PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadımızın Temeline Bir Taş da Siz Koyun

The_Storm
17.01.2011, 00:04
Akyazıdaki dolgu alanına herkes bir taş atsa, yüzbinlerce bordomavilinin ufacık da olsa el emeği katılsa stadın temeline, güzel olmaz mı?

Bu projeye ne kadar gönül verdiğimizi göstermiş olmaz mıyız?

Çocuklarımıza ve torunlarımıza "bu stadın temeline ben de taş koymuştum" demek gurur verici olmaz mı?

Bunu bir kampanya halinde yapsak, taraftarlık bilincini yeni bir boyuta getirmez miyiz?

Erdinç Barutçu
17.01.2011, 00:06
Telegol'de bu cinconların stad mevzusu var....Acaba FB,stadını %100 kendi parasıyla mı yaptı?Bu konuda sağlam bilgisi olan varsa burda paylaşsın lütfen....

Emre Bekar
17.01.2011, 00:06
Güzel bir fikir valla.Tebrikederim

OrkHun
17.01.2011, 00:17
st. pauli stadını tamamen kendi seyircisinin ameleliği ile yapmıştı. bizimki daha sembolik ama ilginç olabilir...

Napoli
17.01.2011, 00:26
st. pauli baskani :

"stadyumumuza sponsor firmanin ismni vermeyiz verirsek ruhumuzu kaybederiz,ruhumuzu kaybedersek oluruz..."

Valla dun aksamki gibi rezilikler yasanacaksa,Ben Avni Akerimden menunum seviyorumda onu cok...Orda Ruhumuz

yatiyor..Kucuk olsun ama bizim evimiz olsun

TSezgin61
17.01.2011, 00:30
stadimizin ismi kesinlikle Avni Aker kalmali. sponsor alinabilir ama Avni Aker muhakkak olmali...

olcay_61
17.01.2011, 00:46
bence kimse taş koymasın, koymaya çalışmasın...
gider taşımızı atarız o ayrı :)

The_Storm
17.01.2011, 01:25
İlk taşı koyma şerefi kimin olacak acaba? Ben uzaktayım, atamam.

Atan resmini çekip göndersin. Stada onun adını verelim ;)

KUTADGU
17.01.2011, 01:31
İlk taşı koyma şerefi kimin olacak acaba? Ben uzaktayım, atamam.

Atan resmini çekip göndersin. Stada onun adını verelim ;)

Ben geçen sene taşımı atmış ve de burada paylaşmıştım.

Fotoğrafları bile var.

:)

SAMSUNLU60
17.01.2011, 01:54
st. pauli baskani :

"stadyumumuza sponsor firmanin ismni vermeyiz verirsek ruhumuzu kaybederiz,ruhumuzu kaybedersek oluruz..."

Valla dun aksamki gibi rezilikler yasanacaksa,Ben Avni Akerimden menunum seviyorumda onu cok...Orda Ruhumuz

yatiyor..Kucuk olsun ama bizim evimiz olsun

o mevzuya hiç girme renkdaşım, çok derin;). Pauli taraftarları bu hafta yönetimi protesto dahi etti, Stadın iç bölümüne banka reklamı alınmasından dolayı. Sosyalistlerin takımı yani...

Bugün dahi boşluklar vardı stadımızda, o yüzden 40 bin kişilik stadımız olsa ne fayda.... Full çeker miyiz?

Gökçebey
17.01.2011, 08:28
İnşaat alanına girmek tehlikeli ve yasaktır. :)

Hekimoğlu
17.01.2011, 08:51
Mimarlar odası taş koyuyor zaten. :)

zahido
17.01.2011, 09:42

:) guzeldi abi :)

Ahmet Karadeniz
17.01.2011, 09:59
o mevzuya hiç girme renkdaşım, çok derin;). Pauli taraftarları bu hafta yönetimi protesto dahi etti, Stadın iç bölümüne banka reklamı alınmasından dolayı. Sosyalistlerin takımı yani...

Bugün dahi boşluklar vardı stadımızda, o yüzden 40 bin kişilik stadımız olsa ne fayda.... Full çeker miyiz?

40 bin kişilk stadı trabzon dolduramayacaksa zaten stadı trabzona degilde istanbul'a yapalaım... yapacaksak 40 ile 45 arasında yapılsın eger bu kapasitede yapılmayacaksa hiç yapılmasın avni akerde maçlara devam edelim....

muratt
17.01.2011, 10:02
diger baslik kapatilmis, gs stadinin Trabzonspor stadi ile alakasi yok diye.. bizim stad ile daha fazla alakali birsey ben goremiyorum acikcasi..

Galatasaray stadini yapan devlet.. bizim stadi yapmayan yine ayni devlet.. Devlet kelimesi yerine hukumet, TOKI veya Basbakan da diyebiliriz..

Basbakan'a yapilan tepkiler cok yanlis ve ayipti, onu tartismiyorum.. ama haksizlik yaparsan haksizlik bulursun, bunu da soylemek istiyorum.. ilahi adalet..

Sen Trabzon'u Avrupa 2016'ya aday gosterme, Trabzon'u yillardir stad diye oyala tek bir tas bile atma denize.. Bunun adi haksizliktir.. Sen Trabzon'a boyle haksizlik yaparsan, senin de o kadar emek verdigin stad acilisinda sana oyle haksizlik yaparlar..

Sayin forum adminleri : Bu konu (gs stadi mevzuu) kesinlikle Trabzon'la ve yeni stadimizla cok alakasi vardir.. Bizi yonetenlerle de alakasi vardir.. O yuzden siyasete girmeden, ve konudan uzaklasmadan tartisilmasi gerekiyor.. Bugun Trabzonspor taraftari bu konuyu konusuyorsa, burda da konusulmasi gerekir.. Diger baslik o yuzden yeniden acilmali..

muratt
17.01.2011, 10:05
40 bin kisilik stad Trabzon'da cok rahat dolar.. Ama konforlu olursa, modern olursa..
Dunku Manisa macinda stad dolmadiysa, maca gitmek Avni Aker'de bir eziyet haline geldigi icindir.. Bir suru insanin maca gitmekten cekecegi cile yuzunden vazgectigini iyi biliyorum.. Trabzonspor'la Avni Aker bile guzel, o yuzden yine iyi bu kadar insan maca geliyor..

Süleyman Eruyar
17.01.2011, 10:10
"Stadyum Projesi" başlığında atılan onca taş var zaten..

birde temele taş atmalarını istemek ayıp olur :)

Ahmet Karadeniz
17.01.2011, 10:13
40 bin kisilik stad Trabzon'da cok rahat dolar.. Ama konforlu olursa, modern olursa..
Dunku Manisa macinda stad dolmadiysa, maca gitmek Avni Aker'de bir eziyet haline geldigi icindir.. Bir suru insanin maca gitmekten cekecegi cile yuzunden vazgectigini iyi biliyorum.. Trabzonspor'la Avni Aker bile guzel, o yuzden yine iyi bu kadar insan maca geliyor..

evt katılıyorum modern bi stad oldumu raat dolar ama forumda 30-35 bin kişiyi görünce insanının sinirleri bozuluyo bursa 45 bin kişilk yaparken bizim 30 bin kapasiteli stad yapması ne kadar doğru bu taraftar daha yeni olimpiyat stadını 65 bin kişiyle doldurmadı mı doldurdu bilet fiyatları adil olsaydı,ve olimpiyatta ki tüm yerler satışa açık olsaydı 80 bin kişi bile olurduk olimpiyatta... şimdi soruyorum bu klube 30 bin kişi kapasiteli stad yakışır mı?

ozturk
17.01.2011, 10:20
stadları keşke özel sermayeden birileri yapsa..
böyle gerginlikler olmaz.

sanatik
17.01.2011, 10:23
Stada bir faydasi olacaksa stad konusunda taraftarin bunu en basit sekilde kombine alarak yapabilir.

Sonrada torunlarina bak ben 20 senedir kombine sahibiyim der yeni stadta.

Tas fikri iyi güzel ama kulübe ne faydasi var ?

Miraç Atalay Çiftçi
17.01.2011, 10:26
Organize olup stadın temeline tas koyalım. Süper bir protesto olur bu ;)

Emin Danışmaz
17.01.2011, 10:40
buradaki konuşmalar bana sadri başkanın geçenlerde anlattığı fırın hikayesini anımsattı

barisb
17.01.2011, 11:34
şantiye görevlileri izin verirse Mart'ta tıyorum taşı..:D (Şantiyenin kurulmuş olacağını umuyorum :) )

Eğer grup halinde izinli bir etkinlik yapılırsa taraftarın bu konudaki sabırsızlığı ve isteği, hatta üstü kapalı uyarısı gösterilmiş olur.

The_Storm
17.01.2011, 11:37
Ben geçen sene taşımı atmış ve de burada paylaşmıştım.

Fotoğrafları bile var.

:)

Stadın adı belli o zaman: 'Trabzon Kutadgu Stadı' :)

Nick'in daha kolay telaffuz edilen birşey olsaydı keşke...

Stadın adını bulduğumuza göre, artık giriş kapılarının adlarını bulabiliriz. Onları da en büyük taşı atanlardan seçelim :)

Şaka bir yana, stad projesine şehrin ve taraftarın nasıl sahiplendiğini gösteren iyi bir kampanya olabilir. Hükümet kanadı yöneticlerle muhatap oluyor, bu durumlarda sanki stadyum talebi yalnızca birkaç yöneticinin isteğiymiş gibi algılanabilir. Mimarlar odasının da neye ve kime karşı mücadele ettiğini iyi idrak edebildiği zannetmiyorum. Hergün bir grup taraftar gidip kameralar önünde bu temele taş taşıma (taş atma ve taş koyma hep olumsuz anlamlar taşıyor) şovunu yaparsa, Trabzon'un projeye ne kadar sahiplendiğini gösterebiliriz.

Adem Erdoğan
17.01.2011, 11:41
Projenin geç kalınmışlığını protesto etme açısından iyi bir yöntem.

kamilsan61
17.01.2011, 11:44
taş atma fikri çok güzel ve ses getirmek için geliştirilmeli.
şöyle organize olup stadın yapılacağı yerde basına haber vererek taş atma töreni düzenlenebilir.devlet te bu işi ne kadar çok istediğimizi görsün.

bordo61
17.01.2011, 11:48
Taş koymakta üstümüze yoktur :)

---------------------

Stadyum başlığı açık değil buraya yazıyorum

Toki Başkanı ;

Bana kimse Galatasaraylılık satmasın.. Trabzon benim memleketim ama üç yaşından beri Galatasaray'ı biliyorum..

Atalay
17.01.2011, 11:50
Bencede hep beraber bir organizasyon yapalım..

Hatta temeline biraz bozuk para atalım...

Süleyman Eruyar
17.01.2011, 11:51
o zaman başlık kapatmanın ne mantığı kaldı bordo61 ?

bordo61
17.01.2011, 12:06
o zaman başlık kapatmanın ne mantığı kaldı bordo61 ?

Size 1. sayfayı okumayı öneriyorum :)

Hatta mesajınız bile var 1. sayfada .

Bakınız orda yazılan 3 mesajdan 1'i ne konuda.

Telegol'de bu cinconların stad mevzusu var....Acaba FB,stadını %100 kendi parasıyla mı yaptı?Bu konuda sağlam bilgisi olan varsa burda paylaşsın lütfen....

stadimizin ismi kesinlikle Avni Aker kalmali. sponsor alinabilir ama Avni Aker muhakkak olmali...

İnşaat alanına girmek tehlikeli ve yasaktır. :)

diger baslik kapatilmis, gs stadinin Trabzonspor stadi ile alakasi yok diye.. bizim stad ile daha fazla alakali birsey ben goremiyorum acikcasi..

Galatasaray stadini yapan devlet.. bizim stadi yapmayan yine ayni devlet.. Devlet kelimesi yerine hukumet, TOKI veya Basbakan da diyebiliriz..

Basbakan'a yapilan tepkiler cok yanlis ve ayipti, onu tartismiyorum.. ama haksizlik yaparsan haksizlik bulursun, bunu da soylemek istiyorum.. ilahi adalet..

Sen Trabzon'u Avrupa 2016'ya aday gosterme, Trabzon'u yillardir stad diye oyala tek bir tas bile atma denize.. Bunun adi haksizliktir.. Sen Trabzon'a boyle haksizlik yaparsan, senin de o kadar emek verdigin stad acilisinda sana oyle haksizlik yaparlar..

Sayin forum adminleri : Bu konu (gs stadi mevzuu) kesinlikle Trabzon'la ve yeni stadimizla cok alakasi vardir.. Bizi yonetenlerle de alakasi vardir.. O yuzden siyasete girmeden, ve konudan uzaklasmadan tartisilmasi gerekiyor.. Bugun Trabzonspor taraftari bu konuyu konusuyorsa, burda da konusulmasi gerekir.. Diger baslik o yuzden yeniden acilmali..

evt katılıyorum modern bi stad oldumu raat dolar ama forumda 30-35 bin kişiyi görünce insanının sinirleri bozuluyo bursa 45 bin kişilk yaparken bizim 30 bin kapasiteli stad yapması ne kadar doğru bu taraftar daha yeni olimpiyat stadını 65 bin kişiyle doldurmadı mı doldurdu bilet fiyatları adil olsaydı,ve olimpiyatta ki tüm yerler satışa açık olsaydı 80 bin kişi bile olurduk olimpiyatta... şimdi soruyorum bu klube 30 bin kişi kapasiteli stad yakışır mı?

stadları keşke özel sermayeden birileri yapsa..
böyle gerginlikler olmaz.

Stada bir faydasi olacaksa stad konusunda taraftarin bunu en basit sekilde kombine alarak yapabilir.

Sonrada torunlarina bak ben 20 senedir kombine sahibiyim der yeni stadta.

Tas fikri iyi güzel ama kulübe ne faydasi var ?

buradaki konuşmalar bana sadri başkanın geçenlerde anlattığı fırın hikayesini anımsattı

Toki başkanı akşam Kanaltürk kanalında Trabzon'un stadını da yapacağız dolgu başladı dedi var mı bir hareket benim bildiğim sadece tabela koyulduğu şantiye kuruluyor mu çalışan var mı orda gören duyan ??

Hekimoğlu
17.01.2011, 12:13
Tam stat konusu ülkede alevlenmişken stadyum başlığını kapatmak siyaset konuşuluyor diye kapatmak kolaya kaçmaktır bu başlık alternatif olarak devam edecek mecburen.

Süleyman Eruyar
17.01.2011, 12:16
Size 1. sayfayı okumayı öneriyorum :)

Hatta mesajınız bile var 1. sayfada .

Bakınız orda yazılan 3 mesajdan 1'i ne konuda.

Bak ben sana daha keskin birşey önereceğim..

Başlığı oku Bordo61, başlığı ..

bordo61
17.01.2011, 12:18
Bak ben sana daha keskin birşey önereceğim..

Başlığı oku Bordo61, başlığı ..

Sağolun bu güzel öneriniz için.

Okumuştum ama siz söyleyince bir daha okudum.

Çok mutlu oldum.

Armağan Dere
17.01.2011, 12:21
Toki Başkanı ;

Bana kimse Galatasaraylılık satmasın.. Trabzon benim memleketim ama üç yaşından beri Galatasaray'ı biliyorum..

Toki Başkanı Fena geçirmiş lafı...

Hekimoğlu
17.01.2011, 12:23
Toki başkanı akşam Kanaltürk kanalında Trabzon'un stadını da yapacağız dolgu başladı dedi var mı bir hareket benim bildiğim sadece tabela koyulduğu şantiye kuruluyor mu çalışan var mı orda gören duyan ??

Emrullah
17.01.2011, 12:25
Temele taş atma(bizim Temel değil stadyumun temeli ha :)) fikri çok güzel duruyor. Hatta taraftar grupları organizasyon yapıp bu işin bir an önce bitirilmesi için anlamlı bir tepki ortaya koyabilirler. Çok da sempatik duruyor, ayrıca seste getirir. Yoksa bu iş uzayacak gibi.

kürşat şen
17.01.2011, 13:01
en iyisi dua edelim arkadaşlar..allahım yeni stadımız trabzonsporumuza şampiyonluklar başarılar getirmesi dileğiyle diye..

ağasarlı
17.01.2011, 13:12

tuttum bunu ;)

ağasarlı
17.01.2011, 13:13

onu lafın gelişi söyledi. dolgu yakında başlayacak deme gereği duymadı. sanıırm teferruata girmek istemedi.. malum o programdaki konu çok farklı idi..