PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Fener PKK gibi" - Cavcav

Tunga
20.12.2005, 17:24
Devre arasina girildi ya, hersey sakinlesecek diyenler yanildi. Buyrun CAVCAV'in açiklamalari:

"FENERBAHÇE PKK GIBI !!!"

Ilhan Cavcav'dan akil almaz sözler !.. Cavcav, Fenerbahçe yönetimini terör örgütü PKK'ya benzetirken, Sari-lacivertli yönetimi cumhuriyet içinde yeni bir cumhuriyet kurma pesinde olan bir örgüt gibi davranmakla suçladi.. Iste Cavcav'in, IHA'ya yaptigi çirkin açiklamalar !..

Ilhan Cavcav'dan akil almaz sözler !.. Yillarin spor adami Cavcav, Fenerbahçe için son derece agir ve çirkin bir benzetme yaparak, sari lacivertli yönetimini terör örgütü PKK'ya benzetti ve cumhuriyet içinde yeni bir cumhuriyet kurma pesinde olan bir örgüt gibi davranmakla suçladi.

Fenerbahçe'yi Türk futbolunu bölmekle suçlayan Cavcav, "Üzülerek ifade ediyorum, Fenerbahçe yönetimini Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti varken PKK gibi, baska kuruluslar gibi Türkiye'de hükümet kurmak isteyen, cumhuriyet içerisinde cumhuriyet kurmak isteyen bir örgüte benzetiyorum" dedi.

Gençlerbirligi Kulübü Baskani Ilhan Cavcav, IHA muhabiri ENGIN KOCABIYIK'a Fenerbahçe camiasini ayaga kaldiracak açiklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin Kulüpler Birligi'nden ayrilmasini elestiren Baskan Ilhan Cavcav, "Türkiye'de 18 kulüp var. Fenerbahçe de büyük bir camia. Üzülerek ifade ediyorum, Fenerbahçe yönetimini Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti varken PKK gibi, baska kuruluslar gibi Türkiye'de hükümet kurmak isteyen, cumhuriyet içerisinde cumhuriyet kurmak isteyen bir örgüte benzetiyorum. Biz vatan olarak biriz. Bütün Türkiye Cumhuriyeti Türk'ü de olsa Kürt'ü de olsa Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandasidir. Bir bütünlesme içinde olmamiz lazim. Ama sporumuzda büyük, güzide kulübümüz Fenerbahçe'nin baskani tutum, davranis ve beyanlariyla sanki Fenerbahçe Cumhuriyeti'ni kurma gibi bir gayret ve çaba içerisinde. Fenerbahçe Kulübü de tutum ve davranislariyla böyle bir cumhuriyet kurma arzusunu ortaya koyuyor. Bu benim için sahis olarak önemli degil. Türkiye'de 18 kulübümüz var. Fenerbahçe eger böyle bir Cumhuriyet kurmak arzusu içerisindeyse; Kulüpler Birligi'nden ayrildigini nasil açikladiysa, Türkiye liglerinden de çekildigini ilan etsin" diye konustu.

Fenerbahçe Kulübü'ne Istanbul'daki Kartalspor, Pendikspor, Beylerbeyi, Beykozspor gibi takimlarla bir lig kurmasini öneren Cavcav, "Fenerbahçe'nin de içinde oldugu bu takimlar kendi aralarinda oynayabilir. O zaman herkes rahat eder. Fenerbahçe de rahat eder, diger kulüplerimiz de rahat eder. Fenerbahçe kulübümüzün tutum ve davranisi sahsen benim için pek önemli bir olay degil. Olay olarak da görmek istemiyorum" ifadelerini kullandi.

Tunga
20.12.2005, 17:25
ve Fener'in cevabi:

FENERBAHÇE'DEN CEVAP GELDI !..

Cavcav?in F.Bahçe?yi PKK?ya benzetmesine sari lacivertli kulüpten sert yanit geldi !.. Cavcav?in sözlerini ?Tedavi edilemeyecek boyutta zihinsel bir hastalik? olarak yorumlayan ve istifaya çagiran Fenerbahçe yönetimi, taraftarini da sakin olmaya davet etti..
<H4 id=feature_author>20Aralik2005, 14:44</H4>

Fenerbahçe Kulübü?nün açiklamasi:

GENÇLERBIRLIGI KULÜBÜ BASKANI ILHAN CAVCAV?IN IHA?YA YAPTIGI AÇIKLAMALARI ESEFLE KARSILIYOR, SIDDETLE KINIYORUZ. ILHAN CAVCAV?IN KULÜBÜMÜZ VE KULÜBÜMÜZ DEGERLERI ILE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ ARASINDA YAPTIGI BENZETMEYI VE BUNA ILISKIN AÇIKLAMALARINI ILHAN CAVCAV?IN GÖREV ALDIGI HER PLATFORMDA ORTAYA KOYDUGU BILINEN FENERBAHÇE DÜSMANLIGININ DAHI ARTIK SINIRLARINI ASTIGINI, EN HASSAS ILKE VE DEGERLERIMIZI HEDEF ALDIGINI ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ.

TÜRKIYE CUMHURIYETININ DÜSMEZ KALELERINDEN BIRI OLAN ATATÜRKÇÜLÜGÜ VE TÜRKIYE SEVDASI ILE ÖVÜNEN KULÜBÜMÜZE BU SEKILDE SALDIRIDA BULUNAN ILHAN CAVCAV?I DERHAL ISTIFAYA VE KULÜBÜMÜZÜN, BASKAN VE YÖNETICILERININ MANEVI SAHSIYETINI ALENEN RENCIDE EDEN AÇIKLAMALARI SEBEBIYLE KULÜBÜMÜZDEN VE TARAFTARLARIMIZDAN ÖZÜR DILEMEYE DAVET EDIYORUZ.

KULÜBÜMÜZ, CUMHURIYETIMIZIN KURULUSUNDA DOGRUDAN ROL ALMIS, KURTULUS SAVASIMIZA HER ALANDA KATKIDA BULUNMUS VE BUNUNLA DAIMA GURUR VE ONUR DUYMUSTUR. SPORTIF YARISMA HEDEFLERININ YANI SIRA KURULUS TÜZÜGÜMÜZDE AÇIKLANAN CUMHURIYETI VE KURUMLARINI KORUMAYA YÖNELIK HEDEFLERIMIZ VE BUNA ILISKIN ÜLKÜMÜZ BIZI FENERBAHÇE YAPAN ASIL DEGERLERDIR.

SPORTIF REKABET SINIRLARININ ÖTESINE TASINAN VE TOPLUMDA EKILEN KIN VE NEFRET TOHUMLARININ BU SEKILDE ILHAN CAVCAV?IN AGZINDA YESERDIGINI ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ.

TÜM YETKILI VE ILGILILERI, ILHAN CAVCAV?IN BU SEVIYESIZ SÖZLERINE KARSI GÖREVE DAVET EDIYOR, VATANDASLARIMIZI SAKIN VE SAGDUYU IÇINDE OLMAYA VE BU ÇIRKIN KARALAMAYA KARSI ILHAN CAVCAV?I SADECE DEMOKRATIK PLATFORMLARDA PROTESTOYA ÇAGIRIYOR, FUTBOL AILESININ TÜM FERTLERINI DE, ILHAN CAVCAV?IN AGZINDAN SAÇILAN BU SÖZLERLE EN IGRENÇ NOKTASINA ULASAN SPORTIF REKABETTEKI DURUSLARINI YENIDEN GÖZDEN GEÇIRMELERINI ÖNERIYORUZ.

ILHAN CAVCAV?IN YAPTIGI AÇIKLAMAYI SORUMLU MEVKIDE BULUNAN VE KITLELERIN LIDERI KONUMUNDA BULUNAN KISILERIN AGZINDAN ÇIKMASINI TARIHI BIR GAF, TELAFI VE TEDAVI EDILEMEYECEK BOYUTTA ZIHINSEL BIR HASTALIK OLARAK GÖRÜYOR VE TÜRK FUTBOLU?NUN GELECEGI ADINA HEM ÜZÜLÜYOR, HEM DE KAYGI DUYUYORUZ.

KULÜBÜMÜZÜN, BASKAN VE YÖNETIMININ ILHAN CAVCAV?IN, DÜZEYSIZ AÇIKLAMA VE YERSIZ YAKISTIRMALARINA KARSI HER TÜRLÜ YARGISAL BASVURU HAKKINI HUKUKSAL PLATFORMDA KULLANACAGINI KAMUOYUNUN DIKKATINE SUNUYOR, CAMIAMIZI BU KONUDA BIRKEZ DAHA SAGDUYULU DAVRANMAYA ÇAGIRIYORUZ.

SPOR KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Tunga
20.12.2005, 17:28
Simdi de bu haberi veren ajansspor.com'un "ANLASILMAZ AÇIKLAMASI":

ZIYARETÇILERIMIZE ÖNEMLI NOT: ILHAN CAVCAV'IN BU "ÇIRKIN" AÇIKLAMALARIYLA ILGILI YORUM YAPACAK OLAN DEGERLI ZIYARETÇILERIMIZIN, HERSEYE RAGMEN TEPKILERINI YASAL SINIRLAR IÇERISINDE GÖSTERMELERINI RICA EDERIZ.. CAVCAV'IN BU SÖZLERI HER NE KADAR SPOR TARIHIMIZIN EN ÇIRKIN AÇIKLAMALARINDAN BIRI OLSA DA FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ HER TÜRLÜ YASAL BASVURUYU YAPACAKTIR.. BUNDAN DOLAYI YORUMLARINIZI HAKARET IÇERMEYEN BIR ÜSLUPTA YAZMANIZI ÖNEMLE RICA EDERIZ..

Hekimoğlu
20.12.2005, 17:32
Simdi de bu haberi veren ajansspor.com'un "ANLASILMAZ AÇIKLAMASI":

ZIYARETÇILERIMIZE ÖNEMLI NOT: ILHAN CAVCAV'IN BU "ÇIRKIN" AÇIKLAMALARIYLA ILGILI YORUM YAPACAK OLAN DEGERLI ZIYARETÇILERIMIZIN, HERSEYE RAGMEN TEPKILERINI YASAL SINIRLAR IÇERISINDE GÖSTERMELERINI RICA EDERIZ.. CAVCAV'IN BU SÖZLERI HER NE KADAR SPOR TARIHIMIZIN EN ÇIRKIN AÇIKLAMALARINDAN BIRI OLSA DA FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ HER TÜRLÜ YASAL BASVURUYU YAPACAKTIR.. BUNDAN DOLAYI YORUMLARINIZI HAKARET IÇERMEYEN BIR ÜSLUPTA YAZMANIZI ÖNEMLE RICA EDERIZ.. bu yazi ezikligin belgesidir.ezikoglu ezikler sizi.

İ.Öztel
20.12.2005, 17:37
üzüm üzüme baka baka kararirmis. Bunlarin hepsi ayni yazik smileys/smiley11.gif

ozcan_asanoglu
20.12.2005, 18:03
ayni ifadeler bir baska takim için herhangi bir anadolu takimi için söylenseydi ajansspor böyle mansete çekecek miydi, bu tarz yorum yapacak miydi.....

ayrica, diger söyledigi dogru seyleri niye özellikle belirtmiyor, yorumlamiyor...söyledigi hersey mi çirkin...yalan mi diger söyledikleri...

ajansspor.com parali askerdir...satilmistir...

Tunga
20.12.2005, 18:10
ve Fener'in cevabi ve Şimal Yıldızı'nın yorumları

FENERBAHÇE'DEN CEVAP GELDI !..

Cavcav?in F.Bahçe?yi PKK?ya benzetmesine sari lacivertli kulüpten sert yanit geldi !.. Cavcav?in sözlerini ?Tedavi edilemeyecek boyutta zihinsel bir hastalik? olarak yorumlayan ve istifaya çagiran Fenerbahçe yönetimi, taraftarini da sakin olmaya davet etti..
<H4 id=feature_author>20Aralik2005, 14:44</H4>

Fenerbahçe Kulübü?nün açiklamasi:

GENÇLERBIRLIGI KULÜBÜ BASKANI ILHAN CAVCAV?IN IHA?YA YAPTIGI AÇIKLAMALARI ESEFLE KARSILIYOR, SIDDETLE KINIYORUZ. ILHAN CAVCAV?IN KULÜBÜMÜZ VE KULÜBÜMÜZ DEGERLERI ILE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ ARASINDA YAPTIGI BENZETMEYI VE BUNA ILISKIN AÇIKLAMALARINI ILHAN CAVCAV?IN GÖREV ALDIGI HER PLATFORMDA ORTAYA KOYDUGU BILINEN FENERBAHÇE DÜSMANLIGININ DAHI ARTIK SINIRLARINI ASTIGINI, EN HASSAS ILKE VE DEGERLERIMIZI HEDEF ALDIGINI ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ. (Bu yazıyı yazan zihniyet, Kadıköy Fneryolu'na Fenerbahçe Cumhuriyeti Nüfus 25.000.000 yazan zihniyet. İlke ve değerleri o kadar hızlı değişiyor ki, biz onlar kadar bukalemun olmadığımız için ayak uyduramıyoruz.)

TÜRKIYE CUMHURIYETININ DÜSMEZ KALELERINDEN BIRI OLAN ATATÜRKÇÜLÜGÜ VE TÜRKIYE SEVDASI ILE ÖVÜNEN KULÜBÜMÜZE BU SEKILDE SALDIRIDA BULUNAN ILHAN CAVCAV?I DERHAL ISTIFAYA VE KULÜBÜMÜZÜN, BASKAN VE YÖNETICILERININ MANEVI SAHSIYETINI ALENEN RENCIDE EDEN AÇIKLAMALARI SEBEBIYLE KULÜBÜMÜZDEN VE TARAFTARLARIMIZDAN ÖZÜR DILEMEYE DAVET EDIYORUZ. (E şeref yoksunları sizi, Atay AKTUĞ'a dil uzatırken rencide etmek gerekliydi, şimdi mi kusur oldu?) (Türk Futbolunu alenen rencide eden açıklamaların en ağırı sizin baş piskoposunuz tarafından yapılmadı mı? Demedi mi, ben bu işlerin sahada olmadığını öğrendim diye. Ve siz ezik büzük angutlar; siz alkışlamadınız mı bu piskoposu)

KULÜBÜMÜZ, CUMHURIYETIMIZIN KURULUSUNDA (hangi Cumhuriyetin?)DOGRUDAN ROL ALMIS, KURTULUS SAVASIMIZA HER ALANDA KATKIDA BULUNMUS VE BUNUNLA DAIMA GURUR VE ONUR DUYMUSTUR. SPORTIF YARISMA HEDEFLERININ YANI SIRA KURULUS TÜZÜGÜMÜZDE AÇIKLANAN CUMHURIYETI VE KURUMLARINI KORUMAYA YÖNELIK HEDEFLERIMIZ VE BUNA ILISKIN ÜLKÜMÜZ BIZI FENERBAHÇE YAPAN ASIL DEGERLERDIR.(sizi hangi değerlerin fenerli yaptığını biliyoruz. USD, EURO, £, Japon Yeni, vs.)

SPORTIF REKABET SINIRLARININ ÖTESINE TASINAN VE TOPLUMDA EKILEN KIN VE NEFRET TOHUMLARININ BU SEKILDE ILHAN CAVCAV?IN AGZINDA YESERDIGINI ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ. (Bu cümlede CAVCAV'ın Ağzında lafınıkaldırıp "Cem Papila'ın düdüğü"nükoyduğunuzda cümlede anlam olarak değişme oluyor mu?)

TÜM YETKILI VE ILGILILERI, ILHAN CAVCAV?IN BU SEVIYESIZ SÖZLERINE KARSI GÖREVE DAVET EDIYOR, VATANDASLARIMIZI SAKIN VE SAGDUYU IÇINDE OLMAYA VE BU ÇIRKIN KARALAMAYA KARSI ILHAN CAVCAV?I SADECE DEMOKRATIK PLATFORMLARDA PROTESTOYA ÇAGIRIYOR, FUTBOL AILESININ TÜM FERTLERINI DE, ILHAN CAVCAV?IN AGZINDAN SAÇILAN BU SÖZLERLE EN IGRENÇ NOKTASINA ULASAN SPORTIF REKABETTEKI DURUSLARINI YENIDEN GÖZDEN GEÇIRMELERINI ÖNERIYORUZ. (bir de deyiş vardır: Söyleyene değil, SÖYLETENE BAK diye!)

ILHAN CAVCAV?IN YAPTIGI AÇIKLAMAYI SORUMLU MEVKIDE BULUNAN VE KITLELERIN LIDERI KONUMUNDA BULUNAN KISILERIN AGZINDAN ÇIKMASINI TARIHI BIR GAF, TELAFI VE TEDAVI EDILEMEYECEK BOYUTTA ZIHINSEL BIR HASTALIK OLARAK GÖRÜYOR VE TÜRK FUTBOLU?NUN GELECEGI ADINA HEM ÜZÜLÜYOR, HEM DE KAYGI DUYUYORUZ. ("Türk futbolunun geleceğini düşünüyoruz"demeniz için önce 78 adet yabancı oynatabilme hesaplarını yapmamak, hakemleri her devre arasında toplayıp "Fener'i kayırma semineri" vermemek, Tahkim'i yok sayıp, istediğiniz kararların alınması için Başbakanı devreye sokmamak ve en önemlisi "Galatasaray Trabzonspor'a yatacak diye ülkenizi UEFA'ya şikayet etmemek gerekli mi değil mi?)

KULÜBÜMÜZÜN, BASKAN VE YÖNETIMININ ILHAN CAVCAV?IN, DÜZEYSIZ AÇIKLAMA VE YERSIZ YAKISTIRMALARINA KARSI HER TÜRLÜ YARGISAL BASVURU HAKKINI HUKUKSAL PLATFORMDA KULLANACAGINI KAMUOYUNUN DIKKATINE SUNUYOR, CAMIAMIZI BU KONUDA BIRKEZ DAHA SAGDUYULU DAVRANMAYA ÇAGIRIYORUZ. (yargıyı yok saydınız, tahkim'i yok saydınız, federasyonu yok saydınız, diğer tüm takımları yok sayıp, Milan'ı alkışlarla uğurladınız. O zaman herhalde yargıda hakkınızı İtalyan mahkemelerinde arayacaksınız)

SPOR KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR. (Sizden gelen saygı Allah'tan gelsin, beter olun!)

FENERBAHÇE SPOR (!) KULÜBÜ

eys_61
20.12.2005, 18:25
açiklamalar dikkatli okunursa cavcavin kastettigi fenerbahçe cumhuriyeti(!) degil, febenin kulupler birliginden ayrilarak basinabuyruk davranma istegi.son derece yerinde bir tespit ama bir o kadar da talihsiz bir benzetme.febe dahi olsa TÜRKIYE CUMHURIYETI sinirlari içinde hiç kimse pkk denen adi, seref yoksunu... örgütle ayni kefeye konulmayikabullenemez.

aynen bizlerin mail bombardimani yapma amaçli girisimlerimizde bazi arkadaslarimizin sinirlerine hakim olamayarak hakli olmamiza ragmen haksiz gibi görünmemize yol açan davranislari gibi cavcav da çok dogru (40 yilin basinda) açiklamalar yapmis olacakkenözür dilemek zorunda kalmistir.

+simal yildizi da yazisinda sorulmasi gerekenleri sormus,sagolasin

kutoz
20.12.2005, 20:06
Dinsizin hakkindan, imansiz gelir...

Ne güzel söylemis, büyükler... Beter olsun, baska birsey demiyorum... Biraz daha desilsinler de, kirli çamasirlar da serilsin ortaya. Bütün Türkiye'de ögrensin, bu eziklerin nasil basariya ulastiklarini...

Tunga
20.12.2005, 23:34
Buyrun buradan yakin:

"Eski yönetici Yavuz Kayral sorularimiza söyle cevap verdi.

angut-com: G.Birligi baskani Cavcav'in Fenerbahçemizi terör örgütü PKK'ya benzetmesine ne diyorsunuz?

Yavuz Kayral: Evet Fenerbahçe?yi PKK ya benzetmis. Bende simdi internetten baktim gördüm. Cavcav?a cevap veriyorum. Ona HOOST diyorum.

angut-com:Neden bu tabiri kullandiniz?

Yavuz Kayral: Köpek gibi havliyor da ondan. Ama köpeklerin de havlama haklari vardir. Simdi insanlar nasil konusuyor. Bilen bilmeyen konusuyor. Köpeklerin de havlama haklari vardir.

Fenerbahçe?yi terör örgütü PKK?ya benzetmesine gelince. Imrali'da da bir köpek var, ayni takimi tutuyorlar, bu yüzden karistirmis olabilir. Orada yatan bir ****** ****** var. Serefsiz, ****** ******. O serefsizle ayni takimi tutuyorlar. Kendisi Fenerbahçeli olma serefine nail olamadigi için, Fenerbahçe?nin Atatürk?ün, Kuva-i Milliye?nin takimi oldugunu bilmiyor.

Allah?tan baska kimseden korkmayiz. Herkese de haddini bildiririz. Fenerbahçeli olmaktan da onur duydugumuz için bunlarla ugrasiriz.

Bu tezgahin tamami Fenerbahçe?nin önünü kesmek için kurulmus bir komplodur. Bu çetenin basi Özhan Canaydin?dir. Kulüpler Birligi baskani olup bunlari etrafina toplamistir. Fenerbahçe?nin önünü kesmek tek gayeleridir.

Alçaklar alçalilirlar.Bunlar alçak. Çünkü ben yillarca yöneticilik yaptim. Bu alemi iyi bilirim. Bu tür seylere tenezzül etmedim. Bu oyunun sonrasinda eger Hasan Dogan Federasyon baskani olursa, seyret o zaman curcunayi.

Fenerbahçe?nin kimligiyle kimseyi oynatmayiz. Onada kimsenin gücü yetmez. Fenerbahçe?nin sadece nefesi altinda BOGULURLAR.."

Yani ne yaptilar ettiler, GaySe'yi de aralarina aldilar. Bu olay çok uzayacak, çook!

Külünkoğlu
21.12.2005, 08:42
son dakika haberlerinden devam edelim

Koray
22.03.2011, 18:10
Geri zekalı topluluğu febe taraftarı orda burda Cavcav'ın açıklamalarını ölçü ve referans aldıklarına göre aynı kişinin kendilerine pkk benzetmesi yapmasınıda kabul etmiş demekki...

Arşivi karıştırıp böyle adamın önüne koyarlar yeri geldiğinde...

Genele alınsa güzel olur bence başlık.

Sami Kuk
22.03.2011, 18:53
Eyvah Eyvah:) Ortalık karısmıs Gs de nasibini almış.Bizimde geriye yaslanıp büyük bir zekle it dalaşını izlemek düşer:)..İnşallah bizim yönetim çıkıp olayın içine girecek açıklamalar yapmaz..

Ilelioglu
22.03.2011, 20:01
Eyvah Eyvah:) Ortalık karısmıs Gs de nasibini almış.Bizimde geriye yaslanıp büyük bir zekle it dalaşını izlemek düşer:)..İnşallah bizim yönetim çıkıp olayın içine girecek açıklamalar yapmaz..

5 yil önceki olay bu.

;)

Cüneyt Canlıca
23.03.2011, 17:50
Evet 5 yıl öncenin haberi... Tunga nın Şimal Yıldızı oldugu zamanlardan:)

Sefaenes
26.03.2011, 01:35
bunu cavcavi dogru söyledigini söyluyen ezik fb lilere söylemek gerekir bakalim hala destekliyorlarmi. Adamlar o kadar ezik ki cabuk unutuyorlar

Burçak
26.04.2011, 16:08
fenerden nefret ediyorum

Sefa
26.04.2011, 16:09
Fenerbahçe PKK ise sende bir teröristsin Cavcav!

ESER
26.04.2011, 17:46
kuvayi milliyenin takimina bak sen..

millet cephede sehit olurken papazin cayirinda isgalci ingilizlerle mac yapan kolpalarin kurdugu bir takim iste eti topu..

stadin yeri de papazin cayiri... papazin cayirinda ingilizle mac yapip millete kuvayi milliye ayaklari yapmayin gulerler size..

sahi kim o papaz .. kulubunuzun sahibi mi yoksa ;) Ataturk milli mucadele yillarinda Trabzona da gelmis ve kulupleri ziyaret etmis , ne yani Ataturk idmanocakli, idmanyurtlu mu oluyor boylelikle..
ulan bu kolpalarin goren de Ataturk un papazin cayirinda ineklerin otladigi , sumuklulerin ingilizle mac yaptigi donemde vip kombinesiyle , formasiyla kaskoluyla mac izledigini sanir :)

kaldi ki bu ulkeye yillardir yedirilen bir 100 yillik kulupler palavrasi var..

1800 lerin sonlarinda bile ingilterede ve bazi avrupa ulkelerinde profesyonel ligler vardi.. bu istanbulun fasonlarinin kimisi okulun bahcesinde nenelerinin coraplariyla teneke tekmelemis , kimisi papaza yalamalik yapip onun arsasinda top oynamis .. kural yok , lig yok. ortada dogru duzgun takim bile yok. kafalarina gore takilmislar iste yillarca.. sonra neymis 100 yillik takimlarmis.. yuruyun gidin lan kolpalar.. bu ulkede lig usulu futbolun oynandigi ilk sehir Trabzon ayrica.. istanbul da degil..

krdnz
26.04.2011, 19:03
Fener başkanı üç adım önde bir eli cebinde ilerlerken arkasında fedaileri emir bekler vaziyette sağlı sollu ilerliyor,hiç tevazu yok sağa sola emir yağdırıyor.Bu fotoğrafı bulamadım ama altta bi kaç foto var MAFYA BAŞKANINDAN.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfYZW19Rv1VRF3uCUzly99-_ZKhuOHGkc8zqcZ9LDIxkwum_-r

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRmzTB-gxGdwxKCrnhvU3yiBsIgboBbeIm3J6IHbxYrO2ynoaNb3Q

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQtKHe6A8uE_ZzRWJTZ7ySnJDW3kQ2Pv FbfLt7Zmzca944AbTHo

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSdBzilKTLAXbJkIZAxOUi5PGx4hCIc vsFvNl_TigpDQEe1AKb

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7AioWUrTydfhx3WgfZ-gNJimZbZ8UzVa7uI4EpvHbNlnhFPdl

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRLFDW2tbtbhWZmKJ-6zkxUMHN_YEKVmEPfY-8tX15qAwu9EacGRv2Phk0ABg

Bu fotoğrafların altına MHKyı tehdid eden videosunu,üç yıl şampiyonluk sözünü ve alttaki haberi de eklersek bu adam için her yol neden mübah daha iyi anlayabiliriz.Kendi başarısı için herşeyi yapabilecek bir kulüp başkanı ülkede büyük gerginlikler yaratabilir.Bunu geçen sene son maçta gördük -ki kendi kendilerini yediler- bu sene daha tehlikeli boyuta geldi.Cavcavın bu açıklamasını bugüne uyarladığımızda pkk=bölücülük ise iki şehri(Trabzon-Eskişehir) düşmanlık noktasına getiren kimdir?

Peki sonuçta kaybeden kim oluyor?Tabiiki biz,Türk futbolu..

Devre arasında bir haber:
2011’in Fenerbahçe’nin yılı olacağını iddia etti.
FUTBOL TAKIMINDAN BEKLENTİLER
Futbol takımının ikinci yarı performansı konusunda ise Aziz Yıldırım, “Şu an Türkiye liginin en kaliteli futbolcuları bizde. Puan cetveli arzu etmediğimiz bir noktada. Ama ikinci devre iyi çalışarak, bu açığı kapatabiliriz.
Bunun için ilk maçlarda göstereceğimiz performans çok önemli. Ben takımıma güveniyorum. Lig sonunda hakem hataları sonucu etkilemezse şampiyon olmamamız için hiçbir neden yok” yorumunu yaptı.
Transfer konusunda Aykut Kocaman’ın tek yetkili olduğunu bildiren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, “Bir oyuncu düşündüğünü biliyoruz. Bu konuda kendisi çalışmalar yapıyor. İstediği mevkiye istediği oyuncuyu kendisi ’alalım’ derse, biz de alırız. Ancak, alınacak oyuncu bireysel değil, görev adamı olmalıdır. Bu flaş mı olur, bilemem. Onu bekleyip hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Hazar_
26.04.2011, 20:06
kuvayi milliyenin takimina bak sen..

millet cephede sehit olurken papazin cayirinda isgalci ingilizlerle mac yapan kolpalarin kurdugu bir takim iste eti topu..

stadin yeri de papazin cayiri... papazin cayirinda ingilizle mac yapip millete kuvayi milliye ayaklari yapmayin gulerler size..

sahi kim o papaz .. kulubunuzun sahibi mi yoksa ;) Ataturk milli mucadele yillarinda Trabzona da gelmis ve kulupleri ziyaret etmis , ne yani Ataturk idmanocakli, idmanyurtlu mu oluyor boylelikle..
ulan bu kolpalarin goren de Ataturk un papazin cayirinda ineklerin otladigi , sumuklulerin ingilizle mac yaptigi donemde vip kombinesiyle , formasiyla kaskoluyla mac izledigini sanir :)

kaldi ki bu ulkeye yillardir yedirilen bir 100 yillik kulupler palavrasi var..

1800 lerin sonlarinda bile ingilterede ve bazi avrupa ulkelerinde profesyonel ligler vardi.. bu istanbulun fasonlarinin kimisi okulun bahcesinde nenelerinin coraplariyla teneke tekmelemis , kimisi papaza yalamalik yapip onun arsasinda top oynamis .. kural yok , lig yok. ortada dogru duzgun takim bile yok. kafalarina gore takilmislar iste yillarca.. sonra neymis 100 yillik takimlarmis.. yuruyun gidin lan kolpalar.. bu ulkede lig usulu futbolun oynandigi ilk sehir Trabzon ayrica.. istanbul da degil..

Aynen öyle.Yok bizim general bilmem ne kupamız var diye övünüyorlar.O yıllarda ülkemizin gururu olmuş futbolda adamlara kafa tutmuşlar vay be.Ama kimse demiyor ki orda oynadıkları adamlar futbolcu değil gemilerden inen askerlerdi.

İşgalci kuvvetlerin askerleriyle maç yapıp adamlara moral oldular.O askerlerki o maçlardan sonra kimbilir kaç askerimizi şehit etti.Ama nasıldır ki adamlar bizim bilmem ne kupamız var diye övünüyorlar.