PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Thierry Henry Müslüman Oldu

yorumsuz6117
12.01.2011, 21:13
Ünlü fransız golcü müslüman oldu

Dünyaca ünlü Fransız golcü Thierry Henry gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Başarılı isim, diğer dinlere mensup insanların İslam'ı anlamaları için etraflarına bakmalarının yeterli olduğunu dile getirdi.

El Cezire spor kanalına röportaj veren Senegal asıllı oyuncu, nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

Henry, "İslam'la tanışmamda Anelka, Abidal ile Ribery'nin etkisi oldu. Onlarla konuştukça kendimi İslam'a yakın hissettim ve kalbimle İslam'a inandım. İslamiyet benim için her şeyden önce gelmeye başladı." dedi. Çevresinde Müslüman olmak isteyenlere çağrıda bulunan Fransa Milli Takımı'nın yıldızı şunları söyledi: "Diğer dinlere mensup olan insanlara sesleniyorum. İslam'ı merak ediyorlarsa etraflarına baksınlar, dünyayı gözlemlesinler, o zaman İslam'ı anlayacaklardır."

Süper yetenek, dünyaya dair merak ettiği her şeyin Kur'an-ı Kerim'de bulunduğuna değindi: "Dünya ile ilgili her şey İslam'da bir açıklık kazanır. İnsan bir şeyi merak ettiğinde onun Allah tarafından yaratıldığını bilir. Onunla ilgili açıklamalar da zaten Kur'an-ı Kerim'de yapılmıştır." 2006 Dünya Kupası arefesinde Müslüman olduğunu açıklayan Henry, attığı gollerden sonra sevincini secde ederek gösteriyordu. Onun bariz özelliklerinden birisi de dünyanın çeşitli yerlerinde başörtüsüne aleyhte yapılan provokatif çalışmalara şiddetle karşı çıkmasıydı. Henry, geçtiğimiz yaz İspanyol devi Barça'dan ABD takımlarından New York Red Bulls'a transfer olmuştu

İnternetspor

Mustafa Yılmaz.20
12.01.2011, 22:06
2006 da Dünya Kupası sırasında cuma namazından çıkarken görüntüleri varmış. Birde Anelka genç takımda Henry, Trezeguet, Abidal'i falan toplayıp Kur'an okuyormuş.

Böyle haberler görmüştüm baya zaman önce.. Çok inandırıcı gelmemişti ama doğruymuş demekki.

sakaryalı.61
12.01.2011, 22:36
bu adama gıcıktım fakat şimdi anlayamadığm bir sevgi oluştu içimde allah.cc,sayılarını artırsın

Mayls
13.01.2011, 13:44
Arsenalli Henry'yi çok severdim. Ne zaman Barça'ya gitti, o zaman bitti benim için. Artık sadece para için o güzelim kariyerine New York Red Bull'u ekleyen sıradan bir futbolcu benim için.

Harun-61
13.01.2011, 13:59
Mevcut Haber Facebook'da dolasiyor.

ki cok önceden duymustum....Allah c.c. imanini artdirsin.

cümle Insanliga hidayet nasip etsin...amim...

Süleyman50
13.01.2011, 14:09
bildiğim kadarıyla yeni bir olay değil önceden duymuştum...

Samet Türkmen
13.01.2011, 14:10
Kaka'nın ki gibi olmasın bu haber de :)