PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Bilgisayar Masaüstü Takvimi ?

Erdinç Dilek
18.01.2011, 13:53
internette aradım bulamadım, burada çalışmaları çok güzel olan arkadaşlar var, bilgisayarımızın masaüstünde kullanacağımız her ay otomatik olarak değişen tribün ve fuutbolcularımızın süslediği bir takvim yapılamaz mı?

Kaya
18.01.2011, 14:21
Yapılabilir Erdinç abi...

Eminim bu konularda güzel çalışmaları ile bildiğimiz "Halit Aydın" yardımcı olacaktır bizlere...

Erdinç Dilek
18.01.2011, 14:36
active dekstop calendar diye bir program var, indirdim birkaç deneme yaptım, pek beceremiyorum ilgili arkadaşlar daha iyi programlar biliyorlarsa yapsınlar güzel bir hizmet olur camiamıza

Halit Aydın
18.01.2011, 15:37
Program konusunda bize Kaya abinin yardımları dokunacaktır. En yakın zamanda bekliyoruz kendisinden :D

Ben programdan anlamam sadece grafik olarak yapardım duvarkağıdı şeklinde :)

Erdinç Dilek
18.01.2011, 16:40
çalıştığım yerde gs li arkadaş var nerden buldun dedim bunu Trabzonspor'la ilgili olan varmı diye, kendisi ultra diye başlayan topluluulğun sitesinden her sene indirdiğini söyledi çok güzel görünüyor masaüstünde, bizim niye yok dedim ilgili arkadaşlar olabilir diye açtım konuyu, konu ses getirmesi bakımından genele taşınırsa daha çok üyemize ulaşır en azından bilgisi olan arkadaşlar konuyu görmüş ve çalışmalarına hız vermiş olurlar :)

AYAN61
18.01.2011, 16:53
GS'lilerin takvimini inceleme imkanımız var mı? nasıl birşey bekleniyor, yardımcı olabilirim :)

Burak DERELİ
18.01.2011, 17:52
BMN 'nin vardı hatırlıyorum bunlar işte ama devamı gelmedi 2008 de kalmış :D
tabi bunlar ayrı ayrı wallpaper olarak
http://www.bordomavi.net/images/tswallpaper/bmnaralik.jpghttp://www.bordomavi.net/images/tswallpaper/takvimtmmuz1dv0.jpg

Hazar_
18.01.2011, 20:04
şu büyük resimler sayfaları mahvediyor.Danışma bölümünde otomatik boyutlandırma eklentisini önermiştim eklense çok iyi olacak.

Burak DERELİ
18.01.2011, 20:13
şu büyük resimler sayfaları mahvediyor.Danışma bölümünde otomatik boyutlandırma eklentisini önermiştim eklense çok iyi olacak.
evet güzel olur normalde küçük görünüp üstüne tıkladıgında büyüyebilen bir eklenti olsa , çok yer kaplıyor

Enes Ünal Kaya
18.01.2011, 21:18

KesinLikle : /

Erdinç Dilek
18.01.2011, 23:09
GS'lilerin takvimini inceleme imkanımız var mı? nasıl birşey bekleniyor, yardımcı olabilirim :)
yarın iş yerine gidince kendi yaptığım daha doğrusu yapmaya çalıştığım örnekleri buraya koyarım, buradakai arkadaşların güzel grafiklerinden yararlanarak harika bir takviz oluşturulabilir ve bu her sene güncellenebilir

Erdinç Dilek
19.01.2011, 09:21
işte active dekstop calendar programıyla yaptığım amatör bir örnek grafikleri burdaki arkadaşların çalışmalarından aldım onu da belirteyim:
http://img38.imageshack.us/img38/8681/takvimd.jpg

Erdinç Dilek
19.01.2011, 09:23
bu arada gs li arkadaşla görüştüm her ay wallpaper şeklinde indiriyormuş ilgili web sitesinden arkaplan olarak yapıyormuş, onu arkadaşlar çok kolay yapabilir ama benim fikrimde otomatik bir takvim ve notlar alarmla desteklenmiş muhteşem bir takvim yapılabilir (mi?)..

Recep Alkan
19.01.2011, 09:43
Böyle birşey de tek tercihim var, arka fonun kesinlikle siyah olması.

Çünkü renkli yapılan arka ekranlarda masa üstü simgelerini görmemiz çok zorlaşıyor.

Siyah ekran hem şık duruyor, hemde simgeleri çok daha iyi görebiliyoruz.

Halit Aydın
19.01.2011, 12:38
Benim tercihim walpaper'dan yana. Yukarıdaki örnekleri ben yapmıştım. Her ay yapıyordum. Uzun bir ara verdiğim için yapamadım.

Madem talep var, tekrardan her ay arkaplan siyah olacak şekilde değişik çalışmalar yapacağım. Bunu burdan duyurayım.

Ama program işi çok kullanışlı olmaz. Wallpaper daha pratik ve her ay farklı çalışmalar sebebiyle kullanıcılar da sıkılmamış olurlar.

Recep Alkan
19.01.2011, 13:04
Hadi bakalım Halit, bekliyoruz ilk ayı...