PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anons Sorunu !

tsburak08
21.01.2011, 17:42
Bence bızde anons sorunu var..Gol attığımız da örnek verıyorum anonsçu arkadaş Umut dıyor taraftar Bulut sonra anons olarak Bulut dıyor taraftar Umut.. bence çok sıradan ve çok da tatmın edıcı değıl..

Geçenlerde LIG TV de görmüştüm B.Münıch-Getafe maçında Bayern 3. golü atıyor ve anos aynen şöyle;

Anons:Schweinsteiger'ın pasıyla golü atan oyuncu Luca .
Taraftar:Tonı . bır kez daha tekrarlanıyor bu
Anons: B.Münıch
Taraftar:3
Anons:Getafe
Taraftar:0 dıyor ve ardından
Anonsta ''Teşekkürler'' denıyor taraftar ''Bırşey değıl'' dıyor ve burda noktalanıyor.. Çok hoşuma gıtmıştı..Değışık şeyler denenebılır.
Bence dıkkate alınması gereken bır konu...

ozturk
21.01.2011, 17:45
Ayrıca anonsçunun tonlaması da o kadar iyi değil.Bu konuda da kendini geliştirmesi gerek

Süleyman Eruyar
21.01.2011, 17:46
" Birşey değil " :)

" Rica ederim " deselermiş keşke,

Yunus Emre SEYHAN
21.01.2011, 17:59
Katılıyorum. Farklı şeyler denenebilir.
Anons çok önemli görünmese bile aslında çok önemli :) Düşünsenize gol atıyorsunuz, Anonsunuz yapılıyor.

Anonscuyu iyi ayarlamak gerekiyor. Ses tonu,vurgular iyi olmalı.

Geçen bizim anonsçu Cale'yi "Kale" diye telafüz etmişti, Gülmüştüm baya.

Emirhan Makul
21.01.2011, 18:02
Apaçi Marşı Sorunsalı diye bir başlık gerekir mi acaba Apaçi şarkısı çalıyorlar stadda gözlerim doluyor :D

tsburak08
21.01.2011, 18:04
Katılıyorum. Farklı şeyler denenebilir.
Anons çok önemli görünmese bile aslında çok önemli :) Düşünsenize gol atıyorsunuz, Anonsunuz yapılıyor.

Anonscuyu iyi ayarlamak gerekiyor. Ses tonu,vurgular iyi olmalı.

Geçen bizim anonsçu Cale'yi "Kale" diye telafüz etmişti, Gülmüştüm baya.

Fenerbahçe'nın anonçusunun sesı dehşet güzel.. o sesle adam desekı gıt şu adamı vur gıder vurursun yanı o derece :)

Özellıkle teşekkürler , bırşey değıl ve Schweinsteiger'ın pasıyla golü atan dedığı zaman gol pasını verenı de övmüş oluyorsun.. Yanı ekmeğı sadece golü atan yemıyor :)

Gümüshane
21.01.2011, 18:09
" Birşey değil " :)

" Rica ederim " deselermiş keşke,

öyle diyorlar zaten :D

omer61
21.01.2011, 18:21
"anons sorunu" değil de "anons önerisi" desek daha iyi olur çünkü şu an bir anons sorunumuz yok.

Hazar_
21.01.2011, 18:25
Evet.Bizim stadda bu işi yapan arkadaşı hiç beğenmiyorum.Ses çok kötü.Tonlama çok kötü.En nihayetinde kötü.

Kazım Uzunboy
21.01.2011, 18:25
Çok çok güzel olur böyle olursa. :)

tsburak08
21.01.2011, 18:50
"anons sorunu" değil de "anons önerisi" desek daha iyi olur çünkü şu an bir anons sorunumuz yok.

Evet doğru dıyorsun şuanda kı arkadaşımız elınden gelenı yapıyor..

Ali Tunahan Güllü
21.01.2011, 18:54
Apaçi Marşı Sorunsalı diye bir başlık gerekir mi acaba Apaçi şarkısı çalıyorlar stadda gözlerim doluyor :D

Gerçekten iğrenç bişey tam takım sahaya çıkıyor fonda apaçi:D

Serdar A
21.01.2011, 19:05
Bence bızde anons sorunu var..Gol attığımız da örnek verıyorum anonsçu arkadaş Umut dıyor taraftar Bulut sonra anons olarak Bulut dıyor taraftar Umut.. bence çok sıradan ve çok da tatmın edıcı değıl..

Geçenlerde LIG TV de görmüştüm B.Münıch-Getafe maçında Bayern 3. golü atıyor ve anos aynen şöyle;

Anonsta ''Teşekkürler'' denıyor taraftar ''Bırşey değıl'' dıyor ve burda noktalanıyor.. Çok hoşuma gıtmıştı..Değışık şeyler denenebılır.

Destekliyorum . Ne olur , ülkemizdeki bu berbat anons kültüründen vazgeçen ilk kulüp biz olalım .

Selçuk Demircioğlu
21.01.2011, 19:20
Bunlar ince ve önemli ayrıntılar..Evet ben bile gol atıldıktan sonraki o bağırmadan nefret ediyorum...
Yahu 2 kere söyledin tamam üçüncüsü neden bi de en sonunda kendi baştan alıp söylüyor,etti sana dört..Yeter daa..Tamam anlarım büyük maçlarda olabilir ama tonlaman kötü, sesin kötü...

Yiğit SARI
21.01.2011, 19:29
Başlığa stadta çalınan müzikler de eklense sevinirim :D

Mehmet Ç.
21.01.2011, 19:42
Anons sorunu degil, anonscu sorunu bu.

Apachi ve burak yeter remixlerinlen nereye kadar??

ibrahim
21.01.2011, 19:53
Bunu yapmak zor bisey degil. Aramizda anonscuyu taniyan birileri mutlaka vardir. Bu fikri ona iletecek biri..

Alp Yavuz 13
21.01.2011, 19:55
"teşekkürler "

" eyvallah hacı "

:)

Mustafa ÖZDEMİR
21.01.2011, 19:55
en başta anonsçumuzun sesi çok itici...

Uğur GEMİCİOĞLU
21.01.2011, 20:09
Bir tane fenerlinin bizim anons sonunda "Anonsçu kustu" demesi yeterince açıklıyor durumu sanırsam. Çalan müzikler de cabası. Yok apaçi , Yok Sertab Erener' in "Rengarek" şarkısı garip garip remixler. Benim hiç hoşuma gitmiyor. Karadeniz müziği sadece gol de çalınıyor. O da bizimkiler sevinmeyi bırakıyor rakip takım santraya gidecekken başlıyor. Oyun başlıyor şarkı devam ediyor.

DeAgLeMaNyAq
21.01.2011, 21:13
Basket maçlarındaki gibi en az gol kadar önemli olabilen asistin anons edilmesi hoş bir uygulamaymış...

güneyli
21.01.2011, 21:16
Koy bir Arap anonscu,çekirdekçiler bile coşar...

Enes Ünal Kaya
21.01.2011, 21:27
Bugun Bjk İlk Golü Attığında ;

Anonscu : Hernandeeezz
Taraftar : Guttiiiiii..
Anonscu : Şampiyooonn
Taraftar : Bjk

Dedi Mesela :)

mda61
21.01.2011, 22:07
Bugun Bjk İlk Golü Attığında ;

Anonscu : Hernandeeezz
Taraftar : Guttiiiiii..
Anonscu : Şampiyooonn
Taraftar : Bjk

Dedi Mesela :)

ilk golü Guti atmadı ki o nasıl oldu :)

DKaraduman
22.01.2011, 01:35
Gereksiz geldi bana.

Tahir61
22.01.2011, 01:56
fb nin basket maçlarındaki anonscu muhteşem.bi de gol sonrası çalan uyy aha nın yerine de değişik bi şey çalsa daha iyi olur. k.koyuncuya saygımız sonsuz ama daha güzeli olabilir

Harun_ayar_ts
22.01.2011, 01:57

güzelmiş ama bizimkilerin becerebilecegini sanmıyorum

Tolga
22.01.2011, 01:59
=)) teşekkürler saygılar abartı kalıyor tribün kültüründe =)) bağırırsın olur biter =))

Şaka bir yana bende bu işte farklı bir adım atılması taraftarıyım.Golden sonraki müzik ve ardından anonsun değişmesi taraftarıyım.Ama anons için bir fikrim yok =)) marjinal birşeyler türetmemizi isterdim

erolizmts
22.01.2011, 02:32
Trabzonspor gol attıktan hemen sonra tv'nin sesini kısma nedenidir o anonsu yapan abi. Yani yeri göğü inletmek pek atmosfere güzellik katmıyor bence. Taraftarın golden sonraki sesini duyamıyoruz. Biraz daha kulakları patlatmayan tonda yapılmalı gol anonsu. Sadece Almanya ligi değil, İspanya liginde de anons olayı moda'dır ama rahatsız edici değildir. Abartmıyor adamlar. Ama bizim anons olayı fazla uzun ve rahatsız edici. Güzelim gol sonrası atmosferini o gürültü yok edebiliyor.

Aynısından bizim Konya'da da mevcut. Taraftarın gol sonrasındaki sevinç çığlıklarını yok ediyor. Velhasılıkelam kısa olsun güzelinden olsun.

Bir de Galatasaray çakması mohikan'mı kızılderili mi bilmem bir marşı vardır ki dadından yenmez. Birileri bırakıyor biz alıyoruz.

Hazar_
22.01.2011, 02:34
-Teşekkürler

-Eyvallahh :D

ertek_61
22.01.2011, 04:52
liverpoolun anonsçusunu dinledim bi maçta..adamda o kadar karizma bi ses varki bağırmadan ve o kadar sakin bi anons yapıyorki taraftarla çıldırıyor resmen..bizdeki arkaddaş malaşallah mikrofon yutmuş gibi bağıroyor..bulut mu diyor umut mu diyor ne diyor belli değil..insanın içindeki şevki alıp götürüyor...helede manu nun anonsçusunu hiç söylemiyorum ama en azından türk olduğunu söyleleyim...koca manu gidiyor anonsçu diye türk bir vatandaşımızı buluyor biz koca ülkede karızmatik bir sesi olan anonsçu bulup adam gibi diğer klüplerden farklı bi anons geliştiremiyoruz...arkadaş bayern örneğini vermiş bence harika bi örnek denenebilir..böylece psikolojik olarak asist yapmış oyuncuyuda onore edip diğer pozisyonlarda bencilliğe kaçmasını engeller...

el_conquistador
22.01.2011, 04:58
Evet, Almanya'da yillardir bu sekilde yapiliyor...

0ipb8GU7dzg

Canberk
22.01.2011, 13:44
Fenerbahçenin geçen sene kovduğu anonsçuyu almalıyız aslında.
Adama sahip çıkalım ççç

Bdeniz_61
22.01.2011, 14:31
Fenerbahçenin geçen sene kovduğu anonsçuyu almalıyız aslında.
Adama sahip çıkalım ççç
Bence ona Bursalılar sahip çıksın:D

Samet Yildirim
22.01.2011, 14:35
Almanyadaki gol sevincinden sonraki anonscu-taraftar iliskisi gercekten güzel oluyor :)

worldmaster
22.01.2011, 14:56
bence de çok kalitesiz bi anonsçu var... korkum o ki anonsçu arkadaşı ekmeğinden edecez bu yaılarımızla ama ,adamı işinden etmek değil de kulüp içinde farklı bi göreve atarsınız ve yerine de çok kaliteli bi eleman bulabilirsiniz.Bunlar profesyonel işler,tabii ki bizim takımda olmaması çok normal.

Sebebi gayet açık zaten,muhtemelen anonsçu arkadaş kulüpten birinin tandığıdır ve o şekilde işe alınmıştır...Ne bekliyordunuz ki...

28TS61
22.01.2011, 15:29
bence mac öncesi müzik sesini cok abartili bir sekilde yükses ses ile veriyorlar.
tv basinda cok rahatsiz edici. staddakiler ne düsünüyor acaba ?

tsburak08
22.01.2011, 15:31
Evet, Almanya'da yillardir bu sekilde yapiliyor...

0ipb8GU7dzg
Gayet güzel taraftarıda motıve edıcı ve sevıncını pekıştırıcı bır anons.. Bence çok güzel şeyler üretılebılır.. sadece gol atanın adı soyadını söylemekle olmaz bence..

Mayls
22.01.2011, 15:33
Uy Aha bana göre bu takım için yapılmış en güzel marş. Ama ufak bir düzenleme istiyor. Şarkının girişindeki davul pek coşkulu gelmiyor bana. Golden sonra direkt kemençeli bölümden girilse şarkıya daha hoş olur bence.

Ya da Hayde'deki tulum solosu da insanı alıp başka diyarlara götüren bir melodi.

Yasin Altuntas
23.01.2011, 22:54
uyy aha bir ara degistirilmisti ve cok da kötü olmustu

bence her zaman uyy aha bizim icin en uygunudur

Hürgün Aygün
23.01.2011, 22:56
Apaçi müziği artık tüm stadlarda fon oldu sadece bizde değil Kasımpaşa stadında duydum en son daha da var hatırlayamadım şimdi.:D

Uğur GEMİCİOĞLU
23.01.2011, 23:00
Apaçi müziği artık tüm stadlarda fon oldu sadece bizde değil Kasımpaşa stadında duydum en son daha da var hatırlayamadım şimdi.:D

bjk veya gs maçının devre arasında çalınmıştı :)

musty
23.01.2011, 23:42
Herşey bitti de anons sorunu kaldı.
Daha Avni Aker'de adam gibi bordo mavi çekemiyorken, hâla çekirdek çitleniyorken nelerden bahsediyoruz.