PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılmaz Vural

irfanb
15.02.2011, 18:57
Türk futbolunun en renkli simalarından birisi için bir baslığın olmaması çok üzücü.
:)

http://www.load-it-up.de/110526/XoF1JDUQ.jpg

YILMAZ VURAL`in çalıstırdığı takımlar : (Bursaspor, Gaziantepspor, Eskişehirspor, Sarıyer, Trabzonspor, Gençlerbirliği, Konyaspor, Ç.Dardanelspor, Denizlispor, Diyarbakırspor, Adanaspor, Ç. Rizespor, Ankaragücü, Antalyaspor, Manisaspor, Kocaelispor, Kasımpaşa) Son olarak Konyaspor ile anlaştı ve 25 yılda 18 takım değiştirerek rekor kırdı..

Çalıstırmayı düsündüğü Süper Lig ekipleri : FENERBAHÇE - KAYSERİSPOR - BEŞİKTAŞ A.Ş. - BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR - GALATASARAY A.Ş. - KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR - BUCASPOR - SİVASSPOR

Burçak
15.02.2011, 19:19
Nöbetçi hoca

Mustafa Yüksek
15.02.2011, 19:26
Hiç 2. ligde takım yönetmiş mi acaba?

Cengiz Çubukcu
15.02.2011, 20:03
Hiç 2. ligde takım yönetmiş mi acaba?

1995'de playoff'da 2 maçlığına Eskişehirsporun başına geçti ve takım şampiyon oldu (kısmet), sonraki sezon Eskişehir küme düştü ..Yılmaz Vural gerek yaptığı transferlerle (komisyon vb. dedikodular), gerekse takımı yönetememesiyle Eskişehir seyircisi tarafından nefret edilen biri haline geldi...

Murat Erdem
15.02.2011, 20:07
Konyaspor'un başına geçmiş.

Mustafa ÖZDEMİR
15.02.2011, 21:31
agresif bir hoca...

Canberk
15.02.2011, 22:35
ZD'nin yerini dolduramaz Yılmaz Hoca ççç

ileri_libero
15.02.2011, 22:35
fb maçında yine puanlar alsın yeter.

ihsan candas
15.02.2011, 22:57
fb maçında yine puanlar alsın yeter.

yaşaa :)

Canberk
15.02.2011, 23:00
Konyaspor aradığını bulabilecek mi acaba.
Belki Fener'i yener.

Ama ZD'nin mantalitesiyle devam etmeli bence :cool:

Cemile
15.02.2011, 23:12
bence Kayseri'den Beşiktaş'tan beklediğimiz fb'nin puan kayıpları bu maçlardan gelmeyecek, daha alt sıralardaki takımlardan özellikle Yılmaz Vural'ın Konya'sından bekliyorum fb'nin puan kaybını. Yılmaz Vural'ın çalıştırdığı takımlar başarılı da olsa başarısız da genelde yeniyor fb'yi.

SEDAT
15.02.2011, 23:19
- En çok aklımda kalan Sarıyer'i 2.ligde alıp Şampiyon yaptı.
- Sonra 1.lig'de çatır çatır oynattı , sonra Trabzonspora aldık kendisini , yanılmıyorsam Sarıyer o günden sonra nerdeyse maç kazanamayarak küme düştü :)

ESER
15.02.2011, 23:41
gundem olmak icin yaptigi abuk subuk konusmalar ,.. Trabzonspor a attigi camur,.. yerde yuvarlanmalar,..sirf gundem olabilmek icin saha ortasinda oyuncu dovmeye kalkmalar,.. antalya kume dussun etek giyerim demeler ,..dusunce de dumenden intihara kalkismalar..
Turkfutbolunda biraktigi iz bu ucuz eylemlerle sinirli , sahsina munhasir bir kisilik kendisi

yazik ki bu adami Trabzonspora hoca diye getirdiler zamaninda.

OYılmaz
16.02.2011, 04:58
Göçebe yaşar. 6 haftada bir takım değiştirip bir sezonda küme düşmeye yakın en az 3 takımı çalıştırır. Dünya'da eşi benzeri var mıdır ? bence yok. Ama yinede seviyorum Yılmaz Vural'ı :)

Tangerine Dream
16.02.2011, 11:00
qzfjVRzLXwU

irfanb
16.02.2011, 13:11
u3GURTSGt5c

Harun-61
16.02.2011, 13:41
Alex Ferguson, Manchester’da 27. yılını geride bıraktı. Türk Futbolu’nun renkli ismi Yılmaz Vural ise 25. senesinde 25. imzasını attı. Konyaspor ile anlaşan tecrübeli hoca, yeni bir rekorun da sahibi oldu.

Takımla ilk idmanına çıkan Vural, 1.5 saat süren bir idman yaptırdı. Uzun süre oyuncularla sohbet eden başarılı hocanın keyfi de yerindeydi.

Kasımpaşa ile yollarını ayırdıktan sonra bir süredir boşta olan teknik direktör Yılmaz Vural dün Konyaspor’la anlaşma sağladı. 1986 yılında Malatyaspor ile hocalık kariyerine başlayan Vural, 25 yıl için tam 25. imzasını attı. İngiltere’de Manchester United ile 27 seneyi geride bırakan ve bu süre içinde 2 bin 499 maça çıkan Sir Alex Ferguson gibi Vural da kırılması zor bir rekor elde etti.

Türk Futbolu’nun en renkli isimlerinden biri olan Yılmaz Vural, istikrarını tek takımla değil birçok ekiple sürdürdü! Yeşil-Beyazlılar’la sezon sonuna kadar sözleşme yapan deneyimli teknik adam, kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını belirterek, şunları söyledi:

"SÜPER LİG'DE KALACAĞIZ"

“Konyaspor’un hedefi kümede kalmak. Ben de ekibimle birlikte ‘biz bu işi kurtarırız’ diyerek buraya gelmeye karar verdik. Şansımız en az diğerleri kadar olduğu için buradayız. Futbol dolu bir kent. Konya camiasının bize güvenini boşa çıkarmayacağız. Oyuncularla tanışıp kaynaştık. Bu işi başaracak kalitede oyunculara sahibiz. Başaracak kadromuz var. Bu sene ligden düşme puanlarının da az olacağı kanaatindeyim. 34 puanın ligde kalmak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu hesap içinde bizim 19 puan almamız gerekiyor. Ziya hocayla konuştuk. O da yardımcı oldu. Herkesten ‘Kalır mıyız-düşer miyiz değil. Bu sene ligde kalacağız’ demelerini istiyorum.”

PRİMİ 1 MİLYON TL

Sezon sonuna kadar 350 bin TL’ye anlaşan Vural, Konyaspor’un ligde kalması halinde 1 milyon TL daha alacak.

irfanb
15.03.2011, 13:31
Kasimpasa`dan sonra,Konyaspor`u da düsme potasina sokup, bir sezonda iki takimi düsüren teknik direktör olarak hafizalarda yerini alacaktir.

Burçak
29.01.2013, 08:30
"Maymun gibi hizmet ediyoruz"
Güneş'in istifası sonrası bomba açıklamalar...

http://www.haber53.com/resim_-Maymun-gibi-hizmet-ediyoruz-_70916.jpg
Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Türk futbolu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Şenol Güneş'in istifasını, "Türkiye'deki futbol sistemi ikimizi de çok üzüyor. Sistemin güçlüden yana olmasından bıktığı için istifa etti" şeklinde yorumlayan tecrübeli çalıştırıcı, Türk futbolunda güçlüden yana bir sistem olduğunu savunarak şöyle konuştu: "Rezalet bir durum var. Gördüklerimi anlatsam inanın nefret edersiniz. Kulüpleri yönetenler futboldan gelmeli. Yıllardır maymun gibi, birilerine hizmet ediyoruz. Biz spor adamıyız ve eksikleri görüyoruz."

Sabah Gazetesi'nden Okan Can Yantır'a konuşan Yılmaz Vural, futbol dünyasını, kendi dünyasını anlattı.

ANADOLU ZENCİSİYİM
Bu tabir güzelmiş ya! Sevdim bunu; Anadolu zencisi olmak...
Evet, öyleyim galiba... Öncelikle durumu iyi analiz etmek gerekiyor. Bizim kulüpler yabancı antrenörle daha başarılı olacaklarını zannediyor. Oysa Fatih Terim, Mustafa Denizli, Aykut Kocaman gibi isimler; Türk antrenörlerinin de fevkalade başarılı olabileceğini ispatladı. Tam "Büyük takımlar yerliyle çalışmaya alıştı" dediğimiz zaman da; kendi camiaları dışında yerli antrenörlere şans vermemeye başladılar. Üç büyüklerin içinden değilseniz şansınız olmuyor. Peki, hiç mi fırsat gelmedi bana? Geldi. Ali Şen döneminde iki kez Fenerbahçe'nin başına geçmem için anlaşmaya vardık. Hagi döneminde aynı şekilde Ergun Gürsoy'la, Galatasaray için anlaşmaya varmıştık ama olmadı. Ben hep yüzüp yüzüp kuyruk kısmında kaybettim.

PROTOKOL TRİBÜNÜ BENİ SEVMEDİ
Futbolda iki kesim var. Birincisi zengindir, parası pulu vardır ama protokol tribününe beleş girmenin yollarını arar. İkincisinde de
para pul azdır ama harçlığından, maaşından, çoluk çocuğunun rızkından artırıp gelir maçlara. Beni bu ikinci kesim daha çok seviyor. Futbolun asıl sahipleri de onlar. Ben kendimi protokol tribününe sevdiremedim. Beni bir türlü kabul edemediler. Çünkü futbolun içinden gelen birinin kendisini bu kadar geliştirmesini; bu kadar donanımlı olmasını kendilerine yediremiyorlar.

BEN BİR HALK KAHRAMANIYIM
Ben bir halk kahramanıyım. Bugün Edirne'den Hakkari'ye kadar beni sevmeyen bir adam bulamazsınız. Arabaya atlayıp tüm Güneydoğu'yu gezdim ben. Yollarda bana gösterilen sevgiyi anlatsam inanmazsınız. Üniversite öğrencisi de seviyor beni, dağdaki çoban da... Bunun hazzını anlatmak mümkün değil. 27 senedir teknik direktörüm, basından gelen hiçbir isteği geri
çevirmedim. Spor müdürleri, muhabirler, kameramanlar hepsi bayılır bana. Çünkü hiç zorluk çıkarmadım onlara. Peki, onlardan bir yardım, bir destek gördüm mü bugüne kadar; görmedim.

KİMSE BİLMEZ AMA BEN EZAN DA OKURUM MEVLİT DE
Valla 27 senedir, hiçbir sezon işsiz kalmadım. İnsanlar sizin kara kaşınıza, kara gözünüze teslim etmiyorlar takımı. Başka herhangi bir sektörde bu kadar uzun süre işsiz kalmadan devam eden biri yoktur. Son dönemlerde kaşa göze bakmalar, dayı-yeğen ilişkileri daha bir geçer akçe oldu tabii... Bende de onlar yok! Her şeyi içimde yaşarım; bugüne kadar bunları ortaya koymuş olsaydım, elbette bir kesimin adamı olup daha hızlı yükselirdim. Dini duyguları kuvvetli bir aileden geliyorum. Çocukluğumda müezzinlik bile yaptım. Şimdi çıkar ezan da okurum, mevlit de. Ama kimse bilmez bunları.

FENERBAHÇE UZMANLIĞI
Ben bu takımın uzmanıyım diye her zaman söylüyorum. Bugüne kadar Fenerbahçe'ye karşı 18 galibiyetim, 16 mağlubiyetim var. Küçük bütçeli takımlarla bu istatistiği yakalamak kolay değildir. Üst üste üç hafta başka takımları yenersiniz, kimsenin haberi olmaz; Fenerbahçe'yle berabere kalırsınız, bütün Türkiye sizi arar. Bu işin matematiği bu! Benim de elimden başka bir şey gelmiyor, gözlerinin içine soka soka "Beni alın" diyorum; daha ne yapayım?

BANA ALTI AY REAL MADRID'İ VERSİNLER YETER
Hayal kurmanın âlemi yok. İlk saydığım üçünden biri olsa yeter bana. Elazığspor'da çalışırken kimse seni görüp Real Madrid'e almaz. Ha bana altı ay versinler o takımı; bak bakalım nasıl top oynatıyorum.

MESSI Mİ, RONALDO MU?
Messi şu anda dünyanın bir numaralı futbolcusu. Çabuk, hızlı, pas veriyor, gol atıyor, adam eksiltiyor, savunmaya yardım ediyor, zeki... Ronaldo'da bunların bazıları yok mesela. Hücum yönü iyi ama savunması zayıf. Dribling becerisi de çok yüksek değil, genelde süratiyle adam geçiyor. Serbest vuruşları ve boyu dolayısıyla hava topları iyi ama oyun zekası Messi kadar yüksek değil. Ben Ronaldo'yu dünya starı gibi görmüyorum.
Kaynak (http://www.haber53.com/70916_-Maymun-gibi-hizmet-ediyoruz-.html)