PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 20.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 Antalyaspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

keles76
07.02.2011, 09:09
umudumuzdan baska bir seyimiz kalmadi biz transfer gerekiyor bu adamlaral gol bulamayiz dedikce birileri senol hocaya olan sevdalari artip hocaya guveniyorum yok hoca tamam dediyse tamamdira getirdiler sonuc ortada biz iyi takimiz hatta en iyisiyiz sadece gol atacak forvetimiz yok dedik ama taraftar senol hocadanmidir bulundugumuz durumun buyusundemidir ortaya bir ortak akil koyamadik simdide her pazartesi aynisi olmaya basladi
taraftar taraftar gibi davranmali istemeli bagirmali yonetici gibi dusunmeye baslayinca boyle oluyor nemis alacak paramiz yokmus sanane kardesim alinabilir bursa bile aliyor

metehan
07.02.2011, 09:10
Jaja gelince nedense her macta rakibini mahveden bu sistemi degistirdi Senol Hoca. yani defansif Ceyhun yerine ofansif Jajayi degistirdi. Ben bunu anlamadim.

Şenol hoca "korkak(!)" ya ondan böyle bir sistem değişikliğine gitmiştir !

10 numara
07.02.2011, 09:16
bazen takımiçerisinde küçük değişiklikler iyidir ,en azından rakibişaşırtırsın , bu takımın ileri 3 lüsünün biraz değişime ihtiyacı var jaja - pawel - burak en iyi çözüm bence orta sahada engin birazdinlendirilip ceyhun ortaya çekilip denenmeli ...

Oruç
07.02.2011, 09:28
İlk yarıda çok iyi organize olmasak da pek çok fırsat yakaladık, bu çok açık. Baskılı oynadık, vurduk topa ama olmadı. İkinci yarı ise stres yapan futbolcularımız aslında biraz aceleci davrandılar. Kısmetsizlik işte. Rakibi yarı sahasından çıkarmıyoruz ama şu lanet olası top bir türlü içeri girmiyor işte.

Bizi buralara getiren takımımız elbet bu günleri aşacaktır Allah'ın izniyle. Üzerimizde biraz gerginlik, biraz da kısmetsizlik var. Bir galibiyet bizi rahatlatacaktır. Sivas ve Manisa deplasmanlarını bu açıdan olumlu gidişin bir başlangıcı olarak görüyorum. Çünkü deplasmanda biz daha kontrollü ve kendimze güvenerek oynayabiliyoruz. Kar buz olmazsa eğer hafta sonu maçı alacağız inşallah. Rakiplerimizden önce oynayacak olmamız da bir avantaj olacaktır haftaya. Çünkü bu hafta Bursa ve Febenin galip gelmesi ister istemez bir baskı yarattı ekibimizde. Haftaya bu baskıdan yoksun çıkacağız maça.

Bilip bilmeden her kötü sonuçtan sonra bozuk plak gibi "yok 96, yok Şenol Hoca şöyle, yok Burak'tan topçu olmaz, Umut'la olmaz..." zart zurt tekrarlamanın bir manası yok. Yahu 96'dan bu yana 15 sene geçti ya. Bir de bunu söyleyenlerin yaşı 25'i geçmez. 10 yaşında 96'nın nesini hatırlıyorsun be adam ?

İçimizde nankör çok. Şenol Hoca bu takımı aldığında takımın ne halde olduğunu -96'yı hatırlayan güruh- hatırlamıyor galiba. Nankörlük yapmanın, felaket tellallığı yapmanın, 20 yıllık teknik direktörler gibi konuşmanın ne sırası ne de zamanıdır. İnanmayorsan eğer izleme maçları, vazgeç bu seneden, olsun bitsin. Zorla değil ya.

Allah yardımcısı olsun Şenol Hoca'mızın.

Serdar A
07.02.2011, 09:30
Jaja klasik on numara değil . Kendisinden bu şekilde faydalanma da ısrar ettiğimiz müddetçe puan kayıpları sürer .

Liberosuz ve temel mantığı liberoya benzeyen ön alanda serbest playmaker artık futbolun olmazsa olmazı değil . Kadromuz daha modern bir oyun anlayışı için müsait . Hatta daha fazlası ,

Ceyhun , Selçuk ve Colman üçlüsü ile alanları iyi kapatan bir kontra atak takımı olabilirsiniz
ya da Selçuk Engin ve iki çizgi futbolcusu ile ( misal Piotr-Serkan ) dinamik bir 4-4-2 dizlişi oluşturabilirsiniz .
ya da Selçuk Colmanın önünde Engini ve kanat forvetlerde Jaja , Yattara gibi dripling ve pas kabiliyeti üst düzey iki adamı kullanabilirsiniz .
Burak ve Umut'tan başlayarak takım tüm ön alanını rakibi fiziksel olarak yıpratacak oyuncularla kurabilir ve rakip savunmanın ardına atılacak toplarla skor arayabilirsiniz .

Daha denemediklerimiz var .

ya da forvetin arkasında sarkık şekilde Alanzinho'yu oynatıp önüne Pawel gibi pasör bir adamı koyabilirsiniz .
Jaja son adam olacak şekilde 4-6-0 dizilişi ile rakip alana bütünüyle yayılabilecek bir takım kurabilirsiniz .

Örnekler çok , eminim her kes en az 5 örnek verebilir .

Aslında özetle 10 numara'nın yazdığı meseledir bence aslolan . Çalışmıyorsa , ısrar etme . Çalışan bir sistemde devam et .

61yusuf
07.02.2011, 09:36
İlk yarıda 13g 3b 1m aldık toplam 42 puan aldık 9 puan kaybettik.

İkinci yarı ilk 3 maç için 0g 2b 1m toplam 2 puan aldık 7 puan kaybettik.

Bir an önce toparlanmamız lazım

Artık galibiyet serilerinin gelmesi lazım

Tangerine Dream
07.02.2011, 09:45
Şenol Hoca'dan gösterişli bir yemek beklemiyoruz, çünkü gerekli baharatları satın alacağımız pazar artık kapandı. Bundan sonra ondan beklediğimiz şey, eldeki bütün malzemeyi ortaya dökmesi ve damağımıza uygun bir aşure yapması.

Torres
07.02.2011, 09:46
Şenol hoca "korkak(!)" ya ondan böyle bir sistem değişikliğine gitmiştir !

ben sadece gozlemimi soyledim. Jaja iyi oyuncu, kabul ama onun yerinde ceyhun varken mac basi gol ortalamamiz 3tu.

ilteriş
07.02.2011, 09:47
ya arkadaş senelerdir kendi elimizle şampiyonluğu ikram ediyoruz bıktım artık.ersun gitti şenol geldi.zihniyet yine aynı.formsuz oyuncular sürekli sahaya sürülüyor.ceyhun,alan,yattara,brozek,mehmet çakır birazda bunları oynat arkadaş.fenere ezilen aynı kadroyu sahaya sürüyorsun.orta sahaya üretken bir adam alamadınız.fener 9 puan geriden bursa 5 puan geriden gelip bizi yakaladı.3 maçta 7 puan kaybettik 1 gol attık 3 gol yedik.ya pozisyon üretemiyoruz yada üretince atamıyoruz.orta saha ve ileri uçta sıkıntı var.iyimser son mesajım şu olacak hala lideriz ve ligin ilk yarısındada benzer bir durum vardı.çtakım formsuzdu ve bursanın puan olarak çok gerisindeydik.şimdi puanlarda eşit artık kadroda revizyon ve sahada yürekli futbolcular görmek istiyorum.sivasta karla mücadele edeceğiz bu maçta teknik değil fizikli oyuncular şart.

Torres
07.02.2011, 09:51
Ceyhun ilk 11ken Selcuk ve Colman cok daha rahat oynuyorlardi. Pas trafigi cok daha yuksekti ve rakip takimin midesi bulaniyordu. Ceyhun bu iki adamin defanstaki islerini ustlenip onlarin ofansa golluk pas atmalarini sagliyordu. hatirlarsaniz bizim 30 tane gol pozisyonumuz oluyordu ilk baslarda. Ne zamanki ceyhun gitti jaja geldi, takim daha cok bireysel ozelliklerden gol atmaya basladi. ee tabi bu da her mac calismiyor. yani selcuk ve colmanin formu dusmedi ki sadece ceyhun olmadiginda ( egemen de yok) daha defansa yonelik oynuyorlar boylelikle de ilerdeki 4 golcumuz beslenemiyor.

Sonuc: dedigim gibi ceyhun yeniden ilk onbir baslarsa, selcuk ve colman pas trafigini artirir, daha cok pozisyon olur, 30 pozisyondan 1-2sini de sokariz.

magicyattara
07.02.2011, 09:53
Şimdi arayıp bulamam ama şu yorumu yaptığımı hatırlıyorum.."bjk maçı sezonun en önemli maçıdır(kupa maçı)..çok iyi oynayan bir bjk var ve yaptıkları transferlerle diğer tüm takımların havasını bozdular..psikolojik manada bu maçtan ve takımdan etkilenmemek imkansız..bu maçı kazanırsak bu ligde bizden iyi takım olmadığını kendimize ispatlayacağız.."

Şenol hoca takımını o takımdan sakladı..işin sırrı burada olabilir..

oflubektas
07.02.2011, 10:02
5 metreden bomboş kafaları, altıpastan bomboş pozisyonları dışaru atıyor bizim topçular. Neden ? Çünkü 2 sezon önce sahamızda kaybettiğimiz Denizli ve Konya maçlarında oyuncuların yüz ifadesi neyse şimdi de aynısı var bizim oyuncularımızda. Dün Fati Papi, Alanzinho ve Zafer Yelen, bugün de Brozek biraderleri mesih olarak görüp "hoca niye oynatmıyo" mantığı doğru değil. Ligin devre arası ve fener maçı öncesinde yapılan psikolojik savaşı tüm camiamız kaybetmiştir. Bu gerilimi hala üzerimizden atamadık.

Cemile
07.02.2011, 10:07
ben maç için izmir'den trabzon'a geldim, destek çağrısına katkım olsun diye. bir tane engin'in bir tane burak'ın net gol pozisyonu vardı. ikisi de bildiğiniz gibi kaleyi bulmadı. antalya'nın da 2 net pozisyonu vardı, onların pozisyonları kaleyi buldu. kalemizde onur'un olması en büyük avantajımız. jaja'nın hayranı çok, fakat çok faydalı bir oyuncu değil düşüyor hakem faul vermediği halde kalkmıyor topa gitmiyor ondan dönen toplar kalemizde tehlike yaratıyor. hele dün akşam 90 dakika neden oynatıldı anlayamıyorum. topla gereksiz atraksiyonlara giriyor top kendisinde etrafında kimse yokken topuğumda sektireyim, sağdan atayım soldan geçeyim vb. gereksiz hareketler yapıp durduk yere top kaybediyor.

Külünkoğlu
07.02.2011, 10:10
Gerilimden beslenen ve gerilimli her maçı kendi lehine çevirmesini bilenler yarışın içinde artık.
Pisi pisine geldiğimiz nokta budur.

takacan
07.02.2011, 10:11
Sinirimden uyuyamadım. Fener maçında bile bu kadar kötü olmamıştım. Artık oyuncularında da silkelenip kendilerine gelmeleri lazım.

ismail tüfekçi
07.02.2011, 10:13
altı padtan topu dışarı atmak nasıl oluyor anlamış değilim ilk on dakkada maç 2-0 olacakken sabaha kadar oynasak bu takım gol atamaz imajı verdi hayırlısı diyelim

zafercalikoglu
07.02.2011, 10:15
zor olacak şampiyonşugumuz ,ilk devre herkesin dediği gibi güle oynaya sampiyon oluruz diyordu,bizim taraftarımız,zor ,bize kolay şampşyonluk yakışmaz ,en azından 99 doğurmak laızm ,

Napoli
07.02.2011, 10:16
Hakıkaten bende uyuyamadım dusunuyorum dusunuyorum yok....Nerede hata yaptık bız...

Harun CAN
07.02.2011, 10:16
Gerilimden beslenen ve gerilimli her maçı kendi lehine çevirmesini bilenler yarışın içinde artık.

Gerilimi yaratan malesef ŞEnol Güneşin ta kendisidir. Biz bazen kahve köşelerinde bazen de stadda maç izlerken o da aynı bizim gibi izliyor.. Final fobisi var ŞEnol Hocada.! Büyük maçları-stresli maçları kaldıramıyor.

Mehmet Ç.
07.02.2011, 10:20
Bu mac'ta anladim ki, bizim orta saha cökmüs.

Selcuk ve Colman cok baski altinda. Bütün rakipler biliyor o ikili oynamazsa birsey olmaz diye.

Engin'i yedeg cekip, onun yerine Jaja'yi alip orta sahaya sezon'un basindaki gibi Ceyhun monte edilmeli.

Belki forvet'e Umut yerine Pawel koyulabilir.

CAFER ÖZER
07.02.2011, 10:22
Aslında niye kızıyoruzki
Bizim için en zor deplasman olan Avni akerde her zamanki puan kayıplarından birini yaşadık.
Bir sene Üst Üste
Konya-Denizli,İBB ye kaybedilen puanlar kaçn şampiyonluk
Şimdi A.gücü-Antalya-Eskişehir-Manisa ya kaybedilen 9 puan
Rakibimiz FB ve Bursa Kendi evlerinde maç kaybetmezken biz kazanamıyoruz.
Bize 80 il Trabzon,
Trabzon ise deplasman.
Aslında Trabzondaki maçları deplasman kabul edip,Trabzona akın etmek lazım,
Sahada futbolcular taraftarı ateşlemeye çalışıyor,Bu takımdan nasıl şampiyonluk bekliyoruz ya
Herkesin bildiği taraftar takımı ateşler,Bizde tersi Futbolcular tarafatarı ateşlemeye çalışıyor.
Ondan sonra ağlayıp sızlanıyoruz,Bize neden stad yapmıyorlar,
Elin GS ı 12.sırada en az 30.000 kişiye oynuyor ve Stadda müthiş destek,
Diğer tarafta lider takımın 20.000 kişilik stadı dolduramadığı maçlar,
1 milyon nufuslu bir şehirde eğer 20.000 kişi stada gidipte Ansonçunun desteği ile saman alevi gibi yanıp sönüyorsa o takım şampiyonluğu hak etmiyor demektir.

Şahinoğlu
07.02.2011, 10:25
Uykularımız kaçmaya başlamış yine bende uyuyamadım geçen hafta ve bu hafta , üzülerek söylüyorum yine şampiyonluk gitti, hatalardan ders çıkarmazsanız Umut Bulut'tan daha kaliteli bir forvet almazsanız sabaha kadar topta çevirseniz gol atma şansızınız yok, gidip Brozek'leri alacağımıza güçlü süratli bir forvet alamadık Emenike bile uçururdu bizi ama yok niye alalımki dimi yazık bize, kaçan uykularımıza bozulan moralimize ,asık suratla haftaya başlıyoruz, şampiyonluk gitmiştir ben kendimi hazırladım artık buna bir sene daha heba oldu geçmiş olsun.

ozturk
07.02.2011, 10:27
Aslında niye kızıyoruzki
Bizim için en zor deplasman olan Avni akerde her zamanki puan kayıplarından birini yaşadık.
Bir sene Üst Üste
Konya-Denizli,İBB ye kaybedilen puanlar kaçn şampiyonluk
Şimdi A.gücü-Antalya-Eskişehir-Manisa ya kaybedilen 9 puan
Rakibimiz FB ve Bursa Kendi evlerinde maç kaybetmezken biz kazanamıyoruz.
Bize 80 il Trabzon,
Trabzon ise deplasman.
Aslında Trabzondaki maçları deplasman kabul edip,Trabzona akın etmek lazım,
Sahada futbolcular taraftarı ateşlemeye çalışıyor,Bu takımdan nasıl şampiyonluk bekliyoruz ya
Herkesin bildiği taraftar takımı ateşler,Bizde tersi Futbolcular tarafatarı ateşlemeye çalışıyor.
Ondan sonra ağlayıp sızlanıyoruz,Bize neden stad yapmıyorlar,
Elin GS ı 12.sırada en az 30.000 kişiye oynuyor ve Stadda müthiş destek,
Diğer tarafta lider takımın 20.000 kişilik stadı dolduramadığı maçlar,
1 milyon nufuslu bir şehirde eğer 20.000 kişi stada gidipte Ansonçunun desteği ile saman alevi gibi yanıp sönüyorsa o takım şampiyonluğu hak etmiyor demektir.

Dün taraftar çok iyiydi.
Ayrıca ben bu işin artık destekle ilgili olduğuna inanmıyorum.
Sanki taraftar futbolcunun ayağını mı tutuyor.

İyi oynayıp kazansalardı..

Şampiyonluk gitti futbolcuların sayesinde..

Napoli
07.02.2011, 10:31
Benım sezon basından berı teorım hep buydu...Lıverpool macı kadrosu...Kazandıgımız zaman bıle bunları soylemıstım bılmıyorum ama uclu orta sahya donmelıyız Engın yada Jaja bırısı yedek olmalı Inanın bu oyunculardan ıkıncı yarılardha cok daha fazla yararlanırız...Bu takıma ne olduda bırden asagıya cakılı sekılde ınmeye basladı anlamıyorum...

Benı uzen tek sey,Fenerbahcenın ve Bursanın kotu futboluna ragmen kazanmaları Bunun yanında dunden yenılmeye razı rakıplerı (Bknz: Antalya Bakınız Manısa) ee bunun yanındada hakem gucunude arkasına alan bu ıkı rakıp kazanamamları soz konusu bıle olamaz...!

Senol hoca bıraz susrarsa bence guzel olucak

Mehdi
07.02.2011, 10:38
Bu işi artık taraftara yüklemenin sadece futbolcuların yüreğine su serptiğini bakalım ne zaman anlayacağız.

Futbolcularda filan baskı yok artık,tribünlerde baskı var.

Bu iş Trabzonda'da böyle,İstanbul'da da.

Hem deplasmanda 1 puan iyidir.Canları sağolsun.

Ahmet_8
07.02.2011, 10:41
Maçın başında bayrak show, maçın içinde ise ''çıt çıt'' sesleriyle bitti maç Allah sonumuzu hayır eylesin

Hüseyin Sahtiyan
07.02.2011, 10:47
Geçmiş yorumlara hiç bakmadım muhtemelen kızanlar olacak yazdığıma ama yazmadan da geçemeyeceğim.

Şenol Güneş'e saygım sonsuz, hatta Trabzonspor camiasının içinde şampiyon olabileceğimize inanmamdaki en büyük etken o.

Yalnız içerde Antalyaspor'a karşı oynuyorsun rakip geriye yaslanmış iyice 86. dakikadan sonra Brozek'i oyuna almanın nasıl bir mantığı var acaba. Ayağına doğal olarak top gelmedi adamın. Yattara'yı da 80 den sonra aldı. Adam maç kurtaracaksa eğer 65 de alman lazım oyuna ki ısınsın mücadele etsin. 65 te Yattara ve Brozek'i birlikte oyuna alsaydı keşke. En son tercihi Alanzinho olmalıydı bana kalırsa. Zaten rakip yaslanmış geriye ne bileyim tek ön liberoya dön Colman'ı al, ya da tek stoper oyna 20 dakika Mustafa-Giray ikilisinden birini al. Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama biraz daha cesaretli olmamız lazımdı dün.

HDanışmaz
07.02.2011, 10:47

bu gerilimde kaybeden taraf neden hep biz oluyoruz,düşünülmesi gerek

ilteriş
07.02.2011, 10:48
kadroda revizyon dışında oyuncu değişiklerinin bu kadar geç olmasıda hatalı.70 de alan 80 de yattara giriyor.bu çok geç.değişlikler devre arasında ve iki futbolcu olmalı.

CAFER ÖZER
07.02.2011, 10:49
Dün taraftar çok iyiydi.
Ayrıca ben bu işin artık destekle ilgili olduğuna inanmıyorum.
Sanki taraftar futbolcunun ayağını mı tutuyor.

İyi oynayıp kazansalardı..

Şampiyonluk gitti futbolcuların sayesinde..

O zaman Başka maçları izledik.
benim izlediğim maçta Anosn yapan kişi Taraftarı ateşlemek için 3,4kez anaosn yaptı.
Burak bir ara Taraftara hadi ne duruyorsunuz diye hareket yaptı.
Benim izlediğim maçta ilk yarım saat biraz iyi idik.Sonra gol gelmeyince taraftar seyirci oldu,
61.dakikada biraz kıpırdanma ondan sonra sessuzluk
Demekki ben yanlış maça bakmışım.

BALKAN 06
07.02.2011, 10:51
takıma sonradan kurtarıcı olarak giren oyuncusu yattara ve alanzinho olan takım anca bu kadar olur...

HDanışmaz
07.02.2011, 10:51
her puan kaybının taraftara bağlanması futbolcuların sorumluluğunu ortadan kaldırmıyor mu? isterse tribün bomboş olsun yine de antalyaspor'u yeneceksin

ilteriş
07.02.2011, 10:55
artık bu ders alacağımız son maç olmalı olmaz ise şampiyonluk yine kanatlanıp uçar.

ilteriş
07.02.2011, 10:57
birde bu maç kanatlardan birşey yapamadık.gelen ortalarda çoğunlukla defansa takıldı.

samway
07.02.2011, 11:02
85. dk da kı oyuncu degısıklıgıne acayip bır sekılde kafayı takmıs bulunmaktayım...

tonyalı Aydın
07.02.2011, 11:06
önçelikle llkdevre bize yaşattığınız sevinçler için teşekkür ederim.ama ikinçi yarı bizi bu kadar üzdüğünüz için size çok kırgınım.tekrar 1996 yılı sendromunu yaşamak istemiyorum.sayın başkan ve şenol hoca bu takımın yeterli olmadığını herkes gibi sende biliyordun.ama transfer yapmadınız.sizin bu takımın umutla ve burakla bu işin yürümeyeceğini cümle alem gördü ama siz görmediniz.10 pozisyona girip 1 gol atabilen yada hicbirini atamayan bu forvetlerle bu iş yürümez.adamlar forvet alıyor.1 hafta sonra oynatıyor.biz 1 aydır adam alfık tribünde yda 5 dakika oynuyor.oysa burak ve umut efendi kendi egolarını tatmin edmek için birinin 100 gol hastalığı diğerinin gol kralığı hastalığı takımını bu hale gedirdi.ve bu takıma biri topa kafa nasıl vurulacağını fenerbahçeli luganadan öğrensinler.lugana bizde olsa idi hem ankaragüçü hemde antalya maçını alırdık.o 10 tane kafa pozisyonundan birini atardı.ve en son ne garipdir ki kızım maçtan sonra yanıma gelip baba bizi korkutuyorsun çok üzülüyorsun sana birşey olaçak diye korkuyorum.bu takıma değmez sen üzülüyorsun onlar laylaylom.aynı durumlara düşmemek için bu takımı ben bırakıyorum.çünkü ilerde senin gibi bende üzülmek istemiyorum.maalesef bize gülmek haram.bizim kaderimiz bu olsa gerek.el altında geçen sene olduğu gib,i bursa işi götürcek.görürsünüz.hakem hataları ikinçi yarı hep bursa lehine dönmeye başladı geçen sene olduğu gibi.hem gs hem sivas maçında alenen görüldü.ama adamların federasyonda levent kızıl vyunus egemenoğlu gibi işi bitiren hakemleri var seninde aziz yıldırımın üvey evladı onun sayesinde federasyona giren ve trabzonspor için hiçbirşey yapmayan kukla bir yönetici süleyman atal var gerisini siz düşünün..

Mehdi
07.02.2011, 11:10
Anons işi zaten ayrı bir andavallık,rezillik,kepazelik.Neden bu konudaki acziyetini millete malzeme ediyorsun.
Burak golü kaçırıyor ve o hırsla tribünlere haydi haydi işareti yapıyor.
Niye?
Ben ne yaptım?
Bilmem farkında mısınız ama artık kaçan puanların tek sebebi ve bu durumdaki tek hedef tribünde oturan taraftar oldu bizim sayemizde.
Ve ben maç izlerken futbolcudan daha çok baskı görüyorum üzerimde,maç bittiğinde Burak'tan daha çok yorulduğumu hissediyorum olduğum yerde.

Halbuki biz dün Antalyaspor lehine de tezahürat yapmadık.Onlar nasıl bir puan aldı şuan onu düşünüyorum?

Armağan Dere
07.02.2011, 11:14
Anons işi zaten ayrı bir andavallık,rezillik,kepazelik.Neden bu konudaki acziyetini millete malzeme ediyorsun.
Niye?
Ben ne yaptım?
Bilmem farkında mısınız ama artık kaçan puanların tek sebebi ve bu durumdaki tek hedef tribünde oturan taraftar oldu bizim sayemizde.
Ve ben maç izlerken futbolcudan daha çok baskı görüyorum üzerimde,maç bittiğinde Burak'tan daha çok yorulduğumu hissediyorum olduğum yerde.

Halbuki biz dün Antalyaspor lehine de tezahürat yapmadık.Onlar nasıl bir puan aldı şuan onu düşünüyorum?

aynen dediğiniz gibi..onun için 2.yarıyı izlemeden çıktım kafeden..

oflu engin
07.02.2011, 11:14
Trabzonspor çok iyi oynadı.kazanmak için ne gerekiyorsa yaptı.şampiyonluk yolunda şampiyon olmak için gerekeni yapacağının sinyalini verdi.takımda beğendiklerim burda skora göre yerden yere vurduğunuz futbolculardır.umutumu beğenmediniz en iyisi umuttu engin'mi burak'mı en iyilerdi hatta maçında yıldız adaylarıdır. benim için şampiyonluk yolunda kim kişileri hedef alıyorsa işte en kötüsü bunlardır.umutları kırma adına ne dediğini bilmeden düşünmeden burda saçmalıklarını paylaşanlardır.evet dün kötü olan hiç birşey yoktu taraftarda futbolcularda hepsi ne gerekiyorsa yaptı.ve yapacakta kötü olan penaltıyı vermeyen hakem futbol oynamak istemeyen antalya skora göre yorum yapan taraftardır.

Süleyman Eruyar
07.02.2011, 11:15
Dün maç ile ilgili aklımda kalan en güzel en duygulu an,

Takım sahaya çıkarken çalınan "hayde" türküsü ile o an sallanan bayraklardı,

tüylerim diken diken oldu.

winner
07.02.2011, 11:21
Saha içinde birçok şey eksik olmasına rağmen ilk yarıya göre en ciddi eksiklik takımın direnci ve özellikle ikili mücadelelerin sürekli kaybedilmesi.İlk yarı en büyük özelliğimiz buydu.Kazanılan toplarla çıkılan hücumlar ve rakibe top göstermemek.

ankaragücü maçından beri belki 5-6.kez söylüyorum bunu.çekirdek kadro diye adlandırdığımız kadro mental olarak yoruldu.Ama Şenol Hoca bu kadroyla devam etmeyi kafasına koymuş ki ne yni gelen oyuncuları ne de kadroda bulunan oyuncuları alternatif olarak görmüyor.

BALKAN 06
07.02.2011, 11:24
85. dk da kı oyuncu degısıklıgıne acayip bır sekılde kafayı takmıs bulunmaktayım...
85 değil 87. dakka idi,pawel ışınlanıp gol atacaktı ama top ayağına değmedi malesef...

magicyattara
07.02.2011, 11:26
Takımda ki düşüşü görmeyip hala işi taraftara yıkmaya çalışanları Allah'a havale ediyorum..

temel_yilmaz
07.02.2011, 11:27
Bence Jaja 10 numara pozisyonunda oynamamalı Selçuk'un yan tarafı ona daha uygun top almak için çok uğraşıyor ama olmuyor.Sağ beke birini monte edip Serkan sağ açık olarak oynamalı Colman'da Jajanın yapmaya çalışıp yapamadığı olayı yapmalı yani 10 numara pozisyonuna geçmeli .Jaja oyun içinde fulelenip gidemediği zaman oyun olarak sıfır kalıyor orda yaptığı basit top kayıpları pozisyon olarak kalemize geri dönüyor.

ozturk
07.02.2011, 11:30
Takımda ki düşüşü görmeyip hala işi taraftara yıkmaya çalışanları Allah'a havale ediyorum..

Bu maçta da taraftara suç bulunmamalı artık.
Taraftar üzerine düşeni yaptı.
Ama futbolcular ve td için aynı şeyleri söylemek zor..

LoVeRbOy
07.02.2011, 11:37
Bitirici Oyuncu Yok %65 lik pozisyonları trübüne yollarsan gözün kapalı kafa vurursan olacağı budur... Brozekleri Neden aldı aldıysan Neden oynatmıyorsun gördün işte 8taş maçında etkiliydi adam forvette umutun günü değildi çıkart 60 da sok brozeği yaapma gözünü seveyim şenol hoca 9 puanlık fark eridi üstümüze çıkıcaklar şaka gibi. ne diye dk 85 i beklyorsun neyin hesabını yapıyrsun.87 de giren adam sana nasıl katkı yapacak. deli olmamak elde değil.
hele o stadda anons yaptıran avaral bi elime gecerseeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!

Fatih Öztürk
07.02.2011, 11:39
iyi oynama adık falan filan diyenleri burada gördükçe çıldırmamak elde değil.

maçın başından sonuna kadar rakibe top göstermeden burakın müsait durumda 3,engin baytarın 1 umutun karambollerde kaçırdığı mutlak golleri gole cevirseydik herşey güllük gülistanlıkmı olacaktı.

bazılarımız şlenol güneşi anlamamakta ısrar ediyor.şenol hoca malzemeyi en iyi şekilde kullanmaya çalılıyoruz diyor.bugün ligde trabzonspor dışında beşiktaş 90 dakikanın 15 dakikasında trabzonspor kadar top oynuyor.biz 60-70 dakikaya oynuyoruz bu oyunu.oynadığımız rakipler ligin en korkak takımları a.gücü fenerbahçe ve antalyaspor maç oynamak için değil tamamiyle oynatmamak için bize karşı durdular.bu totoşların hocaları mehmet özdilek ve ümit özatın istanbulun ibnelerine yaranmak için yapmayacağı şey yoktur.

biz oyunumuzu oynuyoruz beyler.takımın sistemi üzerinde oyuncu değişiklikleri üzerinde transfer yanlışlarında ne kadar konuşsak sadece beynimiz ve parmaklarımızı yorarız.kimseye faydamız olmazsadece şenol güneşi izleyelim.takımımızı özelliklede deplasmanda bize ayrılan tribünleri dolduralım.gerisi gelecek.ve iddia ediyorum trabzonspor bu oyununun aşağı çekmesin seri galibiyetlere başlayacağız.

Fatih Öztürk
07.02.2011, 11:43
Trabzonspor çok iyi oynadı.kazanmak için ne gerekiyorsa yaptı.şampiyonluk yolunda şampiyon olmak için gerekeni yapacağının sinyalini verdi.takımda beğendiklerim burda skora göre yerden yere vurduğunuz futbolculardır.umutumu beğenmediniz en iyisi umuttu engin'mi burak'mı en iyilerdi hatta maçında yıldız adaylarıdır. benim için şampiyonluk yolunda kim kişileri hedef alıyorsa işte en kötüsü bunlardır.umutları kırma adına ne dediğini bilmeden düşünmeden burda saçmalıklarını paylaşanlardır.evet dün kötü olan hiç birşey yoktu taraftarda futbolcularda hepsi ne gerekiyorsa yaptı.ve yapacakta kötü olan penaltıyı vermeyen hakem futbol oynamak istemeyen antalya skora göre yorum yapan taraftardır.

burada engin abi genel tespitleri çok güzel özetledi.teşekkür ederim.

ozturk
07.02.2011, 11:47
Topla oynama oranı %99 - % 1 olsun..
22 tane net gol pozisyonumuz olsun..

Maç 0-0 biterse hiçbir önemi yoktur benim için.

Ben skor taraftarıyım bunu da gururla söylüyorum.

Erbay
07.02.2011, 11:50
Zayıf, eksik yönlerimiz müthiş bir ısrarla ve istikrarla devam ediyor. Ne önlem alan var, ne takviye yapan var. Takım oyununun bu maçta tamamen kaybolduğunu gördük. Her futbolcumuz birbirinden bağımsız şekilde oynuyor. Rakibin presine ve alan daraltmasına cevap verememe, sık sık geriye oynama, ileride top tutamama ve dolayısıyla olgun atak geliştirememe... Nerde o pas yapıp ileriye yığıla yığıla giden takım. En önemli özelliğimiz şimdi en kötü özelliğimiz oldu. 2 pas yapamayan dan dun oynayan bir takım hâline geldik. Dün topla en çok stoperlerimiz oynadı herhalde.

Maça hızlı başladık kırk yılın başında, ama o da 10 dakika sürdü. O dakikadan sonra klasik içerde puan kaybetme oyunumuzu oynamaya başladık. Atak organizasyonlarını çıldırarak izledim. Defans topu alıyor, veriyor orta sahaya. Orta saha oyuncusu rakibin gölgesini görünce geri dönüyor defansa. Defans topu alıyor ve Umut'a havadan ara pas atmaya çalışıyor. Herhalde Umut'u pozisyona sokmaya çalışıyor ben öyle anlıyorum. 2 maçtır bunu ısrarla denemeye çalışıyoruz. Müthiş ne diyeyim.

İkinci yarı bunları bile yapamadık. Rakibi tamamen kendi sahasına hapsemedik. Ceza sahasına çok az adam soktuk. Son dakikalarda top şişirirken bile futbolcular bunu zar zor yapabildi.

Selçuk-Colman. Bu oyunculardan aldığımız verim sıfırın altına indi, inanılır gibi değil. Oyun kurarken bu oyuncular sırtını dönemiyor. Pres yedikleri anda topu geriye oynuyorlar. Nerede eski Selçuk ve Colman. Nerede Urfa'da ileriye o kadar net pas atan Colman? Nerede 2 sene önce Antalya maçında defansın üstünden topu aşırtarak Gökhan Ünal'a gol attıran Selçuk? (Şimdi bunu 50 metre geriden stoperler yapmaya çalışıyor) En başından beri bu ikilinin en geride oynamasına karşıydım. Oyun kuracaklar sözde ama oyun kurarken bunlar anca yana ve geriye oynuyorlar. Çünkü en o kadar geride oynayıp ileriye net pas atarak oyun kuran oyuncu dünyada yok, hele de arkadaşlarınız sizden o kadar uzak oynarsa. Önlibero riskli oyun kurmaz, bilir ki orta sahada geride tek adam kendisi. Ona göre dribling mesafesini ayarlar, her şeyi ona göre ayarlar. He derseniz ki "Biz önlibero oynatmıyoruz, hücum futbol, total futbol ehehehe" , ben de size romantik futbol dünyasının derinliklerinde iyi günler derim. Öyle Sedat Ayçağ ile basar alırlar topu ayağınızdan. Bu oyunculardan geride faydalanamadığımız gibi, ileriye oynayacak riski kendilerinde bulamadıkları için ileride de faydalanamıyoruz. Onlarında atacağı pasların şutların ihtimali ortadan kalkıyor. Defansif anlamda da iyi değiller. Koşmakla defans yapmak arasında ne kadar ince bir çizgi var değil mi, Ali Kaptaaaaaaaaannnn!(Evet, Şenol Hocam çok fazla dizi izliyoruz aynen katılıyorum) Colman ileride oynadığında da rakibe önde basmayı seven bir oyuncu. Pres yapmayı seviyor ama top kapma konusunda ne kadar başarılı önemli olan o. "Tackling" denen şey var mı? Ağır bir oyuncu olduğu için hamleleri zayıf, geçildiği oyuncuyu bir daha yakalaması çok zor. Selçuk'a da çok yük biniyor, garibim ne yapsın? İleriye pas atacağı o toplar varken, en geride Cale'nin kademesine girmeye çalışıyor. Böyle oynadığı sürece(takım oyunu da olmadığı için) , her maç sıradan bir oyuncu görüntüsünde olacak. Sonuç olarak bu mevkiye bir oyuncu kesinlikle alınmalıydı. Bu fahiş hatayı yapan yönetimimizi çekirdek yiyerek alkışlıyorum.

Engin, Jaja ve Burak. Engin orta sahaya kayıp, Selçuk ve Colman'a yardım ettiğinde daha etkili. Ancak o da istenilen seviyede kesinlikle değil. Burak da içeriye kayınca kanatlardaki etkinliğimiz diye bir şey söz konusu bile olmuyor. Jaja böyle oynadığı sürece takıma katkısını sıfırın altına çeker. Takım oyununun kaybolduğu anda yapacağı en önemli şey, rakibin presi altında topu saklayıp en basit şekilde arkadaşına aktarmak. Boş boş hareketlerle, gereksiz risklerle aşırı topm kaybediyor. Bu yolda giderse Alanzinho PART II vizyona girer. Burak kapalı savunmalara karşı etkisiz. Bu tipte bir yeteneği yok. Top tekniği zayıf, dribling yaparken topu koruyamıyor rakibe avantaj veriyor, pas isabeti de çok yüksek değil. Ama bu maçta yine de bir şeyler yapmaya çalıştı. Son 2-3 maçtaki mücadelesizliği yoktu en azından.

Bahanelerimiz, kendimizi kandırmalarımız. Rakip kapanıyormuş. Kapanır tabii adam enayi mi? Senin kapalı savunmaya karşı bu kadar aciz top oynadığını görmeyen, bilmeyen mi var? Bize karşı açık oynayan geri zekalıdır bunu açıkça söylüyorum. Karşında Umut var Burak var, açık mı oynarsın kapalı mı? Ben olsam ben de böyle oynarım. Niye fb'ye karşı kapanmıyorlar? fb'ye kapansın bakayım bir bakmışsın ceza sahasında 5 fbli, bir orta ve Alex ayağını uzatmış ve gol. fb'ye kapanırsan yersin golü bu çok açık. Bize istediğin kadar kapan. Biz sözde bastırırken bile ceza sahasına anca Umut'u sokabiliyorsun. 100 tane ortalasan 99'u gol olmaz.

Taraftar konusunda acayibiz. Avni Aker eleştirilerini kabul ediyorum. Ama saha içindeki oyunu bu kadar soyutlayarak da futbol tartışılmaz ya. Olimpat da Olimpiyat. Ne oldu Olimpiyatta bir kişi yazmıyor. Ikına ıkına aldık o maçı be! Yığılıyodum oraya o penaltı olmasa(karar doğruydu). O oyunun, bu maçtaki oyundan ne farkı var biri çıksın söylesin. Aynı eksikler, aynı hatalar vardı. Pres karşısında sadece Selçuk topla oynamaya çalışıyordu. Al sana Olimpiyat ruhu! Biz bağırınca futbolculara yetenek zerk edildi sanki.

Yendiğimiz maçtan sonraki rehavetimiz. ":) ehehehe yendik :) lideriz Barcelonayız" diyip hatalarımızı, eksiklerimizi görmezden geldik. Karabük maçı ne rahat maçtı di mi 3-0? Hayır aynı bu maçtı işte. Aynı oyun vardı sahada. Sadece rakip oyuncu kendi kalesine atmadı topu.

Kötü oynadığımız bir türlü kabul edemedik. Hâlâ kabul etmeyenler var eminim. Takımı eleştirip metafizik yollarla kötü sonuç aldırdığımızı iddia edenler olursa şaşırmam(Aslında en büyük suçlu annem. Maçı izlediğim odanın oturma düzenini değiştirmiş. Dün 50 kere yer değiştirdim ama olmadı. Yoksa ıkına ıkına atak yapmamızın nedeni başka bir şey olamaz. Çok iyiyiz) . (Maç başlığını kim açtı ondan kaybettik puanı tüh.)

Önce bu berbat ve tıkanmış oyundan kurtulmamız gerekiyor. Futbolcular ne zaman toparlanacak merak ediyorum. Bunlar olduktan sonra toparlanmaya sıra gelecek sanırım. Üç maçta geldiğimiz nokta bu!

bordo61
07.02.2011, 11:51
Niye?
Ben ne yaptım?

Sağol Mehdi abi :alkış:

Alican Altunbaş
07.02.2011, 11:51
Biz stresi kalıdrabiliyormuyuz da oyunculara veya Senol Hocaya sallıyoruz. Şu forum full stres valla...

Oruç
07.02.2011, 11:55
Yok biz 4x4'lüğüz, her şeyi tastamam yapıyoruz, tek suçlu takım. Oh ne güzel.

Şu anda sağa sola saldıranların çoğu sanıyorlar ki 15-20 puanla şampiyon olacağız. Ondan böyleler. Çok biliyorlar futbolu çok. O kadar çok biliyorlar ki hocasına, Dünya'nın saygı gösterdiği bir değere, Şenol Güneş'e "ismiyle" hitap edebilme cüreti gösterebiliyorlar. Harcanıyorsunuz bu forumda, yazık size.

ilteriş
07.02.2011, 11:57
fb,bursa böyle kazanmaya devam ederse 14 de 12 galibiyet ancak bizi şampiyon yapar.

Emin Danışmaz
07.02.2011, 12:01
şenol hocamız üzerimizde baskı var diyor, buna mourinho'nun bir gazeteciye verdiği cevapla karşılık vermek istiyorum...bir gazeteci morinho'ya üzerinizde baskı var mı diye sorunca,bizde baskı yok baskı akşam evine giderken ekmek getirebilir miyim acaba diye düşünen insanda var yanıtını vermiştir.olay bu kadar basittir ama anlayana

Fatih Öztürk
07.02.2011, 12:02
yukarıda bazı arkadaşların yazdıkları olumsuz yorumlar insanın ciğerini parçalıyor.sanki bu takım trabzonspor değilmiş gibi.

arkadaş selçuk ile colmanı eleştiriyor.selçuk takımın en istikrarlı oyuncusu.colman kampa geç katıldığı için yeni yeni form tutuyor antalya maçındada sahada ayak basmadık yer bırakmadı.bu oyuncuların yaptığı ortalardan burak umut jaja goller kaçırdı.ne yani bu pozisyonlar gol olsaydı maç 2-0 bitseydi size göre çokmu iyi oynamış olacaktı colman selçuk veya diğerleri.engin baytarda elinden geleni yaptı.

burak ve umut arkadaşlarımız sadece şanssız.dün sahanın en iyisi burak yılmazdı.bunu kimseyle tartışacak değilim.adam her şey yaptı.sadece şanssızdık.

takımımızı izlerken her an gol atabileceğiz gibi heyecanla izliyorsak bu takım iyi yoldadır demekki.insanların futbol zevkinin içine olumsuz ve sadece laf olsun diye eleştirici yorumlar yazmayın kardeşim.

bizim takımımız ligin en iyi takımıdır.söke söke alacağız şampiyonluğu.

Oruç
07.02.2011, 12:08
Elalemin topçusu gol atar, olur "bal", bizim futbolcumuz gol kaçırır, olur "beceriksiz."

İyi günde şak şak yapın siz, hakediyorsunuz şampiyonluğu.

Sene sonunda şampiyon olduğumuzda bugün futbolcusunu, hocasını yerin dibine sokan "çok bilmiş"ler hangi yüzle sevinecekler acaba ? Sevinebilecekler mi acaba ?

Medya sağdan soldan saldırıyor takımımıza, hakemler deseniz ayrı mevzu. Bizim tek yürek olmamız lazımken, salla babam salla. Bir halt olacak sanki. 96'dan beri sallıyorsunuz zaten. Sallamakla bir şey olsaydı şimdi biz 15 yıl üst üste şampiyonduk. Hey gidi hey...

Murat Hızal
07.02.2011, 12:13
Bana göre maçın kırılma anı Burak'ın 40.dakikada golü kaçırdıktan sonra,direği tekmelemesiydi.

Çoğunuza göre bu hareket futbolcuların maçı kazanmak için ne kadar hırslı olduklarını gösteriyor olabilir,bana göre ise futbolcuların psikolojik olarak kaybetmeye ne kadar yakın olduklarını gösteriyor.

Futbolcuların içine bir kere o kaybetme psikolojisi girdimi çıkarması çok zor olur.Takım taktik-teknik vs. yönleriyle iyi yönetiliyor olabilir bunu tartışmıyorum ama psikolojik olarak maalesef yönetilemiyor.

İkinci yarıya başlarken hepimiz takımdan ne kadar umutluysak içimizde bir yerlerde hep acabalar vardı dün oynanan maçta da görüldü ki,futbolcularda da bu ''acabalar'' fazlasıyla mevcut.

Bundan sonra takım silkelenip kendine gelebilir fakat taraftardan önce futbolcuların bu psikolojiyi üstlerinden atabilecek mental çalışmalar yapması gerekiyor.

Bu noktadan sonra teknik heyet ve yönetime büyük görev düşüyor taraftar yapması gerekeni yapmıştır ve yapmaya devam edecektir fakat futbolcular bu psikolojiden nasıl sıyrılacak çok merak ediyorum.

lazibere
07.02.2011, 12:13
Ne yazıp ne yazmama konusunda acayip tereddütlerim var. Her şartta moral bozmamak adına sıkıntılarımızı içimize ata ata sinir hastası olduk.
95-95 senesindekı sendromun aynısını yaşıyoruz. O sene de 7 puan öndeyken Once beşiktaş sonra >Van ve Fenerbahçeye puan vererek şampiyonluğu vermiştik..

O kadar sinirliyim ki, ama yapacak bir şey yok..

Tamamen Şenol Hoca2nın krize futbolcudan çok kendisinn saplandığını gördüğüm bir maç oldu..maçtan sonrakı demeçlerinde de bunu anlamış bulunmaktayım, tamamen kendisiyle hesapaşıyor. ''' Hala lideriz, değil mi, bunu da manşetlerinize taşıyın dercesine adeta medya ile kendisi arasındakı ir savaşı devam ettiriyor.

Nalet olsun yaa

Şu İstanbul medyası bir kere hakszı çıksın.. Sınan efendi haksız çıksın.. Yok adamlar bizi bizden daha iyi biliyorlar.. Futbol şımarığı futbolcuları var dediler, adamlar haklı çıktılar..Şampiyonluk yarıoşını sürükleyemezler, kendi sahalarında çok maç kaybederler dediler, adamlar haklı çıktı..Stresi kaldırama,zlar dediler adamlar haklı çıktı..Resmen hamsi kafalı olduk.. Bu kadar işte...

Bu zamanda şampiyon olmayacaksak futbolu bırakacağım ve daha izlemeyeceğim..

Taraftarlarımızın duygularını sömürerek resmen toplumsal bir infaal yaratıyorlar,

Yöre insanımızın psikolojisi bozuk, yıllardır travma yaşıyoruz. Futollla yatıyoruz futbolla kalkıyoruz ama ortada sonuç yok..

Bu sonuçlar evimize ve ailemize de yansıyor, remsen bunaldık yaa

puan önde bitirdiğin ilk yarıda, biraz para harcayarakl cukkk oturacak bir forvet almak varken, hala .sınıf oyunculardan yıldız yaratmaya çalışıoruz ama bir yere kadar işte, yıldız futbolcu olması gereken yerde ve atması lazımken atıyor elin oğlu atıyor biz ise. şenol hoca nıun dediği gibi bir taştan heykelle bir sanat eseri yaratmaya çalışıyoruz..

Ama maalesef yaptığımız eserler kumdan kaleler gibi ve bir rüzgarla çöküp yok oluyor..

Çok değil sadece bir tane forvet alacaktınız bu kadar, Bizim forvetimizi oturup bir saat kıtapta çalışan bir stoper forvetlerimizi etkisi hale getirir ve getiriyorlarda. Boşuna demiyorlar ıkıncı yarı maçları farklı olur diye..

neyse karamsar olmayacam diyorum ama maalesef ortam böyle, şampiyon olabilirmiyiz, pekala olabiliriz..

Takımızın en büyük eksiği JAJA ...

Bunu şenol hoca nın görmesi lazım..

JAJA BU TAKIMIN ORTA SAHASININ YÜKÜNÜ ALDIĞINDAN BERİDİR, PAS TRAFİĞİ YAPAMIYORUZ, SELÇUK VE COLMAN OYUNDAN DÜŞÜYOR VE İNSİYATİF ALAMIYORLAR.. EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ ORTA SAHAMIZKEN JAJA NIN GELMESİYLE VE GİTTİKÇE TERBİYESİZ OLAN FUTBOL ŞEKLİ OLDUĞUNDAN BERİDİR O ADAMLA MAÇ KAZANAMAYA BAŞLADIK. bU SADECE ANKARA GÜCÜ MAÇI ANTALYA MAÇIYLA ALAKALI DEĞİL..

KARABÜK MAÇINDA DA.. BUCA MAÇINDA DA KÖTÜ OYNAYARAK MAÇ KAZANDIK AMA GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMİYOR..

JAJA,, TERBİYESİZ OYNUYOR VE TAKIM OYUNU OYNAMIYOR... PRES YAPMIYOR VE MAALESEF ARKADAŞLARI TARAFINDAN DA SEVİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM..

DERHAL YEDEĞE ÇEKİLMELİ....

ESKISI GİBİ COLMAN'NIN ÖNDE OLDUĞIU.. SELÇUK VE CEYHUN LU BİR IKILI İLE ANCAK TOPARLARIZ

AKSİ TAKTİRDE..

jaja olduğu muddetçe.. atarsa bir o atar o atamazsa da kımse atamaz.. çunku bireysel oynuyor

gerenimo
07.02.2011, 12:14
Zayıf, eksik yönlerimiz müthiş bir ısrarla ve istikrarla devam ediyor. Ne önlem alan var, ne takviye yapan var. Takım oyununun bu maçta tamamen kaybolduğunu gördük. Her futbolcumuz birbirinden bağımsız şekilde oynuyor. Rakibin presine ve alan daraltmasına cevap verememe, sık sık geriye oynama, ileride top tutamama ve dolayısıyla olgun atak geliştirememe... Nerde o pas yapıp ileriye yığıla yığıla giden takım. En önemli özelliğimiz şimdi en kötü özelliğimiz oldu. 2 pas yapamayan dan dun oynayan bir takım hâline geldik. Dün topla en çok stoperlerimiz oynadı herhalde.

Maça hızlı başladık kırk yılın başında, ama o da 10 dakika sürdü. O dakikadan sonra klasik içerde puan kaybetme oyunumuzu oynamaya başladık. Atak organizasyonlarını çıldırarak izledim. Defans topu alıyor, veriyor orta sahaya. Orta saha oyuncusu rakibin gölgesini görünce geri dönüyor defansa. Defans topu alıyor ve Umut'a havadan ara pas atmaya çalışıyor. Herhalde Umut'u pozisyona sokmaya çalışıyor ben öyle anlıyorum. 2 maçtır bunu ısrarla denemeye çalışıyoruz. Müthiş ne diyeyim.

İkinci yarı bunları bile yapamadık. Rakibi tamamen kendi sahasına hapsemedik. Ceza sahasına çok az adam soktuk. Son dakikalarda top şişirirken bile futbolcular bunu zar zor yapabildi.

Selçuk-Colman. Bu oyunculardan aldığımız verim sıfırın altına indi, inanılır gibi değil. Oyun kurarken bu oyuncular sırtını dönemiyor. Pres yedikleri anda topu geriye oynuyorlar. Nerede eski Selçuk ve Colman. Nerede Urfa'da ileriye o kadar net pas atan Colman? Nerede 2 sene önce Antalya maçında defansın üstünden topu aşırtarak Gökhan Ünal'a gol attıran Selçuk? (Şimdi bunu 50 metre geriden stoperler yapmaya çalışıyor) En başından beri bu ikilinin en geride oynamasına karşıydım. Oyun kuracaklar sözde ama oyun kurarken bunlar anca yana ve geriye oynuyorlar. Çünkü en o kadar geride oynayıp ileriye net pas atarak oyun kuran oyuncu dünyada yok, hele de arkadaşlarınız sizden o kadar uzak oynarsa. Önlibero riskli oyun kurmaz, bilir ki orta sahada geride tek adam kendisi. Ona göre dribling mesafesini ayarlar, her şeyi ona göre ayarlar. He derseniz ki "Biz önlibero oynatmıyoruz, hücum futbol, total futbol ehehehe" , ben de size romantik futbol dünyasının derinliklerinde iyi günler derim. Öyle Sedat Ayçağ ile basar alırlar topu ayağınızdan. Bu oyunculardan geride faydalanamadığımız gibi, ileriye oynayacak riski kendilerinde bulamadıkları için ileride de faydalanamıyoruz. Onlarında atacağı pasların şutların ihtimali ortadan kalkıyor. Defansif anlamda da iyi değiller. Koşmakla defans yapmak arasında ne kadar ince bir çizgi var değil mi, Ali Kaptaaaaaaaaannnn!(Evet, Şenol Hocam çok fazla dizi izliyoruz aynen katılıyorum) Colman ileride oynadığında da rakibe önde basmayı seven bir oyuncu. Pres yapmayı seviyor ama top kapma konusunda ne kadar başarılı önemli olan o. "Tackling" denen şey var mı? Ağır bir oyuncu olduğu için hamleleri zayıf, geçildiği oyuncuyu bir daha yakalaması çok zor. Selçuk'a da çok yük biniyor, garibim ne yapsın? İleriye pas atacağı o toplar varken, en geride Cale'nin kademesine girmeye çalışıyor. Böyle oynadığı sürece(takım oyunu da olmadığı için) , her maç sıradan bir oyuncu görüntüsünde olacak. Sonuç olarak bu mevkiye bir oyuncu kesinlikle alınmalıydı. Bu fahiş hatayı yapan yönetimimizi çekirdek yiyerek alkışlıyorum.

Engin, Jaja ve Burak. Engin orta sahaya kayıp, Selçuk ve Colman'a yardım ettiğinde daha etkili. Ancak o da istenilen seviyede kesinlikle değil. Burak da içeriye kayınca kanatlardaki etkinliğimiz diye bir şey söz konusu bile olmuyor. Jaja böyle oynadığı sürece takıma katkısını sıfırın altına çeker. Takım oyununun kaybolduğu anda yapacağı en önemli şey, rakibin presi altında topu saklayıp en basit şekilde arkadaşına aktarmak. Boş boş hareketlerle, gereksiz risklerle aşırı topm kaybediyor. Bu yolda giderse Alanzinho PART II vizyona girer. Burak kapalı savunmalara karşı etkisiz. Bu tipte bir yeteneği yok. Top tekniği zayıf, dribling yaparken topu koruyamıyor rakibe avantaj veriyor, pas isabeti de çok yüksek değil. Ama bu maçta yine de bir şeyler yapmaya çalıştı. Son 2-3 maçtaki mücadelesizliği yoktu en azından.

Bahanelerimiz, kendimizi kandırmalarımız. Rakip kapanıyormuş. Kapanır tabii adam enayi mi? Senin kapalı savunmaya karşı bu kadar aciz top oynadığını görmeyen, bilmeyen mi var? Bize karşı açık oynayan geri zekalıdır bunu açıkça söylüyorum. Karşında Umut var Burak var, açık mı oynarsın kapalı mı? Ben olsam ben de böyle oynarım. Niye fb'ye karşı kapanmıyorlar? fb'ye kapansın bakayım bir bakmışsın ceza sahasında 5 fbli, bir orta ve Alex ayağını uzatmış ve gol. fb'ye kapanırsan yersin golü bu çok açık. Bize istediğin kadar kapan. Biz sözde bastırırken bile ceza sahasına anca Umut'u sokabiliyorsun. 100 tane ortalasan 99'u gol olmaz.

Taraftar konusunda acayibiz. Avni Aker eleştirilerini kabul ediyorum. Ama saha içindeki oyunu bu kadar soyutlayarak da futbol tartışılmaz ya. Olimpat da Olimpiyat. Ne oldu Olimpiyatta bir kişi yazmıyor. Ikına ıkına aldık o maçı be! Yığılıyodum oraya o penaltı olmasa(karar doğruydu). O oyunun, bu maçtaki oyundan ne farkı var biri çıksın söylesin. Aynı eksikler, aynı hatalar vardı. Pres karşısında sadece Selçuk topla oynamaya çalışıyordu. Al sana Olimpiyat ruhu! Biz bağırınca futbolculara yetenek zerk edildi sanki.

Yendiğimiz maçtan sonraki rehavetimiz. ":) ehehehe yendik :) lideriz Barcelonayız" diyip hatalarımızı, eksiklerimizi görmezden geldik. Karabük maçı ne rahat maçtı di mi 3-0? Hayır aynı bu maçtı işte. Aynı oyun vardı sahada. Sadece rakip oyuncu kendi kalesine atmadı topu.

Kötü oynadığımız bir türlü kabul edemedik. Hâlâ kabul etmeyenler var eminim. Takımı eleştirip metafizik yollarla kötü sonuç aldırdığımızı iddia edenler olursa şaşırmam(Aslında en büyük suçlu annem. Maçı izlediğim odanın oturma düzenini değiştirmiş. Dün 50 kere yer değiştirdim ama olmadı. Yoksa ıkına ıkına atak yapmamızın nedeni başka bir şey olamaz. Çok iyiyiz) . (Maç başlığını kim açtı ondan kaybettik puanı tüh.)

Önce bu berbat ve tıkanmış oyundan kurtulmamız gerekiyor. Futbolcular ne zaman toparlanacak merak ediyorum. Bunlar olduktan sonra toparlanmaya sıra gelecek sanırım. Üç maçta geldiğimiz nokta bu!

cm jargonu ile basit mizah karışımı herşeyi ben bilirim yazısı olmuş.
oynanan oyunu iyi ve başarılı buluyorum. tıkandığımız anlarda elbette oyun içi değişiklikler olmalı. ama fb maçı hariç lgin açık ara en iyi oynayan takımı, ligin baskın takımıyız. siz ve diğer cm teknik direktörleri beğenmese de ülkedeki genel kanı da bu yönde.

Oruç
07.02.2011, 12:16
Abi CM, FM çıkalı etraf "Mourinho"dan geçilmiyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

ser2323

Arkadaşım seni tebrik ediyorum. Yıllardır bu forumda üyeyim ama pek sık yazmam ama bana göre bu kadar net ve doğru bir tespit yapanı görmemiştim. Aynen benim düşündüklerimi yazıya dökmüşsün.. Tebrikler :)

bordo08
Takımda bir düşüş olduğunu düşünmüyorum.

İlk yarıdaki tempo kazanma isteği halen devam ediyor.

Yanlız aşırı bir stres yüklenmiş futbolculara.

Çok rahat gol yapablecekleri pozisyonlarda ayakları birbirine dolaşıyor.

Beni asıl korkutan fubolcular artık bireysel olarak birşeyler yapmaya çalışıyorlar.

Müsait pozisyonlarda birbirlerine pas vermiyorlar.

Şu an bu takım liderse yardımlaşma ve takım oyunu sayesinde bu duruma geldi..

Şenol hoca muhakkak bunun farkındadır bir an önce çözüm bulmalıdır.

Birde şampiyonluktan umudunu kesen arkadaşlara sormak isterim şu şampiyonluk adayınızı söyleyinde bizde bilelim.

Son dakikalarda ite kaka maç kazanan bursamı sezon boyunca hiç bir varlık gösteremiyen tüm gücünü bizim maçta kullanana fenermi.

İddaa ediyorum şu halimizde bile maçın geneline bakarsak en iyi futbolu biz oynuyoruz.

Az sabır edelim skorlarada yansıyacak.

Gerçi bizim taraftardan en son istenecek şey sabır ya neyse bir umut benimkisi...

gerenimo
07.02.2011, 12:20
şenol hocamız üzerimizde baskı var diyor, buna mourinho'nun bir gazeteciye verdiği cevapla karşılık vermek istiyorum...bir gazeteci morinho'ya üzerinizde baskı var mı diye sorunca,bizde baskı yok baskı akşam evine giderken ekmek getirebilir miyim acaba diye düşünen insanda var yanıtını vermiştir.olay bu kadar basittir ama anlayana

madem morinhodan bahsedeceğiz, her puan kaybı sonucunda rakip takımlar bize karşı oynadıkları gibi barcelonaya oynamıyorlar diyip çamura yatıyor.
herhalde şenol hoca antalya fenere karşı bize oynadığı gibi oynamadı derse daha makbul bir hoca olcaktı.

kabul edilse de edilmese de saha içi, saha kenarı ve türbün stres altında gergin. morinho aksini söyledi diye gözlere yansıyan nerdeyse kaslara yansıyan, paniğe neden olan, stresi gerginliği görmeyecek miyiz?

balli_kuymak
07.02.2011, 12:24

aynen katılıyorum biladerime ve şunları ekliyorum bu takım şampiyon olamazsa yönetimin devre arasında yanlış transfer politikasından dolayı olamayacak...Bu takım umut ve burak'la buralara gelmişse büyük başarıdır bu kadar gol kaçırıp yinede 17 gol atmaları büyük başarıdır bence...bu mevkilere önlem alınmalıydı sen şampiyonluğa gidiyorsun aldığın adam geldiğinden beri oynamıyor rezalet ki ne rezalet...Eğer Ersun YANAL devrinden bu yana iyi bir golcümüz olsaydı son 3 sezona ambargo koymuştuk Trabzonspor'un transfer komitesine hiç ama hiç güvenmiyorum bana ne derseniz diyin bu adamlar para götürüyor kardeşim bu transferlerden yolunu buluyorlar menejerlerin oyuncağı olduk nokta transfer yapacağımıza oynamamış adamları alıyoruz iş işten geçtikten sonra ne yapıyım ben pawel'in form tutmasını gol atmasını bana böyle kritik maçlarda gol atacak adam lazım miller gibi baros gibi...Sezon sonunda güneş'ten şöyle bir açıklama bekliyorum "istediğim mevkilere istediğim adamlar alınmadı" tıpkı daha önceki teknik direktörlerimizin dediği gibi...

balli_kuymak
07.02.2011, 12:27
oynanan oyunu iyi ve başarılı buluyorum. tıkandığımız anlarda elbette oyun içi değişiklikler olmalı. ama fb maçı hariç lgin açık ara en iyi oynayan takımı, ligin baskın takımıyız. siz ve diğer cm teknik direktörleri beğenmese de ülkedeki genel kanı da bu yönde.

sen rüya görmeye devam et kardeş en iyi oynayan takım falan değiliz hemde açık ara he :) bazı arkadaşlar gerçekten hayal dünyasında yaşıyo ya diğer takımların maçlarını bi izlemeni tavsiye ederim şu an ligin mücadele gücü en düşük ve en verimsiz takımlarından biriyiz bursanın yaptığı pres'i mücadeleyi son zamanlarda Trabzonspor'da göremiyorum maalesef..

Fatih Öztürk
07.02.2011, 12:31
sen rüya görmeye devam et kardeş en iyi oynayan takım falan değiliz hemde açık ara he :) bazı arkadaşlar gerçekten hayal dünyasında yaşıyo ya diğer takımların maçlarını bi izlemeni tavsiye ederim şu an ligin mücadele gücü en düşük ve en verimsiz takımlarından biriyiz bursanın yaptığı pres'i mücadeleyi son zamanlarda Trabzonspor'da göremiyorum maalesef..

arkadaş sen burada takımımızı sabote etmek içinmi bulunuyorsun.takımımız mücadelesiz diyorsun 90 dakika rakibini sürklase eden sahasına hapseden öyle yada böyle pozisyonları bulan bu takımdır.şu forumda yapıcı yorumlar yapın kardeşim.takımı övmeyin ama hakkını verin.sırf yorum yapacağım diyede yorum yazmayın.

maxim
07.02.2011, 12:33
Beyler sorunumuz tamamen psikolojik...

Malzeme aynı, strateji aynı...Peki fark ne?

-Selçuk presi yediğinde daha kolay geriye dönüyor.Eskiden o sırtına yapışan adamı geçmeyi deniyordu. Şimdi tırsıyor.
-Engin,Burak,Umut...Yanlış tercih yapıyorlar sürekli. Bomboşken durdurmak yerine vuruyorlar.Sağlam vuruş yapamıyorlar.

vs. vs.

Ya çözüm?

İşte o da hocanın ve teknik heyetin işi. Atıyorum bir Pawel Brozek daha çok kullanılabilirdi. Umut daha hazır daha fit olabilir. Ama bize gereken sadece 1 gol, sadece bir galibiyet. Keza Ceyhun son maçlarda yer alabilirdi. Bir Jaja forvet olarak sahaya çıkabilirdi.

Olmadı, teknik ekibimiz çözüm bulamadı. Hocanın bütün düşünceleri, bütün tahminleri yanlış çıktı.

İş işten geçti mi? Hayır...

Haydi hocam, haydi çocuklar....Rüzgarı tekrar tersine çevirebilirsiniz.

Fanatik34
07.02.2011, 12:35
Ne yazıp ne yazmama konusunda acayip tereddütlerim var. Her şartta moral bozmamak adına sıkıntılarımızı içimize ata ata sinir hastası olduk.
95-95 senesindekı sendromun aynısını yaşıyoruz. O sene de 7 puan öndeyken Once beşiktaş sonra >Van ve Fenerbahçeye puan vererek şampiyonluğu vermiştik..

O kadar sinirliyim ki, ama yapacak bir şey yok..

Tamamen Şenol Hoca2nın krize futbolcudan çok kendisinn saplandığını gördüğüm bir maç oldu..maçtan sonrakı demeçlerinde de bunu anlamış bulunmaktayım, tamamen kendisiyle hesapaşıyor. ''' Hala lideriz, değil mi, bunu da manşetlerinize taşıyın dercesine adeta medya ile kendisi arasındakı ir savaşı devam ettiriyor.

Nalet olsun yaa

Şu İstanbul medyası bir kere hakszı çıksın.. Sınan efendi haksız çıksın.. Yok adamlar bizi bizden daha iyi biliyorlar.. Futbol şımarığı futbolcuları var dediler, adamlar haklı çıktılar..Şampiyonluk yarıoşını sürükleyemezler, kendi sahalarında çok maç kaybederler dediler, adamlar haklı çıktı..Stresi kaldırama,zlar dediler adamlar haklı çıktı..Resmen hamsi kafalı olduk.. Bu kadar işte...

Bu zamanda şampiyon olmayacaksak futbolu bırakacağım ve daha izlemeyeceğim..

Taraftarlarımızın duygularını sömürerek resmen toplumsal bir infaal yaratıyorlar,

Yöre insanımızın psikolojisi bozuk, yıllardır travma yaşıyoruz. Futollla yatıyoruz futbolla kalkıyoruz ama ortada sonuç yok..

Bu sonuçlar evimize ve ailemize de yansıyor, remsen bunaldık yaa

puan önde bitirdiğin ilk yarıda, biraz para harcayarakl cukkk oturacak bir forvet almak varken, hala .sınıf oyunculardan yıldız yaratmaya çalışıoruz ama bir yere kadar işte, yıldız futbolcu olması gereken yerde ve atması lazımken atıyor elin oğlu atıyor biz ise. şenol hoca nıun dediği gibi bir taştan heykelle bir sanat eseri yaratmaya çalışıyoruz..

Ama maalesef yaptığımız eserler kumdan kaleler gibi ve bir rüzgarla çöküp yok oluyor..

Çok değil sadece bir tane forvet alacaktınız bu kadar, Bizim forvetimizi oturup bir saat kıtapta çalışan bir stoper forvetlerimizi etkisi hale getirir ve getiriyorlarda. Boşuna demiyorlar ıkıncı yarı maçları farklı olur diye..

neyse karamsar olmayacam diyorum ama maalesef ortam böyle, şampiyon olabilirmiyiz, pekala olabiliriz..

Takımızın en büyük eksiği JAJA ...

Bunu şenol hoca nın görmesi lazım..

JAJA BU TAKIMIN ORTA SAHASININ YÜKÜNÜ ALDIĞINDAN BERİDİR, PAS TRAFİĞİ YAPAMIYORUZ, SELÇUK VE COLMAN OYUNDAN DÜŞÜYOR VE İNSİYATİF ALAMIYORLAR.. EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ ORTA SAHAMIZKEN JAJA NIN GELMESİYLE VE GİTTİKÇE TERBİYESİZ OLAN FUTBOL ŞEKLİ OLDUĞUNDAN BERİDİR O ADAMLA MAÇ KAZANAMAYA BAŞLADIK. bU SADECE ANKARA GÜCÜ MAÇI ANTALYA MAÇIYLA ALAKALI DEĞİL..

KARABÜK MAÇINDA DA.. BUCA MAÇINDA DA KÖTÜ OYNAYARAK MAÇ KAZANDIK AMA GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMİYOR..

JAJA,, TERBİYESİZ OYNUYOR VE TAKIM OYUNU OYNAMIYOR... PRES YAPMIYOR VE MAALESEF ARKADAŞLARI TARAFINDAN DA SEVİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM..

DERHAL YEDEĞE ÇEKİLMELİ....

ESKISI GİBİ COLMAN'NIN ÖNDE OLDUĞIU.. SELÇUK VE CEYHUN LU BİR IKILI İLE ANCAK TOPARLARIZ

AKSİ TAKTİRDE..

jaja olduğu muddetçe.. atarsa bir o atar o atamazsa da kımse atamaz.. çunku bireysel oynuyorHocam, bazi seyleri görebilmek icin kahin olmaya zaten gerek yok. Ama adamlarin en büyük piskolojik oyunu "Trabzon taraftari futbolu cok iyi bilir" diyerek oyuna getirmesidir.

Senol Günes tabi ki bazi seyleri ispatlamaya calisacak. Aslinda edindigi tecrübelerle bunu pekala yapabilir ama cok iyi bir Trabzonspor´lu olusu buna maalesef engel! Sonucta o da bir Insan ve mükemmel degil!

Pekiyi burda en önemli sorumlu kim? Yöneticiler

Onlar ne yapiyor? Kötü sonucta "Hoca´ya sorun..iyi sonucta biz söyleyiz, biz böyleyiz"...simdi nerdeler???

Su takimin basinda Senol Günes olmasa toplayacagi muhtemel puani ne olurdu? 30-33 civari
Yönetime geldiklerinden beri transfer arastirmasi yapmayan, bazi insanlarin akliyla sirf transfer yapmis olmak icin transfer yapan Azizin en iyi arkadasi...

Hadi bunlari gecelim,

kadro yapisina gelince JAja konusuna katilmiyorum! Cünkü Jaja Ortasaha degil, Santrafor veya Forvettir.
Umut Bulut´un bu takimda tek Santrafor oynayamayacagini dünya alem biliyor artik. Özellikleri nedeniyle Jaja ile Umut yanyana oynayamaz. Iste o yüzden Jaja daha geriye gelerek oynamaya calisiyor. Alinan Pawel´de Umut´la yanyana zor. Iste sirf uyumsuzluktan dolayi hem Umut´tan hemde jaja´dan yeterince faydalanamiyoruz. Halbuki Umut kapasitesine yakin oynuyor ama onu rahatlatabilecek bir Santrafor almadigimiz sürece o degismeyecek.

Bu takimin sorunu sadece gol, özellikle duran toplarda birbirini bozan oyuncularimizi görüyoruz.

Ben Senol Günes olsam ligin sonuna kadar n´bikmadan usanmadan duran top calistiririm. Ayaginda top tutabilen cok oyuncuya sahibiz

exelans_25
07.02.2011, 12:39
eğer bu haftada fener veya bursadan en azından biri puan kaybetmezse şampiyonluk çok zora girer.bursa kadar şanslı bir takım görmedim adamların eline gtüne çarpıyor yine de top kaleye giriyor fener maçında tek ümidim şota

matalar
07.02.2011, 12:41
herkes bildiğini konuşuyor.
yok yattara niye oynamıyor alanzinho neden yok mehmet çakır neden yok.
oldukları zaman ne olduki.
alanzinho bu takımın oyuncusu değil.yattaranın ahı gitmiş vahı kalmış.mehmet çakır zaten büyük takımda oynayamaz.bırakın artık şu hocayı rahat.bu zamana kadır bizim aklımızı kullanarak buraya gelmedi.söylediğiniz topçuların hepsi oyuna giriyor. ne veriyorlar takıma.
dün yattara alan brozek oyuna girdi ne oldu
kocaman bir sıfır.
artık t.direktörlük işini sahibine bırakalım LÜTFEN

balli_kuymak
07.02.2011, 12:43
arkadaş sen burada takımımızı sabote etmek içinmi bulunuyorsun.takımımız mücadelesiz diyorsun 90 dakika rakibini sürklase eden sahasına hapseden öyle yada böyle pozisyonları bulan bu takımdır.şu forumda yapıcı yorumlar yapın kardeşim.takımı övmeyin ama hakkını verin.sırf yorum yapacağım diyede yorum yazmayın.

ben gerçekleri söylüyorum hayal dünyasında yaşayan arkadaşlar var takımı sahasına hapseden takım falan yok...bizim kapanan takımlara olan beceriksizliğimizi bildikleri için kapanıyorlar sizde sürklase ediyoruz zannediyorusunuz madem sürklase ediyoruz neden yenemiyoruz doldur bosalt yapmaktan baska bişey yaptıgımız yok sadece uzun toplara dayalı bir futbol oynamaya başladık ben demiyorum ki ligin başından beri böyle son 5-6 lig maçından beri böyle vasat bir futbol oynuyoruz çünkü rakiplerimiz bizi ezberledi oyumuzu kitliyorlar pres ve alan savunmasıyla bizde top şişirip duruyoruz...polyannacılık oynamayı bırakın artık takım kötü oynuyor bunu nasıl aşarız onları tartışalım...

Emin Danışmaz
07.02.2011, 12:44
madem morinhodan bahsedeceğiz, her puan kaybı sonucunda rakip takımlar bize karşı oynadıkları gibi barcelonaya oynamıyorlar diyip çamura yatıyor.
herhalde şenol hoca antalya fenere karşı bize oynadığı gibi oynamadı derse daha makbul bir hoca olcaktı.

kabul edilse de edilmese de saha içi, saha kenarı ve türbün stres altında gergin. morinho aksini söyledi diye gözlere yansıyan nerdeyse kaslara yansıyan, paniğe neden olan, stresi gerginliği görmeyecek miyiz?

ben mourinho'nun söylediklerini veya yaptıklarını yaşam felsefem olarak kabul etmedim sadece yaptığı bir tespiti söyledim.elma ile armutları birbirine karıştırmayalım

arifberkay
07.02.2011, 12:47
Bu takımda eksik olan Szymkoviak ruhudur...

hamucera
07.02.2011, 12:48
artık tüm rakipler Trabzonspor'un Selçuk-Colman ikilisi üzerine kurulu olduğu gerçeğini biliyor ve ilk olarak bunu kesmeye çalışıyor, bunu fener iyi yaptı aynı şekilde antalya da önemli olan oyun bu iki oyuncunun sıkıştığında yeni birşeyler yaparak ilerlemek

ozturk
07.02.2011, 12:48
Herşey bir yana bu maçı kazanamıyorsak biz bu işi götüremeyiz..

Fatih Öztürk
07.02.2011, 12:51
ben gerçekleri söylüyorum hayal dünyasında yaşayan arkadaşlar var takımı sahasına hapseden takım falan yok...bizim kapanan takımlara olan beceriksizliğimizi bildikleri için kapanıyorlar sizde sürklase ediyoruz zannediyorusunuz madem sürklase ediyoruz neden yenemiyoruz doldur bosalt yapmaktan baska bişey yaptıgımız yok sadece uzun toplara dayalı bir futbol oynamaya başladık ben demiyorum ki ligin başından beri böyle son 5-6 lig maçından beri böyle vasat bir futbol oynuyoruz çünkü rakiplerimiz bizi ezberledi oyumuzu kitliyorlar pres ve alan savunmasıyla bizde top şişirip duruyoruz...polyannacılık oynamayı bırakın artık takım kötü oynuyor bunu nasıl aşarız onları tartışalım...

şenol güneşe inanıyorsak güveniyorsak dedikleri dediklerimiz olmalıdır.

iyi oynadığımızı mücadele ettiğimizi oyuncuların görevlerini yaptığını şenol güneş fenerbahçe maçı haric diğer maçlarda söyleyerek düşüncelerimize tercüman oldu.trabzon şehrinin en değerli şahsiyeti türk futbolunun filozofu şenol güneş yalan konuşacak insan değildir değilmi?

rakiplerimiz köpek gibi korkuyorlar bizden.biz korkularımızı yenemiyoruz.stres ile korkuyu ayırt edemiyoruz.takım aynı takım.oyununu oynuyor.sadece gol eksik.onuda fazlasıyla atmaya başlayacağız.şenol hocanın taktik varyasyonlarına oyuncu değişikliklerine sallayarak kendimizi forumlarda ispat etmeye neden çalışıyoruz.neden böyle bir ihtiyac duyuyoruz?fikir beyan etmek gerekirken bu takımın kötü oynama hakkı bile varken kötü oynadğımız maçları hafızamıza zor getirirken neden vurmaya çalışıyoruz bu takıma.bir şenol güneş daha gelmeyecek bu takıma.camiayı tek başına derleyip toparlayan yönetimin pimi çekilmiş bomba gibi dururken tek ümidimiz şenol hocamızın oyuncu değişikliklerine neden katlanamıyoruz.biz bu işi cok iyi biliyoruzda şenol güneş boşunamı duruyor takımın başında.2 beraberlikte ''bittik''diyenler inançsız taraftarlar sizden ricam sene sonunda şampiyonluğumuza sevinmeyin.sözüm inanmayanlara!..

Çağatay_
07.02.2011, 12:52
Sadece psikolojik değil taktiksel sorun da var.

Bizi bu ligde şampiyon yapacak tek adam Şenol Güneş'tir.

Ama bir gerçek var ki Şenol Hoca bazen vurucu hamleler yapamıyor.Mesela 15 haftadır nasıl oynuyorsak FB maçına öyle çıkıyor.

Çıkardığı kadro ideal kadro evet, ama FB'nin planını bozacak tek hamle yok..Ankaragücü maçını şanssızlık diyelim, ama Antalya maçında orta-kafa-gol olabilecek pozisyonlar bir yana bırakılırsa, rakibi şaşırtıp dengesini bozarak girdiğimiz tek pozisyon Engin'in kaçırdığı ilk dakikalardaki pozisyon.

Bir gerçek var ki takımlar artık bizi çözdü.Orta sahada iyi top kullanan 2 oyuncumuz Selçuk ve Colman'a sert ve kalabalık basıyorlar.Jaja'ya ise durmaksızın faul yapıyorlar.

Demek ki daha farklı bir şeyler denememiz gerekiyor.Bu takımı da rahatlatacaktır..

Bence önümüzdeki maçta ya da Manisa maçında artık değişik bir kadro denemeliyiz.

Ceyhun, Barış, Alanzinho gibi isimleri iyice küstürdük..Bu adamlar da bu takımın bir parçası ve ara sıra 11'de şans bulmalılar.

Sana güveniyoruz hocam, yanındayız..

balli_kuymak
07.02.2011, 12:52
Herşey bir yana bu maçı kazanamıyorsak biz bu işi götüremeyiz..

Adaş yine götürürüz daha bu ligde çok şeyler değişir fakat en önemli şey kötü futbol oynamamız takım oyunundan uzaklaşmamız kapanan takımlara karşı bal yapmayan arı olmamız bunu aşarsak eğer bu işi götürürüz...

asilhamsi
07.02.2011, 12:57
Jaja klasik on numara değil . Kendisinden bu şekilde faydalanma da ısrar ettiğimiz müddetçe puan kayıpları sürer .

Liberosuz ve temel mantığı liberoya benzeyen ön alanda serbest playmaker artık futbolun olmazsa olmazı değil . Kadromuz daha modern bir oyun anlayışı için müsait . Hatta daha fazlası ,

Ceyhun , Selçuk ve Colman üçlüsü ile alanları iyi kapatan bir kontra atak takımı olabilirsiniz
ya da Selçuk Engin ve iki çizgi futbolcusu ile ( misal Piotr-Serkan ) dinamik bir 4-4-2 dizlişi oluşturabilirsiniz .
ya da Selçuk Colmanın önünde Engini ve kanat forvetlerde Jaja , Yattara gibi dripling ve pas kabiliyeti üst düzey iki adamı kullanabilirsiniz .
Burak ve Umut'tan başlayarak takım tüm ön alanını rakibi fiziksel olarak yıpratacak oyuncularla kurabilir ve rakip savunmanın ardına atılacak toplarla skor arayabilirsiniz .

Daha denemediklerimiz var .

ya da forvetin arkasında sarkık şekilde Alanzinho'yu oynatıp önüne Pawel gibi pasör bir adamı koyabilirsiniz .
Jaja son adam olacak şekilde 4-6-0 dizilişi ile rakip alana bütünüyle yayılabilecek bir takım kurabilirsiniz .

Örnekler çok , eminim her kes en az 5 örnek verebilir .

Aslında özetle 10 numara'nın yazdığı meseledir bence aslolan . Çalışmıyorsa , ısrar etme . Çalışan bir sistemde devam et .

tekrar ediyorum jaja bizim gole en yakın oyuncumuz sonucu en cabuk alacak oyuncu muhakkak on bolgede oynamalı geriye gelip top almamalı..
umut yeterince yıprandı..Muhakkak brozek-umut degisikligi olmalı...
Mehmet cakır,ceyhun,alanzinho kullanılmalı..

Ben boyle anlatmaya calısmıstım farabi kardesim cok daha net anlatmıs..

Senol hoca malesef hatanın buyugune sahip tutmayan taktige devam etmenin hatada ısrar etmenin manası yok..

Rakipler bizi cozdu..

-Bu takımda en kolay skor yapacak adam jaja o zaman jaja yı oynatabildigimiz kadar on bolgede oynatalım..Gerekirse bir cizgi cekelim buradan geri gelme diyelim...
-ortaya ucleyip selcuk colmanın daha fazla hucum aktivitesine katılmasını saglayalım..Bizim attıgımız cogu gol gecen seneden itibaren bu ikilinin organizasyonlarıyla geldi..
-umut cok yıprandı..Azıcık dinlensin pawel kupa macında kuması hakkında bilgi verdi..Bize yetecek ileride pas alısverisi yapacak bir forvet gibi duruyor..
-mehmet cakır skor uretebilen bir adam denenebilir..Alanzinho cıkısta kulagı cekilp oynatılabilir..

Aklıma gelen bir sürü kadro var mesela klasik direncli bir 4-4-2

-----------onur------------
barıs---giray--mustafa---piotr
serkan--selcuk--colman--engin
------brozek---jaja-------------

jaja ve brozek bildigin cift forvet gibi oynayacak herkes kanadında oynayacak..Engin kahramanlıga soyunmayacak eger kanat oynayamazsa orada piotr geride cale oynar..Herkes oyun disiplinine ve gorev bolgesine sahip oynayacak...

Bizim onemli sorunlarımızdan biri hocamı soyluyor bilemiyorum herkesin bolgesinden farklıı yerlerde oynamaya calısması..Herkesin kahramanlıga soyunması..

Bir diger alternatif 4-6-0

------------onur------------
serkan--giray--mustafa--piotr
-------------ceyhun---------------
-----selcuk----------colman-----
yattara-----jaja-----mehmet cakir---

eger brozek kanatlarda oynayabiliyorsa yattara yada mehmet cakir yerinde olabilir..

yahutta su an forvet arkası oynayan jajanın yerine o isi alan yapsın...ceyhun geride oynasın boylece defanstan top cıkarmak icin selcuk colman hatta jaja oralara kadar gelip enerjisini harcamasın...

--------------onur--------------
serkan----mustafa---ceyhun---piotr
------selcuk--------colman-------------
yattara------engin---------alanzinho---
-----------jaja---------------------------

bu sistemde dripling yapıp top tasımayı seven yattara,alan,engin topu tasısın jaja isi bitirsin..

abcabca
07.02.2011, 13:00
Bırakalım jaja defans yapmıyormuş, bu maçta Jaja 5-6 sefer defansa kadar adam kovaladı kademeye girdi, yarıştığımız takım Fb'de Alex'in hiç defansa geldiğini gördünüz mü?

Erdem Keser
07.02.2011, 13:00
Takımın doldur boşalt oynadığı yönündeki nerden çıktığı belli olmayan zırvalara itibar etmiyorum.Bu takım 90+5. dakikada bile topu ceza sahasına doldurmadı.Eksiğimiz ise net vuruş yapacak santraforumuz yok.Bu takımda forvet var ama santrafor yok.Nen yazık ki Teofilo'dan sonra -ki kendisi fizik güce dayalı oyunda yine eksikti- en uca koyacağımız bir oyuncu alamadık.Bize deyim yerindeyse cezasahasında salağa yatıp cezayı kesecek tarzda bir net vuruş golcüsü gerekliydi.Almadık.Umarım Pawel bundan sonraki süreçte beklentileri karşılayacak düzeyde bir futbol sahaya yansıtır.

balli_kuymak
07.02.2011, 13:01
şenol güneşe inanıyorsak güveniyorsak dedikleri dediklerimiz olmalıdır.

iyi oynadığımızı mücadele ettiğimizi oyuncuların görevlerini yaptığını şenol güneş fenerbahçe maçı haric diğer maçlarda söyleyerek düşüncelerimize tercüman oldu.trabzon şehrinin en değerli şahsiyeti türk futbolunun filozofu şenol güneş yalan konuşacak insan değildir değilmi?

rakiplerimiz köpek gibi korkuyorlar bizden.biz korkularımızı yenemiyoruz.stres ile korkuyu ayırt edemiyoruz.takım aynı takım.oyununu oynuyor.sadece gol eksik.onuda fazlasıyla atmaya başlayacağız.şenol hocanın taktik varyasyonlarına oyuncu değişikliklerine sallayarak kendimizi forumlarda ispat etmeye neden çalışıyoruz.neden böyle bir ihtiyac duyuyoruz?fikir beyan etmek gerekirken bu takımın kötü oynama hakkı bile varken kötü oynadğımız maçları hafızamıza zor getirirken neden vurmaya çalışıyoruz bu takıma.bir şenol güneş daha gelmeyecek bu takıma.camiayı tek başına derleyip toparlayan yönetimin pimi çekilmiş bomba gibi dururken tek ümidimiz şenol hocamızın oyuncu değişikliklerine neden katlanamıyoruz.biz bu işi cok iyi biliyoruzda şenol güneş boşunamı duruyor takımın başında.2 beraberlikte ''bittik''diyenler inançsız taraftarlar sizden ricam sene sonunda şampiyonluğumuza sevinmeyin.sözüm inanmayanlara!..

Kimse kendini ispatlamaya çalışmıyor içinden geçenleri yazıyor herkes...hiçbişeyin bittiği falanda yok daha çok şeyler olucak bu ligde fakat bizim kendimizi toparlamamız lazım kaç maçtır öyle böyle alıyoruz maçları mesela ibb maçı tribündeydim kötü oynuyorduk eğer penaltı olmasa berabere biticekti maç karabük maçı adamlar kendi kalelerine atmasa berabere biticekti maç son üç maçta şans faktörü yanımızda olmadı ve puanlar kaybettik..Demek istediğim sezon başlarındaki o iyi takım oyunumuzu kaybettik bunu nasıl geri kazanırız bunları tartışalım en iyi biz oynuyoruz sürklase ediyoruz gibi söylemler sezon başında kaldı bence...

Çağatay_
07.02.2011, 13:01
Asilhamsi o dirençli 4-4-2 11'i denenmeli.Benim de kafamda var o tarz bir 11.

Furkan Dündar
07.02.2011, 13:03
Dün ki maç Trabzonspor için stres yüklü bir maçtı maça çıkmadan herkes diğer rakiplerin kazandıgığını biliyordu ve herkesde puan kaybıyla ŞAMPIYONLUK GİDER sesleri kısık da olsa cıkıyordu ..
Maça aslında kötü de başlamadık ilk 10- 15 dk içinde akıllı olabilsek gol yapabilecegimiz pozisyonlarımız vardı ama yeteneksizlik yada şansızlık diyerek geçelim gol yapamadık..
sonrasında ise antalya maça yavaştan ortak olmaya başladı bunu yarı sertlıkle yarı oyun yavaslatarak vb hareketlerle yaptılar ama ılk yarıda üstün taraf bizdik ilk yarıdan maçı bitirmek gerekirdi ..
2.yarıya ben hocanın çift forvet başlamasını ümit ederken hocamız hiçbir değişikliğe gitmedi
haftalardır aynı 11 le oynuyoruz her takım kendıne göre planlar yapıyor ve diğer maçları ızlıyordur ve bızım oyuncuların hepsini çözdüler
takımı durdumanın yolu orta saha da sert baskı yap selcuk colman jaja yı durdur takım bıtsın mantıgına döndü ki haklılar bu 3 oyuncu durdu mu takım da duruyor görüntüsüne büründük.
hocanın 70. dk bağımlılıgı oyuncuları geç değiştirmesi takımın yorulması vb etkenler sayabiliriz beraberlikle maçı bitirdik.

Artık önümüzde puan kaybı yapmamız gereken haftalar geldi takım olarak yine aynı 11 le cıkarsak işimizin çok zor oldugunu düşünüyorum umarım artık pawel 11 de şans bulurum ( son 3 dk oyuna girmekle kimse kendini gösteremez ŞENOL hocanın su mantıktan vaz geçmesi şart her aldıgı oyuncuyu 5 hafta yanında oturtmasına gerek yok )

çift forvete dönmemiz gerekiyor umut tek basına varlık gösteremiyor
orta sahamız çok yumuşak ceyhunla haftaya sertlestırlmeli sivas öle kolay rakip değil ..
solda calenin yerine umarım piotr oynar ferhat oynarsa yazık yaptıgımız transferlere..

umarım takım olarak kazanmayı yeniden öğrenmeye başlarız

artık yumuşak trabzonsorda kadro değişikliği zamanıdır

hocanın ceyhun piotr pawel mehmet çakır bu oyuncuları kullanma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum
sivas karsısına ideal 11 le falan çıkmayalım htta yeni kadrolar olustursun hoca her takıma farklı 2 3 oyncu oynatsın ..

----onur----
serkan-giray-yumlu-piotr
-------ceyhun--------
----selcuk----colman
----------jaja----
----pawel-----umut---

------onur-----
serkan--giray-yumlu--piotr

---colman---engin---selcuk--

-----m.çakır-----jaja-----
------------pawel--------

vb kaç tane kadro kurulur bu kadar alternatifli kadro varken neden hep aynı 11 anlayamıyorum

abcabca
07.02.2011, 13:03
Sezon başında 14 maç kala lidersiziniz deseler kabul edermiydik,evet ederdik, o zaman sorun yok desteğe devam...

okg_53
07.02.2011, 13:04
Asilhamsi o dirençli 4-4-2 11'i denenmeli.Benim de kafamda var o tarz bir 11.

Jaja ve Burak gibi oyunlar varken tam manasıyla 4-4-2 yi oynayamazsınız.

silentpain61
İnadına TRABZONSPOR inadına ŞENOL HOCA inadına TÜM FUTBOLCULARIMIZ inadına YÖNETİM...kendi adıma takımın tüm unsurlarına hala inancım tam....puan olarak geriye düşsekte aynı olacak...ilk yarı nasıl fark açtıysak bu yarıda yapcaz İNŞALLAH....sadece bir duraklama yaşıyoruz (her takımın yaşadığı gibi) 1 galibiyet herşeyi değiştirecek ve bunu herkes görecek...kimse merak etmesin fener daha çok puan kaybedecek...bursayı saymıyorum puan kaybetmeseler bile AVNİ AKER'e gelecekler ve biz hesaplarını keseriz...(bursada 15. dakikada maçı bitirmiştik unutulmasın)ikinci yarı ankaragücü ve dünkü antalya maçlarını bir hatırlayın adamlar 90 dakika boyunca 10 kişi kapanıyor...dün 11 gol gelse 5 olurdu...bazen olmadımı olmuyor...lütfen herkes sakin olup bir düşünsün Olcay Çakır'ın yazdığı gibi bu kadar puan kaybına rağmen hala lider olduğumuza göre olumlu yanlarımıza dönmemiz zor olmasa gerek........HEP DESTEK İNADINA DESTEK.....

Mehdi
Televizyondan nasıl görünüyor bilmiyorum ama tribünden görüneni söyleyeyim.
Teknikten taktikten çok anlamam,bana göre sezonun ilk yarısı ile ikinci yarısı arasındaki fark,top Selçuk'un ayağındayken sahada karınca gibi etrafa dağılan ve izlerken bile gözlerimizi yoran Trabzonspor'un yerini,top Selçuk'un ayağına geldiğinde topu ayağına bekleyen çakılı futbolcularımızdan sebep pas yapamayan bir Trabzonspor'un almış olmasıdır.Benim bariz gördüğüm budur,bana göre fark budur.

Çağatay_
07.02.2011, 13:06
Jaja ve Burak gibi oyunlar varken tam manasıyla 4-4-2 yi oynayamazsınız.

İyi de adamın yazdığı kadroda Burak yok..

Jaja ise gölge santrafor gibi diyelim.Bir nevi 4-4-1-1

Sağda Serkan, solda Engin..Veya bekte Serkan açıkta Yattara.

Sol bekte Cale , önünde Brozek.

Çok iyi çalım atan adam lazım değil topu iyi kullanıp iyi orta yapsın gerisi gelir.

Çağatay_
07.02.2011, 13:08
Teknikten taktikten çok anlamam,bana göre sezonun ilk yarısı ile ikinci yarısı arasındaki fark,top Selçuk'un ayağındayken sahada karınca gibi etrafa dağılan ve izlerken bile gözlerimizi yoran Trabzonspor'un yerini,top Selçuk'un ayağına geldiğinde topu ayağına bekleyen çakılı futbolcularımızdan sebep pas yapamayan bir Trabzonspor'un almış olmasıdır.Benim bariz gördüğüm budur,bana göre fark budur.

Abi bu benim de dikkatimi çekti.

Sadece Selçuk değil, top herhangi birisinin ayağındayken sağa sola koşmak yerine adam ne yapacak diye izliyoruz.

Bunun sebebi strestir.

Koşan oyuncu topu ayağına istiyor demektir.Eğer oyuncu koşmuyorsa bu topu almaktan korkuyordur..

Bu kadar basit.

abcabca
07.02.2011, 13:08
İçerde oyunu çok yavaşlatıyoruz, serbest vuruşu +1 dakikada kullanıyoruz, 10 serbest atış kullansak 10 dk yapar...

Oruç
07.02.2011, 13:09
Doğrudur. İlk yarıya oranla çok az pas yapıyoruz. Ayrıca oyuncularımızın hiç biri sağa sola koşmuyor top almak için. Hepsi birbirine bakıyor sanki.

ozturk
07.02.2011, 13:10
bence devre arasının da iyi değerlendirildiği söylenemez..

vivanet
07.02.2011, 13:10
şunda hemfikiriz galiba.. bütün rakiplerimiz bizi iyi analiz ediyorlar her maça aynı taktik anlayışıyla çıktığımız için..

Fatih Öztürk
07.02.2011, 13:11
Kimse kendini ispatlamaya çalışmıyor içinden geçenleri yazıyor herkes...hiçbişeyin bittiği falanda yok daha çok şeyler olucak bu ligde fakat bizim kendimizi toparlamamız lazım kaç maçtır öyle böyle alıyoruz maçları mesela ibb maçı tribündeydim kötü oynuyorduk eğer penaltı olmasa berabere biticekti maç karabük maçı adamlar kendi kalelerine atmasa berabere biticekti maç son üç maçta şans faktörü yanımızda olmadı ve puanlar kaybettik..Demek istediğim sezon başlarındaki o iyi takım oyunumuzu kaybettik bunu nasıl geri kazanırız bunları tartışalım en iyi biz oynuyoruz sürklase ediyoruz gibi söylemler sezon başında kaldı bence...

herkes içinden gelenleri yazıyorsa demekki şampiyonluk inancımız cok zayıf.fenerli taraftarlar sidik zoruyla oynayan takımlarına 9 puan gerideyken inanıyor güveniyorda bizim bilmişler burda içinden gelenleri yazıyor öylemi?
o maçta vay efendim kendi kalesine atmasaydıda penaltı vermeseydide şöyle olsaydıda böyle olsaydı.bu düşünce saygı duyulacak düşünce değil.futbolun bir oyun olduğunu güzel oynamak hedeflerin arasında en önemli olduğunu bilemediysek takımın kötü oynadığından cok düşüncelerimizi sorgulayalım.
i.b.b. maçında bende tribündeydim.dünde tribündeydim.haftayada Allahın izniyle sivasta olacağım.trabzonspor her maçı oynuyor.takımımızın üzerine oyunlar oynanıyor.kimse şenol güneşin taktik,oyuncu değişikliği ve kadro tercihini eleştirme hakkına sahip değil.yendikmi herşey toz pembe iki beraberlikte yandık bittik kül olduk felsefeleri.

inanıyorum,güveniyorum.

Emre Büber
07.02.2011, 13:13
oyuncuların üzerinde bir stres baskı var gibi gorunuyor oyuncuların formuyla alakalı değil ilk yarıdaki ayni oyuncular değişen sadece strrese bağlı insiyatif almamak yardımlaşmanın azalması destekle aşılabilecek şeyler ....

Adem Erdoğan
07.02.2011, 13:15
İçerde oyunu çok yavaşlatıyoruz, serbest vuruşu +1 dakikada kullanıyoruz, 10 serbest atış kullansak 10 dk yapar...

Çok doğru bir husus.

Bunun yanında sağ taraftan kullanılan kornerleri sol ayaklı birisi kullanmalı.

Selçuk'un kornerleri bize atak olarak döndü birkaç kez.

ccd6167
07.02.2011, 13:15
stres kendine güvenmeyen insanlara özgü birşeydir...bu varsa zaten bu yarışa başlamanın anlamı yok...asıl sıkıntı şu..taraftara ne oluyo ben onu anlamıyorum...sanki her sene sampiyon mu oluyoruz..biraz olgun ve ağırbaşlı düşünün ve destek zamanı...stres yapmayın...bakın millet..kayseri fener eses bursa maçları var...puan kayıpları yıne olacak..asıl sıkıntı şimdi başlıyo o da taraftarda...sakin olalım..3 galıbıyet bize kazanma alışkanlığı verecektir..ve yıne taş gibi takım olacağız..

Mustafa SAYAR
07.02.2011, 13:16
çok şımartıldılar çok.Medyaya bile kızıyorduk Lideri konuşmuyorlar falan filan aslında medyada yer almamız daha iyi bence biz konuşulmadığımız sürece işimize bakıyorduk.Baskı yok şımartılmak yok böyle iyiydi.Ama medya trabzon iyi gidiyor bu farkla şampiyon olurlar diye diye bu hale geldik.Kaldıramıyor bu takım bazı şeyleri kaldıramıyor...

TheCrow
07.02.2011, 13:21
Bana göre maçın kırılma anı Burak'ın 40.dakikada golü kaçırdıktan sonra,direği tekmelemesiydi.

Çoğunuza göre bu hareket futbolcuların maçı kazanmak için ne kadar hırslı olduklarını gösteriyor olabilir,bana göre ise futbolcuların psikolojik olarak kaybetmeye ne kadar yakın olduklarını gösteriyor.

Futbolcuların içine bir kere o kaybetme psikolojisi girdimi çıkarması çok zor olur.Takım taktik-teknik vs. yönleriyle iyi yönetiliyor olabilir bunu tartışmıyorum ama psikolojik olarak maalesef yönetilemiyor.

İkinci yarıya başlarken hepimiz takımdan ne kadar umutluysak içimizde bir yerlerde hep acabalar vardı dün oynanan maçta da görüldü ki,futbolcularda da bu ''acabalar'' fazlasıyla mevcut.

Bundan sonra takım silkelenip kendine gelebilir fakat taraftardan önce futbolcuların bu psikolojiyi üstlerinden atabilecek mental çalışmalar yapması gerekiyor.

Bu noktadan sonra teknik heyet ve yönetime büyük görev düşüyor taraftar yapması gerekeni yapmıştır ve yapmaya devam edecektir fakat futbolcular bu psikolojiden nasıl sıyrılacak çok merak ediyorum.

Ben aynı şeyi daha 2. dk.da Engin golü kaçırdıktan sonra yüz ifadesini görünce düşünmüştüm. Daha 2. dk. ve kaçan golden sonra resmen yıkılan bir futbolcu. O zaman maçı almamızın çok zor olduğunu düşünmüştüm. Gerçekten çok büyük baskı var ve ancak bir galibiyetle bundan kurtulabiliriz...

HDanışmaz
07.02.2011, 13:21
moral bozmayalım hala lideriz diyoruz ama olaya birde şu pencereden bakalım,ilk yarı sonunda fener 42 puan ,biz 33 puan.ikinci yarı başlıyor ve 3 haftada fener 2 , bizde 9 puan alıp farkı 2'ye indiriyoruz.böyle bir durumda şöyle mi söyleriz; fenerbahçe hala lider,toparlanırlar,biz ve bursa'da puan kaybedebilir yoksa tam tersi fenerin işi bitti bu sene kesin şampiyonuz.bence büyük ihtimal biz şampiyonuz deriz.

SEDAT
07.02.2011, 13:22

- İşte olay budur , takım komple duruldu , kimse oynamak isemiyor gibi , anlamak mümkün değil...

Adem Erdoğan
Futbolcuların içinde bulunduğu ruh hali tvden bile hissedilebiliyordu, 30. dakikada maçın bitimine 5 dk. var gibi topu oyuna hızlı sokmaya çalışmalar paniğin göstergesiydi.

okg_53
İyi de adamın yazdığı kadroda Burak yok..

Jaja ise gölge santrafor gibi diyelim.Bir nevi 4-4-1-1

Sağda Serkan, solda Engin..Veya bekte Serkan açıkta Yattara.

Sol bekte Cale , önünde Brozek.

Çok iyi çalım atan adam lazım değil topu iyi kullanıp iyi orta yapsın gerisi gelir.

Çok bilmişlik yapmak istemiyorum ama o yapının şimdiki yapı ile pek farkı yok. O yapı, şimdiki gibi sol kanatsız, ofansif 4-3-3

Gerçek 4-4-2 yi bizim kadrodan örnek vermeye çalışayım,

-------------Onur------------
Barış--- Glo----Egemen--Ferhat
Serkan--Selçuk--Colman--Piotr
-------Pawel---Umut---------

Baktığınız zaman dandik bir kadro oldu, ancak 8 kişinin hücum, 8 kişinin savunma yapabildiği, gerçek 4-4-2 bu.

tigin
07.02.2011, 13:27
Maçı izleyemedim, özet görüntülerini netten nasıl izleyebilirim, yardımcı olabilir misiniz?

SEDAT
07.02.2011, 13:30
- Baskının sebebi bu Futbolcular bu Şehirde yaşıyorlar ve Bu Şehir sadece Futbolla yatıp kalkıyor 7 gün boyunca , yani ne kadar iyi niyetli olursan ol bu baskı öyle yada böyle yansıyor takıma...

MaDDoX_61
07.02.2011, 13:30
jaja geldiğinden beri söylüyorum bu sistemde jaja çok verimli olamaz.Metalist'de böyle oynamıyordu daha uçta gibi oynuyordu ve o ucun ortasında.yani 4-3-3

--------------Onur------------
serkan--- Glo----yumlu--piotr
----Selçuk----ceyhun--Colman
---pawel-----JAJA----Burak

cihatöztürk
07.02.2011, 13:31
Facebook'da aynen böyle yazıyor beyler

Sadri Şener 13.00'da Basın Toplantısında konuşacak..Başkanın mesajlarını sizlerle paylaşacağız.

Başkan basın toplantısımı düzünliyor..

TS-FAN
07.02.2011, 13:36
Takımda bir değişim gerekiyor gibi..

Takıma kötü enerji vermek olduğumuzdan daha yukarıya taşımaz bizi..

Ayrıca kaybedilmiş bir şey yok..

Bu dört puan önemli bir maçın alınmasıyla kapatılabilir.

Üzüldüm ama yıkılmadım.

Yıkılmamalıyız.

Uzay Kaplan
07.02.2011, 13:43
Carsamba günü milli takima gitmeyen futbolcular bir hazirlik maci yapsa iyi olur pawel ve kardesi 90 dakika oynarlar
hemde hazir olurlar sivas macina belki pawel gol falan atar ayagi acilir. Teo da geldigi zamanlar hazirlik maclarinda basladi
gol atmaya sonra lig maclarinda pespese atti

TSezgin61
07.02.2011, 13:45
duran toplari bile penalti noktasina dogru kullanamadik, ceza alaninin disinda kaldilar hep... düsünün artik...

pozisyona girmememiz gayet normal...

Gökhan Döner
07.02.2011, 13:48
3 Puanı bu kadar çok isteyipte 1 puanla idre etmek buna denir bence
Olmayınca olmuyor işte ................

İsa
07.02.2011, 13:52
Olmayınca olmuyor işte ................

Nedense alışkanlık haline getirdiğimiz bir cümle oldu!

İsa
07.02.2011, 13:54
Baştan başa son vuruş konusunda beceriksiz bir oyuncu topluluğuna sahibiz.

Stoperinden tut,forvetine kadar...

Erbay
07.02.2011, 14:09

Cm oyununu hayatımda oynamadım. Her şeyi bildiğimi hiçbir zaman iddia da etmedim ima da. Nerden çıkardınız bunu çok merak ediyorum. Burada bir şeyler yazıyoruz ama çoğu sefer "futbol uleması" yaftasını yiyiyoruz. Hadi biz futbol uleması olduk da siz bunu diyecek kudreti nerden aldınız biri çıksın yazsın.

Şimdi o yazıyı yazdım diye şampiyonluğu istemediğimi veya şampiyonluğa inanmadığımı düşünenler kesin olmuştur. Ben eksikleri yazdım sadece. Bu takım iyi oynadığında kötü oynadığında da içimdekileri yazıyorum.

Takımın oyun olarak düşüşte olduğunu kabul etmesek bile, puan farkına baktığımızda düşüşte olduğumuz apaçık bir gerçek.

Rakipler çok iyi değil kesinlikle kabul ediyorum. Bursa ve fb kesinlikle bizden iyi oynamıyor ama dibimize geldiler. Artık futbolda mücadele ve pres gücü önemli. Top rakipteyken rakibi, onların bizi rahatsız ettiği kadar rahatsız edemiyoruz. Stresten midir, ki bir rakibinize 5 diğerine 9 puan atıp strese giren oyuncuların ciddi ruhsal problemleri olmalı, bilmiyorum futbolcular bir düşüş var. Her şeyde de strese girilmez. Bir yerden sonra başarısızlığa yaklaşıldığında sağlam bir sığınak-bahane oluyor bu stres.

Selçuk ve Colman'ı eleştirmiyorum, bu sistemde başarılı olmayacaklarını düşünüyorum. Bunlar en önemli 2 oyunucumuz bence.

Böyle oynamaya devam edersek içerdeki ilk maçımızda yine çok zorlanacağımızı düşünüyorum. Bu, bunu istediğim ve her şeyi bildiğimi iddia ettiğim anlamına gelmiyor.

Her şey bitmedi ama avantajımızı tamamen kaybettik maalesef.

İsa
07.02.2011, 14:14
Dün sahada Fatih Tekke olsaydı maç en az 3 farklı skorla biterdi:)

affetmez3461
07.02.2011, 14:16
polıyanacılığı taraftarlık sanan forumdakı ınsanlar bu haftanında kayfını cıkarın nede olsa hala ldıerız dımı!7 puan ondeyız dedınız sonra 4 puan dedınız sımdıde avarajla dıyorsunuz haftaya ne dıyeceğınızı merak etmıyorum cunku bellı olsun yenıldık ama hala yarısın ısındeyız dersınız bu bjk maçına kadar boyle devam eder ondan sonra hıcbırınızı buralarda yazarken gormeyız..bu takımın bu sattaden sonra yenebıleceğı tek takım kasımpasadır..ıcerde dısarda malubıyet beraberlılerle gıderler ve lıgı bjk nın altında 5 ncı olarak bıtırırler buraya yazıyorum..bjk maçından berı bu maç bıze hem kupayı hem lıgı kaybettırmıstır dıye yazıp duruyorken benı elestırenler sımdı de devam edın ama acın artık gozlerınızı statukoyla ıs yurumez..senol gunes buyuk yanlıslar yaptı kotu oynayan oyuncularla devam edıyor her maç neden acaba buna anlam veremıyorum oyuna mudahalede edemıyor son 5 haftadır oluruna bırakıyor herseyı karambole bı gol atıpda alırsak alırız havasında boyle buyukluk olmaz... herkes taransfer yaparken ve ılk hafta bu taransferlerı 11de baslatırken bızımkıler son 3 dakka oyuna gırıyorlar veya trubunde ızlıyorlar..ayıptır gunahtır 45 dakıka tek bır pozısyonumuz yok ya jajanın frıkığı dısında boylemı samıyon olcaz bız bu takım değıl turkıye lıgı sampıyonluğunu andora jupıter lıgı sampıyonluğunu bıle hak etmıyor derken benımle dalga gecen arkadaslar umarım artık gozlerınız acılmıstır..benım bu takıma en ufak bır ınancım kalmamıstır bu senekı bukadar avantajlıyken yapılan teknık hatalar nedenıyle kaçan sampıyonluk bıze bır 26 seneye daha mal olur acı ama gercek..kım nederse desın bu senede samıyonluk pısı pısıne kacmıstır ve bunun sorumlusu teknık heyettır son 5 haftadır yaptıkları yanlıslar ve bu ıyanlıslarda ısrar etmelerıdır..takımda dısıplın 0 kotu oynasa bıle her mac oyunda oyuncular kızağa cekersem darılırlar kusurler dıye korkudan oynatıyorlar boyle bısey olamaz ya..kartlar havada ucusuyor aptal aptal fauller yapıyoruz pısı pısıne ağzını acıpda kenardan sız ne yapıyorsunuz dıyen yok..herkes bıldığını okuyor saldım cayıra mevlam kayıra havasında takım sıstem denen bısey yok..selcuk cele colman burak gıray bunlar hangı akla bınayen oynatılır anlamam..cek kenera oylede maç alamıyoruz boylede hıc değılse akılları baslarına gelır ama yok nasıl olsa her maç 11 deler cokda tındı adamlara...zafer yelenı aldık ya adam su cale dururken 2 dakka bıle oynamazmı bı resmı maçda anlamam ben faty paty enden alınır neden satılır goksu ahlas neden yok sayılır 1 senedır top oynamayan mehmet cakır neden transfer edılır brozekler neden alınıpda oynatılmaz sankı yerlerındekıler cok ıyıymıs gıbı hepsı bı yana sampıyonluğa oynuyoum dıyen bır takım koca 45 dakıka boyunca kanattan tek bır atak gelıstırıp forvet oyuncularını topla bulusturamayıp tek bır pozısyona bıle gıremezmı..yok kardesım yok bız ne sehır ne takım olarak nede teknık heyet olarak sampıyonluğa hazır fılan değılız kımse kımseyı kandırmasın..haftaya yıne aynı oyuncularla rezıl olmaya devam değısen hıcbısey olmaz zıhnıyet değısmeden..polıyanacılar hala lıderız demeye senol gunesde eğıtım vermeye devam etsın kamuoyuna...

gerenimo
07.02.2011, 14:23
Cm oyununu hayatımda oynamadım. Her şeyi bildiğimi hiçbir zaman iddia da etmedim ima da. Nerden çıkardınız bunu çok merak ediyorum. Burada bir şeyler yazıyoruz ama çoğu sefer "futbol uleması" yaftasını yiyiyoruz. Hadi biz futbol uleması olduk da siz bunu diyecek kudreti nerden aldınız biri çıksın yazsın.

Her şey bitmedi ama avantajımızı tamamen kaybettik maalesef.

anlamıyorum. birisi burada istediğini istediği gibi yazacak eleştirecek. ucuz mizah yaparak alay da edecek, kendi yazısı eleştirince suçladınız diyecek. bunu söyleme kudretini nerden buluyosunuz diyecek. herşeyden önce eleştiri yapacak kişi eleştirilmeye de açık olacak. sakin daha sakin.

ThePatriot61
07.02.2011, 14:32

Gercekten öyle.

Tek sogukkanli diyebilecegim adam Jajadir.

Erdem Keser
07.02.2011, 14:36
Dün sahada Fatih Tekke olsaydı maç en az 3 farklı skorla biterdi:)
Aman aman, iyi ki yoktu.Olsa şu durumda ipe gidecek tek isimdi.

Oruç
07.02.2011, 14:40

Bahsettiğiniz "beceriksiz oyuncu topluluğu" şu an lider durumda. Puan tablosuna bakmıyorsunuz herhalde. Belli ki sonuç endeksli konuşuyorsunuz. Madem öyle alın size puan tablosu.

Cagdas Topal
07.02.2011, 14:43
Hala konuşuyormusunuz ? Şampiyonluk şansımızı 2012 ye taşıyalım :) Bu oyuncular daha 20. haftada bu stresi kaldıramıyorsa 30. haftada hiç birşey yapamazlar . Seneye şampiyonuz ;)

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 14:44
Bahsettiğiniz "beceriksiz oyuncu topluluğu" şu an lider durumda. Puan tablosuna bakmıyorsunuz herhalde. Belli ki sonuç endeksli konuşuyorsunuz. Madem öyle alın size puan tablosu.

Beceriksiz dememiş ki .

Son vuruş beceriksizliği demiş buna katılıyorum mesela ben de defansından , forvetine tam bir son vuruş beceriksizliği var takımda . Belki heyecan , belki teknik , belki taktik .

Ama son vuruşta var bir eksiklik .

Bu kadar iyi oynayan bir takımın 3 hafta 2 puan alışı başka bir şeyle açıklanamaz ki zaten .

Dikkat et . Egemen , Giray , Umut , Burak . Bir maçta en az 15 defa kafa vuruyorlar toplamda hepsi topun altına giriyor körü körüne .

Aynılarını Lugano , Baros affetmiyor işte.

Fark burda . Belki benim takımım daha iyi daha becerikli ama son vuruşlarda bazen Kasımpaşadan bile kötüyüz be abi .

Çetocan
07.02.2011, 14:46
polıyanacılığı taraftarlık sanan forumdakı ınsanlar bu haftanında kayfını cıkarın nede olsa hala ldıerız dımı!7 puan ondeyız dedınız sonra 4 puan dedınız sımdıde avarajla dıyorsunuz haftaya ne dıyeceğınızı merak etmıyorum cunku bellı olsun yenıldık ama hala yarısın ısındeyız dersınız bu bjk maçına kadar boyle devam eder ondan sonra hıcbırınızı buralarda yazarken gormeyız..bu takımın bu sattaden sonra yenebıleceğı tek takım kasımpasadır..ıcerde dısarda malubıyet beraberlılerle gıderler ve lıgı bjk nın altında 5 ncı olarak bıtırırler buraya yazıyorum..bjk maçından berı bu maç bıze hem kupayı hem lıgı kaybettırmıstır dıye yazıp duruyorken benı elestırenler sımdı de devam edın ama acın artık gozlerınızı statukoyla ıs yurumez..senol gunes buyuk yanlıslar yaptı kotu oynayan oyuncularla devam edıyor her maç neden acaba buna anlam veremıyorum oyuna mudahalede edemıyor son 5 haftadır oluruna bırakıyor herseyı karambole bı gol atıpda alırsak alırız havasında boyle buyukluk olmaz... herkes taransfer yaparken ve ılk hafta bu taransferlerı 11de baslatırken bızımkıler son 3 dakka oyuna gırıyorlar veya trubunde ızlıyorlar..ayıptır gunahtır 45 dakıka tek bır pozısyonumuz yok ya jajanın frıkığı dısında boylemı samıyon olcaz bız bu takım değıl turkıye lıgı sampıyonluğunu andora jupıter lıgı sampıyonluğunu bıle hak etmıyor derken benımle dalga gecen arkadaslar umarım artık gozlerınız acılmıstır..benım bu takıma en ufak bır ınancım kalmamıstır bu senekı bukadar avantajlıyken yapılan teknık hatalar nedenıyle kaçan sampıyonluk bıze bır 26 seneye daha mal olur acı ama gercek..kım nederse desın bu senede samıyonluk pısı pısıne kacmıstır ve bunun sorumlusu teknık heyettır son 5 haftadır yaptıkları yanlıslar ve bu ıyanlıslarda ısrar etmelerıdır..takımda dısıplın 0 kotu oynasa bıle her mac oyunda oyuncular kızağa cekersem darılırlar kusurler dıye korkudan oynatıyorlar boyle bısey olamaz ya..kartlar havada ucusuyor aptal aptal fauller yapıyoruz pısı pısıne ağzını acıpda kenardan sız ne yapıyorsunuz dıyen yok..herkes bıldığını okuyor saldım cayıra mevlam kayıra havasında takım sıstem denen bısey yok..selcuk cele colman burak gıray bunlar hangı akla bınayen oynatılır anlamam..cek kenera oylede maç alamıyoruz boylede hıc değılse akılları baslarına gelır ama yok nasıl olsa her maç 11 deler cokda tındı adamlara...zafer yelenı aldık ya adam su cale dururken 2 dakka bıle oynamazmı bı resmı maçda anlamam ben faty paty enden alınır neden satılır goksu ahlas neden yok sayılır 1 senedır top oynamayan mehmet cakır neden transfer edılır brozekler neden alınıpda oynatılmaz sankı yerlerındekıler cok ıyıymıs gıbı hepsı bı yana sampıyonluğa oynuyoum dıyen bır takım koca 45 dakıka boyunca kanattan tek bır atak gelıstırıp forvet oyuncularını topla bulusturamayıp tek bır pozısyona bıle gıremezmı..yok kardesım yok bız ne sehır ne takım olarak nede teknık heyet olarak sampıyonluğa hazır fılan değılız kımse kımseyı kandırmasın..haftaya yıne aynı oyuncularla rezıl olmaya devam değısen hıcbısey olmaz zıhnıyet değısmeden..polıyanacılar hala lıderız demeye senol gunesde eğıtım vermeye devam etsın kamuoyuna...

Inanmayan ceker gider bu is boyle olmaz takimina guvenecen takimina inanacan sampiyon olmasak ne yazar ben zaten sampiyonluklari gormedim biz bu takimin renklerine asik olduk....
suanda cepten yaziyom pc basina gecem daha ayrintili bir yazi yazarim

exelans_25
07.02.2011, 14:47
trabzonspor bir saniye aklından çıkan var mı ben beceremedim de

Oruç
07.02.2011, 14:48
Yahu Ahmet makina değil ki bizim takımın oyuncuları her vurduğu gol olsun. Son vuruşlarda beceriksiz olmamıza rağmen şu anda becerikli son vuruş yeteneği olan bir çok oyuncuya sahip 16 takımdan, Kasımpaşa da buna dahildir (!), daha çok gol atmışız. Ne garip ama.

Avrupa'dan maç izler bizim taraftar, bir çok gol kaçar maçta, "vay be ne heyecanlı maç ama, süpermiş valla" der, sempati duyduğu takımın oyuncuları gol kaçırdı mı "şans yoktu be abi" der. Amma velakin bizim Burak kaçırdı mı sen misin kaçıran. Vay anam vay.

cihatöztürk
07.02.2011, 14:54
Başkan basın toplantısı yapıyor seviniyorum bu sefer kesin hakemlere sallar fedarasyona mesajlar gönderir diye

yok arkadaş yok...

İsa
07.02.2011, 14:56

İki hafta önce en yakın rakibimizin 5 puan önündeydik ne oldu şimdi eşitiz neden?

Bizim oynadığımız futbolun yarısını oynayaman takımla aynı puandayız neden acaba?

Şimdi puan tablosuna bir kere daha bakalım!

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 14:56
Yahu Ahmet makina değil ki bizim takımın oyuncuları her vurduğu gol olsun. Son vuruşlarda beceriksiz olmamıza rağmen şu anda becerikli son vuruş yeteneği olan bir çok oyuncuya sahip 16 takımdan, Kasımpaşa da buna dahildir (!), daha çok gol atmışız. Ne garip ama.

Avrupa'dan maç izler bizim taraftar, bir çok gol kaçar maçta, "vay be ne heyecanlı maç ama, süpermiş valla" der, sempati duyduğu takımın oyuncuları gol kaçırdı mı "şans yoktu be abi" der. Amma velakin bizim Burak kaçırdı mı sen misin kaçıran. Vay anam vay.

Karabük maçını hatırlıyor musun ? En az 15 pozisyona girdik gol olmadan , yine son vuruş beceriksizliği vardı o maçta . Sonra 1 attık 3 tane oldu .

Misal Manisa maçı , Teo dahil aptal aptal pozisyonlar harcadık döndü dolaştı maçı kaybettik .

Uzak değil Ankaragücü maçı , uzak değil Antalya maçı ...

Ben oyuncular kaçırmasın demiyorum tabiki kaçırsınlar kaçıracaklar da . Ama bazen şans mıdır başka bir şey midir elleri ayakları kitleniyor . Gol kaçar hatta kaçırılan goller maça da zevk verir aynen dediğin gibi .

Ama çok rica ediyorum misal Chelsea'nin veya Arsenal'in son Fa Cup maçını izle bi . Oynadıkları takımlar 2.lig takımları olmasına rağmen golcüleri belli pozisyonları kaçırmıyorlar .

Misal Baros , Misal Semih bazı pozisyonları affetmiyorlar . Umut da mesela bize ilk geldiğinde karşı karşıya kaçırmıyordu direk gol diyordum ama bir şeyler var kötü giden bu bitiricilkte Ersun Yanal döneminden beri.

Son vuruş beceriksizliğini de gol sayısı ile değerlendirmek tam net bir sonuç çıkarmaz . Girdiğimiz pozisyonla orantıya sokmak lazım.

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 14:57
İki hafta önce en yakın rakibimizin 5 puan önündeydik ne oldu şimdi eşitiz neden?

Bizim oynadığımız futbolun yarısını oynayaman takımla aynı puandayız neden acaba?

Şimdi puan tablosuna bir kere daha bakalım!

Anlatmayı çalıştığımı 1 soru ile anlatmış bak direk İsa abi .

Bunun başka açıklaması yok .

Bu oyuncularımız kötü demek falan değil . Ama bitiricilikte bir sorun var Giray'ından , Umut'una , Umut'undan Engin'e .

Artık teknik mi eksik , psikolojik mi onu hoca düşünecek .

Oruç
07.02.2011, 15:02
Dün kaçanlar içeri girmiş olsa bugün Barcelona'ydık yine.

Yahu biz her zaman demiyor muyuz, "çıkın takır takır top oynayın, formanızı terletin, sonuç önemli değil" diye. Diyor muyuz demiyor muyuz ? Yok "ben sadece sonuca bakarım" diyorsanız size söyleyecek lafım yok. Herkes bildiğini okusun.

Ya daha önce "formayı terletin, oynayın, sonuç önemli değil" derken yalan söylüyorduk, ya da şimdi söylüyoruz.

Mustafa Ayazoğlu
07.02.2011, 15:04
bu maçtan alınacak bir ders yok. geride kaldı tartışmanında anlamı yok.

kaybedilen 2 puan önemli ama hala önde olduğumuz için değeri yok. geride kalan maçlara takılmak çözüm değil.

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 15:06
Dün kaçanlar içeri girmiş olsa bugün Barcelona'ydık yine.

Yahu biz her zaman demiyor muyuz, "çıkın takır takır top oynayın, formanızı terletin, sonuç önemli değil" diye. Diyor muyuz demiyor muyuz ? Yok "ben sadece sonuca bakarım" diyorsanız size söyleyecek lafım yok. Herkes bildiğini okusun.

Ya daha önce "formayı terletin, oynayın, sonuç önemli değil" derken yalan söylüyorduk, ya da şimdi söylüyoruz.

Birbirimizi anlamıyoruz bak hala ısrarla tekrar söylüyorum . Takımımız kötü değil , evet takımımız Barcelona gibi de oynadı ( Türkiye Ligi standarlarında ) , ama o zamanlar bile bir Fenerbahçe'nin bitiriciliğinde veya Bursa'nın bitiriciliğinde değildi .

Görmüyor musun , Bursa ile olan futbol farkını görüyorsun . Ama aynı puandayız . Sence bunun sebebi ne ?

Sanki kötü bir şey diyormuşuz gibi yorum yapma bence .Bak ben hala umutluyum takımımdan ama eksik olan bence bu . Sen 10 pozisyona giriyorsun zar zor bir tane atıyorsun . Bursa pozisyona girmeden 1 tane atıyor 3 puanı alıyor .

Skor taraftarlığı yaptığım yok en son yapacağım şeydir belki de ama eksik gördüğümüz şeyleri yazalım diye burdayız .

Oruç
07.02.2011, 15:08
Biz kaç senedir Umut'un yetersiz olduğunu, doğru düzgün bir golcü lazım olduğunu defalarca söyledik zaten. Transfer sezonu bitmişken, hala kalkıp oyuncularımız için yok öyle, şöyle demenin kimseye bir yararı yok. Senelerce yaptık bunu zaten, görmedik bir yararını, görmeyeceğiz de.

Samet Yildirim
07.02.2011, 15:11
Bir futbol takimi ne yapmasi gerekiyorsa yaptik. Pozisyon üzerine pozisyon 5-0 lik maci alamadik.

Kötü oynayan oyuncu yoktu hemen hemen hepsi iyidi.

Lideriz...

Biz Barcelona gibi oynuyoruz fb ve bursa ise kücükcekmecespor gibi oynuyorlar yani ümitsizlige gerek yok...En büyük aday Trabzonspor...Hala lideriz

2 deplasman maci iyi gelecek alip arayi yine acariz rakiplerin maclari cok zor.

Umarim Paweli devreye sokariz artik cünkü bitiricilik eksik.

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 15:14
Biz kaç senedir Umut'un yetersiz olduğunu, doğru düzgün bir golcü lazım olduğunu defalarca söyledik zaten. Transfer sezonu bitmişken, hala kalkıp oyuncularımız için yok öyle, şöyle demenin kimseye bir yararı yok. Senelerce yaptık bunu zaten, görmedik bir yararını, görmeyeceğiz de.

Ben Umut'un beceriksiz olduğunu düşünmüyorum o kadar . Attığı gollerde belli , ilk senesinde karşı karşıya kalıp rahatlıkla attıkları da .

Bence psikolojik ve bunun transfer sezonu ile alakası yok .

Yan toplarda mesela defansımız gol atamıyor bunun da transferle alakası yok . Sadece ufak bir örnek çağırırsın Fenerli Luciano'yu abi nasıl atıyorsun bu kafa toplarını dersin .

Her antreman sonrası defans oyuncularıyla srf bunu çalışırlar yarım saat .

Psikolojik mi çekersin her gün konuşursun antreman sonrası gerekirse maç kasetlerini koyarsın tek tek dersin hoca der veya .

Belki yapıyordur diyeceksin bunları ama işte var bir eksik ve bunun sadece Transferle alakası yok . Atınca atıyorlar Trabzon - Sivas maçını da izledik , Kasımpaşa maçını da .

Misal Kasımpaşa maçında 10 dakika olsa 10 olurdu o maç . Çünkü oyuncular o gün atıyordu . Demekki atınca atıyorlar . Bu eksiğe ışık tutmak benimkisi yoksa ne tüü kakaa umut diyorum ne de bunlarla bir şey olmaz diyorum .

Erbay
07.02.2011, 15:14
anlamıyorum. birisi burada istediğini istediği gibi yazacak eleştirecek. ucuz mizah yaparak alay da edecek, kendi yazısı eleştirince suçladınız diyecek. bunu söyleme kudretini nerden buluyosunuz diyecek. herşeyden önce eleştiri yapacak kişi eleştirilmeye de açık olacak. sakin daha sakin.

Ben gayet sakinim. "Her şeyi ben bilirim" havasında dediniz benim için. Niye? Gerisi yok. Tartışmayı ve yazımı o kadar futbolun içine çekmeye çalışıyorum, parantez içleri öne çıkıyor ve ucuz mizah yaptığım söyleniyor. Benim düşüncülerime bir eleştiri yapmadınız ki, eleştiri o konuda olsa gayet açık olacağım. "Kendini akıllı sanan", "Ucuz mizah"... Bunlara gayet kolay karar verdiniz. Ben orada Selçuk-Colman'dan bahsediyorum, kimle dalga geçtim. Ee, bırakın da iki yazı yazalım şurada. Ne diye var bu forum. Hakaret etmedim birine. Sadece düşüncelerimi yazdım.

exelans_25
07.02.2011, 15:17
sivas çift forvet oynuyor bu işimize yarayabilir

Oruç
07.02.2011, 15:17
Eyvallah Ahmet. Aynı düşünceleri paylaşıyoruz, emin ol.

Ahmet Başkaya
07.02.2011, 15:18
Eyvallah Ahmet. Aynı düşünceleri paylaşıyoruz, emin ol.

İyi forumlar abicim ;)

oflu engin
07.02.2011, 15:29

biz yazdıklarmızla bir amaca hizmet ediyoruz.inandığımız umut bağladığımız sırf şampiyon olsun diye değil her şartta desteklediğimiz sevdamızın peşinden umutla koşmaya çalışıyoruz.senin gibi saçmalamadığımız için bu kızgınlığın kime çürükleri ayıklayalım derken elma armuttan bahsetmiyorduk.çürük derken beyinlerden bahsediyorduk.yani senin gibi düşünen beyinlerden.beynine reset atabiliyorsan at belki kurtulma ihtimalin var en azından bedenini kurtarma ihtimalin var.bu çürük beyninle şimdi hadi bir ihtimal dediklerin tutarsa sen bizden sene sonunda çürük beyinler ödülünüde istersin.ama şimdiden hak ettiğini söyleyebilirim.en azından benim adayım sensin.
evet biz hala lideriz ve Şenol hocamızın verdiği eğitimide almaya çalışıyoruz.çünkü biz bu yaptıklarımıza rağmen bir eksikliğimiz olduğuna inanıyoruz.eğitimden vaz geçmiyoruz.inandığımızın peşinden gitmeyi umut etmeyi umutları yıkmamayı aynı zamanda küçük beyinlerin uğraştığı başıboş işlerle uğraşmamayı kendimize görev ediniyoruz.belki ilerki haftalardada berabere kalacağız yenileceğizde.ama biz inanıyoruz.lig bitene kadar bu yarışın içinde olacağız ve şampiyon olacağız.ha bir ihtimal olamadık yeni umutlarla tekrar bu yarışın içinde yeni sezonda olacağız.ama umutlarımızı kırmayacak takıma sırt çevirmeyecek saçmalamayacak inandığımızı her zaman her yerde savunacağız.

seyyah61
07.02.2011, 15:46
Meshur bir laf vardir. Atanin ile tutanin iyi degilse sampiyon olamazsin. Tutanimiz iyi fakat senelerdir atanimiz yeterli olmadigi icin sampiyonlugu sonuna kadar hic kovalayamadik. En son cok fazla yaklastigimiz zaman da atanimiz (Shota 1996, Fatih Tekke 03/04 - 04/05) iyiydi fakat tutanimiz iyi degildi. Eger bu gercek göz önüne alinsaydi biz suan 7 degil belki de 8 veya 9. sampiyonlugumuzu kovaliyor olacaktik.

Tayfun Aydın
07.02.2011, 15:46
biz yazdıklarmızla bir amaca hizmet ediyoruz.inandığımız umut bağladığımız sırf şampiyon olsun diye değil her şartta desteklediğimiz sevdamızın peşinden umutla koşmaya çalışıyoruz.senin gibi saçmalamadığımız için bu kızgınlığın kime çürükleri ayıklayalım derken elma armuttan bahsetmiyorduk.çürük derken beyinlerden bahsediyorduk.yani senin gibi düşünen beyinlerden.beynine reset atabiliyorsan at belki kurtulma ihtimalin var en azından bedenini kurtarma ihtimalin var.bu çürük beyninle şimdi hadi bir ihtimal dediklerin tutarsa sen bizden sene sonunda çürük beyinler ödülünüde istersin.ama şimdiden hak ettiğini söyleyebilirim.en azından benim adayım sensin.
evet biz hala lideriz ve Şenol hocamızın verdiği eğitimide almaya çalışıyoruz.çünkü biz bu yaptıklarımıza rağmen bir eksikliğimiz olduğuna inanıyoruz.eğitimden vaz geçmiyoruz.inandığımızın peşinden gitmeyi umut etmeyi umutları yıkmamayı aynı zamanda küçük beyinlerin uğraştığı başıboş işlerle uğraşmamayı kendimize görev ediniyoruz.belki ilerki haftalardada berabere kalacağız yenileceğizde.ama biz inanıyoruz.lig bitene kadar bu yarışın içinde olacağız ve şampiyon olacağız.ha bir ihtimal olamadık yeni umutlarla tekrar bu yarışın içinde yeni sezonda olacağız.ama umutlarımızı kırmayacak takıma sırt çevirmeyecek saçmalamayacak inandığımızı her zaman her yerde savunacağız.

Valla bende çok sinirliydim yavaş yavaş geçiyor ama arkadaş acı gerçekleri söylemiş.Ayrıca sayın hocamız gene bir krizi daha yönetemiyor.Çok acı ama kızılan şey göz göre ögre aynı hataların 3. kez yapılması.Alttan gelen genç jenerasyona bunlar masal geliyor yaşı yetenlerin isyanı ders alınmamasında.

1. hata yönetim fenev krizini yönetemedi
2.hata angut çıktı hakemlere verdi veriştirdi azize çıktı yakarımyıkarım dedi yönetim pasif kaldı.(Faruk Özak döneminden aklımd kalan o yayvan sırıtış ve Ali Şen in kudurmaları bu ilk 2 madde de aklıma gelenler
3. hata yönetimin transferi becerememesi Sayın hocamızında transfer yaptıramaması.(Sene 96 Kingladze 2004 Simek le beraber almaya çalıştığımız ama alamadığımız 2. polonyalı ve 2011.....3 ünde de hoca aynı )
4.hata nedense her 3 senede de takımda defansta bir yeteneksiz adam oynayabiliyor.(96 Cengiz 2004 Tayfun Cora 2011 Giray Cale Tayfun)

5.Hata Sayın Hocamız yılların hocası oldu.Kurt sınıfına yükseldi hala takıma müdahale SIFIR senin gole ihtiyacın var 80 den sonra Yattara 87 de Pawel bi de gol gelse kurtluktan artık nerelere terfi edecek.

Valla gerçekelri görsemde olmuyor sigaradan berbat bişey bu bırakamıyorsun Bir şey beyni değil de Kalbe işledimi atmak sökmek çok zor.

Şimdi bana 1 seneden uzun zamanda Cale den sol bek Giray dan stoper olmayacağını hala Tayfun Cora yı bu takımın 18 ine alan hoca dan medet umuyormusun diye sorsanız
İşi Teknik Direktörlük yapmak olan ama 10 yıl ötesini görüp gidip rakibini öpüp benim gibi zavallı beyinli insanların çözemediği bir davranış içine giren bir hoca dan medet umuyormusunuz diye sorsanız
Cevabım EVET olur Neden biliyormusunuz çünkü iyi niyetinden zerre şüphem yok.Ama ne yazıkki iyi niyetle de bu işler bir yere kadar yürüyor.

Ben benim gibilerin tüm isyanı buna yoksa biz manyak değiliz şampiyonluk istemeyelim

barisb
07.02.2011, 15:50
selçuk bir andan geçen 2 sezondaki gibi oynamaya başladı. bir an önce kendisini toparlar inşallah.

vivanet
07.02.2011, 15:51
bu saatten sonra şunu anladımki bir hafta galip gelip bir hafta berabere kalmak bizi yine şampiyon yapar...aralarına bir mağlubiyet bile şampiyon yapar çünkü bu ligde her maçı kazanmak gerçekten çok zor..rakiplerimiz içinde..

Murat Altun
07.02.2011, 15:51
bursanın ne bitiriciliği varmış ?
ona çarpıyo buna çarpıyo gol oluyo
yada cincon maçındaki gibi eliyle alıyor hemde ofsaytta adam gol atıyor
biraz şans birqaz hakem ee birazda hırsla geldiler
fenev balonuda yakında patlar meraklanmayın:)

.....
07.02.2011, 15:57
Bu sene yenemeyeceğimiz tek takım Antalyaspor olacak ona üzülüyorum..

Asi Çaykaralı61
07.02.2011, 15:58
Bu sene yenemeyeceğimiz tek takım Antalyaspor olacak ona üzülüyorum..

Şampiyon olalım yeter :)

Özkan
07.02.2011, 16:01
Öncelikle, maçta pozisyonumuz yoktu. Ligin lideri hiçbirimizin takımımıza yakıştıramayacağı Yenal, Tita, Sedat Ağçay gibi adamları geçememiştir. Şuursuzca ortasahada top çevirdik ve top kaybedip durduk. Antalyaspor'un son dakikalarda Kenan'la kaçırdığı pozisyonlar bizim sözde pozisyonlardan çok daha netti ve kalede Tolga olsa şimdi beraberliğe değil, ağır hezimete üzülüyorduk.

.....
07.02.2011, 16:03
Şampiyon olalım yeter :)

Allah'ın izniyle olacağız kardeşim , olacağız.

Asi Çaykaralı61
07.02.2011, 16:04
Allah'ın izniyle olacağız kardeşim , olacağız.

İNŞALLAH bu 3 puan bizim için çok önemli mutlaka 3 puan ile ayrılmamız lazım bu maçdan

magicyattara
07.02.2011, 16:13
94-95 sezonunda da Antalya'yı yenememiştik..gerçi o zamanlar şampiyonluk şansımız böyle yüksek değildi ama yine iddialıydık diye hatırlıyorum..Arçil-Şota-Hami-Orhan-K.Orhan-Ünal gibi forvetlere rağmen maç 0-0 bitmişti..verilmeyen bir penaltımız vardı..hakem Yılnur Önen'di..
Olmayınca olmuyor yani..

Hakeza 95-96'nın 2. yarısına da böyle kötü başlamıştık..2. hafta G.Anteple 0-0 kalmıştık sahamızda..sonra bjkye yenilmiştik..fb ile aramızda fark kalmamıştı bir ara..ilerleyen haftalarda fark tekrar açılmıştı..hatta bjk bizi yenerek yarışa ortak olmuştu..

O nedenle sabırlı olmak zorundayız..ligin bitimine daha çok var..14 hafta yahu..sabır..sükunet..

outoftime
07.02.2011, 16:19
eskişehir,buca,karabük,a.gücü ve antalya bu 5 maç benim için çok da farklı değil futbol tatmin etmiyor...adamlar zaten oyunu geride kabul ediyor onlara karşı baskı kurmak da ne demek ne tpozisyon bulacaksın kardeşim...
bu 5 maçta rakibe verilen pozisyonları da unutmayalım onur olmasa birkaç puan daha kaybederdik...biz ne içerde fener kadar iyiyiz ne de dışarda bursa kadar iyiyiz...kendimizi kandırmayalım

ozturk
07.02.2011, 16:28
94-95 sezonunda da Antalya'yı yenememiştik..gerçi o zamanlar şampiyonluk şansımız böyle yüksek değildi ama yine iddialıydık diye hatırlıyorum..Arçil-Şota-Hami-Orhan-K.Orhan-Ünal gibi forvetlere rağmen maç 0-0 bitmişti..verilmeyen bir penaltımız vardı..hakem Yılnur Önen'di..
Olmayınca olmuyor yani..

Hakeza 95-96'nın 2. yarısına da böyle kötü başlamıştık..2. hafta G.Anteple 0-0 kalmıştık sahamızda..sonra bjkye yenilmiştik..fb ile aramızda fark kalmamıştı bir ara..ilerleyen haftalarda fark tekrar açılmıştı..hatta bjk bizi yenerek yarışa ortak olmuştu..

O nedenle sabırlı olmak zorundayız..ligin bitimine daha çok var..14 hafta yahu..sabır..sükunet..

Tamam sabredelim destek verelim de takım da hiç ışık yok..

Herkes gider mersine biz gideriz tersine...

Samet Yildirim
07.02.2011, 16:31
Nasil isik yok ?

Inanilir gibi degil...

Adem Erdoğan
07.02.2011, 16:33

:)

Dün akşam ilk yarı oynadığımız çoğu maçtan daha iyiydik.

Ya o maçlarda biraz daha şanslıydık yada bu maçta şanssızdık.

outoftime
07.02.2011, 16:40
ben bu seneki futbolumuzu beğenmiyorum buna ilk yarı da dahil
sadece ilk yarı kondüsyon ve mücadele açısından iyiydik
türkiye kupası finalinde oynayan takım bu sezon yok

h@msi61
07.02.2011, 16:42
Nasil isik yok ?

Inanilir gibi degil...

Sevgili renkdas, bu sene sampiyonluga son derece inanmis biri olarak dunku futbolda ben de isik goremedim ne yazik ki ve umutlarim ilk kez bu kadar azaldi bu sezon. Rakibine baski kuramayan, rakip kaleciyi rahatsiz edemeyen, son dakikalarda bile rakibini ataklariyla bogacagina golluk pozisyonlar veren bir takim vardi sahada. Duran toplar disinda kaleye sutumuz yok nerdeyse, topu ileriye sisirmeye calismaktan ve ceza sahasi onunde sacma paslar yapmaya calisip basaramamaktan baska birsey yapamadi takim ne yazik ki...

Erbay
07.02.2011, 16:42
ben bu seneki futbolumuzu beğenmiyorum buna ilk yarı da dahil
sadece ilk yarı kondüsyon ve mücadele açısından iyiydik
türkiye kupası finalinde oynayan takım bu sezon yok

Son cümleye kesinlikle katılıyorum.

outoftime
07.02.2011, 16:47
faul kazanmayı amaç haline getirmiş bir takım olduk
duran toplarda kafa vuracak adamımız egemen ve giray
jaja,umut ve burak kafa toplarında başarılı değil
o halde yerlerde yatıp boşa zaman geçirmeyelim
ceyhun-selçuk ve pawel-umut ikilileri artık denenmeli
jaja ilk 11 için çok lüks

oflu engin
07.02.2011, 16:50
Valla bende çok sinirliydim yavaş yavaş geçiyor ama arkadaş acı gerçekleri söylemiş.Ayrıca sayın hocamız gene bir krizi daha yönetemiyor.Çok acı ama kızılan şey göz göre ögre aynı hataların 3. kez yapılması.Alttan gelen genç jenerasyona bunlar masal geliyor yaşı yetenlerin isyanı ders alınmamasında.

1. hata yönetim fenev krizini yönetemedi
2.hata angut çıktı hakemlere verdi veriştirdi azize çıktı yakarımyıkarım dedi yönetim pasif kaldı.(Faruk Özak döneminden aklımd kalan o yayvan sırıtış ve Ali Şen in kudurmaları bu ilk 2 madde de aklıma gelenler
3. hata yönetimin transferi becerememesi Sayın hocamızında transfer yaptıramaması.(Sene 96 Kingladze 2004 Simek le beraber almaya çalıştığımız ama alamadığımız 2. polonyalı ve 2011.....3 ünde de hoca aynı )
4.hata nedense her 3 senede de takımda defansta bir yeteneksiz adam oynayabiliyor.(96 Cengiz 2004 Tayfun Cora 2011 Giray Cale Tayfun)

5.Hata Sayın Hocamız yılların hocası oldu.Kurt sınıfına yükseldi hala takıma müdahale SIFIR senin gole ihtiyacın var 80 den sonra Yattara 87 de Pawel bi de gol gelse kurtluktan artık nerelere terfi edecek.

Valla gerçekelri görsemde olmuyor sigaradan berbat bişey bu bırakamıyorsun Bir şey beyni değil de Kalbe işledimi atmak sökmek çok zor.

Şimdi bana 1 seneden uzun zamanda Cale den sol bek Giray dan stoper olmayacağını hala Tayfun Cora yı bu takımın 18 ine alan hoca dan medet umuyormusun diye sorsanız
İşi Teknik Direktörlük yapmak olan ama 10 yıl ötesini görüp gidip rakibini öpüp benim gibi zavallı beyinli insanların çözemediği bir davranış içine giren bir hoca dan medet umuyormusunuz diye sorsanız
Cevabım EVET olur Neden biliyormusunuz çünkü iyi niyetinden zerre şüphem yok.Ama ne yazıkki iyi niyetle de bu işler bir yere kadar yürüyor.

Ben benim gibilerin tüm isyanı buna yoksa biz manyak değiliz şampiyonluk istemeyelim
ismini bilmiyorum aynı renklerin sevdalısı arkadaşım.ama inan bana malesef acı gerçekleri yazmış dediğin cümlelerin benim için hiç bir anlamı yok.şuan içinde bulunan çıkarları doğrultusunda sürekli yayın yapan basının inandırmak istediği saçmalıklara karnım tok.kızgınlıkla yapıldığına inandığım yorumlaracevabımda yok.ama maç bitti ve ulusal kanaldaki şarlatanların bana göre öyle akbaba misali yiyeceği leşin yanında olan ucubelerin dediklerinden etkilenen renktaşların burada umut kırıcı yazılarına tahammülüm yok.şampiyon olmuşsun olmamışsın buda fazla etki eden bir etken değil.hatalar insanlar içindir.doksan yaşına gelen bir bilge insan bile ''bir yaşıma daha girdim''diyebilme ihtimalini unutmamak gerekir.tayfun çale veya bir başkası yetersizde olabilir hoca hatada yapmış olabilir fb maçını iyi bir şekilde geçmeyebilirde bunların hepsi olası bir gerçek.ama Şenol hocanın yaptıklarını ve bu takımın başarısını sadece ''iyi niyetinden şüphem yok''diyerek geçiştiremeyiz.bunların hepsi kabul edilebilir.benim kabul edemediğim burda bordomavi yüreklerin kalbi sayılabilecek bütün renktaşların okumasına imkan sağlayan mabette rakibin bile söylemeye cesaret edemediği aciz,umutsuzluktan öte genç beyinlerin umutlarını kıran söylemler takımı hocayı saçma sapan durumlarla kötülemelerdir.ve alıntıladığım yazıdanda inan çok rahatsız oldumda cevap verme durumunda kendimi hissttim.
geçmişten verdiğin o örneklerin bizzat canlı şahidiyim.o dediklerin alınmadı diye değil karşımızda karakter yoksunu kişilerle karşılaştığımız için şampiyon olamadık.yıllar sonrada tv lerde canlı yayında maharetmiş gibi pis pis sırıta sırıta anlatarak seyrettik pis salyalarını.2005 senesindede aynı oyunlarla karşılaştık yine almadığımız topcudan değil satılmış zihniyetten bedava penaltıdan ofsayttan ve verilmeyen penaltımızdan kaybettik.
şimdide önümüzde bu kadar örnek varken taraftar olarak aynı duruma düşmemek için çabalıyoruz.şuandaki en büyük ihanet takıma güvenmemektir.kişileri teket teker eleştirip suçlu aramaktır.14 hafta kaldı ver desteğini kırma umutları şampiyon ol.birçok umut dağıtacak fikirler varken ben bu fikirlere bu örneklere tahammül edemiyorum artık.mesela ben bir örnek vereyim.14 maç 42 puan eder.biz 44 puandayız.bundan sonra dört maç daha kaybet 10 maçı kazan 74 puanla yüzde yüz şampiyonsun.varmı daha ötesi.bu işi bilen belli başlı kişiler bu ligin 69 puanla bile şampiyon olma ihtimalini konuşurken benim takımım berabere kaldı diye kendi taraftarı tarafından sırt çevriliyor ve umut kırıcı konuşuluyorsa hatayı başka yerde aramaya gerek yok renktaşım.seni alıntıladığım için sana dediğimi zannetme,ben öyle ortaya karışık yaptım.hadi kal sağlıcakla.kimse benim şampiyonluk umutlarımı inancımı kıramaz seninde kırmasın renktaş müsade etme çürük fikirlerin beyninde yer etmesine

mayısta Trabzonda şampiyonluk kutlayacağım.bu sefer benim gibi dşünüpte destekleyenlerin duası kabul olacak. Allah''cc''a yaptığım her duada Trabzonsporum içinde bir istekte bulunuyorum.olmayacak duayada amin demedik.trilyonda istemedim makam mevkide istemedim.sağlık huzur ve şampiyonluk diliyorum.çünkü bunu hak ettiğimize inanıyorum.şampiyon olamasakta canımız sağolsun diyebilme gerçekçiliğindeyiz.

magicyattara
07.02.2011, 17:24

Nasıl ışık yok yahu..

Dün maçı 90 dakika baskılı oynayan başka takım mıydı..tamam gol olmadı ama her an gol gelecekmiş hissini aldık maç sırasında..takım düşmedi ki hiç..

Kimse değinmiyor ama maç öncesi yazmıştım..Hüseyin Göçekle biz maç kazanamayız..stilimize ters bu hakem..hücum pres yapıyorsun top kapıyorsun zırrtt faul..Eskişehir maçının hakemi Süleyman Abay da böyleydi..bu kadar düdük çalınan bir maçtan başka sonuç çıkmazdı..

Rakiplerimizde bizim girdiğimiz kısır döngü içinde aslında..takımlar direniyor olayı hakemlerin bir iki düdüğü tayin ediyor..fbnin Manisa maçını hakem ortaya yönetebilseydi onlar da mağluptu..hakeza Bursa..son dakikada galip geldi..ama çekirge bu kadar çok sıçramaz..bazen de çok iyi oynadıkları maçlarda puan kaybedecek bu takımlar..

Şunu çok iyi biliyorlar ki Trabzonspor bjk maçının ardından iyi bir yerde olursa bu işi bitirir..fikstür ortada..

Her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken gündür..idmana gidelim,baklava götürelim vs demiyorum..
Bireysel olarak herkes içinde ki ümitlerini korusun diyorum..inanalım her şey düzelecek..yeter ki o elektriği birey olarak takıma yansıtalım..inanmayanlar aramızdan çekilsinler..

Bu takım üzerinde 3 yıllık emek var her zaman söylüyorum..bunun semeresini alacaktır bu takım..istese de bundan kötü olamayacak bundan sonra..

tigin
07.02.2011, 17:30
Nasıl ışık yok yahu..

Dün maçı 90 dakika baskılı oynayan başka takım mıydı..tamam gol olmadı ama her an gol gelecekmiş hissini aldık maç sırasında..takım düşmedi ki hiç..

Kimse değinmiyor ama maç öncesi yazmıştım..Hüseyin Göçekle biz maç kazanamayız..stilimize ters bu hakem..hücum pres yapıyorsun top kapıyorsun zırrtt faul..Eskişehir maçının hakemi Süleyman Abay da böyleydi..bu kadar düdük çalınan bir maçtan başka sonuç çıkmazdı..

Rakiplerimizde bizim girdiğimiz kısır döngü içinde aslında..takımlar direniyor olayı hakemlerin bir iki düdüğü tayin ediyor..fbnin Manisa maçını hakem ortaya yönetebilseydi onlar da mağluptu..hakeza Bursa..son dakikada galip geldi..ama çekirge bu kadar çok sıçramaz..bazen de çok iyi oynadıkları maçlarda puan kaybedecek bu takımlar..

Şunu çok iyi biliyorlar ki Trabzonspor bjk maçının ardından iyi bir yerde olursa bu işi bitirir..fikstür ortada..

Her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken gündür..idmana gidelim,baklava götürelim vs demiyorum..
Bireysel olarak herkes içinde ki ümitlerini korusun diyorum..inanalım her şey düzelecek..yeter ki o elektriği birey olarak takıma yansıtalım..inanmayanlar aramızdan çekilsinler..

Bu takım üzerinde 3 yıllık emek var her zaman söylüyorum..bunun semeresini alacaktır bu takım..istese de bundan kötü olamayacak bundan sonra..

Ekleyecek fazla bir şey yok. Karamsarlığı bırakalım. :alkış:

prenha61
07.02.2011, 17:30
ya dün maçta gülmekten öldüm yol tarafı kale arkasındayım bordomavi.nete ayrılan alt kısımdayım maç başladı 5 dakika ayaktaydım ondan sonra otur komutu geldi arkadan bende sıkıysa gel oturt dedim kombineler kimlere verilmişse kontrol edinsin site yöneticilerine atmış olduğum taş sonra 90 dakika ayakta kaldım kendi çabımda tezahuratlara bende katıldım ama çıt çıt sesinden dikkatimi veremiyorum ki tezahürata :D ayrıca sol tarafta ki taraftar grubunun lideri kalksanıza ayagıya diye bağrıyor kimse tınlamıyor öyle oturmuşlar sonra döndü benim bulunduğum tarafa bağırsanıza diyor bordo mavi diye sadece ben ve yakınımda bulunan 3-5 kişiden ses çıkıyor adam hepiniz şerefsizsiniz siz trabzonspr taraftarı değilsiniz şerefsizler diyor biri çıkıp gıgını çıkartmadı adamı tebrik ettim valla ne doğru söylemiş utanmazın yüzüne i...lerde yağmur yağıyor mısali ben kendi adıma konuşuyorum her maça gittiğim gibi bundan sonrakilerede gideceğim fırsatım oldukta deplesmanada gideceğim aslanlar gibi tezahüratımıda yapacağım ben şerefsiz değilim inatına trabzonspor inatına tezahürat bordo mavi şampiyon tarbzonspor.

ozturk
07.02.2011, 17:37
Nasıl ışık yok yahu..

antalya kapandığı için baskılı oynamamız normal ama net denilebilecek bu da kaçar mı denebilecek kaç pozisyonumuz var?

ayrıca madem o kadar iyi oynuyoruz rakibi boğuyoruz neden bu oyundan 1 gol dahi çıkmıyor?

3 haftadır atılan gol sayısı sadece 1.

Orta saha oyunda yok. Forvet(ler) desen sadece koşuyor.
Kaleci Onur da olmasa belki şu an mağlubiyeti konuşuyorduk..

Hadi a.gücü yol kazası dedik. hadi fb aşırı motive oldu dedik.

Sen kendi evinde antalyayı yenemiyorsan kusura bakma şampiyon olamazsın..

Bu karamsarlık değil, gerçeğin ta kendisi..

İnşallah yanılırım ama yanılmayacağım maalesef..

Ilelioglu
07.02.2011, 17:44
Nasıl ışık yok yahu..

Aynen öyle...;)

.....
07.02.2011, 17:49
Dün gece sadece gol eksikti her şey vardı.

Ne takımın ne de taraftarın hakkını yemeyin lütfen.

Trabzonspor takım olarak iyi oynuyor. Golü atsak bunu taçlandırmış olacağız inşallah.

magicyattara
07.02.2011, 17:59
antalya kapandığı için baskılı oynamamız normal ama net denilebilecek bu da kaçar mı denebilecek kaç pozisyonumuz var?

ayrıca madem o kadar iyi oynuyoruz rakibi boğuyoruz neden bu oyundan 1 gol dahi çıkmıyor?

3 haftadır atılan gol sayısı sadece 1.

Orta saha oyunda yok. Forvet(ler) desen sadece koşuyor.
Kaleci Onur da olmasa belki şu an mağlubiyeti konuşuyorduk..

Hadi a.gücü yol kazası dedik. hadi fb aşırı motive oldu dedik.

Sen kendi evinde antalyayı yenemiyorsan kusura bakma şampiyon olamazsın..

Bu karamsarlık değil, gerçeğin ta kendisi..

İnşallah yanılırım ama yanılmayacağım maalesef..

İğne deliği kadar yer arıyor futbolcular golü atabilmek için..bunu görmüyorsanız söyleyecek bir şeyim yok..
Milyonlarca taraftarın baskısı üzerlerinde o topa vururken..kolay değil..insanın ayakları bile tutulur ama bu da geçer bir zaman sonra..
Ben o zamanı bekliyorum..

Futbolculara,hocaya yüklenip,ben demiştim demiyorum..bekliyorum..sizler için de bekliyorum..bugün kötü şeyler söylemiyorum,yarın da söylemeyeceğim..sevinirken hep beraber olacağız çünkü..:)

61zeynel61
07.02.2011, 17:59
İlk yarıyla kıyaslarsak ben dünkü maçtan memnun değilim. Zira takım oyunundan sapmalar var. Kapanan takıma karşı haliyle baskılı oynarsın, kendimizi kandırmayalım. Ayrıca verdiğimiz kontra ataklardan gol yemediysek kaleci Onur sayesindedir. Takım disiplininden kopmalar var. Gerideki sayfalarda yeterince işlendi bu konu zaten.
Dün çok kötü oynadık da diyemeyiz; çok iyi oynadık da...
Futbolcuları suçlamıyorum, yıllardır düzgün bir golcü almadık.
Destek olmaktan başka şansımız da yok zaten; çünkü BAŞKA TRABZONSPOR YOK...

The_Storm
07.02.2011, 18:04
Jaja ve Umut dün hiçbir şey yapmadılar. Hele Jaja'nın gereksiz hareketleri ve kaptırdığı toplar yeter artık dedirtti. Şenol Güneş niye müdahale etmez anlayamıyorum...

Ceza sahasına girmekte zorlanıyoruz ve ceza sahası içinde hızlı olamıyoruz.

Maçtan sonra sinirim bozuldu, yattım uyudum biraz. Rüyamda, birisi bizim takıma büyü yapıldığını, golcülerin üzerine 300 düğüm atıldığını anlatıyordu... Nereden çıktıysa...

Berkedogan
07.02.2011, 18:10
her takımda düşüş olacaktır yükselişe geçtikmi bizi kimse tutamaz.

outoftime
07.02.2011, 18:13
benim hevesim kaçtı
iyi oyun ve mücadele istiyorum
şampiyon takım fenere ezilmemeli
bundan sonra olsak ne olur

Sefa
07.02.2011, 20:10
Formsuz oyuncularda ısrar edilmesi ve bu oyuncuların yerine en az onlar kadar kaliteli futbolcular koyamamamızın sonucudur bu..

r9emre
07.02.2011, 20:16
Formsuz oyuncularda ısrar edilmesi ve bu oyuncuların yerine en az onlar kadar kaliteli futbolcular koyamamamızın sonucudur bu..

Mehmet Çakır'ın Burak'tan,Pawel'in de Umut'tan daha düşük kalitede olduğuna inanman çok garip.En az o yetenekte futbolcular bence ama tabi hemen ısınırlar mı bizim takıma onu bilemem ama kumaş,kalite olarak eksik değiller.Burak'ın bize gelmeden önce geçmişi belli o bize geldiğinde kimse böyle oynayacağına ihtimal vermemişti ki ona nazaran Pawel ve Mehmet Çakır'ın geçmişine göre o patlamayı çok çok rahat yapacaklarına inanıyorum şans verilirse.

Sefa
07.02.2011, 20:19
Mehmet Çakır'ın Burak'tan,Pawel'in de Umut'tan daha düşük kalitede olduğuna inanman çok garip.En az o yetenekte futbolcular bence ama tabi hemen ısınırlar mı bizim takıma onu bilemem ama kumaş,kalite olarak eksik değiller.Burak'ın bize gelmeden önce geçmişi belli o bize geldiğinde kimse böyle oynayacağına ihtimal vermemişti ki ona nazaran Pawel ve Mehmet Çakır'ın geçmişine göre o patlamayı çok çok rahat yapacaklarına inanıyorum şans verilirse.

Pawel için yorum yapamam ama Mehmet Çakır'ın Burak seviyesini alması epey zaman alacaktır. en az 1 tane daha hazır tam kapasite ileri bölge elemanı daha almalıydık.

bahadır2561
07.02.2011, 20:33
Dün şuursuz bir baskı vardı. . Rakipte geriye yaslanınca baskılı oynuyormuş gibi göründük ama öyle ahım şahım bi organize atagımız olmadı.. Duran toplarda etkili olmaya çalıstık

r9emre
07.02.2011, 20:39
Pawel için yorum yapamam ama Mehmet Çakır'ın Burak seviyesini alması epey zaman alacaktır. en az 1 tane daha hazır tam kapasite ileri bölge elemanı daha almalıydık.

Yapma renktaş sen Mehmet Çakır'ı hiç izlememişsin tam olarak önceden belli oluyor.Burak'ın en üst seviyesi bizde gördüğün hali daha iyisi olmadı hiç Burak'ın.Mehmet Çakır geçmişi olarak Burak'tan 3 adım önde.

Sefa
07.02.2011, 20:43
Yapma renktaş sen Mehmet Çakır'ı hiç izlememişsin tam olarak önceden belli oluyor.Burak'ın en üst seviyesi bizde gördüğün hali daha iyisi olmadı hiç Burak'ın.Mehmet Çakır geçmişi olarak Burak'tan 3 adım önde.

Aynı şeyden bahsediyoruz eskiyi yakalaması zaman alır ki o da bizde kalmadı..

erol-61
07.02.2011, 21:36
ismini bilmiyorum aynı renklerin sevdalısı arkadaşım.ama inan bana malesef acı gerçekleri yazmış dediğin cümlelerin benim için hiç bir anlamı yok.şuan içinde bulunan çıkarları doğrultusunda sürekli yayın yapan basının inandırmak istediği saçmalıklara karnım tok.kızgınlıkla yapıldığına inandığım yorumlaracevabımda yok.ama maç bitti ve ulusal kanaldaki şarlatanların bana göre öyle akbaba misali yiyeceği leşin yanında olan ucubelerin dediklerinden etkilenen renktaşların burada umut kırıcı yazılarına tahammülüm yok.şampiyon olmuşsun olmamışsın buda fazla etki eden bir etken değil.hatalar insanlar içindir.doksan yaşına gelen bir bilge insan bile ''bir yaşıma daha girdim''diyebilme ihtimalini unutmamak gerekir.tayfun çale veya bir başkası yetersizde olabilir hoca hatada yapmış olabilir fb maçını iyi bir şekilde geçmeyebilirde bunların hepsi olası bir gerçek.ama Şenol hocanın yaptıklarını ve bu takımın başarısını sadece ''iyi niyetinden şüphem yok''diyerek geçiştiremeyiz.bunların hepsi kabul edilebilir.benim kabul edemediğim burda bordomavi yüreklerin kalbi sayılabilecek bütün renktaşların okumasına imkan sağlayan mabette rakibin bile söylemeye cesaret edemediği aciz,umutsuzluktan öte genç beyinlerin umutlarını kıran söylemler takımı hocayı saçma sapan durumlarla kötülemelerdir.ve alıntıladığım yazıdanda inan çok rahatsız oldumda cevap verme durumunda kendimi hissttim.
geçmişten verdiğin o örneklerin bizzat canlı şahidiyim.o dediklerin alınmadı diye değil karşımızda karakter yoksunu kişilerle karşılaştığımız için şampiyon olamadık.yıllar sonrada tv lerde canlı yayında maharetmiş gibi pis pis sırıta sırıta anlatarak seyrettik pis salyalarını.2005 senesindede aynı oyunlarla karşılaştık yine almadığımız topcudan değil satılmış zihniyetten bedava penaltıdan ofsayttan ve verilmeyen penaltımızdan kaybettik.
şimdide önümüzde bu kadar örnek varken taraftar olarak aynı duruma düşmemek için çabalıyoruz.şuandaki en büyük ihanet takıma güvenmemektir.kişileri teket teker eleştirip suçlu aramaktır.14 hafta kaldı ver desteğini kırma umutları şampiyon ol.birçok umut dağıtacak fikirler varken ben bu fikirlere bu örneklere tahammül edemiyorum artık.mesela ben bir örnek vereyim.14 maç 42 puan eder.biz 44 puandayız.bundan sonra dört maç daha kaybet 10 maçı kazan 74 puanla yüzde yüz şampiyonsun.varmı daha ötesi.bu işi bilen belli başlı kişiler bu ligin 69 puanla bile şampiyon olma ihtimalini konuşurken benim takımım berabere kaldı diye kendi taraftarı tarafından sırt çevriliyor ve umut kırıcı konuşuluyorsa hatayı başka yerde aramaya gerek yok renktaşım.seni alıntıladığım için sana dediğimi zannetme,ben öyle ortaya karışık yaptım.hadi kal sağlıcakla.kimse benim şampiyonluk umutlarımı inancımı kıramaz seninde kırmasın renktaş müsade etme çürük fikirlerin beyninde yer etmesine

mayısta Trabzonda şampiyonluk kutlayacağım.bu sefer benim gibi dşünüpte destekleyenlerin duası kabul olacak. Allah''cc''a yaptığım her duada Trabzonsporum içinde bir istekte bulunuyorum.olmayacak duayada amin demedik.trilyonda istemedim makam mevkide istemedim.sağlık huzur ve şampiyonluk diliyorum.çünkü bunu hak ettiğimize inanıyorum.şampiyon olamasakta canımız sağolsun diyebilme gerçekçiliğindeyiz.

ayakta alkışlarım böyle düşünenleri helal olsun işte benim taraftarım benim toprağım budur aslında karadeniz insanı inatcıdır ama bazı genc arkadaşlar hemen yelkenleri suya indirdi eğer yelkenleri dolduracak rüzgar yoksa bizler üfleyerek son nefesimize kadar o yelkenleri rüzgarla dodurup gemiye yol aldırmalıyız nefesini sakınan varsa bu takımdan zahmet edip beyinlerini yormasınlar.........

EmreYavuz61
07.02.2011, 22:18
Renktaşlar bu sezon ilk kez Trabzonspor maçını izleyemedim...Babamdan biraz maç hakkında bilgi edindim...
Fena oynamadık , çok hırslıydık , olmayınca olmuyor felan şeklinde kısa kısa yorumlarda bulundu ama en dikkatimi çeken ''12.dakikada penaltımız verilmedi'' dedi...Maçın özetini izleyemedim...Birde burda sorup tam emin olmak istedim...
Birde genel olarak hakem yönetiminden bahsedermisiniz...

Mert67
07.02.2011, 22:24
Renktaşlar bu sezon ilk kez Trabzonspor maçını izleyemedim...Babamdan biraz maç hakkında bilgi edindim...
Fena oynamadık , çok hırslıydık , olmayınca olmuyor felan şeklinde kısa kısa yorumlarda bulundu ama en dikkatimi çeken ''12.dakikada penaltımız verilmedi'' dedi...Maçın özetini izleyemedim...Birde burda sorup tam emin olmak istedim...

Ceza sahasında Burak'a yapılan bir hareket vardı.Bana da penaltı gibi geldi.Çünkü topa Burak müdahele etti rakip direk Burak'a girdi.

Hakem zırt pırt oyunu durdurdu.Daha doğrusu oyunda bunu gerektirdi biraz.
Bence pek hakemlik birşey yoktu.

EmreYavuz61
07.02.2011, 22:27
Ceza sahasında Burak'a yapılan bir hareket vardı.Bana da penaltı gibi geldi.Çünkü topa Burak müdahele etti rakip direk Burak'a girdi.

Hakem zırt pırt oyunu durdurdu.Daha doğrusu oyunda bunu gerektirdi biraz.
Bence pek hakemlik birşey yoktu.

Yani pozisyon penaltı...

Aziz amcanın oynadığı oyunlar yavaş yavaş tutmaya başladı he o zaman...
:mad:

diskus
07.02.2011, 22:39
faul ve korner atislarini cok yavas kullandik macin 15-20 dakikasi sadece bunlara gitti.

Tayfun Aydın
07.02.2011, 22:42
O defansı dünyada açacak çok takım yok Barcelona ya da her hafta bunu deniyorlar.Messi diye bir adam duvar pasıyla topu ayağına yapıştırıp golü yapıyor ilk 10 dk da maç çözülüyor.İlk yarı ki maçlara erken gol bulduk ve maçları çözdük.Deplasmanda oynayacağımız maçlar da rakip böyle defans yapmaz sanmıyorum.

Özkan
07.02.2011, 23:25
O kadar duran topu fener kazansaydı en az 5 tane atardı. Bizim kaleyi bulan şut yok.

96 senesindeki Van ve fener maçımız, bu sezonki Ankaragücü maçımız ve yıllardır çıktığımız fener maçları "İyi oynadık ama kazanamadık." kategorisindedir ama bu maç kesinlikle öyle değildi.

Paksoy
07.02.2011, 23:29
Kanaltürk'de Başkanların hakemlerin muhabbeti var.

Napoli
07.02.2011, 23:29
Futbolun biraz adaletı varsa... Su takım Sampiyon olur...Bursanın Fenerın berbat futboluna karsın 90 dakika tek kala oynayıp gol atamayan bir takım..

Biraz Adalet Lütfen

Emre EFENDİOGLU
07.02.2011, 23:40
Cuma günü uçakla Trabzon'a geldim, Pazar'a kadar günler geçmek bilmiyordu, maç günü geldi. Klasik maç günü Trabzon görüntüleri. Arabalardan sarkan Trabzonspor bayrakları, taraftardaki heyecan v.s
Stada girdim, daha maça 15 dakika kala kendinin fahri teknik direktör olduğunu belli eden bir amca başladı yorumlara. Çocuğunuda alıp gelmiş v.s v.s
Maç başladı, isimlerinin Trabzonlu Gençler olduğunu öğrendiğim grup dışında bağıran yok. Çok takdir ettim onları. 90 dakika susmadılar helal olsun. Bizim bordomavi.net, erdoğdular v.s karşı taraftaki kale arkasındaydı, halt etmişler onların yanında. Hiç mi ses çıkmaz ya bir yerden? Trabzonlu gençler tezahürat yapıyor karşı taraftan ses yok, soruyorum dayı oğluna, diyor onlar onların yaptığına katılmaz.
Dakika 20 oldu, arkadaki fahri teknik direktör amcamız başladı, "ulaaa kaç dakka oldi hala gol yok bu takim oynayamayyy yaaa" diye dahiyane futbol bilgisini bizlere aktarmaya!
Zaten kendisi daha maçın başında "oturun göremiyrukkk daaa" diyerek kendinin müthiş bir çekirdekçi olduğunu belli etmişti. Ben cevabı yapıştırdım "amca takım şampiyonluğa gidiyor sen kalk" diyerek. Tabi amca mecbur kalktı.
İkinci yarı başladı, takım basıyor ama ŞAMPİYONLAR LİGİNE GİTME MÜCADELESİ veren Antalyaspor 10 kişiyi kalecinin önüne dizmiş geçmek mümkün değil.
Ne zaman delmeye çalışsak savunmayı, adamlar frikikten gol atamadığımızı biliyor anında indiriyor. Kırmızı kartlar ise 80 lerden sonra geldiği için işimize yaramıyor zaten.
Maç sonunda korktum takımı yuhlayacaklar diye ama en azından o tepkiyi görmediğime sevindim.
Fahri teknik direktör amcamız maç sonu "bir dahada habu takumun maçlarina para verupta gelursam" dedi. Taşıdığı beyini takdir ettim. Lütfedipte gelmiş beyefendi. Birde maç içinde dediği şey ise daha harika "hem para verup gelecuğummm hemde bağiracağim hemiiii!"
Takımla ilgili söylenebilecek tek şey, olmadımı olmuyor.
Hepsine mücadeleleri için teşekkür ediyorum.
Trabzonspor taraftarı ise Trabzonlu Gençler dışında benim gözümde küme düştü. Bu kadar pasif taraftar topluluğu gittiğim hiç bir deplasmanda görmemiştim. Zaten bildiğim şeylerdi ama yıllar sonra ilk kez Trabzonda bir lig maçı izleyerek düşüncemi tazeledim.
Size yeni stad fazla.

Hasan YAYLI
07.02.2011, 23:57
o amcalardan bizim kurtulmamız şart,lafda anlamazlar ki :mad:

inadına_Trabzon
08.02.2011, 00:01
0-0 var 0-0 var. Bizim 0-0 larımız 4-0 olacak 0-0 lar ;)

.....
08.02.2011, 00:06
Futbolun biraz adaletı varsa... Su takım Sampiyon olur...Bursanın Fenerın berbat futboluna karsın 90 dakika tek kala oynayıp gol atamayan bir takım..

Biraz Adalet Lütfen

Çok haklısın abi.

Üzerimizde bir şey var Allah hayırlısını nasip etsin.

Rakibi boğuyoruz ama gol atamıyoruz.

İnşallah bundan sonra ki maçlarda atacağız bol bol.

pReN@_61
08.02.2011, 00:12
İnşallah bu son üzülüşümüz olur.

TheCrow
08.02.2011, 00:47
Pozitif futbol oynuyoruz diye hava atmak için fenerden iki maçta 5 gol yiyen antalya bize karşı neden pozitif futboldan örnekler sunacağına 11 kişi kalesinin içine girdi acaba?..

Armağan Dere
08.02.2011, 01:04

Emre o pozisyonda penaltı yok..6 pastan topu dışarı atarsan hiçbir savunman kalmaz kardeşim..Dikkatli izlediysen ligtv'den Burak kendini adama takıyor..çünkü açısı çaprazdı ve topta auta gidiyordu..cezasahası içerisini fırsat bilip kendini atmak istedi ama hakem yemedi..2.yarıyı izlemediğimden bir yorum yapamayacağım..ama ilk yarı hatırladığım 3 net pozisyonu atamadık..biri Umut,biri Burak,biri Engin

.....
08.02.2011, 01:07
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167581_10150137728231815_8715106814_8571315_673390 8_n.jpg

Tribünlerde Koreografi Hazırlıyoruz (Ücretler Toplanıyor)
İmkanı olanlar TRABZONSPOR için elini cebine atsın lütfen!

1) Külünkoğlu - 20 TL
2) Badaloğlu 20 TL
3) Kaya - 20 TL
4) Çetocan
5) Tolga Kurt
6) Nizam
7) cagdasdeniz4242 20 TL
8) Adem Erdoğan 20 TL
9) Süleyman Tutar - 20 TL
10) cemilep - 30 TL
11) Bıyıklıoğlu - 20 TL
12) Gökçebey - 10 TL
13) EFO – 50 TL
14) Emrullah Düzenli – 20 TL
15) Fatih Balta 20 TL
16) Lazvegass 25 TL
17) itsmylife 61 TL
18) Lazoli06 - 20 TL
19) Faruk Uysal - 20 TL
20) Hüseyin Yaman - 20 TL
21) Murat Altun - 20 TL
22) Ömer Yüce 97 TL
23) İlker Dinç 20 TL
24) UğuR 20 TL
25) Ömer 20 TL
26) Turgay Atalay 20 TL
27) Bakanay61 30TL
28) Ünal Er 100 TL
29) Bir Dost 15 TL
30) Cengiz Çubukcu 20 TL
31) Kadir Aydın 20 TL
32) Ömer Kibar 27 TL
33) Behçet61 20 TL
34) İlker_ 20 TL
35) Barış Karataş 30 TL
36) Tunga 61 TL
37) thepatfhinder+worldmaster 15 TL
38) Ali Şahin - 47 TL
39) Mehmet Mercanlı - 20 TL
40) Mehmet Sönmez - 15 TL
41) leviathan_-1461 - 30 TL
42) Bıyıkoğlu - 20 TL
43)
44)
45)
46)
47)
48)

İŞ BANKASI
GARANTİ BANKASI

Türkiye İş Bankası

Borsa Şubesi (Şube kodu 1125)
Hesap No: 35810
(Metin Külünk adına)

Garanti Bankası

Sahrayı Cedid Şubesi Şube kodu 0277
Hesap No: 6694527
(Ahmet Haşim Badur adına)

Yurt Dışından Havale gönderecekler için;

IBAN : TR78 0006 4000 0021 1250 0660 21
Hesap Numarası : 0066021
Şube Kodu : 1125
Hesap Türü: EUR
Hesap Sahibi : Metin Külünk

İmkanı olanlar TRABZONSPOR için elini cebine atsın lütfen!

Sefa
08.02.2011, 01:33

Biraz Adalet Lütfen

Malesef futbolun adaleti yok..

Murat Keçeci
08.02.2011, 11:08
Biz kazandıkça rakipler nasıl psikolojik baskı yaşıyorsa aynı durum şimdi bizim için geçerli bunu antalyaspor maçındakı son vuruşlarda çok net gördük yapılan vuruşların birçoğu panik vuruşu örneğin ceza sahasına kanattan top geliyor sol çarprazdan topa şut çekiyor topu indirse ceza sahasında bulunan arkadaşlarının birine boş kaleye attıracak ama o panik yokmu işte o panik sağlıklı düşünmeyi engelliyor zaten son vuruşları çok iyi olan bir takım değiliz üzerimizdeki baskıyla son vuruşlardakı pasiflik tavan yaptı.Oyun içindeki kazanma isteğimiz disiplinli futbolumuz ilk yarıdakı iyi maçlarımıza yakındı eğer böyle oynarsak deplasman maçlarını kazanma olasılığımız çok yüksek ama iç saha maçlarında bu disiplinli futbol yetmez yetmiyorda son vuruşlarda kalite gerekiyor biz ise yaptığımız yanlış şut pas tercihleriyle kolay pozisyonu bile zora çeviriyoruz.

Gerçekci olmak gerekirse şuanda rüzgarı arkasına alan fb ile bursa, bu rüzgarı tekrar tersine çevirmek için biryerden başlamamız gerekiyor maç kazandıkça özgüvenimiz yine artacak form grafiğimiz yükselecek yeniden ivme kazanmış olacağız ama bunu yapabilmek için üzerimizdeki baskıyı kırmak gerekiyor.

Açıkcası olimpiyat ruhu geri geldimi bilmiyorumda bizi şampiyonluktan hersene eden o psikolojik ruh geri geldi onu görüyorum kaybetmiş birşey yok ama herşey futbolcularımızda bitiyor bu baskıyı kıracaklar ikinci bir seçenek yok.Bunu iki kez yaşadık fatih gökdenizli kadro sonra ersun hocalı kadro üçüncüsünün olmasına izin vermeyelim artık.

ilteriş
08.02.2011, 11:27
takıma nazar mı değdi ne herkes olumlu olarak bizi konuşuyordu.

Emre Büber
08.02.2011, 11:32
http://www.youtube.com/watch?v=GltXYP4qTsQ Arkadaşlar bu vidyoyu izlediğinizde takıma ne deydiğini anlayacaksınız!

Çetocan
08.02.2011, 13:08
neyse artik onumuzdeki maclara bakalim

ilteriş
08.02.2011, 13:17
birde şu faul atışlarını neden hep selçuk kullanıyor.bırak birazda başkası kullansın arkadaş.

SiNaNi
08.02.2011, 14:53
Takımın hemen hemen hepsi formsuz ama en formsuz isim şüphesiz Şenol GÜNEŞ. Oynanan futbol ortada.hücum hattı üretken değil ama inatla adam değişiklik yapmadı.şaka gibi ya.ben 2. yarıya 3 oyuncu değişikliğiyle başlayabilir derken adam 80. dakikaya kadar oyuncu değiştirmedi. bence şenol hoca haddinden fazla güveniyor bu kadroya.değişiklik yapmak günah değil hata da değil.anlayamadım şenol hocayı

Süleyman Eruyar
08.02.2011, 17:05
Antalya'nın oynadığı futbol Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster'i çileden çıkardı. Kurmayları ile Trabzon-Antalya maçını izleyen Schuster'in, "Böyle takımlar Türk futboluna zarar veriyor", "Sanki İspanya- San Marino maçı izliyorum", "Bu takımın teknik direktörü oynattığı futboldan utanmalı" ve "Maç tek kale değil, Antalya'nın ceza sahasında oynanıyor" diye isyan ettiği belirtildi

Emre EFENDİOGLU
08.02.2011, 17:20
Antalya'nın oynadığı futbol Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster'i çileden çıkardı. Kurmayları ile Trabzon-Antalya maçını izleyen Schuster'in, "Böyle takımlar Türk futboluna zarar veriyor", "Sanki İspanya- San Marino maçı izliyorum", "Bu takımın teknik direktörü oynattığı futboldan utanmalı" ve "Maç tek kale değil, Antalya'nın ceza sahasında oynanıyor" diye isyan ettiği belirtildi

Schuster in dediği 60 lı yılların futbolu oynanıyor olayı doğru, ama bizim öyle oynadığımızı ima etmesi ise yanlıştı. Yoksa adam haklı, özellikle Beşiktaş ve bize karşı oynayan takımlar bunu yapıyor. Sanki adamlar şampiyonlar ligine gitcek berabere kalsa.

silentpain61
08.02.2011, 17:48
Cuma günü uçakla Trabzon'a geldim, Pazar'a kadar günler geçmek bilmiyordu, maç günü geldi. Klasik maç günü Trabzon görüntüleri. Arabalardan sarkan Trabzonspor bayrakları, taraftardaki heyecan v.s
Stada girdim, daha maça 15 dakika kala kendinin fahri teknik direktör olduğunu belli eden bir amca başladı yorumlara. Çocuğunuda alıp gelmiş v.s v.s
Maç başladı, isimlerinin Trabzonlu Gençler olduğunu öğrendiğim grup dışında bağıran yok. Çok takdir ettim onları. 90 dakika susmadılar helal olsun. Bizim bordomavi.net, erdoğdular v.s karşı taraftaki kale arkasındaydı, halt etmişler onların yanında. Hiç mi ses çıkmaz ya bir yerden? Trabzonlu gençler tezahürat yapıyor karşı taraftan ses yok, soruyorum dayı oğluna, diyor onlar onların yaptığına katılmaz.
Dakika 20 oldu, arkadaki fahri teknik direktör amcamız başladı, "ulaaa kaç dakka oldi hala gol yok bu takim oynayamayyy yaaa" diye dahiyane futbol bilgisini bizlere aktarmaya!
Zaten kendisi daha maçın başında "oturun göremiyrukkk daaa" diyerek kendinin müthiş bir çekirdekçi olduğunu belli etmişti. Ben cevabı yapıştırdım "amca takım şampiyonluğa gidiyor sen kalk" diyerek. Tabi amca mecbur kalktı.
İkinci yarı başladı, takım basıyor ama ŞAMPİYONLAR LİGİNE GİTME MÜCADELESİ veren Antalyaspor 10 kişiyi kalecinin önüne dizmiş geçmek mümkün değil.
Ne zaman delmeye çalışsak savunmayı, adamlar frikikten gol atamadığımızı biliyor anında indiriyor. Kırmızı kartlar ise 80 lerden sonra geldiği için işimize yaramıyor zaten.
Maç sonunda korktum takımı yuhlayacaklar diye ama en azından o tepkiyi görmediğime sevindim.
Fahri teknik direktör amcamız maç sonu "bir dahada habu takumun maçlarina para verupta gelursam" dedi. Taşıdığı beyini takdir ettim. Lütfedipte gelmiş beyefendi. Birde maç içinde dediği şey ise daha harika "hem para verup gelecuğummm hemde bağiracağim hemiiii!"
Takımla ilgili söylenebilecek tek şey, olmadımı olmuyor.
Hepsine mücadeleleri için teşekkür ediyorum.
Trabzonspor taraftarı ise Trabzonlu Gençler dışında benim gözümde küme düştü. Bu kadar pasif taraftar topluluğu gittiğim hiç bir deplasmanda görmemiştim. Zaten bildiğim şeylerdi ama yıllar sonra ilk kez Trabzonda bir lig maçı izleyerek düşüncemi tazeledim.
Size yeni stad fazla.
:alkış::alkış::alkış:

Mustafa SAYAR
08.02.2011, 17:48
Abi bir de serbest vuruşları kullanacak adam lazım bize.Anteramanlarda hiç mi çalışmazlar anlamadım.Şöyle Alex gibi vuruş yapacak adamımız yok elveda olsun..

Yasin T.
08.02.2011, 19:31
Abi bir de serbest vuruşları kullanacak adam lazım bize.Anteramanlarda hiç mi çalışmazlar anlamadım.Şöyle Alex gibi vuruş yapacak adamımız yok elveda olsun..

serbest vuruşuda geçtim bu takım yan toplarda çok iyidi.hatta ilk yarıda bu yan toplardan bayada gol attık.ikinci yarı ise yantoplarda da çok pasif kalmaya başladık

Sibel
08.02.2011, 22:25
Futbolun biraz adaletı varsa... Su takım Sampiyon olur...

Biraz Adalet Lütfen
Malesef futbolda hiç ama hiç adalet yok ...İnsanlar futbolun adaletini elinden almış..

.....
08.02.2011, 23:01
Bu başlıkta yerine gidebilir.

Sezon sonu bunu da açıp tebessüm ederiz Allah'ın izniyle.

Mehdi
09.02.2011, 09:19
Evet gözlem ve eleştiri konusundaki en bilirkişi tarafından hazırlanan raporlar üzerine yeni stadyuma izin çıkmamıştır.
Trabzon'uma geçmiş olsun.

Başlığı gerekli yere taşıyorum.

matalar
09.02.2011, 09:23
Takımın hemen hemen hepsi formsuz ama en formsuz isim şüphesiz Şenol GÜNEŞ. Oynanan futbol ortada.hücum hattı üretken değil ama inatla adam değişiklik yapmadı.şaka gibi ya.ben 2. yarıya 3 oyuncu değişikliğiyle başlayabilir derken adam 80. dakikaya kadar oyuncu değiştirmedi. bence şenol hoca haddinden fazla güveniyor bu kadroya.değişiklik yapmak günah değil hata da değil.anlayamadım şenol hocayı
DEĞİŞİKLİKLER YAPILDIKTAN SONRA ATAKLAR BIÇAK GİBİ KESİLDİ.
son 10 dakika tek bir pozisyonumuz bile yok.
bu işi şenol güneşin bizden iyi bildiği kesin.
onun için bu kadar fazla bilmişlik göstermemize gerek yok....

Süleyman50
09.02.2011, 10:05
şu antalya ya 4 puan kaptırmak sinir bozucu...

SinanB
09.02.2011, 17:13
Ayip ya cok ayip
Boyle hep veriyorlar sampiyonlugu
daha olamaz trabzonspor sampiyon

Erol Koç
13.02.2011, 19:53

Hami'den sonra frikikçi gelmedi Trabzonspor'a Ceyhundan bir beklenti vardı.

Murat SİSMAN
15.02.2011, 19:54
Ya renktaşlar alakasız birşey ama Milan Tottenham maçını hangi kanal veriyor bilen varmı.

Sibel
21.05.2011, 19:14
Uğursuz maç-2...

Uğur Demircioğlu
22.05.2011, 12:30
Bugünkü maçtan sonra futbolda siyasetin mi işlediğini yoksa futbolcuların alın terinin emeğinin mi karşılıklarını aldıklarını göreceğiz.Allah utandırmasın renktaşlar...