PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 22.Hafta | Manisaspor 1 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

bingolts
22.02.2011, 10:16
egemenin olmayışı,defansta maalesef sorun oluşturuyor.topu oyuna sokamıyoruz eskisi gibi.dünde dedim ya glo topu şişiriyor,yada onur degajla oyuna sokuyor.Ceyhun bece dün bunun içinde sahadaydı.defansla orta saha arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirmek için.mücadele etti ama stresten heralde, top kontrolünü zayıf buldum hücum bölgesinde.tabi doğrusunu Şenol Güneş görmüştür.

Pawel 5 dakikada çok iş yaptı bence dün,daha erken oyuna alınmalı artık,bu benim düşüncem.

Önemli bir virajdı.Kayseri ve bjk maçları kaldı,Allah izin verirse şu iki maçıda alırsak,önümüz daha net belli olur.Hayırlısı neyse o olsun.

fenerbahçedeki değişimi özetliyim,benim aklımın erdiğince birazda;

aykut,kendi sisteminden vazgeçti ve daumun sistemine dönüş yaptı.şu anda daumun sistemiyle iyi oynuyor fenerbahçe.ama bu 17 maçıda böyle götürcek diye gözükmüyor.tamamen daum ekolü şu andaki futbol,sadece kanat oyuncuları çok daha kuvvetli.fakat bizim içinde hayırlı olcak şekilde,tahminimce(inşaallah),önümüzdeki haftalarda puan değil puanlar bırakacaktır.İnşaallah işimize yarar bu.

Hakkımızda hayırlısı olsun.

Aykutun stili var mı? bir stili var kendi işine bakmayıp rakibe sataşmak başkada birşey görmedim bu yıl

ozturk
22.02.2011, 10:16
"Keşke A.gücü ve Antalya yı yenseydik" diyen var mı benim gib?

Şimdi şampiyonluğun en önemli adayıydık eğer bu maçları kazansaydık..

Recep Alkan
22.02.2011, 10:19
Cale'nin neden bu kadar ısrarla istendiğini gerçekten anlayamıyorum.

Dün akşam o kadar bariz pozisyonlar yakaladık ki bir çok zaman, sırf kendine güveni olmayan bir bekimiz olduğu çin orta sahadan destek bekleyerek topları ya Jaja yada Burak ile buluşturmaya çalıştık. Ama biraz kendine güven olsa Cale de, çok farklı işler çıkabilir ortaya.

Tüm maç boyunca sadece kuru bindirme, sadece o kanatta olabilmek için yapılan hareketler. Orta yok, pas alış verişi Hüseyin'in aynısı, sadece yana, pozisyon alma sıfır.

Diyorum ya, soldan gelen atakda Cale efendi penaltı noktasında pozisypn almaya çalışıyordu.

Bu adamları oyuncu yapacağız derken şampiyonluk elimizden gidecek. Sanırım maç 1-1 iken soldan gelen bir atağı Onur kurtardı, o atağın başlangını bilmiyorum gördünüz mü ama Cale'nin inanılmaz bir hatası vardı o pozisyonda.

Bakın hiçbir futbolcu hatasız oynar, yada oynamalı demiyorum kesinlikle. Ama Cale'nin olumlu hareketi ne yazık ki çok ama çok az. Bir kere hücuma katkısı sıfır.

Bakın önceki yazınız da demişsiniz ki Serkan hata yapınca kimse ses çıkarmıyor. Cale de 90 metrelik çizgiyi Serkan gibi etkin kullansın, onun kadar aist yapsın, hatta gol pozisyonuna girsin ben bir Cale için eleştiri yapmam.

winner
22.02.2011, 10:21
Cale konusuna bende katılıyorum.
sezonda iyi maçı 2-3 tane oluyor.Gerisi idarelik bir performans.
Hücuma hiç çıkamıyor, savunmada da pozisyon hataları var.

Mustafa Yılmaz.20
22.02.2011, 10:30
Bakın önceki yazınız da demişsiniz ki Serkan hata yapınca kimse ses çıkarmıyor. Cale de 90 metrelik çizgiyi Serkan gibi etkin kullansın, onun kadar aist yapsın, hatta gol pozisyonuna girsin ben bir Cale için eleştiri yapmam.
Bende onu söylüyorum. Burak 2 maçtır sıklıkla içeri girmeye başladı. Serkan 2 maçtır hem savunmada hem hücumda berbat. Çünkü dünyada sol/sağ kanadı maç boyunca tek başına kullanabilecek oyuncu yok. Tabi geçen hafta attığı bir uzun topla kötü oyununu bertaraf ettiğini düşünüyorsanız, o sizin düşünceniz.

Dün eğer hücuma Serkan'ın Cale'den fazla katkı verdiğini söylüyorsanız maçı bir daha izleyin derim. Başta Mustafa olmak üzere savunma oyuncularımız pozisyon alma konusunda çok hata yapıyor. Selçuk'la Cale her maç diğer oyuncuları uyarıyor pozisyon alma konusunda. Piotr, Cale'den iyiyse oynasın ama geçen hafta 90 dakika vasatın üzerinde oynamasına rağmen hoca yine Cale tercihi yaptı. Demekki bir bildiği var.

karaman6106
22.02.2011, 10:38
takımın aslarının oynamdığı haftanın sonrasında çok kötü oyunları dikkat çekiyor, örnek cale.

dün resmen 3 lü defans oynadık cale sayesinde.ne ilerde var ne de geride.pitır takıma ısındırılabilirdi. ne orta yapabiliyor, ne de pas verebiliyor. sol stoper oynasa, belkide daha iyi performans gösterebilir.

aslında kanatları kullanabildiğimiz maçlarda jaja daha etkili oluyor,ama yıllardır ne sağdan, ne de soldan kanat oyuncumuz yok. belki bu bir tercih.

umut dün iyi oynadı. hatta pavelle oynasalar çok baş ağrıtırlar.

burak açık alan oyuncusu.iç saha da olsa olsa, umutun yedeği olarak santrafor oynar.

maça gelince;

şunu vurgulamak lazım ki, takım iyi niyetle top oynuyor, muhtemel ki, bunun karşılığını alıyor.

colman, ersun-broos dönemi dahil, sol ortasaha oynadığıher maçta başarısız görülüp oyundan alındı.

bence oyundan colman değil, ceyhun alınmalıydı ve colman ortaya çekilmeliydi. sol öne pitır alınabilir, cale üçlü savunmanın solunda kalır, serkan sağdan daha fazla ataklara katılabilirdi.

burak, kapalı savunmalar arasında kayboluyor, bu tarz oyunu sıkıştığı analarda, yerine muhakkak pavel oyuna girmelidir.

takımın geçen yıllardan tek ve büyük farkı; onurumuzdur. bu yıl veya başka yıllarda şampiyon olacaksak bu heybetli genç sayesinde olacağız.

inşalaah ankaradan avni akere kayseri maçına gidiyorum...oradan size güzel haberler vermek dileklerimle...

ilteriş
22.02.2011, 10:41
maçın ikinci yarısına yetiştim dualar ve yoğunlaşma ile maçın kazanılması beni mutlu etti.ikinci yarıdaki oyunu 12 maçın 90 dakikaya yayarsak serimizin sonu şampiyonluk olur.

tarsus
calede form düşüklüğü olduğu kesin ama hoca riske girerek çok az süre almış piotr oynatmamasını saygıyla karşılamak gerekir.aslında türkiye kupası bizim için alternatif oyuncuları hazır tutmak için çok büyük şanstı .umarım erken skor bulduğumuz maçlarda şenol hoca pawel kardeşlere daha çok süre verir

Numan Yerlikaya
Bi arkadaş Manis: 1 TRABZON:2 demişti tebrik ediyorum kendisini

ben demiştim ama başkasıda daha önce demiş olbilir :)

Recep Alkan
22.02.2011, 10:50
Bende onu söylüyorum. Burak 2 maçtır sıklıkla içeri girmeye başladı. Serkan 2 maçtır hem savunmada hem hücumda berbat. Çünkü dünyada sol/sağ kanadı maç boyunca tek başına kullanabilecek oyuncu yok. Tabi geçen hafta attığı bir uzun topla kötü oyununu bertaraf ettiğini düşünüyorsanız, o sizin düşünceniz.

Dün eğer hücuma Serkan'ın Cale'den fazla katkı verdiğini söylüyorsanız maçı bir daha izleyin derim. Başta Mustafa olmak üzere savunma oyuncularımız pozisyon alma konusunda çok hata yapıyor. Selçuk'la Cale her maç diğer oyuncuları uyarıyor pozisyon alma konusunda. Piotr, Cale'den iyiyse oynasın ama geçen hafta 90 dakika vasatın üzerinde oynamasına rağmen hoca yine Cale tercihi yaptı. Demekki bir bildiği var.

Bakın yukarıda da dedim ki bir oyuncunun devamlı iyi oynaması beklenemez.
Buna Serkan da dahil, Cale de dahil. Eğer siz zaten Serkan ve Cale'yi aynı kefeye oyuyorsanız baştan hata yapıyorsunuz. Orta sahadan bozma bir sağ bek bir takıma ancak bu kadar katkı sağlar. Fakat orjinal mevkisi sol bek olan bir adamın da bir takıma katkısı ancak bu kadar az olabilir diyorum ben.

Ben zaten Cale'den bir kanadı tek başına savunsun yada idare etsin demiyorum ki. Bu adam mevkisi olan bek yani savunma kanadında bile büyük hatalar yapıyor, dün size diyorum, pozisyon ile örnek veriyorum, Onur'un çıardığı pozisyonda Cale efendi adamı rahatlıkla geçirdi diye golu yiyorduk. İlk yarıda keza yine öyle pozisyon hataları. Yani bu adamı hucüm olarak eleştiriyoruz ama defans olarak da büyük eksiklikleri mvcut...

Dİyorsunuz ki bir top ile Serkan iyi oyuncu mu ? Bir top da Cale versin de ona da iyi diyelim olmaz mı ? Serkan bek oyuncusu zaten değil, ama Cale ne hücumda ne defansta yok....

Serkan bu takıma her platformda Cale den daha fazla katkı sağlamıştır, sağlayacaktırda. Bunu hepimiz biliyoruz görüyoruz.

Şenol Hocanın bildiğine gelirsek, ben hocanın bildiğinden çok takıntılı olduğuna inanıyorum. Eğer gerçekten bir bildiği de varsa bu Cale'nin iyi oyuncu olduğu değil, Piort'un daha hazır olmadığıdır diye düşünmekteyim....

Kaldı ki bir soru sormak istiyorum.

Sizce bir oyuncunun takıma katkısı ne ile ve nasıl ölçülür ?

Şahinoğlu
22.02.2011, 11:01
fenerbahçedeki değişimi özetliyim,benim aklımın erdiğince birazda;

aykut,kendi sisteminden vazgeçti ve daumun sistemine dönüş yaptı.şu anda daumun sistemiyle iyi oynuyor fenerbahçe.ama bu 17 maçıda böyle götürcek diye gözükmüyor.tamamen daum ekolü şu andaki futbol,sadece kanat oyuncuları çok daha kuvvetli.fakat bizim içinde hayırlı olcak şekilde,tahminimce(inşaallah),önümüzdeki haftalarda puan değil puanlar bırakacaktır.İnşaallah işimize yarar bu.

Hakkımızda hayırlısı olsun.

Sana tamamen katılıyorum kendi sistemini oturtamayan Aykut en garanti olan geriye yaslan nasılsa atarım olan Daum'un felsefesins döndü o istemediği Alex'ta olmasa şuan takımın başında olamazdı ama biyerde fena çakılacaklar buna inanıyorum.

B.AKDEMİR
22.02.2011, 11:02
Evet bir maçı daha kazandık.Çok şükür ki bileğimizin hakkı ile 3 puanı söküp aldık.Yalnız Trt 1 de ki Sergen Yalçın ne kadarda nefret edermiş Trabzonspordan.Ekmeğini yediği takıma nasılda saygısızca ileri geri konuşurmuş bunu dün gece gördük.Bjk 18 puan geride kalınca hazımsızlık yaşadı sanırım.Ceyhunun yere düşerken kahe ile kontrolsüz bir mücadele içinde olmasını bir tv kanalında Fırat Aydınus'un kıyağı gibi anlatması kadar iğrenç bir durum olamaz.Sergen Yalçın'a gerekli tepki hafta boyunca verilmelidir.

Artık bu maçı kapatıp Kayseri maçına adapte olmalıyız.Allah'ın izni ile Kayseri maçını aldığımızda Sergen Yalçın'ın suratını ve yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

winner
22.02.2011, 11:07
Evet bir maçı daha kazandık.Çok şükür ki bileğimizin hakkı ile 3 puanı söküp aldık.Yalnız Trt 1 de ki Sergen Yalçın ne kadarda nefret edermiş Trabzonspordan.Ekmeğini yediği takıma nasılda saygısızca ileri geri konuşurmuş bunu dün gece gördük.Bjk 18 puan geride kalınca hazımsızlık yaşadı sanırım.Ceyhunun yere düşerken kahe ile kontrolsüz bir mücadele içinde olmasını bir tv kanalında Fırat Aydınus'un kıyağı gibi anlatması kadar iğrenç bir durum olamaz.Sergen Yalçın'a gerekli tepki hafta boyunca verilmelidir.

Artık bu maçı kapatıp Kayseri maçına adapte olmalıyız.Allah'ın izni ile Kayseri maçını aldığımızda Sergen Yalçın'ın suratını ve yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Sergen Yalçın önce Ferrari'nin alakasız bir pozisyonda niye penaltı yapıp atıldığını bjkli duruşu açısından bir irdelesin bakalım...

zivaa
22.02.2011, 11:09
Dün gece trt haber spor haberlerinde '' Trabzonspor manisayı çok zor da olsa yenerek liderliğini devam ettirdi. ancak trabzonspor ilk yarıdaki performansından çok çok uzak, önümüzdeki iki hafta kayseri ve bjk gibi güçlü takımlarla oynayacak. Liderlik el değiştirmeye aday'' dedi.
Diğer tv kanalları zaten istanbul yalakaları ve şakşakçıları ile dolu. Devletin resmi kanalının böyle yanlı haber yapıyor olması düşündürücü. Şerefsiz köpekler hain trt

Mehdi
22.02.2011, 11:10

Ben.

Zaten ilk yarı bittiğinde kafadan fb,bjk,ve gs maçlarına puan yazmadım.Kendi evimizdeki maçlar ve 2-3 deplasman maçı(Buca,Karabük vs.) alsak yeter diye düşünüyordum.İçerideki ilk iki maç bizi mahvettiği gibi diğerlerini de cesaretlendirdi.Birisi ertesi hafta Manisa'dan 3 yiyen Ankaragücü,diğeri ertesi hafta yine Manisa'dan 4 yiyen Antalya.
İnsanın içi yanıyor.

Mehdi
22.02.2011, 11:12
Dün gece trt haber spor haberlerinde '' Trabzonspor manisayı çok zor da olsa yenerek liderliğini devam ettirdi. ancak trabzonspor ilk yarıdaki performansından çok çok uzak, önümüzdeki iki hafta kayseri ve bjk gibi güçlü takımlarla oynayacak. Liderlik el değiştirmeye aday'' dedi.

Biz henüz liderlik koltuğundan kalkmamıştık.Fener biz oradayken oturdu 1 günlüğüne.

Bize hırs veren medyayı bizi yağlayıp duran medyaya tercih ederim bu arada.

winner
22.02.2011, 11:14
Kızmayalım İstanbul basınına
Keşke Trabzonspor şampiyon olamaz,iyi futbol oynamıyor diyen tv yorumcularının sayısı artsa.

Mustafa Yılmaz.20
22.02.2011, 11:20
@Recep Alkan

Bende Serkan'ın sezon başından beri takıma daha fazla katkı verdiğini kabul ediyorum. Ama genel anlamda herkesin vasatın altında oynadığı bir maçtan sonra Cale'yi suçlamak haksızlık olur. Dün Onur, Cale'nin hatasını telafi etti ve sonuçta kazandık. Başka birgün de Onur hata yapar Cale telafi eder. Geçen haftada Serkan'ın 1 numaralı hatalı olduğu 2 gol yedik ve bir tanesini de Onur inanılmaz şekilde kurtardı. Sonuç olarak Serkan'ın hatalarını Burak ve Onur telafi etmiş oldu.

Dünyada ki her takım gibi bizim de oyun içi defolarımız var ve bunun sorumlusu Cale değil. Şu an Cale günah keçisi ve herkes ona yükleniyor. Piotr 2-3 maç oynasın benzer şeyler ona da söylenecek. Ve Şenol Hoca bunun farkında olduğu için riske girip Piotr'u oynatmak yerine, 3 senedir takımla olan ve artık kimin nerede hata yapabileceğini ezberlemiş olan Cale ile oynamayı tercih etti.

Cale'nin mükkemmel bir solbek olduğu söylemiyorum ben zaten. Ama yerine çok daha iyisini alamadığımız sürece de bu takımın banko oyuncusu olmaya devam edecek. İsmail K, Serkan gibi bir solbekle oynamaktansa Cale gibi sürekli stoperlere yardım edip, onların boşalttığı alanları kapatan bir solbekle oynamayı tercih ederim.

Cale başlığında da yazmıştım. Cale'nin oynamadığı 4 maçta 7 gol yedik ve bu takımların hepsi de ligin dibindeki takımlar. Cale'nin oynadığı 18 maçta 9 gol yedik.Bunların içinde Bursa deplasmanıyla birlikte 5 tane büyük maç var. Bence bunu nedeni Cale'nin sürekli stoperlere yardım etmesi.

Armağan Dere
22.02.2011, 11:22
Bu adamları oyuncu yapacağız derken şampiyonluk elimizden gidecek. Sanırım maç 1-1 iken soldan gelen bir atağı Onur kurtardı, o atağın başlangını bilmiyorum gördünüz mü ama Cale'nin inanılmaz bir hatası vardı o pozisyonda.

.

Isaac'ın pozisyonu o dk 70 falan..Onur ayağıyla çıkardı...Cale ilerde kaldı sanırsam...ama kabul edelim ki abi Serkan'da da 5-6 maçtır inanılmaz bir düşüş var

winner
22.02.2011, 11:22
Taraftar : İkinci golü nasıl yedin.
İlker Avcıbay (Manisa kalecisi ): Dışarı gel göstereyim.

Koptum.Adam iyi direndi bize yine de yaranamadı.Taraftar milletine yaranılmaz zaten:)

yunushanilce
22.02.2011, 11:24
Taraftar : İkinci golü nasıl yedin.
İlker Avcıbay (Manisa kalecisi ): Dışarı gel göstereyim.

Koptum.Adam iyi direndi bize yine de yaranamadı.Taraftar milletine yaranılmaz zaten:)
kesin fenerlidir taraftar:D:D:D

AYAN61
22.02.2011, 11:26
Babannem, Babannemin kardeşi, benim kardeşlerim, hepsine dua ettirdim 90 dakika :D Yendik babanne deyince babannemin cevabı müthişti:
-O kadar tespih çektim oğlum :D

asimetrik
22.02.2011, 11:34
İkinci yarının topla oynama istatistikleri nedir acaba? 75-25 gibidir sanırım. Kaçanların yanında, iki de gol atmışız. Takım daha ne oynasın. Egemen ile Piotr'da oynamaya başlarsa ilk yarıdan da iyi oluruz. Psikolojik sınırı geçtik.
Israrla göbekten oynadık ve kalabalığa rağmen çok defa deldik. Biraz da kanat organizasyonları eklersek sorunumuz kalmaz.
Transfer döneminde golcü değil, stoper ve sol bek eksiğimiz olduğu açıktı. Şimdi sıkıntısını çekiyoruz. Hücumda hiç derdimiz yok, savunma bu haliyle sinyal veriyor. Allah'tan Onur'umuz var..

Muhammed Ayaz
22.02.2011, 11:35
bence pawel ve piotr bu takıma monte edilmeli 2 side boş adama benzemiyorlar ben pawelin 2 maçını izledim beşiktaş maçında bir asist yaptı bir topuda direkten döndü.dün akşamki maçtada farkındaysanız alanzinhonun atığı golde atağı başlatandı.son dakikadada umuta gollük bir pas verdi umut atamadı bence pawelin kesin olmak şarıyla brozeklerin kadroya monte edilmeleri lazım

Ertan 51
22.02.2011, 11:36
Takım genel anlamda bir düşüş içerisinde,çok mücadele ediyoruz,iyi gözüken biziz ama rahatlıkla maç kazandırabilecek oyuncularımızın sonuca katkısı beklentilerin çok çok altında kalıyor.
Ama ne olursa olsun 3 puan harika oldu,haftaya Colman-Selçuk-Serkan-Alan tekrar dan skor üretir inşallah.
Bir de 86 ya kadar maç 1-1 devam ederken Pawel veya M.Çakır düşünülemezmiydi diye kafam çok takılı kaldı,bu oyuncu değişiklik saatleri tuhafıma gidiyor.

winner
22.02.2011, 11:41
Özellikle bu dönemde rahat galibiyet yerine bu şekilde gelen galibiyeti tercih ederim.
İkinci yarının ilk maçlarında yerlerde olan hırs,istek ve motivasyon ancak böyle galibiyetlerle kazanılabilirdi.

inadına_Trabzon
Dün Ümit Aktan ın katıldığı TGRT de bir programı izliyorum. Manisa 1-0 öne geçti haberi geldi. Ümit Aktan'ın yorumu şu : '' Fenerbahçe Şampiyonluk Turu Atacak ''

Yenilsek puan durumu fb 48 , ts 47 oluyorken FB ye şampiyonluk turu attırıyorlar. ts 50 ,fb 48 oluyor en büyük favori hala Fenerbahçe. Fenerin şampiyon olmasını ne kadar çok istiyorlar.

Fener gerideyken lig bitmedi derler, Ts geri düşse herşey buraya kadar derler.Bunlara ne denir ? :)

A.Gökhan AKIN
Recep'in cale konusunda yazdıklarına kesinlikle katılıyorum.Pozisyonların çoğunda mevkisini kaybediyor.Sol defans oyuncusunun rakip takım atağında defansın ortasında dolaşmasın akıl işi değildir. Bunu bir değil defalarca yaptı- yapacak da. Evet Cale iyi bir defans oyuncusu olabilir ama kendi alanında kaldığı sürece, onu ekstra işler beklentisiyle sahaya sürerseniz beklentilerinizin aksi yönünde oynayacağı kuveetle muhtemel ve dünkü maç bunun için çok güzel bir örnekti kendi adıma.

Aytaç Çakıroğlu
22.02.2011, 11:46
Renkdaşlar maçın özeti var mı ?

Emin Danışmaz
22.02.2011, 11:49
Oyuncularımız ukala zengin çocukları gibi kendilerine özgüvenleri çok fazla ısırmadan oynuyorlar nasıl olsa ben bu işi bitiririm düşüncesindeler.Tren kaçmasın derim her şey bizim elimizde biter.

Mustafa SAYAR
22.02.2011, 11:55
Kaleci onura arkadan atılan çaklamakların çoğunda Fenerbehçe arması varmış arkadaşlar biraz önce fotomaçta okudum.Vay adiler vay demekki fenerliler doldurmuş arka tarafı...

sulo61gun
22.02.2011, 11:58
artık alan da bize bir maç almıştır.kimse burda sallamasın bi daha adama:)

SEDAT
22.02.2011, 12:14
- Cale'yi çok savunan biri olarak artık dinlenme zamanı gelmiştir , çok aksamaya başladı...

Burak
22.02.2011, 12:15
- Cale'yi çok savunan biri olarak artık dinlenme zamanı gelmiştir , çok aksamaya başladı...

Ben de öyle düşünüyorum abi...Vasat diyebileceğim bir performansı bile yoktu dün.

oflu engin
22.02.2011, 12:17
şu eleştirileri bir gözden geçirin,geçirinki;Şenol hocanın oyuna gelmeyin durumuna düşmeyin.

basında konuşulan daha doğrusu Trabzonspor ve taraftarını yıldırmak ve umutlarını kırmak adına güvenlerini yıkmak için söylenen saçmalıkları bir düşünün.
1.bu forvetlerle bu yarışı nereye kadar götürür.
şimdi sorun kendinize ligin en çok gol atan takımının gol atma sorunu varmı.
2.manisaya yenildi fb ye yenildi.
barselona dünyanın en iyi takımı oda yenildi real peşinden geliyor.oda bizim gibi iki mağlubiyete sahip.
3.mustafa hata yaptı.giray canlı bomba.o kaçtı bu kaçtı Şenol hoca yanlış yaptı.
eee bir bakın bakalım dünyada bu hataları yapmayan bir takım varmı.bir tane bulun dediklerinize bende inanırım.barselonada bu işin içinde...bak bak verdiğim avansa bak
4.Trabzonspor,ankaragücü maçında antalya maçında kaybettiği puanlardan dolayı yapılan eleştirilere bir daha göz atın
siz bu iki takımı bizim maçlarda oynadığı futbolu hangi maçta gördünüz.o kadar efor harcadılarki bizden sonra bu iki takım puan alamaz duruma geldi.lider olduğunuzu unutmayın.bizimle oynayan her zaman performansının sınırlarını zorlar.
son olarakta.manisaya yenildi fb ye yenildi beraberede kaldı durumlarında eleştirenlerede şunu demek isterim bu dediklerinizide alsaydık,şuanda dünyada barselona değil Trabzonspor konuşulurdu.ve böyle bir takımda yok haberiniz olsun.
dün akşamki maçta beni en çok mutlu eden olay kendinden emin acele etmeyen sabreden ve inanan bir takımı sahada görmekti.ve umut dün akşam bana ronaldoyu hatırlattı.muhteşem gol şutları inanılmaz bir şekilde kurtarıldı.kimse çıkıpta umut kaçırdı demesin biraz ayıp olur benden demesi.
bundan sonra her maç zor kalp sıpazmı ile kalp krizi arasında 90 dakikalar geçireceğiz kalbi olanlar sakinleştirici alsın.ama umutlarını ve güvenlerini sakın azaltmasın.bu sene o sene bunu bilir bunu derim.

mhayri
22.02.2011, 12:18
Yediğimiz 16 golün kaç tanesi korner ya da serbest vuruştan...
Saymadım ama en az yarısı böyledir diye düşünüyorum
Sanki Türk futbolu ve bizim için çözümsüz bir problem gibi duruyor.

MoMoXa
22.02.2011, 12:20
goruyoruz fenerlerin yaptıklarını duyuyoruz takimimiza destek sonuna kadar verelim..

F.Erdem
22.02.2011, 12:27
Maçın avni akerde olduğunu düşünüyorum da,biz 86. dakika da zor maç çevirirdik.Çünkü 80. dakikadan sonra stadta uğuldamalar başlıyor.Trabzonspor'un diğer 3 kız kardeşler gibi futbol dışında gücü olmadığı için tek itici güç taraftar,o da kayboldu mu bu takım nasıl şampiyon olacak ?

Bundan sonra Trabzonspor için kolay maç yok,90 dakika takım desteklenmeli.Ençok da geriye düştüğünde ve beraberlik durumunda.

exelans_25
22.02.2011, 12:31
devre arasında alanzinhoyu göndermek isteyenler ne düşündü acaba golü atınca.

lazzz61
22.02.2011, 12:32
selcuk eskısı gıbı orta kesemıyor

Murat Altun
22.02.2011, 12:36

Çok pozisyon hatası yapıyor Sağ kanattan yapılan ataklarda özellikle göbeğe yanaşınca arkası bomboş kalıyor ve oraya atılan toplarla bu sezon çok gol yedik Hatta bunu bu sezon rakip teknik direktörlerden bile dile getirenler olmuştu o bölgeye atacağımız toplarla etkili olmak istedik vs gibi

kaptans
22.02.2011, 12:40

yenseydik şampiyonduk şimdi en önemli adayıyız zaten

SEDAT
22.02.2011, 12:42
- Spiker bile Cale'nin en yumuşak tarafımız olduğunu çözdü , hele dün Cale'nin tarafını felç ettiler , şaşırdığım nokta ise ileriye hiç çıkmayan Cale'nin neden adeta yürüdüğüdür , hadi Serkan yorulsa anlarım yani...

Erdem Keser
22.02.2011, 12:42
Demek oluyor ki ben bu takımın maçını seyretmeyince kazanıyoruz:D

Furkan Dündar
22.02.2011, 12:44
dün 2 golde de apartman yıkıldı heralde ceyhun abim 2 3 dk gollll diye bagırdı :D

Emrah Akcagöz
22.02.2011, 12:46
Bizim oyuncularımızda özellikle Colman ve Selçuk'ta içeri girmeme hastalığı var top Jaja yada başka bir hücum oyuncumuzdayken oyuncu eğer rakip kaleye doğru topu yönlendirecekse pas verebileceği 2 arkadaşı oluyor. Colman veya Selçuk içeri doğru katetse alan değiştirse yalancı koşu yapsa vs. daha rahat rakip savunmayı çözeriz ama bizim bu ikilide böyle bi özellik yok. Dün akşam Ceyhun da oynamasına rağmen yine oldukları yerde sabit bekliyorlar. Mesela dün bi pozisyonda orta alanın bizim tarafında olan kısmında top yanlış hatırlamıyosam Selçuk'ta bi yanında Colman diğer yanında Ceyhun bekliyorlar yahu koşsanıza ileri adam pas atacak oyunu açacak hepsi bekliyor. Biz bu konuda malesef pek iyi değiliz. Durum böyle olunca oyunu yönlendirmek isteyen Jaja, Alanzinho, Burak gibi oyuncuların birçok top kaybı söz konusu oluyor ve bu top kayıpları kalemizde pozisyon görmemize sebep olabiliyor.

Oyunu ortadan açmaya çalıştığımız için bu tip sıkıntılarla başbaşa kalıyoruz. Mesela oyunun iki yönünde de etkili kanat oyuncularımız olsa sadece orta alanı değil kanatları da daha iyi kullanma fırsatımız olacağından bu tip sıkıntılara pek maruz kalmayacağız..

Ünal Cumhur
22.02.2011, 12:48
trabzon yenilirse fener şampiyonluk turu atar:p!!! buna ancak kargalar inanır. fener 2puan geride şampiyonlugun en büyük adayı tamam kardeşim sana göre öyle olabilirde fener yüzde 90 şampiyon ne demek yane daha bu hafta öncesinde bursa yorumlarını hatırlıyorum fener bi yenilse bursayla aynı puanda olacak:cool:. bence bu macın kahramanları 1-jaja 2-onur 3de şenol hocaydı tam zamnında degişilikler yaptı. paweli biraz gec aldı ama onu aldıgında anormal risk almıştık son 10 dkda aldı. paweli begendim. gelirken cok asist yapıyoda demişlerdi faydalı bi oyuncu olur. gecen sene sanki bursa bizim gibi uzun süre lider olduda şampiyhon oldu son anda şampiyon oldu ama bursa yarışı bırakmadı puan kaybetsede ümidini son ana kadar sakladı bizde geri düşsekte son ana kadar savaşmalıyız.ama bence biz böyle kendine güvenen mücadele eden futbol oynarsak şampiyonuz. cok pozisyon bulmadık ama ben takımı begendim. avni akerdede böyle oynarsak rahat şampiyon oluruz.

SEDAT
22.02.2011, 12:48
dün 2 golde de apartman yıkıldı heralde ceyhun abim 2 3 dk gollll diye bagırdı :D

- İmzan çok güzelmiş :D

TheCrow
22.02.2011, 12:53
80. dakikada Jaja ile Selçuk "daha çok pas yapalım, topu sürekli çevirelim" şeklinde konuştular. Bakın dakika 80, kesin kazanmamız lazım ve doldur-boşalt yerine pas yaparak gole gitmeye çalışıyoruz, panik yapmadan, acele etmeden, kendine güvenerek. Bir de taraftar güvense her şey çok güzel olacak, ama hayal tabi.

Recep Alkan
22.02.2011, 12:58
@Recep Alkan

Bende Serkan'ın sezon başından beri takıma daha fazla katkı verdiğini kabul ediyorum. Ama genel anlamda herkesin vasatın altında oynadığı bir maçtan sonra Cale'yi suçlamak haksızlık olur. Dün Onur, Cale'nin hatasını telafi etti ve sonuçta kazandık. Başka birgün de Onur hata yapar Cale telafi eder. Geçen haftada Serkan'ın 1 numaralı hatalı olduğu 2 gol yedik ve bir tanesini de Onur inanılmaz şekilde kurtardı. Sonuç olarak Serkan'ın hatalarını Burak ve Onur telafi etmiş oldu.

Dünyada ki her takım gibi bizim de oyun içi defolarımız var ve bunun sorumlusu Cale değil. Şu an Cale günah keçisi ve herkes ona yükleniyor. Piotr 2-3 maç oynasın benzer şeyler ona da söylenecek. Ve Şenol Hoca bunun farkında olduğu için riske girip Piotr'u oynatmak yerine, 3 senedir takımla olan ve artık kimin nerede hata yapabileceğini ezberlemiş olan Cale ile oynamayı tercih etti.

Cale'nin mükkemmel bir solbek olduğu söylemiyorum ben zaten. Ama yerine çok daha iyisini alamadığımız sürece de bu takımın banko oyuncusu olmaya devam edecek. İsmail K, Serkan gibi bir solbekle oynamaktansa Cale gibi sürekli stoperlere yardım edip, onların boşalttığı alanları kapatan bir solbekle oynamayı tercih ederim.

Cale başlığında da yazmıştım. Cale'nin oynamadığı 4 maçta 7 gol yedik ve bu takımların hepsi de ligin dibindeki takımlar. Cale'nin oynadığı 18 maçta 9 gol yedik.Bunların içinde Bursa deplasmanıyla birlikte 5 tane büyük maç var. Bence bunu nedeni Cale'nin sürekli stoperlere yardım etmesi.

Mustafa,

Amacımız Trabzonspor futbolcusunu rencide etmek değil kesinlikle. Sadece bu takım için yetersiz olduğunu söylüyoruz...

Kardeşim, Cale sadece takımın vasat oynadığı maçlarda vasat değil ki ? Manisa maçından sonra forumda ki genel düşünce ne ? Takım ikinci yarı gayet iyi oynadı. Yani vasatı biraz da olsa geçti. Peki Cale geçebildi mi ? Bence Calenin oyunculuğu ile takımın performansını karşılaştırmak, yada ilişkilendirmek sadece oyuncuya ne kadar iyi niyetle baktığınızın bir göstergeis olabilir.

Bakın futbol bu anlattığınız nedenlerden dolayı bir takım oyunu. Bir oyuncu hata yapacak, diğeri telafi edecek. Fakat Cale'nin durumu çok ayrı. Cale devamlı olarak küçük büyük hatalar yapıyor, onu geçtim takıma bir katkısı yok. Egemen'in oynadığı dönemlerde Egemen, şimdilerde ise Mustafa o kanadın açığını kapatmaya çalışıyor.

İkinci paragrafınıza katılmam mümkün değil. Ne demek Piort da o laflardan nasibini alacak diye Cale oynatılıyor. Böyle birşey söz konusu bile olamaz, olmamalı. Bu takımda kim daha iyi o oynamalı. Hocanın Cale konusunda düşündüklerini de yukarıda kendimce belirttim. Calenin yeteneğinden çok Piotr'un hazır olmaması nedeni ile halen daha bu takımda Cale oynuyor.

Yanlış hatırlamıyorsam bu formun genel düşüncesi Teo 'nun oynadığı zamanlarda daha bir maç ile hemen nasıl tepki verebiliyorsunuz olmuştu. Sizde önceki yazılarınız da Pawel'in ayaklarının sağlam olmasından bahsettiniz. Nasıl oluyor da bir Teo bir maçta anlaşılamıyorken, Pawel ve Piotr hemen kendini belli etti. Piotr'un Beşiktaş maçında ki performansı konuşuluyor, peki o mata kim ne kadar oynadı ? Yada şöyle sorayım mevcut hali bizim Cale Qeresmaya karşı ne yapabilirdi, gelecek maçta ne yapacak ?

Peki aldığımız sol bekin Caleden daha iyi olduğunu nasıl anlayacağız Mustafa kardşeim. Adamı takıma monte edemedik, oynamıyor, elimizde ki yarım yamalak adam ile ileriliyor, diyeceksiniz ki Şenol Hoca görüyor o oynattığında hazır olacak. Ama kazın ayağı öyle değil bence. Rakiplerimizin bile farkına vardığı sol bek sorunumuzu acilen çözmemiz gerekiyor diye düşünmekteyim. Ve bunun da en güzel yolu yeni aldığımız adamı en kısa zamanda bu takıma monte etmek. Takıntaya gerek yok....

Hocam kusura bakma ama o kadar enteresan yerden bağladın ki konuşmayı ağzım açık seni izlemekteyim. Biz cale oynadığında daha az yiyoruz öyle mi ?

Tamam hocam, Ersun Hoca bu takımı bilgisyar ile yönetiyor diye eleştiiyorduk ya, baksanıza bugün biz bile istatislikler ile takımı idare eder hale gelmişiz. Sağlık olsun ne diyelim....

Biz dün akşam sanırım Manisanın sol bekini seyrettik maç boyunca....

Keleşoğlu
22.02.2011, 13:06
ceyhun pozisyon yokken başımızı yakıyordu az kalsın o pozisyonda kötü niyetli bi hakem olsa cart diye verirdi penaltıyı.

Mesut
22.02.2011, 13:07
3lü orta sahadan vazgeçilmemesi gerek devam böyle
----Ceyhun---
Selçuk-Colman

lazibere
22.02.2011, 13:13
Dun gece harika bir 3 puan aldık. Ama maalesef 3 puandan daha fazla birşey yoktu...

Defans çalışmıyor, sürekli hata yapıyor, Glovocki maalesef stoperlık yapamıyor, yer tutamıyor, adam kaçırıyor..

Mustafa çok özverli oynuyor ama yetenkler sınırlı olunca maalesef hatalar da yapıyor, futbol bir hata oyunu ise bu hataları da avantaja çevirenler oldukça vasat ve yetenekleri ksııtlı oyuncularla zor olan bir işi yapmaya çalışıyoruz ve şampiyonluğa gidiyoruz.

CALE.,,, kımın ne dediği umurumda bile değil, O adamın bir maç ıkı maç iyi oynayacak diye yıllardır bizim formamızı giymesini gerçekten anlayamıyorum. 3 senedir bizim formayı giyoyormuş v.sv.s.. Onun yerine Türkiyede hangi ligden hangi oyuncuyu koyarsanız koyun 3 sene o mevkıde oynasın, yıldız olur ama CALE sadece vakit geçiriyor..

Futbolcumuza toz kondurmamayı ilke edinenlere sesleniyorum, Sirf bizi takımda oynuyor diye 3 senedir giydiği formada bir arpa boyu gelişme gösteremeyen bir oyuncuya sahip çıkmayın. Senede 2 maç iyi oynayan oyuncu iyi oyuncu değildir..

Yediğimiz golde arka direği alması gereken oydu, Serkan alıyor.. Onur'un kurtardığı pozisyonda yerini kaybederek hata yapan ve bunu bu sezon en az 5 kere yaparak takımı yediği gollerde %100 katkısı olan yine oydu.. Egemen varken onun yerini dolduruyordu ama o olmayınca.. Resmen İnek şaban gibi takımda dolanıyor.. orta yapamaz. Top atamaz.. pas atamaz.. ne yaa... Trabzonspor da bu lüks ve bu torpil hangi futbolcuya yapıldı... nefret ediyorum o adamdan.. Ve Midem bulanıyor ona top geldiğinde.. Aha gene yanlış yere atacak diyorum ve bir kerede haksız çıkayım yahu bir kere...

Neyse..Bu adama gereçkten uyuz oluyorum...

Jaja'nın katkılarına rağmen şımarıklığından nefret ediyorum..

Selçuk'un ıkıncı yarıdakı ağır futbolundan nefret ediyorum..

Onur'un yüreğine hayranım

Burak'ın enerjisine hayranım..

Alanzinyo'nun bücür ama etkili oyununa da hayranım:)

SEDAT
22.02.2011, 13:18
- Şenol Hoca neden oyuna bu kadar geç müdahele ediyor anlamıyorum , benmi yanlış düşünüyorum acaba ?

Ali YİĞİT
22.02.2011, 13:27
- Şenol Hoca neden oyuna bu kadar geç müdahele ediyor anlamıyorum , benmi yanlış düşünüyorum acaba ?

Bence geç müdahele etmek demeyelimde beklediği bişeyler var sahada..
Dün evimde lig tv oldugu halde gittim kahvede seyrettim maçı.İzlemez olaydım,İlk yarı o jaja'ya onu oyundan almayan şenol güneşe ne küfürler ettiler.Edenlerin hepside orta yaş kısımından insanlar.Benim içimden allah biliyo ya bu maçı çevireceğimiz geçti.Orda ki insanlara kalsa jaja'nın bırakın ilk yarı sahada kalmasını bank asya birinci lige gönderilmesi felan konuşuluyordu..Ama o jaja devre arasında artık hoca ne dediyse ona oyunu bizim lehimize çevirdi yaptı,uğraştı didindi..
Colmanı tam zamanında çıkarttı burda şu sözü aklıma geldi hocanın bir futbolcuyu kazanıcam diye diğer futbolcuyu harcamayalım yetenekler kolay kolay yetişmiyor.Bu maçta oyuna müdahelesi bence yerindeydi bir tek pawel biraz geç alındı belki diyebilirim ilerleyen haftalarda hep beraber göreceğiz takımın gidişini o zaman daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz inşallah...

crazyman_61
22.02.2011, 13:29
Yıkılmayacağız ! Yola Devam Ediyoruz !

yunushanilce
22.02.2011, 13:50
Alanzinyo'nun bücür ama etkili oyununa da hayranım:)
messi de bücür :D

güneyli
22.02.2011, 13:51
7 hayali, bizi 7 bitirdi.Galibiyet gollerini 5 dakika öne almanızı istiyorum.

lazibere
22.02.2011, 13:57
messi de bücür :D

Bücür olmasına rağmen dedim:))İyi demek istedim

lazibere
22.02.2011, 14:02
Arkadaşlar, çok büyük avantajları teptik, İşler şimdilik yola girdi ama şampiyonluktakı 100 milyon euroluk pastayı bize yedirmemek için ellerinden geleni yapacaklardır..

kayseri maçında kaleci satın alarak yada hatır şikesi yaparak, beşiktaş maçında ferrari denen herifin lugano ıle olan samimiyetiyle gelen bir hatır golu v.s v.s

Biz0, bütün gücümüzle sahada oynayacağız ama adamlar işi masa başında bitiriyorlar..Ve en önemlisi ne biliyormusunuz. Bu maç satanlar tek maçlık anlaşmıyorlar, bizim maçlarda da ekstra motive olma anlaşması da yapıyorlar.

Açıkçası bu düzende bizim hep iyi olacağız, hakemler ve futbol hakkında konuşmayacağız, biz işimize bakacağız diyerek hareket etmemiz maalesef atı alanı üsküdara geçirtiyor bile..Olan her zaman dürüst olanlara olur..

Fener köpeğinin, gücüyle alamayacağı maçları başka yollaral alarak yoluna devam etme gayreti devam edecektir. nalet olsun ki bu Anadolu takımları da her zaman istanbul takımlarının yalaması olmuştur...

Umarım biz hep kazanırız, yoksa işimiz çok zor..

FC-ST-PAULI-61
22.02.2011, 14:11
http://www.goalsarena.com/video/turkey-turkcell-super-lig/21-02-2011-manisaspor-trabzonspor_en.html

Macin Özeti

Emrullah
22.02.2011, 14:27
bu gün 2 aylık bebeğimi kaybettim (anne karnında).
ama akşam takımımızın galibiyeti inanın üzüntümü çok ama çok hafifletti.acayip keyif aldım.
Şu çirkefliklerin yaşandığı ligde hala lideriz ve allahın izniyle bu sene şampiyonuz

Cenk çok geçmiş olsun kardeşim. Maça böyle bir risk olduğunu söyleyip gelemeyeceğini söylemiştin. Malasef bu risk iyi neticelenmedi. Sağlık olsun, yenisini yaparsınız inşallah. Önünüzde uzun yıllar var. Yeni doğacak bebeğin ismini günün hatırına Umut koyarsın artık(Alanzinho koyamayacağına göre :)).

Aryorum ulaşamıyorum haberin olsun.

Fatih YAZICI
22.02.2011, 14:32
Maç sonu görüntüleri var mıdır acaba?

Süleyman Eruyar
22.02.2011, 14:48
Mourinho haklı! ALİ ECE .

Fildişi kulelerinden çıkmamalarına rağmen Trabzon üzerine ahkâm kesenlerin bayat bir klişesi var:

“Trabzon şehri futbol konusunda takım üzerinde öyle bir stres yaratıyor ki Trabzonspor şampiyon olamaz!”

Sezon başında Trabzon’a 7. gidişimde skor yazarlarının bu klişesi gözümde 77. kez yıkılmıştı. Ancak belli ki bazı Trabzonlu oyuncular bu “şehir efsanesi”ne onu uyduranlar kadar inanmışlar. 70 yaşındaki teyzelerin hayatın kalanını boşverip şehrin takımının kaşkollerini örecek kadar futbolun sevildiği şehirde “stres”, “baskı”dan çok futbol sevgisi mevcut, bir de o iflah olmaz futbol âşıklarının 27 yıllık şampiyonluk hasreti!

Söz konusu Trabzonspor ise bizim fildişi yazarları değil Jose Mourinho yerden göğe kadar haklı:

“Baskı mı? Baskı sabah 6’da kalkıp 9’a kadar çalışarak eve ekmek götürmek isteyen insanların üstünde olur, milyonlar kazanan futbolcuların değil!”

Hele hele Hulusi Kentmen’in futbol yöneticisi versiyonu Sadri Şener gibi bir başkan ve Gandhi’nin teknik direktör versiyonu Şenol Güneş’in olduğu yerde hiçbir futbolcunun “baskı” bahanesinin arkasına saklanmaya en ufak bir hakkı yok!

“Fenerbahçe maç fazlasıyla lider oldu ondan baskı var paşam” demeyin çünkü ne Fenerbahçe Rangers, ne de Trabzon Celtic!

Aksini dahi iddia etseniz Şenol Güneş’in politikacı versiyonu, İskoçya’daki mezhep sorununu bile çoktan çözerdi der, geçerim!

Saha içinde de Anadolu’nun en iyi kontratak yapan takımı Manisa’ya karşı, Engin’in sakatlığında Alanzinho yerine Ceyhun’la başlamak doğruoğlu doğru, Şenol Güneşoğlu Şenol Güneş’çe bir hamle! Tıpkı işler zora girince ekstra yaratıcılığından faydalanmak için Alanzinho’yu sonradan sahaya sürmek gibi! Ancak “sinir stres yalanı”na inanıp attığı gol/girdiği pozisyon oranı en düşük, yediği gol/verdiği pozisyon oranı en yüksek 11 olmakta ısrar ederseniz değil Güneş, Ferguson gelse bu iş olmaz maalesef!

Ferguson ne alaka mı, Dixon İsveç Ligi’nde yan toptan kaç gol attıysa, o alaka! “Burası Trabzon yok öyle!” diyenlere: Trabzon dünyada futbolun en sevildiği 10 şehirden birisi, o alaka! Selçuk, Onur, Serkan, Alanzinho’da diğerlerindeki stres yoksa, o alaka!

Gamze_TS
22.02.2011, 14:51
Köşe vuruşlarında daha etkili olmalıyız. Takımda 1.90 civarında dört futbolcu var ama Selçuk son zamanlarda topu ön direğe ve yerden gönderiyor.

Cok dogru soyluyorsun, kornerleri berbat kullandik.

Alihan Ertürk
22.02.2011, 14:53
JaJa'nın mutlaka oyunda kalması gerek..Colman çıkarılıp bir Alanzinho hamlesi yapılabilir.

Aslanlarım benim!
Maçı çeviren isim oldu ikisi de.:)

Asi Çaykaralı61
22.02.2011, 15:19
3lü orta sahadan vazgeçilmemesi gerek devam böyle
----Ceyhun---
Selçuk-Colman

Bencede 3'lü orta sahada devam etmemiz lazım :)

sethfilo
22.02.2011, 15:22
Bazıları gibi sonuçlara göre konuşmuyorum dün mağlupkende galibiyetten sonrada ve bugünde aynı şeyi söylüyorum bu kadar çok gol kaçırırsan şampiyonluğuda kaçırman normal sonuçtur bir kere Ş.Güneşin buna çözüm bulması lazım adamlar girdikleri pozisyonların %65 ini gole çevirirken bizimkiler % 17 gibi oranla oynuyor ancak bazı ulemalar çıkıp ama ligin en çok gol atan 2. takımıyız demesi sadece bir yönden olumludur takımın bol pozisyona girip bulduğu ancak pozisyonlar değil attıkların puan veriyor bu sebeple Ş.Güneşin önünde ara transfer dönemi varken yapamadığı sezon sonu konuşulacak bir konu ancak mutlaka takım içinde buna bir alternatif bulunmalı yoksa çok mide ağrısı çekeriz.

FC-ST-PAULI-61
22.02.2011, 15:22
Sezon Sonunda cok iyi bir Ön Libero ve Santrafor almaliyiz diye düsünüyorum

Üzeyir Gönül
22.02.2011, 15:23
Ne isterim biliyor musunuz? Bütün maçlarımızı son dakikalarda çevirelim ve kazanalım. Ardımızdan gelenlerin sinirlerini alt üst edelim. :)

Ahmet Başkaya
22.02.2011, 15:23
Maç sonu görüntüleri var mı ?

Emrullah
22.02.2011, 15:37
Ali Ece'nin yazısını çok beğendim. Bu kadar güzel ve pozitif yazan bizim yerli yazarlarımızın sayısı neden az? Adam BJK'lı ama birçok yerli yazarımızdan daha iyi Trabzonsporlu.

Samet Yildirim
22.02.2011, 15:48
Pawel Brozek konusunda açıklama http://trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gif http://trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gif http://trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gif http://trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gif http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6582-4Z1K3U4W.jpg

1
2
3
4
5

Bu habere 6 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz, Manisaspor maçında sakatlanan ve ayağında şiş meydana gelen Polonyalı oyuncumuz Pawel Brozek konusunda açıklama yaptı.

Pawel Brozek’in Manisaspor maçında sağ ayak bileğine ciddi bir darbe aldığını belirten Ayaz, “Oyuncumuzun ayak bileğinde şiddetli darbe sonucu kemik ödemi, bağ zedelenmesi ve alt baldır üst kısmında zorlanma meydana geldi. Pawel Brozek’in sakatlığının teşhisi sonrası tedavisine hemen başlandı. Oyuncumuzun hafta sonu oynanacak Kayserispor maçına yetişmesi için yoğun uğraşımız devam ediyor” dedi.
Brozek’in bugün yapılacak antrenmana katılmayacağı açıklandı.

Murat Erdem
22.02.2011, 15:56
Pawel, yukarda ki açıklamaya bakarsak (Kayseri maçına yetişme ihtimalinden bahsetmiş kulüp doktoru) gerçekten ucuz atlatmış.

Aynı meslekten ekmek yediği kader birliği yaptığı bir insana böylesine acımasız, vicdandan uzak hareketi yaptığı için Manisa'lı Hüseyin'i lanetliyorum.

Allah'ın sopası yok Hüseyin efendi, gün gelir kendin gibi vicdansızın birisi bacağını eline verir, çoluk çocuğunun rızkını ararsın, sonra da kafana denk eder:mad:

onurts61
22.02.2011, 15:59
Arkadaşlar, çok büyük avantajları teptik, İşler şimdilik yola girdi ama şampiyonluktakı 100 milyon euroluk pastayı bize yedirmemek için ellerinden geleni yapacaklardır..

kayseri maçında kaleci satın alarak yada hatır şikesi yaparak, beşiktaş maçında ferrari denen herifin lugano ıle olan samimiyetiyle gelen bir hatır golu v.s v.s

Biz0, bütün gücümüzle sahada oynayacağız ama adamlar işi masa başında bitiriyorlar..Ve en önemlisi ne biliyormusunuz. Bu maç satanlar tek maçlık anlaşmıyorlar, bizim maçlarda da ekstra motive olma anlaşması da yapıyorlar.

Açıkçası bu düzende bizim hep iyi olacağız, hakemler ve futbol hakkında konuşmayacağız, biz işimize bakacağız diyerek hareket etmemiz maalesef atı alanı üsküdara geçirtiyor bile..Olan her zaman dürüst olanlara olur..

Fener köpeğinin, gücüyle alamayacağı maçları başka yollaral alarak yoluna devam etme gayreti devam edecektir. nalet olsun ki bu Anadolu takımları da her zaman istanbul takımlarının yalaması olmuştur...

Umarım biz hep kazanırız, yoksa işimiz çok zor..

Hayal gücünüz çok kuvvetliymiş , iyi bir senaryo yazarı olabilirsiniz , bu fener denilen takım maçları satın alıyor da son 4 senede son maçlarda 2 şampiyonluk kaybetti neden acaba satın almadı bu maçları , kusura bakmayın yaşınızda lise çağında değil ama yorumunuzu okudukça kendimi antu daki eyyamcıları okuyor zannettim...

hatice_61
22.02.2011, 16:14
dün akşam bayağı soğuk terler döktürdü takım ama sonunda o mutluluğu yaşattı bize inş bole başarılı oluruz

okg_53
22.02.2011, 16:15
Manisa maçındaki sahaya yayılışımız bence çok kötü idi ..

XXXX----XXXX----XXXX----XXXX
---------XXXX----XXXX---------
--------------XXXX-------------
--------------XXXX-------------
---------XXXX----XXXX---------

Solbekinin ileride üretken olma özelliğinin hiç olmaması.
Üstüne birde sağbekin Serkanın Simpson ile uğraşması, bizi kanatlarda tamamen saf dışı bıraktı.

Bu maçı kaybedebilirdik belki.

Jaja ve Alan'ın isteği sayesinde kazandık. Takım oyunu ile değil.

61kralfatih
22.02.2011, 16:17
inş. bu iki deplasman galibiyetimiz serinin tetikleyicisi olur allah yardımcımız olsun

Emiroğlu
22.02.2011, 16:18
Güzel.
Bizim sağlık ekibine güvenerek 2 ay olmayacağını anlamış bulunuyoruz.

Gerçi dönse de hocamızın "Transfer 6 aydan önce oynayamaz " kuralına takılacaktır.
O yüzden sakatmış değilmiş Değişen bişey yok yani.
87 ' de başkasını alır oyuna ne olacak.
Hiç.

Serdar Dilekoğlu
22.02.2011, 16:22
Dün hakem az birşey kötü niyetli olsaydı bu maçın sonucu bizim aleyhimizde olurdu.

He pozisyonlarda birşey yok gerçekten ama olduğunu sayıp verebilecek karaktere sahip hakemlerde mevcut olduğundan ligimizde dün Fırat Aydunus'u kutluyorum.

Çok adil ve olumlu maç yönetti.

mhayri
22.02.2011, 16:38
Dün Alan'ın attığı gol önce orta sahada pası veren oyuncunun Pawel olduğunu
hatırlatmak isterim...
Ağır bir oyuncu görüntüsü var ama tekniği gayet iyi...
ŞAns tanımak lazım...

DeAgLeMaNyAq
22.02.2011, 16:41
Bugün Lig TV'de Sinan Engin'in maçla ilgili yaptığı yorumda kullandığı "Manisaspor maalesef maçı kaybetti" cümlesiyle de ne kadar Trabzon'lu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Çevremdeki bütün BJK'li arkadaşlarım bile FB veya Bursa şampiyon olacağına siz olun derken, asimile olmuş Sinan Engin'in bu konuşmaları için ne söylenmeli bilemiyorum...

okg_53
22.02.2011, 16:47
Bugün Lig TV'de Sinan Engin'in maçla ilgili yaptığı yorumda kullandığı "Manisaspor maalesef maçı kaybetti" cümlesiyle de ne kadar Trabzon'lu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Çevremdeki bütün BJK'li arkadaşlarım bile FB veya Bursa şampiyon olacağına siz olun derken, asimile olmuş Sinan Engin'in bu konuşmaları için ne söylenmeli bilemiyorum...

Sergen ve Mustafa Denizli' ye ne demeli ?

Adamlar, gerekirse bjk küme düşsün ama Trabzonspor şampiyon olmasın zihniyetinde.

winner
22.02.2011, 16:51
Dün ilk yarı neredeyse 9 kişi oynadık.
Colman ve Jaja çok kötüydü.Maçı anlatanlar "jaja sahada değil" yorumu bile yaptı.
İkinci yarı Jaja kendine gelip, Colman'ın yerine de Alan girince son dakikalarda da olsa maçı koparabildik.

Samet Yildirim
22.02.2011, 16:57
Dün adeta 4-1-1-1-1-1-1 oynadik böyle futbol olamaz. Rakip kapaniyor ama biz hala merkezden gidiyoruz inanilir gibi degil.
3 ön libero biraz fazla oluyor 4-2-3-1 oynamaya devam etmeliyiz.

Erbay
22.02.2011, 17:05
Maça fena başlamadık ama saçma sapan bir gol yiyince takım bocaladı. Selçuk, Colman ve Jaja bu kadar formsuzken böyle oynamamız çok normal. En önemli üç oyuncumuz(bence) bu kadar kötü oynarken rakibe nasıl üstünlük sağlayabiliriz ki. İkinci yarı Jaja biraz kıpırdadı maç döndü. Takım savunmamız çok kötü, rakibi karşılalayamıyoruz bile resmen izliyoruz. Çok kolay pozisyon vermeye başladık. Rakipse bizi orta sahada 3-4 kademe ile karşılıyor. Bu işe bir türlü çözüm bulamadık, içeride daha da zorlanırız buna çözüm bulamazsak. Jaja'yı döndürmüyorlar, Colman'ı döndürmüyorlar tıkanıyor ataklar. Burak-Umut çok çabalıyor ama onlar pozisyon hazırlayacak tipte oyuncular değil. Selçuk ve Colman'ı bu kadar etkisiz biçimce kullanacağımızı geçen sene söyleseler hayatta inanmazdım. İkinci yarı takım stres yapmadı, son dakikaya kadar bilinçli şekilde hücum yaptık çok önemli bir artı. İlk yarıdaki gibi şişirmeler ve geriye dönmeler olmadı. Sivas maçında göremediğim "oyunda düzelmeyi" bu maçta gördüm, çok sevindim. Selçuk ve Colman'ı eskisi gibi kullanırsak bir sorun olmaz.

Onur, Burak ve Umut'u bir kez daha ayrıca tebrik ediyorum. Diğer oyunculardan kat kat daha hırslı ve inançlı oynadılar.

Hotaman
22.02.2011, 17:11
Güzel.
Bizim sağlık ekibine güvenerek 2 ay olmayacağını anlamış bulunuyoruz.

Gerçi dönse de hocamızın "Transfer 6 aydan önce oynayamaz " kuralına takılacaktır.
O yüzden sakatmış değilmiş Değişen bişey yok yani.
87 ' de başkasını alır oyuna ne olacak.
Hiç.
Bu mesajı okumuşken geçenlerde olan sohbetim aklıma geldi. Sanırım bunu forum milleti ile paylaşsam iyi olacak.

Geçenlerde Hacettepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde öğretim görevlisi bir hocamla sporcu terapileri üzerine ufak bir sohbet ettim. Kendisine özellikle bu konuda sorular sordum. Hocam bana Trabzonspor sağlık ekibinin oldukça başarılı olduğunu, bu konuda ki şikayetlerimin sandığımın aksine sağlık ekibinden kaynaklanmadığını belirtti. Açıkçası bu övgü dolusu sözleri hocamdan duymasaydan sağlık ekibimize güvenmemeye devam edecektim.

Recep Alkan
22.02.2011, 17:21
Maç sonu görüntüleri var mı ?

Ahmet benin Face profilimde var...

Uğur KÜÇÜK
22.02.2011, 17:26
http://www.facebook.com/HighlightsMatch?sk=wall
mac sonu genıs ozetı
recep abı mac sonu goruntulerı lınkını verebılcen mı lınkını sana zahmet

iskenderunlu
22.02.2011, 17:28
bir sancılı hafta daha geçti güzel günler bizi bekliyor
Kayseri maçında stad full dolmalı

MahmutHSO
22.02.2011, 17:34
Jaja canı istediğinde,her maça damgasını vurabilir.İlk yarıda ve ikinci yarıda bukadar farklı oyun olabilirmi,insan şaşırıyor.Devre arasında iyi bir fırça yedi sanırım Jaja

hüseyin1975
22.02.2011, 17:41
dün is geregi stuttgarta gittim ve burada gecirdigim bir kaza dolayisiyla aksam döndügümde hastaneye gitmek zorunda kaldim. sol kolum su an alcida.
tüm gün boyunca aci cekdim ama trabzonsporumun kazandigini ögrendigimde bütün acilari unuttum. hele aksam mac görüntülerini izledigimde ve alanin müthis golünü gördügümde sampiyon olalim, ben hergün aci cekeyim diye düsündüm :-)

Engenius
22.02.2011, 17:41
Bu maşları kazanmak tabii ki onemli ver her maç 3 puan. Ama gel de şu fenev maçına yanma. Galip gelmiş olsak her iki rakibimizle aramızda 8 puan fark olacaktı. Ama şu hale bak. Fenev maçının ne kadar onemli bir maç oldugunun bir kez daha kanıtı işte. Biliyorum keşkelerle olmuyor ama bakıp bakıp içim yanıyor hala.

Serdar A
22.02.2011, 17:51
dün is geregi stuttgarta gittim ve burada gecirdigim bir kaza dolayisiyla aksam döndügümde hastaneye gitmek zorunda kaldim. sol kolum su an alcida.
tüm gün boyunca aci cekdim ama trabzonsporumun kazandigini ögrendigimde bütün acilari unuttum. hele aksam mac görüntülerini izledigimde ve alanin müthis golünü gördügümde sampiyon olalim, ben hergün aci cekeyim diye düsündüm :-)

Büyük geçmiş olsun .

Mustafa Umut
22.02.2011, 17:55

Geçmiş olsun abi..

Hami-Ünal-Orhan
22.02.2011, 17:58
Trabzonspor'un Onur'lu mücadelesi devam ediyor. Manisa maçında Onur'un olduğu kale arkasında Azizin paralı itleri yer almışlar. Bunların pisliği bunların karanlık ve kirli elleri şampiyon olmamızı engelleyemeyecek.

lazkerem
22.02.2011, 18:02
foruma okumak için girdim ama geçmiş olsun hüseyin bey

Murat Erdem
22.02.2011, 18:39
Hüseyin usta, geçmiş olsun. Ayrıca dün akşam bebeğini kaybetmiş(düşük) renkdaşımız varmış Onun da başı sağolsun...

Furkan Uçan
22.02.2011, 18:51
Alanzinho Ucakta Dogum Günü Partisi..!

http://www.facebook.com/home.php#!/video/video.php?v=128198297252409&oid=131241503612777&comments

Ali Tunahan Güllü
22.02.2011, 19:11
Çok güzel oldu bu çok.
Yavaş yavaş herşey eskisine dönecek İnşallah.

POYRAZ
22.02.2011, 19:11

http://www.facebook.com/home.php#!/video/video.php?v=128198297252409&oid=131241503612777&comments

Tesekkürler renkdas.
Ben resmi siteden izlemistim bugün. Jaja'nin yaptigi saka olsa bile terbiyesizce bir davranisti.

ozturk
22.02.2011, 19:16
Az önce özeti izledim.Çok ta kötü değilmişiz..

Ataklar organize. Özellikle Burak çok koşmuş.Didinmiş.

Hakem de çok iyiymiş..

Tebrikler

Tabi bu yorumlar 10 dk lık özete göre..

Mustafa AYDIN
22.02.2011, 19:42
Kendimizi yavaş yavaş buluyoruz.Geç oldu ama güzel oldu.Bırakmak yok,liderliğe devam.

Süleyman Baykan
22.02.2011, 20:12
Yediğimiz basit golden sonra ilkyarının sonuna kadar tutuk bir görüntü sergiledik tüm takım biraz affalladı.Manisaspor'da golün morali ile pres ve alanları kapatarak bizi engelledi.2. yarı Şenol hocamız takımı iyi motive etmiş olacak ki baya iyi başladık golüde tam zamanında bulduk Jaja ve Onur çok iyi oynadı özellikle 2. yarı goller geliyorum diyordu zaten biraz heycanlı oldu hatta baya heycanlı oldu:D ama son dakikalarda gelen galibiyet golleri ayrı bir güzel oluyor tebrikler Trabzonsporum darısı Kayseri maçına inşallah maçta kale arkasına dolduran tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum ayağınıza sağlık renkdaşlar:)

Cemile
22.02.2011, 20:42
maçın geniş özetine ait link verebilecek olan var mı? aradım bulamadım. kale arkasından çok bir şey göremedik.

afsbahar
22.02.2011, 20:44
Dk.85 maç 1-1. Oyuna giren Pawel Brozek. Mutlaka hazır olmadığı için oynatılmamıştır. Ama trilyonlar saydığımız bir adam 15-20 dakikada oynayamaz bir durumda mıdır? 50 günde 15 dakika olsun oynayamaz durumda mıdır? Yedek kulübesindeki oyuncular mosturalık mıdır? Allahtan 2. gol geldi de bu maçı kurtardık.

Emrullah
22.02.2011, 20:46
maçın geniş özetine ait link verebilecek olan var mı? aradım bulamadım. kale arkasından çok bir şey göremedik.

Buradan izleyebilirsiniz.

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=trt1&seekTime=21-02-2011%2023:17

Gamze_TS
22.02.2011, 21:04
Hayal gücünüz çok kuvvetliymiş , iyi bir senaryo yazarı olabilirsiniz , bu fener denilen takım maçları satın alıyor da son 4 senede son maçlarda 2 şampiyonluk kaybetti neden acaba satın almadı bu maçları , kusura bakmayın yaşınızda lise çağında değil ama yorumunuzu okudukça kendimi antu daki eyyamcıları okuyor zannettim...

[QUOTE=lazibere;1917458400]Arkadaşlar, çok büyük avantajları teptik, İşler şimdilik yola girdi ama şampiyonluktakı 100 milyon euroluk pastayı bize yedirmemek için ellerinden geleni yapacaklardır..

Biz0, bütün gücümüzle sahada oynayacağız ama adamlar işi masa başında bitiriyorlar..Ve en önemlisi ne biliyormusunuz. Bu maç satanlar tek maçlık anlaşmıyorlar, bizim maçlarda da ekstra motive olma anlaşması da yapıyorla

Umarım biz hep kazanırız, yoksa işimiz çok zor..[/QUO

Ben %100 katiliyorum. Fener bu masa basi oyunlarini hep yapiyor. Ancak bu sene yapamayacagini umuyordum zira Spor Bakanimiz Trabzonspor'lu. Bizi kayirmasini degil ama fener'in bu pis oyunlarina engel olabilecegini umuyordum. Galiba yanilmisim. Diyeceksiniz ki fener madem bu kadar guclu masa basinda, tesvikte ve sikede; iki sene son macta nasil verdi sampiyonlugu. Bir, verdigi ilk sampiyonlukta Deniz'liyle oynamisti ve Denizli'nin dusme ihtimali vardi. Ikincisinde ise zaten sike tutmayacak birkac takimdan biri olan bizle oynuyordu. Hatirlarsaniz ondan evvel yine bizle cekistigi seneydi galiba son mac yine Denizli'yle oynarken, maci daha fazla hasilat icin Denizlispor Izmir'e almis ve bence bu bile fener'e haksiz seyirci avantaji saglamis ve Denizli maci cok rahat gule oynaya
vermisti.
Sayin Faruk Ozak lutfen bu sene hakkimizi yedirmeyin. Imtiyaz degil, esitlik ve durustluk is- ti- yo- ruz. Vurun yumrugunuzu masaya temiz bir lig icin...

outoftime
22.02.2011, 21:08
defans bloğumuz evlere şenlik
jaja,colman ve cale kızağa çekilmeli
yabancı oyuncularımız çok formsuz
ama alanzinhoyu tebrik etmek lazım
beşiktaş maçında ve bu maçta gerçekten gayet yararlı bir yedek olduğunu gösterdi
bu brezilyalılara yedek kalmak yarıyor bakalım jajayı ne zaman kulübede göreceğiz

erhank
22.02.2011, 21:13
Renkdaslar mac sonu sevinc gösterileri varmi, serefsiz lig tv her zaman ki gibi yayini kestigi icin birsey göremedik.

adem73
22.02.2011, 21:27
Bu maşları kazanmak tabii ki onemli ver her maç 3 puan. Ama gel de şu fenev maçına yanma. Galip gelmiş olsak her iki rakibimizle aramızda 8 puan fark olacaktı. Ama şu hale bak. Fenev maçının ne kadar onemli bir maç oldugunun bir kez daha kanıtı işte. Biliyorum keşkelerle olmuyor ama bakıp bakıp içim yanıyor hala.
yenilmesek 6 puan fark olacakti.beraberlik bile iyi olurdu.12 de 12 yapmamiz lazim.veya 11 galibiyet gerek bize.

Cemile
22.02.2011, 21:32
Renkdaslar mac sonu sevinc gösterileri varmi, serefsiz lig tv her zaman ki gibi yayini kestigi icin birsey göremedik.

olmaz mı? takımı çağırdık 3'lü çektirdiler. alkışladık, manisa değil de fener lehine tezahürat yapan tarzanlar kısa sürede yok oldular. bizim uşaklar soyunma odasına girerken epey çakmak fırlattı tarzanlar. gol 86.dakikada geldi ama 6-7 dakika bize yetti.

Tarbzon
22.02.2011, 21:34
dun aksam devre arasında takımı acımasızca elestırmistlm duygusal davranarak. Beni de mahcup ettıler. Hepsinden ozur diler, tek tek tesekkur ederım

bilgehan83
22.02.2011, 21:35
dünkü maçın yıldızı umut buluttu bir tane adam bunu yazmadı bu forumda, onu izlerken gözlerim yaşardı aglayacak gibi oldum. bin tane gol kaçırsa da umut bu takımda çok şey ifade ediyor. umut dün inanılmaz mücadele etti. jajanın burakın kademelerine girdi onların açıklarını kapattı, yeri geldi cale ve serkana yardıma koştu yeri geldi rakip kaleciye pres yaptı. orta sahada selçuk önde oldugunda koşarak onun alanında rakibi karşıladı. takımın kaptanlıgını yaptı. buragın kendini attıgı yerde hemen yanına koşup sakin ol dedi, hakemle didişmedi. drogba ve kalu vari vuruşları ile geceye damgasını vurdu. bu vuruşlarını her zmaan göstersin her maç gol atar.inanın izlerken trabzonu onun isyanıyla sevdigimi anladım. ve o gol attıgında kendim atsam bu kadar mutlu olmazdım. helal olsun umut sana helal olsun...

AyhanPe
22.02.2011, 21:37
yenilmesek 6 puan fark olacakti.beraberlik bile iyi olurdu.12 de 12 yapmamiz lazim.veya 11 galibiyet gerek bize.

fb macindan önceki ve sonraki maclari alsaydik..suan fb yenilgisine ragmen ankaragücü ve antalya maclarindaki puan kayiplari olmasaydi 6 puanlik bir fark olacakti..demek ki is kendi sahamizda bitiyor..taraftarin en iyi yaptigi sey 1. dk da trabzon gol gol diye ritim tutmak sanirim..bu alanda herhalde sampiyonlugu kimseye kaptirmayiz..

erhank
22.02.2011, 21:39
olmaz mı? takımı çağırdık 3'lü çektirdiler. alkışladık, manisa değil de fener lehine tezahürat yapan tarzanlar kısa sürede yok oldular. bizim uşaklar soyunma odasına girerken epey çakmak fırlattı tarzanlar. gol 86.dakikada geldi ama 6-7 dakika bize yetti.

cok sagolasin renkdas, Allah nasip ederse bende pazar günü Trabzondayim. Iki sene oldu gidemeyeli, Insallah o macin sonun dada ayni sevinc gösterilerini yasariz. Bunun üstüne tabiki Almanya dan BORDOOOOOOO.....

Mustafa Demir
22.02.2011, 21:41

futbolcularin isi is walla

sanatik
22.02.2011, 22:17
macin ilk yarisi sanki fenerbahce macina benziyordu. Tutuk bir trabzonspor son mac kadar top kaybi olmasada dogru dürüst pozisyona giremiyordu. Ikinci yari patlama oldu. Özellikle Jaja dikkat cekiyordu ve gol yiyebilecegimiz kadar onur sagolsun gol atabilirdik ama harcadik. Maalesef takim halinde rakibi pres altina gerekdigi gibi sokamiyoruz. Top halen ayagimizda durmasi gerekirken lap diye rakibe gidiyor ve gol pozisyonu üretebiliyor rakib. 3/4 lük bir trabzonspor vardi sahada ve bu ikinci yari heyecani trabzonsporun nasil bir tutku nasil bir etki oldugunu yine gösterdi bana. Daha iyiye gittigimizi görebiliyorum ama aklimda macin ilk yarisinda gecen soru var yine. Gelecek hafta yeniden fener ile kadiköyde oynasak yine dogru dürüst top oynamadanmi döneriz ?

Armağan Dere
23.02.2011, 01:29
Bugün Fenerli bi arkadaşım..''Trabzon ilk yarıdaki ruhunu kaybetmiş böle giderse işi zor dedi''..Dedim abi Mayıs ayında bakalım her şeye..Ben Mayıs'a kadar susuyorum dedim..

ibrahim
23.02.2011, 01:51
Tesekkürler renkdas.
Ben resmi siteden izlemistim bugün. Jaja'nin yaptigi saka olsa bile terbiyesizce bir davranisti.

Videoyu izleyemiyorum Jaja ne yaptiki??

Hasan61
23.02.2011, 02:04
Videoyu izleyemiyorum Jaja ne yaptiki??

Alanzinho'nun verdiği pastayı Alan'ın suratına yapıştırdı.

Her ne kadar şaka olsada hoş değildi:)

ibrahim
23.02.2011, 02:24
Alanzinho'nun verdiği pastayı Alan'ın suratına yapıştırdı.

Her ne kadar şaka olsada hoş değildi:)

Neyy :D

Ben bu Jajayi agirbasli bilirdim, oda az firlama degilmis demekki :) Neyseki Alanzinhoda öylede... bi problem yok yani :)

TSezgin61
23.02.2011, 03:28
jaja daha cocuk gibi... cok görmemek lazim:)

Semra
23.02.2011, 10:59
Maçın tamamını izleyemedim dersim vardı, önümde oturan arkadaşım Trabzonsporlu, ona dedimki mesaj gelirse ve golü manisa atarsa bana söyleme, bu heyecanlı bir şekilde döndü mesaj geldi açmaya korkuyorum dedi, sonra bir daha sesi çıkmadı yedik mi dedim kafasını salladı :( ders resmen eziyet oldu ilk yarı bitti gol sesi yok, neyse ders de bitti yoldayken maç 1-1 oldu kalbim yerinde çıkacak 61. dk olmadan evdeydim, takım elinden geleni yapıyor bir şey eksik o da gol, Alan o sıkıntımızı giderdi üç puanı aldık...
Rabbime binlerce kez şükürler olsun, yolumuz, şansımız açık olsun inşallah....

TheCrow
23.02.2011, 11:00
fb macindan önceki ve sonraki maclari alsaydik..suan fb yenilgisine ragmen ankaragücü ve antalya maclarindaki puan kayiplari olmasaydi 6 puanlik bir fark olacakti..demek ki is kendi sahamizda bitiyor..taraftarin en iyi yaptigi sey 1. dk da trabzon gol gol diye ritim tutmak sanirim..bu alanda herhalde sampiyonlugu kimseye kaptirmayiz..

Aynı şeyler rakipler için de söylenebilir, fb de ilk yarıda salak salak puanlar kaybetmeseydi şu an sıralama farklı olurdu. resmin bütününe bakın, son 12 hafta ve biz lideriz, fener-bursa maçı var, bursa ile evimizde oynayacağız. İki kritik maçımız var, önümüzdeki iki maç. Bu maçları fener kazandığı için biz de kazanmak zorundayız, ondan sonra avantaj bizde.

CAFER ÖZER
23.02.2011, 11:30
Manisaspor maçını 2 bölüme ayırıyorum.
1.bölüm olan ilkyarıda Ben dahil Tüm Tabzonsporluların moralmen çöktüğü,Tüm FB lilerin morallerinin yükseldiğini düşünüyorum.
koskoca ilk yarı Serkanın atamadığı ve Umutun vurup kalecinin kurtardığı pozisyon hariç pozisyonumuz yok,Ve Futbol namına sahada olumlu hiç bir şey yok,Yenen bir gol Manisanın kaçırdığı bir kaç net posizyon,
Tabi bu ara Verilmeyen bir penaltımız var.Nedense artık bize penaltı çalmıyorlar,FB de her hafta penaltı kazanıyor,(Zamanında Yeönetim bazında FB ye haddi bildirilmesse olacağı bu)
2.bölüm 2.devrenin başlaması ile başladı 42 puan topladığımız ilk yarıdaki gibi takım sürekli gol kovalamya başladı,Maçı çvirmeyi bildik.
İlginç olan bizde 2,3 tane adam iyi oynasın Çok rahat maç kazanıyoruz,
Jaja-Alanzinho-Onur iyi oynadı maçı kazandık.
2.bölümde oynanan oyun ve alınan skor hepimizi heyacanlandırdı,Bu şekilde oynarsak Şampiyon oluruz demeye başladık.
(fakat hala en büyük sorunumuz gol atamama devam ediyor,1dakika içinde 3 tane net posizyona giren takım başk yoktur,Jaja orataya çıkracak 3 tane adam bomboş posizyonda topa dokunamayacak,Bunları çözmemiz lazım)
Herkeste moraller yerine geldi Tüm FB liler takımın bu oyunu karşısnda Moralmen çöktüler,bakın etrafınızdaki Fb lilere görürsünüz.Çünkü tüm maçları artık şaibe ile şansa bala alacak halleri yok.
Eğer Kalan 12 maçta Manisa maçının 2.yarısındaki gibi oynarsak yenemeyeceğimiz takım yok,Ama golleri atacağız her maç en az 2 gol atmamız gerekiyor,Egemen gittiğinden beri malesef her maçta gol yiyoruz.
Brozek takıma artık mutlaka monte edilmeli,Burak yada Umut kim formsuzsa dinlendirilmeli,
Brozek boş bir adam değil Umuta son dakikalarda alda at diye verdiği sakatlndığı posizyonda boş bir adam olmadığını gösterdi,Son 5 dakika değil artık en az bir devre oynamalı,Alnzinho artık mutlaka bir devrede olsa bu takımda oynamalı.

Reha Demirbaş
23.02.2011, 13:46
Kanat yok bişey yok takımda serkan dan sağ açık mı oluyor biz bu işkenceyi her maç çekmek zorundamıyız selçuk bu takıma ne katıyor bir kere orta alanda adam eksiltmişmi. Attıgı tüm kornerler belde yukarı gitmiyor. Böyle bir anlayış varmı hoca.

Ortadan ortadan uğraşa uğraşa maçı izlerken fıtık oluyoruz. Şansa bireysel bir gol attıkda galip geldik. Kanatsız futbol oynanmaz. Bunu sokakta ki çocuk bile biliyor. Rakipler katı savunma yapıyor bunuda kanatla açarsın kaç kere söylicez daha insanlar kaç kere söyliycek biz bu işkenceyi çekmeye mecburmuyuz azıcık yaratıcı ol bişeyler yap.

Pawel son 4 dk lık topcuysa o kadar kötüyse bu adamı niye aldın. Şansa mansa galip gleiyoruz hiçbir hafta güven vermiyor iyice bozuldu psikolojim hakikaten yav.

Ilelioglu
23.02.2011, 13:48
Kötü oynadigimiz bir maci kazandik oyunu kanatlara yaymakta oldukca zorlandik.

Onur ile Alanzinho olmasa galibiyet söz konusu bile olmazdi.

Ama kötü oynayip kazanmak iyiye isaret'dir diye düsünüyorum.

;)

Ayrica Alan'i her mac böyle istekli ve arzulu görmek istiyorum.

Onur'a tabi ne söylenebilir ki, helal olsun gercekten..!

Cengiz
23.02.2011, 14:07
selçuk bu takıma ne katıyor

ne komik bi arkadaşımızsın sen ...

Ahmet AYDIN-28
23.02.2011, 14:31
[QUOTE=trapz0ne1967;1917459558]ne komik bi arkadaşımızsın sen ...[/QUOTE

Ligin ikinci yarısının başından manisa maçının son 15-20 dakikasına kadar ben de Selçuk'u izlerken Hüseyin'den farkını göremedim.

Engenius
23.02.2011, 14:35
Kanat yok bişey yok takımda serkan dan sağ açık mı oluyor biz bu işkenceyi her maç çekmek zorundamıyız selçuk bu takıma ne katıyor bir kere orta alanda adam eksiltmişmi. Attıgı tüm kornerler belde yukarı gitmiyor. Böyle bir anlayış varmı hoca.

Ortadan ortadan uğraşa uğraşa maçı izlerken fıtık oluyoruz. Şansa bireysel bir gol attıkda galip geldik. Kanatsız futbol oynanmaz. Bunu sokakta ki çocuk bile biliyor. Rakipler katı savunma yapıyor bunuda kanatla açarsın kaç kere söylicez daha insanlar kaç kere söyliycek biz bu işkenceyi çekmeye mecburmuyuz azıcık yaratıcı ol bişeyler yap.

Pawel son 4 dk lık topcuysa o kadar kötüyse bu adamı niye aldın. Şansa mansa galip gleiyoruz hiçbir hafta güven vermiyor iyice bozuldu psikolojim hakikaten yav.

Trabzonspor'dan bahsediyorsun değil mi?

Emirhan Makul
23.02.2011, 15:57
Şimdi genel olarak birşeyler yazmak istiyorum ;

Maç öncesinde maç sırasında çoğu üyeler "Yattara" ile başlayan yada biten cümleler kurdular.

Kadrolar kuruldu yattara ile yada kesin yedekse bile hemen oyuna sürülmeli denildi yorumlarda.

Ben oynamayacağından emindim çünkü şenol güneşi az biraz anlayabildiysem oyun tarzı olarak asla ve asla yattarayı oyuna almayacağını ceyhunla çıkacağını biliyordum Şenol güneş bu maçda sezer ile bile çıkardı ancak yattara ile çıkmazdı.

Bence bu tercihi çok haklı ve doğrudur. Böyle bir maçda yattara 1 dakika bile oyuna girmemelidir bence.

Yattara bazı ama çok bazı iç saha maçlarında ilk 45 dakika oynamalı yada 30 dakika sonra hemen oyundan alınmalı.

Çünkü biz takım oyunu oynamaya çalışan bir Trabzonspor olduk o sağ kanata yattarayı topu atıpda ortaya geçen bir kafa vuruşu ustamızda yok sağ kanattan o ortayı açtıracak bir defans bloğuda karşımızda ki takımlarda yok . Eğer ki zihinsel engelli değillerse Yattaraya çift kademe yapıp oynatmamayı başarır son sırada bile olan takımlar.

Çizgi üzerinde beklenerek bir futbol oynama devri bitti yok öyle birşey artık he ben şimdi buna binayen atalım yattarayı gitsin gibi birşeyde ima etmiyorum bu şampiyonluk eğer kazanılacaksa tayfun corayla bile kazanılacak hatta kaleci bora ile bile kazanılacak bu yol böyle. Elbet işe yarayacağı maçlar olacaktır ki zaten oynadığı maçlarda bize kazandırmıştır. Yani dönüp diyecez ki fener maçında sivas maçında buca maçında ankaragücü maçında yattara kazandırdı bize birşey kazandırdıysa yinede kazandıracaktır inşallah ama burda bir düşünceyi anlatmak istedim.

Hiç bir teknik adam sağ kanatta forvete giden kafa vuran top süren adam geçen faul alan gol atan gol kaçıran defansa giden boğuşan fizik gücü kuvvetli adamı gidip sola koymaz gidip yedeğede alıp çizgi üzerinde kendisine top gelmeyi bekleyen ve durduğu yerde çalım atmaya çalışan yaşlı bir futbolcuya şans vermez , herşeyin yeri ve zamanı var.

Ali İhsan
23.02.2011, 16:57
bu şampiyonluk eğer kazanılacaksa tayfun corayla bile kazanılacak hatta kaleci bora ile bile kazanılacak bu yol böyle.

Herkes bu fikirde olsa keşke.

Formu düşen, kadroya giremeyen veya az birşeyi hoşuna gitmeyen oyuncu hakkında gitsin, defolsun, gönderilsin yazana maaş bağlıyorlar sanıyordum.

Reha Demirbaş
23.02.2011, 18:32
ne komik bi arkadaşımızsın sen ...

İşine gelene komik gelmeyen ciddi herkes tuttugu anladıgı yerden anlayabilir.
Ne katıyor? Evet, kaç haftadır orta alanda görüyoruz hatta göremiyoruz.

Trabzonspor'dan bahsediyorsun değil mi?

Evet burası Trabzonspor taraftar forumu değilse Trabzonspor'dan bahsediyorum. Ha öyleyse neyden bahsettiğim belli zaten.

Fatih
23.02.2011, 18:39
İlk yarıyı Yattara'sız 1-0 yenik kapattık Yattara olsaydı skor lehimize olabilirdi Emirhan.Yani 85. dakikaya kadar ecel terleri dökmemize gerek kalmazdı kimbilir.

Şunu söylemeden geçmeyeyim gelecek sezon planlamasında Yattara kesinlikle olmamalı.

Mert Oğuzlu61
23.02.2011, 18:41
Kanat yok bişey yok takımda serkan dan sağ açık mı oluyor biz bu işkenceyi her maç çekmek zorundamıyız selçuk bu takıma ne katıyor bir kere orta alanda adam eksiltmişmi.

şu cümleden sonrasını okumadım, gerek yok devamını okumaya.

Faruk UYSAL
23.02.2011, 18:48
Elbet işe yarayacağı maçlar olacaktır ki zaten oynadığı maçlarda bize kazandırmıştır. Yani dönüp diyecez ki fener maçında sivas maçında buca maçında ankaragücü maçında yattara kazandırdı bize birşey kazandırdıysa yinede kazandıracaktır inşallah

Hiç bir teknik adam sağ kanatta forvete giden kafa vuran top süren adam geçen faul alan gol atan gol kaçıran defansa giden boğuşan fizik gücü kuvvetli adamı gidip sola koymaz gidip yedeğede alıp çizgi üzerinde kendisine top gelmeyi bekleyen ve durduğu yerde çalım atmaya çalışan yaşlı bir futbolcuya şans vermez , herşeyin yeri ve zamanı var.
Nokta.
....

Cüneyt Canlıca
23.02.2011, 20:20
Şu kanatlardan bahseden arkadaş Barcelona nın sağ ve sol açığında kimler oynuyor söylebilirmi... Ha bekleri sormuyorum açıklarda kim oynuyor... Noldu bilemedin değilmi..Yok çünkü..

Serdar A
23.02.2011, 20:23
Şu kanatlardan bahseden arkadaş Barcelona nın sağ ve sol açığında kimler oynuyor söylebilirmi... Ha bekleri sormuyorum açıklarda kim oynuyor... Noldu bilemedin değilmi..Yok çünkü..

Barcada aynı anda 4 sağ açık 4 sol açık 4 forvet oynuyor .

Oyuncu yapımız henüz bu karşılaştırmaya müsait değil .

Berat
23.02.2011, 20:43
Manisa maçı hakkında;

http://www.antistatuko.blogspot.com/

MuratJ
23.02.2011, 20:48

Sen bir kaç ay futbola ara ver. Maç izleme, foruma girme, haberleri takip etme falan. Herkes için en iyisi bu. Mayıs'ın sonlarına doğru uyan. Sana çok iyi gelecektir.

Engenius
23.02.2011, 21:20
İşine gelene komik gelmeyen ciddi herkes tuttugu anladıgı yerden anlayabilir.
Ne katıyor? Evet, kaç haftadır orta alanda görüyoruz hatta göremiyoruz.

Evet burası Trabzonspor taraftar forumu değilse Trabzonspor'dan bahsediyorum. Ha öyleyse neyden bahsettiğim belli zaten.

Bu cümleleri birisi bana tercüme edebilir mi? Ben iyice kayboldum sanırım...

Şeref
23.02.2011, 22:13
TRABZONSPOR şenol güneşten önce nasıldı? şimdi nasıl? ben manisa maçını izledim tamam ilk yarı kötü oynadık ama asla köyü mücadele etmedik maçı hep istedik aksayan yönlerimiz var mı var ama bizde yürek var futbolcu kardeşlerimiz bizden daha rahat daha motive şuanda ŞAMPİYONLUĞA biz herhalde son hafta gireriz bu havaya.

Emin Danışmaz
23.02.2011, 22:39
Sizler ile paylaşmak istedim renkdaşlar.

Ben Manisaspor-TRABZONSPOR maçını canlı canlı staddan izleyen 52 yaşında Manisa Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan bir Trabzonspor taraftarıyım. Sizlerle maç öncesinde görmüş olduğum çirkin bir olayı paylaşmak istedim. Evim maçın oynandığı stadın ilk yarıda Trabzonspor kalecisi Onur’un koruduğu kalenin hemen arkasında..! Maçtan yaklaşık yarım saat önce oğlumla birlikte evden çıktık ve stada doğru yürümeye başladık. Stadın arka kapısından stada girdik..! Bu giriş Manisa taraftarlarının giriş yaptığı bölümdü. Ama hem öğretmen oluşum hem de yanımda oğlumun olması görevlilerin bana dışarıdan dolaşmalısınız buradan geçemezsiniz demelerini engellemiş olcak ki hiçbir engellemeye mahruz kalmadan kendi taraftarlarımızın olduğu bölüme doğru kolaylıkla geçtik.

Stad çevresinde takıldığı kahvehanelerden dolayı herkesin tanımış olduğu daha doğrusu Manisa halkının maskotu haline gelen deli Hüseyin ve yanında topladığı 8-9 arkadaşı ellerindeki bi torba dolusu çakmağı birbirlerinin üzerlerine sokuşturuyor ve hatta sırada bekleyen taraftarlarında bunları stada sokmalarını rica ediyorlardı..! Kısacası kalecimiz Onur’a ilk yarıda atılan tüm çakmak vb. ürünler stada bilinçli olarak Fenerbahçe taraftarı olarak bilinen kişilerce sokulmuştur..! Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bunu yapanları ve buna yardımcı olanları kınıyor ve hepsine sezon sonun da ÇAKACAĞIMIZI söylemek istiyorum..! Saygılar..!

Reha Demirbaş
23.02.2011, 23:27
Sen bir kaç ay futbola ara ver. Maç izleme, foruma girme, haberleri takip etme falan. Herkes için en iyisi bu. Mayıs'ın sonlarına doğru uyan. Sana çok iyi gelecektir.

Ne yapacağıma karar verebiliyorum ancak veremediğim anlarda önerini değerlendireceğim. Burası bir forum ve benim yazdığımda kişisel bir yorum ve görüştür. Kimine uyar kimine uymaya bilir.

Hüseyin Çümen
24.02.2011, 02:14
Sizler ile paylaşmak istedim renkdaşlar.

Ben Manisaspor-TRABZONSPOR maçını canlı canlı staddan izleyen 52 yaşında Manisa Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan bir Trabzonspor taraftarıyım. Sizlerle maç öncesinde görmüş olduğum çirkin bir olayı paylaşmak istedim. Evim maçın oynandığı stadın ilk yarıda Trabzonspor kalecisi Onur’un koruduğu kalenin hemen arkasında..! Maçtan yaklaşık yarım saat önce oğlumla birlikte evden çıktık ve stada doğru yürümeye başladık. Stadın arka kapısından stada girdik..! Bu giriş Manisa taraftarlarının giriş yaptığı bölümdü. Ama hem öğretmen oluşum hem de yanımda oğlumun olması görevlilerin bana dışarıdan dolaşmalısınız buradan geçemezsiniz demelerini engellemiş olcak ki hiçbir engellemeye mahruz kalmadan kendi taraftarlarımızın olduğu bölüme doğru kolaylıkla geçtik.

Stad çevresinde takıldığı kahvehanelerden dolayı herkesin tanımış olduğu daha doğrusu Manisa halkının maskotu haline gelen deli Hüseyin ve yanında topladığı 8-9 arkadaşı ellerindeki bi torba dolusu çakmağı birbirlerinin üzerlerine sokuşturuyor ve hatta sırada bekleyen taraftarlarında bunları stada sokmalarını rica ediyorlardı..! Kısacası kalecimiz Onur’a ilk yarıda atılan tüm çakmak vb. ürünler stada bilinçli olarak Fenerbahçe taraftarı olarak bilinen kişilerce sokulmuştur..! Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak bunu yapanları ve buna yardımcı olanları kınıyor ve hepsine sezon sonun da ÇAKACAĞIMIZI söylemek istiyorum..! Saygılar..!

Buna nedenir şereften nasibini alamamış insanlar bunlar maç sırasında onurun ağzından okuduğumda hiddetle odun kodum gibi laflar sarfettiğini gördüm ve hepsin koymuştu maç sonunda

REMEDY_61
24.02.2011, 02:41
fikirlere saygı lütfen renkdaşlar,ileti gönderirken kırıcı olmayalım..ayrıca selçuk konusunda bir muamma var,eğer insanlar yanlış düşünüyorsa bunu perfonmansı ile cevaplamak zorunda.en azından ilk yarıya yakın düzeyde..

Oğuzhan İnce
24.02.2011, 02:55
önce alıntı yapacaktım fakat vazgeçtim.Bir tümceyle karşılaştım az önce bahsi geçen şahsın kelimelerle oluşturmaya çalıştığı ''şey''de.
Selçuk hiç adam mı geçmiş?
:) yahu bu insanlarla bile bu takım şampiyon olabilecekse bu takım zaten şampiyon olmuş demektir...
yazıktır beyler yazık her şeyden önce ayıptır bu yaptığınız
hayır burada selçuk adam geçiyor mu geçemiyor mu faydalı mı;? Faydasız mı? diye tartışacak olsam ben de bu ayıba ortak olmuş olacağım.

Ömer TOPAL
24.02.2011, 03:13
beyler hani maçlara tek tek bakıyorduk...2010-2011 sezonu manisaspor olayı bitmiştir bizim için..önümüzdeki maçlara baksak.....