PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Taraftar İstiyoruz Gerçekten Taraf Olan

Şenol Altunsoy
31.01.2011, 01:21
Bu benim forumda ilk başlığım

Artık tren kaçırıp ahlanmak vahlanmak derin derin analojiler yapmak yerine demiri tavında dövmeliyiz diye düşünüyorum.

Önerim şu bütün Trabzon'da ki taraftarlarımıza çağrı da bulunarak futbolcusuna teknik direktörüne yönetimine küfür etmeyen

Önceliği her zaman takımı teşvik edip itmek olan

Kötü sonuçlarda yara sararak takımı morallendiren

Tribünleri her maç tıka basa dolduran

Bir Taraftar istiyoruz.

Bu konuda bir metin hazırlayıp özellikle yerel medyaya ilan vermeliyiz.

Gün Bugündür.

Sefa
31.01.2011, 01:25
Bu başlık diğer başlıklarla birleştirilmesin bence. Bu konunun üzerinde fazlasıyla durmalıyız..

Canİlker
31.01.2011, 01:27
biz ne dersek diyelim hiçbirşey değişmiyor malesef

Gökhan KAN
31.01.2011, 01:27
Kesinlikle. Bir propaganda gibi bişey yapmalıyız artık. Bmn ana sayfadan da verelim. Basın medya her ne varsa yaymalıyız bunu. İçerdeki maçlarda ne olursa olsun taraftarın sesi kısılana kadar herkesin bağırmasını, pozisyonlara tepki vermesini istemeliyiz. Belkide bu işi başarırsak grupların tek bir ses çıkarmasınında önünü açmış oluruz.

Semih
31.01.2011, 01:29
Tribünde akil adamlar istiyorum !

Yunus Emre SEYHAN
31.01.2011, 01:29
Top rakipte olunca ıslık olsun razıyım. Fenerbahce'ye karşı top yapamamamızın en büyük sebeblerinden.
Dikkat ederseniz büyük ıslıklar altında atılan gol sayısı normale göre cok daha azdır.

lazibere
31.01.2011, 01:33
Varsayalım ki.. 4 puan geri de olan biziz??

Bırakacakmıydık şampiyonluk mücadelesini..

Futolcular da rahatladı bizde... Bu maçın geçmiş olması yeter

Gökhan KAN
31.01.2011, 01:38
Arkadaş şunun şuarsında 7 maç ya 7 maç. Sadece 7 maç. Yırt kendini. Bağır ıslıkla sonuna kadar. Ver tepkiyi. Elinden geleni yap. Sadece 7 maç. Emin olun hepsini kazanırız.

Semih
31.01.2011, 01:39
Dört puan gerideymişiz gibi mücadele edeceğiz sahada.
Tribün de buna ayak uydursun.
Uydurmak zorunda!

Şenol Altunsoy
31.01.2011, 01:41
Bir sürpriz yapın bize hem kendinize de sürpriz olur deneyin bir kere yahu deneyin.

Murat TÜRKAY
31.01.2011, 01:41
Arkadaşlar bu konuda yerel gazetelerden biri çok güzel bir yazı yazmıştı.. Gençler maçlara gitmiyor..Olan paralarını iddaa yada kahve köşelerinde harcayıp maça gitmiyorlar.. Onların yerlerinede 30- 40 lı yaşlarda yada daha yukarıda olanlar geliyor... E bu adamlarda kalkıp tezahürat yapmaz ancak o kadar yaparlar... Bir şey daha çok genci maça göndermek lazım...

Hasan Algan
31.01.2011, 01:44
biz ne dersek diyelim hiçbirşey değişmiyor malesef

öyle deme dostum.. maçı babamla izledim ..gerçekten bir eziyetti.. maç başından sonuna eleştirdi durdu.. vıdı vıdı vs..

maç sonunda taartışıyoruz.. aynen şunları söyledi.. takımı çok pohpohladılar bu da stres yarattı.. takım ruhunu kaybetmek üzere.. destek olmak lazım.. ki babamı bildim bileli sallar durur takıma :))

bu ruh yaratılabilir ama buna öncelikle medyanın el atması ve bu konuda sürekli haber yapması lazım.. önce bir inanmışlık bir hava getirilmesi lazım.. şehir halen havaya girmiş değil.. bu ruhu bu ambiyansı bu inanmışlığı şehre biran önce yüklememiz lazım.. sonuna kadar başlığa katılıyor inanıyorum..

inadına_Trabzon
31.01.2011, 01:46
Taraftar sayısından çok atmosfer yaratabilen taraftar sayısı önemli. 50 bin kişi gelir 40 bini çekirdek çitlerse hiç bişey olmaz. 25.000 kişi gelir 20.000 i desteklerse çok şey olur.

Şu avni akerde tek ağızdan organize olmayı göremeden ölecem. Öyle bi taraftar olmalı ki stadın sıvası dökülmeli.

oguzhann
31.01.2011, 02:51
Basit bir mit vardır,normal insanlar mümkün olduğunca kavgadan kaçar.Güzellikle olmuyorsa zorla,grup şeklinde giden arkadaşların aksi bir durumda maç öncesi dağılıp "küfür eden olursa sonuçlarına katlanır" demesini bile hoş karşılarım,hatta destekerim.Gerçek anlamda söylüyorum,bu ölümüne seviyoruz bilmem ne ayaklarını geçeceksin önce.Takımı şampiyonluğun en büyük adayı olan,elinde çekirdeği gelene geçene "koyan" takım sevdalısı her açıdan dayaklıktır.Dileğim bu berbat tablonun önümüzdeki hafta başta olmak üzere hiç bir şekilde ortaya çıkmaması.

diplomat61
31.01.2011, 08:59
Çekirdek Yiyenler Allah'tan Bulun...!!! Bugunku Durumun En Büyük Sorumlusu Takımı Buraya Kadar Getirmiş Olan Futbolcuları Üstelik Liderken Bile ÇEKİRDEK YEMEKTEN BAŞKA BİR İŞE YARAMAYAN (ÖZELLİKLE MARATON) Yuhalayan TRABZONDAKİ TARAFTARIMIZ...

KUPADAKİ BJK MAÇI VE AKŞAMKİ FB MAÇINDA ADAMLARA BAKTIM DA 1 TANE BİLE OTURAN YOK HEPSİ AYAKTA HEPSİ BAĞIRIYOR HEPSİ DESTEKLİYOR...!!!

BÜYÜKLÜK İŞTE BÖYLE OLUR BİZİMKİ GİBİ SADECE 61.DK DA DEĞİL...!!! TARAFTAR GRUPLARI BİR AN ÖNCE BİRLEŞMELİ VE BJK ÇARŞI GRUBU GİBİ MARATONA (ORTA SIRA) SADECE TARAFTAR GRUPLARI ALINMALI ESKİSİ GİBİ....

ÇEKİRDEKÇİLER YA KALE ARKASINA YA KENARLARA YADA SİNEMAYA..!!!

ozturk
31.01.2011, 09:24
Taraftar grupları maratona geçmeden hiç bir sonuç alınamaz..

Ömer Yüce
31.01.2011, 09:40
Taraftar grupları maratona geçmeden hiç bir sonuç alınamaz..

Bizim Tribün lidelerinde bu "liderlik" özelliği olduğu sürece ancak havaalanında yan yana görürüz onları...

SEDAT
31.01.2011, 09:44
- Ah nerde o günler , bizim çok bilmiş taraftarlarımız takımı destekleyeceklerine ozan atışması yapıyor tribünde ...
- Evet bir kez deneyin çok güzel söylemiş Şenol Abi , yapabilirsiniz zor değil...

Barış Burak
31.01.2011, 09:59
Şenol Güneş maalesef hem hocalık hem taraftarlık yapıyor.

sabrın sonu selamettir derler.sabredeli
m bakalım,inşaallah bu sene bize hem özlediğimiz kupayı hemde tribünde birliği getirir.

Kader KORELİ
31.01.2011, 10:15
Bence yapılması gereken bir seçim kampanyası tarzında şehir insanına ve taraftarlara çağrıda bulunmaktır.
Bu kampanyanın en az 'bize her yer Trabzon' kadar ses getirecek, manası olacak, ilgi çekecek bir parolası olmalı.
Bütün bu düşündüklerimizi anlatacak pankartlar şehirde asılmalı ve broşürler hazırlanıp şehirde dağıtılmalı.
Psikolojik savaşa karşı bizde kendi insanımızı yönlendirmeliyiz, bunu yerel medya beceremiyor, bizler bu kampanyanın
adı altında bir site kurup ve haftalık bildiriler ile insanımızın doğru yönde düşünmesini ve hareket etmesini sağlamalıyız, yoksa bizim insanımız istanbul medyasının psikolojik savaşına, ortada çok kötü bir durum yokken havlu atmaya çok müsait.

Demek istediğim bilinçli bir halk ayaklanması gibi, önemli bir seçime giriyormuş gibi veya hepimiz bir birlik olmuş Trabzon'u işgal eden düşmana karşı mücadele ediyormuş gibi bir kampanya düzenlenilmesi. O kadar ciddiye alınmalı, yürekten yapılmalı bu iş. Buna kulüp de yardımcı olmalı. Gerekirse kombineler iptal edilip, stadlar ateşli gençlerle doldurulmalı. Deplasman maçlarına organizasyonlar düzenlenmeli. Trabzonspor'lu yerel medyayı, istanbul medyasını okumak zorunda bırakılmamalı, bilinçli, takımı sonuna kadar destekleyen yazarların okunması sağlanmalı.

Bu yol şampiyonluk yolu, sonra pişman olmadan bazı şeylerin farkına şimdiden varalım, bu yolu uyuyarak geçirmeyelim, oturup düşünelim ve takımımız için elimizi taşın altına koyalım artık.

Ertuğrul ATALAY
31.01.2011, 10:49
1.yıllardır gelmeyen şampiyonluktan sonra bu yıl da kaçırırsak artık 20-30 sene daha bekleriz!!!!
2.Takım şampiyon olmazsa ne yönetim kalır nede teknik kadro!!!!
3.Bu sene son şansımız!!!!!

gibi taraftarımızın psikolojisini bozan değerlendirmelerden uzaak durulmalıdır...ki zaten bu anlayışın takım sevgisiyle uzaktan yakından alakası yoktur....

Şimdiye kadar evimizdeki maçları takımımız alıyordu...bundan sonra taraftarımız maçlara ortak olup galibiyeti getirmelidir...

Oruç
31.01.2011, 11:14
Yalvarmamız gerekiyorsa ben yalvarmaya hazırım. Allah için 7 maç rakibi boğun o stadda, kaçmasın şampiyonluk. Küfür etmeyin, yuhalamayın. 7 maç yalnızca, 7 maç...

adem73
31.01.2011, 11:39
stada gelen taraftarlara da kagida hazirlanmis destek bildirisi dagitmak gerek.bilgilendirilmeli kendi medya gücümüzü olusturmaliyiz.

adem73
31.01.2011, 11:41
yönetimde bilet fiyatlarini artik tamamen simit parasina düsürmelidir.bos tribün sampiyon takima yakismaz.

Fatih Öztürk
31.01.2011, 11:54
bu fener maçında trabzondan gelen taraftar grubu aşağıdaki tribünde 1 taraftara 20 kişi giriyor.vuranların arasında taraftar gurubu başkanı mehmetde var!

biz çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasından kesip, deplasmanlara gidiyoruz.ama bu kendini bilmezler dışardan alkol alıp milletin karısının kızının yanında din kitap söverler.utandım.maçlara yönetimin bedava bilet ve desteğiyle girip terör estiriyor.

aramızdaki pislikleri temizlemenin yolu nereden ve nasıl geçer?

hierro20
31.01.2011, 12:01
arkadaslar ben burayi cok takip ediyorum ama nerdeyse hic yazmiyorum bunu nedenide okadar cok kötü niyetli trabzonsporu tutuyorum diyen arkadaslar var burdaki inanamiyorum bazen.
Ben Almanyada kaliyorum ama izine geldigimde hic bi mac kacirmamaya calisiyorum ve burdan her macini izliyorum.
Hic kimse kusura bakmasin ama Avni Akerdeki maclarda bizim seyircimizmi varmi belli degil mac boyunca mac kötü giderse yani buda ilk 30 dakika öne gecemessek seyirciler basliyor artik Umut.... Burak.... Ben sizin Futbolculugunuza ve daha neler neler. Ondan sonra gelirler buraya Forumlara biz Futboldan anlayan taraftariz tabi canim aynen öyle oluyor herkes dünyanin en iyi Teknik Direktörü burda. Baskalarin seyircileri bizi ilginlendirmez aslinda ama hicmi baska mac bakmiyorsunuz ordaki seyircileri göremiyormusunuz duyamiyormusunuz? Bizim taraftari anliyacam gercekten bi Besiktas,Fenerbahce Seyircisinin yüzde 50si kadar bagirsalarda takim hic oynayamasada son 5 dakika gene herzamanki gibi yuhlasalar! Bi 61nci Dakikada birazcik Ses var bitti ben yemin ediyorum Baskanin yerinde olsam 5 dakika beklemem Sezon Sonuna kadarki maclarimi baska yerde oynatirdim ozaman inanin bana yüzde yüzde Sampiyon oluruz. Iki senedir bitmis avni akerdeki taraftar yazik günah takima yahu ben bi tane maca gittim oda Sivassporu ilk macda yendigimiz macdi ikinci macda diyarbakir maciydi girdim malesef kapalidan buldum yer, yemin ederim 20 dakika gecmedi yanimdakiler umuta ana baba küfretmeye basladi 10 dakika sonrada kale arkadasindan isliklar vardi nedir bu ya arkadas. Sadece gecen haftayi düsünürsek ve bakarsak nasil bir taraftarizki Burak mesela yuhlayabiliriz adam ilk yari en iyi oyuncularimizdan biriydi el insaf nasil olurda yuhlarsiniz onu ya hangi morallen hangi kafaylan adam daha maclara ciksinda oynasin.
Neyse kusura bakmayin ama icimden gecenleri söyledim

magicyattara
31.01.2011, 12:02
Şenol abi tüm iyi niyetimizle kaç yıldır burdan camiaya çağrılar yapıyoruz..Şenol Güneş'i tartışıyor insanlar burada..işimiz çok zor be abi..
Antalya maçı bir gelsin hele,her şey netleşecek..inşallah ben yanılıyorumdur..

zekeriyya
31.01.2011, 12:05
tribünde oluşturulan taraftar profili yalnış
valilik ve kamu nun aldığı komineler alınmasa kulube daha yararlı olur
biletler pahalı 30 tl 25 tl bilet mi olur standart 15 tl olmalı

Şenol Altunsoy
31.01.2011, 12:34
Şenol abi tüm iyi niyetimizle kaç yıldır burdan camiaya çağrılar yapıyoruz..Şenol Güneş'i tartışıyor insanlar burada..işimiz çok zor be abi..
Antalya maçı bir gelsin hele,her şey netleşecek..inşallah ben yanılıyorumdur..

Murat bu çağrının amaçlarından biri de taraftar olmayıp seyirci olanları teşhir etmek zaten.

Kimse taraftarın önemini reddedemez.İyi giden bir takıma özellikle taraftar niteliğiyle maça gidenler çomak sokamaz.

Derdimiz onunla bununla değil derdimiz taraf olmanın gereklerini yerine getirmekle ilgili.

Bir nevi kültür devrimi yapmalıyız tribünlerde.Eğer protesto edeceksek bile kırmadan dökmeden,kimseye hakaret etmeden

yapmalıyız bunu.

Bu sene Şampiyon olmalıyız bunun yollarından biri de taraftarın takımına sahip çıkması.

diplomat61
31.01.2011, 12:58
Artık Sinema İzler Gibi Maç İzlemeyi Oturmayı Çekirdek Yemeyi Bırakın...!!!
Etrafınızdakileri de Uyarın...!!!
En Ufak bir hatada futbolcuya Sövmeyin...!!! O kadar kolaysa ini sahaya siz koşun bakalım 5 dk dayanabilir misiniz...!!!

SADECE DESTEK OLUN KÖSTEK DEĞİL...!!! AMA ASLA OTURMAYIN OTURMA VAKTİ GEÇTİ BEYLER ARTIK AYAKTA DURMA VAKTİDİR, ARTIK MASA BAŞI OYUNLARINA KARŞI ONURLU DURUŞUMUZUN SESİNİN DAHA GÜR ÇIKMA VAKTİDİR...!!!

BJK - FB MAÇLARINDA ADAMLAR 5 DK OTURMADI SUSMADI... BİZ ANK.GÜCÜ MAÇINDA HEMEN YUHALADIK ÜSTELIK PUAN FARKIMIZ VARKEN...

TARAFTAR ATEŞLEMELİ TAKIMI GEÇEN YIL GİBİ...

Çağatay_
31.01.2011, 13:17
Murat bu çağrının amaçlarından biri de taraftar olmayıp seyirci olanları teşhir etmek zaten.

Kimse taraftarın önemini reddedemez.İyi giden bir takıma özellikle taraftar niteliğiyle maça gidenler çomak sokamaz.

Derdimiz onunla bununla değil derdimiz taraf olmanın gereklerini yerine getirmekle ilgili.

Bir nevi kültür devrimi yapmalıyız tribünlerde.Eğer protesto edeceksek bile kırmadan dökmeden,kimseye hakaret etmeden

yapmalıyız bunu.

Bu sene Şampiyon olmalıyız bunun yollarından biri de taraftarın takımına sahip çıkması.

"Futbolumuzun gelişmesini istiyorsak, düşüncede devrim yapmalıyız."

Şenol Güneş

61_Hasan_69
31.01.2011, 13:20
bu fener maçında trabzondan gelen taraftar grubu aşağıdaki tribünde 1 taraftara 20 kişi giriyor.vuranların arasında taraftar gurubu başkanı mehmetde var!

biz çoluğumuzun çocuğumuzun nafakasından kesip, deplasmanlara gidiyoruz.ama bu kendini bilmezler dışardan alkol alıp milletin karısının kızının yanında din kitap söverler.utandım.maçlara yönetimin bedava bilet ve desteğiyle girip terör estiriyor.

aramızdaki pislikleri temizlemenin yolu nereden ve nasıl geçer?

o bahsettiğin mehmet JAN BAŞKAN oluyo herhalde...Jan Başkan çok kral adamdır alkolde kullanmaz

magicyattara
31.01.2011, 13:27

yapmalıyız bunu.

Avni Aker'i bırakalım şehre bakalım..maça bile gelmeyen adamların hepsi negatif elekrik yaymakla meşgul..yahu "niye yenildiniz" diye alaycı bir üslupla yaklaşanlar var olaya..çıldırmamak elde değil..ben yenildim de sen yenilmedin mi..başarıda ön sırayı kimseye kaptırmayan tipler bunlar..
Senin vereceğin desteğin ben .. .. .

Takıma sahip çıkmak,bu kadar baskı altına alınmış bir takımın düşüşleri olabileceğini kabullenmek,hocaya sahip çıkmak,hala ligin zirvesinde olduğunu düşünüp silkinmek ve kendine gelmek,istanbul basınının oyunlarına alet olmamak;akıllı insanların,kültürlü insanların başarabileceği bir şeydir..bmn'nin çoğunluğu bunu başarabilecek kapasitede arkadaşlardan oluşmuş ama sokaklara kulak verince işin tadı kaçıyor..

Cemile
31.01.2011, 13:33
Arkadaş şunun şuarsında 7 maç ya 7 maç. Sadece 7 maç. Yırt kendini. Bağır ıslıkla sonuna kadar. Ver tepkiyi. Elinden geleni yap. Sadece 7 maç. Emin olun hepsini kazanırız.

şunun şurasında 7 maç diyoruz ya, madem Trabzon'daki taraftarlar (hepsi değil bir kısmı) hareketlenmiyor, bu 7 maç için Trabzon dışında yaşayan Trabzonsporlular olarak biz destek versek içerideki maçlara katılım için kendi yaşadığımız şehirlerden organizasyon düzenleyemez miyiz? bir dağılım çerçevesinde yapabilirsek büyük bir maddi yük de getirmez.

Çağatay_
31.01.2011, 13:38
Avni Aker'i bırakalım şehre bakalım..maça bile gelmeyen adamların hepsi negatif elekrik yaymakla meşgul..yahu "niye yenildiniz" diye alaycı bir üslupla yaklaşanlar var olaya..çıldırmamak elde değil..ben yenildim de sen yenilmedin mi..başarıda ön sırayı kimseye kaptırmayan tipler bunlar..
Senin vereceğin desteğin ben .. .. .

Takıma sahip çıkmak,bu kadar baskı altına alınmış bir takımın düşüşleri olabileceğini kabullenmek,hocaya sahip çıkmak,hala ligin zirvesinde olduğunu düşünüp silkinmek ve kendine gelmek,istanbul basınının oyunlarına alet olmamak;akıllı insanların,kültürlü insanların başarabileceği bir şeydir..bmn'nin çoğunluğu bunu başarabilecek kapasitede arkadaşlardan oluşmuş ama sokaklara kulak verince işin tadı kaçıyor..

Yaşını bilmediğimden nick ile hitap ediyorum, magicyattara ;

Trabzon'da yaşamadığım için şehrin aurasını sadece tahmin ediyordum.2 yıldır 1'er hafta kaldım Trabzon'da 2 yaz.

Geldiğimde insanlarla mümkün olduğunca konuşmaya çalıştım.Özellikle 2. gelişimde, yani bu yıl, takım da daha iddialı iken aldığım yorumlar şöyle..

- Şenol Hoca takım şampiyon yapamaz, yüzer yüzer kuyruğuna gelir sonra kalır orda.

- Bu takıma 5 tane transfer lazım.

- 96'dan beri maç izlemiyorum.

- Ben 55 yaşındayım gidip maçta bağıramam, bağıracak adamlar bir yere toplanıp bağırsınlar.

Bu bağırmam diyenler ne yapıyor ? Çekirdek çitleyip gol kaçırana küfür ediyor..Küfür etmeye gelince kesilmiyor o ses bir türlü.Bir de her şeyi biliyorlar, her şeyi..Ben de iyi bildiğime inanırım mesela, ama bildiklerimle gelip hocaya küfür etmiyorum.

Ben 21 yaşındayım, benim yaşamışlığımın 2 katı kadar Şenol Güneş'in futbol geçmişi var..

Biraz saygı..

SADECETRABZON61
31.01.2011, 13:39
Öncelikle Yönetime İş Düşüyor Bu Sene Zaten Geçti..
Gelecek Sene Kombine Olayı Kaldırılacak Maçın başlamasına 15 dk kala gelen Bir Seyirci Görmek İstemiyorum !!
Taraftar Grupları Maratonda Olucak.Herkes Aynı Bağırıcak..
Gencleri Maçlara Teşvik edilecek.

Fatih Öztürk
31.01.2011, 13:46
o bahsettiğin mehmet JAN BAŞKAN oluyo herhalde...Jan Başkan çok kral adamdır alkolde kullanmaz

taraftar grubu başkanı alkol kullandımı bilmiyorum ama grubunun tamamı alkolluydu.o başkan 1 kişiye 20 kişi tekme tokat giren grupla beraberdi.gözümün önünde oldu.başkanda vuranlardandı.

kral başkan grubuna hakim olursa kral olur.küfür etmeyin dedikçe analarımız bacılarımız oradayken şuursuzca küfür edenlerin stada sokulmaması içinde bir şeylerin yapılması lazım.

Şenol Altunsoy
31.01.2011, 13:48
Bugün yerel medyada 2 si eski Başkanımız biri eski yöneticimize ait olmak üzere tane demeç okudum.

Hepsinin ortak söylemi gelinen nokta itibariyle taraftarın önemi.

61_Hasan_69
31.01.2011, 13:52
taraftar grubu başkanı alkol kullandımı bilmiyorum ama grubunun tamamı alkolluydu.o başkan 1 kişiye 20 kişi tekme tokat giren grupla beraberdi.gözümün önünde oldu.başkanda vuranlardandı.

kral başkan grubuna hakim olursa kral olur.küfür etmeyin dedikçe analarımız bacılarımız oradayken şuursuzca küfür edenlerin stada sokulmaması içinde bir şeylerin yapılması lazım.

niye girdiler peki adama bir bilgin var mı abi ??

magicyattara
31.01.2011, 13:53
Taraftar gruplarımız var güya..
Mitoz bölünmeye uğraya uğraya stadın her bir köşesinde bir tanesi türemiş,adı taraftar grupları..maçlara 5 dakika falan da geç geliyorlar..maç öncesi futbolcuları havaya sokmak gibi bir dertleri yok..zaten stadda maç öncesi müzik çalınmasa,maça mı geldim nereye geldim ben diye şaşırırsınız..
Bir garip hal aldı Avni Aker..hiç böyle olmamıştı..herkes sus pus..bu saatten sonra nasıl değişecek ki..
Umutsuz vaka..
Bir de grup ismini vurgulayan tezahüratları var..ve sürekli onu söylüyorlar..

Her zaman önce Trabzonspor diyeceksin..

Uzay Kaplan
Rakip futbolcularin ayaklarini titretecek Taraftarlar olmasi gerek
Bütün gruplar maratonda oturmali ve öndede iki tana amigo olmali
anca böyle düzene girer belki?

ihsan candas
hiç sönmedi bu sevdanın ateşi

Ömür Karadeniz
31.01.2011, 13:54
Dün maçı izledik meydanda dönüyorum eve.Neyse çok sevdiğim bir arkadaşım çıktı karşıma oda Trabzonsporlu.Bana dediği aynen şu ne oldi haniya yenecektiniz gibi laflar dalga geçiyor resmen sanki sadece ben yenildim.Ben zaten sinirliyim içimden diyorum biri bana bişey dese patlarım.Tamda üstüne bu lafı diyince ben sinirlendim en çok sevdiğim arkadaşlarımdan biri olan o adama direk daldım.Neyse yanımızdakiler ayırdı.Ama o adamın yüzüne daha bakmam.Kimse Trabzonsporla şaka yapamaz hele hele fenere yenildikten sonra.Utandım hem o adamla çok yakın arkadaş olduğum için hemde aynı renklere gönül verdiğim için.Böyle insanlar soğutuyor adamı takımından.

Muhammed
31.01.2011, 13:57
Stada daha çok gençlerin gitmesi lazım. Ailelerin gitmesi iyi güzelde 15-30 yaş arası taraftar bize lazım daha çok. Ancak tahminimce özellikle 15-20 yaş arası grup bilet ya da kombine alacak parayı bulmakta zorlanıyordur. Kombinelerde memurlara vs satılınca onlarda gelip desteklemiyor takımı bunun değişmesi lazım. Şu valilik ile felan kombine satma olayı en başta durdurulmalı. Sezon başında öyle çok fazla kombine satılmasınada gerek yokmuş son 3 yıldır bunu anladım. Biz maç biletlerini uygun fiyatlardan satışa sunarsak zaten taraftar gelecektir maça. Gelenlerde eminim daha fanatik taraftarlar olacaktır. Bende şimdi bir başlık açacağım gözlemimle ilgili. Linkini buraya atarım.

Çağatay_
31.01.2011, 13:59
"Felsefe, direnmenin temel biçimidir,
çünkü dünyanın kendisine direnmedir.

Çoğunluk... düşünsel tavırlar, 'dünyanın kendisine',
toptan, bütünüyle direnmenin tutarsız, us-dışı bir tutum olduğunu bildirirler - haksız da değillerdir. Ama felsefe yapan kişi, dünyadaki en küçük şeyin bile değişmesini, farklı olmasını isteyecek bir tutumun, ancak bir bütün olarak dünyanın kendisine direnmekle olanaklı olduğunu bilir. - Dünyada bölük-pörçük hiçbir şey yoktur : her bir şey, bütün herşeyin ayrılmaz parçasıdır - ya da hiçbirşeydir.

Herhangi bir şeye direnmek, dünyaya, dünyadaki her bir şeye, dünyadaki herşeye, giderek, dünyanın kendisine direnmektir - -
bu da, işte, felsefedir.

Felsefe, direnmektir - dünyaya..."

Oruç Aruoba

Şu yazı hoşuma gitti.Hayatımda son zamanlarda yaşadıklarım, Trabzonspor'la da gelenler..Bir şekilde direnmeyi öğreniyor insan.Bir şeylere direnebilmek için altında bir mantık yatmalı.Trabzonspor ile çektiğimiz sıkıntılara direnirken dürüstlüğümüzden, adamlığımızdan, camiamızın özgünlüğünden güç alıyoruz..

Sevdiğimiz bir kızı beklerken de benzer şeyler mevcut.

İnsanlar hareket etmeden önce daha fazla düşünmeyi öğrendiğinde her şey çözümlenecektir.

tigin
31.01.2011, 14:00
Bu taraftar profilinden kurtulmak için önce Trabzon'u kurtarmak lazım. Kentin bir an önce sanayi, turizm, ulaşım gibi konularda gelişmesi ve büyümesi lazım. Merkez nüfusunun 1-2 milyonu bulması, taşra olmaktan çıkması lazım. Ölme eşeğim ölme yani.

SADECETRABZON61
31.01.2011, 14:00
Stada daha çok gençlerin gitmesi lazım. Ailelerin gitmesi iyi güzelde 15-30 yaş arası taraftar bize lazım daha çok. Ancak tahminimce özellikle 15-20 yaş arası grup bilet ya da kombine alacak parayı bulmakta zorlanıyordur. Kombinelerde memurlara vs satılınca onlarda gelip desteklemiyor takımı bunun değişmesi lazım. Şu valilik ile felan kombine satma olayı en başta durdurulmalı. Sezon başında öyle çok fazla kombine satılmasınada gerek yokmuş son 3 yıldır bunu anladım. Biz maç biletlerini uygun fiyatlardan satışa sunarsak zaten taraftar gelecektir maça. Gelenlerde eminim daha fanatik taraftarlar olacaktır. Bende şimdi bir başlık açacağım gözlemimle ilgili. Linkini buraya atarım.

Evet Çok Güzel Düşünce Şu Kombine Olayı Kalkmalı Gelecek Sene Gençler Maça Gelmeli.

Fatih Öztürk
31.01.2011, 14:01
niye girdiler peki adama bir bilgin var mı abi ??

var abim.vatandaş tel örgüye çıkmış fenerlilere el kol hareketi yapıyor.in ordan inmem burdan atışmaları,senmisin ordan inmeyen 20 kişi tekme tokat.yere yatır kafasına bas çoçuğu hastaneye kaldırdılar.her zamanki gibi delikanlılığın kitabını 20 kişiye 1 kişi yapıyor.eskişehirle içerdeki maçtata tesadüfen aynı grubun arkasındaydım yine 1 kişiye onlarca kişi girdiler çocuğu hastanelik ettiler.istanbulda gurbetçi gençler adlı taraftar grubu var.bu vatandaşlarda her zaman takımını ateşler.ama alkollu maça geldiklerini görmedim.1 kişiye 20 kişi girdiklerini hiç görmedim.

insanlar tribünlere tutkusunu ailesiyle beraber yaşamak için geliyorsa herkes üzerine düşeni yapmalı.küfürün her türlüsü ayıptır ama küfür ediyorsan belli başlı şeylere edersin.her lafın küfür içerirse sadece yobazlık edersin taraftarlık değil.

Muhammed
31.01.2011, 14:02
Fenerbahçe maçından önce Ligtv'de sık sık rekabette son 10 yıl isimli bir program verildi. 2000-2010 arası tüm Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarını geniş özet olarak yayınladılar. Özellikle 2000'lerin başlarındaki taraftar dikkatimi çekti. Bazı detaylar şuydu;

- Taraftar sürekli rakip takımı ıslıklıyordu.

- Agustine aynı maçta ard arda goller kaçırdığı halde taraftar her pozisyondan sonra yine de Agustine'i alkışlıyordu.

- Takımımız gol yediği anda taraftar daha coşkulu bir şekilde tezahürata başladı.

Bunlar detaylardan sadece aklımda kalanları. Birde şunu söylemek gerekiyor. Taraftarın bu kadar iyi olduğu dönemde takımımız aslında çok kötüydü. Şu anda alt liglerde oynayan oyuncular takımımızın ilk 11'indeydi. Şampiyonluk vs gibi şeylerden bahsedilse gülüneceği zamanlardı bunlar. Peki o zaman taraftar neden böyleydi ve şu anda neden böyle? Özellikle uzun yıllardır Trabzon'da yaşayan arkadaşlarımız daha iyi yardımcı olabilir sanırım.

İlker Akçay
31.01.2011, 14:07
Tribünleri öldüren Yönetim'in kurumlara kombine satmasıdır başka da birşey değil...Sadri Şener'i severim,sayarım ama bu kurumlara kombine saçmalığı gelecek yıl rafa kaldırılmalı bir daha hiç gündeme gelmemek üzere...

trbzonsporlu
31.01.2011, 14:14
taraftarımızın desteğinin tek amacı rakip takımı ve hakemi baskı altına almak bizim oyuncuları ateşlemek hırslandırmak olmalıdır.
kimse kusura bakmasın ama bir tribünün trabzonum benim, diğer tribünün biricik sevgilim bağırmasıyla rakibi baskı altına alamazsın. mesela dünkü maçta tv den hiç tezahürat duyan oldu mu? fakat top bizdeyken ıslık sesinden ben spikerin sesini zor duydum ve FB nin futbolcuları pres yaptığında alkışla beraber müthiş bir uğultu kopuyordu.
sonuç olarak amacımız rakibi ve hakemi baskı altına alıp bizim oyuncuları ateşlemekse bunun için karşılıklı tezahürat yapmaya çalışan taraftar değilde sürekli oyunun içinde olan taraftarımız olmalıdır.

Mayls
31.01.2011, 14:17
Tribünleri öldüren Yönetim'in kurumlara kombine satmasıdır başka da birşey değil...Sadri Şener'i severim,sayarım ama bu kurumlara kombine saçmalığı gelecek yıl rafa kaldırılmalı bir daha hiç gündeme gelmemek üzere...
Bilgim yok. Hangi kurumlara kombine satılıyor, ne kadar satılıyor ve bu kombineler hangi tribünde, açar mısın?

magicyattara
31.01.2011, 14:18
İlk hatırladığım tatsız olay seyircinin Necati'ye küfretmesiydi..sene 85 falan..Necati Özçağlayan'dı küfredilen..Hey gidi Necati..
Efsanenin son dönemlerine rastlar olayın tarihi..Necati artık yaşlanmıştır..takım bir çok futbolcusunu satmıştır ve önceki yıllara nazaran daha zayıftır..Şenol-Turgay-Necati kalmıştır koca efsaneden kala kala..
Kaleci Şenol,Diyarbakırspor'dan uzaktan bir gol yemişti..maçı 4-1 kazanmıştık..attığımız 4 golden bahseden yoktu ama Şenol'un yediği o gol çok yankı yapmıştı nedense..:)"başladi almaya" dediler..

Ne geçmişte yaşanan 6 şampiyonluğun-ki henüz o şampiyonluklar çok tazeydi-,ne de sadece futbolla bir şehri ayakta tutan bu insanların hizmetlerinin bir anlamı yoktu artık..başladi almaya..olay bu kadar basitti..

Necati'nin soyunma odasına giderken,kale arkasından kendisine küfreden taraftarlara isyanı,tel örgülere kadar gidip,o taraftarlarla bire bir hesaplaşmak istemesi hala gözümün önündedir..
Vefa duygusu ne kadar erken terk ediyor bazılarını değil mi..futbol böyle bir şey işte..dün varsın bugün yoksun,bugün varsın yarın yoksun..

Bu şehir 27 yıldır niye bekliyor dersiniz..

Emir BAYRAK
31.01.2011, 14:19
Şampiyonluk yolunda top ne vakit ki karşı takıma geçse ıslıklama şart. çok etkili bir yöntem olduğu kesin. ve tabi ki tribünlerde ortak hareket de şart.

Şampiyonluk için kenetlenmek de şart!

Kader KORELİ
31.01.2011, 14:20
.. kombineler.
.. ayağa kalkıp takımını destlemek isteyenleri oturup güzel güzel çekirdek çatlatırkene maçı izliyemiyorlar diye oturmaya zorlayanlar ve sonunda hep bir kavga, bir tatsızlık çıkmasın diye bu taraftar tipinin sözü geçmesi.
.. taraftarların bir birlik olamaması, küçük küçük grublara bölünmüş olması.
.. maraton'un çatısının yıkılması. Ondan sonra hem orda yapılan tezahüratlar azaldı, hemde tezahüratların etkisi akustik olarak azaldı.

İlker Akçay
31.01.2011, 14:21
Bilgim yok. Hangi kurumlara kombine satılıyor, ne kadar satılıyor ve bu kombineler hangi tribünde, açar mısın?

Her sene başında Valilik,Belediye vb.kurumlar kombine alıyorlar..Belli bir blok yok genel ağırlık maraton ve 3 senedir devam eden bir uygulama..Başlı başına bir saçmalık..Bir an önce son verilmeli..

Emrullah
31.01.2011, 14:22
Gerçek taraf olan, Trabzonspor'un tarafında olanlar kendilerini belli etmeye başladı. Peki herşeyi bilen ve takıma sadece iyi gününde sahip çıkan taraftarımız. Siz hangi taraftasınız? Bi deyin de bilelim. Siz neyin tarafısınız Allah aşkına. Trabzonsporluluk adına ahkem kesmeyi bilenler, dün neden havalimanında değildiniz? Hani nerede taraftarlığınız.

Herkes sorunu az çok biliyor ama kimse çözüm için yeterince uğraşmıyor. Aslında boşuna burada konuşuyoruz. Çözüm için en azından köstek olmamak önemli. hadi birşey yaptığımız yok bari köstek olmayalım.

Emrullah
31.01.2011, 14:23
taraftarımızın desteğinin tek amacı rakip takımı ve hakemi baskı altına almak bizim oyuncuları ateşlemek hırslandırmak olmalıdır.
kimse kusura bakmasın ama bir tribünün trabzonum benim, diğer tribünün biricik sevgilim bağırmasıyla rakibi baskı altına alamazsın. mesela dünkü maçta tv den hiç tezahürat duyan oldu mu? fakat top bizdeyken ıslık sesinden ben spikerin sesini zor duydum ve FB nin futbolcuları pres yaptığında alkışla beraber müthiş bir uğultu kopuyordu.
sonuç olarak amacımız rakibi ve hakemi baskı altına alıp bizim oyuncuları ateşlemekse bunun için karşılıklı tezahürat yapmaya çalışan taraftar değilde sürekli oyunun içinde olan taraftarımız olmalıdır.

Güzel tespitler bunlar. Bunu anlatamıyoruz malesef. İnşallah bu tespitler gittikçe daha fazla kanıksanır hale gelir.

Mayls
31.01.2011, 14:28
Her sene başında Valilik,Belediye vb.kurumlar kombine alıyorlar..Belli bir blok yok genel ağırlık maraton ve 3 senedir devam eden bir uygulama..Başlı başına bir saçmalık..Bir an önce son verilmeli..
Teşekkürler. Belediye ve Valiliğe toplu halde kombine satılması anlamsız. Maratonun yol tarafındaki boşluklar da bu kombinelerle açıklanabilir mi?

Önümüzdeki sezonlarda taraftar gruplarının Maraton'a taşınması bir şey değiştirmez mi? Tabii ki Maraton kombinesi daha pahallı olacaktır ama Yönetim Maratondaki sorunları çözmek için bir şeyler düşünmeli.

Ayşe Aygün
31.01.2011, 14:28
Dün Trübündeydim Takımı desteklemek yerine yapılan sadece küfürdü,toplanma yerinde başladı stada girildi karşı trübünde bir kişinin galyanına gelinip saatlerce el kol hareketi yapılıp küfür edildi.Anlamdığım analarımız orda değil bizlerin orda ne yaptığını bilmediği halde onları ağzımıza alıp saatlerce küfür etmek yakışmadı bizlere birde o kadar alkol koksu hisstmedim ömrü boyunca içmediğim halde o kokudan sarhoş olacaktım sonu yenilgi bol küfür ve 70.dk anca dayanıp stadan çıkmakbU Maçtaki taraftar profilimiz.

Kader KORELİ
31.01.2011, 14:31
Herkes sorunu az çok biliyor ama kimse çözüm için yeterince uğraşmıyor. Aslında boşuna burada konuşuyoruz. Çözüm için en azından köstek olmamak önemli. hadi birşey yaptığımız yok bari köstek olmayalım.

Abi değişikliği isteyen birçok Trabzonspor'lu var, ama kimse kendi başına birşey yapacak güçte değil. Burda sanal ortamda bir birliktelik sağlayabiliyoruz, normal şartlarda biraraya gelip fikir alışverişinde bulunabilemeyeceğimiz insanlarla burda görüşlerimizi paylaşabiliyoruz. Biri bir uğraş verecekse bunun başında bizler geliyoruz. Burda organize olup, bu işe artık el koymalı. Geç kalmadan davranmalı.

iboandibo
31.01.2011, 14:36
Bence herşey eğitimle alakalı.Malesef o köstek olanların hepsi cahil.Eğitim derken okumak değil kastık aile eğitimide önemli.Bence kaliteli gerçekten futboldan anlayan bir grup olmalı genç ve kendini genç hissedenler olmalı.Maçıda izle desteğide ver.Ayağa kalkarsın arkandaki abi otur der göremiyoruz.Görmek istiosan al lig tv ewinde izle.burda oturma arkadaş.Tam sabırsızız bıktık artık tam gülecekken tekrar tekrar erimeye ama desteği bile geç bağırmayan adam olası puan kaydında yuhalamaya kalkıyor.Ama sezon sonu şampiyon olursak koçlarım benim diyecekler.Şenol hocayı övecekler hocamız ondan diyor param varken bana para vermeyin.Anlayamıyoruz seni hocam seni analayabilmek için taraftarımızın 20 seneye ihtyiyacı var yeni gelen nesil senin konuşmalarını ders niteliğinde okuyacak bugünkü taraftar profilinide artık üniversitede tez konusu yaparlar.

Fatih Öztürk
Dün Trübündeydim Takımı desteklemek yerine yapılan sadece küfürdü,toplanma yerinde başladı stada girildi karşı trübünde bir kişinin galyanına gelinip saatlerce el kol hareketi yapılıp küfür edildi.Anlamdığım analarımız orda değil bizlerin orda ne yaptığını bilmediği halde onları ağzımıza alıp saatlerce küfür etmek yakışmadı bizlere birde o kadar alkol koksu hisstmedim ömrü boyunca içmediğim halde o kokudan sarhoş olacaktım sonu yenilgi bol küfür ve 70.dk anca dayanıp stadan çıkmakbU Maçtaki taraftar profilimiz.

işte bayan taraftarımızın yaşadıkları.

yobazlık parayla değil.taraftar olmadan önce insan olmanın karakteristik özelliklerini göstermeyi becerebiliyormuyuz,bunu sorgulamamız gerekir.

İlker Akçay
Teşekkürler. Belediye ve Valiliğe toplu halde kombine satılması anlamsız. Maratonun yol tarafındaki boşluklar da bu kombinelerle açıklanabilir mi?

Önümüzdeki sezonlarda taraftar gruplarının Maraton'a taşınması bir şey değiştirmez mi? Tabii ki Maraton kombinesi daha pahallı olacaktır ama Yönetim Maratondaki sorunları çözmek için bir şeyler düşünmeli.

En basitinden şöyle söylim sana Amcamın oğlu gsli ve Hastane'de bir ihale kazandı 2 yıl önce ve 10 kombine almasını istediler nitekim aldı da...Noldu kombineler dersen gümüşhanede dağıtıldı ama kaç kişi her maça gitmiştir hatta maça gitmiştir sen tahmin et bu ve buna benzer bir çok olay...Yönetim bunu sıcak para gelsin diye yapıyor ama gereksiz...

Kandemir
31.01.2011, 14:44
Futbolu en iyi bilen taraftarız ama taraftarlık konusunda istanbul takımlarını örnek almalıyız.Adamlar futboldan anlamıyorlar ama şehrin stresini mi atmak için dersiniz, kendilerini desarj etmek için mi dersiniz devamlı tezarühat yapıyorlar.Hatta istanbulda ki taraftarımızda aynı şekilde tazarühatte bulunuyor.Eğer Trabzon'daki taraftarımız üzerine düşen görevi yapamayacaksa geri kalan maçları olimpiyatta oynayalım.Zaten şampiyon oluruz...

İlker Akçay
31.01.2011, 14:46
Her ne olursa olsun bu takım bu işi başaracak en ufak bir şüphe yok...Şüphesi olan şimdi kenara çekilsin Mayıs'ta da yanımıza gelmesin...

Futbolu en iyi bilen lafı da en büyük afyon olsa gerek...
Futbolu çok seviyoruz ama bilmiyoruz...
Tıpkı TÜRK Milleti olarak Tarih'i çok sevip,bilmediğimiz gibi...

Melis 61
31.01.2011, 14:49
İnananlar burada kalsın, inanmayanlar TRABZONSPORLUYUM demesin. Çekilsin gitsinler...

MARVEL
31.01.2011, 14:57
Yaşını bilmediğimden nick ile hitap ediyorum, magicyattara ;

Trabzon'da yaşamadığım için şehrin aurasını sadece tahmin ediyordum.2 yıldır 1'er hafta kaldım Trabzon'da 2 yaz.

Geldiğimde insanlarla mümkün olduğunca konuşmaya çalıştım.Özellikle 2. gelişimde, yani bu yıl, takım da daha iddialı iken aldığım yorumlar şöyle..

- Şenol Hoca takım şampiyon yapamaz, yüzer yüzer kuyruğuna gelir sonra kalır orda.

- Bu takıma 5 tane transfer lazım.

- 96'dan beri maç izlemiyorum.

- Ben 55 yaşındayım gidip maçta bağıramam, bağıracak adamlar bir yere toplanıp bağırsınlar.

Bu bağırmam diyenler ne yapıyor ? Çekirdek çitleyip gol kaçırana küfür ediyor..Küfür etmeye gelince kesilmiyor o ses bir türlü.Bir de her şeyi biliyorlar, her şeyi..Ben de iyi bildiğime inanırım mesela, ama bildiklerimle gelip hocaya küfür etmiyorum.

Ben 21 yaşındayım, benim yaşamışlığımın 2 katı kadar Şenol Güneş'in futbol geçmişi var..

Biraz saygı..

Çok guzel bir yorum

Guroni
31.01.2011, 15:03
Yalvarmamız gerekiyorsa ben yalvarmaya hazırım. Allah için 7 maç rakibi boğun o stadda, kaçmasın şampiyonluk. Küfür etmeyin, yuhalamayın. 7 maç yalnızca, 7 maç...

Oyuncu yuhalanmasın diyorsun ama bunun sadece suçunu taraftarda aramayın. Yuhalanan Burak ve ilk yarı da dahil olmak üzere her hafta böyle oynadı şansı vardı gol attı gol olmayınca milletin gözüne battı. Peki yuhlamayıpta bunu ilk haftasından beri görebilen taraftarlar ne yapsın. Biride bunu açıklasın.

İnternet sitelerinde Colmana hocanın takımı sabote mi ediyorsun dediğine dair bir haberi var. Peki Aykut'un yaptığı ilk açıklamayla sana savaş açtığını belli etmesine rağmen ne varki kulübesine gidiyorsun. Eğer gidecektin hiç ağzını açmasaydın cevap vermesiydin. Ben yenildiğime zerre kadar üzülmüyorum, ama Şenol Güneş'in Aykutun yanına giderek tokalaşmasıyla kendide tüm camiayı SABOTE ediyor. Bana sizin aranızdaki muhabbet ilgilendirmez. Bana TRABZONSPORUN maç kazanması şampiyon olması ilgilendirir. Taraftarlıktan bahsedip ilan verilmesi düşünülüyorsa. Taraf olan herkesin yaptığı hal ve harektlere dikkat etmesi gerekir.

Üstünden saatler geçmesine rağmen Şenol Hoca'nın Aykutun yanına gitmesini hala sindiremiyorum. Aklı sıra rahat olduğunu gösterecek.
Heleki BJK maçında yedek ağırlık kadroyla çıkıcaktın ozaman dön oraya gelen taraftarınada biz kupayı düşünmüyoruz lig bizim için daha önemli gelmeyin maça deseydi.

Ben destek olmak istiyorum yapılacak her hamleye maddi ve manevi varım ama sadece biz değil herkes üstüne düşeni yapacak. Başkan adam gibi demeç verip, her şeye konuşmayacak. Takım iyiken kendini vitrine çıkarıp takım kötüyken bana değil hocaya sorun veya demeç vermemezlik yapmayacak taşın altına elini koyup konuşacak. Taraftarın yerine açıklama yapıp Bizim stadda başbakan ıslıklanmaz demiyeceksin. Sen benim ağzımın ve fikrimin kahyasımısın. Sana 5 sene evet 5 senedir stad yapmıyorlar. sen kalmışsın bizim stadda böyle şey olmaz diyorsun. Kampta cayır cayır konuşuyorsun demeç vereceğine ikinci yarının hazırlık döneminin başında sakatlanan Egemenin yerine adam al. Fazla mal göz çıkarmaz destek olur. O kadar TV ve Lig parası alındı. Ne yaptınız. Şenol hoca devre bitmesine yakın 95-96 sezonu Bir ortasaha oyuncusu alacaktık vazgeçtik onun sıkıntısını çekip şampiyonluğu kaçırdık demişti. Şimdi gene aynı şeyi yaptılar ortasahası çok iyi olmayan takıma iki ortasaha takviyesi yapamadılar. Mehmet çakır aldık derdimize derman olacak sanki.

Bunlarıda yapması gerekenler yapsın. Herkes TARAFTAR olsun

Emirhan Uludüz
31.01.2011, 15:18
Kombine satışı tamamen kaldırılmalı. Böylece sadece bağıracaklar ve destekleyecekler gelir tirübüne.

Emrullah
31.01.2011, 15:59

Alkol mü? Ne alkolü Allah aşkına. Şu alkol yasası hazır çıkmışken spor alanlarına alkollü kafayla girmeyi de yasak etseler ya. Zaten içmeyi beceremeyen bir toplumuz, medeni olma noktasında sıkıntımız var, birde üstüne allkollü kafayla gidiyoruz maçlara. Hepten insanlıktan çıkıyor millet. Elin Avrupalısı içse de adam gibi içiyor, kimseye zarar vermiyor stadyumda. Adamlar medeni. Türkiye'de ise taraftar gruplarının bir çoğu medeni olmadığı gibi çapulcu. Üstüne de ayyaşlık eklenince her türlü şey beklenir zaten bu insanlardan.

Ali Tunahan Güllü
31.01.2011, 16:03

Aynen öyle çok satıcaz diye böyle kişilere dağıtıyorlar kombineleri adam doğal olarak hiçbirşeye kalkmıyor bağırmıyor.

fatihaltun08
31.01.2011, 18:11
Arkadaşlar bu ne karamsarlık anlamadım gitti dün maça gelmeden önce şunu demek ıstıyorum bir takımın taraftarı çok önemlidir dün fb kazanmasında yuzde 40 ı taraftarın baskısıydı herşeyıyle ele almak ıstıyorum maça çıkarken bır tane boş koltuk yokdu ve tek yurek olmusdular dikkatınızı baska yere verelım ıstıklal marşı okunurken dıkkatımı cekdı buyuk pankart vardı YÜREGINIZLE OYNAYIN bu destek onları bır anlamda güven duygusunu aşıladı ve hırslı başladılar bunun sonucunda pres hırs ve sogukkanlıkla oynayınca bızımde egemen şansızlıgımızla ıkı gol buldular sonra nemı oldu top bızdeyken stat muhteşem bır şekılde ıslıklarla bızı baskı altına sokdu dıkkat edersek orta sahayı gecdıgımızde ıkıncı adım ıse dırek yere ındırmeler oldu oynamak ıstedıgımız oyuna taraftar ve futbolcuların bır butun halınde odaklanmaları ıdı bu maçı tekrar dıyorum taraftar kazandırdı ıkıncısı ıse ıkıncı yarı başlarken o pankart kaldırıldı YÜREGINIZLE OYNAYINIZ yerıne KOCAMAN UMUTLARIMIZ VAR ..... dıye bır panlart futbolcuları dahada ınandırdırdı
ıkı hafta oncesıne kadar ıkıncı lıg takımları yenı malatyaya yenılerek elenmedılermı sonra samsun hazırlık macında kaybederek bu takım protesto edılmedımı aykut hocayla beraber pekı ne olduda en krıtık macda bu kadar degısım oldu tek yurek oldular eger takım kotu oynadıysa yapılmaıs gereken tek sey mac bıttıkden sonra protesto etmek ama mac oynanırken yuhlamak onların gcune guc degıl tam tersı oynama ıstegı bırakmaz.....

Gelelım bjk ye bu takım degılmı bızım 14 puan gerımızde olan ne dedıler 17 de 17 yapacaz şampıyon olacaz taraftarıda ınanılmaz destek verdı Yıldızlar kadrosu ibb ye yenık duruma dusdugunde tarftar daha cok destek verdı 88 de bıle destek verdı hıc bır oyuncusunu yuhlamadı bu takım bızım 12 puan gerımızdekı takım hala taraftarı destek verıyor herseye ragmen ....

Bursaya gelelım bu takım gecen hafta berabere kaldı konyaya sonra hafta ıcı kasımpasaya 3-1 yenıldı gs macındakı taraftarı oyuncusu gol kacırdı destek verdıler yılmadılar desteklerının karsılıgında da gollerıde buldular onlarda yuhlasaydı ınan bızım duruma duserdıler ve yenılırdıler o topcuda ne guven duygusu kalır nede oynama ıstegı bu haftada gs yı yendıler ama gs de de ış olmadıgı halde zorlandılar...

Şimdi gelelim bize Bu takım hala lıder ve ustelık 13 mac kazanmıs 2 mac yenılmısız 4 mac berabere bıtmıs fb 4 mac kaybetmıs bu lıgde en az yenılgı olan takımız hala ve lıderız kaybettıgımız takım Fb bellıkı 2 aydır bu maca hazırlanmışlar aykut hocanın demeclerı azız yıldırımın penaltı olaylarını gundeme getırmelerı ve futbolculardada gecen senenın acısıyla taraftarla bırlesınce bızden daha ıyı oynadılar belkı fb son 5 yılın en ıyı topunu oynadı ılk 30 dk bızı orta sahada kılıtledıler hem baskılı preslı bırde taraftarın ıslıkları ıle bırlesınce 2-0 oldu bırde hakem bazı kararlarda baskıyı kaldıramadı mesela emrenın o sınırle normal bırsey soyleyecenı umuryorsa tayfunun tek kelımesı ona eşdeger deıl mesela glo ılk faulunde sarı yedı selcuk belkıde en az 5 faulden sonra sarı yedı mesele hakem deıl benım acımdan mesele bu takım buraya kadar geldı bır mac kaybettı dıye koprulerı atmayalım dahada kenetlenmemız gerek bu takım bızelere mutluluk tattı ve hala lıderlıgın tadını cıkaralım taraftar kısmına degınmek ıstıyorum lutfen rıca edıyorum trabzonda oturanlar ögrencılerde var tatılde hemde antremanlarda olsun sokakda olsun olumsuz havayı dagıtalım bızım cok onemlı 3 macımız var şımdı ANTALYA SIVAS MANISA maclarında fıre vermessek şampıyonuz dıyorum bu sure zaafında fb bjk ve kayserıyle oynayacak ve puan kaybedecegını dusunuyorum cunku dunku mac sadece bıze odaklanmalarıydı başka bırsey degıldı bırde antalya macında her ne olursa olsun mac bıtmeden olumsuzluk yasatmayın bu takım şampıyon olacaksa taraftarı destek vermelı 60 dk yuhlarsanız mac bır bır ken oyuncunun oynama şevkını yıkarsınız unutmayınız bu takım bu taraftarla şampıyon olur onun ıcın 15 maç ıçın hepsını ayrı ayrı degerlendırelım ve sahıp cıkalım bu takıma site yonetıcılerıne de duyurummu dıyeyım ıstegımmı dıyelım bu takımı daha ıyı bır noktaya taşımak ıstıyorsak daha cok aktıvıte duzenlensın ben ıstanbuldan ne gerekıyorsa yapmaya hazırım ZAMAN SORUMLULUK ALMA ZAMANIDIR DESTEK OLMA ZAMANIDIR HAYDI UŞAKLAR KENETLENME ZAMANI ....

Adil ÖZGÜR
31.01.2011, 18:39
Şenol ALTUNKSOY'un başlığına gönülden katılıyorum.
Şenol GÜNEŞ'e tam destek ancak şu orta sahadaki sorunu çözsün artık.

Deniz Tosunoğlu
31.01.2011, 18:45
bakiyorum fb ve bjknin taraftarlarina, bide bizimkine bakiyorum. Lidere yakismayan bir taraftarimiz var. Biz neden 90 dakika tezahürat yapamiyoruz? Bizim onlardan ne eksigimiz var? Bizde insaniz, yada onlar uzaylimi?

Tolga Kurt
31.01.2011, 18:51
Çekirdek yasaklanamazmı acaba ?

Deniz Tosunoğlu
31.01.2011, 18:53

harbiden yasaklanmasi lazim bu cekirdek..

mustebaTS
31.01.2011, 18:53
bi kampanya başlatalım bu hafta trabzonda avni aker stadı dolmalı tam destek verilmeli... yıkalım şu stadı rakibin başınaa ...

Mert Pasa
31.01.2011, 18:58
1.yıllardır gelmeyen şampiyonluktan sonra bu yıl da kaçırırsak artık 20-30 sene daha bekleriz!!!!
2.Takım şampiyon olmazsa ne yönetim kalır nede teknik kadro!!!!
3.Bu sene son şansımız!!!!!

gibi taraftarımızın psikolojisini bozan değerlendirmelerden uzaak durulmalıdır...ki zaten bu anlayışın takım sevgisiyle uzaktan yakından alakası yoktur....

Şimdiye kadar evimizdeki maçları takımımız alıyordu...bundan sonra taraftarımız maçlara ortak olup galibiyeti getirmelidir...

altina imza atiyorum,Allahini seven Trabzonsporu sevsin ve agzindan konussun,taraftar negatif karismasin bu takim yuzde yuz sampiyon.

Adamlar 2 mac once bank asya'da bile oynayamayan takima yenildiler,dunku organizasyona bak.sonra da vay burak oyleydi vay senol boyleydi,oyle bir takim varmi ki hep iyi olsun,egonuzu kusmaya firsat aramayin

Deniz Tosunoğlu
31.01.2011, 19:00
Cekirdek yasaklansin isteyen herkes el kaldirsin :D

robinhood61
31.01.2011, 19:08
6 sene aradan sonra maça gitmeye karar verdim. Pazar günü avniakerdeyim. Avazım çıktığı kadar bağıracağım.Gün bugündür destek zamanı

Şenol Altunsoy
31.01.2011, 19:11
6 sene aradan sonra maça gitmeye karar verdim. Pazar günü avniakerdeyim. Avazım çıktığı kadar bağıracağım.Gün bugündür destek zamanı

Robinhood'ların çoğalması dileğiyle...

ccd6167
31.01.2011, 19:14
uyanın uyanın gülmeyın ciddi olun makara yapmayın burda...burası inci sözlük değil...adam gibi şu başlığı kullanında bi işe yarayalım...ot gibi yaşmayalım...
size diyorum trabzonspor taraftarı uyanın artık...agresif olmanın zamanı geldi...cam kırılacaksa kırılacak kollar kopacakca kopakcak...artık lama cimi yok kardeşim...bursada trabzonda beşiktaşta yapılanlar...yeter artık...ot gibi odun gibi maç izlemeye gelmeyın...artık agresif olun stad içinde azcık...yoksa şampıyonluk gidecek..kusura bakmayın kımsenın tahmmulu kalmadı trabzonspor taraftarı sanalı yalanı bırakın real olun..

ccd6167
31.01.2011, 19:17
unutmayın millet...sadece sakalımız kestiler..ama o sakal gür çıkacak...

Murat SİSMAN
31.01.2011, 19:25
Amman ! ağabey.Şampiyonluk görmek istiyorum yenildik bitirmeyelim takımımızı,bu takım bizlerim sembolü kimse aşşağılamasın.Onsuz hayat olamaz.Dünde bizler için oynadılar.Esirgemeyelim sevgimizi her zaman destek olalım.Artık yeter birlik olup gücü doğuralım.Futbolcuların biz-(lere) ihtiyacı var acil olarak.

Sibel
31.01.2011, 19:33
Öncelikle bir doktor,bir de cep saati lazım...Hipnoza girmesi gereken çoooo...ooook taraftar var...İstemekle olmayacağını hepimiz biliyoruz...İnanmakla olur,inanmakla..Önce taraftar,sevdasına inansın..İnanç insanı kanserden kurtarır,biliyorsunuz...

İlyas Özdemir
31.01.2011, 20:16
ya o insanlar çekirdek yemese başka birşeyle oyalanırlar o tipşerin takıma ve tribüne bir katkısı olmaz her takımın çekirdekçisi var dün kadıköydeki maçtada vardılar ama bağıranlar çoğunlukta olunca arada kaynadılar

TS-FAN
31.01.2011, 23:32
Gruplara, üyeleri ve liderlerine sesleniyorum!
90 dakikayı planlayıp öyle gitmelisiniz artık Avni Aker'e.
Bir dakikası bile boş olmamalı.

Elinizde tezahürat listesi olmalı gerekirse.
Bir dakikası bile boş geçmemeli maçın.
Çünkü bu sene bunu yapan şampiyon olacak !

Not:Konuyla ilgili çok başlık var..Anlayışınıza sığınarak, mesajım ulaşsın diye ilgili başlıklara aynı mesajı yazıyorum.

POYRAZ
01.02.2011, 18:57
Takim ayni takim, ayni olmayan sadece moral.
Bu takim ilk yaridaki morali bulursa yine önüne geleni devirir.
Lütfen, lütfen ama lütfen bu hafta o stadyum hic susmasin ve isinmak icin sahaya cikan her bir oyuncu
tribünlere cagirilsin. Güzel günler bizleri bekliyor. Desteginizi esirgemeyin bu takimdan.
Trabzonspor'un basarisizligini ac köpek gibi bekleyenleri mutlu etmeyelim.
Haydi Trabzonspor taraftari göster kendini.

Emre Dumangöz
01.02.2011, 20:04
beyler bence sorun grupların birleşmemesinde gruplar birleşse bir ağızdan bahırsa zn oturean insanda katılıcak mecburen

Samet İslamoğlu
01.02.2011, 21:07
Yemin ediyorum bi gün o grupların hepsinin başkanına üyelerine çok kötü sövücem. Siz kimsiniz ulan Trabzonspor'u paylaşıyorsunuz. Siz kimsiniz Trabzonspor'un aleyhine olan işler yapıyorsunuz,siz kimsiniz Avni Aker cehennemini rakipler için cennete çeviriyorsunuz? O değil çok kötü ahımızı alıcaksınız iki yakanız bi araya gelmicek ondan sonra ki kulağa hoş gelmiyor değil.
Yeter artık ya.Dizleri titrerdi be Avni Aker'e geldiklerinde rakiplerin. 1 puan dahi almanın mucize olduğunu kendileri söylüyor. Hakemler için bile o atmosferin ne demek olduğunu hakemler kendileri anlatıyor.Şimdi rakiplere cennet.Neden çünkü gruplar rant kavgası peşinde.Başlatmayın rant kavganıza artık.Şu gruplara olan nefretimin yemin ediyorum tarifi olamaz.

alicengiz
01.02.2011, 21:15
fazla da gaza gelmeyelim bu hafta bitanemiz sahaya atlarsa sonra işler karışır aman dikkat.

ozturk
02.02.2011, 09:40
fb yenilgisi falan hikaye..

birşeyler gerçekten değişiyor galiba..

antrenmana gidenlere teşekkürler

Ömer Yüce
02.02.2011, 09:42

Trabzonun en büyük gelir kaynağına kesik atılabilir mi hiç :D

Şenol Altunsoy
02.02.2011, 12:10
En çok sevdiğim kuruyemiş çekirdek bu işin suçlusu değil :) Bu iş kafalarımızda bitiyor bir de taraftar profilin gerçekten gençleştirmemiz gerekiyor.

Burak Aksoy
02.02.2011, 12:12
Yönetimin taraftar gruplarını birleştirme ya da yakınlaştırma yönünde çağrı yapması şartoğlu şart !

Hasan Habip Özbay
02.02.2011, 12:13
üzerine basa basa söylüyorum artık trabzondaki maçlara seyirci alınmasın çünkü bize TARAFTAR lazım bunu anlayın artık adamlar kendi sahalarında neler yaptılar gördük

kayhan61
02.02.2011, 13:07
buradan yalvarıyorum lütfen maca gidecek olan trabzonda bulunana arkadaslar lütfen etrafınızdakini örgütleyin ve sonuna kadar bagırın destekleyin gol gecikince ugultular başlamsın bu 3 mac cok önemli ne yapıp edip taraftar örgütlenmeli

silentpain61
02.02.2011, 13:30
fb yenilgisi falan hikaye..

birşeyler gerçekten değişiyor galiba..

antrenmana gidenlere teşekkürler

:alkış::alkış:

trab61
02.02.2011, 13:35
size simdiden soyliyeyim, gene bisey olmiyacak. sadece kale arkasi bagiracak gene. bizim taraftar maalesef hic bisey bilmiyor. adamlar nasil tribun sov yapti gordunuz. ama bizimkiler hayatta boyle bisey yapamaz. biz sadece isler kotu gittiginde kufur ederiz. iyi gittigindede mactan sonra futbolcular kolbasti oynamasini bekleriz. iddia ediyorum bu hafta sonu gene fiyasko olacak taraftar acisindan. istediginiz kadar konusun burda.

mda61
02.02.2011, 13:40
size simdiden soyliyeyim, gene bisey olmiyacak. sadece kale arkasi bagiracak gene. bizim taraftar maalesef hic bisey bilmiyor. adamlar nasil tribun sov yapti gordunuz. ama bizimkiler hayatta boyle bisey yapamaz. biz sadece isler kotu gittiginde kufur ederiz. iyi gittigindede mactan sonra futbolcular kolbasti oynamasini bekleriz. iddia ediyorum bu hafta sonu gene fiyasko olacak taraftar acisindan. istediginiz kadar konusun burda.

Kim tribün şov yaptı.?
Kareografiyi yönetim hazırladı, pankartları diyorsan, adamlar destek pankartını ancak maçın sonunda açacak kadar korkuyorlardı. Tribün diyorsan, hepsi ayrı bağırıyordu bence. Arada hep beraber tezahürat yapıyorlardı evet ama skor 2-0 olunca büyük bir takıma karşı Avni Aker bile coşuyor. Islıkları diyorsan, evet çok ses çıkıyordu ama stadın 50bin kişilik ve kapalı olduğunuda göz önüne alırsak iyi olur.

Aslında bizde 20bin kişinin bağırmasına gerek yok. Bağıranlar beraber hareket etse de olur ama bizim yapımızda böyle. 2 günde olacak şeyler değil bu değişimler, zihniyetin değişmesi lazım. Skor 3-0ken değil 1-1ken ihtiyacı var takımın tezahürata. Bunun oturması lazım önce.

Şahin_53
02.02.2011, 13:43
Herkes bir şeyler istiyor ama sen sonuç için bir şey isteyince o herkes ortadan kayboluyor...Yani kimsenin elini taşın altına koymaya niyeti yok gibi.! Bir kaç kişiyi tenzih ederek söylüyorum bunu. Ama genel böyle ne yönetim ne de taraftar'dan bir çaba göremiyorum.

trab61
02.02.2011, 14:02
yapilsin ozaman kim yaparsa yapsin ama biseyler olsun artik. hep aynisi. biz 3-0 one gecsekte golden 5dk sonra gene susuyor bizim taraftar. dedigin gibi zihniyetin degismesi lazim buda cok zor. keske istanbul ve cevresinde olan taraftarlar trabzonda olsaydi. ama trabzondaki renkdaslarimizda doymus artik. ilk once kendin inanacaksin.

Sibel
02.02.2011, 15:39
10 grup olup güme gideceğine 1 grup olsun işe yarasın...

TSelif
02.02.2011, 15:40
10 grup olup güme gideceğine 1 grup olsun işe yarasın...

Ha işte o 1 grubu oluşturup ortaya çıkarana kadar göbeğimiz çatlayacak anlaşılan :D

Badaloğlu
02.02.2011, 18:20
Bu işler birazda ambiansla ilgilidir... Deniz tarafı kale arkasından yapılan tezahüratlarda ne dendiği çoğu zaman yol tarafındaki kale arkasından anlaşılmıyor. Ama stadın dört bir tarafı kapalı olduğunu düşünürseniz o zaman bu anlaşılamamazlık ortadan kalkar...

O zaman haliyle diğer tribünlerde kendi kafalarına göre tezahürata başlamazlar. Çünkü deniz tarafından elektiriği alamayan diğer guruplarda haliyle kendileri topa giriyorlar, sonrada ortaya karışık bir durum çıkıyor.

Ama kapalı bir tribünde bu ses ve coşkunun akustik ile dans etmesini düşünürseniz, bundan etkilenmeyecek adam varmıdır? O zaman haliyle herkes bu coşkuya ister istemez kendini kaptırır.

Görünen o ki, bu durum bir kaç yıl daha bu böyle sıkıntılı geçecek gibi. Zira Avni Aker'e, Sadri Şener para harcamayacağım dedi. Yani çatı açık kalacak demektir bu. Ama şampiyon olurda şampiyonlar ligine katılırsak, o zaman UEFA kriterleri Avni Aker'de sıkıntıya sebep olabilir.

Akyazı bir an önce bitmeli...

ozturk
03.02.2011, 11:18
Herkes sorunun kaynağını iyi biliyor, tesbiti güzel yapıyor ama kimse çözüme yanaşmıyor.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=75181&page=1

prenha61
03.02.2011, 11:30
gerek koreografi gerek tek bir ağızdan tezahüratlarlan takımızı tam destek verebiliriz.Lütfen dedelerimizi maça göndermeyin maçta tam tezahürat edeçeğim arkadan biri olum la az oturda maçı izleyelim geçen maç o yüzden karakolluk oldum babam yaşında adama daldım geri kafalı düşünmeyelim lütfen stada girince oturmayalım hatta çekirdek satanları şamarlıyalım :D

Deniz Tosunoğlu
03.02.2011, 11:33
gerek koreografi gerek tek bir ağızdan tezahüratlarlan takımızı tam destek verebiliriz.Lütfen dedelerimizi maça göndermeyin maçta tam tezahürat edeçeğim arkadan biri olum la az oturda maçı izleyelim geçen maç o yüzden karakolluk oldum babam yaşında adama daldım geri kafalı düşünmeyelim lütfen stada girince oturmayalım hatta çekirdek satanları şamarlıyalım :D

Aynisi PSV Eindhoven taraftarindada oluyor :D. Bazen maclarina gidiyorum, birisi ayaga kalktigi zaman tepki gösteriliyor. Sadece gol attiklari zaman ayaga kalkmak serbest :D

prenha61
03.02.2011, 11:36
Aynisi PSV Eindhoven taraftarindada oluyor :D. Bazen maclarina gidiyorum, birisi ayaga kalktigi zaman tepki gösteriliyor. Sadece gol attiklari zaman ayaga kalkmak serbest :D

renktaşım kendime öz güvenimde şimdi geldi birde tek başıma gitmiyorum maça gitsemde sorun olmaz daha kimse beni oturtamaz oturmak isteyen eve gitsin böyle taraftarlık olmaz...

prenha61
03.02.2011, 14:25
TS taraftarından sağduyu çağrısı
03 Şubat 2011 / 13:22
Trabzonspor'un ligin 2. yarısında aldığı kötü sonuçlar ardından Trabzonpor taraftarlarıda külübe destek vermek için harekete geçti.

Trabzonspor taraftarlarderneği Trabzon gazeteciler cemiyetinde bugün basın açıklaması yaptı.
61 Gençlik,Trabzonporlu gençlik,Trabzonspor taraftarlar birliği,Farozlular,1 sevda 967 derneği,Çılgınlar,Vakfıkebirliler,Yomralılar taraftar grubundan oluşan taraftarlar birliği.Bordomavili külübe destek amaçlı bir basın toplantısı düzenledi.
Taraftalar derneği adına konuşan Özgür Özal sağduyu birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.Özal''Takımımızn Ankaragücü beraberliği ve Fenerbahçe malubiyetinin ardında spor kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan şampiyonluk edengidiyor,bu takım buraya kadarmış,taraftarın inancı kırıldı gibi,camiamızı bölmeye yönelik yazılan köşe yazıları ve televizyon proğramlarında yapılan söylemler tamamen bilinçli ve provakatif eylemlerdir.
Biz Trabzonpor taraftarları olarak takımımızı bu şampiyonluk yolunda bölmeye çalışan kişilerin oyununa gelmeyeceğiz.27 yıldır şampiyonluk hasreti çeken,hayallerimizin gerçekleşmesine haftalar kala takımımıza olduğundan daha fazla destek vermeliyiz.
Takımızn futbolcularının Türkiye'nin en büyük kadrosu olduğunu, Teknikdiröktörün en iyi hocası olduğunu, taraftarınında en cefaakar taraftar olduğunu biliyoruz.Bütünleşerek ayak oyunlarını birer birer saf dışı bırakarak inancımız ve tam desteğimizle hayallerimizin geçekleşmesini sağlamalıyız birlik ve bütün içinde sabırlı şekilde takımızın arkasında durmalıyız.Şimdi destek zamanıdır,takımımıza olduğumuzdan daha çok destek olmalıyız.Allah'in izniylede şampiyon olacağız.''

kaynak: haber61.net

sonunda taraftar grubları birleşiyor işte buyaaa

ilhan
04.02.2011, 00:16
Şenol abi,

Seviyoruz seni. Tercüman olmuşsun bizlere. Çok yaşa..

Sibel
04.02.2011, 17:04
Ha işte o 1 grubu oluşturup ortaya çıkarana kadar göbeğimiz çatlayacak anlaşılan :D
Çatlamadan birleşsin herkes rahat etsin:):)Yani inanamıyorum ya:D şampiyonluğu bile görecez,ama tek bir ses duymayı duyamayacaz:o

crazyman_61
05.02.2011, 00:15
bu haberleri çok duyduk her zamanki gibi olur

abcabca
05.02.2011, 12:05
Stada 35 yaş üstü taraftar alınmasın, biletleri gençlere bedavaya versinler ancak o zaman Trabzon şartlarında Avni Aker gerçekten cehennem olur, bu da imkansız gözüküyor, bakın bjk stadına bir tane orta yaş üstü adam var mı?

Atesh
05.02.2011, 14:48
Bu konuyla ilgili bir çalışma yaptım, tam boyut görmek istiyorsanız tasarım üzerine tıklayınız (Dikkat, yavaş olan İnternet bağlantılarına ve ağır çalışan bilgisayarlara, afişin ebati 81x121cm dir.)

http://th02.deviantart.net/fs70/300W/f/2011/036/e/d/trabzona_destek_by_aydeezy-d38ua7c.png (http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2011/036/e/d/trabzona_destek_by_aydeezy-d38ua7c.png)

Sibel
06.02.2011, 19:50
Damlaya damlaya göl olur.....

Bunun bir şartı var,bu damlalar aynı yere düşmeli öyle değil mi?Trabzona düşen bir damla ile Erzuruma düşen bir damla birleşip de göl mü yapacak Allah aşkına yaaa???
İsterse yüz grup olsun,ama aynı anda aynı ses çıksın şu taraftardan...Ey Allahım ne kadar zor bişey bu ki,yapamıyoruz! Her grubun lideri maç öncesi buluşup bi organizasyon düzenlese,marşlar,sloganlar,tezahüratlar sıralansa...Ne zaman nasıl olacağı konusunda bir düzenleme yapılsa,BİZ DE doğru dürüst,tek ağızdan,stadı inleten bir ses duysak!Takım da bu hazzı yaşasa....Hayal bu ,gerçek olamaz...

boztepeliyasin
06.02.2011, 19:54
bir kerede önce takım bir şeyler versin. lider takım 3 haftadır 7 puan kaybetti. hala taraftara laf atanın sahaya bakmasını tavsiye ederim.

Sibel
06.02.2011, 19:59
bir kerede önce takım bir şeyler versin. lider takım 3 haftadır 7 puan kaybetti. hala taraftara laf atanın sahaya bakmasını tavsiye ederim.
Takım bir şeyler verdi..Heralde bu kayıplar bizi çok üzüyor ama unutmamalıyız ki--Lideriz biz,biliyoruzki artık her şey çok daha önemli,bu yolda taraftara çok görev düşüyor...Sen orda takımı ateşlersen,desteklersen takımın kendine güveni artar ve olacaklar daha iyi sonuç verir.Heralde bir desteğin inancı nasıl kuvvetlendirdiğini savunmayacak biri yoktur...

.....
06.02.2011, 20:33
Taraftar iyiydi.En azından kimseyi ıslıklamadılar.

Sibel
06.02.2011, 20:36
Taraftar iyiydi.En azından kimseyi ıslıklamadılar.Islıklamamak mı iyi olmak,bağıranlara helal olsun...İçindeki aşkı orda haykıracak ne eksik bazılarından??

Kaya
06.02.2011, 20:38
Bu konuyla ilgili bir çalışma yaptım, tam boyut görmek istiyorsanız tasarım üzerine tıklayınız (Dikkat, yavaş olan İnternet bağlantılarına ve ağır çalışan bilgisayarlara, afişin ebati 81x121cm dir.)

http://th02.deviantart.net/fs70/300W/f/2011/036/e/d/trabzona_destek_by_aydeezy-d38ua7c.png (http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2011/036/e/d/trabzona_destek_by_aydeezy-d38ua7c.png)

Eline sağlık atesh...

.....
06.02.2011, 20:40
Islıklamamak mı iyi olmak,bağıranlara helal olsun...İçindeki aşkı orda haykıracak ne eksik bazılarından??

Hayır sesi kısılana kadar tezahuratını eksik etmeyen bütün taraftarımıza teşekkür ederim.

Sadece ıslıklamadılar ya o bile ilerlemedir.Takımın moralini bozmadılar son saniyeye kadar.

Diğerleri başımızın tacıdır tabi..:alkış:

.....
06.02.2011, 20:42
Şampiyonluğa inanmayan gölge yapmasın.

Bize inanmış yürekler lazım.

Sibel
06.02.2011, 20:46
Hayır sesi kısılana kadar tezahuratını eksik etmeyen bütün taraftarımıza teşekkür ederim.

Sadece ıslıklamadılar ya o bile ilerlemedir.Takımın moralini bozmadılar son saniyeye kadar.

Diğerleri başımızın tacıdır tabi..:alkış:
Evet,bu konuda sana katılıyorum...:alkış:Bu da bir ilerleme değil,büyük bir ilerleme bence..Ama bu yetmiyor,zaman yok,coşku artık ortaya çıksın yıkılsın Avni Aker,saldırsın Trabzonum...Yansın futbol yaaa:)

.....
06.02.2011, 20:50
Evet,bu konuda sana katılıyorum...:alkış:Bu da bir ilerleme değil,büyük bir ilerleme bence..Ama bu yetmiyor,zaman yok,coşku artık ortaya çıksın yıkılsın Avni Aker,saldırsın Trabzonum...Yansın futbol yaaa:)

Bu konuda yönetimimize büyük iş düşüyor aslında.

Ben başkan olsam maratona koyarım bütün taraftar gruplarını , hepbir ağızdan destekleyeceksiniz ulan derim :)

Hepbirlikte olursa çok güzel olur ki bunu senelerdir istiyoruz inşallah o günleri göreceğiz.

ibrahim
06.02.2011, 21:04
Yönetimin maratondaki kombineleri iptal etme sansi varmi?

TSelif
06.02.2011, 21:25
Her maç seyirci hasılatını skorbordta yayınlayan sevgilli yönetim neden bu hafta es geçtin... oysa tribünler doluydu neden yazmadınız tabeleya şu kadar biletli seyirci var diye... :)

inadına_Trabzon
06.02.2011, 21:34
info@trabzonspor.org.tr (info@trabzonspor.org.tr)

Ben mail attım.Sizde atın şu çekirdeği yasaklasınlar.Soğukta var tezahürat yaparak ısınmak zorunda kalırlar belki.

Trabzonlu Gençler grubunuda Maratona alsınlar.Kale arkasında uzak kalıyorlar.Maratonu hareketlendirirler.Bağıran tek taraftar grubumuz.

Sibel
06.02.2011, 22:14
Her maç seyirci hasılatını skorbordta yayınlayan sevgilli yönetim neden bu hafta es geçtin... oysa tribünler doluydu neden yazmadınız tabeleya şu kadar biletli seyirci var diye... :)
Ben de bunu bekledim,acaba ekrana mı yansımadı?Yoksa hiç mi verilmedi?Merak ettim...

el_conquistador
06.02.2011, 22:25
Bu hafta taraftarimiz son maca göre daha iyiydi bence. Durmadan 90 dakika destek vermelerini zaten beklemiyorum, sadece köstek olmasinlar yeter.

Taner Uykuçeken
06.02.2011, 23:34
bundan sonraki senelerde kombineler taraftar gruplarına göre satışa sunulsun Erkranın karşısı galiba Maraton oluyor orası maç boyu oturan adamlardam oluşuyor görünce kan beynime sıçrıyor en hareketli olması gereken yerde resmen Tiyatro seyrediliyor

SADECETRABZON61
06.02.2011, 23:46
İlkyarı Çok İyidi ikinci yarı yine Kötüydü taraftar.

SADECETRABZON61
06.02.2011, 23:47
bundan sonraki senelerde kombineler taraftar gruplarına göre satışa sunulsun Erkranın karşısı galiba Maraton oluyor orası maç boyu oturan adamlardam oluşuyor görünce kan beynime sıçrıyor en hareketli olması gereken yerde resmen Tiyatro seyrediliyor

Aynen Kale arkalarına gitsin çekirdekciler.Maraton tribünü taraftarlarla dolmalı seyirciyle değil.

Özcan DUMAN
07.02.2011, 00:04
Bu gün bizim maçtan önce çay bahçesinde Altay'ın maçı vardı TRT1 de. Taraftarlarının bitmez tükenmez tezahüratını görünce daha iyi anlıyorum bizim Avniaker'in rezilliğini.

Kusuruma bakmayın rezillik diyorum, gerçekten hakkediyor bu sıfatı. Liderin, galibiyite en çok ihtiyacı olan takımın, kendi evinde bir takımın, seyircinin itmesine yardıma en ihtiyaç duyduğu zamanda böyle bir tablo mu olmalıydı Avniakerde...

İlk yarıdaki bir maçtan sonra da benzer bir yazı yazmıştım: Herkes görevini yaptı, 12. adam yapmadı diye. Bu hafta da maalesef sahanın en kötüsü 12. adamımızdı.

Kimseyi suçlamasın kimse boşuna. Bu günün tek sorumlusu, görevini tek yapmayanı 12. adamdı.

Bursa'ya bakın, Beşiktaş'a bakın, FB'ye bakın, daha hangisi sayayım bilmiyorum, ligden düşmeye oynayan GS'ye bakın, taraftarları nasıl susmuyor ve nasıl coşkulu...

Hiç birşeyden utanmıyorum, şu bizim Avniaker taraftarından utandığım kadar.

robinhood61
07.02.2011, 00:07
arkadaşlar ben bugün maça gittim genel olarak taraftar iyiydi ama o dediğiniz tipler vardı malesef (forma giymeyen,siyah montlu,sarı bıyıklı,40 yaş üstü, çekirdek çıtlatan) ama takımı ve taraftarı ateşleyenler de vardı. bence bu sorun taraftar grupları ve yönetimle alakalı.

Hüseyin Çümen
07.02.2011, 00:49
maçtan önce bi taraftar grubu gösteriyor yönetimin verdiği bayraktan başka üstünde bordo mavi renk talımıyor adamlar biçoğu siyah giyiyordu birtaneside sarı lacivert. İnanamıyorum ben bu olanlara artık geçtim tezahüratı falan bari rakiplerin forma renkleriyle gelmeyin lütfen. Kim nederse desin bikaç taraftar grubu hariç trabzonspor seyiircisi anadalounun en vasat bikaç takım seyircisinden birtanesidir bu kaderinden belki onu sadece yeni stat kurtarabilecektir

yazıklar olsun olimpiyata giden adamlara bir bakın herkeste bordo mavi bişey var

Uğur Tüysüzoğlu
07.02.2011, 00:55
Benimde şöyle bir önerim var bu konuda iş işten geçmeden ,

Trabzon'daki bilinçli saf Trabzonspor'lular maçdan önce 2-3 saat öncesinde bir araya gelelim fikir alış verişi yapalım konuşalım olumlu hava yaratalım
ama bunu hiç bir oluşum altında değil sadece Trabzonspor altında.

Şehire olumlu hava gerek o havayı yeniden elde edersek ipi yeniden gögüsleriz.

ziyaretci
07.02.2011, 01:25
maçtan önce bi taraftar grubu gösteriyor yönetimin verdiği bayraktan başka üstünde bordo mavi renk talımıyor adamlar biçoğu siyah giyiyordu birtaneside sarı lacivert. İnanamıyorum ben bu olanlara artık geçtim tezahüratı falan bari rakiplerin forma renkleriyle gelmeyin lütfen. Kim nederse desin bikaç taraftar grubu hariç trabzonspor seyiircisi anadalounun en vasat bikaç takım seyircisinden birtanesidir bu kaderinden belki onu sadece yeni stat kurtarabilecektir

yazıklar olsun olimpiyata giden adamlara bir bakın herkeste bordo mavi bişey var

yillardir yaziyorum... kareografi yle ugrasilacagina en buyuk problem olan forma sorununu kokten cozumu icin

XXXL mavi T-shirt ler 20bin adet

ozturk
07.02.2011, 09:11
Allah için antalya maçında taraftar iyiydi..

Oruç
07.02.2011, 09:45
Bayrak şov süperdi (!). Aynen devam maraton.

Özcan DUMAN
07.02.2011, 10:36
Bayrak şov süperdi (!). Aynen devam maraton.

61. dk. da bayrak sallamaktan başka ne yaptılar. Topu topu 1 dk sürdü o da...

Valla Avniakerdeki maçları seyrederken ne tadım oluyor ne tuzum; 2-3 senedir cılkını çıkardılar.

mur_aya
07.02.2011, 10:39
Maçtan önce ligtv de tipsiz mehmet ayan soruyor saha içini bırak dışarısı nasıl diyor muhabire (can ipekçi) o da Trabzon da taraftarlar çok gergin inanılmaz bir gerginlik var diyor 10 kere tekrarladı pis herif mehmetde bıyık altından gülüyor tabi açtım telefonu dedim eğer bir gerginlik çıkacaksa bunun sorumlusu ligtv dir şansaldır mehmettir altandır dedim 9 puan öndeyiz Trabzon gergin 5 puan öndeyiz Trabzon gergin Lideriz hep Trabzon gergin Eğer bir gerginlik olursa bunun hesabını verirsiniz dedim. Şansalın morali bozulmuş bu sözlere Allah belanızı versin...

Ahmet_8
07.02.2011, 10:46
Maçın başında bayrak sov maçın içindeyse ''çıt çıt'' sesleriyle bitti maç

Gökçebey
07.02.2011, 12:13
Boş atıp dolu tutmaya çalışan arkadaşlar. İnşallah, çok değil, sadece bir maç Avni Aker'e gelirsiniz.

Ayrıca, bizler de Trabzon'da yaşayanlar olarak Marko paşa değiliz. Çekirdekçileri gelip de "burada" şikayet etmeyin. Burada çekirdekçi yok. Herkes gelsin sinirini maraton tribününün içinde boşaltsın. :)

bordo61
07.02.2011, 12:14
Ne diyorduk.

Gökçe abi

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/StadResimleri/6101/TrabzonAvniAker4.JPG

Görmeyenlerde görsün , bari gördükte konuşuyoruz desin :)

zekeriyya
07.02.2011, 12:43
Boş atıp dolu tutmaya çalışan arkadaşlar. İnşallah, çok değil, sadece bir maç Avni Aker'e gelirsiniz.

Ayrıca, bizler de Trabzon'da yaşayanlar olarak Marko paşa değiliz. Çekirdekçileri gelip de "burada" şikayet etmeyin. Burada çekirdekçi yok. Herkes gelsin sinirini maraton tribününün içinde boşaltsın. :)

gökçe kardeş her sene gelip çekirdekçilerin türübününde maç izliyorum.

ayakta atkı sallıyacağım arkadan bir dünya insan ile mücadele ediyorum

vallahi kimse bu çekirdekçilerin çekirdeklerini elinden alamaz

işçilikte bir deyim vardır kazanılmış hak geri verilmez :)

büyük bir isyan büyük olaylar olmalı ki maraton tekrar şekillenmeli

zekeriyya
07.02.2011, 12:46
ayrıca Trabzon dışındaki insanlar ne yapsın
çekirdekçileri Trabzonda yaşayan taraftarımıza şikayet edecekler tabiii
gelip bizlere mi şikayet etsinler

werg
07.02.2011, 13:50
Bu taraftar profili bu sene değişmiyecek çekirdek yemeye devam edecek çünkü çekirdekçilerin çoğu kombineli bunların takıma destek vereceği yok burda ne desek boş önümüzde ki sene için yapılması gerekenler şimdiden planlanmalı maratonda ki çekirdekçilerin kim olduğu belli kombinelerden belirlenir bunları artık kale arkasına mı yollanır taraftar grupları maratonda mı birleştirilir bilemem.

leviathan_-1461
07.02.2011, 13:55
Bence konbine sistemi komple kaldırılmalı..Trabzonspor bizim insanımız kadar bu kadar rahat ulaşılabilir olmaktan çıkarılmalı..Yoksa kolay kolay değerini anlayacağımız yok..

werg
07.02.2011, 13:58
Şu çekirdek kısırlığa yol açıyo diye bir bilim adamı çıkıp açıklama yapsa da şampiyonluğun yolu açılsa

İsa
07.02.2011, 14:02
Taraftar bağırmadığı için takım kötü oynuyor mazareti saçma sapan bir saplantıdan ibaret.

Zaten stadın fiziksel durumu öyle hayal edildiği gibi bir cehennem oluşturmaya müsait değil.

Neyse bu başlıkta kendi kendimizi kandırmaya devam...

werg
07.02.2011, 14:08
Taraftar bağırmadığı için takım kötü oynuyor mazareti saçma sapan bir saplantıdan ibaret.

Zaten stadın fiziksel durumu öyle hayal edildiği gibi bir cehennem oluşturmaya müsait değil.

Neyse bu başlıkta kendi kendimizi kandırmaya devam...

Takım bağımaya başladı mı en azından hakem baskı altında kalır Türkiyede taraftar baskısı altında kalmayacak tek bi hakem yok

Lokman
07.02.2011, 14:12
Yok arkadaş yok, biz evhamlı milletiz. Bir basın toplantısı sonra 3 penaltı tartışılsın la başladık, aldık ele girdik yola. EEEEEEEEE sonuç? kendi gerilimimizle boğuşuyoruz. Bu takım ne zaman iyi gitmeye başlasa ayaklarımızı birbirine dolayıp kafa üstü çakılıyoruz. İlk devre 42 puan toplarken bjk yada fb taraftarımı vardı avniakerde? Arkadaş 30 seneye yakın zamandır şampiyon olamamış bir takımın taraftarından bahsediyoruz burada, o bahsettiğiniz takımların harcadıkları paraları harcayıp o futbolcuları trabzona getirde o zaman bak taraftara. Yeter artık kimse kimseye çekirdekci diyipte hakaret etmesin. Maratondan çıkarılsınmış kimsenin gücü yetmez ona adam vermiş parayı almış seyrediyor, seneye erken gider alırsınız maratondan adamlar giremez olur biter.

Yahu kendimizi gere gere kopma noktasına geldik ortada fındık kabuğunu dolduracak kadar mesele yokken kendi kendimizi bacağımızdan vurduk şimdide niye topallıyoruz diye soruyoruz!...

Benim anladığım bizim taraftar aşırı duyarlı olmuş eleştirercek atıp tutacak birşey bulamadımı kendi yaratıyor, bırakalım takım bi toparlansın, takım oyayıp atmaya başlayınca taraftarda toparlanacaktır. Dogru takımı taraftar ateşler taraftarıda GOL!.

Bizim buradaki ruh halimizden cesaretle tv lerde TRABZONSPOR un şampiyonluk şansı bitmiştir nidaları atılıyor!, silkinip kendize gelin arkadaş ne oluyor ya!!!!!!!.....

BEYTEKİN61
07.02.2011, 14:20
taraftar ne yapsın. herkes elinden geldiğince bağırdı takımını destelledi...futbolcular bile strese girmiş. enginin ve burak yılmazın kafa topu... maç 2-0... taraftar ne yapsın... eleştirmeye gerek yok... şimdi birlik olma zamanı destek olma zamanı... ben inanıyorum bu takım şampiyon olacak. yerel medya ve taraftarlar takıma sahip çıksın yeter...

werg
07.02.2011, 14:22
Yok arkadaş yok, biz evhamlı milletiz. Bir basın toplantısı sonra 3 penaltı tartışılsın la başladık, aldık ele girdik yola. EEEEEEEEE sonuç? kendi gerilimimizle boğuşuyoruz. Bu takım ne zaman iyi gitmeye başlasa ayaklarımızı birbirine dolayıp kafa üstü çakılıyoruz. İlk devre 42 puan toplarken bjk yada fb taraftarımı vardı avniakerde? Arkadaş 30 seneye yakın zamandır şampiyon olamamış bir takımın taraftarından bahsediyoruz burada, o bahsettiğiniz takımların harcadıkları paraları harcayıp o futbolcuları trabzona getirde o zaman bak taraftara. Yeter artık kimse kimseye çekirdekci diyipte hakaret etmesin. Maratondan çıkarılsınmış kimsenin gücü yetmez ona adam vermiş parayı almış seyrediyor, seneye erken gider alırsınız maratondan adamlar giremez olur biter.

Yahu kendimizi gere gere kopma noktasına geldik ortada fındık kabuğunu dolduracak kadar mesele yokken kendi kendimizi bacağımızdan vurduk şimdide niye topallıyoruz diye soruyoruz!...

Benim anladığım bizim taraftar aşırı duyarlı olmuş eleştirercek atıp tutacak birşey bulamadımı kendi yaratıyor, bırakalım takım bi toparlansın, takım oyayıp atmaya başlayınca taraftarda toparlanacaktır. Dogru takımı taraftar ateşler taraftarıda GOL!.

Bizim buradaki ruh halimizden cesaretle tv lerde TRABZONSPOR un şampiyonluk şansı bitmiştir nidaları atılıyor!, silkinip kendize gelin arkadaş ne oluyor ya!!!!!!!.....
Burda kimsenin kombinesi iptal edilsin demiyoruz ama bazı şeyleri görmek lazım Ankarada bir büfede bir adamla karşılaştım adam fanatik bjk liyim diyo Trabzonda oturduğunu ve maratonda indirimli kombine aldığını söylüyo adamın dediğini aynen aktarıyorum "çekirdeği elime aldımmı kimse benim bjk li olduğumu anlamıyo" artık gerisini sen düşün bir de bu adam nasıl indirimli kombine alır bunu anlamıyorum bu indirim herkese mi yapılıyor?

werg
07.02.2011, 15:01
Ayrıca ben burda takımı desteklemekten bahsediyorum diğer takımların yaptığı gibi transferler Trabzona gelseydi o zaman taraftar coşacakmıydı?O zaman takımı değilde o oyuncuları destekleyen taraftar olmayacakmıydı? Biz Hasan Üçüncü'leride Hüseyin Cimşir'leride destekledik 27 yıldır şampiyon olamamış takımın taraftarından bahsediyoruz diyosun ama Ankaragücüde 100 yıllık klüp ayrıca şampiyonluk görmemiş bir klüp benim için gerçek taraftar zaten şampiyon olmadan da takımının arkasında olan taraftardır.27 yıldır şampiyonluk gelmedi diye oturup çekirdek mi yiyecez yani

Mehmet Yusuf
07.02.2011, 15:43
taraftar dediğin böyle olur :)
http://www.facebook.com/video/video.php?v=130289707036208&oid=208718627211&comments

Fatih BALTA
07.02.2011, 15:58
ayrıca Trabzon dışındaki insanlar ne yapsın
çekirdekçileri Trabzonda yaşayan taraftarımıza şikayet edecekler tabiii
gelip bizlere mi şikayet etsinler
Biz ne yapabiliriz peki onuda söyleyin.Dövelim mi mesela.

Samet Türkmen
07.02.2011, 16:12
Şu stada çekirdekle girilmesini yasaklamak çok mu zor ? 0-0 giden maçta taraftarlarımız sanki 3-0 öndeymişiz gibi davranıyor.

Söylenmesi gereken başka birşey ise topu kaleye sokamıyorsa oyuncular bazı maçlarda taraftarın yapacağı çokta birşey yok. Taraftara yapılan dikkatli olalım,sakin olalım, uzat elini çağrıları birazda futbolculara yapılmalı bence. Taraftar eleştirilecek son nokta bu sene.

zekeriyya
07.02.2011, 16:13
Biz ne yapabiliriz peki onuda söyleyin.Dövelim mi mesela.

iyi bir fikir olabilir lakin ugulamada problemler çıkabilir :)

ilk aklıma gelen çekirdekçilere hayır bildirileri pankartları asılıp kamuoyu baskısı kurulabilir...

ayrıca taraftar profili ve grubu oluşturma ve tribünlerin birleşmesi

aya ilk Türk bilimadamının çıkması gibi zor olsada

başarmak için uğraşlar verilmeye başlanmalı

vs.... vs...

Hüseyin İlkin
07.02.2011, 16:22
Taraftar gruplarının ayrı telden çaldığı bir yerde bu gruplara ait olmayan birinden benim beklediğim katkı oyuncusunu yuhalamasın yeterdir. Geçen maç kızdığım olay Burak'ın yuhlanmasıydı. Bu maç o konuda sınıf geçildi. Yoksa bizim stadın ortamında gruplara ait olmayan bir kişinin katkı vermesi gerçekten çok zor. Takımı strese sokacak hareketlerden kaçınılsın, yeter.

temel_yilmaz
07.02.2011, 16:32
Bir ara homurdanmalar başladı maçın sonunda Selçuk şişireceği topu Cale'ye attı Cale'de Selçuk'a geri verdi çünki adam korkuyor ona pas verdi hemen homurdanmalar başladı .Birde takıma acilen Egemen'in geri dönmesi şart ortadaki adamlar defansdaki adamlara güvenemiyor hali ile yeteri kadar öne çıkamıyor takım Egemen geride ike bütün takımda bir güven oluşuyor.

Gökçebey
07.02.2011, 16:34
İyi bari hiç homurdanmayalım. Programlayın bizi her maç 90 dakika bağıralım sadece. :)

werg
07.02.2011, 16:54
Takıma destek olmayan gruptakilerin çoğu orta yaş, gençlerde de para yok yapacak bişe kalmıyor.Arkadaşın dediği gibi şu saatten sonra oyuncular yuhlanmasın yeter.

outoftime
07.02.2011, 16:56
taraftar gelmese de takım çıkacak oyununu oynayacak o kadar parayı ben kazanmıyorum

werg
07.02.2011, 17:10
İyide o kadar parayı adam başka yerde de kazanıyo ona bakarsak,yanlış anlaşılmak istemem bende senin gibi düşünüyorum çıkacak oynayacak ama nedense olmuyor.Ben taraftar desteğinin oyunculardan çok hakem üzerinde etkili olduğunu düşünüyorum çünkü Türkiyede eyyamcı hakem çok

prenha61
07.02.2011, 17:10
ya dün maçta gülmekten öldüm yol tarafı kale arkasındayım bordomavi.nete ayrılan alt kısımdayım maç başladı 5 dakika ayaktaydım ondan sonra otur komutu geldi arkadan bende sıkıysa gel oturt dedim kombineler kimlere verilmişse kontrol edinsin site yöneticilerine atmış olduğum taş sonra 90 dakika ayakta kaldım kendi çabımda tezahuratlara bende katıldım ama çıt çıt sesinden dikkatimi veremiyorum ki tezahürata :D ayrıca sol tarafta ki taraftar grubunun lideri kalksanıza ayagıya diye bağrıyor kimse tınlamıyor öyle oturmuşlar sonra döndü benim bulunduğum tarafa bağırsanıza diyor bordo mavi diye sadece ben ve yakınımda bulunan 3-5 kişiden ses çıkıyor adam hepiniz şerefsizsiniz siz trabzonspr taraftarı değilsiniz şerefsizler diyor biri çıkıp gıgını çıkartmadı adamı tebrik ettim valla ne doğru söylemiş utanmazın yüzüne i...lerde yağmur yağıyor mısali ben kendi adıma konuşuyorum her maça gittiğim gibi bundan sonrakilerede gideceğim fırsatım oldukta deplesmanada gideceğim aslanlar gibi tezahüratımıda yapacağım ben şerefsiz değilim inatına trabzonspor inatına tezahürat bordo mavi şampiyon tarbzonspor.

ölümüne61
07.02.2011, 17:36
önceleri bursa ve beşiktaş gibi bağıran bir taraftar grubumuz olsa çok güzel olur diyorum sonra baktım bu imkansız sonra dedimki bari eskişehir veya cincon gibi bağıran bir grup olsun oda olacak gibi değil şimdilerde ise tezahurat falan beklemiyorum maç başlamadan futbolcuları yuhalamasalar diye dua eder oldum

hatice_61
07.02.2011, 21:11
ya taraftarımızı anlayamıyorum bazen takım yenerken ıı herkes mutlu ama yanilince herkes yerden yere vuruyo bir yorum programını izlerken yorumcular da bu konu üstünde duruyodu taraftarın tepkisinin yanlış oldugu soluyodu bencede ole bursa taraftarını örnek verdiler yenildiğinde bile alkış tuttuklaeını solediler ve bole şampiyon oldugunu soluyodu yenilsede biz bu takıma destek olucaz biz yanında olacaz ki arkasının sağlam olduğunu anlıyacak daha dik yürüyecek ama biz karadenizlilerin genetik özelliği sinirlenince gözümüz dönüyo