PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rükû eden agaç

FANATIK61
25.12.2005, 22:03
<DIV id=post_message_1950861>Kibleye dorurüku ediyomus bu agaç...</DIV>
<DIV>
http://img393.imageshack.us/img393/1936/mmmmm0mv6lg.jpg</DIV>

lovehakan
25.12.2005, 22:28
agaç bile secde ediyor ama insanlara emredilen ibadeti insanlar yapmiyor.

selokal61
25.12.2005, 22:53
malesef hakan malesefsmileys/smiley19.gif

onurkaradeniz
25.12.2005, 23:28
vay be süper smileys/smiley32.gifsmileys/smiley19.gif

Adem Erdoğan
26.12.2005, 10:41
böle daha baya resim var aslinda.

Emre B.
26.12.2005, 11:12
Çok güzelmis

Ali_Aydın_29
26.12.2005, 14:20
allah bizlere yardim etsin.neyin ne oldugunu çok iyi biliyoruz.ancak bunun için hiçbisey yapmiyoruz.

Zafer Keskin
26.12.2005, 14:40
hiç sorma yaa sonra is istemn geçince aklimiza geliyor bazi seler...

Muhalif
26.12.2005, 15:19
Bu agaç secde etmiyor yahu.. rüku ediyor.. basligin Rüku eden agaç olarak degistirilmesini talep ediyorum...

U.Sadıkoğlu
26.12.2005, 16:08
bu agaç almanyada

halil ibo
26.12.2005, 17:03
Geçen haftada radyoda Allah,Allah diye hu çeken Aslan'i dinlemistim,çok etkilenmistim.TV'de gösterdi mi bilmiyorum.Hepsi birer isaret görmek isteyene.

Erbay
26.12.2005, 17:10
Vallahi süper.Inanilmaz birsey ya.Agaç bile rüküya giderken ben hala bos bos yazi yaziyorum

Özkan Erdem
26.12.2005, 17:52
isaretler artiyor günden güne.. Bunlarin isiginda dogru yolu bulmak hiçde zor degil ama kolay geleni yapmaya alismislik var üstümüzde.

cIlgInIm
26.12.2005, 19:24
harika

eline saglik güzel paylasim

tunganyan
26.12.2005, 19:46
Bu agaç secde etmiyor yahu.. rüku ediyor.. basligin Rüku eden agaç olarak degistirilmesini talep ediyorum...

esetten hiç de dikkatimi çekmemisti smileys/smiley36.gif

ama rükû yapmasida güzel

DKaraduman
26.12.2005, 20:10
yaa böle iste agaç bile rüku ediyor biz edemioruz iki dakkalik sey için üseniyoruzsmileys/smiley5.gif

Harun
26.12.2005, 21:11
Rabbimizin varligina açik bir delildir.

#10 Fietra
26.12.2005, 21:13
Bence buRukü eden insan gibi duran(olan)bir agaç Edited by: #10 Fietra

DKaraduman
26.12.2005, 21:42
<DIV> </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>yaw açik bir delil nasi oluo açik bir gercek olmasin???</DIV>

DKaraduman
26.12.2005, 21:58
<DIV> </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>yaw açik bir delil nasi oluo açik bir gercek olmasin???</DIV>
<DIV> </DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>pardon ya varligiNA yazmissin ben varligi okudum o yuzden</DIV>

TheCrow
27.12.2005, 03:19
bu agaç almanyada

Hep Cenk muhalefet edecek degil ya...Ben agaç Avustralya'da diye biliyordum.Sonra dikkatlice baktim,resimdeki yazida da Avustralya'da yaziyor...

oflubektas
27.12.2005, 09:42
Cinsel iliski halinde olan iki insani andiran bir agaç ta vardi. Dünyada milyarlarca agaç vardir ve bunlarin bir kisminin gövdesi egiktir. Dünyanin bir imtihan yeri olarak görüldügü Islam inancina mensup insanlar olarak "kopya çekmeye" çalismayalim lütfen.

coach
27.12.2005, 09:59
Cinsel iliski halinde olan iki insani andiran bir agaç ta vardi. Dünyada milyarlarca agaç vardir ve bunlarin bir kisminin gövdesi egiktir. Dünyanin bir imtihan yeri olarak görüldügü Islam inancina mensup insanlar olarak "kopya çekmeye" çalismayalim lütfen.

uploads/coach/2005-12-27_095937_iiimmm.gif

FANATIK61
30.12.2005, 15:01

Ne demek istiyorsun, anlayamadim...

corleone
30.12.2005, 15:12

bu ne yaa!!

immortal_TS
30.12.2005, 15:56

Fikrin çok kapali biraz açarsan sevinecez yanismileys/smiley5.gif

Taner Gündoğdu
30.12.2005, 19:49
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=e8261d05>

valla bende diger arkadaslar gibi anlamadim...smileys/smiley5.gifsimdi bu resimin hiçbir ilginçligi yok mu? böyle egik bir sürü agaç var bu gayet normal mi? </BLOCKQUOTE>

Hünkar
30.12.2005, 20:01
hala daha ibret almayip rabbimizin varligini inkar edenlerin vay haline.tabi sadece onlarin degil varligina inanipta ibedetlerini yerine getirmeyenlerinde(maalesef bende bu iknci gruptayim.sadece orucla imani ayakta tutmaya calisiyom)

oflubektas
31.12.2005, 11:24

Çok derin tahlillere girmedigimin farkindayim ama söyledigimin yeterince açik oldugunu zannediyorum. Ruku eden agaci,üzerinde Arapça "Allah" yazan koyunu, nazarin bilimsel olarak "bioenerji" ile açiklama gayretlerini,son olarak ta "Zikreden" aslani gördük ama bunlarin birer mucize,Allah'tan kullarina bir "isaret" olduguna inanmiyorum. Eger bir isaret araniyorsa bütün doga olaylarinin ve domuzdan yilana,akrepten sirtlana kadar kainattaki tüm canlilarin Allah'i ve onun "Sünnetullahini" tespih ettigini düsünüyorum. Eger siz rükû eden agaci "Görün de ibret alin lan ey ateistler,ey günahkarlar" diye lanse ederseniz bahsettigim gibi adamin biri çikip cinsel iliski halinde olan iki insani andiran agaci gösterir size. Yani ibret vesikalarini "parçalar" yerine "bütün" de aramak gerekir. Tevhid inancinin temeli de budur: Bütün sayilar "bir"in degisik tezahürleridir,bütün insanlik "Geldigi yere döndürülecektir...vs. Simdi bir de size Zahirilik-Batinilik, Esariyye-Mütezile tartismalarindan bazi pasajlar sunardim ama bu derin ve itikadî meseleler beni de,sizi de,bu forumu da asar gibi.

Son bir örnek: Imam-i Gazali kasabanin birine gider ve kasabada büyük bir hazirlik ve heyecan dalgasi oldugunu gören yasli kadin sorar:- "Evaldim ne oluyor burda " adamin biri de Gazali gibi büyük birdehayi bile abartarak :"Allah'in varligini ispat eden adam kasabamiza geliyor" diye cevap verir.Yasli kadinin karsiligi ise daha anlamlidir :"Niye,Süphesi mi varmis ?"

Bilmem anlatabildim mi?

immortal_TS
31.12.2005, 11:27
Oflubektas

Simdi daha iyi anladim ama bunlarin senin dedigin gibi sadece bu var diye kimse yorumlamiyor ki elbet biliyoruz dünyamizin her yerinde dedigin gibi bazi olgulari yakalamak mümkün sadece ilgi çektigi için bunlar tasiniyor yani bunun hayiflanacak bir tarafi yok demek istedigini açtin ve bizle paylastin sagolasin.

pacos_bill
01.01.2006, 04:21

Çok derin tahlillere girmedigimin farkindayim ama söyledigimin yeterince açik oldugunu zannediyorum. Ruku eden agaci,üzerinde Arapça "Allah" yazan koyunu, nazarin bilimsel olarak "bioenerji" ile açiklama gayretlerini,son olarak ta "Zikreden" aslani gördük ama bunlarin birer mucize,Allah'tan kullarina bir "isaret" olduguna inanmiyorum. Eger bir isaret araniyorsa bütün doga olaylarinin ve domuzdan yilana,akrepten sirtlana kadar kainattaki tüm canlilarin Allah'i ve onun "Sünnetullahini" tespih ettigini düsünüyorum. Eger siz rükû eden agaci "Görün de ibret alin lan ey ateistler,ey günahkarlar" diye lanse ederseniz bahsettigim gibi adamin biri çikip cinsel iliski halinde olan iki insani andiran agaci gösterir size. Yani ibret vesikalarini "parçalar" yerine "bütün" de aramak gerekir. Tevhid inancinin temeli de budur: Bütün sayilar "bir"in degisik tezahürleridir,bütün insanlik "Geldigi yere döndürülecektir...vs. Simdi bir de size Zahirilik-Batinilik, Esariyye-Mütezile tartismalarindan bazi pasajlar sunardim ama bu derin ve itikadî meseleler beni de,sizi de,bu forumu da asar gibi.

Son bir örnek: Imam-i Gazali kasabanin birine gider ve kasabada büyük bir hazirlik ve heyecan dalgasi oldugunu gören yasli kadin sorar:- "Evaldim ne oluyor burda " adamin biri de Gazali gibi büyük birdehayi bile abartarak :"Allah'in varligini ispat eden adam kasabamiza geliyor" diye cevap verir.Yasli kadinin karsiligi ise daha anlamlidir :"Niye,Süphesi mi varmis ?"

Bilmem anlatabildim mi?

Aynen katiliyorum. Allah'a inanmamiz için rüku eden agaç, Allah diye kükreyenaslan gibi kanitlara ihtiyacimiz yok. Zaten bunlarin çogu yorumdur, her insana göre farkli anlasilabilir. Ancak her gün gördügümüz, dogal karsiladigimizseylere; dogayabakip düsündügümüzde zaten o büyük varliga olan inancimiz pekisecektir diye düsünüyorum.