PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNet Yeni Tariferler ve Ücretlendirmeler, 1,2,4 mbps lere son ! Bizzat denendi.

okg_53
18.01.2011, 16:19
Arkadaşlar donanım forumlarında gezerken, yeni paketlerin çıktığını görmüştüm. ancak ay başından beri geçmek nasip olmamıştı(umursamamıştım).

Umursamadığıma pişman oldum ! .

Yıllardan beri 1 mbps limitsiz 46 tl lik paketi kullanıyordum. Haliyle download hızım saniyede 105 kb civarı idi. (download hızı, paket hızınızı 8 e bölerek bulunur)

Yeni paket olan(eski ama yenilenen) Netlimitsiz pakete geçiş yaptım. Şuan download hızım saniyede 500 kb civarı oldu. hemde sadece 5 tl fazla vererek. Net limitsizin fiyarı 54,90 ancak 5 tl farketmiş oldu. neden 5 tl, 10 tl olması gerekmezmi diye soracak olursanız. 1 mbps 49 tl ye çıkarıldı.

1,2,4,8 mbps limitsizlere abonelik alımı durduruldu, herkesi 8 mbpsye ye geçirmek istiyorlar. 1,2,4 ler kaldırılacak yavaş yavaş.

Netlimitsiz (54,90) in özelliği 8 mbps internet oluşunun yanında (speedteste baktım 7.1 mbps çıktı, buda iyi ) aylık 25gb den sonra 1 mbps ye düşüyor. Yani eski 1 mbps limitsizler için değişen birşey yok.

Eskiden paket değişiklikleri ertesi ay aktif olurdu. Arktık telefonla arayıp, geçişinizi onaylatıyorsunuz. modemi kapatıp açıp 10 dk içinde aktif oluyor.

Ben daha az önce yaşadıklarımı anlattım. ayrıntılı bilgi ;

http://www.ttnet.com.tr/2011-bireysel-paket-duzenlemeleri

Çağdaş DENİZ
18.01.2011, 16:22
Arkadaşlar donanım forumlarında gezerken, yeni paketlerin çıktığını görmüştüm. ancak ay başından beri geçmek nasip olmamıştı(umursamamıştım).

Umursamadığıma pişman oldum ! .

Yıllardan beri 1 mbps limitsiz 46 tl lik paketi kullanıyordum. Haliyle download hızım saniyede 105 kb civarı idi. (download hızı, paket hızınızı 8 e bölerek bulunur)

Yeni paket olan(eski ama yenilenen) Netlimitsiz pakete geçiş yaptım. Şuan download hızım saniyede 500 kb civarı oldu. hemde sadece 5 tl fazla vererek. Net limitsizin fiyarı 54,90 ancak 5 tl farketmiş oldu. neden 5 tl, 10 tl olması gerekmezmi diye soracak olursanız. 1 mbps 49 tl ye çıkarıldı.

1,2,4,8 mbps limitsizlere abonelik alımı durduruldu, herkesi 8 mbpsye ye geçirmek istiyorlar. 1,2,4 ler kaldırılacak yavaş yavaş.

Netlimitsiz (54,90) in özelliği 8 mbps internet oluşunun yanında (speedteste baktım 7.1 mbps çıktı, buda iyi ) aylık 25gb den sonra 1 mbps ye düşüyor. Yani eski 1 mbps limitsizler için değişen birşey yok.

Eskiden paket değişiklikleri ertesi ay aktif olurdu. Arktık telefonla arayıp, geçişinizi onaylatıyorsunuz. modemi kapatıp açıp 10 dk içinde aktif oluyor.

Ben daha az önce yaşadıklarımı anlattım. ayrıntılı bilgi ;

kardeşim benim internet 1 mps limitsiz...
ben senin dediğine geçeyim mi şimdi kafam karıştı yaa???

okg_53
18.01.2011, 16:26
kardeşim benim internet 1 mps limitsiz...
ben senin dediğine geçeyim mi şimdi kafam karıştı yaa???

benimde aynısıydı 20 dk önce :).
telefonla aradım 4440375 i geçtim. 10 dk içinde download hızım yaklaşık 5 kat arttı. 5tl farkla.

Çağdaş DENİZ
18.01.2011, 16:30
o zaman ben de geceym ama 25 gb kota var demi:D

İsmail Coşgun
18.01.2011, 16:37
TtNet limitsiz 1mbps'e üyeydim. Türk Telekom'dan telefon geldi 5 lira daha ödeyerek hızımı 8 mbps'e çıkarabileceklerini söylediler. Bende kabul ettim. Uzun süre artmadı hızı aradım bilgi almak için... Bizim mahallenin bağlantı seviyesi 8 mbps'i kaldırmıyormuş meğersem. Yani hızım 1 mbps halen ama 5 lira fazla ödüyorum. Ttnet'te üst tarifeye geçince bir daha geri dönemiyorsunuz. Bu yüzden sağolsun ttnet beni oyuna getirdi.. :)

okg_53
18.01.2011, 16:38
o zaman ben de geceym ama 25 gb kota var demi:D

indirme kotası yok, o ay içinde 25 gb den sonra 1 mbps ye düşüyor. yeni ayda tekrar sıfırlanıyor. 8 e çıkıyor. 25 gb dolduramazsın kardeş zaten :) extra fatura falan yok yani.

TtNet limitsiz 1mbps'e üyeydim. Türk Telekom'dan telefon geldi 5 lira daha ödeyerek hızımı 8 mbps'e çıkarabileceklerini söylediler. Bende kabul ettim. Uzun süre artmadı hızı aradım bilgi almak için... Bizim mahallenin bağlantı seviyesi 8 mbps'i kaldırmıyormuş meğersem. Yani hızım 1 mbps halen ama 5 lira fazla ödüyorum. Ttnet'te üst tarifeye geçince bir daha geri dönemiyorsunuz. Bu yüzden sağolsun ttnet beni oyuna getirdi.. :)

izmir gibi yerde desteklemesin hayret. ama yakında yaparlar ayarları, sende boşuna geçmemiş olursun, o bölgenin telekom müdürlüğüne dilekçe yaz, mahalle teknolojimizi arttırın diye. İlk kez senden duyuyorum böyle birşeyi, hadi köylerde olsa neyse ...

Çağdaş DENİZ
18.01.2011, 16:43

yaw bizim üsküdar da kaldırmaz 8 i o zaman vay be sağolasın kardeşim:D

Çağdaş DENİZ
18.01.2011, 16:45
bu arada ben 20 tane film indirsem zaten 15 gb kotayı doldururum:D:d:D

İsmail Coşgun
18.01.2011, 16:51
yaw bizim üsküdar da kaldırmaz 8 i o zaman vay be sağolasın kardeşim:D

Dostum ben İzmir Buca'da oturuyorum. Buca'nın arka mahallerine kalıyor. O yüzden 8 mbps hızı kaldırmıyor bağlantı. Sen sor yine öğren kaldırıp kaldırmadığını...

Sefa
18.01.2011, 16:55
Dün akşam internet hızını 121 Mb olarak ölçtü TTnet'in sitesi fotoyu koplayamıştım sonra kaydetmeyi unuttum halbu ki o sıra hız yerlerde sürünüyordu :D

Çağdaş DENİZ
18.01.2011, 16:55
Dostum ben İzmir Buca'da oturuyorum. Buca'nın arka mahallerine kalıyor. O yüzden 8 mbps hızı kaldırmıyor bağlantı. Sen sor yine öğren kaldırıp kaldırmadığını...

valla bizim burası da bi garip mahalle istanbulun göbeği arkadaşın interneti 8 mps ama o kadar hızlı değil
bu ttnet adamı ayar eder ben araştırayım eğer kaldırıyosa hemen geceym o halde:D

Burak DERELİ
18.01.2011, 16:56
Bende ttnetliyim ama süperonline fiber interneti geçmeyi düşünüyorum tabiki bizim eve kadar kablo çekeceklerse
hem daha ucuz hemde 8 mbit isteyip bakır kaybıyla 6-7mbit alınmıyacak 10 dedimmi tammamıyla 10mbit gelecek
gerekli bilgilendirme: http://www.superonline.net/bireysel/urunler/fiber/superfiber.aspx

Külünkoğlu
18.01.2011, 16:58
Şimdi bi dakka. sizi yakaladığım iyi oldu.

Evde 3 tane canavar var. Bilgisayarın yüzünü gördüğümüz yok Allah'a şükür. Birisi müzik dinliyor şimdilik. Öbür ikisi oyun oynuyorlar ödev indiriyorlar. Oyunlardaki durgunluktan çok şikayet etmeye başladılar. 29 TL ödüyorum.

Şu durgunluğu aşmak ve devlet bütçesinin de açık vermemesi koşuluyla bana neyi tavsiye edersiniz ?

Tangerine Dream
18.01.2011, 16:58
indirme kotası yok, o ay içinde 25 gb den sonra 1 mbps ye düşüyor. yeni ayda tekrar sıfırlanıyor. 8 e çıkıyor. 25 gb dolduramazsın kardeş zaten :) extra fatura falan yok yani.

Hocam saniyede 500 Kb bağlantı ile film veya başka bir şey indirdiğinde 25 GB'lık kota birkaç günde doluverir. Sonraki 20 küsür gün yine eski hızda bağlantı için ekstra 5 TL daha ödemiş oluruz.:)

İsmail Coşgun
18.01.2011, 17:06

Evde 3 tane canavar var. Bilgisayarın yüzünü gördüğümüz yok Allah'a şükür. Birisi müzik dinliyor şimdilik. Öbür ikisi oyun oynuyorlar ödev indiriyorlar. Oyunlardaki durgunluktan çok şikayet etmeye başladılar. 29 TL ödüyorum.

Şu durgunluğu aşmak ve devlet bütçesinin de açık vermemesi koşuluyla bana neyi tavsiye edersiniz ?

Sizin tarife kotalı Hocam yanlış anlamadıysam? Eğer kotalıysa kota aşılsa bile hiçbir yavaşlama olmamalı. Sadece vereceğiniz ücrete artı fark gelir...

Külünkoğlu
18.01.2011, 17:11
Bütün tarifelerde aynı hız mı var ? Gelde bizimkilere anlat şimdi. Yine de sağol İsmail.

İsmail Coşgun
18.01.2011, 17:14
Bütün tarifelerde aynı hız mı var ? Gelde bizimkilere anlat şimdi. Yine de sağol İsmail.

Rica ederim...

Hızı fazla olan tarifeler var Hocam.

Burdan inceleyebilirsin:

Berberoğlu
18.01.2011, 17:15

net limitsiz tarifesine geçin derim.

55 TL ödersiniz, 25 GB dolana kadar 8 mbit, sonrasında 1 mbit hızınız olur..

Ama ekstra para vermezsiniz...

Sefa
18.01.2011, 17:16
Metin Abi Süperonline geliyorsa oraya Süperonline'ye geç derim.

bordo61
18.01.2011, 17:23
Süperonline varsa Ttnet'e hiç yanaşma Metin abi

3 tane canavar varsa illaki kotayı aşarlar ,

Benim tavsiyem 8 mb net limitsiz.

okg_53
18.01.2011, 17:33

Metin abi, netlimitsiz e geç ayda 54,90. hem sınırsız, hem hızlı.(8mbps)

İstersen istersen hızlı olupta(8mbps) 6 gb kotalı var. 32 tl ona geç.
http://www.ttnet.com.tr/web/229-1204-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri/tum_baglanti_ucretleri

bordo61
18.01.2011, 17:38
Superonline 2007 yılında İstanbul – Ankara arasındaki TEİAŞ ihalesini kazanmış ve şehirlerarası kiralık devre hizmetleri sunmaya başlamıştır. 2007 yılından itibaren fiber-optik kablo altyapısı toplam 4500 km’yi geçmiştir. İstanbul’da her iki yakada ringlerini oluşturan Superonline, hızla Ankara ve İzmir’deki şehiriçi şebekelerini de yaygınlaştırmaktadır. Adana, Antalya, Adapazarı, İzmit, Bursa, Erzurum, Edirne, Diyarbakır ve Trabzon ile toplam 12 ilde yerleşik operatörden tamamen bağımsız, kendisine ait şebekesini tamamlayan Superonline, Türkiye çapında yaygınlaşmaya devam etmektedir.
-----------------

İnanmıyorum

Trabzonda Süper Online mi var :)

bordo61
18.01.2011, 17:41
Süper Online

10Mbps 4GBKOTALI 29TL
10Mbps Limitsiz 49TL
20Mbps 8GBKOTALI 39TL
20Mbps Limitsiz 69TL
50Mbps 12GBKOTALI 59TL
50Mbps Limitsiz 99TL
100Mbps 16GBKOTALI 89TL
100Mbps Limitsiz 199TL

A.Hilal Çakıroğlu
18.01.2011, 17:44

Ay sonu gelmeden geçtiğiniz için hem önceki tarifenin ücretini hem de yeni tarifenin ücretini alıyorlar mı hala?
Geçiş sırasında bilgilendirmemelerine rağmen ay sonunda iki faturayı birden almışlardı bizden.

bordo61
18.01.2011, 17:46
Ay sonu gelmeden geçtiğiniz için hem önceki tarifenin ücretini hem de yeni tarifenin ücretini alıyorlar mı hala?
Geçiş sırasında bilgilendirmemelerine rağmen ay sonunda iki faturayı birden almışlardı bizden.

Evet alıyorlar

İlk ay saçmalığı denen bişey var.

Nasıl hesaplıyorlar bilmem ama kesinlikle kampanya üyesi bile olsanız faturanız yüksek geliyor

okg_53
18.01.2011, 17:47

Henüz fatura falan gelmedi, şubatta göreceğiz.

Burak DERELİ
18.01.2011, 17:47
Süperonline yakın zamanda arıyacam evime kadar çekebiliyorlarsa(çekmeyeceklerdir:( ) fiber internete geçecem.
Hem güvenilir hem hızlı.
o olmazsa ttnet zulmune devam edecez

A.Hilal Çakıroğlu
18.01.2011, 17:48
Evet alıyorlar
Öyleyse uyarmış olalım da başka tarifeye geçmek isteyen arkadaşlarımız ay sonunda geçsinler.
Sonra gelen faturayla şoka girmesinler bizim gibi :D

bordo61
18.01.2011, 17:49
Öyleyse uyarmış olalım da başka tarifeye geçmek isteyen arkadaşlarımız ay sonunda geçsinler.
Sonra gelen faturayla şoka girmesinler bizim gibi :D
Kimse bu kaderden kaçamaz :)

Bir şekilde alırlar :D

okg_53
20.01.2011, 16:19
110 kb/sn yi geçmiyordu ( ayda 49 tl öderken, 1 mbps limitsiz )
az önce İnternet Download Maganer programı ile 945 kb/sn yi gördü. (ayda 54.90, netlimitsiz)

-Samet
20.01.2011, 16:46
Ttnet ' e lanet olsun diyorum , başka birşey demiyorum ,

En kısa zamanda da Super Online' a geçmeyi düşünüyorum.

Çetin Can
21.01.2011, 08:47
Uzun süredir 8 mbps ye kadar olan netlimitsiz paketine üyeyim. İlk başlarda internet hızım gayet iyiydi ama son bir aydır çok düştü. TTnet websitesindeki hız testinde 1 mbps ye bile çıkmıyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda bu hızın normal olduğunu ısrarla söylüyorlar. Bu paketi kullanan arkadaşlar bağlantı hızlarını yazarlarsa kendi bağlantımla karşılaştırıp daha net bir fikir sahibi olabilirim sanırım.

Samet Türkmen
21.01.2011, 08:55
Netlimitsiz'deki yavaşlık sorunu bende de var. Ayrıca indirmede bi kere bile 105'i geçemedim. 24 ayım bitti.Fibere geçiyorum bende.

Çetin Can
21.01.2011, 08:57
Trabzonda fiber olsa bi saniye bile düşünmeden geçiş yapıcam ama öyle bir imkanım yok şuanda...

T.B_1461
21.01.2011, 09:46
Uzun süredir 8 mbps ye kadar olan netlimitsiz paketine üyeyim. İlk başlarda internet hızım gayet iyiydi ama son bir aydır çok düştü. TTnet websitesindeki hız testinde 1 mbps ye bile çıkmıyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda bu hızın normal olduğunu ısrarla söylüyorlar. Bu paketi kullanan arkadaşlar bağlantı hızlarını yazarlarsa kendi bağlantımla karşılaştırıp daha net bir fikir sahibi olabilirim sanırım.

Tıpatıp aynı sorun bende de var şuan. 2-3 Mbit arası bağlanıyordum. Dün düşürdüler 0.8 den yukarı çıkmıyordu. Aradım arıza kaydı aldırdım. Adamlar 1 mbit'ten fazla hız alamazsınız hattınız desteklemiyor diyor. Şimdiye kadar destekliyordu da şimdi mi desteklemiyor dedim. Desteklemesi mümkün değil diyolar sürekli. Bugün tekrar arayacağım. Peşini bırakmak yok :)

Çetin Can
21.01.2011, 10:26
Tıpatıp aynı sorun bende de var şuan. 2-3 Mbit arası bağlanıyordum. Dün düşürdüler 0.8 den yukarı çıkmıyordu. Aradım arıza kaydı aldırdım. Adamlar 1 mbit'ten fazla hız alamazsınız hattınız desteklemiyor diyor. Şimdiye kadar destekliyordu da şimdi mi desteklemiyor dedim. Desteklemesi mümkün değil diyolar sürekli. Bugün tekrar arayacağım. Peşini bırakmak yok :)

Bana önce bilgisayarında virüs vardır dediler.. Bilgisayarın yeni alındığını, lisanslı bir virüs programı kullandığımı söyleyince de bu hız normal dediler. Bende tekrar aramayı düşünüyorum dediğin gibi peşini bırakmak yok :)

T.B_1461
21.01.2011, 11:06
Bana önce bilgisayarında virüs vardır dediler.. Bilgisayarın yeni alındığını, lisanslı bir virüs programı kullandığımı söyleyince de bu hız normal dediler. Bende tekrar aramayı düşünüyorum dediğin gibi peşini bırakmak yok :)

4440375'i arayayım deme. Adamların bişeyden anladıkları yok, işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar. Twetter'da "TTNetdestek" var oraya yaz sorununu. Hemen arıyorlar seni ve hızını yükseltiyorlar.Ben yaptım şuan bi sorun kalmadı.

Kaya
21.01.2011, 11:14
Fiber interneti İstanbul'un kulelerinin bulunduğu Levent'e bile getiremeyen Superonline'ı sakın beklemeyin. Zira yıllarınızı alabilir.

24 daireli, 25 apartmandan oluşan bir sitede oturuyorum. Bu da 600 daire bir site yapar. Sözde bu hizmeti sadece sitelere veriyorlar ama yaklaşık 6 ay önce yaptığım ve de sürekli ara ara yenilediğim başvuruyu sonuçlandıramadılar. Kısacası hizmet gelemedi. Bu bakımdan şu an hizmet verdikleri bölgelerin dışına hizmet vermeleri çok güç...

f1bekir
21.01.2011, 11:38
Ben ttnet'e gıcığım. İstanbul'dayken uydunet kullanıyordum, 29 liraya hem tv hem internet. ttnet almaya kalksam 49 lira limitsiz, bi de sabit hat aboneliği, yarı fiyatına aynı hizmeti uydunet'ten alabiliyordum. Keşke heryere yayılsa da millet ttnet'e mecbur kalmasa. Soyuyorlar milleti resmen, sabit hat ödemesi de ne ya, haraç resmen!