PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takım Emre'den Kurtuluyor mu?

Vkgz
09.02.2011, 23:59
Hiddink, maç için özellikle iyi kelimesini kullanmak istemediğini belirterek, "İlk yarının sonlarına doğru iyi oynadık. İkinci yarıda kornerlerden pozisyon bulduk. Belki bir çok kişi kafasında Güney Kore'yi küçümsüyordu ama hem teknik, hem de atletik bakımdan iyi bir takımları vardı. Ben bunu biliyordum. İyi bir test maçı oynadık. Maçın negatif faktörü ise Emre'nin atılmasıydı. Bunun için sessiz kalabilirim ama kalmayacağım. Çünkü bu durumdan hiç hoşnut olmadım ve sahada eksik kaldık. Daha bu sabah taktiksel manada oyuncularımla konuşurken, mental manada da kendimizi nasıl kontrol edebiliriz diye konuşmuştuk bazı oyuncularla. İtiraz olabilir ama bunu kontrollü bir şekilde yapalım demiştim. Emre'nin olayını o kadar hızlı yaşadık ki bir değişiklik yapmak için bile fırsatımız olmadı. Bu bizim için çok büyük bir ders oldu" diye konuştu.

"Emre'ye ekstra bir ceza gelirse, ne yapmayı düşünüyorsunuz" şeklindeki soruya ise Hiddink, "Eğer ceza gelirse, talimatlar ne diyor bilmiyorum ama milli takım veya kulüp takımları bir tane oyuncuya bağlı olmamalı. Onun yerine oynayacak oyunculara da güvenim tam. Olaya bu şekilde bakmak lazım" diyerek cevap verdi.

Hiddink, "Sabri'yi, Aurelio ve Nuri'nin yokluğunda mı orta sahada denediniz?" şeklindeki soruya ise, "Sabri, Galatasaray'da da bu mevkide oynamıştı. Nuri ve Aurelio'nun oynamaması nedeniyle onu orada oynatmadım. Her ne kadar sağ bek olsa da orta sahada da oynayabiliyorlar. Orta sahada bir denge kurma çabası içerisindeyiz. Selçuk'a yakın oynayacak oyuncularla bunu yapmak istiyoruz. Ama bu hep böyle olacak değil, başka oyuncularımız da var. Sabri, gerek bu maçta gerekse kendi takımında iyi işler çıkarıyor" diye cevap verdi.

"UMARIM ARDA GERİ DÖNÜŞÜNDE KENDİNİ FAZLA ZORLAMAZ"

Hiddink, şu an için iki yollarının bulunduğunu ifade ederek, "Bunlardan bir tanesi yeni oyuncular geliştirmek, biri de Avrupa Şampiyonası'na gidebilmek. Aramıza yeni oyuncular katıldı ve bu katılımları sürdürmek istiyoruz. Bir oyuncu havuzumuz var. Takım içerisinde yüzde 40 - 50'lik değişiklik yapmanın akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Avusturya maçı için kadroda çok ciddi değişiklikler yapmak doğru olmaz. Belki sakat olan oyuncularımızla ilgili bir değişiklik yaparız. Sadece bir ismi söylemek istiyorum, o da Arda Turan'dır. Umarım Arda geri dönüşü
nde iyi bir performans sergiler ve kendini fazla zorlamaz. Bu konuda Galatasaray'ı da düşünüyorum. Avusturya maçı için yeni oyuncular katabiliriz takıma. Bugün Tunay da ilk kez milli olmasına karşın iyi oynadı ve iyi işler yaptı" dedi. Hiddink, A2 takımındaki genç oyuncuların da iyi bir performans sergilemesi durumunda A Milli Takım'a yükselebileceklerini vurguladı.

SELÇUK İNAN: "10 KİŞİ KALDIKTAN SONRA ZORLANDIK"

Milli futbolculardan Selçuk İnan ise Avusturya ile oynanacak olan maç öncesi son hazırlık maçlarını oynadıklarını vurgulayarak, "Aslında iki takımda iyi mücadele etti. Hazırlık maçı olsa da galip gelmek istiyorduk. Çok diri bir rakiple oynadık. Onlarda maçı kazanabilirdi, bizde. 10 kişi kaldıktan sonra biraz daha zorlandık. Hatalarımızı görme fırsatımız oldu. Avusturya maçında hatalarımızı en aza indirip oradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Bu maç bizim için iyi bir ders oldu" dedi.

Sanki pimi çekilmiş havası aldım...

ilhan
10.02.2011, 00:13
Banada öyle geliyor. Bu arada ayrıca bu maç anladıkki orta sahanın orkestra şefi Selçuk İnan olacak. Zaten Hiddink maçtan sonra verdiği demeçte bunu belli etti.

"Orta sahada bir denge kurma çabası içerisindeyiz. Selçuk'a yakın oynayacak oyuncularla bunu yapmak istiyoruz."

Mehmet Ç.
10.02.2011, 00:23
Emre zaten 2012'den sonra birakiyor..

Emre
Servet
Sarbi
Nihat
Kazim

Bunlar futbolu veya milli takimi birakmadikca, ben hic bir kupa turnavasi icin ümitlenemiyorum malesef :(

.....
10.02.2011, 00:25
Hiddink bundan sonra Selçuk suz oynamaz diye düşünüyorum.

Ayrıca bu kadroyu fazla bozmayacaktır. Bizim oyunculara ilave olarak Egemen'i de Avusturya maçında kadroda bekliyorum şahsen :)

Paksoy
10.02.2011, 00:29
Emre zaten 2012'den sonra birakiyor..

Emre
Servet
Sarbi
Nihat
Kazim

Bunlar futbolu veya milli takimi birakmadikca, ben hic bir kupa turnavasi icin ümitlenemiyorum malesef :(
Bırakıyormuş sanki Messi.

Canberk
10.02.2011, 00:31
Zaten öyle olması gerekirdi İlhan abi geç anlattık bunu Oğuz Çetin'e.
Allah'tan Hiddink'in gözü açıldı.

.....
10.02.2011, 00:41
Şu Oğuz Çetin bir bıraksa Milli Takımı , yanına gerçekten bu işlerden anlayan ve kimsenin hakkını kimseye yedirmeyen birisi gelse. O zaman kimse tutamaz bizi.

Emirhan Makul
10.02.2011, 00:53
Emre zaten kendisi bırakacağını açıkladı.

Yaptıkları tabi ki tasvip edilmeyecek haraketlerdir ancak kaybetmemeye kazanmaya bakmak gerek böyle ani sinir çıkışları olan futbolcular olabilir engin baytarda buna bir örnektir nasıl düzelme gösterdiğide ortadadır , tabi bütün bu olayların içine terbiye , ahlak konusuda girebilir ancak bunların emrede olduğunu düşünüyorum sadece sinir kontrolu olmayan birisi ki koreli futbolcular aşırı derecede hem tüm takıma hemde emreye faul yapmışlardır.

Unutmayınız ki izlediğimiz şeyin adı futbol ve futbolda karşı takım isterse kendi alt takımınız olsun herşey ve herkes eşittir hazırlık maçıda olsa gazozouna maçda olsa gerginlik , hırs , sinir olacaktır nasıl futbolculardan varyasyon , şut , ara pas bekliyorsanız diğer oyun içindeki veya oyunun akışına göre gerçekleşebilecek haraketler olacaktır.

Emre çok farklı bir parantez içinde mimlenmiş bir futbolcudur geçen hafta manisa maçının bitiminde bile hakem hatasından sinirlenen bir manisaspor yöneticisi "ne oldu emre hakemleri sevdiniz mi hoşuna gitti mi oğlum" dedi. Şimdi koskoca 2 camia 1 tane maç ve hakemler söylenen laf emreye peki ne alakası var ki pozisyonlarda olan kişi bekir adlı defans futbolcusu bu böyle olmuş böyle gider mimlenmek böyle birşeydir , tabi ki bunlarda emreninde hatası vardır.

Emre bıraktıkdan sonra milli takımımızın orta sahasını ; Necip , Nuri ve Mehmet Topal İdare etmelidir.

Tangerine Dream
10.02.2011, 00:59
Bundan sonraki ilk milli maçta Emre yine kadroda olursa milli takım için hoca önerim Vahid Halilhodzic'tir.:)

Chiko
10.02.2011, 01:11
Mevlüt cagrilmasi lazim..

Hüdai Pervaneli
10.02.2011, 01:14
Emre ve Onun gibi pislik Servet Sabri Kazim gibi Defolsunlar

.....
10.02.2011, 01:19
Emre zaten kendisi bırakacağını açıkladı.

Yaptıkları tabi ki tasvip edilmeyecek haraketlerdir ancak kaybetmemeye kazanmaya bakmak gerek böyle ani sinir çıkışları olan futbolcular olabilir engin baytarda buna bir örnektir nasıl düzelme gösterdiğide ortadadır , tabi bütün bu olayların içine terbiye , ahlak konusuda girebilir ancak bunların emrede olduğunu düşünüyorum sadece sinir kontrolu olmayan birisi ki koreli futbolcular aşırı derecede hem tüm takıma hemde emreye faul yapmışlardır.

Unutmayınız ki izlediğimiz şeyin adı futbol ve futbolda karşı takım isterse kendi alt takımınız olsun herşey ve herkes eşittir hazırlık maçıda olsa gazozouna maçda olsa gerginlik , hırs , sinir olacaktır nasıl futbolculardan varyasyon , şut , ara pas bekliyorsanız diğer oyun içindeki veya oyunun akışına göre gerçekleşebilecek haraketler olacaktır.

Emre çok farklı bir parantez içinde mimlenmiş bir futbolcudur geçen hafta manisa maçının bitiminde bile hakem hatasından sinirlenen bir manisaspor yöneticisi "ne oldu emre hakemleri sevdiniz mi hoşuna gitti mi oğlum" dedi. Şimdi koskoca 2 camia 1 tane maç ve hakemler söylenen laf emreye peki ne alakası var ki pozisyonlarda olan kişi bekir adlı defans futbolcusu bu böyle olmuş böyle gider mimlenmek böyle birşeydir , tabi ki bunlarda emreninde hatası vardır.

Emre bıraktıkdan sonra milli takımımızın orta sahasını ; Necip , Nuri ve Mehmet Topal İdare etmelidir.

Selçuk İnan ?

ilhan
10.02.2011, 01:35
Bundan sonraki ilk milli maçta Emre yine kadroda olursa milli takım için hoca önerim Vahid Halilhodzic'tir.:)

Öyle 'dürüst' adamları kaldıramaz Türk futbolu.

SEDAT
10.02.2011, 01:38
- İnşallah Hiddink o cesareti gösterir ve ben bu rezalet adamı o kutsal forma içinde görmem bidaha...

Ömer Faruk61
10.02.2011, 11:23

Kesinlikle katılıyorum.:D :alkış::alkış::alkış:

Haçkalı
10.02.2011, 11:31
İnşallah kurtuluruz. Akşam yaptığı hareket tam dengesizlik..

Faik Yılmaz
10.02.2011, 11:37
Pozisyonu önce görmediğimde zannettimki Koreli taban girdi ya da direkt ayağa müdahale etti. Basit bir ikili mücadele......

Sonra adam geri çekiliyor üzerine gidiyor elini uzatıyor tutmuyorsun.... Sen kendinin ne zannediyorsun diye düşünmeden edemedim...

bu kadar kızmanın tabiri caizse artistlik yapmanın anlamı neydi.... Hlele 2. sarı kartı yokmu direkt kırmızı olmalıydı.....

Bir maçta heled edostluk maçında olmaması gereken kara bir leke olarak değerlendiriyorum bu olayı...

Emrenin ilk dengesiz hareketide değil bu her zaman böyle......

Milli takıma hiç ama hiç yakışmıyor.......

winner
10.02.2011, 13:05
Her şeyi ince ince planlıyorlar.Tehlikeli bir süreç içindeyiz ve maalesef safları oynuyoruz.
İşte 60 dakikadan fazla oynattırmadılar adamı, hafta sonuna sakladılar...

Travelair
10.02.2011, 13:16
Demeçte ekstra birşey görmedim. Emre bırakmadan onu milli takıma almamaya cesaret edemezler. Adam milli maçta milyonlarca kişinin gözleri önünde tribünlere kol hareketi yaptı takımdan atamadılar kaptanlığı alamadılar. Ne anlatıyorsunuz?

Erbay
10.02.2011, 13:36
Kendini rezil etti Emre Belözoğlu. İyi de oldu kendisi açısından.

Mehmet Ç.
10.02.2011, 13:44
Pozisyonu izledim. Emre iyi kurtlumus. Koreliler cok sabirli. Valla her biri Jacki Chan ruhludur bunlarin.

O cenesindeki tügleri tek tek alirlardi bunlar. Gözerlini'de oyardi.

Yine dua etmek lazim, ucuz kurtulmus.

pReN@_61
10.02.2011, 14:11
Kurtulamadık gitti karaktersiz heriften..

ihsan candas
10.02.2011, 14:23
sabri hariç şikayetlere katılıyorum.ama bence sabri dönem dönem oyuncu yokluğunda sakatlık vs aksi hallerde kadroda bulunabilecek bir oyuncu....

Özkan
10.02.2011, 14:26
Gerçekçi olalım. Gerekirse Hiddink gider, gerekirse Özgener gider ama Emre, Sabri ve Servet milli takımdan istemedikleri sürece gitmez. Türk futboluna hükmeden, arkası sağlam bu çeteyi küçümsemeyelim.

Gökhan Döner
10.02.2011, 16:00
Gerçekçi olalım. Gerekirse Hiddink gider, gerekirse Özgener gider ama Emre, Sabri ve Servet milli takımdan istemedikleri sürece gitmez. Türk futboluna hükmeden, arkası sağlam bu çeteyi küçümsemeyelim.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: ................

Oruç
10.02.2011, 16:41
Hiç bir şey olmaz. Paşa gönlü ne zaman bırakmak isterse o zaman kadroda yer almaz.

yeğen murat
10.02.2011, 18:04
Fenerbahçeliler bile adamdan nefret ediyor.En azından benim etrafımdakiler öyle.Aziz Yıldırımın en sevdiği futbolcuymuş.Ne güzel ilişki.

TAHSİN 61
11.02.2011, 11:40
Fazla yükleniyorsunuz... Siz istiyorsunuz Heryerde Trabzon'lu Trabzonspor'lu olsun yok öyle bir hikaye. Tamam Doğru birşey değil belki yaptığı ama adamlarda dostluğun dışında pat kut vurdular sinir harbi yaşadım evde izlerken aman Selçuk dikkat diye diye maçı bitirdim.

Muhammed
11.02.2011, 19:52
Emrenin bazı vukuatları.

15 Kasım: 2005: Türkiye-İsviçre milli maç sonrası İsviçrelilere saldırdı, 4 maç ceza yedi.

12 Eylül 2007: Türkiye-Macaristan maçında basına ‘kol’ işareti yaptı. l 19 Aralık 2008: Konya’da bir gazeteciye ‘Seni sabaha kadar döverim’ dedi. Milli Takım kaptanlığından oldu.

8 Mart 2009: Kayseri deplasmanında Cangele’ye ‘boğaz kesme’ işareti yaptı. 1 maç ceza aldı.

12 Nisan 2009: Galatasaray deplasmanında 0-0 biten maçta Sabri’yi ölümle tehdit etti.

3 Mayıs 2009: Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde boğazını sıkan Deivid’e ‘Seni fena yaparım’ dedi.

24 Ağustos 2009: Diyarbakırspor maçında hakem Suat Arslanboğa’nın eline vurdu.

30 Ağustos 2009: Manisa karşılaşmasında rakibe ‘P.. kurusu’ dedi, 3 maç ceza aldı.

ESER
13.02.2011, 06:04
annesi Trabzonlu olmasaydi ahhh ben ona ne soverdim de iste,..itin yoksa sahibinin hatiri var,.. :)

ustasi hagi ile arif erdem olan birinden bu kadar adamlik beklenir. fazlasi degil..

TUNCAY HİÇYILMAZ
14.02.2011, 00:34
Emre yi gördüğüm zaman miğdem bulanıyor. O derece nefret ediyorum bu futbolcu müsfettesi şahsiyetten..

sifuni
14.02.2011, 01:52
insallah bir daha görmeyiz selcuk ile nuri orta sahaya yeter.

Fatih Özkan
14.02.2011, 15:37
İnşallah en kısa zamanda kurtarırız laleden...

muharrematasoy
15.02.2011, 22:39
türk futbolu emreden kurtulamaz, futbolculuğundan kurtulabilir belki ama daha sonra başka sıfatlarla yine milli takımda yuvalanır, adam duble torpilli hem fatih terimden hem de cemaatten

Tangerine Dream
18.02.2011, 11:19
http://www.facebook.com/pages/Kemal-Belgin-ile-Futbol-Masas%C4%B1/147891241917560#!/video/video.php?v=142791879118417&oid=147891241917560&comments

ihsan candas
18.02.2011, 11:33
http://www.facebook.com/pages/Kemal-Belgin-ile-Futbol-Masas%C4%B1/147891241917560#!/video/video.php?v=142791879118417&oid=147891241917560&comments

evet ilginç

werg
24.02.2011, 14:01
Böyle konuşursan TVnet'te ancak yayınlarlar tam aksini konuşsaydı şimdi ntvspor,trt de yaparlardı o programı.

Tolga
24.02.2011, 18:05

=)))

bu adama bayılıyorum ya kanaldaki tüm programları bunlar yapıyor =) siyaset ekonomi futbol hepsi bu amcamızdan sorulur =)=)=)

-Samet
17.03.2011, 23:40
Kesinlikle katılıyorum.:D :alkış::alkış::alkış:

;)

http://3.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/Sfm9BL3PprI/AAAAAAAACTI/yxvO7lkJsYw/s400/224737.jpg

;)

ihsan candas
17.03.2011, 23:48
gerek te yok ne lobilerle oynuyor pislik
selçuk,nuri,mehmet topal,necip,mehmet ekici ve niceleri

sifuni
27.03.2011, 14:46
face de grup kurmaliyiz emreyi milli takimda görmek istemiyoruz diye.

Murat'
27.03.2011, 15:51
türk futbolu emreden kurtulamaz, futbolculuğundan kurtulabilir belki ama daha sonra başka sıfatlarla yine milli takımda yuvalanır, adam duble torpilli hem fatih terimden hem de cemaatten

Güldürmeyin beni ne olur, herşeyi anlarım da cemaat de ne oluyor ? Hiddink de mi cemaatçi, ya da onu milli takımda banko oynatan eski teknik direktörler ki buna Şenol Güneş de dahil onlar da mı cemaatçiydi.

ihsan candas
27.03.2011, 18:10
Güldürmeyin beni ne olur, herşeyi anlarım da cemaat de ne oluyor ? Hiddink de mi cemaatçi, ya da onu milli takımda banko oynatan eski teknik direktörler ki buna Şenol Güneş de dahil onlar da mı cemaatçiydi.

doğru.hakikaten ayıp

Yaşar
27.03.2011, 18:16
Kişiliği ve karakterini beğenmesemde futbolculuğunu çok beğeniyorum. Önemli bir futbolcu Türk futbolu adına. Selçuk İnan-Emre ikilisi çok önemli bir ikili olurlar Milli Takımın ortasahasında ki şimdi ikisi de çok formda.

macuka
27.03.2011, 20:22
Biraz toptan anlayan birisi Emre nin milli takimda futbolcu olarak yer almasi gerektigini tahmin edebilir. Karakter ile ilgili sikintilari yuzunden ise disiplinsizlikten dolayi milli takimdan kesilmesi gerektigi fikrine ise katiliyorum.

sifuni
27.03.2011, 22:01
zaaten futbolculuguna kusur bulan yok ama milli takim sadece futbolculugun sayildigi bir yer olamamli kaldi ki artik degisime giden bir milli takimda emrenin yeri yok.

Halmanli
28.03.2011, 10:58
emreden o kadar nefret ediyorumki emrenin oğlu dünyaya geldi haberlerine bak şeyin şeyi oldu şey babasının şey oğlu diye yorumladım ister istemez

LazAnisT
31.03.2011, 13:34
Futbolculuğuna kimse birşey demez ama karakter olarak o kadar iğrençki messi gibi oynasa ne yazar.

Kurtulması olayına gelirsek ne farkedecekki arkası nasılsa geliyor.

Miraç Atalay Çiftçi
31.03.2011, 13:49
Hiddink'in son basın toplantısında yaptığı açıklama sonucunda bu başlık güncelliğini yitirmiştir.

Hiddink: "Emre aptalca bir kart gördü ama takımın önemli bir parçası. Sakat olmasa yanımızda olacaktı."