PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZTK 5.Hafta | Beşiktaş 2 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

OKTAY YILMAZ
27.01.2011, 11:15
Hıncal Uluç;
Maç bu maç öncesi röportajında çok iyi tespitler yapmış
1- bjk TS maçı antrenman maçı olacak yedek kadroyla
2- Pazar günü TS nin rakibi fener değil kesinlikle hakem olacak

Haksızmı Hıncal?

SILENT06
27.01.2011, 11:19
Hıncal Uluç;
Maç bu maç öncesi röportajında çok iyi tespitler yapmış
1- bjk TS maçı antrenman maçı olacak yedek kadroyla
2- Pazar günü TS nin rakibi fener değil kesinlikle hakem olacak

Haksızmı Hıncal?

Hak vermemek elde değil...Olayı hakemlere bırakmayacak kadar iyi oynamak ve pozisyonları harcamamak kesin çözüm...Şenol Hoca'nın hakemler hakkında yaptığı açıklamalar oldukça akıllıca...

mexp61
27.01.2011, 11:21
Kupadan elendik . Utanmasanız zil takıp oynayacaksınız .

Bu maçın kaybetmemizin sebebi hocanın hatalı tercihleridir , bunu söyleyen skor taraftarı oluyorsa bunu yutanda yutturanda başka bir sıfatı hakediyordur .

Bu maçın telafisi fener maçı değildir . Kupadan elendik . İlk yarıda oynanan oyun bizim adımıza utançtır .

18. haftadan iki futbolcuyu kaybettik . Hem psikolojik olarak ağır yara aldılar hem de taraftarın gözünde sıfırlandı . Kalan 16 haftada bu oyunculara hiç ihtiyaç olmayacak mı ?

Bjk orta alanında bir oyuncu 33 diğer 35 yaşında . ikinci yarı oyundan düşecekleri zaten ortada idi . Tek silahlar erkenden maçı koparmaktı . Bizde orta alanda pas yapamayarak geriye yaslanarak başladık ve bu imkanı onlara verdik .

Bu akşam benim adıma hüsrandır. Bunu söylemekte taraftar olarak boynumun borcudur .

Susanlar büyük Trabzonsporlu mu ?

Hadi oradan .

arkalarda kalmışda şuralarda bir yerde gözümün önünde dursun.......

Yunus Emre AYAZ
27.01.2011, 11:23
artık bu başlık kapatılmalı yeter miyadını doldurdu. geçti gitti önümüzde çok önemli bir maç var.

prenha61
27.01.2011, 11:25
Şenol Hoca eleştirilebilir.

Şenol hoca'nın yanlışları olduğu söylenebilir.

Lakin, hakaret ve benzeri ithamlar "insanlığa" yakışmadığı gibi şahısların "vefasız" olduğunu da ortaya çıkarır.

Dönüp kendinize bakın.

imzayı nereye atsam 0n numarasın renktaş akşam bunun savaşını verdim...

Tunga
27.01.2011, 11:25
Maç kadrosu açıklandığında...

Önce şaşırdım; çünkü Şenol Hoca'nın ilk defa bir maçta (hatta hazırlık maçları dahil) bu kadar yedek oyuncuyu ilk 11'de oynattığını gördüm. Her maçı çok ciddiye aldığı için zaman zaman eleştirdiğimiz Şenol Hoca'nın böyle bir tercih kullanması şaşırtıcıydı.

Sonra açık söyleyeyim, içim rahatladı; çünkü Beşiktaş maçını kazanmayı çok istememe rağmen, aslında içten içe haftasonu oynayacağımız maç aklımdan çıkmıyordu.

Şenol Hoca zaten açık açık söylemişti: Bir tercih yapacaksak: Süper Lig!

İlk 10 dakikanın ardından sahada ne yapacağını bilemeyen, acemiliklerle dolu bir ilk yarı geçirdik. Demek ki, hiç beraber oynamamış, koordinasyonu 'hiç' olmayan bir defans bloğunun ardında bile iyi bir kaleci varsa, çok gol yemiyorsun.

Beşiktaş'ın forvet hattı gerçekten çok iyi. Ama bu blok ancak 30-35 dakika etkili olabiliyor. Bu güruhtaki en genç oyuncu Almeida bile dili dışarda gezmeye başladı bu süre sonunda. Sonra 'tu kaka' dedikleri Bobo ve yedek tuttukları Ernst'e muhtaç kaldılar. Eğer Trabzonspor'da orta sahadaki yaratıcı oyunculardan sadece biri bile sahada olsaydı (Colman girdi ama çok sonlarda) o maçı 2-0'dan bile çevirirdik. ani Beşiktaş, hep iddia ettiğimiz gibi. Kısa sürelerdışında sıradanlaşan bir takım. Artık eminim ki, ligde bunları yeneceğiz.

Elenmesek iyiydi; ama bize bir kupa lazımsa, o da Süper Lig! G.Antep B.Belediye'ye de helal olsun. Beşiktaş'ı yendi, izden puan aldı, Manisa'yı yendi. 3 Süper Lig takımının arasından gruptan çıktı.

Fatih Öztürk
27.01.2011, 11:26
farabi tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917398592#post1917398592)

Bu maçın kaybetmemizin sebebi hocanın hatalı tercihleridir , bunu söyleyen skor taraftarı oluyorsa bunu yutanda yutturanda başka bir sıfatı hakediyordur .

Bu maçın telafisi fener maçı değildir . Kupadan elendik . İlk yarıda oynanan oyun bizim adımıza utançtır .

18. haftadan iki futbolcuyu kaybettik . Hem psikolojik olarak ağır yara aldılar hem de taraftarın gözünde sıfırlandı . Kalan 16 haftada bu oyunculara hiç ihtiyaç olmayacak mı ?

Bjk orta alanında bir oyuncu 33 diğer 35 yaşında . ikinci yarı oyundan düşecekleri zaten ortada idi . Tek silahlar erkenden maçı koparmaktı . Bizde orta alanda pas yapamayarak geriye yaslanarak başladık ve bu imkanı onlara verdik .

Bu akşam benim adıma hüsrandır. Bunu söylemekte taraftar olarak boynumun borcudur .

Hadi oradan .

demiş farabi arkadaşımız...

bu farabi arkadaşım trabzonsporun 2.yarıda yedeklerin yedekleriyle nasıl beşiktaşı harcadığını top göstermediğini göremedimi?

bırakın kardeşim kupayı mupayı.biz bu sene şampiyon olacağız kulup girdiği borcunda altından kalkacak.şampiyonlar liginde boy göstereceğiz dünya Allahın izniyle bizi alkışlayacak.

hocamız maç sonrası dikkat edersek ne demişti?

taraftarımız üzülmesin...

sen işini bilirsin hocam.sana bu taraftarın güveni sonsuz.sen bizim 2.babamızsın.ailemizden birisin.

Tolga
27.01.2011, 11:27
İtiraf etmeliyim 8jk'nin kadrosu bizim "yedek kadrodan" iyi :D

Aslında Şenol Hoca'nın maçtan sonra bu açıklamayı yapmasını isterdim =))
Jose Mourinho tarzı bir cümle ama hoşuma da giderdii =))

OLCAY ÇAKIR
Trabzonspor, BJK ye; "telefonunu bırak ben sana döneceğim" dedi...

Cevabı direk versemiydi?

O da hocanın tercihi... Umarım herşey istediğimiz gibi olur hafta sonu...

Öyle olacağına da inancım sonsuz..

Oğuz ZEYTİN
Aylardan mayıs-haziran (her neyse)...

Ve bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.

O takımın taraftarları çarşı-pazar eğleniyor.

Dünyanın en iyi futbolcularıyla en iyi futbolu oynuyorlar.

Tek rakipleri Barcelona...

... SANDIM!!!

Dün geceden beri yazılan, söylenen, çizilenlere bakınca Bjk çok büyük işler başarmış.

İyi ki YILDIZLARIMIZI Fb maçına saklamış hocamız. İnönü'deki kasapları görünce Allah korudu bizi. Cengiz (Çubukçu) Abi kadar centilmen olamayacağım ama Ersan gecenin bonusu oldu. Toraman kazması, İsmail artisti, Guti kickboksçusunun, Kuaresma haysiyetsizinin yaptıklarının karşılığı Ersan artistinde patladı.

Tüm bunlar zaferin ayak sesleri! Öndeyiz! Her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz.

NOT: Bu hafta arkamızdaki takımlarla puan farkı açılır.

ozturk

Hadi oradan .

eğer bu maça tüm as kadro ile çıksaydık. fb maçında darmadağın olurduk.

45 dk yedeklerimizin kötü oynamaya hakkının olduğunu düşünüyorum

Eren Karaahmetoğlu
27.01.2011, 11:33
Serdar abi (farabi) yukarıdaki mesajda hangi 2 oyuncumuzdan bahsediyordu? Takip edemedim.

ilkonbir
27.01.2011, 11:34
Antep belediye bunları kupada yenip eliyormuş ne gülerim ya ççç
inşallah kupayı alır antep belediye ama nerdee yidirmezki istanbul namussuzları

Yağızhan Sağnak
27.01.2011, 11:35
Ne kadar çok teknik direktörümüz varmış be.

Mehmet Öztürk
27.01.2011, 11:37
Bence bu konu öyle hemen unutulacak birsye degil
Hocamiz Senol Günes'in oyuncu tercihlerine bakarsak, futbolculari kazanmak adina iyi bir karar gibi görünüyor. Ancak verilen firsatlari bu sekilde tepen futbolcular sezon boyunca kulübeye mahkum kalip, sikayet ederlerse yanlis yaparlar.
Bakiyorum Tayfun'a, tamam uzun süre oynamadin, e öyleyse ona göre ver kendini maca, yapabilecegin isleri yap. Senin ilk görevin nedir? Savunma, o zaman savunma yap, baska islerle ugrasma. Adam seni istedigi gibi geciyor! Madem tutamiyorsun, tehlikesiz bölgede topla birlikte öyle bir girki adama, "bu adamla dalga gecmeyi birakayim, yoksa sedyeyle cikarim buradan" diye düsünsün rakibin. Ilk golde ise, mac boyunca süper kurtarislar yapan Onur'un cikmasi yanlis gibi görünüyor. Tabi burada Glowacki'nin gec kalmis olmasi etkili oldu. Ikinci golde ise, uzun top atiliyor Almeida'ya, kaleye sirti dönük, yapacak tek seyi var, arkadan gelen arkadaslarina topu indirmek, iste bu ikinci toplari hic alamadik, nerde Sezer ve Ceyhun? Bunu Colman ve Selcuk'da cok iyi yaptigi söylenemez, ikinci toplar hep rakipte. Kornerden kalecimizin yumrukladigi toplar gibi. Ileride ise, Alanzinho iyi isler yaptigi yaziliyor bircok yerde, o kadar pozisyonu harcadi adam, 3-4 kez ara pasi atacak yerde sut atiyor ve o kadar gücsüzki top kaleye gidene kadar 4 kez sekiyor, kaleci istese gögüsü ile indirir yani! Sonra kaleciyle karsi karsiya kalinca sutmu atti, pasmi verdi belli degil. Yattara ise bir iyi hareket yapinca, ardindan 5 tanede cuvalliyor. Seninde yasin geldi, ona göre gücünü ayarlaman gerekir, ilk zamanlardaki gibi genc degilsin! Kusuruma bakmayin kaptirdim kendimi, artik yeter, yoksa cok uzun olacak. Ama anlisildiki bizim 22 degil en fazla 15-16 ilk onbir adamimiz var!!!
Ama ben ümitliyim, Allah'in izniyle Fener'i yenecegiz ve bu sezon mutlu sona ulasacagiz.
HEP DESTEK, TAM DESTEK

Murat Engin Akyüz
27.01.2011, 11:41
bütün beşiktaşlıların ağzı kulaklarında şimdi yok koyduk yok bilmemne,bütün sene böyle geçecek zannediyorlar,çok güçlü hücumcuları var ama defanslarındaki açıkları ve 2.yarıdaki kondisyon düşüşünü göremeyecek kadar da körler.bu kafada rakip taraftarlarımız olduğu sürece önümüz açık diye düşünüyorum kimse panik yapmasın bence...

yasemin_61
27.01.2011, 11:41
Daha önce Şenol Hoca öz evladını sokağa atana ana babadan ana baba olmaz derken demekki birşeyleri görmüş ki bizlerde böyle bir açıklama yapma gereği duymuş. TS yendimi oh taraftarın keyfine diyecek yok. Hep yendiği zaman mı destekleyeceğiz takımımızı . Yenildiği zaman futbolcular da kötü oynamıştır, şenol hoca da yanlış taktik uygulamıştır dimi. Böyle değil işte böyle olmamalı.
Biz 28 senedir şampiyonluk isteyen bir camiayız.Kupa maçında Şenol hoca aslarla çıksa idi herkes ne gerek var aslara neden dinlendirmedi diye atıp tutardı şu anda şenol hoca ile ilgili yorum yapanlar. Yedek takımımıza 2 transer daha yapsak onlarda emin olun şampiyonluğa oynayacak kadar güzel bir futbol sergilerler ki akşam 2. yarı gayet güzel oynadılar . Beşiktaşın yıldızları afalladı kaldı.
Tabiki bu maçı kazansa idik çok güzel olacaktı. Ama kaybettik ve bizim için lig kupadan daha önemli. En azından ben böyle düşünüyorum.Daha geçen sene ZTK ve Süper kupayı aldık.Bu sene de ZTK almayalım ama yeterki Şampiyon olalım.
Bizim taraftar olarak yapmamız gereken tek şey takımımıza ve Şenol Hocaya her daim destek olmak.Yenilse de berabere kalsa da.Zaten herkes bunun tersini dört gözle bekliyor. Fırsat vermeyelim.. Hepimiz ondan daha mı iyi biliyoruz futbolu. Takımın performansı nı hayır. Ve Şenol Hoca yıllarca bu camianın içinde olan biri olarak şampiyonluğu hepimizden daha fazla istiyordur . Her zaman tam destek.

lazkpt
27.01.2011, 11:42
bilmiyorum bahsedildi mi ama renktaşlar resmen manisa nın kalecisi 2. gol de kasti uzanmadı.. izleyin tekrar tekrar o topa öyle uzanılmaz abi angut olsan uzanmazsın..

SILENT06
27.01.2011, 11:44
bütün beşiktaşlıların ağzı kulaklarında şimdi yok koyduk yok bilmemne,bütün sene böyle geçecek zannediyorlar,çok güçlü hücumcuları var ama defanslarındaki açıkları ve 2.yarıdaki kondisyon düşüşünü göremeyecek kadar da körler.bu kafada rakip taraftarlarımız olduğu sürece önümüz açık diye düşünüyorum kimse panik yapmasın bence...

Ben aynı şekilde düşünmüyorum.BJK'liler bu galibiyete çok sevinmedi.En azından BJK'li arkadaşlarımdan duyduklarım bunlar.Birçoğunun kafasında "yedek kadro bizi nasıl bu kadar zorlar.Bilmem kaç milyonluk takımız." sorgusu var.

Şunu iyi bilmek lazım.BJK bu oyun yapısı ile "SÜPER GOLLER ATARKEN, SÜPER GOLLER DE YER."

ilkonbir
27.01.2011, 11:45
zaten manisanın yaralı parmağa su döktüğü görülmemiştir :)

Harun CAN
27.01.2011, 11:46
Grubun ilk maçında GBŞB ile berabere kalarak biz zaten kupayı istemediğimizi belli ettik.Kupanın ilk maçına dahi tamamen yedek kadroyla çıkarsan ve bu yedekler de ruhsuz oynarlarsa kaçınılmaz son gruptan elenmek. Çok doğal. Şenol Güneş kesinlikle kupayı önemsemiyor ve biran önce hedefi teke düşürüp ona yoğunlaşalım düşüncesinde. Bir bakıma takımın iki kulvarı birden kaldıracağına inanmıyor. Kendisi de kaldıramıyor çünkü iki kulvarı birden. Yine de lidere yakışmayacak bir şekilde futbol oynadık tek üzüntüm bu.

Travelair
27.01.2011, 11:47
İlk yarıyı tekrar seyrettim:

Alanzinho'ya verilen sarı kart yanlış. Topa vuruyor Guti kendisini yere atıyor diye hakem sarı kart çıkarttı.
Pawel Brozek bjk ceza sahasına yakın İbrahim Toraman tarafından çelmeye uğruyor yine düdük yok.
Hilbert Ferhat'ın ayağına havadayken tekme atıyor birşey yok.
Ceyhun'u Nobre arkadan tutup indiriyor yine sarı kart yok
Sezer'e çıkan sarı kart öncesi Ceyhun'un hava topuna çıkması esnasında havada açıkça itilmesi var. Aynı Umut'a verilmeyen penaltı gibi. Yine faul çalınmadı

Alanzinho 2 uygun pozisyonda Pawel'e pas çıkartmadı
Sezer çok pas hatası yaptı

kürşat şen
27.01.2011, 11:48
bu maçın üstüne durmamak lazım..en önemli olan ligdir bizim için..dün beşiktaşı gördük 60.dakikadan sonra bitiyorlar..bide en önemlisi herkesin dilinde beşiktaşın inanılmaz baskısı vardı..e sezer ve ceyhunlu bir orta sahaya okadar baskı olsun çıkamasınlar..colman ve selçuk olsaydı inanın çok farklı olurdu..elendik ve bitti üstünde durmaya gerek yok..lig maçındada o çarşı grubuna iyi bir ders veririz bekleyin ve görün

exelans_25
27.01.2011, 11:49
bu maça zerre üzülmedim hatta hayırlı oldu elenmemiz eğer bir de fener ve antalya maçlarından 6 puan çıkarırsak lig kopar ama ciddiyeti elden bırakmamalıyız şu an tüm medya bizim kötü olmamızı bekliyor pazara kadar sabredelim

srdr
27.01.2011, 11:51
düşündükce hak veriyorum şenol hocaya neden bu kadar yedek kadroyla maça çıktığını. ama biz bu maca tam kadro cıksaydık havada karada macı alırdık turuda geçerdik.

Murat Engin Akyüz
27.01.2011, 11:51
Ben aynı şekilde düşünmüyorum.BJK'liler bu galibiyete çok sevinmedi.En azından BJK'li arkadaşlarımdan duyduklarım bunlar.Birçoğunun kafasında "yedek kadro bizi nasıl bu kadar zorlar.Bilmem kaç milyonluk takımız." sorgusu var.

Şunu iyi bilmek lazım.BJK bu oyun yapısı ile "SÜPER GOLLER ATARKEN, SÜPER GOLLER DE YER."

abi haklısın,zaten gerçek olan bu zaten;ama emin ol "as kadroyla çıksalar da yenerdik,çok mu kaliteli sanki bu maçta oynamayanlar"diyen de çok var.mutlaka içlerinde doğrusunu ve gerçeğini düşünen,at gözlüğüyle bakmayanlar da vardır.,hele ersan'ın sakatlığının nelere malolacağını görebilenler...

zaferyıldız
27.01.2011, 11:53
1-beşiktaşın 17 de 17 olayının nasıl bir rüya olduğunu uygulamalı olarak gördük..bu hafta sonu bile patlayabilirler..abdullah avcı bize dua etsin kralı soyduk eline verdik ,,yerse

2-şenol hocamın dediği gibi gs ve bjk şampiyon olamaz ,,ben garanti ederim..

3- rakipler medyanın tiraj ve reyting kaygısıyla ayakta tutmaya çalıştığı yıkılmaya yakın iki eski bina gibi:: fb ve bursa ....yıkacağız...

4- açık ara şampiyonuz..(allahın izniyle )

GERONIMO35
Sadece 8jk lıalr kendilerini takımdan saydılar havalara girdiler ona üzüldüm Ama bizim yedek takımı zorla hakem yardımı vede şansla yendikleri için bukadar seviniyor olmalarıda beni güldürmüyor değil :)
Şimdi bütün kargalar topitoplar hafta sonu fenevli olacak Bir maçla bukadar karga kanarya gibi kuşu üstüne topitoları kahretmek çoook güzel olacaak

Oruç
Bu takımın Teknik Direktörü belldir. Kimi isterse onu oynatma hakkına sahiptir. İdmanlarda futbolcularla bir likte olan O'dur, futbolcuların psikolojilerini bilen de O'dur.

Onun için hiç buradan sallamayın Hoca'mıza. Bilmeyen de buradakilerin takımla yatıp kalktığını düşünecek. 27 yıllık özlemi dindirmeye bu denli yaklaşmışken, önümüzde şansımızı daha çok arttıracağımız bir lig maçı varken rotasyona gitmek kadar mantıklı bir şey olamaz. Yahu daha 8 ay önce aldık ya bu kupadan. Çok zor değil bu kupayı almak. Fener maçı için yaptığı kadro seçiminden dolayı kutluyorum Hoca'mızı. Burada o kadar çok bilir kişi (!) var ki ilk yarıdaki skoru görüp "saydıran" ardından ikinci yarının bitimiyle birlikte "vay be" diyen.

Her şeyi de bilmeyelim yahu. Lig sonunda şampiyon olmayınca sorarsınız dünkü maçın hesabını. Ortada fol yok fos yok saydıran saydırana. Hoca'nın hocalığına laf atan mı dersiniz, ilk maçını oynamış isimler için burun kıvıranlar mı dersiniz...

Yok dün direkten dönen top girse, Alan topu içeri sokabilse bugün Hoca'ya saydıranlar bir çoğu Şenol Güneş'i "dahi", takımı da "Barcelona" ilan edecekti. Tıpkı ligde kazandığımız maçlardan sonra takımı "Barcelona" ilan etmemiz gibi.

Geçenlerde teknik direktörün biri gençlerimiz bilgisayar başında çok vakit harcıyor gibilerinden bir şeyler söylemişti. Hakikaten de öyle. Mesela yaşı ilerlemiş abilerimiz gençler gibi değiller, daha temkinliler. Şu PES, FM, CM kültürü yüzünden millet teknik direktör olmuş, izleme komitesi üyesi olmuş neredeyse.

Şu Beceke ile görüşeceğiz İnönüde, hiç meraklanmasınlar. Yalçın Çetin ve Levent Özçelik ile Kerem Öncel ve Sergen Yalçın ikilisini de taraflı anlatımlarından ötürü kutluyorum. Midem bulandı maçı izlerken. Hele Sergen yok mu. İkinci yarı başlarken "İlk yarıdan farklı olmaz, bejekenin kontrolünde geçer..." demez mi. İkinci yarı neyse ki bizimkiler gereken dersi verdiler sağolsunlar.

Sağlık olsun. Lig daha önemli halen bunu anlamayanlar var. Lig sonunda şampiyon olduğumuzda bugün saydıranlar o gün geldiğinde Hoca'nın "kurnazlığından, dahiliğinden, tecrübesinden" bahsetmesinler sakın.

Mustafa Umut
27.01.2011, 11:54
Fener maçına odaklanmalıyız artık arkadaşlar unutun bu maçı...

SILENT06
abi haklısın,zaten gerçek olan bu zaten;ama emin ol "as kadroyla çıksalar da yenerdik,çok mu kaliteli sanki bu maçta oynamayanlar"diyen de çok var.mutlaka içlerinde doğrusunu ve gerçeğini düşünen,at gözlüğüyle bakmayanlar da vardır.,hele ersan'ın sakatlığının nelere malolacağını görebilenler...

Kaliteli bir kadromuz var ama önemli olan takım olabilmek.Bizim farkımız bu.BJK'lilerin bunu anlaması tabii ki zor.Çünkü onların sistemi bireyselliğe dayanıyor.Takım oyunu diye bir şey yok.

61_ts
arkadaslar bilmem farkina vardinizmi....BJK denen türk takimi her maca 7.yabanci ile cikiyor.....yani.....mac boyunca bu sayi 9.buluyor
Aurelio,Nobre,Guti,Quares,Simao,Almeida,Hilbert,/Fernandes,Bobo

SILENT06
27.01.2011, 11:57
arkadaslar bilmem farkina vardinizmi....BJK denen türk takimi her maca 7.yabanci ile cikiyor.....yani.....mac boyunca bu sayi 9.buluyor
Aurelio,Nobre,Guti,Quares,Simao,Almeida,Hilbert,/Fernandes,Bobo

Schuster Avrupa olayını yanlış anlamıştır...ççç

leviathan_-1461
Nağmalupluk Biti die üzüldüm sadece :S:S
Nağmalupluğun bir yere gittiği falan yok..Hafta sonu aynayacağamız maçta spiker azcık değiştirrek Trabzonspor 140 gündür ligde yenilgi yüzü görmedi diyecek..:cool:

Ömer TOPAL
dün akşam herkeze bir mesaj gönderdik aslında..... Anlayan bilen akıllı adam kurnaz adam bunu kullanır...Neymiş o mesaj " Yıldızlarda Kayar " ben eminimki o yıldızlar daha çokk kayıcak....sarı melek sana güle güle

Oruç
27.01.2011, 11:58
Cüneyt Çakır da rezalet bir maç yönetti, hiç yakıştıramadım. Umarım hafta sonu aynı görüntüleri görmeyiz.

oguz altinbas
27.01.2011, 11:59
bütün medya baya seviniyor ntvspor trabzon as kadrosuyla cıksada yenilir moralleri bozulur(hayal aleminde yaşayıyorlar bu adamlar)sadece gülüyorum.asıl ligdeki maçta görürüz..

bariskaratas
27.01.2011, 12:00
bu beşiktaş ilk yarı gol attı attı. o da gol yemeden atabilirse. 2. yarılar bir şey yapamaz.
biz ise güven kazandık bence fb macıoncesi. fb yi rahat yeneriz.
ol du da yenemedik. hiç sorun etmem. hala 2 mac ondeyiz.
onlar dusunsun. biz takımımıza destek verelim sadece.

Rahmi Akkurt
27.01.2011, 12:00
inş. ligde yeneriz de sustururuz şunları!

Eren Karaahmetoğlu
27.01.2011, 12:01
Biri cevap versin yahu. Hangi iki futbolcumuzdan bahsediyordu farabi? Ayrıca maç ve takım hakkında eleştirilerini dile getirmek herkesin en doğal hakkı. Çok da doğru söylüyor. Evet maçı bana göre de Şenol Güneş'in yanlış kadro seçimiyle kaybettik. Burada nankörlük falan yok. Nasıl doğrularından gururla bahsediyorsak, yanlışlarında da eleştirebilmeliyiz. Yapıcı olduğu sürece, hiçbir sıkıntı yaratmayacaktır.

Ama doğrusunu söylemek gerekirse, üzüldüm ama çok da üzülmedim. Daha Antep Belediye maçında belli olmuştu bu sene kupayı pek önemsemediği takımın. Maçın hemen ardından da bu sene takımdan kupada bir şey beklemeyelim demiştim. Keşke yanılsaydım. Neyse, artık tamamen lige odaklanmalıyız. Bilet almayanlar neyi bekliyor? Hala bitmedi Fener maçı biletleri. Yakışmıyor. :)

Fener karşısında iyi bir oyun ortaya koyacağımızdan eminim. Umarım kazanan taraf oluruz.

BAHADIR33
27.01.2011, 12:01
İlk yarıyı tekrar seyrettim:

Alanzinho'ya verilen sarı kart yanlış. Topa vuruyor Guti kendisini yere atıyor diye hakem sarı kart çıkarttı.
Pawel Brozek bjk ceza sahasına yakın İbrahim Toraman tarafından çelmeye uğruyor yine düdük yok.
Hilbert Ferhat'ın ayağına havadayken tekme atıyor birşey yok.
Ceyhun'u Nobre arkadan tutup indiriyor yine sarı kart yok

Alanzinho 2 uygun pozisyonda Pawel'e pas çıkartmadı
Sezer çok pas hatası yaptı
Bir de quaresmanin Mustafa'ya smaç yaptığı pozisyon var...bence direkt kırmızı kart..

Yiğit SARI
27.01.2011, 12:05
Bir de quaresmanin Mustafa'ya smaç yaptığı pozisyon var...bence direkt kırmızı kart..

Ona sarı verse zaten yiyecekti kırmızıyı sarı kartı vardı sanırsam.

mda61
Dün yedeklerle 2-1 yenildiğimizi, hatta bir kaç tane as oyuncuyla bile yenebileceğimizi gördükten sonra ligde oynayacağımız Bjk maçını sabırsızlıkla bekliyorum.

Fatih Özkan
Biri cevap versin yahu. Hangi iki futbolcumuzdan bahsediyordu farabi? Ayrıca maç ve takım hakkında eleştirilerini dile getirmek herkesin en doğal hakkı. Çok da doğru söylüyor. Evet maçı bana göre de Şenol Güneş'in yanlış kadro seçimiyle kaybettik. Burada nankörlük falan yok. Nasıl doğrularından gururla bahsediyorsak, yanlışlarında da eleştirebilmeliyiz. Yapıcı olduğu sürece, hiçbir sıkıntı yaratmayacaktır.

Ama doğrusunu söylemek gerekirse, üzüldüm ama çok da üzülmedim. Daha Antep Belediye maçında belli olmuştu bu sene kupayı pek önemsemediği takımın. Maçın hemen ardından da bu sene takımdan kupada bir şey beklemeyelim demiştim. Keşke yanılsaydım. Neyse, artık tamamen lige odaklanmalıyız. Bilet almayanlar neyi bekliyor? Hala bitmedi Fener maçı biletleri. Yakışmıyor. :)

Fener karşısında iyi bir oyun ortaya koyacağımızdan eminim. Umarım kazanan taraf oluruz.

Sezer ve Tayfun olsa gerek...

OKTAY YILMAZ
27.01.2011, 12:08
Egemen sakatlanınca bjk liler epey sevinmişti
Bende az önce Ersan'ın sakatlandığını ve sezonu kapattığını öğrendim
ve SEVİNDİM :)
Aslında bir futbolcunun sakatlanmasına sevinmem ama tribündeki leş kargalarını ve spiker Kerem Öncel i görünce bende böyle bir mutluluk ifade doğdu kısacası OHHHHHH oldu

Paksoy
27.01.2011, 12:08
BJK'de Ersan sezonu kapatmış,bu son olmaz böyle oynarlarsa savunma oyuncularını kaybederler,bütün yük onların elinde,

Ahmet Başkaya
27.01.2011, 12:09
Ersan için çok üzüldüm ben hayatının belkide en önemli 2 senesini yaşayacakken çok üzücü .

asi_mavi_ts
27.01.2011, 12:12
Sezer ve Tayfun olsa gerek...

Beşiktaş'ın orta sahasındaki oyunculardan bahsediyordu. Bizim takımdaki oyuncularla alakası yok.

melih61
27.01.2011, 12:14
tayfun ve sezer ciksa mac bizimdi senol hoca colman yerine engin yada jajayida alabilirdi elenmezdik ama bence senol hoca kupa ile ugrasmak istemedi oyle bir kadro cikardi ki gel beni ele diye bagirdi biyde elendik manisaya gelince bizi kizdiranlarin hallerini herkes bilir? bkz bursa

Mustafa Umut
27.01.2011, 12:17
Şimdi ne dersiniz buna?
Sabah Ntvspor da bi cümle duydum aynen şöyle; ''keşke elenseydik de Ersan'a bir şey olmasaydı''
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ve Şenol Hoca'da bunun önüne geçmek için böyle bir kadro ile çıktı.

Fatih Özkan
27.01.2011, 12:18
Beşiktaş'ın orta sahasındaki oyunculardan bahsediyordu. Bizim takımdaki oyuncularla alakası yok.

Şu cümlede BJK'li oyunculardan bahsettiğinden emin misin ?

volkan_627
27.01.2011, 12:19
ne olursa olsun bir futbolcu sakatlandı diye sevinmek bize yakışmaz. trabzondaki maçta Q7 oynamadı. ama hepimiz dua ettik oynasaydı da bunları tam kadro yenseydik diye. daha genç ve istikrarlı bir oyuncu. umarım erken zamanda iyileşir...s

Oruç
27.01.2011, 12:20
Bir febelinin yorumu;

"Biraz mantıklı bakınca adamlar 7 eksikle maça çıktılar 8taşı esir ettiler 2. yarı...8taş tan bir nane olmaz ama TS iyi takım arkadaş...

İşimiz zor hafta sonu.."

volkan_627
27.01.2011, 12:21
Bir febelinin yorumu;

"Biraz mantıklı bakınca adamlar 7 eksikle maça çıktılar 8taşı esir ettiler 2. yarı...8taş tan bir nane olmaz ama TS iyi takım arkadaş...

İşimiz zor hafta sonu.."
bu fb lilerin içinde de mantıklı adam varmış demekki....

tarsus
27.01.2011, 12:23
Egemen sakatlanınca bjk liler epey sevinmişti
Bende az önce Ersan'ın sakatlandığını ve sezonu kapattığını öğrendim
ve SEVİNDİM :)
Aslında bir futbolcunun sakatlanmasına sevinmem ama tribündeki leş kargalarını ve spiker Kerem Öncel i görünce bende böyle bir mutluluk ifade doğdu kısacası OHHHHHH oldu
ne olursa olsun sakatlanan oyuncu rakip takımın değilde milli takımın ihtiyacı olan bir oyuncu olduğu için üzülüyorum.

AKSOY_61
27.01.2011, 12:24
bu fb lilerin içinde de mantıklı adam varmış demekki....

Bjk lilerden daha fazladır içlerindeki mantıklıların sayısı.

EMRE HASANOĞLU
27.01.2011, 12:25
geçen sene fb bursayı kupadan elemişti bursalılar çok üzülmüştü ama ertuğrul sağlam sezon sonu kupadan elenmeseydik şampiyon olmamız çok zor olurdu demişti.kupadan elenmiş olmamıza çok üzülmüş olmakla beraber lige daha iyi konsantre olacağımızı düşnüyorum.

melih61

Şu cümlede BJK'li oyunculardan bahsettiğinden emin misin ?

tayfun ile sezere ihtiyaci yok bu takimin

Murat'
Dün hangi pozisyonda sakatlandı Ersan, kiminle ikili mücadeleye girdi.

Bu arada bu bağ kopmaları falan darbe ile oluşan sakatlıklardan bir tanesi midir ?

Faik Yılmaz
27.01.2011, 12:26
Sebebi her ne olursa olsun ilk yarıdaki kötü futbolu ve kupadan elenirsek elenelim lige bakalım anlayışını hazmedemiyorum......

Bir Engin Baytar ya da Jaja değişikliğiyle maçı çevirebilecekken ve Beşiktaşın yıldızlar karmasını madara edebilecekken kupadan milyon dolarlar daha kazanabilecekken bunu yapmamaızı anlayamıyorum....

EMRE HASANOĞLU
27.01.2011, 12:28
maçın sonuna kadar şenol hocanın vardır bi bildiği bişeyler değişecek diye izledim ama engin baytarı oyuna almamasını bende anlayaamdım.

Oruç
27.01.2011, 12:28
Toraman'ın yanında oynatacak yerli stoper kalmadığına göre yabancı bir isim oynayacak mecburen. Haliyle de geri kalan yabancılardan biri kesik yiyecek. Bu isim de muhtemelen Hilbert olacak.

Bunlar bu kafayla daha çok sakat verirler.

mekatronik
27.01.2011, 12:29
şöyle düşünmek lazım bence hangi yıllarda türkiye kupasını aldığımızı google'a sormadan sayabilecek kaç kişi var,birde şampiyon olduğumuz yılları. geçen yılı saymazsak benim aklımda kalan bursa maçı var 3-0'ın rövanşında 5-1 aldığımız maç, onunda kaç senesinde olduğunu bilmiyorum. benim için türkiye kupasının önemi bundan ibaret.
ha geçen yıl neden bu kadar zevk verdi kupa; şundan dolayı;fenerin hem şampiyonluktan hemde kupadan elenmesi ve bunun tarafımızdan gerçekleştirilmesi.

lazibere
27.01.2011, 12:29
Tayfun maalesef ıkıncı lig takımında oynayan bir oyuncu gibi o pozisyonda geçildi , madem yetişemyeceksın yatarak mudahale et.. çoğu çoğu sarı kart görürsün, zeki olmak ayrı bir meziyet olsa gerek.

CEMEFKER
27.01.2011, 12:30
Şenol Hoca benim daha önce fb maçı sayfasında yazdığım kadroya yakın çıkardı kadroyu....En önemlisi Polonyalılar sahadıydı. Takımın, klubün hedefleri artık belli bu saatten sonra, stratejiyi iyi okudu ve ortaya koydu Şenol Hoca. Hocam'ı burdan tebrik ediyorum.
Benim kadro kalede Onur'un yerine Tolga, ortada Ceyhun'un yerine Barış, Solda Ferhat'ın yerine M. Çakır ( Brozek kardeş arkada, önde M. Çakır) , Yattara'nın yerine Burak vardı. Kadroya bakılırsa fb maçında Burak ilk onbir, Yattara yedek soyunabilir.

Bu saatten sonra kupaya odaklanmanın manası yoktu, fb maçı çok önemli bir maç halini aldı, ya kupa , ya da birincilik olur bu sene, kupaya doyduğumuza göre hedef artık bir tek şampiyonluk ,

"Köşelerin" bazıları hocayı eleştirmiş, ancak Şenol Hoca stratejiyi ortaya iyi koydu, tekrar tekrar tebrik ediyorum Hoca'yı.

Maça gelirsek, ikinci yarı ortaya konan futbol takımın mental olarak zorlukların altından kalkma gücüne sahip olduğunu ortaya koydu takımın , hem de yedek takımla.

lazibere
27.01.2011, 12:30
şöyle düşünmek lazım bence hangi yıllarda türkiye kupasını aldığımızı google'a sormadan sayabilecek kaç kişi var,birde şampiyon olduğumuz yılları. geçen yılı saymazsak benim aklımda kalan bursa maçı var 3-0'ın rövanşında 5-1 aldığımız maç, onunda kaç senesinde olduğunu bilmiyorum. benim için türkiye kupasının önemi bundan ibaret.
ha geçen yıl neden bu kadar zevk verdi kupa; şundan dolayı;fenerin hem şampiyonluktan hemde kupadan elenmesi ve bunun tarafımızdan gerçekleştirilmesi.

O bahsettiğin çok eski

2002-2003 sezonu ve 2003-2004 sezonunda ard arda ıkı kupa aldık.. ikisini de gençlerbirliğinden almıştık.. bir tanesi olimpiyattaydı

Yiğit SARI
27.01.2011, 12:31

Bu arada bu bağ kopmaları falan darbe ile oluşan sakatlıklardan bir tanesi midir ?

Son dakikada. Net hatırlamıyorm ama Giray tupa vuracakken atladı bişey oldu orda.

Ali Yerlikaya
27.01.2011, 12:33
Bari renktaslar Serdar abinin (farabi) üzerine cok gidiyor bence, sonucda onun penceresinden bakdigimiz zaman haksiz sayilmaz...
Tek bir Engin hamlesiylen biri turu atliyabilecegimize bende inaniyordum, Senol hoca büyük bi kumar oynadi ve kaybetti...
Kötümü oldu..?, benim acimdan hayir ama istesek bence iki kulvardada rahat yarisirdik, ama risikosuda olurdu elbet...

Haaa bide herkes Serdar abiye skor taraftarligi yapion diyo ya cok gülüyom yaaa, bu forumda ileriye dönük düsünen ve futbolu yesil sahada olanlrla yorumliyan abilerimizin basinda geliyor, siyah tabelaya bakip yorum yaptigini görmedim...

Ins. Pazar günü bi süpriz yasamayiz, cünkü iyi biliyomki suanda kupadan elenmemize ses cikartmiyanlar hatta sevinenler, o günden sonra Senol hocayi asabilir...
Allah nasip ederse bu sezon sonu sampiyonlugu yasicaz, elbet kolay bi yolculuk degil, hele bizim gibi rakiplerin sadece yesil sahadakilerden olusmadigi bi durumda dahada zorlasiyor, ama ins. bu sene bu hasret biticek...

Mehmet BAL
27.01.2011, 12:34
Şenol Hoca'ya kızmıyorum. Tüm dikkatini lige vermek istiyor.
Kupadan elenmek hiç önemli değil, en büyük hasretimiz dinsin gerisi boş.

Bu arada Beşiktaş Yönetimi de hocasına uymaya başlamış. Anadolu takımları için dangalak dangalak yorumlar yapıyorlar. Türkiye futbolunu beğenmiyorlar. Ne diyelim, portekiz ligine transfer olsunlar.

Dün akşam 90 dakika boyunca gördüğüm en önemli şeyler ise,

- Bizim başarımızı asla istemeyen insanların sayısının hiç de az olmadığı,

- Tarafsız görünmeye çalışan insanların bile işin için eski takımları girdiğinde bunu koruyamadıkları,

- Devlet kanalı olsa bile insanların içinde kini çıkarabildiklerini,

- Taraftarından - Yönetimine - Oyuncusuna kadar bir camianın nasıl aşağılık duruma düştüğünü.

Biz farklıyız arkadaş, kızsak da, çenemiz durmasa da, çok bilmiş olsak da, biz farklıyız.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

asilhamsi
27.01.2011, 12:34
bjk nin hücum hattının cok guclu oldugunu dusunmuyorum..Dün simao nun karsısında serkan quarejma nın karsısında cale olsaydı bjk bizim sahaya gelemezdi..O kadar iddialıyım...

Bu arada pawel hücum hattında jaja burak engin ile birlikte müthis isler yapar..

Sezer e yapılan elestirileri hic anlamadım..Ben begendim Sezer i...

Piotr hem sol bekte calenin yerine hemde sol acıkta rahatlıkla oynar....

Besiktas ilk kaybını bu hafta verir..Bu kayıplar devam eder gider..

üc hafta icinde nasipse puan farkı iyice acılır..

-----------onur-----------
serkan---glo--egemen--piotr
------selcuk---colman--------
burak-----jaja------engin-----
-------pawel----------------

fener macına insallah boyle cıkarız..

lazibere
27.01.2011, 12:36
Şenol Hoca benim daha önce fb maçı sayfasında yazdığım kadroya yakın çıkardı kadroyu....En önemlisi Polonyalılar sahadıydı. Takımın, klubün hedefleri artık belli bu saatten sonra, stratejiyi iyi okudu ve ortaya koydu Şenol Hoca. Hocam'ı burdan tebrik ediyorum.
Benim kadro kalede Onur'un yerine Tolga, ortada Ceyhun'un yerine Barış, Solda Ferhat'ın yerine M. Çakır ( Brozek kardeş arkada, önde M. Çakır) , Yattara'nın yerine Burak vardı. Kadroya bakılırsa fb maçında Burak ilk onbir, Yattara yedek soyunabilir.

Bu saatten sonra kupaya odaklanmanın manası yoktu, fb maçı çok önemli bir maç halini aldı, ya kupa , ya da birincilik olur bu sene, kupaya doyduğumuza göre hedef artık bir tek şampiyonluk ,

"Köşelerin" bazıları hocayı eleştirmiş, ancak Şenol Hoca stratejiyi ortaya iyi koydu, tekrar tekrar tebrik ediyorum Hoca'yı.

Maça gelirsek, ikinci yarı ortaya konan futbol takımın mental olarak zorlukların altından kalkma gücüne sahip olduğunu ortaya koydu takımın , hem de yedek takımla.

kadro seçimiminde bir hata yoktu.. Nihayetinde kaybetsek de çıkabileceğimiz bir maçtı, ask kadroyuyormaması gerekiyordu ve doğrusunu yaptı.. Size katılıyorum

Burdan as kadroyla Fenerbahçe'yi mutlaka yeneceğimiz sonucu çıkmamalı.. O maçı da kaybetmeliyiz.. Eleştirileri askıya alan taraftarların, Fener maçı sonrası olası kötü bir skorda..

''ne oldu, yedekle çıktın kupa gitti. asla çıktın fener maçı gitti diye eleştirie başlamalarından korkuyorum..

Herkes soğukkanlı olmalı...

Bu takım Fenere de kaybedebilir ama ben 15 maçlık periyattota hala en şanslı takımın biz olduğumuzu düşünüyorum..
5. haftadakı Beşiktaş- fener maçı.. Kımlerin var olacağının göstergesi olur..

Bir gerçekği kabul etmek gerekiyor.. Beşiktaş'ın kadrosu gerçekten çok şahane.. Bu takım seneye çok iyi bir takım olacaktır..Dunku maçta as kadromu olsaydı sonuç belki yine aynı olabilirdi, bu kez de yorgun bir takım olacaktı elimizde..

Herşeyin hayırlısı

Sevindiğim tek şey, Bir kritik maçın öyle yada böyle geçilmiş olması ve sakatlanmadan ve takım moral olarak çökmeden..

10 numara
27.01.2011, 12:36
mustafa yumlu = pique

ahmetto
27.01.2011, 12:37
yedeklerle çıkıp yenilsekte bir türlü hazmedemiyorum yenilmeyi.halbuki ne güzel de alışmıştık.keşke ideal kadroya yakın bir kadroyla çıkartsaydı Şenol hocam.Yinede Canın saolsun Hocam.

Murat Engin Akyüz
27.01.2011, 12:38

maçın sonlarında ileri çıkmıştı bu,giray topu uzaklaştırırken ayağını kaldırdı hamle yapmak için topa sonra yere yamuk bastı,darbe yok yani kendi kendine sakatlandı

Emrullah
27.01.2011, 12:38
Fatih Doğan: Kupaya lig gölgesi

Mahalle arasında top oynarken her zaman "Oynamıyorum" ya da "Topumu alıp gidiyorum" diye mızıkçılık yapan, oyun bozanlar olur ya... Şenol Güneş dün heveslerimizi kursağımızda bırakan böyle bir hareket çekti!

Mahalle arasında top oynarken her zaman "Oynamıyorum" ya da "Topumu alıp gidiyorum" diye mızıkçılık yapan, oyun bozanlar olur ya... Şenol Güneş dün heveslerimizi kursağımızda bırakan böyle bir hareket çekti! "Önemli olan şampiyonluk. Yıldızlarımı kupada sahadan çekiyorum" deyiverdi. Futbol dilencileri günlerdir merakla bu maçı bekliyordu. Yeni yıldızlarıyla Türkiye'nin en renkli takımı Beşiktaş ile orta saha kurgusu en iyiolan, ligin lideri ve en tempolu takımı Trabzon'un kapışması herkesin merak konusuydu. İki takım da boy ölçüsü verecekti.. Ölçüleri alınamadı. İzleyenler futbol resitaline şahitlik edecekti. Bekleyenlerin eli, gözleyenlerin gönlü boş kaldı...

Ne Beşiktaş'ın galibiyeti, ne de Trabzon'un genç ve yedek ağırlıklı kadrosunun mücadelesi zihinlerimize sağlıklı bir kıyaslama bırakmadı. İki takımın kalitesi bizi böyle amatör ruhla dolu beklentilerin ve değerlendirmelerin içine itmiş olabilir.

Şenol Güneş'in profesyonel yaşamın gerekliliği ve hesapları içinde bu kararı verdiği aşikar. Şampiyonluğa bu kadar yakınken F.Bahçe öncesi gerçek takımını Beşiktaş'a hırpalatmak istememesi anlaşılabilir. Bu onun tercihi ve tercihlere saygılı olmak gerekir. Bu noktada, "Avrupa'da takımlar 3 günde bir maç oynuyor. Trabzon niye oynamasın?" diye de bakılabilir. Kupanın son şampiyonu Trabzon için ligin öncelikli oluşunu da anlayabiliriz. Buna rağmen genç Trabzon'u özellikle ikinci yarıdaki temposu ve hırsıyla Beşiktaş önünde çok başarılı buldum.

Beşiktaş için bu maçtan alınacak üç mesaj var: Beşiktaş maça her zaman 1-1 başlıyor. Bu ofans gücüyle 1-0 önde, bu defans yapısıyla 1-0 geride...
Aurelio yorulunca tek ön liberolu orta saha düşüyor. Ernst takviyeli, ya da tek forvetli yapı daha sağlıklı gözüküyor.

Beşiktaş temposunu 90 dakikaya yayamıyor. Ama bu sıkıntılara rağmen üç cephede yoluna devam ediyor.

(Fatih Doğan - SABAH)

İskender YILMAZ
27.01.2011, 12:39
Çok üzücü bir akşamdı arkadaş .. İlk yarıdaki Trabzonspor'a ayrı üzüldüm hatta kahroldum, kızdım, sövdüm .. İkinci yarıda daha ilk dakikada beraberlik direkte patlayınca ayrı üzüldüm, Alan yapabileceği en kötü hareketi yapıp karşı karşıya pozisyonu yiyince ayrı üzüldüm, bu kadroyla bu jimnastiğe 2.yarıdaki oyundan sonra yenilince ayrı üzüldüm .. Herşeye rağmen olmadı ..

Koca Trabzonspor'un koca futbolcuları haftada 2 maçı, 4 gün aradan sonra yapacakları bir maçı kaldıramıyorsa diyecek birşey yok, haklısın Şenol Güneş ..

Doğan Yavuz
Şenol Hoca yaptığı açıklamada Polonyalılardan memnun olmadığını söylemiş.

Faik Yılmaz
Dünki maç esnasında bir sonraki Beşiktaş maçına yorumcu olarak Alen MARKARYANI alsalar daha az taraflı olurdu diye düşünmekten edemedim......

lazibere
Beşiktaş için erken konuşmak da doğru değil.. Daha bu gelenler, Türkiye'nın deplasmna maçlarını görmediler, çamurlu sahaları da görmediler.. Türkiye sadece İnönu stadındakı coşkulu taraftardan ibaret ve o çimlerden ibaret değil..

Daha İstanbul'un ünlü barlarındakı Kızlara ve alemlerle tanışmadılar, Quaresma onlara iyi rehberlik yapar.. Esas bunları 7-8 haftadan soonra göreceğiz...

AKSOY_61
27.01.2011, 12:40
maçın sonlarında ileri çıkmıştı bu,giray topu uzaklaştırırken ayağını kaldırdı hamle yapmak için topa sonra yere yamuk bastı,darbe yok yani kendi kendine sakatlandı

İyi de bu denyolar neden dünden beridir oyuncumuzu sakatladınız diye ötüyolar?
Ulan bu kadar şımarık bir taraftar görmedim ben ya.

Ersan antremanda sakatlanır lig çok sert derler Q7 koşarken lifi atar lig kasap dolu derler.

balli_kuymak
27.01.2011, 12:44
Maçtan sonra Faik Gürses Lig tv'de saçma sapan konuştu bence maçın siniriyle ona mail atmıştım oda cevap vermiş ezik herif...:mad:

benim attıgım mail :

Faik bey bjk ts macından sonra lig tv deki roportajınızı izledim şimdi... konustugunuz laflara kendiniz bile inanmıyorsunuzdur...Trabzonspor'un yedek kadrosunu oynamayanlardan farkı yok diyorsunuz saçmalamayın lütfen jaja,colman,serkan,burak,egemen ve engin bu kadroda olsaydı durum çok farklı olurdu..bunu beşiktaşın bir başarısı gibi göstermeye çalışmayın Trabzonspor as kadrosuyla çıksa maçın böyle bitmeyeceğini sizde biliyorsunuz bjk nin bu galibiyeti kesinlikle ölçü olamaz çünkü karşısında maça asılan bir rakip yoktu Trabzon ikinci az biraz oyuna agırlıgını koyunca neler oldugunu gördünüz heralde..Trabzonun attıgı gole bile bahane buluyorsunuz bu kadar düşmanlık olamaz gerçekten nedir bu kuyruk acınız..illaki birileri hata yapacak ki gol olsun değilmi yok ibrahim toraman şu hatayı yaptı bunu yaptı o zaman bjk nin ilk golündede tayfun adamı kaçırdı glowacki müdahale edemedi gol oldu qaresma'nın golünde onur müdahale edemedi gol oldu müdahale etse olmazdımı diyelim yani..böyle berber muhabbeti yorumları size yakışmıyor ekranlara çıktığınızda fanatikliğinizi bir kenara bırakın bence...

Faik'in attığı mail :
Değerli izleyicimiz
Ben ne söylediğimin gayet farkındayım., Ama siz bakmak istediğiniz pencereden durumu anlamak isterseniz ortaya sizin söylediğiniz manada bir hal çıkarki buna da saygı duyarım. Beşiktaş'ın sezon başından beri aynı golleri yiyer demem kadarz normal bir şey olamaz. Çünkü lig'de 19 gol yemiş, Bucaspor maçında Musa'nın attığı golde savunma rakip oyuncuyu kaleci ile karşı karşıya bırakmıştır. Çünkü yine İbrahim Toraman bir pozisyon hatası yapmıştır. kasımpaşa, Manisa, konyaspor maçlarında Beşiktaş bu golleri yemiştir. Trabzonspor maçında da aynı oyuncu aynı hatayı yapmıştır. Bunda Trabzonspor'u küçük görmek neresinde anlayamıyorum. Trabzonspor'un golünden sonra direkten dönen topunun girmesi halinde maçın Trabzsonspor tarafından kazanılacağını da söyledim hatta durumun Trabzonspor lehine 3-2 bitebileceğini bile ifade ettim. Siz herhalde o sırada bir başka işle uğraşıyordunuz.
Ben gördüğümü söylüyorum. Trabzonspor'un kadrosuna gelin birlikte bakalım.
Onur, Glowacki (Sakatlanmasa ilkonbirin futbolcusu), Alanzinho, Ceyhun, Giray, Yattara gibi oyuncular ilk onibirin futbolcuları değil mi? 82.dakikada giren Colman. Ayrıca Ömer Güvenç'in ilk onbirde 7 oyuncu eksikliğini bende teyit ettim. Futbolda hep kazanmak yok. Bunu ben değil Trabzonspor Teknik direktörü Şenol Güneş söylüyor. Benim söylediklerimi unutmayın. Saygılarımla.

Burak
Sonuna kadar Şenol hocanın arkasındayım.Son radde neresidir bilemem ama arkasında duracağımın sözünü çok net verebilirim.Takımımız iki kulvarda sadece ülke sınırları içerisinde iki defa yenildi.İki yenilgi ile herşeyi bozup yıkmayalım.Şampiyonluk hedefimizde halen en ilerde yürüyoruz.Taraftar olarak görevimiz takımımıza ne olursa olsun, şampiyon olmasak dahi destek vermek.Eleştriler elbet olacaktır olumlu ya da olumsuz.Fakat sene sonunda herşeyi konuşalım, sevineceksek de üzüleceksek de, eleştireceksek de herşeyi sona bırakalım.Hedefe doğru giderken iyi olaylar dahi engel olabilir bize, bunun farkında olalım...

Şampiyonluğu istiyoruz, doğduğumuzdan beri yaşamadığmız bir olay, tatmadığımız bir haz, tanık olmadığımız bir sevinç... Vuslata sayılı haftalar kala en azından bizler üstümüze düşeni yapalım, hatta fazlasını ortaya koyalım...

Maç ile ilgili diyecek birşey yok.Kadro ile bu kadarı dahi çok iyiydi...

lazibere
mustafa yumlu = pique

Katılıyorum, olgunlaştıkça ve karakterini gelitirdikçe milli takımın bie onemli bir oyuncusu olacaktır.. Sıfır hatayla oynadı..

Glovocki bence sahanın Tayfun ve Ceyhun'dan sonra en kötüsüydü..
Tempolu maçta çok kötü kademe hataları yaptı.. İlk golde almedia nın önunde olması gerekn o olmalıydı..

Şenol hoca onu sakatlık gerekçesiyle aldı ama bence sakat falan değildi... O olsaydı maçdaha berbat bir hala alabilirdi.. Mustafa'yi gerçekten çok beğeniyorum.Fener mmaçında kadroda olursa kımse şaşırmasın

oflu engin
27.01.2011, 12:45
bu takım fenevi parçalar demedi demeyin.bildiğim birşey varsa oda ligi açık ara önde bitireceğiz.
haftanın başlığını ben atayım. ''fb ligden düştü'',''aykut depremi''

okg_53
27.01.2011, 12:47
Bir çok kişinin aksine ben takımı beğendim.

İlk yarıdaki etkisizliğimizi, bjk nin ileri 4'lüsünün önde basacak kondisyon birikimine sahip oluşuna veriyorum.
Bu yapıdaki bjk' ye, ilk 45 dk da, berabere veya, 1-0 mağlup durumda olan her takım, 2. 45 dk da bjk yi mahveder.

Bizde bunu yapabilirdik ve neredeyse yapıyorduk, ancak olmadı...

Orta alandaki pas üretkenliğini Alanzinho ile yapmak istedi Şenol hoca ama plan tutmadı. Orta alan, Colman, Engin gibi bir oyuncuya ihtiyaç duydu.

Buna rağmen Sezer'in sahanın her bölgesinde hem Merkez Ortasaha, Hemde Box to Box (hareketli, içe kateden ortasaha) vazifesi görmeye çalıştı. Bir iki kritik pas hatasına rağmen o görevi bence başarı ile yerine getirdi.

Pawel Brozek'in hareketli (sürekli yerdeğiştiren) vede mücadeleci oyunu, tam bizim istediğimiz gibi. Faydalı olacağına inanıyorum.
Kardeşi Piotr ise , kanadı komple kullanabilme özelliği sayesinde. Tıkandığımız maçlarda 2. yarı oyuna Cale nin yerine alınabilir.

Şenol Hocanın bana göre bu maçtaki tek hatası, Hızlanma konusunda çok ciddi zaafı olan Tayfunu, Simao ve İsmail gibi hızıyla ün yapmış oyuncularla başbaşa bırakmasıdır. O mevkide Barış Ataş oynamalıydı. Şenol Hoca, Tayfunun önünde Yattara oynadığı için, bjk ordan pek gelemez diye düşündü, ama İsmailin üst düzey mücadelesi beklenmiyordu.

Giray hırsına yenik düşüp olmadık fauller yapmasa, çok daha iyi olacak. Glowacki kaliteli oyununu devam ettirdi.
Bir stoperde olması gereken en önemli özelliği, soğukkanlılık olduğunu ıspatlıyor bu adam.
Mustafa zaten gözbebeğimiz, Allah nazardan saklasın, yeni bir Pique doğacak inşallah.

Ligde ve Kupada sonuna kadar devam edebilecek bir yapımız fazlasıyla vardı, devam etsek iyi olurdu, ancak hayırlısı böyledir umarum.

DNA-TS
27.01.2011, 12:47
fatih doğan gayet güzel yorumlamış olayı.fazla söze gerek yok yedek kadroyla bukadar.

AKSOY_61
27.01.2011, 12:53
Katılıyorum, olgunlaştıkça ve karakterini gelitirdikçe milli takımın bie onemli bir oyuncusu olacaktır.. Sıfır hatayla oynadı..

Glovocki bence sahanın Tayfun ve Ceyhun'dan sonra en kötüsüydü..
Tempolu maçta çok kötü kademe hataları yaptı.. İlk golde almedia nın önunde olması gerekn o olmalıydı..

Şenol hoca onu sakatlık gerekçesiyle aldı ama bence sakat falan değildi... O olsaydı maçdaha berbat bir hala alabilirdi.. Mustafa'yi gerçekten çok beğeniyorum.Fener mmaçında kadroda olursa kımse şaşırmasın

Yanlız kaçırdığınız bişey var glowacki sahadayken biz oyunu kendi sahamızda kabul ediyorduk, bjk nin gücü yerindeydi ve çok fazla bastıyordu.

Mustafa ise ilk yarı sonunda bjk nin oyundan düştüğü kendi alanına çekildiği zaman oyuna girdi.

Ben musfanın hazırlık maçını da hatırlıyorum oyunu iyi başlatamayan esnek olmayan bir stoper gibi gelmişti bana.

lazibere
27.01.2011, 12:54
Bir çok kişinin aksine ben takımı beğendim.

İlk yarıdaki etkisizliğimizi, bjk nin ileri 4'lüsünün önde basacak kondisyon birikimine sahip oluşuna veriyorum.
Bu yapıdaki bjk' ye, ilk 45 dk da, berabere veya, 1-0 mağlup durumda olan her takım, 2. 45 dk da bjk yi mahveder.

Bizde bunu yapabilirdik ve neredeyse yapıyorduk, ancak olmadı...

Orta alandaki pas üretkenliğini Alanzinho ile yapmak istedi Şenol hoca ama plan tutmadı. Orta alan, Colman, Engin gibi bir oyuncuya ihtiyaç duydu.

Buna rağmen Sezer'in sahanın her bölgesinde hem Merkez Ortasaha, Hemde Box to Box (hareketli, içe kateden ortasaha) vazifesi görmeye çalıştı. Bir iki kritik pas hatasına rağmen o görevi bence başarı ile yerine getirdi.

Pawel Brozek'in hareketli (sürekli yerdeğiştiren) vede mücadeleci oyunu, tam bizim istediğimiz gibi. Faydalı olacağına inanıyorum.
Kardeşi Piotr ise , kanadı komple kullanabilme özelliği sayesinde. Tıkandığımız maçlarda 2. yarı oyuna Cale nin yerine alınabilir.

Şenol Hocanın bana göre bu maçtaki tek hatası, Hızlanma konusunda çok ciddi zaafı olan Tayfunu, Simao ve İsmail gibi hızıyla ün yapmış oyuncularla başbaşa bırakmasıdır. O mevkide Barış Ataş oynamalıydı. Şenol Hoca, Tayfunun önünde Yattara oynadığı için, bjk ordan pek gelemez diye düşündü, ama İsmailin üst düzey mücadelesi beklenmiyordu.

Giray hırsına yenik düşüp olmadık fauller yapmasa, çok daha iyi olacak. Glowacki kaliteli oyununu devam ettirdi.
Bir stoperde olması gereken en önemli özelliği, soğukkanlılık olduğunu ıspatlıyor bu adam.
Mustafa zaten gözbebeğimiz, Allah nazardan saklasın, yeni bir Pique doğacak inşallah.

Ligde ve Kupada sonuna kadar devam edebilecek bir yapımız fazlasıyla vardı, devam etsek iyi olurdu, ancak hayırlısı böyledir umarum.

Tespitlerinizin tek Glovocki ile ilgili olanına katılamadım en azından bu maçta, Bence gereksiz hataar yapıyor. Ankaragücü maçında da yerini kaybetti ve golu yedik.. Açıkçası soğukkanlı olması v. s gerekçeler artı bir görüntü ama yer tutuşlarında ağır kalıyor gibi geliyor bana.. İlk golde Almedia nın önunde olması gerekirdi..Bence şenol hoca da böyle düşündü ve erken mudahale etti.. sakat olduğuna ınanmıyorum

Atakan
Dün skordan dolayı fazla üzülmedim. Üzüldüğüm tek nokta ilk yarıdaki oyun.

zarha6155
Yedek kadromuz kötü değilmiş, yıldızlar topluluğu denilen beşiktaşla başa baş oynadıklarına göre ileriki haftalarda da çok işler yapabilirler. A. Gücü karşısındaki as takımdan kötü değillerdi. Biri kendi sahasında A.gücünü yenemedi diğeri de deplasmanda 2-1 yenildi.
A.gücü maçına daha çok üzüldüm. Bu maçta üzüldüğümse beraberlik bile bize yetiyor ve beşiktaş ligden eleniyor olacaktı.
Tur atlayanlarda süper ligin ilk 4 sırası yok ki. Bu da garip durum diğer takımlarda mı Türkiye kupasını bizim gibi istemediler.

Atakan
27.01.2011, 12:56
Yok Giray Emenike'yi sakatlamış sonra gelmiş Ersan'ı sakatlamış yok kasapmış.Dün farklı maçı izledik galiba. Adam kendi kendine sakatlandı.

Murat'
27.01.2011, 12:56
Şimdi baktım Ersan'ın sakatlandığı pozisyonda Mustafa vurmuş topa, ve kasti bir tekme yok, sakatlanması tamamen şansızlık.

mekatronik
27.01.2011, 12:57
O bahsettiğin çok eski

2002-2003 sezonu ve 2003-2004 sezonunda ard arda ıkı kupa aldık.. ikisini de gençlerbirliğinden almıştık.. bir tanesi olimpiyattaydı
ben ,ilkokuldaydım, okadar eski zaten. 90'ların başıydı sanırım. son golü seyhmuz atmıştı ne maçtı ama.
lakin anlatmak istediğim farklı. şimdi şampiyon olsak ben allah nasip ederse torunlarıma kadar anlatırım, türkiye kupasını ise hatırlamıyorum fark burada.

Faik Yılmaz
27.01.2011, 12:57
Dünki maçta yedek kadroya as kadrodan az bir takviye daha yapılsa idi Beşiktaşı rahat yenecek ya da berabere kalacak bu futbolcuları hiç olmazsa Türkiyer kupasında oynatmaya devam ettrip olası lig maçlarındaki eksikler için daha hazır duruma getirebilecektik....

Gümüshane
27.01.2011, 12:58
kaybetmesinler oyuncularini..öylede böylede sampiyonluk bizim.. bu hafta biz feneri gsde bursayi yenerse sen gör ozaman :)

Murat'
27.01.2011, 13:00
Yok Giray Emenike'yi sakatlamış sonra gelmiş Ersan'ı sakatlamış yok kasapmış.Dün farklı maçı izledik galiba. Adam kendi kendine sakatlandı.

Zaten dünki pozisyondaki Giray değildi galiba Mustafa'ydı.

lazibere
27.01.2011, 13:01
Dünki maçta yedek kadroya as kadrodan az bir takviye daha yapılsa idi Beşiktaşı rahat yenecek ya da berabere kalacak bu futbolcuları hiç olmazsa Türkiyer kupasında oynatmaya devam ettrip olası lig maçlarındaki eksikler için daha hazır duruma getirebilecektik....

O sadece bir saunma mekanızması olabilir, Kupada tur atladıkça as kadroyla çıkmak zorunda kalacağımız maçlar olacaktı..Ayrıca bu maç trafiğinde bu açtan sonra finale kadar 6 maç daha oynamak bence takımı yorardı, sonunda kupa garantisi bile yokken

Mustafa Yılmaz.20
27.01.2011, 13:01
Ersan salağının sakatlanması darbeye bağlı değil kendi dengesizliğinden oldu.

Travelair
27.01.2011, 13:03
Sergen'in bjk'li olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Biraz da spontane konuştuğu ve tecrübesiz olduğu için aklına ne gelirse söylüyor. Spiker de Gaziantep Büyükşehir Belediye'nin durumunu söylerken sesini yükseltmesi dışında beni fazla rahatsız etmedi

Hakem için aynı şeyleri söyleyemiyorum. İlk yarı bjk lehine çok yanlı davrandı. Bjk'yi rahatlattı. 2. yarı ortada yönetti

Takımımızda Tayfun'u, Sezer'i beğenmedim. Pawel'in biraz daha alışması lazım ama aklıyla oynaması güzel. Alanzinho herzaman ki gibi oyunda geriye düşüp rakip rahatladıktan veya geriye çekildikten sonra etkili oluyor. O da gününde olursa. 3. bölgede ise etkisini yitiriyor. Çok lüks kaçıyor

Son olarak herkesin gözünden kaçtığını düşündüğüm bir gözlemim var. Maç esnasında spikerin dediklerinden Manisaspor maçının bizim maçtan 7 dakika önde olduğunu anladım. Maçlar aynı saatte başladı. Yalnız bizim maç 2. yarı geç başladı. Neden?

Üstelik Gaziantep'in golünün geldiği vakit bizim maçta dakika 90'ı gösteriyordu. O halde orda 97. dakika olması lazım. Yetmiyor bizim maçın doksan üçüncü dakikasında ordaki maçın bittiği haberi geliyor bu da demektir ki ordaki maç tam 100 dakika oynatılmış.

Tüm bunlar tuhaf değil mi?

Oğuz ZEYTİN
27.01.2011, 13:04
Ersan salağının sakatlanması darbeye bağlı değil kendi dengesizliğinden oldu.

Ben "artist" demiştim. Senin tanımlaman daha isabetli olmuş. ; )

Zafer Fidan
27.01.2011, 13:06
Fark ettinizmi bilmiyorum, ama Ersan sakatlaninca Fabian Ernst hazirlaniyordu, keske girseydi :D 7 yabancilari olacakti sahada...ama malesef 3 kez oyuncu degisikligi yaptilar

lazibere
27.01.2011, 13:07
Sergen'in bjk'li olduğunu bilmeyenimiz yoktur herhalde. Biraz da spontane konuştuğu ve tecrübesiz olduğu için aklına ne gelirse söylüyor. Spiker de Gaziantep Büyükşehir Belediye'nin durumunu söylerken sesini yükseltmesi dışında beni fazla rahatsız etmedi

Hakem için aynı şeyleri söyleyemiyorum. İlk yarı bjk lehine çok yanlı davrandı. Bjk'yi rahatlattı. 2. yarı ortada yönetti

Takımımızda Tayfun'u, Sezer'i beğenmedim. Pawel'in biraz daha alışması lazım ama aklıyla oynaması güzel. Alanzinho herzaman ki gibi oyunda geriye düşüp rakip rahatladıktan veya geriye çekildikten sonra etkili oluyor. O da gününde olursa. 3. bölgede ise etkisini yitiriyor. Çok lüks kaçıyor

Son olarak herkesin gözünden kaçtığını düşündüğüm bir gözlemim var. Maç esnasında spikerin dediklerinden Manisaspor maçının bizim maçtan 7 dakika önde olduğunu anladım. Maçlar aynı saatte başladı. Yalnız bizim maç 2. yarı geç başladı. Neden?

Üstelik Gaziantep'in golünün geldiği vakit bizim maçta dakika 90'ı gösteriyordu. O halde orda 97. dakika olması lazım. Yetmiyor bizim maçın doksan üçüncü dakikasında ordaki maçın bittiği haberi geliyor bu da demektir ki ordaki maç tam 100 dakika oynatılmış.

gaziantepin 2. golu geldiğinde spiker 86. dakika da geldi dedi...O zaman bizim maç 78 dakikayı gösteriyordu.. Kesinlikle katılıyorum..

Golun 90 da gelmesi de tuhaf...

Anadolu takımlarının çoğunun istanbul takı9mlarının yalakası olduğunu ve arka bahçesi olduğunu daha oncekı yazılarımda ık sık dile getirdim..

Yiğit SARI
27.01.2011, 13:08
Fark ettinizmi bilmiyorum, ama Ersan sakatlaninca Fabian Ernst hazirlaniyordu, keske girseydi :D 7 yabancilari olacakti sahada...ama malesef 3 kez oyuncu degisikligi yaptilar

Yok değiştirip Ekrem'i soktu yanlış mı hatırlıyorm :D

Zafer Fidan
27.01.2011, 13:08
Antepin gölünü gördüm. 100 kere denese atamz yine ayni gölü. kalecinin yapacagi birsey yoktu.

Mert Oğuzlu61
27.01.2011, 13:09

aynen bunu bende düşündüm, manisa 1-1 yaptı dediler dakkaya baktım bizimkinden 7dk önde, o sırada bizim maçta dk kaçtı bilmiyorum ama sonlara doğruydu.. 5-6 dk sonra antep belediye 89 da golü attı aklım karıştı çünkü bizim maçtada dakka 90 lara gelmişti ?

lazibere
27.01.2011, 13:09
Yok değiştirip Ekrem'i soktu yanlış mı hatırlıyorm :D

Evet öyle oldu, Ernst bence başka birinin yerine girecekti..medyanın her zamankı gibi manşet arma çabası bence.

Taner Gündoğdu
27.01.2011, 13:10
yedek kadro ile çıkmamıza yada kupadan elenmemize üzülmedim yada şenol hoca'ya kızmadım. belki de çok iyi yaptı elimizdeki malzemeyi gördük. fakat ilk 30 dakikadaki futbolu kabul edemem. bu kadar ezilmemeliydik. sonuç olarak sadece kupadan elendik ve birçoğumuzun umrunda bile değil kupa. umuyorum bu mağlubiyet lige olumsuz yansımaz ve fb yi burda yenerek herkese yeniden kim olduğumuzu gösteririz

mekatronik
27.01.2011, 13:11
sonradan oyuna ekrem girdi. aslında 2 değişiklik yapmışlardı. 3 değişiklik sergen ve spiker bozuntusunun öyle bilmesinden kaynaklandı

apachi61
27.01.2011, 13:12
istediğim oldu elenmekte bazen güzel olabilri kirlenmek nası güzel oluyosa kimse elendik diye üzülmesin bizim suan öncelikli hedefimiz lig olmalıdır eminim ki türkiye kupasını çok istemiyoduk hayırlısı artık sıradaki maçımıza konsantre olalım

Yiğit SARI
27.01.2011, 13:13
Bişey daha dikkatimi çekti. Tribünün sesini çok mu duyurmayı çalıştılar ? Spikerin sesini duyamadım zaman zaman (duymak da istemiyodum zaten)

#DcK``
27.01.2011, 13:15
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Uygunsuz hareket/Yazım Kuralları).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Zafer Fidan
27.01.2011, 13:16
sonradan oyuna ekrem girdi. aslında 2 değişiklik yapmışlardı. 3 değişiklik sergen ve spiker bozuntusunun öyle bilmesinden kaynaklandı

Ernst girdi demiyorum zaten. Hazirlaniyordu ama fark etmisler herhalde...

robinhood61
27.01.2011, 13:18
inanın zerre kadar umrumda değil bjk maçı. Alsınlar ziraat türkiye kupasını ....... ...neyse kamera çekiyooo :D

evrents
27.01.2011, 13:22
Bana göre hakem Cüneyt Çakır çok kötü maç yönetti.Nobre topa bastı düştü faul verdi.guti ile bizim oyuncu yükseldi faulü guti yaptı ama hakem beşiktaşa verdi.gutinin bile mimik hareketlerinden şaşırdığı belli oluyordu.quaresma'ya kırmızı veremedi(giraya alttan tekme attı direk kırmızı hadi bunu geçtim,sarı kartı varkan mustafanın sille tokat kafasına vurdu).Bünyamin Gezer'de bu bizim aleyhimize berbat kararlar vermez inşallah.Bize karşı iyi kararlar verin falan istemiyoruz sadece düzgün maç yönetin istiyoruz.

BAHADIR33
27.01.2011, 13:23
Yattara oyunun başlarında bir pozisyonda kaptırdığı topu seyredince Sezer fena halde bağırdı. Hadi ne yapıyorsun oyna biraz diye.. o hırsını çok beğendim.

mekatronik
27.01.2011, 13:23
bi ara cine-5 zamanlarıydı sanırım.spiker seçeneği vardı. 3 seçenek vardı biri tarafsız diğer ikiside kendi takımları için anlatıyordu maçı. biraz fazla abartılı idi ama sinir olmaktan iyidir. ben onu istiyorum ya. yada sessiz izleyeceğim artık

Yiğit SARI
27.01.2011, 13:24
Yattara oyunun başlarında bir pozisyonda kaptırdığı topu seyredince Sezer fena halde bağırdı. Hadi ne yapıyorsun oyna biraz diye.. o hırsını çok beğendim.

Bu arada Yattara 'da deli etti beni. Gereksiz gereksiz çalımlar top sürmeler eski gücünde değil. Ataklarıı yavaşlatmaktan başka bişey yapmıyor

mekatronik
27.01.2011, 13:25
Ernst girdi demiyorum zaten. Hazirlaniyordu ama fark etmisler herhalde...
bende 3.oyuncuyu değiştirme haklarının olduğundan behsettim.yoksa 3 oyuncu değiştirme hakları olmadığı için ernst oyuna giremedi diye bir durum yok yani.bunu belirtmek için ekrem girdi dedim.

Mustafa SAYAR
27.01.2011, 13:25
Gazeteler hemen başlamış yine batırmışlarda batırmışlar bizi.Asıl siz bizi ligte görceksiniz ligde o zaman böyle haber yapabilecekmisiniz bakalım..

mehmets61
27.01.2011, 13:26
kupadan elendigimize üzülmedim açıkcası.lig garanti mi deniliyor böyle düşünenlere karşı.tabiki garanti degil ama bu saatten sonra ligi kaybedersek hiç bir taraftarımızı türkiye kupası kesmez bence.tüm gücümüzle lige konsantire olmalıyız.inşallah o sene bu senedir...

mekatronik
27.01.2011, 13:30
evet ya aslında sadece bu hırsı nedeniyle bile kalmalı.
birde yanında selçuk olsa daha iyi olurdu bence. selçuk bile colman yokken nasıl oynuyor.
pas hataları yapmadı mı yaptı lakin selçuk gibi top arkadaşındayken boşa kaçan bir tane adam yoktu. futbolun en basit kuralıdır ya. top arkadaşındayken boşa kaçacaksın. tabi zor olan basit oynamak.

Oğuz B.
27.01.2011, 13:31
Bu maçta ;
Trt'nin kafa yapsının yakın gelecekde değişmeyeceğinin anlaşılmasını,Cüneyt Çakır dahil hakemlerin hiç birinin "dürüst" olmadığını,az istediğimizde oyunda birçok şeyi değiştirebilecek gücümüzün eksik olsakda olduğunu,kupa maçlarında her takımı -ilk maçta olsa- ciddiye almamız gerektiğini bir kez daha gözden geçirmiş olduk.

tslionur
27.01.2011, 13:31
Tövbe bir daha rakip taraftar tribününe girersem iki olsun. Ben böyle bir kadro beklemiyordum 7 kişi yedekti. Ama olsun Fener'i İstanbul ' da yeneriz inşallah.

.....
27.01.2011, 13:32
Türkiye Kupasın geçen seferde bu bjk ye 2-1 yenilmiştik. Harika oynamıştık Egemen gol atmıştı.

Olsun be, 25.haftayı bekliyoruz!!!

Yiğit SARI
27.01.2011, 13:32
Yanında biri olsa bişeler yapardı belki. Ceyhun çok bozuk bu aralar :D

lazibere
27.01.2011, 13:34
FUTBOLCU DEĞERLENDİRMEM

ONUR: Her zamanki gibiydi, gollerde yapacak birşeyi yoktu..Maça 11 de başlaması kalecileri için önemli değidir.. Kaleciler maç oynadıkça form tutarlar, dinlenmesine gerek yoktu.doğru tercih

TAYFUN: Çok kötüydü, Simao ya geçidiğinde düşürmesi gerekiyordu. Ayrıca geçilmemesi de gerekiyordu. Aklıma BOBO nun Erdinç'in etrafından dolanarak onu peşinden sürüklediği eski bir maç geldi.. Maç boyunca beğenmedim.Yattara ondan daha iyi kademe yaptı diyebilirim.

GLOWOCKİ: Dünkü maçta beğenmedim.Kademe hataları yaptı ve hoca da erkenden aldı oyundan,sakatlanması bahane

GİRAY: Özel, hazırlık, Lig kupa demeden her maçta yapabileceğinin en iyisini yapıyor, sakatlanmayan ve yere sağlam basan yapısıyla devamlı bir oyuncu. Herkesin imdadına yetişiyor. Egemen olmaz o var, Glo olmaz o var.. O hep var yanındakişler değişiyor. Dünku maçta da istekli oyununu beğendim

FERHAT: Sorumluluk almadan oynuyor, vasatı aşamadı

PİOTR BROZEK: Oyunda pek varlığını göremedim,Ama topa hukmetmesi güzel, ikiziyle bir poziyonda ona topu aktaraması yazık oldu, Fizik olarak Türkiye'ligi için hazır değildi

CEYHUN: Ağır bir oyuncu, yerli yersiz fauller yaptı, Geriye dönüşlerde ve pas trafiğinde istenilen düzeyde değildi. İkii mücadelelerinin hepsi faulle sonuçlandı. Hakem atabilirdi de.

SEZER: ideal bir yedek oyuncu, eksikleri olsada, çok fazla sırıtmadı. Ben şahsen devamlılığı olursa daha özverili oynayacağını düşünüyorum.

ALANZİNYO: Son vuruşlarındakı zaafiet olmasa topla çok iyi oynayabilen ve her oynadığı maçta üzerine düşeni fazlasıyla yapan bir oyuncu. Dunku maçın da en iyisiyidi. Kaçırdığı gol ise tam biracemilikti.

POWEL BROZEK: Topu stop yapışı ve anında yüzünü kaleye donmesi şahane, bilkeleri çok şahane,ve çok güzel işler yapar. Fizik olarak hazır bir Powel çok verimli olur. Bence iyi bir oyuncu.. Futbol stilini beğendim

YATTARA: İnsiyatif aldığında iyi ama maçtan erken kopuyor. Bu sezon ılk kez 90 dakka sahada kaldı ama bence 65 den sonra oyundan düşüyor. Onun olduğu her maçta gol atma şansımız bir kat daha artıyor..

vivanet
27.01.2011, 13:35
Yanında biri olsa bişeler yapardı belki. Ceyhun çok bozuk bu aralar :D

ceyhun ne zaman iyi oynadıki..?

vivanet
27.01.2011, 13:36
Arkadaşlar bu maçı fazla konuşmaya gerek yok şenol hoca böylee isstedi ve oldu.demekki düşündüğü birşeyler var..

.....
27.01.2011, 13:36
Yattara iyiydi ben beğendim valla. Artık yaş kemale ermeye başlıyor o da ne yapsın belli yerden sonra kesiliyor. Buna şükür.

BAHADIR33
27.01.2011, 13:39
Bir de hava topuna çıkarken her pozisyonda rakibine 14 şubatta sevgilisini görmüşçesine sarılan Giray'a , bu denli bjk yanli bir hakem nasıl oldu da faul çalmadı anlamadım...

Ahmet F. Zengin
27.01.2011, 13:43
Bu arada Yattara 'da deli etti beni. Gereksiz gereksiz çalımlar top sürmeler eski gücünde değil. Ataklarıı yavaşlatmaktan başka bişey yapmıyor

Topu ayağına aldığında pas atacak adam mı vardı sanki ..
Sezerle Ceyhun bi kere yanına yanaşıp top mu istedi ..

Erbay
27.01.2011, 13:44
En önemli sorunumuz rakibe pres yapamamak. As takım da yapamıyor yedek takım da. Rakipler bize nasıl pres yapıyor bakın. Sonra da bize bakın, top rakipteyken çok kötüyüz.

Sezer-Ceyhun önlibero olunca ve de Alanzinho sahadan kaybolunca takım felç oldu. Sezer ve Ceyhun düzelmeyecek boşuna beklemeyin. Sezer zaten sıradan bir futbolcu. Umut etmekte bu kadar ısrarlıysak başka futbolculardan ümitli olalım.

Yedeklerimizin ne kadar yetersiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Onlardan katkı beklemek anlamsız.

ozturk
27.01.2011, 13:47
Eleştiriyoruz ama yine de Trabzonspor'ludur...

Güzel yazı

http://fanatik.ekolay.net/Trabzonspor-Yedeklerle--takim-olabilmek_6_YazarDetay_210627_119.htm

Hürgün Aygün
27.01.2011, 13:47
Türkiye Kupasın geçen seferde bu bjk ye 2-1 yenilmiştik. Harika oynamıştık Egemen gol atmıştı.

Olsun be, 25.haftayı bekliyoruz!!!
Yok abi o Gs değil miydi Song atmıştı?

asimavi
27.01.2011, 13:51
...dünkü maçta tek sevindiğim olay...ceyhunun yerinde colman ,selçuk,enginden biri olsaydı sadece bu kadroyla bile beşiktaşı yenebileceğimizi görmekti...

....zaten şenol hoca baştan beri şunu kafasına koymuştu.....ben kupada bu yıl hep yedek kadroyla oynıyacağım gittiği yere kadar gider ...nitekim öyle yaptı ligi riske etmedi ...inşallah bu düşüncelerinde haklı çıkar pazar günü feneri yenersek en çok şenol hocanın dehasının ürünü olacağı için sevineceğim ...

....çünkü şuan kimse eleştirmiyor ..herkes fener maçını bekliyor ..o maçtan sonra millet içini dökecek ...inşallah bi kaza olmaz...

umit077
27.01.2011, 13:53
tayfun ne zaman iyi futbol oynayacak. cevabı hiç bir zaman. kendimizi kandırmayalım. tayfun maalesef ne yer almasını ne kademe yapmasını biliyor. defans futbolcularının canı çıktı onun açıklarını kapatmak için. hadi yattara geri gelmiyor ama insan 1 kez olsun başarılı müdahale yapamazmı. hep yerini kaybetti.kurulmuş bomba gibiydi. benim tayfun hakkındaki düşüncelerim 5 senedir aynı bu maçlik değil. serkanın tırnağı olamaz ve trabzonlu olmasa trabzonsporda oynayamaz.

AKSOY_61
27.01.2011, 13:55
Valla çoğu kişi yedekler iyi diyor da ben katılmıyorum.
Örneğin jaja yla alanzinho arasında, serkanla tayfun arasında ne biliyim colman ve selçuklu
ortasahayla sezer ve ceyhun lu ortasaha arasında dağlar kadar fark var.

Bu maçta 2. yarıda yedekler çoğu kişinin gözüne girdi ama aynı adamlar ilk yarıda neredeydiler?
İlk yarıda bjk bastırdı bastırdı 2. yarı yoruldular ve 2. yarı mecburen kendi alanlarına çekildiler biz de daha iyi pas yapmaya başladık.

Bjk nin kondüsyonu 45 dakikalık olmasaydı 2. yarı da büyük ihtimalle ilk yarının aynısı olacaktı.
Hadi sezer bir nebze ceyhunla birlikte bu ikili ayağında top tutamayan iyi pas yapamayan tekniği son derece düşük
rakipde olsa kazma diye nitelendireceğimiz oyuncular dediğim gibi sezer biraz daha iyi kadroda tutulabilir belki.

Tyfun simaonun önünce madara oldu resmen serkan simaoya top göstermezdi.Alanzinhoya halı saha topçusu diyolardı
hadi len diyodum ama gerçekten de böyle bir hali var, fiziki çok zayıf çelimsiz bir oyuncu.Bazı maçlarda maçı alacak gibi görünüyor
ama...neyse hala daha tam olarak anlayamadım bu adamı.

Ferhat caleden daha zayıf ama ona bişey diyemiyorum önünde çok yetenekli bir oyuncu vardı.
Piotr brozeki anlayamadım.

Bana göre yedeklerde olan ama ilk 11 de oynadığı zaman sırıtmayacak sadece bi kaç tane oyuncu var kadromuzda.
Pawel brozek, glowacki(egemenin yedeği) gibi.İlk 11 i zorlayacak oyuncular ise 2. yarıdaki oyununu baskı altında da oynayacabilecekse
mustafa yumlu, sezer, tolga gibi oyunculardır.

Başta saydığım oyuncular ne yazıkki jajanın, colmanın, selçuğun, serkanın, enginin yaptıklarını yapamıyorlar ve arada ciddi farklar var.

Eğer şampiyonlar ligine gidersek alanzinho, ceyhun, yorumlara bakarsak piotr brozek gibi katkısı olmayacak oyuncuları kadroda tutmaya gerek yok.
Glowacki bile seneye hem yaşındna hem de sakatlıkları yüzünden 6+2+2 nin tribündeki oyuncusu olabilir sağlam bir stoper de şart.

Mustafa Hazıroğlu
27.01.2011, 13:56
En önemli sorunumuz rakibe pres yapamamak. As takım da yapamıyor yedek takım da. Rakipler bize nasıl pres yapıyor bakın. Sonra da bize bakın, top rakipteyken çok kötüyüz.

Sezer-Ceyhun önlibero olunca ve de Alanzinho sahadan kaybolunca takım felç oldu. Sezer ve Ceyhun düzelmeyecek boşuna beklemeyin. Sezer zaten sıradan bir futbolcu. Umut etmekte bu kadar ısrarlıysak başka futbolculardan ümitli olalım.

Yedeklerimizin ne kadar yetersiz olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Onlardan katkı beklemek anlamsız.
Çoğu maçta çok iyi pres yapıyoruz bence. Çok abarttın bu olayı. Ama dediklerin bu maçın ilk yarısı için doğrudur :)

Mert67
27.01.2011, 14:00
Yok abi o Gs değil miydi Song atmıştı?

Bu maçdan bahsediyor.Ersun Yanal dönemi zannedersem.

http://www.haber7.com/haber/20081112/Kartal-Trabzonsporu-atese-atti.php

AyhanPe
27.01.2011, 14:04
arkadaslar bizim bu ilk yari sendromu bjk macindami basladiki yedekler elestiriliyor ilk yarida oynayamadiklari icin ??

Hürgün Aygün
27.01.2011, 14:06
Bu maçdan bahsediyor.Ersun Yanal dönemi zannedersem.

http://www.haber7.com/haber/20081112/Kartal-Trabzonsporu-atese-atti.php
Evet doğru son dakikada atmışlardı ya.

Tunga
27.01.2011, 14:07
Buca maçında Engin'in hareketine penaltı çaldığı için çok eleştiri alan, hem de en gözde olduğu dönemde eleştirilen hakem, dünkü maçın da hakemiydi.

Aynı hakem özellikle kart ve faullerde çok hata (?) yaptı dün.

Engin girseydi, maçı çevirirdik.

Peki engin girse kırmızı kart da görebilir miydi?

Tüm bu denklemlerin sonucunda çıkan sonuç şu: Trabzonspor şanssızdır.

Şanssızdır; çünkü her sene iki büyük takım bir gruba düşerse, bu hep bizim grubumuz oluyor.

Şanssız çünkü Beşiktaş ile deplasmandaki maç Fener deplasmanının olduğu haftaya geliyor.

Eğer bu maç iki hafta önce olsaydı, ya da sonra eminim ki Şenol Hoca başka tercihler yapabilecekti.

İkinci yarıda oyunun seyri değişti. İlk yarıda çok üzüldüğüm için ikinci yarının ilk 10 dakikasını seyretmedim. Açtığımda durum 2-1 olmuştu ve spiker de, Sergen de Trabzonspor'un çok iyi başladığını söylüyordu. "Allah Allah, ikinci yarıda kim girdi ki oyuna" dedim. Kimse girmemişti. Ve takım şakır şakır oynuyordu. Demek ki Şenol Hoca o kadar da yanlış veya kötü tercih yapmamış. Hatta neredeyse tercih yapmamış; zorunluluklar nedeniyle bu kadroyu sahaya sürmüştü.

Trabzonspor'un her bir yenilgisi, hele ki bir İstanbul takımına karşı olanı beni şüphesiz ki üzer; ama su testisi de su yolunda kırılır.

Bu durumdan kaybedilecek bir şampiyonluk sonrası, kimse de "ah kupayı alsaydık bari" demez. Ben de demem!

Erbay
27.01.2011, 14:11
Çoğu maçta çok iyi pres yapıyoruz bence. Çok abarttın bu olayı. Ama dediklerin bu maçın ilk yarısı için doğrudur :)

Abattığımı düşünmüyorum. Pres konusunda ciddi sıkıntılarımızın olduğunu düşünüyorum. Artık rakipler Selçuk ve Colman'a önde pres yaptıklarında takımın, özellikle içerde oynadığımız maçlarda, duracağını biliyor. Peki biz rakibe nasıl pres yapıyoruz? Ankaragücü maçında yürüyerek geçtiler orta sahayı, ve geçenler de çok rahat şekilde kaleye yaklaşıp şut çekebildiler.

Bu maçta da rakip oyuncular kalemize çok rahat geldi ve çok rahat şut çekebildiler. Fernandes'e öyle nasıl şut çektiriyorlar inanılır gibi değil. Quaresma'ya gel vur dediler adam da vurdu. İçerdeki maçlarda rakip oyuncu oyun kuran defans oyuncumuzu tutup yere indirecek kadar pres yapıyor ama biz kaleye doğru gelen oyuncuya bile pres yapmıyoruz. Çünkü as takımda pres yapacak tek oyuncu Selçuk. Burak,Yattara, Jaja geri gelmiyor. Bu da hırslı ve pres yapan Engin'i takımda çok önemli kılıyor zaten. Engin bunun için bence takımdaki dengeyi sağlayan en önemli oyuncu.

Oğuz ZEYTİN
27.01.2011, 14:12
İKİZLERİ KARIŞTIRDILAR!
Ya federasyon hatalı, ya da kulübümüz. Şöyle ki:

Federasyonun resmi sayfasındaki bilgi ekranında Piotr 32, Pawel 14 numara görünüyor.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macID=95729

Kulübümüzün resmi sayfasında ise Pawel 32, Piotr 14 numara olarak görünmekte.

Detaylar önemlidir. Ve böyle yanlışlıklar kabul edilemez. Söz konusu TRABZONSPOR!

Eren Karaahmetoğlu
27.01.2011, 14:15
TFF hatalı.

Kemhacıoğlu
27.01.2011, 14:19
yolda olduğum için izleyemedim maçı. elendiğimize üzülmedim ama yenildiğimize üzüldüm açıkçası. istanbul takımlarına kaybetmeme geleneğimizi sürdürebilseydik keşke...

Ertuğrul ATALAY
27.01.2011, 14:20
blj maçının benim için anlamı şudur:Lig bitimine kadar heyecanla izleyebileceğimiz bir takımımız var....Bu takım birilerinin dediği gibi bir iki mağlubiyetten sonra dağılacak takım değil....yeterki herkoşulda destekleyelim....

BAHADIR33
27.01.2011, 14:27
dün ilk 11 de oynayan 2 oyuncumuz (Brozekler) ilk defa ülkeleri dışında oynadılar..
ülkemizdeki ilk maçlarına çıktılar...
ilk deplasman maçları...
Türkiye'nin en zor deplasmanlarından biri hem de...
şapkadan tavşan çıkaramadılar doğal olarak...

Tayfun'un sakatlandığı zamanı ben unuttum ..
üzerinden yıl geçmiş...ilk maçında neden harikalar yaratmadı???
Ferhat son 10 dakika oyuncusu oldu hep...
Alanzinho bu sene 90 dakika oynadı mı , ve kaç maçta ilk 11 çıktı?
Glowacki kaç ay sakattı..Toplamda kaç maç oynadı?
Mustafa Yumlu kaç maça çıktı?
Sezer -ceyhun toplasan 300 dakika oynadı mı?

Bu kadar birbirinden ilgisiz adamı bir otobüse doldurup buradan antrenman sahasına gidin desen yolunu kaybederler, değil ki İnönü'de bjk'yi yensin...

şimdi tekrar soruyoruz ilk yarı neden bu kadar kötü oynadık..

Külünkoğlu
27.01.2011, 14:32
http://www.bordomavi.net/Giris/giris270111.jpg

Yiğit SARI
27.01.2011, 14:33
http://forum.bordomavi.net/bmnforum.jpg

Çok güzel olmuş :)

Erbay
27.01.2011, 14:38
Erzurum'a gelemezler ki :)

Hasan Çelik
27.01.2011, 14:40
Dün gece sahaya çıkan ilk 11'i görünce herkes gibi bende anlam veremedim..bu maçta farklı bir mağlubiyet bizi fenerbahçe maçında psikolojik olarak çökertebilir düşünüyordum o bakımdan bu maçta güç gösterisi yapmalıyız diyordum..nitekim beşiktaş ilk yarıda oyunu sahamıza yıktı pozisyonlar buldu..bunda hiç yanyana oynamayan futbolcuların acemice hareketleri ve hakem cüneyt çakırın tutumuda etkili oldu..bütün takdir haklarını beşiktaş'tan yana kullanan bir hakem vardı sahada..trabzonspor'un toparlanmasına izin vermeyen bir yönetim sergiledi ve beşiktaşlıların takdirini kazandı bugünki gazetelerde yorumlara baktığımızda hakemi nasıl beğendiklerini göreceğiz..
2.yarıda bambaşka bir trabzonspor seyrettik ortasahada pas yapmaya başlayınca beşiktaş'ın dengesi bozuldu ard arda pozisyonlar bulduk..bir bakıma trabzonspor'un ölüsü yetti beşiktaş'a ..
Brozek kardeşlerden ileri uçta oynayan Pawel 2.yarıda oynadığı oyunla beğendim top alışverişleri gayet iyiydi.kafa topunun direkten dönmesi şansızlığıydı..ileriki dönemlerde daha etkili olacaktır..

Deliormanli1
27.01.2011, 14:48
Bir çoğun aksine BJK karşı ben takımdan memnunum: bir defa takımda direk oynayan 7 adam yoktu.
Diğer yandan futbolda biraz da şans olacak!
Düşünsenize 46 dk da golden hemen sonra top direğe değil de 15 cm sola gitse 2 gol gelecek ve BJK şoka girecek.
Hadi bunu da geçtim,maçın sonlarına doğru Alanzinho bomboş, kaleci ile karşı karşıya kalmış golü atsa yine aynı durum söz konusu.
Onun için Beyler enseyi karartmayalım!
Herkesin yıldızlar topluluğu dediği BJK tam kadro ile çıkarken bizimkiler 7 eksikle çıktılar.

Bir de not olarak son dakikada BJk az daha bir salaklık yapıp maçı hükmen verebilirdi,zira Ersan sakatlanınca hoca Ernsti oyuna sokmak için hazırladı ve Ernst girseydi 7 yabancı olacaktı.

Lafın kısası top direğe gitmese,Alanzinho kaçırmasa veya Ernst oyuna girse şimdi bambaşka şeyler konuşur olacaktık.
Futbol böyle birşey işte!

Travelair
27.01.2011, 14:49
Bence daha önce bahsettiğim saat konusunun üzerinde durmalıyız. bjk maçı 2. yarı neden geç başlatıldı? Neden Manisaspor-Gaziantep BB maçı ile aramızda 7 dakika fark vardı? Biz 90. dakikadayken diğer maçtan gol haberi geldi. Bu da 97. dakikada Gaziantep gol attı demek oluyor. Sonra 3 dakika daha oynandı. Yani 100 dakika maç oynattılar. Bu konu araştırılmalı

hermann hesse
27.01.2011, 14:52
Bu maç kadar eğlendiğim bir maç olmamıştır.
İkinci yarı tamamen yedek takımla Beşiktaş'ı az kalsın yeniyorduk. Sahadaki takımın antrenmanlarda bile doğru dürüst beraber oynadıklarından şüpheliyim. Kupayı terkedeceğimizi maç öncesi aklıma dahi getirmemiştim. Bu da bir seçimdir. Ama Şenol Güneş'in kararına saygı duyuyorum.
Bir başka sevindirici gelişme ise Brozek kardeşlerin, özellikle forvet olanın gerçekten iyi bir futbolcu izlenimi vermesi oldu. Bu maçta yenildik ama oyuncuların soyunma odasında Beşiktaş'a baya bir güldükleri ve kendilerinin moral motivaslarının arttığı kanaatindeyim. Zira bizim yedek takımın, bütün aslarıyla oynayan Beşiktaş ile ikinci yarı kafa kafaya oynaması futbolcuların akıllarına "abi bizim bu halimiz Beşiktaş'a yetiyorsa. Fenerbahçe maçı için sabırsızlanıyoruz" düşüncesini getirmiştir. Fenerbahçe maçı öncesi teknik, taktik ve fizik olarak Fenerbahçe'den üstün olduğumuzu düşünmeme rağmen, kupa-lig periyodunda oluşabilecek herhangi bir olumsuz psikolojik durumdan endişe ediyordum. Ancak, dünkü Şenol Güneş imzalı stratejik hamle, as takımın Beşiktaş karşısında olası bir yenilgisi sonucunda hem takımda hem de taraftarda oluşabilecek gerginliği aldı.

Özkan
27.01.2011, 14:56
Sözde yıldızlar topluluğu 8taş, hakemler, onbinlerce seyirci bir oldular ve bizim daha önce birlikte oynamamış yedek kadromuzu zor yendiler. Çok iyi yoldayız. Bu Türkiye Kupası'nı kaybetmek zerre umrumda değil, defalarca bu kupayı aldık da ne oldu?

Mücadele üst düzeydi, ben takımı beğendim. Ligin başından beri bir arada oynasalardı bu takımla en az ikinci olurduk. Kadro kalitemiz üst düzeyde ve diğer takımlarla aramızda fark değil uçurum var.

Benim takıldığım husus, devletin televizyonunda maç anlatan spikerin çarşı grubunun amigosu gibi maç anlatması sinir bozucuydu. Sergen Yalçın gibi şahısların bizim vergilerimizle para kazanması da üzücüdür. Tamam, belirli bir takımı sevebilirsin ama bu Trabzonspor düşmanlığı neden?

TSelif
27.01.2011, 15:04
Siz şişirilmiş yıldızlar topluluğu bizim yedek takımı bile böyle zar zor yenersiniz. O yedekler ilk yarı oynasaydı fark atardı size :D
Merat etmeyin patlatılma zamanınız da gelecek :D

Umrumda değil.Bu kupayı bir kaç yılda bir alıyoruz zaten. Daha önemlisi mayıs ayındaki kupa.
Ben takımıma güveniyorum. Malzemecisinden..... başkanına kadar hepsine güvenip inanıyorum.
Bu sene o sene . Bunu akşam bir kez daha anladım :)

Murat Erdem
27.01.2011, 15:05
dün ilk 11 de oynayan 2 oyuncumuz (Brozekler) ilk defa ülkeleri dışında oynadılar..
ülkemizdeki ilk maçlarına çıktılar...
ilk deplasman maçları...
Türkiye'nin en zor deplasmanlarından biri hem de...
şapkadan tavşan çıkaramadılar doğal olarak...

Tayfun'un sakatlandığı zamanı ben unuttum ..
üzerinden yıl geçmiş...ilk maçında neden harikalar yaratmadı???
Ferhat son 10 dakika oyuncusu oldu hep...
Alanzinho bu sene 90 dakika oynadı mı , ve kaç maçta ilk 11 çıktı?
Glowacki kaç ay sakattı..Toplamda kaç maç oynadı?
Mustafa Yumlu kaç maça çıktı?
Sezer -ceyhun toplasan 300 dakika oynadı mı?

Bu kadar birbirinden ilgisiz adamı bir otobüse doldurup buradan antrenman sahasına gidin desen yolunu kaybederler, değil ki İnönü'de bjk'yi yensin...

şimdi tekrar soruyoruz ilk yarı neden bu kadar kötü oynadık..
:ok:alkış::yattara2::alkış:

MahmutHSO
27.01.2011, 15:06
Bu maç,ligde Beşiktaş la oynayacağımız maçın 3 puanının garanti olduğunu gösterdi bize.Lig maçında nasıl oynamamız gerektiğini gösterdi bize.
Bence Şenol Güneş , bu maça bu kadroyla çıkma kararını yönetimle paylaşmıştır.Kupa ve lig şampiyonluğunun ikisini birden bize yedirmeyeceklerini çok iyi biliyordu Şenol Hoca.Kupada finalde elenmek yerine şimdi elenmemizin daha iyi olduğunu söyledi Şenol Hoca.Bence bu sözü herşeyi çok iyi anlatıyordu.Yani bu karar sadece önümüzdeki Fener maçı için alınmış bir karar değildi bana göre.
Neticede Hocamız bir karar almıştır ve ben saygı duymakla beraber,düşüncelerindeki haklılık payının çok fazla olduğu görüşündeyim.

Ahmet F. Zengin
27.01.2011, 15:11
http://forum.bordomavi.net/bmnforum.jpg

Çok güzel olmuş :)

Erzurum'a gelemeyecekler ki onlar :D

Murat Erdem
27.01.2011, 15:13
Hamdi : lastik patladı

Babanınoğlu Kemal : neden patlattın ? konuşsana oğlum, neden patlattın ?

Hamdi ::confused:
:Dççççççççç

GERONIMO35
27.01.2011, 15:13
bir de ilk yarı sendromu icat etmeyin yawf :)
ona bakarsanız ankaragücü maçında da ilk yarı çok güzel oynadık ikinci yarı durduk

Erdal
27.01.2011, 15:14
Trabzonspor tarihinde ilk kez böylesine "rasyonel" bir tercih ortaya konulmuştur. Bu tercihi kabul etmek kolay değil...Hele de futbola romantizm cephesinden bakanlar için....Maç kadrosunu görünce "Bravo Şenol hoca" dedim....30. dakikada ise "değiştir 3 oyuncu birden çevir maçı sustur şunları" dedim :)...

Komutan bir tercihte bulundu....Üstelik rasyonel bir tercih bu....Ama her rasyonel görünen tercih hedefi buldurur mu? Futbolu "güzel oyun" yapan da bu zaten...Yani hayır.....
Ama baştan sona saldırıp onlarca pozisyon bulup iki pozisyona boyun eğdiğimiz yılları hatırlayınca "racona uygun" mücadelenin bizi felaha götürmediğini gördük....Bu yeni döneme alışmak kolay değil....Üstelik de garantisi elbette yok....Ama bu denemediğimiz bir yöntemdi...Bekleyelim....Tıpkı altyapı temelli olmama adına yeni bir dönem yaşadığımız gibi fayda maliyet analizi olarak da yeni bir yol izliyoruz.....İnşallah "hayyal el felah" dır bu.....

Erdal
27.01.2011, 15:17
Bence hoca Serkan ın alternatifi olarak Barış ı düşünmeli....Tayfun zor hazır olacak gibi duruyor....Ve bence Teo'yu satabilirsek Ceyhun ve Sezer'den daha iyi birini almayı hala düşünmeliyiz son dakikada bile olsa....Halen uzun bir maraton bekliyor bizi....Varsın son 5 maç oynasın :)

Ahmet F. Zengin
27.01.2011, 15:19
Bu maç,ligde Beşiktaş la oynayacağımız maçın 3 puanının garanti olduğunu gösterdi bize.Lig maçında nasıl oynamamız gerektiğini gösterdi bize.
Bence Şenol Güneş , bu maça bu kadroyla çıkma kararını yönetimle paylaşmıştır.Kupa ve lig şampiyonluğunun ikisini birden bize yedirmeyeceklerini çok iyi biliyordu Şenol Hoca.Kupada finalde elenmek yerine şimdi elenmemizin daha iyi olduğunu söyledi Şenol Hoca.Bence bu sözü herşeyi çok iyi anlatıyordu.Yani bu karar sadece önümüzdeki Fener maçı için alınmış bir karar değildi bana göre.
Neticede Hocamız bir karar almıştır ve ben saygı duymakla beraber,düşüncelerindeki haklılık payının çok fazla olduğu görüşündeyim.

Sezon sonunda Tv kanallarında konuşulacak konu şudur;

Şenol Güneş çok ileri görüşlü bir adam. Bjk maçında elenerek geçen sene Fenerbahçenin düştüğü hataya düşmeden Lig şamp. kazandı .. :alkış:

Erdal
27.01.2011, 15:25
Murat anlamadık mevzuyu? Yani en azından ben anlamadım:)

Külünkoğlu
27.01.2011, 15:26
Erzurum'a gelemezler ki :)

Erzurum'a gelemeyecekler ki onlar :D

O sözün Beşiktaş'a söylendiğini düşünmüyorsunuz değil mi ?
;)

güneyli
27.01.2011, 15:31
7.nin sesini 7. hafta sağır sultan bile duyacak.

slmn
27.01.2011, 15:37
;)
Kime yav mesaj merak ettim :)

Birde imzanızda Şenol hoca yanıma taraftar grubu geldi demiş ne zaman dedi ?

Ahmet F. Zengin
27.01.2011, 15:38
;)

Anlaşıldı tamam ;) Jeton Paraşütle iniyor :D

Külünkoğlu
27.01.2011, 15:41
Kime yav mesaj merak ettim :)

Birde imzanızda Şenol hoca yanıma taraftar grubu geldi demiş ne zaman dedi ?
25 Ocaktaki basın toplantısında.

Murat Erdem
27.01.2011, 15:42
Bahadır'ın son mesajına bir onay maiyetinde, Erdal...

Hürgün Aygün
27.01.2011, 15:43
Bence artık kapansın başlık her şeyimizle lige konsantre olmalıyız.

Ünal Cumhur
27.01.2011, 15:43
kupayı inşallah ibb alır..

oflubektas
27.01.2011, 15:47
Trabzonspor tarihinde ilk kez böylesine "rasyonel" bir tercih ortaya konulmuştur. Bu tercihi kabul etmek kolay değil...Hele de futbola romantizm cephesinden bakanlar için....Maç kadrosunu görünce "Bravo Şenol hoca" dedim....30. dakikada ise "değiştir 3 oyuncu birden çevir maçı sustur şunları" dedim :)...

Komutan bir tercihte bulundu....Üstelik rasyonel bir tercih bu....Ama her rasyonel görünen tercih hedefi buldurur mu? Futbolu "güzel oyun" yapan da bu zaten...Yani hayır.....
Ama baştan sona saldırıp onlarca pozisyon bulup iki pozisyona boyun eğdiğimiz yılları hatırlayınca "racona uygun" mücadelenin bizi felaha götürmediğini gördük....Bu yeni döneme alışmak kolay değil....Üstelik de garantisi elbette yok....Ama bu denemediğimiz bir yöntemdi...Bekleyelim....Tıpkı altyapı temelli olmama adına yeni bir dönem yaşadığımız gibi fayda maliyet analizi olarak da yeni bir yol izliyoruz.....İnşallah "hayyal el felah" dır bu.....

Yok abi öyle rasyonel falan. Ben "Deli Tuncay" ile doğdum, Özkan Sümer ile büyüdüm, kendimi olgunlaşmış hissettiğimde ise Engin'e kızmaya başladım :) Trabzonspor'un şampiyonluğu da asla "rasyonel" olmayacaktır. Hele şampiyonluk sonrası sevincimiz hiç "rasyonel" olmayacaktır. (Görebilirsek tabi) Peki yaklaşık 1.500 kişi niye o maça gitti? Aynı "rasyonel" tercihle o kış kıyamette, herkesin televizyonunda olan kanalda çaylarını yudumlayıp maç izlemeleri mümkün değil miydi? Hoca kadroyu 3 saat önce açıklasa ben de "rasyonel" olacaktım. Ben isterim ki yine saldıralım, her zaman, her yerde üstlerine gidelim. Her zaman, her anlamda korkmalılar bizden. Yoksa "rasyonel" bağlamda bütçe, destek ve imkanlara baktığımızda başarısızlığımız kaçınılmazdır. Bursa'nın geçen seneki "irrasyonel" şampiyonluğunun en önemli faktörlerinden biri de biz olduk zaten. O yüzden bir kez daha sevdim takımımı. Ne demiş Samel Beckett abimiz("Godot'yu Beklerken" oyununun yazarı) :

"Yine Denedin,
Yine Yenildin.
Olsun;
Yine Dene,
Yine Yenil.
DAHA İYİ YENİL"

omondoles
27.01.2011, 15:47
Bana öyle geliyor ki Şenol hoca gruptan çıkmamızı istiyordu fakat bence finale kadar hep yedek kadro ile çıkmayı planlıyordu.

BAHADIR33
27.01.2011, 15:50
Bahadır'ın son mesajına bir onay maiyetinde, Erdal...
Sahte kabadayı'dan bir replikti herhalde :D

Hqmi
27.01.2011, 15:51
Bir bakımdan iyi oldu gibi elenmemiz. Önümüzde tek hedef var oda lig. Ligi alalımda gözüm başka bir şey görmez.

8jk de bizim yedekleri 2-1 yendiğine bayram edip dursun. :)

kupayı inşallah ibb alır..
Allah korusun. Abdullah Avcı gibi birinin kupayı almasını istemem.

OYılmaz
27.01.2011, 15:54
Dün bjk gol atınca en az 8 mesaj geldi arkadaşlardan nasıl geçiriyoruz diye yazık lan demek ki bu kadar güçlü ve büyükmüşüz yedeklerimizi yenince şampiyonluk kutlayacaklar nerdeyse :)

Murat Erdem
27.01.2011, 15:56
yes, müdür.

.....
27.01.2011, 16:00
Bence artık kapansın başlık her şeyimizle lige konsantre olmalıyız.

Bence de. Geriye dönmek bize bir şey kazandırmıyor Şenol Hocamızında dediği gibi.

Biz Fener maçına bakalım.

Külünkoğlu
27.01.2011, 16:08
Başlık "Türkiye Kupası" bölümüne taşınmıştır.

Teşekkür mesajlarınızı eksik etmeyin. :)

Hepimize geçmiş olsun. Bu sene iki kupalı olsun.

robinhood61
27.01.2011, 16:09
Sene sonu şampiyon olduğumuzda kimse arkasına dönüp te bu maçı hatırlamayacak. O yüzden mantıklı olmak ta fayda var. Şampiyon Trabzonspor.

Çetocan
27.01.2011, 16:19
olmadı be degermiydi o kadar laf yemeye bjk'taslılardan

asimavi
27.01.2011, 16:34
Bana öyle geliyor ki Şenol hoca gruptan çıkmamızı istiyordu fakat bence finale kadar hep yedek kadro ile çıkmayı planlıyordu.

..bende aynen böyle düşünüyorum...yani yedek takıma bu kupa sizin gösterin kendinizi sonuna kadar gidin dedi ama bizim yedekler bu zor olan işi başaramadı ...

..ama inşallah as kadromuzla ligi domine edeceğiz...düşünsenize dün akşamki kadroda ...ceyhunun yerine ..selçuk ,colman,engin den bir oynasaydı yani sadece bir asımızı koysaydık maçı söker alırdık bunu görmek bile çok güzel ...

ibzolist
27.01.2011, 16:46
hayırlısı neyse o olsun

metehan
27.01.2011, 16:51

Ben, yapılan tercihten pek rahatsız değilim. Diyebiliriz ki, rotasyonu daha dengeli yaparak ikisini birden götürebilirdik. Doğrudur belki ama öncelik şampiyonlukta. Açıkçası bu sene şampiyon olamadıktan sonra kupayı alsak ne olur? Benim için asla bir teselli olmaz. Ha çifte kupa alsak daha güzel olmaz mıydı? Olurdu tabi de şampiyon olmamız durumunda kupa kimin aklına gelecek Allah aşkına? Kim çıkıp da "Şampiyonluk güzel ama çifte kupa olsa daha iyi olurdu." diyecek ? Yeter ki bu sene şampiyon olalım, kupayı bir süre daha almasak da olur :)

ALDENİRO
27.01.2011, 16:59
İkİncİ yari oynanan oyun trabzonsporun İdeal kadrosu İle oynanan oyundan daha hirsliydi ama teknİk olarak daha kÖtÜydÜ.

ALDENİRO
27.01.2011, 17:00
Bu Şu anlama gelİyor. EĞer İdeal kadroda herkes koŞarsa pazar gÜnÜ fenere en az 3 atariz.

TS61_NL
27.01.2011, 17:53
Barcelona'ya benzetiliyoruz fakat barcelona 4 kupa kazanıyorsa başka kupa daha var mı, onu nasıl kazanabilirimin hesabını yapıyor. Barcelona en son 2.lig takımı olan betise deplasmanda 3-1 kaybetti ve bu maca belki ilk kez yedek ağırlıklı kadro ile cikti. İlk macta alınan 5-0 lik skor bunada el veriyor fakat eminim ki bizim durumda olsalardı 8 as oyuncusuyla yoksun cikmazlardi. Dahasi, bu maca bile dunyanin en iyi oyuncusu kabul edilen Messi ile cikti. Şenol hocamizin zamaninda lig, turkiye kupasi, basbakanlik kupasi, cumhurbaskanlik kupasi ve tsyde kupalarinin 1 sene icinde 3unu yada daha fazlasini kazandigimiz olmustur. Ligi kazanalimda digerlerini bosverelim mentalitesi yoktu. Egemensiz, serkansiz, calesiz, colmansiz, selcuksuz, enginsiz, buraksiz ve umutsuz bir kadroyla inonudr bjkden puan yada puanlar almak cokta kolay olmayacagini herkes hesaba mutlaka katmistir. Ben ilk yariyi izlerken inanin ki cin iskencesi cektim, mac sonrasi cok uzuldum, bu eziklere yenilip elendigimize kendime yediremedim, gece uyuyamadim. Şenol hocama saygım sonsuz kadro onu tercihi fakat bu kupaya bu sekilde veda etmek beni fazlasıyla uzup rahatsız etmiştir.

Çetocan
27.01.2011, 17:55
keske böyle elenecegimize en bastan elenseydik ozaman anlardım yedek kadro ile cıkmayı...

TS61_NL
27.01.2011, 18:57
Ligin ilk 4 sırasında yer alan takımlarının hiç biri çeyrek finale adını yazdiramamasi da
başka ilginç ayrıntı.

Kazım Uzunboy
27.01.2011, 19:03
Şu maçtan çıkaramadık bir beraberlik.

4 gün arayla 2 maçı çıkaramaz mıydı as ortasahalarımızdan biri..

hüseyin1975
27.01.2011, 19:34
Yazik oldu.
Antepin son dakikada golü atmasi sansdi ama sonunda hak ettiler, tebrik ederim.
Dün macin tekrari verildi ve ben ikici yarisina bakabildim. Gercekden gayretli, zaman zaman iyi oynadik diyebilirim. Biraz sansimiz olsaydi mac en kötü berabere biterdi.

Mustafanin üzerinde durulmali, gercekden iyi bir Stoper kazanmak üzereyiz!
Pawelde fena degildi, kesinlikle ara ara oynatilmali.

pReN@_61
27.01.2011, 20:07
Her şeyde vardır bir hayır.

Recep KINALI
27.01.2011, 23:52
Gelecek için olumsuz düşünmediğini ancak kupayı kaybettiklerini söyleyen Güneş, ''Beşiktaş ve Galatasaray'dan ikisinden birisi kupada şampiyon olamayacak bunun garantisini verebilirim size'' dedi.

arkadaşlar yukarıdaki paragrafta Şenol hoca ne demek istedi biri bana izah edebilir mi?

pReN@_61
28.01.2011, 00:18
Maç bittiğinde elendiğimize üzüldüm ama beni daha da üzen şey son düdükten sonra takımımızı tribüne çağırmamıza rağmen onlara sesimizi duyuramamış olmamızdır.Bu kötü oldu işte.En azından moral vermiş olacaktık uşaklara..

yorumsuz6117
28.01.2011, 00:24
Quaresmanın yaptığı direk kırmızı kart değil de nedir. İşte Türkiye'nin en iyi hakemi bu.

mit_o
28.01.2011, 01:07
bence bu türkiye kupası macerasına bu yıl hatayı ilk maçta yaptı Şenol hoca yabancıları tatile göndermeyip antep belediye maçında oynatıp kazanmalıydık o maçı... o 2 puanı şimdi aradık yazık oldu ama napalım...
şenol hoca bjk maçında yedek ağırlıklı oynatmasaydı her türlü 1 puan alırdık ya neyse şenol hocanın vardır bir bildiği...
lig için kupayı feda ettik inşallah fener maçını kazanıp lig de yolumuza devam eder ve lig sonunda 7. şampiyonluğun tadını çıkarırız

Emre EFENDİOGLU
28.01.2011, 01:15
Şu maç sayesinde anladığım en iyi şey, bu Beşiktaşlıların harbiden madde alıp uçtuğu.
Adamlar yedek kadromuzu yenip öyle bir seviniyorlar ki şaşırdım kaldım. Hiç böylemiyordum böyle bir tepki. As kadro bunlara bi koysunda ayılsınlar.

mit_o
28.01.2011, 01:18
Şu maç sayesinde anladığım en iyi şey, bu Beşiktaşlıların harbiden madde alıp uçtuğu.
Adamlar yedek kadromuzu yenip öyle bir seviniyorlar ki şaşırdım kaldım. Hiç böylemiyordum böyle bir tepki. As kadro bunlara bi koysunda ayılsınlar.

almayan yok ki alayına karşı grubundakilerin kafaları güzel çoğunun ;)

Sinan Ayaz
28.01.2011, 01:23
valla bjkliler şaşırmıslar yaa oyle bi havaya girmişlerki bunlara koymak şart oldu

zarha6155
28.01.2011, 14:13
Kuraları gördüm daha da üzüldüm. Beşiktaş G. belediyesporla antepte gs ile eşleşmiş.Bjk ile berabere kalsaydık g. belediyesporla biz eşleşecektik. sonrasında da tek güçlü rakip gs antep ikisinden biri kalacaktı. yani yedeklerle bile finale çıkabilirdik.

Özkan
28.01.2011, 17:24
Hakemin art niyetini herkes gördü. Bu maça as kadroyla çıksaydık ve önemli bir futbolcumuz kırmızı görseydi bunun hesabını kim verirdi. Ya da sakatlık olsa bunun bedelini nasıl öderdik?

İdeal onbirimiz 1 hafta içinde 2 kere Liverpool'la 1 kere de fb ile oynamış ve bu maçlardan yüz akıyla çıkmıştır. Normal şartlar altında 8taş maçı fb maçını etkilemezdi ama şu an tüm futbol camiası bizim aleyhimizde olduğu için bu risk alınamazdı. Şenol Güneş'e bu konuda teşekkür ediyoruz.

Süleyman Eruyar
28.01.2011, 18:27
Beşiktaş'ın 1. golünde ofsayt var gibi düşünüyorum,

çok mu çamura yatıyorum ?

macka61
28.01.2011, 19:16
ben takımımızı beğendim bjk maçında ilk defa bir arada oynamalarına rağmen kondisyon eksikliğine maç yapamamaktan dolayı gine iyi mücadele ettiler ve 2.ci yarı çok iyi oynadık

DeAgLeMaNyAq
28.01.2011, 20:49
Beşiktaş'ın 1. golünde ofsayt var gibi düşünüyorum,

çok mu çamura yatıyorum ?

Önceki sayfalarda resim paylaşmıştım. Ofsayt değil...

http://img153.imageshack.us/img153/5217/bjkts.jpg

Süleyman Eruyar
29.01.2011, 09:29
DeAgLeMaNyAq sağol,

Hüseyin Hatırlı
29.01.2011, 12:26
Gelecek için olumsuz düşünmediğini ancak kupayı kaybettiklerini söyleyen Güneş, ''Beşiktaş ve Galatasaray'dan ikisinden birisi kupada şampiyon olamayacak bunun garantisini verebilirim size'' dedi.

arkadaşlar yukarıdaki paragrafta Şenol hoca ne demek istedi biri bana izah edebilir mi?

Hoca demiş ki;
Kupayı tek bi takım alabilir ikisi birden alamaz bu yüzden Galata veya Beziktaşdan biri alamayacak kupayı öteki de alamayabilir belki :D