
Mesele Mesut veya Cenk değil ki Hazar. Benim anlatmak istediğim Avrupa'nın miktarca en fazla genç nüfusuna sahip olan ülkesi iddiasına sahip Türkiye'nin altyapı ve oyuncu yetiştirememe sorunudur. Durum bu olunca Mesut için üzülür Cenk için seviniriz. Devamlılık ve sistem adına değişen bir şey olmaz. Bu isimler 10 sene sonra futbolu bırakınca bu sefer Ahmet için üzülüp Mehmet için sevinir olacağız.

Ayrıca gurbetçi olmasına eleştirim de olmadı, neden böyle anlaşıldığımı merak ettim doğrusu.

Değerli dostum,

Arkadaşın Türklüğünü mü sorguladım? Ayrıca haddime de değil. Bu açıklamanıza anlam veremedim. Yukarıda da değindiğim gibi benim eleştirim sistemedir. Yani "Mesut'u kaçırdık, Cenk'i kazandık." söylemlerine...

P. van Hoojdonk şöyle demişti:"Türkler, Hollanda alt yaş milli takımlarını yener, A milli takım seviyesinde ise Hollanda kazanır".

Şimdi buradan ve diğer tüm kargaşadan yola çıkarak vardığım sonuç şudur: Biz, sahip olduğumuz potansiyeli iyi kullanamıyoruz. Ve Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerde sağlam altyapı eğitim almış, A takımlarda kendini göstermiş gurbetçi kardeşlerimize ilgi gösteriyoruz. Ne zaman? Parladıklarında! Yani, tam bir hazıra konma yok mu sizce de?

İşte, Aurelio ve Jaja örnekleri, Fatih Terim'in demeci de bunun içindi.

Lakin, bu çerçevenin dışına taşmış değerlendirmem yoktur. Yazılanların altnda farklı manalar aramaya da gerek yoktur.

Milli takimimizin basarisizligi aynen su ince ayrintilarda gizli.

sifuni
28.02.2011, 19:47
kendisi icinde milli takim icinde güzel bir karar.türk forveti sikintisinin bir nebze azaltacak.

el_conquistador
01.03.2011, 04:09

O zaman Oguz, kusura bakma ama, ne yazdigini bile bilmiyorsun derim sana...

Ben bu ülke için sabahtan akşama kadar -karşılık beklemeden- çalışıyorum.

Değerli dostum,

Arkadaşın Türklüğünü mü sorguladım? Ayrıca haddime de değil. Bu açıklamanıza anlam veremedim...

Simdi Oguz, sistemi elestirmek icin "Ben bu ülke için sabahtan akşama kadar -karşılık beklemeden- çalışıyorum." gibi bir sovenistik cümle kurarsan, sadece "sistem" elestirisinde bulunmak istemedigini gösterirsin...

Sana bir gurbetci hikayesi anlatayim: Tanidigim birisi, Trabzon'lu degildir kendisi, babasi öldükten sonra daha cocuk yasta Trabzon'a gitmis ve bes yil hamal olarak calismis, ondan Trabzonspor sevdalisidir kendisi. Sonra tutmus Almanya'nin yolunu, cok agir sartlarda iscilik yapmis, ama dört cocugunu büyütüp okutmus, köydeki abisine ve ailesine bakmis, biriktirdigi paralari Türkiye'ye yatirim yapmis, bir isletme acmis, bir iki insana is imkani saglamis, Türkiye devletine kazancindan vergisini ödemis, simdi kendi beli tutmaz olmus ama emekli olup Türkiye'ye dönmeyi dört gözle bekliyor...

Bu yasadigim ülkede bunlardan binlercesi var ve bu insanlarin cocuklari, en az senin kadar (ki senin cok calistigina gercekten inaniyorum ve emeginide sonsuz saygim var), milli takim da oynamayi hak ediyorlar.

Bu arada, PvH'un söyledigi dogrudur. Ama o genc takimlarda bile, www.tff.org.tr sayfasindan takip edebilirsin, kac tane gurbetci oyuncu var, bir bak istersen.

Faik Yılmaz
01.03.2011, 08:54
Geçen yıl bu oyuncunun sadece 60 bin euroya bize teklif edildiğini biliyormuydunuz...?

Nedenmi almadık biz bu parayı oyuncunun menejerine veriyoruzda ondan....

MoMoXa
01.03.2011, 09:40
herhalde ne böle oyuncuları almamışındır..

Oğuz ZEYTİN
01.03.2011, 11:14
O zaman Oguz, kusura bakma ama, ne yazdigini bile bilmiyorsun derim sana...

Simdi Oguz, sistemi elestirmek icin "Ben bu ülke için sabahtan akşama kadar -karşılık beklemeden- çalışıyorum." gibi bir sovenistik cümle kurarsan, sadece "sistem" elestirisinde bulunmak istemedigini gösterirsin...

Sana bir gurbetci hikayesi anlatayim: Tanidigim birisi, Trabzon'lu degildir kendisi, babasi öldükten sonra daha cocuk yasta Trabzon'a gitmis ve bes yil hamal olarak calismis, ondan Trabzonspor sevdalisidir kendisi. Sonra tutmus Almanya'nin yolunu, cok agir sartlarda iscilik yapmis, ama dört cocugunu büyütüp okutmus, köydeki abisine ve ailesine bakmis, biriktirdigi paralari Türkiye'ye yatirim yapmis, bir isletme acmis, bir iki insana is imkani saglamis, Türkiye devletine kazancindan vergisini ödemis, simdi kendi beli tutmaz olmus ama emekli olup Türkiye'ye dönmeyi dört gözle bekliyor...

Bu yasadigim ülkede bunlardan binlercesi var ve bu insanlarin cocuklari, en az senin kadar (ki senin cok calistigina gercekten inaniyorum ve emeginide sonsuz saygim var), milli takim da oynamayi hak ediyorlar.

Bu arada, PvH'un söyledigi dogrudur. Ama o genc takimlarda bile, www.tff.org.tr sayfasindan takip edebilirsin, kac tane gurbetci oyuncu var, bir bak istersen.

Evet arkadaşım, ben, milli takıma oyuncu seçme sistemini ve Türk futbol altyapısını eleştirdim. Fakat siz kendi düşüncelerinize karşıtlık oluşturmaya gayret ediyorsunuz. Açık-net yazılanları anlamaya çalışmayıp, kendinizce ilgisiz manalar çıkarıyorsunuz.
* Şimdi sorarım size: A milli futbol takımına yetmiş küsur milyonluk potansiyelden yeterli derecede futbolcu yetiştiremeyip, hazır yetişmiş oyuncuları elden kaçırmamak için bin takla atılmasını eleştiremeyecek miyim?

Milli takımı geçtim, kulüpler düzeyine bakalım. Altyapılarından yetişen kaç tane kaliteli oyuncu var? Kadrolarda var olanlar da yine eğitimlerini Avrupa'da alıp gelen çocuklar. Efendim, hazıra dağ dayanmaz. Sırtınızı Alman futboluna dayarsanız, gün gelir musluk tıkanır, kafanızı duvarlara vurursunuz. Ve yine gün gelir, siz kendi ülkenizde kısır tartışmalar yaparken, arkasından ağladığınız Mesut size gol atar. Hâlbuki bu süreçte sizin bir değil, birkaç tane Mesut'u yetiştirmeniz gerekirdi. Başaramamışsınız.

Yani, ülkemizdeki futbol eğitimi-yetiştiriciliği Almanya'dan çok çok geride. Bunu nasıl geliştiririz üzerine konuşacağımıza, "boşver abi, ne de olsa Dortmund, Schalke, Köln var" diyoruz.

* Aynı yazıda Fatih Terim'in sözleri ve davranışlarına da örnek gösterdim, Brezilyalı futbolcular üzerinden.

Bu mu gurbetçileri aşağılayan, farklı/yabancı gören bakış açım benim? Bu mu şovenistlik? Kendi öz kaynaklarını -yani ülke coğrafyasını kastediyorum- beceriksiz şekilde kullanamamayı dile getirmenin neresi yanlış?

Hem alt yaş grupları milli takımlarında da gurbetçi oyuncu yok mu dedim? TFF sayfasından bakmama gerek yok, biliyorum. Bunu inkâr etmedim. Yani A milli takımlarda kaybetmemiz gurbetçiler yüzünden mi diyorum ben size göre? Niyet mi okuyorsunuz yoksa yazdıklarımı mı?

Büyük bir alınganlık içerisinde olduğunuz buradan da belli aslında...

* Şimdi özellikle alıntıladığınız bölüme geleyim.

Evet beyefendi, ben karşılık beklemeden çalışıyorum. Ve ben gibi milyonlarca insan... Günün birinde, bir (rakamla "1") futbolcu çıkıp "milli formayı giymek için" bir dizi şartlar (ilk 11 garantisi gibi) ileri sürüyorsa; kusura bakmayın, bunu davulla zurnayla karşılayamam. İster gurbetçi olsun, ister Yavuz Selim sahasında yetişmiş Trabzonsporlu olsun... Fark etmez. Bu da takdir edersiniz ki, yurt dışında yetişmiş oyuncularımızı dışlamak değildir.

İşte bu durumdur ki, Türk futbolunun sistemsizliğini gözler önüne sürmeye yeter de artar.

* Hepsini geçtim. Üzüldüğüm ve aslında biraz da kızdığım nokta sizin, beni iki mesajdır "gurbetçi karşıtı" olarak hatalı biçimde konumlandırmanız. Son derece haksız bir tespit ve/veya düşünceye sahipsiniz.

Önce Cenk Tosun'un Türklüğünü ispata kalktınız ki ben böyle bir düşünceyi aklımdan dahi geçirmemiştim.

Sonrasında bir örnek daha anlattınız (çok daha yakinen bildiğim onca yaşanmışlık var, müsterih olun).

Fakat!!!

"... en az senin kadar milli takımda oynamayı hak ediyor"

Bu ifade nedir? Allah aşkına bana bunu izah edin lütfen!

Bu ne saçma, ne akıl almaz bir kıyaslamadır!

Birine "oynamasın, milli, takıma alınmasın" diye yasak mı koymuşum ki siz ona hakkını teslim ediyorsunuz!?

Her türlü sorunuza, yorumunuza açığım. Şu kadarını belirteyim, o kadar farklı noktalardayız ki, beni anlamanızı bu saatten sonra beklemiyorum (ben de sizi anlamıyorumdur belki, emin olun çabalıyorum. Fakat benim yazımı ilk siz alıntıladığınız için anlaşıl(ma)mak gibi bir derdim vardı. O nedenle ki fikirlerime katılan arkadaşlara değil size cevap yazıyorum.).

Son kez tekrar edeyim, zihnimin derinliklerinde NEFRET olsaydı, bu konuya saklamazdım; daha önceki binlerce yorumumun birinde ortaya çıkardı.

Muhabbetle...

el_conquistador
01.03.2011, 12:40
Evet arkadaşım, ben, milli takıma oyuncu seçme sistemini ve Türk futbol altyapısını eleştirdim...

Tamam Oguz, eger ben seni yanlis anladiysam, senden özür dilerim.

Keramettin
10.03.2011, 23:05
Allah yolunu açık etsin..

Asi Çaykaralı61
30.03.2011, 12:20
Dün Avusturya'ya karşı oynamasını bekliyordum Cenk Tosun'un ama nasip değilmiş ne diyelim.Ben zamanla Milli Takımımızın değişilmez oyuncularından bir tanesi olacaktır diye düşünüyorum :)